Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (42 – 2013)

Posted by Marucha w dniu 2013-11-08 (Piątek)

W tym miejscu należy wpisywać komentarze, które nie pasują pod innymi artykułami.

Poprzednie wpisy:
https://marucha.wordpress.com/2013/10/29/wolne-tematy-41-2013-2/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Następne wpisy:
https://marucha.wordpress.com/2013/11/16/wolne-tematy-43-2013/

Gajowy Marucha

Komentarzy 235 do “Wolne tematy (42 – 2013)”

 1. Bardzo said

  Kaszanka.

  Zneca sie pan nade mna, panie Gajowy. Ja tu w nocy siedze w robocie, glodny, zmarzniety, najblizsze jadalne zarcie w polskim sklepie o sto kilometrow na polnoc, a tu pan sobie zamieszcza takie obrazki. Pewnie jeszcze z cebulka i pieprzem. Dobrze, ze ta piecdziesiatka zubroweczki nie zmiescila sie w kadrze.

  Ech, zycie. Wam, normalnym to dobrze.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Była cebulka, był pieprz… Pięćdziesiątki nie było, bo to środek dnia, pora lunchu…

 3. Luxeuro said

  Och kochana polska kaszanka. Lubie jak jest trochę po suchej stronie, bo w mojej okolicy bywa zbyt często mokra jak papka.

 4. Nemo said

  @1

  Cebulka -obowiązkowo. A kaszanka ze spieczoną, chrupiącą skórką. Niebo w gębie normalnie.

 5. Nemo said

  Ciekawe czy tym razem Rysio będzie kontent czy też znowu będzie kręcił nosem 🙂

 6. AniaK said

  Ja pokręcę nosem na takie jedzonko. Miałam kiedyś okazję asystować przy robieniu kaszanki. Do dzisiaj mam przed oczami dużą miskę z krwią, i „tasiemca” do pakowania rozmiaru XXL.

 7. AniaK said

  Placuszki ziemniaczane mniam mniam mniam…. Przy okazji podziękowania dla królowej Bony za sprowadzenie do Polski ziemniaków.

  http://gotowanie.onet.pl/sztuka-kulinarna,643/placki-ziemniaczane-czyli-swojsko-i-z-charakterem,34736.html

 8. Nemo said

  @6,7

  W takim razie cieszę się,że ja przy tym nie pracowałem,bo może też by mi zbrzydło. Placki ziemniaczane- to też hit. Najlepsze są po węgiersku, obowiązkowo z ogórkiem kwaszonym.A co szanowni gajówkowicze sądzą o barszczu ukraińskim?

 9. AniaK said

  Barszcz ukraiński jest OK, ale dużo przy nim roboty.

 10. Lily said

  Ja tez bardzo lubie kaszanke,ale nie taka z super-markietu.Rowniez dlatego,ze nie ma niej symboli”kosher”i”halal”.O ile tylko moge,to kupuje produkty wyprodukiwane przez Slowian.

 11. Maciej said

  kaszanka z grila z kiszoną kapustą, smak lata

 12. Juliusz Prawdzic-Tell said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Waldemar-Kuczynski-Jarek-nie-byl-z-nami,wid,16150807,wiadomosc.html

  Jarosław Kaczyński pojednał się na pogrzebie Mazowieckiego z KOMINERNOWCEM Michnikiem – dokładnie według zapowiadanego przez Asza rządu Uczciwych Żydów. Dzięki temu Kaczyński stał się Człowiekiem Honoru, jak Kiszczak i Jaruzelski: GRATULUJĘ.
  Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera SKONTROWAŁA Zjednoczenie Polski przez Henryka III Prawego w bitwie pod Sandomierzem w 1290 r. Sojuszem z poznańskimi jadaczami fekaliów pruskich i hitlerowskich. Jednak po zniszczeniu HITLERYNKI Angeli Merkel przez Amerykanów i Brytyjczyków konsumpcja fekaliów pruskich i hitlerowskich już Złotym Interesem nie jest, o czym świadczą choćby ostanie NOTOWANIA Rządu Tuska.

 13. Boydar said

  @ JPT (12)

  Żydzi nie odmawiający Kol Nidre, są cuchnącym wrzodem na zdrowym ciele Gminy. Znajduje zastosowanie maść ichtiolowa. Można smarować nawet zanim zabrzmi od śmigła.

 14. AniaK said

  Przy takim układzie sił trudno tam będzie cokolwiek przeforsować. Jak pan premier ich straszy wcześniejszymi wyborami tym bardziej. Obawiam się, że po wyborach nie dla wszystkich by się tam miejsce znalazło.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nie-bedzie-referendum-ws-szesciolatkow-burza-w-sejmie/yk90q

 15. AniaK said

  Pan Kłopotek się wyłamał, ale takich to na palcach można policzyć. Zwolenników parytetów tam nie brakuje, ale mężczyzn, którzy stanęliby w obronie kobiet i dzieci to tam jak na lekarstwo.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14916449,Sejm_ws__szesciolatkow__Cale_PO_przeciw__caly_PiS.html#MT

  „Za przyjęciem wniosku, wbrew zaleceniom władz PSL, opowiedzieli się Eugeniusz Kłopotek oraz Andrzej Dąbrowski.”

  Brawa dla Panów!!!

 16. Juliusz Prawdzic-Tell said

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,page,2,title,Coraz-blizej-odkrycia-skarbu-wszech-czasow-Ten-czlowiek-ma-wiedze-na-ten-temat,wid,16150357,wiadomosc.html

  Kiedyś buszując po internecie znalazłem ciekawe Żądanie: ODDAĆ BURSZTYNOWĄ KOMNATĘ POLSCE. Nie chciałem nawet dalej czytać tej egzotyki, ale potem zacząłem się zastanawiać, CZY ów Wyskok nie pochodzi z 2 faktów: Zamówienia Bursztynowej Komnaty przez króla Jana III Sobieskiego, po którego śmierci wykupił ją Fryderyk I – może od Augusta II za rogi jelenia z puszczy Królewieckiej, oraz odnalezienia Bursztynowej Komnaty PRZEZE MNIE w banku argentyńskim, wobec czego przestraszony Alfons Rega odesłał ją do Bonn, skąd odesłano ją do Ostberlina, gdzie dokonano konserwacji i – żeby nie płacić mi Znaleźnego za Skarb Wszechczasów – zametrykowano jako REKONSTRUKCJĘ.
  Dodatkowym argumentem za tym jest to, że Ekkeheart Gurlitt ŁŻE JAK Z NUT, powtarzając argumenty, które ja odrzuciłem pół wieku temu. Bursztynowa Komnata bowiem jako Łup Fuehrera nigdy w Królewcu nie była tylko pojechała zaraz do Poczdamu, a nadawała się tylko na PODARUNEK DLA EWY PERON. Jestem rodzinnie poszkodowany Bursztynową Komnatą, gdyż z Królewca przyszła wiadomość, że MOŻE BYĆ UKRYTA w Górowie Iławeckim więc LWP rozebrało ten zamek – cegła po cegle – z wybraniem fundamentów, a był to zamek Prawdziców.

 17. Psiemislavius said

  Kiszka!

 18. Kar said

  jedzonko dobre, Panie Gajowy, jedna rzecz jest zbedna wg mnie..ten „popychacz” (pajda chleba) nadmiar weglowodanow. Ja wiem..wiem, ze Pan zaraz powie;…co to za zarcie bez chleba, to nie polskie (!?)

  Nie polski to obyczaj!!! – admin

 19. marrkerr said

  Obóz koncentracyjny „na Przemysłowej” był hitlerowskim tworem, do którego zwożono polskie dzieci z całego kraju. Powstał w Łodzi na rozkaz Reichsführera SS Heinricha Himmlera w grudniu 1942 roku i funkcjonował w kwartale ulic Brackiej, Plater, Górniczej i muru cmentarza żydowskiego przez 25 miesięcy II wojny światowej. Jego nazwa wzięła się stąd, że właśnie ulicą Przemysłową dowożono transporty dzieci i na jej skrzyżowaniu z Bracką była pamiętna, wjazdowa brama.

  Więziono w nim dzieci osierocone wojną, skazane przez niemieckie sądy choćby za przerzucanie chleba do getta, handel czymkolwiek, zbieranie węgla na torach, czy szmuglowanie lub kradzież jedzenia. Wielką grupę stanowiły dzieci bohaterów podziemia antyhitlerowskiego, głównie z Wielkopolski. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że był to jedyny lager na polskim terenie wcielonym do Rzeszy, w którym więziono wyłącznie dzieci. Jedynymi dorosłymi, z jakimi miały one kontakt, byli starannie dobrani oprawcy. Szczególnym okrucieństwem wykazali się Edward August, Sydonia Bayer (oboje skazani na śmierć za liczne zbrodnie) oraz Eugenia Pohl. Co znaczące – dzieci, które docierały na Przemysłową w transportach z Oświęcimia, płakały i chciały wracać. Obóz utworzony został z rozmysłem na terenie łódzkiego getta, za „podwójnym murem”, by zapobiec ucieczkom. Dziennie przebywało tam średnio około tysiąca lub więcej więźniów w wieku od niemowlęctwa do 16 lat. Nękano je apelami w środku nocy na zimnie, pełną separacją od rodziny, ciągłym biciem, nieludzkimi karcerami, wymyślnymi torturami – przymus patrzenia na słońce, obcinanie chłopcom jąderek scyzorykiem, wieszanie za nogi i spuszczanie twarzą do beczki ze zużytym smarem, polewanie zimną wodą na mrozie, kopanie po głowie… Dzieci umierały, ale wcześniej musiały jeszcze pracować dla Rzeszy w warsztatach – rymarskim, szewskim, krawieckim itp. Mieszkały w drewnianych, zimnych barakach z pryczami piętrowymi bez sienników. Nie miały dostępu do ciepłej wody ani do mydła. Miały szare uniformy, drewniane trepy i numery zamiast imion. Wedle różnych źródeł i zeznań zginęło w nim 12-15 tysięcy polskich dzieci. Śmiertelność była niepoliczalna (dokumentacja była fałszowana i prowadzona celowo niechlujnie), dzieci dziesiątkował tyfus, praca ponad siły, głodzenie i śmiertelne pobicia. Ich zwłoki wywożono nocą pod szczelnymi plandekami ciężarówek lub rękami kolegów przenoszono za mur, na teren nekropolii żydowskiej. W styczniu 1945 roku znaleziono tam jeszcze około 900 malców, w większości ciężko chorych, poodmrażanych i nieodwracalnie przerażonych. Do lat 70. XX wieku dotrwało ich przy życiu nieco ponad 300. Nieliczni żyją do dziś, z bliznami na ciele i głęboką traumą.

  http://wpolityce.pl/artykuly/66430-lodz-przywraca-pamiec-oboz-koncentracyjny-na-przemyslowej-byl-hitlerowskim-tworem-do-ktorego-zwozono-polskie-dzieci-z-calego-kraju

 20. revers said

  Tylko dlaczego wszyscy podniecaja sie 6 latkami? gdy sa wazniejsze sprawy , czyli podatki i polityka demograficzna i prorodzinna panstwa. Sprawa jasna odpowiedni test psychologiczny i zgoda rodzica.

  temat zastepczy, rzeka i wieczny jak aborcja ,widac ze nie ma co robic sejm, lub co zakryc w tle chocby pakiety klimatyczne i hucpy klimatyczne w tle.

 21. Rysio said

  Dobrze, że zostałem uprzedzony, że to kaszanka bo u mnie wygłąda to jak ……. nie powiem co…

  🙂

  Nie wiem czy wiecie, że nasza pospolita kaszanka tak naprawdę to kawior klasy robotniczej

  re 2. „…………..Pięćdziesiątki nie było, bo to środek dnia,…………….”

  To żadne wytłumaczenie panie Gajowy.

  Ja na ten przykład kiedyś w USA czekając na autobus, siedziałem rano na kacu w knajpie zaraz przy przystanku autobusowym.

  Podeszła kelnerka – a ja do niej – poproszę piwo.

  Kelnerka – PIWO?! O 6-tej rano?

  A ja – Naprawdę to już 6 rano? To poproszę dwa piwa.

  🙂 🙂 🙂

 22. Rysio said

  A kaszanka lubi pływać, jeszcze bardzej niż rybka.

  😉

 23. Luxeuro said

  Ad. 19  http://lodz.gazeta.pl/lodz/51,97734,6962499.html?i=0

 24. Marek said

  „Antysemityzm nadal jest rozpowszechnionym zjawiskiem w krajach Unii Europejskiej – wynika z przedstawionego raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA). Agencja wezwała kraje wspólnoty do walki z nasilającym się antysemityzmem w internecie.”

  specjaliści od wqurwiania…
  edomickie plemię żmijowe

 25. Boydar said

  Kiedy Pan spoważnieje, Panie Rysiu (żartowałem, wiem że nigdy).

  Ale nie o tym chciałem, ja do Pana Reversa (20).
  Z satysfakcją kopnął bym Pana w dupę.
  Jeśli zmarnują nam Dzieci, to po jaki ch..j się martwić o podatki.
  Jeśli nasza przyszłość będzie zależeć od porąbanych bachorów,
  które wyrosną na biedroni i niesiołów,
  to od razu kładźmy się do trumny.

 26. Brat Dioskur said

  Na pytanie jak rozwiazac problem pedofilii wiekszoasc respondentow holenderskich portali proponuje strzal w tyl glowy albo kastracje przy pomocy …dwoch cegiel!A to sie nasze wyksztalcone z wielkich miast zawioda,he,he.

 27. polon said

  Patrząc na zdjęcie to Maruchę dopadł kryzys. Cieszę się bardzo, bo może zmieni coś na gajówce.

 28. NyndrO said

  Ad20. * No sejm poza wykonywaniem rozkazów (i to bynajmniej nie Polaków,co byłoby normalne i od tego powinien być) istotnie nie ma co robić.Z tym,że „zajmowanie się” 6-cio latkami jest właśnie wykonywaniem rozkazu.I to bardzo wysokiej rangi!

 29. Marucha said

  Re 27:
  A co by Pan proponował zmienić?

 30. Luxeuro said

  W rozmowie z rosyjską agencją prasową ITAR-TASS Lech Wałęsa powiedział, że „czas stworzyć nowy porządek świata”. Co miałoby to oznaczać w praktyce? – Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa – stwierdził

  Taka idea wywołała falę komentarzy. Jak na to patrzy poseł mniejszości niemieckiej, który zasiada w polskim Sejmie? Ryszard Galla odpowiada Onetowi: – Humorystycznie. Dyplomatycznie dodaje, iż „dobrze, że takie pomysły się pojawiają”. Ale już zapytany, czy Lechowi Wałęsie należy się „dziękuję” czy rada „już nic nie mów”, odpowiada jednak: – Raczej nie powinien podejmować takich tematów i tego mówić. Niech zajmą się tym rządy państw.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/posel-mniejszosci-niemieckiej-walesa-nie-powinien-tego-mowic/l3psg

 31. revers said

  ad25, wychowaj pan swoje dzieci, przeprowadz przez testy w praktyce,prez europejskie urzedy dla mlodociannych , sady rodzinne, potem sie pokopiemy, inaczej to wyglada w zyciu codziennym, a takie praffka juz sa od czasow Bimarcka i Hitlera, lub pogadaj se pan z pania dyrektor przedszkola dla 6 latkow, ktorego najwiekszym sukcesem pedagoicznym, bylo powieszenie sie wlasnego dziecka, na parchow sejmowych lub unijnych juz nie powinno sie zwracac uwage tylko ubezpieczec prawnie dzieci, wlasnie rozszerzylem ubezpieczenia prawne-lex polise o wlasne dzieci.

 32. revers said

  a wysokosc podatkow i ich redystrybucaja jest waznym elementem tej polityki, im mniej dla panstwa lub cesarza w podatkach, w akcyzach, kastralnych, domiarach , egzekucjach sadowych nie bedzie dodatkowych etatow dla roznych funkcyjnych panstwowych psychopatow.

 33. Boydar said

  @ Pan Revers

  To była figura retoryczna; mój sprzeciw zawsze budzą wypowiedzi, sytuujące zagadnienie wychowywania Dzieci na drugim planie.

 34. Ad. 1

  „Zneca sie pan nade mna, panie Gajowy. Ja tu w nocy siedze w robocie, glodny, zmarzniety, najblizsze jadalne zarcie w polskim sklepie o sto kilometrow na polnoc”

  – To czego pan tam siedzisz? WRACAJ PAN DO SWOICH.

  Chyba do „nasich”… 😦 – admin

 35. polon said

  Ad.29
  Panie Gajowy proszę o troszkę samoobrony fizycznej w postaci bojkotu tych produktów, z których nasi wrogowie czerpią KASĘ.
  Co zrobić by mniej kupować paliwa, alkoholu, papierosów. Jak bojkotować nie polskie produkty, np firmę nestle lub tą która wydała napój demon itp.
  Ostatnio, dwóch inwestorów skorzystało z moich usług, ponieważ dali zarobić „swojemu lokalnemu”, a ja w zamian będę u nich kupował mięso i masło w ich sklepach, a nie tescach, chatach, żabkach i innych.
  By dobrze jeść ciągle czytam o. Grande „Przepisy na zdrowe życie”
  Pozdrawiam

 36. Tralala said

  „Dnia 9 października 2013 dwóch intelektualistów, włoskich katolików, Alessandro Gnocchi (fotografia) i Mario Palmaro, umieściło w Il Foglio artykuł zatytułowany « Tego papieża my nie lubimy ». Dwa dni później, dnia 11 października, dowiedzieli się oni, że dyrekcja Radio Maria – na falach którego nadawali od jakichś 10 lat – , nie życzy już sobie współpracy z nimi. Alessandro Gnocchi, specjalista od literatury, prowadził audycję «Ludzie i literatura w świetle Ewangelii » ; Mario Palmaro, profesor od bioetyki był szefem emisji «Spotkania z bioetyką ». W swojej obronie obaj zaznaczają, że ich krytyka w stosunku do papieża w niczym nie jest sprzeczna z katolicką doktryną, oraz są zaskoczeni, że podlegają takiej karze….”

  ciag dalszy po angielsku (po francusku tez na DICI) : http://www.dici.org/en/news/press-review-roman-rumblings/

 37. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Agata Kaźmierska, KTO ZABIŁ ARAFATA? – Organizacja Wyzwolenia Palestyny domaga się powołania międzynarodowej komisji śledczej; Rzeczpospolita, 8 XI 2013, s. A8

  Ja wiedziałem, że chodzi o polon-210, gdy Francuzi wezwali do ratowania Arafata Niemców. Trzymałem się bowiem od początku deklaracji byłego ambasadora w Indiach, redaktora Krzysztofa Mroziewicza: IZRAEL NIE MOŻE ZAMORDOWAĆ ARAFATA, GDYŻ ARAFAT JEST TRANSFERENTEM KAPITAŁU SADDAMA HUSAJNA – co znaczyło że kapitał ten jest ulokowany Strategicznie. To zaś łączyło się logicznie z reformą bliskowschodniego rynku lotniczego – najlepszego na świecie – co Husajn zlecił Swissairowi, który robił to przy pomocy Julii Timoszenko w Dniepropietrowsku, gdzie robiono mego Aerobusa.
  Ukraińcy zostali jednak zaatakowani TRUCICIELSKO przez USA i Niemcy, bo Lufthansa wysadziła 2 Swissairy nad Atlantykiem z 450 pasażerami więc Kanclerz Schroeder skłonił Arafata do przeniesienia kapitału Saddama Husajna z Kijowa do Pekinu płacąc mu za to miliard E.
  Arafat został otruty BEZPOŚREDNIO po ucieczce Kulczyka na Florydę, co znaczy że wobec TRUCICIELSKICH USA „zesrał się” po ataku w Knessejmie za konszachty z Saddamem Husajnem i uciekł do Trucicieli, zostając oficjalnie Agentem USA, co Saddam Husajn uznał za DEFREUDACJĘ jego kapitałów przez Arafata ŁŻĄ LEGISLATURĄ. Wkrótce też Urszula Sipińska ODCIĘŁA się od Kulczyka, co daje do myślenia, że tą Legislaturą był, lub miał być, układ Arafat-Kulczyk-Sipińska. Z tej racji twierdziłem, że ARAFATA ZABIŁ Komunistyczny Gnój Kapitałowy.
  Z Krzysztofem Mroziewiczem zetknąłem się po powrocie RFN w Solidarności wrocławskiej. Oświadczył mi przy świadkach: MY PANU POMÓC NIE MOŻEMY, GDYŻ TO WYGLĄDA NA PANA ODOBISTY KONFLIKT Z PRZEWODNICZĄCYM NSZZ LECHEM WAŁĘSA. NIE WIEMY, CZYM MU SIĘ PAN TAK NARAZIŁ.
  Chciałem głosować na Lecha Wałęsę, ale ten zaczął mi WYGRAŻAĆ – że musiałem prosić Urszulę Sipińską o obalenie go. Dr Skonka mówił: NIECH PAN SIĘ NIE KOMPROMITUJE SIPIŃSKA, BO PRUSKI ETATYZM WYSTARCZY – no i obalił gnoja politycznego etatyzmem pruskim.

 38. 25godzina said

 39. Bodzio said

  „Edukacja o Holokauście” zagrożona!
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-usa-i-izrael-traca-glos-w-unesco,nId,1055968

  „Zawieszenie wpłat przez USA, których roczna składka to 80 mln dolarów, stanowiąca 22 proc. całego budżetu UNESCO, nieomal że postawiło tę organizację na krawędzi kryzysu.

  Zmusiło ją w ciągu ostatnich dwóch lat ją do rezygnacji z takich inicjatyw, jak kierowane przez USA programy badań nad tsunami i edukacji o Holokauście. Ten ostatni program był jednym z najaktywniej promowanych przez USA w działaniach UNESCO odkąd Stany Zjednoczone ponownie przystąpiły do niej w 2002 roku po 18-letniej przerwie w przynależności, spowodowanej różnicami w postrzeganiu zadań organizacji.”

 40. Juliusz Prawdzic-Tell said

  pap, k.k., ZBADAJĄ GENY PIASTÓW – NARODZINY I ROZWÓJ SPOŁECZNOŚCI WIELKOPOLSKI zbadają naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Chcą się dowiedzieć czy istniała kontynuacja genetyczna między okresem rzymskim a średniowieczem, jakie były różnice genetyczne, a przede wszystkim etniczne między ludnością zamieszkującą grody i wsie, i jakie było pochodzenie dynastii Piastów; Rzeczpospolita, 8 XI 2013, s. A14

  Uczestniczyłem w pyskówce z Krakowską Szkołą Archeologiczną szofera Hitlera Oskara Schindlera w/s ZMIANY Technologii Metalurgii Żelaza w okresie Wędrówek Ludów. KSzA twierdziła, że ta Zmiana Technologii jest DOWODEM Wymiany Ludności, gdy wrocławiacy twierdzili, że Zmiana Technologii nie ma nic wspólnego z Etnosem – bo to że w Polsce pojawiły się samochody nie świadczy o KOLONIZACJI przez Niemców czy Amerykanów, jak chciały krakowiaczki.
  Ja tłumaczę tą Zmianę Technologii II wojną Hunów z Wandalami, w trakcie której Hunowie zniszczyli kanał Przemysłowy Bydgoszcz-Sosnowiec, którym dowożona dla metalurgii kaszubskiej cieszyński węgiel. To wymusiło przejście z rudy szwedzkiej na sudecką, co było uciążliwe z powodu drogiej dowózki węgla przez kanał górnośląski i spław Odrą, od której węgiel dowożono do ośrodków metalurgicznych, mających, zwykle dużo gorsze warunki energetyczne od Kaszub. Przejawem tego jest również upadek portu puckiego – KILKAKROTNIE większego od średniowiecznego Gdańska, który powinien być największym średniowiecznym portem europejskim.
  Poza tym Kostrzewski wykazał CIĄGŁOŚĆ zaludnienia Wielkopolski od Neolitu po Średniowiecze, co zakwestionowali dopiero jadacze fekaliów pruskich, próbując skaptować do tego i mnie?
  Wydaje mi się że John Kerry musiał przyjechać do Polski, gdyż TRECIA Świątynia Salomona – nie Jerozolimska – przekształciła mój kataster jerozolimski w HIPOTEKĘ. Powtórzył się kazus Rzymu, którego założoną za pieniądze żydowskie hipotekę można było OBCHODZIĆ, ale gdy wykazałem, że budowa Watykanu była skutkiem zniszczenia przez lancknechtów Lutra Forum Romanum, które pełniło rolę pałacu papieskiego, to obejść już tego NIE SPOSÓB.

 41. błąd JP2 said

  http://en.gloria.tv/?media=521955

  http://en.gloria.tv/?media=522729

  ks. dziwisz: Jan Paweł 2 popełnił błąd spotykając się z założycielem Legionów Chrystusa ks. Marcial Maciel Degollado.

  John Paul’s Secretary Says It Was Mistake To Meet With Legionary Founder

  By Cindy Wooden | Catholic News Service
  November 5, 2013

  VATICAN CITY — Blessed John Paul II’s 2004 meeting with and praise of the founder of the Legionaries of Christ — who later was banished to a life of penance because of sexual abuse — was a mistake, said the late pope’s longtime secretary.
  “The Holy Father should not have received that individual,” said Polish Cardinal Stanislaw Dziwisz of Krakow, who served as personal secretary to the pope for 39 years.

  In a new book, “Ho Vissuto con un Santo,” (“I Lived with a Saint”), released in early November, Cardinal Dziwisz said the meeting was just one example of a serious lack of communication in the Roman Curia, which Pope John Paul tried, largely without success, to reform.

  http://www.thecompassnews.org/2013/11/john-pauls-secretary-says-mistake-meet-legionary-founder

  Photo ~ Father Marcial Maciel Degollado with Blessed John Paul II in 2000 (CNS)

  Blessed John Paul II’s 2004 meeting with and praise of the founder of the Legionaries of Christ, who later was banished to a life of penance because of sexual abuse, was a mistake, said the late Pope’s longtime secretary.

  “The Holy Father should not have received that individual,” said Polish Cardinal Stanislaw Dziwisz of Krakow, who served as personal secretary to the former Pope for 39 years.

  In a new book, Ho Vissuto con un Santo (I Lived with a Saint), released in early November, Cardinal Dziwisz said the meeting was just one example of a serious lack of communication in the Roman Curia, which Blessed John Paul tried, largely without success, to reform.

  Although rumours had been circulating for years that the Legion’s founder, Father Marcial Maciel Degollado, had sexually abused seminarians, Cardinal Dziwisz said, “When the Holy Father met him, he knew nothing, absolutely nothing. No one had told him anything, not even about the rumours going around.”

  http://www.catholicherald.co.uk/news/2013/11/05/blessed-john-paul-iis-secretary-says-meeting-with-legionaries-founder-was-a-mistake

 42. Bardzo said

  – To czego pan tam siedzisz? WRACAJ PAN DO SWOICH.

  Moi mnie nie chca.

 43. Juliusz Prawdzic-Tell said

  http://naszeblogi.pl/42138-dmowskipaderewskipilsudski-trzy-koncepcje-niepodleglosci

  Kreuje się Kazimierz Wlk na ikonę polskiego KONSERWATYZMU, ale najbliższy temu był Paderewski. Paderewski był współtwórcą i Kanclerzem FASZYZMU, z której to racji został zamordowany przez AMERYKANÓW a jego kapitał w USA i Szwajcarii zniszczony, że nawet jego szwajcarską kamienicę WYSADZIŁA armia szwajcarska niczym dom Kaźni Rodziny Carskiej w Świerdłowsku.
  Szwajcarzy mogli mieć do Paderewskiego pretensje za przekwalifikowanie Kapitału Kryminalnego z ŻYDÓW na KOMINTERN czyli arystokrację komunistyczną na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacono dywidendę z folwarku żydowskiego, który nazywał się SOWDEPIĄ dla wykupienia USA. Tak jednak dla Polski jak USA Komintern był NAJGROŹNIEJSZĄ formą kapitału kryminalnego, który jako Holokaust pożarł USA, tak że dzisiaj Prawdziwym Amerykaninem jest HOLOKAUST.
  John Kerry przyjechał do Polski w sprawie przekwalifikowaniem przez TRZECIĄ Świątynię Salomona mego katastru jerozolimskiego w HIPOTEKĘ – bo Amerykanie będą musieli tą hipotekę wykupić, jak Brytyjczycy hipotekę Rzymu niczym Kazimierz Wlk hipotekę Płocka.
  Diabelski Młyn zaczął się, gdy Jan Paweł II zrzekł się urzędu Nadrabina, który był egzekwowany ANTYSEMITYZMEM. Wówczas MASONI musieli budować Trzecią Świątynię na Ścianie Płaczu dla Króla Jerozolimskiego, Biesiadnika Hitlera Filipa Mountbattena. W sprawę tą wszedłem jednak ja proponując Niemcom MOJĄ Świątynię Salomona więc PRZESTRASZONY Kanclerz Kohl zabrał Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, bo za tym chudzielcem hitlerowskim nie przepadał, który z tej racji został BEZDOMNY.

 44. Psiemislavius said

  Bractwo ma swoje radio:
  http://radio.fsspx.pl/

 45. Luxeuro said

  W sobotę ulicami stolicy przejdzie demonstracja środowisk antyfaszystowskich. Celem manifestacji jest upamiętnienie 75. rocznicy pogromu Żydów w hitlerowskich Niemczech. W marszu weźmie udział Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

  http://www.opzz.org.pl/rada

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/demonstracja_antyfaszystow_w_sobote_287201.html

  Filip Ilkowski– Lewacki działacz kanapowej organizacji o nazwie „Pracownicza demokracja”. Pracuje na uniwersytecie warszawskim (instytut nauk politycznych, Zakład Historii Myśli i Ruchów Społecznych) mail: filipbrick@interia.pl

  http://www.inp.uw.edu.pl/?q=kadra/1025
  http://www.redwatch.info/sites/mazowieckie.htm

  Znaczy się Żydzi zbiorą się do kupy – admin

 46. Luxeuro said

  Te kanalie na UW to godne podziwu. Czy to Polski uniwersytet ?

  Wiem że to groch na ścianę ale jak widzę fotografie ja tą
  http://tiny.cc/tp095w

  to kroi mi się serce że taki lewak chodzi po naszych ulicach

  „Adrian Zandberg – aktywny karierowicz polityczny, kiedyś przewodniczący w Federacji Młodych Unii Pracy dziś w Młodych socjalistach, przydupas Izabeli Jarugi Nowackiej. Powiązany z CK-LA. Oprócz tego zajmuje się działalnością dziennikarską w lewackich mediach. Robi doktorat na wydziale historii Uniwersytetu Warszawskiego.”

 47. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Dziękuję Panu za interesujący list. Jeśli Pan faktycznie odkrył starożytny system mierniczy to Gratuluję. Jednak wydaje mi się, że system mierniczy Baalbeku nie miał nic wspólnego ze staroegipskim, gdyż Baalbek jako budowany pod jurysdykcją rzymska musiał stosować miary rzymskie, jak w rzymskiej Palestynie. Wyobrażałem sobie, że Egipcjanie byli w tym względzie praktyczni, bo brali miarę z ŻYJĄCEGO króla i multiplikowali ją. Skarbiec Aleksandra Wlk na LabirynTHOSIE-Athosie budowano też przez
  zmultiplikowanie jego ciała.
  Cieszy mnie pański entuzjazm, bo bez zaangażowania emocjonalnego nic się tu nie da zrobić. Ja mam to za sobą, ale służę radą i uwagami. Dziś np. przeczytałem o planach migracji Turków do Polski, jako kraju WYLUDNIJĄCYM SIĘ: http://naszeblogi.pl/42133-zalali-niemcy-czas-na-polske, Zawsze miałem sympatię do premiera Recepa Erdogana, ale Republika Turecka jest ze mną w stanie WOJNY w sojuszu z posthitlerowskimi Niemcami:
  http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich, Bismarck mógł obić Rosję po pysku na giełdzie berlińskiej, bo uprzednio otruł ją fekaliami pruskimi, ale ja fekaliów pruskich i tureckich nie jadam.
  Pyta Pan o wnioski finansowe dla pańskiej pracy. Otóż ja nie mam takowych, gdyż jestem eksterminowany przez jadaczy fekaliów pruskich i hitlerowskich, którzy czekają ma moją śmierć w nadziei zagarnięcia mego kapitału historycznego i technologicznego, np. poprzez Polskie Prawo, że MIENIE OSÓB ZMARŁYCH BEZPOTOMNIE PRZECHODZI NA WŁASNOŚĆ PAŃSTWA.
  Wiemy jak to działa, bo np. majątek narodowy PRL został przekwalifikowany przez Konstytucję Jaruzelską na PAŃSTWOWY, i na tej podstawie zawłaszczony przez spermę jerozolimską, bo – według prawa Stalinowskiego – PRL była państwem ŻYDOWSKIM. Jeśli jednak PRL była Państwem Żydowskim czyli HOLOKAUSTYCZNYM z Sobiboru i Bełżca to III RP jest państwem Żydowskiego MONOPOLU Kapitału i Władzy.
  Jestem więc zagrożony przejęciem przez spermę jerozolimską spadku po Prawdzicach, zwłaszcza że mój ojciec został sterroryzowany ZAKATOWANIEM mego dziadka, gdyż nie chciał przepisać akcji i komisariatu kapitału Boeinga na uprowadzonego do Izraela wnuka. Proszę jednak Pana o zwrócenie się ze swą sprawą do Szewczaka, argumentując to nawet moją stroną http://www.wandaluzja.com, bo niezależnie od jego odpowiedzi może to być dla nas przydatne. Ja czekam na wykupienie przez Amerykanów hipoteki Jerozolimy a
  przez Brytyjczyków hipoteki Rzymu.

 48. Guła said

  „Znaczy się Żydzi zbiorą się do kupy – admin”
  Znaczy, okazja coby policzyć to dialogujące to to towarzystwo …
  …..
  Ta kaszanka, znaczy również że nie korzysta się z właściwego uboju … 🙂
  ” i po cośmy tyle dialogowali” 😉
  …..

  Idę kupić tej kaszanki i cebuli bo wyszła, pieprz też czarny i mielony. Ogórek kiszony a ta żubrówka moze już naciagła będzie okazja coby sprawdzić …
  Ech, życie, życie …moje

 49. Marucha said

  Re 48:
  Znaczy, okazja coby policzyć to dialogujące to to towarzystwo …

  Nie inaczej, panie Guła, nie inaczej.,.. Policzyć, sfotografować, sfilmować…

 50. Guła said

  Po tym kanciastym stole, wyjechało wielu, wielu Rodaków „dla chleba Panie, dla chleba”.
  Według Guły było to powielenie metody oczyszczenia terenu z „niepożądanego elementu” zastosowanej zaraz po odzyskaniu niepodległości, kiedy to ówczesna władza II RP wykopała z Kraju 4,5 mln obywateli …
  Oj Ziuk Ziuk, demokracji Tobie zachciało się …

  Dziś szanowny panie gajowy Maruch, Guła nie musi liczyć, gdzie nie splunie, to trafia na delikwenta. Skąd ich tylu? i z koga mają na to pieniądze

 51. Guła said

  Jak miło szanowny panie Bardzo ….tyle ile mogę:

 52. Nemo said

  @ Psiemislavius

  Bractwo ma swoje radio:
  http://radio.fsspx.pl/

  Oo. i to jest dopiero news 🙂
  Dziękuję.

 53. Psiemislavius said

  Re 52:
  Cała przyjemność po mojej stronie. 🙂

 54. Pelagius Asturiensis said

  Komentarze do dwóch artykułów z najnowszego numeru pisma „Zawsze wierni”:
  Munus docendi nieposłusznego Orzeszko http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/11/07/munus-docendi-nieposlusznego-orzeszko/
  Medice, cura teipsum, czyli sedewakantofobia x. Stehlina http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/11/09/medice-cura-teipsum/

 55. Brat Dioskur said

  Zdaje sobie z tego sprawe ,ze strata Skarbu Narodowego jaka nas odstatnio dotknela mogla usunac na plan dalszy inne wydarzenia ,ale przeciez rocznica „Reichskristallnacht „nie jest zadnym wydarzeniem tuzinkowym….wydaje sie wiec ze odnosny fieleton powinien znalezc sie tu na czolowej stronie tego blogu!Co prawda zlosliwi powiadaja,ze przypominanie tego Zdarzenia przez Polakow sluzy im do licytacji z Niemcami ,kto w historii Swiata wypada wiekszym antysemita….ktora to licytacje Polacy wygrywaja ( w negatywnym sensie) ale tylko dlatego ,ze Niemcy maja…. wiecej pieniedzy, niemniej wypada wspomniec o pewnej mapie zamieszczonej w pewnej hol.gazecie ,taktownie bez granic ,pokazujacej zasieg spalonych w sr.Europie synagog.Czujny obserwator skonstatuje ,ze zasieg ten urywa sie nagle na granicy polsko-niemieckiej …przedwojennnej!Warto o tym wspomniec po tym jak filmidlo „Nazi ojcowie….” zostalo nagrodzone jakimis Prixami……

 56. AniaK said

  Ja chyba muszę napisać list do Papieża Franciszka. Skarżyć nie lubię, ale ja nie wiem czy my w tym państwie mamy Katolicki Episkopat nas reprezentujący. Naliczyłam 105 przedstawicieli ale nie wiem kogo. Proszę zobaczyć co się wyprawia w naszych Kościołach za zgodą władz kościelnych. W ogłoszeniach parafialnych nie wyczytałam, bo to ponoć była tajemnica, ale w dzień pokazu mogli dopisać. Wydarzenie niecodzienne, może by zainteresowało parafian 🙂

  http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,14922993,Marcin_Tyszka__Modelki_wstydza_sie_pokazu_u_Zienia_.html#BoxPlotekTxt

 57. jaszmija said

  Re. 8 Nemo & 9 AniaK

  Ukraiński barszcz ukraiński – ZNAKOMITY przepis + wyjaśnienia „techniczno-historyczne” 😉

  http://kuchnia.o2.pl/przepisy/ukrainski-barszcz-ukrainski-p_3876

  Pychaaaa 😀

 58. AniaK said

  Jakby ktoś był zainteresowany nowymi trendami w modzie kościelnej to proszę bardzo. Niektórych nawet witano z prawdziwymi honorami.

  http://www.plotek.pl/plotek/56,79592,14922593,Ten_pokaz_mody_Macieja_Zienia_byl_owiany_tajemnica_.html#BoxPlotekMT

 59. AniaK said

  Re57:
  Dziękuję! Barszczyk na pewno pyszny, tylko u mnie trochę krucho z czasem. Ja się specjalizuję w czystym barszczyku. Wczoraj właśnie ugotowałam, i taki dobry mi wyszedł, że cały czas go sobie popijam i podziwiam swój talent kulinarny. 🙂

 60. NyndrO said

  Pani AniuK.Pozwolę sobie na nieco osobisty wyjazd.Nie znam Pani,nigdy Pani nie widziałem,nie słyszałem.Ale muszę powiedzieć,że czytając Pani komentarze wydaje mi się Pani bardzo kobieca.Mam nadzieję,że nie wyda się Pani ten komentarz niestosownym.

 61. AniaK said

  Re60:
  Komentarz jak najbardziej na miejscu. Bardzo mi się podoba. Dziękuję! 🙂

 62. AniaK said

  Dzisiaj tak trochę odbiegam od polityki, bo w sobotę więcej czasu poświęcam modzie.

  http://vumag.pl/artbusiness/polityka-ubraniowa,60751,strona,1.html

  Ogólnie zgadzam się z panem Marcinem ale nie do końca. Ja się jednak czepnę wydatków związanych z kreacjami pani premierowej. Nie miałabym może zastrzeżeń, gdyby polityka rządu szła w parze z logiką. Ponieważ logiki nie potrafię się doszukać, zatem moim zdaniem, wydatki związane z sukienkami pani premierowej powinny być sprawą męża a nie podatnika. Ewentualnie może być to układ osoba reklamująca (pani premierowa)-projektant. Jeżeli rząd będzie uwzględniał interesy całego społeczeństwa, to wtedy można się zrzucić na sukienkę dla pani premierowej.

 63. osoba prywatna said

  Gotowy scenariusz na hollywoodzki hit, czyli jak mały wielki bokser wygrał walkę o życie.

  Pierwszą walkę bokserską stoczył w kwietniu 1941 r. z niemieckim kapo, Walterem Dunningiem, ważącym 70 kg, Pietrzykowski ważył zaledwie 40 kg. Stawką walki było pół bochenka chleba i pół kostki margaryny. Niemiec poddał się po drugiej rundzie. Była to nie tylko pierwsza walka Pietrzykowskiego w obozie, ale i pierwsza walka bokserska w obozie z udziałem więźniów. Tak rozpoczęła się obozowa kariera bokserska Pietrzykowskiego.
  Wkrótce został mistrzem wszechwag KL Auschwitz. Zwycięstwa pomagały przetrwać jemu i jego kolegom, za każdą walkę zdobywał jedzenie. Pietrzykowski w Oświęcimiu nie tylko pracował i boksował, był zaangażowany w podziemie zorganizowane przez rotmistrza Pileckiego. Obozową karierę bokserską kontynuował w KL Neuengamme i KL Bergen-Belsen.
  http://niezlomni.com/?p=293

 64. dx said

  Drugie „nieoficjalne” Radio Św. Piusa X „Wykłady”

  PIUSX.WAW.PL

  ŹRÓDŁO STRUMIENIA AUDIO dla programów do radia internetowego:
  http://s1.slotex.pl:7112

  Ci co mają kablówke upc.pl mają też radio „kablowe” ( inne kablówki i platformy satelitarne nc+ i cyfrowy polsat może też) i mogą zgłosić Radia Św. Piusa X do umieszczenia i nadawania przez upc.pl.

 65. osoba prywatna said

  Najmłodszy polski żołnierz odznaczony Virtuti Militari: 13-letni Antoś zachował się jak trzeba w chwili próby

  Bard Lwowa, Henryk Zbierzchowski tak o nim napisał:

  O Antosiu Petrykiewiczu
  W pamięci ten żołnierz mały,
  Który ocalił Lwów.
  Dla Polski chwały:
  Czapka większa od głowy,
  Pod którą widać włos płowy.
  A na obszernym mundurze
  Jak ze starszego brata
  Na łacie łata,
  Dziura na dziurze.

  http://niezlomni.com/?p=972

 66. bemek said

  Kiedy zaczniecie czuć się ruchani???
  http://wyborcza.pl/1,75478,14925397,Warszawska_kuria_przeprasza_za_pokaz_mody_w_kosciele_.html#MT
  Niktu tu nic nie przejął. To jest idea od zarania.

 67. 25godzina said

 68. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Małgorzata Kochanowska-Reiche, MISTYCZNE ŚREDNIOWIECZE, Dyrektor wydawnictwa BoSz Bogdan Szymanik, 38-622 Olszanica 311, cena 87 PLN, przecena 24zł. Mancymonki nie podały daty publikacji.

  Jest to PORTRETOWA Śląska Sztuka Ołtarzowa. Zdaje się, że najstarszym dziełem tej sztuki jest wrocławski ołtarz Świętej Barbary, przedstawiającej postaciowe portrety Brunona z Kwerfurtu, Storrady Dumnej i Bolesława Chrobrego, co metrykuje tą szkołę jako OTTOŃSKĄ. Sztuka ta ma transmisję na na Pomorze Powiślańskie i Gdańska z tej racji, że do zbudowania Godnego Pałacu Królewskiego w Strzegomie dwór Agnieszki Meranki kwaterował na zamku Malborskim.
  Najwspanialszym dziełem tej Portretowej Śląskiej Sztuki Ołtarzowej jest Poliptyk Grudziądzki, przedstawiający PRZYSIĘGĘ Świętej Jadwigi Śląskiej dla Konrada Mazowieckiego za uwolnienie Henryka I Brodatego, który w niewoli zapuścił brodę. Henryk jest na poliptyku jako Chrystus Na Mękach.
  Za uwolnienie Henryka Jadwiga dała Konradowi Łęczycę i Sieradz oraz Suwerenność DO URALU, jak mówił Pokój w Suzdalu w r. 1225, którego pamiątka jest portret Czyngis Chana we wrocławskim kościele Marii Magdaleny il. 16. Z tej racji Konrad jest w koronie Cesarskiej. Konradowi asystuje Agnieszka z kołem do łamania kości i mieczem KATOWSKIM a Jadwidze jedna z córek Konrada jako Jurysdykcja Morska czyli Gdańsk i Szczecin.

 69. przemądrzałe bydlę said

  „Biedny” Lis się obraził na okładkę:
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-lis-jako-nazista-na-okladce-w-sieci-bede-sie-domagal-wysokiego-odszkodowania

  Tu ta okładka w lepszej rozdzielczości:

 70. 25godzina said

  @69 Też bym się wkurzył, bo widać że to keczup.Poza tym widziałem lepsze fotomontaże.

  http://s12.postimg.org/csozrbg4d/great_dictator_1024.png.

 71. Capsel said

  Ogolne stwierdzenie to KASZANA !!!

 72. Radosław37 said

  Panie Bemek, proboszcz tej parafii powinien być wyrzucony na kopach za profanacje jaką urządził poprzez udzielenie pozwolenia na to kurest..Tu nie ma żadnego tłumaczenia to było działanie celowe (piatek, muzyka satanistyczna, pół nagie kobiety).

 73. Vodiczka said

  Może ta informacja ze strony parafii św. Augustyna częściowo wyjaśnia sprawę „pokazu” Zienia:
  „Zakończony remont elewacji Kościoła
  Zakończono konserwację elewacji frontowej naszego kościoła.
  Drodzy Parafianie!
  Obecnie trwa spłacanie należności za wykonaną pracę. Całkowity koszt to 653 784,69 zł. Dotacja budżetu miasta wynosi 450 000,00 zł. Jak widzimy, udział parafii dający prawo do wykorzystania dotacji miasta to 203 784,69 zł. Udział parafii jest bardzo duży i bez znacznego wsparcia Parafian nie da się wykorzystać tej dotacji – konieczny będzie zwrot tej części. Termin ostateczny spłaty dotacji to 15 grudnia 2013 r.

  Bardzo proszę Parafian o zrozumienie i pomoc. Taniej wykonać konserwację całego frontu w jednym sezonie, niż w dwóch etapach (koszt ustawienia rusztowań). Do tej pory zawsze doświadczałem Waszej pomocy i ofiarności. Mam nadzieję, że i tym razem pokonamy trudny etap remontu kościoła. Dziękuję za każdą ofiarę na ten cel. Pozdrawiam wszystkich Parafian –
  Ks. Walenty Królak
  Wasz Proboszcz „

 74. Mieczysław said

  Kuria warszawska na szczęście już wyraziła ubolewanie w związku z pokazem mody w kościele św. Augustyna. Jak ktoś zauważył: „ubolewanie dość często gości w kurii warszawskiej”.
  UBolewanie!!! Może nie tyle gości tam, co jest po prostu gospodarzem domu?!? Wiemy, że: „Nad wszystkim czuwa gospodarz domu. Nie da on krzywdy zrobić nikomu. Zawsze pomoże o każdej porze. O, mój Boże!” Dlatego radujmy się, Bracia! I tak coś z tego będzie! „Albo rybka, albo pipka – jak powiedział Hamlet”. W tym przypadku mamy do czynienia z faworyzowaniem „pipki”. Nie podejmę się jednak próby podania jednoznacznej definicji tego słowa, ponieważ w naszych czasach przestało być oczywiste, komu z mocy samej natury „pipka” przysługuje.
  Może też cały ten pokaz to tylko kolejna manifestacja „woli nocy” Fryderyka Nycze.

 75. NyndrO said

  Nie no….trzeba cos z tym zrobic! http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/26-proc-amerykanow-uwaza-ze-zydzi-sa-odpowiedzialni-za-smierc-jezusa/g2lef

 76. Luxeuro said

  Ad. 68
  http://lestat.salon24.pl/241878,starsze-od-piramid-a-z-zadumy-wyrwal-mnie-mlody

  Ciekawa sprawa tych megalitach.

  http://www.megalithic.co.uk/search.php?query=&country=38

 77. Luxeuro said

  Ad. 68 No Panie Juliuszy od ołtarza poprowadził mnie Pan do tematu megalitów a od tego do prof. Kostrzewskiego

  Click to access JK_Dobrowolna_germanizacja_www.pdf


  Pierwsze zdanie powyższego tekstu przypomina teraźniejsze czasy 😦

 78. Psiemislavius said

  Re 66:
  Gdyby w Rosji do takiego czegoś doszło, ksiądz by zaraz dostał suspensę, a ta bezbożna hołota dostałaby karę grzywny co najmniej, a co najwyżej wylot go łagru na 2 lata.

 79. Marucha said

  Re 78:
  Bo w Rosji nie ma demokracji, co potwierdzi każdy napotkany w Moskwie opozycjonista demokratyczny.

 80. Kazek said

  Czy ktoś może podać ,źródło informacji ,że Niesiołowski to Nusselbaum

  Ja znalazłem takie coś:
  „Jego dziadek, Bronisław Łabędzki, został w 1905 zesłany na Syberię za organizowanie strajku szkolnego. Wuj, Tadeusz Łabędzki, był jednym z przedwojennych przywódców Młodzieży Wszechpolskiej. Został on zabity w 1946 przez funkcjonariuszy UB w czasie przesłuchania. Ojcem Stefana Niesiołowskiego był Janusz Niesiołowski, który brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 oraz kampanii wrześniowej w 1939, następnie był żołnierzem Armii Krajowej.

  Stefan Niesiołowski jest żonaty z Anną Królikowską-Niesiołowską, jego jedynym dzieckiem jest prawniczka Joanna Niesiołowska-Księżak. Jego bratem jest Marek Niesiołowski, również działacz opozycji w okresie PRL.

  Jest członkiem m.in. Klubu Inteligencji Katolickiej w Łodzi oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.”

 81. Siggi said

 82. bemek said

  dot.78 P. Psiemislavius
  Ale ja myślę, że to dzieje od dawna, ale dopiero teraz możemy zobaczyć i ocenić, a możliwie najgorszą torturą za refleksję będzie szlaban lub ban.

 83. Tadeusz. said

  Koczownicy szarpią Pana Zakrzewskiego i Jego banner: http://www.youtube.com/watch?v=RVAaw1vWrTk.

 84. towarzysz0 said

  Poszukuje rzymsko-katolickiego polskiego odpowiednika tego Ruskiego prawoslawnego mezczyzny.

  A tu krotki wywiad z nim

 85. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Ad. 76, 77: http://lestat.salon24.pl/241878,starsze-od-piramid-a-z-zadumy-wyrwal-mnie-mlody
  ***
  Najstarsze megality francuskie liczą 4.800 lat p.n.e. – tyle co Stonehenge. Gdy Jur-Uranos UCIEKŁ ŻONIE z kochanką na Ural to zabronił synom fortyfikowania się techniką murarską, wobec czego ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE: Krok na Hradczanie a Chronos w Kazimierzu Dln i Płocku.
  Jur, żeby przedłużyć wywczasy zbudował Białokaminenną Moskwę, ale przesadził, bo gdy powrócił to żona kazała młodszemu synowi Wykastrować Ojca, czym ODUCZYŁA go Wyskoków na Ural.
  Z tego wynika, że megality Egejskie pochodzą z Hradczanu, natomiast zachodnioeuropejskie z PŁOCKA. Syn Chronosa Chejron dopomógł mianowicie Trytonowi z Krokowa-Pragi w aneksji lewego brzegu Renu anektując przy tym Brytanię, pamiątką czego jest katedra w Viborgu na Jutlandii i STONEHENGE oraz kilka innych katedr w Brytanii z CZESKIMI kryptami. W odpowiedzi na to Tartess-Tanger sprowadził amerykańskich Egejów i Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i Brytanii.
  Chejron wycofał się przed Posejdonem na Jutlandię, gdzie podjął budowę kanału i katedry w Ribe, ale Prometeusz, którego wszyscy żołnierze mieli BUTY, przeszedł Alpy i rozgromił Trytona chcąc zdobyć metalurgię brdneńską. Wobec tego do Bohemii podążył Chejron, ale też został pobity i przykuty do pręgierza na Chojniku więc do Bohemii popłynął Łabą Posejdon, który rozgromił Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona – z której to racji my byliśmy nazywani przez Greków Synami Posejdona.

 86. osoba prywatna said

  Z 11 IX 2001r jest związany jeszcze jeden aspekt sprawy.
  Jaki?
  O tym w filmie.

  Ciemna magia złota – Ile Kosztuje Apokalipsa PL (1-3)

  Ciemna magia złota – Chiński Smok PL (2-3)

  Ciemna magia złota – Tajemnica Rosyjskiego złota PL (3-3)

 87. Luxeuro said

  Ad. 85 – Panie Juliszu, próbując dowiedzieć się kim są Grakchidzi znalazłem tą stronę internetowa

  http://mitoslavia.blogspot.de/2013_05_14_archive.html
  „W Analapii panowalo pięć dynastii: Dalmatydzi, Sarmatydzi, Grakchidzi, Popielidzi i Piastowie. Dynastie Bohemii: Dalmatydzi i Przemyślidzi, w Roxie między dynastiami Dalmatydów a Rurykowiczów było bezkrólowie i chaos. Inne rody panujące: Tinezicze (Sorabia Południowa), Palemonidzi (Litena) i Rodegastowicze (Latyka). ,,Codex vimrothensis’’ omawia niektóre królowe. Należy tu wymienić: Ślągwę, Julię Rzymską, Bożenę Wieszczkę, Wandę Dziewiczą, Brunhildę Apostatkę, Ripikę – Rzepichę, Górkę (Gorkę) i siedem żon Mieszka (Analapia), Serbię – Sorabę, Libuszę, Kazię Trucicielkę, Tetkę (Bohemia), Nitrę, Tatrę (Slawia), Roksanę, Krywicę, Smolenicę, Dulebę, Marię Mariewną i Laurę z Raweny (Rox), Litenę, Pojatę, Grażynę (Litena), Kennę (Svamia), Derenę (Sorabia Poludniowa) i wielką ksieżną Mesallii – znaną z historii Rzymu Mesallinę.”

  Ale nie mam pojęcia czy to fakty, mity czy ??? Bóg wie co, bo tej informacji nie mogę sprawdzić,
  „Opinia zawodowego historyka, prof. dr. hab. Jerzego Akenerozarowicza: ,,Szaleństwa głupiej głowy’’.”

 88. Rysio said

  W RT TV właśnie pokazali jakiegoś nagiego ruskiego aktywistę, który w Moskwie przygwoździł sobie jaja do Placu Czerwonego.

  Trzeba przyznać, że bardzo orginalny protest.

  🙂

 89. Boydar said

  „…budował swój klan przez 37 lat – najpierw jako poseł i senator, potem prezydent. Demontaż tej struktury był niemożliwy…”

  Nie, to nie o nas. Ale analogie powalają na kolana. A styl i klarowność przekazu ułatwiają lekturę.

  http://stefanicki.com/artykuly/filipiny/zycie_po_zyciu_ferdinanda_m.html

 90. Brat Dioskur said

  ad88
  http://www.geenstijl.nl/

  scrollen w dol az zobaczycie golego faceta siedzacego na jezdni ,filmik zastartowac i ….nie pokazywac dzieciom!

 91. NyndrO said

  http://www.pch24.pl/homo-aktywista–aborcja-powinna-byc-przymusowa,19017,i.html

 92. Boydar said

  Panu Gajowemu do sztambucha :

  ” „Właśnie do tego poziomu moralnego powinno dążyć dzisiejsze pokolenie pracowników MSW, starać się dotrzymać kroku swoim legendarnym poprzednikom, którzy służyli wiernie i bez zarzutu”…”

  za http://polish.ruvr.ru/2013_11_10/Prezydent-Rosji-wezwal-do-wzmocnienia-autorytetu-MSW/

  Rad był bym wielce, czytając w Gajówce artykuł, umacniający tezę zawartą w przytoczonym wyżej cytacie.

 93. Brat Dioskur said

  ad90
  scrollen=przewijac

 94. marrkerr said

  Pozwalam sobie pokazać smaczny kawałek poznańskiej tradycji: rogale Świętomarcińskie. Muszą być na 11 listopada!!!

  http://marrkerr.wordpress.com/2013/11/11/rogale-z-fawora/

 95. Guła said

  Zwykłe „szwiństwo” nie pokazówka.

 96. Boydar said

  Guła by sam dziabnął. Nie ma, i zazdrości.

 97. Brat Dioskur said

  Kol.Gula wzdraga sie nawet przed tym co jedza …koroniarze!

 98. Brat Dioskur said

  Czy ktos juz ma jakies wiesci z Wa-wy?

 99. Guła said

  Ależ skądże panie Bracie, toż to jedyna rzecz która wyszła Poznaniakom.

 100. Guła said

  Aha aha
  Przed 15:00 miałem informacje, że wietrzy się jeszcze.
  Co by to nie znaczyło.

 101. cenzor said

  KatzWaterloo pisze:
  Czy Wojtyła jeździł do Anglii w czasie II Wojny Światowej ?

  JUST SOME OF THE FORMER RESIDENTS OF CROSBY AND REGION

  HIS HOLINESS POPE JOHN PAUL II

  Bob McKay, a former organist and choirmaster maintains that he sheltered Karol Wojtyla, now the Pope, on Brooke Road East, Waterloo during the Second World War.

  Apparently His Holiness escaped from the German occupation of Poland whilst studying for the priesthood and stayed for some time with the McKay family.

  Mr McKay recalls His Holiness being very polite and friendly and says that although for political reasons the Pope never acknowledges his time in England a reunion was held during his visit to Liverpool in 1982.

  A Vatican spokesman has recently denied the rumour that the Pope’s favourite English words, “Peace be with you” had first been spoken in the Raven on a Friday night, but said there was some truth in His Holiness being a Liverpool fan after being disgusted with claims from Evertonians that Bob Latchford could walk on water.

  —————————————————–

  Wywiad Evaristo

  Droga Pani Horvat

  Gratulacje z okazji prezentacji sprawy s. Łucji. Z pewnością papież Wojtyła mógł wiedzieć wszystko o s. Łucji 2. Wydaje się, że dobrze się rozumieli – ciągnie swój do swego?

  Kiedy Karol Wojtyła odwiedził Brytanię w latach 1980, pewien dżentelman-katolik albo w Liverpoolu albo w Leeds (teraz nie pamiętam), twierdził, że Wojtyła razem z innym Polakiem mieszkali u niego w domu w czasie II wojny światowej. Ale jak widać, o tym epizodzie nie wspomina żadna z biografii KW. Brytyjski dżentelman spotkał się z KW podczas tej wizyty i powiedział prasie, że powitał KW pseudonimem, pod jakim był znany w dniach wojny, że KW rozpoznał go, i że obaj wspominali ten czas.

  Myślę, że to był sam wikariusz generalny tej diecezji, który złożył oświadczenie, że chociaż to wszystko wydawało się niewiarygodne, świecki katolik był znany mu osobiście i był szanowanym członkiem diecezjalnych świeckich. Ten problem został szybko zapomniany przez wszystkich. Jest w obiegu książeczka Ab initio A.D.O Datus, która wymienia ​​inne zarzuty dotyczące Karola Wojtyły.

  Wracając do s. Łucji 2, kilka lat temu kiedy Carlos Evaristo opublikował książkę po spotkaniu s. Łucji 2 z kard. Padiraya, biskupem Michaelappa, ks. Pachehos i on sam, zwolennicy Fatimy, łącznie z pewnymi księżmi z SSPX, skoczyli na niego twierdząc, że mówił bzdury, i że “s. Łucja” nigdy nie powiedziałaby takich rzeczy. Ale teraz wydaje się, że Evaristo mówił prawdę, a tylko ta kobieta z wywiadu nie była prawdziwą s. Łucją.

  Pozdrawiam i niech Bóg błogosławi

  N C

  źródło:

  https://www.traditioninaction.org/Questions/B059_ConcurOnLucy.shtml

  https://gazetawarszawska.com/2013/05/11/czy-wojtyla-jezdzil-do-anglii-w-czasie-ii-wojny/

  https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/08/22/od-ruchu-oporu-do-sedewakantyzmu/

 102. Lily said

  Re 99; Czyzby? A co jasnie Panu do tego czasu wyszlo?.Pomijajac plucie na odleglosc.

 103. Guła said

  Odległość jak była mniejsza od długości to mnie to i owo wychodziło, Lily

 104. Brat Dioskur said

  ad99

  „Ależ skądże panie Bracie, toż to jedyna rzecz która wyszła Poznaniakom.”

  Niezupelnie panie Gula ,niezupelnie….wyszlo im mianowicie Powstanie ,wbrew woli i zyczeniu … a kogo? …. to juz pozostawiam panskiemu domyslowi.

 105. Luxeuro said

  Ad. 101 – To ciekawe bo podają że niby Hitler był w Anglii pomiędzy 11/1912 a 04/1913 roku.
  http://tiny.cc/opde6w

 106. Brat Dioskur said

  ad105@Luxeuro

  Wiem ,ze sprawa powazna ,ale nie mozna sie powstrzymac od uwagi ,ze Schikelgrubber musial pojechac na …zmywak!

 107. Luxeuro said

  Ad. 106 – No tak. Jak nie ma roboty to co ma malarz robić ? Na zmywak do Angolów 🙂

 108. Guła said

  Tyż prawda, panie Bracie Dioskur. „Przyrzekł, że to pokolenie nie upomni się zbrojnie o Wielkopolskę.”
  To był warunek Kesslera. Nie puściliby inaczej jego z tej twierdzy. Przysłał za to Wielkopolanom Józefa Dowbora-Muśnickiego. Na temat tego faktu istnieją bajdurzenia że i hadko powtarzać.

 109. NyndrO said

 110. NyndrO said

 111. komisarz said

  Z książki brytyjskiego polityka Ukip dowiadujemy się, że Polska „sprowokowała” nazistowskie Niemcy do inwazji w 1939 r., a Winston Churchill podziwiał Hitlera i Stalina.

  W opinii 67-letniego Hugh Williamsa, jego 350-stronicowa publikacja pt. „From Ur to Us, Everything you Need to Know about History”, to kompendium wiedzy historycznej. „Jestem dumny ze swojej niepoprawności politycznej” – przekonuje.

  Napisał on m.in., że podczas gdy Churchill podziwiał niemieckiego dyktatora i jego sowieckiego odpowiednika, tamci dwaj nie odwzajemniali jego uczuć. Poza tym Hitler „oferował Wielkiej Brytanii zawarcie rozejmu, ale jego propozycja została odrzucona” – twierdzi Williams, którego ojciec i dziadkowie byli posłami torysów, a on sam swego czasu działał czynnie w antyimigracyjnej i eurosceptycznej partii Ukip.

  Z kolei nazistowska inwazja na Polskę w 1939 roku była – jego zdaniem – nie do końca winą Niemców. „To, o czym rzadko się wspomina, to fakt, iż Polacy od jakiegoś czasu prowokowali zachodniego sąsiada, więc atak nazistów był częściowo reakcją na polską agresję” – można przeczytać w kontrowersyjnej publikacji.

  Wegług brytyjskiego polityka, niedawny skandal związany z molestowaniem dzieci w Kościele katolickim jest „statystycznie nieistotny” przez „rewolucję seksualną z lat 60-tych i 70-tych”.

  To kolejna niefortunna wypowiedź w wykonaniu polityka Ukip. Nie tak dawno Stuard Wheeler przekonywał, że kobiety nie nadają się na kierownicze stanowiska, bo nie potrafią grać w karty.

  https://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=18342

 112. Psiemislavius said

  Pedał obsikał krzyżowców z Krucjaty Młodych:

  http://www.pch24.pl/bydlecy-atak-na-krucjate-mlodych-we-wroclawiu–zdjecia-i-film,19056,i.html

 113. Psiemislavius said

  http://www.pch24.pl/nowa-liturgia-ordynariatu-katedry-sw–piotra,19013,i.html

  Kolejny nowy ryt Mszy. Tym razem, prócz dodania modernizmu, talmudyzmu i protestantyzmu, mamy jeszcze anglikanizm.

 114. showmen Wojtyła - Katz said

  Jego Eminencja Dominik kard. Bartolucci nie żyje.
  Ksiądz kardynał był mianowanym dożywotnio przez Piusa XII (!!)
  szefem chóru kaplicy sykstyńskiej.

  Bł. Jan Paweł II w 1997 r. w ramach swoistego uszanowania
  powyższej decyzji Piusa XII wyrzucił go z urzędu,

  Benedykt XVI ustanowił go na powrót. a 4 lata później
  podniósł do godności kardynalskiej

  Mszy posoborowej nigdy nie odprawiał.
  W jego herbie znajduje się hasło:
  Psallam Deo meo – Opiewać [będę] Boga mojego
  Módlmy się, aby czem prędzej dostąpił Nieba,
  aby mógł wraz z chórami aniołów i zastępami świetych
  śpiewać Panu na wieki!

  Muzyka jest sztuką, dzięki której liturgia zyskuje najwięcej. (…) Najpiękniejsze – z pozostawionych nam przez poprzednie pokolenia -znaki wiary, które musimy stale utrzymywać przy życiu to chorał gregoriański i polifonia: one wymagają stałego praktykowania, aby ożywiać świętą liturgię.(Dominik kard. Bartolucci)

  Fragment wywadu z ks. Dominikiem:

  Czy myśli ksiądz, że tradycje muzyczne przeszłości znikają?

  Wszyscy się z tym zgodzą: jeśli nie ma ciągłości, która utrzyma je przy życiu, są skazane na zapomnienie, a obecna liturgia z pewnością im nie sprzyja… Jestem z natury optymistą, ale obecną sytuację oceniam realnie i uważam, że Napoleon bez generałów zdziała niewiele. Dziś hasłem jest „idź do ludzi, spójrz im w oczy,” ale to wszystko to pusta gadanina! Gdy tak robimy to kończy się na tym, że celebrujemy samych siebie, a tajemnica i piękno Boga są przed nami ukryte. W rzeczywistości jesteśmy świadkami upadku Zachodu. Pewien afrykański biskup powiedział mi kiedyś: „Mamy nadzieję, że Sobór nie zabierze łaciny z liturgii, bo w przeciwnym razie w moim kraju utwierdzi się wieża Babel dialektów.”

  Czy Jan Paweł II był w jakiś sposób pomocny w tych sprawach?

  Pomimo pewnej liczby apeli, kryzys liturgiczny zakorzenił się głębiej podczas jego pontyfikatu.

  Czasami to właśnie papieskie celebracje przykładały się do tej nowej tendencji z tańczeniem i bębnami. Pewnego razu wyszedłem mówiąc „zawołajcie mnie jak skończy się show!”

  Dobrze pan rozumie, że jeśli takie przykłady idą od Bazyliki Świętego Piotra, apele i skargi na nic się nie zdadzą. Zawsze się tym rzeczom sprzeciwiałem.

  I nawet pomimo tego że mnie wywalili, rzekomo dlatego że przekroczyłem osiemdziesiątkę

  [Pius XII mianował ks. Bartolucciego kapelmistrzem dożywotnio – tłum.], nie żałuję tego co zrobiłem.

  i kolejny wywiad, z 2009 roku – i tłumaczenie na język polski

  https://breviarium.blogspot.com/2013/11/dominik-kard-bartolucci-nie-zyje.html

 115. Rysio said

  A u nas w Ameryce, za dwa dni wyłączają światło w całym USA.

  http://www.infowars.com/dhs-and-fema-prepare-for-power-grid-drill/

  Jądra się zaczną jak nie będą w stanie ponownie światła włączyć.

  🙂

 116. NyndrO said

  Ad.115.* Właściwie to u nich.Pan tam tylko przebywa i się rozlicza.

 117. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Ad. 87: W Wandaluzji pisze, że Kadłubek po prostu PRZEPISAŁ sprawę Grakacha I z Kroniki Wielkiej w Archiwum Koronnym na Wawelu, która zaginęła w czasie Potopu. Grakch I miał córkę Semiramidę, dla której przywiózł z Aleksandrii zięcia – wobec czego onymi Grakchidami byliby Polscy Ptolomeusze. Tych Polskich Ptolemeuszy obalił zaś książę Hariów z Hanoweru, Leszek Chytry, o którym Cezar pisze jako Arioviście, który asekurował Helwetów w Lyonie. Cezar wydał za syna Ariovista Lubrana swą córkę Julię – skąd królowa Julia Rzymianka, która dostała w odprawie rozwodowej Drezno, które w ten sposób zostało przyłączone do Rzymskiej Germanii.
  Set z Aleksandrii miał wybudować KOPIĘ latarni Faros na zamku Gargamell w Krakowie (nie Wawelu) oraz Kopię Pałacu Ptolemeuszy gdzieś w Wielkopolsce – jak mi się zdaje to nad kanałem Przemysłowym w Koninie, nazywanym KAIREM-Kawarisem-Avarisem lub Setidawy czyli Setowe Dziwy. Pałac ten został zburzony w II wojnie huńskiej.
  Ciekawi mnie, co napisał ten prof. dr. hab. Jerzy Akenerozarowicz?

 118. Marucha said

  Re 113:
  „Krzyżowcy” zareagowali z godnością.
  Pozwolili się obszczać pedałowi. Dobrze, że mu się nie chciało zrobić kupy, bo by ich także obesrał.
  Nie wybili mu zębów ani nie połamali girów.
  Będą się skarżyć na policji…

  Rzygać się chce,

 119. Fran SA said

  Ad.118
  i 113

  To jest dla mnie dosc trudna ocena, jak powinni sie zachowac „Krzyzowcy” w czasie modlitwy.
  Widac w Polsce przy kazdej warcie modlacych sie ludzi powinno sie postawic 10 policjantow dla ochrony.
  Osobiscie mnie by obie rece swedzialy. Nawet w czasie modlitwy. I nie jestem w stanie przewidziec wlasnej reakcji na publiczny akt agresji tych, co ‚walcza o tolerancje’. Dlatego podziwiam tych mlodych ludzi, ktorzy nie dali sie sprowokowac. Ciekawe, czy sad to doceni.

 120. Piwowar said

  Panie Marucha, takie zachowanie Krzyzowcow wlasciwe byloby, gdyby mieli do czynienia z czlowiekiem, a nie z… nie chce obrazac poczciwego bydelka. W przypadku tego czegos, jak mu tam, ich bierna postawa nic innego tylko zacheci do dalszych ekscesow. Podobnie jak poprzednio w muzeum narodowym prowokacja tego pedala. Oczywiscie, ich cierpliwosc bedzie wynagrodzona, ale nie tu tylko Tam. Natomiast praktycznie uzasadniona etycznie, a nawet pozadana bylaby akcja fizyczna ze wzgledu na to, ze toto z piwem (szkoda piwa na taka swolocz), jest rzecza, a nie osoba, zatem zasluguje na reakcje bezosobowa i beznamietna, po prostu w ryj, za halc i wont. Rzecz jasna, sprowokowaloby to policyjna chryje, ale w tym wypadku rozglos zadzialalby na niekorzysc agresorow,(nie agresora, poniewaz wierze, ze to jest dzialanie zorganizowane i kto wie, czy nie sponsorowane przez sfery powiazane z rzadem).

  Tak misie wydaje, nie znam sie na polityce spolecznej, ale tak to widze zza Morza.

 121. bemek said

  ad.118 P. Marucha. Już widzę, jakby się to Pana tyczyło, jakby stał Pan cierpliwie. Nie wierzę. Co prawda ani z jedną, ani drugą stroną nie jest mi po drodze, ale należy uszanować czyjąś wiarę, jeżeli jej wyznawcy nie postępują w sposób uwłaczający m.in. godności człowieka. A to prawdopodobnie lewackie bydlę nie powinno wyjść stamtąd o własnych siłach. Po nim przyjdą muzułmanie i co? Rzucą się na kogoś i pobiegniemy ze skargą na wątpliwą co do współpracy policję? Należy się bronić NATYCHMIAST, uprzedzając dalsze ich działania, prawdopodobnie stopniowane do coraz to większej skali.

 122. Marucha said

  Re 119-121:
  Oczywiście bydło należy przepędzać, a jak nie chce, to kijem.
  Przepraszam poczciwe krówska.

 123. bemek said

  Godnością dla mnie poza tym jest NIE dać się obszczać. Bycia obszczanym z godnością nie rozumiem. Chyba, że np. poprzez szantaż nie mam wyboru. Ale to już insza inszość.

 124. bemek said

  ad.118,123. P. Marucha. Dopiero teraz zauważyłem ironię. Tak to jest w afekcie, a nerwy słabe.

 125. Mozets said

  Puszczę boso – Vincent

  I. Złachany sweter , dziurawy płaszcz,
  znoszony but.
  Zżarty od moli szal zatrzymaj
  nie wyrzucaj ich

  Każda rzecz przyda się znów
  choć odstawiona.
  Jeszcze długo posłuży ci
  zanim cicho skonasz.

  Ref: I dopiero gdy,
  Vincent weźmie ci
  wszystkie rzeczy te:
  Pójdziesz boso, pójdziesz boso,
  Pójdziesz boso, pójdziesz boso! x2

  II. Zagubiony grosz,
  zbierasz z chodnika.
  Zegar niepotrzebny ci
  Głód odmierza czas.

  W wielki stos piętrzą się
  Rachunki odłożone,
  każda z nich to Styks
  i łódź na drugą stronę.

  Ref. I dopiero gdy,
  zjesz ostatni kęs
  to twój dobry rząd wolno puści Cię:
  Puści boso, puści boso,
  Puści boso, puści boso! x2

  Wywalą mnie za drzwi.
  Pójdę boso, (boso).
  Nie będę miał nic.
  Pójdę boso (boso). x2

  Ref. I niedługo gdy,
  zawoła Bóg
  to pożegnasz wszystkie rzeczy te i śmierć:
  Przyjdzie z kosą, przyjdzie z kosą,
  Przyjdzie z kosą, przyjdzie z kosą x2

  © M.Mozets
  trawestacja Zakopower

 126. towarzysz0 said

  Ad 118
  Panie Marucho!
  Rozumiem, ze „Krzyżowcom” zabraklo odwagi, nalezytej odwagi. Juz tam byc wymagalo jakiejs tam odwagi. My tu ukrywajacy sie pod nickami nie prezentujemy wiekszej odwagi.

 127. bemek said

  ad.126 P. towarzysz0. Nikt „Krzyżowcom” nie odejmuje odwagi. Być może postąpili zgodnie z własnym zasadami i np. ślad po tym cymbale zaginie. Ale „Krzyżowcy” prawdopodobnie nie są przekrojem Polaków. A może są i czas pokaże…

 128. bemek said

  ad.126. oczywiście Panie Towarzysz0, pisane wielką literą. Za błąd przepraszam.

 129. Rysio said

  Pamiętacie jak niecały rok temu na internecie pokazano częściową mapę Stanu Nowy York z zaznaczonymi posiadaczami krótkiej broni palnej.

  http://tinyurl.com/lpfqmvo

  Montana też poszła za przykładem stanu NY i opublikowała podobną mapę.

  😦

  Posiadacze broni w stanie Montana są oznaczeni kolorem czerwonym.

  http://tinyurl.com/qjkaqkb

 130. worker1ant said

  @129 : SUPER!

 131. Luxeuro said

  Ad. 117 – Dzieki Panie Juliuszu.

  „Ciekawi mnie, co napisał ten prof. dr. hab. Jerzy Akenerozarowicz?”

  Ja myślę że to wymyślona osoba przez tego Pana,
  http://mitoslavia.blogspot.de/2013/03/urendi-maleldil_23.html

 132. bemek said

  ad. 129. P. Rysio. Racja.
  Bo dostęp do broni powinien mieć każdy, a dostęp do określonej ilości amunicji już nie.
  Chcę mieć możliwość obrony przed bandytą, lub „państwem” z którymi się nie zgadzam.
  Nie mam jednak realnej obrony ani przed jednym, ani drugim (chyba że łyżeczką, lub widelcem. Dobra mam jeszcze świąteczne ubranie, a w nim dwie cytryny. No może trzy ;-))

 133. bemek said

  ad.131. Nazwisko P. profesora wydaje się być tak dziwne, że aż nieprawdziwe. Ale cóż nasze starsze w przekrętach nie wymyślą…

 134. Lily said

  Dobrze miec to na uwadze,i pamietac, http://www.zionistfewfedreserve.com/rich_text.html

 135. towarzysz0 said

  Ad 127 Panie Bemek!

  Cytat Pana Maruchy
  Re 113:
  “Krzyżowcy” zareagowali z godnością.
  Pozwolili się obszczać pedałowi. Dobrze, że mu się nie chciało zrobić kupy, bo by ich także obesrał.
  Nie wybili mu zębów ani nie połamali girów.
  Będą się skarżyć na policji…

  Rzygać się chce,

  jest pelen ironii. I ma racje. Bo my zniewiescielismy, w ogolnej masie. Tu w bezpiecz´nym foteliku blogujac, mozemy sobie ponasmiewac sie. A statystycznie rzecz biorac wiekszosc takich hojrakow bedzie szczac po gaciach.
  Wiec, publiczna manifestacja tak niepopularnych pogladow w zupelnie bezideowym Wroclawiu wymaga sporej odwagi.

  A gdyby sprali morde temu wrogowi, to bym sie tylko ucieszyl i wzmocnil moja nadzieje, ze nie jest jeszcze zle.

  Ale jest jednak inaczej.

  Dlatego i probuje tu pokazac sylwetke Ruskiego czlowieka Sterligova, takiego prototypa mi w Polsce brakuje. A moze jednak jest gdzies?

 136. bemek said

  ad.135 P. Towarzysz0, ale ja pod 124 sprostowałem swoje gapiostwo 🙂 i się w pełni z Pańskim zdaniem zgadzam 😉 I tak trzymać.

 137. Boydar said

  Czy znajdzie się ktoś, kto uświadomi Panu Konradowi Rękasowi, że robi za użytecznego idiotę ?

  Cytat z Jego najnowszej produkcji (za http://chart.neon24.pl/post/101540,sen-o-warszawie-wilnie-lwowie-i-nalewkach )

  „…Ale skutkiem wojny stało się też rozwiązanie najpoważniejszego demograficznego i socjalekonomicznego problemu kraju – czyli nadmiaru ludności żydowskiej blokującej rozbudowę polskiego handlu i rzemiosła, a także awans cywilizacyjny ludności wiejskiej. Jakkolwiek strasznie by to nie brzmiało w uszach politpoprawusów z jednej, a antykomuchów z drugiej strony – po II wojnie odtworzona Polska przynajmniej w kwestii narodowościowej znajdowała się w dużo lepszej sytuacji, niż Polska przedwrześniowa, nie tylko ze względu na ubytek Żydów, ale także przez przeprowadzoną drogą porozumienia z Sowietami wymianę ludności ukraińskiej…”

  Pan Rękas zapomniał dodać, że w miejsce względnie zintegrowanej z Polską ludności żydowskiej, wyekspediowanej w pewnej liczbie przez kominy krematoriów do żydowskiego nieba, zaimportowano natychmiast albo jeszcze prędzej, ogromną choć dokładnie nie określoną ilość zjudaizowanego elementu, którego jedynym mottem życiowym było ‚riezać lachów’. Tyle że już na czysto żydowską modłę. Do rozstrzygnięcia kto ma rację, ja czy Pan Rękas, nie potrzeba grzebania w archiwach – wystarczy otworzyć oczy i popatrzeć dookoła. A jak ktoś nie rusza się z domu, niech włączy TV. Na którymkolwiek bądź kanale.

 138. Luxeuro said

  Dziwaki są jak grzybki w lesie, nie wiadomo gdzie sie pojawią
  http://tiny.cc/ho3f6w

 139. Rysio said

  re 118. No proszę z Gajowego wylazła agresywna i cimna strona charakteru.

  🙂

 140. Rysio said

  re 135. No tak całkiem źle to jeszcze nie jest.

  Pamiętacie meksykanskich marynarzy na plaży, którym obito dokładnie ryje?

  🙂

 141. Zbyszko said

  kolejny zbydlęcony skandal!!!!

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/11/12/pokaz-mody-w-kosciele-sw-augustyna-w-warszawie/

 142. Boydar said

  Bezcenna myśl, Panie Rysiu. Gdybyśmy mieli narodową reprezentację, znaleźli by się i niezłomni fani i kibice. I szaliki by się znalazły, i kije bejsbolowe, tak na wszelki wypadek. I tu jest the bull. Bo nikt nas nie reprezentuje. Buuuu …

 143. Rysio said

  Obejrzałem ten film i nagle zdałem sobie sprawę , że moje i wasze problemy znaczą mniej niż pierdnięcie motyla.

  😦

  http://tinyurl.com/psfvepq

 144. Rysio said

 145. Sybirak said

  Cienko z Gajowym Maruchą !
  Wcina kaszankę !

  I to ze smakiem – admin

 146. towarzysz0 said

  Prosze o kontrargumenty.

  Tu http://sterligov.livejournal.com/135989.html sa podane argumenty przeciwko gazowi łupkowemu.

 147. Luxeuro said

  „To wszystko dla pieprzniętej flagi”

 148. Juliusz Prawdzic-Tell said

  ZAŁĄCZNIK DO TESTAMENTU

  Bronisław Geremek był tak dobrym nałożnikiem, że Boski Adolf mianował jego ojca szefem wielkiego kapitału Zachodniego Wybrzeża USA. Równie dobrym nałożnikiem powinien być Prezydent Bush-senior skoro Preskott Busch-Bush został mianowany szefem narkotykowej mafii nowoorleańskiej, która zamordowała Kennedych.
  Do roku 2000 Holokaustyczne USA tylko KAPEROWAŁY mnie czyli rabowały, ale od tego czasu kaperowanie Nie Wychodzi, wobec czego musiały zafundować SUPERMOCATWOWOŚĆ Chin, gdyż Mao Tse-tung był MISTRZEM JAZDY NA HOLOKAUSTACH. Jak mi mówił hrabia Kurowski to Holokauści pokonali w USA Irlandczyków, ale dzięki perfekcji jazdy Mao Tse-tunga na Holokaustach to Chińczyków jest obecnie w USA więcej niż Holokaustów, w co nie wierzyłem, ale dr Abramski z PGd zapewnił mnie – i napisał o tym w swej książce, którą mi ukradziono – że Chińczycy zdystansowali w USA nawet Niemców (???), którzy byli Pierwszym Etnosem USA. Kitajce pokonali zaś Holokaustów i Germańców dzięki TRUCIU Polaków na mocy HOŁDU Mao Tse-tunga przed Holokaustami, dzięki czemu uzyskali prawo Nieograniczonej emigracji do USA.
  Ponieważ teraz kaperowanie mnie pod flagą USA jest niemożliwe więc Holokaustyczne USA położyły uszy po sobie i czekają na moją śmierć – że uda się przejąć spadek po mnie dzięki Wciśnięciu pod groźbą ZAKATOWANIA paszportu amerykańskiego memu ojcu. Ja jednak zapewniam, że Holokauści nie przejmą spadku po mnie i Prawdzicach dzięki maestrii trucicielskiej Chińczyków, toteż USA będą musiały WYKUPIĆ hipotekę jerozolimską – bo Anglikom jej nie sprzedam ze względu na wykastrowanie mego syna – nie u spermy jerozolimskiej, ale u tych którzy deklarują, że ŻYDZI TO KAPITAŁ KRYMINALNY.
  W USA wiek seksualny liczy się na 68 lat a ja mam 74, toteż Holokaustyczne czyli TRUCICIELSKIE USA powinno zdjąć już ze mnie Berufs-, Gaeschefts-, Seks-, i Fotoverboten tudzież szeptaną Antypropagandę, bo Schwarzeneggery zwycięstwem nie są.

 149. Rysio said

  Bardzo ciekawe ogłoszenie.

  Now Hiring must be Mexican.

  w luźnym tłumaczeniu to znaczy:
  Zatrudniamy – musi być Meksykanin.

  A teraz wyobraźmy sobie podobne ogłoszenia z następującymi napisami:

  Zatrudniamy – musi być Murzyn.
  Zatrudniamy – musi być Biały.
  Zatrudniamy – musi być Polak.
  Zatrudniamy – musi być Żyd.
  Zatrudniamy – musi być pedał.
  Zatrudniamy – musi być nie-pedał.

  Wszystkim dookoła do znudzenia powtarzam, że tolerancja to przepiękna rzecz – nieprawdaż?

  🙂

  http://tinyurl.com/7redqta

 150. Luxeuro said

  Ad 149 Dobre 🙂 USA to raj tolerancji niewolników.

 151. kom. zawada said

  https://media2.pl/badania/107761-Pierwszy-odcinek-Warsaw-Shore-Ekipa-z-Warszawy-hitem-MTV-Polska-wideo.html

  Big Brother wraca

  Po gali, o 23:00, wyemitowano premierowy odcinek najbardziej oczekiwanego show tej jesieni – „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”. W czasie emisji, MTV Polska osiągnęła najwyższą oglądalność w tym roku. „Warsaw Shore” obejrzało około 83 tys.
  widzów w wieku 13-24 ?! – ( skad mają takie dane?) ,
  co dało stacji w tym czasie udział na poziomie powyżej 8 proc. Z kolei w grupie komercyjnej (16-49) program obejrzało 230 tys. widzów, co zapewniło stacji udział na poziomie 2,3 proc.

  Ogromne zainteresowanie galą i programem „Warsaw Shore” odnotowano również w Internecie. W dniu emisji strona http://www.mtv.pl odnotowała wzrost unikalnych użytkowników (UV) o 360% oraz odsłon aż o 394 proc.. Szczególnie część poświęcona „Warsaw Shore”: jest najpopularniejszą zakładką, która tylko w październiku zanotowała aż 505 tys. odsłon, a materiały video związane z programem – ponad 660 tys. streamów, czyli 72 proc. wszystkich odtworzeni na przełomie października i listopada. Równie aktywni byli fani stacji na Twitterze – w wieczornych godzinach 10 listopada, w twitterowym zestawieniu Top 10 Trendów w Polsce aż 9 na 10 hashtagów związanych było bezpośrednio z galą MTV EMA lub „Warsaw Shore”.

  widzi
  wczoraj, 16:17:17
  Ze zdjecia to wygląda tak… goście kochają siłkę i żel plus łatwe laski. Dziewczyny co kochają sponsoring i tandetę.

 152. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Ad. 111: Komisarz powiedział/a – 2013-11-11 (poniedziałek) @ 21:33:22
  „Z książki brytyjskiego polityka Ukip dowiadujemy się, że Polska “sprowokowała” nazistowskie Niemcy do inwazji w 1939 r., a Winston Churchill podziwiał Hitlera i Stalina.”
  ***
  67-letni Hugh Williams PŁACZE, że WBr nie skorzystała w 1941 r. z granicy niemiecko-angielskiej na Donie, o co OSKARŻA Polaków. Marszałek nie miał jednak złudzeń, co do intencji Hitlera wobec Polski i Polaków, toteż Beck nie godząc się na udział w Rozbiorze Czechosłowacji ZMUSIŁ Hitlera do Salta Mortale, które udało się tylko Oldze Korbut.

 153. ABWera said

  Już to kiedyś pisałem, ale jeszcze powtórzę: w mojej ocenie istnieje duże podobieństwo pomiędzy medialnym guru Erykiem Mistewiczem, a znanym dawniej pisarzem komunistą Louisem Aragon. Ten ostatni nazywał się w rzeczywistości Louis Andrioux i był imiennikiem swojego papy, piastującego urząd prefekta policji w czasach najczarniejszych afer i manipulacji medialnych III republiki. Tata pana Eryka nie doszedł co prawda do aż takich zaszczytów, ale był naprawdę blisko. I jeszcze coś łączy Mistewicza z Aragonem – Francja. O ile mnie pamięć nie myli Eryk Mistewicz pokończył tam jakieś czarnoksięskie kolegia. No i wczoraj to nasze rodzime wcielenie syna pana prefekta powiedziało, że to co się dzieje na ulicach w Warszawie to nie jest Europa. Ja już nie mam ochoty drwić, bo do kogo niby jest ta mowa – to nie jest Europa? Do dzieci z podstawówek? Chodzi o coś innego. Kiedy płonęły przedmieścia Paryża to Paryż był Europą panie Mistewicz, czy nie? Kiedy czarni rozwalali Los Angeles to mieliśmy do czynienia z cywilizowaną Ameryką, czy nie? Kiedy w Londynie piorą się po mordach to znaczy, że przenieśli się do Azji przez tunel czasowy? Właśnie to, że ludzie są na ulicach świadczy, że jeszcze jest tutaj Europa. Bo gdyby tu było coś innego, coś co sobie pan Mistewicz zaplanował, ludzi tych wyciągano by z domów i zabijano w ciemnych celach o świtaniu. Nikt by o tym nic nie wiedział, a ulicami przechodziły by pochody rozentuzjazmowanej młodzieży, jak w Korei. O to chodzi? O takiej Europie śni Eryk Mistewicz? Jasne, że o takiej, inna wizja nawet mu przez głowę nie przemknie. Eryk Mistewicz śni o Europie, w której wentylem bezpieczeństwa będą gazety w typie „W sieci”, którą wydają Karnowscy, a jeden z nich jest współautorem książki pana Eryka. Ta książka nazywa się chyba „Patologia władzy”, albo jakoś podobnie. W każdym razie wiele jest w niej z ducha prefekta Andrioux, choć jak przypuszczam efekt ten autorzy uzyskali bezwiednie.

  Jak wiecie ja jestem przeciwnikiem chodzenia na demonstracje. Uważam, że nie ma to sensu, a jeśli ktoś nie rozumie dlaczego i się upiera niech sobie przypomni stare powiedzenie o ulicach i kamienicach. Może coś do niego dotrze. Nie można, będąc człowiekiem przytomnym uczestniczyć w tych demonstracjach, bo one są ustawiane po to właśnie, by później Mistewicz mógł wygłaszać te swoje dyrdymały o Europie. One są po to, by ruscy parlamentarzyści mieli pretekst do dyskusji na twitterze i do tego jeszcze, żeby wszystkie absolutnie autorytety oralne jakie mamy mogły wziąć gażę za występ w telewizji, gdzie opowiadać będą o tym co działo się na ulicy. Innych funkcji to nie ma. I niestety fakt iż nie ma to innych funkcji wynika z zaniechań „naszych”. Demonstracja jest jednorazowym narzędziem politycznego wpływu. Jeśli nie spełnia swojej funkcji od razu, zużywa się i tępi. Nie istnieje coś takiego jak „tradycyjna i spontaniczna demonstracja”. Wystąpienia uliczne nie mogą się powtarzać cyklicznie, bo są wtedy manipulowane i osiąga się przez nie efekt odwrotny od zamierzonego. Demonstracje muszą skończyć się wybuchem niezadowolenia, który doprowadzić do jakichś tragicznych i nieodwracalnych skutków. Dobrych albo złych, to zależy. W naszych okolicach zwykle raczej złych.
  Jeśli zaś się demonstracje tak nie kończą to znaczy, że ktoś to zaplanował. I służą one wyłącznie wygaszaniu emocji i niczemu więcej.

  Jeśli przypomnicie sobie, jak wyglądały czasy przed Powstaniem Styczniowym, zauważycie, że najważniejsze demonstracje odbywały się w domach prywatnych. Tam trudno było wprowadzić szpicla, a atmosfera była utrzymywana we właściwej temperaturze i nikt ze zewnątrz nie miał na to wpływu. Żeby doprowadzić do wybuchu i do katastrofy trzeba było wyciągnąć ludzi na ulicę i to się w końcu stało. Nie było to łatwe do przeprowadzenia, ale się udało. Może więc nie dajmy się wpuszczać w maliny i nie wychodźmy na ulicę, bo „musimy się na nowo policzyć”. Policzyć możemy się w domach, a najlepiej gdybyśmy policzyli swoje budżety i sprawdzili na co nam starczy. Czy na jedną choć kamienicę? Na ulicy to nie my liczymy, ale nas liczą. O wiele lepiej będzie jeśli nie udam im się policzyć. Jeśli nie wyjdziemy na ulicę TVN nie zrobi żadnego dramatycznego materiału do „Faktów”, policja zaangażowana do robienia dymu, będzie podpierać ściany z nudów, Środa i Mistewicz nie dostaną wierszówek i honorariów za występy. Coś tam będą dziamdziać, ale w końcu przestaną. Pamiętajcie, że my tu mamy Europę zbudowaną według standardów Eryka Mistewicza. I jeśli po spaleniu połowy Paryża nic się nie stanie i za dwa dni wszystko będzie posprzątane, u nas po spaleniu jednego śmietnika może dojść do interwencji, jeśli nie zbrojnej to dyplomatycznej. Nie będzie wówczas czasu na tłumaczenia, że chcieliśmy dobrze, ale nie wyszło. Bo to tych ludzi, niewinnych i szczerze manifestujących swój patriotyzm, obarczy się odpowiedzialnością za rozwój wypadków. Nie prowokatorów, nawet nie Ruch Narodowy, ale matki i ojców z małymi dziećmi. Bo to o nich i ich życie toczy się ta cała rozróba.

  Jeśli ktoś nie wierzy w to co tu przeczytał, w tę całą nędzną ustawkę, niech sobie poczyta o tym jak narodowcy zaatakowali squoty. Te squoty, czyli mieszkania zajęte przez dzikich lokatorów znajdują się w bezpośredniej bliskości komendy policji na Wilczej. W Polsce poza tym nie ma czegoś takiego jak squot, w sensie w jakim zjawisko to występuje na przykład w Londynie. Jeśli pojawia się zaś jakiś squoters trzeba zapytać go od razu czy nie ma wujka w telewizji, czy jego starszy brat nie jest kolegą Sławka Sierakowskiego, a babcia nie pracowała czasem na Mysiej. Według praktyki europejskiej squoty są zwalczane przez prawo na mocy obowiązujących przepisów, squotersi zaś próbują te przepisy obejść i mają w tym wprawę, dlatego likwidacja londyńskich squotów trwa nie raz całymi latami. Nie można na przykład wyrzucić squotersów z mieszkania, w czasie kiedy jeden z nich tam przebywa. Dlatego właśnie urzędnicy muszą łazić po tych lokalach i czyhać na moment, kiedy nikogo tam nie będzie. Nie do pomyślenia jest sytuacja, w której squot znajduje się koło posterunku policji, a policja udaje, że go nie widzi. Jeszcze do tego w Polsce, gdzie nie ma żadnej tolerancji dla takich zjawisk jak squot. Pamiętajmy o takich drobiazgach.

  http://coryllus.pl/?p=741

 154. Brat Dioskur said

  ad149,
  A w Houston jakis facet starujacy w wyborach do wladz miejscowego kuratorium oswiaty podal sie za Murzyna….i wygral wybory!Oczywiscie byl …bialy!

 155. Luxeuro said

  Ad. 153 –
  http://www.ekologiasztuka.pl/wolebyc/readarticle.php?article_id=13
  Cholera, nie wiedziałem że w Polsce był „Ruch Ekologiczno -Pokojowy” w latach 1984-1993. Matko Boska co to miało być? To musi być żart !!!

  „Kiedy płonęły przedmieścia Paryża to Paryż był Europą panie Mistewicz, czy nie?”
  Wie że tego baranki nie pamięta lub nigdy o tym nie słyszeli bo harują do 18:00. A czy baranki interesuje co się dzieje w Europejskiej Francji ? Nie, a Mistewicz musi coś bębnic bo inaczej do koryta mu nic nie wleją.

  Tutaj marionetki są łanie ułożone
  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polityka-przy-kawie/wideo/20062013/11273182

 156. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Mao Tse-tung bijąc CZOŁEM PRZED TAJNYMI KONTAMI IZRAELSKIMI uzyskał Filmową Dokumentację Katynia, którą uruchomił w Paryżu, gdy Sowieci przekształcili wojnę ussuryjską w mandzurską. Dzięki temu uzyskał port na Morzem Japońskim i koncesje kapitałowe na Syberii. Ten Port KATYŃSKI nie jest oznaczany na mapach, ale jest Ważny. Reporter, który go tajnie odwiedził miał wrażenie, że jest w Hongkongu.
  Potem Mao zrobił to, co zamierzał sztab generalny Wehrmachtu w Brześciu Litewskim, ale nie udało się wobec nieprzewidzianego dla Niemców przebiegu bitwy nad Bzurą. Mao mianowicie zaszachował Holokaustów ZAHOLOKAUSTOWANIEM – bo tak to zostało nazwane – Stu Małych Narodów Rosji, w tym 7,5 milionów Polków na potrzeby Przemysłowej produkcji Amerykanów oraz atakiem 12 milionów ogierków żydowskich na Amerykanki. Dzięki temu uzyskał NIEOGRANICZONĄ emigrację Chińczyków do USA.
  Hrabia Kurowski mówił mi to, a on się znał na tym lepiej ode mnie, czego oczywiście nikomu nie powtórzyłem jako zbytniej Egzotyki politycznej, ale przestałem trzymać język za zębami, gdy Doktor Abramski z PGd napisał w swej książce, że NIE CHODZI O ANEKSJĘ PRZEZ PEKIN USA jako Bankruta – techniką jazdy na Holokaustach – ale też o aneksję przez Chiny Australii i Syberii. Książkę tą ukradła mi policja polityczna, a gdy poprosiłem go o II egzemplarz to odpowiedział mi, że Nie Wie, co się z tymi książkami stało. On ma 2 egzmeplarze, których pożyczać nie może.
  Ja bym takiej EGZOTYKI nie wymyślił, choć słyszałem przepowiednię d’Gaulle’a, że Europę będą wyzwalać od Holokaustów CHIŃCZYCY – chyba na tajnych kontach izraelskich?

 157. Juliusz Prawdzic-Tell said

  ad.155: Luxeuro powiedział/a – 2013-11-13 (środa) @ 08:54:33
  Ad. 153 – http://www.ekologiasztuka.pl/wolebyc/readarticle.php?article_id=13
  „Cholera, nie wiedziałem że w Polsce był “Ruch Ekologiczno-Pokojowy” w latach 1984-1993. Matko Boska co to miało być? To musi być żart !!!”
  ***
  Polski Pokojowy Ruch Ekologiczny był na MOIM kapitale technologicznym, gdyż tylko ja bylem wypłacalny, a skończył się wraz z ogłoszeniem mnie przez Niemców WARIATEM dzięki obiecaniu polskim prostytutkom miliona ton złota z satelitarnej detekcji za TUSKOWANIE Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej. Ten Polski Pokojowy Ruch Ekologiczny był szczurzym ogonem Narodowego Ruchu Turbinki Kowalskiego, ZADŁUŻONEGO przez Włochów z Małego Fiata, co załatwiono publicznym obiciem po mordzie przez Daniela Olbrychskiego jako mafioza sycylijskiego Andrzeja Jaroszewicza jako Prowodyra Polskiej Motoryzacji. Dlatego domagałem się ogłoszenia SKĄD Urszula Sipińska miała kilkaset milionów dolców na pokrycie długu żyrowego Andrzeja Jaroszewicza – bo wyglądało, że od Generała Jaruzelskiego?
  Wszystko PIERDOLNĘŁO, gdy w 1993 r. powiadomiono mnie o OTRUCIU Kowalskiego u Urszuli Sipińskiej, którą zamknięto w domu wariatów. Ja się tam dostać nie mogłem, gdyż poznańskie Wariatkowo była bronione przez jadaczy fekaliów pruskich i hitlerowskich.

 158. Marek said

  Wojciechowski: zemsta prokuratora Seremeta
  http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2013/11/13/korupcja-uniewinniona-antykorupcja-pod-sad/

 159. Rysio said

  🙂

 160. monarchista komunista said

  https://sowa-magazyn.blogspot.com/2011/06/zydokomuna-odmieniana-przez-przypadki.html

  https://konserwa.blox.pl/2011/01/Wielomski-robi-za-falszywego-konserwatyste-zeby.html

  Wielomski to nie jest żaden Pan, to jest hołota żydowska, która robi za fałszywego konserwatystę, żeby Jaruzelskiego nie broniła sama tylko żydokomuna, lecz żeby były pozory pluralizmu wyznawców mniejszego Zła.

  Adam WIELOMSKI – autor wywiadu- ścieku ze złoczyńcą żydokomunistycznym Wojciechem JARUZELSKIM z KGB przeżywa Schadenfrenude, czyli orgazm onanisty z powodu niemocy dwóch innych żydów podających się za Polaków

 161. Gość said

  Prośba ze strony Prof. M. Dakowskiego
  W Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa Pałac Ujazdowski spotkało się kilka grup katolików i Polaków bez uprzednich uzgodnień. Żądamy od dyrektora Fabio Cavallucci zaprzestania bluźnierstw przeciwko Bogu Jedynemu.

  Z drugiej strony trwa w salce bluźnierstw Różaniec Ekspiacyjny.

  Do grupy dołączył około 16 ks. Stanisław Małkowski.

  Jako uczestnicy Krucjaty za Ojczyznę jesteśmy w pomieszczeniu świętokradzczej instalacji w Muzeum Sztuki Współczesnej i modlimy się na Różańcu Świętym jako wynagrodzenie i o zaprzestanie zła. Wzywamy innych o przybywanie i modlenie się w tym miejscu. Zakończmy wspólnie tę profanację. Pomódl się i przekaz innym tę informację.

  Było parę TV (też TRWAM). Odmówiłem wywiadu TVN mówiąc chłopcu, że zawsze kłamią.

  Prosimy o wsparcie.

  CSW czynne od 12 do 19-tej.

 162. marrkerr said

  W 2011 r. rząd podnosząc VAT o 1 pkt proc., zapowiadał obniżkę tego podatku po trzech latach, czyli w 2014 r. i taki też zapis znajduje się w obowiązującej ustawie o podatku od towarów i usług. Aby utrzymać obecne stawki do 2016 r., o czym zdecydował rząd, konieczne było znowelizowanie ustawy o VAT. W przeciwnym razie w przyszłym roku stawki VAT wróciłyby do poziomu z 2010 r., a stawka podstawowa wyniosłaby 22 proc.

  http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/nie;bedzie;obnizki;vat;za;to;regula;wydatkowa,96,0,1417312.html

  A mogli przecież podnieść do 25%. Jakie dobre te nasze pany.

 163. Zbigniew said

  Tragedia na Filipinach

  Po przejściu tajfunu życie straciło ponad 10.000 ludzi, zaś milion dach nad głową.

  Po tym przyszło trzęsienie ziemi, a następnie ulewne deszcze. Na całym świecie organizowana jest pomoc.

 164. Rysio said

  Tajfuny na Filipinach są bardzo częste – tam to jest normalka – i za każdym razem giną ludzie. Ten ostatni był trochę większy niż pozostałe.

  Żydowskie media podniecają gojów jak tylko mogą. 10,000 co to jest – co roku umiera 100,000,000 ludzi – tak że warto o tym pamiętać i trzymać opowiednie proporcje.

  100 lat do tyłu (bez internetu) nigdy byście nie słyszeli ani o tajfunie ani o Filinach.

 165. Marucha said

  Re 160:
  No i co z tego, że zrobił wywiad z Jaruzelskim?

  Re 164:
  Fakt, bez Internetu nigdy byśmy nie zapoznali się z poglądami Rysia i oszczędzili sobie zdrowia.
  A jeśli Rysio przejrzy sobie jakieś gazety sprzed 100, a nawet 150 lat, zdziwi się, ile było informacji o świecie,

 166. Brat Dioskur said

  Znamy „Ponton” , aktywny juz w Kraju ,czas jednak wyplynac na szersze wody a i tez glebsze ,bo jak wiadomo na glebinie bywa lepszy polow.Dokonala tego niejaka „Barka”, ktora wplynela z gracja na wody Beneluksu i kasuje juz rutynowo jezeli nie setki tysiecy to juz ….miliony,euro oczywiscie !Biznes jest dziecinnie prosty.Streszcze go w kilku slowach a calosc mozna ogarnac zadajac dowolnemu translatorowi ponizszy tekst w jez. niderlandzkim ,ktory skopiowalem z jednego z hol. portali:

  „Stichting Barka is sinds deze maand opnieuw actief in Arnhem. De stichting helpt dak- en thuislozen uit Midden- en Oost-Europa om terug te keren naar hun eigen land. Volgens de gemeente is de aanpak succesvol. In een jaar tijd werden in totaal 28 personen geholpen om weer naar huis te gaan.
  Barka is in 1989 in Polen opgericht door twee psychologen, Barbara and Tomasz Sadowski, die in hun gemeenschapshuis besloten dak- en thuislozen, psychiatrische personen, en ex-gedetineerden op te nemen. Sinds 2012 is Barka actief in de gemeenten Utrecht, Amsterdam, Den Haag, Arnhem en Eindhoven.
  Barka richt zich op daklozen en alcohol- en drugsverslaafden uit Midden- en Oost-Europa. Het zijn vooral mannen tussen de 40 en 50 jaar. De meesten komen uit Polen om hier te werken en geld te verdienen voor hun familie. Een aantal heeft hiervoor zelfs geld geleend. Als ze hier zijn en geen werk meer hebben, glijden ze snel af. Ze schamen zich voor hun familie en vrienden. Deze schaamte vormt een belangrijke drempel voor hun terugkeer.”

  Krotkie wyjasnienie dla tych ,ktorzy nie maja czasu czy atlasu zeby bawic sie z translatorem .Fundacja „Barka” zajmuje sie zawodowo sprowadzaniem uciazliwych dla wladz holenderskich Polakow stanowiacych obecnie prawie 75% wszystkich bezdomnych ,zebrajacych i kradnacych w wielkich aglomeracjach jakimi sa Amsterdam ,Rotterdam ,Utrecht i Haga.Jezeli wierzyc telegazecie „Barka” zainkasowala 800 tys. euro za zmniejszenie o 80% populacji polskich bezdomnych w Amsterdamie. Jak to robi ,pozostaje tajemnica.W kazdym razie na portalach forumowicze snuja rozne domysly jakoby najpierw zwozono z Polski nie majacych szans dostania pracy ludzi a jak juz zaczna byc dla gospodarzy uciazliwi to uslugi swoje poleca …”Barka”!

 167. Boydar said

  Co usłyszał Pan Leszek Bubel w Chicago. Ciekawie skonstruowany wywiad z przed kilku lat. Niewiele się zdezaktualizowało… W konstrukcjach.

  „…Począwszy od Egiptu, a skończywszy na Ameryce, scenariusz był zawsze podobny. … pojawiali się w najbogatszym państwie i poczynali je grabić na wszystkie sposoby. Z imperium zostawał tylko szkielet, obrażali się na antysemitów i szukali następnej ofiary…”

  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=760&Itemid=154

  Ciekawe jest to, co w tym „wywiadzie” nie jest prawdą.

 168. Luxeuro said

  Ad. 167 – Tu widać gołym okiem

  Wskaźników cen konsumpcyjnych

 169. Zerohero said

  Re 137, Boydar

  Pan Rękas zapomniał dodać, że w miejsce względnie zintegrowanej z Polską ludności żydowskiej, wyekspediowanej w pewnej liczbie przez kominy krematoriów do żydowskiego nieba, zaimportowano natychmiast albo jeszcze prędzej, ogromną choć dokładnie nie określoną ilość zjudaizowanego elementu,

  żarty się Pana trzymają

  1) Ten „element” to była właśnie ta „względnie zintegrowana z Polską ludność”. Ona uciekła w 1941 na wschód, a potem wróciła. Nikogo tam nie judaizowano tyko jeśli już, w trybie szybkim powierzchownie polonizowano, głównie przez dawanie polskich nazwisk. Za caratu panowała „strefa osiedlenia”, więc trudno było o Żydów z głębi ZSRR. Oni się koncentrowali w Polsce.

  2) To ta „względnie zintegrowana z Polską ludność” witała kwiatami bolszewików w 1920, a potem Sowietów 17 września 1939.

  3) To ta „względnie zintegrowana z Polską ludność” stanowiła bazę demograficzną dla planów judeopolonii, a więc wariantu palestyńsiego przy którym np. zabory i PRL to pikuś.

  4) to ta „względnie zintegrowana z Polską ludność” miała kamienice a my ulice. Doprecyzujmy: kamienice kupione tanio po powstaniowych konfiskatach.

  5) To ta „względnie zintegrowana z Polską ludność” w przeważającej część nie znała języka polskiego.

  6) To ta „względnie zintegrowana z Polską ludność” na orła – polskie godło mówiła „kura”.

  7) to z nimi szarpał się Dmowski. Wariat?

  8) Ta „względnie zintegrowana z Polską ludność” zakładała partie typu Bund.

  9) Ta „względnie zintegrowana z Polską ludność” dała z naszej armii nogę na Bliskm Wschodzie bo wolała walczyć przeciw Anglikom niż Niemcom.

  ______________________________________

  Niezręcznie jest pisać o korzyściach z hitlerowskich mordów, ale mając dziś DOBRYCH kilka milionów „względnie zintegrowanej ludności” zupełnie byśmy się nie pozbierali. Już z tymi dziesiątkami (setkami) tysięcy jest problem. Przy pięciu, sześciu milionach Żydów w Polsce Wyborcza nie musiałaby zatrudniać szabesgojów, całe dywizje w resortach siłowyh byłyby czysto żydowskie, a kraj obfitowałby w autonomiczne regiony żydowskie. To w najlepszym wypadku! Bardziej prawdopodobne, że Polacy geniżdziliby się w swoich „strefach Gazy”.

  Niech się Pan dobrze zastanowi albo poczyta jak wyglądały stosunki polsko-żydowkie przez cały XIX wiek aż do 1939. Niech Pan poczyta gdzie urodzili się ojcowie Bronisława Geremka, Michnika. W Polsce! To nawet elity budujące Izrael pochodziły z Polski!

  ______________________________________

  Co potrafi zrobić „względnie zintegrowana ludność” to pokazał Wołyń. Ci też byli integrowani przezkilkaset lat. Tak się kończy multi kulti.

 170. Luxeuro said

  „Dwóch mężczyzn, którzy wierzyli, że książka (Protokoły Mędrców Syjonu) była prawdziwa byli Henry Ford i Adolf Hitler. Ford powiedział: „Jedyne oświadczenie które chciał bym dać o Protokołach jest to, że wpisują się w to co się dzieje teraz … i w to co się działo.”. Ford także sponsorował druk 500.000 egzemplarzy Protokołów Mędrców Syjonu w Stanach Zjednoczonych.”

  „Zarówno Ford i Hitler wierzyli, że żydowscy kapitaliści i żydowscy komuniści byli partnerami, których celem był przejęcie kontroli nad narodami świata. Ford położyć większy nacisk na żydowskich finansistów i bankierów, ponieważ jako przemysłowca on naturalnie wszedł w bliskim kontakcie z nimi. Hitler, z drugiej strony, było bardziej związane z Żydami, którzy byli członkami Partii Socjaldemokratycznej (SDP) i Komunistyczna Partia Niemiec (KPD), jak były one potężną siłą opozycji w Niemczech w 1920 roku.”

  „Zdaniem Normana Cohna, autora „nakaz ludobójstwa: Myth of World-żydowskiego spisku” (1966) Ford ubolewał „brak standardów moralnych” w nowoczesnego handlu i obwiniał to na Żydów. Ford powiedział jednemu reporteru: „Kiedy jest źle w kraju znajdziesz Żydów … Żyd to handlarz, który nie chce produkować, ale zrobić coś, co ktoś inny daje.” W Dearborn Niezależnego Ford napisał: „Żyd nie ma przywiązania do rzeczy, które czyni, bo nie ma żadnej, bo zajmuje się rzeczami, które inni ludzie czynią, a chodzi im wyłącznie na robieniu pieniędzy. ”

  http://www.spartacus.schoolnet.co.uk/USAford.htm

 171. Zerohero said

  re 166, Brat Dioskur

  Salam alejkum Panie Dioskur.

  Ach ci polscy koczownicy. Ahmed i Bambo płacą podatki by okradał ich polski bezdomny! Z pewnością jak tylko ta „barka” pozbedzie się Polaków problem niechcianej emigracji zniknie. he he he. nie ma takiej barki co by dopłyneła do Libii, Nigerii i Pakistanu. Wogóle problemu nie ma,więc po co taka barka. Głupio gadam. 🙂

 172. V-king said

  Zerohero, piszę do Pana https://marucha.wordpress.com/2013/11/13/oswiadczenie-redakcji-konserwatyzm-pl-w-sprawie-zajsc-pod-ambasada-federacji-rosyjskiej-11-listopada-2013-roku/#comment-291940

  O Judeopoloni warto poszukać L. Szcześniak „Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim”. Tam opisano, z kim wojował Dmowski. Albo kto wojował z Dmowskim.

  Pan nie dodał że jak powstawała II RP przyjęto ponad milion Żydów uciekających z ZSRR przed rewolucją. To byli w ogóle nie spolonizowani Żydzi, znali tylko rosyjski i jidisz.

  Po co się czarować. Polacy powinni Hitlera w d* całować za rozwiązanie kwestii żydowskiej, bo sami nigdy by na coś takiego się nie zdobyli. A Stalina za to, że znacjonalizował dla nich żydowskie fabryki. Za to, że oddał Polakom niemieckie kopalnie Śląska. I rozparcelował majątki ziemskie, które były poobciążane u Żydów do 100% hipoteki. Dziś reprywatyzują te majątki potomkom tych, którzy je przeputali Żydom w pacht. Śmieszne, że dziś pomnikują tych leśnych bohaterów, co chcieli uwłaszczeniu narodu polskiego na polskim majątku narodowym przeciwdziałać.

  A na Wołyniu Polacy stanowili coś koło 15%. To niby kto miał być względnie zintegrowany? Większość z mniejszością? Poza tym UPA która mordowała tam była przyjezdna. Terroryzowali lokalnych, którzy by w innych okolicznościach Polakom nic nie zrobili.

 173. V-king said

  Zerohero, prosze rzucić okiem do tematu „Oświadczenie Redakcji Konserwatyzm.pl”

 174. Boydar said

  Panie Zerohero

  Przyjmując Pański sposób dowodzenia racji, popadamy w poważne problemy.
  Pragnę zauważyć, że o ile ja określiłem liczbę ofiar żydowskich (z rąk Niemców) na „pewną liczbę”, to już Pan ma tendencję sprowadzenia tej liczby do zera. Nie kupuję tego. Szczególnie, że moi Dziadkowie i Rodzice, żyjący w owym czasie w samym środku żydowskich społeczności, opowiadali jednak zupełnie co innego. Żydzi byli mordowani, najbardziej biedota i prościzna. Nie mogę określić ich stopnia integracji, ale z opowiadań wynikało, że szczególnych problemów nikt nie miał. Po Hitlerze, Żydzi z terenów które mam na myśli, praktycznie, w swej pierwotnej formie zniknęli. Dużo przechowało się u okolicznych chłopów, ale większość została wymordowana na miejscu lub wywieziona do Bełżca. Nie będę przychylał się do fałszowania historii, bez względu na to, co ich pobratymcy zrobili mojemu krajowi.
  Dopuszczam ewentualność, że rozmawiamy o różnych terenach, jednak niech Pan zwróci uwagę na fakt, że „pewna liczba” MUSIAŁA zostać wymordowana, choćby dla zachowania pozorów. I nie chodzi o tysiąc czy pięć tysięcy.

 175. Juliusz Prawdzic-Tell said

  http://forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=5&postdays=0&postorder=asc&start=2145 – str. 144

  Judenknechty w USA wystąpiły z ciekawym wnioskiem zażegnania Afery Podsłuchowej: NIECH OBAMA PRZEPROSI MERKEL. Oświadczam więc, że Obama nie miał wspólnego z aferą podsłuchową. Kongres USA powinien nakazać podsłuchiwanie rządu RFN – jako gangu kryminalnego – po ujawnieniu Czarnych Kont Kanclerza Kohla, ale dokonał tego DOPIERO po zamachu na USA Hitlerynki Angeli Merkel: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW…
  Prawdopodobnie równocześnie z Kongresem USA podsłuchiwanie rządu RFN nakazała Izba Lordów.

 176. Zerohero said

  Panie Boydarze. Być może wyraziłem się nieściśle, ale później napisałem, że „Niezręcznie jest pisać o korzyściach z hitlerowskich mordów….”. Czyli nie jestem 100% negownikiem. Może da mi się wmówić częsciowe negownictwo, w stylu nie 6 a 2,4 a może 4. Za to idzie się do więzienia – tak skutecznie działa Naród Wybrany mający znikomy udział w populacji. Przy udziale 30 do 40% to już praktycznie pozamiatane. To tylko kwestia czasu.

  Chodziło mi tylko o to:

  – by nie robić z żydokomuny UFOków zrodzonych gdzieś na Kamczatce. Ona wywodzi się z polskiej ziemi.
  – by nie wmawiać, że między nami była harmonia

 177. Juliusz Prawdzic-Tell said

  ad. 173. 175: SZCZEGÓŁOWE rejestry Żydów mają Szwajcarzy i Niemcy. W Szwajcarii rejestr Żydów prowadził Czerwony Krzyż a w Niemczech Komisariat Żydostwa Rzeszy. Po śledztwie Abwehry w Jedwabnem Wehrmacht wydał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL, nakazujący żandarmerii wojskowej Rejestrowanie Żydów, na skutek czego np. po zdobyciu Kijowa Wehrmacht rozstrzelał w ciągu 2 dni w Babim Jarze prawie 32 tysiąc Komunistów, którzy okazali się ŻYDAMI.
  Szczegółowa lista tych 32 Tysięcy JEST a przynajmniej Była, łącznie z Niemowlakami, gdyż pierwotna Instrukcja mówiła, że WEDŁUG PRAWA BOLSZEWICKIEGO WOBEC POLAKÓW. To okazało się jednak niestosowne, gdyż formacje frontowe ZBUNTOWAŁY SIĘ, toteż Egzekucja Kijowska „jak na Polakach” była Jedyną. Wehrmacht musiał przejść z Prawa Bolszewickiego na Szwajcarskie, które mówiło, że W STANIE WYJĄTKOWYM ŻYDZI PODLEGAJĄ DEPORTACJI I SEGREGACJI A GMINNY KOMISARZ MA NIEOGRANICZONE UPRAWNIENIA WOBEC KAŻDEGO ŻYDA.
  Z tej racji Wehrmacht przekazał jurysdykcję frontową Des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS dla SS (czyli Juden-SS) i podjął budowę 2 wielkich obozów DEPORTACYJNYCH: w Sobiborze i Bełżcu, gdyż Treblinka była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy, z którego Wehrmacht nie korzystał, ale użyczał straży obozowej.
  Poza tym ani Wehrmacht ani Komisariat ŻRz nie stosowały komór gazowych, które były wynalazkiem AMERYKAŃSKIM dla Warszawiaków i Murzynów. Wszyscy Słowianie mieli być zaś skoszarowani PRZEZ ŻYDÓW w obozach Folwarcznych i Przemysłowych jako NIEWOLNICY SS, tak jak Niepotrzebni na plantacjach Murzyni – dlatego mowy być nie mogło o likwidacji kołchozów.
  Nikita Chruszczow po podpisaniu w Nowogródku Des Antikomunistischbefehls odbył przeszkolenie w Treblince, gdzie ZASŁYNĄŁ jako Iwan Groźny. Każdego Dnia prowadzał po obozie przynajmniej jednego Żyda, którego bił Kijem. Pomimo PÓŁWIEKOWEGO śledztwa nie udało się zidentyfikować Iwana Groźnego, choć poszlaki były najlepsze, gdyż odebraną Komunistom biżuterię wydawał na seks z miejscowymi chłopkami – więc świadków było SETKI – aż ja zidentyfikowałem go DZIĘKI Premierowi Mazowieckiemu, to Żydzi położyli uszy po sobie.
  Treblinianka: TU BYŁA LATRYNA PEŁNA ZŁOTA. Pach: NO I CO, WZBOGACILIŚCIE SIĘ? Treblinianka: ALEŻ SKĄD, ZARAZ POSTAWILI STRAŻE. – W Treblince powinien stanąć pomnik Iwana Groźnego.

 178. Boydar said

  Panie Zerohero

  Pan jesteś bardzo dzielny, ja to widzę. Jedyne czego Panu brakuje, to ‚siły spokoju’.
  Projekcja Pańska, zupełnie przypadkowo układa rozsypane kostki domina we właściwej kolejności.
  Otóż, zaimportowane żydostwo faktycznie wychowane było na polskiej ziemi, mówiło w naszym języku i znało nasze obyczaje.
  Ale wbrew pierwszemu skojarzeniu, to nie było TO żydostwo.

  To było TAMTO. Wchłonięte przez Rosję w wyniku zaborów. Następnie starannie wyselekcjonowane i przeszkolone.
  Prawie sto lat przygotowywane do swej historycznej i krwawej roli ‚trefienia’ Polski i Polaków.

  TO, nie było już nikomu do niczego potrzebne, za wyjątkiem naturalnego wygenerowania pozycji w dokumentach parafialnych.
  I zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem, zostało zutylizowane jako odpad w procesie produkcji HISTORII.
  Jego miejsce zajęły stosownie dobrane KADRY.

  Drobne nieścisłości w moim wyobrażeniu, nie zmieniają istoty rzeczy.

 179. Luxeuro said

  Ad. 172
  „A na Wołyniu Polacy stanowili coś koło 15%. To niby kto miał być względnie zintegrowany? Większość z mniejszością? Poza tym UPA która mordowała tam była przyjezdna. Terroryzowali lokalnych, którzy by w innych okolicznościach Polakom nic nie zrobili.”

  Lepiej to wygląda i bardziej jest zrozumiałe na mapie i pełnych statystykach.

  Szac. 1939
  Polacy % Ukraińcy % Żydzi % Białoru % Inni %
  Białostockie ok. 71% – 11,9% 14,5% 2,6%
  Wileńskie ok. 52% – 8,5% 32% 7,5%
  Nowogródzkie ok. 34% – 7,3% 58,3% 0,4%
  Poleskie 11,2-14,5% 19,3% ok. 10% 59,5%
  Wołyńskie 15,5-16,5% ok. 69% 10% – 5,5
  Tarnopolskie 37% 53% 10% – –
  Stanisławowskie ok. 16,5% 72,9% 9,5% – 1,1%
  Lwowskie 46,5% ok. 41,8% 10,9% – 0,8%

 180. dyktator angela said

  Niemieckie państwo nadal gnębi za homeschooling

  Rodzina, której policja i pracownicy socjalni odebrali dzieci za nauczanie w domu, nie może wyjechać z kraju. Sąd straszy ich sankcjami kryminalnymi.

  Dirk i Petra Wunderlich poprzez nauczanie dzieci w domu złamali nakaz niemieckiego sądu najwyższego, który wzywał do rozprawy z „równoległymi społeczeństwami” i wspominał bezpośrednio o rodzicach uczących w domu. Dlatego też 29 sierpnia 20 pracowników socjalnych, policjantów i agentów służb specjalnych zaatakowało posiadłość Wunderlichów w pobliżu miejscowości Darmstadt i zabrało czwórkę dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

  Po trzech tygodniach dzieciom pozwolono wrócić do rodziców, pod warunkiem, że zostaną one posłane do szkoły państwowej. Prawnicy Wunderlichów prosili o potwierdzenie od pracowników socjalnych, że nie będą oni przeszkadzać w przypadku, gdyby rodzina zdecydowała się na emigrację do kraju zezwalającego na edukację domową. Jednak sędzia powiedział, że jeśli wyemigrują przed wyznaczonym na grudzień przesłuchaniem, to będą musieli zmierzyć się z sankcjami kryminalnymi.

  – Nie mieliśmy wyboru i musieliśmy się zgodzić – powiedział Wunderlich. – Oni mają nasze dzieci. Czujemy się zniszczeni przez rząd – dodał. Ojciec czwórki dzieci powiedział także, że nie ma wyboru i musi posłać dzieci do szkoły. Gdyby bowiem zdecydowałby się na emigrację, to groziłoby mu kolejne i tym razem dłuższe odebranie dzieci.

  – Kilka tygodni temu samo pomyślenie o dzieciach idących do szkoły było straszne – powiedział Dirk Wunderlich cytowany przez portal lifesitenews.com. – Teraz muszę się z tym pogodzić. Mamy przesłuchanie w grudniu i liczymy, że przywrócą nam pełnię praw rodzicielskich. Być może wtedy będziemy mogli wyemigrować – dodał.

  Choć dzieci znoszą pobyt w szkole nie najgorzej, to pojawiają się już u nich oznaki zniechęcenia. Zwracają uwagę, że nauczyciele poświęcają dużo czasu na uspokajanie klasy i pouczanie. W efekcie większość pracy muszą one wykonywać w domu. – Uważam, że nauczanie w domu jest znacznie bardziej efektywne, ponieważ możesz skupić się na nauce, a nie wielu innych rzeczach, które dzieją się w szkole – powiedział Wunderlich. – Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wrócić do nauczania w domu – dodał.

  Niemiecką rodzinę wspiera organizacja HSLDA broniąca praw rodziców uczących w domu. Lobbuje ona za zmianą niemieckiego prawa. – Zmiana mentalności całego narodu to ciężka praca – mówi Michael Donnelly prawnik zajmujący się w HSLDA sprawami międzynarodowymi. – Niemcy to 80 milionowy naród z długą tradycją edukacyjnego konformizmu. W przeszłości zwalczyliśmy jednak podobne przeszkody i obecnie w Stanach Zjednoczonych nauczanie domowe jest legalne i rozwija się we wszystkich 50 stanach. Amerykanie już raz uratowali niemiecki naród od totalitaryzmu i być może dokonają tego ponownie – dodał.

  http://www.pch24.pl/niemieckie-panstwo-nadal-gnebi-za-homeschooling,19153,i.html

  Źródło: lifesitenews.com

 181. Zbyszko said

  wskrzeszona po 72 godzinach

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/11/14/wskrzeszona-w-kostnicy-po-72-godzinach-pobytu-w-raju-i-piekle/

 182. revers said

  http://rt.com/news/nato-headquarters-brussels-austerity-709/

  tylko za pierwsza faze budowy glownej kwatery euro wehrmachtu bedzie trzea wybulic 1 bilion euraskow, kto da wiecej na budowe exkluzywnych eurobunkrow?

 183. Nemo said

  Tragedia w Jankowie Przygodzkim:

  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131114/KRAJSWIAT/131119722

 184. Luxeuro said

  Zabawki spadaj z nieba
  http://www.wwnytv.com/news/local/Fort-Drum-Drone-Crashes-In-Lake-Ontario-231629801.html

 185. Zbigniew said

  Takie trochę zdziwienie. Bo jestem w Polsce jakby na stałe, znowu, po latach, świeże impresje najważniejsze.

  Przyjechałem do Warszawy, służbowo, z Rzeszowa. Załatwienie delegacji z uniwersytetu (koszt podróży) zajęło mi 2 minuty. W Rosji podobne zwykle zajmuje wiele dni.

  Odległość między Rzeszowem a Warszawą mniej więcej taka sama jak między Orłem w Rosji a Moskwą. Tam za podróż płaci się rzędu 800 rubli (80 zł), a ja zapłaciłem 20 zł (powrót mam za 15 zł). I jeszcze w tej cenie byłą kawa lub herbata, bułeczka słodka i lody serwowane przez obsługę, zaś autobus ze sraczem i Wi-Fi.

  No wszędzie jest to przebrzydłe Wi-Fi. Zboczenie. Przecież to do normalnej pracy nie nadaje się. To jest dla d*pków chcących wysłać email, ale nie do pracy. Tak samo jak i laptop nie nadaje się do pracy.

 186. Maciej said

  Uczestniczę, w akcji o której nie wiedziałem:

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/31102013/12671594

 187. Maciej said

  Film, który daje do myślenie, dla mnie dość wstrząsający obraz:

  http://www.films-online.pl/kanal/56/video/25355/dzieci_stosów_2008.html

 188. Boydar said

  Pan Zerohero

  Mój poprzedni post dotyczący zależności liczb i przyczyn był dość mało przekonywujący. I proszę się ze mnie nie śmiać, ja nie jestem historykiem. Ten post był ode mnie. Rzadko powołuję się na źródła, Poniżej przytaczam link do opracowania, który moje racje w poważnej części uzasadnia. Celowo nie napisałem udowadnia, bo nie jestem w stanie go zweryfikować. Niech to zrobią inni, mądrzejsi. Tekst łatwy nie jest, ale da się przeczytać.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/14/mitologia-skali-holocaustu-i-jej-rola-w-zatajeniu-rozmiaru-ludobojstwa-w-prl/

 189. KATZwawa said

  Kard. Scola: migracja za pracą buduje ekumenizm ludów

  kard.ScolaObrona chrześcijańskiej Europy oraz troska o wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie i w Syrii. Te wyzwania bardziej niż kiedykolwiek wcześniej łączą Kościoły katolicki i prawosławny. Mówił o tym patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl podczas spotkania w Moskwie z kard. Angelo Scolą. więcej…

  Prawosławny patriarcha potępił jednocześnie wszelkie formy prześladowania wyznawców Chrystusa kryjące się pod hasłami tolerancji i wielokulturowości. W czasie spotkania rozmawiano także o pontyfikacie Papieża Franciszka.

  „Klimat spotkania był bardzo serdeczny. Patriarcha z wielkim uznaniem mówił o działalności Papieża Franciszka. Rozmawialiśmy o pilnej konieczności dawania wspólnego świadectwa we współczesnym świecie, który przeżywając różnego rodzaju trudności bardziej niż kiedykolwiek wcześniej stawia sobie pytanie o sens życia. Myślę, że aby ustalić czas i sposób spotkania Ojca Świętego z patriarchą, mniej trzeba się troskać o całą strategię polityczno-programową, a bardziej skupić na pilnym wyzwaniu misyjnym Kościoła. Ciekawą rzeczą jest zjawisko wynikające z wymieszania ludzi różnych narodów i religii. W Europie jest coraz więcej prawosławnych, a w Rosji katolików pochodzących z Azji. Jest wiele wspólnych doświadczeń i współpracy. Można, więc powiedzieć, że rodzi się «ekumenizm ludów» – powiedział arcybiskup Mediolanu.

  http://www.tchr.org/ide/index.php?option=com_content&view=article&id=2588:kard-scola-migracja-za-prac-buduje-ekumenizm-ludow&catid=156:wydarzenia-2013&Itemid=65

 190. Luxeuro said

  Jest pisarka w USA ktora wsadziła kij do mrowiska. Sprawdzian tego dla mnie jest atak na nią przez Syjonistów David Horowitz i Ronald Radosh. Ten ostatni przeforsował by pozytywnie napisana recenzja jej książki w „FrontPage Magazine” była zmieniona na jego, ktora jest negatywna.
  http://tiny.cc/gzhl6w

  O kim mowa? O Diana West ktora napisała książkę „Amerykańska Zdrada: Tajemniczy Atak na Charakter Naszego Narodu”. Diana przypomina mi Grzegorza Braun i jego serii „Transformacja”.

  Z AMAZON
  „Część rzeczywisty thriller, część tragedia narodowa , Amerykańska Zdrada rozświetla ogromną , Moskiewsko – reżyserowaną penetracje najbardziej uświęconych sal amerykańskiej władzy, ujawniając nie tylko znajomą walkę między Komunizmem a Wolnym Światem ,ale i ukrytą wojnę pomiędzy tych, którzy chcą ukryć prawdę i tych, którzy próbują odsłonić bardziej oficjalną sieć kłamstw .

  Amerykańska Zdrada jest straconą historią Ameryki, kroniką ktora stawia Franklin Delano Roosevelt , Harry Truman , Dwight David Eisenhower , i innych amerykańskich ikon które ochraniały pokrywające się komunistyczne spiski przeciwko badaczy , polityków, uciekinierów i innych (w tym senatora Josepha McCarthy’ego ) , którzy próbowali powiedzieć Amerykanom prawdę.

  Amerykańska Zdrada niszczy zatwierdzoną historie ery która zaczyna się od pierwszej inauguracji Roosevelta , kiedy to ” happy days ” mają być tutaj znowu, i kończy się gdy my mamy ” wygrać ” Zimną Wojnę . To właśnie tutaj , wśród gruzów , gdzie Diana West skupia się na II Wojnie Światowej — interes z diabłem zwany Zimna Wojna w którym Ameryka zrzekła się swoich zasad w zamian za serię Wielkich Kłamstw , których zachowanie wkrótce stał się podstawą samozachowania naszych przywódców. To było te moralne poddanie się oszustwu i oszukiwania samego siebie , West twierdzi , które wysłało nas w dół długiej drogi do moralnego relatywizmu, ” politycznej poprawności ” i innych bolączek kulturalnych które zostawiły nas niezdolnych zadawać trudne pytania: Czy nasze milczenie o zbrodniach komunizmu wyjaśnia milczenie w sprawie totalitaryzmu islamu ? Czy Uncle Sam po raz kolejny zdradza Amerykę?”

  Musimy pamiętać że Diana jest w ulu Diabła lub może dla Diabła pracuje i nie wie. Tematy i sprawy które porusza to jak szczał w dziesiątkę.

  „zostawiły nas niezdolnych zadawać trudne pytania” – i myślę że ona musi to zostawić czytelniku do uzupełnienia bo jeżeli napisze o tych BARDZO trudnych pytaniach to może skończyć jak sp. Pan Ratajczyk. To co napisała to już rozrusza obraz „normalności” amerykanom. Ale ilu tą książkę przeczyta? Myślę że w dzisiejszych trudnych czasach nie wielu.

  Tutaj jest jej przemowa w Heritage Foundation (wiem kim są tak że trzeba być czujny jaka tu jest gra) i ciekawe jest obserwować zagubienie się osoby ktora ją przedstawia. Wolność słowa jest tu jak najbardziej na pokazie. Niestety Video jest po angielsku.
  http://tiny.cc/kgkl6w

 191. Juliusz Prawdzic-Tell said

  tp://niezalezna.pl/48333-dzialacze-lewackiej-antify-groza-bedziemy-was-mordowac-na-ulicach

  Wrocław doświadczył TERRORU ANTIFY 12 IV 2008 podczas demonstracji PRZECIW Synagodze Katyńskiej i Katedrze Holokaustycznej. Przez 2 lata starałem się złożyć zeznania w/s ZAMORDOWANIA przez bojówkę Antify policjanta, gdyż NIE UCIEKAŁ, a proces w tej sprawie trwa do DZIŚ.
  Pisałem w tej sprawie kilkakrotnie do Ministerstwa, i pozwolono mi nawet złożyć Zeznania KILKAKROTNIE, ale po niedopatrzeniu się NIEKONSEKWECJI Odrzucano je, kwalifikując mnie – prawem stalinowskim – jako Niewiarygodnego Świadka, choć świadków ZAMORDOWANIA POLICJANTA było co najmniej 200. Potem jeden z Policjantów oświadczył przed Sądem, że gdyby nie ewakuowano demonstrantów spod Katedry (nie Holokaustycznej) to by ZOSTALI ZMASAKROWANI PRZEZ BOJÓWKARZY.
  To wygląda, że nie chodziło o bojówkarzy. Ja byłem w pochodzie, który formował się pod pomnikiem Chrobrego. Uwagę moją zwróciło kilkunastu osobników wcale nie młodych i nie wysokich, ale dość tęgich z IDENTYCZNYMI aparatami fotograficznymi więc przyłączyłem się do nich, ale rozmowni nie byli. Wkrótce zostali ono otoczeni przez policję, która wylegitymowała i spisała każdego z WYJĄTKIEM MNIE a po tym spisaniu Ulotnili się więc dołączyłem do Młodych.
  Pochód szedł nad Fosą; ja byłem na końcu kolumny więc gdy został zatrzymany na skwerze z Kopernikiem przy Piotra Skargi to byłem pod pałacem Opersdorffów i widziałem przy chodniku na Skargi grubego Policjanta, który coś gestykulował. Ktoś powiedział: ROZWIĄZUJĄ DEMONSTRACJĘ, BĘDZIEMY SIĘ BIĆ, co mnie ucieszyło, gdyż ja przyszedłem, żeby się BIĆ z Synagogą Katyńską. Okazało się, że demonstrację ROZWIZAŁ Prezydent Miasta, na co zaczęto krzyczeć: POLICJA NIE MA PRAWA ROZWIZYWAĆ DEMONTSRACJI. WON!!! i poszliśmy dalej.
  Gdy doszliśmy do pl. Dominikańskiego to było PO ATAKU ANTIFY na kolumnę, która szła przed nami od Dworca Głównego. Zrobiło się zamieszanie i kazano postawić szturmówki przy płocie naprzeciw liceum Słowackiego. Demonstranci szybko rozeszli się a ja przeszedłem przez Oławską i przejściem podziemnym do Galerii, przed którą zobaczyłem tłum i leżącego na trawniku policjanta. Zbliżyłem się do niego, ale robił wrażenie NIEŻYWEGO choć krwi nie widziałem. Zacząłem rozmawiać z Tłumem wzywając LEKARZA, ale padały tylko wypowiedzi: BILI ŻEBY ZABIĆ. BILI BEZ LITOŚCI…
  To trwało aż zaczęli się schodzić policjanci, którzy uciekli przed atakiem Antify, którzy też NIE MIELI WĄTPLIWOŚCI, ŻE NIE ŻYJE. Ponieważ policjanci też nie wezwali Lekarza więc poniosło mnie oddaliłem się. Słyszałem, że Jego Eminencja zaprosiła Demonstrantów na zamek Biskupi, gdzie zaczął się HORROR, w sprawie którego było już ponad STO rozpraw.
  Wygląda na to, że Policjanta ZAMORDOWANO dlatego, żeby demonstrację rozwiązał nie Prezydent Miasta, ale Wojewoda, dysponujący policja ZBROJNĄ. Ponieważ Antifie nie udało się rozpędzić demonstracji to Synagogi Katyńskiej miała bronić Policja Zbrojna SALWAMI do Narodowców wg formuły: NIE MOŻNA PUSZCZAĆ FASZYSTÓW NA ULICE – NIECH SOBIE DEMONSTRUJĄ W LESIE, gdzie nie będzie kamer i aparatów fotograficznych…, ale będzie policja Antyterrorystyczna. To się NIE UDAŁO, gdyż było 200 świadków, iż Policjanta zamordowali nie Narodowcy a Stalinowcy, którzy BRONILI SYNAGOGI KATYŃSKIEJ.
  Antifa to stalinizm i KOMINTERNIZM na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacono dywidendę z NIEWOLNICZEGO folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich, na wykupywanie przez spermę jerozolimską USA. Twórcami Faszyzmu byli Keynes i Paderewski toteż Kwiki, że FASZYZM NIE PRZEJDZIE jest nawrotem do Goethego, że ŻYDZI TO KAPITAŁ KRYMINALNY. Do Obrony zaś tegoż Kapitału Krymimalnego Terroryzm Stalinowski – STOKROTNIE groźniejszy od hitlerowskiego – nie wystarczy.
  Jest to tak mądre jak lżenie Wandalów za Zniszczenie Rzymu. Rzym zniszczyli lancknechci Lutra, którzy jako Serbowie byli nazywani Wandalami, toteż o zniszczenie Rzymu powinno się oskarżać LUTERANÓW – a o Antysemityzm nie Keynesa i Paderewskiego, ale Woltera i Goethego, którzy ogłosili, że BEZ ANTYSEMITYZMU NIE JEST MOŻLIWA OBRONA PRZED KAPITAŁEM KRYMINALNYM, czyli przed Michnikami, trucicielami i rewolwerowcami tudzież Antifą.

 192. Franek franca said

  Ja zapodaję tylko znaleziony przypadkowo link, ale może nasz Szef przeklei to jako zdjęcie.
  Ikonograficzna odpowiedź na pytanie, jak by ktoś miał jeszcze wątpliwości, skąd się wziął „Adaś” (w miejsce kozy należy wstawić np. szympansa, jako drugą małpę):

 193. Luxeuro said

  Dobre wiadomości z Londynu. Rabbi Chaim Halpern śpi spokojnie ale nie dzieci.

  Śledztwo w ​​sprawie zarzutów molestowania seksualnych wobec Chaim Halpern, wybitnego Londyńskiego rabina, zostało umorzone.
  http://www.timesofisrael.com/police-drop-sex-abuse-probe-of-london-rabbi/

  Coś nic w TV24 🙂

  Ad. 191 – Podziwiam jak wielu „wielkich” rozdmuchaczy fekaliów zahaczało na czekoladę do Szwajcarii.

 194. Boydar said

  @ Pan Franek Franca (192)

  Panie Franku, Pan zaczyna jak Pan Luxeuro z tą Małgośką; jeśli nawet to prawda, to dżentelmeni takich tematów w towarzystwie nie poruszają.

 195. Siggi said

  Opinia z Sieci…

  ~bea : Przychodzi mi na myśl nakręcony w 1983 roku pamiętny film „Jak napaść na państwo”, w którym wypowiada się Jurij Bezmienow, radziecki tajny współpracownik KGB pracujący jako dziennikarz, w 1970 zbiegły do Ameryki Północnej. Wyjaśnia on, że współczesna wojna to nie działania zbrojne. Transformacja ustrojowa to powolny proces, zwany “przewrotem ideologicznym”, składający się z 4 etapów: “demoralizacji”, destabilizacji, kryzysu i normalizacji. Jego skuteczność polega głównie na tym, że narody do samego końca nie chcą uwierzyć, że są poddani procesowi TRWAŁEJ ZMIANY MENTALNEJ. Szczególną uwagę zwraca na etap “demoralizacji” trwający zwykle od 15 do 20 lat. W tym okresie “dywersja ideologiczna” prowadzona jest w 6 obszarach: religii (poprzez jej ośmieszanie, promowanie różnych sekt i kultów), oświaty (minimalizowanie nauki przedmiotów ścisłych, tj. matematyki, fizyki, chemii na rzecz np. plastyki, wychowania seksualnego lub wąskich zagadnień w kulturze), życia społecznego (powoływanie nowych organizacji w zamian za tradycyjne), struktury władzy (powoływanie nowych struktur, nadanie dużej władzy mediom), sfery pracowniczej (zwiększanie biurokracji), porządku publicznego (podważania kompetencji wymiaru sprawiedliwości, równolegle przedstawianie pozytywnych cech sprawcom zbrodni)…

 196. Gość said

  Wszystkie 3 etapy u nas zachodzą jednocześnie, a 4-ty nie wydaje się być możliwy!!!
  Zmiana mentalna…już widać, że dla wielu jest trwała!!!!

 197. X said

  Konsola do gier „telewizyjnych” Xbox One, a inwigilacja

  Boisz się, że Xbox One będzie Cię podglądać? Bezpodstawnie, oni już Cię widzą

  Afera Prism sprawiła, że po raz pierwszy ludzie z całego świata zaczęli obawiać się o swoją prywatność nie tylko w Internecie, ale też w świecie realnym. Na aferze wywołanej przez Edwarda Snowdena najwięcej może stracić Microsoft, który najbardziej aktywnie angażował się w pomoc amerykańskiej bezpiece. Wiele osób obawia się bowiem, że jego nadchodząca konsola, czyli Xbox One może stać się po prostu narzędziem do śledzenia swoich użytkowników.

  Wbrew pozorom na pierwszy rzut oka informacje te nie wyglądają na bezpodstawne. Jest tak z kilku powodów, z których najważniejszy jest fakt, że Microsoft był firmą najaktywniej współpracującą z amerykańskim wywiadem. To dzięki długotrwałej i owocnej współpracy Microsoftu oraz NSA, agencja wywiadowcza miała dostęp do wszystkich rzeczy, które wysyłaliśmy za pomocą oprogramowania Microsoftu. Koronnym tego przykładem jest chociażby nowa odsłona serwisu Outlook.com, która została wprowadzona w lutym tego roku.

  Jedną z największych zmian wprowadzonych w niej było wprowadzenie szyfrowanego czata między użytkownikami, co można tylko pochwalić. Niestety jednocześnie NSA dostało konkretną instrukcję mówiącą, jak owe zabezpieczenia obejść. Nie przeszkodziło to Microsoftowi rozpoczęcie kampanii marketingowej pod tytułem „Twoja prywatność to nasz priorytet”. Informacja o tym złamaniu własnego zabezpieczenia została podana w dokumencie z 26 grudnia 2012 roku, który mówi, że:

  „Microsoft pracuje z FBI nad sposobem szpiegowania, który rozwiązałbym ten problem. Rozwiązanie zostało z sukcesem przetestowane i wprowadzone 12 grudnia 2012 roku. „

  Kolejne notatki służbowe mówiły między innymi o tym, że NSA ma bezpośredni dostęp do SkyDrive’a, którego używa ponad ćwierć miliarda użytkowników, którzy w dużej mierze nie są obywatelami USA. Agencja wywiadowcza nie musi nawet prosić o zezwolenie Microsoftu o dostęp do danych – po prostu przegląda chmurę, kiedy tylko chce.

  Xbox One

  Wyjątkiem jeśli chodzi o zachowanie prywatności nie jest Skype, który jednak współpracował z NSA długo przed wykupieniem go przez Microsoft. Jednak to firma z Redmond wprowadziła nowy sposób przechwytywania rozmów, który sprawił, że działania agentów są trzy razy bardziej owocne niż wcześniej.

  Zapewne uważacie, że będę dążył teraz do podsumowania mówiącego, że Microsoft faktycznie chce nas tylko inwigilować i robić nic innego. Otóż nie, nie jest to firma ani lepsza ani gorsza od innych. Jako technologiczny gigant działający w USA ma on po prostu obowiązek dostarczania danych wywiadowi. Tak samo jak Google, Apple oraz Facebook. Tutaj jedynym wyjątkiem jest Twitter, ale i on z całą pewnością szybciej czy później się złamie.

  Jednak mimo to uważam, że Microsoft nie będzie używał kamery wbudowanej w Xboksa One do inwigilacji użytkowników. Tak samo jak amerykańskie prawo wymaga, by firmy dostarczały informacje wywiadowcze w postaci tekstu, to nie mówi nic o tym, by firmy dostarczały materiał audio oraz wideo. Tak twierdzi Microsoft w swoim oficjalnym oświadczeniu:

  „Jeżeli nie pojawi się nowe prawo, nie wydaje nam się, by rząd miał możliwość prawną zmusić nas, czy jakąkolwiek inną firmę produkującą kamery lub mikrofony, by zacząć zbierać dane głosowe i wideo. Wystąpilibyśmy do sądu, gdyby próbowano nas do tego zmusić.”

  Kamerka w smartfonie

  Warto pamiętać jednak o tym, że prawo się może zmienić, a wiele rzeczy może być załatwianych pod stołem. W końcu władzy nie powinno się bezgranicznie ufać. Czy naprawdę wówczas przejmiesz się tym, że pod Twoim telewizorem stoi kamera? Ja nie, bo w kieszeni mam smartfon, który jest komputerem, kamerą i mikrofonem w jednym. W dodatku ma moduł WiFi i GPS, które mogą bardzo precyzyjnie określić gdzie jestem i co robię.

  Do tego w moim laptopie (z oprogramowaniem Microsoftu!), tablecie i wielu innych używanych przeze mnie urządzeniach znajdują się kamery? Są oczywiście osoby, które je zaklejają i starają się z nich nie korzystać, jednak są one mniejszością. Zresztą, mikrofon wówczas nie przestaje działać. Większości osób, które nie chcą kupić Xboksa One z powodu możliwości inwigilacji zupełnie nie przeszkadza fakt, że korzystają z tych urządzeń.

  Trzeba wspomnieć też, że wiele osób już używa Xboksa 360 z kamerą Kinect oraz telewizorów wyposażonych w kamery do komunikacji za pomocą Skype, komunikatora należącego do Microsoftu. Skoro do tej pory nikt nie został złapany na podstawie takiego właśnie dowodu oraz żadni entuzjaści nie zauważyli wzmożonej aktywności sieci po uruchomieniu różnego rodzaju kamer, raczej nie powinniśmy się niczego obawiać. Przynajmniej ze strony Microsoftu.

  Kamerka w laptopie

  Okazuje się bowiem, że amerykański wywiad może nas podglądać za pomocą Xkeyscore, czyli narzędzia zbierającego i analizującego wszystkie dane wysyłane przez Internet, niezależnie od ich formy. Jedyny z tego idący plus jest taki, że kamera nie nagra nas sama, tylko Amerykanie przechwycą tylko rzeczy, które sami prześlemy za pomocą Internetu. Dotyczy to jednak nie tylko Xboksa One, a wszystkich urządzeń podłączonych do sieci. Oznacza to, że nie ma po co bać się Xboksa One. Trzeba obawiać się wszystkich posiadanych przez nas urządzeń. Oczywiście jeśli jesteśmy terrorystami lub mamy coś do ukrycia.

  Trudno bowiem uważać, że kogokolwiek w Microsofcie będzie obchodzić to, że chcemy umówić się ze swoimi znajomymi na piwo lub zamierzamy powiadomić rodziców, że przyjedziemy do nich na niedzielny obiad. Oznacza to, że nawet wykorzystanie Xkeyscore nie sprawi, że przy Kinekcie nie będziemy mogli czuć się swobodnie. Krótko mówiąc, nie będzie nas podsłuchiwać, tak jak jest to pokazane w poniższym filmie.

  Należy o tym pamiętać, gdyż wiele osób na siłę porównuje urządzenie zamontowane w Xboksie One do teleekranu – najpowszechniejszej maszyny w Oceanii, fikcyjnym państwie w antyutopii „Rok 1984” autorstwa Georga Orwella. Taki teleekran znajduje się w każdym mieszkaniu, w każdym pomieszczeniu miejsca pracy oraz w każdym miejscu publicznym, w którym dało się go zamontować. Tam, gdzie go nie ma, powinien być zakamuflowany mikrofon (np. w lasach). Architektura mieszkań projektowana jest w ten sposób, by teleekrany mogły monitorować każdy kąt czy zaułek.

  Wielki Brat Cię obserwuje

  Jeśli porównać możliwości techniczne obu urządzeń, faktycznie można dojść do wniosku, że są do siebie wyjątkowo podobne. Ba, Xbox One jest gorszy, gdyż może nagrywać nas nie tylko w dzień, ale również w nocy. Nie powinniśmy jednak się go obawiać, bo kamery mogą nas obserwować, a mikrofony nasłuchiwać cały czas. Jak już wspominaliśmy, znajdują się one nie tylko w konsolach, ale też w telewizorach, laptopach, tabletach i urządzeniach, które mamy przy sobie niemal całą dobę, czyli smartfonach. Jeśli ktoś chciałby nas podsłuchiwać i podglądać, robiłby to już teraz. Obecnie istnieje tyle możliwości inwigilacji zwykłych ludzi, że Xbox One wcale by tego zadania nie ułatwił.

  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/xbox-one-inwigilacja.html

 198. Luxeuro said

  Afganistan którego nie ma w TV24
  http://www.buzzfeed.com/rebeccaelliott/horror-hospital-the-most-shocking-photos-and-test

 199. Psiemislavius said

  Jak łagodnie mają postępować policjanci wobec dewiantów seksualnych:
  http://niezalezna.pl/48318-beda-uczyc-policje-jak-lagodnie-aresztowac-geja-powstal-nawet-specjalny-podrecznik

 200. minowy said

  Witam
  Dostałem mejla takiej treści:
  „Chcesz mieć możliwość szpiegowania smsów innych ludzi ?

  Nasz system ci to umożliwi.

  Wpisz numer telefonu i przechwyć z niego smsy

  Wejdź na stronę klikając TUTAJ” link: http://szpieg-sms.pl/

  Po prostu nie mogłem uwierzyć! Czy no jest na serio? Jeśli tak to jakim prawem?! Absolutne pogwałcenie prywatności, każdy może znać treść moich lub czyichkolwiek wiadomości?

  Może coś wiecie na ten temat? czy to jest po prostu jakaś ściema i wyłudzanie pieniędzy, innymi słowy czy to działa? Aż trudno uwierzyć

  Strona już chyba nie działa. Nb była to właśnie sciema. – admin

 201. NyndrO said

  Panie kierowniku Marucha,panie kierowniku! Za: http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/07/skandal-w-izraelu-polski-orzel-bez-korony/

 202. NyndrO said

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/11/a69.jpg * Panie kierowniku!

 203. NyndrO said

  Panie Rysio,ile tego stafu może Pan zorganizować? Bo coraz bardziej Pana rozumiem.Ma się rozumieć,mówię o broni,bo nie o ulubionych żydach.No chyba,że na strzelnicę.

 204. Boydar said

  Jeśli piłeś mój synu na pohybel naszym wrogom, uwalniam Cię od grzechu nieumiarkowania.

 205. NyndrO said

  Panie Boydar,jestem alkoholikiem.Niegłupim alkoholikiem.Nie ma wytłumaczenia dla choroby,ale Wy jesteście dla mnie mądrością. Sam z-resztą nie jestem głupi,ale sie wpieprzyłem..Jesteście najpewniejsi. Rozumiesz,Boydar?

 206. Rysio said

  Wcale się wrażliwemu NyndrO-wi nie dziwię.

  Ja także dopiero po trzech kielichach i kiszonym ogórku zaczynam trawić wasze wypociny…. http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28019/470_40procwodki.jpeg

  🙂

 207. Boydar said

  Nie zrozumiesz drugiego, jak nie pochodzisz w jego butach.
  A Pan Rysio, to założę się, ma ćwierć wątroby i na flaszkę, to sobie może popatrzeć, przez lornetkę, jak mu Żona pozwoli. 🙂

 208. Boydar said

  Kierownik Marucha nie śpi, kierownik Marucha udaje się na zasłużony odpoczynek.

 209. NyndrO said

  * Droga Gajówko,drodzy Polacy,rewolwerowcu Rysio.Przepraszam Was za nadużywanie Gajówki.Jako Pijak i fan waszej społeczności poniosło mnie. Pozdrawiam serdecznie.

  Aleś Pan wiochy narobił… – admin

 210. Boydar said

  Idź spać, cholero 🙂

 211. NyndrO said

  AD222.* To już jest stare bydle. Sie legnął.

 212. NyndrO said

  Ale se przejebałem. Z miłości. Mam nadzieję,że tylko ban….. No inaczej miłości do was nie umiem przekazać.. A To bydle,właściciel najmądrzejszego blogu-Marucha pewnie gnije… No cóż. Pozdrawiam Was przed banem. Panie Rych,zamawiam tarczę.

 213. NyndrO said

  Przepraszam całą gajówkę i Rysia za moje pijaństwo.Tak dużo tych różnych nawaliłem,że aż wstyd. Nie ukrywam,że kierownik Marucha mądry jest,ale też jest starą Bestią.Cóż.Jest Bestią czasem podłą.Ale dla nie-podłych,jest nie-podłą.Z mojej strony;jesteście najmądrzejszą grupą kolegów,którą można przeczytać,a co dopiro móć coś napisać.Szacunek.Wydaje mi się,że to jest najmądrzęjszy profil w Polce. (znaczy tego bydlaka Maruchy) .Proszę Was.Czasem zajrzyjcie na wolna-polska.pl. * Nie ma sensu się kłócić. TZN jest. dla nich.

 214. NyndrO said

  Oczywiście są różnice i one być muszą!! I one nie są czymś złym.Ale nie dawajmy się podzielić. Ja przepraszam.Nie jestem baartoszewskim,tylko Polakowi łzy lecą,co z nami robią.

 215. NyndrO said

  Bardzo przepaszam Was ,Gajówko.Bardzo się upiłem.Urlop. Wybaczcie mi. Panie Ryś,zastrzel mnie. Inowrocław,ul. Wojska Polskiego 7/3 99-100 Inowrocłwaw. Najwyżej pójdziemy na solannki. *oczywiście,jeśli nie trafi.https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTv7OnUjJ0XXVOgh0UYbveueQNa_BqxicZrNinp0rd8OuRG4G8yzg

 216. NyndrO said

  * Przepraszam Gajówkę.Mam chyba coś ze łbem. jak Znormarnieję,pozwolęsię spytać,czy mogę publikować.Pozdrrawiam. Pozdrawiam Maruchę.Dużego,tłustego,mądrego drania.

 217. Fran SA said

  Po pijoku tez sa piekne wpisy!!!
  Czytam po raz trzeci.
  Sliczna literatura i przywiazanie chlopa do Gajowki.

 218. Marek said

  żydowskie sądy w Polsce, kolejny odcinek o sprawiedliwości dla tubylców.
  http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2013/11/16/coraz-mniej-rozumiem-sady-chwilami-wcale/

 219. Luxeuro said

  Kula będzie miał okazje popisać się
  „Rusinek o nagrodzie im. Szymborskiej: chcemy promować czytanie poezji”
  http://tinyurl.hu/0Wv9/

 220. NyndrO said

  http://www.youtube.com/watch?v=VQopO2jF6HU * Najmocniej wszystkich przepraszam.Chociaż pamiętam.Tylko mogłobyć w jednym wpisie i nie tak wylewnie.Bo chybam gnoju wylał. Wyszedł happening.Pnie kierowniku,Pan nie jest stary i tłusty.Pan jest młody. 🙂

 221. NyndrO said

  P.S. Sam se daje bana za zaświnienie Gajówy.Ale czytał będę.Bo nie ma mądrzejszego towarzystwa,niż Wy w internetach.I to nie tylko polsko-języcznych.Znalazłbym ewentualnie równie mądre.

 222. Luxeuro said

  GW definiuje kim jest Narodowiec. Oto jego wizerunek,

  a ja zawsze myślałem że to ten

  Ahh i co za szczęście, GW dobiła swoją mądrościom tym artykułem
  „Bezlitosna mądrość Wisławy Szymborskiej”
  http://tinyurl.hu/2Bsr/

 223. AQQ said

  Dla naiwnych od guwina i wszelkich mafii politycznych, pod rozwagę.

 224. Luxeuro said

  Cur*a
  „Gdańsk zawiódł – Stocznia zburzona – przejmujący zapis”
  http://vod.gazetapolska.pl/5162-gdansk-zawiodl-stocznia-zburzona-przejmujacy-zapis

 225. Guła said

  @222
  Ciut za prędko jak na skansen. Tak uważam.

 226. Luxeuro said

  „Nieudolność rządu krzywdzi naszych rodaków przebywających poza granicami Polski. Kuleje polityka repatriacyjna”

  „Okazuje się, że jesteśmy jedynym krajem, który tak nieudolnie prowadzi politykę repatriacji. Jak mówi „Rzeczpospolitej” Robert Wyszyński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, inne kraje bez problemu sobie z tym radzą:
  Najlepiej idzie Niemcom, którzy są najbogatsi, ale świetnie sobie radzą też w biedniejszym Kazachstanie. Tam już co dziesiąty mieszkaniec narodowości kazachskiej jest repatriantem. Ambitne plany realizuje także Rosja, która cierpi na gigantyczny deficyt ludności, więc ściąga praktycznie wszystkich rosyjskojęzycznych białych z republik azjatyckich byłego ZSRR. (…) Litwini ciągnęli ich [rodaków – przyp.red.] już w 1992 roku, czyli od razu, jak odzyskali niepodległość. Przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję repatriacyjną i przyjęli wszystkich, którzy tylko chcieli przyjechać.”

  http://tinyurl.hu/MV2e/

 227. Rysio said

  Jeszcze kilka takich płaczliwo-przepraszająco-użalających się wpisów a pomyślę NyndrO, że jesteś sentymentalistą*.

  🙂

  * sentymetalista – to taki facet, który nawet jak d u p c z y to płacze.

 228. Luxeuro said

  Panie Rysio, to dla Pana

 229. Rysio said

  Ruska Systema dobra rzecz, chociaż za dużo finezyjnych ruchów jak na mój gust.
  No i człowiek nie ma czasu się w to bawić.

  Dużo prościejszy a także bardzo śmiertelny jest używany przez kryminalistów Południowo-Afrykański PIPER http://www.youtube.com/watch?v=IeBStMeYDKo.

  PS. Ta 13-letnia dziewczynka dołożyła by obu facetom i temu z Systema i temu z Piper.

  😉

 230. Luxeuro said

  Tak, ale na Allegro tego nie kupie 🙂

 231. Guła said

  Ta na Litwę rwali się drzwiami i oknami.

  Panie Luxeuro, repatriacyjnie to jesteśmy świetnie zorganizowani. Tyle tylko że wrodzona skromność władzy nie pozwala nagłaśniać sprawy.

 232. Luxeuro said

  Ad. 231-
  http://tinyurl.hu/KEsF/
  chce paszport. A jego organizacja jest jeszcze lepsza i buduje mieszkania w ורשה jak mówimy
  „Izraelczycy starają się o polskie obywatelstwo”
  http://tinyurl.hu/7JjE/

 233. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Dziękuję za ostatni list, w którym Pan ODDZIELA tzw. tarasy w Baalbek od Świątyń. Ten pogląd jest nie do utrzymania. Po podboju Egiptu przez Rzymian pałac Ptolemeuszy nie był ukończony więc sprzedano maszynerię budowlaną na licytacji. Maszyny kupiła świątynia Jupitera w Baalbek, która podjęła budowę Świątyń wg ARCHITEKTURY PAŁACU PTOLEMEUSZY W ALEKSANDRII. Różnica była ta, że w Libanie nie ma granitu toteż nie można było odkuwać kolumn monolitycznych o wadze TYSIĄCA ton więc trzeba było zadowolić się segmentowymi.
  Podnośnik hydrauliczny dla tych kolumn i rolkę wieloszynową dla ich transportu wykorzystano dla budowy TARASÓW, ale podnośnik przy podnoszeniu IV triolitu 1000- czy 1600-tonowego jak chcą niektórzy, się zepsuł więc musiano budować tarasy z triolitów 500-tonowych.
  Po ogłoszeniu tej interpretacji Baalbeku przeze mnie podano, że Tarasy i Świątynie są z JEDNEJ WARSTWY BUDOWLANEJ, a jeśli Pan posiada jakieś inne dane na ten temat to chętnie posłucham. Dla mnie najważniejsze jest to, że Baalbek był KONTYNUACJĄ pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii.

 234. Luxeuro said

  Ad. 233 – Panie Juliuszu, nie ma problemu. Materiał był znaleziony i pozbierany na dalsza budowę świątyni Baalbeka.

 235. Luxeuro said

  Jeszcze raz powtórzę, nic na ten temat w TV24 Panie Kraśko.

  „Linia montażowa GWAŁTU dzieci w rytualnych łaźniach żydow ortodoksynych, gdzie dzieci są systematycznie nadużywane”

  „THE CHILD-RAPE ASSEMBLY LINE
  IN RITUAL BATHHOUSES OF THE JEWISH ORTHODOXY, CHILDREN ARE SYSTEMATICALLY ABUSED”
  http://tinyurl.hu/8eH8/

  co ładnie komponuje się z tą wiadomością z Wielkiej Brytanii Demokracji Angolów

  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=67939
  i tym
  http://tinyurl.hu/8eH8/

Sorry, the comment form is closed at this time.