Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Inżynierowie strachu i manipulacji zrobią wszystko, by emocjami przesłonić prawdziwe problemy kraju

Posted by Marucha w dniu 2013-11-15 (Piątek)

Mieliśmy kilkumiesięczny serial pod tytułem „Mama Madzi”. Z naturalnych powodów z czasem temat się wypalił (mama Madzi poszła siedzieć), a tym samym wyczerpała się formuła promowania nowych newsów. Z uwagi na powyższe dla polskojęzycznych telewizji trzeba było wymyślić coś nowego.

Antyfaszyści

Propozycje nowych seriali są konkretne: „Płonąca tęcza” oraz „Zalewający Polskę faszyzm”. Byleby tylko nic nie wspominać o sprawach NAPRAWDĘ istotnych dla naszego państwa i społeczeństwa.

Niestety tzw. „przemysł przykrywkowy” (polegający na promowaniu i nagłaśnianiu tematów mało istotnych dla funkcjonowania państwa) rozwinął się w polskojęzycznych mediach mainstreamowych do granic sąsiadujących z absurdem.

Mieliśmy „Mamę Madzi”, „Dopalacze”, „Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego” czy „Pedofilę wśród kleru”. Teraz pojawiła się „Płonąca tęcza/budka” oraz „Faszyzm, który zalewa polskie społeczeństwo”. Wokół tego ostatniego narosła już prawdziwa histeria.

„Ja się wstydzę, że jestem Polką” – mówi pisarka Joanna Bator (laureatka nagrody Nike) odnosząc się do Marszu Niepodległości.  „Polska to jest straszny kraj w którym do władzy dochodzą osoby, które są psychotycznymi szkodnikami napełnionymi nienawiścią i resentymentem” – kontynuuje. Jej słowa są oczywiście szeroko komentowane i cytowane w „zaprzyjaźnionych” z rządem mediach…

Warto się zastanowić dlaczego wspomniane media tak bardzo promują tematy zastępcze, zamiast rzetelnie informować o najważniejszych informacjach z kraju i świata? Odpowiedź jest bardzo prosta: mainstream, nagłaśniając tematy „przykrywkowe” – przy odpowiednim uwypukleniu ich sfery emocjonalnej – jest w stanie całkowicie zająć uwagę milionów odbiorców medialnego przekazu. W ten sposób zmiatane pod dywan (zasłaniane) są tematy naprawdę ważne dla funkcjonowania całego państwa, za które odpowiedzialność ponosi władza. Taka sytuacja jest z pewnością patologiczna, bowiem o sprawach publicznych, czyli ważnych dla nas wszystkich, powinniśmy być informowani na co dzień w sposób rzetelny i kompleksowy.

Im większa świadomość społeczna dotycząca mechanizmów władzy, tego czym się władza zajmuję, tym większa presja wywierana jest na rządzących. Niestety mam nieodparte wrażenie, że niektórym, wpływowym środowiskom w Polsce bardzo zależy, aby zwykli ludzie nie interesowali się polityką i sprawami publicznymi. Stąd też z gorliwością neofity promowane są tematy zastępcze, uprawiany jest na szeroką skalę inwazyjny „przemysł przykrywkowy” deformujący prawidłową percepcję tego co się wokół nas dzieje. W takim układzie, na najwyższych szczeblach władzy, bardzo łatwo przeforsować można pewne decyzje i rozwiązania legislacyjno-prawne, o których miliony obywateli nie będą miały pojęcia, a które będą niosły katastrofalne skutki dla naszego kraju (jak choćby podpisanie przez rząd niekorzystnej umowy gazowej z Rosją; gdyby istniała realna presja społeczna Tusk nigdy nie zdecydowałby się na zawarcie z Gazpromem aż tak niekorzystnego kontraktu) [Akurat umowa gazowa jest najważniejsza… a co ze zniszczeniem całej Polski przez Unię? – admin]

Na marginesie powyższego – Piotr Skwieciński, w jednym ze swoim artykułów na temat wolności mediów, napisał: „Programy informacyjne lubią lekkie wiadomości ze świata. Widzowi, który kiedyś czytał Kapuścińskiego, przypomina się jego refleksja, że gdy trafia do nieznanego mu kraju i włącza nieznana mu stację radiową, to jeśli słyszy, że nadaje ona tylko muzykę przeplataną serwisami informacyjnymi w stylu „w Urugwaju urodziło się dwugłowe cielę”, wie od razu, iż jest to radiostacja prorządowa. Wie, że tak jest, chociaż w programie rozgłośni nie ma żadnej agitacji na rzecz władzy, i w ogóle słowa o polityce. Bo władzy sprzyja cisza…”

Tak się składa, że obecna władza potrzebuje ciszy wokół siebie niczym człowiek tlenu. Szczególnie teraz, kiedy wprowadzany jest plan grabieży pieniędzy z OFE. Stąd sprzyjające jej media eskalują do granic możliwości tematy zastępcze nacechowane silnymi emocjami. Chodzi o odciągnięcie uwagi od problemów kraju i skupienie jej na rzeczach wręcz nieistotnych. Można zadać pytanie – co musi się wydarzyć, aby ta sytuacja uległa zmianie i czy to w ogóle jest możliwe…?

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 41 do “Inżynierowie strachu i manipulacji zrobią wszystko, by emocjami przesłonić prawdziwe problemy kraju”

 1. efka said

  Wczoraj przykrywką stał się pożar, a ja już jestem „prawie ekspertem” od pożarnictwa. Gadające głowy i grzejący się przy tym red. Kraśko śnić mi się będzie w koszmarach.

 2. Juziek said

  Spokojnie.

  W kotle o nazwie III RP gotuje się, więc co by nie robili z tą „przykrywką” i tak to wszystko prędzej czy później wylezie!

  Tak samo z tą całą Unią będzie, której rozpadnięcie jest nieuchronne!
  Towarzysze zza Odry jak to się mówi obmyślają w podskokach taki już scenariusz, więc jest coś na rzeczy!
  Bo jak się za cokolwiek weźmie Żyd to i tak to wszystko zepsuje, więc to samo zrobi i z Unią!

  Najgorsze, że za ten rozpad przyjdzie nam szaraczkom płacić przez pokolenia.

  Więc głowa do góry!
  Zdrowo się odżywiać popijając wyrobami własnej roboty, uprawiać sport i czekać, a to wszystko nastąpi niebawem!

  Ps. Tylko szkoda, że Rysia nie będzie z nami!

 3. XYZ said

  “Ja się wstydzę, że jestem Polką” – mówi pisarka Joanna Bator”.

  Jak się wstydzi, to niech szybko stąd wyjedzie!

 4. Luxeuro said

  „Inżynierowie strachu i manipulacji zrobią wszystko, by emocjami przesłonić prawdziwe problemy kraju”
  To jest dokładnie ta strategia. Nie mówić o prawdziwych problemach i wykorzystać jakie kol wiek wydarzenia by zająć ludziom czas myśląc o tym. Zauważyłem że wypadki transportowe w dalekiej Ameryce pojawiają się w TV24 jak świeże bułki.

  Tak że TV TRWAM będzie miało problemy, bo władza nie chce konkurencji medialnej.

 5. Fran SA said

  Ad. 3
  XYZ

  ‚Ja sie wstydze, ze jestem Polka’.

  To jest bardzo wziete haslo. Tacy, co sie wstydzili, porzucili polskie paszporty, zrzekli sie obywatelstwa i wyjechali – glownie do Izraela. A teraz ich potomkowie i rozni przylatani krewni opowiadaja po ambasadach jak to nagle poczuli sie Polakami; i ta polskosc i ‚umilowanie – nieznanej- ojczyzny’ pozwala im na otrzymanie polskiego obywatelstwa. (przepraszam; unijnego paszportu)

 6. maurycy said

  Ich czas sie konczy ! rzeczywistoc jest zupelnie inna ! Hitlerowska propaganda( nie bojmy sie tego slowa bo ten bandytzm medialny jest taki ) ktora uprawiaja zwyrodnialcy juz sie konczy ! Stek idiotyzmow ktorymi bezczelnie oglupiaja ludzi nie trawa wiecznie ! Ich lajdactwo, niekompetencja, zlodziejstwo bije w oczy Widac ze oni wcale nie sa i nie byli madrzy ,jesli bylaby to prawda zachowaliby sie choc troche rozumniej i rozsadniej !Oni nie zasluguja na okreslenie inzynierowie ! ta sa tepi i,glupkowaci manipulatorzy ! Tacy przyglupiasci madrale !

 7. slask1 said

  Jaka tam ona Polka . Takich ” Polaków” nakociło się ostatnio co nie miara .

 8. Nemo said

  @2

  „Ps. Tylko szkoda, że Rysia nie będzie z nami!”

  A co się stało z Rysiem? Narozrabiał w gajówce?

 9. Marucha said

  Re 8:
  Nikt Rysia nie wyrzucił. Sam nie wiem, dlaczego. Może przez jego jakąś dobroduszność (nie jest obrażalski) i poczucie humoru…
  Taki w sumie nie całkiem niesympatyczny troll.

 10. Nemo said

  @9 Marucha

  To do dobrze, bo już myślałem, że za bardzo Gajowemu podniósł ciśnienie. 🙂

  A to swoją drogą… – admin

 11. Nemo said

  @ 9

  „Taki w sumie nie całkiem niesympatyczny troll.”

  Też mam do niego słabość 🙂

 12. jowram said

  @ 1

  Nie wiem po co zjawił się tam Tusk. Znów niepotrzebne zamieszanie, ochroniarze i wszyscy pozostali. Ale jest okazja się oczywiście pokazać. We wczorajszej relacji, wojewoda miał więcej do powiedzenia na temat prowadzonej akcji, niż Komendant Główny PSP, który było widać był tym poirytowany, czemu się nie dziwię. Chory kraj!

 13. Gość said

  Re 11
  Bo Rysio…jest nawet miły i ładnie przyjmuje krytykę, która ślicznie po nim spływa i nie obraża się, ani…nie wyraża się!!!

 14. Boydar said

  Tylko do dentysty mógłby się wybrać 🙂

 15. Boydar said

  Artykułu nie skomentuje, bo szkoda nafty. Pan Gajowy, przytaczając taki gniot, naśmiewa Się, ale nie wiem z kogo.

  Mam natomiast coś do Pana Maurycego; „… Ich czas się kończy …”. To jest myślenie życzeniowe, proszę Pana Maurycego. Ich czas się MOŻE SKOŃCZYĆ. Ale przyszłość nie jest zdefiniowana. To by było wbrew bożej koncepcji WOLNEJ WOLI CZŁOWIEKA. Proszę nie siać herezji, i do zakończenia ‚ich czasu’ Się przyczynić.

 16. Fran SA said

  Ad. 14
  Boydar
  Rysio wybierze sie do dentysty jak Obamacare szlag trafi.. Jak na razie, to wymyslili hamerykanskie einsteiny, ze kobiety tyle samo musza placic za Medicare co panowie i to jest niesprawiedliwe; bo panie zyja dluzej i czesciej odwiedzaja doktorow, a to z powodu rodzenia dzieci i spozniajacej sie miesiaczki (sic!). Do tego dochodza rozne hipohondryczne pretensje do opieki lekarskiej i bardzo skomplikowana budowa macicy, podczas gdy panowie maja tylko… prostate.

 17. revers said

  nie skonczy sie, wszystko pod kontrola mossodawcow, Nataniahu zagrzewa Francje do aktywnego udzialu w wojnie z Iranem, w koncu cos zostawil francuski Total za panowania szachow w Iranie, w Ornungowych Niemczech tamtejsze urzedy pracy domagaja bransoletek-kajdanki na nogi dla klientow bez zatrudnienia, tak ze widmo eKolchozow,eGulagow,eAuschwitz -obozow pracy to nie zart, tylko wyzsza koniecznosc korporacyjno-faszystowska.

  A Putin odswiezyl stosunki z Egiptem, nie bedzie wuj Tom zawsze sprzedawal tylko Abramsy Egiptowi rzondonym przez marionetki usraela.

  Jest jeszcze smiertelny wypadek samochodowy
  wiceprezydenta kokainowej Uni, oczywiscie zarowno wicek jak i kierowca na koce, czyli wojna miedzy zachodnimi elitarnymi kokanistami a wschodnia wodka nie stracil na aktualnosci, kto lepszy wodka czy koka?

  A w RP kto lepsza niepodleglosc z marszu ma.

 18. akej said

  @ Slask1 (7)
  Gdyby prawdziwi Polacy mieli jaja, to takim „polakom” jak Joanna Bator powinni natychmiast sprawic porzadne wciry!

 19. Lily said

  Re 18; Panie Akej,zeby „mieli jaja”,to w Polsce bylo by inaczej.Tym wszyskim „my polacy” pokazali by miejsce w szeregu.Prawdziwym Polakom,mowi sie po kosciolach,ze maja byc posluszni,milosierni, wyrozumiali.oddani wzgledem”nieprzyjaciol swoich”, nieraz to slyszalam.Nigdy nie slyszalam,zeby mowiono o sytuacji w Polsce,albo kto stoi za tym,albo co w takich sytuacjach robic.NIC…

 20. Franek franca said

  RE: przedmówcy
  Słowo „bator” oznacza „bohater” w języku madziarskim, lecz z tą etymologiczną ekspresją w życie codzienne to bywa różnie. W Polsce dość dobrym władcą był król Stefan Batory, ale już jego mniej znana krewniaczka, Elżbieta Batory z Siedmiogrodu, była jedną z największych kobiet-zbrodniarek w historii ludzkości. Pasjonowała się w urządzaniu krwawych orgii seksualnych podczas seansów tortur wielu młodych niewiast stanu chłopskiego, których agonalne krzyki silnie tę niewyżytą sukę podniecały. Na swoim koncie miała tysiące trupów. Kiedy zaczęła to robić z podstępnie zwabianymi do swego pałacu arystokratkami, sprawy nie dało się już ad infinitum zamiatać pod dywan i w ramach kary zamurowano ją żywcem. Po jakimś czasie mur rozebrano i znaleziono zwłoki ze świecą w kroczu – ot, masturbowała się, umierając z wycieńczenia. A to już nie żadne batorstwo/bohaterstwo, lecz czyste/najbrudniejsze szaleństwo! I rzekłbym: większa potworność niż z obrosłym w legendy Vladem Tepešem zw. hrabim Drakulą. NAJWIĘKSZYMI ZBRODNIARKAMI W HISTORII LUDZKOŚCI ZAWSZE BYŁY KOBIETY!!!
  url=http://2.bp.blogspot.com/-zpB9lOZImXg/TZWzY8ibnTI/AAAAAAAAAGA/cKtePfaYv00/s1600/IMG_0939.JPG

 21. Franek franca said

  Oj, coś chyba źle wkleiłem. Może Admin poprawi?

 22. Brat Dioskur said

  Kiedy czytam te hiobowe wiesci rozsylane na wszystkie strony swiata o podnoszacym glowe rzekomym polskim faszyzmie to zawsze sobie zadaje pytanie a jak jest w innych krajach tzw. przyzwoitej Europy ,ktore w przeciwienstwie do nas nie sa obarczanaw ani za biernosc a poczym za wspoldzialanie a w koncu za bezposrednie sprawstwo.Ankieta przeprowadzona wsrod 6 000 europejskich Zydow mowi jasno”antysemityzma ma tendencje wzrostowe!Hol. dziennik „Volkskratnt”wzial pod lupe 4 kraje : znana z przyjecia 5 tys. dunskich Zydow Szwecje , udzieklajaca schronieni uciekinierom zydowskim z Niemiec i Austrii Anglie , znana z D’ransy Francje ,ale ktoby chcial otym pamietac i …Wegry.te ostatnie pewnie palcace frycowe za Orbana.We wszystkich podanych krajach 76% Zydow nie czuje sie bezpiecznymi. O noszeniu w miejscach publicznych jarmulki nawet nie ma mowy.Taka osoba staje sie od razu obiektem fizycznej agresji.Co ciekawsze wszyscy ankietowani utrzymuja zgodnie ,ze obecny stopien antysemityzmu jest znacznie wyzszy niz 5 lat temu. W beneluksie ,czy szwecji Zydzi musza wysluchiwac zarzuty o ich winie za panujacy kryzys,wysmiewa sie ich za przypominanie o holokauscie niektorzy obaiaja sie juz posylac swoje dzieci do szkol publicznych ,bo tam musza one wysluchiwac docinek o ” rzadzacych swiatem bogatych Zydach”.Wielu ankietowanych zali sie ,ze musza zbierac wymowki lub wrecz oskarzenia o zbrodnie dokonywane na Palestynczykach tymczasem nie sa oni obywatelami Izraela.Unijny przewodniczacy agencji do spr. Praw Czlowieka Morten Kjaerum jest zaszokowany tymi wynikami.Co sie dzieje z Europa jezeli przewodniczacy Rady Zydow Austriackich Ariel Muzicant nie moze poruszac sie bez osobistej ochrony ? Podobno Zydzi austriaccy wydaja prawie cwierc swoich dochodow na bezpieczenstwo.
  Reasumujac przewodniczacy europejskich Zydow Serge Cwajgenbaum zauwazyl ,ze jest rzecza wysoce naiwna sadzic iz antysemityzm skonczyl sie na Auschwitz.Na koniec nalezy dodac ,ze wbrew temu co twierdza krajowe szmatlawce , Polska w ogole nie byla brana pod uwage w tej ankiecie!

 23. Boydar said

  Takie coś dostałem mailem, czy to może być prawda ?

 24. Franek franca said

  RE: Boydar
  Jak nie postawimy tamy islamizacji, to malowniczej Warszawy fucktycznie może nie być w takim kształcie jak obecnie, z tym że zamiast złoconych pól będą zgliszcza. 💡

  RE: Brat Dioskur
  „Reasumujac przewodniczacy europejskich Zydow Serge Cwajgenbaum zauwazyl ,ze jest rzecza wysoce naiwna sadzic iz antysemityzm skonczyl sie na Auschwitz.”
  Hehe, my antysemici dopiero się rozkręcamy, 😈 ku czemu żydki stale dają nam setki, tysiące nowych i już ugranych powodów, a ten pejsaty gówniany obozik to świetny przykład na POCZĄTEK ICH KOŃCA! 😈

 25. Carlos said

  http://polonuska.files.wordpress.com/2013/10/1386.jpg ad Lily

 26. Juliusz Prawdzic-Tell said

  tp://niezalezna.pl/48333-dzialacze-lewackiej-antify-groza-bedziemy-was-mordowac-na-ulicach

  Wrocław doświadczył TERRORU ANTIFY 12 IV 2008 podczas demonstracji PRZECIW Synagodze Katyńskiej i Katedrze Holokaustycznej. Przez 2 lata starałem się złożyć zeznania w/s ZAMORDOWANIA przez bojówkę Antify policjanta, gdyż NIE UCIEKAŁ, a proces w tej sprawie trwa do DZIŚ.
  Pisałem w tej sprawie kilkakrotnie do Ministerstwa, i pozwolono mi nawet złożyć Zeznania KILKAKROTNIE, ale po niedopatrzeniu się NIEKONSEKWECJI Odrzucano je, kwalifikując mnie – prawem stalinowskim – jako Niewiarygodnego Świadka, choć świadków ZAMORDOWANIA POLICJANTA było co najmniej 200. Potem jeden z Policjantów oświadczył przed Sądem, że gdyby nie ewakuowano demonstrantów spod Katedry (nie Holokaustycznej) to by ZOSTALI ZMASAKROWANI PRZEZ BOJÓWKARZY.
  To wygląda, że nie chodziło o bojówkarzy. Ja byłem w pochodzie, który formował się pod pomnikiem Chrobrego. Uwagę moją zwróciło kilkunastu osobników wcale nie młodych i nie wysokich, ale dość tęgich z IDENTYCZNYMI aparatami fotograficznymi więc przyłączyłem się do nich, ale rozmowni nie byli. Wkrótce zostali ono otoczeni przez policję, która wylegitymowała i spisała każdego z WYJĄTKIEM MNIE a po tym spisaniu Ulotnili się więc dołączyłem do Młodych.
  Pochód szedł nad Fosą; ja byłem na końcu kolumny więc gdy został zatrzymany na skwerze z Kopernikiem przy Piotra Skargi to byłem pod pałacem Opersdorffów i widziałem przy chodniku na Skargi grubego Policjanta, który coś gestykulował. Ktoś powiedział: ROZWIĄZUJĄ DEMONSTRACJĘ, BĘDZIEMY SIĘ BIĆ, co mnie ucieszyło, gdyż ja przyszedłem, żeby się BIĆ z Synagogą Katyńską. Okazało się, że demonstrację ROZWIZAŁ Prezydent Miasta, na co zaczęto krzyczeć: POLICJA NIE MA PRAWA ROZWIZYWAĆ DEMONTSRACJI. WON!!! i poszliśmy dalej.
  Gdy doszliśmy do pl. Dominikańskiego to było PO ATAKU ANTIFY na kolumnę, która szła przed nami od Dworca Głównego. Zrobiło się zamieszanie i kazano postawić szturmówki przy płocie naprzeciw liceum Słowackiego. Demonstranci szybko rozeszli się a ja przeszedłem przez Oławską i przejściem podziemnym do Galerii, przed którą zobaczyłem tłum i leżącego na trawniku policjanta. Zbliżyłem się do niego, ale robił wrażenie NIEŻYWEGO choć krwi nie widziałem. Zacząłem rozmawiać z Tłumem wzywając LEKARZA, ale padały tylko wypowiedzi: BILI ŻEBY ZABIĆ. BILI BEZ LITOŚCI…
  To trwało aż zaczęli się schodzić policjanci, którzy uciekli przed atakiem Antify, którzy też NIE MIELI WĄTPLIWOŚCI, ŻE NIE ŻYJE. Ponieważ policjanci też nie wezwali Lekarza więc poniosło mnie oddaliłem się. Słyszałem, że Jego Eminencja zaprosiła Demonstrantów na zamek Biskupi, gdzie zaczął się HORROR, w sprawie którego było już ponad STO rozpraw.
  Wygląda na to, że Policjanta ZAMORDOWANO dlatego, żeby demonstrację rozwiązał nie Prezydent Miasta, ale Wojewoda, dysponujący policja ZBROJNĄ. Ponieważ Antifie nie udało się rozpędzić demonstracji to Synagogi Katyńskiej miała bronić Policja Zbrojna SALWAMI do Narodowców wg formuły: NIE MOŻNA PUSZCZAĆ FASZYSTÓW NA ULICE – NIECH SOBIE DEMONSTRUJĄ W LESIE, gdzie nie będzie kamer i aparatów fotograficznych…, ale będzie policja Antyterrorystyczna. To się NIE UDAŁO, gdyż było 200 świadków, iż Policjanta zamordowali nie Narodowcy a Stalinowcy, którzy BRONILI SYNAGOGI KATYŃSKIEJ.
  Antifa to stalinizm i KOMINTERNIZM na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacono dywidendę z NIEWOLNICZEGO folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich, na wykupywanie przez spermę jerozolimską USA. Twórcami Faszyzmu byli Keynes i Paderewski toteż Kwiki, że FASZYZM NIE PRZEJDZIE jest nawrotem do Goethego, że ŻYDZI TO KAPITAŁ KRYMINALNY. Do Obrony zaś tegoż Kapitału Krymimalnego Terroryzm Stalinowski – STOKROTNIE groźniejszy od hitlerowskiego – nie wystarczy.
  Jest to tak mądre jak lżenie Wandalów za Zniszczenie Rzymu. Rzym zniszczyli lancknechci Lutra, którzy jako Serbowie byli nazywani Wandalami, toteż o zniszczenie Rzymu powinno się oskarżać LUTERANÓW – a o Antysemityzm nie Keynesa i Paderewskiego, ale Woltera i Goethego, którzy ogłosili, że BEZ ANTYSEMITYZMU NIE JEST MOŻLIWA OBRONA PRZED KAPITAŁEM KRYMINALNYM, czyli przed Michnikami, trucicielami i rewolwerowcami tudzież Antifą.

 27. shadowman said

  Joanna Bator: ”Polska to jest straszny kraj w którym do władzy dochodzą osoby, które są psychotycznymi szkodnikami napełnionymi nienawiścią i resentymentem” – kontynuuje.”
  P oraz pierwszy ktoś z tego komitywu PiSarczyków ma racje.

  Ad. 20: Hitler była kobietą! Pol Pot była kobietą!

 28. Rysio said

  Całkowicie nie rozumiem co wam się może nie podobać w moich szczerych oczach i w moim uroczym uśmiechu?

  http://tinyurl.com/ygp3phm

 29. Rysio said

  re 10. Fakt – moja towarzyszka małżonka, często mi powtarza, że nawet dobry koniak nie jest tak skuteczny na podniesienie ciśnienia jak ktrótka rozmowa ze mną na tematy polityczo-ekonomiczno-zbrojeniowe.

  🙂

  PS. Zresztą wy mi też podnosicie ciśnienie jak cholera.

  😉

 30. Rysio said

  Co do faszyzmu – to żydokomuna nigdy go nie lubiła.

 31. Franek franca said

  RE: Shadowman
  Oj ku#wa, przecież nie chodzi o wielkoformatową politykę, do której baby się kompletnie NIE NADAJĄ, lecz o zwykłe, normalne ŻYCIE. Baby myślą ĉipą a nie mózgowiem; chcą być bogate i zarazem dymane incognito przez czarną dzicz, często mając w pogardzie Białych Mężczyzn, by ewentualnie rodzić „piękne ćarne dźećątka”, ale który brudas jest w stanie UCZCIWIE zapewnić byt rodzinie, hę?! Mężczyzna przeważnie daje oponentowi pięścią po ryju i jest po sprawie, kobieta łapie za nóż i zadaje ofierze kilkadziesiąt ciosów. Mszcząc się, ZAWSZE okazuje większe od faceta okrucieństwo i perfidię. W szkołach dziewczyny robią większą oborę od chłopaków, w pracy ten kur#wski ród znacznie bardziej się panoszy i tradycyjnie knuje więcej intryg od nas. W szpitalach dla wariatów baby histeryzują i wiązane są w pasy o wiele bardziej i częściej od nas, a w więzieniach czy kacetach to ich demoniczna natura przejawia się w całej pełni. Czy Pan ku#wa tego nie widzi, na litość boską?!?!?!

  PS. Adolf Hitler był batorem we właściwym tego słowa znaczeniu, co chciał zawrócić całą tę fekaliczną falę pejsatych rewolucji wszelkiego autoramentu, której jednym z pływających, ba – daleko z prądem niesionych gówien był taki żółtek jak Pol Pot. Szkoda tylko, że największy syn ziemi austriackiej nie porządził Europą choć kilka lat dłużej. Bo obecnie nasz kontynent przypomina szambotytanik. 😦

 32. Boydar said

  STO – MA – TO – LOG, nie okulista !

 33. Plausi said

  Szczerość w mediach głównego nurtu

  Narzekamy na brak szczerości w tych mediach władz okupacyjnych a tymczasem nawet one nie unikną szczerości.

  Na przykład laureatka Joanna Bator wyznaje: “Ja się wstydzę, że jestem Polką”, trudno o większą szczerość, wielu koczowników w Polsce wstydzi się, że uważa się ich błędnie za Polaków, Polakami bowiem nie są i nigdy też nie będą. Nawet premier Tusk wyznawał, że Polska to nienormalność, zresztą nie bez jego udziału, a czyż o się wstydzi, że uważa się go za Polaka ?

  Dalej: ”Polska to jest straszny kraj w którym do władzy dochodzą osoby, które są psychotycznymi szkodnikami napełnionymi nienawiścią i resentymentem” cóż za wielka szczerość, jeśli spojrzeć na
  te mordy albo tych łajdaków, któż będzie jeszcze kwestionował powyższe wyznanie mediów okupacyjnych ?

  Oczekiwanie, że w tym imperium, którego cząstką składową jest Polska „powinniśmy być informowani na co dzień w sposób rzetelny i kompleksowy.” jest nieporozumieniem, bowiem imperium stara się dostarczyć proletariatowi (tzn. wydziedziczonym) jedynie dwie rzeczy niezbędne dla jego funkcjonowania: „panem et circenses „, media są częścią tego cyrku.

  „Tak się składa, że obecna władza potrzebuje ciszy”, jak ta w/w banda dokonała kolejnego rabunku społeczeństwa, to zapadła ta upiorna cisza, także tzw. „opozycja” zamilkła jakby zafascynowana hebrajską bezczelnością rabusiów. Zresztą nie mniej bezczelną niż wydanie Polaków na pastwę UE w 2005 czy ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego likwidującego prawnie państwo polskie i przemieniającego III Rzecz… w rodzaj prowincji imperium.

 34. revers said

  “Ja się wstydzę, że jestem Polką” – mówi pisarka Joanna Bator”.

  dobrze ze jeszcze jest Konopnicka, Nalkowska – a pisarczynka Bator moze pomoc niemieckim kolezankom ktore domagaja sie przywrocenia paragrafow w kostytucji §212,211 kary smierci ktore to legalnie wzmonily wladze Hitlera i jego NSDAP.

  Ze w Szwajcarii naukowcy juz dawno doszli do tego ze cala proznia tego swiata i cywilizacja z kultura to dla kobiet, wiec czego sie wstydzic?

 35. Boydar said

  Panie Franku, Pan miesza przyczyny ze skutkami (31). „…kontynent przypomina szambotytanik…” miedzy innymi, DZIĘKI udziałowi Pana Adolfa, a nie dla tego że rządził za krótko. Poza tym bardzo nieelegancko się Pan wyraża o pci przeciwnej, co, nie uczyniwszy wyjątków, obraża także nasze Matki, Siostry i Córki oraz Żony i Narzeczone. A fe !!!

 36. Gość said

  re 32
  Opisuje Pan, Panie Franku …mutanty!!!!
  To nie są kobiety, bo kobiety zwykły facet, taki jak Pan, pojąć nie może, tym bardziej nie jest w stanie ocenić!!!

 37. Gość said

  ad 36
  Chodziło o wpis 31!

 38. lMdm said


  Witam, bywałam w Gajówce już wcześniej. Na obchodach Święta Niepodległości, pod wejściem do Katedry Wawelskiej, dostałam gazetkę, powielaną, tj. kserowaną, z prośbą o rozpowszechnianie. Zawierała ona tekst Prof. Szaniawskiego, notkę o Jedwabnem, wiele faktów nt. obecnie rządzących i ich decyzji, a także liczne linki do stron internetowych, m.in. do Gajówki.
  PS. Wciąż słyszę o podpaleniu tęczy w relacjach z Marszu. Podpalenie tęczy nie miało związku z Marszem i jego przedstawianie w tym kontekście to klasyka manipulacji! Dziś jeszcze antyfaszyści, pomyślałby kto.. i ich pochód „w spokojnej, wręcz radosnej atmosferze”, „pochód ochrania Policja”.

 39. Marucha said

  Re 38:
  Akurat prof. Szaniawski jest mało popularny w gajówce z powodów, o których dawniej mówiliśmy…

 40. jowram said

  W końcu zaczęła się rekonstrukcja rządu od zegarmistrza;

  Nowaku Sławku najbardziej znany jest z tego, że jest znany.
  Tak naprawdę jego kariera „kapciowego” rozwijała się pod troskliwym okiem jego matki.
  W samym Gdańsku nie został wybrany nawet radnym, choć agencja jej „musi” uszykowała dla latorośli gigantyczny baner na Grunwaldzkiej w Wrzeszczu. To było chodzące (za plecami Donka) nieszczęście. j.
  Warto zwrócić uwagę, bowiem przy tym nawale informacji wiele z nich ulega zatarciu, że sam Nowaku Sławku był zamieszany z sporymi pieniędzmi przy okazji koncertu australijskiej piosenkarki Kylie Minogue z okazji 20 lecia wyborów (podobno 1 niekomunistycznych) 4 czerwca 1989 r. Przypominam że koszty ogółem za to wydarzenie wynosiły 14,5 mln złotych przy czym 3,5 mln wyniosło przygotowania koncertu oraz honorarium dla zespołów Scorpions, TILT, Kombi,Lombard i Kory Jackowskiej, zatem pozostało jeszcze 11 mln. Pośród agencji organizujących to wydarzenie była wymieniana także firma mamusi, choć oczywiście nabrano wody w usta. Wówczas jedyną ofiarą tegoż wystepu padł o. Zięba, szef dopiero co organizowanego ECS-u.
  Przypominam to wydarzenie, bo to człek wyjątkowo płaski, śliski i mierny.
  Wywalenie z rządu to jak zrzut balastu z balonu, problem w tym że pod powłoką, gazu coraz mniej a i uzupełnić nie ma skąd. Możliwe też że „ślizgacz” robi odwrót zanim przykleją mu do garba nie tylko swoje wpadki ale tez całej wierchuszki PO.
  Sądzę że powinniśmy zapomnieć o nim jak najszybciej, za wyjątkiem organów ścigania, uczciwych organów.

  Pozdrawiam

 41. Boydar said

  Mój ulubiony Żyd, wspominał coś o inżynierach, nie wiem, czy nie o tych samych, albo ich następcach. (to a’propos tytułu artykułu)

Sorry, the comment form is closed at this time.