Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kościół filarem państwa

Posted by Marucha w dniu 2013-11-21 (Czwartek)

Ekspansja ideologii gender w Polsce jest niczym innym jak nową falą bezbożnego bolszewizmu (choć dziś zapewne ma więcej zwolenników na zachodzie Europy niż na wschodzie). Stawia sobie jasny cel: zniszczenie tradycyjnego modelu państwa, narodu, społeczeństwa, jego kultury, tożsamości i rodziny, a nade wszystko całkowite wyeliminowanie wpływu Kościoła katolickiego na życie współczesnych Polaków.

Pod hasłem równouprawnienia płci stratedzy ideologii gender atakują tradycyjne wartości etyczno-moralne zakorzenione przez wieki w Polsce pod wpływem chrześcijaństwa, ale dla kamuflażu starają się przedstawiać je jako nawet bliskie chrześcijaństwu. Przed gender ostrzega konsekwentnie, szczególnie na falach Radia Maryja, teolog i moralista ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz. Twierdzi, że jest to „walka o nasze być lub nie być”.

Jest doprawdy czego się bać, gdyż wpływowi gender ulegają nawet niektóre ośrodki katolickie, jak choćby duszpasterstwo akademickie w Warszawie prowadzone przez dominikanów. Zorganizowane tam ostatnio spotkanie pt. „Gender – błogosławieństwo czy przekleństwo” skupiło wykładowczynie: „teolożkę” i publicystkę z „Tygodnika Powszechnego”, redaktor naczelną miesięcznika „Znak”, działaczkę „Krytyki Politycznej” i „politolożkę” z UW.

[Nic dziwnego, że znajdujący się w stanie chaosu teologicznego i pozbawiony twardego kośćca dogmatycznego Kościół ulega satanistycznym wpływom. Kto nie wie, dokąd iść, pójdzie tam, gdzie mu pokażą. – admin]

Specjalnie nie wymieniam nazwisk tych pań, w nadziei, że nigdy nie będą one spopularyzowane, wbrew ich oczekiwaniom wpisania się w kolejną utopijną próbę budowy „nowego człowieka”.

O totalitarnym charakterze gender może już świadczyć fakt, że na to spotkanie nie zaproszono żadnej osoby mającej inne, przeciwne gender, poglądy. Niestety, wystawia to jak najgorszą opinię organizatorowi spotkania – Duszpasterstwu Akademickiemu „Freta”.

Ciekawe, czy możemy się spodziewać jakiejś reakcji ze strony prowincjała zakonu, wszak organizatorki spotkania w murach katolickiej świątyni wyraziły swoją wątpliwość w „domenę prawa naturalnego”, które definiuje płeć i seksualność jako coś odwiecznego.

Rewolucję spod znaku gender zmonopolizowały w zasadzie walczące feministki. Ich ideowa przywódczyni prof. Magdalena Środa nie ma wątpliwości, że gender to „błogosławieństwo”, a Kościół to „przekleństwo”.

Rubryka „wikicytaty” w internecie dostarcza pod nazwiskiem „Środa” cały zestaw poglądów tej pani, uważającej się za etyka i nauczyciela akademickiego. „W Polsce rządzi nie tyle Chrystus, co mamona, nie tyle powszechna religia, co powszechna hipokryzja”. Co charakterystyczne, jedyne jej pozytywne słowa o Kościele dotyczą „ekskluzywnych seminariów jezuitów i dominikanów”, a alumni innych seminariów to ludzie, którzy „nie mogą zdać matury, nie radzą sobie ze sobą, nie mają pojęcia o świecie i potrzebach innych”.

Ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz cytuje zaś inną niebezpieczną dla nas wypowiedź Magdaleny Środy: „Społeczność przyszłości to społeczność otwarta, a nie konglomerat narodów, to społeczność spluralizowana, a nie homogeniczna, multikulturowa, a nie monokulturowa, zindywidualizowana, a nie rodzinno-centryczna, laicka, a nie fundamentalistyczna oraz egalitarna, a nie hierarchiczna”. W tych słowach kryje się konkretny program polityczny wymierzony w Polskę.

Polska ma się wtopić w jedną sfederalizowaną Europę. Będzie to jednak wtedy społeczność homogeniczna, a nie, jak sobie życzy pani profesor, spluralizowana. Próby wprowadzania w Europie Zachodniej polityki multi-kulti okazały się porażką, o czym chyba jeszcze nie wie pani Środa, a postulat społeczeństwa zindywidualizowanego w wymiarze powszechnym to przecież nic innego jak kolektywizm.

Kościół katolicki – jak pisał prof. Feliks Koneczny, twórca nauki o cywilizacjach – „urządza życie narodów, pielęgnując personalizm, aposterioryzm, jedność w rozmaitości, narodowość, dualizm prawny i monizm etyczny”. Kościół w Polsce stanowił i stanowi jeden z filarów państwa i z tym filarem strzegącym życia zbiorowego, a przede wszystkim rodziny, walczy dziś bolszewicki gender. Stąd znowu aktualne stało się stwierdzenie Feliksa Konecznego, że „w Polsce toczy się walka o przyszłość Europy”.

http://www.naszdziennik.pl

Komentarzy 6 do “Kościół filarem państwa”

 1. maurycy said

  Kosciol filarem panstwa ? Mniej lub bardziej swiadomym jest jest jego filarem ! To on w gruncie rzeczy zainstalowal ta wladze przy okraglym stole za posrednictwem takich kanali jak Abp Goclowski (GOTZLAW prawdziwe nazwisko ! ) Jak to sie stalo ze taka kanalia jak Goclowski zostal biskupem ? To kosciol mniej lub bardziej ten nieludzki system popiera majac w swoich szeregach abp Kowalczyka i inne patalogiczne jednostki ! Okazjonalne pokrzykiwania niektorych nie zmieniaja istoty rzeczy ! A i ci krzykaczy zachowuja sie niemoralnie i pokretnie jak abp Glodz, bp Dydycz ! Obaj zapoznali sie z materialami w sprawie ks.Popieluszki . W oparciu o sledztwo prowadzene kiedys przez prokuratora Witkowskiego mozna postawic zarzuty kryminalne sprawcom Momo posiadanej wiedzy milcza jak zakleci co nie przeszkadza im niekiedy prezyc piers i udawac sprawiedliwych Na bezecenstwa ktore sie dzieje w Polsce brak reakcji kosciola a nawet spotyka sie to z mniej lub bardziej milczaca zgoda Ks prymas Wyszynski w grobie sie przewraca widzac co ci kolesie wyprawiaja !

 2. Marucha said

  Re 1:
  Słusznie Pan napisał, ale… dotyczy to nie Kościoła, ale jego ziemskich sług, z których wielu poobsadzał bł, Jan Paweł II.

 3. Psiemislavius said

  Karol Wojtyła był żydem i to on odpowiada za to, że episkopat Polski jest zażydzony i agenturalny, a prymas Polski przestał być interrexem.

 4. Mordka Rosenzweig said

  re 3

  Najszanowniejszy pan Psiemislavius,

  Ja pan Mordka ma bardzo duszy problem z komentasz od szanowny pan.

  Ja pan Mordka chce zapytac szanowny pan od kiedy papiesz musi byc katolik albo sze nie mosze byc zyd?

  Pszeciesz to jest dyskryminacja i antysemitnictwo!!!!

 5. Romank said

  Doskonala obserwacja:-)))) Kosciol filarem etc…
  Przedewszystkim Kosciol w oczach Polakow stal sie gwarantem Ukladu Magdalenskiego. Gwarantem…Przewalu Tysiaclecia….bo tylko gwarancja Kosciola sprawila ze Narod wogole przyjal , mozliwosc cudu:-)))
  Cud sie nie wydarzyl, o Gwarant oplacony przez zlodzieja…musi poniesc konsekwencje dania rekojmi s….synonom parchatosarmatym….
  I dobrze mu tak!

 6. JO said

  ad.5. Pan jak zwykle stawia niedopuszczalne tezy!

  Przekonany jestem, ze ZydoModernisci w KK przewidzieli, ze Gwarant poniesie Konsekwencje, ktore spowoduja, ze Polacy Odwroca sie od Boga-Chrystusa- Chrystusa Ciala, przestana Nim Byc….

  A to zostalo Zaplanowane, ujete w Rachube.

  I wcale nie Dobrze a Jest To Dramatem Kosciola, ktorym My w tym Jestesmy, dramatem Polski, Dramatem Polakow.
  Jest to dowodem, ze Tracac Elity Polskie w tym ostatniego Kardynala Wyszynskiego, ktory Bronil Wiary, Kosciola i Byl Zaporol niedoprzebicia…czekano na Jego Smierc, i rozprawiono sie z pozbawiona Elit reszta.

  Pan sie jak zwykle, uwazam, CELOWO myli…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: