Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Izrael dokazuje

Posted by Marucha w dniu 2013-11-29 (Piątek)

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka – powiada przysłowie. W ubiegłą niedzielę tak zwana Grupa 5 plus 1, to znaczy: Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Francja i Niemcy, podpisała porozumienie z Iranem, na podstawie którego Iran obiecał, że nie będzie wzbogacał uranu w stopniu przydatnym do produkcji broni jądrowej, w zamian za co światowe mocarstwa złagodzą nałożone na ten kraj sankcje ekonomiczne, przede wszystkim – odblokują eksport irańskiej ropy.

Porozumienie to zostało ostro skrytykowane przez Izrael jako „złe i niebezpieczne”, jako „historyczna pomyłka”. Nie byłoby w tym może niczego osobliwego, gdyby nie pogróżka, że Izrael „nie pozwoli, by Iran rozwinął swój potencjał wojskowo-nuklearny”. To znaczy – co konkretnie zrobi?

Wprawdzie naturalnym stanem w stosunkach międzynarodowych jest stan anarchii, będący uboczną konsekwencją suwerenności państwowej, ale obok suwerenności mamy też mocarstwowość, to znaczy – posiadaną przez niektóre państwa zdolność egzekwowania ustanowionych przez siebie praw również poza swoimi granicami. Porozumienie zawarte z Iranem jest właśnie rodzajem takiego prawa, przeciwko któremu Izrael zamierza wierzgać.

Każdemu wolno wierzgać, jak chce, chociaż oczywiście do czasu, bo trudno się spodziewać, by mocarstwa, które porozumienie z Iranem podpisały, takie dokazywanie tolerowały, zwłaszcza na dłuższą metę. Nie mogą tego zrobić choćby z obawy utraty prestiżu, która jest początkiem końca mocarstwowości. W takiej sytuacji to nie Iran, tylko Izrael mógłby zostać uznany za awanturnika stwarzającego śmiertelne niebezpieczeństwo dla społeczności międzynarodowej. [Nie wiem, czy USA obawia się jeszcze utraty niemal nieistniejącego prestiżu – admin]

Uznany tym łatwiej, że przecież Izrael nie tylko dysponuje bronią jądrową, co zresztą próbuje niezbyt starannie ukrywać, ale przede wszystkim dlatego, że właśnie Izrael wielokrotnie, a nawet z pewną ostentacją, lekceważył rezolucje Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, o co dzisiaj oskarża nie tylko Iran, ale również – sygnatariuszy porozumienia. Takie oskarżenia ze strony Izraela nie są specjalnie taktowne.

O ile dotychczas społeczność międzynarodowa traktowała izraelskie nietakty wyrozumiale ze względu na masakrę europejskich Żydów dokonaną przez Rzeszę Niemiecką w czasie II wojny oraz nadreprezentację Żydów wśród światowej finansjery, to przecież trudno oczekiwać, że ta wyrozumiałość będzie nieskończona, na podobieństwo cierpliwości Boskiej.

A dlaczego Izrael wykazuje taką determinację w sprawie Iranu? Wyjaśnił to 4 października br. izraelski minister rozwoju, wody i energii Silvan Szalom z Likudu, zauważając, że „kiedy Iran będzie miał własną bombę atomową, wtedy Turcja, Egipt i Arabia Saudyjska będą chciały własnych bomb i cały region całkowicie się zmieni. W takiej sytuacji, gdy nasi sąsiedzi będą posiadać broń jądrową wycelowaną w miasta Izraela, kto będzie chciał żyć w Izraelu?”.

Okazuje się, że chodzi nie tyle o Iran, ile o „sąsiadów”, a nawet aktualnych sojuszników! I dopiero na tym tle możemy docenić propozycję, jaką przed kilkoma laty przedstawił w niemieckiej prasie pewien malarz, by ze względu na niepewną sytuację na Bliskim Wschodzie przenieść Izrael do Europy. Wymienił dwie lokalizacje: Turyngię i Polskę.

Ponieważ w Niemczech malarze dochodzą niekiedy do dużego znaczenia politycznego [Ha ha! – admin], a także, a może nawet przede wszystkim, dlatego że ze strony Izraela i żydowskich organizacji wiadomego przemysłu nasilają się naciski akurat na Polskę, by zrealizowała żydowskie roszczenia szacowane na 65 mld dolarów, prawdopodobieństwo przeniesienia Izraela do Turyngii jest raczej niewielkie, a w każdym razie znacznie mniejsze niż do naszego nieszczęśliwego kraju – zwłaszcza gdyby na Bliskim Wschodzie rzeczywiście coś poszło nie tak, a wielkie mocarstwa postanowiły zrobić Izraelowi jakiś prezent na otarcie łez.

Stanisław Michalkiewicz
http://www.naszdziennik.pl

Komentarze 122 do “Izrael dokazuje”

 1. Nyndro said

  Facet ciężko pracuje na zaufanie i szacunek.I szacunek! Pewnie drodzy gajówkowicze dobrze wiedzą,ale wartość jego wykładów (np. na YT) jest porażająca.Talent oratorski też (że aż słuchając można-mimo pesymiestycznego,prawdziwego przekazu-upić się na wesoło),ale najważniejsza jest tam absolutna przewaga niewygodnych praktycznie dla wszystkich innych faktów.Ja mam do niego już tylko odrobinę dystansu wynikającą z tego,że do końca ufam tylko scyzorykom szwajcarskim.

 2. Nyndro said

  …a otarł się o takie towarzystwo,że (mówiąc jego słowami) coś tam musi wiedzieć.

 3. AlexSailor said

  @Nyngro
  A co napisz pan na temat?

 4. veely said

  Musze sie czesciowo zgodzic z Nyndro, problem jednak lezy w absolutnym zaufaniu sporej grupy Rodakow do jego slow. A to jest zle, bo facet jest pro-pro i pro- zydowski. Ot, taki sobie polski neokon. Scyzorykom szwajcarskim nie ufam rownie z powodu Made in China.
  Co do Izraela, to jak znam zycie, to talmudczcycy wymysla jakis „terrorystyczny” zamach w USA na tyle duzy, ze USA natychmiast udzieli im „pomocy logistycznej” w zbombardowaniu terenu, zas EU wyda krzykliwy protest i na tym sie zakonczy. Obecnie nie ma silnych na Izrael poza zwyklymi ludzmi, ale ci maja wode zamiast mozgow.

 5. Nyndro said

  Ad.4.* Ale jam mam szwajcarski szwajcarski scyzoryk.

 6. Nyndro said

  Ad.3.* Wyczułbym jeszcze większą dozę sympatii,gdyby padło @Negro . Pozdrawiam

 7. Nemo said

  @1,2

  Prosimy o jakieś szczegóły.

 8. Aro said

  @Veely

  Co oznacza pro-żydowski? Proszę o więcej informacji, bo na razie nie umiałby potwierdzić tego podejrzenia, a sporo tekstów Michalkiewicza przeczytałem.

 9. Nyndro said

  Ad.7.* Ale szczegóły czego?

 10. Nemo said

  @9

  Odnośnie wpisu nr.2

 11. AlexSailor said

  Ad. @Nyndro i @Veely

  Proszę podać przykłady progóralskich wypowiedzi lub działań Pana Michalkiewicza, jakieś fakty lub chociaż jeden fakt, na którym opieracie panowie swoje wpisy.

  Bo proszę panów to jest tak, że na podstawie dostępnej mi (i nie tylko) wiedzy, bez podania takich przykładów, dajecie przesłanki do traktowania jako „dyskutanci” z ramienia has …, tej no, barry.

  Co zaś do górlaskości Michalkiewicza, to kiedyś wypowiedział się na ten temat.
  Prosto i zwyczajnie, tak że można boki zrywać, a co najgorsze bardzo duża wątpliwość zasiał co do autentyczności wszelkich list.

 12. Nyndro said

  Ad.10.* Drogi Panie.Wszystko jest w internecie.Oprócz życiorysu,praktycznie wszystkie wykłady,występy,prelekcje.Mimo,że nie jestem jego wielkim fanem,jak np. Erica Claptona,poświęciłem dużo własnego czasu,żeby się temu człowiekowi przyjrzeć.Pan też potrafi,jeśli to oczywiście Pana interesuje,a nie tylko gryzie Pan po nogawkach,Ja Pana butelką ze smoczkiem karmić nie będę. Dla mnie ten facet (już nawet nie porównując go z ludżmi w IIIrp zajmującymi się publicystyką,bo wtedy byłby po prostu bohaterem narodowym) jest dość wiarygodny i odważny.

 13. Nyndro said

  Ad.11.* Ja się proszę Pana oskarżeń o bycie agentem hasbary nie boję.Ni mnie to ziębi,ni grzeje.Ja Pana do niczego nie namawiam,a jeszcze by tego brakowało,żeby mi kto w gajówce u pana kierownika odbierał prawo do posiadania własnego zdania.

 14. Nemo said

  @12

  Mógłby pan się podzielić jakimś linkiem zamiast od razu fochy strzelać. Pozdrawiam.

 15. lopek said

  Świat nie jest taki – jak widzi go Staś M. a ponadto i wśród samych unych nie ma zgody. Nie ma zgody, ponieważ to une zza wielkiej wody zadecydowali, że wojnę wygra Stalin a nie Hitler – aby potem po latach i tak uczynić z Niemiec – kierownika budowy Eurokołchozu.
  Słowem, une działali już przed Chrystusem a z tego wniosek jest taki, że tylko une są w stanie zniszczyć Izrael aby np. położyć fundamenty pod nowe przedsiębiorstwo Holokaust.

 16. ALI BABA said

  Zamiast pleść dyrdymały /najoględniej mówiąc/ o red. M. polecam jego /ostatnią przeze mnie czytaną..o innych już nie wspominam/…książkę HERRENVOLK PO ŻYDOWSKU..!!

 17. Marucha said

  Re 11:
  Mnie też nie są znane żadne progóralskie wypowiedzi St. Michalkiewicza – natomiast pamiętam, że to on porządnie nagłośnił sprawę bezzasadności żydowskich żądań, jeśli chodzi o odszkodowania.

 18. Nyndro said

  Ad.14.* Ok.Źle zinterpretowałem,możliwe.Mieszkam na agresywnym osiedlu 😉 . To taki przykład.Jest tego dużo więcej.To część pierwsza,potem jedziemy dalej.W sumie jest ich chyba 9.Ale powiadam.Wartościowych i odważnych wypowiedzi jest dużo więcej. * http://www.youtube.com/watch?v=4GytNrwCDbs

 19. Nyndro said

  Polecam również spotkanie w którym był współuczestnikiem m. in. z prof. Zybertowiczem.Ale jak powiedziałem wcześniej,tych materiałów jest mnóstwo. * Ja nie mówię,że jest to nasz zbawca,ale gościu (biorąc pod uwagę szambo,jakie jest nam serwowane) jest dla mnie dość wiarygodny i odważny.O inteligencji nie wspominam,bo nie o tym rozmawiamy.

 20. AlexSailor said

  Ad. 13 @Nyndro

  „Ja się proszę Pana oskarżeń o bycie agentem hasbary nie boję.”
  Oczywiście, przecież w przypadku takich rzeczy mają zastosowanie odpowiednie regulaminy.
  Mniejsza o to.

  Ponieważ nie potrafisz pan podać żadnych przesłanek, na których się pan opierał przyprawiając łatę Michalkiewiczowi, traktuje pana jako człowieka złej woli i będę ostrzegał innych dyskutantów.
  Przy czym nie ma tu znaczenia korzeń Michalkiewicza, ale sposób pańskiej argumentacji przy oczernianiu kogoś.

  Przy okazji gratuluje rozbicia wątku i sprowadzenia go na sprawy duperelne.
  Podstawowe zagranie określonej grupy dyskutantów z zaciągu.

 21. Nyndro said

  Ad.20.* Dobrze. P.S. Dziękuję.

 22. Nyndro said

  Ad.20,21.* Ja przed Panem,przynajmniej na gajówce,nie będę nikogo ostrzegał,bo mam wrażenie,że tu dosyć rozumni ludzie.

 23. AlexSailor said

  Ad. 17 @Marucha

  Od lat Michalkiewicz przestrzega przed rozebraniem Polski a z resztki uczynienia projektu Yu polonii.
  Michalkiewicz od lat głosi, że w przypadku uznania jakichkolwiek niemieckich roszczeń, na ziemiach zachodnich i północnych (1/3 obecnego terytorium państwa) dojdzie do zmian własnościowych, które doprowadzą do oderwania tych ziem od Polski i przyłączenia do Niemiec.
  Natomiast z pozostałej części, zwłaszcza po nadaniu w nieruchomościach tych sześćdziesięciu kilku miliardów dolarów w ramach „odszkodowań”, pozycja mniejszości stanie się zupełnie silna, zwłaszcza po uzupełnieniu imigracją.
  Ponadto stworzony na tej bazie i bazie propagandy antypolskiej, zostanie system, gdzie będziemy wyrobnikami bez praw, a wszystkie intratne stanowiska i dostęp do rynku zarezerwowany będzie dla plemion z domieszką może dawnej uwłaszczonej komuny, co się jeszcze wymiesza rodzinnie.
  Ot taka palestynendza, jak mówią „bracia” germanie.

  Temat bardzo dobrze rozwija Grzegorz Braun w niemal każdym swoim wystąpieniu.
  A nawet wskazuje, że prognozy Michalkiewicza mogą być i tak zbyt optymistyczne.

  I człowiekowi, który ujawnia i głosi w sposób inteligentny takie rzeczy zarzuca się progóralskość.
  Nawet gdyby był góralem z matki i ojca (znowu żadnych przesłanek-ale łatę przyczepić można), to
  nie ma to w tym przypadku znaczenia, a zarzucanie mu powyższych rzeczy, to po prostu podłość.

  Ciekawe, że w ciągu 24 godzin muszę po raz drugi pisać to samo w zasadzie.
  Czyżby rozpoczęło się jakieś polowanie z nagonką?
  Mam nadzieję, że to tylko zbieg okoliczności.

 24. Nyndro said

 25. Nemo said

  @18

  Nie ma sprawy. Dziękować.

 26. Nyndro said

  Ja chyba jestem za głupi.Panie AlexSailor,Pan mi zarzuca,że ja Michalkiewicza oczerniam,czy chwalę?

 27. Nemo said

  @26

  Myślę panowie, że doszło między wami do nieporozumienia. Ja wypowiedz pana Nyndro odnośnie Michałkiewicza odebrałem zdecydowanie jako pochwałę, jedynie z lekko szczyptą sceptycyzmu.

 28. Józef said

  Wniosek jest taki, ze najlepsza rękojmią trwania naszego państwa, jest przeorientowanie sojuszy i ponowne oddanie się pod kuratelę Moskwy.Rozumiem , że będę zaatakowany przez tych, którym bliższe są dolary i euro od kopiejek, tyle że mi to koło dupy lata.

 29. AniaK said

  „Izrael dokazuje”

 30. AlexSailor said

  Ad. 24 @Nyndro

  No i gdzie tu progóralskość w tym materiale filmowym?
  Czyżby na potwierdzenie własnych tez przedstawiał pan argumenty im przeczące?

  Bardzo ciekawa metoda.
  Fachowo to się chyba nazywa hucpa, czy jakoś tak.

 31. Nyndro said

  Ad.30.* Ja na prawdę nie wiem o co Panu chodzi.Nie żartuję.O jakiej „progóralskości” Pan mówi,do jasnej cholery? Czy Pan ma z deklem,czy Pan myśli,że ja mam z deklem chcąc odciągnąć od Michalkiewicza chwaląc go przytaczaniem tych wypowiedzi? Pan jest po prostu odporny na moje poczucie humoru,co nie jest niczym złym.

 32. syoTroll said

  Izrael od tego jest, żeby dokazywać i stroić fochy, w ONZ znacznie silniejsze jest lobby pro-„palestyńskie” niż pro-izaelskie od czasów powstania Medinatu Izraela więc nie ma co się dziwić że spora część rezolucji ONZ jest wymierzona w Izrael, zupełnie jakby ktoś wymyślił zarówno ONZ i Izrael w tym właśnie celu. Natomiast co do ewentualnego zagrożenia ze strony saudyjskich głowic jądrowych … to zagrożone może być co najwyżej spore państwo po drugiej stronie zatoki perskiej, to ze stolicą w Teheranie.

 33. AlexSailor said

  Ad. 31 @Nyndro
  Chyba faktycznie zaszło nieporozumienie.
  Pańską wypowiedź odczytałem jako jednoznacznie negatywną i podważającą wiarygodność Michalkiewicza.
  Szkoda, że Pan tego nie wyprostował od razu, a dopiero w wypowiedzi 26 uzupełnionej przez @Nemo.

  Może była to projekcja z innej dyskusji, gdzie właśnie takie wypowiedzi jak Pańska miały jednoznacznie zdyskredytować człowieka i to w środowisku jak najbardziej narodowym i patriotycznym.
  Z tym, że tam był inny kontekst, a tu jeszcze kontekstu nie było jeszcze, bo watek się rozpoczął.

  No cóż, lekcja na przyszłość dla mnie – więcej myśleć, mniej pisać.
  Przykro, że został utrącony przez tą bezsensowną wymianę zdań wątek.
  Pozostaje przeprosić Pana za gwałtowność mojej reakcji.

 34. Nyndro said

  Ad.27.* Ta szczypta (nie tyle sceptycyzmu,co dystansu) wynika z tego,że ja się za nikogo pokroić nie dam.Michalkiewicz jest człowiekiem wartym najjwiększego chyba zaufania wśród ludzi,którzy udzielają się w „sferze publicznej”. Polecam również zarejestrowane spotkania z Polonią z USA i Kanady (gdzie zawsze przebywał na jej zaproszenie).Ci ludzie nie wyglądali mi na „wykształconych z wielkich miast”,raczej ludzi bardzo mądrych.

 35. Nyndro said

  Ad.32.* Tak.to zwykłe nieporozumienie,dlatego nie przyszło mi do głowy,żeby mieć do Pana pretensję! Czekałem tylko (z właściwą dla mnie niestety cechą),kiedy się Pan pokapuje,że jedzie pod prąd. Pozdrawiam serdecznie.

 36. Fran SA said

  Autor troche nie ma racji. Zadne porozumienie nie zostalo jeszcze podpisane i awantura trwa, bo Izrael mysli, ( to znaczy Bibi – bo akurat Peres sie z nim nie zgadza) ze ciagle jest w stanie przekonac Amerykanow, zeby zrobily kolejna brudna robote za Tel Awiw. Iran sie ciagle upiera, ze ma prawo wzbogacac uran do 20%. Jak na razie to oficjalne zrodla nie podaja prawdy.
  A po drugie, Iran w ogole nie buduje zadnej bomby, bo te 20% wzbogacenia uranu, to dobre na medical research, ale nie na bomby. Autor artykulu powinien byl to sprawdzic zanim wymascil ten troche dziwny dla mnie artykul. (Taki troche ni tu-ni owdzie, bo nie wiadomo o co chodzi)
  Izrael od 30 lat straszy, ze Iran juz-juz bedzie mial bomby. Jesli ktos obserwuje te izraelskie pogrozki od wielu lat – to sprawa powtarza sie w kolko jak zepsuta plyta i zgrzypi.
  Jak Izrael chce napasc na Iran- to niech sobie napada. Izrael ma ponad 400 glowic atomowych (przyznaja sie do 200-u – wiec krakowskim targiem, pewnie maja ze trzysta) i sa uzbrojeni powyzej zebow.
  Tymczasem sami sie boja napasc na Iran – wola napadac na bezbronne dzieci w Gazie.
  No i morduja iranskich naukowcow.
  Tymczasem Amerykanie od roku prowadza ciche rozmowy z Iranem. Nie wiadomo do konca, co tak naprawde maja na mysli, ale przede wszystkim awantury Izraela na Bliskim Wschodzie wykonczyly USA. Na iranskich sankcjach traci nie tylko Iran ale i amerykanski biznes. Iran ma kupe zlota. Do tego wszystkiego, Amerykanie juz dawno nie mieli tak zszarganej opinii jak obecnie, i to glownie dzieki wielkiej przyjazni z kraikiem, ktory zyc nie moze bez wojny i handlu bronia i narkotykami.
  Co ciekawsze, obecna polityka Bibi nie ma wielkiego poparcia wsrod zydow i w ogole Izraelitow, ktorzy juz tez maja dosc awantur. No i naturalnie, ze sie boja wzrastajacej fali antyzydowskiej – niektore firmy izraelskie juz odczuwaja bojkoty) Zdaje sie, ze i wywiad wojskowy izraela jest przeciwny awanturze z Iranem, co podaje Haaretz.

  A oto, co pisze zydowska prasa Tikun-Olam:

  „Izraelskie media od 30 lat przewiduja iranska bron nuklearna” ( i za kazdym razem mialo byc juz-juz za miesiac, za dwa tygodnie Iran bedzie mial bombe atomowa)

  http://www.richardsilverstein.com/2013/11/26/israeli-media-reign-of-error-predicting-iranian-nuke-1984-2013/

 37. Fran SA said

  Ad.35
  Jeszcze mi sie przypomnialo, ze przeciez Pakistan, Indie maja bron atomowa, Arabia Saudyjska sobie buduje a Rosja ostanio zawarla umowe z Turcja na budowe reaktora; co prawda reaktor, to niekoniecznie bomba, ale martwic powinien fakt, ze kraje ktore maja bron atomowa Indie, Pakistan, Izrael nie naleza do IAEA i nie podpisaly NPT (Traktatu o nie rozprzestrzenianiu broni jadrowej) Iran podpisal!.
  Izrael nawet obiecal Poludniowej Afryce sprzedac bron atomowa.

  Prasa zachodnia swoje – a Iran swoje:

  http://xrepublic.tv/node/6385

 38. Nyndro said

  Tu dla państwa,którzy mają trzoszkę czasu.Wprawdzie było to już jakiś czas temu,ale dogłębniejszej analizy na próżno szukać. * http://www.youtube.com/watch?v=XS0K0MopU2k

 39. Lily said

  Z ciekawosci sprawdzilam,ile”bibi” ma lat,myslala, ze jest duzo starszy,wiec sie zawiodlam.Oni dlugo zyja na zdrowej zywnosci z Polski,wysokiej klasy opieka lekarska(przeszczepy),w Polsce tez dozywaja 90+,a Polacy srednia chyba 70-72.To straszna niesprawiedliwosc.Boze zmiluj sie nad Nami,ktorzy sie do Ciebie uciekamy.

 40. Nyndro said

  Ad.39.* Bóg może wszystko,ale więcej roboty będzie miał przy onymi.

 41. Nyndro said

  Lily,to mam łatwiejszy eksperyment,żeby już izrahella nie dotykać,bo jeszcze kierownika zamkną.Otóż porównaj emeryta pierwszego roku z Niemiec i z Polski. I to sprzed oszukaństwa ewerytalnego.Polski emeryt liczy na kawałek chleba i trochę tabletek (podzieli na pół),a niemiecki kupuje Campera i w świat! I ja nie mam pretensji do niemieckiego emeryta!

 42. Nemo said

  @38

  Interesujące

 43. Nyndro said

  Ad.42.* Za bardzo Pana szanuję,żeby zajmować Panu czas bez sensu.

 44. Nyndro said

  Ad.42.* „Pytania i odpowiedzi” są co najmniej tak samo ciekawe.Nawet pada „Rothschild”.

 45. Marcin said

  Ad 15
  Nawet Heniek Kissinger mówił,że Izrael nie przetrwa kolejnych 20 lat. Coś musi być na rzeczy. Coś knują.

 46. Nyndro said

  2:14:05 * A ten dystans między mną, a Panem Michalkiewiczem,Ja uważam,że tam są demoniczne rzeczy robione.Potem Michalkiewicz to wytłumaczy,ale jeśli Geremek i Michnik nie są demoniczni,to kto jest?? nergal? 🙂

 47. Joe said

  Finansjerze hamerykanskiej…syjonizm i Izrael dzis jest tak potrzebny jak psu piata noga…Tak samo jak byla potrzebna biedota zydowska w Europie 80 lat temu.Tamtych puscili przez komin a zaszyte w garderobie zloto schowali gdzie trzeba…tak samo Izrael wyparuje.
  Bo religia holokaustu sie liczy a nie ciemnota ktora trzeba utrzymywac i na nia placic.Wyciszy sie z Iranem- Polsce beda grozic atakiem jak nie „odda „65 miliardow… bo kasa im potrzebna ..Hamerykanskie juz placic nie chca….Tyle mili bracia.

 48. bart_w said

  Ja tam redaktorowi zycze jak najlepiej, ale ciagle mi lata pod czaszka takie durne pytanie. Jak to jest, ze on takie rzeczy moze sobie bezkarnie wypisywac? Niejeden za same mysli zaplacil wielka cane, ze nie bede wymieniac nazwisk…

  Coz, czas pokaze, jesli dozyjemy.

 49. Nyndro said

  Ad.47.* Ależ pan Joe ortodoks.Jak już tak konkretnie pisze,czemu nie zaprzeczam,to po co słowotwórswo.Co znaczy „hamerykańskiej?” ?

 50. Nyndro said

  Ad.47. * Nie wiem,do kogo Pan pisze,ale ja się osobiście za pańskiego brata nie uważam.

 51. Nyndro said

  Ad.47.*Gdzie Pan widział „biedotę żydowską”? Panie,co pan walisz?

 52. Joe said

  Dla Nynrdo..special”Bracia” „Amerykanskiej”

 53. Nyndro said

  Aj waj

 54. Nyndro said

  Do brata Joe,gdzie widziałeś biedotę żydowską?

 55. Fran SA said

  ad.51
  Biedota zydowska jest w Izraelu. Niestety

 56. Nyndro said

  Ad.55.*Biedota jest palestyńska,a biedactwo umysłowe jest żydowskie.

 57. Nyndro said

  …zresztą,co to za nowość..

 58. Fran SA said

  ad.57
  Nyndro nie rozumie.
  Wielu zydow, ktorzy przezyli holokaust – gloduje w Izraelu.
  Wstep nie dla kzadego. Jutro podam linki.

 59. Nyndro said

  Pff. Mam gdzieś twoje linki i te wiele żydów.Polaków zginęło tyle samo.

 60. Joe said

  No to zdecyduj sie Nyndro…albo jestes albo nie-moim bratem?Ale powiem ci szczerze… takiej biedoty jak hitler palil w piecach
  dzis mozna spotkac tylko w Izraelu.Obydwie znam bo widzialem.

 61. Nyndro said

  Nawet,gdyby tak było,gnojku,spójrz w oczy Palestyńczykom.

 62. Nyndro said

  Ad.60.* A ja nie widziałem ani jednego,ani drugiego.

 63. Nyndro said

  *Jestem Twoim bratem,jeśli nie próbujesz ze mnie czuba robić.

 64. syoTroll said

  ad 56 Może i biedota jest palestyńska, ale szefostwo tej biedoty wcale nie jest biedne, i to jakby co, niezależnie od tzw „opcji politycznej”; a żydowska biedota mieszka w Mea Szearim i paru innych miejscach.

 65. Joe said

  63…A jaki w tym mialbym interes?”Czuba robic”
  Urodzilem sie na poczatku2-wojny kilka kilometrow od Majdanka.Na przedmiesciu bawilismy sie w chowanego w opuszczonych pozydowskich domach…no i sam Majdanek.A potem plywalem ..bylem 3 razy w Izraelu…nie mam zadnego interesu robic Cie w czuba.Pozdrawiam Joe.

 66. Nyndro said

  Ad.54.*Nie,no w takim razie przekonałeś mnie. * Zapytam: Czy zauważyłeś,żeby Polacy skomleli?

 67. Nyndro said

  Ad.64.* Mistrzu,twoje pływanie i izrahell to dla Polaków znaczy mniej wjęcej tyle,co jogurt jogobella.My straciliśmy rzeczy,których wy nigdy nie mieliście.

 68. aa said

  wierzganie starego durnia Nataniahu bynajmiej nie odzwierciedla co przecietny izraelczyk-zalatany aby jakos zwiazac koniec z koncem-mysli na ten temat. Mysle-Marucha ze powinienes w koncu uporzadkowac to uogolnianie-Tusk to nie Polska, Merkel to nie Niemcy, Obama to nie Ameryka, A swoja droga Nataniahu doprowadzil juz do krachu gospodarczego i wszyscy maja go serdecznie dosc zarowno w Izraelu jak i na swiecie i jego starcze pomruki maja sie nijak do mozliwosci

 69. Nyndro said

  Drodzy Panie i Panowie..Z pewnością Joe i Fran Sa się wysilą,a my róbmy swoje. Do zobaczenia i do usłyszenia.

 70. Marucha said

  Re 68:
  Sugerowana niechęć Żydów do jakiegoś aktualnego przywódcy nie ma nic wspólnego z ich generalnym nastawieniem do gojów, które nie zmienia się od tysięcy lat.

 71. Nyndro said

  Kłamiesz.

 72. Nyndro said

  Jaka niechęć do żydów? Zwariowałeś? To są psychopaci! To jest obrona,szefie.

 73. Nyndro said

  A przepraszam. Żydów do.. a nie do żydów, nie banuj.

 74. Zerohero said

  Aby skrytykować Michalkiewicza trzeba poznać trochę nienagłośnionych faktów. np. sprawę USS Liberty z 1967 roku, aferę Lavona, kulisy 11 września, kradzież uranu z USA…i wiele, wiele innych.

  Wtedy wyłazi, że to co najwyżej USA, Niemcy, Francja wierzgają Izraelowi. Nie wykluczam, że nawet w porozumieniu z Izraelem. Zauważmy, że Żydom wygodnie jest utrzymywać niedoinformowanie opinii publicznej co do ich rzeczywistego wpływu na losy świata. Dla nich np. jest na rękę przedstawiać Obamę jako antyizraelskiego. To przenosi środek ciężkości, jakby przelicytowuje dyskurs. W takim układzie ZMNIEJSZENIE (o ile wiem to głownie odroczenie KOLEJNYCH) bezprawnych sankcji wymieroznych w Iran jest przedstawiane…jako klęska Izraela. Wychodzi, że biedne Żydki nic nie znaczą. W takim układzie łatwo wyśmiewać „antyżydowskie teorie spiskowe”. I o to chodzi.

  To jest po prostu kwestia ustawienia punktu odniesienia. Michalkiewicz przedstawia Izrael jako kraj wpływowy, agresywny i silny. Ale zauważmy, że w rzeczywistości Michalkiewicz umniejsza znaczenie Izraela i skalę jego dominacji!

  Zauważmy też, że nurty międzynarowego żydostwa mają pewną autonomię i nie działąją wg. znanego wszystkim planu. Władze Izraela mogą się czasem zapędzić w walce o „pietruszkę” i wtedy żydostwo spod znaku Rotschilda daje im małego, tyciego prztyczka. „Chłopcy, uważajcie. My tu mamy baczenie na cały świat, a wy się zapomninacie w lokalnych duperelach”. Michalkiewiczowi nie przyszło do głowy, że to Żydzi rządzący światem zachodnim mogli przystopować Żydów Izraelskich! Rotschildy mają na oku Rosję, Chiny, kopalnie w Afryce i bazy na Księżycu. Obawiaja się kryzysu w USA i UE. Powalnie Rosji i Chin pozwoliłoby im robić na Ziemi co chcą. Utrata włądzy w USA i UE byłaby totalną klęską.

  Albo cała Ziemia albo nic! Rozumieją Państwo?

  i to jest maestria. Niby komuś dokopać, a w rzeczywistości robić jego propagandę. Czapki z głów goje. Nie mam podstaw uważać SM za żydowskiego agenta, z resztą takie doszukiwanie się agentów nie jest zdrowe, ale też daleki jestem od padania na kolana przed głębią jego analiz. Ot, jeden z głosów, czasem powie coś ciekawie, czasem odważnie, a czasem (wg. mnie) głupio.

 75. Nyndro said

  Chociaż pitolisz,kierowniku.Należy się z tymi stworzeniami trzymać na dystans.Z zasady i z Nauk.

 76. Nyndro said

 77. Plausi said

  Nie jestem co prawda jasnowidzem

  ale jak dobrnąłem do zdania „Wprawdzie naturalnym stanem w stosunkach międzynarodowych jest stan anarchii, … ” to byłem pewien, to jest tekst Michalkiewicza. Skądinąd jednej z najsprawniejszych intelektualnie postaci aktywnych w polskim życiu publicznym.

  „oskarżenia ze strony Izraela nie są specjalnie taktowne”, za to pełne humoru, wszakże są one bez wątpienia adresowane do własnych wyborców, w gruncie rzeczy Izraelitom nie dzieje się inaczej niż nam, sprawujący władzę też mają ich za durni, a Netanjahu, o którym tu mowa, jest takim samym parobkiem jak Tusk.

  „społeczność międzynarodowa traktowała izraelskie nietakty wyrozumiale ze względu na … nadreprezentację Żydów wśród światowej finansjery, „, to wydaje mi się nieco uproszczonym, bowiem, czymże jest owa „społeczność międzynarodowa” jak nie egzekutywą „światowej finansjery”, żeby nie powiedzieć jej parobkami. Jak bez znaczenia są te parobki, wskazuje historia jednego z nich, którą pan Stanisław przypomniał.

  „gdy nasi sąsiedzi będą posiadać broń jądrową wycelowaną w miasta Izraela, kto będzie chciał żyć w Izraelu?”, a kogo to obchodzi z w/w „społeczności międzynarodowej” czy jej zleceniodawców, Izrael pełnił lata całe ważną funkcję w globalnym imperium, ale to imperium uległo zmianie, to też i rola Izraela z nim, czyli spełniło się raczej, że „na Bliskim Wschodzie rzeczywiście coś poszło nie tak ”

  „przenieść Izrael do Europy”, naturalnie nie chodzi o przeniesieni Izraela, tylko tych drogocennych kadr. Zresztą RFN musiał po Anszlusie NRD wcielić u siebie, jako przeciwwagę po zjednoczeniu, kontyngent ok. pół miliona koczowników z krajów byłego ZSRR

  Do tych rozważań dołączmy wynik analizy przesuwania się tzw. „gospodarczego środka ciężkości” w przeciągu wieków. Czerwona linia wskazuje kierunek dalszego rozwoju.

 78. Nyndro said

  @zerohero* Ale nie trzeba być takim mądrym,jak Pan,żeby wymyślić,że ktoś krytykuje Michalkiewicza!.

 79. Nyndro said

  Z resztą,jak kierownik wymięka przed żydami i ich KURWACHCENIEM ,to ja jestem rwa kulszowa.

 80. Joe said

  74 ,,,Zerohero.Swiete slowa Pan wypisuje ..ale dlaczego ani jedno slowo nie padlo na temat „religii holokaustu” ktora jest CELEM po zniszczeniu chrzescijanstwa.Do ktorego „wagonika” tak chetnie wsiadaja lewacy i pozyteczni idioci calego swiata.
  I o ktorej Pan Stanislaw odwaznie potrafi pisac.Wnikliwa analiza i pisanie o tym jest dla ludzkosci byc albo nie byc.

 81. Marucha said

  Re 78:
  Nie sądzę, aby religia Holocaustu była ich celem. Jest środkiem do celu: panowania Lucyfera na świecie.

 82. Nyndro said

  Ad.80.*http://www.youtube.com/watch?v=cNiufoYIF4s

 83. zenonpl said

  Dobrnąłem do końca. Uff – Nyndro – ćpałeś!

 84. Nyndro said

  @Zenonpl-tak. tak. rwa kulszowa.walę zastrzyki i tramadol doustnie. a to jesy pyda.

 85. Nyndro said

  To a propos kiboli. co za degeneraci… nic nie mają sztamy. http://www.youtube.com/watch?v=_UVku05qk4E

 86. Nyndro said

  🙂

 87. Nyndro said

  Lepiej my,niż lis ze szczuką?

 88. Nyndro said

  Kibole : http://www.youtube.com/watch?v=-6VKNC8jgDY

 89. Nyndro said

  Ale śmich.Lepi gadać o kościele i obcisłych spodniach.

 90. revers said

  izrael dokazuje, arabia saudyjska moze co nawyzej Teheran zatakowac bombkami jadrowymi tylko malo pisze sie ze unijni atomisci od roku 2005 przestawili sie z produkcji bombek kasetowych na nuklearne.

  Rosja tez nie zostaje w tyle i wznowila produkcje 22 rakiet balistycznych, kazda z 10 glowicami akurat tyle, by odpowiednio pokryc nowych czlonkow uni masa termojadrowa.

 91. Nemo said

  @74

  Pańska wyważona opinia jak zwykle prowokuje do dogłębnych przemyśleń, panie Zerohero. Ja również nie jestem skłonny padać”na kolana przed głębią jego(Michałkiewicza) analiz” jak pan to ujął. A i pan Nyndro napisał, że trzyma dystans. Zdaje mi się jednak, że Michałkiewicz po prostu wie na ile może sobie pozwolić, by nie dołączyć do klubu samobójców albo w najlepszym wypadku nie zniknąć z przestrzeni publicznej.

 92. Nyndro said

  Ad.91.* Lepiej bym tego nie ujął.Dzięki.Bo ja naćpany lekami (na receptę).

  Niech Pan lepiej nie pisze w takim stanie… albo sobie napisze na brudno, a wyśle za pół dnia.
  Admin

 93. Nyndro said

  Ale ja jestem tylko na trzeźwo.No może na pewnym zastrzyku,a Pan,?”Sugerowana niechęć Żydów do jakiegoś aktualnego przywódcy nie ma nic wspólnego z ich generalnym nastawieniem do gojów, które nie zmienia się od tysięcy lat.” Pan się puknie w czapkę! http://www.youtube.com/watch?v=UZXhGfmuz50

 94. Nyndro said

  Pan,Panie kierowniku bywa głupcem. I mam w nosie pana joe i tego drugiego.

  Panie Nyndro… dobrze Panu jest w gajówce?
  Admin

 95. Nyndro said

  Nie muszę.Na pewno za to nie dam dupy.

 96. Joe said

  Une Panie Gajowy uwielbiaja metode malych krokow…Pamieta Pan dr.Kiss…na Bliskim Wschodzie?
  Ja az do Lucyfera nie siegam…bo wierze ze to ich kolejna blaga i „wiara w zwyciestwo i panowanie nad swiatem.”
  Ile juz tego bylo?

 97. Nyndro said

  Chodzi o to,że mam kilkuset przyjaciół myślących,jak ja. I są moimi przyjaciółmi. I mogę ich zebrać w ciągu dwóch godzin. A ktoś dostaje spazmów.

  Pan dostaje. Proszę się uspokoić.
  Admin

 98. Nyndro said

  No może pięć godzin.

 99. Nyndro said

  Przepraszam.

 100. Nyndro said

  Panie kierowniku,przepraszam.

 101. Nyndro said

  Poszłem na agresyw. A to nie o to chodzi.Spokojnie.

 102. Nyndro said

  Dziękuję.Nie ma to jak rozsiąść się jak w fotelu w gajówie. mmm. ufff.ok.

 103. Nyndro said

  I przepraszam.

 104. Nyndro said

  Jak się uspokoiłem,to powiem,że kilkudziesięciu i na tyle trzeźwych oddanych mi ziomów,że zdobylibyśmy szablami Lichteistein..Serio.

 105. Nyndro said

  Kiierowniku,dla ciekawostki zapodam link,co się działo zanim tu przybyłem .Także czasem nie wyrabiam. http://www.youtube.com/watch?v=SQ6bKDvWBgI

 106. Nyndro said

  Panie Merucho,kierowniku kochany tamte dwa pan opuści-to jasne-ale to może Pan przepuścić. http://www.youtube.com/watch?v=lpRlEFZ85fY

 107. Nyndro said

 108. Nyndro said

  Ten, kto umieścił film, nie zadbał nawet, by obraz miał właściwe proporcje.
  Jak ja tego nie lubię.
  Admin

 109. Nyndro said

  I wiem,że to poniżej pasa. NyndrO

 110. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka chce wrucic do gluwny temat i muwi szeby Iran sie nie cieszyl bo jak amerykanie go nie zbombarduja to nasza rasa wysle tam wojsko z Polsza i powie im szeby bombardowali Iran za nasza wolnosc.

  Nasza rasa uzbroi Polaki w bomby atomowe, kturych nie mamy ale sie znajda jak bedzie potszeba i powie, sze Iran zagrasza wolnosc i demokracja w Polsza i w ukachanej EU.

  Nasza rasa powie tesz sze w EU sa dalej moszliwosci zarobkowe dla te glupie goje kture wruca z Iran.

 111. Mordka Rosenzweig said

  re 110

  Oh, Ja pan Mordka tesz zapomnial powiedziec do pan Michalkiewicz, szeby tesz tak za bardzo nie dokazywal bo nasza rasa go odetnie od pensja i emerytura.

 112. Leon said

  Panie, masz pan pomylone z poplątanym…
  nawet nie podejmuje się tego sprostować
  Nie Izrael tylko Yankesi są największe zagrożenia tego świata !

  Jakie illuminati, jakie zloty bilderbergów, jaka masoneria, jakie piramidy z oczami ?
  piszecie o czymś co jest mało istotne dla ludzkości teraz, Izrael ma tyle do powiedzenia co Amerykanin w Ameryce, to wszystko jest już dawno zaplanowane i tak sformułowane, byśmy myśleli tak jak oni chcą, zacznijcie w końcu myśleć…

  Człowieku, już ty lepiej nie ucz nas myśleć… idź bełkotać niekoherentnie gdzie indziej.
  Admin

 113. Zerohero said

  re 91, Nemo

  Można jeszcze przyjąć tezę, że Michalkiewicz trochę inaczej ocenia sytuację. Choć to mniej prawdopodobne, bo zarys rządu światowego jest dość mocny i człowiek z jego inteligencją powinien coś dojrzeć.

 114. Achtung! said

  W sprawie Michalkiewicza warto przeczytać:
  https://prawda2.info/viewpost.php?p=172920 (Jerzy Ulicki Rek o swoich przygodach z Michalkiewiczem, bardzo rozsądnie)
  https://prawda2.info/viewpost.php?p=218313
  https://prawda2.info/viewpost.php?p=248803
  https://prawda2.info/viewpost.php?p=248860 (w środku sporo linków)
  https://prawda2.info/viewpost.php?p=249707

  I to zamyka sprawę Michalkiewicza. To nie żaden ostrożny patriota, tylko ewidentny zadaniowany dezinformator.

 115. Plausi said

  Pewnie by mi nikt nie uwierzył

  w ten „kontyngent koczowników” dla RFN, o których wspomniałem, oto wskazówka w Wikipedii, niestety tylko po niemiecku i rosyjsku. Taka ważna wiadomość o „deportacji” ok. pół miliona jedynych godnych pożałowania ofiar II Wojny, a właściwie ich spadkobierców, i tylko w dwóch językach, czysty antysemityzm.

  Pyszczek Gałązkaróżana ma jak zwykle interesujące dane uzupełniające do tematu, jego łamana polszczyzna nie jest pozbawiona czaru tzw. Sztetel. Ciekawe co on myśli o tej „deportacji” swych współbraci, czy mu nie żal, że sam nie miał okazji do takiej „deportacji” do Germanii ?

 116. veely said

  Tylko gwoli ogolnego wyjasnienia pragne poinformowac, ze absolutnie nie mam zamiaru ani cytowac ani udowadniac, takiej czy innej mojej opinii o kims lub czyms. Od tego sa strony sieci, gdzie przy odrobinie dobrej woli i czesciowej znajomosci jezyka nie (tylko i wylacznie) polskiego, mozna prawie wszystko znalezc. Dodatkowo moga troche przeczytac, potem zrozumiec a potem sie dobrze i to bardzo dobrze przyjrzec danej osobie albo i grupie.
  Teraz, dalej twierdze, ze aktualnie zadna terazniejsza opcja polityczna w Polsce nie przyniesie zadnych dobrych zmian, bo obie strony barykady sa ze soba b. dobrze powiazane Magdalenka przez albo rodzicow albo obecnie ich dzieci. Wiec Polsce sa potrzebni zupelnie nowi ludzie, ktorych moga znalezc tylko wyborcy, ale tacy, ktorzy miast chlac wode, pojda glosowac i wybiora to cale szambo z Warszawy. Nadto w Polsce jak chyba juz wszyscy wiedza, absolutna kontrole ma dawne WSI i SB– kwestia jest tylko od kogo biora pieniadze.
  I Wy,tzn. niektorzy z Was Panstwo, staraja sie jak bazanty ogony pokazac, jacy to Wy jestescie madrzy i bystrzy. Moze to i prawda, ale ja widzialem juz takich w 56,58,68,70,76,80 i 81– czyli latek juz mam troche sporo a co za tym idzie, na mile wyczuwam tych ktorzy pisza, krzycza, wiecuja, jezdza jedno, ale maja w glowach przyklady podane przez Nemo w postingu 91. Czyli tak; jezeli maja z jednej strony KGB a z drugiej Mossad, to z dwoch zaraz wybieraja ta druga. I taka osoba wedlug mnie jest red. Michalkiewicz i cala masa innych, ogolnie okreslana „prawica”. W mojej opinii, to wlasnie jest progres ale do tylu. Amen und CBDU.

 117. Plausi said

  Ataki na Michalkiewicza

  są nieco przesadzone, w końcu „Nie ma czegoś takiego jak wolna prasa… Zadaniem dziennikarzy jest zniszczyć ….”, patrz nagłówek. Skończmy więc z tym bzdurnym mitem, że dziennikarze, pan Michalkiewicz jest publicystą, mają za zadanie informować, oni mają donosić, tzn. każde taki donos należy obstukać czy jest prawdopodobny i czy służy naszym celom ?

  Michalkiewiczowi zdarza się to częściej niż innym, podawać do wiadomości rzeczy, które są spójne, bezspornie jest inteligentny i otrzaskany, ale na czyich jest usługach, tego nie dowiemy się nigdy, na selekcji kadr zna się wyśmienicie, niech to służy jako wskaząwka. Każdy donos należy traktować krytycznie, ale czy czynimy to wystarczająco często w stosunku do zeklarowanych gadzinówek ?

  Ja też nie zawsze zgadzam się z Michalkiewiczem, gdyż zgodnie z zasadą nieufności wobec doniesień, weryfikuję jego wypowiedzi, ale na początek dostarcza on wystarczająco wiele materiału do przemyśleń i wielu można się od niego wiele nauczyć. Wierzyć w niego nie ma potrzeby.

  Naturalnie obserwacje veely są w dużej mierze słuszne i pokrywają się z mym doświadczeniem.

 118. revers said

  wszystko na ten temat, plus mordki

 119. przemądrzałe bydlę said

  Link z artykułem weterana sowieckich jednostek specjalnych Anatola Tarasa, w którym twierdzi, że ZSRS w 1979 r. był tuż-tuż przed zbombardowaniem izraelskich zakładów Dimona, produkujących broń atomową na pustyni Negew:
  http://ciecinski.eco.pl/taras.htm

 120. Rysio said

  re 8. Aro – Michałkiewicz jak każdy szanujący się parch jest też całkowicie przeciwko posiadaniu porządnego sprzętu komputerowego przez Polaków.

  🙂

  Kilka lat temu zapytałem go co sądzi o powszechnym dotępie do niego obywateli polskich – Hahahahaaaa !
  No i redaktor – było nie było facet z takim wielkim polotem – nagle zaczął rżnąć totalnego głupa.

  PS. Zapytaj go o to przy okazji.

 121. Rysio said

  Nyndro ( mój kumpel ) bardzo dobrze pisze po jednym albo jeszcze lepjej dwóch głębszych – dać mu więcej wódki!

  🙂

 122. Stary czlowiek i może said

  Ano, i ja doczytalem do konca wszystkich opinii.
  Powiem jedno, – trzeba miec WYCZUCIE, nosa, intuicje ( jak zwal tak zwał), no i oczywiscie swoj ROZUM, by zauwazyc ze p.Michalkiewicz prowadzi tzw. ” czarny pijar „.
  W konsekwencji owego sledzenia wiekszosci felietonów owego ” bystrzachy politycznego i guru Korwinowskiego kapitalizmu ” – czytelnik dochodzi do wniosku, ze juz WSZYSTKO jest beznadzieją, ze opor jest zbedny, patriota to idiota etc!

  Czyz nie ZA TO placi sie redaktoru Michalkiewiczu??

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: