Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Gender w rybnickim przedszkolu: zbuntowani rodzice przerywają milczenie

Posted by Marucha w dniu 2013-12-01 (Niedziela)

Rodzice dzieci z przedszkola w Rybniku-Chwałowicach wydali oświadczenie w sprawie publikacji w mediach na temat programu zawierającego ideologię gender.

idiotka_chlopiecW oświadczeniu rodzice trójki dzieci wyjaśniają, dlaczego zrezygnowali z udziału przedszkolaków w projekcie „Szczęśliwa 15. Program uruchomienia 15 dodatkowych oddziałów w przedszkolach w Rybniku”.

„Chcemy wyraźnie powiedzieć, że naszym zamiarem była ochrona naszych dzieci przed jakimikolwiek działaniami, zmierzającymi do „obalania stereotypów” na temat płci w wydaniu jakiegokolwiek pedagoga. Fakt, że projekt „Szczęśliwa 15” takie działania zakładał – i były one podejmowane – jest dla nas bezsporny” – czytamy w oświadczeniu.

Rodzice w piśmie wyjaśniają jednocześnie, że w wyniku rezygnacji z udziału w projekcie, 6 listopada br. otrzymali pismo informujące ich o tym, że rezygnacja z grupy projektowej jest równoznaczna z skreśleniem dziecka z listy wychowanków. W zamian zaproponowano im miejsce w przedszkolu na przeciwległym krańcu miasta. Takie działania rodzice odebrali jako formę dyskryminacji światopoglądowej.

Rodzice dziękują w oświadczeniu prezydentowi miasta Adamowi Fudalemu za osobiste zaangażowanie w ich sprawie. Zaznaczają, że jego reakcja doprowadziła „do zmian w formularzu sprawozdania z realizacji projektu, wycofania z przedszkola kontrowersyjnych książek oraz korekt planowanych działań programowych”.

Sprawę rybnickiego przedszkola przedstawił „Gość Niedzielny”. Niepokój u rodziców wzbudziły powtarzające się pytania dzieci: „Mamo, a dlaczego mi nigdy nie mówiłaś, że chłopcy mogą w sukienkach chodzić?”. Rodzice sprawę postanowili wyjaśnić w przedszkolu.

Na specjalnym zebraniu nauczycielka zreferowała, czym jest gender. „Zrobiła to rzetelnie, ale z taką konkluzją: to nie jest zła teoria, ona jest postępowa, a my idziemy z duchem czasu” – mówiła „Gościowi Katowickiemu” jedna z matek. Rodzice dostali do wglądu także plan pracy na cały rok. Jego treści wciąż oscylowały wokół »zamiany ról«, na przykład w bajkach. Dyrekcja kupiła książeczki „Gdybym była chłopcem” i „Gdybym był dziewczynką”. Rodzice w przedstawionych im materiałach ze zdumieniem odkryli pomysły na opowiadanie bajki o „Kopciuchu”, na mówienie dzieciom o „rycerkach”, propozycję przyniesienia przez dzieci do przedszkola ulubionych misiów, które będzie można przebierać raz w spodenki, a raz w spódniczki.

Dzięki reakcji rodziców, książeczki nie trafiły do dzieci. Trójkę dzieci pozostawiono w przedszkolu, przenosząc jedynie do innej grupy.

Oto pełna treść oświadczenia:

Wobec wielu wypowiedzi osób postronnych w mediach na temat przyczyn, dla których zrezygnowaliśmy z udziału naszych dzieci w projekcie „SZCZĘŚLIWA 15. PROGRAM URUCHOMIENIA 15 DODATKOWYCH ODDZIAŁÓW W PRZEDSZKOLACH W RYBNIKU”, postanowiliśmy zabrać głos w tej sprawie.

Chcemy wyraźnie powiedzieć, że naszym zamiarem była ochrona naszych dzieci przed jakimikolwiek działaniami, zmierzającymi do „obalania stereotypów” na temat płci w wydaniu jakiegokolwiek pedagoga. Fakt, że projekt „Szczęśliwa 15” takie działania zakładał – i były one podejmowane – jest dla nas bezsporny. Nie podejmujemy się próby odniesienia tych działań do ideologii gender. Takie próby pozostawiamy publicystom i środowiskom naukowym. Prosimy natomiast bardzo o uszanowanie naszego prawa do dbania o dobro naszych dzieci w sposób zgodny z naszym światopoglądem.

Zaprzeczamy, jakobyśmy sami zdecydowali o rezygnacji z przedszkola. Skorzystaliśmy wyłącznie z prawa do rezygnacji ze wspomnianego projektu, który przewidziano w jego regulaminie. Nigdy nie wypowiadaliśmy Pani Dyrektor Przedszkola nr 13 w Rybniku umów o korzystanie z zajęć edukacyjno-wychowawczych. Mimo tego w dniu 06 listopada br. Pani Dyrektor podpisała pismo informujące nas, że „rezygnacja z grupy projektowej jest równoznaczna z skreśleniem dziecka z listy wychowanków Przedszkola nr 13 z dniem 07.11.2013 r.”. Działanie to oceniliśmy jako w oczywisty sposób sprzeczne z obowiązującym prawem. Odebraliśmy je także jako jawną dyskryminację ze względu na światopogląd i próbę zastraszenia nas przez urzędników. Wskazanie miejsc wolnych w przedszkolu, znajdującym się dokładnie na przeciwległym krańcu miasta, tylko upewniło nas w tej ocenie. Analiza prawna podpisanych przez nas umów o korzystanie z zajęć edukacyjno-wychowawczych wraz z aneksami oraz regulaminu wspomnianego projektu prowadzi do wniosku, że pomiędzy tymi dokumentami brak powiązań pozwalających na podjęcie takich kroków wobec nas. Takich powiązań nie ma i być nie może, bo stanowiłoby to stworzenie swoistej prawnej ścieżki do dyskryminacji w związku jakimkolwiek odmiennym światopoglądem.

Pragniemy także podziękować Panu Prezydentowi Miasta Rybnik Adamowi Fudalemu za osobiste zaangażowanie w tę sprawę. Jesteśmy przekonani, że przede wszystkim Pana jasne stanowisko w tej sprawie doprowadziło do zmian w formularzu sprawozdania z realizacji projektu, wycofania z przedszkola kontrowersyjnych książek oraz korekt planowanych działań programowych. Dziękujemy też za to, że dzięki Pana osobistej interwencji nie tylko udało się zmienić decyzję Pani Dyrektor Przedszkola o wykreśleniu dzieci z listy wychowanków, ale także znaleźć miejsca dla naszych dzieci w innych grupach tego przedszkola, co dotychczas okazywało się niemożliwe. Kilka oczywistych kroków naprawczych, a ile dobra. Cieszymy się, że Pan dostrzegł po prostu problem dzieci i rodziców i, koncentrując się na poszukiwaniu pozytywnych rozwiązań, był Pan ponad medialnym atakiem zaproponowanym przez innych urzędników. Szczerze życzymy dalszych sukcesów na tej drodze.

Podpisali: Joanna i Arkadiusz Szweda, Agnieszka i Tomasz Szumiło, Kinga i Rafał Klimek.

Źródło: KAI
ged
http://www.pch24.pl

Komentarzy 8 do “Gender w rybnickim przedszkolu: zbuntowani rodzice przerywają milczenie”

 1. AceShaker said

  Brawo !!! Więcej odważnych ludzi !!! Gender i tak nie wytrzyma za długo …

 2. Bolek Banan said

  A co z pozostałymi dziećmi z tej grupy?!? Na co liczą ich rodzice? Że może dzięki takim zajęciom ich pociechy nauczą się dosiadać konia Bendita i przez to dalej zajadą w życiu???
  O urzędnikach, którzy próbowali zastraszyć tych dzielnych rodziców, nie napiszę nic. Ale wiem za to, jakby potraktował ich mój dziadek. Spuściłby psy!!! Kończę, bo muszę zadzwonić do dziadka i mu to wszystko opowiedzieć!

 3. Juziek said

  Za psucie dzieciom w głowach (nie tylko) ta cała dyrektorka powinna wylecieć na zbyty pysk z dożywotnim zakazem zbliżania się do dzieci!

  Oczywiście, bo to są pedofile.
  Jednych podniecają obrazki i filmiki. Inni sami to uprawiają. A jeszcze inni lubują się w przekazywaniu dzieciom pornografii.
  Admin

 4. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Tylko 15 grup genderowych ? Polska znowu stanie się pośmiewiskiem przynajmniej postępowej Europy .
  Przecież uznanych genderów jest teraz 27 ( w USA więcej ).

  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 5. Fran SA said

  Jakie trzeba miec kwalifikacje i uprawnienia, zeby miec prawo opowiadac dzieciom w ramach zajec dydaktycznych, ze siurek to tak naprawde nie zaden siurek, tylko psiuta, a kazda psiutka to tylko zludzenie optyczne i podmianka w kazdej chwili jest mozliwa; a jak kto ma troche pieniazkow, to moze miec dwie psiutki i cztery siuraski i moze sobie przeszywac i doszywac i doklejac oba organki, gdzie mu sie tylko spodoba – tak jak to malowal znany wizjoner, artysta wczechczasow Pablo Picasso.

  Potem z takich dzieci wyrastaja chirurdzy i ginekolodzy i w glowe zachodza jak mozna bylo komus przyszyc siurasa nie na plecach!.
  A hemorojdow beda szukac w tchawicy.

  Caly swiat idzie z postepem i tzw. duchem (co straszy) czasu. Anatomia nie powinna pozostawac w tyle.

 6. Zerohero said

  http://mikro-makro.neon24.pl/post/102507,jaja-z-gender

  film, który koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ po jego rozpowszechnieniu w 2010 r. norweski rząd wycofał wszelkie dotacje dla promowania ideologii gender.

 7. NC said

  Brawo dla rodziców, którzy powiedzieli NIE.
  Jedyne zastrzeżenie wzbudziło we mnie sfromułowanie:
  „Prosimy natomiast bardzo o uszanowanie naszego prawa do dbania o dobro naszych dzieci w sposób zgodny z naszym światopoglądem.”
  Ja napisałbym raczej:
  „Żądamy uszanowania naszego konstytucyjnego prawa do dbania o dobro naszych dzieci w sposób zgodny z naszym światopoglądem.”

 8. veely said

  Troche jestem zbulwersowanym mala iloscia komentarzy, z czego mozna wyciagnac wniosek, ze moi Rodacy nie za bardzo dbaja, ba, naprawde wiedza o co w tym wszystkim chodzi. Mieszkam lekko ponad 30 lat w Kanadzie, w prowincji, ktora ze tak powiem stanela na czele, tzn. dostala obledu na wszystkim co jest normalne. Wiec sprawa jest b.wazna, bo nie skreca mentalnosci dziecka w kierunku dwoch mamus, tatusiow, pederastow, lesbijek czy tez tzw. transgender–de facto, nie wiadomo kto i co. Ot, cos na wzor polskiej maszkary Grodzkiej. Tutaj juz tak sa przedszkola i szkoly opanowane poprawnoscia polityczna, rodzice b.szybko moga sie znalezc na dywanie jakiegos guru, ktory bedzie tlumaczyl tolerancje, zrozumienie, akceptacje, rodzaj neutralny(neutral gender), ze ewnetualnie tak wszystko zostanie zamieszane w glowie, ze niekt nie bedzie wiedzial kto, kogo gdzie i czym zaatakowal. Tak wiec, tylko od rodzicow zalezy jak sprawy maja wygladac i tylko oni winni jak najglosniej odrzucac wszelkie proby robienia wody z mozgu dzieciom.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: