Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Krwawe żniwo legalizacji eutanazji

Posted by Marucha w dniu 2013-12-01 (Niedziela)

Na University College London odbyła się naukowa debata dotycząca eutanazji i skutków liberalizacji prawa jej dotyczącego. Jeden z prelegentów doktor Peter Saunders przewodniczący Christian Medical Fellowship zwrócił uwagę na skutki, jakie legalizacja eutanazji i/lub wspomaganego samobójstwa wywołała w krajach takich jak Holandia, Belgia, Szwajcaria i amerykański stan Oregon. Skutki te są przerażające.

Jak zauważył Saunders w Holandii od 2006 r. miał miejsce wzrost liczby wykonywanych zabójstw na żądanie o 10-20 proc. rocznie.

W kraju, który eutanazję i wspomagane samobójstwo zalegalizował w 2002 r. często poddaje się ludzi eutanazji z takich błahych przyczyn jak początkowe fazy demencji starczej oraz z tak trudnych do zmierzenia jak problemy psychiatryczne.

Dr Saunders zauważył również, że o ile w 2001 r. w 5,8 proc. przypadków śmierć była związana z podaniem silnych leków znieczulających śmiertelnie chorym („deep-continuous sedation”), to w 2010 r. było to 12,3 proc. W znacznej mierze zostało to spowodowane przez eutanazję.

Problemem jest także zabijanie noworodków. Szacuje się, że 15-20 noworodków rocznie jest zabijanych z tego powodu. Jest to wprawdzie nielegalne, jednak Holandia, będąca sygnatariuszem tzw. Protokołu z Groningen, zobowiązała się do niekarania medyków zabijających ciężko chore noworodki.

Saunders zwrócił też uwagę na sytuację w Belgii, gdzie zabójstwo na życzenie zalegalizowano w 2002 r. W latach 2003-2012 odnotowano 500 proc. wzrost przypadków eutanazji. Ostatnie głośne przypadki zabójstwa na życzenie dotyczyły np. Eddy Verbessem, której groziła ślepota w przyszłości, eutanazja osoby, której nie powiodła się operacja zmiany płci, a także eutanazja anorektyczki, której psychoterapeuta dopuszczał się nadużyć seksualnych. Jedna trzecia eutanazji w tym kraju jest niedobrowolna. Zamiast jednak dążyć do usunięcia nadużyć, belgijski parlament zajmie się dziś rozszerzeniem eutanazji na dzieci i osoby z demencją.

Z kolei w Szwajcarii, gdzie legalne jest „tylko” wspomagane samobójstwo liczba przypadków jego praktykowania wzrosła o 700 proc. między 1998 a 2009 r. W kraju Helwetów popularna jest turystyka eutanazyjna, w ramach której organizacja „Dignitas” świadczy „usługę” wspomaganego samobójstwa. Przypadki wspomaganego samobójstwa w tym kraju dotyczą osób cierpiących na uszkodzenia rdzenia kręgowego, cukrzycę, choroby psychiczne itp. a więc takiej, które nie są bliskie końca życia. Koszt takiej usługi opiewa na ok. 8000 funtów.

Z kolei w amerykańskim stanie Oregon liberalizacja prawa doprowadziła do 350 proc. zwiększania wspomaganych samobójstw, odkąd praktyka ta została zalegalizowana. Odnotowano przypadek chorych na raka Randy Stroup and Barbara Wagner, którym publiczna służba zdrowia odmówiła opłacenia leczenia, proponując w zamian eutanazję. Przyczyny, jak twierdzi dr Saunders były czysto finansowe – zabicie człowieka jest znacznie tańsze, niż chemioterapia.

Źródło: pjsaunders.blogspot.ca
Mjend
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 5 do “Krwawe żniwo legalizacji eutanazji”

 1. mgrabas said

  „chemioterapia” i „radioterapia” to też zabijanie człowieka!

  raka można wyleczyć, ale się tego nie robi, bo to psuje interes przemysłowi żerującemu na chorobach i śmierci

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/09/20/dobre-wiadomosci/#comment-36614

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/06/08/zdrowie/#comment-37136

 2. mgrabas said

  jeszcze jeden przykład trzymania ludzi w nieświadomości po to by im sprzedać to, co im zaszkodzi

  http://7777777blog.wordpress.com/2012/05/18/kto-jeszcze-tego-nie-zauwazyl-lepiej-niech-teraz-zapozna-sie-z-faktami-i-powie-o-ty-innym-ludziom/#comment-37027

 3. Juziek said

  Europa się sypie (umiera) wielkimi krokami.
  Polska musi powrócić do rodziny słowiańskich narodów, gdyż to jedyna dla niej szansa na przetrwanie!

 4. Augustyn said

  Aby przetrwac to, co z gojami wyprawia NAROD PRZEBRANY nie wystarczy siedziec tylko przed tv lub kompem,czytac prasowy szmatlawiec lub ich ksiazke,
  TRZEBA ICH RZADY I USTALENIA WSZYCY RAZEM BOJKOTOWAC I NIE ISC DO NICH PO NIC !

  CZY W KONCU GOJE TO ZROZUMIEJA ?
  CZY DURNE LUDZIE WIEDZA KTO NIMI RZADZI I WSZYSTKO CO ZLE FUNDUJE ?

  NIE WYSTARCZY TYLKO PISAC I GARDLOWAC,TRZEBA,POLSKE PRZEWIETRZYC Z OBCYCH I WSZYSTKO CO ICH Z POLSKI WYGNAC I WSZELKIMI SPOSOBAMI !!!

  MUSZA TO ZROBIC MLODZI I SILNI ALE NIE TACY JAK JA PO 70-tce,bo STARZY moga tylko strzelic w kalendarz a nie w morde zlodzieja i bandyte czy pazernych i chciwych oszustow,no chyba ,ze Jasko z Kanady czy Romek z Texasu,ci SA nadrzy i silni na potege zawsze i wszedzie A NAJBARDZIEJ NA FORACH DYSKUSYJNYCH.

  POWODZENIA !
  „SERNY SAMOBOJCA” JUZ PRZY DRZWIACH STARYCH I MADRYCH Z POMOCA WNUKOW !!!

 5. revers said

  … lub pacjent zmarl zgodnie z procedurami

  http://fakt.onet.pl/bezsensowna-smierc-23-latka-w-bydgoszczy,artykuly,431887,1.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: