Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W najbliższy piątek PO-PSL wywłaszczy z oszczędności 16 mln Polaków. Gra idzie o setki miliardów złotych!

Posted by Marucha w dniu 2013-12-04 (Środa)

Koalicja PO-PSL chce, aby projekt nowelizacji ustawy o OFE – będący w istocie największą nacjonalizacją od czasu zakończenia II wojny światowej – przeszedł przez Sejm w ekspresowym tempie. Sprawnie przeprowadzony skok na miliardy złotych zgromadzone w OFE jest rządowi Tuska potrzebny jak tlen. Wszystko przez potężne długi wytworzone w ciągu ostatnich 6 lat, na których spłatę nie ma już pieniędzy.

[To nie jest „nacjonalizacja”. To jest zwykła kradzież. – admin]

Niestety wiele wskazuje na to, że grabież naszych oszczędności stanie się faktem, mimo że przed jej dokonaniem partię Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka przestrzegało wielu ekspertów i instytucji. Przypomnijmy: Komisja Nadzoru Finansowego publicznie ostrzegała, że jeśli zmiany proponowane przez rząd Tuska wejdą w życie, to OFE zostaną przymusowo przekształcone w agresywne fundusze akcji. Wiąże się z tym potężne ryzyko utraty całego kapitału przy pierwszej większej bessie na rynku akcji.

KNF zauważyła też, że efektem ubocznym umorzenia obligacji należących dziś do OFE wraz z zakazem kupowania nowych będzie wzrost znaczenia i udział inwestorów zagranicznych na rynku polskich obligacji skarbowych, co wystawia cały rynek na większe ryzyko spekulacji.

Wątpliwości miał też Narodowy Bank Polski, który zauważył, że wprowadzenie proponowanych w rządowym projekcie zmian może łączyć się z dużym ryzykiem prawnym, a ono „powinno zostać wzięte pod uwagę przy uchwalaniu proponowanych rozwiązań”.

Najdalej poszła jednak Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa. Jej zdaniem rządowe zmiany w OFE to najzwyklejsze w świecie wywłaszczenie i w tym kontekście zachodzi obawa o konstytucyjność zmian.

„Projektowana ustawa zakłada odebranie części własności niepaństwowej osobie prawnej i przekazanie jej na rzecz państwowej jednostki organizacyjnej, a zatem klasyczne wywłaszczenie. (…) Konstytucja RP dopuszcza wywłaszczenie, ale tylko pod dwoma kumulatywnymi warunkami: celu publicznego i słusznego odszkodowania” – czytamy w oświadczeniu Prokuratorii Generalnej.

Powstaje pytanie: czy proponowane przez rząd zmiany w OFE spełnią łączną przesłankę celu publicznego i słusznego odszkodowania dla obywateli? Tutaj mam niestety poważne wątpliwości.

W opinii innych ekspertów, jeśli PO i PSL poprą w Sejmie propozycję dotyczącą odebrania członkom OFE prawa do dziedziczenia środków, które przymusowo trafią na subkonto w ZUS, to będzie to skutkowało zaskarżeniem ustawy do sądów polskich lub unijnych. Krzysztof Pater – były minister polityki społecznej, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego – stwierdził, że rząd ograniczając prawa ubezpieczonych do środków gromadzonych przez nich w II filarze złamie nie tylko konstytucję naszego państwa, ale także przepisy unijne:

„Z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wynika, że emerytura jest oceniana w kategorii prawa własności. Rząd nie może więc pozbawić oszczędzających na emeryturę prawa do dziedziczenia środków. Oznaczałoby to odebranie praw nabytych”.

Z kolei zdaniem GUS przeniesienie i umorzenie obligacji z portfeli funduszy emerytalnych nie będzie skutkowało zmniejszeniem deficytu sektora finansów publicznych liczonego według nowej metodologii unijnej ESA2010 (metodologia ta wchodzi w życie 01/09/2014).

Mimo tych wszystkich uwag i wątpliwości, ekipa Donalda Tuska nadal idzie w zaparte. Skok na nasze pieniądze lada chwila stanie się faktem. Z drugiej strony jednak – trudno się temu dziwić: po okresie ciągłego zadłużania państwa, przyszedł czas zapłaty. A jako, że PO wielokrotnie już udowadniała, że interes zagranicznych wierzycieli jest ważniejszy od interesu polskich obywateli, efekt musi być taki, a nie inny.

Czytaj także:

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 41 do “W najbliższy piątek PO-PSL wywłaszczy z oszczędności 16 mln Polaków. Gra idzie o setki miliardów złotych!”

 1. Kazek said

  Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują ‚(Pwt.15.6.)

 2. nemezis said

  Syjoniści kradną pieniądze prosto z budżetu, nasz jest pusty więc sięgnęli po OFE. Ja wierzę prezydentowi Iranu, a to jego opinia o Syjonistach.

 3. AlexSailor said

  Cel jest jak najbardziej publiczny, odszkodowanie również adekwatne.
  Osoba prawna, jaką są fundusze, nie ma żadnych praw do posiadanych pieniędzy odebranych pod przymusem ludziom.
  Zatem żadne odszkodowanie się nie należy, chyba że ujemne, za fakt posiadania i obracania pieniędzmi.
  Co do ludzi, to jak stwierdził wysoce mądry polski sąd, pieniądze w OFE nie są ich własnością, zatem nikt niczego im nie zabiera.
  Ba, nie mogą mieć żadnych roszczeń do OFE, i nie mają żadnego wpływu na to co OFE wyrabiają z pieniędzmi, a w szczególności na astronomiczne prowizje za zarządzanie.
  Zatem ludziom z tytułu wywłaszczenia OFE również nic się nie należy.

  I to wszystko.

  Na marginesie, bardzo dobrze się dzieje.
  Nawet nie dlatego, że zagraniczne firmy zarządcze nie zgarną części tych pieniędzy, bo rząd i tak je roztrwoni.
  Ale dlatego, że ludzie może zajarzą, czym są tak na prawdę „ubezpieczenia społeczne” i przestaną popierać rabowanie samych siebie pod pretekstem tychże.

 4. wow said

  Panowie i panie nie zamierzam bronić rządu Tuska, le całe to OFE to jeden wielki przkręt, na którym i my i Polska jako państwo tracimy.

  >>> A to swoją drogą!
  Tym niemniej poczynania rządu nie mają nic wspólnego z ochroną interesu Polaków.
  Admin

  Jak można było uchwalić ustawę, któa ZMUSZA OBYWATELI by oddawali jakiejś prywatnej firmie zagranicznej część swoich zarobków? To jest w ogóle niesłychane. ZUS jest niewydolny,ale jest państwowy więc mogę to zrozumieć,ale OFE??? Przymus haraczu na zagranicznych prywaciarzy?Czy wiecie, ze OFE oficjalnie ponoszą straty,a często ich jedyną „inwestycją” jest zakup obligacji skarbu państwa???

  OFE to jest największy przekręt III RP. Oczywiście nie ma co się łudzić, ze ten rząd chce nagle zadbać o nasze pieniądze, ale ta cała obrona OFE to ślepa uliczka.

 5. AlexSailor said

  „Tym niemniej poczynania rządu nie mają nic wspólnego z ochroną interesu Polaków.
  Admin”

  Nie.
  Te działania może nie mają na celu obrony interesu Polaków, ale idą w kierunku obrony tegoż interesu.
  Bardzo słabo, ale idą.

  Co do reszty zgoda.
  Natomiast na pytanie „Jak można było uchwalić ustawę, któa ZMUSZA OBYWATELI by oddawali jakiejś prywatnej firmie zagranicznej część swoich zarobków?” odpowiedź znajduje się w 3 części podanego przeze mnie wczoraj materiału filmowego: http://grzegorzbraun.pl/ .

 6. Kar said

  to zdjecie nie odnosi sie do artykulu/tematu..zdjecie pokazuje brytyjskie miedziaki

 7. Zbyszko said

  Państwowe ubezpieczenia społeczne są wyjatkowo wielką zdobycza społeczną. Nie wszysycy są bogaczami i mają zabepieczenie na starośc. Te państwowe ubezpiecznia gwarantowały jakąś tam emeryturą na przeżycie. Więc nie wolno było nam niszczyc tej zdobyczy a tylko i wyłacznie naprawic ją z tej niegospodarności i urzędniczego wszelkiego rozbuchania.

 8. Mordehaj Szafirsztajn said

  Ja Szanofne Pan Gajowy do nóżek padam za te obronę interes nasze firmy co prowadzą OFE. Wielkie kapitał. Wielkie finans. Ja Szanofne Pan Gajowy ściskam jak starozakonne inne starozakonne po dobre geszeft. Takie, po które goje zostały w skarpetki. Ja Pan jeszcze mocniej ściskam za to, że Pan konsekwentnie trzyma się w te sprawa nasze interes międzynarodowe.

  Pan się mnie pytasz, czego ja, Żyd tak Pan ściskam i tak dziękuję? A jeszcze bardziej pytają pewnie Szanowne Pana czytelniki? Każde złotówka w te „oszczędności” to złotówka, która nie poszła do ZUS. Za każda taka złotówka inna złotówka pożycza rząd Polin żeby płacić emerytury. A nasze finansisty oddają rząd Polin dokładnie te złotówka. Po tym, jak sobie zapłacą one prowizje. A do tego dobre procent dla nasze ludzie musi być zapłacone przez rząd Polin. To znaczy przez te ludzie co mają „oszczędności”. Patrz Pan, Panie Gajowe. Goje same się zadłużają u siebie i same sobie płacą. Ale nie może im starczać na raty. Co brakuje one pożyczą u nasze. Na jeszcze lepsze procent.

  Ja wam jeszcze drogie goje powiem inne rzecz. Jak wy chcecie robić takie oszczędności to wy idźcie do koszer bank, weźcie kredyt na 10% i wpłaćcie u nasze ludzie na lokata terminowe oprocentowane na 5%. To jest właśnie OFE, to te „oszczędności” polskie goim, które Pan Gajowe broni dla nasze ludzie.

  Piszę to ja, Szafirsztajn, Żyd. Ale od was, gojów, też pisze o tym jedna pani. One się nazywa Leokadia Oręziak. One pisze dużo i często o OFE. Trzeba poszukać.

  Ciekawe Pan Gajowe zrobi tu katolicka cenzura żeby ukryć swoje zasługi dla nasze nacje. Żeby one za bardzo na wierzchu nie byli.

 9. AlexSailor said

  Ad.7 @Zbyszko
  Niewątpliwie są wielką zdobyczą społeczną, to jest społeczeństwa górali.
  Tak golić barany to jest sztuka.

  Przypomnę, że tak zwane ubezpieczenia społeczne wprowadziła wstrętna góralska kreatura, niejaki podwójny smark, zwany w skrócie Bismarkiem.

  Na marginesie.
  1 Człowieku puknij się w czoło.
  2 Znajdź w necie, jest nawet na gajówce, analizę porównującą opłacalność płacenia na ZUS w porównaniu z kupowaniem piwa butelkowego za te same pieniądze, wypijaniem go i składowaniem butelek w piwnicy w celu ich sprzedaży po osiągnięciu wieku emerytalnego.
  Zdecydowanie lepszą inwestycją okazała się ta druga.
  3. Puknij się w czoło powtórnie.

  Panie Alex, właśnie Zbyszko napisał, że system powinno się NAPRAWIĆ! – admin

 10. AlexSailor said

  @Admin

  „Panie Alex, właśnie Zbyszko napisał, że system powinno się NAPRAWIĆ! – admin”

  Sęk w tym, że tego nie da się naprawić.
  Nawet, gdyby emeryt dostawał 10 X tyle co obecnie jakimś cudem, z powodu jakichś cudownych lokat i inwestycji rządu, to i tak będzie dopiero na poziomie wypitego piwa.
  I to piwa wypitego w młodości przy dobrej zabawie, a nie pieniędzy wypłaconych w starości na wegetację.

  Na poważnie, gdyby pieniądze zostały zainwestowane BEZ ZYSKU.

  Gdzie tu sens i logika.

  To łajno można tylko zaorać, a za same próby ustanowienia czegoś takiego w przyszłości karać dożywotnim więzieniem.
  Zaś, gdyby próby miały realną szansę realizacji, to gardłem.

  Wyobraża sobie Pan, co by było gdyby każda polska rodzina miała 40% wyższe dochody niż obecnie, gdyby działalność gospodarcza nie była objęta ryzykiem płacenia 1000 zł kary miesięcznie pod pozorem ZUSu nawet przy braku jakichkolwiek dochodów, ba nawet przy stratach.
  A te kilkadziesiąt tysięcy kobiet pracujących w ZUSie?
  Gdyby siedziały dupą domu i wychowywały dzieci albo poszły do sensownej pracy????

  Ja Panu mam to pisać?

 11. AlexSailor said

  Proszę, z dzisiejszego wydania onet.pl , co warty jest ZUS.
  Jedna decyzja sejmu i już nie ma pieniędzy na emerytury, jedna decyzja i wiek emerytalny 80 lat.
  A kto im zabroni?

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/bedziesz-zyla-jak-krolowa/rsbn4

  Natomiast w przypadku, gdy pieniądze dostali ludzie w trakcie 30-40 lat pracy, ukraść ich się praktycznie nie da.
  A przynajmniej jest to bardzo trudne.

 12. Marucha said

  Re 10:
  Nie wiem, dlaczego Pan sobie nie może wyobrazić dobrze działającego ZUS… bo ja mogę.

  Natomiast wiem – bo znam ludzi – że gdyby nie było przymusowych ubezpieczeń, ogromna większość NIC by nie odkładała. Bo tak właśnie się dzieje w przypadku osób pracujących na czarno i nie płacących podatków ani ubezpieczeń.
  I na starość i tak by ich trzeba było wziąć na państwowy garnuszek – albo pozwolić umrzeć z głodu.
  Pana dywagacje są oderwane od życia.

 13. Achtung! said

  A ja na poparcie riposty pod 12. „pojadę klasykiem”, jeśli chodzi o ubezpieczenia społeczne:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/02/13/prawda-o-ubezpieczeniach-spolecznych-i-systemie-emerytalnym/

  Ten tekst absolutnie trzeba przeczytać.

 14. Romek said

  Jeżeli ktoś myśli, że z OFE dostałby więcej niż z ZUSu Czyli nic. To zazdroszczę naiwności .
  Ad.12 „Ogromna większość by nie odkładała”? A teraz ktoś odkłada? Skąd ta wiara w ZUS, że właśnie on gromadzi środki? Osobiście myślałem, że składka to tylko zwykły rabunek? A może gdyby nie było ZUS to ludzie zadbaliby o swoją przyszłość? Teraz nie muszą bo jest ZUS.

  Naiwne androny – admin

 15. nemezis said

  Jest w sieci zdjęcie sejfu ZUS-u z górą złota, którego już nie ma, ale nie poszło na świadczenia ani długi. Rządzą nami zwykli złodzieje, to jak ma być? Gdyby nie to, nie byłoby potrzebne żadne ubezpieczenie społeczne, ale najpierw nas okradli z kapitału, wojnami i komunizmem a potem prywatyzacją, w zamian dali łaskawie ubezpieczenia, które teraz dla nich zbytnią łaską dla plebsu, więc je odbierają, byśmy zdychali i emigrowali. Odebrane rządy, odebrany kapitał i ZUS można w powietrze wysadzić. Jak ktoś o siebie nie zadba to na starość śmietnik, ale tylko w sytuacji gdy każdy ma równy start, bez unych dopuszczonych do jakiejkolwiek władzy plus kapitał społeczny i bankowość arabska. Pozdrowienia dla Mordehaja bo prawdę mówi.

 16. Fran SA said

  Tak dokladnie sie nie znam na czarnych stronach ZUS-ow, OFE i tajemnicach funduszy emerytalnego. ( a napewno nie przemawiaja do mnie jakies zasrane, powiklane ustawy, ktore z legalnego systemu robia sobie jaja i podsmiechujki)

  Co mnie jednakowoz zaskakuje, to wspolna, czyt. globalna cecha pewnych zjawisk. Otoz na calym Zachodzie nagle sie porobilo tak, jak z pedalami: wszedzie ta sama ‚synchronizacja zdarzen’.
  Fundusze emerytalne sa jakos nagle wszedzie zagrozone i ktos na nie czyha od jakiegos czasu; a to kaza ludziom dluzej pracowac, (Anglia, USA, Australia, Canada , Francja, itp) zeby nie wyplacac; a to fundusz (angielski) duzo stracil, bo zainwestowal na Cyprze; a to z jakichs zupelnie niewiadomych powodow nie ma pieniedzy na wyplacanie rent. No i dziadkom sie wmawia, ze w ramach rekompensaty… eutanazje moga miec za darmo.
  I do tego pamietam, ze na znak jakiegos protestu kilka lat temu, Norwegia wycofala swoj fundusz emerytalny z … Izraela. Chodzilo zdaje sie o jakis bojkot. Za ten bojkot rozprawil sie z nimi Breivik.

  Fundusz emerytalny ma tylko wtedy sens, gdy nie jest nastawiony na zysk, jako instytucja dochodowa!
  Tymczasem oddanie cudzych pieniedzy w posiadanie prywatnym zlodziejom ma tylko jeden cel: zeby zlodziej mogl nakrasc w pelnym majestacie prawa.

  Problem jest chyba w zarzadzaniu: dlaczego ci, ktorzy na ten fundusz ciulaja cale zycie , nie moga miec wlasnego zarzadu i prawa do rozporzadzania WLASNYM funduszem – wedlug normalnego systemu zarzadzania wspolnym majatkiem?
  Jakim prawem, jakies scierki spoleczne inwestuja cudze pieniadze na gieldzie i w roznych podejrzanych inwestycjach, ktore sa tak zaplanowane, zeby te pieniadze ukrasc????

  Samorzad udzialowcow jest niemozliwy, bo zaraz znajda sie jakies kurwy, ktore ten dobrowolny fundusz opodatkuja i wsadza swoich ‚menagerow’, dyrektorow, darmozjadow i pociotkow, ktorzy sie zalapia na ogromne place ( fundowane ze wspolnej puli) zwiazane z ‚zarzadzaniem’.

  Weszlismy w epoke wampirow, ktorych mianowano na stanowisko dyrektorow banku krwi.

  http://whatreallyhappened.com/node/284182

  Dlugi zaciagniete przez panstwo beda placone w Polsce z funduszu emerytalnego:
  http://www.zerohedge.com/news/2013-09-06/poland-confiscates-half-private-pension-funds-cut-sovereign-debt-load

  http://www.rollingstone.com/politics/blogs/taibblog/looting-public-pensions-a-new-think-tank-study-20130926

 17. Aguirre said

  Do Admina, a czym wg Pana jest nacjonalizacji jeśli nie grabieżą prywatnej własności, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie?

 18. AlexSailor said

  Ad. 12 @Marucha

  Wyobrazić sobie mogę, tak samo jak sytuację, że w totka wygrałem 20 milionów.

  To jest czysta matematyka.
  Trzeba ludzi zmusić i zabrać – jakieś 5-8% kapitału.
  Trzeba przechowywać, zarządzać, ewidencjonować – jakieś 2% kapitału.
  Trzeba wypłacać, rozpatrywać, przydzielać, decydować – jakieś 5-8% kapitału.

  Już z tego tytułu znika 12-18% na dzień dobry.

  Ale to tylko teoria.
  Każdy będzie chciał wysoką emeryturę i najniższe składki, to jest, żeby sąsiad zapłacił, a więcej wypłacili jemu.
  Podstawowy cel posiadania dzieci przestaje istnieć, zatem ludzie będą właśnie przy istnieniu ZUSu trwonić życie
  i pieniądze naiwnie sądząc, że na ich emerytury pracować będą dzieci sąsiada – efekt 1,28 dzietności.
  Mógłbym wymienić jeszcze ze 20 takich rzeczy, ale to wystarczy.

  ZUS to zbrodnia przeciw ludzkości i nie są to patetyczne słowa.

 19. Fran SA said

  Ad.16
  Aguirre
  „Prywatna wlasnosc przekazywana z pokolenia na pokolenie”?
  Tu niestety wylania sie problemu glebia:

  Podam przyklady:

  Ropa naftowa na Filipinach, odkryta przez panstwowe przedsiebiorstwa, byla w rekach panstwowych. Kraj splacal dlugi i budowal infrastruktre.
  Nagle, wyrzucili ‚prywaciarze’ Marcosa, sprywatyzowali filipinska rope i przefrymarczyli zachodnim wlascicielom, ktorzy tej wlasnosci NIGDY nie mieli ‚z pokolenia na pokolenie’.
  Zbombardowali obcy ‚prywaciarze’ Filipiny i zabraly narodowi rope!

  Huta im. Lenina w Nowej Hucie, stocznia, mnostwo polskich przedsiebiorstw:.
  Nigdy nie mieli wlascicieli z pokolenia na pokolenie. A teraz maja. Nowych. No to gdzie ta stocznia???
  Kopalnie diamentow w Kosowie, nalezaly do narodow Jugoslawii. Teraz naleza do obcych wlascicieli. Czy ci obecni wlasciciele sa nimi z pokolenia na pokolenie????
  Fundusz emerytalny nalezal do tych, ktorzy sobie ten fundusz wypracowali.
  Jakies zboje przekazaly go w rece prywatne i od razu zrobilo sie zamieszanie.
  Czy te zboje byly byly wlascicielami funduszu z pokolenia na pokolenie??

  I moje ostatnie pytanie: KTO jest teraz PRYWATNYM wlascicielem muzeum oswiecimskiego???? Czy to tez ‚wlasnosc prywatna z pokolenia na pokolenie’?? Brrrr!

  Czy mam sugerowac, ze sa tacy prywatni wlasciciele, ktorzy kradna narodowe ( to znaczy nalezace do narodu) wlasnosci???

 20. jasiek z toronto said

  Re:AlexSailor…
  Moze ktos mi „objawi I odpowie na proste pytania:
  „Ilu uwierzylo, ze „pieniadz robi pieniadz???” (dwie monety ocieraja sie o siebie I „robia” trzecia monete..)
  „Ilu uwierzylo, ze w banku ich pieniadze beda bezpieczne???”
  „Ilu uwierzylo, ze pieniadze tzw., „kapital” tworzy miejsca pracy?
  I ilu uwierzylo, ze przypowiesc o „talentach”, to jest historia o pieniadzach (inwestycjach finansowych)???”.
  Nawet ks. Piotr Natanek sie na to „zlapal”…

  Teraz, niech kazdy z Was stanie przed lustrem I sam sobie odpowie na powyzsze pytania w ciszy I samotnosci uderzajac sie we wlasne piersi…Prosze, nie krepujcie sie….Nikt tego nie bedzie widzial. Zrobcie wreszczie rachunek wlasnego sumienia…
  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ilu uwierzylo „polytykom” (I glosowalo na nich), ktorzy o wszystkim mowili, ale milczeniem pomijali najwazniejsza kwestie likwidacji lichwiarskiego syndykatu finansowego (reforme system monetarnego – wolnego od podatku I oprocentowania)???

 21. AlexSailor said

  Ad. 17 @FranSA

  Mówimy o ZUSie czy majątku państwowym?????

  ZUS to złodziejstwo, majątek państwowy to majątek niezbędny do istnienia państwa.
  Majątek ten powinien być tak duży, by pozwolić państwu egzystować bez jakichkolwiek podatków.
  Ok. 30% (może być 15 może 35) całego majątku w państwie.

  Niestety.
  Zbudowane między innymi z pieniędzy wypracowanych na emerytury państwowe zakłady zostały rozkradzione.
  Z tego wynika, że lepiej by ubezpieczeń nie było, a zakłady państwowe powstawały z innych pieniędzy, np. częściowo finansowane przez udziały zwane akcjami, które mogliby wykupić obywatele polscy.
  Wtedy, nawet gdyby jakimś cudem je ktoś ukradł, to przynajmniej wiadomo byłoby co i ile oraz komu.

 22. Juziek said

  @ 7:

  O reformowaniu ZUS słychać ciągle to pierdzenie od ćwierćwiecza, czy wieży Pan, że można jeszcze zreformować ten rozrastający się ciągle twór i pożerający każde pieniądze?

  Starsi niech sięgną pamięcią z przed 25 lat!
  Oddziały ZUS mieściły się w kilku pokojach, a pracowników nie więcej niż 10, a dziś?

  Długo by pisać i mówić, szkoda zdrowia!

  A wie Pan ile bierze emerytury uczciwie spracowany człowiek, a ile leniuch – trep, który jeszcze cały czas kombinuje o przekrętach, jakich pełno w wojsku?
  Kto za to wszystko płaci, jaka tu sprawiedliwość, co Pan chce reformować?

  Wypier–lić z ZUS nadmiar pasożytów, budynki przerobić na mieszkalne dla wielodzietnych rodzin (nie dawać w żadnym wypadku Owsiakowi), trepów zapędzić do naprawiania wałów przeciwpowodziowych lub do czyszczenia rowów melioracyjnych, a emerytury wypłacać im, jak każdemu!

 23. AlexSailor said

  Ad.20

  Pańskie pejoratywne określenie „trep” obraża armię naszych dzielnych oficerów walczących o utrzymanie naszej suwerenności zza biurka i stosu papierów.
  Poza tym emerytury powinny być jednakowe i bezskładkowe na minimalnym poziomie umożliwiającym funkcjonowanie.
  Jak kasy starczy oczywiście.

 24. jasiek z toronto said

  Re: 19 AlexSailor…
  Ilu jeszcze wciaz wierzy,…” ze zaklady panstwowe powstawaly z innych pieniedzy???…
  (tak miedzy nami: zaklady (I inne dobra materialne) powstaja dzieki pracy ludzkich rak I maszyn…a na podstawie ich wykonanych dziel materialnych winny byc emitowane anonimowe pokwitowania (wolne od podatku I oprocentowania), ktore nazywane sa pieniedzmi lub wartosciami wymiennymi majacych sile nabywcza w wykonanych wartosciach materialnych przez ludzi (tworcow)…
  Mennica niczego nie produkuje, ani niczego nie wytwarza mimo ze zajmuje sie drukowaniem banknotow…Podobnie jak rzad niczego nie jest I nigdy nie byl wlascicielem…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. jasiek z toronto said

  cd pytan:
  Ilu uwierzylo, ze posiadanie pieniedzy to posiadanie wladzy?
  Ilu uwierzylo, ze bogate panstwo mozna poznac po wysokosci jego zadluzenia??? (publiczna wypowiedz bylego prezydenta clintona)
  Ilu uwierzylo, ze gospodarka jest oparta na finansach (pieniadzach I kredytach)???
  Ilu uwierzylo, ze bez pieniedzy nic nie da sie zrobic I niczego nie wyprodukowac czy wytworzyc???
  Ilu uwierzylo, ze pieniadze sa celem a nie srodkiem do celu???
  Ilu uwierzylo, ze budzet panstwa sklada sie z ilosci zebranych podatkow od podmiotow gospodarczych???

  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. Fran SA said

  Ad.20
  Alex Sailor
  ZUS jest/byl majatkiem panstwowym. I nie wyobrazam sobie, zeby mi prywaciarz wyliczal, co mi sie z moim wlasnych funduszy nalezy po odciagnieciu jego prowizji.

  Panie Alex
  Ja uwazam, ze nalezy przede wszystkim scigac zlodzieji.
  Obojetnie, o jakim majatku mowa.
  Wierze w prywatna wlasnosc i wierze we wlasnosc spoleczna. Wcale nie musza ze soba byc w kolizji.

 27. jasiek z toronto said

  Re: 24 Fran SA
  Jak na razie jeszcze nie ma wlasnosci prywatnej ani wlasnosci spolecznej, gdyz obie te wlasnosci sa opodatkowane cyklicznie rocznym podatkiem…z kieszeni podatnikow prosto do lichwiarskiej kabzy…
  Wierzyc to troche za malo, bowiem wiara bez uczynkow staje sie najzwyklejsza kpina z Boga…
  ===================
  tjasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Oczywiscie, ze wlasnosc prywatna nigdy nie bedzie w kolizji z wlasnoscia spoleczna (publiczna), gdyz obie te wlasnosci sa podporzadkowane jednemu wlascicielowi jakim jest Narod Polski w sensie prywatnym I spolecznym.
  Generalnie to nikt inny jak my Polacy winnismy byc WLASCICIELAMI swojej Ojczyzny (nie opodatkowanej ziemi I wszystkiego tego, co na niej zbudowalismy) I jednoczesnie
  winnismy byc wlascicielami nie opodatkowanych wlasnych domow (jako wlasnosci prywatnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie).
  Coz wiec stoi na przeszkodzie by tak wlasnie bylo???…

 28. Zbyszko said

  AxelSailor @ to zachęcam do picia piwa i zbierania butelek. Otóż jak się okazuje w tej materii nikt jeszcze nie wymyślił niczego lepszego od zasady solidaryzmu społecznego. Oczywiście mam na myśli powszechną dostępność do świadczeń emerytalnych. Powierzanie swojego być albo nie być na starość, jakiejś mniej lub bardziej cwanej firmie prywatnej, jest chyba obarczone jakimiś niedostatkami rozwoju intelektualnego

 29. jasiek z toronto said

  Re: 26 Zbyszko.
  Moze napisze bardzo krotko:
  Jesli my Polacy zadbamy o Boga, to jestem przekonany (od dawna), ze Bog zadba napewno o nas I o nasza przyszlosc…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Coz stoi na przeszkodzie, aby emerytom I rencistom byla wyplacana Narodowa Dywidenda z tytulu zysku ze sprzedazy surowcow naturalnych jakie posiadamy we wlasnej Ojczyznie???

 30. Marucha said

  Re 15:
  Panie Aguirre, w którym wieku Pan żyje?
  Gdzie ma Pan te „firmy przekazywane z pokolenia w pokolenie”? Chyba tylko w XIX-wiecznych powieściach.
  Teraz, panie Aguire, firmy posiadaja tysiące albo dziesiątki tysięcy „wlaścicieli”, czyli akcjonariuszy, a całą firmą zarządza wynajęty menedżer, którego głównym celem jest nachapać się jak najwięcej pieniędzy za zarządzanie, zanim go walne zgromadzenie nie wypieprzy.
  Przedsiębiorstwo, którym zarządza facet, mogący dysponować pieniędzmi, jakich nie zarobił – NICZYM się nie różni od przedsiębiorstwa państwowego.

  Wie Pan, co sobie można przekazać z pokolenia w pokolenie?
  Bacówkę góralska.

  A nacjonalizacja to w większości przypadków odebranie ukradzionego, albo ratowanie potrzebnej firmy ptzed upadkiem, spowodowanym nieudolnym zarządzaniem.

 31. Marucha said

  Re 16:
  Może ma Pan rację.
  Kto nie chce się ubezpieczać – niech tego nie robi i niech się mu wypłaca pensję zwiększoną o składki emerytalne.
  Na starość, jak będzie głodny i bosy – dać mu kopa w dupę. Albo zastrzyk fenolu. Niech zdycha.

 32. wow said

  Alex Sailor i Romek, to co piszecie panowie jest kompletnie oderwane od realiów, nie wiem czy nasłuchaliście się „Kurwina” czy żyjecie za granicą czy jeszcze jest jakiś inny powód…ale składka emerytalno-rentowa jest duża, i to że nie będzie się jej potrącac z pensji nie znaczy że trafi ona do ręki pracownika-może byłoby tak w firmach państowych, natomaist większośc prywaciarzy dała by pracownikom ylko jej część lub wcale nic by nie dodała im do pensji. Z czego więc przecięty Polak miałby odkładać na tą swoją emeryturę??

  Powtarzam w dobie kapitalizmu kompradorskiego naiwnością jest wiara w to, że całkowite zlikwidowanie ubezpieczeń spoęłcznych doprowadzi do tego, że kasa za składki trfai do portfeli pracowniczych. Nie bez kozery za liwkidacją ZUS gardłują najbardziej liberałowie twierdzą, że zmniejszyłoby to koszty pracy. Gdyby pracodawca miał tą składkę oodac pracownikowi to nie byłoby żadnego „obniżenia kosztów”.

 33. Mordka Rosenzweig said

  re 19

  Szanowny pan Fran pyta kto jest wlascicielem muzeum Auschwitz.

  Muzeum w Auschwitz wraz z calym pszyleglym terenem zostalo oddane na wiecznosc do nasz piekny i milujacy pokuj Izrael.

  Dlatego ruwniesz nasz wielki papiesz Jan Pawel der Zwei kazal usunac krzyz od siostry Karmelitki, szeby jak nasza rasa pszyjeszdza z Izrael nie musiala sie denerwowac.

 34. Achtung! said

  @WOW
  [i]„Gdyby pracodawca miał tą składkę oodac pracownikowi to nie byłoby żadnego “obniżenia kosztów”.”[/i]

  Ależ byłoby. Bo z czasem całą składkę przejąłby pracodawca. Tu jest opisane, w jaki sposób:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/02/13/prawda-o-ubezpieczeniach-spolecznych-i-systemie-emerytalnym/#Ramka_4_SUS_Dlaczego_Potrzebny

  Przy okazji dodam, że Mordehaj Szafirsztajn w jednym zdaniu opisał bardzo trafnie czym jest OFE:
  [i]„Jak wy chcecie robić takie oszczędności to wy idźcie do koszer bank, weźcie kredyt na 10% i wpłaćcie u nasze ludzie na lokata terminowe oprocentowane na 5%. To jest właśnie OFE, to te “oszczędności” polskie goim, które Pan Gajowe broni dla nasze ludzie.”[/i].

  Nie dodał tylko, że OFE skonstruowano tak, żeby „oszczędności” wydawały się ludziom [b]ich własnością[/b], a dług publiczny, którym tak na prawdę te oszczędności są – [b]nie ich zobowiązaniem[/b], mimo że muszą je spłacać w podatkach. A jak budżet się nie domknie to w większych podatkach. Oczywiście różnica pomiędzy wartością kont OFE a długiem publicznym to czysty zysk korporacji, które skorumpowały polskojęzyczne rządy, by wprowadzić „reformę” emerytalną.

  Panu AlexSailor trzeba odpowiedzieć na
  [i]„Podstawowy cel posiadania dzieci przestaje istnieć, zatem ludzie będą właśnie przy istnieniu ZUSu trwonić życie
  i pieniądze naiwnie sądząc, że na ich emerytury pracować będą dzieci sąsiada – efekt 1,28 dzietności.
  Mógłbym wymienić jeszcze ze 20 takich rzeczy, ale to wystarczy.”
  [/i]

  Pojawiają się dwa pytania.
  1. Dlaczego w Irlandii, Szwecji, Norwegii i innych krajach z wysokim socjalem mamy dużo wyższą dzietność niż w Polsce?
  2. Dlaczego w PRL nie było problemu z zastępowalnością pokoleń i dzietnością?

  Panie AlexSailor powinien się Pan zapoznać z dwoma tekstami. Dogłębnie z tym: http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/15/katastrofa-demograficzna-iii-rp-wolny-rynek-nie-dziala-polemika-2/
  Oraz z fragmentem:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/03/17/wojna-demograficzna-warunki-bytowe-katastrofa-demograficzna-i-emigracja-polakow-z-ziem-polskich/#emigracja_przyczyny

  Muszę jeszcze coś sprawdzić, bo nie ma podglądu postów.
  [url=http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/03/17/wojna-demograficzna-warunki-bytowe-katastrofa-demograficzna-i-emigracja-polakow-z-ziem-polskich/#emigracja_przyczyny]Bezrobocie i brak mieszkań wygania Polaków z III RP[/url]
  Bezrobocie i brak mieszkań wygania Polaków z III RP

 35. AlexSailor said

  Ad. 32 @Wow

  Myśli Pan w sposób etatystyczny.
  Nie ma potrzeby zatrudniania się u „krwiopijców”.
  Można samemu prowadzić działalność, firmę, czy co tam jeszcze.
  Dziś największą klątwą małych firm i ludzi, którzy pracy nie mają, a mogliby coś robić, jest ZUS.
  Nikt nie wytrzyma haraczu 1000 zł miesięcznie przy braku dochodów.

  A co do niskich płac.
  Skoro ktoś uważa, że są niskie, to niech sam zostanie przedsiębiorcą.
  Zobaczy jak to fajnie, kiedy po 10 latach ZUS wymusza wpłatę brakujących 8 gr za pracownika, co powoduje jeszcze konieczność wypisania 36 deklaracji sprzed 10 lat.

  Tak w ogóle to ta dyskusja jest bezprzedmiotowa.
  Kupowanie obligacji przez OFE to po prostu kryminał, bo odsetki od tych obligacji ściąga się z ludzi w podatkach.
  Z tych ludzi, którym zabrano kapitał do OFE i za niego kupiono obligacje.

  Podobnie z ZUSem.
  Zbankrutował 15-18 lat temu, stracił złożone tam pieniądze, i ma 2 000 000 000 000 zł długu – manka.
  Więc o czym my tu mówimy.
  Wyzerujemy wszystko i powołamy nowy ZUS, który po 50 latach zbankrutuje pozostawiając nam 2 biliony złotych do spłaty??
  Nam, którym emerytury ma płacić?

  ZUS to klasyczna piramida finansowa, klasyczny przykład oszustwa i aż dziw bierze, że ktoś może tego nie rozumieć.
  Gdyby nie był oszustwem, to nikt nie zmuszałby ludzi siłą (pod groźbą śmierci) do oddawania tam pieniędzy.

 36. AlexSailor said

  Ad. 34

  W Szwecji i Norwegi gro dzietności przypada na imigrantów, a w Irlandii nie wiem.

  W PRLu był kłopot z dzietnością, tylko działalność pewnych ośrodków to określiła.
  Za sprawą przekonanego Gierka zresztą.
  W PRLu były różne okresy i pewnie pisze Pan o tym najlepszym, za Gierka i kilka lat później siłą rozpędu.

  W tym socjalistycznym ustroju ludzie zawdzięczali dużo więcej swojej pracy i zaradności niż obecnie.
  Nie było dopłat do wszystkiego, tylko do niektórych rzeczy.
  Obciążenia podatkowe, ZUSowskie, idiotycznymi przepisami, były dużo mniejsze.

  Wystarczyło mieć warzywniak lub taxi, by zarabiać kilka razy więcej niż na etacie.
  Moc jałowa i robocza potrzebna do funkcjonowania była kilkukrotnie mniejsza niż obecnie.
  Dlatego rodziło się więcej dzieci, przy czym dużo tylko po wojnie i za Gierka (z bezwładnością).

 37. Achtung! said

  Ja Panu odpowiem, Panie AlexSailor.

  Nie ma potrzeby zatrudniania się u “krwiopijców”.
  Można samemu prowadzić działalność, firmę, czy co tam jeszcze.

  Jasne. Na przykład rafinerię, bank, stację benzynową, fabrykę telewizorów itp itd… Jakiekolwiek przedsiębiorstwo przemysłowe.
  99% Polaków nie stać nawet by otworzyć sklep spożywczy. Polskie sklepy padają jak muchy w każdym mieście, gdzie sieci hipermarketów przejmują rynek.
  To żeby uzmysłowić Panu, że świat realny i świat libertarian to zupełnie różne sprawy. Fakt jest taki, że bardzo niewielka cześć ludności może być samozatrudniona w autentycznie jednoosobowych bądź rodzinnych firmach. Po prostu koncentracja kapitału i produkcji jest zbyt opłacalna by organizować jednoosobowe fabryki samochodów.

  Dziś największą klątwą małych firm i ludzi, którzy pracy nie mają, a mogliby coś robić, jest ZUS. Nikt nie wytrzyma haraczu 1000 zł miesięcznie przy braku dochodów.
  Likwidacja przemysłu doprowadziła do spadku stopy zatrudnienia. Polska ma jeden z najniższych współczynników w Europie. Efekt: mniej osób musi obsługiwać system. Na dodatek płace są zbyt niskie, więc ludzie nie mogą stworzyć popytu. Granice są otwarte, więc polski robotnik konkuruje z Chińczykiem. Polak kupi chiński tani produkt. Inny Polak pozostanie bezrobotnym, póki płaca w Polsce nie zrówna się z chińską, indyjską, bangladeską, wietnamską, itp. itd. czy nawet rumuńską.

  Kupowanie obligacji przez OFE to po prostu kryminał, bo odsetki od tych obligacji ściąga się z ludzi w podatkach.
  Z tych ludzi, którym zabrano kapitał do OFE i za niego kupiono obligacje.

  Nie dlatego. Dlatego, że aby tworzyć u ludzi iluzję posiadania oszczędności emerytalnych zadłużono Polskę na horrendalne kwoty by zbilansować budżet ZUS, z którego zabrano środki na OFE.

  Podobnie z ZUSem. Zbankrutował 15-18 lat temu, stracił złożone tam pieniądze, i ma 2 000 000 000 000 zł długu – manka.
  W ZUS nie ma niczyich pieniędzy i nigdy nie było. Nikt nie składał pieniędzy w ZUS. Składka emerytalna to składka ubezpieczeniowa, a nie składka oszczędnościowa. Skoro wypowiada się Pan na temat systemu ubezpieczeń społecznych wypadałoby mieć przynajmniej podstawową wiedzę. Powinien Pan mniej pisać, a więcej czytać, przynajmniej przez jakiś czas. Szczególnie biorąc pod uwagę że odpowiedzi na Pana nader oklepane zarzuty znajdują się w linkowanych przeze mnie tekstach.

  ZUS to klasyczna piramida finansowa, klasyczny przykład oszustwa i aż dziw bierze, że ktoś może tego nie rozumieć.
  Gdyby nie był oszustwem, to nikt nie zmuszałby ludzi siłą (pod groźbą śmierci) do oddawania tam pieniędzy.

  Na przykład tu widać, że nie wie Pan, czym jest ubezpieczenie ani czym jest system ubezpieczeń społecznych. ZUS jest specjalnym przedsiębiorstwem ubezpieczeniowym a nie funduszem inwestycyjnym czy oszczędnościowym jak Amber Gold czy Pioneer. Z tym zmuszaniem pod groźbą śmierci to chyba się Pan zagalopował.

  Ja widzę z ZUS poważne nieprawidłowości i wiem skąd się wzięły. Po prostu do ZUS przeszło sporo „menedżerów” z karierami w firmach konsultingowych i ubezpieczeniowych, które są filiami wielkich korporacji. I przenieśli do ZUS żądzę wysokich płac, luksusów, „piaru” i innego marnotrawstwa. Oni chcą mieć tam „swoją” korporację. Muszą mieć swoje „biurowce szklanych drzwi”, żeby koledzy się z nich nie śmiali. A dobrze płatne stanowiska specjalistów od niczego tworzone na poczekaniu idą po kluczu rodzinnym i koleżeńskim. Piszę to znając sytuację od środka. Ja tych synków i ich sposób myślenia dobrze poznałem.

  Wszystko oddaje wypowiedź Juźka pod 22
  Starsi niech sięgną pamięcią z przed 25 lat!
  Oddziały ZUS mieściły się w kilku pokojach, a pracowników nie więcej niż 10, a dziś?

  Dokładnie. Informatyzacja powinna nawet zmniejszyć liczbę zatrudnionych.

  Niech Pan to przetrawi, zanim Pan znów coś napisze.

 38. Achtung! said

  AlexSailor, proszę już nic nie pisać, póki nie uzupełni Pan wiadomości.

  Nie podoba mi się sposób, w jaki omija Pan problemy. Pisze Pan
  W Szwecji i Norwegi gro dzietności przypada na imigrantów, a w Irlandii nie wiem.
  Jaka jest dzietność Szwedek, jaka Norweżek po skorygowaniu o dzietność imigrantek? Jak się ma do dzietności Polek? Póki Pan nie poda liczb, Pana tezy są nic nie warte.
  A ja dodam jeszcze, że w kolejce czeka wyjaśnienie dzietności Polek, które wyemigrowały do Anglii, Irlandii, Norwegii itp. I są tam objęte systemem emerytalnym.

  W PRLu był kłopot z dzietnością, tylko działalność pewnych ośrodków to określiła.
  Za sprawą przekonanego Gierka zresztą.

  Nie wiem, jaka myśl tu została wyrażona. Wiem za to, że musi Pan znaleźć współczynnik dzietności w PRL rok po roku, porównać z tym, co jest w III RP i udowodnić, że to właśnie system emerytalny, a nie inny czynnik wpłynął negatywnie na dzietność. Jeśli Pan tego nie zrobi, będzie to znaczyło, że zwyczajnie wymyśla Pan jakieś bajeczki, albo bezmyślnie powtarza po kimś starszym i mądrzejszym.

  Chwilowo odechciało mi się z Panem dyskutować.

 39. RomanK said

  Pisze pan panie Jasiu:
  Jesli my Polacy zadbamy o Boga, to jestem przekonany (od dawna), ze Bog zadba napewno o nas I o nasza przyszlosc….

  Panie Jasiu Pan Bog prosi, zeby sie nie fatygowac sam se daje dobrze rade..prosi zeby Polacy skoncentrowali sie na pomocy…… sami sobie:-)))). Moze w koncu sie im uda:-)))

 40. Re: 39 RomanK
  Och,Panie Romku, znowu czyta Pan „dyslektycznie”… Moj przekaz byl w sensie dbania o Boga w swym zyciu na pierwszym miejscu, a nie na drugim czy dziesiatym. W moim zyciu Bog jest na pierwszym miejscu, na drugim Ojczyzna, na trzecim miejscu Rodzina, na czwartym przyjaciele, a dopiero na 8 miejscu uciechy zoladka :)))
  Czyli dbanie o Boga w sensie duchowym, by nikt Go nam nie wyprowadzal w zaden sposob z naszego zycia prywatnego (rodzinnego) i Narodowego, jak rowniez Jego niezbywalnego PRAWA…jakie nam wszystkim ludziom ofiarowal…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Och, Panie Romku, az sie „zagotowalem”…:)))

 41. pel do zwolenników OFE
  Słuchajcie szanowni oburzeni na rząd za zmiany w systemie emerytalnym dotyczące OFE. Według: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/996671,Rzad-postawil-na-swoim-Sejm-uchwalil-zmiany-w-OFE
  składki tylko w części będą mogły być kierowane do PFE i to na życzenie zainteresowanego. Treść spod linku brzmi:
  „Zgodnie z nowelizacją, ponad 50% oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych ma być przekazana do ZUS-u. OFE nie będą mogły inwestować w obligacje Skarbu Państwa, będą mogły natomiast kupować inne papiery wartościowe, między innymi akcje. Przyszli emeryci będą mieli cztery miesiące na decyzję, czy chcą by ich środki na przyszłą emeryturę gromadzone były i w OFE i w ZUS-ie czy tylko w ZUS-ie. Na 10 lat przed emeryturą środki z OFE będą stopniowo przenoszone na subkonto w ZUS-ie.”
  Przeczytaliście? To teraz, zanim zaczniecie ciskać w rząd kamieniami, za – niby – dokonanie skoku na Waszą kasę zmuście się do poczytania tekstów spod linków,które niżej zamieszczę. Już teraz Wam powiem, że największym skokiem na Naszą kasę to było utworzenie OFE. Według Wikipedii „Otwarte fundusze emerytalne powstały w ramach reformy systemu emerytalnego w 1999 roku i pozwalają na gromadzenie środków pieniężnych na emeryturę w tzw. II filarze[3]. Obecnie istnieje 14 OFE (łącznie istniało 21 podmiotów[4]).

  Twórcami reformy systemu emerytalnego są pracownicy Biura Pełnomocnika Rządu ds. Reformy Systemów Zabezpieczenia Społecznego, m.in: Agnieszka Chłoń-Domińczak[5], Marek Góra[6], Krzysztof Pater[7], Ryszard Petru[8] i Michał Rutkowski[9]” Więc za panowania JE. Jerzego Karola Buzeka. Według Wikipedii to – polski polityk, profesor nauk technicznych, poseł na Sejm III kadencji oraz premier rządu RP w latach 1997–2001, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji, w latach 2009–2012 jego przewodniczący. I to On ponosi odpowiedzialność za – według Jarosława Kaczyńskiego – największy przekręt po przewalance okrągłostołowej. Dokładnie to wyraził się tak: „Zdaniem Kaczyńskiego OFE to było „największe oszustwo, jakiego się dopuszczono w ciągu ostatniego ćwierćwiecza”. „Większe nawet niż prywatyzacja 500 przedsiębiorstw” – dodał, uzasadniając wniosek.”

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,15086102,Ustawa_o_OFE_przyjeta__Beda_zmiany_w_systemie_emerytalnym.html#ixzz2mpBoZbRf

  Moje linki, które koniecznie musicie przeczytać, aby nie dać się wywieść w pole międzynarodowym szulerom giełdowym, którzy zabranie im sprzed nosa forsy z naszych składek emerytalnych – słusznie – nazwali „skokiem na kasę”. Ale oni bronią kasy swojej, nie Naszej.

  http://odmieniec.salon24.pl/485665,ukrecic-leb-ofe#logged

  http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/gram-na-gie%C5%82dzie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: