Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jest na tęczę, nie ma na Łączkę

Posted by Marucha w dniu 2013-12-06 (Piątek)

O uruchomienie rezerwy budżetowej w wysokości 1 mln zł na kontynuację badań genetycznych ofiar z powązkowskiej Łączki apeluje Solidarna Polska do premiera Donalda Tuska.

– Zwracamy się do premiera Donalda Tuska, aby natychmiast skorzystał ze swojego uprawnienia i jednym podpisem uruchomił część rezerwy ogólnej na przekazanie dla IPN miliona złotych na kontynuację badań genetycznych – mówił wiceprezes SP Jacek Kurski.

– Państwo polskie nie podjęło do tej pory stosownych wysiłków, aby ten stan rzeczy zmienić. Jest rzeczą niewybaczalną, wielkim wyrzutem sumienia, że państwo polskie stać na wyrzucenie w błoto prawie 6 mln zł na koncert Madonny, kilkuset tysięcy na zespół Macieja Laska, na wielokrotną odbudowę tęczy – a żałuje miliona złotych na kontynuację badań genetycznych polskich bohaterów – oświadczył polityk.

Miesiąc temu Instytut Pamięci Narodowej wystąpił o przeniesienie 1 mln zł na badania genetyczne ofiar zbrodni komunistycznych. Prezes IPN Łukasz Kamiński zwrócił się do ministra finansów o przekazanie z przyszłorocznego budżetu Instytutu tej kwoty na finansowanie działania Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów. Ekipa historyków i genetyków pracujących na Powązkach Wojskowych poprosiła posłów, aby w formie autopoprawki do budżetu, którą zgłosi Instytut, zabezpieczyli niezbędne środki.

– Sprawę pilotuję ja, Stanisław Pięta i Leszek Dobrzyński – tłumaczy Piotr Babinetz z PiS. Prawdopodobnie za tydzień odbędzie się głosowanie w tej sprawie na posiedzeniu plenarnym Sejmu oraz nad innymi poprawkami zgłoszonymi do przyszłorocznej ustawy budżetowej. – Mamy nadzieję, że uzyska ona szerokie poparcie w Sejmie – dodaje Babinetz.

Również prezes Kamiński przedłożył przewodniczącemu Komisji Finansów Publicznych autopoprawkę projektu budżetu na 2014r. w zakresie części 13 – Instytut Pamięci Narodowej.

Sprawa finansowania badań archeologicznych i genetycznych badań porównawczych jest pilna. Kilka tygodni temu rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzej Ciechanowicz poprosił premiera o pieniądze na kontynuację tych prac. Chodzi o bezpośrednie wsparcie Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów z ogólnej rezerwy budżetowej w wysokości 800 tys. złotych. Dzięki pracy genetyków możliwa jest identyfikacja ofiar komunistycznego terroru i zbieranie materiału genetycznego od rodzin osób zaginionych po wojnie, a zaangażowanych w działalność pod- ziemia antykomunistycznego. Pieniądze, o które prosił rektor, zostałyby przeznaczone na zakup sekwenatora, urządzenia służącego do analizy DNA, co pozwoliłoby na stworzenie niezależnej linii badawczej przeznaczonej wyłącznie na potrzeby projektu.

Maciej Walaszczyk
http://www.naszdziennik.pl

Komentarzy 7 do “Jest na tęczę, nie ma na Łączkę”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Juziek said

  Zwracanie się do Oskara o coś dla historii polskiej, to tak jakby prosić Hitlera o nie zakładanie obozów koncentracyjnych!

 3. Krzysztof said

  Ba! Władzuchna ma wskazane inne priorytety….

 4. Zbyszko said

  Są pieniądze (bardzo grube) na stadiony (i ich kosztowne utrzymanie) a nie ma na szpitale. Np ostatnio planuje sie budowę niepotrzebnego nikomu zadaszenia Stadionu Śląskiego za ok 500mln zł a nie ma na np wyremontowanie istniejącego nieczynnego skrzydła (czy wybudowanie nowych budynków) w specjalistycznym szpitalu położniczym w Bytomiu, gdzie codziennie odsyła się dziesiatki kobiet z całgo Sląska z zagrożoną ciążą z zagrożeniem życia tych kobiet i ich dzieci.
  Chyba że ważniejsze są te szczelnie zdaszone stadiony jako przyszłe obozy koncentracyjne (sprawdzone już kiedyś w Ameryce Południowej), bo np ten Śląski ma byc wygrodzony 3metrowym szczelnym ogrodzeniem

 5. Brat Dioskur said

  W Polsce obecnie jest na tyle rzeczy ,ze wolowej skory by nie starczylo ,zeby to wszystko zapisac…..

 6. Głos z nikąd said

  Jak nie ma pieniędzy, to może Owsik zorganizuje jakiś koncert?

 7. lopek said

  Re4:
  „Są pieniądze (bardzo grube) na stadiony (i ich kosztowne utrzymanie) a nie ma na szpitale”

  To jest metoda wykańczania tubylców. Relatywnie wysokie płace lekarzy to także wykańczanie służby zdrowia – bo nie zostaje zbyt wiele na leczenie.
  Zakładanie schronisk dla psów i kotów – to ten sam cel. Przykłady można mnożyć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: