Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Janukowycz sprzeda Ukrainę?

Posted by Marucha w dniu 2013-12-07 (Sobota)

Właśnie o to chodzi, że nie chce jej sprzedać chętnym, korzennym nabywcom – admin.

Protestujący na kijowskim Majdanie przygotowują się na siłowe rozpędzenie demonstracji przez milicję

Władze miasta przedstawiły okupującym ultimatum, dając im pięć dni na opuszczenie zajętych wcześniej budynków: siedziby władz miejskich, domu związków zawodowych i Pałacu Październikowego, służącego dziś za noclegownię.

Pełniący obowiązki komendant kijowskiej milicji Wałerij Mazan poinformował, że funkcjonariusze będą działać twardo, jeśli demonstranci nie dostosują się do prawa mówiącego o zakazie okupowania obiektów administracyjnych. W odpowiedzi na groźby Mazana obecni na Majdanie ochotnicy pod okiem instruktora zaczęli w nocy ćwiczyć ustawianie kilkurzędowych szpalerów. Grupa kilkudziesięciu osób ubranych w kaski, część jednak bez żadnej ochrony głowy, trzymając się pod ręce, uczyła się równego marszu i odpierania ewentualnego natarcia ze strony milicjantów.

Przez całą noc z czwartku na piątek na Majdanie przebywało kilka tysięcy ludzi. W obawie przed prowokacjami zaostrzono środki ostrożności i służba ochrony kontrolowała wchodzących na plac; sprawdzano też plecaki. Rano zaprzestano rewizji.

Podczas tej akcji ochrona Majdanu ujęła dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali wejść na plac z pistoletami gazowymi. Zatrzymani zostali przekazani milicji. Od początku trwających od 21 listopada proeuropejskich [ha ha! proeuropejskich… – admin] protestów Majdan został otoczony wzniesionymi przez demonstrantów barykadami, a na plac można się dostać tylko kilkoma wejściami.

Powtórka „Nocnego Patrolu”

Także wczoraj, podobnie jak w dniach poprzednich, część manifestantów przeszła z Majdanu przed siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza, gdzie przy barykadzie zgromadziło się 200 osób. Kilkaset metrów dalej, przy ulicy prowadzącej do siedziby rządu, dyżurowało 80 demonstrantów. Protestujący powtórzyli też zainicjowaną dzień wcześniej akcję „Nocny Patrol” – kolumna kilkuset ochotników ze służby ochrony Majdanu około godz. 2.00 w nocy przemaszerowała m.in. obok budynku administracji prezydenta. Według organizatorów, akcja ta ma na celu postawienie w stan czujności milicjantów pilnujących budynków rządowych.

Demonstranci udali się też przed siedzibę Prokuratury Generalnej Ukrainy w Kijowie i… położyli się przed jej wejściem. Manifestanci domagają się uwolnienia dziewięciu osób aresztowanych po niedzielnych zamieszkach przed administracją prezydenta Janukowycza. Akcja odbywa się pod hasłem „Zdeptaliście prawo – depczcie po ukraińskich obywatelach”. Pracownicy prokuratury, idąc do pracy, musieli przeskakiwać przez leżących, którzy krzyczeli w ich stronę „Hańba!”.

Czekając na prezydenta

Protestujący przed siedzibą prezydenta na ulicy Bankowej czekają na powrót głowy państwa z podróży do Chin. Tuż obok odbywała się akcja poparcia dla Janukowycza, zorganizowana przez jego Partię Regionów. Uczestniczy w niej ok. 500 osób, przeważnie młodych, ubranych na sportowo ludzi.

W drodze powrotnej Janukowycz udał się do Soczi, gdzie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Rozmowa dotyczyła przygotowań do podpisania umowy o partnerstwie strategicznym – czytamy w komunikacie. Media zwracają uwagę, że jest to już trzecie spotkanie obu prezydentów w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Wcześniej opozycja ostrzegła, by Janukowycz nie próbował tam „sprzedać” kraju. Jeden z liderów opozycji ukraińskiej Arsenij Jaceniuk przestrzegł, że jeśli Janukowycz podpisze z Putinem jakieś dokumenty zbliżające Ukrainę do Unii Celnej z udziałem Rosji, Białorusi i Kazachstanu, to protesty się nasilą. – Ich próby sprzedania Ukrainy Rosji niczym dobrym się nie zakończą. Oficjalnie ostrzegamy, że jeśli Wiktor Janukowycz spróbuje podpisać jakiekolwiek porozumienie, skierowane na włączenie Ukrainy do Unii Celnej, to będzie miał do czynienia z zupełnie inną falą protestów na Ukrainie – oświadczył Jaceniuk.

Jednocześnie w sprawie Ukrainy wypowiedział się premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Oświadczył, że Ukraina sama powinna rozwiązywać swoje problemy. Jednocześnie oznajmił, że Rosji nie jest obojętne, co dzieje się w tym kraju. Miedwiediew przestrzegł też inne państwa przed ingerowaniem w sprawy wewnętrzne Ukrainy. – Wszystkie problemy powinny rozwiązywać ukraińskie władze i ukraińskie społeczeństwo, a nie cudzoziemcy, i nie Rosja – podkreślił.

Łukasz Sianożęcki, Kijów
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 40 do “Janukowycz sprzeda Ukrainę?”

 1. mieszko1 said

  \mieszkałem w USA 25 lat….tam policja się nie cacka -protestujący isiły porządkowe…obie strony wiedzą do czego służy pała i kajdanki. Obłudnik Kaczyński będąc na Majdanie zapomniał poinformować tłum że władza na Ukrainie została wybrana demokratycznie i prawa należy przestrzegać

 2. antka kobity szwagra brat said

  …ad1….Mieszko – kiedy Cie ochrzcili?…nic personalnego – ale kiedy czyta sie takie wypowiedzi – nie sposób – nie zastanowić sie….
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/18/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemany-chrzest-polski/

  …wypowiedz – tego…. co WIE!

 3. aa said

  rzeczywiscie, trudno pojac dlaczego legalne wladze tak sie piepsza z banda durniow ktorzy za pare groszy sprzedali sie zdrajcom swego kraju-kliczko i reszta choloty-na tzw „zachodzie” czy wschodzie-np Egipt- juz dawno by to spalowano i zakonczono te farse. A swoja droga jakie to durnie te ukraince czy nie wystarczy co zrobiono im dotyczczas, gdzie tzw narod??????????????

 4. Ten Sianożęcki dalej ciągnie tą zakłamaną, obłudną, kryptosyjonistyczną gadkę w „ND”. Tylko Michalkiewiczowi wolno się nieco wychylić.

 5. Boryna said

  Co to jest UE to każdy widzi; decydują w brukesli o wszystkim: stoczniach, curkrowniach, zarobkach , długości łańcucha psa, pedałowaniu, płci itp. Ukraińcy niech wyciągną z tego wnioski i Kaczynskiego (Kalksteina) agenta brukselskiego w jarmułce potraktują metodami UPA.

 6. AniaK said

  Widzę, że nie jestem odosobniona w swoich poglądach na temat Ukrainy. Pan Miedwiediew myśli podobnie jak ja. Nie ma też złego co by na dobre nie wyszło. Pan Janukowicz udowodnił pani Tymoszenko, że przy odrobinie dobrej woli i zdolnościach dyplomatycznych, można podpisać z Rosją korzystne kontrakty. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Myślę, że ten kontrakt może mieć wpływ na cenę gazu nie tylko na Ukrainie.

  Pani Aniu, Pani analizy polityczne zawsze wprawiają mnie w dobry humor. Tak cudownie rozmija się Pani z meritum sprawy… 🙂
  Admin

 7. Axa said

  #4 „Tylko Michalkiewiczowi wolno się nieco wychylić.”

  Stasio czasami cicho puści bąka, głównie na temat odszkodowań, bo wie że sam zapłaci.
  Reszta to rozrywkowa działalność stasia za niezłą kasę.

 8. AniaK said

  @Admin
  Ja piszę językiem nie dla wszystkich zrozumiałym. Nie mam czasu tłumaczyć wszystkiego. 🙂

 9. RomanK said

  ad8…Juzci…w sumie po jakiemu pani pisze pani Aniu???:-))))

  Cyt: Widzę, że nie jestem odosobniona w swoich poglądach…..:-))))
  Ano….:-))))jak tu zrozumiec:-))

 10. RomanK said

  http://www.german-foreign-policy.com/en/fulltext/58701

 11. Inkwizytor said

  romek, jak tam siekierka po dziaduniu, naostrzona ? czekasz J*bany banderowcu żeby znowy mordować Polaków jak twój dziadunio ?

 12. dziadek Dionizy said

  pokuta za nieszanowanie polskiego pana trwa

 13. AniaK said

  Re11:
  Dziękuję Panie Inkwizytor, że stanął Pan w mojej obronie. 😉 Banderowców ja też nie znoszę. Bezczelny facet. 🙂

 14. ewas said

  http://muromec-4.livejournal.com/47203.html

 15. Marucha said

  Re 8:
  Pani Aniu, sztuką jest pisać tak, aby nawet tępy człowiek z lasu wszystko zrozumiał.

  Tym niemniej chyba nawet gajowy pojął, iż zdaniem Pani to Rosja miesza się do spraw ukraińskich, a Unia Europejska (z Polską na czele) zupełnie nie, przeciwnie stoi z boku i neutralnie obserwuje.
  Kaczor nie pojechał na Majdan, tyko mu zrobiono holograficzny obraz 3D…

 16. AniaK said

  Re15:
  Pisałam wielokrotnie, powtarzać się nie lubię, że nie pochwalam presji wywieranej na Ukrainę zarówno ze strony UE jak i Rosji. Ich sytuacja jest bardzo trudna, ale oni muszą przede wszystkim zrobić porządek u siebie.

  Po co pan Kaczyński pojechał na Ukrainę tego nie wiem. Może chciał sobie zrobić zdjęcie z panem Kliczko. Był dzisiaj blisko mnie ale na herbatkę nie zajechał. Nie miałam okazji zapytać. 😦

 17. Marek said

  Hanka tu robi za mientką opozycję:)
  Nie nawraca, ale muli…
  z wdziękiem, póki nie przycisną do konkretnych odpowiedzi.
  Wówczas, ani mru mru.

 18. Re: 17 Marek
  No przeciez dla tej pani, to jest jakies „tam” forum…I jak juz powiedziala, ze nie zamierza swojej „wiedzy” na „takim” forum udostepniac… Czy nie bylo takie stwierdzenie jasno zrozumiale???… Czy mam „przetlumaczyc???…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Luxeuro said

  Ad 10 Dobre źródło :-}

 20. Marek said

  “tam” forum…
  ====================

  Tu się bidula wysypała, a tak dobrze żarło:)

 21. RomanK said

  Eeeee bez wybzydzania panowie,,,…pani Ania z inkwizytorem rozumieja sie bez slow….wystarczy im ….ze sie czuja..:-))) nawzajem:-))))
  ten dasik i ten wasik, ta minka i ta …..slinka:-)))))

 22. wi42 said

  Re: 16 AniaK
  Cytat: „że nie pochwalam presji wywieranej na Ukrainę zarówno ze strony UE jak i Rosji.”
  Mało tego, potępia Pani wyłącznie Rosję. Tymczasem o presji Rosji może się Pani tylko domyślać (jest Pani b. inteligentną osobą i ma wiele domysłów). Brutalną presję UE widzi każdy.
  Oferowanie przez Rosję pomocy finansowej nie jest presją – jest to oferta. Zapowiedzenie nowych taryf celnych po ewentualnej asocjacji Ukrainy z UE, jest przypomnieniem aby naiwnie nie liczyć, że jakoś tam będzie. To tyle prostej logiki w temacie.

 23. Gość said

  Szanowni Panowie!!!
  Pan Gajowy pozwala każdemu wypowiadać się, można się z wypowiedzią zgodzić lub nie, potraktować ją jako śmieszną, czy mało dojrzałą, czy błędną, ale….. nie TYLKO dojrzali wchodzą na gajówkę, ale dworowanie z uroczej i miłej kobiety nie przystoi, to niestety nie świadczy dobrze o zaciekłych krytykantach (może nie znosicie kobiet, ale to inna bajka).
  Jak Pan Gajowy zaznaczył popularność gajówki rośnie i Wy stali i wytrawni bywalcy zamiast wyjaśnić, elegancko wytłumaczyć lub po prostu przemilczeć zaczynacie działać nieelegancko!

 24. Marucha said

  Re 16:
  Pani Aniu, kto z Rosji przyjechał na Ukrainę, aby organizować i brać udział w demokratycznej rozpierdusze?

  Re 17:
  🙂

 25. Gość said

  ad 23
  Wpis nie dotyczy p. Wi42.

 26. Marek said

  Jak Pan Gajowy zaznaczył popularność gajówki rośnie i Wy stali i wytrawni bywalcy zamiast wyjaśnić, elegancko wytłumaczyć lub po prostu przemilczeć zaczynacie działać nieelegancko!

  =========================

  oj tam, oj tam, to są smaki gajówki, dzięki którym właśnie ludzie tu zaglądają, a pitolenie nawet lepsze połowy ma ciężkie życie…

 27. Marucha said

  Re 25, 26:
  Nie uważam, by Panią Anię potraktowano nieelegancko.
  Sam natomiast miał bym pewne zastrzeżenia co do tonu jej wypowiedzi, brzmiącego mniej więcej tak: nie będę się na jakimś tam forum zniżać do tłumaczenia czegokolwiek.
  Pani Ania nie za bardzo lubi udzielać konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania.

 28. Gość said

  Re 27
  Nie znacie kobiet!
  Tak odpowiedziała, gdyż tak było łatwiej, a poza tym panie są bardziej wyczulone na agresywną nutę wypowiedzi, którą pewni panowie opanowali, niestety do perfekcji. Więc odpowiedź dziewczyny jest jaka jest, ale właśnie tę odpowiedź Wy, panowie, analizujecie znacznie dokładniej (niż swoje) i wyciągacie bardzo skomplikowane wnioski.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Ależ Pani Gościu, oczywiście że nie znamy kobiet, ale coś tam jednak naszymi prymitywnymi, samczymi móżdżkami rozumiemy.
  Parokrotnie zadawałem miłej Pani Ani bardzo grzeczne pytania o wyjaśnienie tego, co napisała. Grzeczne, bez żadnej agresji, transgresji czy innej regresji.
  Niestety. Bezskutecznie.

 30. Gość said

  Re 29
  Ależ Pan Panie Gajowy jest zawsze elegancki i nigdy niczego (naprawdę) Panu nie można zarzucić (nie podlizuję się), ale na pewne pytania (jak się na nie zna odpowiedzi), jak można odpowiedzieć?

 31. Marucha said

  Re 30:
  Wystarczy nie sugerować, iż odpowiedź się zna…
  Poza tym – jak można nie znać odpowiedzi na pytanie o to, co się miało na myśli???

  (Elegancki nie zawsze jestem…)

 32. Gość said

  (Elegancki nie zawsze jestem…)
  ale w uzasadnionych przypadkach…
  A w sprawie powyższego zdania, właśnie o to rozchodzi się, często paniom zdarza się, że nie mają niczego na myśli, tylko coś tam mówią, czy piszą, a potem na konkretne pytanie nie potrafią odpowiedzieć (to rzadziej zdarza się płci przeciwnej) i dają odpowiedzi takie, jakie dają, bo takie są.

 33. Marek said

  Nowy prezydent Ukrainy:

 34. Griszka said

  Czy Romka już uhonorował Komitet Noblowski, za znalezienie panaceum na wszystkie nowotwory w postaci diety koszernej ? 🙂

 35. osoba prywatna said

  http://demotywatory.pl/4251075/Kazda-rewoluja

 36. Easy Rider said

  Właśnie pokazali w telewizorni, że do psiej sfory żydoglobalistów w Kijowie dołączył Bucek. Widziałem tylko końcowy moment jego występu, mówił po „ukraińsku”, ale w taki sposób, że na kartce prawdopodobnie miał tekst napisany w transkrypcji anglojęzycznej, podobnie jak w przypadku Czarneckiego. Ciekawe, kto tym kanaliom pisze te teksty, przy użyciu tego rodzaju transkrypcji?

 37. Re: 32 „Gosc-owa”…
  Prosze nie „sciemniac”, bo nie jest tutaj kwestia „widzi-misie” jakies pani, ale kwestia nazwania Gajowki „jakims tam forum…(…)…
  Nie mam do tej pani pretensji, ze wstawia kit na potege, ze az glowa boli, ale wyszla poza ramy etyki do ogolno piszacych I czytajacych.

  Latwiej (dla kobiety) jest napisac: moim zdaniem, bo ja tak mysle, czy cos podobnego, bo chce „blysnac forma”… Bedzie to calkowicie zrozumiale: kobieta sie nudzi myslac ze ma do czynienia z praczkami w maglu i bedzie pisac zupelnie bezkarnie co jej „slina na jezyk” przytaszczy…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. Juziek said

  A może pani AniaK robi swoją robotę, jaką jej powierzono.
  Stąd te wymijające odpowiedzi.

  Na przykład:

  „Po co pan Kaczyński pojechał na Ukrainę tego nie wiem. Może chciał sobie zrobić zdjęcie z panem Kliczko. Był dzisiaj blisko mnie ale na herbatkę nie zajechał. Nie miałam okazji zapytać.”

  Pani AniaK nie wie dlaczego Kalkstein pojechał na Ukrainę, w takim razie ciekawe co ta pani wie?

 39. RomanK said

  EEe panie Jasiu….jak to co wie….duzo wie, wszystko co wie to pisze:-)))..to pan jak tlumok jakis nie rozumie pisanego:-))) Bo widzi pan musi sie pan nauczyc rozumiec ludzi przeinteligentnych co studiowali inteligencje i som tego,,no inteligentni ioczytani ,,tego…tak ze nie kazdy ich rozumie- jak mowiom inteligentnie:-)))) to som ci wyksztalceni z duzych miast mowioncy niezrozumiale jenzykami,…. ….co duzo, widzieli, jeszcze wiecej slyszeli ….ale tak naprawde najwiecej to maja do powiedzenia:-))))

 40. Fran SA said

  Ad.16
  AniaK

  Jesli pani AniaK rzeczywiscie i naprawde uwaza, ze powinni o sobie decydowac Ukraincy, to moze pani Ania wysluchac, co maja do powiedzenia sami zainteresowani:

  Pani Aniu.
  Prosze cierpliwie wysluchac bratniego jezyka: ( a przy okazji oswiecic bliskiego pani Kalksteina -bo on moze nieswiadom)

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-majdan-zydomasoni-video-2013-12

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: