Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Protest MSR przeciwko świętowaniu żydowskiej Chanuki

Posted by Marucha w dniu 2013-12-09 (Poniedziałek)

W czasie gdy chrześcijańskie tradycje rugowane są z przestrzeni publicznej, mamy od czynienia z prawdziwą inwazją amerykańskiej pseudokultury oraz promocją zwyczajów grup dla których Europa i jej narody były i są wrogie.

Przeciwko publicznemu świętowaniu Chanuki w Madrycie protestowali aktywiści narodowo-rewolucyjnego Ruchu Społeczno-Republikańskiego (MSR). W czasie, gdy cięcia dotykają szereg hiszpańskich rodzin, władze za pieniądze podatników organizują celebrację żydowskiego święta, na które karnie stawili się reprezentanci establishmentu.

Nacjonaliści przypomnieli, iż w trakcie gdy jedni tańczą i śpiewają, inni są mordowani w Gazie oraz w innych częściach Palestyny. Najgorszą rzeczą w obliczu syjonistycznych zbrodni jest milczenie. Transparenty z hasłami „Gdy Izrael morduje, ty milczysz?” oraz „Fałszerze historii” wzbudził wściekłość adresatów, którzy próbowali go zniszczyć. Działacze MSR przez chwilę wznosili jeszcze okrzyki „Holocaust ma miejsce w Palestynie”, „Wasze kłamstwa nas nie uciszą”, „Wolność dla Palestyny” oraz dedykowany prawicowemu ministrowi sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardónowi, autorowi nowelizacji kodeksu karnego (La ley Gallardón) przewidującej zwiększenie do 4 lat maksymalnej kary za „apologię faszyzmu i negację tzw. holocaustu” – „Gallardón, syn Syjonu”.

Przypomnijmy, iż w świętowaniu Chanuki biorą także rokrocznie reprezentanci polskiej klasy demoliberalnej, od lewa do prawa, prezydenci, posłowie i inne wycieraczki obcych stolic.

W madryckim biurze MSR odbyła się także konferencja z udziałem lokalnej adwokatki poświęcona „La ley Gallardón”. Zebrani zwrócili uwagę, iż w miarę pogarszającej się sytuacji gospodarczej, reżim próbuje na większą skalę kontrolować obywateli, aby w ten sposób zabezpieczyć swoje dalsze trwanie. Temu służy walka z „faszyzmem” oraz ograniczanie wolności badań historycznych, gdyż fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki.

msrhan2
http://www.nacjonalista.pl

Komentarze 22 do “Protest MSR przeciwko świętowaniu żydowskiej Chanuki”

 1. Zbyszko said

  W Polsce, znanej z wielkiej gościnności i tolerancji, nigdy by do czegoś takiego nie doszło.

 2. mieszko1 said

  …kłamstwo stale powtarzane-staje się prawdą cyt.(Goebels)

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK and commented:
  Obce Polsce pseudoelity też obchodzą święto Chanuki

 4. syoTroll said

  Co ma piernik do wiatraka, a Chanuka do syjonizmu ? Chyba tylko to że, żaden prawdziwy nacjonalista nie zniesie innego nacjonalisty. Tylko nie do końca rozumiem dlaczego dla „nacjonalistów” hiszpańskich palestyńsko-arabski nacjonalizm miał by być lepszy od palestyńsko-żydowskiego. Widocznie ich nacjonaliści są dokładnie tacy jak nasi „poloniści”, którzy dogadują się z post-banderowcami przeciw syjonistom itp.

 5. Boryna said

  Pewnie JarKacz poleci zatańczyć tam chanuki.

 6. Marucha said

  Re 4:
  żaden prawdziwy nacjonalista nie zniesie innego nacjonalisty

  To nie jest prawda. Nacjonaliści z różnych krajów często ze sobą współpracują

 7. Fran SA said

  Ad. 4
  Syo Troll
  Co ma piernik do wiatraka, a Chanuka do syjonizmu? Zdaje sie, ze zarowno syjon jak i Chanuka sa swieckie – Chanuka – to dosc swiezy wynalazek, po to, zeby zamacic i w czasie jankesowskiego Dziekczynienia jak i naszego Bozego Narodzenia.

  Wiec moze jakis zwiazek ma, co widac na zalaczonym obrazku:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/globalna-religijnosc-xxi-wieku-grafika-2013-12


  Nie zdziwiłbym się, gdyby Biedroń okazała się być korzenna – admin

 8. MatkaPolka said

  CHANUKA – ŻYDOWSKI TRYUMFALIZM

  Co demonstrują Żydzi zapalając CHANUKIJE

  Na żydowskie święto Chanuka zapala się 8 ramienny świecznik zwany Chanukija. Również miejsce na świeczniku zajmuje szamasz (pomocnik) osobna, (9-ta)dziewiąta świeczka, która służy do zapalania,- która również ma swoje miejsce na chanukiji, nie może jednak znajdować się w jednym rzędzie z pozostałymi świeczkami. (Menora to siedmioramienny świecznik )

  Żydzi celebrują Chanukę dla upamiętnienia zwycięstwa Judy Machabeusza nad Syro-Grekami,
  Powstania wskazującego na pokonanie WIĘKSZOŚCI przemocą, podstępem oraz mordami
  .

  Zwyczaj nakazuje, aby kobiety nie pracowały, podczas gdy palą się światła Chanuki, a czasem nawet jest on rozszerzany na cały czas trwania święta. Kobiety cieszą się, bowiem szczególnymi względami podczas Chanuki na pamiątkę czynu Judyty.

  Judyta, bowiem weszła podstępem do wrogiego obozu, do namiotu Holofernesa, wodza Syro-Greków. Napoiła go mlekiem i gdy ten zasnął, ucięła mu głowę… Wydarzenie to zaważyło na zwycięstwie Machabeuszy.

  Za czasów Drugiej Świątyni, w II wieku p.n.e., na terenie Izraela panował Antioch IV z syro-greckiej dynastii Seleucydów.

  Część Żydów uległa wtenczas wpływom helleńskim, widocznym przede wszystkim w posługiwaniu się greką i w stroju, nie zaś bezpośrednio w sferze religijnej.
  Antioch, który w czasie swoich rządów wszczął prześladowania przeciw Żydom zabronił im praktykowania judaizmu, nakazując kult bogów greckich.

  W końcu wprowadził on do Świątyni posąg Zeusa Olimpijskiego i zaczął uprawiać w niej kult, bezczeszcząc Świątynię. Dla Żydów taka sytuacja była nie do przyjęcia.

  Podnieśli przeciwko Seleucydom powstanie na czele, którego stanął Juda Machabeusz, który doprowadził ich do zwycięstwa. On właśnie oczyściwszy Świątynię i rozebrawszy skalany ołtarz, przywrócił kult Boga Żydów i na nowo poświęcił Świątynię.

  Dla upamiętnienia zwycięstwa Judy Machabeusza i ponownego wyświęcenia Świątyni, Żydzi obchodzą 25 dnia miesiąca Kislew święto Chanuka

  Nazwa „chanuka” została nadana dla upamiętnienia faktu, że żydowscy wojownicy odpoczęli – hebr. „chanu” – zakończywszy walkę z Syro-Grekami. Miało to miejsce w dniu 25 miesiąca Kislew – zaś zapisaną hebrajskimi literami cyfrę 25, można odczytać jako „ka”.

  Dwa przesłania niesie z sobą święto Chanuka.
  Pierwsze z nich – nawet nieliczny naród, jeśli pragnie być wierny własnej tradycji, może z bożą pomocą odnieść zwycięstwo nad silniejszym, który próbował narzucić mu siłą swoją religię.

  Drugie – wiąże się z oddziaływaniem świata, który może wywierać na człowieka pewien wpływ, jednak nie powinien on nigdy doprowadzić do wyrzeczenia się tożsamości.

  Demonstracji tej tradycji, święta mającego, szczególnie dla Żydów niereligijnych, militarne znaczenie, oraz silnie podkreślającego jego związek z powstaniem Machabeuszy.

  Żydzi kultywują tradycje swoich przodków, wyznawców Talmudu, ale takie zachowanie, dodatkowo w sposób zorganizowany, oraz publiczny nie jest przejawem asymilacji, lecz wskazuje na nacjonalizm, wręcz szowinizm żydowski. Talmud jest księgą morderstw – kodeksem przestępczym.

  Celebrowanie Chnuki i zapalanie Chanukiji jest wyraźnym sygnałem ukrytej, ale znacznej mniejszości żydowskiej, że tak jak Machabeusze możemy walczyć z większością.

  Celebrowanie Chanuki to wyraźny Antypolonizm

  Ni mniej ni więcej jest to nawoływanie do nienawiści – w stosunku do Polaków – to żydowski tryumfalizm

  Jest sygnałem dla Polaków, że Żydzi mogą ponownie powstać i pokonać Polaków, albo też tego, że już tego dokonali – już wygraliśmy z Polakami. Na poziomie Sejmu i Senatu – gdzie siedzi ukryta sitwa żydowska udająca Polaków, gdzie Żydzi siedzą w wyniku permanentnie fałszowanych wyborów. !!

  Takie praktyki byłyby być może jeszcze do tolerowania, gdyby były one ograniczone do pojedynczych osób, np. w miejscach kultu religijnego. Ale jeśli stawia się Chanukije w centralnym miejscu Warszawy, jeżeli tego rodzaju manifestacji dopuszcza się prezydent i marszałek Sejmu RP, parlamentarzyści, na terenie urzędów państwowych, to rodzi się pytanie – czy takie zachowanie nie jest tożsame z tym z lat 1967-1968, gdzie poszczególni Żydzi, tacy jak Karol Głogowski grozili Polakom użyciem bomby atomowej i wzięciem odwetu za próbę rozliczenia żydowskich rządów z lat 1945-1967, w tym ukrócenia syjonizmu, wypominania dominacji w życiu publicznym osób narodowości żydowskiej?

  A może to prawdziwy test środowisk żydowskich na okoliczność wysondowania wytrzymałości Polaków? Zbadanie, czy już można pójść na całość i bez zahamowań budować Judeopolonie?

  Chanukije i Menory stawia się w wielu miastach, państwach i stolicach świata – znaczenie symboliczne jest te same ; jest to publiczne nawoływani a do nienawiści

  W świetle kodeksu karnego, tj. propagowania nienawiści rasowej, w tym przypadku z hipotetycznym użyciem wobec Polaków przemocy.

  Organizatorem uroczystości żydowskiego święta Chanuka w Polsce, którego publiczna oprawa wyraża się w zapaleniu kolejnej świeczki menory, jest Chabad Polska – filia międzynarodowego ruchu Chabad- Lubavitch – największej żydowskiej organizacji „edukacyjnej i społecznej na świecie”.(za PAP)

  Sekta Chabad Lubawicz – jest znana z tego, ze planuje redukcje ludności Ziemi do 500 milionów, a wiec ni mniej ni więcej tylko mówi i planuje ludobójstwo na wielka skalę.

  Na koniec rodzi się pytanie – jak dochodzi do sytuacji, że po raz kolejny prezydentem RP zostaje osoba narodowości żydowskiej, że Sejm i Senat jest zdominowany przez osoby tej nacji?

  Czy znowu Żydzi powiedzą – spisek i paranoja?

  Jeżeli nie jest to zborne i zorganizowane działanie międzynarodowego środowiska żydowskiego- to jakie jest wytłumaczenie tego fenomenu? Jak do tego dochodzi? Odpowiedź jest jedna.
  Ustawiona przez Żydów na początku przemian ordynacja wyborcza i antypolonizm mediów.

  Można było sfałszować „Protokoły Mędrców Syjonu”,to samo można było np. zrobić z referatem Bermana, wygłoszonym w Wałbrzychu w 1945 roku, ale nie można komuś sfałszować pochodzenia.
  To jest weryfikowalne i niekiedy bardzo proste.

  Parlamentarzyści RP tak panicznie boją sie ujawnienia swoich korzeni, że na stronie sejmowej nie umieszcza się nic poza datą urodzenia.

  Obecne zachowanie to ciąg dalszy prowokowania Polaków.
  Na stronie www ambasady Izraela w Warszawie w miejsce Kolumny Zygmunta i na tło Zamku Królewskiego wstawiono Menorę. Żydzi nagminnie profanują polskie symbole dokonują profanacji symboli narodowych Polaków, to jakoś TVN i

  Co demonstrują Żydzi zapalając CHANUKIJE w urzędach?
  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=340

  Zarówno u Prezydenta jak i w Sejmie z dużą pompą obchodzono święto Chanuki. Co jest przyczyną takiej demonstracji tej tradycji, święta mającego militarne znaczenie, oraz silnie podkreślającego związek z powstaniem Machabeuszy?

  Zarówno u Prezydenta jak i w Sejmie z dużym rozmachem i oprawa medialną obchodzono święto Chanuki.

  Co jest przyczyną tak ogromnej demonstracji tej tradycji, święta mającego, szczególnie dla Żydów niereligijnych, militarne znaczenie, oraz silnie podkreślającego jego związek z powstaniem Machabeuszy?

  Powstania wskazującego na pokonanie większości przemocą oraz mordami?

  Można zrozumieć, że Kaczyńscy, osoby narodowości żydowskiej, podobnie jak gro osób w Kancelarii Prezydenta – jego rodacy, oraz niektórzy parlametarzyści, również osoby narodowości żydowskiej (od RN: tych jest obecnie niestety większość), kultywują tradycje swoich przodków wyznania mojżeszowego, ale takie zachowanie, dodatkowo w sposób zorganizowany, oraz publiczny nie jest przejawem asymilacji lecz wskazuje na nacjonalizm, wręcz szowinizm żydowski.

  Czy zatem Polską rządzą żydowscy szowiniści? Kim są Kaczyńscy, na co dzień dla Polaków katolicy, a od święta Żydzi?

  Takie praktyki były by jeszcze do zaakceptowania, gdyby były one ograniczone do pojedynczych osób, np. w miejscach kultu religijnego, ale jeżeli tego rodzaju manifestacji dopuszcza się prezydent i marszałek Sejmu RP, parlamentrzyści, na terenie urzędów państwowych, to rodzi się pytanie – czy takie zachowanie nie jest tożsame z tym z lat 1967-1968, gdzie poszczególni Zydzi, taci jak Karol Głogowski grożili Polakom użyciem bomby atomowej i wzięciem odwetu za próbę rozliczenia żydowskich rządów z lat 1945-1967, w tym ukrócenia syjonizmu, wypominania dominacji w życiu publicznym osób narodowości żydowskiej?

  Zydzi uważaja, że jest coś takiego jak „subtelny antsemityzm”, ale czyż próba wysyłania sygnału ukrytej, ale znacznej mniejszości żydowskiej, że jak Machabeusze możemy walczyć z większością, nie wyczerpuje znamiom czegoś wiecej niż subtelny antypolonizm?

  Czy nie jest sygnałem dla Polaków, że Żydzi mogą ponownie powstać i pokonać Polaków, albo też tego, że już wygraliśmy z Polakami. Na poziomie parlamentu.

  A może to prawdziwy test środowisk żydowskich na okoliczność wysondowania wytrzymałości Polaków? Zbadanie, czy już można pójść na całość i bez zahamowań budować Judeopolonie?

  Można wprawdzie akceptować krzyż na sali plenarnej Sejmu, bo jest on jedynie oznaką tego, że Polska jest krajem, gdzie wprawdzie występuje rozdział państwa od wiary, ale niemniej jednak, jest krajem o tradycji chrześcijańskiej. Krzyż nie jest tym samym, co przypominanie czy pokazywanie Polakom przez prezydenta i paralemtarzystów RP, osób narodowości lub pochodzenia żydowskiego, tragedii i pamięci żydowskiego powstania sprzed ponad 2 tyś lat czy też walk religijnych.

  Czemu to ma służyć?
  Takie zachowanie należy też badać przez pryzmat kodeksu karnego, tj. propagowania nienawiści rasowej, w tym przypadku z hipotetycznym użyciem wobec Polaków przemocy. Szersze spojrzenie pozwala też interpretować zachowania takich osób na okoliczność przepisów karnych z części szczególnej K.K.

  Przesłanka publicznego nawoływani a do nienawiści została wyczerpana. Stosowny wniosek o zbadanie istoty takiego działania na terenie pałacu prezydenckiego oraz parlamentu zostanie do właściwej prokuratury wniesiony.

  Na koniec rodzi się pytanie – jak dochodzi do sytuacji, że po raz kolejny prezydentem RP zostaje osoba narodowości żydowskiej, że Sejm i Senat jest zdominowany przez osoby tej nacji?
  Czy znowu Żydzi powiedzą – spisek i paranoja?

  Jeżeli nie jest to zborne i zorganizowane działanie międzynarodowego środowiska żydowskiego – to jakie jest wytłumaczenie tego fenomenu? Jak do tego dochodzi? Jest jedna odpowiedż. Ustawiona przez Zydów na początku przemian ordynacja wyborcza i antpolonizm mediów.

  Można było sfałszować „Protokoły Mędrców Syjonu”, to samo można było np. zrobić z referatem Bermana, wygłoszonym w Wałbrzychu w 1945 roku, ale nie można komuś sfałszować pochodzenia. To jest weryfikowalne i niekiedy bardzo proste.

  Parlamentarzyści RP tak panicznie boją sie ujawnienia swoich korzeni, że na stronie sejmowej nie umieszcza się nic poza datą urodzenia.

  Obecne zachowanie to ciąg dalszy prowokowania Polaków. Na stronie www ambasady Izraela w Warszawie w miejsce Kolumny Zygmunta i na tło Zamku Królewskiego wstawiono Menore. Zydzi dochodzą się z austriackimi biskupami, że ci prowakuja ich w Jerozlimie, ale jak dokonują profanacji symboli narodowych Polaków, to jakoś TVN i Telewizja Urbańskiego nie traci na ten temat nawet jednego zdania.

  Organizatorem uroczystości żydowskiego święta Chanuka w Polsce, którego publiczna oprawa wyraża się w zapaleniu kolejnej świeczki menory, jest Chabad Polska – filia międzynarodowego ruchu Chabad- Lubavitch – największej żydowskiej organizacji „edukacyjnej i społecznej na świecie”. (za PAP)
  Sekta Chabad Lubawicz – jest znana z tego, że planuje redukcje ludności Ziemi do 500 milionów, a wiec ni mniej ni więcej tylko mówi i planuje ludobójstwo.

  pl.wikipedia.org/wiki/Chabad-Lubavitch

  Poniżej linki do różnych stron, opisujących święto Chanuki

  Za czasów Drugiej Świątyni, w II wieku p.n.e., na terenie Izraela panował Antioch IV z syro-greckiej dynastii Seleucydów.
  Część Żydów uległa wtenczas wpływom helleńskim, widocznym przede wszystkim w posługiwaniu się greką i w stroju, nie zaś bezpośrednio w sferze religijnej. Antioch, który w czasie swoich rządów wszczął prześladowania przeciw Żydom zabronił im praktykowania judaizmu, nakazując kult bogów greckich.

  W końcu wprowadził on do Świątyni posąg Zeusa Olimpijskiego i zaczął uprawiać w niej kult, bezczeszcząc Świątynię. Dla Żydów taka sytuacja była nie do przyjęcia.

  Podnieśli przeciwko Seleucydom powstanie na czele, którego stanął Juda Machabeusz, który doprowadził ich do zwycięstwa. On właśnie oczyściwszy Świątynię i rozebrawszy skalany ołtarz, przywrócił kult Boga Żydów i na nowo poświęcił Świątynię.

  Dla upamiętnienia zwycięstwa Judy Machabeusza i ponownego wyświęcenia Świątyni, Żydzi obchodzą 25 dnia miesiąca Kislew święto Chanuka.

  Nazwa „chanuka” została nadana dla upamiętnienia faktu, że żydowscy wojownicy odpoczęli – hebr. „chanu” – zakończywszy walkę z Syro-Grekami. Miało to miejsce w dniu 25 miesiąca Kislew – zaś zapisaną hebrajskimi literami cyfrę 25, można odczytać jako „ka”.

  Dwa przesłania niesie z sobą święto Chanuka. Pierwsze z nich – nawet nieliczny naród, jeśli pragnie być wierny własnej tradycji, może z bożą pomocą odnieść zwycięstwo nad silniejszym, który próbował narzucić mu siłą swoją religię. Drugie – wiąże się z oddziaływaniem świata, który może wywierać na człowieka pewien wpływ, jednak nie powinien on nigdy doprowadzić do wyrzeczenia się tożsamości.

  Wiele jest interpretacji i legend związanych z powstaniem święta Chanuka. Jedna z nich powiada, że gdy Juda Machabeusz przystąpił do porządkowania zbezczeszczonej Świątyni, znalazł tylko jedno naczynie zawierające nieskalaną oliwę, która mogłaby służyć do rozpalenia Menory. Niestety, naczynie było tak małe, że oliwa mogłaby starczyć tylko na jeden dzień. Potrzebna była bowiem oliwa na osiem dni, gdyż tyle czasu potrzeba było aby sporządzić nową, czystą oliwę. I wtedy stał się cud, i oliwa z małego naczynka paliła się przez pełne osiem dni.
  Dla upamiętnienia cudu chanukowego zapala się podczas święta ośmioramienny świecznik – chanukiję.

  Zwyczaje i obrzędy

  Centralnym obrzędem Chanuki jest zapalanie świec na chanukiji. W dzisiejszych czasach używa się świec, ale pierwotnie używano do tego celu glinianych lub metalowych lamp oliwnych z ośmioma miejscami na knot. Świece chanukowe zapala się w ten sposób, że pierwszego dnia zapala się pierwszą świecę, zaczynając od prawej strony, i w ciągu następnych dni dodaje się po jednej świeczce, tak że ósmego dnia płonie cała chanukija. Drugiego dnia zapalanie zaczyna się od drugiej świeczki, przypisanej na ten dzień i dopiero potem zapala się tę, która płonęła dnia poprzedniego. Tak postępuje się również w kolejne dni święta.

  Zapalaniu świec towarzyszą następujące błogosławieństwa:

  „Błogosławiony jesteś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, który uświęciłeś nas swymi przykazaniami i przykazałeś nam zapalać światło Chanuki” i „Błogosławiony jesteś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, za to, że uczyniłeś cuda naszym ojcom w owych dniach, w tamtym czasie”. Pierwszego dnia Chanuki dodaje się jeszcze: „Błogosławiony jesteś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, za to, że dałeś nam życie, zachowałeś nas i doprowadziłeś do dzisiejszego dnia”.

  Światła chanukowe powinny palić się co najmniej przez pół godziny, a jeśli zgasną, należy je zapalić ponownie, ale już bez powyższego błogosławieństwa. Do zapalania służy osobna, dziewiąta świeczka – szamasz (pomocnik) – która również ma swoje miejsce na chanukiji, nie może jednak znajdować się w jednym rzędzie z pozostałymi świeczkami.

  Nie można bowiem zapalać świateł chanukowych jedno od drugiego, ani też dopuścić, aby płomienie się stykały. Oprócz chanukiji musi palić się inne światło, gdyż tradycja zakazuje czerpania korzyści ze światła świecznika – ma ono służyć tylko dla uczczenia święta.

  Każdego dnia święta recytuje się cały Hallel (odpowiednie Psalmy), natomiast czytane w czasie Chanuki fragmenty Tory opowiadają o poświęceniu Przybytku na pustyni i zapaleniu Menory, oraz o darach, jakie zostały wtedy złożone przez książąt Izraela.

  Ponadto przy zapalaniu świec śpiewana jest pieśń „Maoz cur”.

  Zwyczaj nakazuje, aby kobiety nie pracowały, podczas gdy palą się światła Chanuki, a czasem nawet jest on rozszerzany na cały czas trwania święta. Kobiety cieszą się, bowiem szczególnymi względami podczas Chanuki na pamiątkę czynu Judyty.

  Judyta, bowiem weszła podstępem do wrogiego obozu, do namiotu Holofernesa, wodza Syro-Greków. Napoiła go mlekiem i gdy ten zasnął, ucięła mu głowę… Wydarzenie to zaważyło na zwycięstwie Machabeuszy.

  http://www.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=68

  Chanukija zapłonęła na Placu Grzybowskim w Warszawie
  Na Placu Grzybowskim w Warszawie zapłonęła pierwsza świeca w ustawionej tam chanukiji.
  Tym samym rozpoczęła się Chanuka – żydowskie święto świateł. Podczas trwającego osiem dni święta każdego dnia na dziewięcioramiennym świeczniku Żydzi zapalają jedną świecę

  Pierwszą chanukową świecę zapalił rabin warszawskiej gminy żydowskiej Stas Wojciechowicz wraz z przewod¬niczącym Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Piotrem Kadlcikiem.
  Kadlcik przypomniał, że choć dziś święto Chanuka kojarzy się głównie z dziećmi, zabawą i prezentami, to tak na¬prawdę upamiętnia wojowników i gotowość do walki o swoje prawa i tradycje. .
  – To święto dla nas, mieszkańców Warszawy, Żydów i Polaków, jest ważne ze względu na to, że jest ono świę¬tem ludzi, którzy są gotowi zrobić bardzo wiele dla zachowania swojej tożsamości narodowej (…). Myślę, że dla¬tego to święto jest wspólne – powiedział.
  W uroczystości – oprócz członków gminy żydowskiej – wzięli udział m.in. ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński oraz burmistrz dzielnicy Wola Urszula Kierzkowska. Członkowie gminy przeszli następnie do pobliskiej Synagogi im. Zalmana i Rywki Małżonków Nożyków – jedynej czynnej przedwojennej synagogi w stolicy – gdzie mogli spróbować cha¬nukowych potraw, m.in. placków i pączków.
  Podczas trwającego osiem dni święta każdego dnia na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku Żydzi za¬palają jedną świecę. Na dziewiątym, pomocniczym ramieniu świecznika znajduje się szamasz – świeczka, od której płomienia odpala się kolejne.
  Święto zostało ustanowione po zwycięstwie Machabeuszy nad Grekami. Hellenistyczny władca Antioch IV, zdo¬bywając wcześniej Jerozolimę, zabronił żydowskich obrządków i nakazał prześladowanie niestosujących się do zakazu. Po pokonaniu najeźdźców w 164 r. p.n.e. Żydzi ponownie poświęcili Świątynię Jerozolimską, gdzie pod¬czas najazdu grecki król wprowadził kult jednego z hellenistycznych bóstw.
  Chanuka trwa osiem dni, bo tyle trwał cud, który wydarzył się w czasie ponownego poświęcenia świątyni – po¬trzebna do sprawowania obrządków oliwa paliła się przez osiem dni, choć przewidywano, że wystarczy jej zaled¬wie na jeden dzień [Należy wyjaśnić, że miało to miejsce w tym czasie, kiedy jeszcze naród żydowski był wierny Bogu. Przez okrutne zamordowanie swojego Mesjasza – Jezusa Chrystusa – Drugiej Osoby Trójcy Świętej, żydzi wyrzekli się Boga Prawdziwego, tym samym automatycznie stając po stronie szatana. – Admin]
  W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia miesiąca Kislew; w tradycyjnym kalendarzu jego obchody wypadają od listopada do grudnia i rokrocznie przybliżają się lub oddalają od świąt Bożego Narodzenia.

  FAKTY BIBUŁY:
  Chanuka to żydowskie “Święto Światła trwające osiem dni. Najważniejszym rytuałem święta jest zapalanie kolejno świateł: jednego – pierwszego dnia święta, dwóch – drugiego, aż do ósmego dnia, kiedy to zapalane jest osiem świateł. Używany jest do tego charakterystyczny, dziewięcioramienny świecznik zwany chanukiją, zwany też chanukową menorą (siedmioramienny świecznik).”
  Ceremonię zapalenia żydowskich symboli w gmachach państwowych nagłaśnia się i celebruje się w sytuacji gdy oficjalnie w Polsce zarejestrowanych jest zaledwie około tysiąca Żydów (czy nawet kilkunaście tysięcy – zależy jak kto liczy).
  Akcję zapalania chanukowych menor organizuje na całym świecie ortodoksyjna sekta Chabad-Lubavitch. Czym jest sekta Lubawiczerów i cały skupiający się w niej jak w soczewce żydowski fanatyzm religijny? W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch powiedział szczerze czym kieruje się ten rasistowski ruch:
  “Dusze nie-Żydów (gentiles) są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [..] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA [z komórki ciała Żyda] jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego.[…]
  Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła [bowiem] życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda”.
  Obok mnóstwa przykładów z Talmudu – najbardziej rasistowskiej księgi spisanej ludzką ręką, ukazującej pychę grupy uważającej się za Übermensch – założyciele ruchu Chabad-Lubavitch, określanej dziś jako “największa na świecie żydowska organizacja edukacyjna”, rozwijają te myśli. Oto rabin Shenur Zalman nazywa nie tylko chrześcijan, ale i nie-chrześcijan, czyli wszystkich oprócz Żydów: “śmieciami, odpadkami Boga” (“supernal refuse“) – oczywiście w najgorszym znaczeniu tego określenia. Cytowany powyżej rabin Ginsburg nie wymyśla zatem nic nowego, a jedynie powtarza słowa rabina Zalmana. “Materiał, z którego stworzono nie-Żydów pochodzi z odpadów boskich. W rzeczywistości, oni sami pochodzą ze śmieci (odpadów), a to że jest ich znacznie więcej niż Żydów, jest potwierdzeniem tego, gdyż przecież ilość odpadów jest zawsze większa niż liczba ziaren. […] Wszyscy Żydzi są naturalnie dobrzy, a nie-Żydzi – naturalnie niedobrzy.”
  Jak można zatem oceniać polityków – często nominalnie katolickich – a tym bardziej duchownych katolickich, angażujących się w imprezy celebrowania tego typu symboli religijnych? Wspomaganie ruchu, którego przywódcy oficjalnie i publicznie głoszą rasistowskie hasła, powinno mieć swój epilog w sądzie, auczestniczenie w celebrowaniu świąt i w upublicznianiu symboli religijnych tej religii, której korzenie sięgają wyparcia się Boga, Jego ukrzyżowania, a później, przez dwa tysiąclecia czyniącej z walki z Bogiem swój główny cel – jest zdradą Jezusa Chrystusa.
  Za: Wirtualna Polonia (2013-11-28)
  Za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=14748#more-14748
  Data publikacji: 30.11.2013

  CHANUKA – ŻYDOWSKI TRYUMFALIZM

  Żydzi celebrują Chanukę dla upamiętnienia zwycięstwa Judy Machabeusza nad Syro-Grekami.

  Powstania wskazującego na pokonanie WIĘKSZOŚCI przemocą, podstępem oraz mordami.

  Zwyczaj nakazuje, aby kobiety nie pracowały, podczas gdy palą się światła Chanuki, a czasem nawet jest on rozszerzany na cały czas trwania święta. Kobiety cieszą się, bowiem szczególnymi względami podczas Chanuki na pamiątkę czynu Judyty.

  Judyta, bowiem weszła podstępem do wrogiego obozu, do namiotu Holofernesa, wodza Syro-Greków. Napoiła go mlekiem i gdy ten zasnął, ucięła mu głowę… Wydarzenie to zaważyło na zwycięstwie Machabeuszy.

  Celebrowanie Chnuki i zapalanie Chanukiji jest wyraźnym sygnałem ukrytej, ale znacznej mniejszości żydowskiej, że tak jak Machabeusze możemy walczyć z większością.

  Celebrowanie Chanuki w Polsce to wyraźny Antypolonizm

  Żydzi kultywują tradycje swoich przodków, wyznawców Talmudu, ale takie zachowanie, dodatkowo w sposób zorganizowany, oraz publiczny nie jest przejawem asymilacji, lecz wskazuje na nacjonalizm, wręcz szowinizm żydowski. Talmud jest księgą morderstw – kodeksem przestępczym.

  Ni mniej ni więcej jest to nawoływanie do nienawiści – w stosunku do Polaków – żydowski tryumfalizm

  Jest sygnałem dla Polaków, że Żydzi mogą ponownie powstać i pokonać Polaków, albo też tego, że już tego dokonali – już wygraliśmy z Polakami. Na poziomie Sejmu i Senatu – gdzie siedzi ukryta sitwa żydowska udająca Polaków, gdzie Żydzi siedzą w wyniku permanentnie fałszowanych wyborów. !!

  A może to prawdziwy test środowisk żydowskich na okoliczność wysondowania wytrzymałości Polaków? Zbadanie, czy już można pójść na całość i bez zahamowań budować Judeopolonie?

  W świetle kodeksu karnego, tj. propagowania nienawiści rasowej, w tym przypadku z hipotetycznym użyciem wobec Polaków przemocy.

  Organizatorem uroczystości żydowskiego święta Chanuka w Polsce, jest Chabad Polska – filia międzynarodowego ruchu Chabad- Lubavitch – największej żydowskiej organizacji „edukacyjnej i społecznej na świecie” (PAP) – znana z tego ze planuje redukcje ludności Ziemi do 500 milionów, a wiec ni mniej ni więcej tylko mówi i planuje ludobójstwo na wielka skalę.

  W świetle kodeksu karnego, tj. propagowania nienawiści rasowej, w tym przypadku z hipotetycznym użyciem wobec Polaków przemocy.

  Na koniec rodzi się pytanie – jak dochodzi do sytuacji, że po raz kolejny prezydentem RP zostaje osoba narodowości żydowskiej, że Sejm i Senat jest zdominowany przez osoby tej nacji?

  Czy znowu Żydzi powiedzą – spisek i paranoja?

  Jeżeli nie jest to zborne i zorganizowane działanie międzynarodowego środowiska żydowskiego- to jakie jest wytłumaczenie tego fenomenu? Jak do tego dochodzi? Odpowiedź jest jedna.
  Ustawiona przez Żydów na początku przemian ordynacja wyborcza i antypolonizm mediów.

 9. Fran SA said

  Jakby ktos mial watpliwosci:

  Jewish war on Christmas:

  http://freedom4um.com/cgi-bin/readart.cgi?ArtNum=160930

  Marketing Hanukkah

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4461653,00.html

 10. Zbyszko said

  Matka Polka @8, to co napisałaś jest przyrażające, ale nie jest to nowością, bo można o tym przeczytac od jakiegos już czasu w róznych miejscach. Polacy jednak liczą na to że Zydzi wcielą ich w te 500mln w ramach wdzięczności za przyjęcie ich, gdy w innych krajach europy byli przeganiani a także za ratowanie ich w czasie II wojny, gdzie tysiące Polaków oddało swoje życie za ich ratowanie.

  Liczyć na żydowską wdzięczność? To już prędzej można by oczekiwać mądrej wypowiedzi od p. Rysia, która wzbogaci forum i z której czegoś się nauczymy.
  Admin

 11. Zbyszko said

  Marucha, niestety, my tu sobie robimy jaja a sytuacja przypomina mi tą widziana kiedyś w ubojni bydła rzeźni miejskiej (ale na szczęście nie był to ubój rytualny) kiedy to oczekukujące na swoją kolej osobniki męskie czyniły jeszcze zaloty w stosunku do żeńskich.
  P.S. ubój odbywał się tak humiatarną metodą że potencjalne ofary do końca nie czuły tego że idą na żeź, bo te poddawane ubojowi praktycznie niemal natychmiast traciły świadomośc. Było to jeszcze za komuny, która jak widac szanowała polskie tradycje franciszkańskie w stosunku do zwierząt.

 12. syoTroll said

  ad 6 Panie Gajowy, być może użyłem niewłaściwych słów, być może. Jednak nie rozumiem, powtarzam ja nie rozumiem ich „palestyno-filli” przy jednoczesnej „izraelo-fobii”, widać w Hiszpanii Arabowie znowu, po sześciu wiekach są cool, a żydzi wciąż nie. Ale, parafrazując reklamę pewnej szwedzkiej firmy, to jest ich kraj. 🙂
  ad 7 Nie zgodzę się z panem choć nie twierdzę, że się nie mylę. W mojej prywatnej, powtarzam prywatnej, opinii Chanuka ma tyle wspólnego z syjonizmem co Boże Narodzenie z Wielkim Krasnalem z reklamy pewnej hamerykańskiej firmy, czy Maria – matka Jezusa Chrystusa z Zakonem Rycerskim NMP (domu niemieckiego) i jego działalnością w XIII-XVI w na terenach leżących na północ od ówczesnych ziem polskich i na ich pograniczu.
  Jakby co ja już spotkałem się również z taką interpretacją amerykańskiego Święta Dziękczynienia, że amerykanie świętują fakt pozbycia się nadmiaru Indian.
  ad 8 Obchody Chanuki nie powinny być finansowane z pieniędzy wszystkich obywateli kraju. Napisała pani, że są dwa przesłania jakie „niesie ze sobą święto Chanuka.
  – Pierwsze z nich – nawet nieliczny naród, jeśli pragnie być wierny własnej tradycji, może z bożą pomocą odnieść zwycięstwo nad silniejszym, który próbował narzucić mu siłą swoją religię.
  – Drugie – wiąże się z oddziaływaniem świata, który może wywierać na człowieka pewien wpływ, jednak nie powinien on nigdy doprowadzić do wyrzeczenia się tożsamości.”
  I tak powinniśmy to zostawić. Czy jest to antypolonizm ? Tak, o ile fakt przetrwania żydów i ich religii na ziemiach polskich jest jest anty polonistyczny. Tak, jeśli uznamy że wytępienie wszystkich przedstawicieli mniejszości etnicznych i religijnych jest zaszczytnym prawem i obowiązkiem „prawdziwych Polaków”. Ale czym wtedy owi „prawdziwi Polacy” będą się różnić od ouno-upowców którzy dokonali rzezi na Wołyniu. Językiem ?
  „Chanukije i Menory stawia się w wielu miastach, państwach i stolicach świata – znaczenie symboliczne jest te same; jest to publiczne nawoływani a do nienawiści”. Nienawiści do kogo ? Autochtonów czy żydów ? Bo są sądząc z reakcji to, w mojej opinii wygląda na to, że wystawia się je po to aby tambylcy wiedzieli gdzie należy okazywać nienawiść do żydów i judeofobię, bo inaczej na pewno by jej nie okazywali, oczywiście ze strachu albo z braku celu.
  ad 9 Czym innym jest SAMO święto a czym innym decyzje polityczne władz nie naszej ojczyzny.

 13. Plausi said

  Murzynek Obambo

  też świętuje Chanukę.

  Nie tylko chrześcijaństwo, to cała ludzkość jest zagrożona przez bandy koczowników i tylko patrzeć, jak Mikołaj i dzieciątko będą latali z menorą.

 14. Plausi said

  Przeoczyłem

  a przecież chodzi o to samo:

  „Dzieło św. Bonifacego już od 11 lat angażuje się na rzecz obrony prawdziwego św. Mikołaja. Również i w tym roku członkowie organizacji wezwali do ogólnokrajowej akcji pt. „Strefa wolna od amerykańskiego Mikołaja“. Komercyjny „Santa Claus” wypacza sens zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – tłumaczą katolicy.”

  „Santa Claus” to inny towarzysz czcicieli Chanuki.

 15. vigil-tu-1 said

  Ale katolicy(ignoranci) modlimy sie tez ze wyszlismy z egipskiej niewoli to Channuki nie mozemy zaakceptowac na 7 dni?

 16. anatom said

  ja sram nazydof I I sfiecki hanucki!

  Jeszcze trochę ich rządów i nie będzie Pan miał czym srać…
  Admin

 17. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/12/09/ […]

 18. veely said

  Zas najbardziej tragiczno-smiesznym jest fakt, ze tak male jaszczurcze plemie podporzadkowalo sobie swiat, malo tego, coraz bardziej i dalej ichnie chamstwo sie posuwa. I nikt nic nie robi, he.
  Mam gleboko w tylku ichnie hanuki czy tez inne havanagile i nie mam ochoty patrzec dluzej , jak w moim kraju rozne suki-szczuki dra morde. Ale do tego trzeba Rodakow z jajami, a nie tlum ciagle narzekajacych, krzyczacych a zaraz po tym idacym na wystep Dody czy innej Q-wy polskie estrady. Tak, ze pamietajcie o tym podczas najblizszych wyborow, aby zadna prozydowska q-wa polityczna nie dorwala sie do wladzy.

 19. Fran SA said

  Ad.12
  Syo Troll
  Pozwole sobie miec inne zdanie.
  Czymkolwiek Chanuka nie jest – a jak sami zydzi sie przyznaja, ze jest to swiezy wynalazek – to ta cala menora NIE MA PRAWA zastepowac polskich, katolickich symboli w polskich instytucjach i kosciolach.
  Nie zyczymy sobie Koranu na polskim oltarzu i nie zyczymy sobie Menory na polskim oltarzu. To chyba proste. Swiete ksiegi Wedy i Rygwedy tez nie powinny zalegac w katolickich kosciolach. Od tego sa hinduskie swiatynie.

  Chanuka nie jest zadnym symbolem religijnym. Jest to bardzo swieckie narzedzie przyzwyczajania narodow do tego widoku – w ogromnych rozmiarach- zeby wszyscy wiedzieli, kto tu rzadzi.
  Dlatego duza bezczelnoscia jest wstawienie tego swieta w okolicy Bozego Narodzenia, a w tym roku im ‚wypadlo’ w czasie Dziekczynienia. To nie zaden przypadek.
  Obchodzenie Chanuki jako swieta religijnego jest takie samo jak obchodzenie Bitwy pod Grunwaldem jako religijnego wydarzenia.

  A radze przygladnac sie jak to naprawde bylo z tymi machabeuszami bo
  Matka Polka korzystala z dosc popularnego zrodla. Niekoniecznie historycznego.

 20. Fran SA said

  Ad.4
  Syon Troll
  O nacjonalistach:
  A co robia izraelscy nacjonalisci na polskiej ziemi?????

 21. syoTroll said

  ad 19-20 W porządku, mamy prawo mieć przeciwne zdania na temat świąt żydowskich i ich symboli. Obaj się zgadzamy w kwestii ZASTĘPOWANIA symboli chrześcijańskich niechrześcijańskimi jeśli chodzi o miejsca kultu religijnego. A co do pytania „co robia izraelscy nacjonalisci na polskiej ziemi” ? Nie wiem, nie pytałem się, szczerze mówiąc nie spotkałem ich wielu na polskiej ziemi. Może miałem takiego farta, albo nie bywałem tam gdzie oni się pojawiają. Owszem w telewizji widywałem osoby, które na różnych portalach są oskarżane o syjonizm, ale ja osobiście tego rzekomego „syjonizmu” w ich wypowiedziach nie słyszałem. Może nie jestem wyczulony.

 22. Krzysztof1942 said

  Tak czytam i czytam i dziwię się … Rozprawiamy co działo się 2000 lat w Palestynie ? Co ma święto hanuki do tych wydarzeń ?
  To jakaś paranoja !!!
  Żyjemy w XXI wieku i patrzmy na dziś !!!
  Chcą zlikwidować krzyż w sejmie, ale zgadzają się na święto żydowskie ???
  A może tak, z okazji Świąt Bożego Narodzenia odprawić Mszę Świętą w sejmie !!!
  Niech żydzi sobie świętują we własnych domach (prywatnych i religijnych), Polaków, katolików, jest w Polsce 95%, więc w polskim sejmie powinno się świętować Boże Narodzenie !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: