Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ministerstwo Finansów tworzyło przepisy pod wpływem mafii? „Infoafera to przy tym zabawa pensjonarek”

Posted by Marucha w dniu 2013-12-10 (Wtorek)

Z całą pewnością można mówić o tym, że mafia miała wpływ na urzędników ministerstwa finansów i na tworzone przez nich prawo – mówi nam Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP wysłało do CBA 30-stronicowy raport o tym, jak latami MF tworzyło przepisy służące przestępcom. Prokuratura przyznała im rację. Kaźmierczak twierdzi, że za rządów PO ten proceder cały czas funkcjonuje.

Jak by Pan określił to, co działo się w Ministerstwie Finansów? Współpraca mafii i ministerstwa, czy ministerstwo tworzyło prawo pod naciskiem, wpływem mafii, zorganizowanych grup przestępczych?

Cezary Kaźmierczak: To nie jest polityka systemowa, więc nie można mówić o całym ministerstwie, a o poszczególnych urzędnikach ministerstwa. Z całą pewnością jednak można mówić o tym, że mafia miała wpływ na nich i na tworzone przez nich prawo.

Na czym to polegało?

W MF, na poziomie rozporządzeń, tworzono przepisy, które otwierały różnego rodzaju furtki, o których nikt nie wiedział – oprócz grup przestępczych – a które w ciągu 2-3 lat umożliwiały dokonywanie ogromnych przeketów. Potem ktoś to wykrywał, było to uszczelniane, a już w kolejnym rozporządzeniu proceder się powtarzał i znowu wiedzieli o tym tylko przestępcy. My analizowaliśmy to na przestrzeni wielu lat i miało to charakter ciągły.

Co na to prokuratura?

Prokurator Jarosław Szklarczyk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przyznał nam rację, że bez wątpienia dochodziło w ministerstwie do przestępstw, ale oświadczył, że odmawia wszczęcia śledztwa, bo wszystko się przedawniło.

Związek zbadał lata 1989-2006, ale Pan twierdzi, że ten proceder w ministerstwie trwa dalej i cały czas są tworzone przepisy korzystne dla przestępców. To się dzieje również za rządów PO?

Tak. Tutaj, o, 10 maja pisaliśmy do ówczesnego wiceministra finansów Macieja Grabowskiego, wyprzedzająco, że taki jest przepis, który niedługo wchodzi – o kaucji i VAT. Można ten przepis zrozumieć jako swoisty abonament na wyłudzanie podatku VAT bez ryzyka odpowiedzialności. Alarmowaliśmy o tym!

Może Pan wyjaśnić o co w tym chodzi?

Podatnik, na rzecz którego dokonywane są dostawy towarów, nie będzie ponosił odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe, jeśli dostawca zostanie wpisany na specjalną listę podatników po złożeniu kaucji w wysokości 1/5 kwoty należnego podatku, nie mniej niż 100 tysięcy złotych.

Teraz na język polski: oznacza to wyeliminowanie drobnicy i konsolidacja rynku, przestępcy wolą jak jest mniej graczy, bo od małego nie da się wyłudzić łapówki. Po drugie, tworzy się grupę, która po zapłaceniu tych co najmniej 100 tysięcy złotych ma praktycznie zapewnioną bezkarność podatkową.

I co na to ministerstwo? Urzędnicy w ogóle odpisują na Wasze zgłoszenia?

Czasem odpowiadają, czasem nie. Akurat na to pismo z maja nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Jeżeli nic się nie stanie i pan zostanie w zawodzie, a mnie też nikt nie wyrzuci, to spotkamy się za 3-4 lata i o tych przepisach dotyczących kaucji będziemy rozmawiać już jako o przestępstwie. My alarmowaliśmy o tym odpowiednie czynniki państwowe, ale jest cisza.

Może Pan podać jakiś inny przykład takich przekrętów? Żeby pokazać mechanizm takiego działania.

Taki prosty przykład trudno pokazać, bo te przepisy są bardzo skomplikowane. Były tworzone tak, by nikt na pierwszy rzut oka nie mógł tego wykryć. Nasze doniesienie do CBA to około 30 stron analizy prawnej. Często to przekręty polegały na bardzo drobnej zmianie.

Przykład: „Wymóg dokonywania rafinacji” zmienia się na „wymóg dokonywania rerafinacji”. Według nowego brzmienia producenci, korzystający ze zwolnienia podatkowego na specjalistyczne technologie musieli stosować te technologie, choć nie musieli ich posiadać – wbrew temu, co było w poprzednim rozporządzeniu. Ale jak można korzystać z czegoś, czego się nie posiada? Taka drobna zmiana powoduje, że ci, którzy o niej wiedzą, nagle potrafią się do tego dostosować i zarabiać na tym gigantyczne pieniądze. Generalnie w tych przekrętach chodziło o to, by jedną rzecz opodatkować tak, a drugą inaczej – na zwolnieniach podatkowych, na stawkach.

Na jak wysokim szczeblu urzędniczym się to odbywało? Bo nie dokonywali tego szeregowi pracownicy, ale pewnie i nie ministrowie.

Na pewno większość tych przekrętów musieli być zamieszani wyżsi urzędnicy lub wyższy urzędnik ministerstwa. Teoretycznie wszystko na koniec podpisuje minister, ale wiemy, że działa w tym przypadku mechanizm podsuwania różnych papierów do podpisania.

Ja mam wrażenie takie, że istnieje potężne lobby w Polsce, składające się z wyższych urzędników, z których część być może jest przestępcami, którzy lobbują i nie dopuszczają do tego, by przepisy były proste. Gdyby prawo było proste, to w ogóle byśmy dzisiaj na ten temat nie rozmawiali. W Polsce Ministerstwo Gospodarki stwierdziło swojego czasu, że przedsiębiorca ma 3712 obowiązków informacyjnych wobec państwa. Powołano komisję, która miała tę liczbę ograniczyć. Wie Pan o ile ograniczono tę liczbę? O 9. Polski przedsiębiorca poświęca średnio 8 tygodni czasu na tę papierologię, a według Banku Światowego jesteśmy na 114. miejscu na świecie pod względem wrogości i skomplikowania systemu podatkowego.

Jak by tego było mało, Kancelaria Premiera zablokowała przegląd prawa, który zrobiły wszystkie inne kraje UE: Niemcy, Włochy, Francja. Polegał on na tym, że robi się duży przegląd prawa i usuwa te przepisy, które są niepotrzebne. W Polsce komuś bardzo zależy na tym, żeby utrzymywać skomplikowane prawo, bo dzięki temu możliwe są te przekręty.

Ta sytuacja się poprawia?

Za rządów Platformy Obywatelskiej, co uważam jednak za pewien sukces, poczyniono dość istotne zmiany przez Ministerstwo Sprawiedliwości – deregulacja, planowane kolejne uwolnienia zawodów, okej. Zrobiono trochę, jeśli chodzi o prawo inwestycyjne, ale to dotyczy nielicznych przedsiębiorców – tych, którzy inwestują, sądzą się, i tak dalej. Ale w tym, co dotyczy wszystkich przedsiębiorców, czyli systemie podatkowym, nie zmieniło się nic! Komuś bardzo zależy na tym, by ten gąszcz przepisów trwał. Nie wiem, czy naciskają na to przestępcy, ale na pewno wiem, że przestępcy bardzo temu kibicują.

Jak duże korzyści z takich przepisów odnoszą grupy przestępcze? O jakie pieniądze chodzi?

Na pewno liczone w setkach milionów, a być może i miliardach, na przykład w branży paliw.

Zmiana na stanowisku ministra finansów, Pana zdaniem, coś zmieni? Ukróci ten proceder?

Nie. To się odbywa poniżej ministra, ale powyżej szeregowych pracowników.

Czy w jakikolwiek sposób można ten proceder ukrócić? Śledztwo w ministerstwie?

Tylko powrót do prostego prawa jest w stanie tę patologię zlikwidować. Zobaczy Pan, że za kilka lat będzie dalszy ciąg tego wszystkiego, bo od 20 lat, bez pół roku przerwy nawet, w ministerstwie finansów przygotowywane są regulacje, o których po ich wejściu w życie wiedzą tylko grupy przestępcze, które potem przez 2-3 lata na tej podstawie dokonują oszustw, a po jakimś czasie opinia publiczna dowiaduje się o tym jeśli zostanie to nagłośnione przez media. Afer z tym związanych jest cała masa: złomowa, stalowa itd.

Jeśli jest to bardzo głośne ujawnienie, to gdzieś się to zgłasza, ale natychmiast powstaje nowy przepis, o którym znowu wiedzą tylko grupy przestępcze i który zostanie nagłośniony dopiero, jak znowu media o tym powiedzą.

Za to odpowiadają ci sami ludzie na przestrzeni lat, czy do kolejnych ekip rządowych przychodzą ludzie od nacisków i lobbują na rzecz takich przepisów?

Nie wiem tego, bo my nie oceniamy mechanizmów, tylko skutki.

W takim razie, jeśli jesteśmy przy skutkach – ile państwo na tym traci?

Setki milionów złotych, może miliardy, rok w rok traci miliony.

Pana zdaniem to jest wykrywalny proceder, jeśli chodzi o osoby?

Odpowiem tak: ktoś się pod tym podpisuje. Przy czym w przypadku tamtego okresu przedawnionego były postępowania sądowe i dysponujemy całkiem dokładną dokumentacją sądową na ten temat. Jeśli chodzi o to, co się dzieje obecnie, czyli afera złomowa czy stalowa, to nie są te sprawy jeszcze tak bardzo dobrze udokumentowane. Natomiast gdyby organa państwa, a konkretnie CBA, działało lepiej, to by się tym zajęły. Moim zdaniem na tym etapie jest to absolutnie wykrywalne.

Prokuratury te sprawy nie oburzają?

Prokuratura nie jest w stanie tych spraw zrozumieć, bo one są bardzo skomplikowane. Wymagają bardzo specjalistycznej wiedzy branżowej, technicznej, ale i wiedzy podatkowej, prawnej. To nie tak proste jak afera Rywina, gdzie człowiek przyszedł i chciał zapłacić kilka milionów za ustawienie czegoś i wszystko nagrane na taśmie. I dlatego przypominam, że poziom skomplikowania prawa jest tu przestępcom na rękę, a w kwestii uproszczenia przepisów nic kompletnie się nie ruszyło.

Można to zjawisko porównywać do infoafery? Jaka jest skala tego procederu?

Wydaje mi się, że infoafera przy tym, co dzieje się w ministerstwie finansów, to zabawa pensjonarek.

http://natemat.pl

Komentarzy 56 do “Ministerstwo Finansów tworzyło przepisy pod wpływem mafii? „Infoafera to przy tym zabawa pensjonarek””

 1. maurycy said

  Potwierdza to tylko teze ze Polska rzadza zoganizowanew grupy kryminalne czesto zlozone z bandyow ze sluzb specjalnych ktorzy sa powiazani z bandytami z gangow ! Te rzady sprawiaja wrazenie jakby byly kukielkami w rekach bandytow ! Sprawa Olewnika Najwyzsze wladze stoja murem i ochraniaja zbrodniarzy ! Zbrodniarze wywodza sie prawdopodobnie z bandytow ze sluzb !

 2. Zbyszko said

  Generalnie, zagmatwanie już chyba do granic możliwości, wszelkich procedur administracyjnych i fiskalnych, jak widac (nie tylko na tym przykładzie) służy tylko i wyłącznie okradaniu państwa i BLOKOWANIU POLSKIEJ PRZESTRZENI GOSPODARCZEJ DLA MAŁYCH I DROBNYCH FIRM. Z drugiej zaś strony, okradzione i bezbronne państwo, łupi na swoje utrzymanie, tych praktycznie dobitych już małych i drobnych polskich przedsiębiorców

 3. Marucha said

  Re 2:
  Trzeba po prostu zlikwidować Państwo Polskie. Nie będzie kogo okradać.
  Prawda, panowie Ryś i Ciek?
  A Pan RomanK co sądzi?

 4. shalom said

  MF to dziedziczne lenno poststalinistów i ich progenitury. Bez względu na zmianę ekipy politycznej tam jest tak, jak było kiedyś. I w dającej przewidzieć się przyszłości NIC SIĘ NIE ZMIENI. Dopóki istnieje PIENIĄDZ i PODATKI.

 5. Plausi said

  ZPP contra PPZ

  można krótko skomentować tę próbę wyzwania PPZ przez organizację przedsiębiorców.

  Uważnego obserwatora demokracji w Polsce nie powinien ten tekst zaskoczyć, ale nie cierpliwych i nieco prostackich wyborców mafii z takich grup bandyckich jak ten demokratyczny POPiS SLD czy PSL, SP i innych z grupą Palikotków włącznie.

  Akurat wczoraj przypomniałem „śmierć” pułkownika, to bzyczenie komara w propagandzie systemu.

  Twoje prawo wyborcze jest prawem wyboru pomiędzy jedną grupą przestępczą a drugą, i jeżeli pod Smoleńskiem została jedna grupa zlikwidowana, to byłoby to w ramach norm walki między grupami przestępczymi. I niech mi tu żaden nie zasuwa, że PO jest lepsze od PiS albo odwrotnie, to jest dokładnie ten sam POPiS i ten sam POdPiS.

  MFinansów jest organem PPZ chyba o największym potencjale przestępczym, zdolnym do zawieszenia każdego prawa i rabunku masowego.

 6. Juziek said

  Niech Pan Panie Gajowy pomyśli, jakby zlikwidować to całe dziadostwo, które pastwi się finansowo na Polakach poprzez przyłączenie naszego nieszczęśliwego kraju pod jurysdykcję białoruskiej administracji, armii, etc.
  Ile dobrego by uczyniło to dla nas prostych, ciemiężonych obywateli!
  Niech Pan tylko ogarnie tę armię darmozjadów, która musiała by iść z torbami!

 7. Pokręć said

  Jak, jak? To już nawet prokuratorzy nie ogarniają prawa? Ale cyrk!

 8. Ciek said

  „Trzeba po prostu zlikwidować Państwo Polskie. Nie będzie kogo okradać.
  Prawda, panowie Ryś i Ciek?”
  Chyba „komu”, Panie Gajowy, no chyba, że Pan myśli, że gdyby przepędzić te wszystkie ministerstwa, to by się Pan wziął i zdematerializował, czy tam coś, którego to przekonania ja osobiście nie podzielam.

  W ogóle, tak sobie pomyślałem, czy Pan się kiedyś zastanawiał jaka była geneza powstania tzw. „państwowości”? Mnie w szkole uczono, że jednostki cwańsze i chciwsze zaczęły organizować wokół siebie bandy zwane dla niepoznaki drużynami i te oto drużyny zinstytucjonalizowały pobór haraczu w ten sposób, że od czasu zinstytucjonalizowania pobierano go już w sposób regularny, a nie jak dotychczas chaotyczny i nazwano „podatkiem”. W zamian za haracz, tfu, znaczy się podatek, nowopowstała państwowość zaoferowała usługę (właściwie to narzuciła korzystanie z tej usługi, bo nie sądzę by było wielu chętnych do korzystania z niej dobrowolnie) zwaną „bezpieczeństwem”, która to polegała na ochronie (zazwyczaj mało skutecznej) przed zakusami innych „państwowości”. Dlatego też zawsze mnie strasznie dziwiło jakiekolwiek rozróżnienie pomiędzy „państwem”, a „mafią”, ponieważ i jeden i drugi z tych tworów zajmuje się w głównej mierze tym samym – czyli ściąganiem haraczu w zamian za bezpieczeństwo, którego mało kto chce. Fakt, że mafia jednak działa na mniejszą skalę, ot, amatorzy. Tak sobie myślę jednak, że każdy kiedyś od czegoś musiał zaczynać i może za 1000 lat dzieciaki w podręcznikach przeczytają o „Słowiku”, „Masie”, „Kiełbasie” itp. itd. i ich dzielnych drużynach, które położyły fundament pod powstanie Pruszkówlandii, czy tam czegoś.

  Panu to juz chyba przywalenie łopatą w łeb nie pomoże.
  Admin

 9. RomanK said

  Jakie polskie panstwo????panie Gajowy????
  Co rozmontowac????
  Gdyby pan nie dal sobie wmowic , ze 25 lat temu odzyskal pan niepodleglosc i narodowa polska suwerennosc, nie popelnilby pan takiego pytania:-))))
  Bardzo pan malo odporny na sugestywna manipulacje:-)))
  To co opisuje autor nie bylo robione pod korcem..nazwano to przeksztalceniami ustrojowo wlasnosciowymi….przy aplauzie szerokiej publiki, ze bedom dawac kazdemu po rowno i za darmo:-)))) i tera bedzie Europa…. a moze i Amerka:-)))
  To co panu wmawiano przez okres PRL , ze jest nasze….ale konsumowne bylo ustami najlepszych przedstawicieli nas, czyli nasich…. Nasi przyzwyczajeni do konsumpcji poprostu se to wzieni:-)))) jak swoje….przy aplauzie szerokiej publiki, z bogoslawienstfem Episkapusia….w dymie kadzidel i kropieni swiecona woda…publiki, ktora sie autentycznie cieszyla ,ze tera- jak sami sie nazrajom to i nam dadzom:-)))) no i nie dali…. Ssyny…:-)))))
  Przyjemnych snow:-)))) i podbijania sobie nawzajem spioszka:-)))) niech sie nam sniomnmmm krzydla huzarskie…i dzikie pola…a unia niech nas karmi GMO:-)))))i dzieci nasze tabletkmi na dzieci:-)))))

  A to…tu nizej….. oczywiscie tylko dla ludzi z logika i o silnych nerwach, ktorzy wola prawde najgorsza od pieknych dupereli….jakie dał pan sobie propagandzie wmówić wbrew faktom – udokumentowanym faktom.
  MATRIX 1 – Mechanizmy władzy kolonialnej nad Polską – PDF (są tam schematy pobudowanych mechanizmów)

  Click to access matrix_1_mechanizmy_wladzy_kolonialnej_nad_polska.pdf

 10. antka kobity szwagra brat said

  ,,,ad3… …cyt…Trzeba po prostu zlikwidować Państwo Polskie. Nie będzie kogo okradać…. …ma Pan racje – a to przedstawiciele – na pierwszy ogień -…, o pozostałych – aktualnych – bandziorów trzeba uaktualnić liste…nic trudnego… LISTA RACZKOWSKIEGO (czyli świecznikowych osób i ich pochodzenie) From: PolakNieduzy Date: Thu, 06 Sep 2007 19:59:01 -0700 Moze i byla ta lista a moze i nie, nie kazdy kto tu zaglada zaraz szpera w archiwum, dlatego moza przypomniec od czasu do czasu oraz uzupelnic braki. Moglbym podac linka, ale jak strona padnie albo cos tam, cos tam, to mozna tuz zajrzec 🙂 „LISTA RACZKOWSKIEGO – czyli świecznikowych osób i ich pochodzenie. (podana za witryną: http://www.polonica.net prowadzoną przez patriotów polskich) Narodowość wymienionych poniżej osób jest udokumentowana danymi z tajnej kartoteki ludności Polski, za której udostępnienie dziękujemy odważnym Polakom i akt parafii i diecezji, za co dziękujemy polskim duchownym potwierdzającym te dane. Podajemy do publicznej wiadomości nazwiska osób publicznych, biorących, bądź też tych korzy brali udział w życiu politycznym w Polsce, a oto „elity”: Otwiera oczywiście 1. Aktualnie urzędujący jeszcze prezydent Aleksander Kwaśniewski – czyli Izaak Stolzman – narodowość żydowska 2. jego żona Jolanta Kwaśniewska – z domu Konta – narodowość żydowska 3. Prezydent Lech Wałęsa – narodowość żydowska 4. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie Jerzy Milewski – narodowość żydowska 5. Szef Gabinetu Prezydenta – Mieczysław Wachowski – narodowość żydowska 6. Szef Kancelarii Prezydenta – Janusz Ziółkowski – narodowość żydowska 7. Rzecznik Prasowy Prezydenta – Andrzej Drzyciński – narodowość żydowska 8. Marszałek Sejmu – Wiesław Chrzanowski – narodowość żydowska 9. Marszałek Senatu – August Chełkowski – narodowość żydowska 10. Premier Hanna Suchocka – narodowość żydowska 11. Wice-Premier Henryk Goryszewski – narodowość żydowska 12. Wice-Premier Paweł Laczkowski – narodowość żydowska 13. Minister Współpracy Gospodarczej z Zagranica Andrzej Arendarski – narodowość żydowska 14. Minister d/s Kontaktów ze Wspólnotami Europejskimi – Jan Krzysztof Bielecki – narodowość żydowska 15. Minister Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Andrzej Bratkowski – narodowość żydowska 16. Minister Sprawiedliwość – Prokurator Generalny Zbigniew Dyka – narodowość żydowska 17. Minister d/s Promocji Przedsiębiorczości Zbigniew Eysmont – narodowość żydowska 18. Minister Edukacji Narodowej – Zdobysław Fliskowski – narodowość żydowska 19. Minister Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Zygmunt Hortmanowicz – narodowość żydowska 20. Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Gabriel Janowski – narodowość żydowska 21. Minister Transportu i Gospodarki Morskiej Zbigniew Jaworski – narodowość żydowska 22. Minister d/s Kontaktów z Parlamentem i Partiami Jerzy Kamiński – narodowość żydowska 23. Minister Łączności Krzysztof Kilian – narodowość żydowska 24. Minister, kierownik Centralnego Urzędu Planowania Jerzy Kropiwnicki – narodowość żydowska 25. Minister, przewodniczący Komitetu Badań Naukowych Witold Kaczewski – narodowość żydowska 26. Minister Pracy i Polityki Socjalnej – Jacek Kuron – narodowość żydowska 27. Minister Przekształceń własnościowych – Janusz Lewandowski – narodowość żydowska 28. Minister Spraw Wewnętrznych – Andrzej Milczanowski – narodowość żydowska 29. Szef Urzędu Ochrony Państwa (dawna SB) Jerzy Konieczny – narodowość żydowska 30. Komendant Komendy Głównej Policji – Zenon Smolarek – narodowość żydowska 31. Minister Przemyślu i Handlu – Wacław Niewiarowski – narodowość żydowska 32. Minister Obrony Narodowej – Janusz Onyszkiewicz – narodowość żydowska 33. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Bronisław Komorowski – narodowość żydowska 34. Minister Finansów – Jerzy Osiatyński – narodowość żydowska 35. Minister Szef Urzędu Rady Ministrów – Jan Maria Rokita – narodowość żydowska 36. Podsekretarz Stanu w Urzędzie Rady Ministrów – Tadeusz Syryjczyk – narodowość żydowska 37. Minister Spraw Zagranicznych – Krzysztof Skubiszewski – narodowość żydowska 38. Minister Zdrowia i Opieki Społecznej – Andrzej Wojtyła – narodowość żydowska 39. Prezes Komitetu d/s Radia i Telewizji – Janusz Zaorski – narodowość żydowska 40. Pierwszy Prezes Sadu Najwyższego – Adam Strzembosz – narodowość żydowska 41. Prezes Narodowego Banku Polskiego – Hanna Gronkiewicz Waltz – narodowość żydowska 42. Przewodniczący Krajowej Komisji NSZZ „Solidarność” – Marian Krzaklewski – narodowość żydowska 43. Minister Kultury i Sztuki – Jerzy Góral – narodowość żydowska SEJM: 1. Balicki Marek – narodowość żydowska 2. Bober Andrzej – narodowość żydowska 3. Braun Juliusz Jan – narodowość żydowska 4. Chalonski Michał – narodowość żydowska 5. Ciemniewski Jerzy – narodowość żydowska 6. Dąbrowski Marek – narodowość żydowska 7. Dmochowska Maria – narodowość żydowska 8. Fogler Piotr – narodowość żydowska 9. Frasyniuk – Władysław – narodowość żydowska 10. Gawlik Radosław – narodowość żydowska 11. Geremek Bronisław – narodowość żydowska 12. Góralska Helena – narodowość żydowska 13. Hall Aleksander – narodowość żydowska 14. Handzlik Stanisław – narodowość żydowska 15. Hennelowa Józefa – narodowość żydowska 16. Janas Zbigniew – narodowość żydowska 17. Kisiliczyk Jan – narodowość żydowska 18. Komorowski Bronisław – narodowość żydowska 19. Kopania Jerzy – narodowość Polska 20. Kowalczyk Józef – narodowość Polska 21. Król Jan – narodowość żydowska 22. Krzyżanowska Olga – narodowość żydowska 23. Kufel Zygmunt – narodowość żydowska 24. Kuron Jacek – narodowość żydowska 25. Labuda Barbara – narodowość żydowska 26. Lipowicz Irena Ewa – narodowość żydowska 27. Litymński Jan – narodowość żydowska 28. Liwak Jan – narodowość żydowska 29. Mazowiecki Tadeusz – narodowość żydowska 30. Meisel Józef – narodowość żydowska 31. Nowina-Konopka Piotr – narodowość żydowska 32. Onyszkiewicz Janusz – narodowość żydowska 33. Osiatyński Jerzy – narodowość żydowska 34. Pawlowski Andrzej – narodowość żydowska 35. Piskorski Jan – narodowość żydowska 36. Pokrywka Tadeusz – narodowość żydowska 37. Polmanski Piotr – narodowość żydowska 38. Potocki Andrzej Tadeusz – narodowość żydowska 39. Puzyna Włodzimierz – narodowość żydowska 40. Rajter Władysław – narodowość Polska 41. Rokita Jan Maria – narodowość żydowska 42. Setnik Ryszard – narodowość Polska 43. Staniszewska Grażyna – narodowość żydowska 44. Starega-Piasek Joanna – narodowość żydowska 45. Suchocka Hanna – narodowość żydowska 46. Syryjczyk Tadeusz – narodowość żydowska 47. Szczepula Tomasz – narodowość żydowska 48. Szczygielski Kazimierz – narodowość żydowska 49. Sledzinska-Katarasinska – narodowość żydowska 50. Taylor Jacek – narodowość żydowska 51. Turko Ludwik – narodowość żydowska 52. Ujazdowski Kazimierz Michał – narodowość żydowska 53. Urbanowicz Anna – narodowość żydowska 54. Wesolowski Mariusz – narodowość żydowska 55. Wielowieyski Andrzej – narodowość żydowska 56. Wójcik Gwidon – narodowość żydowska 57. Wujec Henryk – narodowość żydowska 58. Wyrowinski Jan – narodowość żydowska 59. Zajączkowska Maria – narodowość żydowska 60. Zalewski Paweł – narodowość Polska 61. Zdrada Jerzy – narodowość żydowska 62. Żurowski Stanisław – narodowość żydowska SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ: 1. Adamski Władysław – narodowość żydowska 2. Bajor Bronisław – narodowość żydowska 3. Bankowska Anna – narodowość żydowska 4. Baraniecki Andrzej Zbigniew – narodowość żydowska 5. Bartosz Ryszard Władysław – narodowość żydowska 6. Biały Leszek – narodowość Polska 7. Bilinski Tadeusz – narodowość żydowska 8. Blida Barbara – narodowość żydowska 9. Bochen Irmindo – narodowość żydowska 10. Boral Marek – narodowość żydowska 11. Borowski Marek – narodowość żydowska 12. Cimoszewicz Włodzimierz – narodowość żydowska 13. Dudkiewicz Anna Teresa – narodowość żydowska 14. Gorzelanczyk Zbigniew – narodowość żydowska 15. Iwaniec Kazimierz – narodowość żydowska 16. Iwiński Tadeusz – narodowość żydowska 17. Jankowski Jerzy – narodowość żydowska 18. Janowski Zbigniew – narodowość żydowska 19. Jaskiernia Jerzy – narodowość żydowska 20. Jedrzejczak Tadeusz – narodowość Polska 21. Kaczmarek Wiesław – narodowość żydowska 22. Kaleta Józef – narodowość żydowska 23. Kaniewski Zbigniew – narodowość żydowska 24. Kozłowski Marian – narodowość Polska 25. Krawczuk Aleksander – narodowość żydowska 26. Kwaśniewski Aleksander – narodowość żydowska 27. Łybacka Krystyna – narodowość Polska 28. Majewski Witold – narodowość żydowska 29. Manicki Maciej – narodowość żydowska 30. Martyniuk Wacław – narodowość żydowska 31. Mazurkiewicz Marek – narodowość żydowska 32. Miller Leszek – narodowość żydowska 33. Mochnaczewski Piotr – narodowość żydowska 34. Nowacka Irena Maria – narodowość żydowska 35. Nowak Kazimierz – narodowość żydowska 36. Oleksy Józef – narodowość żydowska (łemek) 37. Pastusiak Longin – narodowość żydowska 38. Piechota Jacek – narodowość żydowska 39. Pilarczyk Jerzy – narodowość żydowska 40. Saletra Wojciech – narodowość Polska 41. Sekuła Ireneusz – narodowość żydowska 42. Siemiątkowski Zbigniew – narodowość żydowska 43. Sierakowska Izabela – narodowość żydowska 44. Siwiec Marek – narodowość żydowska 45. Ślęziak Czesław – narodowość Polska 46. Sobótka Zbigniew – narodowość Polska 47. Sokołowska Wanda – narodowość żydowska 48. Spychalska Ewa – narodowość żydowska 49. Sterkowicz Czesław – narodowość żydowska 50. Szarawarski Andrzej – narodowość żydowska 51. Szmajdziński Jerzy – narodowość żydowska 52. Szymański Janusz Henryk – narodowość żydowska 53. Tuszyński Zdzisław – narodowość żydowska 54. Ulicki Ryszard – narodowość żydowska 55. Waniek Danuta – narodowość żydowska 56. Wiatr Jerzy – narodowość żydowska 57. Zemke Janusz – narodowość żydowska 58. Zych Bogumil – narodowość Polska 59. Zenkiewicz Marian – narodowość żydowska 60. Żochowski Ryszard – narodowość żydowska ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAŃSKO – NARODOWE: 1. Barucka Maria – narodowość żydowska 2. Bazala Teresa – narodowość żydowska 3. Blajerski Włodzimierz – narodowość żydowska 4. Blaszczec Józef – narodowość żydowska 5. Boba Bogumiła Maria – narodowość żydowska 6. Chrzanowski Wiesław – narodowość żydowska 7. Czarnecki Ryszard – narodowość żydowska 8. Dyka Zbigniew – narodowość żydowska 9. Dziezynski Antoni – narodowość żydowska 10. Godlewski Tadeusz – narodowość żydowska 11. Goryszewski Henryk Józef – narodowość żydowska 12. Grabowski Mariusz – narodowość żydowska 13. Hrybacz Jerzy – narodowość żydowska 14. Jurek Marek – narodowość żydowska 15. Kazimierski Grzegorz – narodowość Polska 16. Kępka Marian – narodowość Polska 17. Klata Henryk – narodowość żydowska 18. Kropiwnicki Jerzy – narodowość żydowska 19. Libicki Marian – narodowość żydowska 20. Łopuszański Jan Edward – narodowość żydowska 21. Łukomski Adam – narodowość żydowska 22. Maciarewicz Antoni – narodowość żydowska 23. Marasek Mariusz – narodowość żydowska 24. Matuszczak Adam – narodowość Polska 25. Matyjek Jerzy – narodowość żydowska 26. Michalak Jerzy – narodowość Polska 27. Modzelewski Waldemar – narodowość żydowska 28. Mogila-Lisowski Zygmunt – narodowość Polska 29. Niesiołowski Stefan – narodowość żydowska 30. Nowina-Konopka Halina Maria – narodowość żydowska 31. Pękala Kazimierz Mieczysław – narodowość Polska 32. Piątkowski Jan – narodowość Polska 33. Pieczka Feliks Bronisław – narodowość żydowska 34. Piłka Marian – narodowość Polska 35. Rakoczy Stanisław – narodowość żydowska 36. Rudnicka Jadwiga – narodowość żydowska 37. Schreiber Grzegorz – narodowość żydowska 38. Sikora Waldemar – narodowość Polska 39. Siwiec Marek – narodowość Polska 40. Srebro Maciej Edward – narodowość Polska 41. Stando Stanisław – narodowość Polska 42. Streborska Halina Bronisława – narodowość żydowska 43. Szablewski Alojzy – narodowość żydowska 44. Szyszko Tomasz – narodowość Polska 45. Turczynski Jacek – narodowość Polska 46. Usakiewicz Aleksander – narodowość żydowska 47. Walerych Piotr – narodowość Polska 48. Wadolowski Stanisław – narodowość Polska 49. Zając Stanisław – narodowość żydowska CHRZEŚCIJAŃSKA DEMOKRACJA: 1. Hermanowicz Józef – narodowość żydowska 2. Lasocki Tadeusz – narodowość żydowska 3. Pasutszewski Stefan – narodowość żydowska 4. Rospara – narodowość żydowska 5. Staniuk Władysław – narodowość żydowska PARTIA CHRZEŚCIJAŃSKICH DEMOKRATÓW: 1. Klisiewicz Wiesław – narodowość żydowska 2. Knysok Anna – narodowość żydowska 3. Laczkowski – narodowość żydowska 4. Steinhoff Janusz – narodowość żydowska POLSKIE STRONNICTWA LUDOWE: 1. Bajołek Andrzej – narodowość Polska 2. Barciński Piotr Czesław – narodowość Polska 3. Bentkowski Aleksander – narodowość żydowska 4. Białobrzewski Witold – narodowość Polska 5. Borowski Andrzej – narodowość Polska 6. Bugaj Leszek – narodowość Polska 7. Bury Jan – narodowość Polska 8. Cinal Józef – narodowość Polska 9. Domanski Zdzisław – narodowość Polska 10. Domin Marek – narodowość Polska 11. Dudka Bronisław – narodowość Polska 12. Gajda Tadeusz – narodowość Polska 13. Galek Zbigniew – narodowość Polska 14. Jagieliński Roman – narodowość Polska 15. Jastrzebski Ryszard – narodowość Polska 16. Kalemba Stanisław – narodowość Polska 17. Kowalczyk Zofia – narodowość Polska 18. Kowalik Jan – narodowość Polska 19. Kozakiewicz Mikolaj – narodowość żydowska 20. Lochowski Józef – narodowość Polska 21. Łuczak Aleksander – narodowość żydowska 22. Łukasiewicz Bogdan – narodowość Polska 23. Majewski Jan – narodowość Polska 24. Maksymiuk Janusz – narodowość Polska 25. Mazkowiak Janusz – narodowość Polska 26. Mierzwa Zbigniew – narodowość Polska 27. Pawlak Józef – narodowość Polska 28. Pawlak Waldemar – narodowość Polska 29. Piechociński Janusz – narodowość Polska 30. Serafin Władysław – narodowość Polska 31. Siedlecki Henryk – narodowość zydowska 32. Sienkiewicz Stanisław – narodowość Polska 33. Smolarek Ryszard – narodowość Polska 34. Soska Jacek – narodowość Polska 35. Starownik Marian Roman – narodowość Polska 36. Stefaniuk Franciszek Jerzy – narodowość Polska 37. Strzelecki Henryk – narodowość Polska 38. Sytek Tadeusz – narodowość Polska 39. Szatkowski Sławomir – narodowość Polska 40. Szczepaniak Jan – narodowość Polska 41. Szreder Bogumił – narodowość Polska 42. Wiertek Włodzimierz – narodowość Polska 43. Witt Zenon – narodowość Polska 44. Woroszczak Zbigniew – narodowość Polska 45. Wrona Władysław – narodowość Polska 46. Zarzycki Wojciech Szczęsny – narodowość żydowska 47. Zych Józef – narodowość – Polska 48. Zelichowski Stanisław – narodowość Polska POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – POROZUMIENIE LUDOWE: 1. Adamowicz Andrzej Stanisław – narodowość Polska 2. Balazs Artur – narodowość żydowska 3. Bak Henryk – narodowość Polska 4. Berdychowski Zygmunt – narodowość żydowska 5. Czechonski Stanisław Andrzej – narodowość Polska 6. Fraczek Józef – narodowość Polska 7. Furtka Antoni Jan – narodowość żydowska 8. Gutowski Józef – narodowość żydowska 9. Hardej Sławomir Janusz – narodowość żydowska 10. Janowski Gabriel – narodowość żydowska 11. Janowski Wiesław – narodowość żydowska 12. Klimczak Feliks – narodowość żydowska 13. Kowalczyk Tadeusz – narodowość Polska 14. Król Stefan – narodowość żydowska 15. Krutul Piotr – narodowość Polska 16. Lech Zbigniew – narodowość żydowska 17. Niewierarowski Ireneusz – narodowość żydowska 18. Niewiarowski Wacław – narodowość żydowska 19. Pilarski Bogdan – narodowość Polska 20. Rostek Kazimierz – narodowość Polska 21. Sikora Wanda – narodowość żydowska 22. Suchora Henryk – narodowość Polska 23. Sumara Włodzimierz – narodowość Polska 24. Szankowski Stefan Tadeusz – narodowość Polska 25. Szymanczak Tadeusz – narodowość żydowska 26. Wierzbicki Roman Władysław – narodowość Polska 27. Wojtyła Andrzej – narodowość żydowska 28. Wójcik Tadeusz – narodowość żydowska LUDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE „PIAST”: 1. Żabiński Władysław – narodowość Polska BYDGOSKA LISTA JEDNOŚCI LUDOWEJ: 1. Mojzesowicz Wojciech – narodowość żydowska KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ: 1. Adamczyk Zbigniew – narodowość żydowska 2. Andrzejczak Andrzej – narodowość żydowska 3. Aszyk Piotr – narodowość żydowska 4. Blażejczak Krzysztof – narodowość żydowska 5. Brzycki Zbigniew – narodowość żydowska 6. Chmiel Andrzej – narodowość żydowska 7. Czyz Barbara – narodowość żydowska 8. Frost Zbigniew – narodowość żydowska 9. Golba Leszek – narodowość żydowska 10. Janiszewski Michał – narodowość żydowska 11. Kamiński Krzysztof – narodowość żydowska 12. Karowski Tomasz – narodowość żydowska 13. Koza Janusz – narodowość żydowska 14. Król Krzysztof – narodowość żydowska 15. Lewandowski Mirosław – narodowość żydowska 16. Lenyk Zygmunt – narodowość żydowska 17. Mazurkiewicz Andrzej Tadeusz – narodowość żydowska 18. Michalak Elżbieta – narodowość żydowska 19. Michalak Marek – narodowość żydowska 20. Moczulski Leszek – narodowość żydowska 21. Nizikowski Jan – narodowość żydowska 22. Opilo Henryk – narodowość żydowska 23. Pawele Józef Jacek – narodowość żydowska 24. Pawlak Mieczysław – narodowość żydowska 25. Pegiel Wojciech – narodowość żydowska 26. Pietrzyk Katarzyna – narodowość żydowska 27. Polczyński Waldemar Krzysztof – narodowość żydowska 28. Popenda Krzysztof – narodowość żydowska 29. Pycak Wicenty – narodowość żydowska 30. Różycka-Urszulak Barbara – narodowość żydowska 31. Rychlik Andrzej – narodowość żydowska 32. Sengebusch Adam – narodowość żydowska 33. Skorecki Zbigniew – narodowość żydowska 34. Slomka Adam – narodowość żydowska 35. Sonta Dariusz – narodowość żydowska 36. Synowiec Jerzy – narodowość żydowska 37. Sytek Przemysław – narodowość żydowska 38. Terlecki Andrzej – narodowość żydowska 39. Then Artur – narodowość żydowska 40. Tokarzewski Michał – narodowość Polska 41. Tromski Robert – narodowość żydowska 42. Wartak Jarosław – narodowość Polska 43. Woźniak Jarosław – narodowość żydowska 44. Wójcik Dariusz – narodowość żydowska 45. Zakrzewska Iwona Bożena – narodowość żydowska 46. Ziemiński Adam Marek – narodowość żydowska POROZUMIENIE CENTRUM: 1. Andrysiak Andrzej – narodowość żydowska 2. Andrzejewski Roman – narodowość żydowska 3. Anusz Andrzej – narodowość żydowska 4. Barczyk Kazimierz – narodowość żydowska 5. Bartoszcze Roman Bolesław – narodowość Polska 6. Bielewicz Antoni – narodowość żydowska 7. Bujak Jacek – narodowość żydowska 8. Choiński Janusz – narodowość żydowska 9. Dubiella Zdzisław – narodowość żydowska 10. Dziubek Marek – narodowość Polska 11. Eysmontt Jerzy – narodowość żydowska 12. Glapinski Adam – narodowość żydowska 13. Górczyk Tadeusz – narodowość żydowska 14. Hniedziewicz Stanisław Przemysław – narodowość żydowska 15. Kaczyński Jarosław – narodowość żydowska 16. Kaczyński Lech – narodowość żydowska 17. Kani Józef – narodowość żydowska 18. Kern Andrzej – narodowość żydowska 19. Kołodziej Bartłomiej – narodowość żydowska 20. Kostarczyk Andrzej – narodowość żydowska 21. Kotlarski Paweł – narodowość żydowska 22. Kowalczyk Tadeusz – narodowość żydowska 23. Krasowski Edmund – narodowość żydowska 24. Lasota Marek – narodowość żydowska 25. Lipiński Adam – narodowość żydowska 26. Liszcz Teresa – narodowość żydowska 27. Maziarski Jacek – narodowość żydowska 28. Nowak Czesław – narodowość żydowska 29. Olszewski Jan – narodowość żydowska 30. Orzeł Józef – narodowość żydowska 31. Piasecki Cezary – narodowość żydowska 32. Przybyłowicz Marcin – narodowość żydowska 33. Putra Krzysztof Jakub – narodowość żydowska 34. Rzepka Edward – narodowość żydowska 35. Siwek Sławomir – narodowość żydowska 36. Sobierajski Czesław – narodowość żydowska 37. Tchórzewski Krzysztof Józef – narodowość żydowska 38. Tokarczuk Antoni – narodowość Ukraińska 39. Twaróg Bolesław – narodowość Polska 40. Urbański Andrzej – narodowość żydowska 41. Weglowski Stanisław – narodowość żydowska 42. Włodarczyk Wojciech – narodowość żydowska 43. Wójcik Piotr – narodowość Polska 44. Zalewski Maciej – narodowość żydowska KONGRES LIBERALNO – DEMOKRATYCZNY: 1. Abramski Paweł – narodowość żydowska 2. Aleksandrowicz Eugeniusz – narodowość żydowska 3. Arendarski Andrzej – narodowość żydowska 4. Bielecki Jan Krzysztof – narodowość żydowska 5. Bien Tadeusz – narodowość żydowska 6. Boguski Dariusz – narodowość żydowska 7. Boni Michał – narodowość żydowska 8. Choina Bogusław – narodowość żydowska 9. Drzewiecki Mirosław – narodowość żydowska 10. Gadomski Witold – narodowość żydowska 11. Hardy Andrzej – narodowość żydowska 12. Kaczmarek Filip – narodowość żydowska 13. Koczwara Marek – narodowość żydowska 14. Kołodziejczyk Dariusz – narodowość żydowska 15. Kosla Zbigniew – narodowość żydowska 16. Kurczewski Jacek – narodowość żydowska 17. Lewandowski Janusz – narodowość żydowska 18. Mazewski Lech – narodowość żydowska 19. Merkel Jacek – narodowość żydowska 20. Michalak Zenon – narodowość żydowska 21. Moszczynski Marek – narodowość żydowska 22. Orlowski Jerzy – narodowość żydowska 23. Pamula Jan – narodowość Polska 24. Pelc Waldemar – narodowość żydowska 25. Piskorski Paweł – narodowość żydowska 26. Raj Andrzej – narodowość żydowska 27. Rejchelt Władysław – narodowość żydowska 28. Rzymelk Jan – narodowość żydowska 29. Samborski Marek – narodowość żydowska 30. Sośnicki Mirosław – narodowość żydowska 31. Szafraniec Herbert – narodowość żydowska 32. Tusk Donald – narodowość żydowska 33. Ulatowski Jarosław – narodowość żydowska 34. Wardacki Wojciech – narodowość żydowska 35. Wójcik Wiesław – narodowość żydowska 36. Zarębski Andrzej – narodowość żydowska 37. Żabiński Krzysztof – narodowość żydowska N.S.Z.Z. „SOLIDARNOSC”: 1. Arkuszewski Wojciech – narodowość żydowska 2. Baran Stanisław – narodowość żydowska 3. Bartosz Waldemar – narodowość żydowska 4. Borusewicz Bogdan – narodowość żydowska 5. Fraczek Barbara – narodowość żydowska 6. Jedynak Tadeusz – narodowość żydowska 7. Kielek Eugeniusz – narodowość żydowska 8. Kowalczyk Pawel – narodowość żydowska 9. Kulas Jan – narodowość żydowska 10. Lewandowski Tadeusz – narodowość żydowska 11. Ladosz Zbigniew – narodowość Polska 12. Markiewicz Marek – narodowość żydowska 13. Muszyński Marek – narodowość żydowska 14. Muller Edward – narodowość żydowska 15. Niczperowicz Jerzy – narodowość żydowska 16. Panek Sławomir – narodowość żydowska 17. Pietrzyk Alojzy – narodowość żydowska 18. Rogucki Sławomir – narodowość żydowska 19. Rulewski Jan – narodowość Niemiecka 20. Seferowicz Elżbieta – narodowość Polska 21. Smirnow Andrzej – narodowość żydowska 22. Sobański Stanisław – narodowość żydowska 23. Tyrakowski Antoni – narodowość żydowska 24. Wąsik Stanisław – narodowość żydowska 25. Węglarz Stanisław – narodowość żydowska 26. Zielinski Marek – narodowość żydowska 27. Żółtowska Maria – narodowość żydowska SOLIDARNOSC PRACY: 1. Bugaj Ryszard – narodowość żydowska 2. Czarnecki Piotr – narodowość żydowska 3. Kwiatkowski Wojciech – narodowość żydowska 4. Małachowski Aleksander – narodowość żydowska SOLIDARNOSC 80: 1. Kocjan Stanisław – narodowość żydowska RUCH DEMOKRATYCZNO SPOŁECZNY: 1. Bujak Zbigniew – narodowość żydowska KRAKOWSKA KOALICJA SOLIDARNOŚCI z PREZYDENTEM: 1. Gil Mieczysław – narodowość żydowska POLSKA PARTIA PRZYJACIÓŁ PIWA: 1. Bankowski Tomasz – narodowość żydowska 2. Brach Tomasz – narodowość żydowska 3. Bubel Leszek – narodowość żydowska 4. Chabiński Sławomir – narodowość żydowska 5. Czernecki Andrzej – narodowość żydowska 6. Dziewulski Jerzy – narodowość żydowska 7. Ejsmont Zbigniew – narodowość żydowska 8. Halber Adam – narodowość żydowska 9. Holc Tomasz – narodowość żydowska 10. Ibisz Krzysztof – narodowość żydowska 11. Kloczko Marek – narodowość żydowska 12. Piechowicz Adam – narodowość żydowska 13. Rewiński Janusz – narodowość żydowska 14. Urbaniak Cezary – narodowość żydowska 15. Zakrzewski Andrzej Janusz – narodowość żydowska 16. Żylber Jan – narodowość żydowska MNIEJSZOSC NIEMIECKA 1. Bastek Edmund – narodowość Niemiecka 2. Brylka Georg – narodowość Niemiecka 3. Willibald Fabian Jan – narodowość żydowska 4. Kost Antoni – narodowość Niemiecka 5. Kozak Bruno – narodowość Polska 6. Kroll Henryk – narodowość Niemiecka 7. Paździor Helmut – narodowość Niemiecka RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA 1. Musioł Pawel Andrzej – narodowość Niemiecka 2. Świton Kazimierz – narodowość żydowska UNIA WIELKOPOLAN I LUBUSZAN 1. Bak Józef – narodowość żydowska POLSKI ZWIĄZEK ZACHODNI 1. Bogusz Ryszard – narodowość Polska 2. Kraus Janina – narodowość żydowska 3. Wierzbicka Danuta – narodowość żydowska 4. Wilk Kazimierz – narodowość Polska WIELKOPOLSCE I POLCE 1. Ziólkowska Wiesława – narodowość żydowska UNIA POLITYKI REALNEJ 1. Korwin-Mikke Janusz – narodowość żydowska 2. Pruchno Wróblewski Lech – narodowość żydowska 3. Sielanczyk Andrzej – narodowość żydowska PARTIA „X” 1. Chelstowski Kazimierz – narodowość żydowska 2. Czajka Antoni – narodowość żydowska 3. Jędryka Waldemar – narodowość żydowska STRONNICTWO DEMOKRATYCZNE 1. Switka Jan – narodowość żydowska ZWIĄZEK PODHALAN 1. Gąsienica-Makowski Andrzej – narodowość Polska SOJUSZ KOBIET PRZECIW TRUDNOŚCIOM ŻYCIA 1. Gaj Bożena – narodowość żydowska PRAWOSŁAWNI 1. Czykwin Eugeniusz – narodowość Białoruska SENAT UNIA DEMOKRATYCZNA 1. Baltakis Jadwiga – narodowość żydowska 2. Bartnik Wacław – narodowość żydowska 3. Blaszczak Zbigniew – narodowość żydowska 4. Bogucka-Skowrońska Anna Teresa – narodowość żydowska 5. Chmura Jerzy – narodowość żydowska 6. Czemplik Marek – narodowość żydowska 7. Findeisen Wladyslaw – narodowość żydowska 8. Kazmirowski Andrzej Michał – narodowość żydowska 9. Kozłowski Krzysztof – narodowość żydowska 10. Kuratowska Zofia – narodowość żydowska 11. Malinski Edumund – narodowość żydowska 12. Pawlik Andrzej Eugeniusz – narodowość żydowska 13. Polomski Franciszek – narodowość żydowska 14. Simonides Dorota – narodowość żydowska 15. Szudejko Boleslaw – narodowość żydowska 16. Tukallo Konstanty – narodowość żydowska 17. Tyc Andrzej – narodowość żydowska 18. Wende Edmund Joachim – narodowość żydowska 19. Wójcik Wiesław – narodowość żydowska 20. Wysoczański Jan – narodowość żydowska 21. Żak Stanisław – narodowość żydowska N.S.Z.Z. „SOLIDARNOŚĆ” 1. Chelkowski August – narodowość żydowska 2. Gościej Janina – narodowość żydowska 3. Halasa Józef – narodowość Polska 4. Jurczak Stefan – narodowość Polska 5. Kępa Jerzey Edward – narodowość żydowska 6. Kralczynski Andrzej – narodowość żydowska 7. Mazurek Janusz – narodowość żydowska 8. Pankanin Piotr – narodowość żydowska 9. Pienkowska Alina – narodowość żydowska 10. Stasiak Wiktor – narodowość żydowska 11. Wilkowski Eugeniusz – narodowość żydowska KOMITET OBYWATELSKI Z INICJATYWY „SOLIDARNOŚCI” 1. Juszkiewicz Ryszard – narodowość żydowska KOMITETY OBYWATELSKIE 1. Celiński Andrzej – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY ZBIGNIEWA ROMASZEWSKIEGO. 1. Romaszewski Zbigniew – narodowość żydowska ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAŃSKO – NARODOWE 1. Andrzejewski Piotr – narodowość żydowska 2. Bender Ryszard Janusz – narodowość żydowska 3. Bohdanowicz Waldemar Antoni – narodowość żydowska 4. Dziekan Eugeniusz Janusz – narodowość żydowska 5. Lewoc Leszek – narodowość żydowska 6. Perzanowski Wiesław Antoni – narodowość żydowska 7. Pusz Zbigniew – narodowość żydowska 8. Rupacz Michał – narodowość Polska 9. Skupiński Adam – narodowość żydowska 10. Szafraniec Jan – narodowość żydowska PARTIA CHRZEŚCIJAŃSKICH DEMOKRATÓW 1. Baranczak Jarosław Marian – narodowość żydowska 2. Kaminski Tadeusz – narodowość żydowska 3. Pawłowski Krzysztof – narodowość żydowska CHRZEŚCIJAŃSKA DEMOKRACJA 1. Piotrowski Walerian – narodowość żydowska POROZUMIENIE CENTRUM 1. Choroszucha Ireneusz – narodowość żydowska 2. Grzeskowiak Alicja – narodowość żydowska 3. Juros Paweł – narodowość żydowska 4. Musiał Jan – narodowość Polska 5. Piesiewicz Krzysztof Marek – narodowość żydowska 6. Piotrowski Leszek – narodowość żydowska 7. Poniatowski Kazimierz – narodowość żydowska 8. Rossa Henryk – narodowość żydowska 9. Stępien Jerzy – narodowość żydowska POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1. Antonowicz Jan – narodowość Polska 2. Gajewski Sylwester – narodowość Polska 3. Grzeszczak Eugeniusz – narodowość Polska 4. Komorowski Zbigniew – narodowość Polska 5. Makarewicz Henryk – narodowość żydowska 6. Rysak Elżbieta – narodowość Polska 7. Struzik Adam – narodowość żydowska 8. Włodyka Mieczysław – narodowość Polska POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – POROZUMIENIE LUDOWE 1. Brzozowski Tadeusz Henryk – narodowość Polska 2. Chodkowski Jan – narodowość Polska 3. Czarnocki Henryk Franciszek – narodowość żydowska 4. Hortmanowicz Zygmunt – narodowość żydowska 5. Kamiński Jerzy – narodowość Polska 6. Slisz Józef – narodowość żydowska 7. Woźnica Janusz – narodowość Polska LUDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE „PIAST” 1. Czarnobilski Zdzisław – narodowość Polska KONGRES LIBERALNO-DEMOKRATYCZNY 1. Czapski Andrzej Antoni – narodowość żydowska 2. Filipkowski Zbigniew Jan – narodowość żydowska 3. Kruk Wojciech – narodowość żydowska 4. Rzeźniczak Andrzej – narodowość żydowska 5. Śnieżko Stefan – narodowość żydowska SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 1. Jaręmbowski Ryszard – narodowość żydowska 2. Kopaczewski Jerzy – narodowość żydowska 3. Kuczyński Józef – narodowość żydowska 4. Wyględowski Mieczysław – narodowość żydowska KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ: 1. Jesionek Jan – narodowość żydowska 2. Kostka Stanislaw – narodowość żydowska 3. Rejniewicz Marian – narodowość żydowska 4. Węgrzyn Zygmunt – narodowość żydowska MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 1. Bartodziej Gerhard – narodowość Niemiecka UNIA WIELKOPOLAN 1. Szymanowski Andrzej Bolesław – narodowość żydowska ZRZESZENIE KASZUBSKO-POMORSKIE 1. Borzyszkowski Józef – narodowość żydowska REGIONALNE FORUM WYBORCZE (RZESZÓW) 1. Draus Jan – narodowość żydowska REGIONOWI I POLSCE 1. Jagiełło Edmund – narodowość Polska NARODOWY KOMITET WYBORCZY 1. Zamoyski Jan – narodowość Polska NIEZALEŻNY KOMITET WYBORCZY 1. Chojnacki Piotr – narodowość żydowska KANDYDAT NIEZALEŻNY 1. Jagodziński Tomasz – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY d/s WYBORU JANUSZA BOLESŁAWA BARANOWSKIEGO 1. Baranowski Janusz Bolesław – narodowość Polska KOMITET WYBORCZY KRZYSZTOFA HORODECKIEGO 1. Horodecki Krzysztof – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY JERZEGO MADEJA 1. Madej Jerzy – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY HENRYKA STOKŁOSY 1. Stołosa Henryk – narodowość żydowska Narodowość posłów i senatorów według przynależności partyjnej z okresu wyborów w 1993 roku. SEJM Sojusz Lewicy Demokratycznej Socjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej (wynika że żydowskiej?) 1. Adamski Władysław – narodowość żydowska 2. Aichler Romuald – narodowość żydowska 3. Andryszak Aleksander – narodowość żydowska 4. Banach Jolanta – narodowość żydowska 5. Bańkowska Anna – narodowość żydowska 6. Baszczyński Krzysztof – narodowość żydowska 7. Biliński Tadeusz – narodowość żydowska 8. Blida Barbara – narodowość żydowska 9. Błoch Jadwiga – narodowość żydowska 10. Bomba Zbigniew – narodowość Polska 11. Borowski Marek – narodowość żydowska 12. Brachamański Andrzej – narodowość żydowska 13. Brzeziński Krzysztof – narodowość Polska 14. Budkiewicz Jan – narodowość żydowska 15. Bujak Bogdan – narodowość żydowska 16. Bułka Władysław – narodowość żydowska 17. Byra Jan – narodowość żydowska 18. Ceranka Stefan – narodowość żydowska 19. Chojnacki Jan – narodowość żydowska 20. Ciborowska Danuta – narodowość żydowska 21. Ciesielski Wiesław – narodowość żydowska 22. Cimoszewicz Włodzimierz- narodowość żydowska 23. Cybulski Zygmunt – narodowość Polska 24. Czajczyński Stanisław- narodowość żydowska 25. Czerniawski Mieczysław Leon- narodowość żydowska 26. Dancewicz Dorota – narodowość żydowska 27. Deręgowski Witold – narodowość żydowska 28. Dobosz Teresa – narodowość żydowska 29. Dyduch Marek – narodowość żydowska 30. Dzienisiewicz Stanisław – narodowość żydowska 31. Dziewulski Jerzy – narodowość żydowska 32. Firak Witold- narodowość żydowska 33. Gawin Tadeusz – narodowość żydowska 34. Gliniecki Lubomir – narodowość żydowska 35. Gorzelańczyk Zbigniew – narodowość żydowska 36. Grabałowski Wojciech – narodowość Polska 37. Grabek Józef- narodowość żydowska 38. Grabowska Danuta – narodowość Polska 39. Grela Leon- narodowość żydowska 40. Grodzicki Ryszard- narodowość żydowska 41. Gruszka Grzegorz – narodowość Polska 42. Grzebisz -Nowicka Zofia – narodowość żydowska 43. Halber Adam- narodowość żydowska 44. Hyla Barbara – narodowość żydowska 45. Ikonowicz Piotr – narodowość żydowska 46. Iwaniec Kazimierz – narodowość żydowska 47. Iwański Tadeusz- narodowość żydowska 48. Janas Stanisław- narodowość żydowska 49. Janik Krzysztof – narodowość Polska 50. Jankowski Jerzy- narodowość żydowska 51. Janowski Zbigniew- narodowość żydowska 52. Jaskiernia Jerzy- narodowość żydowska 53. Jodeń Mieczysław- narodowość żydowska 54. Jędrzejczak Tadeusz – narodowość Polska 55. Jurecki Ignacy – narodowość żydowska 56. Jurek Janusz – narodowość żydowska 57. Jurgielaniec Seweryn – narodowość żydowska 58. Kaczmarek Wiesław – narodowość żydowska 59. Kaleta Józef – narodowość żydowska 60. Kaniewski Zbigniew- narodowość żydowska 61. Jacek Kasprzyk- narodowość żydowska 62. Kisieliński Jan- narodowość żydowska 63. Kobielusz Antoni – narodowość Polska 64. Kocjan Jacek- narodowość żydowska 65. Konarski Włodzimierz – narodowość Polska 66. Kopeć Stanisław – narodowość Polska 67. Kossakowski Jerzy – narodowość Polska 68. Kowalczyk Stanisław- narodowość żydowska 69. Kowalska Bronisława – narodowość Polska 70. Krajewski Mieczysław- narodowość żydowska 71. Krawczuk Aleksander- narodowość żydowska 72. Krysiewicz Bogdan – narodowość żydowska 73. Kufel Zenon – narodowość żydowska 74. Kwaśniewski Aleksander – narodowość żydowska 75. Lemański Janusz – narodowość żydowska 76. Lewandowski Marek – narodowość żydowska 77. Lewicka-Łęgowska Ewa – narodowość żydowska 78. Lipski Andrzej – narodowość żydowska 79. Łybacka Krystyna – narodowość Polska 80. Majewski Witold – narodowość Polska 81. Maksymiuk Janusz – narodowość Polska 82. Malinowski Janusz – narodowość żydowska 83. Maliszewski Stanisław – narodowość żydowska 84. Manicki Maciej – narodowość żydowska 85. Marczewski Marian – narodowość Polska 86. Marczewski Sławomir – narodowość Polska 87. Martyniuk Wacław – narodowość żydowska 88. Matyjek Tadeusz – narodowość żydowska 89. Mazurkiewicz Marek – narodowość żydowska 90. Miller Leszek – narodowość żydowska 91. Milner Kazimierz – narodowość żydowska 92. Miżejewski Cezary – narodowość żydowska 93. Modzelewski Kazimierz – narodowość żydowska 94. Murynowicz Alicja – narodowość żydowska 95. Musielak Kazimierz – narodowość żydowska 96. Nieporęt Włodzimierz – narodowość żydowska 97. Nowicka Irena Maria – narodowość żydowska 98. Nowaczek Wojciech – narodowość żydowska 99. Nowak Kazimierz – narodowość żydowska 100. Nowicki Józef – narodowość żydowska 101. Nowicki Roman – narodowość żydowska 102. Nycz Kazimierz – narodowość Polska 103. Oleksy Józef – narodowość żydowska 104. Olewiński Marek – narodowość żydowska 105. Olszewski Andrzej – narodowość żydowska 106. Ostrowska Małgorzata – narodowość Polska 107. Pająk Urszula – narodowość żydowska 108. Panek Jerzy – narodowość żydowska 109. Paniec Henryk – narodowość Polska 110. Pustusiak Longin – narodowość żydowska 111. Paszczyk Stanisław – narodowość żydowska 112. Pawlak Stanisław – narodowość Polska 113. Pawłowska Regina – narodowość żydowska 114. Piechota Jacek – narodowość żydowska 115. Piecka Mieczysław – narodowość żydowska 116. Piela – Mielczarek Elżbieta – narodowość żydowska 117. Pilarczyk Jerzy – narodowość żydowska 118. Piotrowski Andrzej – narodowość żydowska 119. Plewa Siergiej – narodowość Polska 120. Pogoda Czesław – narodowość żydowska 121. Potulski Franciszek – narodowość żydowska 122. Rojszyk Marek – narodowość Polska 123. Rusznica Stanisław – narodowość żydowska 124. Sas Kazimierz – narodowość żydowska 125. Sekuła Ireneusz – narodowość żydowska 126. Siemiątkowski Zbigniew – narodowość żydowska 127. Sierakowska Izabella – narodowość żydowska 128. Sitek Włodzimierz – narodowość Polska 129. Siwiec Marek – narodowość żydowska 130. Skomra Szczepan – narodowość żydowska 131. Skrzyński Andrzej – narodowość żydowska 132. Słomski Andrzej – narodowość żydowska 133. Sobotka Zbigniew – narodowość Polska 134. Sokołowska Wanda – narodowość żydowska 135. Spychalska Ewa – narodowość żydowska 136. Stec Stanisław – narodowość żydowska 137. Stępień Władysław – narodowość żydowska 138. Szarawarski Andrzej – narodowość żydowska 139. Szkop Władysław – narodowość żydowska 140. Szmajdziński Jerzy – narodowość żydowska 141. Szteliga Jerzy – narodowość żydowska 142. Szweda Wiesław – narodowość żydowska 143. Szymańczyk Lech – narodowość żydowska 144. Szymański Jan – narodowość żydowska 145. Szynalska Renata – narodowość żydowska 146. Śleziak Czesław – narodowość Polska 147. Tomaszewski Tadeusz – narodowość Polska 148. Tuszyński Zdzisław – narodowość żydowska 149. Uczkiewicz Jacek – narodowość żydowska 150. Ulicki Ryszard – narodowość żydowska 151. Urbańczyk Andrzej – narodowość Polska 152. Walczyńska-Rechmal Maria – narodowość żydowska 153. Waniek Danuta – narodowość żydowska 154. Wenderlich Jerzy – narodowość żydowska 155. Wiatr Jerzy – narodowość żydowska 156. Wieczorek Zbigniew – narodowość Polska 157. Wilczyńska Zofia – narodowość Polska 158. Winiaczyk-Kossakowska Małgorzata – narodowość żydowska 159. Wiśniewski Stanisław – narodowość żydowska 160. Zaborowski Zbigniew – narodowość żydowska 161. Zaciura Jan – narodowość Polska 162. Zając Ryszard – narodowość Polska 163. Zając Tadeusz – narodowość Polska 164. Zakrzewski Jerzy – narodowość żydowska 165. Zalewska Anna – narodowość żydowska 166. Zbrzyzny Ryszard – narodowość Polska 167. Zemke Janusz – narodowość żydowska 168. Żbikowski Władysław – narodowość Polska 169. Żelazowski Andrzej – narodowość żydowska 170. Żenkiewicz Marian – narodowość żydowska 171. Żochowski Ryszard – narodowość żydowska POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1. Adamski Kazimierz – narodowość Polska 2. Andrykiewicz Jan – narodowość Polska 3. Bajołek Andrzej – narodowość Polska 4. Bartoszek Stanisław – narodowość żydowska 5. Bartoszewicz Zygmunt – narodowość żydowska 6. Bentkowski Aleksander – narodowość żydowska 7. Błądek Lidia – narodowość Polska 8. Bogdan Henryk Ryszard – narodowość Polska 9. Bogusławski Włodzimierz – narodowość Polska 10. Bondyra Ryszard – narodowość żydowska 11. Borkowski Jan – narodowość żydowska 12. Bugaj Leszek – narodowość Polska 13. Bury Jan – narodowość Polska 14. Chojnacki Piotr – narodowość Polska 15. Choryngiewicz Henryk – narodowość żydowska 16. Cichosz Janusz – narodowość Polska 17. Ciecióra Jacek – narodowość Polska 18. Ciesielski Stanisław – narodowość żydowska 19. Cieślak Czesław – narodowość Polska 20. Dejmek Kazimierz – narodowość żydowska 21. Dobroński Adam – narodowość żydowska 22. Dobrosz Janusz – narodowość Polska 23. Dobrowolski Waldemar – narodowość Polska 24. Domagalski Alfred – narodowość Polska 25. Gałek Zbigniew – narodowość Polska 26. Gąsiorczyk Alojzy – narodowość Polska 27. Gietek Tomasz – narodowość Polska 28. Gnat Edward – narodowość żydowska 29. Gołębiowski Wiesław – narodowość Polska 30. Gruszka Józef – narodowość Polska 31. Grzyb Andrzej – narodowość Polska 32. Jagieliński Roman – narodowość Polska 33. Jasiński Władysław – narodowość żydowska 34. Grzyb Andrzej – narodowość Polska 35. Kalbarczyk Ryszard – narodowość żydowska 36. Kalemba Stanisław – narodowość Polska 37. Kalinowski Jarosław – narodowość żydowska 38. Kalisz Józef – narodowość żydowska 39. Kasprzak Mieczysław – narodowość Polska 40. Kiełczewski Leszek – narodowość Polska 41. Kisielewski Henryk – narodowość żydowska 42. Kołodziej Ryszard – narodowość Polska 43. Komornicki Jan – narodowość Polska 44. Kopczyk Jan – narodowość żydowska 45. Korczak Marian – narodowość Polska 46. Kossakowski Wiesław – narodowość Polska 47. Kotwicz Grażyna – narodowość Polska 48. Kowaczyk Tadeusz – narodowość żydowska 49. Kowalik Jan – nardowość Polska 50. Kozłowski Piotr – narodowość Polska 51. Król Marian – narodowość Polska 52. Kubik Jan – narodowość żydowska 53. Kujawa Ryszard – narodowość żydowska 54. Kurnatowska Maria – narodowość Polska 55. Kurzawa Jarosław – narodowość żydowska 56. Kusior Stanisław – narodowość żydowska 57. Łochowski Józef – narodowość Polska 58. Łuczak Aleksander – narodowość żydowska 59. Machnio Bolesław – narodowość Polska 60. Madzia Tadeusz – narodowość Polska 61. Malinowski Andrzej – narodowość żydowska 62. Małachowska Aleksandra – narodowość żydowska 63. Masternak Stanisław – narodowość Polska 64. Maźkowiak Janusz – narodowość Polska 65. Mączewski Jan – narodowość Polska 66. Medwid Władysław – narodowość żydowska 67. Micewski Andrzej – narodowość żydowska 68. Michalik Józef – narodowość Polska 69. Michalski Marian – narodowość Polska 70. Michna Waldemar – narodowość Polska 71. Mierzwa Zbigniew – narodowość Polska 72. Mioduszewski Józef – narodowość Polska 73. Olszewska Maria – narodowość Polska 74. Opęchowski Wiesław – narodowość żydowska 75. Ozga Krystyna – narodowość Polska 76. Pawlicki Jacek – narodowość Polska 77. Pasoń Stanisław – narodowość Polska 78. Pawlak Mirosław – narodowość Polska 79. Pawlak Waldemar – narodowość Polska 80. Petryna Irena – narodowość Polska 81. Pęk Bogdan – narodowość Polska 82. Piątkowski Wiesław – narodowość Polska 83. Piechociński Janusz – narodowość Polska 84. Pieniądz Jan – narodowość Polska 85. Pietrzyk Lucyna – narodowość Polska 86. Pistelok Jerzy – narodowość Polska 87. Podkański Lesław – narodowość żydowska 88. Podkański Zdzisław – narodowość żydowska 89. Polański Tadeusz – narodowość żydowska 90. Pomirski Miron – narodowość żydowska 91. Półćwiartek Ignacy – narodowość Polska 92. Rychliczek Adam – narodowość żydowska 93. Rytych Grzegorz – narodowość Polska 94. Sabat Tadeusz – narodowość żydowska 95. Samborski Tadeusz – narodowość żydowska 96. Sawicki Marek – narodowość Polska 97. Serafin Władysław – narodowość Polska 98. Siedlecki Henryk – narodowość żydowska 99. Skubis Ireneusz – narodowość Polska 100. Sławecki Tadeusz – narodowość Polska 101. Smolarek Ryszard – narodowość Polska 102. Soska Jacek – narodowość Polska 103. Stanibuła Ryszard – narodowość Polska 104. Starownik Marian Roman – narodowość Polska 105. Stasiak Stanisław – narodowość Polska 106. Stasiak Wiesław – narodowość Polska 107. Stefaniuk Franciszek Jerzy – narodowość Polska 108. Strąk Michał – narodowość żydowska 109. Szuszczewicz Zygmunt – narodowość żydowska 110. Sytek Tadeusz – narodowość Polska 111. Szatkowski Sławomir – narodowość Polska 112. Szczepaniak Jan – narodowość Polska 113. Szczęsny Adam – narodowość Polska 114. Szymański Krzysztof – narodowość Polska 115. Ścierski Klemens – narodowość Polska 116. Śmietanko Andrzej – narodowość Polska 117. Święs Władysław – narodowość Polska 118. Świrepo Jan – narodowość żydowska 119. Tarczyński Antoni – narodowość Polska 120. Tomaszewski Władysław – narodowość Polska 121. Trawicki Krzysztof – narodowość Polska 122. Wierzbicki Janusz – narodowość Polska 123. Wiśniewski Andrzej – narodowość Polska 124. Wojciechowski Janusz – narodowość Polska 125. Wołek Jan – narodowość żydowska 126. Wójcik Stanisław – narodowość żydowska 127. Wrona Władysław – narodowość Polska 128. Zarzycki Wojciech Szczęsny – narodowość żydowska 129. Zegar Józef – narodowość Polska 130. Zych Józef – narodowość Polska 131. Żabiński Władysław – narodowość Polska 132. Żelichowski Stanisław – narodowość Polska UNIA DEMOKRATYCZNA 1. Arkuszewski Wojciech – narodowość żydowska 2. Balicki Marek – narodowość żydowska 3. Borusewicz Bogdan – narodowość żydowska 4. Braun Juliusz Janusz – narodowość żydowska 5. Buczkowski Piotr – narodowość żydowska 6. Budnik Krzysztof – narodowość żydowska 7. Celiński Andrzej – narodowość żydowska 8. Chwat Leszek – narodowość żydowska 9. Ciemniewski Jerzy – narodowość żydowska 10. Czech Mirosław – narodowość żydowska 11. Czernecki Andrzej – narodowość Polska 12. Dmochowska Maria – narodowość Polska 13. Dołowy Krzysztof – narodowość żydowska 14. Działoszyński Karol – narodowość żydowska 15. Fiedorowicz Czesław – narodowość żydowska 16. Figura Grzegorz – narodowość Polska 17. Frasyniuk Własysław – narodowość żydowska 18. Gaberle Andrzej – narodowość żydowska 19. Gawlik Radosław – narodowość żydowska 20. Geremek Bronsław – narodowość żydowska 21. Góralska Helena – narodowość żydowska 22. Imiołczyk Barbara – narodowość Polska 23. Janas Zbigniew – narodowość żydowska 24. Komorowski Bronisław – narodowość żydowska 25. Koralewski Jerzy – narodowość Polska 26. Kracik Stanisław – narodowość Polska 27. Król Jan – narodowość żydowska 28. Krzyżanowska Olga – narodowość żydowska 29. Kuroń Jacek – narodowość żydowska 30. Labuda Barbara – narodowość żydowska 31. Lipowicz Irena Ewa – narodowość żydowska 32. Lityński Jan – narodowość żydowska 33. Luks Krzysztof – narodowość żydowska 34. Machowski Andrzej – narodowość żydowska 35. Mazowiecki Tadeusz – narodowość żydowska 36. Mączka Zbigniew – narodowość Polska 37. Milewski Zdobysław – narodowość żydowska 38. Niemcewicz Janusz – narodowość Polska 39. Nowina-Konopka Piotr – narodowość żydowska 40. Okoński Jan – narodowość żydowska 41. Olszowski Jan – narodowość żydowska 42. Onyszkiewicz Janusz – narodowość żydowska 43. Osiatyński Jerzy – narodowość żydowska 44. Piekarska Katarzyna – narodowość żydowska 45. Potocki Andrzej Tadeusz – narodowość żydowska 46. Puzyna Włodzimierz – narodowość żydowska 47. Rokita Jan Maria – narodowość żydowska 48. Rulewski Jan – narodowość żydowska 49. Setnik Ryszard – narodowość Polska 50. Skowrońska-Łuczyńska Anna – narodowość żydowska 51. Staniszewska Grażyna – narodowość żydowska 52. Staręga-Piasek Joanna – narodowość żydowska 53. Stolzman Maria – narodowość żydowska 54. Suchcka Hanna – narodowość żydowska 55. Sypniewska Joanna – narodowość żydowska 56. Syryjczyk Tadeusz – narodowość żydowska 57. Szczygielski Kazimierz – narodowość żydowska 58. Śledzińska-Katarasińska Iwona – narodowość żydowska 59. Święcicki Marcin – narodowość Polska 60. Taylor Jacek – narodowość żydowska 61. Trzcińska-Fajfrowska Maria – narodowość żydowska 62. Turko Ludwik – narodowość żydowska 63. Wielowieyski Andrzej – narodowość żydowska 64. Wierchowicz Jerzy – narodowość Polska 65. Wolfram Krzysztof – narodowość żydowska 66. Wójcik Gwidon – narodowość żydowska 67. Wójcik Wiesław – narodowość żydowska 68. Wujec Henryk – narodowość żydowska 69. Wyrowiński Jan – narodowość żydowska 70. Zajączkowska Maria – narodowość żydowska 71. Zawiła Marcin – narodowość żydowska 72. Zdrada Jerzy – narodowość żydowska 73. Zieliński Marek – narodowość żydowska 74. Zieliński Tadeusz – narodowość żydowska UNIA PRACY 1. Aumiller Andrzej – narodowość żydowska 2. Borowik Wojciech – narodowość żydowska 3. Bugaj Ryszard – narodowość żydowska 4. Bujak Zbigniew – narodowość żydowska 5. Czarnecki Piotr – narodowość żydowska 6. Faszyński Ryszard – narodowość żydowska 7. Grott Janusz – narodowość Polska 8. Hajduk Henryk – narodowość żydowska 9. Jakubczyk Zygmunt – narodowość żydowska 10. Januła Eugeniusz – narodowość Polska 11. Jaruga-Nowacka Izabela – narodowość żydowska 12. Jedynak Tadeusz – narodowość żydowska 13. Kaczmarek Bogusław – narodowość żydowska 14. Karpiński Sergiusz – narodowość żydowska 15. Kowalczyk Michał – narodowość żydowska 16. Lamentowicz Wojciech – narodowość żydowska 17. Licnerska Halina – narodowość Polska 18. Małachowski Aleksander – narodowość żydowska 19. Małachowski Mirosław – narodowość żydowska 20. Marciniak Grzegorz – narodowość żydowska 21. Marciniak Piotr – narodowość żydowska 22. Moszyński Tadeusz – narodowość Polska 23. Nałęcz Tomasz – narodowość żydowska 24. Napierała Konrad – narodowość żydowska 25. Nowak Ryszard – narodowość żydowska 26. Nowakowska Maria – narodowość Polska 27. Nowakowski Sławomir – narodowość Polska 28. Pankanin Piotr – narodowość żydowska 29. Pańtak Kazimierz – narodowość Polska 30. Pol Marek – narodowość żydowska 31. Polak Danuta – narodowość Polska 32. Rogowski Stanisław – narodowość żydowska 33. Siedlarek Artur – narodowość żydowska 34. Sienkiewicz Krystyna – narodowość Polska 35. Smółko Artur – narodowość żydowska 36. Szymański Janusz Henryk – narodowość żydowska 37. Świerczyńska Beata – narodowość żydowska 38. Wiecheć Krzysztof – narodowość Polska 39. Zaborowski Jan – narodowość żydowska 40. Ziółkowska Wiesława – narodowość żydowska 41. Zysk Zbigniew – narodowość żydowska KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ 1. Aszyk Piotr – narodowość żydowska 2. Błasiak Wojciech – narodowość żydowska 3. Burski Ryszard – narodowość żydowska 4. Cygonik Grzegorz – narodowość żydowska 5. Czajka Andrzej – narodowość żydowska 6. Gąsienica-Łuczek Tadeusz – narodowość Polska 7. Kaczmarzyk Grzegorz – narodowość Polska 8. Kamiński Krzysztof – narodowość żydowska 9. Kaźmierczak Andrzej – narodowość żydowska 10. Kościelny Robert – narodowość Polska 11. Koza Janusz – narodowość żydowska 12. Kraus Janina – narodowość żydowska 13. Król Krzysztof – narodowość żydowska 14. Laga Krzysztof – narodowość Polska 15. Moczulski Leszek – narodowość żydowska 16. Ostoja-Owsiany Andrzej – narodowość żydowska 17. Popenda Krzysztof – narodowość żydowska 18. Skrobisz Jan – narodowość żydowska 19. Słomka Adam – narodowość żydowska 20. Smykowski Leszek – narodowość Polska 21. Wilk Kazimierz – narodowość Polska 22. Wójcik Dariusz – narodowość żydowska BEZPARTYJNY BLOK WSPIERANIA REFORM 1. Dyrda Danuta – narodowość żydowska 2. Eysymontt Jerzy – narodowość żydowska 3. Gąsienica-Makowski Andrzej – narodowość Polska 4. Gołaś Andrzej – narodowość żydowska 5. Gwiżdż Andrzej – narodowość Polska 6. Kowalczyk Tadeusz – narodowość Polska 7. Kowolik Stanisław – narodowość Polska 8. Olszewski Ryszard – narodowość żydowska 9. Pietrzykowski Zbigniew – narodowość Polska 10. Pisarek Zdzisław – narodowość żydowska 11. Saar Paweł – narodowość żydowska 12. Szweda Bernard – narodowość żydowska 13. Szyc Hans – narodowość Niemiecka 14. Wielgus Marek – narodowość żydowska 15. Wuttke Jerzy – narodowość żydowska 16. Zieliński Leszek – narodowość żydowska MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 1. Czernek Joachim – narodowość Niemiecka 2. Kroll Henryk – narodowość Niemiecka 3. Kurzbauer Roman – narodowość Niemiecka 4. Paździor Helmut – narodowość Niemiecka S E N A T SOCJALDEMOKRACJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. 1. Adamski Jerzy – narodowość żydowska 2. Berny Maria – narodowość żydowska 3. Ciemniak Grażyna – narodowość żydowska 4. Cieślak Jerzy – narodowość Polska 5. Czarny Ryszard – narodowość żydowska 6. Czerwiński Lech – narodowość żydowska 7. Enling Bodo – narodowość żydowska 8. Gibuła Ryszard – narodowość żydowska 9. Graboś Witold – narodowość żydowska 10. Jankiewicz Paweł – narodowość żydowska 11. Jarmużek Zdzisław – narodowość Polska 12. Jarzembowski Ryszard – narodowość żydowska 13. Karbowski Jan – narodowość Polska 14. Kempka Dorota – narodowość żydowska 15. Kopaczewski Jerzy – narodowość żydowska 16. Krupa Henryk – narodowość Polska 17. Kucharski Stanisław – narodowość Polska 18. Kuczyński Józef – narodowość żydowska 19. Kulak Zbigniew – narodowość żydowska 20. Kurczyk Grzegorz – narodowość żydowska 21. Kustrzeba Wanda – narodowość żydowska 22. Mąsior Bogusław – narodowość żydowska 23. Michaś Ireneusz – narodowość żydowska 24. Mulak Jan – narodowość żydowska 25. Nowak Zenon – narodowość Polska 26. Olszewski Wicenty – narodowość żydowska 27. Patyk Eugeniusz – narodowość Polska 28. Piwoński Zbyszko – narodowość żydowska 29. Rewaj Tadeusz – narodowość żydowska 30. Romańczuk Tomasz – narodowość żydowska 31. Rot Henryk – narodowość żydowska 32. Rzemykowski Tadeusz – narodowość żydowska 33. Sikorski Stanisław – narodowość żydowska 34. Szczepański Andrzej – narodowość żydowska 35. Szwonder Rajmund – narodowość Polska 36. Woźny Grzegorz – narodowość Polska 37. Wyględowski Mieczysław – narodowość żydowska POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1. Adamczuk Tomasz – narodowość żydowska 2. Adamiak Jan – narodowość polska 3. Antonowicz Jan – narodowość Polska 4. Borkowski Krzysztof – narodowość żydowska 5. Ceberek Stanisław – narodowość żydowska 6. Chorąży Jerzy – narodowość Polska 7. Daraż Adam – narodowość żydowska 8. Derkacz Jerzy – narodowość żydowska 9. Gajewski Sylwester – narodowość Polska 10. Grzeszczak Eugeniusz – narodowość Polska 11. Jankowski Romuald – narodowość Polska 12. Kanicki Henryk – narodowość żydowska 13. Karaś Roman – narodowość żydowska 14. Kienig Edward – narodowość żydowska 15. Kieszkowski Zdzisław – narodowość Polska 16. Komorowski Zbigniew – narodowość Polska 17. Krakowski Czesław – narodowość żydowska 18. Kwiatkowski Marian – narodowość Polska 19. Lipczak Władysław – narodowość żydowska 20. Łopatowska Maria – narodowość żydowska 21. Maciołek Henryk – narodowość żydowska 22. Makarewicz Henryk – narodowość żydowska 23. Matecki Wojciech – narodowość Polska 24. Ochwat Ryszard – narodowość żydowska 25. Olejnicka Anna – narodowość żydowska 26. Orzechowski Jan – narodowość żydowska 27. Pastuszka Stefan – narodowość Polska 28. Protasowicki Mieczysław – narodowość żydowska 29. Sęk Jan – narodowość żydowska 30. Stępień Piotr – narodowość żydowska 31. Strażewicz Wacław – narodowość Polska 32. Struzik Adam – narodowość żydowska 33. Stypuła Jan – narodowość żydowska 34. Włodyka Mieczysław – narodowość Polska 35. Woś Adam – narodowość Polska 36. Żołyniak Ryszard – narodowość Polska NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY ,,SOLIDARNOŚĆ” 1. Andrzejewski Piotr – narodowość żydowska 2. Biliński Mieczysław – narodowość żydowska 3. Chełkowski August – narodowość żydowska 4. Chronowski Andrzej – narodowość żydowska 5. Jurczak Stefan – narodowość żydowska 6. Lackorzyński Leszek – narodowość żydowska 7. Romaszewski Zbigniew – narodowość żydowska 8. Tyrna Marcin – narodowość żydowska 9. Zarzycki Ireneusz – narodowość żydowska UNIA DEMOKRATYCZNA 1. Kozłowski Krzysztof – narodowość żydowska 2. Kuratowska Zofia – narodowość żydowska 3. Okrzesik Janusz – narodowość żydowska 4. Simonides Dorota – narodowość żydowska UNIA PRACY 1. Janowska Zdzisława – narodowość żydowska 2. Minda Marek – narodowość żydowska BEZPARTYJNY BLOK WSPIERANIA REFORM 1. Bachleda-Księdzularz – narodowość Polska 2. Religa Zbigniew – narodowość żydowska KONGRES LIBERALNO-DEMOKRATYCZNY – 1. Kruk Wojciech – narodowość żydowska NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH ,,SOLIDARNOŚĆ” – 1. Stokarska Jadwiga – narodowość żydowska STOWARZYSZENIE RODZIN ARCHIDECEZJI BIAŁOSTOCKIEJ – 1. Łękawa Barbara – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY ,,POROZUMIENIE LUDOWE” – 1. Frączek Józef – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY ,,ZJEDNOCZENIE POLSKIE” – 1. Grześkowiak Alicja – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY ALEKSANDRA GAWRONIKA – 1. Gawronik Aleksander – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY HENRYKA STOKŁOSY – 1. Stokłosa Henryk – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY JERZEGO MADEJA – 1. Madej Jerzy – narodowość żydowska KOMITET WYBORCZY ,,SOLSKA” – 1. Solska Elżbieta – narodowość żydowska MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA – 1. Bartodziej Gerhard – narodowość Niemiecka. Poznajmy też narodowość członków kierowniczej części Episkopatu, a co za tym idzie, dowiedzmy się, jaki naród w rzeczywistości reprezentują. „Niestety w Polsce, w ostatnim 50-cio leciu duchowieństwo katolickie zostało bardzo zażydzone, gdyż Żydzi niemal masowo wstępowali do seminariów, głównie do warszawskiego. Stąd też mamy obecnie w Polsce wielu księży i biskupów pochodzenia żydowskiego i to oni właśnie tak często używają zwrotu ‚nasi starsi bracia w wierze’ ” – Ks. prof. Michal Poradowski – były profesor Katolickiego Uniwersytetu w Santiago de Chile. A tu lista: Arcybiskup Metropolita Warszawski, Prymas Polski Kardynał Józef Glemp – narodowość żydowska. Arcybiskup Pomocniczy Warszawski, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski – Bronisław Dąbrowski – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Krakowski – Kardynał Franciszek Macharski – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Wrocławski – Kardynał Henryk Gulbinowicz – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński – Henryk Muszyński – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Gdański – Tadeusz Gocławski – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Katowicki – Damian Zimoń – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Białostocki – Edward Kisiel – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Lubelski – Bolesław Pylak – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Łódzki – Władysław Ziółek – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Poznański – Jerzy Stroba – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Szczeciński – Marian Przykucki – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Warmiński (Olsztyński) – Edmund Piszcz – narodowość żydowska. Arcybiskup Metropolita Przemyski – Ignacy Tokarczuk – narodowość ukraińska. Arcybiskup Nuncjusz Apostolski w Polsce – Józef Kowalczyk – narodowość żydowska. Biskup Polowy Wojska Polskiego Generał – Sławomir Leszek Głodź – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Drohiczyński – Władysław Jędruszów – narodowość ukraińska. Biskup Ordynariusz Łomżyński – Juliusz Paetz – narodowość żydowska. Biskup Metropolita Częstochowski – Stanisław Nowak – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Radomski – Edward Materski – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Sosnowiecki – Adam Smigielski – narodowość polska Biskup Pomocniczy Sosnowiecki, Zastępca Sekretarza Generalnego Episkopatu Polski – Tadeusz Pieronek – narodowość polska. (?) Biskup Ordynariusz Pelplinski – Jan Szlaga – narodowość niemiecka. Biskup Ordynariusz Toruński – Andrzej Suski – narodowość żydowska. Biskup Pomocniczy Gnieźnieński, Delegat Prymasa Polski ds. Duszpasterstwa Poloni – Szczepan Wesoły – narodowość żydowska Biskup Ordynariusz Włocławski – Bronisław Dębowski – narodowość żydowska. Biskup Pomocniczy Włocławski, Kierownik Duszpasterstwa Rolników – Roman Andrzejewski – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Gliwicki – Jan Wieczorek – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Opolski – Alfons Nossol – narodowość niemiecka. Biskup Ordynariusz Bielsko – Żywiecki – Tadeusz Rakoczy – narodowość żydówka. Biskup Ordynariusz Kielecki – Stanisław Szymecki – narodowość polska Biskup Ordynariusz Tarnowski – Józef Życiński – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Sandomierski – Wacław Świerzawski – narodowość polska Biskup Ordynariusz Siedlecki – Jan Mazur – narodowość polska Biskup Ordynariusz Kaliski – Stanisław Napierała – narodowość polska Biskup Ordynariusz Rzeszowski – Kazimierz Górny – narodowość ukraińska. Biskup Ordynariusz Lubaczowski – Jan Srutwa – narodowość ukraińska. Biskup Ordynariusz Koszalińsko – Kołobrzeski – Czesław Domin – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Zielonogórski – Józef Michalik – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Elbląski – Andrzej Sliwiński – narodowość żydowska Biskup Ordynariusz Elcki – Wojciech Zięba – narodowość żydowska. Biskup Pomocniczy Elcki – Edward Samsel – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Warszawsko-Praski – Kazimierz Romaniuk – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Łowicki – Alojzy Orszulik – narodowość żydowska. Biskup Ordynariusz Płocki – Zygmunt Kamiński – narodowość polska Biskup Ordynariusz Legnicki – Tadeusz Rybak – narodowość żydowska. Ksiądz Kapelan i Spowiednik w Kancelarii byłego Prezydenta (Wałęsy) Franciszek Cybula – narodowość żydowska.”. http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2007-09/msg00752.html …strzelać – ze wszystkiego z czego można – nawet z papirowych toreb- nadchodz II Palestyna…w koncu mamy przykłady nobelistóf – pol pota – beguna – obame…i cała inna zgraje – jak zdobywa sie….nobla
 11. Marucha said

  Re 8, 9:
  No to Panowie, napiszcie wyraźnie, drukowanymi literami, a nie kręćcie:

  MAM PAŃSTWO POLSKIE W DUPIE. PIERDOLĘ JE, BO NA CHUJ MI ONO.

  NIE URONIĘ JEDNEJ ŁZY, GDY TO GÓWNO WRESZCIE FORMALNIE I FAKTYCZNIE ZNIKNIE Z POWIERZCHNI ZIEMI, Z GLOBUSA, Z HISTORII.

  TAM MOJA OJCZYZNA, GDZIE NISKIE PODATKI.

  Tylko nikczemnik opuszcza swych rodziców, gdy ciężko chorują.

 12. anatom said

  Szanowny Panie Gajowy, co my teraz juz mozemy jak tych co sie modla o laske Panska dla POLSKI, zostala garstka!

 13. Marucha said

  Re 12:
  Tak jest, panie Anatom.
  Poobrażali się na PAŃSTWO POLSKIE, bo zostało przejęte przez czosnkowców.
  Pewnie obrazili by się na własną matkę, jakby gruźlicy dostała.

  A jeszcze innym państwo nie jest do niczego potrzebne.
  Ich marzeniem jest mieć maczugę większą, niż sąsiad w jaskini obok.

 14. Griszka said

  Lepiej Ciekowi zaproponować wyjazd do afrykańskiej puszczy do Pigmejów skoro go tak państwo ciemięży już od starożytności.
  Kurwinizm to jednak wyjątkowo dolegliwa przypadłość…

 15. Marucha said

  Ad 13:
  Państwa Polskiego nie było przez 128 lat.
  Całe pokolenia walczyły z bronią i piórem w ręku o niepodległość.

  Walczyły o NIEPODLEGLOŚĆ CZEGO?
  O niepodległość firmy „Wyroby gumiane” Rozencwajg i Spółka, zbyt wysoko opodatkowanej przez władze rosyjskie?

  Walczyły o niepodległość PAŃSTWA. Bo państwo było dla nich dobrem. Bo państwo pozwalało realizować ambicje narodowe, jak by nie było ułomne i niedoskonałe. Bo bez państwa ich życie było kalekie, niepełne.

  Chciałem sobie na koniec ciężko zakląć… ale nie ma takich przekleństw.

 16. Gość90 said

  Widmo krąży nad Polską, widmo korwinizmu.

  Wiek XXI będzie naznaczony walką z kapitalizmem, tak jak wiek XX był naznaczony walką z komuną!

  Milton Friedman, żyd, orędownik najbardziej rozkiełznanego liberalizmu ekonomicznego i zacny członek masońskiego ”Mount Pelerin Society” – elitarnego towarzystwa założonego w 1947 r. po to aby starać się wcielać w życie liberalne credo żydowskiego barona Ludwiga von Mises, będącego centralną postacią międzynarodowego ruchu globalistycznego pod nazwą ”One World Movement” (jeden światowy rząd) mawiał takie rzeczy, z których jasno wynikało, że NWO będzie tym samym co XIX wieczny kapitalizm, gdzie rzesze niewolników pracują na garstkę panów, którzy wszystkim rządzą. Do tego ci niewolnicy będą ogłupiani, żeby się nie buntować. Friedman głosił potrzebę legalizacji narkotyków w celu ogłupiania społeczeństw!

 17. 25godzina said

  @Marucha Nie wiem po co w kółko powtarzać to samo. Polacy sami zadecydowali, że nie chcą mieć swojego państwa (nie ważne że byli zmanipulowani czy wręcz oszukani przez swoje fałszywe elity), więc go nie mają. Nie chcą go mieć.

  Nawet gdyby znalazł się dzisiaj drugi Dmowski to nikt by go nie słuchał, bo by go nie pokazali w tv. A nawet gdyby go pokazali i dali mówić to nikt by nie zrozumiał. A nawet jak ktoś by go zrozumiał to co z tego?

  Polskość istnieje już tylko na poziomie dostępnej nielicznym idei. Można to uznać jako fakt i myśleć co dalej, albo kopać się z koniem.

 18. Griszka said

  @15
  Ci egoiści myślą naiwnie, że jeśli usunąć wszelkie formy państwowości, po to aby nikt im nie przeszkadzał spokojnie napychać kabzy, to nagle z tej anarchii cudownie narodzi się jakiś nowy, lepszy porządek.
  W Afganistanie zniszczono praktycznie całą administrację, wojsko, policję, państwowe szkoły. Zostały bandy handlarzy narkotyków, które wszystko kontrolowały, bo były najlepiej zorganizowane, uzbrojone i pozbawione hamulców moralnych. Można łożyć na państwo narodowe albo na bandę nieokrzesanych dzikusów zmuszających ludzi do płacenia haraczy albo do roboty za miskę ryżu.
  W przyrodzie nie pustki, każda nisza ekologiczna jest zapełniona.

  Należy spytać czy ci ludzie są jeszcze Polakami, czy tylko po prostu są polskojęzycznymi kosmopolitami, którym odpowiada społeczny darwinizm.

 19. Rysio said

  re 3. Chyba się Gajowemu coś pokiełbasiło.

  😦

 20. Marucha said

  RE 18:
  Tym alfonsom nie powinno się niczego tłumaczyć. Nie powinno się ich przekonywać. Do nich trzeba strzelać.
  Śmierdząca gówniarzeria polityczna.

 21. Marucha said

  Re 19:
  Oooo… wypieramy się swych poglądów, jak żaba błota?

 22. Guła said

  Te werki to handlowe, najczęściej problemy.

  A równocześnie: rozpieprzony układ zbiorowy
  w tym:
  -układ ubezpieczeń społecznych
  -scedowanie części ubezpieczeń (choć inkasują całość) na zatrudnionego niewolnika
  -umowy śmieciowe o pracę
  -wynagrodzenie na poziomie minimum socjalnego (brak określenia potrzeb podstawowych)
  -przejmowanie kapitału urzędu pracy (fundusz dla bezrobotnych – też zbierałem) na wynagrodzenie dla nowozatrudninych przez przedsiębiorców (fakt!)
  -rozpieprzona służba zdrowia
  itd

  Tendencja do zbankrutowania inicjatyw indywidualnych i małych grup gospodarczych kole w oczy. Przetargi wygrywają oferty za nawet nie pół wartości zlecenia. Kto finansuje takie akcje? innego wyjaśnienia nie ma, ktoś finansuje. Po co? Ano nowa elita organizuje siłę roboczą na ichnich warunkach.

  Czy nie tak pobożny panie Gawin?

  To gospodarcze gówno trzeba wyzerować. Przy globalnych finansach? jak najbardziej możliwe. Wprowadzić najnowszą polską złotówkę i nic innego nie liczy się.

  (No i jeden paszport. Jedno obywatelstwo. Bez wyjątków. Narodowość o ile się go wstydzą niechaj sobie ukrywają.)

  Budzimy się rano i mamy po 100 najnowszych polskich złotych.

  Zostać powinna tylko ustawa o podatku i układ zbiorowy. Pozostałe wypracowania urzędowe, co by się papier nie marnował, porozwieszać na przerdzewiałych gwoździach w pożydowskich dobrach.

  Od czegoś trzeba zacząć. No nie?

 23. Rysio said

  re 16. Tyko dureń może do jednego worka wsadzać Misesa i Friedmana.

  To takie same myślenie jakie reprezentują matoły z PISu dla których nie ma żadnej róznicy pomiędzy rosjaniniem słowianem i żydem rosyjskim.

 24. 25godzina said

  @Griszka Po co patrzeć tak daleko. RAŚ chce autonomii Śląska, czyli swojego śląskiego państwa, a rządem, skarbem, językiem, barwami, herbem i parlamentem. Czyli autonomia Śląska – tak, autonomia Polski – nie.

  Wszystko oczywiście przy akompaniamencie popierdywania ustami przez Gorzelika na europejsko nuta.

 25. Rysio said

  Nie rozmumiem dlaczego gajowy mi wciska rzeczy których nigdy nie powiedziałem.

  😦

 26. Griszka said

  @23
  Ludzie powinni dawno powinni tych, folksdojczów rozgonić. Gdy nastąpi odpowiedni etap zażądają aneksji Śląska do Wielkich Niemiec.

 27. telimena50 said

  Ad.10 Antka Kobity Szwagra…………
  Lista Raczkowskiego, paragraf:
  Narodowość posłów i senatorów według przynależności partyjnej z okresu
  wyborów w 1993 roku.
  SEJM
  UNIA DEMOKRATYCZNA

  73. Zieliński Marek – narodowość żydowska

  Tak sie sklada ,ze ten osobnik to moj byly maz. Nazwanie go „pozytecznym idiota” jest w pelni akceptowne przeze mnie, m.in dlatego jest to byly maz.
  Natomiast mowienie ,ze to zyd jest wierutnym klamstwem! Tylko sk….syny moga tak bezkarnie i bezpodstawnie oczerniac ludzi i te ohydne klamstwa propagowac.
  Ty pierd……ny klamco!

  Ty pierd…….ny sk….. idz sie je…c!

 28. Griszka said

  Liberalny pajac nawet Ewangelię poprawiał i miał zwidy, że państwo, go okrada w podatkach a teraz się na Rosjan powołuje, którzy mają centralnie w d..e jego poglądy, bo większość to zadeklarowani partrioci, którym silna, mocarstwowa Rosja odpowiada.

 29. 25godzina said

  @Griszka Polacy to poczciwi, ale jednak durnie także nie tylko nikogo nie rozgonią, ale raczej jeszcze więcej ich tu nawpuszczają. Ja już to kiedyś tu pisałem i powtórzę: EU rozpadnie się około 2020 roku, zaraz po tym jak Śląsk uzyska tzw autonomię. RFN ma ustrój federalny, więc jak Śląsk przegłosuje przyłączenie do Berlina to przecież nie odmówią.

  Za zaborów polskość przetrwałą dzięki religii i kulturze, dlatego teraz profilaktyczne zalewa sie oba te obszary g*wnem.

 30. Griszka said

  Sorry za błędy w interpunkcji. Jestem już zmęczony.

 31. Rysio said

  Nie przejmujcie się – wybaczam wam.

  🙂

 32. Rysio said

  Czy mógłbym dostać, tak po starej znajomości, od gajowego listę wyrazów zakazanych.

  🙂

  PS. I czy inne stopnie wojskowe też są zakazane czy tylko ten Griszki?

  Nudnyś Pan, Panie Rysiu, i powtarzalny.
  Lepiej pogadaj Pan o broni palnej, bo tu mamy więcej punktów wspólnych.

  Admin

 33. Griszka said

  Biednemu trollowi Ryśkowi odebrali zabawki 🙂

  PS. Widzę, że nadal u ciebie krucho z interpunkcją.

 34. Gość90 said

  re 23 No to ja ci durniu tłumacze, że friedman tym się różni od misesa, czym stalin różni się od lenina! Ta sama ideologia, inne nazwiska.

  Friedman i mises to ta sama masońska i żydowska klika złodziei wszechczasów. Gdybyś wreszcie pojął o czym jest ta strona i co to takiego NWO, wiedziałbyś matole, że nawet PiS i komuchy są w tej samej bandzie co korwinowcy i kapitaliści.

  Ale ty nie pojmujesz czym jest NWO i nie wiesz, że z pozoru nielubiące się grupy są kierowane przez to samo centrum.

 35. Marucha said

  Re 34:
  Ależ Friedman i Mises bardzo się różnią! Według planu – planu obsadzania swoim ludźmi wszystkich partii, wszystkich uczelni i wszystkich kierunków ideologicznych.

 36. Rysio said

  komunizm = kapitalizm
  dobro = zło
  chrześcijaństwo = islam
  żyd = goj

  itd…

  itd..

  Ciekawe co jeszcze wymyślicie?

  Np. misesowiec = katolik?
  Admin

 37. Rysio said

  re 33. Griszka, Gajowy mi zabronił adresować cię twoim k a p r a l s k i m stopniem wojskowym – tak po starej znajomości szepnął byś mu słówko – co?

 38. Rysio said

  misesowiec = katolik

  Co też Gajowy?

  Przecież katolikem może być tylko członek partii PIS, reszta z gajowym włącznie to antychrysty.

 39. RomanK said

  Panie Gajowy,,,,panstwa polskiego nie ma….o wiele dluzej niz sie wam wszystkim wydaje.
  Pojawilo sie zaledwie na 7 lat….i zlikwidowalo w maju 1926 roku….z dzika satysfakcja..a Polakow wyzamykalo w pierdlach razem z innymi mniejszosciami narodowymi..w Berezie i innych osrodkach internowania….
  Bracie Szwagra Antkowej Kobity… powtorz panu Gajowemu po czym pznaje sie sosne:-))) czy samiec ….czy samica:-))) zeby mu sie nie wydawalo, ze to co je, to je to- co chcom zeby mu sie wydawala- ze je….:-)))ale wcale nie je to -co powinno byc:-))),,,,a nie ma go wcale….od dawna,.

 40. Rysio said

  Ależ p. RomanieK – według gajowego i k a p r a l a Griszki tyż, Polska za komuny była wolna, niepodległa, rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej.

 41. Plausi said

  Patrioci i narkotyki

  @antka kobity szwagra brat
  „podana za witryną: http://www.polonica.net prowadzoną przez patriotów
  polskich”

  Tych patriotów, to się aż roi w internecie, ale weźmy choćby polonica.net, polecam każdemu zaznajomić się z funkcją whois, bo ona czasem coś wyjaśni, choć tym razem nie wszystko:

  whois dostarcza następujący opis:

  „Reverse Whois: „Richard Saperstein” owns about188 other domains
  … Domain Name: POLONICA.NET
  Registrar URL: http://www.godaddy.com
  Registrant Name: Richard Saperstein”

  nasz polski patriota, który poza tym zarezerwował 188 domen a więc musi reprezentować nieco większą organizację, nazywa się obiecująco Saperstein, nadano mu przy chrzcie zasłużone polskie imię Richard, ale dowiadujemy się też, że polonica.net używa IP = 62.116.143.19

  „Server Data
  IP Address:
  62.116.143.19 Reverse-IP | Ping | DNS Lookup | Traceroute
  Whois Server:
  whois.godaddy.com
  ASN:
  Germany AS15456 INTERNETX-AS InterNetX GmbH (registered Jul 04, 2000)
  IP Location:
  Germany – Bayern – Muenchen – Team Internet Gmbh”

  z tzw. RIPE nie dowiemy się więcej, jak to, że ten adres IP należy do firmy INTERNETX-AS z Monachium w RFN, i rzeczywiście, jeśli prześledzimy tzw. route to lądujemy w RFN. Akurat tam nie oczekiwał bym największych polskich patriotów. INTERNETX-AS wynajmuje panu Richardowi domenę, obok setek innych domen.

  Ale zajmijmy się też tymi 188 domenami pana Richarda, jakie to są, to nie wiemy, ale okazuje się, że z reguły zostały zarejestrowane za pośrednictwem DYNADOT, LLC, ta z kolei jest z Kaliforni. Widocznie pan Richard operuje raczej w USA a nie w RFN.

  Ze 188 domenami można zostać patriotą 188 różnych narodów.

  Już dla porządku cytujemy, że blog Maruchy wykorzystuje wordpress.com, zarejestrowany przez Automattic, Inc., 60 29th Street, #343, San Francisco, CA, USA
  a przezz nas cytowany tu często blog pppolsku wykorzystuje platformę google, o której wiemy z pewnością, że jest kontrolowana przez służby wywiadowcze, jak zresztą i inne.

  Jest więc rozsądnie zachować zimną krew, gdy znajdujemy jakieś interesujące doniesienie, bo nie wiemy, kto je rozsiewa i w jakim celu. Trzeba sprawdzić doniesienie na jego wiarygodność, nie od rzeczy jest nawet za pomocą google sprawdzić od kiedy doniesenie pojawiło się w sieci.

  Raz zadałem sobie trud prześledzenia takie zjawiska, chodziło o „przywódcę” islamistów, okazało się, że został on wykreowany w MSN u Microsoftu (też służba wywiadowcza USA i pewnie nie tylko) przed ok. 2 laty, i popularyzowany masowo przez inne sieci, tak, że po paru miesiącach stał się wielkością medialną. Takie są wspaniałe możliwości internetu, i my mówimy ciągle prawie wyłącznie o wywiadzie USA, UE, Izraela, które tu mieszają, a są jeszcze podobne organy Rosji, Chin, Japonii, Indii, Pakistanu, Brazylii, Indonezji, RPA, Arabii Saudyjskiej, Emiratów, Iranu, … i.t.d.

  Ostrożność we wchłanianiu takich wspaniałych doniesień jest całkiem rozsądna, bowiem można się wrobić w coś takiego jak inscenizacja NSZZ „Solidarność”, chociaż zwrócono mi uwagę na to, że powiązania NSZ Z z AFL-CIO komentowała propaganda w Polsce już pod koniec lat 70-tych, tzn. wywiad PRL wiedział wówczas znakomicie, że CIA zainstalowała swych agentów w „Solidarności”, dziwne, że bezpieka PRL nie podjęła żadnych kroków, aby zlikwidować agenturę zachodu, bo agentów to znali imiennie, jak choćby Geremek, a może i nie dziwne ?

  @Gość90:
  „Friedman głosił potrzebę legalizacji narkotyków w celu ogłupiania społeczeństw! ”

  W czasie wojny w Wietnamie założyły USA centrum uprawy opium tzw. „złoty trójkąt”, w czasie wojny w Afganistanie założyły USA centrum uprawy opium tzw. „złoty półksiężyc”, o tym, że CIA uważana jest za największą hurtownie narkotyków na świecie, to pewnie niektórzy już słyszeli. Jak widać znalazł Friedman posł

 42. 25godzina said

  @Rysio „Za komuny” Polska nie była „wolna”, ale dzisiaj wiele z widocznych tutaj symboli uznawane jest za faszystowskie.

  Było państwo, był naród i do tego zjednoczony. Co prawda fałszywą ideą, ale jednak. Trzeba było to dalej ciągnąć i stopniowo ideę fałszywą zastępować prawdziwą.

  Problemem Polaków i Polski były i są ich fałszywe elity.

 43. Guła said

  Życie to nieostające podejmowanie decyzji i ponoszenie za podjęte decyzje konsekwencji. W własnym Kraju nie można zwalać winy na byle przybłędę. A jeszcze jemu ulegać. Zgroza.
  Tu dostrzeganie różnicy pomiędzy Misesem czy innym nauczycielem pasożytnictwa i mamonizmu jest całkowicie zbędne.

 44. Marucha said

  Re 39:
  Panie Gajowy,,,,panstwa polskiego nie ma….o wiele dluzej niz sie wam wszystkim wydaje.
  Pojawilo sie zaledwie na 7 lat….i zlikwidowalo w maju 1926 roku….

  Państwa nie mamy – i, jak widać, nie wszyscy chcieli by je mieć. Niech sczeźnie.

 45. Rysio said

  Ostatnie zdanie zupełnie nie potrzebne, czuję gorycz Gajowego.

  Ale faktem jest, że 99% zidiociałego społeczeństwa jest święcie przekonana, że Polska jest niepodległa.

  😦

 46. Griszka said

  Praktycznie wszyscy, włącznie z Maruchą mieli ten stopień w wojsku a także liczni księża, więc nie rozumiem czemu tak się ta menda misesowska podnieca żołnierskim fachem. Nie ma tutaj żadnej ujmy na honorze.
  Co usiłuje zyskać taką taktyką ? Przykrywa własną głupotę, nieuctwo i braki w argumentacji.

  Ewentualnie ongiś zgnoił jaki kapral sz e r e g o w e go Ryśka i teraz musimy razem z liberalną ciotką przeżywać te wszystkie tragedie. Ja już się wzruszyłem.

  A wracając do meritum, czyli podsumowując działalność trolla na tym forum:

  Ciotka Rysiek:

  – nienawidzi państwa narodowego, w zamian woli egzystować w liberalnej komunie,

  – propaguje jawnie antykatolickie paszkwile Misesa,

  – otwarcie kłamała na temat legalizacji lichwy w Kościele katolickim i bez zażenowania swoje łgarstwa powtarzała,

  – wciskała frajerom, że podatki są złodziejstwem,

  – chciała uwalniać zioło razem z Palikotem,

  – obsikała wszystkich żołnierzy zawodowych i nadal swoją perwersję kontynuuje itd.

  W poście nr 40 obrabiasz tyłek jak zwykła plotkara. Nie mam zamiaru się tym więcej przejmować.

  Nie inaczej – admin

 47. Griszka said

  “Friedman głosił potrzebę legalizacji narkotyków w celu ogłupiania społeczeństw! ”

  To tak jak liberalna ciotka Rysio. Zapewne to czysty przypadek.

 48. RomanK said

  Wielu chce je miec,,panie Gajowy…bardzo wielu…i bedzie jeszcze wiecej….im wiecj beda madrzec..uczeni przez Superpanstwo jakim jest Jewrounia…beda marzyc o Polsce… Z Jewrounii wylezc sie nie da,,,musi sie ja przezyc…
  malo….probowac przezyc -jako narod….a na to wcale sie nie zanosi…
  Przezylismy- jako narod rozbiory…ale w kazdej chalupie przez 130 lat wisialy obrazy swiete…i bohaterow z orlami…dziady uczyli uczyli historii..a babki uczciwosci i godnosci….
  Dzis babke z dziadkiem do hospicjum a dzieciska uczy Telavizja…
  Rozpoczyna sie zjawisko dyssypacji narodu…niech pan patrzy na Slask,,za chwile beda Kaszeby…i zacznie sie sypac- jak zwietrzala skala….
  CO prawda zaczyna sie jak zawsze ropwnolegle inne zjawisko..ale na to jeszcze za wczesnie…bo nei wiadomo jak rozwinie sie sprawa n a Ukrainie i na ile nabierze to szybkosci…

 49. Marucha said

  Re 48:
  Tak, wielu jeszcze chce mieć Państwo Polskie.
  Ale nie wszyscy.
  Niektórzy marzą o anarchii. Państwo im niepotrzebne, bo to mafia, bo korupcja, bo niesprawiedliwość, bo podatki. Wojsko zbędne, policja tym bardziej… administracja? szkolnictwo? slużba zdrowia? Zlikwidowac!
  Każda wzmianka o państwie kończy się wypracowaniem na temat, jakie to obecne polskie państwo jest paskudne… nieprawda, Panie Romanie?
  Co chcą w zamian? Zbiorowiska szczurów walczących na kupie śmieci o jakieś resztki jedzenia?
  Kiedyś mieliśmy najsprawiedliwsze, najbezpieczniejsze państwo w Europie…,

 50. Griszka said

  @41 Nie miałem już wcześniej zaufania do tej witryny. Dzięki za to małe śledztwo.

 51. Marucha said

  Re 50:
  Saperstein wygląda mi na zwykłego handlarza domenami, które rejestruje na swoje nazwisko, a potem wynajmuje innym.
  Typowe żydowskie zarabianie na pośredniczeniu.

 52. RomanK said

  Panie Gajowy… mnie kazdemu psu Mucek powiadala ciotka Tekla…jesli mowimy o panstwie polskim..to wyraznie nie o zadnym innym. Panstwo polskie to panstwo Polakow , gdzie Narod Polski jest Suwerenem,,,,takiego czegos nie ma..to co jest to Erzatzstat Polin, gdzie Polacy sa Untermenschen’ bezeichnete. Cholota ze Wschodu….o statusie kolonii…podpisanym przez Prezydenta Polski Kaczynskiego…i nadzorowana przez miejscowtych compradores….
  To, ze ludzie psiocza..nie ma sie co dziwic…to normalna i zdrowa reakacja….Jak by pan pociagnal z flaszki z napisem Lacka Sliwowica..a w gebie by pan poczul jakis slodzik ze sztucznym miodem na wodzie rozanej…. tez by pan plunal i szukal oszusta.
  Psiocza bo widza ,ze to mnei ich panstwo…ze nie sa suwerenem…nie Kunta Kinte….ale spetanym zamienionym w Thobe untermenschem ktoremu scyzorykiem probuja obciac przydatki……jakies cyruliki w bzydkich czapeczkach.
  Rozum przychodzi powoli..czasami nie zdazy przed smiercia:-))))

  Takie zbiorowisko szczurow juz bylo..nazywalo sie Imperium Romanum….dalo mu rady dopiero Chrzescijanstwo….ale neich pan pamieta..wiel narodow tego hasioka nei przezylo..w tym tak dumne i szlachetne jak Spartanie, Trakowie, Dakowie, i inni…zostaly po nich tylko nazwy….werssLO ICH KREW W INNE…. nad tym warto sie zastanowic…

 53. TomUSAA+ said

  Re:42, 25godzina powiedział/a: Było państwo, był naród i do tego zjednoczony. Co prawda fałszywą ideą, ale jednak. Trzeba było to dalej ciągnąć i stopniowo ideę fałszywą zastępować prawdziwą.
  Jestem przekonany w 100%,że w końcówce lat siedemdziesiątych to właśnie miało miejsce. Idea fałszywa zaczynała być spychana robiąc miejsce prawdziwej. Społeczeństwo dojrzewało i robiło sie coraz bardziej niezależne, a partyja nie była juz tego w stanie ogarnąć. I wtedy nas znów zmanipulowano. Kto? Lista powyżej.

 54. Marucha said

  Re 52:
  Ludzie psioczą, i słusznie – ale oni nie psioczą na rządzące państwem kurwy, złodzieje i alfonsy – oni psioczą na samą ideę państwa, na sam fakt, że państwo istnieje i im przeszkadza w realizacji chorych idei, ulęgniętych w głowach żydowskich myślicieli.

 55. Fran SA said

  W tej spizarni potrzebna jest trutka na szczury.

 56. Plausi said

  Do żadnej witryny w internecie

  nie można mieć zaufania. Niezależnie jak miło by nie wyglądała.

  A propos @Griszka: „Nie miałem już wcześniej zaufania do tej witryny.” Internet jest biotopem przestępczym już z racji swej natury. Każde doniesienie w internecie, a i innych mediach, nie może być bezkrytycznie przyjęte, w internecie nie ma niczego godnego zaufania..

  Przykład @41 pokazuje, jak łatwo można pewne aspekty witryny zweryfikować, aczkolwiek whois są ostatnio coraz szczelniej zakamuflowane. Wnioski można samemu wyciągnąć. Pomocnym jest też rozkaz tracert (Windows) i traceroute (Linux/Unix), wskazują one drogę po jakiej można dotrzeć do serwera, przy czym węzły przed celem, nierzadko łatwiej można zidentyfikować, niż sam cel.

  @Marucha: „Saperstein wygląda mi na zwykłego handlarza domenami”, raczej spekulanta [dla mnie żadna różnica – admin], jego firma pełni także inne usługi, jak wskazują dyskusje na forach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: