Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja grozi arsenałami

Posted by Marucha w dniu 2013-12-13 (Piątek)

Władimir Putin oznajmił, że Rosja nie dopuści, by ktokolwiek zdobył nad nią przewagę militarną.

Prezydent FR mówił o tym na Kremlu w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji: wyższej – Rady Federacji i niższej – Dumy Państwowej. Putin przekonywał też, że Rosja nikomu niczego nie narzuca, jednak jest gotowa do projektów integracyjnych z Ukrainą, jeśli taka będzie wola strony ukraińskiej.

Prezydenckiego orędzia słuchało ponad 1100 osób. Oprócz senatorów i deputowanych zaproszenia otrzymali członkowie rządu, najważniejsi współpracownicy Putina, przewodniczący parlamentów regionalnych, prezesi Sądu Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Najwyższego Sądu Arbitrażowego, prokurator generalny, prezes Izby Obrachunkowej, przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej, członkowie Rady Państwowej, tj. prezydenci i gubernatorzy regionów tworzących Federację Rosyjską, a także najwyżsi dowódcy wojskowi, szefowie organizacji pozarządowych i redaktorzy naczelni największych mediów.

Pochwała Unii Celnej


Putin wyraził przekonanie, że sukces integracji w ramach Unii Celnej (UC), którą tworzą Rosja, Białoruś oraz Kazachstan, a do której chcą się przyłączyć Armenia i Kirgistan, zwiększy atrakcyjność tej struktury dla innych sąsiadów, w tym Ukrainy.

Prezydent przypomniał, że jeszcze przed obecnymi wydarzeniami w Kijowie, w maju Ukraina poprosiła o umożliwienie jej udziału w spotkaniach uczestników Unii Celnej; deklarowała też zainteresowanie przyłączeniem się do niektórych porozumień w ramach UC.

– Nikomu niczego nie narzucamy, jednak jeśli nasi przyjaciele chcą współpracować, to gotowi jesteśmy do kontynuowania prac na szczeblu eksperckim – powiedział. – Będziemy konsekwentnie rozwijać proces eurazjatycki, nie przeciwstawiając go innym projektom integracyjnym, w tym tak dojrzałemu, jak Unia Europejska – wskazał Putin. Wyraził też nadzieję, że Ukraina zdoła rozwiązać wszystkie swoje problemy.

Putin oświadczył także, że „nikt nie powinien mieć złudzeń co do możliwości osiągnięcia przewagi militarnej nad Rosją”.

– Nigdy do tego nie dopuścimy. Rosja odpowie na wszelkie wyzwania, zarówno polityczne, jak i technologiczne –podkreślił. Wymienił w tym kontekście system obrony przeciwrakietowej, zauważając, że „system taki tylko z nazwy ma charakter obronny, a w rzeczywistości jest częścią strategicznego, ofensywnego potencjału”.

– Zaniepokojenie wywołują prace nad nowymi systemami broni: bombami atomowymi małej mocy, rakietami strategicznymi z głowicami nienuklearnymi, hiperdźwiękowymi systemami o wysokiej precyzji rażenia, przystosowanymi do atakowania celów w krótkim odcinku czasu i na dużą odległość – powiedział.

Putin oświadczył, że Rosja będzie liderem, jednak nie zamierza uczyć innych państw, jak mają żyć.

– Nie pretendujemy do tytułu supermocarstwa, rozumianego jako roszczenie do roli hegemona światowego lub regionalnego – zaznaczył.

Atak „międzynarodówki”

Prezydent przyznał, że przyczyny obecnego spadku tempa wzrostu gospodarczego w Rosji mają charakter wewnętrzny. Podkreślił też, że normy rosyjskiej konstytucji określające prawa i wolności człowieka są niezmienialne.

Putin podkreślił również potrzebę obrony ładu etnicznego w Rosji.

– Konflikty na tle etnicznym prowokują nie przedstawiciele różnych narodów, lecz ludzie pozbawieni kultury i szacunku dla jakichkolwiek tradycji – swoich i obcych – oświadczył. Wyjaśnił, że jest to swoista „amoralna międzynarodówka, którą tworzą rozzuchwaleni przybysze z niektórych południowych regionów, sprzedajni funkcjonariusze organów ochrony prawa osłaniający etniczne mafie, a także rosyjscy nacjonaliści i separatyści, gotowi do wykorzystania dowolnej tragedii jako powodu do aktów wandalizmu i krwawych burd”.

Było to 10. orędzie Putina w jego karierze prezydenckiej. Tradycję wygłaszania takich przemówień wprowadził w 1994 roku ówczesny prezydent Rosji Borys Jelcyn.

http://www.naszdziennik.pl

Rosja grozi.
Grozi, że będzie się bronić.
Grozi, że nie pozwoli na dezintegrację państwa.
Co za bezczelność…
Rosja po 1992 roku na nikogo nie napadła i nikomu nie „wprowadzała demokracji”. Nie napada na inne kraje. Nie wysyła też swoich płatnych agentów-najemników, choćby na Ukrainę. Ani nie ma setek baz wojskowych poza granicami swego kraju.
Admin

Komentarzy 27 do “Rosja grozi arsenałami”

 1. Nemo said

  @ Admin

  Panie Marucha- można się zagadać na śmierć a patridioci i tak wiedzą lepiej.

 2. veely said

  Moge tylko dodac–a wcale nie jestem milosnikiem Rosji, ze ktokolwiek mysli o ignorowaniu Rosji w najszerszym tego slowa pojeciu, jest albo idiota od urodzenia albo stal sie schizofrynikiem po nadmiarze palenia podlej jakosci trawy.

 3. Tekla said

  Wczoraj wysłuchałam rozmowy z Drabi Janosem

  http://hu.wikipedia.org/wiki/Dr%C3%A1bik_J%C3%A1nos

  Powiedział otwarcie ,ze jedynym państwem co w konstytucji ma wpisane,ze małżeństwo jest tylko miedzy kobietą i męzszcyzną,to Węgry!!

  Oraz ,że największym obrońcą chrześcijan jest Prezydent Rosji Władimir Putin!!

 4. I cóż to takiego strasznego, impertynenckiego, niedyplomatycznego czy też niedopuszczalnego powiedział ten straszny Putin. Ano nic: „Nie pretendujemy do tytułu supermocarstwa, rozumianego jako roszczenie do roli hegemona światowego lub regionalnego” – jest do deklaracja, którą należy akurat uznać za prawdomówną i szczerą w kontekście obecnego położenia i potencjału FR, choć jest rzeczą oczywistą że Rosja chce być i już jest mocarstwem (ale niekonieczne hegemonem w pełnym tego słowa znaczeniu) regionalnym.
  A co patridiotów, to problem nie tyle w ich spaczonej świadomości, co w prawdziwych antyrosyjskich obsesjach macherów z ND, którzy za grosz nie grzeszą też dziennikarską inwencją. Ta gazeta stała się już tak jednostronna i przez to nudna aż do bólu, że zanim wyjdzie kolejny numer, to z góry wiadomo, jaka będzie jego zawartość…

 5. Fran SA said

  Rosja grozi, ze sie bedzie bronic – Zachod grozi, ze bedzie napadac.

  Nie tylko grozi. Napada. – admin

 6. Kronikarz said

  Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez interwencji Rosji w Gruzji czy Syrii.

 7. Pan Fran SA niezwykle celnie i dosadnie uchwycił zagadnienie: cóż to właściwie za groźba, że będę się twardo bronił przed zakusami i agresją wrogów. Odstraszanie potencjalnego drapieżnika, który chce mnie zjeść albo zrobić mi jakiś uszczerbek, to jedno z podstawowych prawideł harmonijnego funkcjonowania świata zwierząt, a nawet roślin, nie mówiąc już o człowieku…

 8. mieszko1 said

  Cześć Rosji jako przeciwwaga dla miedzynarodowego terrorysty jakim jest USA

 9. Kronikarz said

  Rosja prezydenta Putina ostoją chrześcijaństwa, cywilizacji białego człowieka i Słowian a wszystko po prostu dlatego, że FR wypracowała kulturę szacunku dla etnicznej mozaiki, gdzie tylko icki usiłują montować burdy buntujac często do tego potomków Mohameta, któremu podyktiwali przecież Koran w celu walki z okrzepniętym już wtedy Chrześcijaństwem.

 10. Joe said

  Juz kiedys wspominalem ze mam kontakty z pracownikami sasiedziej rosyjskiej ambasady na Long Island.NY.
  Powtarzam tylko to co oni mowia.Rosja po smierci Suslowa.Andropowa i pijaczyny Jelcyna…staje sie bardziej rosyjska.
  Jej polityka staje sie mniej globalna,bardziej tymsamym moze zadbac o wlasne sprawy.
  A dodam od siebie ze MIEDZYNARODOWKA tego nie lubi… bo chyba miala inne plany..

 11. Kronikarz said

  Panie Gajowy,

  Czy mógłby Pan powrócić do tego tematu

  https://marucha.wordpress.com/2010/06/13/czy-islam-jest-autentyczny/

  fabrykacji islamu przez rabinow…

 12. Marucha said

  Re 10:
  Panie Joe, niektórym czas – przepraszam za wyrażenie – stanął na epoce Stalina, góra Breżniewa. A i do Iwana Groźnego się odwołają, jak trzeba ruskim dop…ć, choć woleliby do nich postrzelać, jak radził syjonista Cejrowski,.

 13. Marucha said

  Re 11:
  Nie obiecuję, ale zobaczę, co da się zrobić – bez zbędnych powtórek.

 14. 25godzina said

  Zamiast masońskiej euroazjatyckiej utopii niech restaurują monarchię.

 15. 25godzina said

 16. Ustrój Polski – LOGOKRACJA – opisany przez Łobaczewskiego w książce pod tym samym tytułem.

 17. Juziek said

  Tytuł artykułu nijak pasuje do treści.

  Z treści przemówienia prezydenta nie wynika, żeby Rosja komukolwiek groziła!

  Tytuł jest kłamliwy i oczerniający sąsiada.

  Jeżeli ten tytuł nadał tylko syjonistyczny Nasz Dziennik, to jest to ohydna manipulacja pseudo katolickiego medium dla moherów i innych, które powinno być bojkotowane różnymi sposobami.

 18. wi42 said

  Re: 17
  Tak jak wszystkie tytuły „wolnych mediów” ten tytuł jest jak najbardziej propagandowy. Manipulacja tytułem jest b. sprytnym chwytem. Całość czyta może 5% tych którzy czytają tytuł.

 19. u said

  Rosja zmuszona jest wzmacniac wlasna defensywe militarna, bo ianczej ja rozszarpia – sepy. Pekinczyki , jakby tylko wyczuly wlasna przewage, zaraz rozpoczelyby zawlaszczanie Dalekiego Rosyjskiego Wschodu. Narazie skacza do Japonii, grabia gole skalki i zaczepki szukaja nawet z potezna marynarka wojenna Stanow. Rosja ma szczescie, ze takie Putiny troszcza sie o ich przetrwanie.

 20. rararakzewsipo said

  Rosja tylko goła dupa została

  To ją pocałuj – admin

 21. Mordka Rosenzweig said

  re 11 & 13

  Pan Kronikarz napisal:

  „…fabrykacji islamu przez rabinow…”

  a pan Gajowy odpowiedzial:

  „Nie obiecuję, ale zobaczę, co da się zrobić – bez zbędnych powtórek”

  Ja pan Mordka jest zdumiony, sze Polaki sa tak malo spostszegawcze.

  Pszeciesz jakby Koran nie byl napisany pszez dwuch panuw rabinuw z nasza rasa, to nasz wielki papiesz Jan Pawel der Zwei by go nie calowal i pszy tym nie mlaskal z duszym smakiem.

 22. Fran SA said

  Stary sklerotyk na steroidach, killer McCain, w kilku zdaniach wyjawil strategie USA wobec Rosji.
  Czasem sie zastanawiam, co komu wolno.
  Gdyby tak Putin zaczal glosno i publicznie opowiadfac jak zniszczyc USA – to natentychmiast Jankesi montowaliby koalicje chetnych (coalition of the willing) do zbombardowania Moskwy, bo moze akurat tam siedzi schowany Putin.

  Takich deklaracji agresji jaka przedstawia amerykanski establishment – to najstarsi zboje nie pamietaja.

  Zboj McCain ma juz gotowa strategie:
  Nie mozna wprost zaatakowac Rosji (bo mozna oberwac po mordzie) ale nalezy Rosje okrazyc i zagniezdzic sie w bylych republikach i stamtad rozwalac Rosje.

  Bo Putin to maniak, KGBista, ktory probuje wplywac na decyzje narodu ukrainskiego. Do wplywania na decyzje jakiegokolwiek kraju – Amerykanie maja wylaczne prawo!

  Zdaniem sukinsyna McCaina – Ukraina musi byc czescia Unii bo tak sobie zyczy … McCain!

  McCain zostal senatorem za pieniadze swojego tescia- mafiosa i przestepcy, ktory zieciowi kupil urzad senatora – ladna synekura!

  Awantury McCaina w 2008 roku w Gruzji sa na ogol znane. Ten kandydat na prezydenta USA mial czas, zeby wciskac Gruzji izraelska bron (bardzo kosztowna) przeciwko Rosji.
  Ustawili Amerykanie ‚wyksztalconego’ w USA Szakaszwili, ktoremu wtorowal Lech Kaczynski (banda w komplecie) zeby ‚montowac przyjaznie – wrogie Rosji.
  Zdaniem McCaina, Rosja okupuje czesc Gruzji – ale McCain, nie wymienia ktora.
  Stary sklerotyk nie wymienia tych wszytkich panstw okupowanych przez USA. Marzy mu sie przyjecie Gruzji do NATO.

  „My musimy byc wierni naszym pryncypiom – my musimy byc sila przewodnia’ – radosnie wyjawil dziadek, ktory juz nie pamieta, jak cala wojne wietnamska przesiedzial w niewoli i nie bardzo wiedzial, po ktorej stronie walcza Amerykanie.
  Bo w tej ‚niewoli’ bylo mu nadzwyczaj uroczo: pil wodke z wrogami USA i zagryzal homarami. (McCain dostal sie do niewoli zaraz na pocztaku wojny wietnamskiej: dzieki niezwyklym talentom, dopuscil do zniszczenia amerykanskiego samolotu, ktorym dowodzil.)
  A teraz ten zboj i nieuk chce decydowac o losach swiata!

  http://www.dw.de/mccain-larger-issue-is-putins-behavior/a-17286793

 23. Fran SA said

  Ad.20
  Rararakzewsipo

  Jak na razie, to z gola dupa trzesa Jankesi. Pare miesiecy temu, podawala prasa, jak to rosyjski okret podwodny oplynal cala Zatoke Meksykanska …. niepostrzezenie. Nie chwycily go zadne radary ani sonary.

  http://www.silverdoctors.com/new-russian-submarines-are-so-silent-that-the-u-s-navy-calls-them-black-holes/

 24. vigil-tu-1 said

  ad;22
  Milo wiedziec i czytac jak ktos mysli podobnie.
  PZDR,

 25. Joe said

  Re 23.Identycznie prasa szczekala jak nasz Polski jacht wplynal we Wrzesniu w 83-cim rano do portu Elizabeth NJ.bez wiz i zupelnie na dziko.Dwa tygodnie w kazdym dzienniku pokazywali jak slaby system wykrywania ma USA.
  Kiedy po areszcie za kilka tygodni odbieralem statek z U.S.C.G. w NY..zagadnalem kapitana portu na ten temat…
  Poszedl do biura…po chwili przyniosl wykres satelitarny i mi pokazal usmiechniety …obserwowalismy was od Bermudy i czekalismy na dalszy bieg wypadkow…Tak ze radze byc powsciagliwym w tego rodzaju opiniach.

 26. Joe said

  Ad 25..powinno byc 81-szym a nie 83…przepraszam za pomylke… .jak ten czas leci..

 27. Mozets said

  5.Fran SA powiedział/a
  2013-12-13 (piątek) @ 09:33:51
  Rosja grozi, ze sie bedzie bronic – Zachod grozi, ze bedzie napadac.
  ****************************************
  W latach 1968 – 1975 na ćwiczeniach brygady rakiet operacyjno – taktycznych planowaliśmy uderzenia jądrowe na Danię ( Jutlandię). I nie była to planowana agresja. To były tzw. uderzenia wyprzedzające – bo wiedzieliśmy na pewno ,że nas zaatakują… ;-))) Kapitaliści są podstępni. A Rosja zawsze miała czyste intencje. Czasem tylko intencje mieszały się im z praktyką…

  Kolejny, któremu popi…ndoliło się ZSRR z Rosją. Skąd takich biorą? Z wysypisk? Z punktów skupu złomu?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: