Jak dobrze, że polskie prawo jest takie przejrzyste
Posted by Marucha w dniu 2013-12-22 (Niedziela)
Cytowany poniżej artykuł 10 ustawy o podatku od towarów i usług jest niezwykle jasny i przejrzysty. Dobrze by było, aby każdy akt prawny uchwalany przez naszych posłów stał na co najmniej podobnym poziomie legislacyjnym…
Komentarze 4 do “Jak dobrze, że polskie prawo jest takie przejrzyste”
Sorry, the comment form is closed at this time.
Psiemislavius said
Moderniści robią to samo w katolicyzmie. Zamiast krótko, zwięźle i na temat prostym językiem, to językiem psuedonaukowym, pełnym niejasności i sprzeczności w którym szary katolik może się pogubić.
Pokręć said
@1: Pan Jezus mówił prostym językiem. Takim, że rozumieli go nawet prości rybacy. Nie potrafili go natomiast zrozumieć uczeni w piśmie.
Po języku poznasz „uczonego w piśmie”.
Ja mam prostą zasadę: albo coś da się wytłumaczyć językiem zrozumiałym dla przeciętnego maturzysty po JEDNYM przeczytaniu odsłuchaniu, albo sobie tym głowy nie zawracam. Prawda nie potrzebuje się chować za komplikacjami, złożonością składniową i wyszukaną semantyką. Takimi „chwytami” posługuje się kłamstwo. Bo gdyby zostało powiedziane jasno i zwięźle, to każdy by je dostrzegł.
Tak więc zasada: jeśli czegoś nie rozumiem bez rozwiązywania łamigłówek logicznych (i nie jest to zadanie z logiki) – to jest to dla mnie szwindel i kłamstwo. Prawda jest prosta i otwarta. Nie zawiera słówek „jeśli”, „z wyjątkiem”, czy „w wypadku”. Prawda jest, jaka jest.
Maciejasz said
Ja studiuję prawo (już 3 rok) a sam nic nie rozumiem. Mam jedynie świadomość, że to uzasadnienie prawne jakiegoś wyroku, a tego domyśla się chyba każdy gość Gajówki…
Nowakowsky said
W takim cymes prawniczym szambie tylko wyjątkowe rybki potrafią pływać, zwłaszcza czy przynależą do „słusznych” grup narodowościowych.