Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, czyli “polskie”Centrum pod parasolem amerykańskich fundacji

Posted by Marucha w dniu 2013-12-29 (Niedziela)

Piszą o sobie:

„Narodowe Centrum Studiów Strategicznych jest niezależnym ośrodkiem analitycznym, który został powołany do prowadzenia badań i analiz, pobudzania debaty oraz rozwijania innowacyjnego myślenia w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa Polski. NCSS zajmuje się przede wszystkim kwestiami planowania obronnego oraz inwestycji w zdolności obronne Sił Zbrojnych RP, polityką zbrojeniową państwa, polityką dotyczącą strategicznych gałęzi przemysłu i infrastruktury, a także reformami instytucji sektora bezpieczeństwa RP.

W orbicie zainteresowań NCSS pozostaje także współpraca z najważniejszymi partnerami zagranicznymi Polski w sferze bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza w ramach NATO i Unii Europejskiej. Zadaniem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych jest również rozwój myśli strategicznej w Rzeczpospolitej Polskiej. Służy temu działalność analityczna, naukowa, wydawnicza oraz edukacyjna. W naszej działalności badawczej współpracujemy z najlepszymi ośrodkami eksperckimi w kraju i za granicą.”

„Narodowe Centrum Studiów Strategicznych pragnie służyć pomocą w procesie formułowania polityki i strategii bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej. Podstawową misją NCSS jest wspieranie i doradztwo decydentom politycznym w kształtowaniu racjonalnej strategii bezpieczeństwa RP oraz podejmowaniu…”

Dotychczasowe raporty i konferencje, m.in. wspólnie z GMF
.

.
a także:
http://ncss.org.pl/aktualnosci/udzial-ncss-w-panelu-dyskusyjnym-pt-steadfast-jazz-2013-co-moze-dzis-nato.53/

świadczą jednak o tym, że w swych badaniach i działaniach publicystycznych są swego rodzaju agendą amerykańskich, czy szerzej anglosaskich interesów w Polsce. Można to wywieść także z biografii naukowych i zawodowych fundatorów, obecnego zarządu, a także grupy ekspertów NCSS, zwłaszcza, że póki co, to grono niemal tych samych osób, ale jak można przewidywać jest tak jedynie na początku drogi.

Jacek Kotas, Przewodniczący Rady

Jacek Kotas jest absolwentem Akademii Rolniczej w Szczecinie, College of Business Administration University of Wisconsin w La Crosse (USA) oraz posiadaczem dyplomu Business Management na Georgetown University w Waszyngtonie (USA). Od 2000 roku pełnił funkcję dyrektora organizacyjnego Forum Ekonomicznego w Krynicy, zaś w latach 2002-2006 sprawował funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. Od lutego 2007 roku do listopada 2007 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Obecnie jest Wiceprezesem Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. Ponadto prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania i doradztwa inwestycyjnego na rynku nieruchomości. W Fundacji NCSS pełni funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji oraz zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem militarnym oraz profesjonalizacją i przygotowaniem sił zbrojnych do zapewnienia bezpieczeństwa państwa.

Tomasz Szatkowski, Prezes Zarządu

Tomasz Szatkowski jest absolwentem prawa i podyplomowych studiów bezpieczeństwa narodowego (Uniwersytet Warszawski) i studiów wojennych (King’s College London). Ukończył także kurs doskonalenia oficerów sztabowych Szkoły Podyplomowej Marynarki Wojennej (Monterrey). Laureat stypendium brytyjskiego Ministerstwa Obrony (2004), Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych (2007) oraz Asmus Policy Entrepreneurs Fellow of the German Marshall Fund of the United States (2013). Posiada wieloletnie i zróżnicowane doświadczenie związane z zagadnieniami bezpieczeństwa narodowego, w tym zwłaszcza polityki obronnej, zbrojeniowej, przemysłowo-obronnej, nadzorem nad służbami specjalnymi, oraz mediów publicznych, zdobyte na odpowiedzialnych stanowiskach w Sejmie, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przemyśle zbrojeniowym, TVP S.A. oraz w Parlamencie Europejskim. Jest autorem i współautorem wielu artykułów, analiz i komentarzy dotyczących powyższych zagadnień w prasie codziennej, Internecie, kwartalnikach politycznych, a także telewizji – zarówno w Polsce, krajach Grupy Wyszehradzkiej, jak i Stanach Zjednoczonych. Jego zainteresowania ogniskują się wokół klasycznej strategii militarnej, w tym zwłaszcza relacji między techniką a strategią, strategii wywiadowczej, ekonomii obronnej, a także problemów koordynacji państwowej polityki bezpieczeństwa narodowego.

Jacek Bartosiak

Jacek Bartosiak jest analitykiem oraz członkiem Rady Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest ponadto ekspertem Fundacji Republikańskiej i członkiem Rady Budowy Okrętów. W Narodowym Centrum Studiów Strategicznych zajmuje się analityką związaną z bezpieczeństwem narodowym oraz sprawami międzynarodowymi; na powyższe tematy publikuje i występuje w mediach.

Jakub Marcin Opara

Jakub Marcin Opara jest historykiem, ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od przeszło 10 lat związany z administracją publiczną, zarówno centralną jak i samorządową. Pełnił m.in. funkcję Dyrektora Gabinetu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Autor wielu publikacji i artykułów o tematyce gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki sektora energetycznego i polskiej armii. Obecnie powadzi własną działalność gospodarczą w obszarze doradztwa PR i business consultingu. Główne kierunki badań: bezpieczeństwo energetyczne, transport, marynarka wojenna RP.

Grzegorz Kwaśniak

dr Grzegorz Kwaśniak jest absolwentem Akademii Wojskowej w Brnie. Pracę doktorską na temat „Zarządzanie strategiczne w obszarze Sił Zbrojnych RP w warunkach radykalnych zmian otoczenia” obronił w 2005 r. w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Przez większą część swojej kariery zawodowej służył w pododdziałach bojowych Sił Zbrojnych RP. W latach 2006-2010 pracował w Zarządzie Planowania Strategicznego SG WP oraz AON w Warszawie. Obecnie z-ca dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w PWSZ w Nysie. Członek zespołu opracowującego Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP-2007 oraz autor wielu artykułów z zakresu zarządzania strategicznego oraz funkcjonowania systemu bezpieczeństwa narodowego RP.

Maciej Golubiewski

Maciej Golubiewski, posiada tytuł Bachelor of Arts (BA) z filozofii, polityki i ekonomii na Washington and Lee University i Master of Arts (MA) z politologii w Johns Hopkins University. Przez dziesięć lat mieszkał w Waszyngtonie, pracując w konsultingu biznesowym (Charles River Associates International), jak i współpracując z wieloma organizacjami pozarządowymi z K Street, think tankami i uniwersytetami m.in. z The Heritage Foundation, Center for European Policy Analysis i Catholic Family and Human Rights Institute. Z tym ostatnim współpracował nad organizacją IV Światowego Kongresu Rodzin (www.worldcongress.org) w Warszawie w 2007 r. Zasiada w komitecie doradczym programu magisterskiego integralnego zarządzania i ekonomii rozwoju na Catholic University of America. W latach 2005–2008 w ramach studiów doktoranckich prowadził wykłady z politologii na Johns Hopkins University i uniwersytecie Mannheim w Niemczech. W 2008 r. rozpoczął pracę w Komisji Europejskiej w Brukseli i od 2011 r. w nowo powstałej dyplomacji UE – Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, gdzie obecnie zajmuje się koordynacją działań wobec wojny domowej w Syrii.

Tomasz Badowski

Tomasz Badowski jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas (specjalizacja dyplomacja), oraz Podyplomowego Studium Analizy Bezpieczeństwa i Analizy Zagrożeń Międzynarodowych. Stypendysta University College of London i członek Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych w Londynie (International Institute for Strategic Studies). Od 2004 związany ze Stowarzyszeniem Euro- Atlantyckim, gdzie obecnie pełni funkcję członka Rady Wykonawczej. Wiceprezes Instytutu Badań nad Stosunkami Międzynarodowymi i redaktor naczelny Magazynu „ Stosunki Międzynarodowe”. Specjalizuje się w tematach dotyczących przemysłu obronnego oraz polskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Bolesław Piasecki jest doktorantem na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył bezpieczeństwo wewnętrzne oraz politologię w Instytucie Nauk Politycznych UW. Zajmuje się teorią wywiadu i kontrwywiadu oraz stosunkami międzynarodowymi. Absolwent stażu w Institute of World Politics w Waszyngtonie. Za swoją pracę magisterską o kontrwywiadzie ofensywnym zdobył najwyższą przyznaną (3.) nagrodę w konkursie Szefa ABW na najlepszą pracę dyplomową w roku 2013.

Z przyjemnością informujemy, że do grona współpracowników NCSS dołączył nowy ekspert. Dr Henry Potrykus jest absolwentem chemii na Uniwersytecie w Chicago, a także Uniwersytetu Stanowego w Austin w Teksasie, gdzie obronił pracę doktorską w dziedzinie inżynierii chemicznej. Od dziesięciu lat członek kadry badawczej Instytutu Analiz Obronnych (IDA) w Waszyngtonie – głównego ośrodka, które dostarcza ekspertyzę naukową i techniczną Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych. Od 2010 roku jest także senior fellow i głównym analitykiem ekonomicznym w Family Research Council (FRC) – największym prorodzinnym think tanku w USA. W ramach FRC wspiera przede wszystkim będący jego częścią Marriage and Religion Research Institute (MARRI) w Waszyngtonie. Specjalizuje się w analizie systemowej techniki wojskowej. Jest też autorem wielu analiz dotyczących mechanizmów społecznych, problemów demograficznych i ich wpływem na makroekonomię.

Za: http://ncss.org.pl/

Prace NCSS , m.in., zostały dostrzeżone już przez ośrodki analityczne w Rosji. Patrz:
http://topwar.ru/37509-polskiy-scenariy-rossiyskogo-blickriga-doktrina-polskie-klyki.html

Raport NCSS pt.:

GEOGRAFIA WOJSKOWA BAŁTYKU. WNIOSKI DLA KIERUNKÓW MODERNIZACJI SIŁ ZBROJNYCH RP autorstwa Jacka Bartosiaka oraz Tomasza Szatkowskiego.

Morze Bałtyckie jest ważnym strategicznie obszarem w Europie, gdzie krzyżują się interesy państw regionu oraz morskie szlaki transportowe. W ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną współpracę dotyczącą podmorskiego przesyłu oraz morskiego przewozu przez obszar Bałtyku kluczowych surowców strategicznych. Analiza znaczenia strategicznego i militarnego obszaru Bałtyku dla Polski wskazuje na jego istotną korelację z zagadnieniem istnienia niepodległych państw bałtyckich oraz suwerennych Białorusi i Ukrainy. W takim przypadku dodatkowej wagi nabiera kwestia funkcjonowania skutecznej regionalnej współpracy w zakresie bezpieczeństwa ze Szwecją i Finlandią. Raport szczegółowo przedstawia uwarunkowania strategiczne i wojskowe takiej współpracy w sytuacji napięcia w regionie, wskazując na rekomendowane kierunki modernizacji Sił Zbrojnych RP, ze szczególnym uwzględnieniem Marynarki Wojennej.

Raport do pobrania:
http://ncss.org.pl/publikacje/raport-ncss-pt-geografia-wojskowa-baltyku-wnioski-dla-kierunkow-modernizacji-sil-zbrojnych-rp.62/

Czy NCSS jest inicjatywą polską, czy też przygotowaniem kadr dla amerykańskiej strefy wpływów na wypadek ”wycofania się” USA z Europy?

http://wiernipolsce.wordpress.com

Komentarzy 5 do “Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, czyli “polskie”Centrum pod parasolem amerykańskich fundacji”

 1. Juziek said

  A co lepszego ta zgraja nygusów (jak widać bez specjalnych kwalifikacji) reprezentujących syjonistyczną wizję świata wymyśli w kwestii naszego bezpieczeństwa?
  Przecież NATO ma nas bronić na czele z Bundeswerą!

 2. maurycy said

  PRZECIEZ CI TUTAJ TZW RZADZACY TO ZGRAJA ZYDOWSKICH BEZWOLNYCH PACHOLKOW REALIZUJACYCH ZYCZENIA AMERYKANSKIEGIO ZYDOWSTTWA !

 3. Magnar said

  Czy to Zbig otwiera nowa komorke dywersji przeciw Rosji i podpuszczania durnego polactfa do wojen w interesie zydo-banksterow? Soros ma swoj instytut Batorego gdzie instuuja tych co „rzondzom”.

 4. Fran SA said

  Sadzac po zyciorysach i zajmowanych stanowiskach – jest to parada zdrajcow i galeria obcych najemnikow. Ich stanowiska sa fikcyjne, ale zarobki calkiem realne.

  Mnie najbardziej przypadly do gustu niektore ‚opisy przyrody”:

  ‚NCSS jest ……osrodkiem, ktory zostal powolany do …
  pobudzania debaty oraz rozwijania innowacyjnego myslenia w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczenstwa Polski’.

  Taka pobudzona debata moze nas drogo kosztowac, zwlaszcza jak zaczniemy ‚innowacyjnie myslec’ o tym, kto nas wpedza w te nedze gospodarcza i awantury wojenne, ze po cholere nam te rabunkowe wojny , ktore nas bardzo drogo kosztuja – a my nic z tego rabunku nie mamy.
  I nie mamy armii, i nie wiadomo, kto nas bedzie bronil jak na nas …. Iran napadnie.

  Dowodztwo polskiego lotnictwa lecialo jednym samolotem,
  a dowodztwo armii – drugim.

 5. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: