Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Raźny: PiS czyli fałszywa chrześcijańska aksjologia

Posted by Marucha w dniu 2013-12-30 (Poniedziałek)

Lech Kaczyński i jego partia nie tylko stracili okazję, aby uczynić z Polski bastion chrześcijaństwa w Europie XXI wieku, ale przyczynili się walnie do jej przekształcenia cywilizacyjnego – w kierunku perspektywy ateistycznej.

[Nie stracili okazji, bo nigdy nie mieli najmniejszego zamiaru jej wykorzystać – admin]

Parafrazując najbardziej znane hasło, jakie podał w pierwszej polskiej encyklopedii – Nowych Atenach – Benedykt Chmielowski, można powiedzieć: PiS jaki jest, każdy widzi. Jednakże jego wielomilionowy katolicki elektorat nie chce widzieć podwójnej, fałszywej aksjologii tej partii i podwójnych jej standardów, co ma poważne konsekwencje nie tylko w sferze polityki i moralności, ale również cywilizacji.

Z podwójności owej wynika bowiem brak perspektywy cywilizacyjnej, fundamentalnej dla przyszłości nie tylko Polski, ale również Europy. Jest on widoczny zarówno w programie tej partii, jak i – nade wszystko – w jej działaniach.

Z jednej strony widzimy w sferze retoryki-teorii częste odniesienia do cywilizacji łacińskiej, wartości chrześcijańskich, tradycji polskiego katolicyzmu, nauczania Jana Pawła II, z drugiej – brak ich w praktyce politycznej, szeroko pojętym działaniu – nade wszystko w sferze ustawodawstwa. Jest to brak rażący w zestawieniu z aspiracjami tej partii, odwołującej się – nie tylko w swej nazwie, ale także w różnych swoich programach – do prawa jako fundamentu współczesnego państwa. Rażący tym bardziej, że w swej retoryce PiS kieruje się szczególną wrażliwością jej odbiorcy. Jest to wrażliwość polskich katolików.

Ta nieadekwatność miedzy teorią i działaniem jest przez nich akceptowana, gdyż retoryka PiS ma chrześcijański – katolicki kod, który jest obcy programom innych partii bądź obecny w nich śladowo. Nieadekwatność, którą w sferze wartości nazwiemy fałszem aksjologicznym bądź podwójną moralnością, wskazuje na to, iż retoryka tej partii ma charakter propagandowy, zaś jej chrześcijański kod ma znaczenie instrumentalne. Dzięki niemu bowiem PiS osiąga coś, co w koncepcji manipulacji i propagandy Eduarda Hermana i Noama Chomsky’ego nazywa się produkowaniem zgody. W tym wypadku zgody katolickiego elektoratu w Polsce na to, aby reprezentowali go ludzie tej partii.

Archetypiczne ujęcie takiej postawy dał Fiodor Dostojewski w Braciach Karamazow w postaci Wielkiego Inkwizytora, pragnącego urzeczywistnić idee dziewiętnastowiecznego socjalizmu – Królestwo Boże na ziemi bez Boga. Dostojewski pokazał, jak można zniewalać ludzi w imię ducha niebytu, wykorzystując chrześcijańskie symbole i Ewangelię. Wielki Inkwizytor posługuje się bowiem krzyżem i odwołuje do wizji ewangelicznego Królestwa Bożego, a jednocześnie występuje przeciwko Chrystusowi, którego naukę odrzuca w imię nowego, socjalistycznego porządku świata. Symbolizuje on mechanizm zniewalania duchowego przybierającego pozór realizacji wartości najwyższych. Jest to zniewalanie wyrafinowane, odbywające się w imię nie kwestionowanego dobra najwyższego.

Wykorzystywanie katolickiego kodu i katolickich mediów do „produkowania” zgody katolików na działania niezgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego ma głębsze znaczenie. Jest bowiem „produkowaniem” fałszywej świadomości katolików, utwierdzaniem ich w przekonaniu, że działanie może różnić się od deklarowanych intencji, że ograniczająca się do retoryki tożsamość reprezentującej ich partii jest czymś normalnym. Takie przekonanie rodzi jeszcze jedno niebezpieczeństwo: brak odpowiedzialności za dokonania niezgodne z katolicką doktryną wiary. Brak oznaczający infantylizację sfery politycznej i jednocześnie całej sfery społecznej. Skutki stosowania podwójnych standardów w polityce rzutują na charakter cywilizacji, która na naszych oczach odrywa się od chrześcijańskich korzeni i buduje nowy swój kształt na fundamencie nowych ideologii, z których najsilniejszy jest genderyzm. Natomiast skutki demonstrowania podwójnej moralności to nie tylko demoralizacja społeczeństwa, ale również próba „fabrykowania” jego zgody na to, że w polityce nie ma żadnych świętości, a zatem – jak określa taką sytuację jeden z bohaterów Dostojewskiego – wszystko jest dozwolone.

Negatywne skutki podwójnej, a więc fałszywej aksjologii i podwójnych standardów PiS są na tyle znaczące, że podejmowane próby ich przemilczenia bądź przesłonięcia wizją katastrofy smoleńskiej jako zamachu wydają się dziecinne. Zakładają bowiem niezdolność Polaków do refleksji i krytycznej oceny wydarzeń, jakie nastąpiły w Polsce po 1989 roku.

Dziwi więc wysiłek zwłaszcza katolickich publicystów, historyków, socjologów, a nawet filozofów i teologów, którzy uprawiają pisowską narrację historyczną i usiłują katastrofą przesłonić prawdziwe oblicze tej partii. Historycznego bowiem już znaczenia nabrały jej działania w okresie V kadencji sejmu, gdy miała ona pełnię władzy – nie tylko w parlamencie, ale również w Belwederze – i w następnych kadencjach. Świadectwem tych działań było głosowanie przytłaczającej ilości członków PiS przeciwko życiu, gdy z inicjatywy LPR podjęto w sejmie nowelizację konstytucji w celu umieszczenia w niej zapisu o ochronie życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Wstrzymało się wówczas lub nie głosowało 94 posłów PiS (109 posłów PO) z władzami partii na czele. Inicjatywę poparł w całości jedynie klub LPR.

Władze PiS przyrzekały wprawdzie powrót do tej inicjatywy, ale jednocześnie robiły wszystko – m.in. wykorzystując służby specjalne do prowokowania afer – aby koalicja z LPR i Samoobroną jak najszybciej się rozpadła, co musiało spowodować samorozwiązanie sejmu i przyspieszone wybory. W przeprowadzeniu tej akcji PiS uzyskał całkowite poparcie głównych partii opozycyjnych – PO i SLD. Rozwiązując sejm, PiS zaprzepaścił bezpowrotnie ideę konstytucyjnej ochrony życia w Polsce. Traktat Lizboński, obejmujący Kartę Praw Podstawowych, nie dawał bowiem szans na powrót do niej, szans takich nie dawał również istniejący od 2007 roku układ sił politycznych w Polsce – nie do naruszenia.

Gdy zaś doszło do ewenementu i pod koniec VI kadencji sejmu (w 2011 roku) poddano głosowaniu projekt ustawy chroniącej życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci – przygotowanej przez organizacje pro-life, które uzyskały dla swej inicjatywy podpisy 600 tysięcy Polaków – PiS dał kolejne świadectwo swej fałszywej aksjologii chrześcijańskiej i fałszywej moralności. Nie wprowadził bowiem dyscypliny klubowej w tym głosowaniu, co sprawiło, że 10 jego posłów nie wzięło w nim udziału. Zabrakło wówczas jedynie 5 głosów, aby ustawa została uchwalona (186 za, 191 przeciw). To, że PO w większości zagłosowała przeciw, było do przewidzenia, bo ta partia nie miała i nie ma w programie ochrony życia poczętego, rzadko odwołuje się do chrześcijańskich wartości, nie jest lansowana w katolickich mediach jako reprezentant polskich katolików. Natomiast PiS, który ochronę tę uczynił w teorii jednym ze swych celów, w działaniu ponownie jej zaprzeczył.

Dziś można wysunąć tezę, że partia ta świadomie pozbawiła Polaków możliwości nowelizacji konstytucji we 2007 roku. Teza ta jest tym bardziej uzasadniona, gdyż jednocześnie rząd PiS od początku popierał Traktat Lizboński i na konferencji międzyrządowej UE prezentował wówczas w imieniu Polski pełną akceptację jego tekstu. Zgadzał się z brakiem odwołania do Boga w preambule i odrzuceniem dziedzictwa chrześcijańskiego w budowie nowej, ateistycznej Unii. Zgadzał się na to, ze chrześcijaństwo i jego wyznawcy oraz jego symbole – nade wszystko krzyż – nie będą chronione w sytuacji, gdy ochronie podlegać będą wszystkie mniejszości – a więc także ich kultura oraz głoszone przez nie różne ideologie, np. gender.

Prawda logiczna, którą w pisowskiej narracji historycznej się pomija, jest oczywista: antychrześcijańska ideologia gender niszczy cywilizację łacińską, ponieważ prawo unijne – Traktat Lizboński – nie chroni wartości chrześcijańskich, które tę cywilizację ukształtowały. Wobec nowej perspektywy cywilizacyjnej, przed jaką stanęła Europa, wydawałby się czymś oczywistym program naprawy popełnionych błędów przez partię, która w swej retoryce używa nadal chrześcijańskiego kodu. Program działania w nowej, rozpoczynającej się w 2014 roku kadencji europarlamentu, na rzecz unieważnienia Traktatu Lizbońskiego, bądź wprowadzenia do niego zapisów podtrzymujących cywilizację łacińską – o ochronie wartości chrześcijańskich, życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, tradycyjnej rodziny, definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. To powinno być zadaniem wszystkich katolickich parlamentarzystów, którzy na gruncie prawa winni walczyć z genderyzmem, nie zaś wyłącznie popisywać się w mediach i na różnych konferencjach antygenderowymi mowami.

PiS nie ma jednak najmniejszego zamiaru podjąć się tego zadania. Jest bowiem pewny swego zwycięstwa w eurowyborach 2014 roku i to mu wystarcza. Nie musi nawet – zgodnie ze swoją fałszywą aksjologią. – formułować programu działania na rzecz wartości chrześcijańskich w europarlamencie, bo go nigdy nie miał, a poparcie katolickiego elektoratu i tak otrzymywał dzięki manipulacji tymi wartościami i budowanej na nich propagandzie.

Obecnie można wysunąć także drugą tezę: że z inicjatywy PiS rozwiązano w 2007 roku polski parlament dla ratyfikacji Traktatu. Liderom partii dokonujących samorozwiązania chodziło o to, aby tekst Traktatu nie został poddany debacie sejmowej i wiedza na jego temat nie dotarła do wyborców, zwłaszcza katolickich. Z dzisiejszej perspektywy walka LPR i Samoobrony o przedłużenie V kadencji sejmu przynajmniej o kilka miesięcy była próbą zachowania jego trybuny do walki z tą ateistyczną konstytucją unijną.

Podpisanie przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego, ratyfikowanego przez polski sejm VI kadencji dzięki głosom posłów PiS-u, było gwoździem do trumny chrześcijańskiej Europy. Polska przestała być w niej przedmurzem chrześcijaństwa. Jeśli mówimy, że ikoną wierności chrześcijaństwu w Europie jest po dzień dzisiejszy Jan III Sobieski, to Lech Kaczyński jest jej zaprzeczeniem.

Dramatem polskich katolików – nieświadomych tego w pełni – jest fakt, że decydującą rolę w tym odejściu od postawy wierności odegrała nie lewica i środowiska liberalno-demokratyczne, ale właśnie PiS, który miał ich reprezentować w sejmie i UE. Lech Kaczyński i jego partia nie tylko stracili okazję, aby uczynić z Polski bastion chrześcijaństwa w Europie XXI wieku, ale przyczynili się walnie do jej przekształcenia cywilizacyjnego – w kierunku perspektywy ateistycznej. To był majstersztyk manipulacji i propagandy, odpowiadający klasycznym ich teoriom – Harolda Laswella, Eduarda Hermana i Noama Chomsky’ego, Jacques’a Ellula. Dominowała w niej tzw. zasada transfuzji – wykorzystania przyjętych przez ogół polskiego społeczeństwa wartości chrześcijańskich do ukrytych celów partii. Szczególnym instrumentem owej transfuzji było zniekształcanie rzeczywistości unijnej – sfery społeczno-politycznej i kulturowej – przemilczanie faktu, że jest ona skazana przez Traktat na ostateczną sekularyzację oraz odcięcie od tradycji chrześcijańskiej. W tej grze manipulacyjnej PiS skoncentrował uwagę katolickiego elektoratu na problemach liczbowej reprezentacji Polski w europarlamencie, suwerenności państw członkowskich, dopłatach do rolnictwa i pustych hasłach w rodzaju Europa ojczyzn.

Na arenie międzynarodowej działania PiS na rzecz chrześcijaństwa są zerowe. Brak jakiejkolwiek inicjatywy w celu obrony chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w świecie islamu, gdzie – jak powszechnie wiadomo – dokonuje się ich ludobójstwo, jest skandalem nie tylko moralnym i politycznym, ale również cywilizacyjnym. Oto bowiem przy milczeniu parlamentów krajowych – również polskiego – i unijnego zginęły setki tysięcy chrześcijan – i giną nadal – z powodu wyznawanej wiary w Chrystusa. Wraz z nimi giną ostatnie ślady występującej na tym obszarze od 2000 lat cywilizacji ukształtowanej na chrześcijaństwie. Jasno również teraz widać, że o to właśnie idzie ideologom NWO, autoryzowanego m.in. przez koncepcje Zbigniewa Brzezińskiego oraz Henry Kissingera i firmowanego (wbrew woli przeciętnych Amerykanów ) przez USA.

Pomimo tego wszyscy czołowi polscy politycy – również z PiS – i ich partie ślepo popierali i popierają politykę Ameryki w tym rejonie – wojnę prewencyjną z Irakiem, atak prewencyjny na Libię, rewolucję w krajach arabskich i wreszcie walkę z demokratycznie wybranym prezydentem Syrii Baszszarem al.-Asadem. Popierają politykę, która pobudza ekstremizm islamski – i nie tylko – skutkujący ludobójstwem chrześcijan. Ci, którzy mieli reprezentować polskich katolików w sferze polityki, nie chcieli słyszeć głosu Jana Pawła II, który sprzeciwiał się atakowi na Irak, nie chcieli słyszeć papieża Franciszka, który podjął szereg działań, aby powstrzymać atak USA na Syrię. Zwrócił się nawet z prośbą – skuteczną – do Władimira Putina, aby na odbywającym się w Petersburgu na początku września b.r. szczycie G20 powstrzymał jego uczestników przed udzieleniem poparcia dla tego ataku, mogącego skutkować wybuchem trzeciej wojny światowej.

W tej sytuacji jawnie wrogie wobec działań papieża było stanowisko, jakie zajął w sprawie Syrii trzy tygodnie później Witold Waszczykowski w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” (wydanie z 24 października 2013) jako wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, w której reprezentuje PiS. W całostronicowym potoku wypowiedzi, poświęconych m.in. zabijaniu niewinnych ludzi w tym kraju, nie padło ani jedno słowo na temat prześladowań syryjskich chrześcijan ze strony rebeliantów, nade wszystko na temat dokonywanych na nich okrutnych mordach. Wysokiej rangi polityk PiS w wywiadzie tym uzasadniał ponadto konieczność zaangażowania Polski w sprawie Syrii po stronie USA, Turcji i ich sojuszników – tych sił w konflikcie, które dozbrajają od kilku lat tzw. rebeliantów, wykrwawiających Syrię. Nawet nie napomknął o pomocy dla syryjskich chrześcijan.

Ten wywiad jest jednym z ważniejszych świadectw głębokiego zaangażowania PiS na arenie międzynarodowej w budowę NWO. Z perspektywy cywilizacyjnej politycy PiS umacniają bowiem procesy, które niszczą chrześcijaństwo nie tylko w Europie, ale również poza nią.

Z tej samej perspektywy trzeba spojrzeć na wielkie zaangażowanie polityków PiS w proces włączania Ukrainy do antychrześcijańskiej Unii, która poprzez jej akcesję poszerzyłaby swoją władzę i umocniła się, wchłaniając nowe, 46 milionowe społeczeństwo (to wygląda tak, jakby ktoś chciał przed 1989 rokiem poszerzać Związek Radziecki). Działania PiS na rzecz włączenia Ukrainy do Unii mają jeszcze jeden cywilizacyjny aspekt: mają osłabić Rosję, która triumfalnie wróciła do chrześcijaństwa i broni go na arenie międzynarodowej, m.in. w Syrii.

Również w polityce historycznej i historycznej narracji ta reprezentująca polskich katolików partia stosuje podwójne standardy i prezentuje fałszywą aksjologię. Jest to nade wszystko widoczne w przypadku ofiar ludobójstwa dokonanego z jednej strony przez sowieckie NKWD, z drugiej przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA. Przez długie lata zarówno w polityce, jak i narracji historycznej PiS istniał wyłącznie Katyń. Politycy tej partii zwrócili publiczne uwagę na rzeź wołyńską dopiero w związku z jej 70. rocznicą, angażując się jedynie w sejmie w przygotowanie związanej z nią uchwały.

Natomiast w kontaktach z władzami i społeczeństwem Ukrainy ludobójstwo Polaków na jej terenie pozostaje dla PiS nadal tematem tabu – zgodnie z wyznawaną przez partię Jarosława Kaczyńskiego doktryną Jerzego Giedroycia, iż koniecznością historyczną jest budowa wielkiej Ukrainy kosztem Polski. Między innymi ta właśnie doktryna była – oprócz innych motywacji – inspiracją wspólnego wystąpienia przywódcy PiS i jego polityków na kijowskim Euromajdanie z Ołunem Tiahnybokiem, przedstawicielem ukraińskich neonazistów, odwołujących się do tradycji OUN-UPA.

Ich wspólne wystąpienie było szokiem nawet dla przyzwyczajonych do podwójnych standardów PiS jego zwolenników. Tym większym szokiem, że odbyło się pod sztandarami ukraińskiej neonazistowskiej partii, której gestem i hasłami prezes PiS przywitał zgromadzonych na Euromajdanie zwolenników UE. Działanie takie urąga pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej i przeczy upublicznieniu prawdy o niej, tak jak przeczy zasadom współżycia dwóch sąsiadujących z sobą narodów, którym potrzebne jest pojednanie nie poprzez fałszywą aksjologię i ateistyczną Unię Europejską, ale w prawdzie i na gruncie chrześcijańskich wartości. Podobnie jak we wcześniej przedstawionych posunięciach PiS mamy tu do czynienia z jawnym działaniem na ich szkodę, a zarazem na szkodę polsko-ukraińskiego pojednania.

Analiza ważniejszych antychrześcijańskich działań PiS mówi bardzo wiele: chrześcijaństwa i jego wartości musimy bronić nie tylko przed NWO i jego ideologiami, takimi jak gender, ale również przed partiami politycznymi, które wartościami tymi manipulują dla osiągnięcia pozachrześcijańskich celów. Najskuteczniejszą bronią jest w taki przypadku demaskowanie fałszywej aksjologii partii.

Anna Raźny
http://konserwatyzm.pl

Żadne fakty, żadne argumenty nie mają najmniejszego znaczenia ani dla admiratorów Piłsudskiego, ani dla osób zaczadzonych PiS-em.
Admin

Komentarzy 70 do “Raźny: PiS czyli fałszywa chrześcijańska aksjologia”

 1. olagordon said

  zobaczcie jak „sławny” jest Franciszek: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2530819/How-Pope-Francis-effect-seen-sales-papal-merchandise-carrying-face-soar-200.html

 2. Sowa said

  Ukłony dla Pani Profesor. Kolejny raz, za dawkę zdrowego rozsądku.

 3. Bastet said

  PiS to syjonistyczna agentura. W Polsce ma w ogóle nie być chrześcijaństwa, ale za to będzie islam i w mniejszym stopniu judeochrześcijaństwo. To tylko kwestia czasu…

 4. zozo said

  pieprzyc ich wszystkich!!!wyborcow pisu rowniez!!!

 5. wow said

  Tylko, że takie zmanipulowanie wyborców nie było by mozliwe bez wsparcia koncernu medialnego z Torunia. Ale żaden „prawicowy” polityk o tym nie wspomni bo nie chce podpaść dla ojca R. Zaczadzenie PiSem będzie trwało dopóty, dopóki będzie się wmawiało słuchaczom i widzom „katolicko-patriotycznych” mediów, że ta partia to partia katolicka,narodowa,pro-polska itp, itd. Koncern medialny z Torunia oraz rózne pojawiające się na rynku „prawicowe” tygodniki mają na celu promowanie takiego ala’pisowskiego patriotyzmu.Żle mozna pisac tylko o Rosji,ewentualnie Chinach,Iranie,Białorusi i Arabach.

 6. Bastet said

  Niestety, zwolennicy PiS-u są tak bardzo zaczadzeni, że nie ma już dla nich ratunku. Ich miłość do Jarka Kaczyńskiego przypomina płomienne uczucia jakie swego żywiono do Józefa Wissarionowicza Stalina, dla którego jego zwolennicy byli gotowi zabić nawet włssnego ojca i matkę. Ludzka głupota jest niewyleczalna…

 7. julian said

  Przewaznie to masz mądre komentarze ale jak wydupcysz z glupota to niedowiary jakie nieraz piszesz glupoty

 8. NyndrO said

  AD.6. * Nie,żebym wieszał plakaty p.Jarosława w pokoju przyklejał i go bardzo uwielbiał,ale ten sam syndrom występuje przecież w stosunku do Tuska,tak samo było z Wałęsą i alkoholikiem „kwaśniewskim… Po prostu to taka socjotechnika przeprowadzana na masach.W IIIrp jest tak,że tworzą se dwa niby przeciwstawne obozy,które oczywiście mają w swoich koszernych łapach i se emocjami mas (w ktorych przecież z całą pewnością większość,to -jak to mawia nasz Kierownik – zwykłe wiejskie głupki:) ) grają.Bawią się na całego.A robią takie numery,że z tych obozów robią się wręcz sekty.To taki serial.

 9. Król Julian said

  Myślicie że w takiej Finlandii czy Szwecji nie znalazłby się odpowiednik Tuska albo Kaczyńskiego?
  Oczywiście że by się znalazł, ale tam , w odróżnieniu do Polskiego społeczeństwa, niema zapotrzebowania na tego typu persona.
  W Polsce wciąż jako ideał prawdziwego faceta stawiany jest cwaniak, taki „co to sie nie orobi i zarobi , i ma”
  Albo z drugiej strony,,, ideał sprawiedliwego – najczęściej jest nim typ katolickiego ateisty-schizofrenika widzącego wszędzie i we wszystkim spiski innych . Biednego nieudacznika .. najlepiej z tzw zespołem form sierocych – wzbudzającego odruchy macierzyńskie.

 10. AlexSailor said

  ad. 8

  Taktyka stosowana od co najmniej 45 lat.
  Skuteczna, bo właśnie znów Polacy zostali zapędzeni do zagrody.
  Wystarczy zamknąć furtę.

  Nawet ci ci wiedzą i rozumieją nic nie są w stanie zrobić.
  POPIS PSLD działa wyśmienicie.

 11. ikarek said

  Przeciwnie, do mnie np. trafiają logiczne argumenty, choć jestem „zaczadzony”. Zastanawiam się tylko, czy na pewno warto zostać w domu w czasie wyborów i dać tusekom i niesiołom kolejną kadencję.Pomimo tego, że PiS jest taki „jak każdy widzi”.

 12. błysk said

  Pani profesor Raźny , jak to zwykle bywa u profesorów ,miesza w jedno rożne kwestie. I tak słusznie atakuje PIS za poparcie UE na Ukrainie i sojusz Kaczyńskiego z banderowcami ,także za podpisanie przez Lecha Kaczyńskiego traktatu lizbońskiego. Natomiast m.zd . nie ma racji pisząc,że to PIS chciał przyśpieszonych wyborów , bo do takiego rozwiązania parła LPR /którego profesor była członkiem władz naczelnych/ , prowokując bezustanne awantury wspólnie z Samoobrona ,prawd. uzgodnione ze służbami tajnymi .Równie bezsensowne było postulowanie przez LPR wniosku o obronę życia wszystkich dzieci poczętych, i to od poczęcia do naturalnej śmierci ,a więc z wyłączeniem kary śmierci, w sytuacji ,gdy większość Sejmu i UE była temu przeciwna.Również pozytywne powoływanie się na JPII ,świadczy,że profesor Raźny jest za ogłoszeniem świętości tej osoby. Najważniejsze jest jednak co innego: jaka inna partię w wyborach poleca pani profesor Polakom ? Dodam,ze nikt z krytykujących PIS /zreszta naogół słusznie/ tym się nie para.

 13. Wojtek said

  Jakie wybory, demokracja obecna to wymysł satanistów, by wprowadzić nam zasłonę dymną.
  Nie wiem jakim trzeba być idiotą myśląc, że taki Tusek czy Kaczor mają jakikolwiek wpływ na Polskę będąc „u władzy”.

  Bojkot wyborów to jedyne rozwiązanie dla człowieka uczciwego.

 14. Psiemislavius said

  Sama nazwa partii Kalksteina jest profanacją. Dlaczego? Bo słowa „prawo i sprawiedliwość” znajdują się w Biblii, a dokładniej w Nowym Testamencie, w jednym z listów św. Pawła.

 15. jawor411 said

  Ad.11
  Też zastanawiam się która partia jest dla Polski najlepsza?

 16. Griszka said

  Kaczyński mówił też, że „antysemitów nie będzie tolerował”, ale chwilę potem poszedł wspierać Tiahnyboka, którego partię Swobodę nawet Światowy Kongres Żydów w 2013 roku zaszufladkował jako neonazistowską.

  Ciekawe czy ten człowiek ma jeszcze jakieś standardy etyczne, czy łże na każdym kroku tak samo jak Tusk ?
  Pytam retorycznie.

 17. jędrek said

  prof. Raźny to przeciwieństwo prof. Andrzeja Nowaka
  Czy będzie przedruk w Naszym Dzienniku?
  Prof. Raźny jeszcze jest w WSKSIM;)

 18. Nemo said

  @5

  „Tylko, że takie zmanipulowanie wyborców nie było by mozliwe bez wsparcia koncernu medialnego z Torunia.”

  Bo ten koncern jest tak samo „katolicki” jak i PiS- przecież oni grają w jednej drużynie, co słusznie zauważył pan NyndrO.

  @8

  „Bawią się na całego.A robią takie numery,że z tych obozów robią się wręcz sekty.To taki serial.”

  Przednie porównanie panie NyndrO. Wygląda na to, że większość elektoratu PiS-u, to wielbiciele telenowel z wypranymi mózgami.

 19. Gandzia said

  ad 11.
  Jak lubisz wybierać mniejsze zło, to napisz co wolisz, aby ktoś cię okradł czy spuścił manto? Tylko jak nie wybierzesz to później nie miej żalu za to, co się z tobą stanie.

 20. Radosław37 said

  kaczor ma poparcie episkopatu i liczba „zaczadzonych” osób nie ulegnie zmniejszeniu. Na wsiach i w małych miasteczkach proboszczowie wręcz zachęcają do głosowania na „jedyną, słuszną i prokatolicką” partię jaką jest pis:):).

 21. janek0 said

  Wybieranie między pis a po przypomina mi sytuację, w której sarenka wybiera czy chce być zjedzona przez lwa, czy geparda. Zaczadzone sarenki są przekonane, że jeden z nich nie tylko ich nie zje, lecz także obroni przed drugim. Śmiać się, czy płakać?

 22. Gość90 said

  Konserwatyzm to nie zwalczanie nowego porządku, ale wprowadzanie tego żydostwa w wolniejszym tempie i pod przykrywką szerzenia Chrześcijaństwa. Więc kto uważa się za konserwatystę, ten jest po złej stronie.

  Po cholerę wduszać hamulec, kiedy najlepiej byłoby zawrócić? Wduszanie hamulców nie zatrzyma NWO, a tylko opóźni jego nadejście!

  Konserwatyzm jest właśnie takim hamulcem!

 23. wow said

  „Najważniejsze jest jednak co innego: jaka inna partię w wyborach poleca pani profesor Polakom ? ”

  Nie pierwszy raz słyszę taki tekst. Pani profesor, ani nikt inny nie jest od podawania Polakom gotowych recept” na kogo mają głsoować”, wystawionych będzie pewnie z kilkanaście list, myślcie trochę…

  Ale dla większości trzeba „pokazać” oni zagłosują tak jak jest napisane w gazetkach, tak jak pokazują w sondażach, tak jak mówią na kogo trzeba głosować w róznych stacjach telewizyjnych,radiowych..jak głsoują sąsiedzi,mąż,żona,rodzice albo nawet proboszcz zasugeruje.

  BO PO CO MYSLEĆ. LEPIEJ GŁOSOWAĆ BEZMYŚLNIE.

  Może to sam system jest źle skonstruowany, faktem jest że nawet na tym portalu ludzie żądają gotowych wskazań. BO PO SAMEMU MYŚLEĆ I SAMEMU DOKONYWAĆ WYBORÓW.

 24. Nemo said

  @22

  „Może to sam system jest źle skonstruowany, faktem jest że nawet na tym portalu ludzie żądają gotowych wskazań. BO PO SAMEMU MYŚLEĆ I SAMEMU DOKONYWAĆ WYBORÓW.”

  Wnioskuję, że pan myli i wie na kogo głosować. Podzieli się pan z nami swoją wiedzą? Bo według mojego rozeznania jedyny słuszny głos oddany na wyborach, to głos nieważny.

 25. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka musi zwrucic uwage pani Razny szeby nie pisala antysemitycznosci:

  „Na arenie międzynarodowej działania PiS na rzecz chrześcijaństwa są zerowe.”

  Pan Kaczynski bardzo dzialal aby oddac czesc dla nasza religia ktura jest Wielka Sciana z dziurami, a kaszdy wie wlacznie z naszym wielkim i blogoslawionym i swietym papieszem Jan Pawel der Zwei, sze ta religia jest duszo waszniejsza od kaszda inna religia.

 26. przemądrzałe bydlę said

  @22, 23
  Dobrze by było, gdyby NOP wystawiło listę.

 27. Maria said

  Bardzo dziękuję Pani Profesor. Przypomnę jeszcze o zachowaniu przed głosowaniem, o którym Pani wspomina, posła Suskiego /PiS/, który zabierał w sejmie przygotowane przez posłów LPR, tzw. ściagawek dotyczących głosowania, aby nie tłumaczyli się, że się pomylili. PiS miał kiedyś wszystko, ale nie potrafił rządzić i całą siłą parł do rozwiązania układu z LPR i Samoobroną. Tak było. Pozdrawiam gorąco i czekam kiedy będę mogła posłuchać Pani wypowiedzi w Radiu Maryja.

 28. Juziek said

  Jestem za bojkotem wyborów, to przecież oczywiste, ale bez wstrząsu w postaci rozlewu krwi nic nie zdziała, a takich zdeterminowanych, którzy mogą iść na całość jest nie wielu w naszym nieszczęśliwym kraju.
  Póki będzie ciepła woda w kranie i dostępne jako tako jedzenie w marketach, czytaj w pompach ssąco – tłoczących, to ludek raczej się nie wychyli wmawiając sobie, że polityka ich nie interesuje.
  Do wywołania rozruchów potrzeba zaistnienia pewnych okoliczności, o czym trzymający się koryta dobrze wiedzą, zatem jeszcze trochę manipulacji poprzez dobrze wytrenowane i karmione ścierwomedia i sprawa załatwiona!
  Więc pozostaje bojkot, tylko co z tego jak zawsze pójdą tak zwani swoi. Liczyć na przymierze z nimi, nonsens!

 29. Juziek said

  Tak zwane katolickie media o. R. powstały przecież tylko po to, by kontrolować elektorat moherowych lemingów i wyznaczać im jedynie słuszne ścieżki!

 30. Guła said

  Uważam że:

  Może ktoś Gule wytłumaczy, nawet ręcznie o ile będzie taka potrzeba, czemuż to partia polityczna, nie tylko PiS czy LPR, dolą chrześcijan na Świecie miałaby bardziej „przejąć się” od przedstawicieli KK w Polsce. A?

  Traktat Lizboński (wypada pisać z dużej litery) kiedy to wymiótł jak długa i szeroka jest kraina Polskiego Przymorza wszystko to, co tworzyło, produkowała, a wiec gwarantowało ludziom bazę do życia, to jedna wielka oszybka, otworzył ten fakt dokonany wszystkim mądralom oczy.

  Tak tak, to żadna unia europejskiej wspólnoty gospodarczej ino zarzewie unii euroazjatyckiej. Ten twór stworzony cwancykiem, mykiem czy jak kto tam woli, może być sposobem, podlega natychmiastowej likwidacji.

  Pan prezydent FR doskonale zdaje sobie sprawę z wiotkości tego lizbońskiego traktatu i jak wszem wiadomo (którzy maja oczy i uszy), nastaje dosyć drastycznie na p. Merkel by ten nieformalny układ uprawomocnić.

  Istnieje też, niedawna, wypowiedź pani profesor Staniszkis która nawołuje do zjednoczenia prawicy w ramach PiS i tym sposobem wyeliminowania wszelkich tworów (dodał Guła) spoza założeń EWG.

  Może jeszcze słowa, choć nad miarę rozpisałem się, o tzw KPP. Polska nie podpisała tej karty z powodów obrony swoich obywateli przed zmoczeńcami, reszczeniowcami itd.
  W sumie chodziło o to, i w tej kwestii cały establishment od lewicy po prawice jest zgodny, o zablokowanie praw ludzkich, pracowniczych, obywatelskich na terenie UE, obywatelstwu polskiemu po to, aby ich strzyc.

 31. Amadeus said

  Nieadekwatność, którą w sferze wartości nazwiemy fałszem aksjologicznym bądź podwójną moralnością, wskazuje na to, iż retoryka tej partii ma charakter propagandowy, zaś jej chrześcijański kod ma znaczenie instrumentalne. Dzięki niemu bowiem PiS osiąga coś, co w koncepcji manipulacji i propagandy Eduarda Hermana i Noama Chomsky’ego nazywa się produkowaniem zgody. W tym wypadku zgody katolickiego elektoratu w Polsce na to, aby reprezentowali go ludzie tej partii.

  Od dawna to wiem i się na to denerwuje, ale od niedawna zaczynam o tym głośno mówić,… że PIS to partia podwójnie łajdacka. Przez to że jest praktycznie, bo w 98% taką samą partią jak PO, SLD, i inne twory, a wiarę i Boga wykorzystuje tylko i wyłącznie do walki politycznej i zdobywania krzeseł w rządzeniu państwem. Uczepiła się katolików i ich wykorzystuje politycznie jako twardy elektorat i nic więcej.
  To samo tyczy się ich działań względem patriotyzmu. Ten ich pseudo-patriotyzm jest już dla mnie tak samo irytujący jak brak patriotyzmu u innych partii i mas-mediów.

 32. RomanK said

  Po 12 latach pani Profesor wpadla na to o czym sie bebni non stop????
  Troche za pozno~! TO wplanie allarm..pali sie///na zimnym spalenisku……
  Bez wyglupow..plisssss…
  Ogladalem wczoraj przestraszone pyszczki Osiatynskiego, arcyglupiej Nowitzkiej marszalek k”Sejmu i rabiego Hartmana,,,,krzyczacych na Epsikapusia, co ich listemn postraszyl…
  Osiatynski plakal ze Polacy sie nei lubia, ze to spozscizna panszczyzny przejetej przez komune, ze trzeba okragly stol…
  Polacy sie lubia..Polacy nei ubia Was…a wy odgrodziliscie sie Gruba Krecha i chcieliscie panszczyne komuny przejac w Arebndem bez dobrodziejstwa inwetntarza….
  Na piosaniny juz za pozno..calkiem za pozno…. Jedtbnym rozsadnym wyjscuiem jest krotka rada:
  WYPIERDALAC!!!!!! poki mozecie…. trak jak powiedzili SLowacy swoim Nasiem,,,

  Wezwanie wolnych obywateli Polski
  do polityków wszystkich opcji!

  W 1989 roku wielu z nas z nadzieją wzięło udział w farsie, którą przygotowaliście sobie grunt pod coś, o czym nawet nam się nie śniło.
  Byliśmy naiwni, bo zawierzyliśmy przywódcom, którzy okazali się zdrajcami idei i donosicielami.
  Stopniowo, przez 24 lata: rozkradliście i sprzedaliście wszystko to, co pokolenia
  mozolnie budowały, wierząc, że Polska stanie się silna i niezależna a dobrobyt stanie się udziałem każdego obywatela.
  Oszukaliście nas przy tzw. procentowej prywatyzacji ukrywając przed Narodem ustawę korzystną dla pokoleń Polaków.
  Obsadziliście wszystkie miejsca swoimi ludźmi, a nam zaczęliście odstawiać szopkę demokracji:
  Zmienialiście się w rządach i ciągle tylko obiecywaliście, że już będzie lepiej, tylko żebyśmy zacisnęli pasa, podczas gdy wy z przesytu nie wiedzieliście, na co jeszcze można wydać pieniądze, które ukradliście.
  Przyciągnęliście tutaj inwestorów zagranicznych, stworzyliście im doskonałe warunki, a naszych przedsiębiorców skutecznie, stopniowo niszczyliście i dalej niszczycie.
  Stworzyliście prawa głównie dla swoich potrzeb, żeby przy każdej kradzieży lub ujawnionym przestępstwie można było powiedzieć, że wszystko było zgodnie z prawem tego kraju, aby mieć pewność, że się wam nic nie stanie.
  Całkowicie opanowaliście sądownictwo, prokuraturę i policję.
  Nie przeprowadziliście tak bardzo oczekiwanej dekomunizacji, a to, co nazywacie weryfikacją jest farsą rzetelności i ochroną starych struktur partyjnych z ich przedstawicielami i rodzinnymi klanami.
  Pozwoliliście, aby na półki sklepowe trafiła niezdrowa żywność – odpady, których ludzie w „rozwiniętych” krajach, w ogóle nie kupiliby,
  Z emerytów zrobiliście żebraków a chorych skazujecie na powolną śmierć utrudniając im dostęp do służby zdrowia.
  Staliście się nosicielami planu eugeniki Narodu Polskiego pod pozorami liberalizacji w dostępie do medykamentów i specjalistów.
  Niszczycie dalej ludzi, którzy wam zaufali w chwili demokracji, jaką są wybory.
  Tylko wtedy płaszczycie się, żebrzecie a potem dalej swój plan niszczenia wypełniacie!
  Zniszczyliście nasze rolnictwo i staliśmy się krajem zależnym od importu żywności. Rozłożyliście opiekę zdrowotną – z powodu jej żałosnego poziomu cierpią wszyscy obywatele.
  Sprzedaliście 95 % majątku narodowego, jakie wypracowały pokolenia Polaków pozbawiając ich potomnych miejsc pracy a starszym każecie pracować do śmierci.
  Za nasze ciężko wypracowywane pieniądze uzdrowiliście banki, aby je potem niekorzystnie sprzedać za granicą.
  Edukację, z której wszyscy byliśmy dumni, doprowadziliście do takiego stanu, że ze szkół nie wychodzą wysoko wykształceni ludzie, ale rzesze ludzi z wyższym wykształceniem, którzy nie umieją zastosować tej wiedzy w życiu.
  Nie potraficie kierować krajem!
  Potraficie tylko łupić obywateli, którzy w desperacji popełniają samobójstwa, bo nie widzą wyjścia z sytuacji, w którą wpędziła ich wasza chciwość.
  Szczytem wszystkiego są wasze wysiłki programowe związane z tzw. „ochroną praw dziecka”, która pozwala na odbieranie rodzinom dzieci, co bezpośrednio zagraża istnieniu podstawowej jednostki naszego narodu – rodziny.

  My obywatele Polski, wzywamy was, którzy rozkradliście i sprzedaliście nasz kraj, którzy jesteście odpowiedzialni za eksterminację tego narodu, którzy jesteście odpowiedzialni za to, że porządni obywatele tego kraju popełniają samobójstwa z powodu warunków stworzonych przez waszą nieudolność i chciwość, którzy robicie z nas nowoczesnych niewolników –
  ODEJDŹCIE I ODDAJCIE NAM NASZ KRAJ!
  Wiemy, że ten apel wywoła na waszych bezdusznych twarzach tylko uśmiech.
  Spokojnie się uśmiechajcie.
  My będziemy śmiać się na końcu, gdy pozbędziemy się was.
  Potraktujcie to, jako wezwanie do odejścia, bez żadnych konsekwencji, jeśli nie popełniliście przestępstw.
  POWTARZAMY, ODEJDŹCIE I ODDAJCIE NAM NASZ KRAJ!
  Jeśli tego nie zrobicie, sami poniesiecie odpowiedzialność za to, jak obywatele tego kraju was potraktują.
  Nie łudźcie się, że będą was sądzić wasi sędziowie, zgodnie z waszymi prawami.
  Będą was sądzić ludzie, których doprowadziliście do ruiny, a będą was sądzić zgodnie z własnym zdrowym rozsądkiem i naturalnym prawem sprawiedliwości społecznej!
  Sami będziecie sobie winni, jeśli postąpią z wami tak, jak teraz wy postępujecie z nami.
  Gniew obywateli, których zapędziliście w ślepy zaułek, z którego nie widać innego wyjścia, może być srogi.
  Ukradliście nam naszą przyszłość, ale przede wszystkim naszym dzieciom i naszym wnukom, Jesteście bezduszni i skorumpowani.
  My was tu nie potrzebujemy i nie chcemy!
  ZACZYNAMY „REWOLUCJĘ PRZECIWKO TYRANII”.
  Jeśli dotąd byliście przekonani, że nic wam się nie może się stać, to od tego dnia wasz spokojny sen zacznie się zmieniać w koszmar, który przypomni wszystkie krzywdy, które wyrządziliście własnemu narodowi i wciąż wyrządzacie.
  Z czasem przekonacie się, że to, co właśnie czytacie i z czego się być może jeszcze śmiejecie, zacznie zmieniać się dla was w ponurą rzeczywistość.
  Od dziś wszyscy ci, którzy się przyłączą do tej „Rewolucji przeciw tyranii”, niech noszą na piersi naszą biało-czerwoną, prostą, krótką wstążkę.
  Ta wstążka nas stopniowo zjednoczy!•Na początku będzie nas kilku, ale z czasem będzie nas coraz bardziej widać.
  Nie będą to tylko dorośli, będą to przede wszystkim młodzi, dzieci, starsi, obywatele, nauczyciele, lekarze, a z czasem żołnierze i policjanci, słowem wszyscy ci, którzy mają dość.
  Będziemy cierpliwi, a kiedy nas będzie wystarczająco dużo (a to być może nie potrwa długo), przejdziemy do otwartej walki.
  Ogłosimy rewolucje pokojową i wyjdziemy na ulice.
  Gdy to się stanie, a wy nie będziecie poza granicami kraju, biada wam!•Będziemy was sądzić jak największych przestępców, jakich kiedykolwiek nosiła ta ziemia.
  Obywatele Polski wam pokażą, że polski naród jest tu, budzi się i nie da się zniewolić!•To wy doprowadziliście do tej sytuacji!
  Zaprzedaliście się mirażowi bogactwa i władzy.
  Ale my mamy tego już dosyć!•Nie ścierpimy więcej waszej nieprawości, sprzedajności i chciwości.
  Apelujemy do wszystkich młodych ludzi, którzy nie są obojętni na to, jaka będzie ich przyszłość:
  OBUDŹCIE SIĘ!
  UKRADLI WAM WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
  DLA WAS NIE ZOSTANIE NIC OPRÓCZ BEZNADZIEI, DŁUGÓW I NIEWOLNICTWA WE WŁASNYM KRAJU. POMYŚLCIE O TYM!
  Apelujemy do dziennikarzy, aby rozważyli, po której stronie będą stać.
  Czy za judaszowe srebrniki będą dalej ogłupiać własny naród, czy się przeciwstawią swoim chlebodawcom?•Jeśli nadal będziecie uczestniczyć w świadomym wspieraniu kłamstw i półprawd, za które wam płacą, staniecie w rzędzie tych, których ten naród surowo osądzi!•W związku z tym, ten apel szczególnie odnosi się do pracowników publicznej radiofonii i telewizji polskiej, która w świetle prawa jest instytucją narodową, niezależną, informacyjną, kulturalną i edukacyjną, która sprawuje funkcję publiczną.
  Wzywamy wszystkich przyzwoitych i nieskorumpowanych policjantów, żołnierzy, którzy tak jak my, zdają sobie sprawę, że ten system jest chory i wymaga natychmiastowej zmiany, żeby stanęli po stronie przyzwoitych ludzi i nie stosowali wobec nich środków represji, zgodnie z oczekiwaniami rządzącej elity.
  Wy również jesteście obywatelami tego kraju, jesteście rodzicami, macie dzieci, wnuki, którym ci chciwcy ukradli przyszłość. Wy też zdajecie sobie z tego sprawę!•Jeśli działacie przeciwko własnym obywatelom, popełnicie straszną zbrodnię, nawet przeciwko własnym dzieciom, którym odbierzecie nadzieję na godne życie w ich własnym kraju.
  Wzywamy wszystkich tych, którzy byli i są wykorzystywani przez ten reżim, aby przyłączyli się do tego apelu i publicznie zdystansowali się od tego zgniłego systemu.
  Wzywamy wszystkich obywateli tego kraju, którzy identyfikują się z tym apelem, aby na znak tego przypięli biało-czerwone wstążki, abyśmy stopniowo poczuli naszą rosnącą siłę.

  Na koniec, jeszcze raz wzywamy was, którzy się uważacie za elitę tego narodu, a nie jesteście niczym innym jak tylko kompletnym dnem:
  wynoście się!
  Każdy dzień bez was będzie błogosławieństwem dla tego kraju!•Bez was będzie nam tutaj tylko lepiej!•Odetniemy się od przeszłości i zaczniemy wszystko od nowa, ale tym razem już bez was!”

 33. Dictum said

  ad. 14.
  Nic złego nie ma w przyjmowaniu szlachetnego nazewnictwa – czy to z Biblii, czy innych źródeł – pod warunkiem, że nie stoi za tym hipokryzja. A w tym wypadku stoi. Hipokryzja, kunktatorstwo, niejednoznaczne poglądy i zachowania.
  Mowa każdego katolika ma być TAK – TAK, NIE – NIE.
  Jak kto tego nie przestrzega, nie jest uczniem Chrystusa!

 34. Rysio said

  re 22/23.

  Tego na kogo głosować w PRL-bis to by nawet król Salomon nie wiedział.

  🙂

 35. wow said

  @23 panie Nemo

  Jesli głosować to na partie reprezentującą interesy polskie w 100% . Byc może list y wystawi NOP,Samoobrona,Liga Obrony suwerenności. Jeśli nie to Ruch Narodowy i KNP Mikkego. Juz lepiej na kogos z RN lub KNP oddac głos niż na PiS. Jeśli ktoś ma głosować na partie establishmentową to niech lepiej siedzi w domu i pije piwo.

 36. Boruta said

  @35

  racja…jak już uda się tym różnym NOP-om, Samoobronom, Ligom…, Ruchom..KaNaPom Mikkiego itp.. wystawić owe listy wyborcze skutecznie (a bezmyślnie) rozproszymy głosy na każdą z nich (po 2-3%) a wtedy PO i różne Palikoty będą nas rżnąć kolejne cztery lata…
  Nic tylko pogratulować przebiegłości …

  p.s.
  Szczać Wam kury prowadzać, a nie politykę robić

 37. Amadeus said

  Jak ktoś mówi że najlepiej lub dobrze jest zagłosować na mikkego, albo jak coś takiego czytam. To mam ochotę iść wykopać dwumetrowy dół w ziemi i się w nim zakopać, a na kamieniu napisać: „nie chciał żyć już więcej na świcie…. za dużo kretynów”.

 38. shadowman said

  Ad 23. A może nie głosować na nikogo z nich? I tak nie wiem czy głosowanie ma znaczenie jak to mawiał towarzysz Stalin: Nie ważne na kogo się głosuje, ważne kto liczy głosy. Ja już bym wolał monarchię w stylu Mieszka I.

 39. 25godzina said

  @RomanK (32) Oni tu będą tak długo jak długo będzie można bezkarnie kraść, a bezkarnie kraść będzie można dopóki będzie co kraść.

 40. 25godzina said

  @35,36 Najrozsądniej zachowuje się te 60% co w ogóle na żadne wybory nie chodzi. Jak pozostałe 40% dołączy to może coś się uda uratować. A wasze dywagacje są g*wno warte.

 41. Marucha said

  Re 23:
  nawet na tym portalu ludzie żądają gotowych wskazań. BO PO SAMEMU MYŚLEĆ I SAMEMU DOKONYWAĆ WYBORÓW.

  Nie, drogi Panie. Na tym portalu pytanie „Na kogo glosować” jest stawiane wyłącznie w celu pokazania, że nie ma na kogo głosować.

 42. Juziek said

  @ 40

  W dniu wyborów powinny zapłonąć punkty wyborcze!
  Wcześniej ostrzec ulotkami ludzi, że ich udział w wyborach daje jedynie oszustom mandat do dalszego okradania i niewolenia Polaków!
  Zatem muszą się liczyć z konsekwencjami w przyszłej wolnej Polsce!

 43. RomanK said

  Panie 25 godz…oczywisciwe…ale..niech pan wytlumaczy to dywagantom na temat wyborow:-))))
  Dochodze do wniosku ,ze mowienie o wyborach to wpuszczanie w maliny..robota agentow..badz pokrywanie smierdzacego tchorzostwa…
  60% nei chodzi i nie glosuje…. bo to Polacy, swiadomi tego co sie dzieje…pozostala 40% to uni i im sluzacy bez wzgledu na konsekwerncje… wierni…kazedemu kto napelnia miche, byle czym , bylejaka , byle napelnial. Nawet udaja przy tym przekonanie:-)))
  Ryba psuje sie od glowy…. zatem po co psioczyc na ogon….

 44. Ad. 34

  „Tego na kogo głosować w PRL-bis to by nawet król Salomon nie wiedział.”

  – W związku z tym, że Rysio siedzi za granicą, a Gajowy ustawicznie biega po lasach, pozostaje głosować na Krzysztofa M.

 45. Ad. 42

  „W dniu wyborów powinny zapłonąć punkty wyborcze!”

  – Dobry pomysł. Pójdę głosować z gromnicą w ręku.

 46. marat15 said

  Żadne fakty, żadne argumenty nie mają najmniejszego znaczenia ani dla admiratorów sekty watykasnkiej , ani dla osób zaczadzonych postacia Franciszka pozujacego na papieza.

  Podobnie, jak dla wyznawców Dimonda – admin

 47. 25godzina said

  @RomanK(43) Mi też się kiedyś wydawało, że to wszystko na serio. Co do tych 60% to wątpię, że są świadomi. Raczej nie interesują sie tym, bo nie widzą że to ma jakikolwiek związek z problemami dnia codziennego. Z tych samych powodów nie czytają gazet, nie oglądają tv itd itp Pozostałe 40% to ci co nie chcą niczego zmieniać, bo żyją z tego jak jest i ci co myślą, że to wszystko na prawdę, że nasza demokracja jest jeszcze niedojrzała, ale jak dojrzeje to zadziwimy świat i okolice.

 48. Rysio said

  re 44. Obiecuję, z ręką na sercu, że jeżeli mnie wybierzecie na prezydenta Polski to od razu zjadę z USA.

  I pierwszym dekretem anuluję wszystkie faszystowsko-sowieckie przepisy i zafunduję wam wszystkim porządny dostęp do internetu tj. komputer wraz ze wszystkimi dodatkami.

  🙂

  PS. A jak mnie Gajowy odszlabanuje – byle szybko – to zrobię go vice-preziem .

 49. Rysio said

  „………W dniu wyborów powinny zapłonąć punkty wyborcze!……….”

  Panie Gajowy – ciekawe kto im podsunął taką paskudną myśl?

 50. Rysio said

  Bojkotka wiedziała na kogo głosować, tylko nie chciała nam powiedzieć.

  😦

 51. marat15 said

  „..Abyśmy zgodzili się na „religię” satanizmu, trzeba całkowicie zdewaluować treść podstawowych słów i wartości, które wskazywały nam drogę i czyniły nas odpornymi. Trzeba nas zniechęcić do wiary naszych dziadów i ojców.
  Systema­tyczna deprawacja postaw dostojników Kościoła trwa już od półwiecza.
  Starzy katolicy już się nie liczą w tej inwazji. Wkrótce wymrą. Umrze moja pamięć z czasów dzieciństwa: pamięć moich rozmodlonych dziadków i rodziców, czynią­cych znak krzyża nad talerzem z posiłkiem.”
  Moja pamięć jest przechowalnią pięciu pokoleń: pamiętam dziadków, rodziców, moje pokolenie ??????? z autopsji, system wartości wpojonych moim dzieciom. Piątym pokoleniem zapisanym w mojej autopsji są moje kilkunastoletnie wnuki.
  To arytmetycznie proste: kiedy odejdzie świadek pięciu pokoleń, czyli kilka milionów obec­nych 70-80-latków, powstanie próżnia pamięci, luka, czarna dziura. Łańcuch pęknie. W to miejsce na zawsze wciśnie się multikulti czyli pustka, tani bełkot, bezkrytyczne NIC, wyzbyte odniesień do tradycji. Wiedząc o tym, walczę piórem.

  To walka z wiatrakami mielącymi czas i pokolenia.

  Moje dzieci jeszcze rozumieją, że ich dzieci są wystawione na permanentną inwazję perwersji, przemocy, okultystycznej symboliki, w której orientuje się może co tysięczny Polak. Rozumieją to dzieci moje i Twoje Czytelniku (siedemdziesię­cioletni), ale nic już nie mogą temu zaradzić. To walec drogowy.”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dwunozne-bydlo-henryk-pajak-2013-12

 52. Listwa said

  @ 14 Psiemislavius

  Czerstwe, Psiemislavius, czerstwe.
  Głupio wychodzi jak z podobieństwa słów wynajdujesz profanacje. Jak masz trudności z własną ambicją, to nie czytaj tekstów. A jak w Nowym Testamencie znajdą się jeszcze w innym liście słowa “prawo i sprawiedliwość” to ile będzie profanacji? Dlaczego? Bo może „prawo” to jedna, a „sprawiedliwość” to druga profanacja. Policz dobrze.

 53. Miet said

  Ad.48
  Rysio!
  Zapomniałeś dodać, że zapewnisz każdej polskiej rodzinie dostęp do kałacha a może i dwóch.
  Jak tego nie przyrzekniesz to nie będę na ciebie głosował – no i książka Misesa (która kolwiek) powinna trafić pod każdą polską strzechę – to też warunek konieczny!:-)))

 54. Rysio said

  Miet, książki Misesa mogą poczekać, kałachy nie.

 55. u said

  Te dwulicowe szuje – kaczory to nabraly mnie na starcie. Z chwila zablokowania lustracji, wiedzialam , ze to kanalie i tylko perfidii mozna sie po nich spodziewac. Kaczory i ta cala banda pisowska, to sa smiecie, prawdziwe ,a nie malowane – parchy. Tacy nie maja zadnych idealow, poczucia spojnosci etnicznej. grupowej, honoru i godnosci. Falsz i intryga symbolizuje ich polityczna dzialalnosc.

 56. wow said

  @36 „Szczać Wam kury prowadzać, a nie politykę robić”

  Idźcie durnie głosować na partie takie jak wam w radyjku czy gazetce podadzą i nie piszcie tylko na forum, jak to w Polsce źle. Durniom juz wskazywano Wałęse,Krzaklewskiego,Kaczyńskich niczego się nie nauczyli. I cytują jeszcze „dziadka na ksztance”, elektryka bolka zacznijcie cytować…

  @37 Nie rozumiesz w ogóle człowieku o czym ja pisze

  Do Korwina mi baaardzo daleko, wręcz go nie cierpię gdyby jednak ktoś miał dokonywać wyboru „mniejszego zła” to niech głosuje na partię spoza parlamentu. Nawet u kogos takiego jak Korwin być może trfaiło by się w parlamencie kilku pro-polskich posłów, którzy byli by np. przeciw Ue i politycznej poprawności. I nawołuje by na KNP głosować, jeżeli jeszcze to nie pojęte.

 57. wow said

  „I nawołuje by na KNP głosować, jeżeli jeszcze to nie pojęte.” I NIE nawołuje miało być, oczywiście…

 58. Patrzący z oddali said

  Droga Pani Profesor!
  Kochamy Panią za to co Pani robi i pisze (m.in. na portalu Marucha i w Aspekcie Pol.)
  Pani obecnie jako jedyna (i to kobieta), odważnie walczy o zasadnicze wartości i sprawy dla Narodu; czyli – Polską Rację Stanu i jej „być albo nie być”!!
  Tacy ludzie jak Pani powinni stać na najwyższych stanowiskach państwowych i rządowych normalnej, wielkiej Polski.
  DLACZEGO PANI nie ma w RADIU MARYJA?!
  Żądamy Panią Prof. w R.M. – czy słyszy to i widzi (czyta) katolicki, charyzmatyczny dyrektor tej radiostacji?
  Czy też jest uwikłany – świadomie lub nie – w syjonistyczne gierki z polskojęzycznymi wrogami Polski Narodowej? Bowiem nadal aktualne i nie rozwiązane są pytania co do Jego osoby:
  – cynizm to czy przejaw kryzysu myślenia?,
  – ślepota czy zła wola?
  – ignorancja to wszak czy przewrotność?

  ad. Amadeus: „PiS to partia podwójnie łajdacka”.
  Ja potwierdzam: PiS to… zaraza!.
  Zakaźna zaraza, która jak dżuma zaraża organizm i
  skrycie powoduje rozkład i psucie duszy i psychiki polskiego katolika, judaizując Go. (A ten nawet nie zdaje sobie z tego sprawy!!) Nie zauważa schizofrenii PiS-u, bowiem… słucha Radia Maryja, które to radio pisowską zarazę uwiarygadnia, eufemizuje i upowszechnia!
  Ale – trzeba to przyznać – jednocześnie p/wzgl. religijnym jest perfekt i tym głównie zwodzi, prawie idealnie odpowiadając programowo na potrzeby religijne przeciętnego katolika (i biskupa).
  (Do tego dochodzą audycje społ.-polit. typu:
  – Wiadomości Dnia – najczęściej propisowskie i bez żadnej krytyki PiS-u – nawet komentarza,
  – Aktualności Dnia – pod kątem pisowskim i w wykonaniu głównie członków i zwolenników PiS-u, WSKSiM i RM,
  – Rozmowy Niedokończone – j/w).
  I tu tkwi główna przyczyna sukcesu manipulacyjnego przewrotnego PiS-u, którego celem jest zażydzić i przenicować mentalnie i duchowo Polaka – katolika; wykorzenić i – najlepiej – znikczemnić!

 59. JO said

  ad.58. Mam sasida , ktory nalezy do Pisu a ktory ma zdanie o to Takie: „gdyby nie Pilsudski, ktory Wolnosc Polski Wyrabal Szabla…”

  To wlasnie jest Rozumowanie i Droga PiSu …..Lemingow.

 60. ikarek said

  OK, słuszny wniosek jest taki, że należy olać wybory. Bo przecież nie ma różnicy między Po a PiS. Zupełnie nie wiem dlaczego (bo jestem ciemny), ale mam takie głupie wrażenie, że bul i tusek razem całą ferajną bardzo się ucieszą kiedy, powiedzmy, tylko 30% ludzi pójdzie głosować. Wtedy może się okazać że plaTFUśnia „obywatelska” ma znowu 40% podtarcia.
  Spośród „targetu” platformy, wali*uja, ludofcuf, elesdekuf i pisuaruf, tylko ci ostatni wpadają czasem poczytać, co tam nowego u Maruchy. Dlatego „elektorat” lemingowy (nie zaczadzony pisem) raczej nie przejmie się zachęcaniem do bojkotu dla czystego sumienia.

 61. Zdziwiony said

  Andrzej Niemojewski („postępowiec”, myśliciel antykatolicki), „Dwużydzian Polaka” (1920):

  P.S. W tekście jest DWUSIARCZAN POTASU, nie ma takiego związku, lecz może być nim dwusiarczyn potasu.

 62. Zdziwiony said

  W 1982 r. w wydawnictwie ATTICUS ukazał się esej Artura Sandauera pt. „O sytuacji pisarza polskiego pochodzenia żydowskiego w XX w.”
  Myśli, zawarte tam, dają się streścić następująco: w drugiej wojnie światowej zginęła warstwa społeczna wytwarzająca i broniąca tożsamości narodowej Polaków – polska inteligencja. Została wymordowana. W powstałą lukę weszli Żydzi. Właściwie „wjechali” na sowieckich czołgach. I zostali. Żydzi – stwierdził Sandauer, stanowią teraz polską inteligencję.

 63. Sowa said

  Re 58:
  A po co A. Raźny i ludzie o takich poglądach w Radyju? Żeby legitymiizować tą medialną fałszywkę?

 64. Guła said

  Wybory dotyczą partyjniaków i nikogo więcej, co wynika z tzw list wyborczych. Ci z PiS tamci z eselde, inni z „mniejszości narodowych” itd. Brak tylko przedstawicieli obywatelstwa.
  I po co ten tumult, no chyba że i wśród Gajówkowiczów są partyjnicy, o ile tak, to co jest zrozumiałe maja swoje partyjne obowiązki.

 65. Konrad said

  W LPR niszczyli prof Raźny. Ciekawe dlaczego?

 66. Patrzący z oddali said

  A po to Panie Sowa;

  Szanowny O. Dyrektor RM T. Rydzyk.
  Drogi Ojcze! W tym roku mija 1700-letnia rocznica zaistnienia Edyktu Mediolańskiego – fundamentu naszej cywilizacji (łacińskiej) i źródła chrześcijańskiej Europy.
  Sprawą godną byłoby nagłośnienie, upowszechnienie tego faktu i większe opracowanie na ten temat w Radiu Prawdy(!) i tv-Trwam, (np. w
  audycji Rozmowy Niedokończone).
  Przecież wszystkie liberalne media (a nawet pis-owskie – niestety) na ten temat milczą – o zgrozo!!
  My parafianie z Kościoła Najśw. Eucharystii i św. Piotra i Pawła w Łodzi, sądzimy, że byłoby wskazane i b. owocne zorganizowanie
  nawet sympozjum naukowego w WSKSiM w Toruniu, np. zestawiając Edykt z
  traktatem Lizbońskim (który to temat byłby priorytetem w odniesieniu do obecnego sympozjum n/t wolności).
  Zabiegamy więc drogi Ojcze o to dla dobra naszej wiary i Kościoła Świętego oraz katolickich mediów w kraju. Dlatego oczekujemy odpowiedzi na tę sugestię, przypomnienie – na falach eteru.
  A za pozytywną reakcję i odpowiedź, z góry Wam dziękujemy w imieniu rodaków
  – życząc błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia dla pracowników i wolontariuszy. Także Błogosławieństwa Bożego w dziele Ewangelizacji.
  Parafianie z Łodzi

  P.S.
  Tej treści e-mail otrzymał Ojciec Dyrektor i WSKSiM otrzymali.
  Niestety, „instytucje prawdy” milczą do dnia dzisiejszego, co nie znaczy, że nie należy drążyć tematu i… skały!

 67. Amadeus said

  56 WOW

  Przepraszam i pojąłem.

  Ale tym dałem sobie trochę upustu na ludzi którzy krzyczą tylko o jąkale mikke.

 68. Kolenda said

  # 12,14, 58
  „Najważniejsze jest jednak co innego: jaka inna partię w wyborach poleca pani profesor Polakom ?”
  „Też zastanawiam się która partia jest dla Polski najlepsza?”
  „DLACZEGO PANI nie ma w RADIU MARYJA?!”

  Obecnie zadnej alternatywy nie ma, tak jak i nie ma Polski, ktora Kaczor sprzedal to Euro-sodomii.
  Polskiej alternatywy obecna zydokomuna nigdy nie stworzy. PO czy PiS? – zadnej roznicy nie ma. PiS jest grozniejszy, bo bardziej przebiegly w polityce i klamstwach od prostackich zlodziei z PO. Rydzyk to pilsudczyzna i masoneria w lozku z PiS-em.

  Alternatywe musza stworzyc Polacy. Inaczej zawsze beda wybierac „mniejsze zlo” i to tak dlugo az sobie to uswiadomia i zrozumieja.

  Mysle ze Prof. Razny poleca to co Gospodarz – nie wybierac mniejszego zla, bo to jest wciaz wybor zla.
  Prof. Razny rezygnowala ze stanowisk w roznych organizacjach nie chcac parafowac swoim nazwiskiem i prestizem tego czego zaakceptowac nie mogla i chwala jej za taka postawe.
  To ze pani prof. pisze o tym co z dala od dawna jest dla wielu widoczne dowodzi tylko jak efektywne sa propagandowe klamastwa i tematy zastepcze i jak skolowani sa Polacy.

 69. Zdziwiony said

  ad.61, 62
  @ 68

  Jeden z nieprzeciętnej miary uczonych polskich – prof. dr Feliks Koneczny w swojej pracy: “Jak załatwić kwestię żydowską” m.in., tak pisał: “Żydzi odnieśli nad nami wielki triumf, narzuciwszy znacznej części naszego życia zbiorowego metody swej własnej cywilizacji (…) Nie wolno być cywilizowanym na dwa sposoby. Aut-aut. Albo musimy się odżydzić, albo zgniemy marnie w zażydzeniu. W tezie tej nie ma antysemityzmu, lecz tylko ostrzeżenie przed mieszanką cywilizacyjną; ; to samo tyczy się cywilizacji bizantyńskiej lub turańskiej. Każda z nich jest antyspołeczna względem społeczeństw cywilizacji łacińskiej. Nie może się rozwijać cywilizacja, w którą wplotła się druga; cóż dopiero, jeżeli ma się do czynienia z takimi przeciwieństwami, jakie dzielą cywilizację żydowską od łacińskiej. Jakżesz lubieć takich, którzy chcą mieć wszystkich za “podnóżek” i za niewolników swoich? Takich, którzy są wrogami całemu światu, bo im religia nakazuje czynić wszystkim źle? (…) Pielęgnujmy u siebie jedną tylko cywilizację, wyłącznie łacińską, a żydowska cywilizacja sama się usunie z życia publicznego, będzie w nim wegetować i zamierać…
  Cywilizacja łacińska musi atoli być silna na tyle, żeby posiadać siłę przyciągania w stopniu wyższym, niż dotychczas.

 70. NC said

  @ 55: Ze mną było podobnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.