Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (50 – 2013)

Posted by Marucha w dniu 2013-12-30 (Poniedziałek)

Gajowy prosi o wpisywanie tutaj komentarzy i uwag, które nie pasują pod innymi artykułami.

Poprzednie „Wolne tematy”:
https://marucha.wordpress.com/2013/12/22/wolne-tematy-49-2013/

Kontynuacja:
https://marucha.wordpress.com/2014/01/09/wolne-tematy-01-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 217 do “Wolne tematy (50 – 2013)”

 1. Kronikarz said

  @

 2. Tralala said

  ad 223 poprzednie, Marucha

  Dzieki za pomoc. Tak, sprawdzimy te krew i zobaczymy co dalej.

 3. Rysio said

  Przepraszam bardzo – ale to burżuazyjne żarcie to już było.

  Gajowy się powtarza.

  😦

  Nie tylko z żarciem.

  🙂

  Niech Rysio zje zatem jeszcze raz to samo – admin

 4. — Smacznego

 5. Marucha said

  Re 2:
  Pan JO chyba zbyt obcesowo radził, aby zostawić sprawę swemu biegowi. Nie chcę podważać jego kompetencji weterynarza, ale ja zawsze staram się ratować i przedłużać życie swym czworołapym przyjaciołom.

 6. ojojoj said

  cos dla Rysia – amerykanski zolnierz walczacy z muslimami obsmarowuje amunicje miesem ze swini

 7. marat15 said

  miedzynarodowe syjonistyczne zydostwo strasznie sie gestem zniesmaczylo i domaga sie ukrania tego co go wykonal.
  „”Jawohl, Herr Unteroffizier”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pilkarz-poklepal-sie-po-ramieniu-grozi-mu-zawieszenie-za-antysemityzm-2013-12

 8. Rysio said

  re 6. Nie rozumiem dlaczego tylko dla mnie?

  Przecież polscy żołnierze razem z braterską armią amerykańską też walczą z muzułmanami.

 9. Rysio said

  Ta konserwa wygląda mi na mielonkę krakowską.

  🙂

 10. ojojoj said

  a tutaj firma ktora robi amunicje z miesem od swin:
  http://www.jihawg.com/
  http://www.ammoland.com/2013/06/peace-through-pork-jihawg-defensive-ammunition/#axzz2p1BxO5Os

  mozna tez wpisac w wyszukiwarke: „peace through pork”

 11. Marcin said

  Klienci bojkotują sieć żydowskich hipermarketów M&S za to,że pozwolono muzułmanom-pracownikom kas obsługiwania klientów, którzy zakupili wieprzowinę lub alkohol http://www.dailymail.co.uk/news/article-2527820/Marks-Spencer-tells-Muslim-staff-CAN-refuse-serve-customers-buying-alcohol-pork.html

 12. Mordka Rosenzeig said

  re 9

  Szanowny pan Rysio napisal:

  „Ta konserwa wygląda mi na mielonkę krakowską.”

  Ja pan Mordka chce powiedziec pan Rysio, sze tak dlugo jak to nie jest paprykasz cielecy po kturym sasiadowi zdechl pies to jusz niech bedzie mielonka.

 13. Juziek said

  Pan Rysio wpieprza tylko hamburgery i tym podobne wynalazki kuchni usraela, więc jak widzi takie jedzenie to zaczyna być uszczypliwy!

 14. Rysio said

  Jako was starszy brat w wierze jadam tylko „a href=”http://jewhungry.files.wordpress.com/2011/02/kosher.jpg”> najwyższej jakości zdrowe i smaczne „a href=”http://static.ddmcdn.com/gif/kosher-foods.jpg „> koszerne żarcie.

  🙂

 15. Siggi said

  Tu ciagle o zarciu.A może cos z”madrosci” tej Niemki ze Szczecina.
  Z forum internautow-wpis:

  Katarzyna II :”.Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha.Jedne można łatwo zwyciężyć i przesiedlić do zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku -to nędzne narody, plemiona.
  Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę pana -to narody o podłej duszy, niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu.

  Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu -to Polacy.

  Nie można zaantektować ich państwa, bo trzeba było dzielić się z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie z kim jeszcze; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie:nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to świetni żołnierze, a cały naród, gdy zagrożony. przypomina wściekłego wilka w nagonce.

  Zbyt dużo by to kosztowało, lepiej demoralizować ich do szpiku. Po trzecie:czy wogóle warto ich anektować, biorąc na ciało imperium permanentnie ropiejący wrzód, płomień buntu, żągiew rozpaloną od kołysek po trumny, od kurnych chat po pałace, w karczmach, warsztatach, dworach i kościołach,, co grozi gangreną samemu zdobywcy i konfliktem między mocarstwami?Czy nie lepiej zostawić im formalną swobodę, z całym teatrum nazw i symboli, które tak kochają, z całą honorową frazeologią, która jest ich narkotykiem, z konstytucyjnymi prawami o fałszywej wartości i przytroczyć do siodła niewidzialną linią, której jeden koniec trzymasz mocno w dłoni, a drugi zakotwiczyłeś w sercach „milczących psów”, jakie sprawują tam władzę?Szarpniesz i kukiełki robią żądany ruch. Czy to jest jasne Furst Repnin?

  Repnin:”Tak Najjaśniejsza Pani (….)

  Katarzyna II:”Utworzymy tam nową oligarchię, która będzie łupić własny naród, pozbawiać go nie tylko honoru i siły, lecz absolutnie wszystkiego głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych nierozerwalną strukturą piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę został wpasowany każdy zdolny i inteligenty człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał.Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie:na Sybir, do Szliselburga, albo od razu do ziemi.
  Lecz trzeba się starać, żeby takich przypadków było jak najmniej, nie wolno obciążać ich pamięci męczennikami i martyrologią, to szkodzi…Tak,właśnie tak… zwiń

 16. RomanK said

 17. Zbigniew said

  @15
  A mimo to Solżenicyn dostał Nobla..
  Pierwszy raz powiedziano mi o jego książce „200” w Rosji

 18. Fran SA said

  Ad.16
  Zbigniew
  Odkad Walesa i paru innych cymbalow dostalo Nagrode Nobla, to ja juz sie tak ta Akademia Szwedzka nie zachwycam.
  Pokojowa Nagroda Nobla dla Mandeli, Kissingera i Obamy to jest obelga dla calego swiata i pogwalcenie wszelkiej etyki i systemu wartosciowania.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Panie Fran, czarny chuj Obambo, co wprost niewiarygodne, dostał Nobla nie za to, co dokonał – co by to nie było – ale za to, co OBIECAŁ, ŻE DOKONA (i oczywiście nie dokonał)
  https://marucha.wordpress.com/2009/10/09/reaktywowac-nagrode-leninowska/
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/03/pokojowa-nagroda-nobla-zakwestionowana/

  Tak przy okazji: Pokojowego „Nobla” przyznają Norwedzy, nie Szwedzi.
  Szwedzi mają za to okazję wykazać się przydzielaniem Nagrody Literackiej, równie zdewaluowanej, co Pokojowa.

 20. Zbigniew said

  Też nie zachwycam się. Nigdy w Szwecji nie byłem. Tutaj są osoby ze Szwecji 😉 Wszyscy błądzą. Ot co i chcę czasem przekazać. Nasze myślenie jest bardzo ograniczone. Gdy rozwiązuję zadanie z fizyki, to najpierw patrzę na ograniczenia. W życiu to inaczej działa.

  Mnie teraz bardziej niepokoi, że żona nie zadzwoniła. Ale pojadę do Lwowa, aby ją spotkać, jak umówiliśmy się.

 21. NyndrO said

  Ad.19.* Panie Kierowniku! „czarny chuj”,niedawno padło „pojeby” oraz „zwykły wiejski głupek”. Pan zaczyna rapować,najdroższy Panie Kierowniku! YO! 🙂

 22. bardzo said

  Jaki on tam czarny. Czerwony raczej.

 23. Zbigniew said

  A jednak żona zadzwoniła. Jest w drodze. Już na Ukrainie. Wiem, możecie śmiać się, że tak piszę osobiście. Ale bardzo przeżywam. Ze studentami też jestem taki. Nie widzieliśmy się od końca września. A w istocie jesteśmy tylko ona i ja, wzajemnie.

  Tutaj wcale ciekawy film, trochę wariacki, pokręcony, ale wartościowy:

 24. NyndrO said

  Ad.23.*Tylko głupek by się śmiał,Panie Zbigniewie.

  I Pan Rysio – admin

 25. Jan Paweł II zrzekając się urzędu NADRABINA i nazywając antysemityzm Grzechem PRZEWRÓCIŁ ŚWIAT, gdyż Talmudyści podjęli budowę Trzecią Świątynię na Wzgórzu Świątynnym na siedzibę Boga Talmudycznego czyli Kapitału Kryminalnego. Świat uratował Kanclerz Kohl zabierając Wzgórze Świątynne Żydom i dając je Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną, co jest wrogim przejęciem. To zapobiegło Błazeńskim Tańcom w Pretorium Rzymskim, gdzie odbył się proces Jezusa Chrystusa. Hrabia Kurowski mówił, że te tańce to Zapowiedź zapładniania bab spermą z Dupy cherubina.
  Podobne sprawy mam w Rzymie i Wenecji. Amerykanie kupili francuski program komputerowy KONSERWATORA ARCHITEKTURY, żeby przerobić go na program REKONSTRUKCJI ARCHITEKTURY, który zastosowali do zabytków Rzymu. Nie wiem, czy miało to jakiś związek z inicjatywą Uniwersytetu Technicznego w Darmstadcie, który kilka lat temu podjął się gratisowo Komputerowej Rekonstrukcji Historycznego Wrocławia. WYGNAŁEM ICH tłumacząc, że Historycznej Rekonstrukcji miast nadreńskich to mogę dokonać ja.
  Kilka dni temu przeczytałem, że Wspaniały Chełm powstał w XVIII wieku, gdy wg mnie jest dziełem Daniela Romanowicza w l. 1246-53. Na tej zasadzie imponujący obiekt architektoniczny kijowskiej zametrykowano Piotrem Wielkim, gdy jest to dzieło pod którym podpisał się August III. Ponieważ był atakowany przez piękną magnatkę to obiecał Papkinowi włości, jeśli ten się z nią ożeni, więc została zaatakowana przez Admirała Papieskiego.

 26. Lily said

  Re19; Panie Marucha,szacun dla Pana,za nazywanie rzeczy po imieniu. Przypomina mnie Pan w tym mojego Ojca.. Gore,tez nagrodzony Noblem (starszy,i madrzejszy)jak okreslal ich J.P.II. Caly Swiat,to jeden wielki Cyrk(sadyzm, falsz, obluda, zaklamanie).

 27. Zbyszko said

  „Jak zgotowano krzyż Narodowi Polskiemu”. Koreywo: Jak zgotowano krzyż Narodowi Polskiemu Ściągnij w formacie PDF Rabin Ovadia Yosef: Goje są po to by nam służyć Trzeba mieć wiele wiedzy, ale i odwagi by napisać i opublikować poniższy tekst. Link do oryginału ze strony Zbigniewa Koreywo (www.koreywo.com) zamieszczam na końcu. Pouczający artykuł, który chyba nie mógłby się ukazać w Polsce, gdyż autor spotkał by się ze zmasowanym atakiem służb, niekoniecznie polskich, które terroryzują od jakiegoś czasu polskich patriotów i obrońców cywilizacji łacińskiej. Chyba wszyscy się zgodzimy, że nie jest to artykuł o charakterze antysemickim – nie ma tu żadnych obraźliwych określeń czy też pomówień. Autor operuje faktami. To, że treść się nie spodoba środowiskom żydowskim i filosemickim, jest ich problemem. Naszym jest „co z tym fantem zrobić”. Znaleźliśmy się w takiej, a nie innej pozycji – w okupowanym przez syjonistów kraju, który został niemal do cna obrabowany. Przypomnę, że każdy polski obywatel, z niemowlętami włącznie, ma dług ok. 100,000 zł wobec żydowskich bankierów! I ten dług esksponencjanie rośnie. Co to oznacza, nie muszę wam mówić. Dzień po dniu tracimy Polskę, to jest tylko kwestią czasu, że zabiorą nam nasze lasy, parki, drogi, domy, pola… Reszta jest już praktycznie zabrana. Oczywiście, ten rabunek jest od początku do końca nielegalny, zbrodniczy. Oczywiście, mamy do czynienia z ludobójstwem na szeroką skalę. Ale na razie to zbrodniarze mają w ręku władzę, to zbrodniarze niszczą medialnie i sądownie polskich patriotów czy wręcz ich mordują.Takie artykuły jak ten są przejawem radykalizacji polskiej i polonijnej opozycji. Można więc się spodziewać zmasowanego ataku na „antysemickie” publikacje, z wprowadzeniem cenzury włącznie. Nie na darmo 27 stycznia w Aushwitz obradować będzie syjonistyczny Knesset, parlament rasistów i zbrodniarzy międzynarodowych, którzy za cel postawili sobie wprowadzenie się do naszego kraju na stałe. Tak, musimy budować bastiony oporu gdyż czeka nas ciężka walka, a przeciwnik ostrzył kosy już od stuleci. Jednego tylko brakuje mi w artykule – pewnego dystansu do sprawy spisku żydowskiego. Nie wszyscy żydzi są w tym spisku, a takie podejście może być niebezpieczne, co znamy z historii. Zbyszek Koryewo, bo to on chyba jest autorem artykułu, pownien był rozgraniczyć społeczność żydowską na ultrakryminalną, syjonistyczną – wręcz ateistyczną, na rasistowską, opartą na Talmudzie (o czym autor mówi jako o ogóle żydów co jest niezgodne z prawdą) oraz na żydów opartych na Torze, którzy przecież nawet nie uznają Izraela za państwo żydowskie. Przecież to ta ostatnia frakcja stanowi właściwe „żydostwo”, pod które fałszywi żydzi się podszyli. To tyle z mojej strony. =========================================== Jak zgotowano krzyż Narodowi Polskiemu Tragedia, która spadła na Polskę w 1989 roku w postaci “okrągłego stołu”, wolnych wyborów i rządu Mazowieckiego nie została jeszcze przez większość Narodu zrozumiana. Wszyscy się cieszyli, że komuna upadła. Polacy nie zdawali sobie sprawy z komedii, w którą zostali uwikłani, w sposób z góry zaplanowany. Ta komedia może się zakończyć tragicznie dla Narodu Polskiego, tragicznie na dziesiątki, a może nawet na setki lat. Komuna upadła, bo taka decyzja zapadła w Nowym Jorku, w gabinecie Rockefellera, przy współudziale tajnej, żydo-masońskiej loży B’nai B’rith. Komunę, która była skompromitowana do cna, postanowiono zastąpić nowym szyldem. „Nasi” ludzie zostaną na swoich stanowiskach. Żyd Rakowski pomaga wykończyć partię, a całe legiony żydów, dotąd partyjnych, przeszły do opozycji, i jako działacze katoliccy „Solidarności”, dogadali się przy „okrągłym stole” ze swoimi wrogami rządu. Najpierw tajne rozmowy ze sobą, tajny podział ról, a potem komedia dla nieświadomego Narodu. Żydzi, wykorzystując naiwność Polaków, i przy ich pomocy, opanowali obecnie całkowicie wszystkie najważniejsze dziedziny życia w Polsce. Tragedia Polaków zaczęła się za rządów Sasów, którzy w sposób zorganizowany niszczyli naszą kulturę i obyczaje. Pod nich, haniebnym zachowaniem, mason, król Stanisław August Poniatowski, oddał Polskę masonerii w dzierżawę. Jak to się dla niego i dla Polaków skończyło, to dobrze już wiemy. Kulisy dwudziestolecia dziejów Polski wskrzeszonej, wyraźnie wskazują, że masoneria ponownie zwyciężyła. Symbolem zwycięstwa masonerii było usunięcie z korony Krzyża i włożenie gwiazdek masońskich na skrzydła Orła Białego. Po drugiej wojnie światowej korona spadła, ale gwiazdki masońskie pozostały. Pozostały również stare układy żydów amerykańskich z żydami rosyjskimi i polskimi, a owocem tych układów była Jałta. Żydzi po wymordowaniu w Katyniu i innych miejscach zagłady polskich oficerów i inteligencji (NKWD – tajna policja kierowana przez żydów), zaczęli przygotowywać się do objęcia rządów w przyszłej Polsce. Powstał Związek Patriotów Polskich w ZSRR, w skład którego wchodzili prawie sami żydzi. Przygotowywano kadry nowych właścicieli Polski. Po tzw. „wyzwoleniu” zaczęła się nowa tragedia Narodu Polskiego. Zapełniły się więzienia. Świat wiwatował, ciesząc się z zakończenia II wojny światowej, a w Polsce zaczął się nowy terror. Nowa „ludowa” – żydowska władza postanowiła wymordować wszystkich potencjalnych przywódców Narodu oraz resztki inteligencji. Powstało żydowskie UB, z całą armią zwyrodniałych żydów, takich jak: Różański, Radkiewicz, Światło. Pomagała im armia prokuratorów, sędziów, adwokatów i komendantów Zakładów Karnych. Dziś przybłęda żydowska Drawicz woła: „nie będziemy nikogo rozliczać za przeszłość, musimy postępować po chrześcijańsku”. Ciekawe, że w latach terroru, tacy Drawicze nie chcieli postępować po chrześcijańsku. Dziś kryją i stają w obronie swoich pobratymców, zbrodniarzy, sami udając niewinne baranki. Żydzi zrobili miejsce dla swoich: Bermanów, Radkiewiczów, Różańskich, Światłów, Szyrów, Minców, Michników–Szechterów, Bratkowskich i tysięcy innych. Zaczął się terror tzw., „stalinowski”, dokonywany rękami żydów i ich agentów. Rabowano kraj. Z biegiem lat, na Zachód, docierało coraz więcej wiadomości o terrorze żydowskim w Polsce. Żydzi, widząc, że sprawa może stać się bardzo głośna, dokonują prowokacji w Kielcach. Bojówki żydowskie, zmontowane z różnej maści agentów, napadły na domy żydowskie, robiąc wielki popłoch. Prasa żydowska tylko na to czekała. Cały świat dowiedział się, że to Polacy prześladują żydów. Są to stare metody, przez żydostwo wielokrotnie wypróbowane. Potem przyszły rozgrywki między komunistami – żydami i „chamami”, walka o władzę. Wywoływało się kryzysy, by niezadowolenie społeczne wzrosło i odpowiednio je podsycając, rozgrywano układy, kosztem nieraz dziesiątków zabitych i tysięcy aresztowanych, bitych Polaków, którzy nieświadomie stali się obiektem manipulacji grup rozgrywających własne plany – nie polskie. Tak przeżyliśmy lata 1956, 1968, 1970, 1976, 1980 i doczekaliśmy się tego, że żydzi częściowo odsunięci od władzy w 1956 roku powracają triumfalnie na najwyższe stanowiska, wykorzystując do tego celu Wałęsę i „Solidarność”. Naiwni Polacy, zwiedzeni przez „działaczy” pseudo-katolickich, działaczy społecznych itp., zaufali podstawionemu agentowi Wałęsie, który został wylansowany przez prasę żydowską, radiostacje radiowe i telewizyjne na usługach żydowskich. Niedouczone, ciemne, ogłupiane przez dziesiątki lat społeczeństwo, pozbawione myśli i polityki polskiej, odsunięte od prawdziwych źródeł informacji, bez elity intelektualnej, która czuje i myśli po polsku, ale za to z całą masą przywódców, artystów i twórców, pisarzy pochodzenia żydowskiego, lub takich co poszli na służbę szatanowi do masonerii, to społeczeństwo stało się ofiarą spisku doskonale zorganizowanego, który objawił się przy „okrągłym stole”, farsą wyborów i w konsekwencji przekazaniem rządów żydowi Mazowieckiemu. A swoją drogą, ten Mazowiecki to geniusz. Jest to żyd i Polak, mason i katolik, dziennikarz, polityk i były premier, jednym słowem jest wszystkim. Prawda o Wałęsie Żydzi po wielu porażkach, przepychankach z Moczarem, wrócili triumfalnie do rządu z pomocą Wałęsy, który z każdym dniem, z każdym wywiadem demaskował się, odkrywając swoje nieuctwo, dyletantyzm polityczny i pychę. Wałęsa operował sloganami podsuniętymi przez żydostwo. Jego wiedza jest żadna. Nie dokonał żadnych przemyśleń. Nie zna historii Polski, myślał tylko o pełnym brzuchu – co było widać, mieszkał w rezydencji i nawet zaczął nosić sygnet z wygrawerowanym masońskim trójkątem. W swej prezydenturze zapisał się w świadomości „czarną kartą”. Wałęsa to agent UB/KGB; król cyganów ze wsi Popowo o niejasnym internacjonalistycznym pochodzeniu. W prezydenckiej kampanii wyborczej, sfinansowanej przez żydowskich aferzystów Baksika-Gąsiorowskiego, nakłamał więcej jak Lenin i Goebbels razem wzięci. Za nagrodę Nobla dla Wałęsy niemiecki Kahał zapłacił 300.000 dolarów. Wzorem Lenina naobiecywał złotych nocników, gruszek na wierzbie i opowiadał bajki o drugiej Japonii. Obiecywał: 100 milionów dla każdego, w dwa miesiące miał zapewnić ład i bezpieczeństwo, a komendantów policji zamienić w listonoszy, aferzystów puścić w skarpetkach. Kapitaliści mieli przywieźć wory dolarów, a odwrotnie wywieźli. Prezydentem Polski został człowiek bełkocący niezrozumiałym językiem idiotyzmy, udowadniający, że go stać na kroki nieobliczalne. W czasie wizyty prezydenckiej w USA znani dziennikarze zadali Wałęsie pierwsze pytanie: “Co panu prezydentowi sprawiło najwięcej przyjemności w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych”? Prezydent Wałęsa wstał i odpowiedział “Najbardziej starała się żona przyjemności mi robić” (Relax nr. 16 z 20.04.1991r Chicago). Zachowanie znamionuje osobowość. Dowcip jest na miarę człowieka, podobnie jak człowiek wartościowy jest poziomem kreowanego przez siebie dowcipu. Jeśli stwierdzający o sobie “nagą prawdę” był wybrany w demokratycznych wyborach prezydent – to cóż można o nim myśleć, skoro wybrali go ciemni i głupi?. Dziecku nie daje się zapałek. Wałęsa przypominał szaleńca, któremu umożliwiono zabawę przełącznikami na tablicach sterujących elektrownią jądrową. Król był nagi. Zeszliśmy do roli poddanych króla Ubu. Należałoby zapytać, kto go wybrał na prezydenta? Dlaczego to Polacy pozwalają się ogrywać oszustowi znaczonymi kartami. Po pierwsze nie jest prawdą, że to Polacy wybrali Wałęsę na Prezydenta. Wałęsa został wylansowany przez żydowskie lobby z Brukseli. Międzynarodowy Fundusz Walutowy – agenda tajnego światowego żydowskiego rządu – potrzebowała w Polsce króla Ubu, bezwolną marionetkę wykonującą każde polecenie w interesie światowego żydostwa. Wałęsa, ani robotnik (dwa dni z wczorajszym pracował w stoczni przy noszeniu kabli), ani chłop; lump o mentalności alfonsa z półświatka. Z małego złodziejaszka mleka w hotelach robotniczych, półanalfabety, człowieka o mentalności handlarza koni czy sutenera, dziecioroba lewych dzieci – wyrasta na wielkiego męża stanu – podobnie zresztą, jak dobrze nam znany, Nikodem Dyzma. Oprócz nagrody Nobla, z całego świata spływały, od lóż masońskich i Uniwersytetów, doktoraty “Honoris-Cauza”. Przed wyborami Wałęsa obiecywał wiele. Później, gdy wraz ze swoją “drużyną” opanował władzę, wypiął się na 10 milionów członków “Solidarności” i na cały Naród. Zaczął mówić, że właściwie to on nic nie może. Nie mógł: uwłaszczyć Polaków, przegonić aferzystów i obcych agentów, ukrócić bandytyzmu. Nie mógł nawet “puścić w skarpetkach” – jak to przyrzekał – dwóch żydowskich złodziei – Bagsika i Gąsiorowskiego, którzy za wykradzione w Polsce biliony urządzili sobie luksusowe pałace w Izraelu. To pod rządami Wałęsy, Polska była okradana na masową skalę, afera goniła aferę. Zbudował on dobrobyt, ale dla garstki agentów, złodziei żydów. Wpędził natomiast w nędzę i beznadzieję 20 milionów uczciwych Polaków, którym brakuje na czynsze, lekarstwa i chleb. Zafundował też bezrobocie sięgające 3 milionów osób. Podczas swej wizyty w USA w 1991 roku, Wałęsa m.in., powiedział w konsulacie polskim w Nowym Jorku do amerykańskich biznesmenów: “…bo powinniście wiedzieć, że najlepsze interesy robi się z głupimi i ciemnymi”. Dnia 27.10.1994 roku, na spotkaniu z mieszkańcami Warszawy w kościele przy ul. Chłodnej, Pani Walentynowicz publicznie oświadczyła, że Wałęsa nie organizował strajku w stoczni. Skok przez płot, ze śrubokrętem w ręku, jest zakłamanym mitem, podobnym do wystrzału z “Aurory”, wymyślonym dla celów propagandowych przez filmowców – rosyjskich żydów. Wałęsa na polecenie MSW, a personalnie gen. Kiszczaka, został na teren stoczni dowieziony od strony kanału motorówką. W sali BHP, dowiezieni wcześniej agenci (przebrani w kombinezony) okrzyknęli Wałęsę o ps. “Bolek” przywódcą strajkujących stoczniowców. Nie wolno więc pod żadnym pozorem dopuszczać, aby Wałęsa nadal szkodził Polsce i Polakom. Obowiązkiem naszym jest to, aby Wałęsa już nigdy nie zaistniał na polskiej scenie politycznej właśnie m.in., dlatego, że do obcych mówił o swoim narodzie, że jest “ciemny i głupi”. Ten współczesny Kaligula będzie jeszcze sięgał po władzę. Obecnie wyjechał do USA na “wykłady”. Kaligula spalił Rzym, on może spalić Polskę. Bądźmy mądrzy przed szkodą!. Żydzi i “bydlęta” Naród żydowski różni się zasadniczo od wszystkich innych. Jak w świecie zwierzęcym gatunki pasożytnicze tracą wiele cech sobie właściwych, tak żydzi w ciągu historii wyzbyli się swego terytorium i swego języka. Czemu jednak należy przypisać, że żydostwo trwa w dalszym ciągu i nie tylko trwa, ale daje się nam wszystkim tak boleśnie we znaki? Otóż czynnikiem tym jest osobliwa psychika żydowska, która odcina je wyraźnie od świata chrześcijańsko-aryjskiego. Psychika ta zawdzięcza swe powstanie i rozwój religii żydowskiej. Ta religia ma wprawdzie mało wspólnego z tym, co my pod owym wyrazem rozumieć zwykliśmy, czyni jednak z żydostwa całość bardzo zwartą – głosząc żydowską wyższość i przeznaczenie żydostwa do panowania nad światem. Religia ta, jest po prostu programem politycznym żydów, zajmuje się tylko sprawami ziemskimi – a jedynie dla maskowania ubiera się w szaty religii. Żydzi powiadają: “my się pracy nie boimy, tylko dajcie nam ludzi”. A więc na żyda mają w pocie czoła pracować goje (nie-żydzi) – pogardliwie przez nich nazywani “chamami”. Talmud uczy, że żydzi są wyżsi od wszystkich narodów świata, miłość i uczciwość obowiązuje ich tylko względem siebie – gojów (nie-żydów) można nie tylko okłamywać i oszukiwać, ale nawet zabić na ofiarę Jahwe. Do tego należy dodać jeszcze ustępy niemoralne, w których tak się lubuje zmysłowa dusza żydowska (np: “NIE” – Urbana i “Gazeta Wyborcza” – Michnika-Szechtera) – doradzająca im swobodę płciową i zdobywanie na gojach złota – drugiego ukochania żydowskiego. Oto kilka cytatów z Talmudu na dowód tego, co zostało wyżej powiedziane: “Nie wolno ograbić brata (tzn., żyda), ale wolno złupić nie-żyda, to znaczy goja, ponieważ jest napisane: Nie będziesz grabił bliźniego twego”. Ale słowa te nie odnoszą się do goja (nie-żyda), “ponieważ on nie jest bratem twoim”. I dalej Talmud mówi: “Żydzi nazywają się ludźmi, narody świata nie nazywają się ludźmi, lecz bydlętami”… ”Chociaż ludy świata podobne są zewnętrznie do żydów, ale to tylko tak, jak małpy są podobne do ludzi”…”Życie goja jest pozostawione w ręku żyda, a wiele tym bardziej jego mienie”… “Oszukanie goja jest dozwolone…Zniszcz życie goja i zabij je, będziesz bowiem miły Majestatowi Boskiemu jako ten, który składa ofiarę kadzidła”. Tak więc od tysięcy lat moralność żydowska ukształtowała się inaczej względem siebie, a inaczej względem narodów nieżydowskich (gojów). Talmud – ten wielki wychowawca narodu żydowskiego – jest do tej pory przedmiotem czci Izraelitów i stanowi dla nich kodeks religijny. Jeden z nieprzeciętnej miary uczonych polskich – prof. dr Feliks Koneczny w swojej pracy: “Jak załatwić kwestię żydowską” m.in., tak pisał: “Żydzi odnieśli nad nami wielki triumf, narzuciwszy znacznej części naszego życia zbiorowego metody swej własnej cywilizacji(…) Nie wolno być cywilizowanym na dwa sposoby.(aut.).– Albo musimy się odżydzić, albo zginiemy marnie w zażydzeniu. W tezie tej nie ma antysemityzmu, lecz tylko ostrzeżenie przed mieszanką cywilizacyjną(…) Nie może się rozwijać cywilizacja, w którą wplotła się druga; cóż dopiero, jeżeli ma się do czynienia z takimi przeciwieństwami, jakie dzielą cywilizację żydowską od łacińskiej(…) Jakżesz lubieć takich, którzy chcą mieć wszystkich za “podnóżek” i za niewolników swoich? Takich, którzy są wrogami całemu światu, bo im religia nakazuje czynić wszystkim źle?(…) Pielęgnujmy u siebie jedną tylko cywilizację, wyłącznie łacińską, a żydowska cywilizacja sama się usunie z życia publicznego, będzie w nim wegetować i zamierać. ”Wobec tego cała nasza walka z atakiem na Polskę cywilizacji żydowskiej: kłamstwa, podstępu, oszustwa, przemocy, demoralizacji – nie jest antysemityzmem, jak nam żydzi chcą wmówić. Obrona jest naszym obowiązkiem. (…) Aby zrozumieć naszą tragedię należy uzmysłowić sobie kilka bardzo ważnych faktów, które niżej przedstawiamy. Otóż, specyficzna żydowska ironia, kazała Jakubowi Bermanowi (żyd), szarej eminencji PRL, dać żydowi, Jerzemu Turowiczowi, koncesję na “najbardziej katolickie” pismo w Polsce. Tylko bezmierna naiwność i łatwowierność społeczeństwa polskiego sprawia, że ten gigantyczny szwindel funkcjonuje pod kierunkiem Jerzego Turowicza. Dekoracja – to artykuły pełne uczucia religijnego, cytaty z Pisma Świętego, żywoty świętych, wypowiedzi hierarchów itp., a w istocie – realia: żydowski ośrodek propagandowy, ważna ekspozytura B’nai B’rith, centrala konspiracji żydowskiej, której rolę nie sposób przecenić. W masońskich pismach loży “Kopernik”, właśnie najczęściej cytowanym czasopismem jest … ”Tygodnik Powszechny”. Żydostwo skupione wokół tego parszywego tygodnika oraz w Klubach Inteligencji Katolickiej – stanowi ekspozyturę kosmopolitycznej mafii kierowniczej dla centrali światowego syjonizmu. Konspiracja żydowska, podobnie, jak cała masoneria, w działalności swej opiera się na ludziach, których wychowuje i przygotowuje przez całe dziesięciolecia. Zorganizowana przez Julię Bristigerową i Jakuba Bermana, mafia żydowska, odegrała niezwykle wielką rolę przy organizowaniu JUDEOPOLONII przez biuro matrymonialne. Małżeńskie pary mieszane kojarzono wszelkimi środkami i dopiero takie układy decydowały o karierach politycznych na wszystkich szczeblach drabiny partyjno-państwowej. Biuro posiadało liczny “personel” dyskretnie działający na terenie całej Polski. Był to “związek rodzin ze sobą spokrewnionych” – założony na wzór sycylijskiej mafii. To właśnie z tego mafijnego “związku” wywodzi się dzisiejsza elita władzy w PRL bis 1996 roku. W kwietniu 1946 roku, na posiedzeniu Egzekutywy Komitetu Żydowskiego, Berman m.in., powiedział: “Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i roztoczenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na kierownicze stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie (…) Kwestia żydowska jakiś czas będzie jeszcze zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie… Jest to budowanie przyszłego podłoża szerszych celów politycznych”. To właśnie w tym proroczym powiedzeniu żyda Bermana tkwi cała tajemnica sukcesu odniesionego przez żyda Kwaśniewskiego vel Stolzmana w wyborach prezydenckich 1995 roku. Agendy mafijne, o których była mowa, to wysoko wyspecjalizowane zespoły dywersji politycznej, infiltracji, manipulacji opinią społeczną. Grupy na pozór niezależne, w istocie powiązane są personalnie i organizacyjnie. Stanowią jeden złożony organizm, chociaż niewidoczny dla patrzącego z zewnątrz. Ich podstawowym zadaniem jest organizowanie “rewolucji” – wstrząsów społecznych, po każdym z nich wpływy mafii, która je inspiruje, zostają umocnione, a społeczeństwo bardziej zniewolone. Kolejne rewolty w kraju były organizowane przez tych samych “specjalistów” z mafijnych ośrodków kierowniczych przez żydowską konspirację. Ci sami ludzie inspirowali i kierowali wydarzeniami Polskiego Października 1956 roku, “Marca” w 1968, “Grudnia” 1970, na Wybrzeżu, “Sierpnia” 1980 roku. Ta ostatnia data ma wyjątkowy ciężar. Bunt społeczeństwa był ze wszech miar usprawiedliwiony. Te dziesięć milionów miało rację i nie tylko dziesięć, bo całe niemal społeczeństwo. Staliśmy się jednak obiektem gigantycznej manipulacji, opartej przede wszystkim na rozpętaniu emocji społecznych. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że doradcy obu stron z zasady byli masońskimi braćmi, którym chodziło o jedno i to samo, a rokujący ze sobą otrzymali instrukcję z tej samej centrali. Oni też decydują o wynikach wszystkich wyborów w Polsce, a nie Naród. W historii Polski czynione było wiele wysiłków w rozwiązywaniu kwestii żydowskiej. Używano trzech dróg: chrztu, równouprawnienia i asymilacji. Jak już wiemy, wszystkie metody zawiodły. Chrzest – to należy podkreślić kategorycznie – nie zmienia w najmniejszym nawet stopniu, ani narodowości, ani psychiki żydowskiej. Asymilacja zaś tak się odbywa, że to właśnie nie my żydów, lecz żydzi nas asymilują, i jak dotychczas, z dużym powodzeniem. O równouprawnieniu żydów tak wypowiedział się przywódca żydowski dr Ozajasz: “Cała ta sprawa różnych równouprawnień jest wynalazkiem żydowskim, jednym z wielu kawałów żydowskich, które przyjęły od nas narody rdzenne zgrzytaniem zębów”. Polacy muszą przebudzić się z letargu. Jeśli to nie nastąpi, wówczas Naród Polski i Państwo Polskie przez tę sprawę zginą. “Holokaust”(zagłada) – czyli umowa z diabłem. Wszyscy Polacy muszą koniecznie poznać tę prawdę, że dla swych dalekosiężnych celów, bogate amerykańskie żydostwo postanowiło poświęcić ubogie masy żydostwa i zawarło pakt z Hitlerem. Edwin Black w swojej książce: “The Transfer Agrement”, New York, Colie MaCmillan Publisher – (Umowa o przesiedleniu. Nie ogłoszona historia Tajnej Umowy między Trzecią Rzeszą a żydowską Palestyną) pisze: 1. Sami arcybogaci żydzi z Niemiec i Ameryki zasilili w roku 1933 hitlerowski rasizm, doprowadzili go, swoimi finansami, do potęgi bestializmu, by m.in. zgładzić biedne masy żydowskie, co po zakończonej II wojnie światowej było podstawą utworzenia państwa Izrael i dało asumpt do ujarzmienia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Słowo HOLOCAUST załatwiało, i jeszcze dzisiaj dla żydostwa załatwia, wszystko. 2. Naród żydowski, zwłaszcza ta masa biednych żydów, winna potępić ową komisję bogaczy umawiających się z Hitlerem, co do emigracji do Palestyny 60.000 arcybogatych żydów. Jak już wiemy, obie strony dotrzymały postanowień “Umowy z Diabłem”. Dzisiaj ci amerykańscy żydzi-bogacze wojują finansami, obwiniają świat za zniszczenie swojego narodu, słowem za eksterminację, holokaust (zagładę). Jest to najstraszliwsza w dziejach świata nauka, by nie zawierać umowy, ani z diabłem, ani Złotym cielcem, ale tylko z Bogiem Miłości. Szczególnie młodemu polskiemu pokoleniu musimy powiedzieć tę prawdę, że na terytorium Polski okupowanym przez Niemców, za jakąkolwiek pomoc udzielaną żydom, Niemcy karali śmiercią. Trzeba znać tę prawdę, że w czasie okupacji, Polacy przechowywali na swoim terytorium około 500.000 żydów. Ogromna ich większość ocalała. Ocaleli oni, nie tylko dzięki pomocy, wysiłkowi i poświęceniu ok. 4 MILIONÓW Polaków. Ze tę pomoc zapłaciło życiem około 150 TYSIĘCY Polaków. Za ukrywanie żydów były nawet wypadki ukrzyżowania Polaków! (patrz odpowiedź L.H. Morstina Gombrowiczowi w “Życiu Warszawy” z 13.10.1963). “Polacy oprócz konkretnej pomocy ekonomicznej, a także związanej z ukrywaniem żydów, dawali im serce i ducha walki”. “A ten duch walki był olbrzymią, niewymierną wartością przede wszystkim w walce z panującym w getcie defetyzmem (brak wiary w zwycięstwo), celowo upowszechnianym przez rabinów (patrz: T. Bednarczyk, “Życie codzienne warszawskiego getta”, Warszawa 1995). Polacy brali również czynny udział wraz z żydami (ŻZW) w powstaniu w getcie warszawskim; m.in., żołnierze OW–KB, AK, policja granatowa (wielu z nich zginęło). Polacy codziennie dostarczali do warszawskiego getta 250 do 300 ton żywności. Codziennie za tę pomoc ginęli ludzie. Wszyscy Ci Polacy, którzy oddali swe życie za niesienie pomocy żydom, powinni doczekać się procesu beatyfikacyjnego. Właśnie w tej sprawie został złożony 27 lutego 1996 roku wniosek do Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie o spowodowanie wszczęcia procesu beatyfikacyjnego dziesiątków tysięcy Polaków. Wniosek podpisali mieszkańcy Krakowa z p. Andrzejem Skrzyńskim na czele, zam., 31-918 Kraków, Oś. Hutnicze 8/28. Pan Skrzyński jest założycielem Stowarzyszenia Obrony Świętego Krzyża, który znajduje się za murem byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Członkowie stowarzyszenia czuwają nieustannie przy krzyżu, ponieważ amerykański rabin-chuligan Weiss zapowiedział, że Go usunie dlatego, aby Jego cień nie padał na teren obozu! Przykład katolików z Krakowa powinien być wzorem dla Wszystkich Polaków. “Nigdy dotąd żaden naród w historii nie zrobił dla drugiego tyle, co my Polacy zrobiliśmy dla żydów w czasie okupacji hitlerowskiej. Jedynym państwem i narodem Europy, który zasłużył sobie na to, aby o nim powiedzieć, że ratował żydów w czasie II wojny światowej, była Polska i Naród Polski” (A. Reyman – “Najjaśniejsza Rzeczypospolita”). Polacy ratując żydów kierowali się przesłankami obywatelskimi, humanitarnymi, a nade wszystko chrześcijańskimi. Obecnie żydowscy awanturnicy z USA (Weiss i inni) tak to podziękowali Polakom wyrzucając Karmelitanki z Oświęcimia, grożą też usunięciem krzyża na Żwirowisku. Polacy za swoje niezwykle bohaterskie czyny w pełni zasłużyli na wielki szacunek i uznanie za wszystko to, co uczynili dla żydów w czasie wojny, podczas gdy żydzi amerykańscy udawali, że problem żydowski nie istnieje, skazując w wyrachowany sposób miliony biednych współbraci na zagładę w obozach śmierci. Ważniejsze żydowskie afery w Polsce: 1.Grabież srebra i złota FON plus cztery miliony dolarów przywiezionych z Londynu do Polski przez gen. Tatara. Strata FON -–4 miliony złotych. 2. “Urwanie łba” 195 wielkich afer dokonanych przez prominentów żydo-komuny (PRL). Dane w/g informacji prasowych lat 80-tych. Strata 12 bilionów złotych. 3. Grabież dobytku 300 rodzin tzw., wrogów ludu z Krakowa oraz występujących w mniejszym zakresie na terenie całego kraju wysiedleń w okresie bitwy o handel. Polegało to na wytypowaniu właściciela bogatego domu lub mieszkania. Wtajemniczeni UB-ecy właściciela zabijali lub aresztowali a majątek ich był przechwytywany przez morderców z Bezpieki. Straty 1 bilion zlotych. 4. “Urwanie łba” sprawie “wystrzał” (kradzież depozytów, wymuszanie okupu od cinkciarzy). Udziałowcami afery byli pułkownicy i generałowie MSW. Straty skarbu państwa – 2 biliony złotych. 5. Bitwa o handel z lat 1945-1950 pod nadzorem Żyda-Minca. Odebrano wówczas Polakom dorobek całego życia, dorobek wielu pokoleń polskich rodzin. Straty astronomiczne – 200 bilionów złotych. 6. Ograbienie Skarbu państwa w aferze alkoholowej, przechwycenie i zniszczenie Polskiego monopolu Spirytusowego i Tytoniowego. Straty astronomiczne – 50 bilionów złotych. 7. Ograbienie, okpienie, wydmuchanie półtora miliona Polaków z tytułu przedpłat mieszkaniowych. Bezdomni po 20 latach nie mają, ani mieszkań, ani pieniędzy. Straty astronomiczne 100 bilionów złotych. 8. Afera nabranych naiwniaków na bezpieczną kasę Grobelnego. Współudział ministra Krzaka. Straty – 3 biliony złotych. 9. Ograbienie 8 milionów emerytów z 40% składek ZUS. Polacy w pocie czoła pracowali za głodowe pensje dla Judeopolonii i w dobrej wierze odkładali ze swego wynagrodzenia 40% dla ZUS. Oszczędności te zostały ukradzione, a obecnie biedne państwo nie posiada funduszy na wypłacenie emerytur. Straty 100 bilionów złotych. 10. Ograbienie Skarbu państwa i Polaków przez tworzenie uprzywilejowanych przedsiębiorstw jak: żydowskie PAX, INKO, LIBELLA, Fundacja Nisenbauma. Straty 100 bilionów złotych. Firmy te przez 47 lat nie płaciły i nadal nie płacą ceł i podatków. 11. Afera przemytnicza MSW żyda gen. Matejewskiego. 18 tysięcy dukatów plus złoto. Aferze urwano “łeb” a złoto podzielono między mafiosów MSW. Straty – 18 tys. dukatów. 12. Afera MSW gen. Milewskiego (żelazo – żądło). Napady, rabunki, przemyt złota. Sprawie urwano “łeb” a walory dewizowe podzielono między wtajemniczonych mafiosów MSW. Straty 5 bilionów złotych. 13. Afera FOZZ w/g danych posła Krasowskiego. Straty 9 bilionów złotych. 14. Afera rublowa, transfer z byłego ZSRR. Straty skarbu państwa 8 bilionów złotych. 15. Afera rublowa, transfer z b. NRD. Straty Skarbu państwa 12 bilionów złotych. 16. Afera Art-B w tym zniszczenie Ursusa. Straty 20 bilionów złotych. 17. Afera paszportowa, machloja polskich żydów MSW z angielskimi żydami. Wydmuchanie Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Straty Skarbu Państwa 16 milionów dolarów (US) 18. Afera z zakupem śmigłowca Bella. Machloja amerykańskich żydów z polskimi żydami. Za zniszczenie polskiego przemysłu lotniczego, nasi rodzimi targowiczanie pobrali 5 milionów dolarów łapówki. Z tego powodu 70 tysięcy polskich robotników (wysoko wykwalifikowanych) poszło na bruk. Zdolność obronna Polski została obniżona. Zniszczono fabryki przemysłu lotniczego i obronnego, które były wybudowane po 1918 roku z inicjatywy Kwiatkowskiego (COP) i wysiłkiem całego Narodu. Budowa COP-u miała na celu przygotowanie Polski przed agresją Hitlera i Stalina. Straty 100 bilionów złotych. 19. Ograbienie Polaków przez odebranie działek budowlanych, ziemi, lokali handlowych, placów prawowitym właścicielom. Tylko w Warszawie odebrano 20 tysięcy działek, które prawem Chazuka przydzielono oczywiście tylko żydom i masonom. Np., przy ul. Sobieskiego, Nowoursynowskiej, Wolicy i wielu dzielnicach Warszawy i kraju. Przy Al. Wilanowskiej w Warszawie na terenie odebranych bezprawnie działek nomenklatura PZPR wybudowała przepiękne wille o czerwonych dachach. Społeczeństwo Warszawy nazywa ten super ekskluzywny zakątek “Zatoką Czerwonych Świń”. Należy do tego jeszcze dodać, że Kiszczak i jego kolesie żydowskiego pochodzenia (sama generalicja i pułkownicy), budowali wille siłami żołnierzy poborowych. Budynki te potem sprzedali po spekulacyjnych (przepraszam rynkowych) cenach, na czym zarobili po 100.000 dolarów. Straty w skali kraju 10 bilionów złotych. 20. Pozbawienie Polaków poszkodowanych przez Trzecią Rzeszę Niemiecką odszkodowań za roboty przymusowe i obozy pracy przymusowej w czasach okupacji. Straty 500 miliardów Marek. 21. Koszty stanu wojennego poniesione przez żydo-generalską mafię w obronie swych mafijnych interesów. Straty ekonomiczne 25 miliadrdów dolarów (US). 22. Koszty utrzymania mafijnego PRONU przez 10 lat 10 bilionów złotych. 23. Machloje z przekształceniem 1600 największych fabryk polskich. Odebranie Narodowi i przekazanie obcym. Straty astronomiczne. Jest to powtórka bitwy o handel z czasów żyda Minca w latach 1945-1949. Straty 100 bilionów złotych. 24. Bizantyjska rozrzutność w kancelariach prezydenta i jego dworu. Rozpłynięcie się majątku po byłym PZPR. Około 100 zabytkowych pałaców i ukrytych pieniędzy na różnych kontach przepadło FON. Straty 10 bilionów złotych. 25. Zniszczenie ciężkiego przemysłu zbrojeniowego. Porwanie 6 handlowców w celu wyeliminowania Polski z arabskich rynków zbytu. Pozbawienie Polski taniej ropy z Iraku i eksportu budownictwa. Straty z tytułu utraty rynków arabskich – 10 miliardów dolarów. 26. Rakietowa machloja polsko-żydowskich generałów z żydo-sowieckimi generałami na zakup od sowietów przestarzałych rakiet na wyposażenie Wojska Polskiego. Fakty te opisywał i wyliczył straty płk. Rajski (“Nowy Świat” z 11.03.1992). Polska zapłaciła za złom rakiet. Strata 60 miliardów dolarów. 27. Grabież 6 ton złota plus monety o wartości numizmatycznej, znalezione zostały w 1982 roku w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Poszukiwań dokonali saperzy WP oraz lotnictwo LWP za cenę ogromnych kosztów. Znaleziony skarb został przekazany do żydowskiego banku “Złoty Cielec” – jako własność “Sanchedrynu” (Tajny Rząd żydowski). Monetami srebrnymi i złotymi podzielili się wtajemniczeni mafiosi wybranego narodu “cyklistów”: Jaruzelski, Poradko, Kiszczak, Barański, oficerowie SB: Siorek, Liwski i Zbigniew Dzięgielewski, gen. Bula. Resztki tego złota w ilości 2 kg odkryła przypadkowo służba porządkowa w piwnicach Belwederu, które zapomniał gen. Jaruzelski. Ciekawe?. Który to Rasputin ukrył złoto? Fakty te opisał “Wprost” z 7.06.1993. Wojskowa Prokuratura w Warszawie na podstawie prawa mojżeszowego urwała “łeb” sprawie. Straty skarbu państwa – 6 ton złota plus monety złote i srebrne. 28. Na koszta kampanii wyborczej w wyborach 27 października 1991 roku – Komitety Wyborcze (te wtajemniczone) pobrały pożyczki w NBP w wysokości 6 bilionów złotych. Pieniędzy tych nie zwrócono do banków do dnia dzisiejszego. Na interpelację poselską w tej sprawie Salcia Waltz wykręciła się tajemnicą bankową. Według Salci Waltz Polski Naród nie może dowiedzieć się prawdy o tym, jak jest okradany. Właśnie za te ukradzione Polakom pieniądze oplakatowano rabinami całą Polskę. Za te pieniądze wybraliśmy 70% “Knesetu” (parlament Izraela) a nie polski Sejm. 29. Afera Gawronika, który do spółki z płk. Grzybowskim z Wojsk Ochrony Pogranicza, w noc sylwestrową 1988/89 rękami żołnierzy poborowych pobudowali 80 kantorów wymiany walut na granicach PRL. Wszystkie zezwolenia Gawronik załatwił o godz. 24 w nocy. Polski Kowalski na taką decyzję administracyjną czekałby miesiące a nawet całe lata. Afera Gawronika mogła być zrealizowana, bo była wykonywana w interesie “Złotego Cielca” i do Spółki z ówczesnym ministrem finansów, który uprzedził Gawronika o wprowadzeniu wolnej wymiany walut. Łącznie afery Gawronika Art-B, Ursus, kantory przekraczają sumę 5 bilionów złotych. 30. Afera dewizowa biznesmena z żelaza. Kazimierz Janosz do spółki z I Departamentem MSW przywiózł z przemytu 200 kg złota. Złoto to rozpłynęło się w depozycie MSW. Zapytajcie Milczanowskiego jakie to krasnoludki ukradły omawiane złoto. Strata skarbu państwa wynosi – 200 kg złota. 31. Afera pomocy dla bezrobotnych? Polska otrzymała rzekomą pomoc dla bezrobotnych z banku “Złoty Cielec” w wysokości 100 milionów dolarów na lichwiarskie procenty. Z tej sumy aż 30 milionów (USD) wypłacono doradcom zachodnim. Polscy bezrobotni z tych pieniędzy nie otrzymali ani centa. Właśnie za pieniądze dla bezrobotnych bawią się zagraniczni doradcy w hotelu “Mariot”. Miesięcznie ich wynagrodzenie wynosi 40 tys., dolarów. Fakty te omówił w “Listach o gospodarce” red. Bober w styczniu 1994 roku. Straty Skarbu Państwa wynoszą 100 milionów USD kredytu plus odsetki (lichwa) = 100 milionów USD. 32. Afera banku śląskiego. Dwaj żydzi Kowalec i Borowski rąbnęli z banku śląskiego 10 bilionów złotych. Nie podlegają sądowej odpowiedzialności, ponieważ jako wybrańcy narodu są wyjęci spod polskigo prawa. Podlegają pod prawo Mojżeszowe. Straty Skarbu Państwa – 10 bilionów złotych. Razem straty Skarbu Państwa wynoszą: 954 bilionów złotych, 6 ton 200 kg złota, 18 tysięcy dukatów, 500 miliardów DM, 95 miliardów 20 milionów US Dolarów. W tym strasznym rejestrze kryje się przyczyna polskiego kryzysu i luka w budżecie państwa. Wartość zagrabionych walorów dewizowych przekracza dwukrotnie roczny budżet państwa. Gdyby rząd Polski powołał specjalne organa w tej sprawie i odzyskał zagrabione fundusze, to Polska znajdowałaby się z zgoła odmiennej sytuacji (przy jednoczesnym zreformowaniu systemu monetarnego likwidującego całkowicie żydowską lichwę). Niestety! Żydzi prokuratorzy urywają łeb lub nie wszczynają śledztwa w każdej sprawie, gdzie sprawcami są żydzi, bo prawo Mojżeszowe (tj. prawo talmudu) jest nadrzędnym prawem nad polskim prawem tubylczym. Bezczelność i arogancja żydostwa sprawującego okupacyjną władzę nad Polskim Narodem doszła do zenitu. Jesteśmy świadkami przerażającego, totalnego rozszarpywania żywego jeszcze organizmu naszej drogiej Ojczyzny przez rodzime i obce hieny, szakali. Polska obecnie dzieli się na małą grupkę zaprzedanych targowiczan, mafijnie zorganizowanych i całą resztę zagubionego społeczeństwa, totalnie okłamywanego i okradanego. Prożydowski “Bolek” zapewnił ciągłość władzy masońsko-żydowskiej. Kolejne rządy żydo-solidarnościowe i żydo-postkomunistyczne wielce się napracowały nad zniszczeniem Polski. Przemysł legł w gruzach, ziemia nie zaorana, miliony bezrobotnych, bandytyzm, bezdomni, narkomani. Polski szabes-goje, żydowscy klakierzy, folksdojcze niemieccy już mogą przystąpić do nauki języka hebrajskiego i niemieckiego w celu zapewnienia kadr dla uzurpatorów władzy nad polskimi gojami. Uniwersytety dla Polaków będą niedostępne z powodu wysokich opłat. Polakom wystarczy szkoła podstawowa. Obszar Polski ma być oczyszczony i przygotowany jako przestrzeń życiowa dla kolonistów niemieckich i żydowskich. Żyd Olszewski (Oksner) w Sejmie dnia 4.06.1992 roku zadał bardzo naiwne pytanie: “czyja jest Polska?” Dlaczego znany mecenas udaje Greka? Dlaczego nie powiedział Polakom prawdy, że Polska jest w łapach żydowskich. Biada tym co zwodzą i gorszą maluczkich – panie mecenasie. I można wielu zwieść i oszukać, ale Boga i Ducha Narodu Polskiego oszukać się nie da! (…) Czy istnieje spiskowa teoria dziejów? Spiskowa teoria nie jest żadnym mitem jak tego chce profesor Tazbir (żyd), lecz jest na naszych oczach wypełniającym się faktem. Do rządzenia światem usiłowali dojść środkami militarnymi: Tamerlan, Aleksander Macedoński, Dżingis-Chan, Karol Wielki, Napoleon Bonaparte, Lenin, Stalin, Hitler. Wszystkie wielkie imperia powstałe w drodze podbojów: Cesarstwo Rzymskie, Imperium Otomańskie, Imperium Angielskie – powstawały i upadały, pozostawiając po drodze morze krwi, setki tysięcy i miliony trupów oraz wiele upadłych cywilizacji. Inną metodę w dążeniu do opanowania świata przyjęły tajemne związki, spiskowcy, rewolucjoniści, komuniści, narodowi socjaliści, loże masońskie. Pierwszym sukcesem tajnych związków żydowskich było zniszczenie państwa i cywilizacji rzymskiej, a następnym, zniszczenie chrześcijańskiej Francji przez tzw. rewolucję francuską. W chronologicznym ujęciu czasowym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia inspirowane i z całą konsekwencją realizowane przez owe tajne związki. Rok 1776. 1 maja tego roku założony został masoński zakon Iluminatów (Jakobinów) – niewielu tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że dokładnie właśnie to święto 1 maja jest obchodzone, jako rocznica 1776 r. Założycielem był niemiecki żyd Wejshaupt. To właśnie on, przy udziale Russo, Mirabeau, Dantona, Robespiere, Marata i innych spiskowców, zaplanował i zrealizował krwawą rewolucję francuską w 1789 roku. Przywódcy rewolucji francuskiej rzucili hasło: “Wolność, Równość, Braterstwo”(a dosłownie “Wolność, równość, braterstwo a inaczej śmierć”. Śmierć królom i cesarzom, zniszczenie kościołów, klasztorów i religii katolickiej. Gdy dokonano zbrodniczego dzieła, wówczas żydzi spokojnie spotykali się w synagogach. W czasie Komuny Paryskiej i rewolucji w Wandei, w obronie króla i Kościoła katolickiego, zginęło kilkaset tysięcy niewinnych ludzi – takie to było masońskie braterstwo. Rok 1886. Od przeszło stu lat obchodzi się prawie we wszystkich krajach zafałszowane święto pracy 1-go maja. Jest to data rzekomych męczenników z Chicago. Dlatego też podajemy prawdziwe relacje owych zdarzeń. Otóż, w fabryce maszyn rolniczych “Mac Kormic” trwał strajk robotniczy. Do strajkujących robotników wydelegowano z Europy grupę zawodowych rewolwerowców – terrorystów, którzy rzucili bombę na policjantów, w wyniku czego, zginęło kilkunastu policjantów i kapitan Ward. Nie zginął tam żaden robotnik. Pomnik kpt. Warda stoi w Chicago do dziś. Masoneria potrzebowała mitu dla ogłupienia i oszukiwania robotników. W historii współczesnych ruchów robotniczych, było wiele krwawych zajść, w których poległy miliony robotników. Największe ludobójstwo miało miejsce w Kronsztadzie, gdzie robotnicy upomnieli się o chleb i zrealizowanie obiecanek Lenina w okresie NEP-u. Z ręki masona i żyda Trockiego (Lejbna Bronstein) zginęło wówczas kilkaset tysięcy robotników rosyjskich. W okresie stalinowskim, w odpowiedzi na strajki górników rosyjskich w zagłębiu węglowym, zatapiano całe kopalnie wraz ze strajkującymi górnikami. W Polsce, w czasie Wydarzeń Czerwcowych 1956 roku, zabito kilkaset osób, a kilka tysięcy było rannych. W czasie Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu w 1970 roku (Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Szczecin) faktycznie były setki zamordowanych i tysiące rannych. Prasa polsko-żydowska dotychczas nie podała prawdziwych danych o dokonanej rzezi w grudni 1970 roku. Zwłoki były grzebane w plastikowych workach nocą, bez rodzin i księży. Dla maskowania ilości pochówków wykorzystywano cmentarze w innych miejscowościach, odległych od miejsc wydarzeń. Dalszy krwawy szlak to: Kopalnia Wujek, Ursus, Lubin. Męczennicy tych wydarzeń nie zostali uhonorowani międzynarodowym świętowaniem. Zginęli jako ofiary zaplanowanych żydo-masońskich “wypadków”. Rok 1842. Heinrich Heine, niemiecki żyd, poeta, przyjaciel Karola Marksa, wysoko wtajemniczony mason, przepowiedział trzy wojny światowe w tym wojnę prusko-francuską oraz powszechną rewolucję komunistyczną, po której zapanuje “Nowy Światowy Ład”. Oczywiście nie było to żadne proroctwo, a jedynie niedyskrecja człowieka należącego do wysoko wtajemniczonych magów z organizacji żydo-masońskich. Po śmierci Wejshaupta – drugie pokolenie masonów, iluminatów i jakobinów, założyło w Niemczech tajną organizację “Totenkopf und Knothen”, której zadaniem było dalsze dążenie do zapanowania nad światem. Loża “Totenkopf” walnie przyczyniła się do rozniecenia niemieckiego nacjonalizmu i militaryzmu na długo przed Hitlerem. A więc trupie czaski gestapo nie BYŁY wymysłem Hitlera. Emblematy trupich czaszek przejął Hitler od loży “Totenkopf”, do której przystąpił. Amerykańscy żydzi zainteresowali się lożą “Totenkopf” do takiego stopnia, że założyli u siebie identyczną tajną lożę pod nazwą “Skul and Bones”. To właśnie żydzi amerykańscy z tej loży wypracowali plan nowego ładu światowego – “The New World Order”. W ramach tego planu przewidziano wywołanie rewolucji komunistycznej i trzech wojen światowych – zgodnie z “proroctwem” Heinego. Rok 1830. Na banknocie jednego dolara ukazuje się symbol władzy masońskiej z napisem w otoku “Novus Ordo Seclorum”. Symbol ten znajduje się na jednodolarówkach do dziś. Na przełomie XIX wieku centrum planowania “Nowego Ładu Światowego” przenosi się z Inglostadtu w Niemczech do Nowego Jorku. W tym samym czasie, córka Karola Marksa, Eleonora Ewling, zakłada lożę “Fabian Society”, która współpracuje z bratnimi lożami Europy i Ameryki w realizacji “Nowego Ładu Światowego”. Wspólnie wybrano metodę komunistyczną i wskazano na Rosję, jako przyszłą ofiarę eksperymentów masońsko-komunistycznych. Wybitnym fabianistą i współpracownikiem Eweling, był znany historyk, pisarz H.G. Wells – autor książki pt: “The New World Order”. Inny mason Robert Straus-Hupe zakłada lożę “Forgein Policy Instytut Philadelphia”. W instytucie tym szkoli się pozornie dyplomatów, a w rzeczywistości, przyszłych adeptów masońskich, specjalistów do zajęcia stanowisk w tajnym rządzie światowym. Robert Straus-Hupe był pierwszym, który opracował szczegółowo program – wizję przyszłego ładu światowego. Program ten został opublikowany w kwartalniku “ORBIS”, organie propagandowym przyszłego superimperium. Credo tego programu, to zjednoczenie polityczne i militarne całego świata, przy zachowaniu jednego centrum, jednej waluty i jednej religii. Monstrum – Lewiatan – Bestia w/g przepowiedni w Ewangelii św. Jana. Z kalendarza żydowskiego z roku 5747 tj. 1986-1987 wydanego przez Związek Religijny Wyznania Mojżeszowego w PRL, 00-950 Warszawa, ul. Twarda 6, tel: 20-43-24 dowiadujemy się: “Żydzi oczekują Mesjasza i czego się po nim spodziewają. Meszijach Żydów i Chrosto’s chrześcijan to dwa zupełnie różne pojęcia. (…) Mesjasz stanie się szybko nie kwestionowanym przywódcą politycznym i duchowym całego świata… Ten niesamowity człowiek, Pomazaniec Boży, przyniesie światu…całkowite wyzwolenie…Nie będzie już więcej wojen, podbojów i panowania jednych narodów nad drugimi, a granice państw będą tylko symboliczne. Na całym świecie zniknie podział na ludzi bogatych i biednych, sytych i głodnym. Wszyscy będą mieli to, co jest im potrzebne do szczęśliwego życia. Każdy człowiek będzie pracował tyle, ile może, a dostawać będzie tyle, ile potrzeba…W dziedzinie wiary, Święty Mesjasz odsłoni Żydom i światu sens Tory i na jej podstawie, zjednoczy wszystkie religie. Przymierze zawarte przez Boga z Żydami na górze Synaj zostanie w ten sposób rozciągnięte na wszystkie narody …zaś wielobóstwo, bałwochwalstwo zniknie ze świata… Dla wszystkich Żydów…oznaczać będzie także… prawo do odbudowy świątyni w Jerozolimie (…). Rok 1917. Trwa pierwsza wojna światowa wywołana przez bankierów żydo-masonów, zgodnie z proroctwem Heinego. W okopach po obydwu stronach, giną miliony żołnierzy, często tej samej wiary i narodowości, jak np: Polacy, Serbowie, Czesi – werbowani do trzech armii zaborczych, bez ich zgody. Dojrzewa klimat do zapowiedzianej rewolucji. Na masoński rozkaz, jak z czarodziejskiej różdżki, pojawia się Lenin, który za pieniądze Niemieckiego Sztabu Generalnego przewozi przez front niemiecko-rosyjski, w zaplombowanych wagonach – 70-ciu zawodowych rewolwerowców – rewolucjonistów z Genewy do Petersburga. W tym samym czasie Lew Trocki (Lejba Bronstein) przywozi z Meksyku i obu Ameryk do Petersburga – 5 tysięcy rewolwerowców i tymi siłami wywołali Wielką Rewolucję Październikową. Światu i Rosjanom wmówiono, że to rewolucja rosyjska. Fakty zaś mówią, że była to zaplanowana dwieście lat wcześniej, żydo-masońska rewolucja. Głównym finansistą tej masońskiej rewolucji w Rosji był żyd Hamer, przyjaciel Lenina. W wyniku wojny i rewolucji rozpadają się trzy imperia: Rosja, Niemcy i Austro-Węgry. Na terenie Rosji powstaje faktycznie masoński “Lewiatan”, gdzie hasła rewolucji francuskiej i programy “Skul and Bones” oraz “Totenkopf” wprowadzone zostają w życie jako straszliwy eksperyment na narodzie rosyjskim. Celem nadrzędnym tego eksperymentu było totalne zniszczenie państw narodowych i religii. Rok 1933. Loża amerykańska “Skul and Bones” i niemiecka “Totenkopf”, z udziałem bankierów z Wall Street i żydowskich bankierów z Europy; Hamera i Warburga, wylansowały Hitlera, swego wtajemniczonego członka “Totenkopf”, do zrealizowania kolejnej wojny światowej. W celu zawrócenia dywizji Hitlera mających uderzać na Francję i Anglię podjęto decyzję skierowania ich na wschód przeciw Polsce. Zachodni masoni wymyślili bajkę o gwarancjach niepodległości Polski składanych przez Anglię i Francję. Zachodni dyplomaci dobrze wiedzieli o zawartym układzie Ribbentrop – Mołotow z dnia 23 sierpnia 1939 roku i o IV rozbiorze Polski. Rok 1944/45. Jałta – Poczdam. Na nic zdały się ofiary bohaterskich żołnierzy walczących na wszystkich frontach wojny. Na nic 50 milionów zabitych i 25 milionów kalek. Na nic Karta Atlantycka z 1941 roku. Podeptane zostały wszystkie prawa, traktaty, gwarancje o nietykalności granic, moralność i honor. Najpierw w Teheranie, w tajemnicy, a potem w Jałcie i Poczdamie, oficjalnie, zjechało się trzech czołowych masonów świata: Churchill, Roosevelt i “batiuszka” Stalin, po to, by gwałcąc wszelkie prawa narodów do wolności, rzucić w paszczę Bestii masońskiej, czyli ZSRR, aż 10 państw narodowych, zamieszkałych przez 100 milionów ludzi. Jednocześnie przez radio BBC i Wolną Europę, ci sami masońscy faryzeusze, wzywają do obrony wolnego świata i oporu przeciwko sowieckiemu komunizmowi. W wyniku tej żydowsko-masońskiej prowokacji, tylko w Polsce, już po 1944 roku, zginęło z rąk żydowskiego UB i NKWD ponad 300 tysięcy osób. Rok 1980. Organizuje się “Polska Opozycja” tzw. KOR – Komitet Obrony Robotników i “Solidarność”. Kogo tam nie ma? Sama mafia z loży “Kopernik”, “Dominikanie”, Komandosi, byli agenci Sierowa, Koncesjonowani opozycjoniści “Słowa Powszechnego”, stypendyści lóż masońskich. Drugie pokolenie Kombudu, KPP, PPR, WKPb. Słowem cała kolekcja politycznych agentów. Za 100 milionów USDollars łapówki od zachodnich masonów, nasi rodzimi targowiczanie, zdrajcy, potomkowie z Kombudu, KPP, stają na czele ruchu “Solidarność”. A z 10 milionów Polaków zafascynowanych hasłami narodowymi i religijnymi “Solidarności” nie dostrzegało, kto faktycznie przejmuje kierownictwo nad tym ruchem. To im ma być przyznana władza, rzekomym liderom niepodległościowym. Farsa “okrągłego żłobu” ma być tak przeprowadzona, aby władzę przekazać całkiem w nowe ręce, ale w taki sposób, by pozostała w tych samych rękach. Prasa krajowa i zachodnia żydo-masońska po tysiąc razy nagłaśnia i wmawia Polakom ”prawicowe” nazwiska: Mazowiecki, Michanik, Kuroń, Blumsztajn, Geremek, Bujak, Lipiński, Boni, Borusewicz, Milewski, Janas, Kuratowska, Turowicz, Wałęsa i dziesiątki podobnych nazwisk agentów, i ich synów Dawidowych – rzekomych bojowników za Boga, Wiarę i Ojczyznę. Polacy totalnie ogłupieni, wznoszą palce do góry w ekstazie – pokazując literę V – masoński znak – i kładą na tacę wory pieniędzy, setki, miliardy, biliony. Często ostatni grosz. Ekstaza szaleństwa i euforia sięgały zenitu. Rewolta jest starannie przygotowywana przez władzę KC PZPR i Biuro Polityczne. Za poligony doświadczalne wykorzystano rewolty z lat: 1956, 1968, 1976, 1980. Mamy do czynienia z prowokacją polityczną na gigantyczną skalę. Powtórka szaleństwa z Gomułką z 1956 roku udała się na 5-kę. W końcu 1981 roku sytuacja w Polsce wymyka się spod kontroli spiskowców. W 10 milionowej “Solidarności” żydostwo straciło panowanie. W kierownictwie “Solidarności” dochodzą do głosu autentyczni Polacy, żydzi krzyczą: aj waj, giewałt! Co robić? Inicjatywę przejmuje w swoje ręce masoneria – profesorowie: A. Gieysztor, Janusz Tazbir, Stefan Kieniewicz, Stanisław Stomma, Janusz Ziółkowski, ksiądz Bronisław Dembowski, ks. Tishner, Bronisław Geremek, Marcin Król, Bogdan Cywiński, Jerzy Turowicz i Michnik. Postanowili oni zamrozić sytuację w Polsce. Konferencja odbyła się w dniach 3.11 – 7.11.1981 roku. To oni wydali decyzję o stanie wojennym. Jaruzelski wykonał tylko polecenie loży masońskiej. Polskim autentycznym patriotom żydowscy adwokaci podsuwają myśl o wyjeździe z Polski na Zachód. Szczególnie aktywni w tych pomysłach byli mec. Olszewski i prof. Chrzanowski. Reszty dokonały groźby i presje stosowane przez organa naszej “polskiej władzy”. W wyniku tak skoordynowanych działań żydostwo utrzymało władzę nad “Solidarnością”, zaś 800 tysięcy kwiatu polskiej, na wskroś patriotycznej, młodej inteligencji, zmuszono do wyjazdu za granicę. Taka jest prawda o stanie wojennym. Reszta jest kłamstwem i oszustwem. Armia Czerwona nie musiała do Polski wchodzić, bo przecież ona u nas była od 1945 roku w wystarczającej ilości do zdławienia niepokornych w “przywiślańskim kraju”. Jakżesz był wielki bezwstyd A. Wielowiejskiego – sekretarza KIK-u, atrapy kryjącej mafię, a polegał on na tym, że na oczach całej Polski, perfidnie zfałszował wybór Jaruzelskiego na prezydenta. Była to nagroda mafii za wzorowe wykonanie rozkazu o stanie wojennym. Niewielu zdawało sobie sprawę z błazeństwa, z tej sceny tragicznego kaberetu. Ukoronowaniem tej farsy dla wtajemniczonych mafiozów, był bruderszft Michnika z Jaruzelskim w Paryżu. Ilu Polaków zna prawdę tego chocholego tańca? Hitler-Stalin nie zniszczyli Polski w takim stopniu, jak dokonali tego żydo-solidarnościowi masoni. Polacy z przerażeniem przecierają oczy, plują w palce podnoszone bezwiednie w górę, z ogłupienia, w kształcie masońskiego znaku “V”, a to wszystko czyniono po prostu ze zwykłej nieświadomości. Zatroskani patrzą w puste portfele, bo pieniądze oddali na SOS Mazowieckiego (Nie stój, nie czekaj, pomóż). Czy pamiętacie? Na SOS była zupa Kuronia. Ci sami ludzie dzisiaj bezradnie słuchają płaczu głodnych dzieci, dla których zabrakło na bułkę, mleko, cukier, nie mówiąc już o koloniach i wczasach. Związek znanych rodzin żydowskich, sięgający czasów Bermana i Luny Bristigerowej, wraz z lożami masońskimi, organizują nową farsę, istny żydowski cyrk – wybory prezydenckie 1995 roku. Na 23 kandydatów na prezydenta – cytujemy z tygodnika “WPROST”: “mieliśmy 20 żydów z góry Synaj, jednego szabes goja i dwóch Polaków na dalszych miejscach”. Na długo przed wyborami, szef sztabu wyborczego SLD, Siemiątkowski, został zaproszony na dwumiesięczny kurs zachodniej, nowoczesnej kampanii prezydenckiej. Z polecenia Clintona, uroczyście, zaproszenie Siemiątkowskiemu wręczył osobiście ambasador USA w Warszawie, Nicolas Rey (żyd nie mający nic wspólnego z naszym Mikołajem Rejem). Poza szkoleniem sztabowców w Ameryce, Kwaśniewski był przygotowany do wygrania wyborów prezydenckich przez lożę paryską. Emisariusze tej loży na miejscu w Warszawie instruowali i kierowali każdym krokiem, i słowem, wypowiadanym do wyborców oraz w telewizyjnym pojednynku z Wałęsą. Olbrzymie i przemyślne plakaty wyborcze z portretem Kwaśniewskiego były wykonane też w Paryżu. Kwaśniewski pokonał Wałęsę jego własną bronią: kłamstwem i bajerowaniem. Jako obiecywacz, był lepszy z komunistycznym sloganem: “Każdemu według jego potrzeb”. W demokracji sztuka uwodzenia polega na sztuce kłamania. Komuniści są niedościgłymi mistrzami kłamstwa i dobrze przygotowali się do przejęcia prezydentury. Gdy przyszedł właściwy ku temu czas, załatwili tę sprawę w najwyższym stylu. Szli do do zwycięstwa w zwartych, karnych szeregach, w zahartowanej w bojach, leninowskiej partii nowego typu, jak marksowski monolit, czyli SLD. Znakomicie dowodzeni przez wyszkolonych sztabowców w najlepszych akademiach wschodu i zachodu, i tajemnych lożach masońskich. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Polska żydo-prawica i organizacje zwące się “narodowymi”, jak zwykle, tak uparcie, zawzięcie i “za żarcie”, łączyły się, aby w końcu się nie połączyć. Jak zwykle, te same, zblazowane twarze liderów kanapowych organizacji “prawicowych”, odstraszają każdego wyborcę. Mecenas Olszewski, jak zwykle, obudził się z rękoma w nocniku i swój sztab wyborczy z premedytacją wpuścił w maliny. Nic dziwnego, jeszcze wtedy nikt nie wiedział, że Olszewski to żydowski przechrzta, o prawdziwym nazwisku Oksner. Dziś, dzięki “Najjaśniejszej Rzeczypospolitej” sprawy stały się bardziej klarowne. Kto naprawdę rządzi światem i Polską? W roku 1973 prof. Zbigniew Brzeziński, z pochodzenia polski żyd z Przemyśla, a dziś profesor Uniwersytetu Columbia – zakłada ukryty ośrodek władzy pod nazwą “Trilaterale Comission”. Współzałożycielem byli: Dawid Rockefeller, H. Kisinger, Raymond Barre, Otto Lamsdorf, Manfred Werner, Jack Dolores, prezes Fiata Giowanni Angeli, prezes Banku Światowego R. Mac-Namara i prezes niemiecko-rosyjskiej Izby Handlowej Rolf Amerongen. Loża “Trilaterale” wylansowała prezydentów USA Cartera i Clintona. Drugim ośrodkiem władzy jest najbardziej ekskluzywny klub świata o nazwie “Bildelberg”. Sztab klubu składa się z 35 osób. Założycielami jego byli: Holenderski książę Bernard i mroczna postać J. Retinger – polski żyd, który posiada wyjątkowo bogatą przeszłość masońską. Był on przywódcą rewolucji komunistycznej w Meksyku, agentem Inteligence Service i KGB. To niezwykle zły duch i współmorderca gen. Sikorskiego. Dwa tygodnie przed wybuchem Powstania Warszawskiego wylądował on w Podkowie Leśnej k/Warszawy skąd, poprzez płk. Rzepeckiego i gen. Pełczyńskiego, wydał rozkaz do powstania, wbrew sprzeciwu gen. Sosnkowskiego i gen. Bora. Trzecim tajnym ośrodkiem władzy jest Rada Mędrców “Inter Actio Council”. W jej skład wchodzi 40 byłych szefów państw wschodu i zachodu. W sztabie są m.in., były premier Węgier Jeno Fock, były prezydent Francji Giscar de E’nstag, były prezydent USA Gerald Ford, były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow i Hanna Suchocka. Radzie mędrców przewodniczy były kanclerz RFN, socjaldemokrata Schmidt. Nad wymienionymi trzema lożami istnieją jeszcze dwie loże najtajniejsze z tajnych, zarezerwowane tylko dla Izraelczyków i masonów najwyższego stopnia wtajemniczenia (33), jest to “Czerwona Loża” (Matka) dla USA i Loża “Ratyzbańska” w Brunschwiku dla Europy. Składu tych lóż nie zna nikt. Dla Polaków interesującą wiadomością będzie fakt, że na posiedzenie loży w Meksyku zaproszono naszego żydo-masona, prof. Geremka. Do współudziału w rządzeniu światem można zaliczyć naszych żydo-masonów: T. Mazowieckiego, Adama Michnika, Hannę Suchocką, prof. Geremka i ks. prof. Tischnera. Mamy ich w Polsce znacznie więcej, ale są to masoni niższych stopni wtajemniczenia o nieustalonym statusie organizacyjnym, dlatego ich personalnie nie wymieniamy. Organami wykonawczymi tajnego żydo-masońskiego rządu światowego są m.in. następujące instytucje: •Klub Rzymski •Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) •ONZ – Organizacja Narodów Zjednoczonych •Tajne związki masońskie w poszczególnych krajach •NATO •Bankier Soros i jego fundacje( np. Batorego…) Co dla Polski i Polaków wyniknie z podporządkowania się Nowemu Ładowi Światowemu? 1.Zniszczenie wiary chrześcijańskiej i Kościoła Katolickiego 2.Całkowita utrata suwerenności i niepodległości 3.Rozwiązanie narodowej armii polskiej 4.Utrata samodzielnej polityki zagranicznej 5.Utrata samodzielnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. 6.Likwidacja NBP i narodowej waluty 7.Utrata olbrzymich obszarów ziemskich, które zostaną wykupione przez kapitał niemiecki i żydowski 8.Zastąpienie polskich praw i obyczajów prawami kosmopolitycznymi wynikających z mądrości “TORY”. 9.Zamiast kościołów będą istniały synagogi (zapowiedziane m.in., we wspomnianym wyżej żydowskim kalendarzu z 5747r (1986-1987). 10.Zredukowanie ludności Polski do 15 milionów obywateli. Polska stanie się wówczas wymarzonym rajem dla żydów i masonów a piekłem dla rdzennych Polaków (tubylców). Jednym słowem będzie to owa wyśniona Ziemia Obiecana z jednym rabinem na czele. Jak należy organizować Bastiony Samoobrony Polskiej? Dziś z wielką trwogą zadajemy pytanie: Kiedy Polacy wreszcie się obudzą i wezmą sprawy w swoje ręce? Jeżeli w Polsce nie powstanie zorganizowana siła polityczna wolna od manipulacji przez żydów i nie przerwie postępującego zgubnego biegu wydarzeń dla Polski, to za 10 – 15 lat Polacy we własnym kraju będą parobkami. Powyższe słowa kierowane są z najwyższym tragizmem do Polaków, a zwłaszcza do młodej inteligencji, ażeby przestała być ślepa wobec tragedii Narodu Polskiego. Wzywamy wszystkich prawdziwych Polaków do samoobrony, samoorganizacji i sam ostanowienia o sobie. Linki: •oryginalny tekst: http://www.koreywo.com/Biblioteka/Jak%20zgotowano%20krzyz%20dla%20narodu%20polskiego.htm •O autorze: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3899 http://www.monitor-polski.pl/koryewo-jak-zgotowano-krzyz-narodowi-polskiemu/
 28. Zbigniew said

  Lily, bez przesady. Gajowy to nie cyrk. A ja? No ja może. Ale ja nie cały świat…
  Ale sadyzm? Nie… zdecydowanie. No czasem jakaś obłuda, a raczej głupstwo. Nie.. Nie uogólniajmy.
  Ciekawe, czy pani w wieku do adopcji? Bo żonę już mam…

 29. janek0 said

  „Żydzi-homoseksualiści mają „wznioślejsze” dusze niż goje, czy to geje, czy heteroseksualni. Ale nawet mimo tego jest przeciwny ustawie o małżeństwach homoseksualnych, podobnie jak jest przeciwny małżeństwom między Żydami a gojami – uważa Rabbi Eli Ben Dahan, członek partii Ha-Bajit Ha-Jehudi, zasiadającej w izraelskim parlamencie, Knesecie.”
  http://niezlomni.com/?p=5131
  http://www.haaretz.com/news/national/1.566021

 30. Jerzy Kaczmarek said

  Gajówkowiczom, wywiad z śp. Wojciechem Kilarem:

  http://gosc.pl/doc/808233.Jestem-jak-koncert-fortepianowy/4

 31. Zbigniew said

  http://www.youtube.com/watch?v=Ay7Xrjr87Pw

 32. Psiemislavius said

  Zmarł Andrzej Turski:
  http://film.interia.pl/telewizja/wiadomosci/news/nie-zyje-andrzej-turski,1977662,3604

 33. Boydar said

  A ja znalazłem taki oto tekst, bardzo mnie ucieszył, bardzo ci on jest po mojemu.

  „Szanowni Państwo.

  Nie wygramy dopóki nie zdamy sobie sprawy z tego jak bardzo jesteśmy silni.

  Ale jak to?! My, Polacy, silni… ?

  Ano właśnie.

  Jak zwykle zacząć trzeba od logiki.

  Czy ktokolwiek walczy z innym, jeśli nie czuje zagrożenia?

  Jesteśmy grabieni, mordowani, okupowani od wieków. Praktycznie przez większość znanego świata.

  Dlaczego? Czyżby dlatego, że jesteśmy nic nie znaczący, słabi, nieudolni?

  Czy ktokolwiek notorycznie próbuje zgładzić Lapończyków czy Pigmejów?

  Choć raz popatrzmy na nas samych oczami naszych wrogów.

  Oni żyją w permanentnym strachu!!! Co będzie jak Polacy się obudzą?

  Zauważmy, że jesteśmy niszczeni prewencyjnie. Pilnuje się bacznie aby Polski Orzeł nigdy nie rozwinął skrzydeł. Wyrywa się skrupulatnie i systematycznie każde nowe piórko.

  Trud to daremny. Bo zawsze zdarzy się chwila, w którym nie zdążą, kiedy piórka zaczną rosnąć szybciej. Jak teraz…!

  Ergo.

  To nie my mamy problem. Prawdziwy problem mają nasi wrogowie.

  Bo nasze problemy mają kres, są przemijalne. Ich problem, czyli Polska, jest nieusuwalny, trwający wiecznie.

  Nie przekonałem…

  Co ten Karolek znowu wykombinował.

  Przecie szwaby mają śliczne autobany, ruskie – czołgi a hamerykańce – wahadłowce.

  Fajnie.

  A czy mają Boga?

  Czy władczynią ich jest Matka Boga?

  No więc.

  Co jeszcze trzeba udowadniać, tłumaczyć?

  Tacy nawet Norwegowie. Tacy fajni. Mają tyle gazu. Budują se ronda pod górami.

  I co z tego?

  Jeśli chcą wygrać z jedną (słownie jedną, sztuk jeden) Polką muszą zmieniać pod siebie całe zawody…

  Rodacy!

  Świat czeka na mądrego i świętego przewodnika.

  Więc skończcie biadolić i zacznijmy walkę bo wygrana jest nasza!”

  za http://www.ekspedyt.org/karoljozef/2013/12/29/21439_antyjustunizm-czyli-polska-vs-reszta-swiata.html

 34. Luxeuro said

  można się pośmiać

 35. Polon said

  OOO, k**wa, te złamasy „zaczipowały” i obkleiły bez mojej zgody mój kosz na śmieci (mam jeszcze paragon). Zdecydowałem się na nie segregowanie, dlatego że nie będę dla dytków segregował śmieci, a oni mi nalepili naklejeczkę, że mogę sobie tylko „gówno” wrzucić. A ja z działki wrzucam szkło, kamienie, kawałki drewna, wykopaną starą papę po poprzednich właścicielach itp.
  Oczywiście wywalam to wszystko, jak płacę to za full wypas niech sobie swój kosz podstawiają.
  I tak się denerwować w starym roku.
  Pozdrawiam

 36. Rysio said

  re 24. „…..I Pan Rysio – admin……”

  😦

  Po chrześcijańsku, nastawiam drugi policzek.

  Śmiało p. Gajowy proszę się nie krępować.

 37. zdziczały cywilizator said

  Podniesienie z gołą pupą i Msza święta nago.

  Misjonarze nie odradzają zycia w poligamii poligamistom – zaczynają dopiero od ich dzieci

  Dziwni ci dzisiejsi misjonarze..

 38. 25godzina said

 39. Griszka said

  Bibi nawet zrzucił się na prezenty dla syryjskich chrześcijan. Wyjdzie tego tak po kilka ołowianych kulek na głowę…

 40. Po raz pierwszy Życzeniami Noworocznymi są PODATKI

  http://naszeblogi.pl/43249-polska-jest-bankrutem – 2013-12-31 10:58
  Podsumowanie na koniec roku

  Polska gospodarka warta 3 bln zł
  Ukryty i jawny dług publiczny jest wart ponad 4 bln zł
  Gratuluję wszystkim PT złodziejom, którzy do tego przez 25 lat doprowadzili.
  Niniejszym składam wszystkim Czytelnikom, Komentatorom, Autorom najserdeczniejsze życzenia Szczęśliwego Nowego Roku i doczekania czasów powywieszania na latarniach i drzewach wszystkich tych, którzy do takiego stanu doprowadzili oraz zaprowadzenia rządów ludzi uczciwych. Doczekajmy tego w 2014 r.!
  ***
  Długi polskie PRZEKROCZYŁY wartość polskiego majątku narodowego. Jest to skutek TUSKOWANIA Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej z milion ton złota z satelitarnej detekcji amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej, które POLICZONO na Syberii. W międzyczasie Kanclerz Merkel – następczyni nałożnika Hitlera Geremka – zdążyła już to złoto dać Amerykanom i Anglikom, co jest kazusem Urszuli Sipińskiej, której 20 miliardów $ z Prywatyzacji wziął Glemp – ale w takim razie ILE dostała za to od loży masońskiej w Genewie na tajne konta izraelskie? czego komisarzem zdaje się być Tusk? głupi jak Tabaka w Rogu.
  Przy okazji przypominam, że I Rzeczą, którą zrobił Pełniący Urząd Prezydenta – bo Prezydent Katarzyny II prezydentem Rzeczpospolitej nie jest – było zawieszenie postępowania sądowego przeciw Leszkowi Balcerowiczowi za sprzeniewierzenie 53 bilionów zł oraz zawieszenie śledztwa w/s Rozkazu Wymordowania Żydów, który to Rozkaz Ujawnił NSZ. Komuniści stawali potem na głowie, żeby WROBIĆ w ten Rozkaz Adolfa Hitlera i Ignacego Paderewskiego.
  Mam artykuł: ZA 2 MLD DOLARÓW SPRZEDALI POLSKIE BANKI WRAZ Z 66 MLD DOLARÓW W TYCH BAKNACH, I NIKT NIE ŚCIGA TYCH BANDYTOW… To się nazywa Inżynierią Finansową spermy jerozolimskiej. W roku 1995 Wiadomo Było, że w tym kraju jestem tylko ja jestem WYPŁACALNY, a sperma jerozolimska chce przejąć spadek po mnie i po Prawdzicach na podstawie wykastrowania przez Anglików mojego syna.
  d’Gaulle powiedział, że przyszłość USA jest GORSZA od Europy, gdyż Anglosasi amerykańscy, po podboju USA przez Holokastów, Latynosów i Chińczyków będą zabijani KIJAMI – czyli że nie trzeba będzie budować dla nich komór gazowych, jak dla Słowian i Murzynów.

 41. Siggi said

  Arabia Saudyjska wysłała do Syrii na walkę z wojskami prezydenta republiki Baszara al-Asada ponad tysiąc więźniów, skazanych na karę śmierci – podaje gazeta USA Today.

  Według danych periodyku, jeszcze w kwietniu bieżącego roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Arabii Saudyjskiej zaproponowało 1239 więźniom skazanym na karę śmierci ułaskawienie, a także comiesięczne pieniężne wypłaty ich rodzinom w zamian za udział w działaniach zbrojnych w Syrii.

  Gazeta podkreśla, że wśród więźniów wysłanych na walkę z reżimem Baszara al-Asada są obywatele Afganistanu, Egiptu, Iraku, Jordanii, Pakistanu, Somalii, Sudanu, Syrii, Kuwejtu i Jemenu.

 42. idol said

  Cejrowski ze swoją idolką?;)

 43. admirał said

  13 stycznia w Watykanie odbędzie się międzynarodowe spotkanie osobistości świata polityki, dyplomacji, kultury i ekonomii na temat możliwości zakończenia wojny w Syrii – ogłoszono we wtorek. Narada poprzedzi konferencję pokojową znaną pod nazwą Genewa 2.

  „Syria. Czy możemy pozostać obojętni?” – to hasło wielkiego sympozjum w Papieskiej Akademii Nauk. Jego celem będzie przeanalizowanie sytuacji w kraju, gdzie od ponad dwóch lat trwa krwawy konflikt przynoszący tysiące ofiar.

  W spotkaniu, które otworzy przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynał Jean-Louis Tauran, udział weźmie m.in. były brytyjski premier Tony Blair, laureat pokojowej Nagrody Nobla Egipcjanin Mohamed ElBaradei,

  amerykański ekonomista Jeffrey Sachs

  , hiszpański dyplomata, były szef MSZ Miguel Angel Moratinos. Wśród tematów dyskusji wymieniono szanse na przerwanie walk i zapewnienie pomocy humanitarnej ludności Syrii, sytuację tamtejszych chrześcijan, prześladowania na tle religijnym i dialog różnych wyznań.

  Debata odbędzie się na pięć dni przed inauguracją międzynarodowej konferencji pokojowej w Genewie, w której mają wziąć udział strony konfliktu syryjskiego.

  13 ?

  http://niezalezna.pl/50105-w-watykanie-bedzie-miedzynarodowa-narada-na-temat-syrii

 44. NICK said

  Ad.38. Panie Juliuszu! Ten tekst powinien być powszechny!
  Ad.39. Nie wiedziałem. Oraz – nie dziwię się.
  Ad.40. Fotomonataż? Jeżeli nie to kolejna CEGŁA na „katola” – śpiocha!

 45. admirał said

  http://www.naszdziennik.pl/wpis/568,suwerennosc-glupcze.html

  Przekażmy też Ukraińcom wiedzę i doświadczenie, że neototalitarna i ateistyczna Unia Europejska nie stwarza warunków dla rozwoju wolnych państw narodowych. Raczej odwrotnie – poprzez stopniową likwidację tych państw – zmierza do ustanowienia europejskiego superpaństwa pod kontrolą niemiecką.

  chyba wznowią jego proces za cos takiego

  http://www.naszdziennik.pl/wpis/624,kapital-nie-zna-granic.html

  W latach 2002-2011 wypływało średniorocznie z Polski w sposób nielegalny blisko 5 miliardów dolarów. Łączna wartość utraconego kapitału wyniosła około 50 mld dolarów. Interesujące jest, że sytuacja wyglądała znacznie lepiej na początku lat dwutysięcznych, aniżeli w końcu dekady. Między 2002 a 2005 rokiem odpływy wynosiły od zaledwie 0,4 do co najwyżej 1,9 mld dol. Zatem w miarę upływu czasu sytuacja się pogarszała. Tak więc władze polskie albo nie panowały nad tym szkodliwym zjawiskiem, albo je lekceważyły lub też świadomie je tolerowały.

  http://www.naszdziennik.pl/wpis/569,kto-bedzie-dbac-o-porzadek-i-bezpieczenstwo-publiczne-w-polsce.html

  Rządowy projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium RP doprecyzowany nieco w sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych, który w ostatniej chwili został wykreślony z porządku obrad obecnej sesji Sejmu, budzi zasadniczy sprzeciw. W uzasadnieniu podano, iż projekt ma na celu wykonanie trzech decyzji Rady z Prüm z 2008 r. dotyczących współpracy transgranicznej, w szczególności zwalczania terroryzmu i przestępczości transgranicznej i dostosowanie polskiego porządku prawnego do tych decyzji Rady. Ustawa – według uzasadnienia – ma umożliwić funkcjonariuszom państw członkowskich Unii Europejskiej udział we wspólnych operacjach na terytorium RP, gdyby Polska „potrzebowała międzynarodowej pomocy w postaci interwencji odpowiednich służb w przypadkach ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobiegania przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych poważnych zdarzeń”.

 46. osoba prywatna said

  Krisztina Morvai: HUNGARY ≠ COLONY

 47. Kronikarz said

  Serdeczne życzenia wszelkiego Dobra dla czcigodnego gajowego Maruchy oraz szanownych forumowiczy. Zdrowia i łaski Pańskiej !
  ; – )

 48. szulc sztein i berg said

  Click to access pdf%2Fpol-2013-012-1011.pdf

  martin schulz aby europa służyła ostatnim

  propaganda u. euroPEJSka nadaje już z watykanu Franciszka Bergoglio

 49. Rysio said

  A ja ostatnio, mam nie tylko ulubionego żyda i ulubionego murzyna ale i

  ulubioną

  dziewczynę.

  🙂

 50. Rysio said

  Moja ulubiona dziewczyna pięknie mówi o jury duty .

  No i jest na czym oko zawiesić.

  🙂

 51. http://nt.interia.pl/technauka/news-spike-s-512-pierwszy-biznesowy-odrzutowiec-o-napedzie-ponadd,nId,1081795

  Fordowi V koło było potrzebne jako ZAPASOWE, ale KOMU potrzebny jest Biznesowy odrzutowiec Naddźwiękowy to nie wiem. Jest to chyba amerykańska ODPOWIEDŹ na zdeponowanych na lotniku Szeremietiewo kilkudziesięciu miliardach dolarów, do których nikt się nie przyznaje, co ja skojarzyłem z wyasygnowaniem przez Saddama Husajna stu miliardów $ na reformę Bliskowschodniego Rynku Lotniczego przy pomocy mego Aerobusa pod administracją Swissaira, który zlecił opracowanie projektu i produkcję dla Antonowa w Dniepropietrowsku.
  W tym świetle to pieniądze w Szeremietowie powinny być pilnowane przez Szwajcarów, a ten biznesowy odrzutowiec amerykański to Salto Mortale Olgi Korbut dla PRZESKOCZENIA mego Aerobusa, który jest MILION razy lepszy pod każdym względem od amerykańskich Dziwaków, co łatwo policzyć.
  Gdy o godz. 5 włączyłem komputer to na Niezależna.pl ukazała się plansza: POLONII NIEMIECKIEJ PRZYZNANO PIENIĄDZE, KTÓRYCH NIGDY NIE OTRZYMAŁA. PROKURATURA ODMÓWIŁA WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA W TEJ SPRAWIE. Gdy jednak próbowałem otworzyć to ZNIKŁA. Jest zgodne z instrukcją Katarzyny II dla Repnina (powyżej) – że aby Polskę Zlikwidować to trzeba utworzyć Pseudopolską, Antypolska i Korupcyjną ELITĘ, do której Patrioci nie będą mieli dostępu. To się udało III RP Folksdojcza Tuska i Oprycznika Komorowskiego.

 52. Paddy P. – 3 tygodnie temu
  Dlaczego Illuminaci i tego typu ugrupowania sukcesywnie przejmują kontrolę nad Światem? Widać po komentarzach szarej masy z wypranym przez propagandę mózgowiem. Ludzie są ogłupieni, durni i ich głowy są zaprzątnięte pierdołami jakimi na co dzień karmią ich media. Stąd te reakcje. Brak umiejętności kojarzenia faktów. Tak faktów. Wystarczy troszeczkę wysilić makówkę i poświęcić chwilę uwagi by je dostrzec. Podziwiam ludzi, którzy myślą i próbują przestrzec resztę tej mało rozumnej gawiedzi o nadchodzącej zagładzie.
  ***
  Złoto jest NAJMĄDRZEJSZE. Bułgarzy znaleźli grobowiec księcia Przedtrojańskiego, który miał 2 sztylety mykeńskie: ze złota i ze stopu złota z platyną. Nie wiedzieli, co co mu to było, aż ja wytłumaczyłem, że były to sztylety Ceremonialne: jeden w Dzień, drugi w Nocy. Podobnie Król Stonehenge został pochowany z 2 Sztyletami mykeńskimi: miedzianym i brązowym, bo miast platyny użyto cyny.
  Takimi WYZNACZNIKAMI BIEGU HISTORII (Jerzy Krasuski, Wrocław-Warszawa-Kraków OSSOLINEUM 2008) była konwencja Pelopsa z Poznania z wezyrem Józefem w r. 1625 p.n.e. na dostawy żelaz i stali do Egiptu: Żydzi nabywali stal i żelazo w Pylos na Peloponezie na wagę MIEDZI a sprzedawali je w całym pasie zwrotnikowym na wagę ZŁOTA.
  Gdyby nie odkrycie złota kalifornijskiego i transfalskiego to frankiści zakopulowaliby Niemców na śmierć i każdy Niemiec byłby Juden SS. Katarzyna II dała bowiem frankistom, jako łykaczom złota, przywilej tajnej dystrybucji złota a kanałami tajnymi szło 10 razy więcej złota niż przez giełdy. W ramach tej tajnej dystrybucji złota powstały też tajne konta szwajcarskie jako ZŁODZIEJSKIE, które jednak do dystrybucji Satelitarnej Detekcji Złota się nie nadawały więc zostały zastąpione tajnymi kontami holokaustycznymi jako Bandyckimi.
  Kapitał kryminalny realizuje się poprzez dezinformację, konspirację i korupcję, a ponieważ najlepszym środkiem konspiracji seksualnej i finansowej jest złota to Etatyzm Amerykański wprowadził NACJONALIZACJĘ złota. Została ona narzucona Rooseveltowi przez Keynesa i Paderewskiego jako OBRONA przed wykupieniem USA za złoto z niewolniczego folwarku żydowskiego, który nazywał się ZSRS, oraz ZNISZCZENIEM USA rentą deflacyjną złota, powodującą ucieczkę pieniądza i kapitału od dywidendy do Renty Deflacyjnej Złota.
  Ponieważ RDZ jest największym wrogiem kapitalizmu – który jest Socjalizmem – to utrzymanie kapitalizmu jako antytezy Dyktatury Spermy Jerozolimskiej i Zapładniania Bab Spermą z Dupy Cherubina wymaga już nie etatyzmu amerykańskiego, ale SARMACKIEGO babskiego monopolu złota. Asz mówił, że Holokaust to PRZYKRYWKA ataku 12 milionów ogierków żydowskich na Amerykanki.

 53. GW said

 54. Luxeuro said

  Ad. 46 – Dzięki za informacje Panie Juliuszu. Ten sztylet to ciekawa sprawa ktora mnie poruszyła iść dalej.
  http://tinyurl.hu/zmLP/

  Po tej drodze zrozumienia (nie ze do końca to zrobiłem) dowiedziałem się o Gonur-Depe.
  http://tinyurl.hu/12YH/
  a tu ciekawostka
  http://tinyurl.hu/MqfL/
  Ciekawe kto się uczył hydrauliki od kogo. Czy Rzymianie i Grecy uczyli czy byli uczeni?

  Czuje że zakłamanie historii jest w jeszcze gorszym stanie niż dotąd myślałem.

 55. Nemo said

  wtorek, 31 grudnia 2013
  Posoborowie dogorywa w Niemczech. Biskupi „zaniepokojeni”.

  „Na ogromną przepaść między nauką Kościoła a praktycznym życiem wiernych w niemieckich diecezjach wskazują pierwsze odpowiedzi na przedsynodalną „ankietę papieża Franciszka”– donosi portal „domradio.de”. Większość niemieckich katolików akceptuje… związki homoseksualne i domaga się „większego miłosierdzia”. Wieloletnie mieszkanie ze sobą bez ślubu stało się normą obyczajową. Natomiast osoby rozwiedzione, które ponownie zawarły związki małżeńskie, czują się… dyskryminowane.
  (…)

  http://breviarium.blogspot.se/2013/12/posoborowie-dogorywa-w-niemczech.html

 56. Elżbieta Sęczykowska (fotografik, podróżniczka; specjalizująca się w fotografii artystycznej zabytków malarstwa, rzeźby i architektury), ŚMIERĆ W WENECJI, Zabytki (R) – heritage, nr 3 (18) maj/czerwiec 2007, s. 62-67

  Z treści wynika, że ES jako historyk sztuki Wenecję dobrze zna, czyli ŚMIERĆ ZE SMRODU nie jest Wybrykiem. Pół wieku temu byłem w Pandorze przy pl. Teatralnym na spotkaniu z historykiem sztuki, który powiedział: TAKIEGO BRUDU I SMRODU JA W POLSCE NIE SPOTKAŁEM, ale nie pamiętam, czy odnosiło się to do Wenecji.
  Gdy 10 lat temu przeczytałem o programie Ratowania Wenecji MOJŻESZ za pieniądze Unijne to zorientowałem się, że chodzi o moją interpretację EKSODUSU Biblijnego jako śmierci faraona Jechnatona na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny – wobec czego Oprotestowałem tego MOJŻESZA jako grę neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej Kadafiego-Berlusconiego.
  Miast Idiotycznego Mojżesza zaproponowałem technikę moskiewsko-warszawską, czyli podniesienie sterowanymi elektronicznie hydraulikami pałaców weneckich do Poziomu WĘGIERSKIEGO, co umożliwi budowę tretów handlowych za zaćmionymi szybami i infrastruktury technicznej oraz zlikwiduje Wenecki Smród i wydłuży sezon turystyczny na cały rok.
  Nazwa Wenecja pochodzi od Małej Wenedy czyli Bydgoszczy, jaką ta Perła Adriatyku stała się po Pokoju w Asgardzie-Kijowie w r. 1625, gdyż tędy eksportowano żelazo i stał śląską. Giełda Żelaza Śląskiego była w Pylos na Peloponezie, gdzie odkryto najwspanialszy pałac mykeński, co może świadczyć, że podobne pałace mogły istnieć i w Małej Wenedzie.
  W Małej Wenedzie urzędował Nauplios-Neptun, który przyjechał pod Troję dla śledztwa w/s zamordowania mu syna Palamedesa. Okazał się genialnym śledczym, gdyż ostrzegł Diomedesa, że Odyseusz ma zamiar go zamordować a wkrótce potem Diomedes prowadził przez obóz nagiego Odyseusza płazując go mieczem, przy czym obaj oskarżali się wzajemnie o zamordowanie Palamedesa.
  Potem Nauplios ścigał Odyseusza po morzach i Atlantyku, a gdy go złapał na Sycylii to zawiózł do Toskanii i darował swej dawnej faworycie Florze jako osła do wózka – czyli że katedra florencka może być fundacją NEPTUNA (?). Wg mnie to Neptun powrócił do Strzegomia i kazał się SPALIĆ na Trzech Górach. Kadafiego zamordował Sarkozy, bo nie mógł ścierpieć, że ten kryje 5 ochroniarek dziennie (?)
  Gdyby nie to KRYCIE to Wenecja by NIE UMIERAŁA, gdyż pieniądze, które wydano na jej konserwację i Ratowanie, starczyłyby na Przebudowę w technice moskiewsko-warszawskiej – w znacznym stopniu samofinansującej się.

 57. http://historia.wp.pl/title,IPN-umorzyl-sledztwo-ws-katastrofy-lotniczej-w-ktorej-zginal-gen-Wladyslaw-Sikorski,wid,16291932,wiadomosc.html

  To jest Skurwysyństwo oprycznika Komorowskiego i UCIECZKA PRZED PRAWDĄ. Ćwierć wieku temu domagałem się przesłuchania komandosów włoskich, których Niemcy wysłali w miejsce PLANOWANEGO Upadku samolotu Sikorskiego. Komandosi zastali zastali żywego tylko Prchala, którego angielscy komandosi oszczędzili, gdyż miał na sobie amerykański KOMBINEZON ratunkowy.
  Niemcy, którzy Monitorowali tą zbrodnię, nie podali tylko, że angielscy komandosi RĄBALI Sobowtórów. Gdy Churchill powiedział Rooseveltowi, że Sobowtóry lecą do Waszyngtonu to Roosevelt krzyknął ZARĄBAĆ. – CZYM? – TOPORAMI – więc angielscy komandosi rzucili się na Sowietów z TOPORAMI.
  Oprycznik Komorowski chce zabrać bałkańcom 6.OOO.OOO.OOO.OOO dolarów ZŁOTYCH za IV front na Bałkanach, o które walczyła neapolitańska szkoła kopulacyjna Kadafiego-Berlusconiego.

 58. revers said

  dla kogo te 1,6 mld naboi i obozy FEMA

 59. Psiemislavius said

  W prawosławiu gnieździ się kult antychrysta:

 60. osoba prywatna said

  Byłem latem w tamtych okolicach, lecz nie miałem bladego pojęcia, że istnieje
  takie miejsce.
  Właściciel, by stworzyć ten wspaniały, unikatowy,egzotyczny ogród, zainwestował oszczędności swojego życia – 2 miliony dolarów i poświęcił kilkanaście lat pracy,
  tylko po to, żeby zostać bankrutem.

  „Leśny Ogród” Grzegorza Śleziaka – 29.07.2013

 61. Rysio said

 62. Rysio said

 63. jowram said

  Dramatycznie pogorszył się stan zdrowia byłego premiera Izraela Ariela Szarona. Media w Izraelu informują, że będący od ośmiu lat w śpiączce polityk walczy o życie.

  Ariel Szaron zapadł w śpiączkę na początku 2006 roku po udarze i wylewie krwi do mózgu. Od tego czasu jest sztucznie podtrzymywany przy życiu w szpitalu w Tel Awiwie.

  Z Sharonem wiąże się ciekawa przepowiednia chyba największego z wielkich rabinów żydowskich Yitzaka Kaduriego, który stwierdził, że Mesjasz przyjdzie do ludu Izraela po śmierci Sharona. I nie byłoby to niczym zaskakującym, gdyby nie fakt, że ten sam wielki rabin przed swoją śmiercią zapisał imię Mesjasza oraz w końcu stwierdził, że Mesjasz już zstąpił, a był nim – Jezus Chrystus. Oczywiście forum żydowskie uznało, że rabin przed śmiercią sfiksował i wyciszyło całą sprawę. Jest jeszcze jeden interesujący wątek. Ircek powiedział, że przepowiednię na temat śmierci Sharona przekazał mu sam… Mesjasz. To może tylko oznaczać, że Kaduri przepowiada paruzję po śmierci Sharona.

 64. http://niezalezna.pl/50138-polska-na-mapie-starego-kontynentu

  Zdzisław Krasnodębski pisze, że Polska staje się NIEMCAMI ZAMIESZKAŁYMI PRZEZ POLAKÓW. Angela Merkel wystąpiła Po Raz Pierwszy z pozycji Wielkiego Mocarstwa jako protektor postkomunistycznych i postsowieckich państw Europy Środkowo-Wschodniej – co najlepiej widać na przykładzie Iskanderów w Kaliningradzie, które Rosja wycofała, gdy Niemcy Tupnęły Nogą. To zaś oznacza, że Putin zaakceptował protektorat POSHITLEROWSKICH Niemiec – bo tak to trzeba nazwać – nad Ukrainą, o co tak walczył Raul Walldenberg, czyli że Niemcy wygrały nie tylko I wojnę światową w postaci Unii Europejskiej, ale i II WŚ w postaci Protektoratu Ukrainy.
  Niemcy kierują się na Wschodzie doktryną Bismarcka, która miała przynieść Wschodnią granicę Niemiec na Missisipi. REALIZATOREM tej doktryny jest Partnerstwo Niemiecko-Rosyjskie jako Progresywny protektorat Berlina nad Moskwą a polscy historycy z XIX wieku pisali, że Rosja zachowuje się tak, jakby była rządzona z Berlina. Dla mnie MAKABRYCZNYM tego przykładem jest otrucie Rosji i Francji fekaliami pruskimi – co POWTÓRZYŁA Kanclerz Merkel karmiąc USA i WBr złotem z satelitarnej detekcji amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej, które POLICZONO na Syberii. Pociechą jest tylko to, że łykanie złota jest bardziej HONOROWE niż fekaliów pruskich, ale skutek TEN SAM.
  ZKr pisze, że mimo niemieckiego protektoratu nad państwami Europy Środkowo-Wschodniej linia demarkacyjna Wpływów ustalona nie jest, gdyż Rosjanie ani myślą oddawać Całej Ukrainy. Ja wychodzę tu od fenomeny nałożnika Hitlera Bronisława Geremka, który był mężem Granicy Żydowsko-Niemieckiej na Wiśle, ale Opryczna została rozgromiona przez Polsków, wobec czego po zamordowaniu Geremka przez bułgarskiego kamikadze DYSTRYBUTOREM Satelitarnej Detekcji Złota została Holokaustka Angela Merkel, której Mamusia musiała obsługiwać kompanów Boskiego Adolfa w gdańskim NEPTUNIE, ale nie sądzę aby było to w towarzystwie Nałożnika, który zachowywał się jednak tak, jakby Angelę DOBRZE ZNAŁ (?)
  LOGIKĄ zamordowania Nałożnika było przekwalifikowanie granicy niemiecko-żydowskiej na Wiśle na granicę niemiecko-angielską na Donie, czego pochodną jest obecny Protektorat nad państwami Europy Środkowo-Wschodniej. MAJDAN ma jednak wpływ na Unię Europejską. Istnieje pogląd, że Niemcy – obawiając się POWTÓRZENIA Pomarańczowej Rewolucji – zaproponowali przez Prezydentów USA i Czech PODZIELENIA Ukrainy na Rosyjską i Polską, czemu Prezydent Polski stanowczo się sprzeciwił a następnego dnia zginął w Smoleńsku.

 65. osoba prywatna said

  Nie wiem czy ten dokument był tu prezentowany,
  ale od niczego wrzucam.

  ja putin

 66. NWO said

  Krew polskich noworodków. „Czy jak dorosną, będą musieli żyć we władzy Wielkiego Brata?”

  Kilka tygodni temu w audycji „Superwizjer” nadawanej przez TVN przypomniana została sprawa nieujawnionej do dziś tożsamości dwuletniego chłopca znalezionego na wiosnę w stawie koło Cieszyna. Reporterzy poinformowali o nowej, dotąd niewykorzystanej możliwości identyfikacji. Mogłaby ona zostać wykorzystana, gdyby znalazły się odpowiednie pieniądze, jest bowiem dość kosztowna (szacuje się, że w grę wchodziłoby kilka milionów złotych).

  Okazuje się bowiem, co nie jest powszechnie znaną informacją, że jest miejsce w Polsce, gdzie przechowywane są próbki krwi, tzw. bibułkowe niemal wszystkich urodzonych w Polsce dzieci. Krew ta pobierana jest zaraz po urodzeniu (dokładnie w trzecim dniu) z pięty dziecka w celu wykonania badań przesiewowych pomagających wykryć określone choroby. Próbka zawiera PESEL matki dziecka (dziecko nie ma jeszcze wtedy swego numeru identyfikacyjnego). Wszystkie dzieci sprawdzane są w ten sposób, czy nie cierpią na chorobę o nazwie fenyloketonuria. To wrodzone schorzenie zdarza się przeciętnie na jedno z 8000 urodzeń w naszym kraju i charakteryzuje się gromadzeniem w organizmie szkodliwego aminokwasu prowadzącym do uszkodzenia mózgu. Po wykryciu choroby można zastosować leczenie, które zapobiegnie niebezpiecznym skutkom wady genetycznej. Badania prowadzi Instytut Matki i Dziecka (oraz siedem podległych ośrodków terenowych w różnych miastach), są dokonywane od dawna (jedna z moich znajomych mająca dorosłe córki pamięta, że i im pobrano w tym celu krew), zaczęto je w 1964 roku. Zakres badań sukcesywnie poszerza się. Oprócz wspomnianej choroby, wykrywane są przypadki wrodzonej niedoczynności tarczycy, a ostatnio także dla części obszaru naszego kraju – mukowiscydozy.

  Cel szlachetny. Co tu dużo mówić. Nikt nie powinien kwestionować potrzeby badania i leczenia chorych dzieci. A jednak, kiedy usłyszałam tę informację, zaraz zapaliła mi się czerwona lampka, Tak, drogi Czytelniku. Logicznie myślącemu człowiekowi coś się tutaj nie zgadza. Skoro krew pobierana jest w celu przesiewowego wykrycia pewnej choroby, to po stwierdzeniu, że dziecko jest zdrowe lub chore, próbka powinna być zniszczona. Po co jest przechowywana? Komu potrzebne jest i po co ogromne archiwum próbek DNA, swoista kartoteka genetycznych odcisków palców wszystkich niewinnych Polaków? Niestety, trudno znaleźć podstawę prawną dla zasad gromadzenia i udostępniania tych strategicznych danych. Pytane przeze mnie młode matki nawet nie wiedziały, że wśród licznych zgód na różne rzeczy podpisywanych przed porodem udzielają pozwolenia także na tę procedurę.

  Za mało, ciągle za mało mówi się w naszym kraju o ochronie danych osobowych. Próbki DNA należą do szczególnie niebezpiecznych zbiorów, gdyż nie tylko pozwalają na identyfikację każdego wolnego człowieka, ale mogą prowadzić do nowych form dyskryminacji. Ten, kto zna nasze dane genetyczne może w przyszłości skutecznie pozbawić nas należnych praw, selekcjonując ludzi do pracy, ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych w związku z genetyczną podatnością na określone choroby. Niewątpliwie, wszelkie dane o charakterze biometrycznym czy próbki tkanek powinny być gromadzone i przechowywane tylko w ściśle ograniczonym zakresie, pod szczególną kontrolą społeczną i demokratycznym nadzorem państwa. Jakiś czas temu ujawniona została w zdjętej z anteny TVP „Misji specjalnej” dziwna procedura wyprowadzania poza Polskę danych o dawcach szpiku kostnego. Tego typu przypadki powinny nam dawać do myślenia. I skłaniać przynajmniej do zadawania pytań.

  W dokumencie Ministerstwa Zdrowia opisującym PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH NOWORODKÓW W POLSCE NA LATA 2009-2014 Z ROKU 2009 znajduje się wiele szczegółów dotyczących procedur pobierania próbek krwi, sposobu ich opisywania, a nawet wzory listów zawiadamiających rodziców dzieci, u których wykryto chorobę. Czytamy tam, że „badanie przesiewowe wykonuje się z wysuszonej kropli krwi. Próbkę pobiera się na specjalną bibułę z polskim nadrukiem zgodnie z instrukcją przekazaną do wszystkich oddziałów noworodkowych w Polsce”. Niestety nie ma tam mowy o przechowywaniu próbek już przebadanych. Procedury te powinny być przywołane choćby poprzez odniesienie się do odpowiedniej ustawy oraz rozporządzenia. W ustawie o ochronie danych osobowych (art. 27) napisano wyraźnie, że zabrania się przetwarzania danych o stanie zdrowia i kodzie genetycznym. Wyjątki od tej zasady są wyliczone.

  W programie „Superwizjer” wypowiadał się dr Mariusz Ołtarzewski reprezentujący zgodnie z podpisem na ekranie „pracownię badań przesiewowych”. Jedyną barierą wobec udostępnienia policji i prokuraturze próbek DNA jest, zdaniem autorów i występujących ekspertów, bariera finansowa.

  Wszyscy mamy prawo zadać pytanie o los bibułkowych metryczek krwi nowo narodzonych Polek i Polaków (oby rodziło ich się, zdrowych, jak najwięcej). Czy jak dorosną, będą musieli żyć we władzy Wielkiego Brata, który będzie miał ich wszystkich w swej wielkiej genetycznej KARTOTECE?

  Barbara Bubula

  równie dobrze to archiwum mogłoby się upomnieć o osobę (a ściślej o jej część zamienną) o np określonej rzadkiej grupie krwi i ta osoba mogłaby „zniknac”

 67. wi42 said

  @16 RK
  Temat zwiazany:

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=39814
  (Starikov – dlaczego wiekszosc opozycji = zydzi – 9 min)

 68. http://ksiazki.wp.pl/bid,75416,tytul,Stalin-Terror-absolutny,ksiazka.html

  Jedynym bodaj politykiem, który ROZWIĄZAŁ problem komunizmu był d’Gaulle, a to dlatego że walczył w polskiej armii z bolszewikami i napatrzył się na BESTIALSTWO. Uczestniczył w setkach przesłuchań czerwonoarmistów, którzy byli poddani najbardziej prymitywnej indoktrynacji, której mistrzem był Lenin jako agent i ponoć familiant Rotszyldów, i rosyjski patriota – ale nie szowinista – RATUJĄCY Imperium marksizmem jako Kapitałem Politycznym i techniką władzy.
  Lenin traktował marksizm Instrumentalnie, który miał być ograniczany po Uratowaniu Imperium czy zdobyciu DZIĘKI NIEMU Władzy nad Światem, co ogłosił w przeddzień Bitwy Warszawskiej – że ZADECYDUJE ONA O LOSIE NIEMIEC I WŁOCH – ale nie Francji Rotszyldów. Dla tego Programu Lenina najgroźniejszym był Stalin jako Zbyt Brutalny, co Lenin ogłosił w Testamencie, który dał żonie, ale ta została zaatakowana przez Stalina jako Polska Kurwa, bo Krupscy byli arystokracją polską gockiego rodowodu.
  Stalin był dość inteligentny by po wygnaniu Trockiego wejść w sojusz z Nacjonalnymi Bolszewikami Leningradzkimi jako protegowanymi polskimi, który to Protektorat skończył się po zamordowaniu przez berlińską lożę masońską Kirowa, skutkiem czego była OKRUTNA rozprawa z kadrę leninowska – jakby Lenin był członkiem berlińskiej Loży Masońskiej, jak Szpicbródka? który w więzieniu mokotowskim Sypnął Lenina: http://www.wandaluzja.com/?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-i
  Nacjonaliści MARZYLI o Antyniemieckim sojuszu z Moskwą, czego rękojmią miał być Patriotyczny Leningrad, zlikwidowany politycznie przez berlińską loże masońską mordem na Kirowie, które to ciągoty przejęli ewoluujący narodowo piłsudczycy jako lewica patriotyczna. Musieli jednak postawić na Stalina jako Antygermanusa, wiedząc, że ten się z Niemcami Nie Dogada a tego, który był przez Niemców skorumpowany zakatował jako Rosyjskiego Napoleona.
  Odtąd Obłęd Stalina skierował się przecie Faszystowskiej Polsce, co piłsudczycy akceptowali jako Walkę przeciw Wschodniej granicy Niemiec na Missisipi. Wiedzieli, że Wszystkich Polaków nie wymorduje a ci będą mu potrzebni do Zdobycia Berlina, a w przypadku Fochów przygotowali plan Oskalpowania Stalina rękami IRA.
  Stalin robił Wszystko, żeby II WŚ wygrał Hitler, więc na stalingradzkiej Radzie Wojennej Chruszczow ZŁAMAŁ samowładztwo więc Front Stalingradzki podporządkował się komisarzom Leningradzkim, skutkiem czego II wojnę światową WYGRAŁ LENINGRAD. Wygnany za tą psotę Chruszczow poleciał samolotem do Kuzyna Litwina Piaseckiego w Nowogródku, gdzie podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL, do czego Piasecki namawiał przez Tadeusza Mazowieckiego mego ojca. Chruszczow został dzięki temu Iwanem Groźnym w Treblince, a potem już jako POLAK wypędził Czerwoną Partyzantkę za Dniepr.
  Potem też – również jako Polak – NIE UZNAŁ tworzonego przez Nadrabina ZSRS Łazara Kaganowicza państwa Żydowskiego na Ukrainie, w czym dopomogły mu brandenburskie dywizje Żukowa i Ludowe Wojsko Polskie: http://www.wandaluzja.com/?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-i, które wzięło w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Gdy interpelowano w Kongresie Trumana, czy tym Holokaustem w Norymberdze był Stalin, czy też ktoś do niego podobny? to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA. JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO.
  Po otruciu Żdanowa na jego miejsce wszedł Stalin, ale Triumwirat poszerzono przez dokooptowanie Bułganina i Maleńkowa. Gdy Stalin WYMÓGŁ na Pentowiracie przyznanie olbrzymich środków na lotnictwo STRATEGICZNE to Truman rozkazał IRA Zamordowanie Stalina: http://www.wandaluzja.com/?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-i
  Chruszczow wygrał ze Stalinem jako Agent Polski, ale gdy chciał się przekwalifikować na Niemieckiego jako Iwan Groźny to został usunięty przez agenta francuskiego Breżniewa. Sprawę tą rozszyfrował polski pies wojny w Angoli.
  Stalin nie wygrał II WŚ tylko Leningrad, natomiast wg d’Gaulle’a, dając Mao Tse-tungowi potężną japońską infrastrukturę wojenną w Mandżurii zafundował granicę niemiecko-chińską na Uralu.

 69. http://finanse.wp.pl/gid,16281354,kat,1033803,title,Szykuj-pieniadze-Nowy-rok-to-nowe-wyzsze-ceny,galeria.html

  Ceny mogą być tylko WYŻSZE a płace NIŻSZE, gdyż chodzi, żeby Polacy zarabiali 20 razy Mniej niż Niemcy, żeby w Polsce nie można było Ani Pracować Ani Żyć. Żeby Polacy przestali wreszcie mówić językiem ZWIERZĘCYM i w ogóle nie przeszkadzali Niemcom w karmieniu innych fekaliami pruskimi. Fekalia pruskie są bowiem Bardzo Drogie, bo np. Francuzi zapłacili za jadanie ich 60 miliardów fr czyli Dwanaście Kontrybucji a Rosjanie Dużo Więcej.
  POLKI zapłaciły zaś za TUSKOWANIE Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej milion ton złota z satelitarnej detekcji amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej, czyli GLOSUJ NA FOLKSDOJCZA TUSKA I OPRYCZNIKA KOMOROWSKIEGO A CENY BĘDZIESZ MIAŁ 10 RAZY WYŻSZE NIŻ W NIEMCZECH ZAŚ PŁACE 10 RAZY NIŻSZE.

 70. Ano said

  p.Prawdzic – czy wszyscy aby w domu u Pana?

 71. Zbigniew said

  Niektórzy może już zauważyli ten artykuł. Innym może podesłał p. Józef Bizoń:

  Anna Raźny: PiS czyli fałszywa chrześcijańska aksjologia

  http://jozefbizon.wordpress.com/2014/01/01/anna-razny-pis-czyli-falszywa-chrzescijanska-aksjologia/
  Przedruk
  z http://konserwatyzm.pl/artykul/11421/razny-pis-czyli-falszywa-chrzescijanska-aksjologia)

 72. NyndrO said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-izraelu-torturowano-dzieci-szokujace-doniesienia/rxdrr * No takiego anty”semityzmu” , to ja dawno nie widziałem.Cóż się będzie działo! Czy w tym „The Independent” się naćpali?!

 73. Tekla said

  IMG_1611.jpg

 74. Tekla said

  Ten kotek nas opuścił ale na pociechę zostały jeszcze trzy…

 75. Rysio said

  http://www.infowars.com/anti-communist-icon-america-no-longer-leads-the-world/

 76. Lily said

  Re 28; Panie Zbigniewie,cenie Pana za to,co Pan reprezentuje Soba. Z okazji Nowego 2014 Roku,zycze Panstwu wszystkiego co sie szczesciem zwie. Jesli zas chodzi o „adopcje”, :-)))) nie jest konieczna,moge zostac Panstwa”dobrym duszkiem”.

 77. jędrek said

  Złoty Pociąg wyruszył w listopadzie 1944 r. z zakładów zbrojeniowych w Petersdorfie. Lokomotywa ciągnęła 12 wagonów wyładowanych złotem i kosztownościami. Tego skarbu do dziś nie znaleziono.

  Jak mówi czarna legenda hitlerowskich skarbów, Złoty Pociąg został zatrzymany, a cała obsługa – zamordowana. Niemieckich kolejarzy i żołnierzy zastąpili esesmani. Potem pociąg wjechał tajnym tunelem do podziemnego kompleksu w górze Sobiesz pod Piechowicami na Śląsku, w rejonie Jeleniej Góry. Ma tam być do dziś.

  Co wiózł tajemniczy pociąg?

  Zależnie od źródeł, w wagonach znajdowało się złoto Wrocławia, Bursztynowa Komnata, część depozytów Centralnego Banku Rzeszy, dzieła sztuki zrabowane w Polsce i Rosji, ewentualnie tajne archiwa III Rzeszy.

  Wymieniane przy tej okazji Złoto Wrocławia jest wciąż nieodkrytym realnym skarbem. Był to wielki zbiór cennych przedmiotów oddanych do depozytu przez ludność Dolnego Śląska, na mocy wydanego w 1944 r. zarządzenia ministerstwa finansów III Rzeszy.

  Czy złożony z 12 wagonów pociąg ze skarbami mógł zostać

  ukryty w górze Sobiesz?

  http://www.sobieszow.pl/index.php?menu=strona&stronaid=86

 78. Focus HISTORIA, Nr 1 (81) 2014 (styczeń) z transparentem: WIKING? MORAWIANIN, TUTEJSZY? PARADOKS MIESZKA – Im więcej badań, tym mniej wiemy o jego pochodzeniu: na celowniku TOTALIZATOR PIASTOWSKI: NORDYCKI THINK-TANK MIESZKA I – O kulisach wczesnośredniowiecznej polityki dr Błażej Stanisławski opowiada w rozmowie z Joanną Orłowską-Stanisławską (s. 26-29); Adam Węgłowski, PIASTOWSCY DZIEDZICE WIELKICH MORAW – Czy praojcowie Czechów przyczynili się także do powstania Polski? (s. 30-35)

  Za Solidarności I była we wrocławskim Muzeum Archeologicznym wystawa SKARB WIŚLAN, na której Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera prezentowała to, co TERAZ Adam Węglowski z powołaniem na półgłupka z Poznania i jadacza fekaliów pruskich, prof. Urbańczyka, który jakby znalazł POPARCIE dla swych fekaliomachicznych wniosków sprzed wielu lat u Słowaków, Czechów, Węgrów i Austriaków? Ponieważ chodziło o SIŁOWE zaakceptowanie Holokaustycznej szkoły szofera Hitlera, za co Amerykanie dobrze płacili z MOICH pieniędzy, to zażądałem WYRZYCENIA tej Wystawy.
  O ile komuniści wykazywali tu umiar, bo się mnie bali, to klerykałowie nie kryli satysfakcji, ale gdy doszło, że PIES SZCZEKA A KARAWANA IDZIE DALEJ to zacząłem krzyczeć, że DAJĘ ZLOTO AFRYKI ZA ZABICIE ŻYWCA KRAKOWSKIEGO OD ZAWODOWEGO KOPULANTA, no i Ali Akca strzelił papieżowi w brzuch. Mi chodziło o szofera Hitlera, który kładł się do łózka z kilkoma naraz Żydówkami, oraz wykazanie, że karawana ze złotem zwycięstwem nie jest, bo ja reprezentuję Złoto Afryki z konwencji Pelopsa z Poznania z wezyrem Józefem.
  Prawdopodobnie sprawę ta wzięła na siebie Urszula Sipińska, bo komendant Szarych Wilków krzyczał: SZARPIECIE CYNGLA, KTÓRY O SPRAWIE POJĘCIA NIE MA, PRZESŁUCHAJCIE MNIE – wobec czego jurysdykcja włoska jest winna Celikowi 50 milionów $, z czego połowa należy się Sipińskiej.
  W r. 1940 archeolodzy niemieccy zbadali cmentarz pobitewny w Lutomiersku k. Łodzi. Dużą część cmentarzyska zabrała rzeka, ale zbadano grób Księcia i 150 wojowników konnych; których określono jako RUSOWIE z przełomu IX i X wieku, z oporządzeniem częstokroć z Kazachstanu i południowej Syberii.
  Było to rozgromienie Piastów przez Prawdziców z Rostowa jako Pieczyngów, co widzimy komiksowo na Czarze Włocławskiej. Na sejmie w Kruszwicy u stóp witezia siedzi rapsodyczny Piast opłakujący ścięcie Ziemowita, gdy marszałek mianuje młodocianego Leszka V Wojewodą. Było to w r. 899, w którym Leszek uderzył na zagarnięty przez Czechów Kraków a Prawdzice na Wrocław, który stał się bazą do Podboju Rzeszy Karolińskiej. Stolicą Piastów został Szczecin, gdyż Poznań się na stolicę nie nadawał.

 79. Ad. 77: Panie i Panowie – Złoto Wrocławia zabrały samoloty szwajcarskie ze znakiem Czerwonego Krzyża spod Sobótki. Jęśli ktoś nie wierzy to rząd szwajcarski może to potwierdzić.
  Nie lubię jak się robi z Polaków DURNIÓW.

 80. bemek said

  79. Niektórzy Polacy za to lubią się chełpić być DURNIAMI. Nawet napiszą o tym opasłe elaboraty.

 81. Pola said

  http://naturalsociety.com/artemesinin-iron-causes-98-reduction-breast-cancer/
  Jak mozna szybko wyleczyc nowotwor piersi – chinslie ziola artemesinin

 82. jowram said

  iż w Polsce!

  http://forumemjot.wordpress.com/2013/12/05/polska-tu-sie-nie-da-zyc-latwiej-umrzec-co-ta-holota-zrobila-z-polski-w-okresie-transformacj-artykuly-o-polskiej-nedzy/#more-24867
  Odpowiedz

 83. http://fakty.interia.pl/swiat/news-trzystu-najbogatszych-zwiekszylo-swoje-fortuny,nId,1083143?parametr=fakty_dol

  „Pozycję najbogatszego człowieka świata odzyskał w 2013 r. Bill Gates. Założyciel Microsoftu w minionym roku zwiększył swój majątek o 15,8 miliarda dolarów. Dzięki ogromnemu wzrostowi cen akcji Microsoftu (o 40 proc.) ma dziś 78,5 miliarda dolarów.
  Drugim człowiekiem na świecie, który najbardziej powiększył w 2013 r. swój stan posiadania, jest Sheldon Adelson: zyskał 14,4 miliarda dolarów dzięki gwałtownemu rozwojowi „biznesu hazardowego” w Azji. Jego majątek wynosi 37,1 miliarda dolarów.
  Jednak drugi na liście najbogatszych jest meksykański inwestor Carlos Slim, który w 2012 r. wyprzedził Billa Gatesa. W 2013 r. stracił na interesach 1,4 miliarda dolarów, ale jego fortuna to 73,8 miliarda dolarów.”
  ***
  Stev Jobs i Bill Gares to WYPIERDKI Teodora Żiwkowa, któremu naliczono 168 Synów – ale nie wiem, czy wśród nich znaleźli się Jobs i Gates. Żiwkow był sowieckim komisarzem kapitału Prawdziców w USA, gdzie jeździł na paszporcie syryjskim, a Syria i Liban były od I wojny światowej protektoratem rosyjskim jako Dodatki do KONSTANTYNOPOLA, który Denikin „przepierdolił” wypędzeniem polskiej misji wojskowej, za co Piłsudski odpłacił mu wstrzymaniem ofensywy przed bitwą pod ORŁEM. APPLE i MICROSOFT są więc kapitałem stalinowsko-holokaustycznym, który musi być przechrzczony na mussolinistyczno-faszystiowski.
  Miałem szczęście widzieć w gabinecie kierownika działu Mechaniki Precyzyjnej ELWRO Michała Woźnicy jego Kalkulator, który nie bardzo rozumiałem. Brat mówił mi jednak, że przyjechała komisja z Warszawy, która zachowała się CHAMSKO a kolegujący się ze mną Michał Woźnica, który był człowiekiem bardzo władczym i nawet brutalnym, położył uszy po sobie.
  Został jednak URATOWANY kupieniem Kalkulatora przez Teodora Żiwkowa, gdyż do Elwro przyjeżdżały Kurwy Bułgarskie, żeby pilnować tego kapitału. Kalkulator ten został wywieziony do Indii, gdzie Jobs i Gates studiowali jogę, a z Indii do USA, gdzie powstały na nim APPLE i MICROSOFT, a na zdjęciach rozpoznałem Stefana Woźnicę jako GENIUSZA Billa Gatesa i Michała Woźnicę jako GENIUSZA Billa Gatesa.
  Poza tym sprawa się Rypła, bo Stefan Woźnica oskarżył Steva Jobsa o próbę ZAMORDOWANIA go w Kalifornii, i że Jobs z legendarnym APPLEM z Garażu nie miał nic wspólnego, na co Jobs odpowiedział, że Stefan Woźniak Polutował Tylko w Garażu podzespoły NIEWIADOMEGO POCHODZENIA – czyli z Polski lub Indii (?). Poza tym Jobs podał niesamowitą i wyraźnie Kłamliwą teorię pochodzenia Myszy Komputerowej, którą rościł Jacek Karpiński w Elwro.
  W sprawie Komputera AMERYKAŃSKIEGO przyjeżdżali do ELWRO Breżniew, Kosygin i Malinowski ostrzegając „przed uzależnianiem się od obcej technologii”. Tym AMERYKANINEM okazał się Jacek Karpiński, który popadł w niełaskę za odmowę wymiany 4 medali Za Odwagę na Virituti Militari. Wysłano go do Anglii, skąd wrócił z rekomendacją DO PASIENIA ŚWIŃ choć mówił po angielsku doskonale, co robił z poświęceniem niczym Kluska z owieczkami.
  Sprawa komputera AMERYKAŃSKIEGO Amerykanina Jacka Karpińskiego została więc załatwiona wg 23 punktu 45 przykazań Niszczenia Polski: http://www.wandaluzja.com/?p=p_327&sName=testament-stalina – bo Polacy nie mają spermy jerozolimskiej i NIE CHCĄ JEJ MIEĆ:
  Sprawa ta miała ciekawy Epilog. Otóż Kurwy Bułgarskie POPŁAKAŁY się, że należy im się ze 300 miliardów dolców więc dystrybutor Satelitarnej Detekcji Złota, nałożnik Hitlera Bronisław Geremek załadował kilka walizek Euro i pojechał do Niemiec, ale za Poznaniem został zbity przez bułgarskiego kamikadze, bo w transportowym samolocie amerykańskim mieści się ponoć 2,6 miliarda $ – czyli że powinien dostarczyć ze 112 transporterów amerykańskich (?). Następczynią nałożnika Hitlera została stasistówka Angela Merkel, która dała milion ton złota z satelitarnej detekcji amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej Amerykanom i Anglikom.
  Jeśli idzie o II na liście Najbardziej Wzbogaconych w 2013 Sheldona Adelsona to też tańczył przy mnie boczkaja; Bockay to tancerz węgierki, który oblegał Wiedeń. ShA chciał zarobione w Macao pieniądze zainwestować w MÓJ projekt Ratowania Wenecji, ale się z Neapolitańską Szkołą Kopulacyjną nie dogadał. Wobec tego podjął na podstawie wywiezionych z Wenecji planów architektonicznych budowę Kopi Wenecji w Las Vegas, co okazało się ŻYŁĄ ZŁOTA.

 84. Ad. 78:
  Poznańscy jadacze fekaliów pruskich i hitlerowskich POWTARZAJĄ wersję Skarbu Wiślan z r. 1980, która został zdezawuowana strzałem w brzuch Jana Pawła II – że karawana ze złotem afrykańskim to NIE Złoto Afryki. Świadczy to o TOŻSAMOŚCI Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera z poznańską szkołą Jadactwa fekaliów pruskich i hitlerowskich.
  Ponieważ Skarb Wiślan został znaleziony przy pomocy amerykańskiego sprzętu pod spaloną palisadą Okołu to powinien być odatowany dendrologicznie co do ROKU, gdyż nie ulega wątpliwości, że został ukryty przed Zagrożeniem.
  Wg mej systematyki Skarb był funduszem Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona na budowę I katedry w Visby na Grenlandii – potrzebnej dla dostaw rudy do Kielc Wisłą lub kanałem Przemysłowym wobec Odcięcia magnetytów sudeckich – a UKRYCIE go było spowodowane ofensywą Erychtonosa z Bratysławy, który ukończył katedrę Visby. To zaś rzutuje na chronologię Lednicy, Poznania i lazurytu afgańskiego, czyli że karawana Jana Pawła II ze złotem afrykańskim zwycięstwem nie jest. Karawana ta była raczej patagońskim Zaklęciem na OKRĘT Z WIELOMA ŻAGALAMI PEŁNYM BRONI.
  Nie wiem, czy Kanclerz Merkel zapłaciła już komendantowi Szarych Wilków 50 milionów $ za NIEPRZESŁUCHANIE dla ratowania Amerykanów?

 85. Boydar said

  Normalnie, pogoda się zmienia …

  http://facet.wp.pl/kat,70996,title,Koszer-Nostra-tajemnice-zydowskiej-mafii,wid,16297082,wiadomosc.html?ticaid=111f4b

  Takich tekstów jeszcze w ‚wirtualnej’ nie czytałem, a jakie komentarze „przepuścili” 🙂

 86. Boydar said

  A tutaj, nawet o Panu Gajowym wspomnieli (też na wp), chyba muszę się uszczypnąć

  http://felieton102.bloog.pl/id,337671697,title,Zydzi-w-rodzinie-krolewskiej,index.html?smoybbtticaid=611f4c

 87. NyndrO said

  Dla wszystkich,którzy nie znają,oto adres strony z prognozą pogody.Baaardzo rzadko się nie sprawdza.Sprawdzone,jeśli chodzi o Polskę. http://www.meteo.pl/

 88. Griszka said

  @73
  Obrazek w poście nie wyświetla się poprawnie.

 89. NyndrO said

  Ad.88.* Jako,że nie jestem Diego Maradoną branży IT,zastanawiałem się o co chodzi.Bo przez jakiś czas w poście zapodanym przez Panią Teklę widniało zdjęcie kotka,po czym pojawił się ten komunikat,który osobiście widzę po raz pierwszy.Do tego ma on dziwną rozdzielczość.Być może dlatego,że ma rozmiar umieszczonego wcześniej zdjęcia.

 90. osoba prywatna said

  Fołksfront walczy z Kościołem: Dlaczego środowisko żydowskie w Polsce tak bardzo się martwi odchyleniem Episkopatu od zatwierdzonej linii?

  Krótko mówiąc – wszystko wróciło w stare koleiny; z jednej strony obóz nieu- błaganego postępu z semickimi czekistami w drugim, a nawet trzecim pokole niu, do których doszlusowali obecnie czekiści aryjscy w ramach historyczne- go kompromisu „Chamów” z „Żydami”, a z drugiej – znienawidzony przez jednych i drugich Kościół katolicki, którego duchowieństwo, lepiej czy gorzej, jednak pełni obowiązki szlachty narodu tubylczego.

  Tymczasem zarówno „Chamy”, którego gotowe są służyć każdemu, kto im obieca możliwość pasożytowania na polskim narodzie tubylczym, jak i „Żydy”, zaplanowały dla nas co innego – że to oni będą naszą szlachtą.

  http://forumemjot.wordpress.com/2014/01/03/folksfront-walczy-z-kosciolem-dlaczego-srodowisko-zydowskie-w-polsce-tak-bardzo-sie-martwi-odchyleniem-episkopatu-od-zatwierdzonej-linii-stanislaw-michalkiewicz/

 91. Griszka said

  http://www.pch24.pl/izraelski-minister-stwierdzil–ze-kazdy-zyd-jest-lepszy-od-goja-,20230,i.html

  Nawet na PCH24 poruszyli tę sprawę 🙂

 92. osoba prywatna said

  Proszę Państwa, trzeba pomóc kobiecie.
  Niech każdy da ile może, nawet najskromniejsza suma z pewnością poprawi jej
  sytuację.
  Nr konta w linku.

  Mieszkam w Polsce. Jestem tradycyjną katoliczką.

  Jestem niepełnosprawna i nie mam renty ZUS, bo nie spełniam wymogu 5 lat przepracowanych bez przerwy – żyję z moim chorym Synem za 671 zł na miesiąc — mamy sprawę w sądzie o eksmisję z mieszkania komunalnego — jestem z Synem w dramatyczniej biedzie.

  [23 grudnia – jako prezent świąteczny na Boże Narodzenie, „żeby nam miło było”, sąd wydał wyrok eksmisji – oczywiście będę się odwoływać… żeby było jasne – w moim mieście od lat rządzi SLD z PO].

  Będę wdzięczna za każdą symboliczną wpłatę
  http://forumemjot.wordpress.com/o-mnie/

 93. Nie wiem, czy to już tu było przerabiane, acz lepiej późno niż wcale. Wpiszcie w google: Homoseksualni ojcowie adopcyjni gwałcili dziecko przez 4 lata.

  Było, nie raz – admin

 94. Griszka said

  @92
  Przelew będę mógł zrobić dopiero po 6 stycznia.
  Warto uderzyć też w progi kościelne.
  W moim mieście siostry zakonne gotują biednym obiady – zawsze to dodatkowy grosz, który pozostaje w kieszeni, szczególnie przy skromnej rencie.

 95. Griszka said

  Są tacy forumowicze, którzy mieszkają za Oceanem i chwalą się jakimi oni są krezusami a jednocześnie mają polewkę z biednych, tych którzy zawsze mają pod wiatr. Może w końcu zachowają się jak ludzie i też sypną groszem.

  Co prawda Mises traktuje pomoc ubogim jako przejaw „bolszewizmu”…

 96. NyndrO said

  Ad.95.* Ja tam fanem von misesa nie jestem ( ja nawet do normana finkelsteina podchodzę z dystansem,jako że uważam żydów za inny,niż ludzie gatunek,po prostu za wrogów ludzkości),ale chyba Pan lekko pokręcił.Bo w tej całej „szkole austriackiej” to -zdaje się- owszem wykluczano pomoc ubogim ze strony państwa,ale nie dotyczyło to przecież wzajemnej międzyludzkiej pomocy,a do takiej chyba Pan nawiązał.To oczywiście nie zmienia faktu,że zarówno członkowie „szkoły austriackiej”,jak i wszystkie inne żydowskie szkoły,to śmierdziele.Kundle Rothschildów i Rockefellerów.Mam pełną świadomość,że Ameryki nie odkryłem.

 97. Griszka said

  @96
  Proponuje przeczytać „Socjalizm” Misesa a szczególnie rozdział „Chrześcijaństwo i Socjalizm”, żeby rozwiać swoje wątpliwości.

 98. NyndrO said

  Ad.97.* Och,Panie Griszka.To ja już wolę uznać z góry,że się mylę,a Pan ma rację.Mam wiele innych zajęć,które podobają mi się znacznie bardziej.Kiedyś czytałem podobne hokus-pokus z ciekawości (nawet fantasmagorie Marksa,a nawet Pike 🙂 ) ,po prostu,żeby znać plan wroga.Teraz szkoda mi czasu.Wolę pogrzebać przy motocyklu.

 99. Marucha said

  Re 73, 88:
  Pani Tekla umieściła obrazek na jakiejś faszystowskiej stronie, która zabrania umieszczania linków do niego (sic!!!).

  Poproszę powtórnie o jakiś adres obrazka, ale nie na zapodaj.net, to go ściągnę na nasz serwer.

 100. Griszka said

  @98
  „Teraz szkoda mi czasu. Wolę pogrzebać przy motocyklu.”

  I słusznie 🙂 Dodam, że gość tak w swojej książce „odlatuje” ze swoimi teoriami na temat katolicyzmu czy chrześcijańskiego miłosierdzia, że nawet redakcja ‚NIE” Urbana mogłaby mu pozazdrościć inwencji.

 101. NyndrO said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-jesli-nie-ksztaltujemy-serc-wiernych-sa-malymi-potworami/ke9t0 Coś mi się wydaje,że „małe potwory” to anty”semici”.

 102. osoba prywatna said

  Re 95
  Właśnie, ciekawe czy tego co chwali się, że ma forsy jak lodu i nie wie co z nią robić,
  stać będzie na odruch człowieczeństwa i wspomóc kobietę.

 103. osoba prywatna said

  Roger Waters z Pink Floyd: Żydowskie lobby jest potężne !
  http://forumemjot.wordpress.com/2013/12/14/roger-waters-z-pink-floyd-zydowskie-lobby-jest-potezne/

 104. NyndrO said

  Panie Kierowniku,zauważył Pan,że Ryniu daje radę?To coś nieprawdopodobnego,jakie Pan ma sposoby!W kilku postach padło nazwisko von misesa,było o „szkole austriackiej”,a Rynio siedzi cicho.Chyba nawet medytuje! No chyba,że Pan cały czas trzyma rękę na pulsie. Jeśli istotnie siedzi cicho,jestem pełen podziwu dla Pana środków wychowawczych.No chyba,że Rynio się uwalił i śpi. 🙂

 105. marcel said

  Proszę, pomóżcie
  J.E. bp Ryszard Williamson
  Komentarz Eleison nr CCCXXIX (329)
  5 października 2013

  Podczas ostatnich dwudziestu lat regularnie mówiłem, że Bractwo Św. Piusa X może upaść. Współbraciom nigdy nie podobało się, gdy to mówiłem i, wbrew temu, co niektórzy myślą, wcale nie lubiłem mówić o tym, ale oto jesteśmy. Oto dla przykładu cytat przesłany mi niedawno przez czytelnika, wyjęty z kazania, które wygłosiłem przy okazji święceń w 1984 roku i o którym oczywiście zapomniałem: –

  „U początków Kościoła wojującego Jezus Chrystus wyprowadził swoich naśladowców przez katakumby i prześladowania wprost na otwarte pole, i u kresu Kościoła wojującego może wyprowadzić ich z namiotu na otwartym polu z powrotem przez prześladowania do katakumb. Jeśli do tego dojdzie, i jeśli uda nam się dotrzeć do katakumb, wielu z nas z pewnością nie obyłoby się bez Bractwa, ale z powrotem w katakumbach być może będziemy musieli obyć się bez Bractwa (…). Drodzy seminarzyści! Regularnie mówię im (…) że cały świat jest przeciwko nim; że cały świat idzie prostą drogą do piekła; że Bractwo św. Piusa X może łatwo się rozpaść; że przyszłość jest mroczna i gdzie nie ma blasku, [tam] jest pełno nieuniknionego zła. Wiecie, jestem szczerze przekonany, że gdyby któreś z moich złowieszczych przeczuć rzeczywiście się ziściło, seminarzyści byliby mile zaskoczeni!”

  I co zdaje mi się, że obecnie widzę w „Oporze”? Pełne boleści, ale stabilne wyłanianie się radosnej resztki katolików z resztki tradycjonalistów, którzy wyłonili się z ruin Soboru Watykańskiego II. Nic jeszcze nie przekonuje mnie o potrzebie struktury czy seminarium dla zastąpienia bractwowych, ale to [dopiero] pierwsze dni w historii Oporu. To, co uważam za potrzebne to baza dla działalności Oporu w Anglii, nieodległa od Europy kontynentalnej, ani od londyńskich lotnisk, cegły i zaprawa, które użyczyłyby Oporowi nieco stabilności i stanowiła na przykład azyl, w którym księża mogliby odpocząć przez przynajmniej kilka dni, bez żadnego rodzaju nacisków, od prawdziwych trudów dzisiejszego apostolatu.

  Dom został wybrany, naprawdę istnieje, umówiliśmy się na zakup, ofiary napływają, ale bardzo teraz potrzebujemy i £40 000 do końca listopada i kolejnych £360 000 do połowy grudnia. Nie lubię składać obietnic, ale z Bożą pomocą, sądzę, że mogę obiecać, że nie porzucę obrony wiary, niezależnie od tego jaką formę ta obrona może przybrać w następnych kilku latach. Proszę, pomóżcie i w dzisiejszych czasach zwiastujących jutrzejszy upadek walut, pomyślcie o zrobieniu niebiańskiej inwestycji poręczanej przez całe zastępy Nieba. Niech Wam Bóg błogosławi za wszelkie ofiary. Załączam ponownie szczegóły dotyczące sposobów wpłacenia [ofiar].

  Kyrie eleison.

  * W KAŻDEJ WALUCIE małe datki za pośrednictwem karty kredytowej albo debitowej mogą łatwą do nas dotrzeć przez PayPal. (na stronie http://www.paypal.com/sendmoney wysyłając datki na buildingfund@stmarcelinitiative.com.)
  * Datki w FUNTACH SZTERLINGACH przez wyciąg bankowy albo check powinny być wypisane na i wysłane do St Marcel Initiative, P.O. Box 423, Deal CT 14 4BF, Anglia.
  * Wyciągi bankowe czy checki w AMERYKANSKICH DOLARACH powinny podobnie być wypisane na St Marcel Initiative i wysyłane na adres 9051 Watson Rd., Suite 279, Crestwood, MO 63126, USA (datki amerykańskie będą wkrótce podlegały zwrotowi podatkowemu).
  * W EURO, checki wypisane na „Institut Culturel St Benoît” powinny być wysyłane na adres: ICSB, BP 60232, F78002 Versailles Cedex, Francja. Euro mogą także być wysyłane przelewem z Francji na RIB – 20041 01012 6704 141J033 09; spoza Francji na Numer Międzynarodowego Konta Bankowego (który powinien wystarczyć), IBAN – FR85 2004 1010 1267 0414 1J03 309, z BIC – PSSTFRPPSCE.
  * Dla innych przelewów, proszę do nas pisać na buildingfund@dinoscopus.org, albo, w USA, można użyć wygodnego formularza “e-check/bank wire” na http://www.stmarcelinitiative.com.

  https://komentarzeeleison.wordpress.com/2013/11/02/komentarz-eleison-cccxxix-329/

 106. NICK said

  Ad.92 i dalej.
  Bywam dość często w bydgoszczy. Faktycznie rządzą tu ww. wymienieni. Chcę wierzyć, że p. Osoba Prywatna jest osobą znaną P. Gajowemu. Dlatego poproszę o adres tej Pani a jutro zacznę pomagac i dam znać Gajówkowiczom. Proszę wybaczyć ale „wpłaty na konto” to już przerabialiśmy. Ad. p. NyndrO-już dwa razy notowałem-trzeci-nie będę.

 107. NyndrO said

  Ad.105.* Dziękuję,że Pan trzeci raz nie zanotuje.Bo cały drżałem z przestrachu,że jednak Pan zanotuje ten trzeci raz.Także jeszcze raz dziękuję.

 108. 25godzina said

  W naszej zbiorowej pamięci pielęgnujemy przede wszystkim wielkie i tragicznie zakończone zrywy niepodległościowe. O wiele rzadziej mówimy o takich wydarzeniach, jak zakończone sukcesem powstanie wielkopolskie. Czy dbanie o przetrwanie substancji narodowej powinno być ważniejsze od zbrojnego okazania sprzeciwu wobec nieprzyjaciela?

  Jan Pospieszalski: Bliżej 02.01.2014

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/70854-kto-pamieta-o-powstaniu-wielkopolskim-braun-w-urzedach-centralnych-mamy-zdrajcow-sprzedawczykow-oni-nie-czuja-sentymentu-do-zwycieskich-historii

 109. osoba prywatna said

  Re 106
  P. Gajowy nie zna mnie i trudno, żeby ręczył za mnie.
  Co do prośby tej Pani natknąłem się na tę stronę dzisiaj i tam zauważyłem
  prośbę o wsparcie.
  Czy jej apel jest wiarygodny, tego niestety nie wiem.
  Na stronie jest adres e-mail.
  Kontakt e-mail: m_jasinska@ymail.com

 110. http://finanse.wp.pl/gid,16299138,kat,1033815,page,2,title,To-sa-najbogatsi-ludzie-swiata,galeria.html

  ~żyd [pół godziny temu]
  mam pochodzenie żydowskie i się tego nie wstydze!! Polska powinna ściągnąć żydów to by pomogli
  ***
  Jest Zagadka z miliard złotych: JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE KRAKÓW PRZEGRAŁ Z WROCŁAWIEM? choć Wrocław mógł tylko Krakowowi pozazdrościć. Tą sprawę wytłumaczył mi Asz: Kraków i Poznań są miastami KAPITAŁOWYMI a Wrocław biedny jak mysz kościelna i nie ma nawet AMBICJI kapitałowych.
  Ponieważ we Wrocławiu o KAPITALE NIE POGADASZ i nie zorganizujesz nawet Obrony przed Agresja Kapitałową to w r. 1990 wyjechałem do Poznania jako Reprezentant kapitału zagłębiowskiego, górnośląskiego, podbeskidzkiego i WROCŁAWSKIEGO, i to był mój Największy Błąd. Znaleźliśmy się we Wrogim Środowisku a największym oskarżeniem było, że WROCŁAWIAKU PRZYJECHAŁY ŻEBY ROBIĆ REAKTORY U CEGIELSKIEGO.
  Gdy nas WYGNALI – bo tego inaczej nazwać nie można – to musiałem stwierdzić, że to są Folksdojcze, bo Polak tam nie ma czego szukać, którzy mają umowę z Żydami, że Kraków będzie kapitałem ŻYDOWSKIM a Poznań NIEMIECKIM. Właśnie dlatego Kraków dostał w Dupe od Wrocławia, który nie ma żadnego kapitału a Kraków ma kapitał ANTYPOLSKI.
  Mój przyjaciel, architekt i urbanista, który nie został profesorem, gdyż odmawiał wstąpienia do PZPR, ale został uhonorowany tytułem Zasłużonego Architekta Polski Ludowej na ostatnim SETNYM miejscu, mówił mi: W Krakowie moja rodzina przyjaźniła się z Żydami, którzy byli też mymi najlepszymi kolegami: WIDZIAŁEM JEDNAK NAJWIĘKSZY CUD GOSPODARCZY W EUROPIE, KTÓRY ZACZYNAŁ SIĘ OD WYSIEDLENIA PRZEZ NIEMCÓW ŻYDÓW.

 111. wysypka homikowa said

  Ksiądz-gej: homoseksualizm to piękny dar od Boga

  Ks. Gary Meier (fot, Flickr)Ksiądz katolicki, który przyznał się do bycia gejem, twierdzi, że „homoseksualizm to piękny dar od Boga”. W maju 2013 roku wyszła książka ks. Gary’ego Meiera „Ukryte głosy. Refleksje katolickiego księdza-geja”
  Ksiądz na swoim blogu na Huffington Post wspomina, z jak wielkim odzewem spotkała się jej publikacja.
  Twierdzi, że otrzymał dosłownie tysiące listów i e-maili z całego świata i „tylko kilka z nich było negatywnych”. Jak pisze, większość wyrażała wsparcie albo pochodziła od tych, „którzy zostali skrzywdzeni przez nauczanie Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu.” „Smuci mnie, że Kościół, który kocham, potrafi być tak okrutny dla tak wielu członków – dobrych i kochających osób” – dodaje.
  „Księża nie ujawnią się jako homoseksualiści, bo się boją. Przypuszczam, że boją się bardziej straty źródła utrzymania (…) niż bycia odrzuconym. Jednak jeżeli moja historia jest jakąś wskazówką, to ludzie zdają się być gotowi by zaakceptować księdza-geja” – ks. Meier skomentował sytuację innych homoseksualnych księży w Kościele.
  Ksiądz ma nadzieję, że w przyszłości księżom-gejom w Kościele będzie łatwiej. Daje mu ją papież Franciszek. „Nasz nowy papież dał nam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze. Często mówiłem, że jestem ‘ostrożnie optymistyczny’ na temat ‘nowego języka’ papieża.”
  Ksiądz stwierdza też, że głosi prawdę Bożą na temat homoseksualizmu. „Prawdę, że homoseksualizm nie jest krzyżem, nie jest chorobą, nie jest zaburzeniem, ale pięknym darem od Boga. (…) Prawdę, która rozpoznaje wrodzoną godność i równość wszystkich ludzi, niezależnie od tego, kogo kochają”.
  Wygląda na to, że ks. Meier nie zna Katechizmu Kościoła Katolickiego 2357 – 2359, który jasno potępia, w oparciu o Biblię, akty homoseksualne, a nie homoseksualistów. Na szczęście, jak sam wyznał, otrzymał niedawno pismo z archidiecezji Saint Louis, z którego wynika, że jego dni jako księdza są już policzone.
  Pac/huffingtonpost

  http://pl.gloria.tv/?media=549336

  mógł poczekać chociaż do beatyfikacji homika Pawła VI…
  ale obrońca homików Franciszek przyspieszył jego wyjscie z ukrycia

 112. http://film.wp.pl/id,29030,title,Bitwa-pod-Wiedniem,film.html

  Husaria to nie pegazy z meblowymi skrzydłami u ramion, ale FALANGA KONNA na kłusakach ukraińskich. Skrzydła BOJOWE były u siodeł, bo być MUSIAŁY. Falangę pieszą wynaleźli Grecy a konną Sarmaci. Poza tym husaria była nie jazdą szlachecką, ale wybraniecką czyli chłopską, tak jak dragonia.

 113. Przedruk z forum Kafeterii.
  Gdyby tu u Gajowego figurowali jeszcze jacyś wielbiciele czarnej i ciapatej dziczy (może marta15?), to niech zobaczą, co te sk*rwysyny robią z naszymi Białymi Kobietami – tu przykład ze Szwecji:
  http://fjordman.blogspot.com/2005/12/immigran t-rape-wave-in-sweden.html

  W wątku o parzeniu się głupich Polek z murzynami, użytkownik EDCBA9876543210h pisze:
  To smutne ale chyba nikt w tym temacie nie potrafił zrozumieć prawdziwego celu jazdy na Polskich k**wach , ich czarnych kochankach , tolerantach i burżujach . Więc czas to sprostować .

  Przede wszystkim nie chodzi tu o żadne emocjonalne pobudki typu złość na kobiety za zdrady , zawiść do czarnoskUrych szympasów za wielkość penisa . To po prostu jak najbardziej racjonalne spojrzenie na świat .

  Że k**wy puszczająć się z brudem tworzą mnóstwo procesów pobocznych których efekt działania jest miliony razy silniejszy niż samo puszczanie się ze śmieciami : od kłamania swoich mężów przez puszczalstwo z brudem , robią na nich niewolnictwo finansowe np wiążąc ich kredytami finansowymi czy opieką nad dziecmi z czego znaczną większość pieniędzy biorą białe szmaty , zmuszają do jeszcze większego zidiocenia i bierności przez coraz to nowe zachcianki i obniżanie poziomu szkolnictwa bo w końcu k**wie dalny i ich małpiątka musza mieć dyplomy ukończenia wyższych uczelni , przez tworzeniu zamętu w cywilizacji przez promowanie jednostek które nie powinny mieć żadnych szans typu dziadów – burżujów w willach i czarnoskUrych puszczając się na potęgę po czym szukająć białego idioty który zapewni luksus takiej „kobiecie po przejściach” , idiotyczne ekopierdoły , nadawanie praw parom homosexualnym a skończywszy na tworzeniu idiotyzmów prawnych jak akcja afirmatywna dzięki której kobiety i kolorowi dostają ponad 10% punktów za samą przynależność rasowo-płciową , parytety w których kobiety mają zagwarantowane 30-40% miejsc , refundowana aborcja na zyczenie , zmuszanie zaniechania badań nad inteligencją by nikogo nie urazić wspomagane koedukacją i interracializacja szkół co w praktyce uniemożliwia wypowiedzenie się źle na ich temat czy mordowania od małego torturami psychicznymi młodych białych mężczyzn na których barkach spoczywa przyszlość cywilizacji szczując go dodatkowo psychiczie przez inne k**wy i fizycznie przez brud i psów femdom , oczywiście to wszystko jest otoczone pełnią materialistycznych zysków damskich śmieci , pławienia się w luksusie , wdzieranie się za pomocą pi**y i urojeń na coraz wyższe stanowiska a co najważniejsze wybielania się ze wszelkich zbrodni które przypisuje się białym i zółtym mężczyznom .
  Słowem zwierzęta intelektualne i moralne dno .

  Podobnie sytuacja ma się do szympansów i innych kolorowych których wystarczyło spuścić z łańcucha aby zaczeły się najróżniejsze formy łamania przez nich prawa , domagania się coraz większych praw i nacisk na obniżanie poziomu szkół .

  Inna sprawa jest z burżujskim gównem – które jest intelektualnym dnem widzącym jedynie interes ich światłe przywódtwo rozpoczeło śmietnik i wysadzanie w powietrze intelektualnych fundamentów cywilizacji – to oni dali prawa czarnoskUrym i ruchowi lgbt widząc w nich konsumcyjne społeczeństwo na którym można zbić interes , podobnie nadano prawa k**wom i zainwestowali w promocję najróżniejszych patologi od tworzenia instytucji „papierka po studiach” – studiach których wartością można sobie podetrzeć d**ę , zgarnianiu pieniędzy na zboczeniach sexualnyc a skonczywszy na promocji najróżniejszych uzależnień/patologii niszczących mózg to oni rozpoczeli zniszczenie krótkowzroczną chciwością i klasowym zadufaniem . A dziś wolą politycznie i mentalnie wspierać upadek .

  CDN.

 114. POPRAWKA LINKU Z WISZĄCEGO DO MODERACJI POSTU POWYŻEJ: http://fjordman.blogspot.com/2005/12/immigrant-rape-wave-in-sweden.html

  A oto ciąg dalszy wywodu kolegi i puenta:

  Na końcu są dopiero biali frajerzy którzy indoktrynowani od małego miażdzeni butem upadku boją się nawet powiedzieć że mają 20 cm w penisie , dziś są jedynie zastraszonym cieniem facetów którzy tworzyli cywilizacje , od których zależało dosłownie wszystko od inicjacji kontaktów damsko-żeńskich przez tworzenie dynamiki całego społeczeństwa po spełnianie abstrakcyjnych wizji technologicznych i dawania 99,(9)% wkładu w cywilizację i naukę razem z żółtymi facetami .

  Ale dziś to K**wa kreowana na bóstwo z j**iącą cipą , czarnoskUry szympas z teledysku i szef burżuj który zasprzedał duszę nielegalnym interesom są uznawani za elitę społeczną na których utrzymanie biały facet musi cięzko pracować fizycznie i być tam upokarzany .

  Cóż ten nowotwór upadku zaszedł już tak daleko że sama cywilizacja jest czymś co kiedyś istniało , w końcu światłe rządy k**ew wprowadzą pełny śmietnik i resztki tego co zostalo przez nas stworzone zostanie cofnięte do czasów średniowiecza .
  A tam będziecie ponownie gównem ruchanym przez małpy ;]

 115. Rysio said

 116. Radosław Sikora (historyk wojskowości, napisał m. in. książki „Husaria pod Wiedniem” i „Najważniejsze bitwy i szarże husarii”), JAK UPADŁO MOCARSTWO – 4 z 11 milionów mieszkańców Rzeczypospolitej zginęły. 1/4; jej terytorium dostała się w obce ręce, a mocarstwo straciło znaczenie w świecie. Czy można było tego uniknąć? Pewnie tak, ale 17 VII 1651 król Jan Kazimierz Waza opuścił swoja armię; Fokus HISTORIA, 1/2014, s. 48-51

  Tytułowy Nr FH dopuścił się MAKABRYCZNEGO Wybryku w postaci POWTÓRZENIA Skarbu Wiślan z roku 1980 (s. 32-35), choć już nie pod godłem Zbankrutowanego Krakowa a POZNANIA jako jadacza fekaliów pruskich i hitlerowskich. Tytułowy artykuł można nazwać Fekaliami Hitlerowskimi, bo Prusacy by TAK GŁUPI NIE BYLI. Korwin-Mikke mówi: Najlepszymi są Austriacy, bo udało się im przekonać świat, że Mozart był Austriakiem a Hitler Niemcem, gdy było właśnie odwrotnie. Ponieważ Hitler ROBIŁ WSZYSTKO, żeby wojnę wygrał Stalin – i vice versa, czyli że trafił Swój na Swego – to ten artykuł można nazwać Historiografią Hitlerowską.
  Bitwa pod Beresteczkiem była największa bitwą Pierwszej Rzeczpospolitej. Siły polskie liczyły 300 tysięcy ludzi a ukraińsko-tatarskie 200, a poza tym na Kijów szło 100 tysięcy Litwinów. Król jednak NIE ZWARIOWAŁ, gdyż takie siły były mu potrzebne do okupacji Chanatu Krymskiego.
  Wszystko to wzięło jednak w ŁEB, gdy okazało się, że Tatarzy uprowadzili Polskiego Cromwella, co stawiało Rzeczpospolitą w sytuacji NAJGORSZEJ. Wobec tego wypędzanie Ukraińców i Kozaków z Kijowa NIE MIAŁO SENSU, gdyż tylko oni mogli go obronić przed Turkami, i dlatego król ZDEZERTEROWAŁ.
  Sytuacja z roku 1651 powtórzyła się po upieczeniu poselstwa tureckiego na Radzie Kozackiej w r. 1667, co znamy z obrazu Repina: KOZACY ZAPOROSCY PISZĄ LIST DO SUŁTANA. Na Radzie Królewskiej król zapytał: CZY TURCY KIJÓW ZDOBĘDĄ? z czym zgodzili się wszyscy. – ALE CZY UTRZYMAJĄ? na co zapadła cisza, którą musiał przerwać Koryciński jako Kanclerz: SĄDZĘ, ŻE PRZY POMOCY PYSZNYCH HAREMÓW UTRZYMAJĄ, z czym znowu zgodzili się wszyscy. Król wstał: W TAKIM RAZIE DAJEMY KIJÓW MOSKWIE…
  To nie jest historiografia hitlerowska czyli austriacka.

 117. Siggi said

  Oferta Mehmeda IV[edytuj kod]

  Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję wam, zaporoskim Kozakom, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej waszymi napaściami przejmować.

  Sułtan turecki Mehmed IV[5]

  Odpowiedź Kozaków[edytuj kod]

  Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

  Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

  O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!

  Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami[5]

 118. Psiemislavius said

  Re 114:
  Czy mógłbyś tak nie wrzucać wszystkiego do wora z napisem Średniowiecze? I co ma odwaga do długości przyrodzenia? Ty nadal jesteś zaczadzony pornosami. Zanim zaczniesz się tutaj wypowiadać, radzę pierw całkowicie się wyleczyć z oglądania pornografii.

 119. Tralala said

  Kilka nastepnych cytatow z naszego z naszego drogiego papieza Dziendoberka :
  http://breviarium.blogspot.fr/2014/01/obudzcie-swiat.html

  Ja, jak to czytam, dostaje drgawek. To juz nie tylko herezje i umyslne zle dzialanie, to jest po prostu kretynizm, moze demencja starcza.

 120. Samuel said

  ZLOTO – zabezpieczy rodziny I kraje podczas kryzysu swiatowego ktory przed nami

 121. Siggi said

  Trochę czasu trzeba poświecić na przeczytanie,ale warto.
  http://filip.rembialkowski.net/niniwa2/afery_polski_podziemnej_1939_1945.htm

 122. @ Psiemislavius
  Przecież to nie są słowa moje, tylko cytowanego przeze mnie forowicza z wątku typowo o seksie i w odniesieniu do tragicznych realiów geopolityki, nadto WYRWANE Z KONTEKSTU. Wejdź sobie na forum Kafeterii i poczytaj. Ja chciałem zacytować CAŁOŚĆ w jednym kawałku, lecz pisząc z telefonu nie jest to takie proste (ograniczenia ilości znaków). Poza tym jeśli dla ciebie męstwo jest przeżytkiem średniowiecza, a filmy XXX ciebie rażą (owszem, ogromna większość z nich to syf – niektóre tylko mają klasę), to jedź ze swoją lejdi do Sztokholmu i pooglądasz sobie NA ŻYWO arabów i czarnuchów w akcji, dla spokojnych nerwów wkładając stopery do uszu.

 123. http://turystyka.wp.pl/gid,16301128,title,10-najpiekniejszych-zamkow-na-Szlaku-Orlich-Gniazd,galeria.html

  ~Andy [2 godziny temu]
  Pani Marto, blagam – niech pani przestanie pisac. To nie jest zajecie dla pani.
  pokaż 1 ukrytą odpowiedź
  ~gregory [godzinę temu]
  @Andy ^ Też za panią Martą nie przepadam.
  ***
  Chodzi o panią Martę Legieć, która SPRZEDAJE Walory Turystyczne Polski a Turyzm jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się przemysłem. Pani ML sprzedaje jednak ten Polski Przemysł jako FEKALIA PRUSKIE.
  Gdy Niemcy pytali mnie, CO ZROBIĆ ze spalonymi przez Francuzów zamkami nadreńskimi to odpowiadałem ODBUDOWAĆ. Ponieważ to ja zametrykowałem Heidelberg zamek Cesarski Henryka V, znanego nam z bitwy na Psim Polu, to zaproponowałem odbudowanie go dla Uniwersytetu, ale taka jedna, co roznosiła na zamku piwo, powiedziała słynnemu Uniwersytetowi WON GNOJU.
  Bilet na RUINĘ zamku kosztuje 430 E, gdyż Uniwersytet UZNAŁ moją datację, gdy na BOSKI Mont-Saint-Michel kosztuje 6 E, gdyż Boskiego MSM bronił PRZEDE MNĄ Prezydent Mitterrand – czyli że kapitulacja przede mną okazała się Najlepszym Biznesem. Pani ML jest jednak jeszcze w gorszej sytuacji niż Prezydent Mitterrand, gdyż za jej FEKALIA nikt 6 E nie da, bo to nie BOSKIE MONT-SAINT-MICHEL, gdzie – gdyby mnie wpuszczona – to Amerykanie płacililiby sto razy więcej, gdyż zbudował go Innachos z Wrocławia.
  Poza tym WYTŁUMACZYŁEM Niemcom, że ich datowanie zamków nadreńskich jest Bałwańskie, gdyż są co najmniej o 17 wieków STARSZE, bo istnieć musiały już w VIII wieku pne. Tak jednak, jak pomyliłem się zakwalifikowaniem zamku haidelberskiego na Uniwersytet, tak moja datacja zamków nadreńskich została PRZEBITA przez archeologa niemieckiego Heinricha Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie. Zamki nadreńskie nie są więc z VIII w. p.n.e., ale co najmniej z XX w. pne.
  Pani Marta Legieć jako uczennica Prezydenta Mitterranda sprzedaje FEKALIA PRUSKIE Bez Francuskich Perfum. Hiszpanie potwierdzili MOJĄ datację zamków jurajskich, jako greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, który wybrał się z Kochanką na Ural, przy okazji czego zbudował Białokamienną Moskwę. Otóż Hiszpanie zapytali o KAMIENIOŁOM z którego czerpano kamień na budowę Moskwy i podjęli tam wykopaliska, które wskazały Przemysłową działalność w VIII tysiącleciu p.n.e., czyli PRZED Jurem-Uranosem jako budowniczym zamków jurajskich. Ta wyprawa Jura na Ural skończyła się dla niego fatalnie, gdyż żona kazała go Wykastrować.
  Kazimierz Wlk by nie budował tak NĘDZNYCH zamków.

 124. Psiemislavius said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019403,title,Profanacja-obrazu-Maryi-w-Kalwarii-Paclawskiej-Zatrzymano-19-letniego-sprawce,wid,16302703,wiadomosc.html?ticaid=111f6b

 125. Psiemislavius said

  Re 122:
  Męstwo nie jest przeżytkiem żadnym. Męstwa po prostu w nas dzisiaj brakuje. Ale to problem z nami, a nie z tym, jakie są czasy. Nie mam żadnej „lejdi” i mieć nie zamierzam, bo w moim pokoleniu płeć żeńska bardzo odstaje od typowości tradycyjnej, katolickiej dziewczyny/kobiety. Tak, filmy XXX mnie rażą i to bardzo, bo doświadczyłem osobiście zła płynące od tego ścierwa stworzonego przez żydowskich degeneratów seksualnych. Powinny być wykoszone i całkowicie zakazane w prasie, telewizji i internecie, a tym czasem 8-latek mając internet, może bez problemów wejść na stronę porno i oglądać filmy na poziomie rynsztoka, deformując w ten sposób swój umysł i wpuszczając już od małego do swojego życia Szatana. Tobie polecam częste spowiadanie się z tego i wolę porzucenia, to wyjdziesz z oglądania tych świństw. I radzę to robić naprawdę, bo długotrwałe oglądanie pornografii może doprowadzić nawet do zniewolenia demonicznego, gdzie będzie potrzebny egzorcysta.
  I nie mam zamiaru za żadną granicę wyjeżdżać. Tutaj jest Polska, moja Ojczyzna i zostanę na niej, nawet jak sytuacja będzie tragiczna i stanę się bezdomnym, Polski nie opuszczę nigdy. A że w Szwecji jest degrengolada, to nie trzeba jechać tam i patrzyć na tych knurów i na te maciory, tylko obejrzeć sobie film „Postęp po szwedzku”.

 126. NICK said

  Ad.125. Pełna zgoda. I proszę poczytać moje wpisy o p. Ost.

 127. osoba prywatna said

  Znak krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości wody.

  Rosyjscy naukowcy udowodnili doświadczalnie, że znak krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości optyczne wody, pisze Rus Front.

  ..Angelina Malakhovskaya spędziła dziesięć lat nad badaniem błogosławieństw kościelnych. Przeprowadziła dużą serię eksperymentów, które wielokrotnie ponownie sprawdzała przed opublikowaniem.
  „Potwierdziliśmy, że stary zwyczaj czynienia znaku krzyża nad jedzeniem i piciem przed posiłkiem ma głęboki mistyczny sens” – mówi fizyk Angelina Malakhovskaya.
  „Ma to praktyczne zastosowanie. Krzyż oczyszcza żywność. To wielki cud, że to może dziać się każdego dnia”.
  http://gazetawarszawska.com/2014/01/03/woda-po-rusku/

 128. osoba prywatna said

  Bitwa kotów w Rosji

 129. Biedak, samotnik, po wpisie wnioskuję, że młode pokolenie… Przez grzeczność nie spytam, jak sobie radzi z popędem, ale ja radzę koledze Psiemislaviusowi modlić się o odpowiednią partnerkę, wszak Stwórca wysyłając Ciebie na ten świat przewidział, że będziesz jej potrzebował, tak jak każdy facet i na pewno znajdzie się jakaś osoba mentalnie odpowiednia. Nawet w gronie soborowców. Sam mistrz wzniesiony Jezus mawiał, że „nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam” (cytuję ex capite). Dusze na Ziemi inkarnują się PARAMI i tylko trzeba się odnaleźć, a ufna, żarliwa modlitwa to panaceum na całe zło – wiem, bo sam kiedyś byłem katolikiem; teraz zgłębiam ontologię z pobudek ambicjonalnych wyłącznie, wyrastając ponad skostniałą dogmatykę dla niedociekliwych mas, choć niekiedy incognito używam oracji chrześcijańskich i parachrześcijańskich – angelologia praktyczna (ponoć nawet wyrzucony z seminarium, wojujący ateista i bandyta Stalin to robił – w pełnej dyskrecji, sprawując władzę, zwłaszcza jak się czegoś bał).

  Z filmów XXX korzystam tylko doraźnie, gdyż jestem praktykującym poligamistą, a najbardziej wkurza mnie to, że rzadko na nich pokazują czułość i namiętność, całowanie usta-usta, i to jeszcze żeby z ładnymi aktorkami – a skupiają się li tylko na sztucznie ustawionej, mechanicznej zwierzęcości. W realu z wygibasów to i owo człowieka ucieszy, w filmie nie za bardzo – widać i czuć, że to sztuczne. A ryzyko opętania przez byty astralne owszem jest, choć stosunkowo niewielkie, gdyż człowiek w trakcie org.azmu wytraca cenną SIŁĘ WITALNĄ (coś jak u medium, tyle że w mikroskali), do której różne astralne pasożyty mogą się przyczepić – zwłaszcza przy częstej mast.urbacji – nomen omen FRUSTRACJI sek.sualnej.

 130. Marucha said

  Re 129:
  Panie Ostbaltisch, niech nam Pan oszczędzi tej pornografii.
  Nie chcę Pana martwić, ale chorobliwe zainteresowanie seksem znamionuje Żydów.

 131. Hehe, Szefie, ci żydkowie których znam osobiście, to wręcz FANATYCY TEJ BRANŻY. Nie tylko oglądają i się trzepią, ale jeszcze w kółko o tym ględzą i rozprawiają przy każdej okazji. W kryminale siedziałem z mischlingiem, co zamordował swych rodziców, obciął im głowy i kopulował z ich zwłokami, niczym znany bandzior Siergiej Riahowski z Rosji (cykl „Kryminalnaj Rassija”), a drugi – też żyd – zabił babcię młotkiem. Kilku pedofilów na izolatkach takoż było genetycznymi popłuczynami z „narodu dobranego”. A ja jako goj „omega” i „szwajcar”, po prostu byłem, jestem człowiek obiektywny i wesoły, mimo iż życie ostro dało mi w kość, i tworzę w myśl zasady że „nic co (pod-)ludzkie nie jest mi obce”. Żydowską to mam tylko smykałkę do interesów małego i średniego kalibru oraz ulubienicę Bar Refaeli, ale zapewniam, że nie geny… 🙂

 132. 25godzina said

  Z opisu filmu na YT: Pan stojący z prawej strony prezesa to Oleh Tiahnybok, lider antypolskiej „SVABODY”.

 133. 25godzina said

 134. wi42 said

  Artykul tworcy reganomiki, warty przeczytania.

  http://nstarikov.ru/blog/35569#more-35569
  j. rosyjski
  Zrodlo – j. angielski: http://www.paulcraigroberts.org/2013/12/14/washington-drives-world-toward-war-paul-craig-roberts/
  (Paul Craig Roberts )

 135. Obrzucanie Polski i mnie Fekaliami Hitlerowskimi, np. POLACY POCHODZĄ OD CZECHÓW, Przemysław Urbańczyk (archeolog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Rzeczpospolita, 31.08-1.09.2013; stawia Dwa zasadnicze pytania: Czy te Brednie akceptują Czesi? skoro fekaliomach hitlerowski od szofera Hitlera powołuje się na nich; oraz Czy niewątpliwie Klerykalna odpowiedź na mój Protest AMERYKAŃSKIEJ kwalifikacji Skarbu Wiślan „Pies szczeka a karawana idzie dalej” pochodziła od Kardynała Wyszyńskiego?
  Czesi mogą być skorumpowani przez nowojorską loże masońską, której HONOROWYM gościem był Kardynał Wyszyński, minireakorem URSZULA SIPIŃSKA, który przerobili na generator IV Generacji, który sprzedali bałkańcom, Litwinom, Rosjanom, Hindusom, Południowoafrykańczykom i Brazylijczykom, i dlatego nie chcą uregulować polubownie sprawy ze mną GROŻĄC mi nawet. Zrozumiałem, że ambasada Republiki Czeskiej zrobiła to z powinności Przydupników Rotszyldów (80 bilionów $) na których Rozkaz Praga ZŁAMAŁA Europe Francuską i Wersalską. W „Incydentu nie było” pisze zaś, że Kardynał Wyszyński był politycznym asekurantem członka berlińskiej loży masońskiej Andrieja Wyszyńskiego, któremu za zamordowanie Kirowa – polskiego Antyniemieckiego protektora Sowdepi – włos z głowy nie spadł: http://www.wandaluzja.com/?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-i
  Jeśli tak to Wyszyńskiemu zapłacono za Złoto Afryki (hipoteka Rzymu) ARABSKĄ Karawaną Złota, której broni teraz fekaliomach hitlerowski Przemysław Urbańczyk z POWOŁANIEM na Czechów. Czesi przybyli jednak do naddunajskiej Bohemii z Bałkanów jako Wandalowie Afrykańscy: http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada, tak jak Rusowie nad górny Dniepr i Dźwinę. Polacy zaś jako Wandalowie Nadbałtyccy przyjęli tylko Kancelarię Afrykańską, a jeśli Czesi tego nie akceptują to jest to akt na miarę ZŁAMANIA Europy Francuskiej i potem Wersalskiej dla ŚWIĘTEGO HITLERA Rotszyldów, jakim to Świętym był wcześniej Lenin.
  Powtarzam, że AMERYKAŃSKA kwalifikacja Skarbu Wiślan była aktem na miarę listu otwartego Tomasza Morusa do Marcina Lutra: KTO CI NASRAŁ DO GŁOWY? w odpowiedzi na co lanckechty Lutra, czyli Wandalowie znad Łaby, zrobiły z Rzymu kupe gnoju. Nowojorska loża masońska płacąc zaś Wyszyńskiemu Arabską Karawan Złota wcale nie uratowała swego TATUSIA kopulatora Jezusa Chrystusa.
  Gdy złapano Flicka w Essen: SKĄD MASZ FLICKU TYLE PIENIĘDZY? to wyznał szczerze, że rabował w Oświęcimiu Żydów. Policmajster przremówił mu do sumienia…

 136. Michał Kowalski PAP Katowice, ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZAMACHU NA JANA PAWŁA II BLISKIE ZAKOŃCZENIA, Polska Gazeta Wrocławska, 30 XII 2013, s. //13

  Jak zwykle śledztwo kończy się cichcem, gdy ja WYJAŚNIAM SPRAWĘ. W związku z tym ogłasza, że Umorzenia Śledztwa w/s Zamachu na Jana Pawła II dokonano na podstawie Deklaracji komendanta Szarych Wilków Celika: SZARPICIE CYNGLA, KTÓRY O SPRAWIE POJĘCIA NIE MA. PRZESŁUCHAJCIE MNIE. Ali Akca stworzył zaś 150 Wersji Zamachu na Jana Pawła II, i o to w tym Śledztwie chodziło.
  Wnioskowałem, że Celik był asekurowany przez kogoś Bardzo Silnego, czyli chyba Urszulę Sipińską? która wzięła odium na siebie, żeby Ratować mnie, choć ja takiego ratunku nie potrzebowałem. Prezydent Reagan WYMÓGŁ jednak wersję, że zamach przeprowadziły tajne służby bułgarskie PARALIŻUJĄC tym Śledztwo – ale Kurwy Bułgarskie musiały bronić swej wierzytelności w USA 300 miliardów $. Domyślam się też, że dług jurysdykcji włoskiej wobec Celika uiściła Kanclerz Merkel, czego ja nie uznam bez POTWIERDZENIA, że Sipińska otrzymała z tego 25 milionów $

 137. Ad. 123: http://turystyka.wp.pl/gid,16301128,opage,5,title,10-najpiekniejszych-zamkow-na-Szlaku-Orlich-Gniazd,galeria.html#opinie

  WP nie zamieściło mego postu w/s zamków jurajskich. W związku z tym ogłaszam po raz KTÓRYŚ, że poszukujemy spadkobierców Margrabiego na Mirowie Gonzagi-Myszkowskiego, który został zamordowany na Politechnice Wrocławskiej. Do Wrocławia przyjechał z Miechowa. Mój adres: http://www.wandaluzja.com

 138. Psiemislavius said

  Re 129:
  Wychodzi na to, żeś Pan jest antykatolik i rozpustnik. Jesteś Pan niewolnikiem swojego rozporka. I to jest problem. Bo człowiek ma kontrolować swoje żądze cielesne, a nie odwrotnie. Partnerkę to można mieć w joggingu, albo w pracy ale w żadnym zakresie w miłości. Modlić to ja się będę nie o żonę, tylko o Pana nawrócenie na tradycyjny katolicyzm i uzdrowienie z rozwiązłości seksualnej. Dogmaty nie są skostniałe. To są ODWIECZNE PRAWDY WIARY NIE PODLEGAJĄCE DYSKUSJI. One obowiązywały od zawsze, tylko Sobory Ekumeniczne je określały.

 139. NICK said

  Ad. 92 i 106. Wysłałem mail’a do tej kobiety – bez odzewu od doby… .

 140. Psiemislavius said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowki-z-pussy-riot-wsiekle-cipy-obiecaly-dalej-pakudzic-2014-01
  Żydowskie, niedomyte paskudy z Pussy Riot zapowiedziały, że dalej będą paskudzić.
  A nie mówiłem? Niech Putin wysyła służby i niech je z powrotem wtrąci do łagrów, zanim znowu splugawią jakąś świątynię.

 141. Wosiu said

  „Nowa era w dostarczaniu przesyłek sądowych; sędziowie mają obawy

  Od no­we­go roku już nie Pocz­ta Pol­ska, ale Pol­ska Grupa Pocz­to­wa zaj­mu­je się do­star­cza­niem ko­re­spon­den­cji z sądów. Sę­dzio­wie wstrzy­mu­ją się z oce­na­mi tej zmia­ny, ale nie kryją obaw. Nowy ope­ra­tor i re­sort spra­wie­dli­wo­ści wie­rzą, że uda się po­do­łać za­da­niu.
  Wezwanie do sądu odbierzemy z kiosku Wezwanie do sądu odbierzemy z kiosku Foto: Kamila Kubat / Agencja Gazeta

  Z po­cząt­kiem roku do­bie­gła końca era, w któ­rej sądy za po­mo­cą Pocz­ty Pol­skiej do­rę­cza­ły swe pisma: we­zwa­nia dla stron i świad­ków, od­pi­sy wy­ro­ków, ape­la­cje i inne do­ku­men­ty. Stało się tak, bo z po­wo­du unij­nych prze­pi­sów końca do­biegł praw­ny mo­no­pol Pocz­ty Pol­skiej na świad­cze­nie usług pocz­to­wych, a po dru­gie je­sie­nią ze­szłe­go roku PGP wy­gra­ła prze­targ na dwu­let­ni kon­trakt (lata 2014-15) na pocz­to­wą ob­słu­gę sądów i pro­ku­ra­tur.

  Kon­trakt wart jest pra­wie pół mi­liar­da zł – ofer­ta PGP oka­za­ła się tań­sza od ofer­ty Pocz­ty Pol­skiej o ok. 80 mln zł. Za­kon­trak­to­wa­no do­rę­cze­nie 100 mln prze­sy­łek, śred­nio ponad 4 mln li­stów, pa­czek oraz prze­sy­łek ku­rier­skich w ob­ro­cie kra­jo­wym i za­gra­nicz­nym mie­sięcz­nie. Aby ob­słu­żyć kon­trakt PGP pod­pi­sa­ła umowę z Ru­chem oraz In­Po­stem, które mają udo­stęp­nić swe kio­ski, agen­cje inne punk­ty awi­za­cyj­ne (np. w sa­lo­nach i skle­pach o róż­nych bran­żach) oraz sys­tem dys­try­bu­cyj­ny. W kraju ma być do­stęp­nych ponad 5 ty­się­cy ta­kich punk­tów.

  W wy­ni­ku tej zmia­ny od po­cząt­ku roku pro­ku­ra­tu­ry i sądy po­wszech­ne (a więc wszyst­kie oprócz Sądu Naj­wyż­sze­go, Na­czel­ne­go Sądu Ad­mi­ni­stra­cyj­ne­go i Try­bu­na­łu Kon­sty­tu­cyj­ne­go) będą ko­rzy­stać z usług PGP, która w razie nie­do­rę­cze­nia są­do­wej prze­sył­ki ad­re­sa­to­wi, bę­dzie mu wy­sta­wiać awizo z in­for­ma­cją o miej­scu od­bio­ru do­ku­men­tu. Bez zmian po­zo­sta­je pro­ce­du­ra do­rę­cze­nia – jeśli awizo z we­zwa­niem dwu­krot­nie nie zo­sta­nie ode­bra­ne, sąd w ra­mach tzw. do­rę­cze­nia za­stęp­cze­go uzna, że ad­re­sat jest pra­wi­dło­wo po­wia­do­mio­ny.

  Nad prze­tar­giem dla sądów i pro­ku­ra­tur w całym kraju czu­wa­ło Cen­trum Za­ku­pów dla Są­dow­nic­twa funk­cjo­nu­ją­ce przy Są­dzie Ape­la­cyj­nym w Kra­ko­wie. Jak pod­kre­śla­no, re­ali­za­cja kon­trak­tu bę­dzie cały czas mo­ni­to­ro­wa­na. – Wy­mo­giem za­ma­wia­ją­ce­go było dys­po­no­wa­nie przez wy­ko­naw­cę (PGP – red.) sie­cią pla­có­wek pocz­to­wych. (…) Wy­ko­naw­ca, co po­twier­dzi­ła rów­nież Kra­jo­wa Izba Od­wo­ław­cza, wy­ma­ga­nia te speł­nił – po­in­for­mo­wa­ła rzecz­nicz­ka re­sor­tu spra­wie­dli­wo­ści Pa­try­cja Loose. Pod­kre­śli­ła, że PGP, tak samo jak wcze­śniej Pocz­tę Pol­ską, obo­wią­zu­je usta­wa Prawo pocz­to­we, która re­gu­lu­je m.​in. od­po­wie­dzial­ność do­rę­czy­cie­la za prze­sył­ki oraz tryb jej do­cho­dze­nia w razie po­trze­by.

  O nowym do­rę­czy­cie­lu pocz­to­wym sądy i pro­ku­ra­tu­ry do­wie­dzia­ły się 19 grud­nia ze­szłe­go roku, gdy re­sort ro­ze­słał im in­for­ma­cję o za­war­ciu nowej umowy, a jed­no­cze­śnie trwa­ły spo­tka­nia grup ro­bo­czych, któ­rych celem było usta­le­nie zasad wza­jem­nej współ­pra­cy. – W wy­ni­ku tych roz­mów w dniu 23 grud­nia 2013 r. do jed­no­stek zo­sta­ła ro­ze­sła­na koń­co­wa in­for­ma­cja dot. re­ali­za­cji za­war­tych umów, która za­wie­ra­ła m.​in. sto­sow­ne pro­ce­du­ry dzia­ła­nia oraz listę opie­ku­nów przy­po­rząd­ko­wa­nych do każ­dej z jed­no­stek – po­in­for­mo­wał re­sort.

  Sę­dzio­wie, z któ­ry­mi roz­ma­wia­ła PAP na temat no­wych zasad wy­sy­ła­nia są­do­wych prze­sy­łek, na razie nie chcą wy­po­wia­dać się o spra­wie. – Musi minąć pół­to­ra mie­sią­ca, żeby wy­sła­ne z sądu we­zwa­nie do­tar­ło lub nie do­tar­ło, do ad­re­sa­ta. Potem bę­dzie­my oce­niać, czy do­rę­cze­nie jest sku­tecz­ne czy nie – po­wie­dział pre­zes sto­wa­rzy­sze­nia sę­dziów Iu­sti­tia Ma­ciej Strą­czyń­ski.

  Sę­dzia Anna Kor­win-Pio­trow­ska z za­rzą­du sto­wa­rzy­sze­nia sę­dziów The­mis rów­nież wstrzy­mu­je się z oce­na­mi. – Pewne obawy mamy, bo nie wiemy jak bę­dzie – do­da­ła. Wśród obaw wy­mie­nia taką, czy pra­cow­ni­cy punk­tów awi­za­cyj­nych do­cho­wa­ją na­le­ży­tej sta­ran­no­ści, by wydać pismo tylko oso­bie upraw­nio­nej, czyli ad­re­sa­to­wi lub jego peł­no­moc­ni­ko­wi. – Naj­waż­niej­sze jed­nak, jak lu­dzie za­re­agu­ją na tę zmia­nę i czy będą od­bie­rać ko­re­spon­den­cję z sądu, któ­rej nie do­star­czy Pocz­ta Pol­ska – do­da­ła.

  Po­dob­ne obawy w nie­ofi­cjal­nych roz­mo­wach wy­ra­ża­ją sę­dzio­wie z war­miń­sko-ma­zur­skie­go. Jak mówią, nie mają pew­no­ści, czy są­do­we pisma nie po­gi­ną w skle­pi­kach osie­dlo­wych lub kio­skach. Wska­zu­ją też, że za­bra­kło ja­kiej­kol­wiek in­for­ma­cji dla spo­łe­czeń­stwa.

  (KK)”
  —————————
  Onet

 142. Wosiu said

  A tu komentarz do powyższego:

  ” „Znalazłem w necie, przekażcie dalej:
  „Oto kilka faktów, o których zapomnieliście napisać: 1) Z KRS (można przejrzeć przez internet za darmo na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości) – właścicielem PGP SA jest spółka założona na Cyprze (100% akcji), przejęła akcje w marcu 2013 r., a we wrześniu spółka wygrała na szybko intratny kontrakt – przypadek? Oczywiście zysk z kontraktu ostatecznie trafi na Cypr, a nie do Polski, brawo! Jedynym kryterium przetargowym była cena, nie liczyła się infrastruktura, zatrudnianie pracowników? Skutek – przegrała PP, która zatrudnia na umowę o pracę, a wygrała firma-wydmuszka, która teraz na gwałt podpisuje umowy śmieciowe i robi łapanki na doręczycieli (można wygooglować, po wpisaniu Polska Grupa Pocztowa w Googlach wyskakują głównie … oferty pracy dla doręczycieli!). 2) Punkty odbioru są w takich miejscach, jak spożywczaki (w tym takie ze zwierzęciem w logo), domy pogrzebowe, sklepy rybne, sklepy z karmą dla zwierząt. Będziecie się legitymować, nie wiadomo przed kim. Może to będzie pani Basia, właścicielka kiosku, a może jej wnusio prosto z paki (pracownicy PP musieli być niekarani). Na listach napisane jest, skąd pochodzą (sąd,prokuratura), często wydział (np. rodzinny, karny, cywilny), są informacje typu: postanowienie, termin rozprawy. I do tego wszystkiego będą mieli dostęp przypadkowi ludzie z łapanki! Te listy to też całe tomy akt dla biegłych – to ma leżeć w kiosku! Kiosk się spali, akt nie ma, sprawy nie ma (ciekawe, kiedy dresy na to wpadną?). 3) PP, przy wszystkich jej wadach, pracowała zawsze w określonych, znanych godzinach. Ile razy widzieliście w kiosku kartkę „zaraz wracam” i zaraz potrafiło trwać kilka godzin? 4) Przetarg przygotowało utworzone przez JAROSŁAWA GOWINA (tak, tak, zapamiętajcie, komu to zawdzięczacie) centrum zamówień dla sądów i prokuratur, działające w Krakowie. Na potrzeby przetargu zrezygnowano z wymogu, że dowód odbioru ma mieć moc urzędową. 5) Jak przesyłki nigdy nie dostaniecie i w sądzie przegracie, to sobie piszcie reklamacje… na Cypr. A jak wyjdzie większa afera, to się spółkę-wydmuszkę zamknie. 6) Powaga sądu – list pomiędzy śledziami a puszkami ze szprotkami. Litości. 7) Bareja: „Tu jest kiosk, ja tu mięso mam!” („I frytki do tego…”, ups… list z sądu).” „

 143. Luxeuro said

  Rekordowa ilość lodu. Mimo to musimy płacić za CO2 i zmienić żarówki na te z rtęcią bo są lepsze.

  „Globalny powierzchnia lodu na morzu była największa jaka kiedykolwiek była zanotowana”

  http://stevengoddard.wordpress.com/2014/01/02/december-31-global-sea-ice-area-was-the-largest-ever-recorded/

 144. http://turystyka.wp.pl/gid,16294781,opage,2,title,Zamek-w-Korniku-najwiekszy-skarb-Wielkopolski,galeria.html#opinie

  To jest styl MAURETAŃSKI, przyniesiony przez polskich napoleończyków. I. takom obiektem w Europie Środkowej był odbudowany za Księstwa Warszawskiego zamek Kazimierza Wlk, który jako Pałacu Sejmowy w Lublinie wysadzili Rosjanie w r. 1719. II. zaś był przebudowany w tym stylu Krasny Dwór na wschodnim Mazowszu a III. jest Kórnik, skąd przejął tą architekturę najęty przez Działyńskiego Schinkel, a Działyński spopularyzował tą Architekturę w Anglii jako POLSKĄ.
  Kilkanaście lat temu znaleziono na ŚMIETNIKU krucyfiks, który okazał się jedynym opracowanym naukowo z serii dewocjonaliów z manufaktury w Limoges w Akwitanii w zamku gołuchowskim. Ponieważ Henryk I kazał zburzyć jedną z baszt Gołuchowa, żeby przebudować zamek na pałac, to znaczy, że Kolekcję Limogejską pozostawiła w Gołuchowie Agnieszka Meranka w r. 1229, skąd zabrał ją Hitler jako Łup Fuehrera i podarował Ewie Braun a ta podarowała kolekcję muzeum w Innsbrucku, skąd pochodziły Meranki.
  Krucyfiks wyrzucono do śmietnika by nie Infekował kolekcji, skąd zabrał go śmieciarz i sprzedał handlarzowi antyków, który wysłał go na aukcję w USA, gdzie zainteresowała się nim policja jako polskim artefaktem kulturowym.

 145. 25godzina said

 146. Panie Psiemislavius, żeby już uciąć ten temat i nie wprowadzać zamętu, pragnę tylko – w ramach jasnego określenia swojego stanowiska wyznaniowego – przytoczyć mądre i trafne słowa hinduskiego wolnomyśliciela Osho Rajneesha, że „wiara ukrywa twoją NIEWIEDZĘ”. Jeśli coś poznam i zrozumiem, to nie muszę dalej w to wierzyć, albowiem już to WIEM. Oczywiście nikt rozsądny nie neguje słów samego Jezusa ani jego ogromnej mocy kosmicznej, lecz każdy człek ambitny skłonny będzie zgłębiać ich ontologiczny sens, jak również eksplorować całą szerzej pojętą sferę nadzmysłową. Ja w tym względzie nie dopatrzyłem się u najsłynniejszego z mistrzów wniebowstąpionych naszych czasów ANI JEDNEGO KŁAMSTWA. Naturalnie eksperymentując z szóstym zmysłem, trzeba być bardzo mądrym, duchowo dojrzałym i cholernie uważać, albowiem wtedy zło atakuje człowieka „na chama”, podczas gdy DOBRO, którego tak wszyscy pragniemy i pożądamy, pozostaje wobec nas bardziej pasywne i to raczej my się do niego dobijamy i garniemy. W wyższych wymiarach kosmosu duchowego jest ono wszak tak niesamowicie pełne, perfekcyjne, doskonałe i wszechogarniające, że osobom pięciozmysłowym tego się wręcz nie da opisać, bo to tak, jak by ktoś próbował tłumaczyć kolory osobie niewidomej od urodzenia, ani też ziemski język nie dysponuje odpowiednim słownictwem w tym zakresie. W porównaniu ze sferami o których piszę, Ziemia to FEKALICZNY RYNSZTOK i tylko szkółka wychowawcza dusz ludzkich przed naszą akcesją w wyższe światy – i oto sens życia! Jakkolwiek dopóki żyjemy tutaj, winniśmy troszczyć się o sprawy ziemskie: wikt, schronienie, kraj, Naród i przede wszystkim Rasę, by nie zaprzepaścić jakże hojnie danego nam od Stwórcy piękna i twórczego geniuszu. 💡

 147. Psiemislavius said

  Jak się słucha hinduskich pogan, to nic dziwnego, że się wierzy w jakieś „moce magiczne”, w które w rzeczywistości są siłami demonicznymi.

 148. NICK said

  Ad. 146. Miałem nie czepiać P. Ost. I nie czepiam. Ale… Panie Gajowy!!! Trudno zdzierżyć. Nie widzę reakcji. Pana oraz innych – z tych Szanownych – Gajówkowiczów!!! Nie wiem co to oznacza. A dyskusje o oczywistych sprawach są stratą. Niedługiego czasu… .

 149. jowram said

  „Pielęgnujcie tę tradycję” powiedział ks. bp. Wiesław Szlachetka do przedstawicieli Gdańskiego Środowiska Tradycji Katolickiej, którzy złożyli mu życzenia oraz wręczyli upominki (m.in. stułę z wizerunkiem czterech ewangelistów) tuz po zakończeniu liturgii święceń biskupich w Archikatedrze Oliwskiej. Nowemu biskupowi pomocniczemu Archidiecezji Gdańskiej życzymy błogosławieństwa Bożego i owocnej posługi duszpasterskiej.

  https://www.facebook.com/versusdeum

 150. Psiemislavius said

  Poszperałem w temacie homoseksualizmu Michała Anioła i znalazłem taki oto krucyfiks:

  Chrystus jest bez opaski, obnażony całkowicie. Aczkolwiek rusofob Cejrowski w swoim programie podróżniczym, gdy był w Jerusalem, to twierdził, że tak było właśnie naprawdę: że Chrystus umierał na Krzyżu za nasze grzechy całkowicie nagi.

 151. Gwoli ścisłości, NIE JESTEM HINDUISTĄ, lecz religijnym wolnomyślicielem jak Osho i niezależnym badaczem swoich racji. Dystansuję się od wszelkich systemów wyznaniowych, podążając własną ścieżką indywidualisty, choć z pewną (dużą) dozą sympatii dla chrześcijaństwa i samego Jezusa. Trochę też do buddyzmu (medytacje-katharsis-samokontrola przepływu energii). Odrzucam natomiast cały politeizm hinduski jako dzieło żydowskie, niebezpieczne i mało efektywne, skupiając się na dotarciu do Najwyższego Boga-Absolutu, który jest czystą, skondensowaną Miłością i Perfekcją. Swoją walkę z systemem prowadzę nie tyle z nienawiści do podludzi, co właśnie z miłości dla zachowania naszego piękna i kreatywnego geniuszu dla przyszłych pokoleń, i dopiero gdy będziemy w pełni bezpieczni, to będzie można wyciągnąc pomocną dłoń suwerena-opiekuna wobec ras upośledzonych, żeby im też żyło się lepiej niż gdyby tam byli sami – mniej więcej na zasadzie pewnego oczernianego przez ZOG i lewactwo rozwiązania z chrześcijańskiego uniwersytetu Stellenbosch, czyli Apartheidu. Nomen omen symbol Burów – trystyka – trzy siódemki to symbol Boga! Niejako w opozycji do czartowskich 666.

 152. Rysio said

  Baaaaaaaaaardzo ciekawa strona do nauki j. angielskiego.

  😉

  https://www.gunthreadadapters.com/

 153. matirani said

  «Economics is not about things and tangible material objects; it is about men, their
  meanings, and actions. Goods, commodities and wealth and all other notions of conduct
  are not elements of nature; they are elements of human meaning and conduct. He who
  wants to deal with them must not look at the external world; he must search for them in
  the meaning of acting men»

  ¿Kto wie kto tak twierdzil?
  😉
  Macko

 154. PRAWDA O TADEUSZU MAZOWIECKIM – Tadeusz Mazowiecki, Icek Dikman; SUPER Detektyw – Kulist spiskowych wydarzeń, Nr 6/2013, s. 11-13

  TM, człowiek BEZ WOJENNEGO ŻYCIORYSU. Wiadomo tylko, że ojciec Bronisław był w działaczem Falangi, kierowanej w Płocku przez późniejszego biskupa Kaczmarka, którego GŁÓWNYM oskarżycielem za Bieruta był TM. Ten Brak Życiorysu jest dla mnie o tyle zrozumiały, że komuna Odmładzała niektórych agentów, żeby wersje o ich Poprzedniej działalności Zanachronizować. Tak miało być w przypadku matki Kanclerz Merkel, co WYKLUCZYŁO ją z towarzystwa gdańskiego Neptuna, gdyż w Niemczech takich czy innych pedofilia heteroseksualna była ze względu na Zdrowie Narodu NIEMOŻLIWA.
  W początku lat 90. moja siostra ZNISZCZYŁA zdjęcia mojej matki, co było w ramach akcji NISZCZENIA DOKUMENTÓW przez rząd TM. Było tam zdjęcie Tadeusza, które matka przywiozła z Lubelszczyzny a ja jedno zaniosłem do PAX-u w związku z książką o 27. Dywizji AK. Dywizja wycofywała się przed frontem z Wołynia na Lubelszczyznę kontrolowanym przez Polskę Niepodległą szlakiem Poleskim, który Niemcy mogli monitorować tylko lotniczo.
  W zdobytym przez 27. D.AK lotniku niemieckim w Sosnowicy stojący w nocy w lesie na warcie Krzak został podjęty przez podoficera niemieckiego, który zapytał go dziwnie WER DA? Krzak strzelił z półobrotu, żeby Zaalarmować, ale ramie mu Zdrętwiało. Lekarze chcieli amputować, ale ten kazał powiadomić mieszkającego w pobliżu Prawdzica, który przywiózł chirurga czerwonoarmijnego od Satanowskiego, który rękę Uratował. Potem Krzak leżał nas kilka tygodni, co dobrze pamiętam i która to komitywę przedstawiało rzeczone zdjęcie.
  TM pokazywał mi swoje zdjęcia jako żołnierza 27. D.AK, na których był w wieku Słusznym, choć był nazywany Krzaczkiem czyli jakby niepełnoletnim? Otóż to, że na żądania lekarzy Amputowania Ręki poniżej pachy kazał Wezwać Prawdzica świadczy, że Prawdzica ZNAŁ a mój ojciec mówił, że pod pachą miał tatuaż ESESMAŃSKI, czyli bardzo stary, bo od r. 1943 tatuowano Pod Językiem. Ojciec nie powiedział tylko SKĄD GO ZNAŁ.
  Ja wnoszę, że Krzak przyjechał do mego ojca w 1942 r. z propozycją przystąpienia Nowogródczańskiej Brygady Falangi do NSZ. Ponieważ Falanga była NIE Faszystowska a Chadecka to ojciec zapytał go o Doktrynę Polityczną: Jak się skończy wojna na Wschodzie? a gdy ten odpowiedział, że Pokojem w Brześciu Litewskim to ojciec miał pretekst do odprawienia go z powodu Niezgodności Doktrynalnej.
  Ten tatuaż Esesmański świadczy, że TM był komisarzem Adolfa Hitlera Bolesława Piaseckiego jako sygnatariusza des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS Wehrmachtu, podstawy prawnej Holokaustu. Aż do aresztowania przez UB k. Bełza BP Katował Komunistów, na podstawie kryterium JAK ŻYD TO MOMUNISTA, a potem siedział z moim ojcem na zamku Lubelskim, gdzie napisał list do Serowa, namiestnika Berii w Polsce, że likwidator państwa żydowskiego na Ukrainie Chruszczow też podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL jako Iwan Groźny z Treblinki apotem Katował Żydów.
  Wojna Ukraińska zakończyła się wzięciem przez LWP Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA więc Bierut uwolnił BP, który zrobił komisarzem tego złota Kardynała Wyszyńskiego. Wobec jednak wzrastającej pozycji Chruszczowa, który stawał się coraz bardziej Następcą Stalina, BP musiał się rozstać z TM, żeby rządzić Polską z Warszawy i Wrocławia, ale był to TANDEM na kapitale politycznym des Antikomunistischbefehls. TM przybrał nazwisko Icek Dikman: JA HOLOKAUST, KOMISARZEM HITLERA???
  Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Solidarności, mówił kilkakrotnie, że Mazowiecki, Michnik i Kuroń to potomkowie Estery, faworyty Kazimierza Wlk, która urodziła 2 synów. Mówił też, że Chadecja to KORUPCYJNA TECHNIKA WŁADZY, bo oparta na trójdemie: Kościół-Masoneria Żydzi. Kościół to WYWIAD, Masoneria KOŚCIŁ KORUPCJI a Żydzi KAPITAŁ KRYMINALNY.
  We Włoszech i Niemczech Żydzi ZAFUNDOWALI FASZYZM, który uwalniał ich od odium Kapitału Kryminalnego, natomiast w Polsce były dwie struktury Antykorupcyjne: Piłsudczyzna jako lewica patriotyczna i faszyzm Paderewskiego jako kapitał narodowy, toteż wpuszczenie przez mego ojca Falangi Hlonda i Sapiehy do NSZ byłoby ZAINFEKOWANIEM Szańca systemem Kościół-Masoneria-Żydzi: http://www.wandaluzja.com/?p=p_339&sName=antikomunistischbefehl

 155. Nemo said

  R.Tekieli o Owsiaku:

 156. http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=10401

  Piotr Makuch*
  Wawel, Babel i król Kirkous: wstęp do nowych badań nad najstarszymi nazwami i legendami krakowskimi
  WSTĘP

  (Piotr Makuch (ur.1976), absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego).
  ***
  Pisanie, że Kraków ma PONAD TYSIĄC LAT jest Aktem Odwagi wobec ogłoszenia kilka lat temu przez Anglików odkrytej w Dreźnie Europejskiej Atlantydy (5000-4800 p.n.e.) oraz zidentyfikowania przez archeologa niemieckiego Heinricha Kusche gęstej Siatki na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNYCH tuneli, które ja zinterpretowałem jako lochy zamkowe, co zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie.
  W tym świetle to Wawel ma NIE Tysiąc, ale PONAD 7 tysięcy lat, gdyż jest starszy od zamków jurajskich, które ja ZIDENTYFIKOWAŁEM jako greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, który był synem lub wnukiem wrocławskiego Pana. W czasach wczesnośredniowiecznych Wawel nie był zamkiem Królewskim a Biskupim, a Królewskim został po zarekwirowaniu przez Władysława III Łokietka na skutek zburzenia przez Jana Luksemburskiego zamku Królewskiego GARGAMELL na Bialanach.
  Takich zagadek jest zresztą w Polsce KILKA. Nazwa Kraków pochodzi zaś od Kroka z Pragi, który wypędził znad górnej Wisły młodszego brata Chronosa, który na żądanie matki wykastrował ojca. Z Babilonem, czy raczej zbudowaną przez Hamurabiego wieżą BABEL, to mogą mieć coś wspólnego Kaszubi, którzy w XVI w, p.n.e. zdobyli Babilon jako Kasyci.
  Nie mogę sobie dać rady z bitwą pod Drohiczynem w r. 1264. Ciągle wraca do mnie taka spekulacja: Ordon-Mendog-Mengke, po złożeniu Korony Wielkiego Chana Mongołów powrócił do Europy i najechał Małopolskę, którą spustoszył straszliwie ustanawiając granicę z Polska na Wiśle i Wisłoce. Po jego śmieci Daniel Romanowicz chciał przejąć spadek po nim więc wyprawił się na Litwę, skąd wracał przez Drohiczyn, gdzie napotkał starego kumpla, Bolesława V Wstydliwego, który go Zabił i pochował w ZŁOTEJ trumnie pod mongolskim imieniem KUMAT (?).
  Gdyby ktoś miał mądrzejszy wniosek do Przywrócenia granicy na Niemnie i Bugu to byłbym zobowiązany.

 157. Nemo said

  Putin Człowiekiem Roku MaxTV – Max Kolonko Mówi Jak Jest

 158. osoba prywatna said

  Re 139
  Pan wysłał maila, a ja pieniądze.
  Cóż, najwyżej będę stratny.

 159. Brat Dioskur said

  Pamietam jak przed Swietami na hol.portalach rozgorzala dyskusja nad otwarceim rynkow pracy Unii dla Bulgarow i Rumunow.Kreslono katastrofalne scenariusze z zalewem Holandii przez cyganskie hordy. Przypomniano oczywiscie kazus Polakow ,ktorzy w liczbie cwierc miliona przybyli do Kraju Tulipanow.Konkluzja byla zgodna : zza Odry i Nysy mozna sie tylko spodziewac Barbarii,…..skad wlasnie wrocilem i zabralem sie za przeglad wydarzen w cywilizowanej i kulturalnej Holandii.Obecnie panuje w niej moda na obwiazywanie kotow fajerwerkami
  zapaleniu lontu i rozkoszowanie sie powstalym obrazem oszalalego z bolu i przerazenia zwierzecia.Naturalnie zadne z nich tej zabawy nie przezylo a policja bezskutecznie szuka sprawcow.Przy tym wiadomosc,ze w Holandii gminy szukaja na prozno kandydatow na radnych wydaje sie tak bananlna ,ze dopeiro po dojrzalym namysle postanowilem ja zamiescic . Oczywiscie dla polskiego ” rynku ” jest to szokujace: taaaaaka kasa!

 160. Ad. 154:
  Mazowiecki wszedł z Ideologii, Kultury, Finansów i Gospodarki do Polityki dzięki artykułowi: ANTYSEMITYZM LUDZI ŁAGODNYCH I DOBRYCH, Więź, 5/2013. Był to Wstrząs, gdyż antysemityzm traktowano – tak jak obecnie – za przejaw Nieudacznictwa i Upośledzenia umysłowego, a tu nagle znalazł się ktoś, kto Upomniał się o miliony Uczciwych Polaków OSZALBIERZONYCH przez Holokaustów. Dla Wyciszenia sprawy dano Mazowieckiemu mandat poselski, jaki Piasecki otrzymał dopiero 4 lat później.

 161. 25godzina said

 162. gen said

  Boston oszustwo:

  http://nodisinfo.com/Home/fake-bombing-victim-sydney-corcoran-busted-drizzling-fake-blood/

  Rosja zamach Mossadu

  http://nodisinfo.com/Home/mossad-strikes-russia-pay-back/

  Bułgaria sprawka Mossadu

  pirotechniczny zamach

  komputerowa losowa twarz nieistniejącego zamachowca

  http://nodisinfo.com/Home/bulgaria-bus-bombing-hoax/

  http://nodisinfo.com/Home/mossads-dirty-tricks-bulgarian-bus-bombing-hoax/

  http://nodisinfo.com/Home/zionist-israels-proxy-death-squads-slaughter-80-innocents-syrian-town/

  http://nodisinfo.com/Home/global-powers-fukushima-cover/

 163. Psiemislavius said

  http://www.pch24.pl/kolejna-profanacja-na-podkarpaciu,20321,i.html – kolejna profanacja.

 164. Udało mi się rozwiązać BITWĘ POD DROHICZYNEM W R. 1264. W r. 1263 było w Briańsku wesele bratanka Daniela Romanowicza Włodzimierza z córką księcia briańskiego Romana Olgą. Orszak weselny płynął tysiąc km Prypecią, Dnieprem i Desną na co patrzył złym okiem z Nowogródka Mendog, który – gdy flotylla Weselna zbliżała się do Briańska – postanowił tez udać się na Wesele ze SWĄ ARMIĄ.
  Gdy armia litewska była pod Briańskiem to wyszedł naprzeciw niej ZBROJNIE Roman Briański, ale wówczas Mendog został zamordowany z 2 synami przez swego wielmożę Dowmonta. Huczne Wesela okazało się więc intrygą Daniela Romanowicza obliczoną na przejęcie Litwy.
  Władzę w Nowogródku przejął marszałek Mendoga Trojnat, który kazał zaraz zamordować księcia Połockiego Tewtywiła jako uczestnika spisku, ale wkrótce sam został zamordowany przez 4 koniuchów Mendoga – a dynastia Jagiellonów wywodziła się od KONIUCHA. Jeden z tych Koniuchów, Wojsiekł, zajął przy pomocy drużyny z Pińska Nowogródek, gdzie był skarbiec Mendoga, a potem wszedł na Litwę WITANY jako Spadkobierca Mendoga. Wiadomo, że Wojsiekł mógł zająć Litwę DZIĘKI chorobie Daniela – czyli że Wojsiekł był posadnikiem Daniela, po którego śmierci został Królem Litwy.
  Temu przyglądali się Tatarzy, którzy – zgodnie z doktryną mongolską – nie wtrącali się do walk feudalnych, ale gdy Bolesław Wstydliwy z Krakowa naruszył granicę mongolsko-polską na WIŚLE to marszałek mongolski w Moskwie Kuramsa interweniować MUSIAŁ, i sojuszu z wodzem Jadźwingów Komatem zaatakował oblegającego Drohiczyn Bolesława. Kuramsa i Komat polegli, co przesunęło granicę polsko-mongolską z Wisły na Niemen i Bug.
  Bolesław pochował Komata w ZŁOTEJ trumnie w katedrze drohiczyńskiej.

 165. Rysio said

  UFO istnieje !!!

 166. wi42 said

  O Krymie, Sewastopolu I nie tylko – dobry, ciekwy film (40 min.):
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=40068

 167. Listwa said

  @ 146 Ostbaltisch

  Jesli juz zajmujesz się badaniem i odkrywaniem to Psiemislavius ma racje i „mądrze prawi”, posłuchaj go.
  Gdyby to było prawdziwe : “wiara ukrywa twoją NIEWIEDZĘ” to jak możnaby było uczyć się historii? A chyba nie zaprzeczysz, że wychodząc od wiary w pradziwość (od rzetelnej osoby lub źródła) przekazu poznajesz prawdę o wydarzeniach z przezłosci.A co za sens czytania odkrywania, badania jesli do prawdy nie dotrzesz? I zginiesz na końcu?

  Trzy jednocześnie występujące i przenikające sie aspekty wiary Katolickiej:
  Wiara w Kościele Katolickim jest czymś innym od powszechnego rozumienia.
  Wierze że Bóg jest.
  Wierze że prawdą jest co Bóg do nas mówi.
  Wierze to przyjmuję za swoje to, co Bóg do nas mowi.

  W kościele Katolickim wiara jest tylko tam gdzie sami nie możemy odkryć prawdy, co do reszty to rozum, trzeźwe myślenie, wiedza.
  Nie przegraj ,byłaby szkoda!

 168. AniaK said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15234656,Tusk__Bede_rozmawial_z_Cameronem__Nikt_nie_ma_prawa.html#BoxWiadTxt

  Nie wiem czy pan premier w ogóle jest w temacie zasiłków rodzinnych w naszym kraju. To jest dopiero kpina z Polaków. Stanowisko pana Camerona w tej sprawie jest na pewno nie na rękę dla wielu osób pracujących za granicą, ale on działa przede wszystkim w intereswłasnego państwa i trudno mu odmówić logiki. Pomoc tak, pod warunkiem że dziecko zamieszkuje w kraju który tej pomocy udziela. Najlepiej wypchać młodych za chlebem do pracy za granicę, rozbić rodziny, a obce państwa niech się zajmą ich dziećmi pozostałymi w kraju. I kilka problemów z głowy. Bezrobocie rozwiązane, dzieci nasze na utrzymaniu sąsiadów. Może i niezła kombinacja ale zero honoru. Jestem pod wrażeniem tupetu pana premiera. Może nieładnie ze strony pana Camerona wytykać tak niektórych palcami, ale nie można zabronić robienia im statystyk. A że ich statystyki kompromitują nasz rząd, to faktycznie bardzo przykra sprawa.

 169. AniaK said

  ….ale on działa przede wszystkim w interesie własnego państwa

 170. jaszmija said

  Prawie się popłakałem ze śmiechu 😉

 171. JO said

  Drogi Panie Gajowy.

  Z przyjemnoscia i satysfakcja chce przekazac wiadomosc o tym co sie dzieje w Rosji. – podrozujac po Europie w Anglii Spotkalem Rosjanina, ktory swa obecnoscia w Wiekiej Brytanii mnie zdziwil. Spytalem sie wiec, czemu wyjechal i pracuje w tym Kraju.

  On odpowiedzial, ze w Rosji Jest Prawo, ktore zabrania chodzic Mezczyznom za reke sie trzymajac. Nie mozna mezczyznom publicznie sie calowac. Moj rozmowca okazal sie Gejem, ktory z Innym „Niemickim Rosjaninem” wyjechal z Rosji bo w Rosji „Zyc sie nie da Gejom”. Oni zwrocili sie do Rzadu Wiekiej Brytanii o Wize, ktora dostali. Poskarzyli sie Krolowej Anglii, ze nie moga Zyc w tej Putinowskiej Rosji swobodnie uczac innych jak byc Gejem a oni chcieli by Zyc publiczjnie jako Geje i zaadoptowac w przyszlosci DZIECI;.

  Rzad Angielski z radioscia Przyznal im Wizy.

  Moj Rozmowca powiedzil, ze w Rosji jest zamordyzm, Ze mezczyzni musza isc do Wojska Obligatoryjnie i moga byc wyslani w niebezpieczne miejsca do Walki z Muzeumanami – Terrorystami w Czeczenii, gdzie Muzeumanie atakuja Rosjan i Rosje..

  W tej Putinowskiej Rosji Panuje Religia Ortodoksyjna i teraz kazdy Biega do Cerkwi a co gorsza, teraz jak Praga ludzie kupuja Relikwie Swietych i panuje w Rosji Ruch, ktory Adoruje Swiete Relikwie, jednym slowem Rosjanie powariowali wlacznie z Mpojego Rozmowcy 18 letnia Siostra , ktora wyszla za 100 procentowego Rosjanina w Moskiewie i o zgrozo wg mojego rozmowcy ona jest w ciezy i chce Rodzic Rosyjskie Dzieci.

  Putin stosuje Tricki i daje Wielodzietnym Rodzinom Dotacje za ktore mozna kupic lub wybudowac Dom a nawet dostac za darmo Gospodarstwo Rolne…

  Panie Gajowy, Dzis jestem b wesolo usposobiony, uslyszalem Muzyke dla Mych Uszu.

  Moze jeszcze nie jest Wszystko starcone ?? 🙂

  Powiedzial mi tez, ze Rosjanie nie lubia multikultury i nie ni elubia Obcych. Jednak jest sytuacja taka , ze na Syberia przedostaje sie olbrzymia ilosc Chinczykow i to dla mego rozmowcy jest dobry symptom, choc z drugiej strony Putin obsadza wojskiem cala Syberia w Tym od Polnocy i zatopil Rosyjska Flage na najdalczym Polnocnym Cyplu Roski jako Symbol , ze to Rosyjska ziemia oraz o zgrozo, byduje Flote Okreto podwodnych Atomowych a ludzie w Rosji , ktorzy za Jelcyna nie mieli ani zlotowki pensji dzis, za zarobione pieniadze moga kupowac Rosyjskie Samochody jak Rozmowcy Mama.

  Niemniej w Rosji9 panuje Krupcja, zamordyzm i mozna kupic Dyplom za pieniadze jakiejkolwiek Uczelni :))))

  Boze Blogoslaw Rosje i Putina

  JO

 172. sarthois said

  AD171

  Ten Putin, to zaczyna mi sie podobac. Odbudowuje Rosje jak za cara. Zamordyzm? – to nam łacinnikom tak sie wydaje.
  Rosja – to cywilizacja Turanska. Narod lubi miec silnego wodza i nie wazne, ze to czasem boli, ale Rosjanin ma wladce, ktory go obroni, a wie o tym bo widzi jak wladca podporzadkowuje sobie ludy ościenne…

  Podoba mi sie w nim to, ze jest konsekwentny – nie znosi nalecialosci komunistycznych… Korupcja itp.? – to plynie w rosyjskiej krwi…. Najwazniejsze nie dac sie zlapac…

  Gdyby tak porownac – kraje postkomunistyczne i co gorzej – wraz z bylym „zgnilym” kapitalistycznym Zachodem wlacznie – z dzisiejsza postkomunistyczna Rosja to ona pokaze sie na niebiesko a reszta na czerwono jak kiedys ZSRR.

  Podczas gdy Rosja odradza sie w swojej carskiej swietnosci i to nie tylko na swoich terenach ale w calym swiecie… centrum Paryza… i gdzie jeszcze…??? – reszta Europy zapada sie w komunistycznej zgniliznie wyrzekajac sie wlasnej tozsamosci.

  Putin moze sie smiac prosto w twarz tym rzadzacym, ktorzy zaprowadzaja komunistyczny porzadek z ta roznica, ze nie tak jak w ZSSRR na gorze ma byc czlowiek…. ale ma byc: karta praw (czlowieka, zwierzecia, wszystkiego…) dyrektywa itd, by zarzadzac w stylu Dzierzynskiego – dajcie czlowieka a ja znajde na niego paragraf.

  Prowadzaja swoje narody na smietnisko cywilizacyjne, gdzie grzebia i wyciagaja juz smierdzace zwyczaje, nawyki itd odrzucone przez nasza cywilizacje – czyszcza je i wynosza do poziomu wartosci ktorymi spoleczenstwa maja sie upajac i szczycic…. jak np pedalstwo i inne zboczenia.
  Putin metodami cywilizacji Turanskiej, umacnia wladze, umacnia Rosje w swiecie.

 173. bemek said

  Nie tędy droga. Hitler doprowadził do zagłady miliony „swoich” niemców, prawdopodobnie w większości Słowian w szeregach wermachtu.
  Należy odnowić więzi społeczne i rodzinne, władza ma pochodzić z mądrości chłopów wyrosłych z ziemi, a nie wątpliwych, zachłannych pragnień jednostek. Nie piszę tu konkretnie o Putinie, bo może jego stanowisko jest właśnie takie chłopskie, ale o większości jednostek wystawionych na piedestał przez elity czyli tych, kierujących z tylnego fotela.

 174. osoba prywatna said

  Ivan Rebroff – Вечерний звон

 175. Rysio said

  Why Do They Hate Him?

  By Stephen W. Carson
  December 19, 2002

  An article by John Yatt from the Guardian of December 2, 2002 attacks Tolkien’s The Lord of the Rings with amazing hostility. He not only dismisses the book as “a fake, a forgery, a dodgy copy” but he also attacks it as harmful, “The Lord of the Rings is racist.” He ends with this judgement, “Strip away the archaic turns of phrase and you find a set of basic assumptions that are frankly unacceptable in 21st-century Britain.”

  This kind of hostile reaction is neither unique to John Yatt nor unique to our time. It’s been going on since The Lord of the Rings was published in 1954—5 in the U.K. and 1965 in the U.S. Tom Shippey writes in Tolkien: Author of the Century that “In 1956 Edmund Wilson, then doyen of American modernist critics, had dismissed The Lord of the Rings as ‘balderdash’, ‘juvenile trash’, a taste which he thought was specifically British (…a prophecy about to crash in flames as the American market conversely took off).” (p. 307) Shippey notes a “general phenomenon of intense critical hostility to Tolkien, the refusal to allow him to be even a part of ‘English literature’, even on the part of those self-professedly committed to ‘widening the canon’.” (p. 305)

  I had the good fortune to attend a lecture by Tom Shippey after having read his recent book on Tolkien. He is now a professor at St. Louis University and is also, by the way, an informative and hilarious speaker. During the Q&A, I read out a few phrases from John Yatt’s article and asked Shippey to talk more about why Tolkien continues to get these hostile reactions from the literary establishment.

  Shippey’s first response was “They’re bastards!”

  There is a historic conflict, he argues, between the literati, products of departments of English literature and philologists like Tolkien and Shippey who used to be from departments of English (Anglo-Saxon) language. Tolkien felt that to understand literature, one ought to understand the language, the roots and history of the words used. His works of fiction derive from this very approach to literature (Shippey’s book discusses this extensively), and he has inspired a whole new genre of literature, “fantasy”. As Shippey points out, in the academic arena the English literature world won and departments of English language are no more to be found. “The misologists [haters of the word] won, in the academic world; as did the realists, the modernists, the post-modernists, the despisers of fantasy.” (p. xvii)

  Yet, Tolkien has had the last laugh, “But they lost outside the academic world. It is not long since I heard the commissioning editor of a major publishing house say, ‘Only fantasy is mass-market. Everything else is cult-fiction.’ (Reflective pause.) ‘That includes mainstream.’ He was defending his own buying strategy, and doubtless exaggerating, but there is a good deal of hard evidence to support him. Tolkien cried out to be heard… he found listeners, and they found whatever he was saying worth their while.” (p. xvii)

  What is meant by the “literati”, these folks who consider themselves the arbiters of what English literature is? Shippey talks about this in the context of the critical reaction to the polls in the late 1990s that controversially named Tolkien’s The Lord of the Rings the greatest book of the century. “These results were routinely and repeatedly derided by professional critics and journalists (the latter group, of course, often the products of university literature departments). Joseph Pearce opens his book [Tolkien: Man and Myth] with Susan Jeffreys, of the Sunday Times, who on 26th January 1997 reported a colleague’s reaction to the news that The Lord of the Rings had won the BBC/Waterstone’s poll as ‘Oh hell! has it? Oh my G-d. Dear oh dear. Dear oh dear oh dear’. This at least sounds sincere, if not deeply thoughtful; but Jeffreys reported also that the reaction ‘was echoed up and down the country wherever one or two literati gathered together’. She meant, surely, ‘two or three literati’, unless the literati talk only to themselves (a thought that does occur); and the term literati is itself interesting. It clearly does not mean ‘the lettered, the literate’, because obviously that group includes the devotees of The Lord of the Rings, the group being complained about (they couldn’t be devotees if they couldn’t read). In Jeffrey’s usage, literati must mean ‘those who know about literature’. And those who know, of course, know what they are supposed to know. The opinion is entirely self-enclosed.” (p. xxi)

  The literati are not just humble scholars of English literature. They want to control what is considered English literature, to some degree past literature, but particularly the present and future. The success of Tolkien’s books drives them crazy because it shows that they do not control what literature is. Readers do. Shippey writes, “This is probably at the heart of the critical rage, and fear, which Tolkien immediately and ever after provoked. He threatened the authority of the arbiters of taste, the critics, the educationalists, the literati.” (p. 316)

  Tolkien was a literary entrepreneur, breaking many literary conventions, completely flouting the conventional ideas of “what sells”, and yet outselling all the favored sons of the literary establishment. These literati are would-be central planners. No wonder that we often find them rather annoying (or just irrelevant) and find Tolkien and his work to be heroic and inspiring. The metaphor I’m using here for Tolkien of a literary “entrepreneur” isn’t purely metaphor. After all, Shippey estimates that the publisher Stanley Unwin has made about a billion pounds and the Tolkien estate another billion pounds on the Lord of the Rings. Unwin thought that The Lord of the Rings wasn’t going to make any money so he had Tolkien pay for part of the publishing costs and split the profits 50/50. Oops!

  There are other reasons that the literati hate Tolkien. Tolkien completely rejected the Modernist movement which has been unquestioned orthodoxy among the literati. Tolkien’s priorities and themes were not that of the literary establishment.

  Shippey further argues that the literary establishment, by any objective measure, is failing. He says that if they were a business, they would have gone out of business a long time ago. The number of students going for degrees in English literature is falling drastically relative to the population. I can personally attest to this negative effect of the literary establishment. When starting college, I was torn between majoring in Computer Science and majoring in English literature. I ended up majoring in Computer Science and minoring in writing. Part of the reason is that I had read some modern literary criticism and I thought it was rubbish. I didn’t want to spend 4 years “learning” their politically correct, unperceptive literary theories. If I could have studied under Tolkien or someone like him, I would have gone for it like a shot.

  Thus, Tolkien’s ongoing (and, with the films, increasing) popularity contrasts painfully with the increasing irrelevance of the literati and their favored literature.

  Why Do We Love Him?

  Tolkien stands in stark contrast to the socialist-leaning, Modernist, elitist literati that hate him so much. As Mingardi and Stagnaro have demonstrated, Tolkien understood that socialism was unworkable and made little distinction between “left” and “right” socialism. Shippey notes that the literary coterie that “ruled and defined English literature at least for a time, between the wars and after World War II… were committed modernists, upper class, often Etonians, often professed Communists, often extremely rich, well-entrenched as editors and reviewers in the literary columns.” (p. 316) In another article, Mingardi and Stagnaro show that far from being a statist as so many of the literati were throughout the 20th century, Tolkien identified himself as an anarchist (of the private property sort, not the socialist, bomb-throwing sort).

  Furthermore, he commits a cultural/political crime that for our socialist literati is unforgivable. He likes the middle class and writes about them affectionately in the guise of the Hobbits. No sense of alienation! No sense of looking down on the middle class snootily from a lofty vantage point! Unforgivable!

  Shippey discusses this particularly in his discussion of The Hobbit, the prequel to The Lord of the Rings, “Bilbo is then defined from the start by time, class, and culture. He is English; middle class; and roughly Victorian to Edwardian. Hobbits in general will prove to be all these things even more definitely than Bilbo, except that some of them will be working class (the Gamgees), though none quite reach the upper class, not even the Tooks and Brandybucks.” (p. 11) The Hobbits, then, in their adventures in the rest of Middle Earth which they really know very little about except through legends stand in for Tolkien’s readers as they join the Hobbits in trying to figure out this odd world where wizards, dragons and orcs are not just legends but real and dangerous. As the films and books make clear, the hobbits in their own, humble way become the heroes of the tale. This demonstrates Tolkien’s affection for his own roots, “Tolkien indeed had nothing against middle-class Englishman, for he was one himself: and, unlike so many of the English-speaking writers of his time, Lawrence, Forster, Woolf, Joyce, he did not feel in any way alienated, nor have any urge to reinvent himself as working-class, non-English, in internal exile, or any other glamorous pose. It is one reason why he has never found any favour with the determinedly cosmopolitan British intelligentsia.” (p. 11)

  Another difference with most of the literati of his time is that far from being militantly atheistic or aggressively secular, Tolkien was a staunch Catholic. He played a key role, in fact, in the conversion of C. S. Lewis to Christianity. This, by itself, has created no end of trouble for the literati as Lewis’ fiction and apologetic works continue to offer a reasoned and popular defense of beliefs that the modernists had thought safely dismissed as reactionary, backwards and Medieval a long time ago. Shippey makes clear that The Lord of the Rings is not directly a Christian work. Middle Earth is set in a time long before Christ, though the “pagans” in Tolkien’s world are rather virtuous pagans, not practicing human sacrifice for instance. What Shippey does not say, though, is what isn’t in Tolkien’s work as a result of his very orthodox Christianity and his anti-Modernist stance. Unlike, say, Marion Zimmer Bradley’s torturous feminist retelling of the King Arthur myth, The Mists of Avalon, Tolkien’s work is not a thin veil for modernist, politically correct preoccupations.

  In fact, reading The Lord of the Rings, one gets the impression (which I gather is quite correct) that Tolkien was perfectly comfortable with older things and deeply suspicious of the brutal drives toward modernization that characterize the Left and, now, the Neoconservatives with their plans to bomb various peoples into the 20th century. Our modernist elite is obsessed with being modern. There are few curses more lethal from these folks than that you are a reactionary, a throwback, standing in the way of progress. Needless to say, the happy LRC crew must surely be about as “reactionary” as they come… Even gladly using the label “paleo” to distinguish ourselves, which simply means “ancient”.

  But to delve deeper into why many of us have responded so deeply to The Lord of the Rings, I must explain Shippey’s brilliant, and I believe original, analysis of 20th century literature. He begins his book with this sentence, “The dominant literary mode of the twentieth century has been the fantastic.” (p. vii) His list of examples already begins to make his case, “when the time comes to look back at the century, it seems very likely that future literary historians, detached from the squabbles of our present, will see as its most representative and distinctive works books like J.R.R. Tolkien’s The Lord of the Rings, and also George Orwell’s Nineteen Eighty-Four and Animal Farm, William Golding’s Lord of the Flies and The Inheritors, Kurt Vonnegut’s Slaughterhouse-Five and Cat’s Cradle, Ursula Le Guin’s The Left Hand of Darkness and The Dispossessed, Thomas Pynchon’s The Crying of Lot-49 and Gravity’s Rainbow. The list could readily be extended, back to the late nineteenth century with H.G. Wells’s The Island of Dr. Moreau and The War of the Worlds…” (p. vii)

  Why has the fantastic as a literary mode been used so many times and produced such popular books? “A ready explanation for this phenomenon is of course that it represents a kind of literary disease, whose sufferers — the millions of readers of fantasy — should be scorned, pitied, or rehabilitated back to correct and proper taste. Commonly the disease is said to be ‘escapism’: readers and writers of fantasy are fleeing from reality. The problem with this is that so many of the originators of the later twentieth-century fantastic mode, including all four of those first mentioned above (Tolkien, Orwell, Golding, Vonnegut) are combat veterans, present at or at least deeply involved in the most traumatically significant events of the century, such as the Battle of the Somme (Tolkien), the bombing of Dresden (Vonnegut), the rise and early victory of fascism (Orwell). Nor can anyone say that they turned their backs on these events. Rather, they had to find some way of communicating and commenting on them. It is strange that this had, for some reason, in so many cases to involve fantasy as well as realism, but that is what has happened.” (p. viii) He later adds C.S. Lewis, T.H. White and Joseph Heller to the list. (p. xxx)

  Why have these fantastic books connected so much better than most of the literature in the modernist canon? The modernist novel has a marked tendency to be very inner directed. Tom Wolfe comments on this hilariously in his essay “My Three Stooges” in which he critiques the excessive inwardness in the works of modernist darlings John Updike, Norman Mailer and John Irving. But Tolkien, and many of these other authors of fantastic novels, are oriented differently, “…although [Tolkien’s] concern and the concern of the authors I mention is not with the private and the personal (the themes of the ‘modernist’ novel), but with the public and the political, it should be obvious that to all but the sheltered classes of this century, the most important events in private lives (and even more, in deaths) have often been public and political.” (p. xxxi)

  Shippey is more blunt later in his book about what these „traumatized authors” were all dealing with, “Most of these authors, then, had close or even direct first-hand experience of some of the worst horrors of the twentieth century, horrors which did not and could not exist before it: the Somme, Guernica, Belsen, Dresden, industrialized warfare, genocide. Their very different but related experiences left all of them, one may say, with an underlying problem. They were bone-deep convinced that they had come into contact with something irrevocably evil. They also… felt that the explanations for this which they were given by the official organs of their culture were hopelessly inadequate, out of date, at best irrelevant, at worst part of the evil itself.” (p. xxx)

  Thus, bringing our focus back to Tolkien, we find the other meaning of Shippey’s title, “Tolkien: Author of the Century”. Not just might he be the most important author of the century, but he was, despite the fantastic setting of his fiction, very much an author of the 20th century. We respond to Tolkien, in part, because he is wrestling with the horrors of our century in a very deep way. Thus his literary approach is in line with his anarchism that rejected both left and right socialism. Tolkien was not interested in the half measures that went over so well with the literati time and time again: „No, no, it must be Left socialism, not Right socialism”; „No, it must be Democratic socialism, not totalitarian socialism.” Tolkien saw, as many of these other authors saw in their own way, that we were facing radically destructive evil and that we must be radical in our approach to understanding it.

  The theme of The Lord of the Rings is that the Ring, the ring of power that is so tempting, must be resisted. If it is not resisted than the individual who gives in becomes a ringwraith. “…people make themselves into wraiths. They accept the gifts of Sauron, quite likely with the intention of using them for some purpose which they identify as good. But then they start to cut corners, to eliminate opponents, to believe in some ’cause’ which justifies everything they do. In the end the ’cause’, or the habits they have acquired while working for the ’cause’, destroys any moral sense and even any remaining humanity. The spectacle of the person ‘eaten up inside’ by devotion to some abstraction has been so familiar throughout the twentieth century as to make the idea of the wraith, and the wraithing-process, horribly recognizable, in a way non-fantastic.” (p. 125)

  No wonder we love Tolkien so much! In an extremely original and artistic book, he gives us a vision that we are longing for. Not another variation on the themes that gave us the horrors of the 20th century, but a principled refusal to play the game of power at all. In Tolkien’s moving vision, the good comes not by massive righteous slaughters and crusades to stamp out badness but by the strength of will of “small” people to protect the ordinary, beautiful things of family and home and to resist the temptation to use power to do it.

  Seen in this light, Tolkien’s book has a powerful and very relevant message for those of us who are Hobbits in a world controlled by wraiths. No matter how dark it gets, don’t give up hope. Stay true. Have courage. Help may come from unexpected places.

  Stephen W. Carson [send him mail] works as a software engineer, studies Political Economy at the graduate level at Washington University and works with inner city children in St. Louis through a ministry of his church. See his reviews of Films on Liberty.

 176. Fran SA said

  Tak sie jakos dziwnie sklada, ze Tolkien przyciaga informatykow i inzynierow i w ogole mozna go zaliczyc do ‚chlopiecej’ lieratury. Ahoj, przygodo!
  Slabiej natomiast przyciaga humanistow. Nie umiem tego wyjasnic.

 177. Psiemislavius said

  Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w filmiku Kolonki o Putinie nad rosyjskim, dwugłowym orle jest radziecki pentagram z sierpem i młotem?

 178. Kar said

  re:177

  ..rzady sie zmieniaja, a klamstwa wciaz te same

 179. Luxeuro said

  Ciekawa informacja o Funduszu Złote Melony

  „Dziś z rana przywitał mnie na portalu WP wywiad z Owsiakiem. Jest naprawdę niezły. Oto domaga się Owsiak Jerzy, by zmienić człowieka pełniącego obowiązki rzecznika praw dzieci. Uważa, że najlepiej na to stanowisko nadawałaby się Dorota Stalińska. Ona – mówi Owsiak – jest jak taran. To prawda, Stalińska jest jak taran. Stalińska jest uosobieniem tego co w matkach i w kobietach w ogóle jest najgorsze. Śledziłem swego czasu przygody Stalińskiej i jej syna, opisywane przez tenże portal WP. Pokazywali tam zdjęcia, które można by podpisać hasłem: tak wygląda mężczyzna zdeprawowany i zniszczony przez matkę wariatkę. ”

  http://coryllus.pl/?p=911

  Oto Dorota Stalińska która świetnie by pasowała do grupy Pussy Riot

 180. NICK said

  Ad. 177. To samo pytanie,

 181. Siggi said

  @ 177 i 180.
  Wąpliwości wyjaśni tylko nazwisko – imie grafika i z jakich stron świata pochodzi,ktory jest akurat autorem tegoż…

 182. barryack said

  http://www.freerepublic.com/focus/f-bloggers/2704560/posts

  Is Barack Obama AKA Barry Soetoro?

  Barry Soetoro przybrał pseudonim Barack Obama?

  http://freedomoutpost.com/2013/07/barry-soetoro-aka-barack-obama-disappears-from-dc-voter-registration-site-following-exposure-by-bloggers/

  http://freedomoutpost.com/2013/07/bombshell-barry-soetoro-is-registered-to-vote-in-washington-d-c-and-barack-obama-still-votes-in-illinois/

 183. http://historia.wp.pl/wid,16306475,wiadomosc.html
  SB WYKORZYSTAŁA PRZESTĘPCÓW DO KRADZIEŻY NIEMIECKIEGO ZŁOTA. KULISY OPERACJI „ŻELAZO”

  To Jest ZGRYWA, gdyż w 1991 r. Mieczysław Janosz skarżył się w Komitecie Pamięci Ofiar Stalinizmu, że SB ODDAŁO MU TYLKO 120 KG ZŁOTA czyli 1/10 – z czego wynika że Rościł do 1200 kg złota: http://www.wandaluzja.com/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii – a ja byłem ostatnim z politycznych asekurantów Janosza.
  Złoto to LEGALIZOWANO Napadami na Niemców. Napadano na Niemca i zabierano mu 50 kg złota a Niemiec NIE SKARŻYŁ SIĘ. Katarzyna II wezwała Wysłużoną damę Młodego Dworu i powiedziała: Zgwałcił cię ten polski panicz, powiedz mi jak to było? na co Ta: Modlę się, żeby to się powtórzyło… Książę Czartoryski mówił potem, że mężczyźni Młodego Dworu podzielili się na 3 części: I. żądali Zamordowania, II. Wykastrowania a tradycjonaliści Upieczenia w Piecu Chlebowym, a ponieważ nie mgli się dogadać to Ciołek uciekł do Polski.
  Podczas dyskusji nad książką „Incydentu nie było” w Nicei hrabia z Brańska zażądał wysiedlenia Żydów z USA na Alaskę – żeby nie atakowali Amerykanek – czemu Mieczysław Janosz stanowczo się sprzeciwił.

 184. Aron Blumbembałm said

  Witam.

  Chciałem założyć nowy temat. FRANKOWCY.ORG
  Sprawa jest poważna i wydaje mi się, że Gajówka jest do tego odpowiednim miejscem.
  Poszukujemy osób które mają kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich i które nie godzą się na przestępcze działania banków na terenie naszego smutnego kraju.Powstaje właśnie (na dniach) „Stowarzyszenie frankowców” które będzie walczyć na drodze sądowej z tymi bandziorami o unieważnienie tych kredytów albo o zmianę warunków spłat owej lichwy.Sprawa jest o tyle poważna ponieważ w samych latach 2006-2010 w Polsce (jeszcze Polsce?) zostało oszukanych 700 000 Polaków. W stowarzyszeniu jest już 1490 osób z czego tylko 21 z Warszawy.Jest jakaś garstka prawników którzy w tym uczestniczą ale tu chodzi głownie o pozew zbiorowy przeciwko tym gudłajom…..
  NIE JESTEŚMY SAMI !!!
  WE FRANCJI, HISZPANI, CHORAWCJI I NA WĘGRZECH TO SIĘ UDAŁO I SĄDY PRZYZNAJĄ OBYWATELOM RACJĘ !!! CZEMU W POLSCE O TYM SIĘ MILCZY ???
  CZEMU POLACY NIC Z TYM NIE ROBIĄ ?!

  APELUJE DO WSZYSTKICH ! DO TYCH KTÓRZY MAJĄ KREDYT WE FRANKU I DO TYCH KTÓRZY NIE MAJĄ ,(ci co nie mają na pewno mają znajomych którzy wdepnęli w to gówno)

  wszystkie informacje na ten temat są na stronie FRANKOWCY.ORG

  ZBIERZMY SIĘ , POLICZMY I DZIAŁAJMY !!! NICZYM NIE RYZYKUJEMY ! RAZEM DAMY RADĘ !!! (W POJEDYNKĘ NIE !!!)

  Co najlepsze ponoć w Polsce ok 10 największych banków już przegrało ! (nie bedę rozpisywał się dlaczego w mediach o tym cisza bo chyba każdy kto odwiedza gajówkę o tym wie doskonale).
  Na ww stronie są odważni ludzie do których można osobiście zadzwonić i wszystkiego się dowiedzieć co i jak.
  Orban na Węgrzech odgórnie to zrobił u nas niestety odgórnie to tylko można posłuchać zdrajców w telavizji którzy nie mają zamiaru nic z tym zrobić…..MY JAKO STOWARZYSZENIE CHCEMY TO ZROBIĆ ODDOLNIE…BO KTO JAK NIE MY ?

  Wzywamy do przebudzenia, ponieważ jak uda nam się z tymi kurwami wygrać to przetartym szlakiem powinna uruchomić się lawina pozwów !

  Apeluję o rozpowszechnianie tego tematu

  Pozdrawiam

 185. Griszka said

  Matka Kurka vs Jurek Owsiak, runda druga.
  Obnaża też wyuczoną nieudolność tzw. niepokornych dziennikarzy.
  http://kontrowersje.net/r_wno_za_tydzie_nast_pi_wielkie_podlewanie_z_otego_melona_a_niepokorni_o_pierdo_ach

  Cytuje najlepszy fragment:

  „Jeden Warzecha zrobił coś więcej niż cała reszta, zadał sobie dziennikarski trud, wysłał kilka konkretnych pytań do skompromitowanych instytucji, ale nawet ten wysiłek jest jałowy, ponieważ cały brudny biznes Owsiaka wcale nie polega na tym, że mu TVP, czy polityczni mecenasi odpalają F16, tudzież wynajmą limuzynę palącą 16 litrów na 100 km. Irytują podobne idiotyzmy i bezczelności, ale to nie są zyski Owsiaka tylko koszty, Szanowni Frajerzy, koszty, które ponoszą podatnicy. Dojenie ministerstw, telewizji i innych państwowych przybytków to zaledwie jeden z wielu patologicznych puzzli, po ułożeniu, których pokazuje się postać świętej krowy. Jeszcze raz ponowię swój apel.

  Panowie „niepokorni” chcecie pomóc? Wróć! Chcecie zrobić coś pożytecznego dla siebie, chcecie przejść do historii? Chcecie wyprzedzić nakładem Michnika? Zaproście księgowego na kawę albo wódkę i znajdźcie odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Co się dzieje z finansami fundacji, która na koniec roku wykazuje takie zyski, które dla innych fundacji są obrotami z kilkunastu lat? Zapytajcie księgowego, czym to pachnie, gdy fundacja wydziela nieruchomość spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, której udziały ma w 100%? Po co taki zabieg. Dowiedzcie się, gdzie tkwi słodka tajemnica w statutowym zapisie, że na wypadek upadłości rada zdecyduje, jakiej instytucji o podobnym profilu przekazać majątek, obecnie szacowany na ponad 16 milionów, ale buduje się kolejny pałac nie wiadomo za czyją kasę, wiadomo jedynie tyle, że WOŚP oddała grunt.”

  PS. Matka Kurka dużo pisze w komentarzach na temat swojej strategii, przyjętej w procesie karnym. Warto przejrzeć, aby dowiedzieć się co szykuje się na 4 lutego.

 186. Kar said

  ..przepraszam tutaj obecnych, czy ktos laskawie moglby podac dokladny adres Strasbourga biura skarg obywatelskich, gdzie mozna by wniesc skarge osobista na dzialalnosc UK Job Center-recipient

  z gory dziekuje

 187. Brat Dioskur said

  ad179@Luxeuro

  Ta Stalinska moglaby spokojnie zagrac Horpyne w jakims remake „Ogniem i Mieczem”…..

 188. Brat Dioskur said

  A teraz wachlarzyk wiadomosci nie zawsze poprawnych ,ale na pewno tematycznie zroznicowanych.Na poczatek moje ulubione multi-kulti.Wyobrazmy sobie ,ze jestesmy mamusia rasy bialej spacerujaca sobie chodnikiem ze swoimi dwoma pociechami.Jedna wieziemy w wozku a druga(3) jedzie obok na rowerku.Nagle mijajacy nas czarnuch (30) niespodziewanie kopie w twarz dzieciaka jadacego na rowerku.Wolamy rozpaczliwie o pomoc ,ale przechodnie ,schylajac glowe ,przyspieszja tylko kroku!TWieloletnia tresura dziala bezblednie ,nikt nie chce byc posadzony o rasizm!A dzialo sie to wczoraj w hol. miescie Amersfoort.
  Przenosimy sie teraz na Wyspy.A tam wizyta wnuczat u dziadkow moze sie nawet skonczyc wiezieniem dla tych drugich….. ,jezeli przyjdzie im do glowy sprosny pomysl pocalowania wnuczat na pozegnanie!Zakomunikowal o tym Sex Fundation Forum,oficjalna rzadowa instancja zajmujaca sie minitorowaniem zachowan noszacyc znamiona molestowania seksualnego.Nie pozostaje wiec dziadkom teraz nic innego jak tylko przy pozegnaniu zaciagnac zaslony w oknach i spuscic zaluzje dopoki jeszcze nie zamontowano im orwellowskich ekranow -podgladaczy.Nie odwaze sie prorokowac ,ze u nas to sie nie zdarzy po tym, jak sie okazuje ,ze wiekszosc rodzicow w Polsce przelyka bez zmruzenia oka unijne eksperymenty dokonywane w przedszkolach na ich dzieciach.

 189. JO said

  ad.5. Panie Gajowy. Niestety Weterynarzem nie jestem :), jak juz kiedys pisalem, jezeli juz to lekarzem….Dzuieki Takim Lekarzom Pana Zdrowie jest Chronione 🙂

  Co do przeduzania Zycia zwierzetom, to Gdzie Pan ma granice przedluzania zycia w wieku, kondycji? Czy zawsze bez znaczenia okolicznosci – Czyli Pana Koty moga Zyc na Prochach i 40 lat i Pan jest z tego zadowolony i nie wazne jest, ze zatrudnia Pan Armie ludzi do zmieniania Kotom pieluch, mycia ich pupy..zabierajac cenny czas Kobietom , ktore to robia zamiast dac im mozliwosc na posiadanie wlasnych rodzin i tak rozladowywac ich naturalna potrzeba opieki….?

  (to taka hipoteza, prosze ise nie obrazac, ale takie sa Fakty na zachodzie… – Pan jest na dobrej drodze do Zachodnich standardow w tym temacie 🙂 )

 190. JO said

  Ciekawe, ze w Rosji „Weterynarz” to Doktor… a w Polsce dla wiekszosci Polakow to taki WETERYNARZ, choc wiedze lekarska ma wieksza niz niejeden DOKTOR LUDZKI 🙂

 191. Listwa said

  jest już wiadomość:
  http://news.fsspx.pl/2014/01/powstanie-dystrykt-fsspx-europy-srodkowej-i-wschodniej/

  Ks. Weber uczy się j. polskiego, dobrze że intensywnie.

 192. bart_w said

  Juz kiedys podkreslalem swoj szacunek dla pracy lekarzy weterynarii. Zeby byc (potocznie mowiac) weterynarzem, trzeba miec wielkie poswiecenie dla „mlodszych braci”, jak te stworzenia nazywal swiety Franciszek, ktory czytal Pismo wilkom. Naszemu Psu pozazdroscilem miejscowego lekarza (weterynarii) i zapytalem go, czy by sie zgodzil rowniez i mna sie zajac. Ale on powiedzial, ze na to sa potrzebne oddzielne papiery, a on ich nie ma. Wiec musze latac po czlowiekowych lapiduchach i wykupywac chemikalia, ktore wiecej truja niz lecza.

  Przedluzenie zycia kotu albo Psu prowadzi do przedluzenia zycia czlowiekowi, a tego globalny swiat nie chce, o nie.

  Z drugiej strony, nie zaprowadzilbym swojego Psa do weterynarza, ktory macha reka i powiada z lekcewazeniem, ze Pies zdycha i co z tego.

 193. Listwa said

  Tekst Sławomira Cenckiewicza z 1998 r.

  Na szczęście Filipiny to nie tylko upadek Kościoła i obyczajów, to także kraj katolickiej reakcji na kryzys. Nie sposób w krótkim artykule opisać proces restaurowania Tradycji katolickiej w tym kraju. Przede wszystkim musimy tu wspomnieć postawę emerytowanego biskupa San Fernado – Salvadora Lazo, który w 1995 r. jako jedyny biskup na świecie porzucił Novus Ordo Missae, powrócił do Tradycji katolickiej i Mszy Wszechczasów. Biskup Salvador Lazo, kuszony obietnicami przez przedstawicieli nuncjatury apostolskiej wybrał Świętą Tradycję, zgodnie z ideałem katolickiej hierarchii, nakreślonym przez Św. Bernarda z Clairvaux – „nie szukają złota, lecz Chrystusa”. Później, w październiku 1996 r. w ślady bpa Lazo poszedł jeden z księży diecezji Antipolo, ks. Santiago Hughes, zaś w marcu 1998 r. pięć sióstr dominikanek z diecezji Capiz także przyłączyło się do ruchu Tradycji. Obecnie, po sześciu latach apostolatu Bractwa na Filipinach pracuje czterech księży, wspieranych oczywiście przez bpa Lazo. Oprócz Filipin prowadzą oni apostolat w Malezji, Sri Lance, Indiach, Korei Południowej i Japonii. Poza tym z Filipin pochodzi sześciu seminarzystów, trzech postulantów (bracia) oraz cztery siostry Bractwa Św. Piusa X. W New Manila otwarto przedseminarium pod wezwaniem św. Bernarda dla angielskojęzycznej Azji i Afryki, zaś w czerwcu 1999 r. na Filipinach zostanie otwarte kolejne seminarium Bractwa. Przełożonym dystryktu Azji jest ks. Daniel Couture. Ciekawostką jest fakt, iż księża z Bractwa zostali zaproszeni przez filipińską armię, aby regularnie, w jednostkach wojskowych, prowadzili lekcje katechizmu i odprawiali dla żołnierzy (przyszłych oficerów) Msze św. Już prawie 300 (!) żołnierzy uczestniczyło w rekolekcjach ignacjańskich.

 194. JO said

  ad.192. Pies Zdycha, Czloweik Umiera. Zarowno jednemu jak i drugiemu na sile przedluzanie Zycia robiac nich ZOMBI nie jest Godne, nie jest po Bozemu. Po to Bog dal czas by sie w nim narodzic i zejsc z tego padolu….. Nie probujmy byc Panem Bogiem

  Tylko Lekarz moze orzec kiedy i gdzie jest Granica podtrzymywania Zycia – Wierzacy Lekarz – zarowno dla Ludzi jak i zwierzat

 195. Marucha said

  Re 189:
  Panie JO, powtórzę z całym naciskiem.
  Będę się starał przedłużyć swym zwierzakom życie, na ile się da. Dopóki widzę, że mają z tego życia przyjemność i niepotrzebnie nie cierpią.
  Pana argument o „zabieraniu czasu kobietom” jest śmieszny.

  Re 194:
  Niech się Pan przestanie wygłupiać z tym „próbowaniem byciem Panem Bogiem”, gdy chodzi o zwyczajną pomoc dla chorego zwierzęcia,

 196. JO said

  ad.195. Panie Gajowy, chcialbym by Pan sie ze mna zamienil miejscami na chwile, wowczas Pan zrozumie.

 197. JO said

  Ciekawe czemu nie walczymy o Zycie Krowy tak dlugo jak o zycie Psa, kota, krolika, szczura, chomika

  Ciekawe czemu owce sa takie biedne, ze nie maja oparcia w ludziach…

  Swinie, to juz , nie bede wspominal prawie wcale

  Jednak „Domowe” ziwrzeta dzis maja Miejsce Daleko lepiej ustawone niz ludzie i jakos tego nikt nie widzi. Sa miejsca na zachodzie, ktore nie pozwalaja dokonywac Aborcji u Kotow a jednak u Kobiet tak…

  Sa miejsca w Europie gdzie zabija sie na zadanie czlowieka a o zwierze sie „WALCZY” zycie do „konca”…

  Panie Gajowy, zycie zwierzat nie jest warte zycia Ludzkiego, tak to zostalo ustawone i bynajmniej ni eprzeze mnie.

  Zachowujmy wiec PROPORCJE, po to by nie doprowadzic do Modernistycznego NONSENSU, ktory wchodzi i w ten Swiat OTWARTYMI Drzwiami jak Stodola a z miejsca w ktorym Pan siedzi Pan tego nie widzi i jak masonskiej – Z Opieki Nad Zwierzetami ” buzie Pan Drze”

 198. Marucha said

  Re 197:
  Panie JO, skończ Pan tę gadaninę, bo znów Pan odpala na orbitę nonsensu..
  Od kiedy to ratowanie życia kotu oznacza, że cenię sobie wyżej życie kota, niż człowieka?

 199. JO said

  ad.198. Skonczylem

 200. osoba prywatna said

  Sprzeciw wobec kanonizacji żyda Wojtyły-Katza
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sprzeciw-wobec-kanonizacji-wojtyly-katza-2014-01

 201. JO said

  ad.200. Oni JPII kanonizuja mimo sprzeciwu

 202. JO said

  „Od kiedy to ratowanie życia kotu oznacza, że cenię sobie wyżej życie kota, niż człowieka? „- p. Gajowy

  Nigdzie tego nie napisalem Panie Gajowy. Przeciwnie, b szanuje Pana podejscie do Zwierzat w tym Kotow.

  My nie rozumiemy sie w tym Temacie.

  Ja nie wiem, co tu jest do zrozumienia i nie do zrozumienia. Czego Pan u mnie nie rozumie?
  Admin

 203. http://komiks.wp.pl/title,Obrazki-z-Hiroszimy,wid,16307332,wiadomosc.html

  Pierwszy raz czytam, że w Hiroszimie zginęło 400.000 ludzi. Pamiętam jak polska prasa pisała o 40.000 ofiar w Hiroszimie i 40.000 w Nagasaki. Sprawa jest więc podobna jak z ofiarami na plaży Omaha, gdzie zaczęto od 2,5 tysiąca poległych a teraz doszło do 9.000.
  Prezydent Truman mówił, że użycie brono atomowej przeciw Japonii było KONIECZNOŚCIĄ – gdyż Innego Wyjścia NIE BYŁO.
  Ja to tłumaczę ofensywą Stalina w Turyngii, gdzie US Air Force walczyło pod POLSKIMI ZNAKAMI. Ofiarą tej ofensywy było ponoć 1,5-2 miliony Niemców.
  Wojna ta skończyła się, gdy Wielki Admirał Doeniz udostępnił Amerykanom KILKANAŚCIE taktycznych bomb atomowych Kriegsmarine, z których 2 rzucono na Japonię, której Kapitulacja zniweczyła plan bombardowania STRATEGICZNYMI japońskimi bombami atomowymi Wschodniego Wybrzeża USA, będącego w zasięgu sowieckich MAKSYMÓW (JÓZEF PIŁSUDSKI ze Lwowa).

 204. Ad. 186:
  Kar powiedział/a – 2014-01-09 (czwartek) @ 12:26:05
  ..przepraszam tutaj obecnych, czy ktos laskawie moglby podac dokladny adres Strasbourga biura skarg obywatelskich, gdzie mozna by wniesc skarge osobista na dzialalnosc UK Job Center-recipient
  z gory dziekuje
  ***
  Kiedyś pisałem tam kilkakrotnie z prośbą o ODTAJNIENIE śledztwa UB w Lublinie w/s zamordowania mojej ciotki Olgi Moniuk przez żołnierzy Szymona Wiesenthala, ale ostatnim razem zostałem oszczekany: NIEDOPUSZCZALNE, NIEDOPUSZCZALNE, NIEDOPUSZCZALNE…, który to list ukradła mi policja polityczna.
  Po powrocie z RFN w r. 1990 to próbowałem to załatwić przez Komisję Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu, ale okazali się Juden SS, czyli OPRYCZNĄ Iwana Groźnego z haremów Sulejmana Wspaniałego, bo Iwan by tak dobrych siepaczy nie spłodził. W Niemczech są to frankiści, których Komisariat Żydostwa Rzeszy naliczył 2 miliony. Ci zakopulowaliby Niemców na śmierć gdyby nie odkrycie złota kalifornijskiego i transfalskiego, co pozbawiło złoto rosyjskie monopolu giełdowego, które w 90% dystrybuowali TAJNIE frankiści, płodząc przy tym Juden SS od Sulejmana Wspaniałego.
  Pewnego dnia pani Fijałkowska powiedziała mi publicznie, że ja nazywam się Światło. Zapytałem SKĄD O TYM WIE? na co odpowiedziała, że (nobliwy) pan Kowalczyk pisał w mej sprawie do Światowego Związku Żołnierzy AK w Tel Awiwie, na co odpisano wg PRAWA STALINOWSKIEGO, że jestem Nie Godny Zaufania jako Bratanek Józefa Światły. Zapytałem, czy może mi ten list pokazać, na co odpowiedziała, że OCZYWIŚCIE i pobiegła do Archiwum, skąd wróciła po kilku minutach z informacją, że ZAGINĄŁ.
  Złożyłem w tej sprawie obszerne Zeznanie przed IPN, ale 2 dni później był SMOLEŃSK a pierwszą rzeczą jaką zrobił Pełniący Urząd Prezydenta było zawieszenie Śledztwa w/s Rozkazu WYMORDOWANIA ŻYDÓW, w który to Rozkaz UB, SB i Holokauści chciały Wrobić Ignacego Paderewskiego i Adolfa Hitlera – i stąd ŚLEDZTWO Szymona Wiesenthala w Lublinie, komisarza tajnych kont szwajcarskich Józefa Stalina. – Gdy Niemcy złapali go to zaraz odcięli mu BEZ ZNIECZULENIA paluch, którym sygnował czeki szwajcarskie. Jest to makabryczna parodia Papkina, który został Admirałem Papieskim???

 205. Rysio said

  http://incogman.net/

 206. bemek said

  189. Obecnie lekarze nie są od ochrony zdrowia, ale od ochrony chorób. Lekarz ma za zadanie utrzymać pacjenta w chorobie, celem utrzymania klienta dla siebie i firm farmaceutycznych.

  U weterynarzy zauważam więcej serca dla zwierząt, niż u lekarzy dla ludzi. Pewnie dlatego, że weterynarze pracują z poświęceniem nawet za grosze, a biednego lekarza nie znam.

 207. JO said

  Ad. 202. Nie rozumiem Pana Myslenia a Pan mojego, choc przyczyna tkwi w Podejsciu.
  Zgadzam sie, ze do zwierzat jak I ludzi trzeba podchodzic z jednakowa determinacja Jesli chodzi o zdrowie I Zycie, Jednak wydaje sie, ze Pan Podchodzi do tematu gdzie baza Jest tylko jedno Zwierze a Ja Rozpatruje ten temat szeroko, gdzie stosunek czlowieka do Zwierzat jest uzywany jako Bron przeciwko samemu czlowiekowi w okreslonych warunkach kulturowo gospodarczych.

  Dzis Leczenie Zwierzat jest Konowalstwem, gdyz nie brany pod uwage jest Bog a wiec I Czlowiek.

  To Zwierze Ma sluzyc Bogu Ma sluzac czlowiekowi a nie przekierowanie tego powoduje, ze Eliminowany jest Bog, ktorym Zwierze sie Staje, Bedac na Rowni z Czlowiekiem.

  To Prosta Droga Panie Gajowy do usankcjonowania Prawa Malzenstwa Pomiedzy czlowiekiem a Zwierzeciem a nawet Prawa Mieszania Genow Ludzkich ze zwierzecymi.

  Pan tego , co Ja wiedze nie wiedzi I w tym jest ” pies pogrzebany” …

  Nie chcialem Pana Urazic Panie Gajowy czy zniesmaczyc ponowna proba Podejscia tematu, ktory lezy mi na Sercu a jest tak perfidnie wkomponowany w Ideologie Modernizmu jak NOWUS by Zniszczyc Ofiare.

  Mocno porownalem, bo z tego srodowiska weterynaryjno-chodowlanego wychodzi Potwor, ktory nie jest widoczne dla wiekszosci ludzi – Ja Go Widze I Widze jak ludzie ulegaja zamiast walczyc

 208. bemek said

  194. Lekarze obecnie nie są szkoleni w leczeniu, a w dawkowaniu, więc stawianie ich jako wyrocznia cyt. „Tylko Lekarz moze orzec kiedy i gdzie jest Granica podtrzymywania Zycia” jest bzdurą. Zwłaszcza, że sama definicja życia jest wciąż dyskutowana.

 209. NICK said

  Ad.189 i 190. Lekarzy dzieli się na: Lekarz medycyny ( często, w skrócie-lekarz lub medyk) oraz: lekarz weterynarii (często:weterynarz). Studia są porównywalnie „ciężkie”. Ad 192. Człowiek i zwierzę (oraz inne) muszą kiedyś „odejść”. Leczyć -trzeba lecz „uporczywa” terapia??? Ad.194. Mimo głupot (189 i 190) – teraz pełen podpis.

 210. Marucha said

  No KURWA, jak trzeba być pojebanym, żeby z prostego faktu, że ktoś ratuje życie kotu, wyciągać takie wnioski, jak niektórzy…
  Ja chyba śnię.
  Takich ludzi przecież być po prostu nie może.
  Niech mnie ktoś uszczypnie.

 211. osoba prywatna said

  UE: Nie będzie pogrzebów, rozpuścimy was w chemikaliach i staniecie się nawozem…
  http://www.monitor-polski.pl/ue-nie-bedzie-pogrzebow-rozpuscimy-was-w-chemikaliach-i-staniecie-sie-nawozem/

 212. bemek said

  Kiedyś chyba na Animal Planet widziałem program, gdzie celem rekonwalescencji jednego zwierzęcia zabijano inne i karmiono go nimi. To dopiero debilizm.

 213. NICK said

  Ad. 210. Rozwijamy temat „uporczywej” terapii? Chyba, że to nie do mnie. Kiedyś było znacznie gorzej. We wór i do rzeki lub w glebę. Ale nie teraz. Jesteśmy w stanie nasze „pupilki” utrzymać. Podobnie jak Ziemia mogłaby wyżywić od 15 do 100 miliardów ludzi.

 214. Marucha said

  Re 213:
  Kto tu mówi o „uporczywej” terapii?
  Kto gdzie i kiedy widział zwierzę w śpiączce sztucznie utrzymywane przy życiu za pomocą kosztownej aparatury?
  Chodzi o normalną pomoc w chorobie.

 215. JO said

  Ad.210. Ja tak wolac codzienni, jak Przychodzi Kobieta I mowi , ze jej pies lub sucks jest jej coreczka lub synkiem I mierzi Ja Zwiazek Kobiety I Mezczyzny oraz Dzieci Ludzkie.

  Nie Jestem pewien czy Pan K..mi rzuca w Moj wpis…., przezornie Dodam, ze Chwale Ratowanie Kotu Zycia a wypowiadac sie widzac szerzej niz Pan Panie Gajowy .

  Czy Pana cos dzis Ugryzlo?

  Po jakiego ch… daje Pan takie chore przykłądy?
  Do mnie Pan pije – czy co?
  Admin

 216. NICK said

  Czekam na P. JO.

 217. JO said

  Ad.213. Nasze Pupile powinnismy utrzymywany jak najdluzej jak Tylko Mozna. I jak najlepiej jak Mozna. To jest bezdyskusyje,mot jest Fakt .Moje Wpisy w sposob, ktory Gajowy nie Trawi probuja jedynie wskazac, ze Ta Piekna Idea I podejscie Normalnego czlowieka – Opieka NAD Zwierzeciem – moze I moim zdaniem jest Uzywane do Zlikwidowania Cywilizacji Europejskiej.

  Moje Wnioski Przy okazji rozmowy o kota Problemie zdrowia wychodza tylko dlatego, ze Widze jak skonfudowani sa ludzie przesadzajac w podejsciu Do zwierzat nie zachowujac proporcji w relacjach Zwierze – Czlowiek.
  Takie Chore relacje sa podsycane I przeciwstawione przeciwko ludziom.

  Punkt widzenia zalezy od MIEJSCA siedzenia, a Ja w tym temacie siedze cala pupa….stad Moje dygresje, za ktore przepraszam Pana, bo Widze, ze przynosza niepotrzebna zlosc.

  Nie powiniem probowac pisac tego co Widze …nie tu…

Sorry, the comment form is closed at this time.