Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Adidas wprowadza odzież dla…
  osoba prywatna o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  revers o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Carlos o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Kula o Ile za ciało? Ile za dusz…
  revers o PiS już wybrał: nie zdrowie, a…
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Ile za ciało? Ile za dusz…
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Casting do polskiej edycji afe…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 518 obserwujących.

Izraelski minister stwierdził, że każdy żyd jest lepszy od goja!

Posted by Marucha w dniu 2014-01-04 (Sobota)

A nie jest??? Wystarczy chyba sprawdzić, jaką ochroną i przywilejami cieszą się Żydzi w prawodawstwie większości krajów, a także na arenie międzynarodowej, w porównaniu z gojami.
Admin

Urodzony w Maroku deputowany do Knesetu, a przy tym wiceminister ds. religijnych, rabin Eli Ben Dahan w wywiadzie udzielonym dla gazety „Maariv” stwierdził, że nawet homoseksualni żydzi mają „wyższe dusze” od gojów. „Chcę, by państwo było żydowskie. Rzeczy, które są przeciwne jego wartościom, kulturze i tradycji nie zostaną zaakceptowane” – podkreślił.

„Wyobraźcie sobie przez chwilę, że minister ds. religii w którymś z demokratycznych państw – na przykład Anglii albo Szwajcarii – stwierdził, że „dusze chrześcijan górują nad duszami żydów”. Czy Izrael nie narobiłby wtedy zamieszania? Czy ADL (Liga Przeciwko Zniesławieniu – przyp. red.) i Centrum Weisenthala nie zabrałyby głosu w proteście? Czy żydzi w tym kraju nie domagaliby się natychmiastowej rezygnacji takiego urzędnika? Ale w Izraelu, człowiek, który zajmuje takie stanowisko – zastępca ministra ds. religijnych rabin Eli Ben Dahan – właśnie powiedział coś takiego o chrześcijanach. W cytowanym dziś wywiadzie, o którym wiedział, że zostanie opublikowany, stwierdził, że dusze wszystkich żydów są wyższe od dusz chrześcijan, muzułmanów i wszystkich innych, ale jego stanowisku nic nie zagraża” – zauważa Reuven Hammer na łamach „Jerusalem Post”.

Jak dodaje, choć od ujawnienia tej wypowiedzi minął prawie tydzień, dalej nie słychać głosów oburzenia ze strony członków izraelskiego rządu, deputowanych do Knesetu, ani ze strony rabinów. „Czekałem aż głowa partii Ha-Bajit Ha-Jehudi – do której należy Ben Dahan – Naftali Bennett, który podobno reprezentuje oświecony judaizm, powie: to nieprawda, wszyscy ludzie są równi, ale to nie miało miejsca” – dodaje. Tej opinii nie sprzeciwił się także Yair Lapid, promotor Dahana, który także ma prezentować „postępowy” judaizm.

„Rząd, który miałby choć gram uczciwości i poczucia wstydu natychmiast nalegałby na rezygnację osoby zajmującej się kwestiami religii, która miała czelność stwierdzić coś takiego. Jak on może reprezentować judaizm na spotkaniach z przywódcami innych religii, jak można mu pozwalać na reprezentowanie judaizmu względem samych żydów? Niestety, pogląd Ben Dahana o przyrodzonej wyższości żydów nad gojami nie jest odosobniony. Reprezentuje on dobrze znane i przeważające w pewnych środowiskach nauczanie, włączając w to wiele chasydzkich tekstów, w tym z kręgu Chabad-Lubavitch. To koncepcje diametralnie sprzeczne z nauczaniem podstawowego tekstu judaizmu – Tory i proroków” – podkreślał na łamach „Jerusalem Post” Reuven Hammer, były przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Rabinicznego. A jest to niestety głos odosobniony.

Eli Ben Dahan należy do religijno-syjonistycznego ugrupowania Żydowski Dom, utworzonego przez Narodową Partię Religijną (!), Moledet (Ojczyznę) i Tkuma (Odrodzenie). W wyborach w 2013 roku ugrupowanie odniosło sukces zdobywając 12 mandatów i wchodząc w koalicję premiera Netanjahu. Teki ministerialnie otrzymało dwóch polityków należących do Żydowskiego Domu: jego lider Naftali Bennett został ministrem ds. religijnych (jego zastępcą jest Dahan), Uri Ariel został ministrem budownictwa a Uri Orbakh ministrem ds. emerytów. Stanowisko wiceministra edukacji objął Avi Wortzman.

Co ciekawe Eli Ben Dahan przedstawił swój pogląd dotyczący podrzędności nie-żydów komentując porozumienie dotyczące zwolnień podatkowych dla homoseksualistów. Chociaż, jak stwierdził, sprzeciwia się związkom homoseksualnym, to wszyscy żydzi, nawet ci homoseksualni, są lepsi od gojów.

Źródło: jpost.com / haaretz.com
mat
http://www.pch24.pl/

Komentarze 54 to “Izraelski minister stwierdził, że każdy żyd jest lepszy od goja!”

 1. Psiemislavius said

  Żydzi są tak opętani egocentryzmem, że mają inne rasy za nic. A ich czyny i ich owoce pokazują, że to oni sami są plugawymi ścierwami.

 2. Radosław37 said

  Oświecony judaizm buhahahaha.

 3. anatom said

  jebane guwno zydowskie! przysiegam ze scial bym leb kazdemu z tego gniazda robaczywego!

 4. dejpanspokój said

  Hydra coraz śmielej podnosi łeb. Przed II wojną też podnosiła.

 5. Przypomnicie sobie Republikę Weimarską. Co tam się działo. I czym to zaowocowało. I jak to zostało wykorzystane przeciwko Słowianom. Niemieckimi rękami.

  http://www.darkmoon.me/2013/the-sexual-decadence-of-weimar-germany-by-lasha-darkmoon/

  Nie znam angielskiego, no może trochę… ale czuję, że to warto przetłumaczyć.

 6. Ość said

  Oczywiście, że są nie tylko lepsi ale i najlepsi najlepsi Panie Gajowy.

  Najlepiej śmierdzą, kradną, są bardziej podstępni, mściwi, podli i przebiegli, chytrzy, zawistni i nigdy nie maja dosyć tak jak LUDZIE. Są wiecznie nienażarci i za swoje zwierzęce żądze obwiniają nie-żydów. A zamknąć ich gdzieś razem, to pożrą się nawzajem, jak to było w getcie np. warszawskim, że jedni balowali z gestapowcami a drudzy konali z głodu w rynsztokach. Oto krótki opis żyda. Szajs i szmelc po prostu = żYD. Błąd Pana Boga albo Boga tak zdemoralizowali, że im na to pozwala, a porządnych żydów można policzyć na palcach jednej ręki.

 7. Guła said

  Przywileje dla lepsiejszych to rzecz zrozumiała, ale ochrona? Za nic nie mogę pojąć.

 8. Marcin said

  A ja się po części zgadzam z panem rabinem. Każdy żyd jest nieporównywalnie lepszy od Goja w kurewstwie,złodziejstwie,oszustwie, kłamstwie,prowokacji itd.

 9. Sunny said

  Nic nowego. Typowa wypowiedz zyda ktory jest narzedziem i dzieckiem Szatana.

 10. Rysio said

  Eeee tam.

  Gdyby tak naprawdę było i każdy żyd był lepszy od goja, to Gajowy by już dawno przeczytał i polubił mojego ulubionego …

  🙂

 11. Juziek said

  Prymityw, który głosi szowinistyczne brednie nie mające żadnych logicznych podstaw poza ich wykolejoną religią!
  Brakuje najgorszych słów, by tego typa z pod ciemnej gwiazdy jakoś opisać!
  Jedynie dziwi przyzwolenie ludzi innych nacji na takie ich obrażanie, dyskryminowanie!

 12. olagordon said

  ANTYSEMITYZM: DLACZEGO ISTNIEJE? I DLACZEGO TRWA?
  Anti-Semitism: Why Does It Exist? And Why Does it Persist?
  Mark Weber – grudzień 2013
  Na przestrzeni stuleci wściekłość i wrogość wobec Żydów wielokrotnie wybuchała straszną przemocą. Wiele razy Żydów wypędzano z krajów ich zamieszkania. Dlaczego istnieje antysemityzm? I dlaczego wielkokrotnie wybuchała zaciekła wrogość w najbardziej różniących się od siebie krajach, epokach i kulturach? Z tym blisko wiąże się szersza sprawa relacji między Żydami i nie-Żydami – temat przez wielu pisarzy i badaczy nazywany „kwestią żydowską”.
  Zbyt często debaty o antysemityzmie i „kwestii żydowskiej” były zniekształcane przez uprzedzenia, fanatyzm i brak szczerości. Ale ten ważny temat zasługuje na ostrożne, wyjaśniające i uczciwe przemyślenie.
  Wybitni żydowscy liderzy twierdzą iż dla nich intrygujące jest trwanie antyżydowskich uczuć i zachowań. Podkreślajc że antysemityzm jest bezpodstawnym i nierozsądnym uprzedzeniem, oni zbyt często porównują go do tajemniczego wirusa czy choroby.
  Elie Wiesel jest jednym z najbardziej znanych żydowskich autorów i przedstawicieli tej wspólnoty w naszym stuleciu. Jego wspomnienia z przeżyć wojennych zatytułowane Noc [Night] były obowiązkową lekturą w wielku klasach. Jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, i przez wiele lat był profesorem na Boston University. Wiesel jest uważany za autorytet w sprawie antysemityzmu, ale mówi, że on go intryguje. Źródło i trwanie antysemityzmu pozostaje tajemnicą, powiedział słuchaczom w Niemczech w kwietniu 2004. /1 W innym wykładzie antysemityzm nazwał „nieracjonalną chorobą”. W przemówieniu na konferencji w październiku 2002 Wiesel powiedział: „Świat zmienił się w ostatnich 2.000 lat, a pozostał tylko antysemityzm. . . Jedyną chorobą na którą nie znaleziono leku jest antysemityzm”. /2
  Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) jest jedną z największych na świecie i najbardziej wpływowych organizacji żydowsko-syjonistycznych. Uważa się za najważniejsze centrum monitoringu i zwalczania anysemityzmu i edukacji opinii społecznej o tym niebezpiecznym zjawisku. W książce z 2003 roku Nigdy więcej?: Zagrożenie nowego antysemityzmu [Never Again?: The Threat of the New Anti-Semitism], krajowy dyrektor ADL Abraham Foxman wyraził głęboki niepokój o tym co postrzega jako rosnącą wrogość wobec Żydów: „Jestem przekonany, że obecnie stoimy przed wielkim zagrożeniem niebezpieczeństwa dla narodu zydowskiego, takim jak w latach 1930, jeśli nie większym” /3 Co ciekawe, stwierdził też, że jest zakłopotany z powodu powodów powstania i trwałości niezgody między Żydami i nie-Żydami. „Uważam, że antysemityzm jest chorobą” – pisze Foxman. „Antysemityzm przypomina także chorobę, bo jest zasadniczo nieracjonalny. . . Jest chorobą duchową i psychiczną”. /4
  Wiesel i Foxman, razem z innymi prominentnymi liderami żydowsko-syjonistycznymi, nie mogą – albo nie chcą – udzielić nam wyjaśnienia trwałości antysemityzmu. Uważają, albo twierdzą że uważają, że skoro jest on całkowicie nieracjonalną i bezpodstawną „chorobą”, to nie ma żadnych związków między tym co Żydzi robią, i tym co nie-Żydzi myślą o Żydach. Według nich, konflikty i napięcia między Żydami i nie-Żydami trwające od stuleci nie są spowodowane, czy nawet nie mają żadnego związku z żydowskim zachowaniem.
  Na szczęście rozsądne wyjaśnienie tego trwałego zjawiska wyraził jeden z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych postaci nowoczesnej historii: Theodor Herzl, założyciel nowoczesnego ruchu syjonistycznego. Swoje poglądy przedstawił w napisanej po niemiecku książce zatytułowanej Państwo żydowskie [Der Judenstaat]. Wydana w 1896 roku, ta praca jest podstawowym manifesto ruchu syjonistycznego. Rok później zwołał pierwszą międzynarodową konferencję syjonistyczną.
  W książce Herzl wyjaśnił, że bez względu na to gdzie mieszkają, albo na ich obywatelstwo, Żydzi stanowią nie tylko wspólnotę religijną, ale narodowość, naród. Użył niemieckiego wyrazu Volk. Wszędzie gdzie żyje duża liczba Żydów pośród nie-Żydów, powiedział, konflikt jest nie tylko prawdopodobny, ale i nieuchronny. „Kwestia żydowska istnieje wszędzie gdzie Żydzi występują w istotnej liczbie” – napisał. „Tam gdzie jej nie ma, przynoszą ją przybywający Żydzi. . . Uważam, że rozumiem antysemityzm, który jest bardzo złożonym zjawiskiem. Do tej ewolucji podchodzę jako Żyd, bez nienawiści czy strachu”. /5
  W pismach publicznych i prywatnych Herzl tłumaczył, że antysemityzm nie jest aberracją, a raczej naturalną reakcją nie-Żydów na obce im żydowskie zachowanie i postawy. Uczucia antyżydowskie, powiedział, nie są z powodu ignorancji czy fanatyzmu, jak tak wielu uważało. Zamiast tego, wnioskował, stary i pozornie trudny konflikt między Żydami i nie-Żydami jest całkowicie zrozumiały, bo Żydzi są tak innym i odrębnym narodem, o zainteresowaniach innych od, i często w konflikcie z interesami narodów wśród których żyją.
  Uczucie antyżydowskie w erze nowoczesnej, uważał Herzl, powstało z „emancypacji” Żydów w XVIII i XIX wieku, która uwolniła ich z ograniczonego życia w getcie, i wprowadziła ich w nowoczesne społeczeństwo miejskie i bezpośrednie interesy ze średnią klasą nie-Żydów. Antysemityzm, napisał Herzl, jest „zrozumiałą reakcją na żydowskie wady”. W swoim dzienniku napisał: „Według mnie antysemici mają do tego pełne prawo”. /6
  Herzl uważał, że Żydzi muszą przestać udawać, zarówno względem siebie jak i nie-Żydów, że są jak wszyscy inni, a zamiast tego muszą szczerze uznać, że są odrębnym i innym narodem, o innych i odrębnych celach i interesach. Jedynym wykonalnym długoterminowym rozwiązaniem, powiedział, jest by Żydzi uznali rzeczywistość i żyli, w końcu, jako „normalni” ludzie w odrębnym własnym państwie. W memorandum do cara Rosji Herzl napisał, że syjoinizm jest „ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej”. /7
  Pierwszy prezydent Izraela, Chaim Weizmann, wyraził podobną opinię. W dziennikach napisał: „Wszędzie gdzie ilość Żydów w jakimś kraju osiąga punkt nasycenia, ten kraj reaguje przeciwko nim. . . [Tej] reakcji nie można postrzegać jako antysemityzm w zwykłym czy wulgarnym sensie tego słowa, jest to uniwersalny społeczny i ekonomiczny element towarzyszący żydowskiej imigracji, i nie możemy się z niego otrząsnąć”. /8
  Taka szczerość jest rzadka. Tylko okazjonalnie żydowscy liderzy obecnie tłumaczą antysemityzm jako reakcję na zachowanie Żydów. Jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi we współczesnym świecie, jest urodzony na Węgrzech bilioner-finansista, George Soros. Zasadniczo unika podkreślania związków ze wspólnotą zydowską i bardzo rzadko uczestniczy w czysto żydowskich zgromadzeniach. Ale w listopadzie 2003 roku przemawiał na spotkaniu „Sieci Fundatorów Żydowskich” w Nowym Jorku. Kiedy zapytano go o antysemityzm w Europie, Soros nie odpowiedział mówiąc iż jest to nieracjonalna „choroba”. Zamiast tego powiedział, że jest to rezultat polityki Izraela i Stanów Zjednoczonych. „Występuje odrodzenie antysemityzmu w Europie. Polityka administracji Busha i administracji Sharona na to wpływają” – powiedział. „Jeśli zmienimy ten kierunek, to antysemityzm również się zmniejszy” – mówił dalej. „Nie widzę jak można zwalczać go bezpośrednio”. /9
  Liderzy społeczności żydowskich ze złością zareagowali na wypowiedź Sorosa. Elan Steinberg, doradca Światowego Kongresu Żydów (i były dyrektor wykonawczy tej wpływowej organizacji) powiedział: „Musimy zrozumieć to wyraźnie: antysemityzmu nie wywołują Żydzi, on jest wywoływany przez antysemitów”. Abraham Foxman komentarze Sorosa nazwał „absolutnie obscenicznymi”. Dyrektor ADL mówił dalej: „On nabiera się na stereotypy. Jest to uproszczona, kontrproduktywna, stronnicza i fanatyczna percepcja tego co istnieje. Obwinia ofiarę za wszystkie bolączki Izraela i żydowskiego narodu”. /10
  Większość ludzi łatwo akceptuje to, że pozytywne uczucia nie-Żydów wobec Żydów mają pewne podstawy w żydowskim zachowaniu. Ale żydowscy liderzy tacy jak Foxman, Wiesel i Steinberg wydają się nie chcieć akceptować tego, że negatywne uczucia wobec Żydów mogą w podobny sposób wynikać z żydowskiego zachowania.
  Wraz ze wszystkimi innymi zachowaniami społecznymi w czasie, konflikt między Żydami i nie-Żydami ma oczywiste i zrozumiałe podstawy w historii i ludzkiej naturze. Źródła historyczne sugerują, że trwałość antysemityzmu na przestrzeni wieków jest zakorzeniona w niezwykłym sposobie w jaki Żydzi odnoszą się do nie-Żydów.
  Izraelscy i żydowsko-syjonistyczni liderzy uważają, że Żydzi stanowią „naród” albo „lud”, czyli odrębną narodowość, wobec której Żydzi rzekomo mają wszędzie odczuwać i wyrażać podstawową lojalność. /11 Niektórzy amerykańscy liderzy żydowcy byli o tym wyraźni. Louis Brandeis, sędzia amerykańskiego Sądu Najwyższego i czołowy amerykański syjonista, powiedział: „Uznajmy to, że my Żydzi jesteśmy odrębną narodowością, której koniecznie członkiem jest każdy Żyd, niezależnie od jego kraju, stanowiska i cienia wiary”. /10 Stephen S Wise, przewodniczący Amerykańskiego Kongresu Żydów, powiedział na zjeździe w Nowym Jorku w czerwcu 1938: „Nie jestem obywatelem amerykańskim wiary żydowskiej. Jestem Żydem. . . Hitler miał rację w jednym. Naród żydowski nazywa rasą, i jesteśmy rasą”. /13 Zachowując ten pogląd, izraelscy liderzy mówią również, że państwo syjonistyczne reprezentuje nie tylko własnych obywateli żydowskich, ale Żydów wszędzie. /14
  Choć potwierdzają, zwykle jedynie między sobą, że Żydzi są członkami odrębnej narodowości, do której powinni czuć i wyrażać główną lojalność, syjoniści jednocześnie upierają się, że Żydów trzeba uważać za pełnych i równych obywateli w każdym kraju w którym chcą mieszkać. Choć syjonistyczni Żydzi w USA, tacy jak Abraham Foxman, mówią o „narodzie żydowskim” jako odrębnej narodowości, twierdzą także, iż Żydom, łącznie z syjonistycznymi Żydami, trzeba przyznać pełne prawa amerykańskich obywateli, bez żadnych przeszkód społecznych, prawnych czy instytucjonalnych wobec żydowskiej władzy i wpływu na amerykańskie życie. Krótko mówiąc, żydowsko-syjonistyczni liderzy i organizacje (takie jak Światowy Kongres Żydów i Amerykański Kongres Żydów) żądają pełnych praw obywatelskich dla syjonistycznych Żydów nie tylko w „ich kraju”, Izraelu, ale wszędzie.
  Większość organizacji syjonistyczno-żydowskich, a szerzej, zorganizowana wspólnota żydowska, również promują „pluralizm”, „tolerancję” i „różnorodność” w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach. Uważają, że to jest korzystne dla Żydów. „Pluralistyczne społeczeństwo Ameryki jest w sercu żydowskiego bezpieczeństwa” – napisał Abraham Foxman. „Ostatecznie” – wyjaśniał dyrektor ADL, „tym co uczyniło amerykańskie życie żydowskie wyjątkowo pozytywnym doświadczeniem w historii diaspory, i co umożliwiło nam być tak ważnymi sojusznikami państwa Izrael, jest zdrowie pluralistycznego, tolerancyjnego i złożonego amerykańskiego społeczeństwa”. /15
  Od jakiegoś czasu ADL promowała slogan „różnorodność jest naszą siłą”. Trzymając się tego motto, które, jak twierdzi, zostało wymyślone, ADL poświęciło swoje wysiłki i zasoby by przekonać Amerykanów – zwłaszcza młodszych – by akceptowali jeszcze bardziej społeczną, kulturową i rasową „różnorodność”. /16
  Kampania ta odniosła wielki sukces. Amerykańscy politycy i edukatorzy, jak i praktycznie wszystkie amerykańskie masmedia, promują „różnorodność”, „multikulturowość” i „pluralizm”, i tych którzy są niechętni tym celom przedstawiają jako nienawistników i ignorantów. Jednocześnie wpływowe organizacje żydowsko-syjonistyczne takie jak Amerykański Izraelski Komitet Spraw Publicznych (AIPAC) nalegają, że Stany Zjednoczone muszą uznać i bronić Izraela jako specyficznie żydowskie etniczno-religijne państwo. /17 Pluralizm i różnorodność, wydaje się, są jedynie dla nie-Żydów. To co jest dobre dla Żydów w ich ojczyźnie, wydają się mówić liderzy żydowsko-syjonistyczni, to nie pluralizm i różnorodność, ale nacjonalizm plemienny.
  To co myślą Żydzi jest ważne, bo wspólnota żydowska ma siłę by realizować swoje cele. W niezwykłym przemówieniu w maju 2013 roku, wiceprezydent Joe Biden powiedział, że „ogromna” i „nietypowa” żydowska rola w amerykańskich masmediach i życiu kulturalnym była najważniejszym czynnikiem w kształtowaniu amerykańskich postaw w ostatnim stuleciu, i we wprowadzeniu głównych zmian kulturalno-politycznych. „Założę się, że 85% tych zmian [społeczno-politycznych], czy to w Hollywood czy w mediach społecznych, jest dziełem liderów żydowskich w przemyśle. Ten wpływ jest ogromny” – powiedział. „Żydowskie dziedzictwo ukształtowało nas kim jesteśmy teraz – nas wszystkich, nas, mnie, tak bardzo albo bardziej niż jakikolwiek inny czynnik w ostatnich 223 latach. I to jest faktem” – dodał. /18
  Biden nie jest sam w uznaniu tej siły. „W ogóle nie ma sensu próba zaprzeczania rzeczywistości żydowskiej siły i wybitności w popkulturze” – napisał Michael Medved, znany żydowski autor i krytyk filmowy w 1996. /19 Joel Stein, felietonista Los Angeles Times, napisał w 2008: “Jako dumny Żyd, chcę by Ameryka wiedziała o naszych osiągnięciach. Tak, kontrolujemy Hollywood. . . Nie obchodzi mnie czy Amerykanie uważają, że kontrolujemy media informacyjne, Hollywood, Wall Street czy rząd. Obchodzi mnie tylko to, że to my nimi kierujemy”. /20
  Mimo że Żydzi mają więcej wpływu i siły w amerykańskim życiu politycznym i kulturalnym niż każda inna grupa etniczna czy religijna, żydowskie grupy nie czują się komfortowo kiedy wskazują na to nie-Żydzi. W rzeczywistości, mówi Foxman i ADL, jednym pewnym znakiem, że ktoś jest antysemitą, jest kiedy on się zgadza z twierdzeniem, że „obecnie Żydzi mają zbyt dużą władzę w naszym kraju”. /21 Widocznie dla Foxmana nigdy nie może być „zbyt dużych” żydowskich wpływów i władzy.
  Antysemityzm nie jest tajemniczą „chorobą”. Jak proponowali Herzl i Weizmann, i jak pokazuje historia; to co często nazywa się antysemityzmem, jest naturalną i zrozumiałą postawą narodu wobec mniejszości mającej szczególną lojalność, która sprawuje bardzo nieproporcjonalną władzę dla własnych imteresów, zamiast dla dobra wspólnego.
  przypisy pod oryginałem http://ihr.org/other/anti-semitism-why-does-it-exist-dec-2013

 13. Griszka said

  Nazwij takiego rasistą a zostaniesz ogłoszony antysemitą…

 14. Pryzmat said

  Prezydent Putin odpowiedzial obamie na podobne brednie o amerykanskim „eksepcionajizmie” czyli takiej wspolczesnej wersji „usa, usa uber alles”.
  Niestety nikt poza nim inny tego nie zrobil inawet nie wiem czy zerocil uwage na brednie obamy.

 15. Fran SA said

  Wiesel jest notorycznym klamca. Nigdy nie byl w zadnym obozie. Tak samo i Wiesenthal, ktory scigal zupelnie niewinnych ludzi.
  Zydzi to ani religia, ani narod, ani nawet grupa etniczna.
  Jest to szarancza, ktora zywi sie pieniadzem, ale zeby miec dostep do pieniedzy, trzeba miec dostep do zrodla, czyli administracji. I tak bylozawsze. W Starym Testamencie Jozef dostal sie do administracji i okradl Egipt ze zboza; a potem to zboze sprzedawal w czasie ‚lat chudych’ glodujacym chlopom za … ziemie. Sprzedawali Egipcjanie ziemie, zeby zdobyc ich wlasne zboze.
  Za czasow hetyckich ta sama grupa wyznawcow zlotego cielca dorwala sie do administracji i … sciagala podatki od ludnosci.Bardzo byli znienawidzeni.
  Kiedy Egipt przepedzil Hetytow, administracja zydowska byla tak znienawidzona a ich rozplenienie sie dalo zdrowo Egipcjanom w kosc. Na koniec okradli Egipcjan ze zlota i zbroji i uciekali do Kaanau na kolejny rozboj.
  Abrahama swoja zone dwa razy sprzedal za zloto i srebro: raz Faraonowi, a potem Abimelekowi.
  W Sredniowieczu byli tak znienawidzeni, ze porobili dla nich getta. Ale bogaci bankierzy zerowali na slabosciach ksiazat i wlascicieli majatkow, ktorzy potrzebowali pieniedzy na zbroje i wyprawy wojenne. Cala Europa w czasie wypraw krzyzowych zadluzona byla u zydow, ktorzy nazywali sie roznie (slowo ‚zyd’ pojawilo sie w 18 wieku). We Florencji mozna bylo samego ksiecia obrazic- nikt nie smial obrazic zyda.
  Bo zydostwo zapewnia sobie wladze przez zamordyzm i tlumienie wszelkiej krytyki. Pozwala im to na zupelna bezkarnosc.
  ZYdzi sprowadzali czarnych niewolnikow z Afryki do Stanow. Transportowano ich w okrutnych warunkach, a slynny zydek Izaak Newton pomagal obliczac optymalna ilosc niewolnikow na pokladzie, zeby sie transport oplacal.
  W kazdym niemal kraju zydzi rzadza administracja. Bo ich glownym celem jest pieniadz i wladza. No wiec maja i banki i administracje pod kontrola. A zeby im nikt krzywdy nie robil to wykupili media i w ogole srodki masowego przekazu, zeby sobie zabezpieczyc hasbare. Przeciwnikow niszcza w kazdy mozliwy sposob.
  Tak zgineli prezydenci USA, ktorzy mieli zadarte z bankami zydowskimi.
  Podszyli sie pod Stary Testament i mimo, ze nie moga absolutnie sie identyfikowac z hebrajskimi plemionami, to sobie powstawiali do Biblii nowe slowo ‚zyd’ i wybrancy Boga. W starych wydaniach biblii jest tylko o Abrahamie, ze mu Bog obiecal plodnosc i zaludnienie ziemi.
  Konia z rzedem, komu sie uda zdobyc egzemplarz Biblii sprzed 1820 roku!
  Poniszczyli stare wydania, w ktorych nie zdazyl;i wkleic ‚poprawek’.
  Poza granicami izraela, zydem moze byc kazdy bez wzgledu na grupe etniczna. Wielu Polakow dla wygody ‚odnajduje’ w sobie zydowskie korzenie.
  W czasie zasieedlania Izraela z Rosji wyjezdzal kazdy, kto sie uwazal za zyda. Nie potrzebne byly dowody.
  Kazda wladza musi miec pieniadze, wladze i wlasna tube propagandowa. No to trzeba bylo jeszcze zmienic podreczniki do historii.
  Zydzi maja wyjatkowe mozliwosci przekupstwa, bo maja niewyczerpane zrodlo finansowe.
  No i tak nami rzadza. Od czasu do czasu ktos ich skrzywdzi, przepedzi – ale wracaja z ogromnym postanowieniem zemsty.
  Obecnie Izrael rzadzi w wielu krajach afrykanskich. Tragiczna historia Sudanu, Etiopii, a i teraz kolej na Tunis, i Libii gdzie zydzi znalezli tez wiele swoich ‚korzeni’.
  Na piramidzie Cheopsa zawiesili flage z Gwiazda Dawida, bo to niby niewolnicy zydowscy zbudowali (wlasnymi recami). W Afganistanie pokazali jakies drukowane zapiski sprzed setek lat, ze to podobno zydowskie dowody na ‚zydowskie korzenie w Afganistanie’.
  Jest to straszne i przerazajace.

  Na codzien, w wielu teraz krajach, zaden nie-zydowski obywatel nie ma praktycznie szansy na robienie osobistej kariery. Na wszystkich stolkach siedza zydzi i maja monopol na wszystkie korzystne stanowiska. Wynajduja nowe nazwy na nieistniejace wakaty i wyciagaja ogromne sumy z panstwoej kiesy: jakies CEO’, koordynatorzy projektow, kierownicy projektow, komisjii, fundacji, bankow, i przeroznych bardziej i mniej potrzebnych organizacji jak np. ADL. AIPEC oraz grupy demonstrantow nw zawolanie.
  Nic dziwnego, ze zyd nie pozwoli oddychac zadnemu panstwu i dlawi wszelkie proby wyzwolenia spod okrutnego wyzysku. I pewnie dlatego nie sa popularni.

  Nie pierwszy raz:

  http://www.wprost.pl/ar/338862/Izraelski-naukowiec-poprawil-Stary-Testament-Znalazl-1500-bledow/

 16. Griszka said

  @15
  Poprawił nieścisłości w tłumaczeniu hebrajskim ST, którym żydzi się posługują, w oparciu o średniowieczne teksty.
  Według mnie nic wielkiego.

  Czosnkowi od tysiącleci przerabiają ST na własną modłę. Wszystkie zmiany są zawarte w jednej z najbardziej rasistowskich ksiąg na ziemi.

 17. Plausi said

  O antysemityzmie

  Czym jest właściwie antysemityzm ?

  To jest broń propagandowa do podporządkowania i zniesławiania Gojów i nie istnieje poza ośrodkami propagandowymi żydowskimi a szczególnie syjonistycznymi. Czy istnieje coś takie jak antysemityzm ? Nie, to jest jedynie fikcja propagandy syjonistycznej wzgl. propagandy Judejczyków.

  Ta broń propagandowa została wymyślona przez ośrodki propagandy żydowskiej gdzieś w połowie XIX wieku i do dziś oddaje usługi bandom rabunkowym Judejczyków, szczególnie syjonistycznych.

  No cóż, pozwoliliśmy żydowskim bandytom nam wmusić ten „antysemityzm” i tłumaczymy się przy każdym napadzie, o nie, nie, ja nie jestem antysemitą.

  Obawiam się, że my nie mówimy językiem polskim a jedynie polską wersją języka Judejczyków dla Polaków, bowiem „Pierwszą oznaką panowania nad narodem, jest panowanie nad semantyką jego języka „. Przypomnijmy, że pisaliśmy zresztą już o tym w tym forum.

  Nie ma czegoś takiego jak antysemityzm. Za to istnieje bezspornie

  ANTYGOIZM

  i nie jest żadnym nowym wymysłem kapłanów judejskich jak tzw. „antysemityzm”, tylko jest to fundament mozaizmu od tysiącleci. Odwrotną stroną pojęcia „ludu wybranego”, tak uwielbianego przez naszego kochanego papieża i innych parobków watykańskich, jest bowiem pogarda tego ludu do Gojów. Talmud, ta odpowiedź kapłanów żydowskich na chrześcijaństwo, ujął w słowa jedynie to, co od wieków stanowiło fundament ideologii i świadomości ludu koczowniczego. Nienawiść i pogarda do ludów obcych, Gojów, czyli antygoizm, jest podstawą mozaizmu. Warto to sobie uświadomić, kiedy ten czy inny szabasgoi usiłuje bez wazeliny wejść Judejczykowi.

  Użytek „antysemityzmu” jest jedynie jedną z niezliczonych postaci antygoizmu. Znamiennym jest zakaz „antygoizmu” wydany dla gadzinówki encyklopedycznej Wikipedia. Przytaczamy ten przykład, aby uświadomić czym jest właściwie Wikipedia, mianowicie organem propagandy głównego nurtu, i miejscem tresury „młodych wykształconych z wielkich miast” na posłusznych psów podwórzowych propagandy systemu. Zacytujmy z Wikipedia: „Antygoizm … pojęcie występujące wyłącznie w jednej książce”, no proszę, od przeszło 2 tys. lat nie ma takiego pojęcia.

  Podkreślamy jeszcze raz, pierwszą postacią oporu wobec okupanta i to bez większego zagorżenia, jest opór przeciwko językowi okupanta.

 18. ojojoj said

  To kiedy ten pan rabaj dostanie zaproszenie do Asyzu? Tak tylko pytam, trzeba sie w koncu przygotowac na serie nowych niespodzianek biskupa niespodzianka.

 19. 25godzina said

  Dobrze, że znalazł się ktoś kto zastąpi nieodżałowanego Owadję Josefa.

 20. NyndrO said

  Ad. ” Wystarczy chyba sprawdzić, jaką ochroną i przywilejami cieszą się Żydzi w prawodawstwie większości krajów, a także na arenie międzynarodowej, w porównaniu z gojami.
  Admin” * A jak ktoś jest leniwy i mu się nie chce sprawdzać,a posiada telewizor,niech się rozwali w fotelu i se zapoda National Geographic Channel.Średnio dają dziennie z 3-4 programy,w których pokazani są biedni żydzi,w których lektor wplata w swój komentarz któryś ze zgranych refrenów o biednych żydach.Najczęściej są to powtarzane milion razy programy dotyczące ich Fuhrera,oczywiście.* Aby usłyszeć coś o Polakach (słowo „Polska” czasem pada,”Polacy” niekoniecznie.),to się na serio trzeba nasiedzieć w tym fotelu.

 21. RomanK said

  Przeciez to nic nowego….to stwierdzenie stare jak Judaizm….
  Jezus ..tez tak uwazal!
  Popatrzcie do Nowego Testamentu.

 22. 25godzina said

  @RomanK > Jezus ..tez tak uwazal!

  Czyli co konkretnie?

 23. RomanK said

  26 Qui respondens ait: Non est bonum sumere panem filiorum, et mittere canibus. 27

 24. 25godzina said

  @RomanK

  „(…)2. Jak w naturze nie można wprowadzić nowej formy, nie usunąwszy wpierw przeciwstawiającej się jej formy poprzedniej, bo jak długo ta pierwsza pozostaje, nie dopuści drugiej – tak również, dopóki dusza będzie ulegała duchowi zmysłowemu, dopóty nie wypełni jej duch czystej nadprzyrodzoności. Do tej prawdy stosują się słowa Boskiego Zbawiciela w Ewangelii św. Mateusza: Non est bonum sumere panem filiorum, et mittere canibus; „Niedobrze jest brać chleb synowski a rzucać psom”, i następne: Nolite sanctum dare canibus; „Nie dawajcie psom tego co święte”. Nazywa tu Boski Zbawiciel synami Bożymi tych, którzy wyzbywając się pożądania stworzeń, tym samym przygotowują się na przyjęcie ducha Bożego. Tych zaś, co karmią swe pożądanie stworzeniami, przyrównuje do psów, jako że tylko synom dane jest jeść ze swoim Ojcem przy stole i z jednej misy, tzn. karmić się Jego duchem, a psom z odrobin, które spadają ze stołu.(…)”
  http://www.karmel.pl/klasyka/gora/baza.php?id=08

 25. RomanK said

  Ewangelia sw Marteusza 15:{25-27}

 26. RomanK said

  ad 25 godz..ja cytuje slow Pana Naszego…bowie powolalem sie na Jezusa, a nie na Jana de Yepes…

 27. Kazek said

  RE:15 Fran SA „W Sredniowieczu byli tak znienawidzeni, ze porobili dla nich getta.” – nie było tak do końca.

  Przywódcy żydów domagali się od władz danego kraju / miasta autonomii i w ramach tej autonomii prosili o możliwość powstawania zamkniętych dla żydów gett w których mieliby władzę absolutną nad szeregowymi żydami.

  Getta były pożądane przez rabinów bo pozwalały kontrolować ziomków .

  Bez gett żydzi mogliby rozpłynać się w społeczeństwie w którym mieszkali i ta zacna rasa przestałaby istnieć.

  Co wtedy robiliby rabini?

 28. 25godzina said

  @RomanK(26) A ja zacytowałem św. Jan od Krzyża (Jan de Yepes), który wyjaśnia znaczenie tego wyrwanego z kontekstu zdania, bo pański komentarz 21 to manipulacja.

 29. marta15 said

  a czy go ktos z oficjalnych ,lewackich, miedzynarodowych oficjeli oskarzyl oficjalnie o sianie nienawisci i rasizmu??

 30. RomanK said

  Eeeeeee,,panie 25 godzina…. cytat -wierny z Pisma Swietego nie jest zadna manipulacja.
  Interpretacje slow cytowanych zarowno sw Jana od Krzyza..jak i oczywiscie ministra israelskiego moga nimi byc…ale cytat???

  Jak sie panu wydaje co mial na mysli ten co powiedzial cyt- ……emmpstrembzdremmm???
  Zdanie jest czescia Ewangelii i zostalo wypowiedziane jako odpowiedz na prosbe kobiety kannejskiej ,ktora poprosila Jezusa o uwolnienie od opetania dla swojej corki… jak pan widzi konkretna sytuacja…konkretna prosba i odpowiedz.

 31. Proponuję temu panu przyznać pokojową Nagrodę Nobla i doktorat honoris-causa jak Bolkowi, względnie jeszcze nakręcić o nim film jako o bohaterze walczącym o prawa człowieka (strzygi). 😉

 32. 25godzina said

  @RomanK W kom. 21 nie ma cytatu.

 33. RomanK said

  Dopytywal; pan to podeslalem cytat….
  Judaizm od zarania uwazal Zydow za lepszych od gojow….i nic sie nei zminilo do dzis dnia. Polega to na nauce ze zydzi posiadaja dusze jak ja nazywaja Nephesh Elokis….ktorej goje wg Zydow -nie posiadaja.
  Zatem ich postepowanie jest wynikiem tego w co swiecie wierza.

 34. 25godzina said

  @RomanK Manipulacja polega na sugerowaniu, że Chrystus ma jakiś związek z tzw judaizmem.

 35. Kola said

  Oni wszyscy sa sterowani przez swiatowy …sanchedryn(SZATANA)….
  Z tad tyle wojen kryzysow I niesprawiedliwosci..Nic innego niewypada jak tylko mowic
  PRAWDE..

 36. RomanK said

  EEEeeeeeee panie 25godzina…ja sugeruje???? Po Matce z pokolenia Judy, kasty Kaplanow, obrzezany w Swiatyni, wieku 12 lat ofiarowany w Swiatyni :bahr mitzvoh”, zachowujacy Prawo, nauczajacy w synagogach Tory…znawca Pism,,,uzywajacy tytulu rabbi….pan sugeruje… ze nie mial nic wspolnego????
  Ze delikatnie zapytam..na podstawie …czego?????

 37. 25godzina said

  @RomanK No i co ten chazarski talmudysta ma z Nim wspólnego?

 38. dr TS said

  Panie Romanie…
  25godzina ma rację – mozaizm to nie judaizm babiloński.
  Pan jest bardzo dobrze zorientowany w Pismach ST i NT – a Pana wypowiedzi cechują – edomitę!
  To takie „delikatne” prowokacje ugładzonego rabina, co to katolikom chce wykazać analfabetyzm religijny.
  Niech Pan zatem czeka na tego Meshiascha (po śmierci Szarona 🙂 )
  I przestanie srać na tym forum.

 39. RomanK said

  Ten sam zawod obaj ciesle….za mlodu.

 40. Fran SA said

  Ad.27
  Kazek
  To prawda, ale juz mi sie nie chcialo rozpisywac o tych gettach, bo to przeciez temat-rzeka.
  Prawda jest, ze ta banda talmudyczna, zeby kontynuowac swoje bezbozne dzielo panowania nad swiatem, programuje nowe pokolenia, ktorym wbija do glow za mlodu, ze sa rasa wybrana, inna od innych i ze maja rzadzic swiatem. I prawda, jest, ze dla ‚wznioslych’ celow politycznych, zydzi przesladuja, a nawet poswiecaja innych zydow – zwlaszcza biednych, zeby pokazac swiatu, jak cierpia przesladowani zydzi i te przesladowania, przy pomocy roznych prowokacji, zwalaja na gojow.
  A tak naprawde, za wszelka cene chca utrzymac mit ukradziony kaplanom egipskim o ‚wybrancach na ziemi’.
  Tak powstaly getta, ktorymi i w czasie II-ej wojny tez zarzadzali zydzi.
  Pomaga to w utrzymaniu gojow w blednym przekonaniu, ze zydzi sa zawsze ofiarami rasizmu innych.

  Byla pani minister z Izraela tak tlumaczy antysemityzm: Poslugujemy sie tym antysemityzmem, jak bronia i uzywamy jej czesto, zeby postraszyc gojow; mamy pieniadze i nie mamy sie czego bac.

  „Jest to trick, ktory czesto uzywamy, gdy ktos krytykuje polityke Izraela” -wyjasnia szczerze byla pani minister:.

 41. niereligijna said

  zydzi to nie rasa,
  tak jak katolicy tez nie rasa
  zydzi to wyznawcy religii,
  jest sie zydem gdy postepuje sie jak zyd
  bedziecie ich traktowac jak rase to z WAS zrobia szara mase…..czuje ze rymuje!

 42. RAFAL Z said

  RomanK powiedział/a
  2014-01-04 (sobota) @ 20:48:57

  „Judaizm od zarania uwazal Zydow za lepszych od gojow….i nic sie nei zminilo do dzis dnia. Polega to na nauce ze zydzi posiadaja dusze jak ja nazywaja Nephesh Elokis….ktorej goje wg Zydow -nie posiadaja.
  Zatem ich postepowanie jest wynikiem tego w co swiecie wierza.”

  Napisał Pan: „…jak JA nazywają Nephesh Elokis…”

  Czy to oznacza, że Pan również uważa, iż inny rodzaj duszy ma żyd a goj ?

 43. RomanK said

  Skad panu przyszlo do glowy takie pytanie????
  Pisze w co wierza Zydzi…i jak wierza…co jest podstwa ich postaw- jak np tego ministra safardyjczyka..tak samo wierza Zydzi aszkanazyjscy-chazary, czy sabry,,,
  Czy jak napisze ze nazywa sie pan Rafal Z to ma znaczyc ze jestem pana wyznawca?? bratem??? ojcem????
  Skad takie skojarzenia????
  Pani Niereligijna,,niestety nei ma pani racji, stad Zydzi wlasnei podkreslaja swoja wyjatowosc bazujac wlasnei na definicji zyda…ze jest o czlowiek urodzony z matki Zydowki i wyznawca judaizmu…monolatrii.Za takiego moga uwazac kazdego nawet atheiste za wyjatkiem…Chrzescijanina!

 44. 25godzina said

  @RomanK A skąd pomysł, że Żyd ma pochodzić z matki Żydówki? Skąd to sie wzięło?

 45. Boydar said

  A ja sobie myślę, że Żydzi to jednak rasa.
  Zwykli goje, zabiegani i zarobieni, nie zastanawiają się nad tym głębiej, i obie forowane wersje (rasa, religia) łykają jak młode pelikany. Otóż, w okresie świątecznym, miałem jak rzadko, okazję poczytać trochę treści drukowanych. W łapki wpadły mi książki różne, ale mój słabo rozwinięty umysł, intuicyjnie podpowiedział mi literaturę adekwatną do mojego poziomu. Oczywiście baśnie. Było tego sporo; Grimm, angielskie, Perrault, wschodnie, rosyjskie, wiele innych i oczywiście „Baśnie Polskie” (Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985, wydanie IV). Czytałem wszystko jak leci i przyszła do mnie w trakcie taka oto refleksja : wygląda na to, że źli ludzie byli od zawsze, cechy składające się na ich paskudny charakter występowały u nich w różnych proporcjach i stężeniu. Jednak gdy się bliżej przyjrzeć, to zawsze był to brak jakiejś cechy dobrej. Właściwej normalnemu człowiekowi. W społeczeństwie, liczba takich osobników bywała różna, nie przekraczała jednak pewnego poziomu. Co to ma wspólnego z żydami, ktoś zapyta; otóż u żydów te braki cech dobrych występują permanentnie i dotyczą zdecydowanie przeważającej części społeczności. Zastanawiałem się, skąd do cholery taka dysfunkcja, dominująca właśnie u nich. I wyobraziłem sobie następującą sytuację: dawno, dawno temu, ludzie byli normalni, ludzcy i ogólnie dobrzy. I któregoś razu, ziemia weszła przez chwilę w obszar kosmicznego strumienia ZŁA. Ten strumień „omył” wszystko co żyło i zdegenerował ludzkie DNA. Jego natężenie w przekroju poprzecznym nie było równomierne. Jednych trafiło bardziej, innych mniej. Byli i tacy, co się w ogóle uchowali. Jednak straty poniosła ludzkość w każdym miejscu planety. Ta charakterystyczna w skutkach degeneracja DNA, to nic innego jak rasa.
  Wszyscy dotknięci tą degeneracją, „mają się ku sobie”, nieistotny jest kolor skóry, pochodzenie, narodowość. I tak dalej, i tak dalej …
  Podobnych wyobrażeń posiadam więcej, jednak elementarna przyzwoitość nakazuje mi powstrzymać się od ich propagowania.

 46. RomanK said

  Panie 25 godzina….pochodzi z Halaha….tzw linia dziedziczna krwi po matce,,,Prawo starozytne…przejete przez Rzym w zasadzie ” matka zawsze jest znana”. : „owoc zywota”..zywot w znaczeniu brzuch,,macica…
  Tu znajdzie pan o wiele wiecej:

  http://books.google.com/books?hl=en&lr=&id=lkLnwuXpbl4C&oi=fnd&pg=PA18&dq=halachic+law+maternal+lineage&ots=XjSATed5my&sig=OyffjmgIM-YGkl4fXv7ERhs3QI4#v=onepage&q&f=false

 47. Marucha said

  Re 46:
  Pod tym względem można zrozumieć Żydów. Określanie pochodzenia po matce nie jest głupie.

 48. RAFAL Z said

  RomanK powiedział/a
  2014-01-05 (niedziela) @ 19:47:11

  „Skad panu przyszlo do glowy takie pytanie????”

  Nie chciałem urazić… Po prostu w tym zdaniu wtrącenie zwrotu „jak ja” trochę dziwnie wygląda.

  Ja zrozumiałem to zdanie:
  “Polega to na nauce ze zydzi posiadaja dusze JAK JA nazywaja Nephesh Elokis….ktorej goje wg Zydow -nie posiadaja.”

  w ten sposób:
  „Zgodnie z tą nauką żydzi oraz ja nazywamy żydowskie dusze Nephesh Elokis”.

  Źle zrozumiałem. Polska język trudna język

 49. zofia said

  @44
  Do Narodzenia Jezusa „urodzenie pod prawem” bylo po ojcu. Uwazam, ze wszyscy ktorzy chca koniecznie podkreslic zydoskosc Pana Jezusa to ciagle mowia „Matka Boska byla Zydowka”.

  Nigdzie w Ewangeli Pan Jezus nie mowi ze jest Zydem, ale podkresla , ze jest Synem Ojca, Bogiem!

  Ew. Mateusza 1:1-25
  1) Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama………..

  to samo podaje Ew. Łukasza 3:23-38
  (23) Sam zaś Jezus rozpoczynając swoją działalność miał lat około trzydziestu. Był, jak MNIEMANO, synem Józefa, syna Helego, (24) syna Mattata, syna Lewiego……

  Pan Jezus jest Zrodzonym wg Prawa Synem Boga Ojca, moca Ducha Sw z Matki Dziewicy Niepokalanie Poczetej.
  Zydoskosc Pana Jezusa bedzie potrzebna przy panowaniu „jednej uniwersalnej religii”. Boze Zachowaj!

 50. Kola said

  Oni swiat zdobywaj tym ze GOI ma tylko kochac milowac byc pokornym modlic sie za nich ktorzy ich przelsaduja.Czekac na cud z nieba I wszystkiemu wierzyc.I siedziec cicho.MYSLE ze SKANCZMY Z TA DOBROCIA WZGLEDEM starszych braci wierze

 51. Fran SA said

  ad.46
  RomanK
  Nie wiem, od kiedy obowiazuje halaha, ale to w starozytnym Rzymie, twierdzono, ze matka jest pewna.
  Natomiast w Starym Testamencie ( i w Torah) podaje sie zazwyczaj ojcostwo i matka jest nieznana. Nie wazne bylo, kto Abrahamowi urodzi dziecko. (Zrobila to Egipcjanka Hagar) . A i podkresla sie synow Dawidowych, choc przeciez Dawidowi ostal sie tylko jeden syn, ktory mial zon od cholery i troche i oprocz krolowej Saby – nie sa te panie na ogol znane z imienia. Wiadomo, ze dwie pierwsze byly Egipcjankami, wiec na tym urywa sie chyba ‚rodowod’ hebrajski. Nawet zydzi nie nazywaja sie Hebrajczykami, bo doskonale wiedza, ze nie maja niczego wspolnego.
  Natomiast w Starym Testamencie nie pisze ze ‚taka czy owa pani urodzila syna., tylko ze to panowie plodzili dzieci a matki rodzily dzieci dla panow. Opowiada sie tez o synach Mojzesza, Jakuba/izraela, a nie o synach Rebeki, Michol czy Beerseby. W roznych przypadkach (rodzice Dawia) podaja dwoje rodzicow.
  To dopiero w Rzymie rozprawiano w Senacie o tym, kto jest prawowitym dzieckiem gdy chodzilo o sprawy majatkowe.
  Zydzi maja inne motywacje: doojca byle lachudra sie moze przyznac i po latach gnebic o majatek. Matke troche trudniej podrobic niz tatusia. A czest iwstyd sie przyznac do tatusia.
  I tu Marucha ma racje: panom zdarza sie, ze nie pamietaja gdzie i z kim sie zapomnieli i ile potomstwa lazi po swiecie. Panie maja duzo mniejsza wydajnosc z … ha. I czesto maja swiadkow przy porodzie.
  Nawet w Ewangelii wedlug Sw. Mateusza w rodowodzie Dawida wymienione sa tylko 4 matki: Tamar, Rachab, Berseba i Rut. Cala reszta, to sami panowie.

 52. Lily said

  Skoro jedna rasa,to dlaczego sa roznej masci?. W Australii,sa nawet aborygenscy Zydzi. Widzialam na wlasne oczy w TV,jak bialy facet z bland wlosami na lotnisku w Sydney,nie chcial dac bagazu do kontroli,tlumaczac sie tym,ze bagaz byl sprawdzany w Izraelu. Mial cos,organicznego w nim i nie wpisal tego w deklaracji, za co mial zaplacic $220 kary,ale i tak nie zaplacil.Nie zaplacil na miejscu,a potem kare anulowala jakas wyzsza wladza. Mozna to zobaczyc na Youtube. U tzw Gojow,taki numer nie przejdzie…

 53. 25godzina said

  @RomanK (46) Tak czy siak Chrystus z prezentowanym tu talmudystą nie ma nic wspólnego.

 54. […] Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-01-04) – wpis Internauty pod tekstem [Drobna korekta przekład…  /  http://www.bibula.com/?p=72485 , 2014-01-04 […]

Sorry, the comment form is closed at this time.