Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pismo z sądu odbierzemy u pani w kiosku Ruchu

Posted by Marucha w dniu 2014-01-09 (Czwartek)

Polska Grupa Pocztowa – firma należąca do cypryjskiej spółki Badenhop Holding Limited – wygrała za 0,5 mld zł przetarg na obsługę pocztową sądów i prokuratur w Polsce na lata 2014-2015. Dzięki temu od początku roku przesyłki z sądu lub prokuratury mogą na nas czekać w… kiosku „Ruchu”.

Kiosk_Ruchu[Taka to i „polska” ta grupa pocztowa, należąca do „cypryjskiej” spółki, bua ha ha – admin]

Pod koniec ubiegłego roku Centrum Zakupów dla Sądownictwa wybrało ofertę – należącej do cypryjskiej spółki – „Polskiej Grupy Pocztowej”, jako najkorzystniejszą ofertę obsługi pocztowej sądów i prokuratur pod względem ceny. Przetarg przegrała Poczta Polska, która za 2 lata obsługi pocztowej sądów i prokuratur chciała wziąć łącznie 580 mln zł. „Polska Grupa Pocztowa” zaoferowała 497 mln zł za tą samą usługę.

Podstawowym warunkiem uczestnictwa w przetargu było posiadanie placówki pocztowej w każdej gminie w Polsce. Z uwagi na fakt, że „Polska Grupa Pocztowa” nie spełniała tego warunku, weszła w alians z InPostem, który ma umowę partnerską z „Ruchem” posiadającym 5 tys. kiosków w całej Polsce. W ten sposób, gdy przesyłka z sądu lub prokuratury będzie awizowana, nie odbierzemy jej już na poczcie, lecz w punkcie InPostu lub w jednym ze wspomnianych 5 tys. kiosków „Ruchu”.

W tym momencie pojawiają się pytania: w jaki sposób będzie chroniona tajemnica korespondencji w kioskach „Ruchu”? Jak pozostawianie w kiosku przesyłki z informacjami widocznymi na kopercie (status adresata w postępowaniu itp.) ocenia Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych? Pracownicy poczty mają status funkcjonariusza publicznego. Czy ten sam status ma kioskarka?

Jakie kary poniesie prywatny przedsiębiorca będący właścicielem kiosku lub innego punktu obsługi pocztowej w ramach współpracy z „Polską Grupą Pocztową”, jeśli z jakiegoś powodu straci przesyłkę z sądu lub prokuratury? Dajmy na to jego kiosk zostanie okradziony i zginie sądowa korespondencja, od której dostarczenia biegną ważne terminy (np.: na złożenie odwołania od wyroku). Placówki pocztowe wbrew pozorom mają bardzo dobre zabezpieczenia i niezwykle trudno się do nich włamać. Jakie zabezpieczenia posiada kiosk „Ruchu”?

http://niewygodne.info.pl

Warto było by sprawdzić, kto jest w zarządzie zarówno Badenhop Holding Limited (tej informacji nie ma na ich stronie internetowej), jak i Polskiej Grupy Pocztowej.
Admin

Komentarzy 21 do “Pismo z sądu odbierzemy u pani w kiosku Ruchu”

 1. Polon said

  A co ja mam zrobić jak przesyłka zaginie? Te kurwy sądowe się zabezpieczyły się przepisem, że przesyłkę wysłaną traktuje się jak dostarczoną. Trzeba przez dwa lata {minimum) być grzecznym i nic nie widzieć i nie słyszeć i broń Boże nie klepać się po barku wyprostowanej ręki.

 2. 25godzina said

  http://tinyurl.com/nzg7c8x
  http://tinyurl.com/nq8vwee
  http://tinyurl.com/ppwtybp
  http://tinyurl.com/na93k8b

 3. woytas said

  A co w sytuacji, gdy w mojej miejscowości, a nawet gminie, nie ma ani jednego kiosku ruchu, ani innego saloniku prasowego itp. punktu kolportażu prasy? Gdzie wtedy korespondencja i awizo będą kierowane?

 4. Marucha said

  Re 3:
  No to ma Pan pecha. Trudno.

 5. dejpanspokój said

  Demontaż państwa trwa w najlepsze. A to, że robią to rękami Sądów – doprawdy znamienne. Szczyt sprawiedliwości!
  W tej sprawie poszły łapówki aż miło. Przecież ta kwota kontraktu – 500 mln zł to trzeba będzie zapisać po stronie minusowej, którą pokryją obywatele – każdy z nas. Czyli pośrednio składamy się na fortunę kolejnych cwaniaków spod ciemnej gwiazdy. Rekomendują ich ludzie z wymiaru sprawiedliwości (sic!)

 6. AlexSailor said

  Sprawy sądowe toczą się czasem o dziesiątki milionów złotych, pisma procesowe zawierają różne informacje, i to wszystko będzie w KIOSKU.
  To już nie jest III świat, to jest BANTUSTAN pomieszany z OBOZEM KONCENTRACYJNYM i ŁAGREM SYJ-KOMUNISTYCZNYM.

  Ale będzie taniej.
  Tylko dla kogo.
  Nawiasem In-Post jest w barwach niemieckiej poczty.

 7. Bolek Banan said

  Napiszę coś głupiego!
  To jest po to, abyśmy tracili poczucie godności i powagi życia!

 8. Juziek said

  Re. 4:

  Myślę, że ten Pan nie ma pecha, bo przecież jak jakiś pieniacz coś wyskrobie do sądu przeciw niemu, to może i lepiej, że o niczym nie będzie wiedział i bez stresu żył.
  Normalnemu człowiekowi nie potrzebne syjo-sądy, więc o co się gorączkować!

  Ten cały „wymiar sprawiedliwości” (sic), w zdecydowanej większości spraw żeruje na cwaniactwie, naiwności, pieniactwie, zazdrości, głupocie, chamstwie, złodziejstwie, na nałogach, etc., czym charakteryzuje się większość gawiedzi.

  Co do zlecenia roboty jakiejś zewnętrznej firmie, to widać jak na dłoni, że rząd nie dba o interes państwa, a uprawia złodziejstwo, na które cały czas ma przyzwolenie!

  Więc po co się denerwować, nie kradną pierwszy raz, nie kradną ostatni raz!
  A potem? A potem może nawet i potop tu być!

 9. 25godzina said

  Firma Badenhop Holding Limited kroczy ponoć od sukcesu do sukcesu, a jednak nikt nie chce się pod nimi podpisać: http://tinyurl.com/pk9wzln

  „(…)W dniu 31.12.2011 roku Integer.pl SA sprzedał udziały spółek InMobile Sp. z o.o. (w której posiadał 50,00% udziałów) oraz E-InPost Sp. z o.o. (w której posiadał 60,32% udziałów) spółce Badenhop Holdings Limited, zarejestrowanej na Cyprze, pod numerem HE, z siedzibą w Nijkozji, Thasou, 3 Dadlaw House P.C.1520.(…)”
  INTEGER.PL SA – IV KWARTAŁ 2011 ROKU Informacje dodatkowe do skonsolidowanego raportu kwartalnego QSr, str 6. PDF http://tinyurl.com/ps4k5w2

  Pod tym samym adresem:

  „Tajemnicza spółka Cadizin Trading and Investments Limited została utworzona na Cyprze w dniu 17 maja 2006 roku. Dwa lata później spółka otrzymała 10 milionów akcji TVN. (…) Bardzo wazne powody musialy stac za utworzeniem w maju 2006 roku spolki Cadizin Trading and Investments Limited, ulokowanej pod adresem Thasou Street 3, Dadlaw House, P.C. 1520, Nicosia, w biurach kancelarii prawnej Demetrios A. Demetriades, ktora zajmuje sie m.in. rejstracja spolek offshore. (…)”
  21.11.2011 10:11 http://tinyurl.com/nn528z5

 10. Marucha said

  Re 9:
  Ta „cypryjska” firma wygląda mi na grupę cwaniaków wiadomego pochodzenia.
  Fakt, że na swej oficjalnej stronie nie zamieszczają ani jednego nazwiska z zarządu, coś mówi.

 11. AlexSailor said

  Ad. 7

  Napisał Pan coś mądrego.
  To też jest celem.

 12. 25godzina said

  Czy to ich oficjalna strona nie jest do końca jasne, bo firma nazywa się niby Badenhop Holding Limited a na stronie jest …Holding(s)… Jeśli miałbym stawiać jakąś hipotezę badawczą, to powiedziałbym że będzie wałek polegający na wyrwaniu kasy z budżetu państwa przy jednoczesnej klapie całego przedsięwzięcia (to się po prostu nie może udać). Ślad urwie się na Cyprze, ewentualnie okaże się że umowa jest skonstruowana tak, że nie można winnych ścigać. Ewentualnie będzie można ich ścigać, ale mimo wszelkich wysiłków odpowiednich organów i poniesionych kosztów (na bezpieczeństwie oszczędzać nie można) … to się nie uda.

 13. Lily said

  Re10; Nikt inny tylko oni… W normalnym kraju,przesylkami tego typu zajmuja sie Urzedy Pocztowe,albo w sprawach(arce-waznych) kurierzy,ktorzy dostarczaja przesylki osobiscie do odbiorcy za poreczeniem odbioru. Przeciez widac to golym okiem ,ze swoi swoim nabijaja kabze. Mam odruch wymiotny,jak pomyslke,co sie dzieje w Polsce.

 14. Tarom said

  13 „Mam odruch wymiotny jak pomysle,co sie dzieje w Polsce.”

  W rejonie polskim obszaru UE, a nie w Polsce ktora kaczor sprzedal, dzieje sie to na co pozwalaja i z czym sie godza lokalni mieszkancy.

 15. JO said

  ad.14. Taaak , lokalni mieszkancy moga sie nie godzic ….

 16. Mordka Rosenzweig said

  Do wszystkie czlowieki

  Ja pan Mordka chce tutja cos zalaczyc na temat demontasz panstwa.

  Czlowieki-goje zastanawiaja sie jak to sie stalo sze naszym czlowiekom jest tak latwo pszejmowac za pol- darmo wszystkie businessy w Polsza i gdzie indziej ale pszeciesz tylko tszeba czytac aby wiedziec.

  Ja pan Mordka uwasza sze nasza rasa jest genialna jak to zrobila, a minowicie w 2001 najszanowniejszy prof. Stiglitz z nasza rasa opracowal jak to zrobic i dostal za to nagrode od pan Nobel rok puzniej czyli w 2002 r.

  Pan Kaczynski, Tusk, Komorowski i inne czlowieki z Polsza kture sa oddane nasza rasa, oficjalnie dostali po 10% od wartosci spszedanego businessu zdeponowane w Szwajcaria.

  In 2001 Professor Joseph Stiglitz, former Chief Economist of the World Bank, and former Chairman of President Clinton’s Council of Economic Advisers, goes public over the World Bank’s, “Four Step Strategy,” which is designed to enslave nations to the bankers.  I summarise this below,

  1. Privatisation. This is actually where national leaders are offered 10% commissions to their secret Swiss bank accounts in exchange for them trimming a few billion dollars off the sale price of national assets.  Bribery and corruption, pure and simple.

  2. Capital Market Liberalization.  This is the repealing any laws that taxes money going over its borders.  Stiglitz calls this the, “hot money,” cycle.  Initially cash comes in from abroad to speculate in real estate and currency, then when the economy in that country starts to look promising, this outside wealth is pulled straight out again, causing the economy to collapse.  The nation then requires International Monetary Fund (IMF) help and the IMF provides it under the pretext that they raise interest rates anywhere from 30% to 80%.  This happened in Indonesia and Brazil, also in other Asian and Latin American nations.  These higher interest rates consequently impoverish a country, demolishing property values, savaging industrial production and draining national treasuries.

  3. Market Based Pricing.  This is where the prices of food, water and domestic gas are raised which predictably leads to social unrest in the respective nation, now more commonly referred to as, “IMF Riots.”  These riots cause the flight of capital and government bankruptcies.  This benefits the foreign corporations as the nations remaining assets can be purchased at rock bottom prices.

  4. Free Trade.  This is where international corporations burst into Asia, Latin America and Africa, whilst at the same time Europe and America barricade their own markets against third world agriculture.  They also impose extortionate tariffs which these countries have to pay for branded pharmaceuticals, causing soaring rates in death and disease.

  There are a lot of losers in this system, but one winner – the Jewish owned and operated banking system.  In fact the IMF and World Bank have made the sale of electricity, water, telephone and gas systems a condition of loans to every developing nation.  This is estimated at 4 trillion dollars of publicly owned assets.

  In September of this year, Professor Joseph Stiglitz is awarded the Nobel Prize in economics.

 17. Lily said

  Jak widze,dla niektorych chamstwo i obluda,oraz wszelkie inne masci dewacje za normalna rzecz uchodza.

 18. Bolek Banan said

  Szanowny Panie Mordka Rosenzweig!
  Jeśli Pan nie przestanie pisać, to ja wykituję ze śmiechu!
  Będzie to kolejne zakłócenie moich planów życiowych, bo planowałem zginąć na polu chwały lub na jakimś polu naftowym!
  Mimo to – dzięki!!!
  Serdecznie pozdrawiam!
  Bolek Banan

 19. sprzeciw21 said

  Dołącz do akcji protestacyjnej Stowarzyszenia Interesu Społęcvznego „Wieczyste” i żądaj doręczenia pism przez pocztę polską – http://serwis21.blogspot.com/2014/01/brak-zgody-na-doreczanie-pism-sadowych.html

 20. RomanK said

  Kogo zna
  i kogo oplaca
  Ta Firmaaaaaaaa
  Badenhop Holding Limited

 21. revers said

  Ad16

  Panie Mordka a wasz Geniusz Albert Aldi nie dostal jeszcze nagrody Nobla za sieci handlowe Aldiego lub jego brat za Lidla?

  my tez pracowac w excelletnych firmach judeogermanskich i znac dobrze wasze kontenerowe szmugle mallboro do europy – dzwonic do samego Pershinga z Dancysia i ustawiac kontenerek Mallboro z Hamburga, tylko goj teutonski nie wyrobil musial zaplacic 50 tys papiera haraczu za parchata ustawke, zle obstawil
  w kasynie Aldiego.

  A czy za bannany od Aldiego nafaszerowane koka
  dostaje sie juz bannany lub koszer patent? Aldiego w sieci.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: