Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Asia Bibi – skazana na śmierć za wiarę. Temat tabu?

Posted by Marucha w dniu 2014-01-10 (Piątek)

Zob. też: https://marucha.wordpress.com/2012/12/10/swiadectwo-z-celi-smierci/
Admin

Jest Pakistanką. Pochodzi z wioski Ittanwali. Ma 42 lata, męża i pięcioro dzieci. Kiedy cała ta historia się zaczęła w czerwcu 2009 roku w jej wiosce żyło 1500 rodzin, z czego trzy, w tym jej rodzina, stanowiły mniejszość chrześcijańską. Reszta to muzułmanie.

Tego dnia pracowała na polu przy zbiorach falsy. W pobliżu była studnia. Ponieważ upał był nieznośny, Asia poszła napić się wody. Jej muzułmańskie koleżanki uznały, że woda ze studni stała się w ten sposób „nieczysta” i żeby oczyścić studnię chrześcijanka musiałaby przejść na islam. Co na to odpowiedziała Asia Bibi?  -„Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?”
Została za te słowa pobita, więc uciekła.

Inne źródła mówią, że Asia Bibi stała się ofiarą z powodu jakiegoś sporu z muzułmańską sąsiadką, żoną imama, o zniszczenie mało wartościowego przedmiotu.

Kiedy parę dni później Asia Bibi wróciła na pole wraz z chrześcijańską koleżanką, zostały otoczone przez agresywnie zachowujących się muzułmanów obu płci, którzy Asie Bibi ciężko pobili, a następnie zawlekli do wioski, do imama. Miejscowi chrześcijanie zawiadomili policję, która zabrała kobietę na posterunek dla jej własnego bezpieczeństwa. Pod presją tłumu i lokalnych duchownych muzułmańskich postawiono jej jednak zgodny z pakistańskim kodeksem karnym zarzut bluźnierstwa.

W listopadzie 2010 roku, po trwającym 16 miesięcy procesie, Asia Bibi została skazana na śmierć przez powieszenie za „bluźnierstwo przeciw Mahometowi”. Do tego doszła kara grzywny w wysokości równej dwu i pół rocznym zarobkom robotnika w Pakistanie.

Warunki, w jakich przebywała kobieta urągały wszelkim standardom. Cela, ciasna na wyciągnięcie ramion nie miała okien, toalety ani zlewu. Nie było też wentylacji, a do tego dochodziły wyjątkowo uciążliwe ataki komarów. W czerwcu ubiegłego roku Asia Bibi została przewieziona do więzienia dla kobiet w Multanie, gdzie czeka na wykonanie kary.

W sumie jest już w odosobnieniu prawie 1700 dni.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędziła bez rodziny. Napisała list do papieża Franciszka:

„Przez Imię Pana Naszego Wszechmocnego i Pełnego Chwały, ja, Asia Bibi, chcę wyrazić moją głęboką wdzięczność Bogu i Tobie, Ojcze Święty. Mam nadzieję, że każdy Chrześcijanin miał możliwość świętować ostatnie Boże Narodzenie z radością. Jak wielu innych więźniów, ja również świętowałam Narodzenie Pana w więzieniu w Multanie, w Pakistanie.

Jestem ogromnie wdzięczna całemu Kościołowi za modlitwę za mnie i za walkę o moje uwolnienie. Nie wiem, jak długo to wytrzymam. Żyję jedynie dzięki mocy waszych modlitw. Spotkałam wiele osób, która wypowiadały się o mojej sprawie i walczyły dla mnie. Niestety, te działania do tej pory nie rozwiązały problemu. W tym momencie chcę się zawierzyć miłosierdziu Boga, który może wszystko. Tylko On może mnie uwolnić.

Proszę, aby Ojciec Święty przyjął moje najlepsze życzenia noworoczne. Wiem, że Ojciec Święty modli się za mnie z całego serca. I to daje mi ufność, że pewnego dnia moje uwolnienie będzie możliwe. Z pewnością, że Ojciec Święty pamięta o mnie w swoich modlitwach, pozdrawiam serdecznie.
Asia Bibi, Twoja córka w wierze”

Zaproponowano jej przejście na islam. Wtedy cała sprawa mogłaby mieć łagodniejszy przebieg, a ona sama uratowałaby życie. Odmówiła.

Na całym świecie różne organizacje broniące praw człowieka, a także politycy i dyplomaci podjęli działania w sprawie uwolnienia pakistańskiej chrześcijanki. Dwaj pakistańscy politycy – muzułmański gubernator i minister do spraw mniejszości przypłacili swoje zabiegi życiem – zostali zamordowani przez islamskich ekstremistów. Pod petycjami do władz Pakistanu podpisały się tysiące ludzi. O uwolnienie kobiety apelował papież Franciszek. Parlament Europejski został o sprawie poinformowany przez polskiego europosła Pawła Kowala. Apel o uwolnienie uwięzionej chrześcijanki podpisało kilkudziesięciu europosłów. Współautorki wydanego w 2012 roku pamiętnika Asi Bibi („Zabierzcie mnie stąd”) wystosowały petycję nie tylko do prezydenta Pakistanu, ale również do sekretarza generalnego ONZ.

Na razie nie ma odzewu. Asia Bibi w pakistańskim więzieniu czeka na śmierć przez powieszenie.

Dlaczego przypominam o tej postaci akurat teraz? Od jakiegoś czasu jestem bombardowana mailami z prośbą o modlitwę za Asię Bibi i o podpisanie petycji o jej uwolnienie. Zainteresowałam się sprawą. Nigdy o niej, ani o jej podobnych nie usłyszałam, ani nie przeczytała w żadnym mainstreamowym medium.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Każdego roku ze względu na wiarę zabijanych jest 100 tysięcy chrześcijan, 150 milionów (!!!) jest aresztowanych. Ma to miejsce głównie w krajach muzułmańskich, ale również w Korei Północnej, Nigerii (na obszarach muzułmańskich), czy Mali.

Ktoś obliczył, że średnio co pięć minut ginie za wiarę jakiś chrześcijanin. Czy ktoś to wreszcie zauważy? Czy środki masowego przekazu, które wiecznie tropią grzechy Kościoła i oburzają się na nietolerancję wobec muzułmanów w Europie nie widzą tematu w sprawie prostej kobiety skazanej na śmierć tylko za to, że wierzy w Jezusa Chrystusa? Niechodliwy temat? Niewygodny?

Módlmy się za Asię Bibi.

JoannaK
http://naszeblogi.pl

A poza tym muzułmanie odnoszą się z szacunkiem do chrześcijan, czczą Jezusa jako proroka i wyznają pokojową religię.
Admin

Komentarzy 27 do “Asia Bibi – skazana na śmierć za wiarę. Temat tabu?”

 1. Nemo said

  @ Admin.

  No i oczywiście wierzą w tego samego „boga”.

 2. Juziek said

  Ciekawe co uczyni w tej sprawie NIEPolski Episkopat?

 3. Maciejasz said

  Ad. 2 Jeśli do tej pory nic nie zrobił, to czego się Pan jeszcze spodziewa?

 4. Aguirre said

  Pewnie zaraz ktoś (może Pan Fran SA?) usprawiedliwi muzułmanów bo znajdzie jakiś nius, że to żydzi poprzebierani za islamistów. Biedna kobieta trzeba się za nią modlić.

 5. sarthois said

  AD4
  Biedna kobieta trzeba się za nią modlić.

  W dodatku ma jakze polskie imie: Asia… to od Joanny…?

 6. Listwa said

  Dzielna kobieta.
  Kto wie ilu z nas podobne czeka.

 7. JO said

  ad.6. Musimy byc na to przygotowani.

 8. AlexSailor said

  Myślę, że Polska powinna wycofać ambasadora z Pakistanu i poprosić grzecznie ambasadora tegoż kraju o opuszczenie naszych granic.
  Ambasada Pakistanu w Polsce nawet nie raczyła zamieścić strony internetowej po polsku.
  Po co tu są?

 9. Marucha said

  Re 8:
  Zamieścili, ale im Żydzi ją shakowali i usunęli.

 10. Juziek said

  Re. 3:

  A może nasze MSZ coś tu zadziała?

 11. Premizlaus said

  Re 5:
  Też na początku tak czytałem, ale potem się skapnąłem, że o się czyta jako „Azja”.

 12. AIRAM said

  To teraz dopiero widać, kto rządzi tym światem. Po co więc to ONZ? Po co organizacje Praw Człowieka? Po co ambasada pakistańska w Polce i w innych krajach? Dlaczego nikt nie ma dziś siły i odwagi zginąć razem z Asią z tych mocnych i wielkich? Albo za Asię, narażając się swoją decyzją uwolnienie jej? Kto nie potrafi się sprzeciwić wierze, która zabija ludzi? Każdy tylko krzyczy, a gdzie te dowody szlachetnych czynów? Obudźcie się ślepcy i głusi! Obudź się świecie z letargu, zanim nie będzie za późno! Nie oszukujmy się, historia pamięta inne wiary, które zabijały ludzi za wybitne zdolności otrzymane od Stwórcy. Pamięta też najazdy krzyżackie. Ale chyba od tamtych czasów zmieniła się cywilizacja na tyle, aby dziś nie pozwolić więcej nikomu umierać za wiarę. Za zniewolenie z powodu innego wyznania? Bądź też pozostawania wolnym człowiekiem bez żadnej wiary. Chodzi tu o każde Stworzenie Boskie, które pochodzi od Stwórcy! Trzeba też zaniechać wojen. Pokój to pokój. Każdy ma prawo do pokoju i wolności. Każdy. Czy wielcy tego świata nadal nic nie rozumieją? Zło trzeba nazywać złem, gdziekolwiek się dzieje i w którejkolwiek stronie. Zła nie wolno nam tolerować u nikogo. I w żadnym wyznaniu religijnym, jak i w żadnym rządzie na świecie. Prawa człowieka są wartością nadrzędną i nie mogą być podporządkowywane żadnym restrykcjom religijnym ani politycznym. Człowiek nie ma prawa stawać przeciwko żadnemu człowiekowi, jeśli ten wyznaje swoje wyższe wartości i nie czyni nikomu szkody. Nikt nie ma prawa na to, aby takiego człowieka niszczyć. Nikt! Najwyższe wartości uniwersalne powinny być przestrzegane przez wszystkich. I respektowane wzajemnie przez wszystkich. Bowiem człowiek jest najwyższa wartością pod słońcem, wierzący bądź niewierzący, ale też przestrzegający i respektujący u innych wyższe wartości Amen.

 13. Bolek Banan said

  Pastwienie się nad matką pięciorga dzieci i chęć jej zabicia to jest jeden z tych „okruchów prawdy” zawarty w islamie? Niech łzy dzieci tej kobiety wołają do Stwórcy!!!

 14. Juziek said

  Re. 12 – (AIRAM):

  Obecnie cały Świat stoi w opozycji do chrześcijaństwa!

  Jedni jako odwieczny wróg, drudzy by je zniszczyć w imię głupawej tolerancji nie zdając sobie sprawy, że będą następnymi w kolejce, a jeszcze inni z czystego wygodnictwa (bo mnie to nie dotyczy) lub z podłego strachu.

  Czy nie powinna przez świat przetoczyć się fala protestów, która dała by na pewno dużo do myślenia islamistom.
  Milczenie jest cichą akceptacją wyroku śmierci, wstyd Polacy!

  A może czas na okupację aż do skutku pakistańskiej ambasady w stylu okupacji ambasady amerykańskiej w Teheranie.

  Może wówczas i nasi okupanci tyłkami ruszą! Na co jeszcze czeka nasza młodzież studencka, czy jest jeszcze ona na tyle godna, by w pokojowy sposób ruszyć i pokazać islamistom, że jesteśmy chrześcijańską siłą w przeciwieństwie do hierarchów kościelnych o niepolskich korzeniach!

 15. RomanK said

  Ano wierza w tego samego BOGA i sa religia pokoju…..w tego samego Boga wierzymy i my chrzescijanie i nie przeszkadzalo to we wzajemnym mordowaniu sie..CHrzescijan,,,,.poswiecajacych bron w kosciolach podczas uroczystych nabozenstw….
  BOg jest MIloscia i Pokojem MIlosierdziem i SAprawiedliwoscia……tam gdzie dzieje sie krzywda , przemoc i mord…nie ma BOGA…bo jego miejsce zajal SZATAN!

 16. Marucha said

  Re 15:
  Mnie się zawsze zdawało, że my wierzymy w Boga w Trójcy Świętej Jedynego, a muzułmanie w Allaha, który z żadną Trójcą nie ma nic wspólnego.

 17. xyz said

  Petycja:

  http://www.callformercy.com/

 18. JO said

  Ad.16. Panu Romanowi na starosc sie Myli. Trzeba mu wybaczyc.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Dziękuję za ten link.
  Gorąco proszę o podpisanie petycji w sprawie Asii Bibi.
  To tylko 15 sekund naszego cennego czasu.

 20. Marucha said

  Re 18:
  Ja się na pana Romana nie gniewam.
  Tylko dziwię się zmianom, jakie w nim zaszły. Sprawia mi to osobistą przykrość.

 21. JO said

  Ad.19. podpisalem

 22. Griszka said

  Islam religią pokoju ? Błagam Romek… A jeszcze nie dawno straszyłeś Bractwem Muzułmańskim, które rzekomo próbuje rozbijać Kościół katolicki od środka. 🙂

  https://marucha.wordpress.com/2013/08/22/list-otwarty-do-papieza-franciszka-od-heliosa-z-aleksandrii/
  Ostrzegam ludzi o słabych żołądkach, że rynsztok, który tworzy katolicznik Romek K. jest wyjątkowo niestrawny.

 23. Griszka said

  @16
  Niech Pan nie wymaga od katolicznika znajomości podstawowych dogmatów, takich jak ten o trzech Osobach Boskich.
  I przyznam, że to śmieszne jest, branie w obronę islamu przez tego osobnika a jednocześnie wycieranie sobie przez niego gęby katolikami zachowującymi Tradycję, wyzywanie ich od ubeków, masonów.

 24. Juziek said

  Szanowny Panie Gajowy!
  Podpisałem.
  Jednocześnie cieszy trzecie miejsce Polski, co znaczy że z nami nie jest jeszcze tak źle, jak próbują nam zewsząd wmówić!

 25. Listwa said

  @8 AlexSailor
  grzecznie , ale chyba w poszanowaniu trzeba mieć standardy pakistańskie w tym przypadku

 26. Zbyszko said

  Polacy, uczmy się od Asi Bibi. A na razie podpisujmy petycję w Jej obronie

 27. Jack Ravenno said

  ad 16

  Tenże allah to jedynie jedna z postaci szatana – nic więcej. Syf i tyle…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: