Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Klawy Cysorz o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Boydar o Drażnienie Ruskiego
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  rycho08 o Drażnienie Ruskiego
  bryś o Znaczenie wojny w XXI wie…
  axel o Premier wzywa do wojny z …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Isreal o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Wolne tematy (38 – …
  wnikliwym okiem o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Drażnienie Ruskiego
  maxi o Drażnienie Ruskiego
  szary4aequitas o Co właściwie napisał Mora…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Niemiecki policjant na polskiej ulicy

Posted by Marucha w dniu 2014-01-10 (Piątek)

Rząd nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa polskim obywatelom i liczy na pomoc funkcjonariuszy służb z innych państw – tak opozycja ocenia projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski. To grozi też zwiększeniem inwigilacji Polski ze strony obcych służb specjalnych.

Kontrowersyjna ustawa ma dać prawo zagranicznym policjantom, strażakom, strażnikom granicznym i funkcjonariuszom innych służb do prowadzenia działań na terytorium Polski. I to wzbudza protesty Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski. Poparcie dla projektu zadeklarowały za to koalicja PO – PSL i SLD. Partie te wskazują, że de facto formalizuje on współpracę polskich i zagranicznych funkcjonariuszy.

Koronnym argumentem rządu za wprowadzeniem ustawy jest dostosowanie polskiego porządku prawnego do przepisów UE. Dotyczy to sytuacji, w których nasz kraj potrzebowałby międzynarodowej pomocy tych służb „w przypadkach ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobiegania przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych poważnych zdarzeń”.

Decyzja Rady UE implementuje do prawodawstwa wszystkich państw Unii postanowienia konwencji z Prüm zawartej między siedmioma krajami: Belgią, RFN, Hiszpanią, Francją, Luksemburgiem, Holandią i Austrią. Konwencja dotyczyła wymiany informacji wrażliwych, w tym m.in. danych daktyloskopijnych czy numerów rejestracyjnych. Jej celem było przede wszystkim przeciwdziałanie terroryzmowi i szybka koordynacja działań między sygnatariuszami.

Parawan prawa unijnego

Jednak zdaniem posłów PiS i SP, projekt rządowy daleko wykracza poza zakres prawa unijnego. – Projekt mówi o pomocy udzielanej na wniosek różnego szczebla polskich organów przez służby innych krajów. To co innego niż intencja prawodawstwa unijnego. Ponadto zapisy nowej ustawy rozszerzają zakres działania na terenie RP obcych funkcjonariuszy także o służby spoza Unii. To otwiera cały katalog zagrożeń związany z niekontrolowanym przepływem funkcjonariuszy, także z Federacji Rosyjskiej [zwłaszcza stamtąd! – admin], na terytorium Polski – zauważył Piotr Naimski (PiS).

Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk zapewniał wprawdzie, że udział obcych służb spoza krajów UE (w tym Rosji) będzie dotyczyć jedynie spraw związanych z ratownictwem, nie przekonał tym jednak opozycji. – Zapis ten pozostaje. Ustawa nie podaje twardego katalogu zagrożeń, do których wzywano by obcych funkcjonariuszy. To rodzi pole do nadużyć. Całą odpowiedzialność polityczną i moralną za ustawę i jej skutki poniesie koalicja rządowa i jej sojusznicy – mówił Jarosław Zieliński (PiS).

Posłowie przypomnieli pośpiech, z jakim rząd starał się o wniesienie kontrowersyjnego projektu. Pierwsze czytanie odbyło się na posiedzeniu sejmowej Komisji Sraw Wewnętrznych 7 lutego ubiegłego roku, a już na 22 lutego marszałek Sejmu Ewa Kopacz wyznaczyła termin na przygotowanie sprawozdania komisji. W sumie odbyły się jedynie cztery posiedzenia tejże komisji. Teraz prace znowu przyspieszono i po wczorajszej dyskusji projekt został natychmiast skierowany do trzeciego czytania bez odsyłania go do komisji sejmowych.

Interwencja czy inwigilacja?

Posłowie przypomnieli, że ustawa wprowadzi rozwiązania, które w dość szeroki sposób określają katalog możliwości funkcjonariuszy służb zagranicznych działających w Polsce: prawo do noszenia munduru służbowego, posiadania i używania środków przymusu bezpośredniego, także broni palnej. Podczas patrolu funkcjonariusze mogą używać środków łączności i obserwacji technicznej, pojazdów służbowych, statków powietrznych i jednostek pływających.

– Czy możemy sobie wyobrazić udział niemieckich policjantów bijących naszych kibiców na polskich stadionach czy patrolujących nasze ulice? Czy naprawdę ten rząd nie potrafi zagwarantować nam bezpieczeństwa w naszym własnym kraju, czy potrzebni sam obcy najemnicy do tłumienia pokojowych demonstracji? Czy możemy sobie wyobrazić, by niemiecki parlament godził się na takie działania w swoim kraju ze strony polskich policjantów? – pytał poseł Zieliński.

– Można sobie tylko wyobrazić obcych policjantów na ulicach Warszawy w czasie manifestacji albo nieumundurowanych funkcjonariuszy służb specjalnych jakiegoś kraju spoza UE, którzy będą prowadzili działania operacyjne wobec polskich obywateli – dodał Jacek Sasin (PiS). Opozycja wskazywała też, że do tej pory udział we wspólnych operacjach i działaniach ratowniczych na terytorium Polski odbywa się przede wszystkim na podstawie umów międzynarodowych. I ta ustawa nie jest potrzebna.

Rząd problemu nie widzi

Koalicja rządowa nie ma żadnych wątpliwości. – Najlepszym gwarantem tej ustawy jest demokracja. Żaden rząd nie powoła obcych służb do tłumienia własnych obywateli – mówił poseł Piotr Van der Coghen (PO). – Dlaczego nie mają nas wesprzeć obce służby, skoro ich obywatele przyjeżdżają i łamią nasz porządek prawny? Uważam takie wsparcie za bardzo dobre dla Polski, dla naszych obywateli – zaznaczył Van der Coghen, ale nie uspokoił opozycji takimi deklaracjami.

To samo mówił wiceminister Piotr Stachańczyk. – Państwa członkowskie UE udzielają sobie wzajemnego wsparcia w związku ze zgromadzeniami masowymi, klęskami żywiołowymi oraz w związku z poważnymi wypadkami w ramach prewencji kryminalnej oraz ochrony bezpieczeństwa publicznego. Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy przyjąć tego projektu ustawy. I nie dlatego, że nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa, tylko dlatego, że przepisy unijne powinny zostać włączone do naszego porządku prawnego, oraz dlatego, by zagwarantować porządek w imprezach z udziałem cudzoziemców – przekonywał Stachańczyk.

Zgodnie z projektem organem decydującym o zaangażowaniu obcych funkcjonariuszy będzie minister spraw wewnętrznych, a wnioskować o to mogą komendanci wojewódzcy policji, straży pożarnej i szefowie oddziałów Straży Granicznej. Jeśli działania mają być prowadzone na większą skalę, zarówno pod względem czasu trwania, jak i liczby funkcjonariuszy, decyzję ma podejmować rząd. Zdaniem PiS, te zapisy są zbyt ogólne.

– Projekt używa bardzo nieostrych pojęć, pozwalając na dowolnie szeroką interpretację interwencji zagranicznych funkcjonariuszy w Polsce, które mogą działać przeciwko polskim interesom. Stwarza groźbę szpiegostwa, narusza suwerenność państwa polskiego – konkludowała Krystyna Pawłowicz (PiS). Klub Prawa i Sprawiedliwości postulował odrzucenie projektu ustawy w całości, ale ten wniosek nie zyskał większości.

Anna Ambroziak
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 25 do “Niemiecki policjant na polskiej ulicy”

 1. Kronikarz said

  ; – /

 2. Piotr said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8666&Itemid=100

  Czy coś się zmieniło? A może ochronę obrad Knesetu w Krakowie, chcą już oficjalnie zabezpieczać? A może już w jakiejś części będą chcieli tu „zostać” dłużej ?

 3. Dzonyy said

  No właśnie, proponuje do ochrony sprowadzić Niemców. Oni się na tym znają. Tylko, że oni też mogą zechcieć zostać dłużej….

 4. Maciejasz said

  Dla mojego młodego, ledwie kilka lat temu przebudzonego z letargu, umysłu to już za wiele. W polskim parlamencie- propagatorzy rozpusty wśród najmłodszych, geje, transwestyci, byli komuniści, oszuści i ogólnie mowiac bandyci, decydują się na POWRÓT niemieckich oddziałów do Polski. Funkcjonariusze służb – to można tłumaczyć w różny sposób, a sytuacje „kryzysowe” rząd możne rozumieć po swojemu – pewnie sie zabezpieczają przed buntem Polaków… Najbardziej przeraża mnie moja bezradność…

 5. chupacabra said

  Doktryna Breżniewa się kłania. Pamiętacie Węgry 1956, a Czechosłowację 1968 no jak podskoczycie to dostaniecie pałą od wermachtu czy innego swołocza zagramanicznego. Wszystko w ramach pogłębiania integracji i miłości wewnątrz europejskiej. Więc morda w kubeł i robić u baera czy innego zagramanicznego pana dla dobra naszej ewropejskiej ojczyzny i lepszej przyszłości czyli szybszej eutanazji tych co robić nie mogą. Jeszcze trochę i adolf zostanie wpisany do grona ojców założycieli wspólnej ewropy, a wy człowieki ewropejskie czy neosowietckie nawet tego nie zauważycie między jednym serialem mózgopojebanym, a następnym.

 6. Maciejasz said

  Ad. 5 Ano rzeczywiście, na wiosnę przygotowują referendum dotyczące Stanów Zjednoczonych Europy, w imię pogłębienia wzajemnej miłości między krajami UE (tzn. walki z eurosceptykami). I akurat myślą o wprowadzeniu obcych oddziałów pacyfikacyjnych, bo tylko tak mozna je nazwać. Żyć nie umierać.

 7. Rysio said

  re 4. „…..Najbardziej przeraża mnie moja bezradność…….”

  Głowa do góry – musisz się Maciejasz przełamać (ucząc się od amerykańskich murzynów).

  Najlepjej to osiągniesz tzn. się przełamiesz – prostym, skutecznym i sprawdzonym sposobem – dając w mordę* pierwszemu z brzegu policjantowi w niemieckim SS-mańskim mundurze pałętającemu się po Polsce.

  🙂

  * I to tak żeby nogami się nakrył – u nas w USA nazywa się to knockout game .

 8. Rysio said

  Oczywiście Maciejasz musisz być ostrożny bo tutaj murzyn któremu knockout nie wyszedł.

  😦

 9. shadowman said

  Żaden rząd nie powoła obcych służb do tłumienia własnych obywateli – mówił poseł Piotr Van der Coghen (PO)
  Co to za typ wogóle jest? Kto na niego głosował (a raczej sam się wybrał na stanowisko osła)
  No, ale przynajmniej nie udaje, że ma polskojęzyczne nazwisko……

 10. marlog said

  Przecież to nie jest nic nowego,
  http://www.tz.de/sport/fussball/hohes-polizeiaufgebot-beim-laenderspiel-polen-1393779.html
  W/g tego artykułu wynika, że na tym meczu było 16 niemieckich policjantów..
  Ciekawe nazwy miejscowości są podane,
  Jak np.Allenstein, Stettin, a mecz odbył się oczywiście w Ostseestadt Danzing…

 11. janek0 said

  Polacy to Cyganie XXI wieku…

 12. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal to i nie widzi nic zlego w ta ustawa.

  „Kontrowersyjna ustawa ma dać prawo zagranicznym policjantom i funkcjonariuszom innych służb do prowadzenia działań na terytorium Polski.”

  Pszciesz zgraniczne sluszby specjalne beda pilnowac lad i poszadek aby czlowieki byly bezpieczne we wlasny kraj.

  Nasza rasa robi to w Palestyna i jest tam spokuj i dyscyplina.

 13. Maciejasz said

  Ad. 12 Panie Mordka, a jak Pan reaguje gdy słyszy, że żydzi OKUPUJĄ „Palestyna”?

 14. Mordka Rosenzweig said

  re 13

  Szanowny pan Maciejasz,

  O jaka okupacja szanowny pan muwi?

  Pszeciesz to jest normalne pokojowe współistnienie.

 15. Zbyszko said

  TO JEST JUŻ JAWNY, KOLEJNY JUŻ ROZBIÓR POLSKI!

 16. Rysio said

  David Irwing – super dobre… 5 *****

 17. bodo said

  „Rząd nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa polskim obywatelom i liczy na pomoc funkcjonariuszy służb z innych państw „- akurat to właśnie ten rząd ma w d……Chodzi oczywiście o zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim mocodawcom właśnie od strony polskich obywateli

 18. Rysio said

  Nie owijajmy prostej prawdy w bawełnę.

  Rząd po prostu nie jest w stanie kontrolować i złapać krótko za mordę polskich obywateli i dlatego pragnie skorzystać z pomocy funkcjonariuszy służb inych państw.

 19. Rysio said

  Tak sobie myślę, że pan Mordka Rosenzweig zna bardzo, ale to bardzo dobrze język polski z wszystkimi jego idiomatycznymi niuansami, zwrotami itp… itd…

  🙂

 20. Rysio said

  Jedna z książek Davida Irvinga.

  Click to access HW1.pdf

 21. La Reine Toronto said

  Dziekujmy sp. Karolowi Wojtyle ze smalil cholewki do EU. No i teraz bedzie swietym ale heca! a narod polski merda sie po swiecie a ci co w kraju sie ciesza i czekaja na cud?

 22. Zbyszko said

  Czyżby nareszcie Polska Policja połapła się o co w tymm wszystkim chodzi?

 23. NICK said

  Obca policja jest w naszym kraju od dawna. I od dawna, oficjalnie, „współstrzeże” większe imprezy. I, UWAGA, współuczestniczą w tym nawet wiejscy dzielnicowi, którzy „łażą” na Mszę Swiętą.

 24. 25godzina said

  @22 Szansa żeby w końcu polska policja i wojsko stanęło razem z narodem.

  ps
  Służby spoza EU to oczywiście USA i Izrael.

 25. MatkaPolka said

  pomijając PiS-owskie akcenty – to skandal
  SKANDAL – obce służby na polskich ulicach – przegłosowane

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: