Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Powstanie dystrykt FSSPX Europy Środkowej i Wschodniej

Posted by Marucha w dniu 2014-01-10 (Piątek)

Ks. Łukasz Weber FSSPX

15 sierpnia br. istniejący dotąd Dom Autonomiczny FSSPX Europy Środkowej i Wschodniej (obejmujący Polskę oraz kraje Europy Wschodniej: Białoruś, Estonię, Litwę, Łotwę, Rosję i Ukrainę) zostanie podniesiony do rangi dystryktu, a jego przełożonym zostanie ks. Łukasz Weber ze Szwajcarii.

Dotychczasowy przełożony Domu Autonomicznego, ks. Karol Stehlin, zastąpi ks. Daniela Couture’a jako nowy przełożony dystryktu Azji.

Ks. Weber otrzymał święcenia kapłańskie z rąk abp. Marcelego Lefebvre’a w 1985 r.; w 1995 r. założył szkołę Bractwa w Mels, a od 1999 r. był dyrektorem gimnazjum w Diestedde w Westfalii.

W 2006 r. został mianowany przeorem największego szwajcarskiego przeoratu w Oberriet. Od 2010 r. jest przeorem w Rickenbach w Szwajcarii oraz ekonomem tamtejszego dystryktu. Ks. Weber pomagał też w budowie nowego centrum katolickiej Tradycji i przeoratu Bractwa w Rydze.

Ks. Łukasz Weber zna kilka języków; od niedawna intensywnie uczy się języka polskiego.

15 sierpnia, święto Wniebowzięcia N.M.Panny, to data, kiedy tradycyjnie w Bractwie są dokonywane przenosiny kapłanów na nowe stanowiska. Ks. Karol Stehlin — po niespotykanie jak na standardy FSSPX długiej oraz bardzo owocnej posłudze jako przełożony w Polsce — zostaje wysłany na placówkę jeszcze trudniejszą.

http://news.fsspx.pl

Komentarzy 40 do “Powstanie dystrykt FSSPX Europy Środkowej i Wschodniej”

 1. Kronikarz said

  ; -)

 2. JO said

  Ksiedzu Karolowi wyslalem Rodziny podziekowanie za wieloletnia Posluge w Polsce, wykonywana ku chwale Bozej dla Nas Polakow w tym dla mnie… Jest mi niezmiernie smutno, ze ten wspanialy Ksieadz musi nas opuscic. Zostawia Wielkie Dzielo w Polsce. To dzieki Jego Pracy Polacy maja szanse odkrywac Naszych Ojcow Wiare, Naszych Krolow Msze Swieta… Dzieki Ksiedzu Karolowi m.in ja Staje sie Katolikiem. Ukazal ten Ksiadz jak Gleboka, Wspaniala jest Nasza Wiara. Ukazal Naszej Wiary Sile. Wzbudzil Nadzieje w Nas, Pokazal Kierunek.

  Niech Pan Bog Blogoslawi Ksiedzu Karaolowi w Nowej Posludze, niech bedzie Ona Mu Lekka, , niech polozy Azje u stop Naszego Krola, tak jak to zapoczatkowal w naszym Kraju.

  Witamy Ksiedza Lukasza z Nadzieja i Miloscia modlac sie by Rozbudowal Dzielo Ksiedza Karola w Krolestwie Najswietszej Marii Panny – Bogarodzicy..

 3. Jan said

  Ad 2.
  Piękny wpis Panie JO
  Błogosławiony który idzie w Imię Pańskie, tak widzę posługę Ks.Karola.
  Najpierw Panu Bogu potem Ks.Karolowi wielka wdzięczność za powrót do posługi Kościoła z czasu dzieciństwa.
  Nie chcę nawet myśleć, co by było gdyby nie pojawił się w Warszawie od 1995 r.
  Utworzenie Dystryktu i Misja w Azji wpisuje się w odwieczny misyjny cel KK, daje też większą nadzieję na postępującą reewangelizację posoborowego.

 4. Joe said

  „Piekny wpis Panie JO”….O tym powinien Pan pisac a nie o paskudnych finansach..
  Przepraszam za wczorajsze potyczki…Pozdrawiam i z Panem Bogiem Panie JO.

 5. revers said

  jeszcze jedna pacyfka-face-przyjemna twarz na pokrycie ciemnych przekretow, banku wytykanskiego, ubs francja-szwajcaria, tj. pozycjonowania sie w nowym ukladzie swiatowym.

 6. Rysio said

  „…………Ks. Łukasz Weber zna kilka języków; od niedawna intensywnie uczy się języka polskiego……..”

  Trzeba żeby księdzu Weberowi ktoś podpowiedział, że istnieje gajówka – a my już się postaramy aby dogłębnie poznał wszelkie niuanse polszczyzny.

  🙂

 7. JO said

  ad.5. Czy moze Pan Panie Gajowy usunac wpis Pana Reversa z ad 5?

 8. shadowman said

  Nie znam się może świetnie na tych sprawach, ale mi też jest szkoda, że ks. Karol Stehlin się przenosi. Był to jeden z nielicznych biskupów, który stał po stronie tych, co stawiali krzyże w Oświęcimiu.

 9. revers said

  ad 5,6
  errata, akuarat wielebny ksiadz przypomina mi twarz , duszyczke czlowieka ktora znam i nie mam obaw o wielebnego, jesli kogos urazilem komentarzem to przepraszam – z zastrzezeniem ze sa w tle inne szare wielebne eminecje.

 10. JO said

  ad.8. Dziekuje.

 11. Ciężko sobie tak na dzisiaj wyobrazić Bractwo św. Piusa X w Polsce bez ks. Karola Stehlina, ale może jakoś to będzie, z Bożą Pomocą. Właściwie musi być…Zresztą do sierpnia to jeszcze kawałek czasu (choć z drugiej strony czas jakby coraz to krótszy).

 12. Tralala said

  Dla mnie to tez wielka szkoda, bo liczylam na na stepne konferencje duchowe. Tak trudno znalezc tego rodzaju „strawe”, po francusku posucha, po angielsku – nie wladam, na dobre rekolekcje czy dni skupienia jezdzic nie moge. Czy to takie konieczne, aby x Karol szedl w szranki z x Chazalem ? Komu to potrzebne ?

 13. Griszka said

  Kolejny Niemiec. Już pewnie Romek K. rozgrzany siedzi przy klawiaturze i myśli jak znowu sprzedać bajkę dla skończonych durniów o FSSPX jako agenturze niemieckiej na polskim odcinku.

  Czekam kiedy wreszcie pajac napisze wprost Gajowemu, że ten wspiera „organizacje ubecko-masońskie”. Chyba, że woli obrabiać tyłki zza parawanu takim „anonimom” jak ks. Stehlin… Jak na posoborowego katolicznika przystało.

 14. Listwa said

  @ 12 Tralala

  oby współpracowali, z jednego Bractwa są , a i tak ich niewielu

 15. Janusz said

  Dosyć tej chwalby! X. Stehlin na nią nie zasługuje.Nie jest ważne jak dobrze działał 2,3 i więcej lat temu. Ważne jak działa obecnie. Kłamstwa, krętactwa, grożby, sofizmatyzm, prymitywna socjotechnika mająca przygotować gawiedż gangu Fellaya (jak pisze bp.Williamson) na porozumienia z masońskim czyli diabelskim Watykanem.
  Tak przecież mówi Pismo : nie ważne wcześniejsze zasługi, ważne ostatnie upadki!
  A czy ta zmiana jest taka rutynowa? Wątpię. Wszystko co zakryte, będzie odkryte.
  Tak się zastanawiałem w trakcie tych nieciekawych wydarzeń w FSSPX. Jak może ktoś znający dobrze Nauki Pańskie, etykę, moralność itd. postępować tak jak to robiła wiercuszka FSSPX. Ordynarne! Różne grupy, klasy mają swój kodeks honorowy. Może powinni go mieć i księża. Nie myślę tu o tych soborowych facetach w sutannach.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Może Pan wyjaśni, na czym konkretnie opiera Pan swe ciężkie oskarżenia?

 17. Tralala said

  ad 15 Janusz
  Niestety ! X. Karol idzie dokladnie po linii Menzingen, a ten stosuje iscie stalinowskie metody.

 18. Do panów Janusza I Tralali: może by Panowie tak ukonkretnili wysuwane wobec ks. Stehlina zarzuty. Samo posłuszeństwo kanonicznym przełożonym chyba winą nie jest.

 19. Janusz said

  Proszę sobie przeczytać opis x. Stehlina lipcowej Kapituły Generalnej w ZW i porównać z tym co napisał biskup Tissier de Mallerais i inni ( chyba x. Faure ), bp. Williamson , który nie był ale wie. Kłamstwo do nieba śmierdzace!. Grożby w stosunku do osób zakładających strony przeciwne porozumieniom , co wiem z korespondencji z tymi ludżmi. Chamskie zajmowanie tych stron. Banowanie ludzi którzy byli przeciwni tym diabelskim porozumieniom ( co mnie dożywotnio hihihi spotkało).Ale najgorsza instrumentalna, prymitywna propaganda proprzylaczeniowa z wykorzystaniem Magisterium KK, cytatow Swietych… przy pomocy rowniez napredce przyjetych ksiezy z ED. Nie dosc, ze ich kazania to chwilami lewicowy soborowy belkot, to jeszcze bylem swiadkiem falszowania Pisma kiedy w Lekcji XII Niedz. po Zesl.Ducha Sw. zastapil slowo SPRAWIEDLIWOSC slowem Milosc. Infiltracja trwa jak mi mowia wierni FSSPX. Bractwo powstalo z grzechami pierworodnymi. I Arcybiskup i bp. Fellay skladali na oltarzu porozumienia z Watykanem ksiezy a i wiernych wyrzujac ich, nie udzielajac sakramentow nie wiem co jeszcze. P. Tralala ma racje „iscie stalinowskie metody”. Na razyie tyle.
  Pozdrawiam.

 20. Griszka said

  @19
  „Proszę sobie przeczytać opis x. Stehlina lipcowej Kapituły Generalnej ”
  Może Pan, Panie Januszu, podać link do tej wypowiedzi. Wiem, że o nią Panu chodziło, bo ta notka też mi utkwiła w pamięci, szczególnie w kontekście bp Williamsona, ale nie mogę już znaleźć jej źródła.

  Przynajmniej będzie można się odnieść jakoś do tego w dyskusji.

 21. JO said

  Nie ma Wybaczenia dla Modernizmu ktokowliek nawet zasuzony popiera te Herezje w Jakikolwiek najmniejszy sposob – ta sa Nauki Ksiedza Karola rowniez!

  Jezeli Ksiadz Karol „potknal sie” gdziekolwiek, to chce wierzyc, ze nie bylo to CELOWE potkniecie.

  Pilnujmy Czystosci Wiary tak jak Nas Uczy Tradycyjny Kosciol Rzymsko Katolicki w Tym – nauczal Nas Ksiedz Karol Stehlin.

  Upominajmy Kazdego , kto wchodzi na zla droge. Pietnujmy Kazdego , kto zla droga Idzie.

  Prawda i Tylko Prawda – Veritas Vincit – Prawda Krolem

 22. Gość90 said

  re 19

  Podobnie jak na forach i portalach internetowych Bractwa np. forum FSSPX, czy traditia.fora. O masonach nie mów, bo dostanie ci się za teorie spiskowe i ban, o bp. Wiliamsomie i o próbach pojednania Bractwa z Kościołem posoborowym nie pisz, bo ban, poparcie dla misesowców i korwinowców ze strony wiernych powiązanych z Bractwem – tabu!, bo jak nie to ban! CCCP -cenzura, cenzurą, cenzure pogania. FSSPX zamienia się w posoborowie. Proszę sobie wyobrazić Kościół pełen takich ”katolików” jak platformiarze, hołownia, cejroś, szef religia tv itp. ”Katolików” gnieżdżących się na światowych dniach młodzieży. ”Katolików” którzy twierdzą, że islam i buddyzm też są prawdziwymi religiami i można być w nich zbawionym. Tak już jest dziś, ale jest jeszcze FSSPX. A co jak Bractwa zabraknie, albo się sprzeda? Stanąć na pozycji sedewakantystycznej? Być wśród tych wariatów, którzy przeciwko posoborowiu najlepiej związaliby się sojuszem z najgłupszymi protestantami?! Co tu robić? A PRZECIEZ BRAMY PIEKIELNE MAJĄ KOŚCIOŁA NIE PRZEMÓC?!

 23. JO said

  ad.19. Wyciagnal Pan duze dziala. Bez Dowodow Panu to nie ujdzie Plazem. Prosimy o dokumenty, na ktore Pan sie powoluje.

 24. Janusz said

  Ad. 20 Ta wypowiedz ks, Stehlina miała miejsce w „Zawsze Wierni” w artykule wstępnym. Nie pamiętam kiedy moze sierpień, moze wrzesien, może pazdziernik po Kapitule generalnej. Kupiłem go ale zwróciłem po przeczytaniu paru akapitów, tak sie zdenerwowałem. Wszystkie te artykuły przeczytałem na stronach angielskich, amerykańskich,hiszpańskich, portugalskich, francuskich. Były to albo kazania albo wywiady z biskupami i księżmi. Pozostałe rzeczy sam doświadczyłem.
  Te wszystkie rzeczy w sieci są i na pewno można je znależć. Ale ja ich szukał nie będę. Ja tego oczywiście nie archiwizowałem. Trzeba by odkręcać całą historię tych wydarzeń. nie mam na to siły ani ochoty (bo poziom zawodu i rozczarowania przekroczył dopuszczalne u mnie granice)
  Ad 22 Niech mi p. JO nie grozi bo „nie strasz, nie strasz…” tylko niech Pan przetrze oczy i stanie twardo na ziemi.

 25. JO said

  Ad 24. Nie strasze. Bardzo mi przykro, ze Ksiadz Karol jest jest postrzegany.

 26. Listwa said

  @15 Janusz

  Panie Januszu, to co nieprawidłowe jest w Bractwie albo to co nieprawidłowe się wdziera to trzeba widziec, a nawet coś z tym robić.
  Ale nie odmawiajmy ks. Karolowi Stehlinowi zasług, cieżkiej pracy , oddania, życia w skromnych warunkach, pracy i daru jaki z siebie dla nas i dla Polski złożył. I nie oceniajmy przedwcześnie, skąd Pan wie dokąd sięga prawidłowa krytyka i gdzie się może ewentualnie zacząc? Czytałem o ks. Mateuszu Salaneve – zadziwiajace układy i relacje. Paskudna sprawa. Dotyczą niestety każdego księdza i brata w Bractwie.
  Raczej brońmy Bractwa i osiągnięć, zdobytych także przez 18 letnią pracę ks. Karola.
  Nawet jeśli popełnił błąd, to nic nie skresli jego zasług z których – daj Boże – będziemy nadal korzystać.

  Uważam że oskarżenia w tym momencie zamiast wdzięczności są nie na miejscu, a jestem przekonany że ks. Karol zabierze Polskę w swoim sercu i w nim ją pozostawi, nawet jeśli już nigdy do Polski nie przyjedzie i w Azji pozostanie na zawsze.

  Raczej skupmy się co dalej i zostawmy krytykę ks. Karola w cieniu i ciszy.

 27. Listwa said

  @17 Tralala

  zastanawia mnie jedno, ks. Karol to bardzo inteligentny człowiek, przywoływane teksty jako zarzut są zbyt nieporadne jak na niego, a jak wiemy posłuszeństwo Manzingen do granic albo „na bruk”

 28. dr said

  ad 22
  „Stanąć na pozycji sedewakantystycznej? Być wśród tych wariatów, którzy przeciwko posoborowiu najlepiej związaliby się sojuszem z najgłupszymi protestantami?!”

  jak takie bzdury mozna pisać?!

 29. Marucha said

  Re 26:
  To dobry wpis, panie Listwa.

  Admin syjonistycznego koła wzajemnej adoracji
  Gajowy Marucha

 30. Tralala said

  ad 27
  Moze w tym pytaniu jest juz odpowiedz. Teksty, w ktorych nie mozna powiedziec tego co by sie chcialo, nie moga byc „poradne”. Dowodziloby to, ze x. Karol nie jest przekonany o slusznosci niektorych swoich wypowiedzi i stad ta „nieporadnosc”.

 31. Gość90 said

  re 28

  Widać, żeś doktorek, bo ”mądry” jak ci wszyscy wykształceni!

  Zanim pan stwierdzi, że napisałem bzdury proszę się zapoznać z treścią mojego postu i sprawdzić to co napisałem!

  Wystarczy odwiedzać sedecką stronę stopsyjonizmowi.wordpress, żeby zobaczyć sedecko – protestancki sojusz.

  Sedecy są tak samo pomyleni jak posoborowcy!

  Dawno nie byłem na Stopsyjonizmowi, ale moje ostatnie wrażenie było takie, że jest to po prostu strona antykościelna i antyklerykalna, nie bawiąca się w rozróżnianie sedewakantystów, lefebrystów, kremówkowców itp.
  Admin

 32. Przyłączam się w ogólności do stanowiska wyłuszczonego przez p. Listwę. Ks. Stehlin charakteryzuje się wielką energią, ale, co za tym idzie, także i niekiedy pewną porywczością w niektórych swoich działaniach i krokach. Nie miałem z nim wiele okazji do osobistych kontaktów, niemniej doszło do jednego poważnego spięcia, które udało się jednak szybko rozładować i pozytywnie załatwić. Nie wolno pomijać też tego aspektu w ocenie jego kilkunastoletniej działalności w Polsce, że co rusz napotykał tu na wielkie trudności i przeszkody z różnorakich stron (zaczynając dosłownie od „zera”), co musiało się też, naturalną koleją rzeczy, odbijać na niektórych jego postawach. Istotnie, jego ostatnie publikacji w „ZW”, nie są, delikatnie mówiąc, najszczęśliwsze i najtrafniejsze (zwłaszcza gdy chodzi o sferę ziemską: dotyczącą polityków, dziennikarzy itd.), jednak przy formułowaniu tak kategorycznych, publicznych ocen musimy wziąć pod uwagę całokształt jego pracy w Polsce. Nie należąc do jego fanatycznych zwolenników i wielbicieli, śmiem wysunąć przypuszczenie, że gdyby nie jego niezwykła wprost energia i poświecenie, to zakres oddziaływania Tradycji Katolickiej w Polsce i stan posiadania FSPX byłyby nieporównanie mniejsze. Może nawet nie byłoby i X. Rafała Trytka i orientacji sedewakantystycznej w naszym kraju, bo ks. Trytek ponoć po trosze wyszedł spod właśnie ręki X. Stehlina.

 33. JO said

  ad.31. Dawno to zauwazylem i zglaszalem w Gajowce…

 34. Listwa said

  @29 Marucha

  Gajowy dobrą kolację zjadł, spokojne spojrzenie ma , żarty się trzymają.
  Pani Ania pisała o adoracji syjonistycznej, admin już koło założył.
  Najlepsze są w Gajówce adoracje gajowe.

 35. Listwa said

  Ks. Mateusza Salaneve poznałem osobiście jak pracował jeszcze w Brukseli (Bractwo ma tam piękny Kościół, warto obejrzeć figury jakie tam są, uderzają swoją niespotykaną ekspresją). Wydarzenia jakie go dotknęły , są dla mnie tym bardziej oczywiste, spotkały go prześladowania za obronę Bractwa.

  Kapłani potrzebują naszego wsparcia, nie dodatkowych obciążeń. Ks. Karol np. pisał – zaczynaliśmy od „0”, założyliśmy szkołę, prowadzimy ją, staramy się aby dzieci nam powierzone miały najlepsze wychowanie i wykształcenia, robimy co możemy, a są tacy z rodziców co zarzucają , ze warunki jakie stworzyliśmy nie są idealne, mają pretensje, narzekają, wymagają .

  A do tego dochodzi jeszcze „polityka wewnątrz Bractwa” z którą trzeba się siłować.

  Uważam że ks. Mikołąj Pfluger marnuje się na tym zgniłym zachodzie, jak udałby się do Azji , to mógłby w pełni wykorzystać umięjętność swej „dyplomacji”, pewnie ilość przeoratów wzrastałaby geometrycznie, nie rozumiem, jak Manzingen może marnować taki talent.

 36. dr said

  Ad 31

  Brednie pomówienia i wycieczki osobiste

  To strona stopsyjonizmowi.wordpress jest wykładnikiem teologicznego stanowiska sedewakantystycznego?
  i czy większość katolików sedewakantystów o tym wie?:)

  Z takim „katolikiem” jak ty lepiej nie mieć nić wspólnego.

 37. Gość90 said

  re 36

  Katolik w cudzysłowie to możesz pisać o sobie doktorku.

  Jakie pomówienia? Stopsyjonizmowi.wordpress ma swój dział, w którym admin napisał, że poświęca go informacjom na temat posoborowego Kościoła i zamieszcza w nim linki ze źródeł katolickich. Sprawdziłem te źródła. Okazało się, że to wszystko strony sedewakantystyczne. Żeby było ciekawiej wystarczy poczytać komentarze pod różnymi ich artykułami. Sedecy gruchają sobie razem z protestantem jarkiem kefirem (który również prowadzi znany blog na wordpressie), oraz z adwentystami, którzy uciekli na tę stronę po plajcie newworldorder.com. Z kolei tych, którzy przyznają się jakoś do popierania FSSPX atakują lub banują. Stopsyjonizmowi to chora strona. Oni tam każdego księdza uważają za masona, którego najlepiej byłoby zabić. Mają rację, że z Kościołem jest źle, ale jak widać stracili już przez to resztki zdrowego rozumu.
  Pewien ksiądz Bractwa powiedział mi, że sedekom blisko do protestantów. Widać to po ich działaniu na tego typu portalach jak stopsyjonizmowi. Więc przestań tu mamić kłamco jeden.

 38. Jan said

  Ad 37
  ” Pewien ksiądz Bractwa powiedział mi, że sedekom blisko do protestantów.”
  I bardzo słusznie. Ten sam duch prowadzący do wspierania i tworzenia kolejnych rozłamów. Dowodem wrogość do FSSPX, i opowiadanie się po stronie uciekinierów z niego. Komentarze sedeków są często niekatolickie, napastliwe, pozbawione roztropności i umiarkowania, skutkują zniesmaczeniem.
  Czy służy to dla dobra Tradycji czy fermentowi typowemu protestantyzmowi, pozostawię bez odpowiedzi.

 39. JO said

  Kochany Ojcze, Ksieze Lukaszu Weber. Przekazujemy pieniadze na Konto Bractwa Piusa X w Polsce I m.in z nich Bractwo utrzymuje swoja Dzialalnosc.

  Ksiadz Musi Dobrze wiedziec, ze te pieniadze nie sa Czyste. My pracujemy dla firm lub wspolpracujemy z Firmami , ktore sa Amtykatolickie I Zarabiamy pieniadze w Swiecie Nieuczciwosci a wiec te pieniadze, ktore przekazujemy sa NIECZYSTE.

  W Polsce NIE Ma Partii ani Czlowieka , ktory by Nas Kierowal, walczyl o Nasze Prawa. Bractwo Naucza, ze nie mozna oddzieliac Wiary, Religii od Panstwa.

  Blagam Ksiedza, by po przybyciu do Polski, Ksiadz Nauke Katolicka wdrozyl w Zycie.

  My Potrzebujemy miec nie tylko Katolickie Szkoly, Seminaria…., ale I Katolickie Piekarnie, Zaklady Przemyslu Spozywczego, Katolickie Banki….Jednym slowem Katolickie Panstwo.

  Ktoz jak nie Ksiadz moze I Ma obowiazek Nas Organizowac?
  W czasie Bezkrolewia, w Rzeczpospolitej Kardynal bral Role Krola I Rzadzil

  My nie mamy Krola. Kardynal jest Zydem ! Antykatolikiem, Antypolakiem, Oszustem..Sekciazem Watykanskim.

  Jezeli Bractwo nie bedzie Organizowalo Zycia Panstwowego, Publicznego, Gospodarczego wspolnie z Nami, Nami Kierujac, to jaka jest I bedzie nasza Woara, skoro Modlimy sie Slowami a czynami Musimy po uszy byc w systemie I tam zarabiac pieniadze NIEGODNIE , niepobozemu.

  Blagam o dzialanie, Organizowanie Nas!

  Muzeumanie sa Zorganizowani, maja swoje Szkoly, Sklepy, ubojnie…Panstwa I Krolow, ktorzy iCh wspieraja. To samo Zydzi…

  A my ??

  ICh iCh Rabini organizuja!

  Kiedy Ksieza Zaczniecie Organizowac Nas?

  JO

 40. dr said

  Ad 37

  Wskaż biskupów, księży o teologicznym stanowisku sedewakantystycznym którzy

  „przeciwko posoborowiu najlepiej związaliby się sojuszem z najgłupszymi protestantami?!”

  W przeciwnym wypadku przyznaj że jesteś kłamcą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: