Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czego nie wiesz o WOŚP – cz.2

Posted by Marucha w dniu 2014-01-11 (Sobota)

Niespełna rok temu opisałem stan finansów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [jest to część pierwsza artykułu – admin].
To co się działo w fundacji w latach 2008-2011 moim zdaniem można uznać co najmniej za niepokojące. Sprawozdanie finansowe za 2012 jest równie ciekawe.

Przejdźmy do faktów:

– Fundacja w 2012r zebrała ponad 65 mln zł + 3,2 mln uzyskała z przychodów finansowych,
– Na cele statutowe fundacja wydała tylko 39,1 mln (czyli zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna, Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Infant Flow, Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”).

Co wynika z dwóch powyższych pozycji? To że z każdych 10 zł które przekazałeś na WOŚP, 4 zł trafiały gdzieś indziej niż na dzieci.

A gdzie podziały się 29 mln zł? A tutaj:

– fundacja wydała 8 mln na “działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego” – w tej pozycji najprawdopodobniej uwzględniono organizację przystanku Woodstock, a także tzw wielkiego finału. Fundacja określa tą pozycję jako wydatek na cel statutowy, ale moim zdaniem takie określenie jest żartem z darczyńców.
– WOŚP w 2012 r zwiększył ilość posiadanej gotówki o 15 mln zł czyli o 44%. Na koniec roku na kontach fundacji znajdowało się 50 mln zł.
– koszty administracyjne wyniosły 4,1 mln zł.

I jeszcze dwie ciekawe pozycje:

– Na koniec 2012 roku aktywa WOŚP wynosiły ponad 72 mln i powiększyły się w ciągu roku o 17 mln.
– Na koniec 2011 roku fundacja wykazała 18 tys zł zysku natomiast na koniec 2012 zysk wyniósł 17 mln. Nie znam statusu fundacji. Ciekawe na co fundacja wyda takie pieniądze. Może dofinansuje swoją spółkę Złoty Melon 🙂

A jak na pytania o finanse WOŚP odpowiada Jurek Owsiak?
A tak:
.

.
Życzę miłego finansowania fundacji Jurka.

https://7dni.wordpress.com

To, że zaraz odezwie się Owsiakowa hasbara, nie ulega wątpliwości. Ale chyba Siemak kiepsko im płaci, bo zgłaszają się do niej jakieś same niedorozwoje.
A może muzykant Hołdys znów nazwie ch… tych, którzy Siemakowi dawać nie chcą?

Admin

Komentarzy 66 do “Czego nie wiesz o WOŚP – cz.2”

 1. hawo said

  muzykant Hołdys to chyba podobnego chowu co Owsiak , stad i podobna wylewnosc

  Ponoć nazywa się Jojne Jakow.
  Buźka taka więcej chazarska…

  Admin

 2. Tuareg said

  W porównaniu z licznymi fundacjami wspomagającymi np. Afrykę, gdzie (wg. szacunków jednego ze znanych mi bossów wielkiej korporacji), jedynie 3centy z dolara trafiają tam gdzie powinny, Owsiak wygląda na ich tle całkiem przyzwoicie 😉
  Nawet Caritas zadeklarował mi w prywatnej rozmowie, że tylko 75% datków trafia tam gdzie powinno. Oczywiście nie popieram patologii ani nie piętnuję uczciwych; nie twierdzę że wszyscy kradną, raczej chodzi koszta pośrednie – np. łapówki, organizacje transportu i wiele innych rzeczy. Jeśli ktoś chce wspomóc biedne dzieci w Afryce, niech wpłaca kasę bezpośrednio na konta misji katolickich tam na miejscu albo przekazuje dary bezpośrednio do potrzebujących, POMIJAJĄC wszelkich pośredników. To samo tyczy się polskich realiów.

 3. Nemo said

  Najwięcej pieniędzy zbiera CARITAS i większość z nich faktycznie trafia do potrzebujących. Temu złamasowi nie dam nawet centa.

 4. fan Dionizy said

  czy to prawda że Hołdys urodził się w kapeluszu ??

 5. NyndrO said

  Ad.4.* W Lublinie,zwanym swego czasu „żydowskim Oxfordem” ,co oczywiście nie było Lublina winą!

 6. Anka said

  Tajemnicą Poliszynela jest fakt że „owsik” żyje jak panisko z tych pieniędzy. Jednak dopóki jest poprawny nikt i nic go nie ruszy.
  Z samych jego wypowiedzi (” to bzdury” na prośbę o rozliczenie, „idiotyczne pytania” na prośbę o wgląd do faktur, no i ciąg obelg) wynika , że ma ostro z prawem nie w porządku.
  Kto i kiedy dobierze się jemu do skóry: nie wiem.

 7. efka said

  U mnie na ‚zadupiu’ trzy sale gmina udostępni za darmo tej organizacji. Koszt tej darowizny wyniesie szacunkowo między 1tys-2tys. nie zapłaconego rachunku za wynajęcie sal na imprezę, a nie licząc kosztów pracy pracowników domu kultury, którzy są zmuszani do brania udziału w niedzielę w tej ściepce.

 8. Pokręć said

  @6: A co mnie obchodzi stan i źródła finansów fundacji WOŚP? Nigdy na nią nic nie dałem. Niech robią, co chcą, każdy może założyć fundację na dowolny cel i zbierać pieniądze, dopóki ludzie chcą mu je dawać.
  Dlatego też nie rozumiem, dlaczego ludzie, którzy nigdy w życiu nie dali ani złotówki na RM – grzebią w finansach o. Rydzyka i jego „biznesów” i co rusz odgrzewają „stocznię”…

 9. revers said

  no widac furka bmw, dodatkowe wplywy z reklamy, z lewych pieniedzy od ustawionych przetargow na sprzet medyczny i szafa Owsiaka gra jak orkiestra Lesnika z WSI.

  Podobne serduszka jak OSP rozdaja uzywaja tez korrporacje sieci handlowych – o uzbieraniu okreslonej ilosci serduszek, dostajesz bananowy towar premie – moze jeszcze jakis kokainowy bananik z sieci Aldiego, Lidt. Biedronki trafi sie?

 10. Isreal said

  ad1

  buźka jak d..a tatara

 11. Fran SA said

  My tu gadu-gadu, a tam walizki na drugim peronie:
  A Owsiak dalej robi szmalec.

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15242126,Final_WOSP__Najwieksza_w_Polsce_skarbonka_u_stop_Adasia.html

 12. Andrzej B R said

  Katoliku nie zaprzęgaj się z Bezbożnikiem do jednego wozu!

  Dajesz satanistom, nie dziw się, że wracaja po ciebie z widłami. . .

  Czy argumenty to jeszcze coś co istnieje dla uznających,

  że sam pozór dobra T O JEGO PEŁNIA,

  to się nazywa wg prof.Konecznego: Delirium Maximum,

  resztę możecie podziwiać w medialnym . . . Domu wariatów.

 13. Griszka said

  BMW X1 za plecami Owsika kosztuje ponad sto tysięcy złotych.
  Oczywiście członkowie Pokojowego Patrolu nie mogą się rozbijać tańszymi, dużo bardziej praktycznymi samochodami, bo w Warszawce trzeba czymś brylować.
  Jestem też ciekaw ile BMW Polska odpala Owsikowi za reklamowanie ich fury – zauważcie wyjątkowo duże logo producenta na boku SUVa… Potencjalny klient z daleka dostrzeże co to za marka.

 14. Griszka said

  @8
  Jeśli płaci Pan podatki, Panie Pokręć, to też zrzuca się Pan do owsikowej puchy. Podatnik ma prawo zapytać, gdzie są wywalane jego pieniądze.

 15. Griszka said

  Matka Kurka udziela wyjaśnień w sprawie WOŚP.

 16. Anka said

  @Pokręć
  Proszę pana jeżeli działamy PUBLICZNIE, a takowa jest ta orkiestra to i publicznie rozliczamy się.
  Jeżeli chodzi o RM – mój panie wystarczy przyjrzeć się posiedzeniom poświęconym umieszczeniu na multipleksie RM. Wszystkie przychody i rozchody RM są wyliczanie co do grosika.
  Ja nie mówię o pana prywatnej kieszeni, bo tam zagląda Tusku i jego banda, zresztą do mojej też.

 17. AV said

  Z innej beczki: Ariel Szaron pożegnał się z tym światem: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nie-zyje-Ariel-Szaron,wid,16319458,wiadomosc.html?ticaid=11200e

 18. Pokręć said

  @16: tylko, czy jak poświęcę nerwy i zdrowie na żarcie się w sprawie WOŚP, to coś się wyprostuje? Wiem, wiem, jak nikt nie będzie o nic pytał, to nic NA PEWNO się nie wyprostuje. Jak nikt nic nie będzie dawał Owsiakowi na jego orkiestrę, to i budżet państwa nie będzie miał się do czego dokładać, bo zniknie listek figowy w postaci nazwy „fundacja”. Dlatego nie daję nic na WOŚP. To jest, moim zdaniem, najlepszy sposób. A na to, jak są wydawane pieniądze z podatków – nie mam i tak wpływu.

 19. dejpanspokój said

  Zastanówcie się kto więcej pomógł ludziom niż Owsiak? Jest ktoś taki w Polsce?
  Moim zdaniem WOŚP to jest coroczny policzek dla państwa polskiego, które ma w nosie idee, które głosi Owsiak. Idźcie do najbliższego szpitala i zapytajcie skąd mają sprzęt medyczny. Ludzie władzy jeszcze bezczelnie „podpinają” się pod tę akcję, a powinni się spalać ze wstydu, że kompletnie nic nie robią by poprawić sytuację pacjentów.
  Proponuję więcej obiektywizmu w tym temacie!

  Nie bredź, człowieku i wróć do II klasy szkoły podstawowej.
  „Wkład” Siemaka w porównaniu z tym, co daje ZUS i NFI, to kozie pierdnięcie. Gdyby go nie było, nikt by nawet nie zauważył jego braku – za wyjątkiem bezmózgich lemingów, którzy myślą, że jak krowa dużo ryczy to i dużo mleka daje.
  Admin

 20. Ad. 19

  „Zastanówcie się kto więcej pomógł ludziom niż Owsiak? Jest ktoś taki w Polsce?”

  – Owsiak nikomu nie pomógł. Byłoby tak, gdyby wyciągnął własne prywatne pieniądze z własnej prywatnej kieszeni i zasilił szpital, czy coś tam. Zrobił to? Owsiak zorganizował tylko ludzi gotowych do niesienia pomocy. Sęk w tym, że ci ludzie nie wiedzieli, że pomagają także Owsiakowi.

  WOŚP powinien wysyłać nasze dzieciaki na ulicę z dwiema puszkami: jedna puszka na szpitale, druga – na Owsiaka. Wtedy sprawa byłaby czysta.

 21. Marucha said

  Re 20:
  A nie mówiłem, że niezawodnie pojawi się hasbara?
  Tępa, jak syn milicjanta 🙂

 22. Griszka said

  @19
  „Idźcie do najbliższego szpitala i zapytajcie skąd mają sprzęt medyczny.”

  Ja wiem jak to wygląda od kuchni. Niech Pan nam nie wciska taniej socjotechniki, bo zobaczył Pan po prostu dużo serduszek z WOŚP na różnym sprzęcie – często przyklejono tam je przypadkowo. Wszędzie jest ich pełno, prawda, nawet są szpitale, których zewnętrzne elewacje Owsik bezczelnie oznakował jak swoje. O niczym to nie świadczy.
  Jedynie pokazuje jaką hucpą jest WOŚP, jak podpina się pod działania państwa i strumień pieniędzy z podatków.
  Fakty są jakie są. Pieniążki wyżebrane przez ludzi Owsiaka to maleńka kropelka w oceanie tego, na co podatnicy zrzucają się przez NFZ.

  I „ludzie władzy” dają mu całą kasę, na koncerty, światełka do nieba, czas antenowy, obstawę niezwykle w postaci myśliwców F16, która przekracza to co zostanie wyżebrane podczas finału, podczas fiesty na gruzach służby zdrowia. To ich wspólny interes.
  Czemu tych pieniędzy, tych kilkudziesięciu milionów złotych, nie można od razu przekazać tam gdzie trzeba ? Czemu jest potrzebny im pośrednik, który wykupuje sobie wille za kilka milionów złotych, rozbija się furami za ćwierć miliona bańki, trzepie kasę na Woodstocku, chowa Złote Melony na czarną godzinę. Może czas odciąć Pana Owsiaka od paśnika ? Nie uważa Pan ?

  PS. Pierwszy przykład z brzegu. W jednym szpitalu widziałem jak wejście i wyjście z pomieszczenia, gdzie znajdują się komory hiperbaryczne zostało obsmarkane czerwonymi serduszkami. Nie słyszałem, że WOŚP sypnął kasą na ten sprzęt, ale ludzie, którzy tam wchodzą myślą, że to Owsiak zorganizował zrzutkę. Kto umieścił tam te naklejki ?

 23. dejpanspokój said

  re 20
  To ja Ci rzucę propozycję bo w kraju bida i coś pasuje zrobić: Weź zorganizuj pieniądze wśród społeczeństwa całego by kilku potrzebującym ulżyć. Zrób to!
  Ty adminie też możesz to zrobić ale chyba nie potrafiłbyś nie? Zrobiłeś kiedyś coś dla dobra ogółu?

  Tak, nie jeden raz. Za własne pieniądze, a nie państwowe.
  Admin

 24. dejpanspokój said

  re 22 no ja przecież krytykuję władzę za to, że trzeba robić szopkę pod nazwą WOŚP bo sami nie potrafią nic zrobić.

 25. Griszka said

  @24
  Szopka WOŚP to zadyma dla mas, tresura lemingów, próba stworzenia autorytetu moralnego, który będzie mógł wszystkich ustawiać do pionu w razie potrzeby i utrzymywać przywiązanie wśród młodych do pookrągłostołowego burdelu oraz jego inżynierów.
  Staruch w czerwonych portkach nic nie naprawia, no może za wyjątkiem rodzinnego budżetu.

 26. Griszka said

  @23
  Przecież już jest Caritas.

 27. Anka said

  Mam nadzieję że błędnie prorokuję: ale za jakiś czas karani będą ludzie którzy nie wylegitymuj się czerwonym serduszkiem, tak jak już się karza4e za to że nie lubi się żyda, gender, pedała itd.

 28. dejpanspokój said

  re 25 Griszka, ja Cię rozumiem. Wskazuję na 2 zasadnicze sprawy i pomijam inne kwestie. Proponuję nie popadać w skrajności. Punktujmy dobre i złe strony z taką samą intencją.

 29. Griszka said

  @28
  Ja tam nie widzę dobrych stron. Jest to hucpa organizowana w ścisłym porozumieniu na linii: Władza Kochana i Owsiak.
  Ja go osobiście traktuje jak kolejnego urzędasa państwowego przy korycie. W NFZ jest takich na pęczki.
  Gdybym, jak Pan to ujął, nie miał popadać w skrajności i miałbym szukać dobrych stron to nie mógłbym w ogóle nic a nikogo krytykować, w tym samej ekipy Tuska. W końcu np. zaproponowali kastrację chemiczną pedofilów. Są „plusy dodatnie” ?
  Są.

 30. JO said

  ad.28. Panie!! Pan nie widzi, ze to talmudyczne mieszanie dobra ze Zlem? Ze to polityka PLURALIZMU, LIBERALIZMU, po prostu talmudycznego Oszustwa Mas? Realizacja Watykanskiej Religii Filozofii??

  Pan tu w ogole nie powinien zajmowac Glosu. Pan jestes Modernista, ktory nie umie odroznic Prawdy od Klamstwa.

  Takich jak Pan sie dsuwa conajmniej. Pana pisemne wypociny smierdza zgnilizna umyslowo – duchowa.

 31. Maciejasz said

  Dzisiaj musiałem z Babcią do Lidla na zakupy podjechać. A tam przy wejściu już czekały na nas dwie „wolontariuszki” po 30-ce i jedna od razu ze słodkim tekstem „serduszko dla pani!” przylepiła Babci czerwoną odznakę do płaszczyka. Na szczęście Babcia moja kumata (każdemu takiej pobożnej Babci życzę) od razu pozbyła się infantylnej legitymacji leminga-filantropa i przylepiła do wózka. A jaki wystrój wnętrza!. Co kilka metrów wiszące prawie do ziemi (jedna klientka nie zauważyła i uderzyła głową – agresywna reklama!) banery tej imprezy, młoda obsługa ubrana oczywiście w specjalne WOŚPowe koszulki ze szczegółami opisującymi owsiakową hucpę, obklejeni w serduszka klienci i puszeczki przy kasie. Rzygać się chciało, dlatego poganiałem Babcię jak tylko mogłem, tym bardziej, że w Lidlu jak zawsze śmierdzi. W każdym bądź razie ale propaganda co?

 32. Griszka said

  W ramach WOŚP można wylicytować kolację z Biedroniem, dzień spędzony z Armandem Ryfińskim. Brakuje jeszcze licytacji plastikowego penisa, którym wymachiwał Palikot, aby dopełnić obraz tej komedii 🙂

 33. Griszka said

  @31
  Znakują ich jak ranczer swoje bydło.

 34. Pokręć said

  @32: Właśnie, ta kolacja z Biedroniem mnie rozluźniła. Zastanawiam się, jakim heroizmem musiałbym się wykazać, żeby w towarzystwie p. posła Biedronia coś przełknąć. A potem – żeby tego nie zwrócić… Ale mam nadzieję, że p. Krzysztof Bęgowski będzie licytował, mam nadzieję, że wygra.

 35. Sunny said

  Mariusz Max Kolonko o Wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy i o woodstocku

 36. Sunny said

  Jak Owsiak Robi z Nas Idiotów

 37. Boydar said

  Nawet w Starym Testamencie, nikt i nic nie zarzucał Złotemu Cielcowi. Symbol jak symbol. Owsik jest symbolem naszego otumanienia i bezmyślności. Niczym więcej.

 38. Zloty Arbuz said

  Tu pokazane jaka owsik kosi kase:

  http://kontrowersje.net/przez_12_lat_owsiak_m_g_zbudowa_10_budzik_w_ale_wola_171_milion_w_pos_a_w_b_oto_i_na_inne_luksusy

  Szkoli Policje? Chyba po to by chronila jego i Zlote Melony ktore zbil na ludzkim nieszczesciu i szczodrosci ofiarodawcow.
  Czy Prokuraturze tez funduje szkolenia?

 39. SARA said

  Owsiak oprócz Złotego Melona wraz z żoną Lidią Niedźwiecką- Owsiak, ma firmę o nazwie P.P.P.TV „Mrówka Cała” i Matka Kurka powinien zgłosić do sądu wniosek o zbadanie przepływu finansów też między tymi firmami Owsiaków. A tak na marginesie- ale nazwy firm pokrętne Złoty Melon i Mrówka Cała- tylko żydzisko może takie wymyślić, a głupie goje znowu w tym roku pognają na żebry jak stado głupich baranów. Obudź się zamulony narodzie polski i nie pozwól robić z siebie pośmiewiska potomkowi milicjana o meliniarskim wyglądzie.

 40. marek03 said

  Można by się tak ad mortem defekatum nad tym Owsikiem wytrzęsać, ale proszę docenić, że jest to kawał porządnej masońskiej roboty.

 41. Rysio said

  re 40. Kawał porządnej masońskiej roboty, którą Owsiak będzie robił ad mortem defekatum.

 42. owsik said

  https://pl.gloria.tv/?media=378670

  Cejrowski i Owsiak WC KWADRANS

  http://yelita.pl/artykuly/art/owsiak

 43. Rysio said

 44. Rysio said

  Reporter: Panie Owsiak co pan zrobił z pieniędzmi?
  Osiak: „ gówniarzu byłeś w pieluchach i pożyczyliście u mnie kabel

  🙂 🙂 🙂

 45. Rysio said

  Ups! maiło być to …

 46. ika said

  TO SA SZACHRAJE, WIECIE CO TO ZA ZLODZIEJASZKIIII,WSZEDZIE CHCA KRASC KRASC I WYKORZYSTYWAC BIEDNYCH, NAIWNYYYYCCCHHHH….

 47. Re: 35 Sunny…
  Mysle, ze Kolonko dosc dobra wydal diagnoze n/t owsika i tej wielkiej „or-ches-try”.
  Coraz bardziej Kolonko – jego komentarze sa bardzo trafne… Wskazuje na przyczyne i wyjasnia skutek na dosc dobrym poziomie.
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Moze zaprosic (a moze jest juz) Kibica – Polaka do Gajowki???..

 48. Fran SA said

  Ad.47
  Jasiek z Toronto
  Kolonko jest nie do strawienia. Odstawia przemycanki slowno-muzyczne.
  Lepiej by zrobil gdyby przestudiowal zagadnienie pt. ‚skad sie biora rewolucje’.
  Mysmy ostatnio mieli taka. 30 lat temu.
  A najlepiej, niech zalozy wlasna partie i ‚zacheci mlodziez do rewolucji’.

 49. Fran SA said

  Ad.28
  Dajpanspokoj

  A propos ‚dobra i zla strona’;
  Dobra strona to fakt, ze ludzie jeszcze wierza w Mikolaja.
  A zla strona, to fakt, ze Mikolajow nie ma.

  Sa sami przebierancy. Na pelnym etacie.

 50. Fran SA said

  Ad.41
  Rysio
  ‚Ad mortem defecatam’ (‚smierc’ po lacinie jest rodz. zenskiego)

 51. Griszka said

  @34
  Panie Pokręć. Jest jeszcze lepszy motyw. Można sobie wylicytować dzień pracy z komornikiem w ramach żebraniny WOŚP. Pewnie będzie można popatrzeć z bliska, jak się ludzi na bruk wyrzuca.
  Sam już nie wiem, co w tym wszystkim jest większą perwersją.

  @47
  Kibic odgrażał się pozwami za mowę nienawiści, m.in. rasizm i antysemityzm.
  Pewnie teraz razem ze swoim prawnikiem tropią nienawistników, nieuznających świętości króla żebraczego.

 52. Griszka said

  @52
  Wypad z tym spamem. Zlokalizuje, ale nie telefon, tylko twój numer ip.

 53. Dictum said

  Dziś, w niedzielę, pod naszym kościołem – nieduża parafia – stały te dzieci bez mózgu z puszkami w ilości 10 (słownie: dziesięć puszek). Stały na schodach, prawie w drzwiach kościoła, mimo, że proboszcz apelował, żeby sobie stąd poszli. A w kościele 1/4 udekorowana odznakami tej fałszującej orkiestry (głównie starcy).

 54. Marzena GK said

  nie widziałam jeszcze sprawozdanie z wyceną czasu antenowego, z wyceną świetlic w które są udostępniane WOŚP, to w ogóle nie jest brane pod uwagę. A zgodnie z polskim prawem podatkowym należy wykazać to po stronie przychodów i kosztów. Powinna być wystawiona faktura za taką usługę, i darczyńca powinien odprowadzić VAT od darowizn, czy TV wystawia faktury dla WOŚP?
  Zachodzi tutaj nierówne traktowanie w prawie podatkowym i jest to przestępstwo skarbowe.

 55. JO said

  ad.54. Gdyby Ksiadz z Ambony powiedzial PRAWDE, to nie bylo by datek na orkiestre. Ksieza jednak MILCZA i no i mamy..

 56. JO said

  Ksieza juz nie wiedza co oznacza byc Ksiedzem….

 57. JO said

  Pisze o NOWUSACH Ksiezach…rozdzielajacych Panstwo od Kosciola. Im rola przypada tylko glosic MNNNILOSC – Hary Kriszna Kochajmy sie, czyli Buddyzm

 58. Griszka said

  @56 JO
  U mnie wikary mówił, że Kościół przestrzega przed dawaniem na WOŚP.
  Zresztą ludzie są też zmęczeni chamstwem zbierających, o którym mówi Pan Dictum. U mnie dzieciarnia z puszkami zachowuje się tak samo. Kościoły są tak obstawione jakby pobierali jakieś myto i niedługo trzeba rozpychać się łokciami, żeby wejść.

  Najlepsze jest to, że miłośnicy Owsiaka drą ryja na zachłanny kler, na ciemnogród katolicki a żebranina w niedzielę się odbywa głównie pod kościołami. Proboszczowie powinni wziąć lagi i pogonić to antyklerykalne towarzystwo.
  Owsiakowi i stojącemu za nim Salonowi, który m.in. ciągle buduje mit pedofilów w sutannach, Krk w Polsce powinien się odwdzięczyć pokazywaniem prawdziwego oblicza tego sekciarstwa. To jest wojna. Tutaj nie ma miejsca na uprzejmości.

 59. Rysio said

  re 50 No przecież mówię że to „….Kawał porządnej masońskiej roboty, którą piz… Owsiak będzie robiła ad mortem defekatum…”

  😉

  Ad mortem defecatam – admin

 60. Griszka said

  @55
  Świetny komentarz. Takiej wyceny nie przedstawiono, bo od razu każdy miałby na papierze jak ‚opłacalny’ jest ten interes.
  A tak, wielu jest karmionych gruszkami na wierzbie.

 61. Dictum said

  ad. 56
  Ksiądz nie może, nie powinien z ambony prowadzić negatywnej kampanii, gdy idzie o pieniądze, bo zawsze będzie za to obszczekany. Z ambony może tylko iść zachęta do walki ze złem moralnym, ideologiami itp.
  Z moich obserwacji wynika, że temu oszustowi, prymitywnemu chamowi, dają ludzie, którzy nie mają dostępu do Internetu oraz nie oglądają tel. TRWAM, gdzie w swoim czasie pokazywane były obszerne relacje z satanistycznego tzw.przystanku woodstock. Ale za to do ich mózgów ma szroki dostęp reszta telewizji i z powodzeniem je pierze.

 62. NICK said

  No, cóż! Przyznaję! Na wałęsę głosowałem. W kilku „głosowaniach” uczestniczyłem. Ale dawno. Także PRZECIW wejściu do junii. A na owsiaka złamanego grosza nie dałem. NIGDY!
  To tak trochę o sobie.

 63. Griszka said

  Bot, który zamula Gajówkę posługuje się ksywami: mikus, dzikis, stefan…

  Było dużo więcej botów, ale pousuwałem. System antyspamingowy ich (jeszcze) nie wyłapał.
  Admin

 64. Griszka said

  I leleks. Szczególnie upodobał sobie wpisy o WOŚP. Proszę o skasowanie tych dwóch moich postów, gdy adnotacja dojdzie do admina.

 65. dejpanspokój said

  Szanowny Adminie i inni odnoszący się do mojego wpisu, zanim odniesiecie się do treści polecam przeczytać ze zdwojoną uwagą. Ewentualnie trzy razy.

 66. Marucha said

  Re 65:
  Panie szanowny… Pana wpisy nie zasługują nawet na jednokrotne przeczytanie. Ja czytam, bo muszę. Służbowo.

Sorry, the comment form is closed at this time.