Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co sądzimy o rządach Tuska?

Posted by Marucha w dniu 2014-01-17 (piątek)

Uważam rządy premiera Tuska za najgorsze w historii III Rzeczypospolitej, a być może w całej powojennej historii Polski.

Aby przydać obiektywizmu memu twierdzeniu – bądź je podważyć – proszę wszystkich czytelników gajówki o wpisywanie własnych komentarzy, zarówno takich, które powyższą tezę popierają, jak i tych, które biorą gabinet Tuska w obronę.

Nie chodzi o osobiste, emocjonalne odczucia – ale o twarde fakty.

Gajowy Marucha

Komentarze 123 to “Co sądzimy o rządach Tuska?”

 1. Zerohero said

  Wszystkie niekorzystne trendy były zachowane przez cały czas trwania III RP, od deindustrializacji poczynając:

  http://www.prawica.net/36992

  trudno kogoś wyróżnić. Buzek ze swoimni „reformami” i szalonymi prywatyzacjami też był całkiem niezły chochlik. Myślę, że największa niechęć skupi się na następcy Tuska, bo wtedy skończa się zagraniczne kredyty.

 2. tadzu said

  Ja sądzę że to jest za późno byłem przeciw za wejściem do UNII, obce państwa mają w tym interes a my goje jesteśmy tylko wyrobnikami zobaczycie jak szybko będzie rozbiór nasze ojczyzny.

 3. RomanK said

  DObry i prawdziwy tytul:-))) rzady Tuska…
  Ano jakie sa byle kun widzi:-))) tuskowe…..

 4. saper Vodiczka said

  U mnie sprawa jest prosta, trzeba ocenić, co zrobił jawnie dobrego dla Polski.

  Nie bez przyczyny piszę „jawnie”.

  Wszystko to, co pod egidą Tuska ustanowiono, zwłaszcza w tzw. prawie, mając resorty siłowe i wymiar sprawiedliwości we własnych rękach, można wykorzystać przeciwko okupantom. Nie będę wymieniał całej listy, bo to bez sensu. Podam tylko przykład przepisów restrykcyjnych, względem „mowy nienawiści”, wszystkich judaiczyków da się ‚weg’. W zasadzie nawet bez procesów.

 5. JO said

  Twarde Fakty, o nie nie trudno, jak zadluzenie PRL BIS Najwieksze w calej Historii , ZaZydzenie PRL Bis , gdzie juz nawet Kneset Obraduje w PRL Bis, najwieksza Emigracja Polakow z Polski jaka Skala porownywac Chyba tylko mozna do Emigracji popowstanczej…zubozenie Polakow I wyniszczenie materialne Kraju

  Co tu pisac, jakakolwiek ” choroba ” zabije Tuska I jego Bande, ten sie przysluzy nie tylko Ojczyznie ale I Bogu! Jak I iCh Duszom zdrajcow….

 6. Ar said

  Czy to są jego RZONDY? Czy realizowany z góry nałożony scenariusz? Przecież on, za przeproszeniem wygląda na głupka, a wiadomo, żę tacy są najlepsi to wykonania planów, bez namysłu, bez wyrzutów sumienia poprowadzić naród do zagłady. CHUJE

 7. Nemo said

  Nie wiem czy jest sens rozgraniczać rządy Tuska od pozostałych rządów po 1989 roku, gdyż wszystkie działały w/g tego samego schematu bandyckiej prywatyzacji i ubezwłasnowolnienia państwa Polskiego.

  Faktem jest, że to właśnie Tusk najbardziej zadłużył kraj, nie tylko za swoich rządów ale w skali całego okresu powojennego, więc bez wątpienia przegrał z Gierkiem. Pozdrawiam.

 8. maasteer69 said

  Ja chce bronić Pana Premiera Tuska bo:
  – mamy teraz prawdziwą wolność – możemy pracować aż do 67 lat
  – premier zapewniał że nie trzeba płacić abonamentu RTV
  – specjalnie dla Polaków jego współpracownicy założyli wysoko oprocentowane lokaty Amber G aby emeryci mogli korzystnie ulokować swe wysokie emerytury
  – za jego kadencji wybitny minister MSZ należycie piętnuje ohydny reżim na Białorusi i wspomaga opozycjonistów w Syrii
  – najlepszy minister finansów uczynił z Polski zieloną wyspę
  I czegoż więcej chcieć??

  A wybory wygra AWS
  PO+PiS=AWS bis
  AWS – aby wszystko sp…… c

 9. revers said

  Pan plemiel Tusk bardzo dobrze bawi sie w alpach szwajcarskich na nartach z 8 BORowcami jak Der Patte, wyjechal na zimowisko tuz za Die Pattin Merkel ktora tylko podbijala sobie dooope na naetach, Tusk spenia w 100%
  zadania swych mocodawcow z Bildbergu, Jewrouni a przy tym trzyma dobrze za morde tubylcza ludnosc, jest medialny i oczkiem w glowie pan nawet tych pan meskich i pedofilskich z lgbt.

  Nie ma porownania zadnego dla rzadow Tuska, gdyz kazdy rzad po 1989 roku byl destrukcyjny dla panstwa polaczony z masowa wyprzedarza majatku narodowego za pol darmo, rzad Tuska mozna tylko na krotko porownac z rzadem Kaczynkich bo w 2007roku nastapila aneksja, a w 2008 roku natapil sztuczny kryzys swiatowy ktory moze zanizyc notowania kazdego rzadu z 1-2 lata opoznieniem.

 10. Rysio said

  A Gajowy to co tak znowu z tym szlabanowaniem Rysia się rozbrykał?

  🙂

  Niech Rysio nie wywołuje wilka z lasu… – admin

 11. Rząd Donalda Tuska jest najgorszym w historii III Rzeczpospolitej. Oczywiście każdy ma jakieś swoje „zasługi” jak rekordowe bezrobocie za Millera, afera Rywina, czy „przecudowne” reformy Balcerowicza, lecz rząd Donalda Tuska swoimi dokonaniami bije wszystkich na łeb na szyję. Najważniejsze z nich:

  1. Obrzydliwa wręcz podległość wobec Berlina, Waszyngtonu i Tel-Awiwu. Podległość tak przesadna, że może być fenomenem w ponad tysiącletniej historii naszego kraju, którego odznaczało zawsze przywiązanie do suwerenności i walka z okupantami.

  2. Nikt nigdy jeszcze nie widział polskiego rządu składającego się z takiej ilości otwartych zdrajców, karierowiczów, sabotażystów, volksdeutschów i angielskich agentów z Appfelbaumami w roli żon. Niewątpliwy rekord jeśli chodzi o zbydlęcenie władzy.

  3. Afera hazardowa i inne jej podobne.

  4. Podwyżki podatków, w szczególności podwyżka VATu, akcyzy i straszenie katastralnym.

  5. Likwidacja stoczni z polecenia Berlina.

  6. Rozkradanie emerytur.

  7. Pseudo-prywatyzacja, bezczelna wyprzedaż KGHM, PKO, oraz wielu przynoszących zyski firm.

  8. Przygotowania do prywatyzacji lasów państwowych.

  9. Katastrofalny stan kolei, przygotowania do oddanie jej w ręce właścicieli niemieckich.

  10. Oddanie reszty wodociągów firmom z Izraela, jak i przyzwolenie na działalność firm ochroniarskich na polskich lotniskach firmom prowadzonym przez byłych agentów Mossadu.

  11. Emigracja zarobkowa Polaków na zachód w liczbie kilku milionów.

  12. Coraz to większe bezrobocie, jak i ilość Polaków żyjących na skraju ubóstwa.

  13. Prawie całkowita likwidacja Wojska Polskiego.

  14. Oddanie koncesji na gaz łupkowy Amerykanom.

  15. Zgoda na podatek od Co2.

  16. Zgoda na setki bzdurnych przepisów unijnych.

  17. Wykańczanie polskiego przemysłu, a w szczególności rzekomo „nierentownych” kopalni.

  18. Wzrost liczby urzędników o kilkaset tysięcy.

  19. Zadłużenie realne – ponad 3 biliony złotych, z czego minimum bilion za rządów PO.

  20. Najdroższe (płatne!) autostrady w Europie.

  21. EURO 2012.

  22. Pogarszający się stan polskiej służby zdrowia.

  23. Żenujący poziom polskiej edukacji.

  24. Sprowadzenie policji i straży miejskiej do pachołków systemu, którzy miast walczyć z kryminalistami, gnębią Polaków na wszystkie możliwe sposoby.

  25. Wypuszczenie byłych skazańców śmierci na wolność.

  26. Przyjęcie ustawy o pomocy zagranicznych służb mundurowych.

  27. Dalsze niszczenie rolnictwa i rybołówstwa.

  28. 50 hipermarketów nie odprowadzających żadnych podatków od swoich zysków do Skarbu Państwa.

  29. Brak podatku bankowego.

  30. Ciągłe starania o bardziej liberalne prawo w zakresie aborcji, in vitro i małżeństw pederastów.

  31. Maksymalnie skorumpowane i zadłużone samorządy.

  32. Prywatka w ministerstwach, ogromne premie, setki znikających milionów, ustawione przetargi.

  33. Pomniejszanie zasiłków.

  34. Zapaść demograficzna.

  35. Pogrążanie Polaków w syfie i patologii Zachodu.

 12. maasteer69 said

  @ 10
  Pan chce nas wszystkich zdołować i zniechęcić do życia w naszej kochanej ojczyźnie.

 13. Ad.11

  Bardzo mi przykro 😦 Obiecuję wystosować niedługo oficjalne przeprosiny do Pana Premiera, gdyż wszystko to jest wierutnym kłamstwem… Z kolei zapewniam Pana, iż życie w naszej Ojczyźnie ma się kwitnąco. Niedawno jechałem sześciopasówką z Rzeszowa do Gdańska. Tam z kolei ujrzałem naszą kwitnącą wręcz, modernizowaną stocznię.

 14. maasteer69 said

  @12 🙂

 15. lopek said

  To prawda, że Tusk wiedzie prym w niszczeniu Polski i Polaków ale i tak to tylko marionetka. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc ci co naprawdę rządzą nieprzerwanie od 1939 roku a których nikt nigdy nie wybierał – rozochoceni bierną postawa tubylców – brykają coraz żwawiej.
  Czy ktoś słyszał, że anulowano pakt Ribbentrop Mołotow? Opracowano do owego paktu tylko stosowne aneksy – bo etap mądrości inny.

 16. Ad.14

  Od 1926.

 17. Juziek said

  Re. 10:

  Wszystko się zgadza oprócz jednego: tzw. „Afery Rywina”, która była kukiełkowym teatrzykiem dla gawiedzi!

  Co do efektywności rządu Tuska można by wiele miejsca tu poświęcić, ale powiem krótko, że tak „zielonej wyspy” to jeszcze tu nie było!

 18. maurycy said

  Trudno cos oczekiwac po rzadach Tuska . PO zalozyli i wymysleli bandyci ze Sluzby Bezpieczenstwa PRL . Powiedzial o tym publicznie stary esbek gen Czempinski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej ! ,,Ze to on z kolegami wymyslil i pogonil do roboty Tuska ,Olechowskiego ,Piskorskiego aby ten czyn zrealizowali Tak wiec czego mozna sie spodziewac po bandziorach z PRL ! Po 89 roku doszla do wladzy odrazajaca zydokomuna i sprawuje nia niepodzielnie niezaleznie kto rzadzi Zydowstwo z PIS ma cala morde frazesow a dokladnie robili tez antypolska poltyka ! Graja role lze opozycji ktora nieustannie od rana do wieczora oglupia ludzi ! Tak naprawde parchy z PIS niewiele roznia sie od PO jesli odrzucic ich bezczelne ,chamskie klamstwa i frazesy propagandowe ! Tusk robi za taki worek treningowy zebysmy na nim wyladowywali sobie frustracje ! Nie dajmy sie tym oglupic i nie pokladajmy nadzieji w falszywych prorokach z PIS abysmy tradycyjnie po polsku wyszli kolejny raz na skonczonych idiotow ! Polacy musza wylonic prawdziwych reprezentantow i zalozyc autentyczna polska partie reprezentujaca polskie interesy ! Nie zrobi za nas to zydowstwo zeby niewiadomo jak sie zarzekalo i zaklinalo !

 19. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka biesze pan Tusek w obrone.

  Pan Tusek jest bardzo dobry pan premier bo robi bez szadne pytanie co mu sie nakazuje.

  Inne panowie premiery zawszy sie pytaly: „a ile w tym dla mnie?.”

  Pan Tusek nie jest chciwy i nie pyta, tylko robi co tszeba, bo wie sze nasza rasa go nie skszywdzi i zawsze dostanie jego dola od kaszdy dobry interes. Oczywiscie pod warunkiem, sze bedzie dalej posluszny.

 20. Juziek said

  Coś zaczyna się robić głośno na Węgrzech, manifestacje za referendum w sprawie wyjścia z eurosodomy!

 21. Zbyszko said

  Rządy Tuska wcale nie są gorsze od wszystkich poprzednich po ’89. Każdy kolejny rząd miał do zrobienia swoją cegiełkę, oczywiście w kierunku V Rozbioru Polski i wywiązywał się niej doskonale. Oczywiście, wszystkie te cegiełki były niepopularne więc ekipy musiały się zmieniac, by pokazac społeczeństwu pozory chęci zatrzymania tej degradacji Polski. Ludzie z nową nadzieją szli do urn a wybrana ekpia realizowała kolejną cegiełkę, więc znowu niezadowolenia, krytyka w mediach i lansowanie następnego chętnego do kontynuowania V Rozbioru. Więc nie rozmumiem co ludzie chcą do Tuska? wszystko idzie zgodnie z planem. Państwowe przedsiębiorstwa miały byc przejęte przez kapitalistów, tak jak chciała Solidarnośc! a co nie są?, mieliśmy się odwórcic od Rosji (do dzisiaj krzyczą „raz sierpem, raz młostem”), nie odwróciliśmy się?, mieliśmy wejśc do UE i Nato jakżeśmy chcieli (tzn jak chciała Solidarnośc, która przecież jest cały czas jest u władzy), mieliśmy byc wolni by miec w szufladach paszporty – przeciez mamy to wszystko z nawiązką, bo teraz nawet ich nie potrzebujemy! by wyjechac na tą wymarzoną zagranicę… O co chodzi? Przestańcie się czepiac Tuska!

 22. zolodu said

  Czy Wy wszyscy się nie boicie? Przecież spisane są i czyny i rozmowy!

 23. Ad.21

  Pewnych rzeczy nie mogą pisać niektórzy. Albo raczej mogą, lecz nierozsądnym jest publikowanie pewnych komentarzy bądź artykułów kiedy np. ma się żonę, męża, albo małe dzieci. Za niektóre wpisy o Holokauście różne rzeczy się już zdarzały. Ja mam 18 lat, więc w efekcie nic do stracenia. Jeśli więc dla przykładu istnieje jakiś tekst, za który karano ludzi, ale który otwiera oczy na wiele rzeczy, to poproszę o niego. Zadbam, by go przeczytało parę tysięcy osób. Osobiście sam siebie nie uważam za nikogo praktycznie, lecz wielu użytkowników Gajówki podziwiam, jak i samego jej właściciela. Właśnie za ich odwagę, poglądy, wiedzę, oraz postawę życiową. Ogromna część mężczyzn w Polsce mogłaby z niektórych brać przykład, miast stawać się milczącą ciotowatą mniejszością we własnym kraju.

 24. Fran SA said

 25. RomanK said

  . Ja mam 18 lat, więc w efekcie nic do stracenia. –
  pisze pan Robert……
  Owszem pod jednym warunkiem…przyjedzi\e pan do mnie i naucze pana zanim nie kopne wiadra- jak budowac mosty,drogi , domy i koscioly, sklepienia i luki z kamienia , metoda sucha bez zaprawy i stara, jak swiat , doprowadzona do perfekcji przez Rzymian i troche udoskonalona przezemnie:-)))
  Wtedy moze pan byc spokojny o wyzywienie zony i dzieci nawet ich wiekszej liczby..wiecej panu nie moge obiecac….wtedy pan moze pisac co chce, jak chce z tym ze najczesciej na worku z cementu…bo Gajowy tez nie wieczny,,,,a mowiac miedzy nami niech mi pan pokaze i policzy na palcach jednej reki podobne miejsca do Gajowki???

 26. mailing570 said

  Trochę się zagalopowałam ale to tylko niewielki fragment działalności donalda t. ,jego bandy i skutków tego dla Polski i Polaków .

  Tylko dobrze zorganizowana PRZESTĘPCZA ORGANIZACJA jest w stanie doprowadzić Kraj i Społeczeństwo do takiej RUINY!!
  Te przydupasy parchów nie są rządem Polaków, to są wrogowie Polski !!! ,żałosne marionetki i pajace ,oni nie mają pojęcia o polityce.
  http://web.archive.org/web/20081210124749/http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm
  UNIA RZĄDZI, UNIA RADZI ,UNIA NIGDY CIE NIE ZDRADZI!
  Ponarzekacie,poplujecie, wylejecie frustracje i z poczuciem dobrze spełnionego prawa do narzekania ,zginacie plecy i idziecie robić co wam każą .
  Bardzo to smutne ze ludzie przestali myśleć!Pamiętajmy ze każda propaganda,każde kłamstwo ma swój cel! to działania rozłożone w czasie -TEMATY ZASTĘPCZE,ŚMIECI INFORMACYJNA DLA GAWIEDZI .To jak teatrzyk kukiełkowy ukazują sie jakieś śmieci (wiadomości) i od razu wszyscy gwiżdżą lub klaszczą. Nie zastanawiacie się ludzie ze może jednak MEDIA kłamią i MANIPULUJĄ ,karmią was g…m?, bo kto z Nas słyszał wystąpienia Senatora Bogdana Pęka

  Premier Tusk nie zna założeń paktu fiskalnego?

  Premier Tusk nie wie po co wysyła sześciolatki do szkoły

  „Sługa może robić wszystko tylko nie wolno mu okazać nieposłuszeństwa swojemu panu”!

  Ted Gunderson – były szef FBI objaśnia 25 celów planu iluminatów

  1 ludzie wola bardziej zło niż dobro.
  2 Głosić liberalizm.
  3 Używać ideałów wolności aby doprowadzić do wojen pomiędzy rożnymi typami ludzi.
  4 Używać wszystkich środków aby osiągnąć cele, ponieważ sa one uzasadnione.
  5 Wierza, ze ich prawa muszą być obecne w życiu każdego z nas.
  6 Ich siła musi pozostać ukryta tak długo aż żadna inna siła lub grupa nie będzie w stanie jej zdeterminować / pokonać.
  7 Zwolennicy psychologii używają jej aby kontrolować masy.
  8 Promują nadużywanie alkoholu, narkotyków, demoralizacje ( brak wartości i zasad ) i inne występki aby systematycznie zniszczyć młodzież w społeczeństwie.
  9 Zabierać własność prywatna za pomocą dostępnych środków.
  10 Hasla takie jak wolność i braterstwo sa niszczone za pomocą „wojny psychologicznej”
  11 Wojna jest prowadzona tak aby obydwie strony były zadłużane i aby nikt nie miał szans na całkowite zwycięstwo.
  12 Członkowie muszą wykorzystywać swoje bogactwo tak aby kandydaci z wysokich stanowisk byli im posłuszni i wykonywali to co chcą ludzie z poza kulis.
  13 Nalezy kontrolować wszystkie media i to co przedostaje sie do opinii publicznej.
  14 Działalność agentów i prowokatorów nastąpi po stworzeniu strasznych wydarzeń,WTC tak aby rzad wydawał się „zbawicielem” ludzi.
  15 Tworzą bezrobocie, głód itp. i starają sie wykorzystać te wydarzenia do kontroli mas. Niszcza wizerunek każdego kto ośmieli sie stanąć im na drodze.
  16 Kontrolują masonerie, która jest stworzona aby kryć ich dalsze zamierzenia.
  18 Zastraszanie jest potrzebne aby podporządkować i kontrolować społeczeństwo
  20 Stworzenie olbrzymich organizacji dążących do rządu światowego
  21 Stosowanie wysokich podatków i nieuczciwej konkurencji w celu doprowadzenia do ruiny gospodarczej dzieki kontrolowaniu surowców oraz strajki wśród robotników.
  22 Uzbrojenie policjantów i żołnierzy, którzy chronią interesów illuminati.
  23 Członkowie i przywódcy jednego rządu światowego będą wybrani przez najwyższych Iluminatów.
  24 Przedostanie sie na wszystkie poziomy społeczeństwa aby kontrolować nauczanie najmłodszych i wpajanie im do głowy fałszywych teorii.
  25 Tworzenie i stosowanie praw krajowych niszczących cywilizacje.

  Oszuści z Polski.

  „Póki jestem szefem, będę wskazywać, kto jest zagrożeniem dla jedności Platformy.”
  -dobro członków platformy” ich rodzin, przyjaciół i znajomych
  http://www.fakt.pl/Puls-Biznesu-opublikowal-liste-wstydu-Platformy-Obywatelskiej-,artykuly,185178,1.html
  :http://wirtualnapolonia.com/2012/03/22/tusk-dla-panstwa-najtansza-jest-rodzina-bez-dzieci/
  Polacy chcący posiadać i wychowywać dzieci wyjechali z kraju!
  http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/29592/Dzieci-imigrantow-korzystne-dla-gospodarki

  I garść informacji tv. przed snem – nie wiem czy aktualne od dawna tego urządzenia do rozmiękczania mózgów nie posiadam,szmatławców nie kupuje i żyję!
  http://niezaleznemediapodlasia.pl/zaglodzic-bestie-banksterow-i-korporatokracje/
  PROGRAM TV
  08.30 TVN – Dzień dobry TVN – prowadzi Bartosz Węglarczyk – wnuk jednego z największych stalinowskich zbrodniarzy, osobiście torturującego bohaterów z NSZ, WIN i AK [chodzi o osławionego Józefa Światłe
  18.00 TVP2 – Panorama – prowadzi Hanna Lis – córka kanalii z okresu stanu wojennego [Waldemar Kedaj Czy wiele sie zmieniło od tamtych czasów?
  19.30 TVP1 – Wiadomości – prowadzi Piotr Krasko – wnuk jednego z czołowych komunistycznych cenzorów [Wincentego Kraski – , syn PRL owskiego ministra ds wyznań.
  20.00 TVN24 – Kropka nad i – prowadzi Monika Olejnik – zootechnik – córka funkcjonariusza SB [Tadeusza Olejnika – konfident służb PRL, pseudonim „Stokrotka”.
  21.30 TVN – Kuchenne rewolucje – prowadzi Magda Gessler – córka PRL-owskiego dziennikarza i agenta SB [Mirosława Ikonowicza – ]. .
  21.40 TVP2 – Tomasz Lis na żywo – syn wysokiego OFICERA Ludowego Wojska Polskiego [Imie nieznane .
  22.00 TVN24 – Szkło kontaktowe – prowadzi Grzegorz Miecugow – syn stalinowskiego dziennikarza znanego z podpisania sie pod „Apelem krakowskim” [Bruno Miecugow
  22.30 TVN – Kuba Wojewódzki Show – syn funkcjonariusza SB i PRL-owskiego prokuratora [Bogusława Wojewódzkiego
  Życze przyjemnego odbioru

  WRÓG WEWNĘTRZNY JEST GORSZY BO ZAKŁAMANY I PODSTĘPNY!!

 27. 25godzina said

  Donald T. nikim i niczym nigdy nie rządził, nie rządzi i rządzić nie będzie. On najwyżej sprawuje funkcje. Jest częścią dekoracji.

 28. mailing570 said

  Do 23 Super!!! dzięki za to zdjęcie bydlaków -zdrajców Polski .Koniecznie trzeba puścić w obieg – otwiera oczy!

 29. Boydar said

  Wszystkie komentarze bardzo sensowne, pragnę jednak zwrócić uwagę na początek komentarza Pana Zbyszko (20) – „… Rządy Tuska wcale nie są gorsze od wszystkich poprzednich po ’89. Każdy kolejny rząd miał do zrobienia swoją cegiełkę, oczywiście w kierunku V Rozbioru Polski i wywiązywał się niej doskonale…”. Moim zdaniem ma absolutną słuszność, koresponduje to zresztą z opinią Pana Mordki (18).
  Natomiast jeśli Pan Zbyszko dalej będzie uogólniał „… tak jak chciała Solidarność …”, to kiedyś od kogoś zarobi po ryju i będzie Mu się należało. Bo na ten przykład ja i jeszcze „kilku” też byliśmy „Solidarność”, ale tego co jest, na pewno żeśmy nie chcieli. To mieszanie prawdy z fałszem. Po 50 latach okupacji sowieckiej, precyzyjnie nakierunkowującej ludzi do działań prowolnościowych, oszukanie zdecydowanej większości nie stanowiło problemu. Plan zadziałał. I naśmiewanie się z nas dzisiaj, jest po prostu niegodne.

 30. Marucha said

  Re 21:
  Nie, Solidarność nie chciała przejmowania zakładów przez kapitalistów, tylko przez pracowników.

  Re 27:
  Swoją drogą to prawda. Ale mógłby zdobyć się choć na tyle niepokory, co Orban na Węgrzech.

 31. 25godzina said

  @Marucha – Orban jak najbardziej rządzi na Węgrzech. Ma za sobą cały aparat państwa, a przede wszystkim tajne służby. Donalda T. wypchnęli przed szereg dlatego, że był najgłupszy. Historyjka jak z Hudsuckera Proxy, tyle że happy endu nie będzie.

 32. marrkerr said

  Tusk, jako historyk z wykształcenia pokazał nam dokładnie, co znaczyło stwierdzenie, o którym każdy z nas uczył się na historii: „Polska nierządem stoi”. Jako dzieciak nie mogłem tego pojąć, teraz wszystko jasne, rozumiem rozbiory.
  Nawet komuniści mieli jakiś cel, wizję Polski.
  Tusk to wszystko ma w dupie. On administruje, sam nie wie jak długo to potrwa, ale w zamian coś mu się należy. I tyle.
  Mam wrażenie, że jest pewny, że nic złego mu za to, cokolwiek by zrobił, bądź nie zrobił nic, nie grozi.
  Każda osoba na jego miejscu martwiłabyby się o skutki swoich działań. Ale on jakby był pewny swojego wynagrodzenia: czasem się wkurzy, ale wie, że swoje dostanie. Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale to jakby to był pracownik na etacie, a nie szef.

 33. marrkerr said

  Tak, dla mnie zdecydowanie najgorsze w XX i XXI wieku. Może więcej.

 34. Zerohero said

  Po części się zgadzam, ale nie siałbym aż takiego defetyzmu. Człowiek z jajami i głową na karku mógłbym się z łańcucha częsciowo zerwać. Dlatego w systemach „demokratycznych” na szczyty pcha się straszne miernoty. Tusk to jest przecież umysłowe zero, Kaczyński ma niskie IQ, Obama osioł, Bush osioł, Holland osioł. Kto by ich do jakiej odpoiedzialnej pracy przyjął i gdzie? Przecież oni g umieją. Tylko podpisać się. Nawet aktorzy z nich marni.

  A to i tak jedno z zabeczpieczeń. Bezpieczniaki mogą mieć kwity, sekstaśmy…Jak będą mieli do wyboru normalnego i kogoś z filmikiem na którym się wygłupił, to wybiorą tego z wygłupem żeby szantażować.

  No i last but not least. Polityka obserwuje się już od czasów studenckich. Protektorzy widzą czy kandydat ma ideały czy to tylko karierowiczowska wesz. Jak będą mieli do wyboru idealistę i wesz, to wybiorą wesz.

  W zasadzie jedyna szansa to udawać wesz i zrobić im siurpryzę. Na Węgrzech to mogło ujść, ale Kennedy za kąsanie FED dostał dymisję w trybie przyspieszonym.

 35. Andrzej B R said

  Takie jedno pytanie miałbym:

  Co miał na mysli kundel T…, kiedy w Nocnej zmianie AD 1992,

  jedyne co powiedział brzmiało:

  ALe czy on S K R E W I ?!

  Może mi ktoś ten gryps przetłumaczyć???

 36. Zerohero said

  PS. to było do hasła, że Tusk „sprawuje tylko zewnętrzne znamiona władzy”

 37. Re: Artykul…
  her tusk podczas swojej „szczekajacej tury” na podium nie mial w zasadzie pojecia o czym i w imie czego mowi, a dyrektywy dostawal i dostaje jedynie do odczytania dla gawiedzi.
  Kto naprawde rzadzi? Ponad wszelka watpliwosc, ze w Polsce rzadza zydzi od zakonczenia II zydowskiej wojny swiatowej w wersji syjonistycznego talmudu…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dzisiaj, jak rozmawialem z zona n/t lichwiarskiej finansjery syjonistycznej zapytala mnie: „Dlaczego ostatnio malo pisze o lichwiarzach i dlaczego nie piszesz to, o czym ze mna mowisz w domu??? Zapytala..
  „Bo gdybym pisal to o czym z toba rozmawiam w domu, to lichwiarzom ze zdumienia przyspawaly by sie w jednej chwili zelowki butow bedacych na ich nogach do jarmulek znajdujacych sie na ich lbach…” Odparlem… :)))

 38. Andrzej B R said

  Jasiu – czyli nie skrewiłeś. . .

  Kto wie a milczy – współ działa – pisz choćby nikt nie czytał!

 39. revers said

  Merkel:
  przemysl zniszczony?
  stocznie zrujnowane?
  kopalnie zamknite?
  ziemia wyprzedana?
  lasy wykarczowane?
  Tusk:
  Jawohl unsere Kanzlerin

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/4489-merkel-powiedziala-jasno-panstwa-europejskie-straca-suwerennosc

 40. Re: 38 Andrzej B R

  Dodam jeszcze, ze komentarz zony byl: „Janek, jestes szalony, ale bynajmniej nie idiota…”
  „…Coz, kochanie, szalency zmieniaja swiat, ktory staje sie dobry lub zly… zalezy tylko kim sa??? (czy kochaja czy nienawidza)… – dodalem

  Bardzo duzo pisze, (jak czas mi pozwala), ale ze wzgledow oczywistych (zbyt duzo czytajacych nam Polakom nieprzychylnych „osob” tutaj zaglada i analizuje z wielka uwaga „bat” na tylek jaki moglby byc na „nich” wymierzony)

  Na razie o koncepcji (nowego pomyslu) pozbycia sie „jadowych klow” lichwiarskiego weza w sposob szybki i konstruktywny nie bede pisal publicznie…

  Milego dnia zycze
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 41. Andrzej B R said

  Panie Jasiu, pisz Pan kiedy chcą i kiedy nie chcą, bo taki jest nasz . . .

  psi obowiązek, Polaka-Katolika,

  Być Świadkiem do Końca, czyli do Sądu Ostatecznego,

  bez strachu, w Prawdzie, i tyle.

 42. Marek said

  Mafia zarzadzajaca kolonia osiagnela duzy sukces, podwojenie oficjalnego dlugu po pisie. To jest dosc wyjatkowe osiagniecie, jezeli wziac po uwage, brak praktycznie jakichkolwiek inwestycji w postaci wybudowania zakladow produkcyjnych. Pobudowano co prawda troche drog autostradopodobnych, ale za jaka cene, wyzsza niz w Germanii. Pinokio na szafot.

 43. Santa Claus said

  Tytułowe „rządy Tuska” może sugerować, iż stoi on na czele jakiegoś gabinetu ministrów, a nie szajki Grasiów,
  Rychów, Zbychów i tabunu większych i mniejszych przewalaczy zainteresowanych wyłącznie swoimi układami.

  Twarde fakty? Za dużo ich – po co się znowu denerwować – i prawie codziennie pojawiają się kolejne.

 44. Fran SA said

  Ad.25
  RomanK
  Po polsku mowi sie ‚kopnac w kalendarz’ a nie wiadro. (Kick the bucket) Nie nalezy idiomow tlumaczyc doslownie, bo czasem wychodza dosc niezrozumiale pojecia.

  Takie powiedzenie ‚prosto z mostu’ – nie znaczy ‚straight from the bridge’.
  A ‚patrzec na kogos z gory’ -to nie to samo, co ‚look at someone from the mountain’.
  ‚A penny dropped’, ‚he is not a full quid’. etc – nie da sie przetlumaczyc doslownie: trzeba szukac polskich odpowiednikow.: ‚Nagle mnie oswiecilo’, czy ‚on nie ma wszystkich w domu’- czy jakos tak, albo podobnie..

  Bywaja idiomy, ktore mozna tlumaczyc doslownie: ‚biedny jak mysz koscielna’, ‚bialy jak przescieradlo’, ale na ogol trzeba uwazac, zeby oddac to samo znaczenie.

 45. Ambroży said

  http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-ii-od-1500-do-1799/

  Afery PO (II kadencja cz.2 od 1500 do 1799)

 46. — Zdrajca musi przynalezyc do zdradzanego narodu , jesli nie nalezy , jest tylko agentem wywiazujacym sie sumiennie z powierzonego mu zadania .
  Ilu obcych agentow wykonuje w Polsce powierzone im przez naszych wrogow
  zadania , wiedziec powinny nasze , powolane do tego sluzby specjalne .
  Oczywiscie , ze nie tylko wiedziec .

 47. Fran SA said

  Rzady Tuska???

  Top Polish leaders opposing euro and swine flu vaccines wiped out in mysterious plane crash

  Last Updated on Sunday, 11 April 2010 14:21 Sunday, 11 April 2010 13:51

  News – Highlighted News

  Next >
  0diggsdigg
  According to media, authorities are handling the deaths of top Polish political, military and economic leaders in a plane crash in the western Russian city of Smolensk on Saturday as an accident.

  But a day after the crash, many unanswered questions surround the event.

  Polskaweb has said that an assassination cannot be ruled out.

  There are many reasons to dismiss the official story of how Poland’s president, all of Poland’s top army chiefs, the central bank governor and secret service chief died as a cover-up of massive proportions.

  According to the mainstream media, the Polish delegation was flying from Warsaw to Smolensk to mark the 70th anniversary of the Katyn massacre of thousands of Poles by Soviet secret service during the second world war.

  But the official ceremony marking the Katyn anniversary was held earlier in the week on Wednesday and attended by Polish Prime Minister Donald Tusk and Russian head of state Vladimir Putin.

  The Polish President Lech Kaczynski was not invited.

  How come Presidnt Kaczynski and half of Poland’s government flew to Katyn three days after the official anniversary?

  Why did100 figures who are vital for the day-to-day functioning of the Polish government go to a relatively insignificant ceremony, and not to the main one?

  What reason could there be for the Polish central bank governor to fly to Katyn to attend the ceremony?

  Why did the 100 top Polish leaders all fly on the same plane?

  How could security protocols that require that even a president and his deputy fly separately be so relaxed that so many key people needed to run the Polish government from day to day are allowed to fly on the same plane?

  And in a Russian Tupolev plane, and to the traditional arch-enemy of Poland, Russia?

  This massacre of the Polish elite occurred on the way to commemorate the murder of 4000 Polish officers and intellecturals massacred by the Soviets in 1940.

  But what is the probability of a second massacre of the entire Polish leadership occurring in the same place 70 years later?

  Why were none of the journalists that accompany the president on the plane as usual?

  According to Polish media, journalists were told that they had been assigned to another plane that had had technical problems and they would, therefore, need to switch to a third plane, delaying their arrival in Katyn.

  The delay of the journalists in arriving at the scene of the crash allowed a better manipulation of the media coverage.

  According to Bild am Sonntag and the Berliner Zeitung, a hotel close to the crash site was sealed off, possible to ensure that journalists who might have seen the crash could not send photos or reports.

  A man who took pictures of the crash site using his mobile phone had to erase the photos at a police check point on his way home.

  Polish and Russian officials said no-one survived the crash. All the bodies have been found, they allege – and yet at the same time, authorities say DNA tests will have to be carried out on the bones of many to identify them.

  Have all the bodies been found? Or not?

  Were there any bodies? How many?

  What evidence is there that these people were on the plane to Smolensk at all apart from the passenger list issued by the authorities?

  It is conceivable that the 100 top Polish leaders were rounded up in a purge and killed or kidnapped inside Poland and that the airplane accident in Russia was staged to explain their deaths.

  A map of the air port north of Smolensk can be seen here:

  http://maps.google.de/maps?%20hl=de&gl=de&ie=UTF8&ll=54.835896,32.063942&spn=0.110529,0.363579&t=h&z=12%20

  Weather reports indicate clouds but little fog.

  According to the official version, however, the plane hit trees as it approached Smolensk airport in thick fog, and caught fire.

  The plane made four landing attempts because of the fog, according to the mainstream media.

  But another witness reported hearing an explosion.

  The damage of the plane shown is consistent with an explosion.

  Debris was scattered around an area one kilometer.

  Pilot error was a possible reason for the crash, according to the official story.

  But the pilots chosen to fly heads of state are highly qualified.

  Why was the plane flying so low that it hit a tree? Weren’t the instruments measuring altitude on board working?

  What was the co pilot doing?

  Where was the military escort? The security service detail?

  Russian media reports said the pilots ignored advice from air traffic control to divert to another airport.

 48. Fran SA said

  I ciag dalszy zpoprzedniego wpisu:

  How likely is it that this was an accident?

  Who gains from the death of so many leading Polish figures?

  The main winner is Polish Prime Minister Donald Tusk who has wiped out the entire opposition to his pro-euro, pro-IMF, pro-New World Order policies, even though they appear to be some allies sacrificed on the plane, including the pro swine flu vaccine ombudsman.

  Nevertheless, the backbone of Polish opposition to the NWO appears to have been killed.

  “Among the victims were key members of Poland’s biggest opposition party, Law and Justice, including current and former heads of the party’s parliamentary caucus, Grazyna Gesicka and Przemyslaw Gosiewski as well as the party’s main economic expert Aleksandra Natalli-Swiat, and deputy parliamentary speaker Krzysztof Putra.

  The list also includes deputy parliamentary speaker Jerzy Szmajdzinski, who was the presidential candidate of the opposition Left Democratic Alliance. That means the crash killed the presidential candidates of two of Poland’s three largest parties. Kaczynski had already won the endorsement of the opposition Law and Justice party. He was to officially declare his candidacy in May,” reports Bloomberg.

  With President Kaczynski out of the way and the two presidential candidates, the next president can appoint the top army leaders and the central bank governor as well as judges – in short replace the entire Polish government with people friendly to the New World Order and Bilderberg agenda.

  Tusk’s presidential candidate Komorowski has just said he would set the date of a presidential election which had been due in October forward to June, giving Tusk’s party an added advantage.

  Tusk appears to be just a puppet for the NWO, operating across countries, and including Putin, who is supposed to be leading the probe in the crash in Russia.

  The bodies of the victims have been taken to Moscow.

  There is evidence that many government officials work for the private interests of an international corporate crime syndicate, gearing up for the total destruction of nation states and the US dollar and euro to establish a one world government under the UN flagship.

  Poland’s top leaders have defied the NWO by refusing the swine flu vaccination and postponing joining the euro, a “must”, according to IMF head Dominique Strauss-Kahn.

  They have paid a heavy price.

 49. Pokręć said

  Rządy Tuska są najgorsze, ale nie dlatego, żeby rządził gorzej, tylko dlatego, że rządzi zdecydowanie najdłużej. No i trafił na moment, kiedy skończył się właściwie majątek narodowy do tzw. „prywatyzacji”. z 10 lat temu zastanawiałem się, co się stanie, jak w budżecie polskim pozycja „dochody z prywatyzacji” spadnie poniżej 3-ciej pozycji. Nazwanie tego „dochodem” już samo w sobie było przestępstwem… Miałem naiwną nadzieję, że jak się forsa skończy, to cała ta styropianowa etosiarnia padnie. I się pomyliłem. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że pieniądze biorą się z powietrza…
  Jak długo to można wytrzymywać? Do końca życia?

 50. Pokręć said

  Małpa za banana zrobi wszystko. A Tusk za wczasy w dolomitach i cygaro za 50 zł – jeszcze więcej. To, że Merkelowa go usiłuje wepchać buciorem na stanowisko szefa KE świadczy wprost o wszystkim.

 51. MatkaPolka said

  Jesteśmy świadkami kolejnego aktu agresji Niemiec na Polskę i Europe Wschodnia (wg. Romana Dmowskiego dalekosiężna polityka to budowa Wielkich Niemiec od Berlina do Bagdadu)

  Racja istnienia Prus, była zawsze likwidacja Polski; Prusy wyrosły na trupie Polski. Prusy są wiecznym agresorem. Rozbiory Polski, Dwie wojny światowe, Rewolucja Bolszewicka, współczesne przemiany – Unia Europejska – to dzielo tego samego żywiołu –

  Tusk jest agentem niemieckim – Niemcy w swej agresji zawsze wysługiwali się Żydami.
  ŻYDOGERMANIZM in statu nascendi

  Tusk jest Żydem – cała rodzina ze strony Babci i Dziadka podpisali VolksListy i kolaborowali z okupantem niemieckim, zbrodniczą, nazistowską III Rzeszą niemiecką. (toż powinni być „sholokaustowani” – dziwy nad dziwami)

  Tusk Jest nagradzany za wzorowe rozklad Polski i podporządkowanie Polski Niemcom – Nagrody Karola Wielkiego i Walthera Rathenau – wroga Polski. Fundacje Niemieckie (m.in. Adenauera) – finansowaly kampanie wyborcza Tuska

  Pozostawiona Agentura Werwolfu w polskich Służbach Specjalnych – podporządkowała Polskę polityce niemieckiej – wysunęła Tuska na premiera

  Cała Polityka Niemiec i odradzającego się Militaryzmu Pruskiego – to negacja Umowy Poczdamskiej – skutków prawnych i Likwidacja państwa Pruskiego przez Sojusznicza Rade Kontroli nad Niemcami

  Nowa forma agresji Niemiec to nowe bronie – bankowe, pogodowe, ekonomiczne ….
  Wywózki na roboty i obozy pracy zastąpiono przymusową emigracja „za chlebem”
  Hitler dokonywał fizycznej eksterminacji Narodu Polskiego – Tusk dokonuje depopulacji Narodu Polskiego innymi metodami – skutek ten sam , a może jeszcze gorszy.

  Zbrodnia zdrady stanu volksdeutscha Tuska?
  Czy Donald Tusk napierając na szybka ratyfikacje Traktatu popełnia zbrodnie zdrady stanu? Pytanie jest o tyle ważne, iż premier RP jest ludowym Niemcem, którego niemalże wszyscy przodkowie kolaborowali z okupantem hitlerowskim.

  List otwarty – w trybie prawa prasowego
  Gdański krąg kulturowy Tuska część III
  Gdański krąg kulturowy Tuska część II

  Wykaz osob, ktore podpisały w Gdańsku Volksliste oraz zmieniły

  Donald Tusk,
  premier Rzeczpospolitej
  Łódź, dnia 2008.03.29

  Szanowny Panie Premierze.

  W związku z podejmowanymi przez Pana i pana rząd, oraz posłów Platformy Obywatelskiej działań na niekorzyść Rzeczpospolitej oraz jej obywateli, miedzy innymi brak udzielania przez Sejm i rząd RP zgody na ratyfikacje Traktatu Reformującego z udziałem społeczeństwa Polski wyrażonego w drodze referendum, nadto szkalowaniem Polaków (twierdzenie, jakoby ci nie wiedzieli co zawierają zapisy Traktatu.), próba zwrotu mienia lub wypłaty rekompensaty osobom, które w czasie II wojny światowej kolaborowały z okupantem hitlerowskim (zaznaczam, iż podnosi Pan, ze projektowana ustawa miała by dotyczyć wszystkie te osoby, które do 1939 roku, posiadały obywatelstwo polskie, a więc i osoby narodowości żydowskiej lub niemieckiej, które chcąc uniknąć odpowiedzialności za zbrodnie hitlerowskie porzuciły na terenie RP swoją własność i nigdy do 1972 roku nie podnosiły w tym zakresie roszczeń), następnie uchwalonej w jeden dzień w oczywistej sprzeczności z Konstytucja RP, w sposób wyczerpujący znamiona niedopełnienia przy stanowieniu prawa obowiązków służbowych, ustawy Karta Polaka, co po zestawieniu wszystkich tych argumentów wskazuje na wyczerpanie znamion czynu zabronionego – zbrodni zdrady stanu, spenalizowanej w art. 127 kodeksu karnego, przejawiającego się próbą scedowania znacznej części suwerenności RP – w sposób arbitralny, przez wąski krąg osób narodowości żydowskiej – którym pan, Jarosław, Lech Kaczyńscy oraz Marek Borowski, przewodzicie w sposób zorganizowany, działając wspólnie i porozumieniu z osobami z poza granic RP, na rzecz obcego, obecne projektowanego państwa – jakim miała by być zreformowana UE, zwracam się do Pana w formie listu otwartego z następującymi pytaniami:

  Jakiej narodowości było każde z Pana czworga dziadków? Proszę podać pochodzenie etniczne, a nie jedynie to formalne wynikające z przynależności państwowej. Z dostępnych mi dokumentów wynika, iż wszystkie te osoby były narodowości żydowskiej, w tym Anna Liebke, matka Ewy Tusk z domu Dawidowska.
  Jakiego wyznania były w.w osoby? Jakego wyznania jest Pan? Tu może Pan odpowiedzieć ale nie musi, zaznaczam jednak, iż awizował się Pan w czasie ubiegania o urząd prezydenta, iż zawarł Pan ślub kościelny, nadto uważam, iż społeczeństwo RP ma prawo wiedzieć, jakiego wyznania jest premier Rzeczpospolitej. Nie jest wystarczy twierdzenie, iż jest się chrześcijaninem bowiem jak Panu wiadomo, kościół Ewangelicko- Augsburski, w szczególności ten reformowany na ziemiach polskich to skupiska konwertowanych Żydów. Vide zbiór archiwalny w WBC – Bracia Czescy
  Czy Pana dziadkowie, zarówno ci ze strony matki Ewy Tusk z domu Dawidowska oraz Jozefa Tuska, podpisały tzw. Volkslistę i tym przyjęły od III Rzeszy niemiecką przynależność państwową ? Jeżeli tak, to z jaka datą? Ile osób, zarówno ze strony ojca i matki korzysta dziś z prawa do obywatelstwa nadanego na mocy konstytucji RFN, która takie osoby jak Pan traktuje jako Volksdeustchy. Zaznaczam, iż to pytanie jest jedynie formalności bowiem zarówno Tuskowie jak i Dawidowscy Volkslistę przyjęli

  Czy ktokolwiek z w.w osób zmieniał na wniosek brzmienie nazwiska, w szczególności rodzina Dawidowskich i Lalowskich?

  Czy może Pan wyrazić dla ogółu społeczeństwa RP zgodę na przeglądnie w zakresie w.w prawa zasobów Bundesarchiv w Berlinie oraz WASt (Wermacht Auskunftstele)? Czy taką zgodę może Pan wyrazić w zakresie przeglądania zasób metrykalnych oraz USC, datowanych po 1908 roku?

  Jaki status miał w obozie koncentracyjnym Stuthoffu a następnie w Neuengame Jozef Tusk? Z jaką datą i za jakimi powodami został przeniesiony z pierwszego do drugiego obozu Pana dziadek? Czy dysponuje pan jakąkolwiek korespondencją z tych obozów potwierdzającą, iż Jozef Tusk był jednie i tylko więźniem.

  W jakim trybie i w jakiej dacie każde z czworga dziadków przechodziło rehabilitacje w związku z odstąpieniem od narodowości Polskiej? Czy była to rehabilitacja, powiązana z podpisaniem deklaracji wierności, bo nie wszyscy mogli być polskiej przynależności państwowej lub narodowości polskiej, czy też było to nadania obywatelstwa Polskiego w drodze ustawy? Czy szczególnie w przypadku Jozefa Tuska albo Franciszka Dawidowskiego ówczesne władze wszczynały jakakolwiek procedura karna, np. z przynależność do Wehrmachtu lub inna działalność na rzecz okupanta hitlerowskiego.

  Czy inne osoby z bliskiej rodziny, wujków, ciotek, podpisywały Volkslistę, zmieniały nazwiska na niemieckie? Na przykład Leon Lalowski! Takie samo pytanie dotyczy dziadków Pana małżonków.
  Ilu osób narodowości żydowskiej lub pochodzenia żydowskiego znajduje się w kierowanym przez Pana rządzie oraz klubie parlamentarnym ?

  Czy przy układaniu list wyborczych do Sejmu, Senatu, tworzeniu rządu, kierował się Pan kryterium etnicznym, to jest preferował Pan osoby pochodzenia żydowskiego, w tym w szczególności zaś tych, które mają prawo do obywatelstwa RFN lub Izraela?

  Takie samo pytanie dotyczy członków PO lub osób rekomendowanych do samorządu? Szczególnie rzuca się na pierwszy plan przypadek Gdańska, Warszawy, Łodzi oraz Wrocławia.

  Czy jest Pana znana wiedza, która mówi, ile osób z kierownictwa PO oraz innych liderów ma przodków, mających prawo do obywatelstwa RFN wynikającego z Volkslisty, lub dziadkowie albo rodzice czynnie współpracowali z okupantem hitlerowskim ?

  W jakim czasie zostanie wprowadzony do porządku obrad Sejmu punkt związany ze zmianą ustawy Ordynacja Wyborcza do Sejmu, a mianowicie projekt zawierający opcją zmiany ordynacji wyborczej na mieszaą, tj. wprowadzenia prawa wyboru co najmniej polowy posłów w trybie większościowym?

  Czy jest Pan osobiście za tym, aby osoby publiczne, szczególnie parlamentarzyści oraz członkowie rządu mieli obowiązek ujawniania swojej narodowości, wyznania, posiadanego obywatelstwa i prawa do obywatelstwa krajów trzecich, również daty uzyskania polskiej przynależności państwowej przez przodków lub nich samych ?

  Kim się pan bardziej czuje – Niemcem, Żydem (osobą pochodzenia żydowskiego) czy też Polakiem?

  Czy kiedykolwiek publicznie wypowiadał się pan w sposób noszący znamiona antypolonizmu?
  Czy zamierza Pan spowodować zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z konstytucją RP zapisów Traktatu Lizbońskiego ?

  Z jakich powodów nie zauważa Pan, iż Karta Polka jest niezgodna z Konstytucja RP? Vide opinie Sejmu i Senatu

 52. MatkaPolka said

  Wszystko zostało zaplanowane i Agresja Niemiec na Polskę jest procesem długofalowym

  Tym niemniej ten cały materiał tutej przedstawiony jest świetnym i doskonałym materiałem dowodowym dla
  Niezależnego sadu dla opinii publicznej, dla pokazania na czym polega współczesna wojna i podbój Polski i Europy.

  Taki niezależny Trybunał już powstał
  http://www.aferyprawa.eu/Prawo/Akt-Powolania-Sadu-Obywatelskiego

  TUSK MA INNE POWIERZONE ZADANIA DLATEGO NIE może zostać Komisarzem KE

  Trzeba z jednego sobie zdać sprawę
  Unia Europejska to przykrywka, zasłona dymna dla rewanżyzmu niemieckiego UE to IV Rzesza Niemiecka
  Jesteśmy świadkami odradzania się na wielka skalę Militaryzmu Pruskiego
  Jesteśmy świadkami współczesnej wojny w nowej formie podboju

  Perfidia Krzyżacka i pruska były zawsze te same i dążyły do likwidacji Polski i Polaków, zajecie terytorium i zniewolenia Polaków. Prusy wyrosły na trupie Polski i dzięki temu zjednoczyły Niemcy ( zjednoczyły czy też podporządkowały – to dla mnie tez forma podboju)

  Już nie ma bomby, miny , karabiny, już nie ma obozów przymusowej pracy , już nie ma wywózek, już nie ma morderstw i i rozstrzeleń , Gestapo, więzień i innych represji.
  Wszystko się robi elegancko, w białych rękawiczkach. Cele sa te same formy zniewalania się zmieniły. Skutki sa te same. Drang nach Osten trwa powoli

  Tak jak tak jak w poprzednich tak i w drugiej wojnie światowej Krzyżacy/Prusy//Niemcy prowadza politykę Ludobójstwa /depopulacji, wynarodowienia/germanizacji robot przymusowych, wywózek, niewolniczej pracy,
  Kolonizacji, eksploatacji.

  Ale też sa metody zbliżone . Jedną z tych metod jest osadzenie na czołowych pozycjach administracyjnych i decyzyjnych swojego człowieka
  Prusy i Żydzi zawsze niszczyli Polskę i te dwa żywioły zawsze ze sobą współpracowały

  W drugiej wojnie światowej generalnym Gubernatorem Polski – Generalnej Guberni
  (Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete)) był Obergrupenfruhrera Hans Frank Frank odpowiedzialny był za fizyczna likwidacje narodu polskiego

  Dziś Agent niemiecki, Żyd, volksdeutchTusk doprowadził do masowej depopulacji narodu polskiego przez likwidacje miejsc pracy i masowa emigracje za chlebem.

  Dziś współczesnym Hansem Frankiem gubernatorem Polonische Gebite , jest AGENT NIEMIECKI , Obergrupenfruhrer Donald Tusk realizujący niemiecka politykę Agresji Niemiec na Polskę
  (Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete)

  Tusk powinien być sadzony i stracony tak jak Hans Frank, jako zbrodniarz wojenny i prędzej czy później do tego dojdzie!!!

  Tusk na stanowisku premiera przedstawiciel mniejszości czy to niemieckiej czy żydowskiej . Tusk jest Mischlungiem. Dziadek w SS cala rodzina ze strony wszystkich dziadkow to żydzi którzy podpisali volkslisty

  Sfałszowane Wybory. Tusk i inne POtwory nie maja legitymacji sprawowania władzy
  Wybory sfałszowano już na etapie przygotowawczym, zastępujac Ordynacje Wyborcza Kodeksem Wyborczym niezgodnym z Konstytucja RP .np glosowanie korespondencyjne

  Odpowiedzialność za ZAMACH W SMOLEŃSKU i inne mordy polityczne i tajemnicze zgony przeciwników politycznych

  REALIZUJE Politykę Ludobójstwa, Depopulacji, pauperyzacji narodu Polskiego. Przymusowa emigracja za chlebem, wynarodowienie, rozbicie rodzin, pauperyzacja narodu, obniżanie emerytur, do wartości głodowych
  Emigracje co najlepszych można przyrównać do germanizacji dzieci z Zamojszczyzny

  Wyprzedaż przemysłu przez Żydów dla Niemców.

  Pozbawianie Polaków Śródków utrzymania – likwidacja miejsc pracy

  Cały przemysł w rekach niemieckich lub żydowskich
  Wyprzedaż Banków, sprywatyzowanie NBP jedynego konstytucyjnie uprawnionego banku emisyjnego Zlotego
  Forsowanie wejścia do strefy Euro, która się wali na naszych oczach – czyli oddanie prawa emisji pieniadza Niemcom

  Banki to najgroźniejsza broń Niemców
  Celowa polityka zadłużania Polski i stopniowego bankrutowania kraju , tak jak obecnie w Grecji
  Grecja tez jest przedmiotem niemieckiej Agresji.
  Sprzedanie Giełdy Warszawskiej Niemcom

  Na czym polega Agresja Niemiec na Polskę i Kolonizacja Polski przez Niemcy

  Wszystkie PROFITY Z KOLONII POLSKIEJ PŁYNĄ NA ZACHÓD do Niemiec

  Numer z Unią Europejską to sprytny wybieg prawny i ominięcie umów międzynarodowych
  Przede wszystkim Umowy Poczdamskiej

  Jest to wystrychniecie na dudków zwycięskich aliantów w Drugiej wojnie światowej.
  Pogarda dla śmierci i 60 mln ofiar II wś.

  Współudział i kooperacja Niemców z żydzizmem od Pierwszej wojny światowej aż po dzień dzisiejszy – to osobny temat. To nie prawda, jak twierdzą niektórzy, że Niemcy są pod butem Żyda z Manhattanu. Oni dokładnie współpracują.!!!!

  I od wieków jest to samo. Perfidia i przewrotność krzyżacka jest wiecznie ta sama.
  Dość powiedzieć, że RFN i Izrael współpracują pełną parą od chwili powstania państwa Izrael, stworzonego przez Niemców i Syjonizm

  Traktat Lizboński jest nieważny – niezgodny z Konstytucja RP aż w 54 Artykułach. Podpisany przez Tuska Kaczyńskiego, Sikorskiego. W imieniu mniejszości żydowskiej , obowiązuje tylko i wyłącznie mniejszośc zydowską i niemiecka. Polakom odmowiono referendum. Referendum akcesyjne do UE sfałszowano

  Klęska w służbie zdrowia – celowe wyniszczanie społeczeństwa przez ograniczenia w państwowej służbie zdrowia
  Klęska w oświacie i edukacji.

  LIKWIDACJA POLSKIEJ ARMII. Resztki armii polskiej zdemontowanej do wielkości Korpusu Ekspedycyjnego maja brać udział w wojnach Israela, jako MIĘSO ARMATNIE.

  Sprzedaż ziemi Polskiej Niemcom
  Pozwolenie na bezprawne Roszczenia NIemiec

  Ciekawe, kto będzie bronił Polski przed agresja Niemiec na ziemie polskie ?

  NAGRODY NIEMIECKIE DLA TUSKA

  HUCPA NA CZTERY FAJERKI. Niemiecko żydowska prasa nagradza Tuska za wzorowe robienie Polaków w rurę. To już kolejna *prestiżowa* nagroda dla OberGrupenfruhrera Tuska po otrzymaniu nagrody *Karola Wielkiego* od Niemców; no przecież nie dla zasługi dla Polski tylko za zasługi dla Niemców.

  Premier Donald Tusk odebrał w czwartek w Berlinie niemiecką Nagrodę im. Walthera Rathenaua za zasługi dla pogłębienia integracji …

  Nagroda Karola Wielkiego – za zasługi dla Niemiec, bo przecież nie dla Polski

  Donald Tusk odebrał nagrodę Człowieka Roku *Wprost*.
  Dedykuję ją Polakom

  Media w Polsce w Rekach niemieckich – Propaganda niemiecka ma olbrzymią siłę ogłupiania
  Zadaniem Śródków masowego przekazu powinno być kształtowanie postaw i opinii społecznej w duchu pro polskim, pro narodowym, pro państwowym, pro społecznym.

  marucha.wordpress.com/2012/05/20/kondycja-rynku-prasy-w-polsce-analiza

  A tymczasem prasa i media masowego rażenia kształtują w Polsce Polaków w duchu antynarodowym, antyspołecznym, antypaństwowym, kosmopolitycznym.
  Na swoja modle i w swoich interesach
  To Jerzy Urban * Goebblsa stanu wojennego *kiedyś powiedział *ja chcę skurwić naród polski* . i tez to robi.

  Właścicielem prasy i mediów w Polsce sa w 80 -90 % Niemcy i żydzi i tak kształtują opinie społeczną wg. swoich potrzeb i upodobania.

  KTO JEST WŁAŚCICIELEM prasy i mediów w Polsce, kto MIAŻDŻY ŚWIADOMOŚCI Polaków

  Czyli tzw. „dobrzy Niemcy”; mieli dokładnie taki sam plan dla Europy jak hitlerowcy. prof. Maciej Giertych
  Plan ten jest dziś realizowany w ramach Unii Europejskiej!
  http WWW

  bibula.com/?p=51016

  Przypadek Holokaustu , fakt nie do zaprzeczenia; to tworzenie męczenników; wspólny projekt Niemców i Żydów dla zniewolenia i podporządkowania innych narodów

  Jedna z najważniejszych spraw jest; kierowanie całej złości Polaków na Rosję od rozbiorów przez zrywy narodowowyzwoleńcze, po dzień dzisiejszy

  Z perspektywy polskiej – głównym i pierwszym obiektem niemieckiej agresji jest Polska.
  Polska to był wielki pas cywilizacyjny od Bałtyku do Morza Czarnego

  Prusy wyrosły na trupie Polski w wyniku wielowiekowej agresji Krzyżaków na ZIEMIE RDZENNIE POLSKIE
  Zwycięstwo w Berlinie to drugim po Grunwaldzie największe zwycięstwo Słowiańszczyzny nad Pruskim Militaryzmem

  Jesteśmy świadkami odradzania się Militaryzmu Pruskiego i ponownej agresji Prus na Polskę i Europę
  UE to przykrywka dla odradzającego się Militaryzmu Pruskiego.

 53. MatkaPolka said

  JAK ZMANIPULOWANO WYBORY 2007 ROKU

  niepoprawni.pl/blog/80/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku czytaj calość

  JAK FUNDACJE NIEMIECKIE FINANSOWAŁY WYBÓR TUSKA

  FUNDACJA KONRADA ADENAUERA należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

  Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności; najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA http:/ /www. kas.de/proj/home/home/48/8/index html daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją. Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami. Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau [ http://www.for.org.pl ] Kliknąłem z ciekawości – i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop.

 54. MatkaPolka said

  PO prezentuje swój program wyborczy na 2012 rok

 55. shadowman said

  Najgorszy rząd w historii Polski, gorszy od sanacji i PRL razem wziętych, w tych dwóch okresach nie demoralizowano tak Polaków i politycy mieli chociaż jakieś ambicje.

 56. MatkaPolka said

  Rządy platformy w pigułce – stan 2012

 57. Boydar said

  Za http://pl.wiktionary.org/wiki/tusk

  „… tusk (język kaszubski)

  tusk (1.1)
  znaczenia:
  rzeczownik, rodzaj męski
  (1.1) pies
  synonimy:
  (1.1) tus
  etymologia:
  kasz. tuz „as” (karciany), etymologia analogiczna do polskiego imienia psa „As”. Słowo funkcjonuje też jako imię dla psa, takie było też pierwotne znaczenie tego słowa, które później zgeneralizowało się na psy w ogólności.
  źródła:
  Witold Taszycki, Polska Akademia Nauk, Komitet Językoznawstwa: Onomastica, tom 45, wyd. Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 2000, 2001
  Zespół Zakładu Słowianoznawstwa PAN pod kierunkiem Zdzisława Stiebera: Atlas językowy kaszubszczyzny i dialektów sąsiednich, wyd. Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1964 …”

  Absolutnie nie mam zamiaru przyłączać się do nagonki na Pana Premiera. Kim jest, wisi mi kalafiorem. Ani on mój, ani nasz, ani nic nie może sam. Co najwyżej może dać Grasiowi podwyżkę, po uzgodnieniu naturalnie. Może kazać osobie drugiej mnie znaleźć, i takie tam drobiazgi.

  Znamienne jest dla mnie co innego; jak każda hucpa, także i to ‚premierostwo’ jest starannie oznakowane. W innym języku, Tusk, znaczy literalnie Niemiec.

  W informacji zamieszczonej pod http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/770948,rosja-i-nigdy-wiecej-w-polsce-wzrasta-nienawisc-na-tle-nacjonalistycznym.html jest zawarty szczególnie jednoznaczny fragment : „… Rosyjskie MSZ przekonuje, że polscy nacjonaliści rosną w siłę. Dowodem ma być 20 tysięcy zwolenników partii Ruch Narodowy zarejestrowanych na Facebooku. Dla porównania podano, że rządząca partia Platforma Obywatelska ma na tym samym portalu tylko 40 tysięcy zwolenników…”.
  Ja to odczytuję wprost – proszwabskich jest dwa razy więcej niż zdezorientowanych, razem co najmniej 60 tysięcy, Polacy zreflektujcie się !

 58. MatkaPolka said

  http://niepoprawni.pl/blog/80/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku czytaj calość

  JAK ZMANIPULOWANO WYBORY 2007 ROKU

  JAK FUNDACJE NIEMIECKIE FINANSOWAŁY WYBÓR TUSKA

  FUNDACJA KONRADA ADENAUERA należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

  Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności; najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA – daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją.

  Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami.

  Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau

  Kliknąłem z ciekawości; i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop.
  (…)

 59. Panie Romanie, daleko trochę 😉 Chociaż zawsze jestem ciekaw i zdobywam wiedzę w czym się tylko da. Z kolei jeśli chodzi o Gajówkę to wydaje mi się być miejscem unikatowym. Gajowy nie jest wieczny, no ale czy obecnie potrzebujemy innego bloga/forum poza Gajówką? Nie wydaję mi się by to było konieczne.

 60. Boydar said

  Gajowy JEST wieczny, tak jak wieczny jest Michał Wołodyjowski.

 61. Strach mówić, że ktoś jest wieczny. Jeszcze sam w to uwierzy i pierwszy w kolejności wstanie Lenin 🙂

 62. MatkaPolka said

  Sfałszowane wybory – to tylko niewielki wycinek tematu – nielegalność rządów Tuska i POtworów i brak mandatu społecznego do sprawowania władzy. Rządy PO sa Totalitarne.

  AFERY PO

  http://markd.pl/afery-po

  I dla zrównoważenia POPiS – to jedna Partia
  PZPR-bis Polska Zjednoczona Partia Renegatow i Złodziei
  AFERY KACZYŃSKICH – FOZZ, Telegraf, Art – B, Oscylator, Fundacja „S”
  http://astral-projection.blog.onet.pl/Afery-Kaczynskich-FOZZ-Telegra,2,ID420826462,n

  (…)szokujące fakty o Kaczyńskich – kim są, co dobrego zrobili, dla Izraela oczywiście, i jak sprzedali naszą Ojczyznę za judaszowe srebrniki? b. wspólnik Art – B Meir Bar oświadczył m.in., że firma Art – B w czasie działalności w Polsce finansowała „partię polityczną Porozumienie Centrum założoną przez braci Jarosława i Leszka Kaczyńskiego, którzy byli przywódcami”. Pieniądze miały pochodzić „z operacji finansowej „Oscylator”.

 63. A kto to jest Tusk?

 64. marek03 said

  Pytanie o rządy Tuska, to jak pytanie o jadowitość włochatych węży- coś takiego nie istnieje. Donald ma swoje chore ambicje i czasami w oparciu o przypisane mu atrybuty władzy, próbuje wierzgać, ale to chyba tylko w ramach higieny psychicznej i dla paru złotych.
  Ośrodki sprawujące władzę nad zasobami ludzkimi, wytwórstwem, surowcami i resztą bogactwa na polskim terytorium etnograficznym, od wieków znajdują się poza jego granicami.
  Jesteśmy taką środkowoeuropejską uprawą parapaństwową.
  Wyszczególnianie akurat gubernatorowania Tuska wydaje mi się jałowe.

 65. Boydar said

  Pan Marek03 ma właściwie rację, jednak Historia dla uzyskania pełnego kształtu wymaga zjawiska ‚kamieni milowych’.

 66. Boydar said

  No to w takim razie dedykacja dla Pana Gajowego, na pohybel […].

 67. Marucha said

  Re 58:
  Warto przypomnieć, że wszystkie niemieckie organizacje i fundacje „pozarządowe” są w lwiej części utrzymywane przez rząd niemiecki: Adenauera, Schumanna, czy Róży Luksemburg (sic!).

 68. Tekla said

  Rząd Tuska niczym nie różni sie od wszystkich tych po kanciastym stole,tylko teraz juz nie ma aż tyle do ,,prywatyzacji”a kasę trzeba doić z coraz biedniejszego społeczeństwa .

  Wzrosła swiadomośc społeczeństwa,tak wierzyc sie nie chce ale zaczęli mysleć ,dlatego tak dosadnie krytykuja Tuska!!

  Tusk przynajmniej nie zieje bazyliszkową nienawiscią do Rosji jak Kaczyński!! /nie nie bronię tego rudego lenia i antypolaka , doskonale dopasował się do czasów i sytuacji,robi to co dyktują/

  taka mała dygresja

  Ale to nie zona Tuska, a Kuchciński spotykał sie za mame i tate Chodorkowskiego,maruś Kuchciński prawa reka bazyliszka Kaczyńskiego!!

 69. Boydar said

  Słowiańskiej ROSJI nienawidziły zawsze wszystkie kurwy tego świata. To, czy dają temu „uczuciu” publicznie wyraz czy nie, zależy wyłącznie od aktualnie przypisanej przez reżysera roli. Nie jest żadnym przypadkiem wymordowanie 60 milionów Rosjan. Proporcjonalnie, mniej więcej tyle samo co i Polaków.

 70. wiktor said

  ad 44
  dawno,dawno temu odwiedził mnie któregos dnia mój kolega hipochondryk i w pewnym momencie powiedział „chyba trzeba będzie kopnąć w wiadro(…)” na co moja wówczas ok 10letnia córka chciała wytaszczyć z szafki pod zlewem kubeł na smieci.
  z intencją,żeby mu to ułatwić.To zdarzenie dodziś jest eksploatowane z rozbawieniem w rodzinie,Córka już ma 40.
  .Kolega żyje

 71. Boydar said

  „… kopnąć w …”

  Znam jedno i drugie. To z wiadrem, kojarzyło mi się zawsze z prowizoryczną szubienicą.

 72. Anna said

  Rząd najgorszy z dotychczasowych, który wspierany przez wszystkie media robi wszystko by nie dopuścić do rozruchów.

 73. Re: Artykul…
  Irlandczycy wystepuja przeciwko lichwiarzom…
  (widze, ze Islandia dala dosc dobry przyklad jak nalezy postepowac z lichwiarzami)…

  na stronie:

  http://americanfreepress.net/?p=14748
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 74. Nic się w Polsce nie zmienio dopóki społeczeństwo nie zrozumie że biorąc udział w wyborach do sejmu działa na własna niekorzyść.Udział w wyborach to w chwili obecnej świadoma lub nie ,kolaboracja z tym układem z Magdalenki .Bojkotujemy wybory do sejmu w 2015 roku.Jeszcze Polska nie zginęła .Podaj dalej http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 75. http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM Rodacy bojkotujemy wybory do sejmu w 2015 roku.Jeszcze Polska nie zginęła Podaj dalej

 76. RomanK said

  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-slawomira-sieradzkiego/70748-xxx

 77. JO said

  ad.72. Ten Rzad Robi wszystko by BYLY Rozruchy i To Kontrolowane, po to by spacyfikowac przywodcow i spoleczenstwo kolejnymi PARAGRAFAMI…

 78. Kola said

  Nasza tragedia Polakow jest to;My jak bokser zaciagniety do naroznika I ciagle okladany kopany opluwany.I wrogowie wmawiaja nam jestescie Chrystusem Narodow.
  Cierpienie jest zbawienne.Oczywiscie podwarunkiem ze dany delikwent wyciagnie wnioski z swojych porazek.Wstanie wrescie z kolan I zacznie teraz on Na…………….ac.
  Anie mialczec I narzekac ciagle.To tak jak w przyrodzie Silny wygrywa a slaby ginie.I tu niema zadnago usprawiedliwienia.WIEC ZATRZNIJMY SIE NA MILOSC BOSKA BRONIC POLACY

 79. MatkaPolka said

  WERWOLF

  http://werwolfcompl.blogspot.ca

  Niezwykle ciekawy artykuł na niezwykle ciekawym blogu, któremu należy poświęcić więcej uwagi – adres pod artykułem.

  Autentyczność informacji na nim zawartych potwierdza i historia i obecny bieg wydarzeń w Polsce. Tylko ślepy albo skończony dureń nie dostrzeże jawnego wzywania polskojęzycznych władz do likwidacji Polski. Czyż nie oto prosił R. Sikorski w Berlinie? Czyż nie do tego przed kilkoma dniami nawoływał TW Bolek? Z ust Polaków często można usłyszeć o rzekomej nieudolności Donalda Tuska i jego rządu, niekompetencji i tym podobne stwierdzenia, ale w rzeczywistości Donald Tusk jest doskonałym niemieckim politykiem i jest skuteczny w 100%.

  Likwidacja wszystkiego, co polskie, podporządkowanie Polski interesom niemieckim, polityczny upadek znaczenia Polski nawet na arenie środkowoeuropejskiej, puszczenie całego narodu w skarpetkach przez żydowskiego agenta finansjery a naszego ministra finansów, to tylko wierzchołek góry lodowej obecnych wydarzeń jakie mają w tej chwili miejsce.

  To przecież działania z góry zaplanowane i konsekwentnie realizowane, co właśnie świadczy o wyśmienitej agenturalnej skuteczności Donalda Tuska. I tylko w takich kryteriach należy oceniać politykę władz w okupowanej Polsce.

  WERWOLF – niemieckie państwo podziemne w Polsce.

  „Chociażby, że ja o pewnych sprawach jednak wiedziałem, nie mówiłem nawet najbliższym współpracownikom…

  Bo ktoś mógłby uznać mnie, że już mu się coś tam w głowie miesza, wszędzie widzi wroga”

  Wprowadzenie

  20 lat temu w Polsce „obalono” komunizm i rozpoczął się nasz marsz po dobrobyt…

  Dziwnym jednak zbiegiem okoliczności, dobrobytu nie osiągnęliśmy, mimo „wolności” i „kapitalizmu”… Wręcz stajemy na krawędzi bankructwa – po raz kolejny. Z tym, że jesteśmy teraz bardziej zadłużeni niż za PRL…

  Co jest nie tak?

  Skoro podróż starannie zaplanowaliśmy, a nie dotarliśmy do celu – może mieliśmy niewłaściwą mapę?

  A może nie do końca zdajemy sobie sprawę, że rozpoczynamy swą podróż z innego miejsca niż nam się wydaje?

  Aby być pewnym, że dojdziemy tam, dokąd chcemy dojść, musimy się upewnić – skąd idziemy.

  Trzeba więc sięgnąć do początku….do genezy problemu.

  Wielu ludzi w Polsce ma odczucie, że Polska jest niszczona. Narzekamy na „głupotę” polityków, na różne „przypadki”, które nam szkodzą, na nieprzychylność innych państw.

  Stanisław Michałkiewicz opisuje jakąś rozwiedkę, która nas sprzedała za psi grosz innym państwom, jakoby ze strachu przed rozliczeniem za zbrodniczą przeszłość… I również narzeka, że służby są niemądre – nasz kraj jest bogaty i mógłby być mocarstwem w Europie – zaś oni na jego czele, ale te służby nie chcą…. No, nic tylko głupcy.

  A może tu nie chodzi o pieniądze, tylko o IDEĘ?

  W gruncie rzeczy struktury, które określają siebie jako wrogie Polakom – w naszej terminologii funkcjonują jako rozmyte. Mamy wątpliwości. Nie wiemy dokładnie kto to jest, ani dlaczego nam to robi. Po prostu po naszym pięknym kraju szaleją jakieś sitwy i tylko tyle wiemy. I niestety, nic lub niewiele z tym robimy.

  Tekst poniższy ma na celu ukierunkować naszą uwagę na działalność pewnych struktur, aż do pełnego rozpoznania sytuacji.

  Dopiero po zdefiniowaniu:
  • kto za tym stoi
  • dlaczego to robi
  • i jak to robi

  będziemy mogli dać im skuteczny odpór.

  Dopiero wtedy, kiedy sprecyzujemy struktury, określające siebie, jako Wrogowie Polaków, będziemy mogli zaplanować działania blokujące.
  Dopiero wtedy, kiedy będziemy wiedzieli o co chodzi – będziemy mogli przystąpić do działania z zapałem.

  Albowiem, kiedy nie wiemy po co mamy się angażować – nie będziemy się angażować.

  Kiedy nie wiemy przeciwko komu mamy się angażować – nie będziemy się angażować.

  Kiedy nie wiemy, jak ten Wróg Polski działa – też nie będziemy się angażować.

  I dlatego Polska od 20 lat się rozpada.
  Ponieważ Wróg nie jest określony.

  Zmasowany sabotaż, dywersja obejmująca wszystkie istotne elementy naszego państwa jest wojną. I to wojną totalną.
  A celem – odebranie nam wolności i naszej własności – Polski…

  Zdefiniujmy, kim oni są, a powstrzymamy rozpad naszego kraju i odzyskamy go.

  Polityczny plan Erharda – a właściwie pokoleniowy plan Niemców – jest w Niemczech tajemnicą poliszynela.

  Większość Niemców po wojnie była przeciwna denazyfikacji, zaś w roku 1953 „byli” naziści wrócili na swe stanowiska w administracji państwowej…

  Polecam książkę Alfreda Wahl’a:

  „Druga historia nazizmu w federalnych Niemczech po 1945 roku.”

  Niestety konkluzja po lekturze jest dosyć smutna, a może przerażająca.. Niemcy po wojnie nie uległy żadnej zmianie, a co gorsza – nie uległa zmianie polityka niemiecka.
  Polacy po wojnie w olbrzymim stopniu zostali pozbawieni instynktu patriotycznego, a co gorsza – politycznego.

  Pod linkiem znajdują się skany wybranych stron z książki:

  http://maciejsynak.blogspot.com/p/pomorski-upr.html
  *denazyfikacja – chodzi oczywiście o „wyczyszczenie” z nazistów…

  Od początku wojny dochodziło do masowych mordów na ludności cywilnej, co jednoznacznie pokazuje nam plany niemieckie.

  W każdym polskim mieście jest tablica, pomnik poświęcony zamordowanym przez Niemców cywilom.

  Jeśli chodzi o sprawców zbrodni – właściwie rzadko, kiedy użyto nazwy Niemcy – z reguły są to naziści lub faszyści – decydenci jak ognia unikali słowa Niemcy.

  Co wyjaśniam w rozdziale IV – „Inne świadectwa”.

  Niemcy mieli w planie fizyczną eliminację blisko 85% Polaków. Przed atakiem na Polskę były przygotowane listy z nazwiskami Polaków w pierwszej kolejności do zamordowania.
  Niemiecki Generalny Plan Wschodni przewidywał wyniszczenie narodu polskiego (min. poprzez masowe mordy, aborcje, sterylizację, pogorszenie warunków życiowych i obniżenie walorów służby zdrowia) do stanu 5 milionów osób, którzy mieli się stać tanią siłą roboczą pracującą na Niemieckich „Panów”…

  Od początku wojny realizowali ten zamysł prowadząc masowe mordy na Polakach, eksterminowano elitę narodu, inteligencję, warstwy kierownicze, pozostawiając robotników.

  Ludobójstwo, którego by nie zdążono dokonać podczas wojny miało trwać jeszcze 30 lat po wojnie, tj. do roku 1975 !!!

  W czerwcu 1942 roku realizację tego planu przyspieszono.

  PLAN ZAGARNIĘCIA POLSKI.

  • zadanie Polakom jak największych strat osobowych i materialnych podczas okupacji, a także odwrotu wojsk niemieckich
  • umocowanie na terenie Polski podziemnej organizacji dywersyjnej Werwolf – 5 kolumna
  • przenikanie Werwolfu do nowej powojennej administracji państwowej i w szeregi służb bezpieczeństwa oraz armii
  • rozbudowa siatki Werwolfu w okresie powojennym, utworzenie podziemnego państwa niemieckiego – przejęcie sterów władzy
  • sabotowanie społeczeństwa w całej rozciągłości we wszystkich możliwych dziedzinach życia
  • maksymalne spowalnianie rozwoju gospodarczego Polski
  • drenowanie zasobów ludzkich i finansowych Polski
  • doprowadzenie do zapaści gospodarczej
  • zniszczenie nowych pokoleń Polaków, poprzez szkodliwe zmiany w systemie edukacji
  • oferowanie Polakom trucizny duchowej – poprzez telewizję, radio i gazety
  • propagowanie antypolonizmu; tworzenie ludzi „europejskich”
  • niszczenie patriotyzmu, wartości rodzinnych
  • zdeformowanie służby zdrowia jako metoda podwyższenia umieralności (GPW)
  • zantagonizowanie Polaków przeciwko sobie
  • przygotowanie Polaków do mentalnego odejścia od patriotyzmu i przywiązania do polskości; zrzeczenia się suwerenności
  • wmówienie Polakom, że nie nadają się do rządzenia (polnisze wirszaft) i potrzebują „obcej ręki”
  • likwidacja armii
  • przygotowanie Polaków do bezapelacyjnego przyjęcia władzy z rąk niemieckich

  Werwolf po 1945 roku miał za zadanie przejąć władzę w kluczowych elementach struktury państwa (poczynając od UB) i „odebrać” Polskę z rąk Rosji radzieckiej.

  Etap przechwycenia władzy w służbach specjalnych trwał lata – podobnie zajmowanie stanowisk w administracji państwa. Jednak niszczenia Polaków dokonywano na bieżąco.

  Przez wiele lat po wojnie dokańczano/kontynuowano Generalny Plan Wschodni – mordowano patriotów, zabijano ducha wolności, ducha kultury, odbierano broń obywatelom, inwigilowano, tresowano nowych obywateli, „wymuszano” zachowania nieetyczne – bieda, braki zmuszały ludzi do „kombinowania”.

  Po „obaleniu” komunizmu, przeprowadzono gospodarczy, polityczny i społeczny rozpad państwa.

  Czy komunistyczny dygnitarz, premier Piotr Jaroszewicz był w posiadaniu informacji nt. WERWOLFU ?

  Osobę Jaroszewicza wiąże się z pałacem w Radomierzycach (na granicy z Niemcami), gdzie wraz z Jerzym Fonkowiczem i Tadeuszem Steciem jakoby wszedł w posiadanie tajnych dokumentów Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA).

  RSHA nadzorował wywiad, czyli Reiherda Gehlena i Werwolf II oraz Werwolf I – o czym będzie dalej.

  Również Steć i Fonkowicz zostali zamordowani w podobnych okolicznościach. Wszyscy trzej byli torturowani przed śmiercią.

  Po rozpadzie społeczeństwo miało być gotowe do mentalnego bezapelacyjnego zaakceptowania nowej władzy – z rąk niemieckich.

  Aby niemiecka podziemna organizacja nie została wykryta, dywersję stosowano bardzo ostrożne – w małych dawkach, ale permanentnie i powszechnie.

  Niemieccy decydenci ulokowani w strukturach władzy skutecznie fundowali Polakom „absurdy PRL-u”.

  5 kolumna, obok zadaniowanych przez Moskwę „atrakcji”, własnym sumptem utrudniała życie Polakom w dużych i drobnych sprawach.

  W długiej perspektywie czasowej stworzono obraz polskich kadr kierowniczych jako wadliwych, niekompetentnych, zaś o Polakach w ogóle – utwierdzano przekonanie co do ich „genetycznej” niezdolności do rządzenia się samym sobą, skutecznie podtrzymując mit polnisze wirszaft.

  Mit ten jest nadal propagowany (inną wersją tego mitu jest tzw. „polskie piekiełko”) przez „polityków”, „dziennikarzy”, medialnych „ekspertów” i pracowników gestapo zatrudnionych na etacie do inwigilowania i „pilnowania” internetu, stowarzyszeń, partii politycznych…

  Główną metodą dywersji jest „mały sabotaż”.

  Wyraz: „komunistyczne” powoduje pewne pomieszanie. Może on oznaczać zarówno Rosjan, Polaków jak i Niemców, Czechów… Nie wiadomo dokładnie kogo.

  Trzeba jednak zauważyć, że to w Polsce „komunistyczna nomenklatura” nie została rozliczona – w innych krajach poradzono sobie z tym problemem całkowicie lub w dużym stopniu.

  Otóż nie komunistyczne, ale niemieckie.

  Są to metody niemieckie, a nie komunistyczne.

  Tak samo: służby są niemieckie, a nie komunistyczne. <<

  Dłuższa, głębsza analiza skłania nas do wniosków, że opisane na tych i dalszych stronach metody, stosowane są na terenie Polski od ponad 300 lat.

  Nie jest to więc tylko plan Erharda – jest to plan niemiecki, wielopokoleniowy.

  Należy zwrócić uwagę, że w ciągu 1000 lat Niemcy przesunęli granice Słowiańszczyzny o 1000 km.

  To plan, którego Niemcy nigdy nie zaprzestaną kontynuować.

  To plan, który jest ciągle realizowany.

 80. MatkaPolka said

  Bardzo podoba się mi strona Werwolf . Mam podobne poglądy.

  Polacy nie dostrzegają zagrożenia ze strony Niemców.

  Nie dostrzegają Agresji Niemiec na Polskę , Niewidzialnej Wojny, zniewolenia.

  Nie znają historii – nie chcą jej znać. Chcą być niewolnikami Niemców.

  Niemcy chcą zlikwidować eksterminować naród polski , zniszczyć Polskę – Polaków pozabijać lub podporządkować – robili to zawsze, przez wieki i robią to teraz.

  Od Krzyżaków/ Prusaków i Niemców – od podbojów krzyżackich, rozbiorów dwie wojny światowe I wś i II wś
  do współczesnej zakamuflowanej agresji pod płaszczykiem UE – współczesny Dragn nach Osten – agresja na Polskę i kraje słowiańskie.

  Prowadza politykę depopulacji, pauperyzacji i podboju.

  Nie kojarzą i nie dostrzegają zagrożeń. Polacy tracą instynkt samozachowawczy.

  Trzeba odwrócić cala sytuacje i samemu przejąć kontrole. Organizować samoobronę. Bronic się i przeciwdziałać. Walczyć o swoje życie i o przetrwanie Polski.
  Albo my, albo oni.

  Niemcy są agresorem a najlepszą forma obrony jest atak i świadomość zagrożenia. Nie wolno dać się zastraszyć i zapędzić w kozi róg.

  Ta nowa rodzaj wojny przebiera najróżniejsze formy.
  Najogólniej – WYSZŁY TANKI –PRZYSZŁY BANKI. Transferują miliardy z podbitej Polski
  Niemcy są dobrze zakamuflowani. Agresja odbywa się pod płaszczykiem UE

  Propaganda niemiecka ma NIEZWYKŁĄ SILE OGŁUPIANIA
  – Prasa i media sa w Polsce w rękach Niemieckich 85-90 %
  Historia zatacza koło
  Porównanie rządów
  10. Piłsudski – Tusk

  http://werwolfcompl.blogspot.ca/p/blog-page_3.html

  Kiedy pisałem Werwolfa zapisałem w nim tezę, że Piłsudski musiał – po prostu MUSIAŁ – być niemieckim szpiegiem. Był sabotażystą. Dbał o pozory, o kolejne tony kłamstw, o spowolnienie Polskie i „przygotowanie jej” do kolejnej wojny.

  Po tych 3 latach ktoś ujął tę tezę w ramy dowodów.

  Tę tezę podpowiadała mi intuicja i logika – to niemożliwe przecież, że wróg najgorszy wypuszcza wodza obcego państwa ot tak sobie – i pozwala mu „odbudować Polskę” jak to mówią mity.

  Kłamstwa jakimi nas otoczono – do dzisiaj wielu żyje tym kłamstwem.

  Mój poprzedni tekst (dot.: ht..tp:/../argo.nowyekran.pl/post/81392,skad-sie-biora-lemingi) właśnie o tym mówił – że nasza Tradycja nie jest nasza – że składa się ona z wielu kłamstw

  https://marucha.wordpress.com/2013/08/23/pilsudski-rozbiory-i-niepodleglosc-wojna-o-prawde

 81. revers said

  ad72,77
  niestety ale pod siedzibami Joint Force Training Center robi sie tloczno od obcokrajowch najemnikow, doradcow przyszlych karbowych
  tubylcow lub katow.

 82. MatkaPolka said

  KTO JEST WŁAŚCICIELEM prasy i mediów w Polsce, kto MIAŻDŻY ŚWIADOMOŚCI Polaków świadomość
  Kondycja rynku prasy w Polsce – analiza
  http://zeten.neon24.pl/post/7845,kondycja-rynku-prasy-w-polsce-analiza
  https://marucha.wordpress.com/2012/05/20/kondycja-rynku-prasy-w-polsce-analiza

  Władza oznacza rozrywanie umysłów na strzępy i składanie ich ponownie według obranego przez siebie modelu. George Orwell.

  Rynek prasy w Polsce na podstawie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

  Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. (kapitał niemiecki) [7]
  Forbes. Profit (36 415), Auto Świat (102 918), Sport (6 716), Newsweek Polska (117 998), Przegląd Sportowy (43 755), Fakt Gazeta Codzienna (428 559), Dziewczyna (45 740), Popcorn (68 503), Komputer Świat (43 834), Auto Świat 4×4 (21 795), Auto Świat Extra (24 351), Komputer Świat Ekspert (13 617), Play! (12 064), Auto Świat Poradnik (42 263)

  W czerwcu 2009 roku Axel Springer wykupił pakiet 49 proc udziałów w firmie Infor PL, która od września 2009 roku wydaje Dziennik Gazeta Prawna.

  Polskapresse sp. z o.o. (kapitał niemiecki w ramach grupy Verlagsgruppe Passau) [8]

  Polska Gazeta Krakowska (25 746), Polska Dziennik Zachodni (70 985), Polska Głos Wielkopolski (43 674), Polska Dziennik Łódzki (38 197), Polska Metropolia Warszawska (5 983), Jarmark (7 666), Echo Miasta (332 478), Dziennik Bałtycki (41 410), Express Ilustrowany (48 500), Polska Kurier Lubelski (7 371), Polska Gazeta Wrocławska (26 194), TeleMagazyn (820 252)

  Polskapresse jest współwłaścicielem serwisów gratka.pl, alegratka.pl, motofakty.pl, gruper.pl i właścicielem serwisów naszemiasto.pl, wiadomosci24.pl oraz polskatimes.pl

  Wydawnictwo Bauer sp. z o.o., Spółka komandytowa (kapitał niemiecki) [9] [10]

  Auto-Moto. Miesięcznik Zmotoryzowanych (42 104), To & Owo (463 680), Świat & Ludzie (200 633), PC Format (73 519), CD Action (83 778), Życie na Gorąco (579 981), Twoje Imperium (307 254), Tele Świat (432 146), Magazyn dla Rodziców Mam Dziecko (59 289), Świat Seriali (223 572), Fun Club (59 991), Magazyn Telewizyjny Kurier TV (224 672), Bravo Sport (96 291), Świat Kobiety (503 066), Bravo (202 627), Bella Relaks (105 226), Bravo Girl (68 771), TV14 (222 295), Show (375 273), Chwila dla Ciebie (323 814), Super TV (212 321), Na Żywo (162 715), Pani (94 622), Kobieta i Życie (438 948), Tina (508 973), Tele Tydzień (1 146 953), Twist (82 178), Tele Max (217 637), Rewia (240 130), Imperium TV (106 847), Motor (114 975), Twój Styl (217 648), Takie jest Życie (116 895)

  Wydawnictwo Bauer wchodzi w skład grupy Grupy Bauer Media. W ciągu roku sprzedaje ok 350 mln egzemplarzy wszystkich pism, co w przeliczeniu na dzień to 1 mln egzemplarzy kolorowych pism.

  Do Grupy Bauer media należą również:
  • Phoenix Press
  • Grupa RMF (RMF FM, RMF MAXXX, RMF MAXXX.TV, RMF Classic, Miasto Muzyki)
  • Interia.pl

  Gruner+Jahr Polska (kapitał niemiecki)[11]

  Focus Poznać i Zrozumieć Świat (75 970), Moje Mieszkanie (42 159), Claudia (228 981), Naj (172 537), Moje Gotowanie (36 054), Focus Historia (32 784), Gala (79 720), Glamour (128 905), National Geographic Edycja Polska (53 473)

  Phoenix Press (kapitał niemiecki w ramach grupy Bauer Media Group)[12]

  Kalejdoskop Losów (36 582), Sekrety i Namiętności (25 113), Na Ścieżkach Życia (43 777), Najlepsze Panoramy (33 455), Z Życia Wzięte (235 138), Sukcesy i Porażki (128 408), Czas na Relaks (57 425)

  Marquard Media Polska (kapitał szwajcarski) [13]

  Playboy (47 535), Voyage – Magazyn o Podróżach (13 551), Hot Moda & Shopping (84 540), CKM – Czasopismo Każdego Mężczyzny (78 626), Olivia (170 264), Shape (27 810), Joy (175 768), Cosmopolitan (103 195)

  Burda Media Polska Sp. z o.o. (kapitał niemiecki) [14]

  In Style – Edycja Polska (77 116), Top Gear (59 937), Chip (28 915), Dobre Rady (490 938), Elle (68 580), Przyślij Przepis (734 409), Sól i Pieprz (20 634), Elle Decoration (15 666), Przepis na Ogród (77 158), Mój Piękny Ogród (45 566), Burda (24 668), Samo Zdrowie (50 528)

  Presspublica sp. z o.o.(49% udziałów w Presspublice posiada Skarb Państwa, a 51% brytyjska grupa Mecom) [15]
  Parkiet Gazeta Giełdy (5 997), Rzeczpospolita (109 563), Życie Warszawy (2 515)

  Presspublica zaczęła wydawać „Uważam Rze inaczej pisane”. Szacunkowo jednorazową sprzedaż przy obecnym nakładzie 348 tys. można ocenić na ok. 226 tys. egzemplarzy.

  Edipresse Polska (kapitał szwajcarski)[16]

  Party Życie Gwiazd (436 714), Dom & Wnętrze (15 742), Mamo, to Ja (50 882), Twój Maluszek (5 646), Viva (287 999), Cienie i Blaski (71 353), Vita – Magazyn o Zdrowiu (53 295), Uroda (40 525), Pani Domu (328 076), Przyjaciółka (478 196), Twoje Dziecko (50 981).

  Rząd w Polsce jest rządem agenturalnym – to niemiecka agentura.
  Niemcy przekupiły i skorumpowały nie tylko rząd, ale cale klasy polityczne – to nie są władze służące narodowi Polskiemu. Korupcja również przybiera najróżniejsze formy.

  To fundacje niemieckie (Adenauera, Schumana) finansowały wybór Tuska, to media w 85% są w rękach niemieckich, polscy politycy i mężykowie stanu” są najwyraźniej korumpowani, bo innego wytłumaczenia nie ma (korupcja ma rożne formy – wysokie wynagrodzenia posłów do Parlamentu Europejskiego, dobra robota państwowa, stypendia, nagrody – niemieckie dla Tuska, za zasługi dla Niemców , bo nie dla Polski…).

  Wszystkie profity z Polski wywożone sa na zachód do banków niemieckich

  Odpowiedzialnych za to trzeba obciążyć nowego namiestnika niemieckiego w Polsce

  Bundes – Obergruppenführer Donald Tusk, następca SS – Obergruppenführer Hansa Franka Gubernatora Generalnej Guberni -Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete

  Niemiecki volksdeutsch, Żyd, Donald Tusk i Żydowica Anielica Merkel – Kesner , toż to ŻYDOGERMANIZM in statu nascendi – i tacy podejmują decyzje o stoczni.
  Aniołki. Zbawcy Polski i polskiego przemysłu stoczniowego.

  Stocznie niemieckie i przemysł samochodowy sa subwencjonowane przez państwo niemieckie (subwencje to dodruk pieniądza – każdy rząd ma takie prawa) natomiast w Polsce agenturalny rząd na wyścigi rezygnuje z dotacji Stoczni – bo „Unia nie pozwala” (zanim jeszcze Unia nie pozwoliła).

 83. MatkaPolka said

  CZY PREZYDENT KOMOROWSKI ODDAJE POLSKĘ W ZARZĄD NIEMCOM?

  http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Czy-prezydent-Komorowski-oddaje-Polske-w-zarzad-Niemcom

  Profesor prawa Krystyna Pawłowicz alarmuje: w listopadzie ubiegłego roku Prezydent przedłożył Sejmowi projekt Ustawy o zmianie Konstytucji, który jest aktem samolikwidacji odrębności państwowej Rzeczypospolitej i jej inkorporacji do Unii.

  Jednocześnie zostaje uchylony obecny art. 90 Konstytucji, który ogólnie zezwala na przekazanie nieoznaczonej imiennie organizacji międzynarodowej kompetencji polskich organów w niektórych sprawach.

  *Przynależność Polski do UE trwałą cechą naszego ustroju
  *Likwidacja barier ustrojowych podporządkowywania polskiej waluty i finansów Niemcom i Francji
  *NBP przestaje być elementem realizacji interesów państwa polskiego
  *Likwidacja Rady Polityki Pieniężnej i niezależność NBP od polskiego NIK
  *Zmiany dotyczące NBP mają wejść w życie po przyjęciu przez Polskę waluty euro; euroentuzjaści już teraz zabezpieczają samolikwidację państwa polskiego
  *Ułatwianie procedur przekazywania polskich kompetencji Unii i utrudnianie wystąpienia z niej
  *Dostosowanie konstytucyjnego ustroju państwa polskiego do interesów UE; obniżenie rangi Parlamentu, Prezydenta, obywateli
  *Sejm nie będzie mógł zainicjować wystąpienia z Unii
  *Marginalizacja roli polskiego Parlamentu i Prezydenta w stosunkach z UE
  *Zagrożenie podstawowych praw i wolności chronionych przez polską Konstytucję (w zakresie małżeństwa, życia, rodziny, obyczajów)
  *Unia Europejska nadrzędnym suwerenem w Polsce

 84. MatkaPolka said

  Tusk Batax WSI

  http://www.wykop.pl/ramka/1212045/donald-tusk-batax-wiktor-kubiak-kulisy-sukcesu

  Dzisiaj wydaje mi się, że Tusk bardzo wcześnie zorientował się w roli tajnych służb w „transformacji” PRL w III RP i, co odróżniałoby go od większości ludzi Solidarności, którzy za głównego animatora „transformacji” uważali SB, dostrzegł fundamentalną rolę WSW/WSI. Przypuszczenie to wyprowadzam m.in. z bardzo bliskich stosunków, nawet przyjaźni, jaką nawiązał wówczas z Wiktorem Kubiakiem, wybitnym agentem WSW.

  Ten bliski współpracownik Grzegorza Żemka, znanego jako „mózg” afery FOZZ, w latach 80. zajmował się nielegalnym transferem z Zachodu urządzeń elektronicznych objętych zakazem eksportu do krajów komunistycznych. W tym czasie zwerbowano do biernej współpracy przy odbiorze oficjalnie prywatnych paczek z żywnością, w których ukrywano np. układy scalone, liczną grupę osób, które następnie znalazły się w elicie polityczno-kulturowej III RP. Część z tych ludzi przyczyniła się do sukcesu KLD.

  W r. 1989 Kubiak objawił się, jako ktoś zupełnie inny – biznesmen zainteresowany wspieraniem środowisk politycznych. Ofiarowywał swą pomoc np. ś.p. Michałowi Falzmanowi, działaczowi Solidarności i członkowi redakcji pisma „CDN – Głos Wolnego Robotnika”. Falzmann wyczuł z kim ma do czynienia i odrzucił propozycję. Tusk, który albo tego nie wyczuł, albo mu to nie przeszkadzało, przyjął pomoc. Za objaw zawarcia kontraktu można zapewne przyjąć moment, w którym „Przegląd Polityczny”, z wydawanego metodami podziemnymi brudzącego palce biuletynu, przeobraził się w eleganckie pismo drukowane na kredowym papierze, a KLD wprowadził się do nowych biur, do których wniesiono nowiutkie czarne meble.

  Współpraca rozwijała się znakomicie – Tusk organizował spotkania KLD w zajmującym całe piętro biurze Kubiaka w Hotelu Mariott, a Kubiak w fotelu pełnomocnika ministra prywatyzacji. Firma „Batax”, której WSW używało do operacji na Zachodzie, cieszyła się pełnym zaufaniem Tuska.

  Szkopuł w tym, że WSW nie była służbą suwerenną, a tylko oddziałem GRU, czyli sowieckiego wywiadu wojskowego. Co wiedzieli agenci WSW/WSI, wiedzieli również Rosjanie. Trzymanie pieczy nad młodymi talentami politycznymi, którzy w rekordowo szybkim tempie znaleźli się w elicie władzy III RP, z pewnością było zadaniem, którego nie zlekceważyli.”

 85. Fran SA said

  Ad.80
  Matka Polka
  ‚Polacy nie dostrzegaja zagrozenia ze strony Niemcow’

  Za to bardzo wnikliwie dostrzegaja zagrozenie ze strony muzulmanow.

  Nie pomoze Swiety Boze.
  Szeptanka propagandowa potrafi zacmic umysly. Jest to zreszta bardza wazna czesc strategii: doprowadzic ofiare do niemoznosci postrzegania prawdziwego zagrozenia i wylaczyc czujniki alrmowe..

  No wiec martwimy sie o tych, co podobno przyjda; a wlasciwie juz maja nadchodzic … i sa tuz..tuz, choc ciagle poza granicami – a nie o tych, co juz dawno nas chwycili za gardlo.

  A najbardziej mnie bawi strach niektorych bliznich przed… Cyganami.

 86. MatkaPolka said

  Źródło: .wyszkowski.com.pl/

  Kim jest Wiktor Kubiak? Jego nazwisko i opis działalności znajdziemy w Raporcie z Weryfikacji WSI.

  Firma „Batax”, której założycielem był Kubiak pełniła ważną rolę w strategii wywiadu wojskowego PRL (Zarząd II SG). To poprzez nią, w latach 80 -tych prowadzono nielegalne operacje finansowe polegające m.in. na dokonywaniu zagranicznych operacji bankowych typu „PORTOFOLIO” i „AKREDYTYWA”, przynoszących zyski rzędu 40% rocznie.

  Źródłem finansowania były m.in. fundusze Central Handlu Zagranicznego; przebieg niektórych z tych operacji znamy dzięki agenturalnym materiałom dotyczącym Grzegorza Żemka.

  Jedną z nich (do dziś nie w pełni wyjaśnioną) była operacja udzielenia BATAX-owi kredytu w wysokości 32 mln USD przez Żemka działającego w imieniu BHI (filię Banku Handlowego) w Luksemburgu, gdzie pełnił rolę dyrektora Komitetu Kredytowego.

  Również na terenie Polski wywiad i jego tajni współpracownicy w krajowych przedsiębiorstwach zakładali wspólne interesy. Jednym z nich było kasyno w warszawskim hotelu Mariott. Otworzył je LOT wspólnie z utworzoną w Chicago firmą ABI. W interesie pośredniczył Kubiak i jego firma BATAX, na której konto ABI przekazało milion dolarów.

  Skąd, zatem człowiek o tak jednoznacznych związkach z PRL- owskim wywiadem, w towarzystwie „liberałów”? Jaka była rola Wiktora Kubiaka, najprawdopodobniej współpracownika Zarządu II SG w powstaniu KLD, jeśli możemy słusznie domniemywać, że spełniał wobec założycieli tej partii rolę hojnego i bezinteresownego (?) sponsora?

  W tym samym czasie, spotykamy środowisku KLD innego człowieka, który odegrał w nimi równie ważną i inspirującą rolę. Chodzi o Jacka Merkla.

  Jego nazwisko figuruje w archiwach jako TW-k, nr rejestracyjny 4077-89445, nr archiwizacji l8432/I-k. Miejsce złożenia akt wydz. III Biura Ewidencji i Administracji UOP. Nr mikrofilmu 18432/1. Sprawa prowadzona przez KW MO Gdańsk oraz wydz. XI dep. I (wywiad) Warszawa. Materiały i mikrofilmy zniszczono w styczniu 1990 r., a więc w kilka miesięcy po powstaniu rządu Tadeusza Mazowieckiego.

  Wydział XI Wywiadu zajmował się kontrolą łączności między podziemiem w kraju i placówkami „Solidarności” zagranicą. Przeznaczony był do walki z „dywersją ideologiczną”, a po wprowadzeniu stanu wojennego zyskał nową formułę (będąc jednocześnie wywiadem i kontrwywiadem) stając się, obok Biura Studiów MSW, „okrętem flagowym” MSW.

  W latach 80-tych Wydział XI Dep. I MSW prowadził działania na terenie państw zachodnich (głównie Europa Zachodnia, Na jego czele stał płk. Aleksander Makowski, późniejszy partner biznesowy Jacka Merla. Bezpośrednim przełożonym płk. Aleksandra Makowskiego był gen. Władysław Pożoga, a efekty pracy Wydziału XI Dep. I przekazywano bezpośrednio KGB.

  Sam Merkel w 1989r. brał udział w obradach „okrągłego stołu”, negocjując rejestrację „Solidarności”. W 1990 roku odpowiadał za zorganizowanie II Krajowego Zjazdu NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.. Następnie został szefem sztabu wyborczego Lecha Wałęsy. Po jego zwycięstwie wyborczym do 12 marca 1991 r. był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa narodowego w Kancelarii Prezydenta RP. Dwukrotnie Jacek Merkel zasiadał w Sejmie.

  W latach 1989-91 z ramienia OKP i w latach 1991-93 jako członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Merkel był członkiem Prezydium Rady Krajowej KLD i szefem jego kampanii wyborczej w 1993 roku. Od zjednoczenia Unii Demokratycznej i KLD był członkiem Rady Krajowej Unii Wolności.

  W późniejszych latach Merkel był członkiem licznych rad nadzorczych, ale szczególnie dwie z nich zasługują na uwagę: Universalu Dariusza Przywieczerskiego i Polskiej Korporacji Handlowej Rudolfa Skowrońskiego. W spółkach tego ostatniego, od 1990 r. pojawia się płk Aleksander Makowski, którego dokładne dossier znajdziemy w Raporcie z Weryfikacji WSI, jako aneks nr.24. Tam również opisano kontakty Merkla z Makowskim.

  W kwietniu 1994 roku Skowroński zakłada PKH razem ze spółką Ralco, która szybko wycofuje się i ciekawszą spółką zagraniczną FMT, należącą do Grzegorza Żemka, głównego oskarżonego w aferze FOZZ. FMT była klasyczna spółką, która służyła do wytransferowania funduszy FOZZ zagranicę, a później ich powrotu już jako wkładów prywatnych w nowe przedsięwzięcia biznesowe.
  (…)

  Powstaje całkowicie zasadne pytanie – czy udział tych dwóch ludzi: Wiktora Kubiaka i Jacka Merkla, związanych z komunistycznym wywiadem PRL, w powstaniu partii KLD, można przypisać zadziwiającemu zbiegowi okoliczności – czy też mamy do czynienia z klasycznym przykładem działalności agentury wpływu, inspirującej powstanie nowej partii? Podobnego przypadku próżno szukać w dziejach innych partii, powstałych w tym okresie.

  Wśród wielu partii, powstałych wówczas, tylko Kongres Liberalno Demokratyczny dysponował od początku dostatecznymi środkami, by zorganizować struktury partii i przeprowadzić w roku 1991 udaną kampanię wyborczą do Sejmu. Po wyborach politycy tej partii współtworzyli rząd, na którego czele stanął Jan K.Bielecki. Wśród członków tego rządu znajdowało się ośmiu TW, z tak charakterystycznymi postaciami na czele, jak Andrzej Olechowskim (TW MUST) i Michał Boni (TW ZNAK).

  Środowisko KLD ( poza licznymi aferami gospodarczymi) odegrało w tym czasie istotną rolę polityczną, współuczestnicząc w zamachu na rząd Jana Olszewskiego, dzięki czemu skutecznie zablokowano przeprowadzenie lustracji wśród polityków.

 87. MatkaPolka said

  POLITYCZNA AGENTURA WPŁYWU (4) – PARTIA INTERESU

  http://lista-obecnosci.blogspot.com/2008/09/polityczna-agentura-wpywu-4-partia.html

  „Służba Bezpieczeństwa może i powinna kreować rożne stowarzyszenia, kluby czy nawet partie polityczne. Ma za zadanie głęboko infiltrować istniejące gremia kierownicze tych organizacji na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także na szczeblach podstawowych, musza być one przez nas operacyjnie opanowane. Musimy zapewnić operacyjne możliwości oddziaływania na te organizacje, kreowania ich działalności i kierowania ich polityka.”

  Czeslaw Kiszczak, luty 1989 rok, na posiedzeniu kierownictwa MSW

  Lektura dokumentów SB z lat 1988-1990 pozwala stwierdzić, że cały proces „ustrojowej transformacji” był wspomagany operacyjnie przez bezpiekę. Jeszcze zanim rozpoczęły się rozmowy „okrągłego stołu”, instrukcje SB wskazywały na potrzebę wspierania „zwolenników konstruktywnego nurtu opozycji w naszym kraju” kosztem „wyhamowania najbardziej agresywnych inicjatyw” podejmowanych przez „ekstremistów”.

  W „Problemowym planie działania” gdańskiej SB ze stycznia 1989 r. jest mowa o tym, że w związku z istniejącymi podziałami w „strukturach przeciwnika” należy „ofensywnie wykorzystywać posiadane już osobowe źródła informacji oraz nawiązać dialogi operacyjne zwłaszcza w strukturach zwolenników nurtu umiarkowanego”. Miały one czynnie wspierać „reformatorskie poczynania władz polityczno-państwowych”. Centralną operacją SB w tym zakresie było „Żądło” ukierunkowane na kontrolę operacyjną Komitetu Obywatelskiego.

  Jak napisał Antoni Dudek w „Reglamentowanej rewolucji”, MSW uznało, że z 63 członkami komitetu można było „prowadzić dialog” i zaliczono ich do „opozycji konstruktywnej”, z kolei 40 uznano za ekstremistów nie kwalifikujących się do rozmów. W wypadku 10 członków komitetu „ograniczono się do zapisu, w której komórce MSW znajdują się materiały na ich temat, co mogło oznaczać – choć nie musiało – że byli oni osobowymi źródłami informacji SB”.

  Pamiętamy zapewne, że specyfiką polskiego życia politycznego po roku 1989 była wielkość partii politycznych. Tylko niewiele spośród nich odegrało później istotną rolę w polskiej polityce lat 90-tych. Jednym z ugrupowań politycznych, powstałych w tym okresie był Kongres Liberalno Demokratyczny. Choć sama partia należy już dziś do przeszłości, gdyż zakończyła swój byt instytucjonalny w roku 1994, to jej liderzy – Donald Tusk, Janusz Lewandowski, Jacek Merkel czy Jan Krzysztof Bielecki odegrali w polskiej polityce ważne role, a wielu z ludzi KLD jest nadal aktywnymi uczestnikami życia publicznego. Dlaczego właśnie KLD jest tą partią, na którą warto zwrócić uwagę, pisząc o agenturze wpływu?

  Warto na początek przytoczyć wypowiedź posła UPR, Lecha Pruchno-Wróblewskiego, członka tzw. komisji Ciemieniewskiego, badającej w 1992r. sposób wykonania uchwały lustracyjnej:

  ,,(…) Istnieją pewne powiązania finansowo-polityczne pomiędzy KLD, a komunistami. Mógłbym na ten problem spojrzeć przez pryzmat moich doświadczeń z komisji lustracyjnej, gdzie te wątki także się pojawiały.
  Tam te związki widać. Obowiązuje mnie jednak tajemnica, ale gdyby nie to, mógłbym niektóre przykłady podać. Podałbym także informacje, które dotyczą tego ścisłego związku, nawet personalnego, pomiędzy niektórymi członkami KLD i to wcale nie z peryferii tego ugrupowania, z niektórymi osobami, których przeszłość do świetlanych nie należała. (…) Uzyskiwanie kredytów „na telefon”, o czym wiem i są na to dowody, to wzajemne przenikanie się biznesu, nomenklaturowego i powiązanego z KLD – to przecież zasługa m.in. rządów pana Bieleckiego.”

  O jakich powiązaniach mógł wiedzieć poseł Wróblewski, którego wiedza w roku 1992 mogła być mniejsza od tej, jaką mamy obecnie? Nie uzyskamy tych informacji z protokołów posiedzeń komisji Ciemniewskiego, ponieważ do tej pory pozostają one tajne i żaden marszałek sejmu nie zdecydował się ich opublikować.

  O początkach KLD możemy dowiedzieć się z artykułu zamieszczonego w „Gazecie Polskiej”, z roku 2007, zatytułowanego „Don Null” Czytamy tam m.in.:

  „Kim jest towarzystwo polskiego lidera elegancji (chodzi o D.Tuska d.m.)?

  By się tego dowiedzieć, nie musimy opuszczać hotelu Marriott. Przeniesiemy się tylko z sali balowej na 18. piętro (i o dwa lata wstecz).1990 r. – na 18. piętrze Marriotta mieści się apartament wynajmowany przez Wiktora Kubiaka, służący mu jako biuro firmy Batax. O Wiktorze Kubiaku będzie wkrótce głośno, jako o sponsorze musicalu „Metro”, lansującym skutecznie Edytę Górniak (brzmi elegancko). Ale póki co apartament Kubiaka to miejsce spotkań liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Czy to oficjalne biuro, czy nieformalnie użyczany przez przyjaciela lokal, mało kto dziś już pamięta. W każdym razie Donald Tusk i Paweł Piskorski czują się tu jak u siebie w domu.
  Wiktor Kubiak jest w ich otoczeniu kimś szczególnym. Podczas programowej narady twórców KLD w Cetniewie ląduje helikopter z Kubiakiem, który w asyście liderów tej partii pozdrawia głowiących się nad programem liberałów i po odebraniu honorów odlatuje.(…)

  Tajemniczość potęguje fakt, że Kubiak to obywatel szwedzki. Absolwent ekonomii i prawa wyjechał tam w 1965 r.
  „W Szwecji zajmowałem się biznesem. Nigdy nie pracowałem dla innych. Pośredniczyłem, organizowałem kolekcje mody, zajmowałem się transportem” – czytamy.
  Od 1986 r., mając szwedzki paszport, Kubiak robi interesy w PRL. Dalej dowiadujemy się, że Kubiak to przedstawiciel firmy Batax Ltd. z siedzibą na pięknych Bahamach, zajmującej się bankowością oraz właściciel przedsiębiorstwa zagranicznego Batax PZ. Gdy chodzi o politykę – honorowy członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego, z którego nadania został pełnomocnikiem ministra ds. przekształceń własnościowych Janusza Lewandowskiego w sprawie Thomson-Polkolor. Także „New York Times”, pisząc 12 kwietnia 1992 r. o sponsorze „Metra”, zauważa, że Kubiak finansował KLD.”

 88. — Pan Stefan Michal Dembowski w wpisach 74 i 75 wola :….rodacy bojkotujemy wybory ………..”
  Obecnie sam bojkot wyborow moze sluzyc tylko okupantowi . Chyba ze sie ma inne , konkretne propozycje , zamiast . Ale to trzeba je , natychmiast prezentowac .

 89. MatkaPolka said

  portalpomorza.pl/aktualnosci/11/15896

  Donald Tusk 13 czerwca 1992 r. na Kongresie Kaszubskim przedstawił Pomorską Ideę Regionalną – swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze.
  ;Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi Tak dzisiaj „bez strachu”; przedstawia sprawę Albin Siwak; znana postać z PRL.

  A jeśli idzie o zachowania i przeszłość to myślę, że warto, żeby ludzie wiedzieli jaki był i co mówił obecny nasz premier Tusk. I nie piszę tego wspomnienia żeby człowieka pognębić, bo przecież nie jemu jednemu zdarzyło się powiedzieć coś nie tak jak trzeba. Może i nawet dziś tak nie myśli będąc premierem i zabiegając o prezydenturę, może wyrósł z tej piramidalnej głupoty, taką mam nadzieję i wątpliwości.

  Przedstawił w nim swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze.

  Słuchałem osłupiały, czy on mówi to poważnie, czy też za chwilę powie, że żartował. Mój przyjaciel z tytułem doktora kazał mi bym go mocno uszczypnął, bo może śpi i śni mu się ta mowa. Ale to było poważne, nie żaden żart czy sen. Na taką mowę ksiądz profesor Janusz Pasierb i posłowie Szablewski i Feliks Pieczka, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków, oraz wielu innych delegatów wyraziło swe oburzenie. Oni nie widzieli Kaszub inaczej jak w Polsce, jak i Polski bez Kaszub. Poseł Feliks Pieczka wskoczył na estradę do mównicy i powiedział:

  Oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec racji stanu, ale i wobec interesu Kaszub

 90. Rysio said

  re 87. Ja bym chętnie zagłosował tylko nie wiem na którego żyda głosować?

  😦

  PS. Bojkotka, jak burdel mama, zachęcała wszystkich do głosowania tylko nie powiedziała na którego żyda – może ty to zrobisz Gościu Po Raz Pierwszy?

 91. MatkaPolka said

  @51 link do całego artykułu – Życiorys rodziny Tuska – Żydów, volksdeutsch-y, kolaborantów zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej

  ZBRODNIA ZDRADY STANU FOLKSDEUTSCHA TUSKA?

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=376
  Czy Donald Tusk napierając na szybka ratyfikacje Traktatu popełnia zbrodnie zdrady stanu? Pytanie jest o tyle ważne, iż premier RP jest ludowym Niemcem, którego niemalże wszyscy przodkowie kolaborowali z okupantem hitlerowskim.

  List otwarty – w trybie prawa prasowego

  Gdański krąg kulturowy Tuska część III
  Gdański krąg kulturowy Tuska część II

  Haki na Tuska, Klicha, Zdrojewskiego i Fotyge…folksdeustche w Sejmie
  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=393

  Captured German and Related Records on Microform in the National Archives. Czy możemy być naiwni i twierdzić, iż wywiady różnych krajów nie znają hitlerowskiej przeszłości przodków polskich polityków?

  Captured German and Related Records on Microform in the National Archives

  See also the list of Captured German Sound Recordings
  Revised May 27, 2008
  Table of Contents
  Introduction

  National Archives Collection of Foreign Records Seized, Record Group 242
  • Captured German Records Microfilmed at Whaddon Hall, U.K.
  • Captured German Navy Records Microfilmed in London, England, U.K.
  • Captured German records microfilmed in Berlin, Germany
  • Microfilmed records received from the Berlin Document Center
  • Captured German records microfilmed at Alexandria, Virginia, USA
  • Nazi Party and SS records
  • Records of private individuals and enterprises
  • German military records antedating World War II
  • Other captured records
  Other Related Records, Records of U.S.. Army Commands, 1942- , Record Group 338

  General records of the Department of State, Record Group 59

  German Documents in Other Record Groups

  National Archives Collection of World War II, War Crimes Records,
  Record Groups 153, 238 and 549
  • Records of the International Military Tribunal (IMT) at Nuernberg (RG 238)
  • Records of U.S. Military Tribunals at Nuernberg (RG 238)
  • Records of U.S. Army War Crimes Trials in Europe
  • Records of War Crimes Trials in the Far East
  • Suggestions for citing National Archives microfilm of Captured German and related records
  Introduction
  The National Archives holds over 70,000 rolls of microfilm reproducing captured German and related records, as described below. Reference copies of the microfilm may be viewed free of charge in the Microfilm Reading Room, National Archives at College Park, 8601 Adelphi Road, College Park, MD 20740-6001 (Phone: (301) 837-2015; FAX: 301-837-0483.) Self-service copies from microfilm can also be made in the reading room for $0.50 each.

  Komentarz:

  Na szczególne zainteresowanie zasługuje też zespół Einwanderungszentrale Litzmanstadt.
  W ramach tego urzędu sprowadzono do Polski ponad 1.1 mln „Niemców” z całej Europy Środkowo – Wschodniej.

  Znaczna część tych osób uzyskała obywatelstwo PRL. Nadawano je w latach sześćdziesiątych. W tym samym czasie „prostowano” z urzędu pisownie nazwisk. Cały zespół znajduje sie w Bundesarchiv RFN, jednak około 25 mb (kartoteka) przechowywana jest w AP w Szczecinie, oddział w Płotach. Dokumenty te trafiły tam z MSW jako depozyt NDAP w latach osiemdziesiątych. W tamtym czasie miały kaluzule – „ściśle tajne”. Pokaźna część archiwaliów dotyczą…

 92. MatkaPolka said

  Milość Donka do Angeli
  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=378

  Wikipedia podaje… Angela Merkel jest w 1/4 Polką. Z domu nazywa sie Kasner, a jej dziadkowie pochodzą z Elbląga. Nazwisko jak naziwsko, ale dość znaczna ilość Żydów polskich używała tego nazwiska. Kim jest zatem Merkel?
  Zbrodnia zdrady stanu folksdeutscha Tuska?
  Żydowscy naziści
  Wikpedia podaje, że Kanclerz RFN Angela MERKEL w jednej czwartej, jest Polką.
  Ojcec Pani Merkel nazywał sie Kasner i pochodził raczej z Elbląga. W tych stronach do czasu II wojny światowej miała zamieszkiwać jej babcia. Nie jest dziś RN wiadomym, czy Polskość pani kanclerz odziedziczyła po dziadku Kasnerze czy też jego żonie. Zatem nie wiemy póki co, które z dziadków po mieczu miało być Polakiem bądż mieć polskie obywatelstwo.
  Wszystko wskazuje na to, że to matka Kasnera mogła być Polką, bo nazwisko Kasner raczej wskazuje na „niemieckość” dziadka.
  Najciekawszym jest jednak to, że nazwisko KASNER dość powszechnie w XIX i XX wieku używali polscy żydzi, zamieszkujący

 93. MatkaPolka said

  Agresja Niemiec przeciwko Polsce w XX i XXI wieku
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/agresja-niemiec-przeciwko-polsce-w-xx-xxi-wieku-2013-10

  ŚWIATOWY KONGRES POLAKÓW (WORLD CONGRESS OF POLES)
  PO Box 300614, Chicago Ł 60630, USA

  Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych w II WOJNIE ŚWIATOWEJ, w wyniku agresji zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej na Polskę w dniu 1. IX. 1939r.

  RAPORT Nr 1 DOTYCZĄCY
  Agresji Republiki Federalnej Niemiec przeciwko Polsce na przełomie XX i XXI wieku
  Warszawa 4 XII 2005 rok

  ADRESOWANY DO:

  Rządów – Francji, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii (PAŃSTW STRON „UMOWY POCZDAMSKIEJz 1945 r.”)
  Do Sekretarza Generalnego ONZ Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego
  Do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej
  Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP Wice-marszałków Sejmu RP, Wice-marszałków Senatu RP
  Ministra Sprawiedliwości -Prokuratora Generalnego RP
  Do Parlamentarzystów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
  Eurodeputowanych do Parlamentu Unii Europejskiej
  Do Biskupów i Kapłanów polskich

  Do wszystkich Polek i Polaków w Polsce i na świecie!

  ODEZWA DO POLEK I POLAKÓW!
  Do Was Polki i Polacy te słowa znaczę. Dziś, na początku XXI wieku Polska jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wróg wewnętrzny i wróg zewnętrzny w ciągu 15 lat ograbił i ogołocił Polskę i Polaków z majątku narodowego. Tysiące najlepszych polskich fa¬bryk, banki, handel, media – zawłaszczyli nowi okupanci Polski – kolonizatorzy z państw zachodnich.

  Tej nowej antypolskiej krucjacie dziejącej się na przełomie XX/XXI wieku, podobnie jak w przeszłości, także i dzisiaj przewodzi Państwo Niemieckie, które chce wyrwać połowę terytorium Polsce. Czechom, Rosji – Kaliningrad a Litwie – Kłajpedę, założyło Unię Europejską, z pomocą, której dzisiaj Niemcy tak skutecznie i tak szybko kolonizują i germanizują Europę Środkowo- Wschodnią, w tym także i Polskę.

  Tej nowej kolonizacji i germanizacji Państwa Polskiego, Polki i Polacy muszą przeciw¬stawić się wszelkimi dostępnymi sposobami! Wszelkimi! Bo Niemcy dla osiągnięcia swych tu w Polsce celów kolonizacyjnych i germanizacyjnych, posługują się wszystkimi metodami, nie wyłączając swoich agentów, których mieli i mają w Polsce bez liku. A Państwo Niemieckie swą imperialną agenturę rozwinęło w czasie zaborów.

  Gdy Polacy w 1918 roku wybili się na niepodległość, agenci niemieccy, austriaccy i carscy zewsząd SZKODZILI II Rzeczypospolitej Polskiej. A w chwili rozpoczęcia przez Niemcy II wojnie światowej Hitler uaktywnił w Polsce wszelkiej maści agentów i dywersantów, na czele z mniejszością niemiecką zamieszkałą w Polsce, która znając teren i ludzi, była okiem, uchem oraz jakże okrutnym administratorem niemieckiego okupanta w latach 1939-1945.
  Właśnie na tej mniejszości niemieckiej mieszkającej w Polsce oraz wspomagającej okupanta niemieckiego mniejszości ukraińskiej, ciąży wciąż zbrodnia zdrady Państwa Polskiego w latach 1939 -1945.

  Ja Antoni Heda – Szary będąc komendantem oddziału partyzanckiego wielokrotnie pacyfikowałem kolaboranckie wsie niemieckie, z których Ul Rzesza Niemiecka wybierała rekruta do swej armii oraz powoływała do formacji policyjnych i agenturalnych [gestapo]. Napadałem na w sie niemieckie oraz kolonistów niemieckich z dwóch powodów, aby pokazać im, kto jest tym rzeczywistym włodarzem polskiej ziemi oraz by wzmocnić morale polskiej ludności terroryzowanej i mordowanej przez okupanta niemieckiego, terroryzowanej i mordowanej także przez obywateli polskich – osadników niemieckich.

  W czasie ostatniej wojny światowej Niemcy wysługiwali się polskimi i ukraińskimi agentami. A wśród nich na moim terenie, działali dwaj niezwykle groźni agenci niemieckiego GESTAPO. Pierwszy to ”łotr”, na którym Polska Podziemna wykonała wyrok śmierci. A ten drugi to agent niemieckiego GESTAPO, niejaki „Wiślicz”, który ma na swym sumieniu setki wymordowanych Polek i Polaków oraz wiele spalonych i spacyfikowanych polskich wsi.

  Niemcy nie zamordowaliby tylu Polek i Polaków, gdyby nie mieli swych agentów. Także Ziemia Kielecka i Radomska nie poniosłaby tak krwawych ofiar z rąk niemieckich zbirów, gdyby nie wskazał ich niemiecki agent gestapo „Wiślicz”. Dlatego też w pierwszym rzędzie należy likwidować agenturę obcych państw !

  I tenże zdrajca i łotr..”Wiślicz”, na którym ciążyła zbrodnia zdrady polskiej racji stanu, gdy w 1945 roku na Ziemię Kielecką i Radomską wkroczyli bolszewicy, zaoferował swe judaszowe umiejętności sowieckiemu NKWD, które wyniosło go na komunistycznego wojewodę kieleckiego.

  I co robi tenże wojewoda kielecki „Wiślicz” [Eugeniusz Wiślicz-Iwańczyk] ? Bojąc się o swą skórę, bojąc się, aby, jego kolaboracja z Niemcami nie ujrzała światła dziennego, wyłapuje i to w podstępny sposób i morduje wszystkich świadków swej zbrodniczej kolaboracji z niemieckim okupantem. A w szczególności ten zdrajca i renegat „Wiślicz” poszukiwał Akowców i Komendanta „Szarego”, a szukał nas dlatego, bo byliśmy tymi koronnymi świadkami jego potwornych zbrodni dokonanych rękami niemieckich zbirów na Ziemi Kieleckiej i Radomskiej w latach 1939 – 1945.

  Wojewoda kielecki ..Wiślicz” [Eugeniusz Wiślicz-Iwańczyk] chcąc mnie złapać i zamordować, stworzył nawet fałszywy oddział partyzancki złożony z funkcjonariuszy UB. A gdy nie udało się „Wiśliczowi” ująć „Komendanta Szarego”, tenże renegat Wiślicz używając podstępu i prowokacji, zaaresztował moich braci i szwagrów, których UB w okrutny sposób zamordowało. Mój wywiad doniósł mi, że mordowali ich w ten sposób, iż kładli im deski na piersiach i dwóch łotrów skakało na deskach dotąd, aż połamali im zebra, aż im serca popękały.

  CZYTAJ DALEJ

  Niemcy, cala polityka niemiecka, czynią wszystko, aby zanegować UMOWĘ POCZDAMSKĄ i skutki prawne, porządek prawny w Europie i na świecie po II wś.i wszystkie umowy międzynarodowe z tym związane
  Do tego służy Unia Europejska – mechanizm prawny ponownej agresji i podboju

  [Ważne w tym kontekście sa sprawy Ukrainy – na kijowskim Majdanie było Az dwóch niemieckich ministrów spraw zagranicznych ]

  UKRAINA

  Bandera agent Gestapo

  Karta Ukraińska – to zawsze gra niemiecka przeciw Polsce – oderwanie od Polski Kresów Wschodnich. Ukraina to „As w rękawie Niemców” i Prusaków – to żaden przypadek, że stocznie polskie na Ukraina.

  Przypomnijmy sobie, kto finansował i uzbrajał UPA i SS – Galizien.
  Mordy na Wołyniu były dokonywane pod osłona dywizji niemieckich na okupowanych przez Niemcy terenach polskich.
  Ale przecież wszyscy wiedzą, ze okrutne zbrodnie dokonali ukraińscy rezuni, a nie zwyrodnialcy niemieccy. (Oni się tylko przyglądali i osłaniali)…

  Ukraina, jako osobne państwo nigdy nie istniała – powstała dopiero w 1990 r. po rozpadzie Imperium Sowieckiego

  Ruch Autonomii Śląska (RAŚ) – oderwanie kresów zachodnich Polskich ]

  Niemieccy Agenci na czołowych stanowiska państwowych.

  Rewolucja Bolszewicka – Dzieło Prus (Wilhelma II) i Międzynarodówki Finansowej
  Dwór carski zniemczony

  Propaganda niemiecka – fałszowanie historii – fałszywi bohaterowie – agenci niemieccy, mega mordercy Pomniki dla Bandery, Piłsudskiego – to skandal.

 94. MatkaPolka said

  EKSPERCI; ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE

  naszapolska.pl/index.php/component/content/article/2392-eksperci-za-niemieckie-pienidze

  Kiedy w Polsce postawi się sprawę jakichś sprzeczności interesów polskich i niemieckich, a te sprzeczności są zupełnie oczywiste, to pojawia się natychmiast duża grupa publicystów czy naukowców-publicystów, którzy nigdzie nie pisząc, że biorą granty niemieckie czy wręcz w istocie żyją na niemieckich etatach, bronią interesów niemieckich w sposób bezpośredni.

  GŁÓWNI NAZIŚCI ZAPLANOWALI CZWARTĄ RZESZĘ ALA UE.

  prisonplanet.pl/polityka/glowni_nazisci,p1267876834

  W artykule Daily Mail, Adam Lebor ujawnia, jak odkrył w raporcie “US Military Intelligence EW-Pa 128”, znanym również pod nazwą “The Red House Report”, szczegóły opisujące, jak najważniejsi naziści potajemnie spotkali się w hotelu Maison Rouge w Strasburgu w dniu 10 sierpnia 1944 r. Niemcy wiedząc, że są na krawędzi klęski militarnej, tworzą plan budowy Czwartej Rzeszy – paneuropejskiego imperium gospodarczego opierającego się na wspólnym rynku europejskim

 95. MatkaPolka said

  BYŁY NAZISTOWSKI BANK RZĄDZI GLOBALNĄ EKONOMIĄ
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/byly_nazistowski_bank,p1614582812

  NAZISTOWSKIE KORZENIE;BRUKSELSKIEJ UE;

  http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html

  Wstęp: Rozdział 1: Podsumowanie dowodów
  Rozdział 2: WALTER HALLSTEIN: Wybitny nazistowski prawnik i główny architekt Brukselskiej Unii Europejskiej
  Rozdział 3: Kartel makroregionalny (niem. Das Großraum-Kartell) i jego sieć organizacyjna
  Rozdział 4: DZISIEJSZA BRUKSELSKA UNIA EUROPEJSKA: Co kartel naftowofarmaceutyczny i jego polityczni poplecznicy chcieliby przed Tobą ukryć?
  Rozdział 5:
  OSIEMSET LAT PO AKCIE MAGNA CARTA: Rządy Brukselskiej Unii Europejskiej mogą zakończyć wieki wolności i niezależności Wielkiej Brytanii
  Rozdział 6:
  Kto jest kim w Brukselskiej Unii Europejskiej
  Rozdział 7:
  Relay Of Life (Sztafeta Życia)

 96. MatkaPolka said

  POLITYCZNA AGENTURA WPŁYWU (4) – PARTIA INTERESU

  http://lista-obecnosci.blogspot.com/2008/09/polityczna-agentura-wpywu-4-partia.html

 97. Przecław said

  91. Matka Polka

  „dzisiaj Niemcy tak skutecznie i tak szybko kolonizują i germanizują Europę Środkowo- Wschodnią, w tym także i Polskę.”

  Gdzie leży Polska ?

  Mnie uczono od pierwszych lekcji geografii w podstawówce, że w Europie Środkowej, czyżby nie była to prawda ?.Miałem także różne atlasy w ręku i jakoś do tej pory nie miałem okazji widzieć tam Europy śr.-wsch, ale środkową jak najbardziej.
  Skąd więc wziął się termin „Środkowo-Wschodnia ?

  Kryterium geograficzne.
  Za zachodnią granicę Europy należy przyjąć południk 10 zach.dł.geo., przebiegjący ok. 100 km na zachód od zachodnich wybrzeży Portugalii, czyli najdalej wysuniętego krańca Europy kontynentalnej. Ten sam południk przechodzi wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii, pozostawiając nieznaczne skrawki po zachodniej stronie.
  Za wschodnią granicę Europy należy przyjąć południk 60 wsch.dł.geo., przebiegający wzdłuż środkowego grzbietu Gór Uralu, zostawiając uralskie miasta Jekaterynburg i Czelabińsk po wschodniej stronie, natomiast całe północno-wschodnie wygięcie Uralu z Workutą zostawiając ok.150 km po wschodniej stronie.
  Sumując południki 10+60=70 i dzieląc przez 2=35, od 35 odejmujemy 10 stopni zachodnich =25 otrzymujemy południk biegnący przez środek Europy. Tak więc środkiem Europy jest południk #25 długości wschodniej.
  Wschodnia granica Polski dotyka południka #24 w okolicach Hrubieszowa, wynika z tego, że Polska w całości leży w Europie Zachodniej, a Europa wschodnia zaczyna się nie mniej niż 200 km na wschód od wschodniej granicy Polski.

  Jak ktoś chce, to może dalej dzielić Europę i umiejscowiać Polskę w Europie Środkowej, lub środkowo-zachodniej. Ten kto szuflakuje Polskę w Europie Wschodniej, lub innym potworku bezmózgowców „środkowo-wschodniej” jest, mówiąc wprost, kłamcą, nieukiem i bałwanem.
  Pani MatkaPolka jedynie cytowała uchwałę stowarzyszenia, jeśli jednak dana organizacja chce coś osiągnąć, a nie wie gdzie leży Polska, bądź wie, ale świadomie używa fałszywej terminologii, to z gruntu osłabia oddziaływanie ich uchwały i wbija gola do własnej bramki. Dotyczy to w równym stopniu całej polskiej propagandy „od Michnika do rydzyka” udającej, że nie wie gdzie leży Polska.

 98. Marucha said

  Re 85:
  A najbardziej mnie bawi strach niektorych bliznich przed… Cyganami.

  Niech Pan to opowie np. mieszkańcom Usti nad Łabą, którzy w 1999 roku chcieli się odgrodzić od pewnego uciążliwego otoczenia murem, Odgrodzić SIEBIE, nie zamknąć otoczenie za murem.
  No i dzięki skoncentrowanej nagonce „antyrasistów” wspomaganych przez UE, musieli z tego muru zrezygnować.

 99. Marucha said

  Re 97:
  Panie Przecławie, mnie to wisi i powiewa, czy zagranica lokuje Polskę w Europie Zachodniej, Środkowej, Środkowo-Wschodniej, Wschodniej czy na Antarktydzie.
  Natomiast ma dla mnie duże znaczenie, że Polska stała się krajem, który nie ma żadnego znaczenia na arenie międzynarodowej, krajem który można obsrywać i którym można pogardzać – a to z powodu braku wojska, braku własnej gospodarki oraz braku polityków, którzy reprezentują interesy Polski, lecz jak parszywe raby podporządkowują się Unii,

 100. Fran SA said

  Ad.98
  Marucha
  Zdawalo mi sie, ze dyskutujemy zagrozenie panstwa przez obce mocarstwa, a nie bezpieczenstwo poszczegolnych osob. Cygany ani nie maja naszych bankow, ani dronow, ani mediow, helikopterow czy rakiet. I w ogole nie maja armii i nie zasiadaja w polskim rzadzie i nie decyduja o tym kiedy i kto ma prawo przejsc na zasluzona emeryture. Cygany tez nie maja wplywu na to, co nauczyciele wygaduja w szkolach i jakie przedmioty nalezy skreslic z programow szkolnych.. No i nie decyduja o tym gdzie bedziemy teraz walczyc o demokracje.
  Wiec jest to zasadnicza roznica.

  Ja sie tez boje zlodzieja kieszonkowego, pijanego kierowcy i boje sie wariata, ktory moze mnie napasc na ulicy. Ale to niekoniecznie musi byc cygan, czy emigrant.
  Miedzy zlodziejstwem Tuska, a zebraka- cygana jest bardzo duza roznica. Radosna dzialanosc Tuskow odczuwamy na codzien, a czesto i od swieta.
  A Unia Polsce nie przyjdzie z pomoca, zeby nas uwolnc od … bandy Tuska.

  Kradzieze zdarzaja sie na codzien i niekoniecznie wszystkie dokonane przez cyganow.

  http://niewygodne.info.pl/

 101. Marucha said

  Re 100:
  Zdawalo mi sie, ze dyskutujemy zagrozenie panstwa przez obce mocarstwa, a nie bezpieczenstwo poszczegolnych osob. Cygany ani nie maja naszych bankow, ani dronow, ani mediow, helikopterow czy rakiet

  Może w takim razie warto by to było wyraźnie zaznaczyć – bo ja w swym całym internetowym życiu nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek tekstami, w których komuś w ogóle do głowy by przyszło zastanawiać się nad zagrożeniem państwa przez Cyganów.

 102. revers said

  http://lupocattivoblog.com/2014/01/19/an-der-ostfront-der-eu-nichts-neues/

  Litewska Dalia Grybauskaitė prezydentowa miala ojca w latacj 1934-1946 w NKWD, przewodzila uni przez pol roku – miala wazne rozmowy z Nataniachu – kogo jeszcze ujrzy sie wsrod elit unijnych? Berie? Baumana, Morele czy chocby
  powrot stalinowsko-ubeckiej prezydentowej bulowej RP

 103. Fran SA said

  Ad.101
  Marucha
  Francja ich wyrzucila … do Rumunii, a i niektorzy wpisowcy uwazali, ze to dobry pomysl. Widac te wypedzone bandy bezbronnych cywilow stanowily zagrozenie dla panstwa francuskiego..(ale nie dla Rumunii.) No i zdaniem wielu zostali slusznie ukarani. Przez kogo? Przez wydzial sprawiedliwosci?Dyskusje na temat pochodzenia cyganow pomogly mi poszerzyc wiedze w dziedzinie etnografii. Bo podobno zagrazaja cygany calej Europie, do ktorej nie naleza. Ale to byly luzne dyskusje i uwagi, tyle, ze mnie ciagle chodzi po glowie, czemu jednych sie karze – bez sadu, a innych – nie. Tez bez sadu. I do tego przy nastepnych wyborach znow dostana wiele glosow i utrzymaja swoj status spoleczny. .

  Mnie sie glownie rozchodzi o to, ze ani w przypadku cyganow ani zlodziejskich urzednikow nie ma zdaje sie mechanizmow odwolywania sie do systemu sprawiedliwosci. Ani cyganow ani urzedasow, czy bankierow nie probuje sie nawet oddac w rece sprawiedliwosci. Wypedzenie z kraju (bez procesu sadowego) jest samosadem wladcow politycznych. I to jest niebezpieczniejsze od wszystkich band cyganow razem wzietych.. –
  W Polsce sa duzo wieksze kradzieze na codzien. I aczkolwiek wolna, niezalezna prasa i rozne blogi
  ( w tym gajowka) podejmuja dyskusje na temat dranstw tego swiata – to skala win omawianych grup przestepczych jest nieporownywalna. Duzo latwiej wypedzic cale grupy bezbronnych cyganow z kraju niz jednego polityka.
  I w zdaniu o ‚strachu roznych osob przed cyganami’, to wlasnie mam na mysli: ze te cygany, nawet na bezrobociu w Anglii czy gdziekolwiek to male piwo, piss in the ocean w porownaniu klesk, ktore organizuja calym narodom zawodowe bandy przestepcze, ktore maja wladze polityczna i nasze wlasne pieniadze do dyspozycji. I nijak ich z kraju wypedzic sie nie da. Nawet tych, ktorzy sa na obcych, nie- europejskich paszportach. Cygan ma takie samo prawo do systemu sprawiedliwosci jak i kazdy nawet najmadrzejszy polityk.
  Upadek cywilizacji zaczyna sie tam, gdzie koncza sie kanony istnienia spoleczenstw.

  Marucha, ktory bardzo dobrze o tym wie, traktuje pewne zupelnie luzne uwagi szalenie personalnie, co w omawianiu roznych zjawisk niekoniecznie pomaga.

  http://niewygodne.info.pl/artykul2/00745-wielkie-wywlaszczenie-z-oszczednosci-a-media-milcza.htm

 104. Rysio said

  re 98. Fran SA się wszystkiego boi.

  Boi się broni, boi się się Polaków którzy by tę broń mogli posiadać, boi się własnego cienia.

  No to nie dziwota, że boi sie też Cyganów.

  🙂

 105. Marucha said

  Re 103:
  Panie Fran, osobiście to ja odbieram wpisy, w których stoi np. że Marucha to „ruski agent”. Ale może nie patrzę na siebie obiektywnie, więc proszę mi wytknąć kiedy i w jakimś kontekście pozwoliłem sobie na osobiste wzięcie do siebie jakiegoś komentarza.

 106. Rysio said

  Marucha to ruski agent!

  🙂

  Rysio wam to mówi.

 107. Przecław said

  dot.#99. Marucha

  Nie podzielam tego poglądu.
  Jeżeli już na wstępie dajemy sobie narzucać obłudne i nie zgodne z prawdą nazewnictwo, to znaczy że nie jesteśmy poważni w dążeniu do celu, który ogłaszamy. Tym samy oświadczamy bez słów, że można nas lekceważyć, że nie jesteśmy poważni i prędzej czy później się poddamy.

 108. Rysio said

  re. 99/107

  O tutaj macie typową (takiego średniaka) mapę* swiata narysowaną z pamięci przez amerykańskiego studenta.

  🙂

  * Jak dla mnie to cud, że w ogóle Europa się na niej znalazła.

  Uważam, że całkiem nieźle. – admin

 109. Rysio said

  Kiedyś zapytałem amerykanina jakiej jest długości wspólna granica Chin i Brazyli – 500, 1000 czy 1500 mil? A ten palną że 500 mil.

  🙂

  Brazylyjczyk przysłuchujący się tej rozmowie z wrażenia spadł pod stół.

  PS. Z drugiej strony moja wiedza o zawodnikach NFL, Basebolla itd…. jest też ZEROWA.

 110. MatkaPolka said

  @97 Przecław – to rzeczywiście ciekawe postawienie sprawy – Polska Krajem zachodnim Europy

  Tradycyjnie i historycznie Polska to w znacznej mierze Kresy Wschodnie – Białoruś, Litwa, Ukraina , a wiec na wschód od Południka #24 – Polska sięgała do Morza Czarnego; językiem urzędowym Tatarów Krymskich był kiedyś język Polski.

  Białoruś, Litwa, Ukraina – te państwa nigdy nie istniały – Powstały po rozpadzie Związku Radzieckiego
  Kiedyś przed rozbiorami – To była Polska
  Odessa to 30 stopień długości geograficznej wschodniej -46°28′N 30°44′E

  Kresy Zachodnie Polski – zasięg Zachodniej Słowiańszczyzny – to Hamburg – 53°33′55″N 10°00′05″E

  Europe Środkowo – Wschodnia uważa się kraje położone na wschód od Odry i Nysy –
  Szczecin – 53°25′N 14°35′E

  Byłe NRD to mocno zgermanizowane ziemie Zachodniej Słowiańszczyzny – Prawem Kaduka przyznane Niemcom a nie Polsce – A PRZECIEŻ POLSKA BYŁA ZWYCIĘSKIM ALIANTEM

  Po przemianach ustrojowych 1990 r. i rozpadzie ZSRR bez jednego „wystrzału z Aurory” – przyznane Niemcom, jako cos oczywistego – – PROPAGANDA NIEMIECKA MA OLBRZYMIA SILE OGŁUPIANIA
  Skoro to był „BLOK WSCHODNI” – to byłe NRD powinno przypaść jak najbardziej Polsce.

  Tak samo Michaił „Pierestrojkowicz” Gorbaczow oferował Polsce Kresy Wschodnie Lwow i chyba 600 km na wschód od Lwowa – ale Żydy- Michnik, Kuroń, Geremek ta propozycje odrzucili.

  (…)
  DRANG NACH OSTEN
  http://halat.pl/drang_nach_osten.html

  Byliśmy nad Łabą.
  Uchylono nas za Odrę.

  Przemoc już się i tam ciśnie, gdzie nigdy German, chyba wędrowny, stopy swojej nie postawił.
  Nauczony klęskami swoimi Polak…może znowu powróci do owych wieków Tacyta, gdy między Germanami a Sarmaty wzajemna bojaźń była granicą.

  Nie lękali się nas Germanowie, lecz ani my onych, mając w ręku równie ostre szable i skuteczniej pisząc żelazem dzierżaw zakresy, niżeli z cyrklem i tablicami.
  ks. bp. Adam Naruszewicz (1733-1796)
  Przedmowa do przekładu „Germanii” Tacyta

  W tym samym dziele mapa

  SŁOWIAŃSZCZYZNA ZACHODNIA I GERMANIA,
  a w niej zaznaczone czerwonymi punktami zachodnie granice osadnictwa słowiańskiego:
  Hamburg, rzeka Ilmenawa, Brunszwik, góry Harcu, Fulda,Wuerzburg, rzeka Wernica
  oraz zakreślony czerwoną linią ciągłą Limes Sorabicus, przeprowadzony w r. 808-808 przez Karola Wielkiego
  (granica oddzielająca jego monarchię od Słowiańszczyzny zachodniej)

 111. MatkaPolka said

  Cała polityka Niemiec to nieuznawanie Umowy Poczdamskiej

  Kto z polskich polityków oddał Ukrainie Lwów po 1989 roku, a Litwie Wilno ?

  To Historia granic i umów Polski z sąsiadami
  ( podpisywane w imieniu Polski przez tzw. żydowska mniejszość narodową)

  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/historia/594471,kto-z-polskich-politykow-oddal-ukrainie-lwow-po-1989-roku-a-litwie-wilno.html

  To, że powrót Lwowa i Stanisławowa i Wilna, oraz powiększenie terytorium RP po rozpadzie ZSRR było możliwe nie tylko teoretycznie wykazali Niemcy, którzy doprowadzili do unicestwienia porozumień z Jałty w sprawie terytorium Niemiec !!!

  Politycy RFN zupełnie inaczej rozmawiali z Gorbaczowem i z Jelcynem !!!

  RFN dokonało przy pomocy silnej marki niemieckiej (DM) tego, czego się w historii Europy nie udało dokonać żadnemu państwu bez rozlewu krwi.
  Politycy RFN zdołali wykupić od ZSRR wolność dla okupowanej przez Armię Czerwoną od 1945 roku części terytorium Niemiec, oraz formalnie okupowanego przez USA,Francję i Wielką Brytanię- Berlina Zachodniego.

  Zanim jednak nastąpiło Deutsche Wiedervereinigung, odbyło się szereg konferencji międzynarodowych :

  *.5 maja 1990 roku w Bonn,
  *.22 czerwca 1990 w Berlinie,
  *.17 lipca 1990r. w Paryżu (w tej konferencji brała udział również Polska),
  i wreszcie ta najważniejsza
  *.12września1990r w Moskwie, historyczna konferencja z udziałem ZSRR, Anglii Francji i USA, oraz…NRD i RFN, zwana „konferencją dwa plus cztery”.
  Iście zawrotne tempo tego niemieckiego oszustwa

  Niemcy droga przekupstwa – bo innego wytłumaczenia nie ma – metodą faktów dokonanych, chcą doprowadzić lub doprowadzili do anulowania Umowy Poczdamskiej i zmienić porządek prawny w Europie po II wś.
  Korupcja i przekupstwo – to kryminał – każde „porozumienie” jest nieważne, jeśli jest kryminalne.

  Niemcy nie były stroną Umowy Poczdamskiej (Anglia, Francja, USA, Rosja) – NIEMCY BEZWARUNKOWO KAPITULOWAŁY.

  Konferencja 2+4 – dwa plus cztery – to jakieś prawne nieporozumienie – nie może być traktowane jako ważny Akt Prawny. Niemcy nie mogły być stroną, aby naruszać postanowienia Aliantów.

  Mówienie o granicach Polski bez udziału Polski – to również bezprawie – ale tak to Mazowieckie, Michniki, Geremki … zaaranżowały – kilku Żydów w imieniu Narodu Polskiego ?!!!

 112. Re: 109 Matka Polka.
  Zastanawiam sie, dlaczego i w jakim celu rzad Rosji mialby reprezentowac interesy nas Polakow jesli „nasz rzond” w jakiejkolwiek czesci nie dba o nasze podstawowe sprawy???…
  Gdyby jakim cudem (w co goraco wierze) powstal Narodowy Rzad Polski w doslownym tego slowa znaczeniu, a tym samym ustalil (reaktywowal) Narodowa polityke oparta na Prawie Naturalny i Cywilizacji Lacinskiej, to osobiscie nie widzialbym az takiego problemu, aby nie tylko nasze ziemie odebrane masonsko-zydowskimi spiskami (trachtatami) powrocilyby pod nasza polska jurysdykcje, ale rowniez uzyskalibysmy nie tylko od Rosji dosc dorazna pomoc..(nie tylko materialna)…, lecz wprzod musimy sie utozsamic: kim my Polacy jestesmy i dokad zamierzamy zmierzac???…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 113. Przecław said

  #108

  Szanowna Matko Polko,
  we wpisie #97 nie wyczerpałem całego zagadnienia stosowania terminów Europa Wschodnia i Europa Środkowo-wschodnia w stosunku do Polski, bo musiało by mi to zająć wielokrotnie więcej miejsca. Poruszyłem jedynie sprawę kryterium geograficznego, zapewniam jednak, że wszystkie kryteria w stosowaniu tych określeń w stosunku do Polski zawodzą na całej linii. Są to terminy obłudne, mające zakamuflować cały program nierównoprawności i traktowania nas jako podludzi.
  Zwracam uwagę na fakt, że zachodnia propaganda z gruntu neguje nasze prawa do ziem położonych na wschód od obecnych granic Polski, jak również ukrywa naszą dawną obecność na tych terenach. Jeśli jednak ktoś chce uniknąć nieporozumień, to może stosować nazwę Europa Środkowa, przeciwko której ja nic nie mam, podaję tylko przemilczany fakt, że w geograficznym sensie Europa Wschodnia zaczyna się 200 km na wschód od wschodniej granicy Polski.

 114. Re: 113 Przeclaw.
  Panie Przeclawie, prosze drazyc ten temat i doprowadzic do konkretnych ustalen (mam na mysli: kilometrowych ustalen naszej narodowej wlasnosci)…
  bysmy wiedzieli o co mamy sie upominac…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Re: Matka Polka…
  Prosze rozszerzyc swoje talenty…

 115. Przecław said

  On wiedział co i jakim tonem należy mówić na temat praw Polski do Ziem Odzyskanych, dlatego do dziś jego wspomnienie budzi niemiły dreszcz u spadkobierców krzyżactwa.

 116. Przecław said


  Zawadzki i Gomułka przemawiają w rocznicę 550 lecia Grunwaldu.
  Podobno Ford zrobił „Krzyżaków” pod gust Gomułki.

 117. Qanion said

  AD 110.
  Białoruś tylko z nazwy jest tworem ZSRR. Białoruś jest spadkobiercą Wielkiego Księstwa Litewskiego, dla którego językiem urzędowym był właśnie ogólnie mówiąc język rosyjski. Litwa natomiast faktycznie to jakaś pozostałość po ZSRR pochodzą od pogańskiej namiastki państwowości na które mówiło się Litwini i stąd ich dziwny niesłowiański język. Zostali podbici przez ówczesnych Białorusinów i wchłonięci do WKL.

  Co do Donka to nie mam wiele do powiedzenia. Wszystko zostało już powiedziane.

 118. namtar said

  Jedyne co się bardzo dobrze udało temu rządowi to przejecie w całości mediów z zmuszenie pracujących tam ludzi do całkowitego wyparcia się zdrowego rozsądku. Optymistycznie wychodzę z założenia że nie wszyscy tam byli sprzedajnymi dziwkami medialnymi. Zamącenie w głowach sporej części społeczeństwa to duuuuży sukces 😦

 119. Marucha said

  Re 118:
  Media zostały przejęte niemal w całości przez kapitał zagraniczny, głównie niemiecko-żydowski.
  Fakt, że polskie rządy są na usługach tegoż kapitału, sprawił, iż rząd dostaje miejsce w tych mediach.

 120. Wszystkim zainteresowanym danymi na temat strat jakie poniosło państwo Polskie w wyniku złodziejskiej prywatyzacjii , polecam stronę internetową Polskiego Lobby Przemysłowego im Eugeniusz Kwiatkowskiego http://www.plp.info.pl Ps. na stronie PLP znajdują się opracowania i raporty niezależnych od rządu naukowców Zachecam do wnikliwej lektury.Stefan Michał Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 121. Kar said

  re:115

  ..w swietle dzisiejszych wydarzen, jak odnioslaby sie Zoska (zydowka) Gomulkowa i jej tuba W. Gomulka (?) Czy Zoska pozwolilaby wyjsc Gomulce na mownice, stawic otwarcie czola Merkel?

 122. 119.Marucha powiedział/a
  2014-02-14 (piątek) @ 09:45:31
  Re 118:
  Media zostały przejęte niemal w całości przez kapitał zagraniczny, głównie niemiecko-żydowski.
  Fakt, że polskie rządy są na usługach tegoż kapitału, sprawił, iż rząd dostaje miejsce w tych mediach.

  Przecież to jest oczywista oczywistość a lemingi za namową tychże mendiów idą jak te barany do urn wyborczych i głosując na antypolskie partie podtrzymują ten układ rządzący z Magdalenki Tak trzymać lemingi.Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 123. 8.maasteer69 powiedział/a
  2014-01-17 (piątek) @ 20:12:30
  Ja chce bronić Pana Premiera Tuska bo:
  – mamy teraz prawdziwą wolność – możemy pracować aż do 67 lat
  – premier zapewniał że nie trzeba płacić abonamentu RTV
  – specjalnie dla Polaków jego współpracownicy założyli wysoko oprocentowane lokaty Amber G aby emeryci mogli korzystnie ulokować swe wysokie emerytury
  – za jego kadencji wybitny minister MSZ należycie piętnuje ohydny reżim na Białorusi i wspomaga opozycjonistów w Syrii
  – najlepszy minister finansów uczynił z Polski zieloną wyspę
  I czegoż więcej chcieć??

  A wybory wygra AWS
  PO+PiS=AWS bis
  AWS – aby wszystko sp…… c

  Jeśli pan pujdzie na wybory i zagłosuje na AWS bis to pana przepowiednia sie spełni ale może pan poprzec apel Anny walentynowicz i zbojkotowac wybory.Decyzja nalezy wyłącznie do pana Stefan dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

Sorry, the comment form is closed at this time.