Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Janusz Waluś, bohater białej Afryki

Posted by Marucha w dniu 2014-01-27 (Poniedziałek)

Nakładem wydawnictwa Replika ukazała się książka Michała Zichlarza „Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia”. Praca znanego znanego dziennikarz sportowego, publicysty „Faktu” a wcześniej „Gazety Wyborczej”, „Przeglądu Sportowego”, „Dziennika” i „Gościa Niedzielnego”, przybliża dość obiektywnie polskim czytelnikom historie Janusza Walusia. Polaka, który z pobudek antykomunistycznych zabił Chrisa Haniego, lidera Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i jednego z najważniejszych działaczy Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Współczesna Republika Południowej Afryki to kraj sterroryzowany przez kryminalistów i czarnoskórych oprawców. Codziennie ofiarą mordu pada około 50 osób. Od 1994 roku czarnoskórzy oprawcy zabili ponad 300 tys. białych. Jest to przyczyną tłumaczącą dlaczego dziś dla białych w RPA Janusz Waluś jest wciąż bohaterem.

Segregacja rasowa w RPA została wprowadzona w 1905 roku przez Brytyjczyków, siedem lat później w 1912 powstał ANC Afrykański Kongres Narodowy. Od 1948 roku RPA rządziła Partia Narodowa zrzeszająca białych, Burowie wprowadzają politykę apartheidu – zakazane były małżeństwa między rasowe i seks między rasowy.

O przynależności do jakieś rasy decydowali urzędnicy – niektórzy z białych uznawani byli przez urzędników za kolorowych z racji odległego kolorowego przodka. Rząd deportował kolorowych z jednych miejsc na drugie, by biali mieszkali w warunkach separacji rasowej – w wyniku takiej polityki centra miast stały się białe, a kolorowi zamieszkali na prowincji gdzie wcześniej ich przepędzono.

Afryka Południowa była dla białych krajem dobrobytu. Segregacja rasowa stał się podstawą do współpracy RPA z rasistowskim Izraelem. Jednak kolorowi w RPA mieli jednak większe prawa niż Palestyńczycy – mogli tworzyć swój samorząd na terenach bantustanów jakie zamieszkiwali. Suwerenność bantustanów uznawał tylko jeden kraj na ziemi – Izrael.

Od końce lat siedemdziesiątych RPA radykalnie zwalczało lewicowy ekstremizm czarnych – problem był istotny bo na 29 głównych działaczy ANC 24 jednocześnie było działaczami partii komunistycznej. W ramach polityki zwalczania komunizmu powstały nawet tajne szwadrony śmierci skrytobójczo mordujące czarnych działaczy.

Polonia w RPA liczyła 35.000 osób, w tym 10.000 emigrantów z początków lat 80. Emigranci mający poszukiwane w RPA wykształcenie otrzymywali od razu prace i umeblowane domy. Bohater książki „Zabić Haniego…” Janusz Waluś wyemigrował z PRL w 1981 roku, w RPA mieszkał jego ojciec, który w Afryce dorobił się znacznego majątku.

Od połowy lat osiemdziesiątych następowała liberalizacja systemu w RPA. Powstał trzy izbowy parlament – w jednej izbie zasiadali biali, w drugiej czarni, a w trzeciej hindusi. Zalegalizowano działalność czarnych związków zawodowych, zliberalizowano dostęp do pracy dla czarnych, zagwarantowano czarnym takie same pensje za ta samą prace jak białym. Zniesiono zakazy między rasowych małżeństw, seksu, oraz przymus odrębnych hoteli dla białych i kolorowych.

Liberalizacja nie rozwiązywała jednak wszystkich problemów, czarni protestowali przeciw dotykającej ich biedzie i przymusowej nauce burskiego. Między sobą walczyli też czarni przedstawiciele różnych plemion. Władze ANC terrorem wymuszały posłuszeństwo w swoich szeregach – opornych w okrutny sposób mordowano na zlecenie czarnych liderów.

W połowie lat osiemdziesiątych w tajemnicy przed białymi i czarnymi białe władze RPA i czarne ANC rozpoczęły rozmowy o dalszej liberalizacji systemu. W 1990 władze RPA uwolniły wszystkich więźniów politycznych, zezwoliły na działalność wszystkich partii, i umożliwiły powrót emigrantów politycznych do republiki.

W 1982 w rządzącej Partii Narodowej doszło do rozłamu. Powstała przeciwna liberalizacji Partia Konserwatywna. Apartheid popierali też protestanci. Od 1985 roku Waluś wspierał Partie Konserwatywną i Afrykanerski Ruch Oporu – rasistowską organizacje Burów odwołująca się do symboliki kojarzącej się nazizmem. Od 1985 roku Waluś miał też kontakty z wywiadem RPA.

Ofiara Walusia Chris Hani był liderem Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i jednym z najważniejszych działaczy Afrykańskiego Kongresu Narodowego. Hani za młodu był gorliwym katolikiem. Ukończył studia wyższe w RPA. Już jako komunista szkolony był ideologicznie i militarnie w ZSRR, NRD, Wietnamie – komuniści ujęli Haniego brakiem uprzedzeń rasowych. Na emigracji Hani walczył z białymi w Rodezji, siedział w więzieniu w czarnej Botswanie, skonfliktowany był z innymi prominentnymi działaczami Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Zamach dokonany przez Walusia 10 kwietnia 1993 roku oficjalnie miał na celu przerwanie procesu liberalizacji w RPA. W zamachu Walusiowi pomagał Clive Derby-Lewis ważny członek Partii Konserwatywnej. W rzeczywistości zamach był korzystny dla procesu liberalizacji. Mandela wyzwolił się od balastu jakim był ekstremista Hani, co może wskazywać, że za Walusiem stały władze RPA i ANC.

W 1994 w RPA odbyły się pierwsze wolne wybory. ANC zdobyło 63% głosów. Partia Narodowa 20%. 10% Partia Wolności Inkatha. Od 1995 roku w RPA działa Komisja Prawdy i Pojednania. Czarni i biali zbrodniarze gdy wyjawili kulisy swoich zbrodni zyskiwali amnestie. Waluś pomimo, że wyjawił wszystko w 1997 roku dalej jest więziony. Ludzie którzy zabili wielokrotnie więcej osób są już dawno na wolności.

Niewątpliwie wszyscy Polacy powinni włączyć się w akcje pisania listów do władz RPA z żądaniem uwolnienia Walusia, i do władz RP z żądaniem akcji dyplomatycznej na rzecz uwolnienia Walusia.

Jan Bodakowski
http://prawica.net

Komentarzy 14 do “Janusz Waluś, bohater białej Afryki”

 1. Luxeuro said

  „Segregacja rasowa w RPA została wprowadzona w 1905 roku przez Brytyjczyków”
  🙂 Którzy Brytyjczycy ? Coś to przypomina Sowiecki Sojuz i Palestynę.

  Nie zapomnijmy ten aspekt historii Południowej Afryki, bo jest on zawsze w cieniu wydarzeń.

  „Żydowscy imigranci z Niemiec i Holandii przybyli do Cape Town na początku 19 wieku, szukając fortuny i przygody. Niektórzy decydują się dołączyć do Boer na ich zapleczu Wielki Trek do Republiki Południowej Afryki i niektórych wyjazd do Rodezji (obecnie Zimbabwe i Zambia). Żydzi zaczęli budowę infrastruktury handlowej dla rolników Boer i skonfigurować handel stacje w wioskach i na bocznicach kolejowych, które wkrótce stały się lokalne centra biznesowe.System punktowy został ustanowiony przez Żydów w celu finansowania nowych gałęzi przemysłu. W 1840 r. Żydzi rozwinęli transport, łowiectwo i przybrzeżny handel i cukrowe przedsiębiorstwa. Żydzi byli także aktywni w produkcji wina, odzież i stali.”

  „Odkrycie diamentów w 1867 w Kimberly przyciągnęły żydowskich przedsiębiorców i biznesmen z całego świata. Ze względu na rozbudowaną sieć handlu żydowskiego, Żydzi natychmiast zaangażował się w branży diamentowej i kamienie szlachetne, dużo ruchu na północ od Kapsztadu do Johannesburga. Dwie słynne żydowskie RPA przedsiębiorcy byli Barney Barnato i Sammy Marks. Barnato założył kopalnie De Beers Skonsolidowane na polach diamentowych górniczych. W 1897 roku, zmarł w tajemniczych okolicznościach Barnato podczas podróży do Anglii.”

  Wiadomo CO się stało z Barnato. Bracia go po prostu usunęli.

 2. Marek said

  Codziennie ofiarą mordu pada około 50 osób. Od 1994 roku czarnoskórzy oprawcy zabili ponad 3000 białych.
  ………………..
  50ofiar × 365dni x 20lat = 365000
  Autor jest ofiara nowej matury?

  Literówka. Powinno być 300 000. W samym roku 2012 (kiedy liczba zabójstw trochę spadła) dokonano ich 15 609.

 3. Wosiu said

  3. Nie, ty jesteś ofiarą. 3.000 odnosi się tylko do białych, 50 dziennie do wszystkich, głównie czarnych.

 4. Griszka said

  Lepiej pisać od razu do władz RPA. Nasze parchy nie interesują się pomaganiem Polakom.

 5. JO said

  Powinnismy brac przyklad z Walusia

 6. JO said

  Oby dobry Bog dal….

 7. jan said

  http://forumdlazycia.wordpress.com/2013/11/07/nowa-ewangelizacja-pokaz-mody-w-kosciele-sw-floriana-w-naroku-diecezja-opolska-to-nie-jest-zart/

  Przecież są odrębne „Wolne tematy”! – admin

 8. Luxeuro said

  „Janusz Waluś wyemigrował z PRL w 1981 roku”

  „W 1982 w rządzącej Partii Narodowej doszło do rozłamu.”

  „Od 1985 roku Waluś miał też kontakty z wywiadem RPA.”

  „W 1990 władze RPA uwolniły wszystkich więźniów politycznych, zezwoliły na działalność wszystkich partii, i umożliwiły powrót emigrantów politycznych do republiki.”

  Te roki i to co się działo w Polsce są tak podobne że wydaje mi się że te „koncerty” były „komponowane” przez tych samych „twórców”. Czy się mylę ?

  Przypuszczam że biedny Pan Waluś był „podgrzany” emocjonalnie i wysłany na „misje”, ale nie łódką na bramę bo ta pozycja już była zajęta.

 9. Rysio said

  Kali zabić białego to dobrze, biały zabić Kalego to źle.

  http://www.veteranstoday.com/2014/01/17/heart-of-darkness-black-on-white-crime-in-america/

 10. Rysio said

  re 5. No to bierz – broni ci ktoś?

 11. Zerohero said

  http://ajkraad.wix.com/genocide-museum

  ostrzegam: po przewinięciu na prawo widać zdjęcia a na nich spuściznę noblisty Mandeli. Nad obrazkami cytaty z murzyńskich mężów stanu RPA.

  Komenatrz do tekstu Bodakowskiego. Bodakowski słusznie zauważył, że za czasów apartheidu RPA było w cichym sojuszu z Izraelem. Bodakowski nie dodał, że za demontaż władzy białych w RPA odpowiadają „międzynarodowe” siły. Te same siły nadal wspierają Izrael – i chyba wiadomo czemu… Wniosek z tego prosty. O kant d potłuc trele morele o długofalowych profitach ze współpracy z Izraelem. Nie dość, że „sojusz egzotyczny”, to z pewnym nożem w plecy.

 12. Rysio said

  „………Współczesna Republika Południowej Afryki to kraj sterroryzowany przez kryminalistów i czarnoskórych oprawców…………”

  Ani słowa o koszernych, ciekawe dlaczego?

  Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść.

  Biały murzyn zrobił swoje, biały murzyn może odejść.

 13. Fran SA said

  Ad.10
  Zerohero
  Zydy sie jawnie chwala, ze obalily apartheid w Poludniowej Afryce. Teraz i latwiej kontrolowac wydobywanie i handel tzw. blood diamonds’.
  Klopot w tym, ze na razie nie przyszlo im do glowy, zeby obalic aparttheid w Izraelu. Ale tam nie ma kopalni diamentow.

 14. Marek said

  Wosiu powiedział/a
  2014-01-27 (poniedziałek) @ 10:33:49

  3. Nie, ty jesteś ofiarą. 3.000 odnosi się tylko do białych, 50 dziennie do wszystkich, głównie czarnych.
  =====================

  Fakt, ma pan rację:)
  Jednak te 3tys białych ofiar wobec ok 360tys czarnych, to mniej niż 1%.
  Coś tu chyba nadal nie pasuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: