Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kościół katolicki i islam to moralna deska ratunku

Posted by Marucha w dniu 2014-01-27 (Poniedziałek)

Gościu pojechał…

(…)

Rozpoczynając spotkanie, głos zabrał abp Henryk Hoser.

– Każdy Dzień Islamu przybliża nas do coraz większej pewności kroczenia na tej drodze spotkania, dialogu, wzajemnego szacunku i zaufania między wielkimi religiami monoteistycznymi – powiedział. Praski arcybiskup podkreślił także, że religie te charakteryzuje wiara w osobowego Boga, który nazywany jest Bogiem miłości i miłosierdzia. – To bardzo ważne przesłanie dla całej ludzkości, która z jednej strony pretenduje do globalizacji, a z drugiej rozrywana jest konfliktami – powiedział.

(…)

Swoje przemówienie wygłosił także mufti Nedal Abu Tabaq, który starał się pokazać zebranym, że tego typu spotkania, wbrew wielu opiniom – także własnego środowiska – nie są bezcelowe. (…) Mufti zaapelował także, by wspólnie walczyć o moralność.

– Kościół katolicki i Islam to ostatnia deska ratunku dla moralności tego świata. Nie bądźmy obojętni – nawoływał. – Takie spotkania nas zbliżają, okazuje się, że tego co nas łączy jest dużo więcej, niż tego co nas dzieli – powiedział.

Głos zabrał także Abdelkader Khemri, ambasador Algierii, który zaapelował, by wspólnie zwalczać szkodliwe zjawiska tj. islamofobia.

– Zależy nam, żeby ten podział między religiami zasypać, bo w rzeczywistości stanowimy jedno – powiedział. Wyjaśnił także, że terroryzm, kojarzony ze światem muzułmańskim, jest obcy jego zasadom i moralności. – To właśnie my, narody muzułmańskie płacimy najwyższy rachunek – dodał.

(…)

Z kolei prof. Bogusław R. Zagórski snując refleksję na ten sam temat zauważył, że człowiek, ze swej natury ma skłonność, do doszukiwania się wad u innych. Upomniał, że biologiczne odruchy musimy stale edukować. Powołując się na Koran przypomniał, że Bóg stworzył nas różnymi narodami, żebyśmy się między sobą poznali. Zwrócił też uwagę związek między wzajemnym poznaniem się a szacunkiem. – Musimy się poznać, żeby się szanować – powiedział i dodał, że obowiązek ten ciąży na każdym muzułmaninie.

Podczas spotkania odczytano fragmenty Pisma Świętego i Koranu dotyczące edukacji, która ma doprowadzić do większego szacunku między ludźmi.

(…)

Spotkanie miało miejsce w domu parafialnym przy katedrze św. Floriana. Uczestniczyli w nim m.in. duchowni katolicy z abp Henrykiem Hoserem i bp pomocniczym Markiem Solarczykiem, duchowni muzułmańscy m.in. mufti Nedal Abu Tabaq, członkowie Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów, członkowie Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski, ambasadorzy państw muzułmańskich i przedstawiciele ambasad, członkowie Akcji Katolickiej diecezji warszawsko-praskiej.

A teraz wdychamy sole trzeźwiące, budzimy się i wracamy do rzeczywistości:

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! (Koran, 2:191)

Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie. (Koran, 3:28)

Oni knuli podstęp i Bóg knuł podstęp; a Bóg jest najlepszy spośród knujących podstępy. (Koran, 3:54)

Zaprawde, Jezus jest u Boga jak Adam: On stworzył go z prochu, a następnie powiedział do niego: „Bądź!” – i on jest. (Koran, 3:59)

Dlaczego stanowicie dwie partie w odniesieniu do obłudników? Bóg odrzucił ich, bo na to sobie zarobili. Czy wy chcecie poprowadzić drogą prostą tych, których Bóg sprowadził z drogi? Kogo sprowadził z drogi Bóg, dla tego nie znajdziesz żadnej drogi. Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika! (Koran, 4:88n)

[żydzi] ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało (Koran, 4:157)

O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie wiec w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: „Trzy!” Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg-Allah – to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun! (Koran, 4:171)

Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: „Zaprawdę, Bóg – to Mesjasz, syn Marii!” A Mesjasz powiedział: „Synowie Izraela! Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego Pana!” Oto, zaprawdę, kto daje Bogu współtowarzyszy, temu Bóg zabronił wejścia do Ogrodu! Jego miejscem schronienia będzie ogień. A niesprawiedliwi nie będą mieli żadnych pomocników! (Koran, 5:72)

Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: „Zaprawdę, Bóg – to trzeci z trzech!” A nie ma przecież żadnego boga, jak tylko jeden Bóg! A jeśli oni nie zaniechają tego, co mówią, to tych, którzy nie uwierzyli, dotknie kara bolesna. (Koran, 5:73)

Mesjasz, syn Marii, jest tylko posłańcem, tak jak juz przed nim byli posłańcy (Koran, 5:75)

A ci, którzy nie wierzą i za kłamstwo uznają Nasze znaki, będą mieszkańcami ognia piekielnego.(Koran, 5:86)

I oto powiedział Bóg: „O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: „Bierzcie mnie i moja matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?” On powiedział: Chwała Tobie! ” Nie do mnie należy mówić to, do czego nie mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym. Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej. Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte! (Koran, 5:116)

Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! (Koran, 47:4)

Kiedy mu są recytowane Nasze znaki, on mówi: „To są baśnie dawnych przodków!” My napiętnujemy go na ryju! (Koran, Sura 68:15n)

Zaprawdę, ci, którzy nie uwierzą, spośród ludzi Księgi i bałwochwalcy, będą w ogniu Gehenny, gdzie będą przebywać na wieki. Oni są najgorsi ze stworzeń! (Koran, Sura 98:6)

Mów: „On – Bóg Jeden, Bóg Wiekuisty! Nie zrodził i nie został zrodzony! Nikt Jemu nie jest równy! (Koran, 112:1n)

I dla odmiany:

…Królem bądź tych wszystkich, którzy jeszcze błąkają się w ciemnościach pogaństwa albo islamizmu i racz ich przywieść do światła i Królestwa Bożego… (Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, papież Leon XIII)

…Ponieważ bóg Allah jest uznawany i czczony przez mahometan, wyznawców religii muzułmańskiej, zamiast Trójjedynego Boga i wcielenia wiecznego Słowa, tenże Allah nie jest tym samym, kim jest Bóg i Ojciec Jezusa Chrystusa, jedynego Pośrednika między Bogiem a człowiekiem. A zatem muzułmanie i chrześcijanie nie wierzą w tego samego Boga… (homilia obecnego prefekta KNW, Bp Gerharda Ludwiga Müllera, 6.1.2007)

Napisał Dextimus dnia 26.1.14
http://breviarium.blogspot.se

Komentarze 62 do “Kościół katolicki i islam to moralna deska ratunku”

 1. marost said

  Na drzewo!!!! – biskupie – na drzewo!!!! – kurde, oni najmniejszego pojecia nie maja o islamie…. Boze Ty to widzisz? – Oni Cie obrazaja….!!!!

 2. Poszukiwanie wspolnych plaszczyzn pomiedzy Islamem I Chrzescijanstwem jest dla obu stron potrzeba chwili, ale czy jest potrzeba chwili przecietnego zjadacza chleba na Globalnej Wiosce – ziemii?Poszukiwanie wspolnych plaszczyzn I porozumien wymaga doglebnego znania a nie filozoficznych punktow widzenia I wysnuwanych teorii o korzeniach …” gdzies dzwoni dzwon jeno gdzie on? ” ….Bylem wiele razy w wielu islamskich krajch I z bardzo bliska analitycznie przygladalem sie rygorom, uwarunkowaniom, tradycjom jakie Islam narzuca wrecz na styl zycia..
  Osobiscie nie dostrzegam w Islamie tego, co mogloby posluzyc jako wzorzec do propagowania we wspolczesnym swiecie.I w chrzesciajnstwie dzisiaj podawanym wiernym I w Islamie nie moge doszukac sie autentycznego odstapienia od pedu ku dominacji I przestrzeganiu tolerancji. Czym wiec jest I Islam I Chrzescijanstwo? Zrodlem wlasnie nietolerancji, arogancji I szowinizmu. Czy we wspolczesnym swiecie w swietle globalnych zagrozen jest to przecietnemu zjadaczowi chleba potrzebne? UWazam ze absolutnie NIE bo mamy dosc pozareligijnych zrodel konfliktow I wojen I niestety obie religie nie pomagaja w likwidacji tych konfliktow. Popatrzmy co na gruncie Polski zrobil Kosciol Katolicki! Tu chyba szerszy komentarz jest zbyteczny, bo kazdy z dyskutantow moze sobie doskonale wytlumaczyc zakres szkodliwosci I niebezpieczenstwa KK w ksztaltowaniu polskiej rzeczywistosci w kazdym obszarze.

  Niech się Pan stąd wynosi, idioto – admin

 3. Fran SA said

  Nie mam ani odpowiedzi- ani rozwiazania.
  Jedno co umiem, to ze zarowno Kosciol Katolicki jak i Islam, sa jednakowo atakowane.
  Czy ma dojsc do jakiegos ‚ekumenicznego’ porozumienia? Nie wiem i nie bardzo wierze.
  To sa dwie rozne religie, ktorych jedynym wspolnym punktem jest to, ze obie zagrazaja swoim charakterem NWO. Poza tym, nie maja punktow stycznosci.
  I nie mnie sadzic, na ile ten ‚punkt stycznosci’ moze w czymkolwiek pomoc. Nie wiem. Tego nie umiem.

 4. RomanK said

  Bez nerwow…chrzescjianstwo ma Korzenie w wasciwym pniu..a Islam w Chrzecijanstwie tzn we wasciwym pniu tak samo ino jest troszkem dziksza dziczka na szlachetnej galezi…pardon sharit hapleta…
  Niech biskup Hoiser z Muftim dokonaja wyznania Przykazan Noabitow…i niech juz oni powiedza jasno i wyraznie, za sa Noahbitami..posusznemi i pogodzonemi…z losem.BO tzw Ekumenizm jest niczym innym tylko Noahbityzmem w fazie wstepnej:-)))
  Czyli kumbaja wierzta w co chceta! Ale skladki placta kazdy dla swojego klera:-)))

 5. wmin said

  A co na to katolicy ci pomordowani przez islamistow(wyznawcow proroka Mahomyta).Oj biskup Hozer ma u mnie podgorke – chyba jest uny korzenny?

 6. wmin said

  ad 2;tak Judaizm religia tolerancji-facet juz nie smierdzisz ale cuchniesz czosnkiem!!!

 7. wmin said

 8. I to ma niby być jeden z najbardziej konserwatywnych polskich biskupów!

 9. Marucha said

  Re 3:
  Jedno co umiem, to ze zarowno Kosciol Katolicki jak i Islam, sa jednakowo atakowane.

  A mnie się widzi, że w Europie islam jest wręcz faworyzowany kosztem chrześcijaństwa.

 10. marost said

  Tak sie sklada ze znam 5 doroslych osob – intelektualisci, ktore nawrocily sie na katolicyzm.

  Opowiadaja o tym na zywo (w oparciu o to co przezyli) czym jest islam.
  Nie opowiem im o tym co powiedzial biskup: ze deska ratunkowa to chrzescijanstwo albo islam – obojetnie czego „tonacy” sie chwyci…. bo mi wstyd ze to katolicki biskup takie potworne rzeczy opowiada.

  Trzeba posluchac tych ludzi – bo inaczej katolik tego nie zrozumie pod jaka presja zyja muzulmanie i czym sa owoce islamu.

  Presje sa dwie: religijna – reżim alimentaire, vestimentaire, ramadan, obzezanie… NB te dwa pierwsze (rowniez u zydow) zawsze prowadza do gettyzacji – izolacji.

  Ale silniejsza jest presja spoleczna. Rodzina, znajomi nie daja spokoju – wciaz zarzucaja pytaniami (mowa o przypadku gdzie ona Francuska -ojciec mason, matka tez jakas inna?, prof dr fizyki wyszla za Marokanczyka facet tez jakies wyzsze studia – naukowiec) kiedy? , kiedy przejdziesz na islam? – adwokaci radzili: uwazaj, jesli nie bedziesz muzulmanka, gdyby mezowi sie cos stalo, zostaniesz tak jak stoisz – nie nalezy ci sie zaden spadek… ciagla presja.
  W koncu podpisala.. to potem? – ubieraj sie jak muzulmanka… urodzil sie syn… kiedy obrzezanie…, W koncu powiedzialam sobie stop. Zaczelam sie przypatrywac – na ile to bylo w Maroku mozliwe katolikom, czytac…
  To bylo by dlugie opowiadanie – zreszta napisala ksiazke biograficzna: jest osiagalna we Francji „Candide ou pays d’allah”. Maz jest w Maroku, ona z dziecmi w wieku ok 20l mieszka we Francji – cala trojka blisko FSSPX.

  Ludzie – nawroceni na katolicyzm nie maja slow by opisac jakim koszmarem jest zycie w islamie. Przede wszystkim islam nie traktuja jako religie, to jest system polityczny przede wszystkim.
  Dopiero teraz otwieraja im sie oczy na „kult” Boga, ze mozna miec kontakt z Bogiem poprzez Wcielenie II Osoby spotykaja Jezusa – prawdziwego Boga i jednoczesnie prawdziwego czlowieka. Ze Jezus byl ukrzyzowany a nie jak im mowiono ze to byl sobowtor… Ze Trojca Swieta to nie trzech bogow…

  Slowem po tym co wiem o islamie obcujac z muzulmanami i bylymi muzulmanami po tym co powiedzial biskup powiem tak: Hauser byl albo pijany, albo nacpany, albo w seminarium chodzil na wagary….?

  Jak moze katolik rzucac na ratunek topiacemu sie swiatu jako deske ratunkowa islam? skoro poza Kosciolem nie ma zbawienia. Islam ma zupelnie inne cele niz chrzescijanstwo – wrecz przeciwne.

 11. Rysio said

  re 3. „…….Jedno co umiem, to ze zarowno Kosciol Katolicki jak i Islam, sa jednakowo atakowane………..”

  Islam jest atakowany identycznie jak była atakowana komunistyczna lewica za czasów prezia Bolka Wałęsy*.

  🙂

  * Ja dobrze pamiętam jak Bolek wzmacniał lewą nogę?

 12. JO said

  ad.9. Oczywiscie , ze jest Faworyzowany, Islam jako czesc Judaizmu jest wspierany przez Syjonistow. Trzeba WCIAZ Pamietac, ze Ksiezniczka Dajana – zona Nastepcy Do Korony Anglii – Ksiecia Karola byla Zydowka, Ksieze Karol Jest Obrzezany. Obrzezani sa Jego Synowie a napewno ten prawdziwy…pierwszy, ktory Ozenil sie z Zydowka.

  Zreszta Rodzina Habsburgow to rodzina Krzyzacka – To przeciez Prusacy – to przeciez ZYDZI od dziada pradziada i do tego oni Rzadza Anglia.

  To tlumaczy czemu w Anglii i w Niemczech Muzulmanie maja Przywileje , dotacje darmo0we, sieci sklepow, prawa o jakich Katolicy tylko moga marzyc.

  Zydzi na Tronie Piotrowym – Wojtyla i jak si eokazuje Ratzinger i Bondziorno…., ktorzy sympatii do judaizmu NIE UKRYWAJA

  Tylko Debil moze zyc uluda, ze Oni maja dobre intencje, ze sa Katolikami, Anglikami, Niemcami etc, etc, etc…

  Tylko Debil nie widzi, ze jestesmy pod Okupacja i to w Stanie Wijny, tej III Wojny Sw

 13. maurycy said

  Dziwie sie ze to abp Hoser czyni takie pomysly ? czy juz wszyscy w tym Episkopacie zglupieli i zdemoralizowli sie skoro jeden z zacniejszych i madrzejszych firmuje takie pomysly ? Im sie i calkowicie pomieszalo w glowach ! kosciol to nie partia polityczna gdzie mozna prowadzic poltykierstwo i rozne plugaWE UKLADY I UKLADZIKI ! w RELIGJI NIE MA MOWY O ZADNYCH UKLADACH I KOMPROMISACH ! PAN jEZUS ZOSTAWIL DEPOZYT WIARY I MOWIL JESLI CHCESZ… JESLI CHCESZ ….. A JAK NIE .. …MUSISZ ZDECYDOWAC !

 14. marost said

  AD3
  Jedno co umiem, to ze zarowno Kosciol Katolicki jak i Islam, sa jednakowo atakowane.

  Nie chodzil Pan z Hausnerem do tej samej szkoly? – bo jak widac to on tez gada od rzeczy?

  Kosciol atakowany? – przez kogo? – przez ludzi Kosciola!, – kto sprowadzil Kosciol na inne tory? – ludzie Kosciola!
  Islam jest narzedziem w rekach niszczycieli Kosciola.
  Jest wyrazna wspolpraca – Kosciol ustepuje pola islamowi wtulajac sie w objecia zydow… cholera jasna!!!! – co jest grane???? – papiez bierze sobie na nocleg-party zgraje rabinow i organizuja skok na Piusa XII. Beda go „przeswietlac” czy nadaje sie na swietego..?. Bo jesli sie okaze, ze niezbyt bronil zydow? – to swietosc przejdzie mu kolo nosa… normalnie… quenelle!!!

  PS. Muzulmanie z natury nigdy nie podadza reki zydom – to nie w ta strone! Muzulmanie uwazaja, ze zydzi nie uznali ani Mahometa ani „Jezusa syna Maryi” za prorokow – paskudne kreatury….!

 15. marost said

  AD13
  czy juz wszyscy w tym Episkopacie zglupieli i zdemoralizowli sie skoro jeden z zacniejszych i madrzejszych firmuje takie pomysly

  Ryba psuje sie od glowy… Przyklad idzie z gory. Od poczatku pontyfikatu JPII – aktualne … „jaki pan – taki kram”

 16. Nie wiem kogo mam podrozumiewac pod pojecie administracji tego Blogu ale z pewnoscia jest to pewien zafajdany ciec z ktorym nie przypominam sobie zebym razem wodke pil lub co gorsza na jednym gownie sie slizgal. Uzyte pod moim adresem epitety uznaje za wymiot glupoty autora I dlatego – w mysl zasady ustapic miejsca glupszemu – znikam z tego pozal sie Boze Blogu.

 17. marost said

  AD2
  Czym wiec jest I Islam I Chrzescijanstwo? Zrodlem wlasnie nietolerancji, arogancji I szowinizmu

  Ot! psia krew – powiedzial co wiedzial – pewnie to ta sama szkola….

 18. Marucha said

  Re 16:
  Słusznie Pan prawi.
  Nigdy się z Panem nie ślizgałem na jednym gównie. Ja chodziłem na ślizgawkę koło szkoły.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Czosnkiem jedzie na kilometr.
  PS. Ja też lubię czosnek. Jeść. Nie myśleć czosnkiem,

 20. marost said

  Ale bajer….!!!! (awatar spod #17)
  „przecietny Polak, z wyzszym ekonomicznym wyksztalceniem, znajacy biegle kilka jezykow, zonaty,dwoch synow,uwielbiajacy podroze .Poki co bilans 70 krajow swiata ( Europy,obu Ameryk,Azji i Afryki).”

  Ci Polacy to jednak sa…. ??? jesli przecietny ma wyksztalcenie wyzsze i…?, to ci ponad-przecietni, musi ze w lonie matek sa juz geniuszami….??????

 21. Katox said

  Na moim podwórku nie będzie tych morderców z wypranymi mózgami.
  Plują w twarz Angolom, Niemiaszkom, Skandynawom ale nie będą pluć nam Polakom.

  za 23% podatku chyba wystarczy żeby nie wpuszczać skażonego bydła do kraju.
  jak nie wystarczy to se poradzimy.

 22. marta15 said

  wiekszosc komentarzy tutaj to komentarze durnow ,ktorzy NADAL nie lapia , ze przedstawiciele zdradzieckiej sekty watykanskiej ( udajacy Katolikow) beda mowic tak jak im partia (judeo-masonka) kaze .

 23. marta15 said

  tu ciekawe zdarzenie. nie ma przypadkow , sa tylko znaki.

 24. marost said

  AD21
  Katox powiedział/a

  Panie szanowny, dzieki za ten film, nie wiedzialem o jego istnieniu… Przedstawia on pewna (niewielka) ale istotna czesc problemu… dodac mozna wiele – odjac nic a nic.

  Takijja – przykazanie islamskie nakazuje wyznawcom !!! klamstwo w obronie islamu. Kiedys zapytalem znajomego czy wie co to jest? – zaklinal sie ze nie wie i ze ja cos zmyslam…. Pokazalem mu tekst… to przeciez normane nie???? – wy chrzescijanie nie klamiecie by bronic chrzescijanstwa?

  Powiedziala mi znajoma nawrocona na katolicyzm – zycie muzulmanina to zycie ze swiadomoscia, ze ma sie przystawiony noz do plecow … ciagly strach – przed ojcem, bratem, sasiadem. Czy rodzina wie ze pani sie nawrocila? – tylko siostra we Francji ale w Algerii mam ojca i braci – oni nie wiedza…. A jesli sie dowiedza? – jedyna nadzieja w panu Bogu, wierze ze nie pozwoli mi zginac, mam syna, ochrzczony… mam dla kogo zyc. Ale jesli mnie zabija? nie boje sie od kiedy jestem katoliczka.

 25. marost said

  AD21
  Na moim podwórku nie będzie tych morderców z wypranymi mózgami.

  Oni juz sa, i byloby ich juz tyle ile jest w poszczegolnych panstwach Euroraju, gdyby nie warunki socjalne, ktore w Polsce nie sa tak korzystne jak tutaj.
  Po sasiedzku mieszkaja Czeczeni. W jeden z rodzin jest dziewczynka, ktora miala problemy ze sluchem – podobno bomba wybuchnela opodal ich domu. Tu przeszla szczegolowe badania, szereg zabiegow, dostala bardzo kosztowny aparat jezdzi do specjalnej szkoly…. zawozi i przywozi ja…. taksowka, to wszystko na koszt francuskiego podatnika.
  Wielu ich tu jest znajacych jezyk polski. Maja polskie azyle polityczne, ale sa tutaj, by sie min leczyc… zyja z zasilkow.

  Sa to muzulmanie. W rozmowie… chodzilo o dewastowanie mienia, o narzucanie obcych Francuzom obyczajow, kladlem nacisk ze przeciez to jest ich ojczyzna, ziemia ich ojcow, dla mnie Francja jest druga Ojczyzna – z adopcji. Francja mnie przyjela, dala mi pracowac gdy musialem uciekac…. A co to jest Francja? – wykrzykiwal, a co to jest Polska? – jakie to ma znaczenie? islam jest juz wszedzie – to wszystko jest nasze. Ziemia na ktorej modli sie muzulmanin jest ziemia islamska…!

 26. Bolek Banan said

  Krytyczny komentator powiedział/a
  „I to ma niby być jeden z najbardziej konserwatywnych polskich biskupów!”

  Przypominam, że ubiegłoroczne stadionowe spotkanie z ks. Bashoborą, który jeszcze niedawno „wskrzeszał”, a dziś tylko „uzdrawia”, to efekt zaproszenia ze strony KONSERWATYWNEGO abp. Hosera.
  Dzisiejsze napisy na etykietkach są chyba jeszcze bardziej mylące, niż te z dawnych lat, gdy krawat określano jako „zwis męski prosty”!
  Wkrótce mianem konserwatysty będzie obdarzany ten, który nie będzie chciał tańczyć na Mszach kankana!

 27. Do sz. P. Bolka Bonana: Dziękuję za informację o ekscesach, o których, przyznaję dotąd nie wiedziałem. Nie mam żadnych złudzeń, że w Polsce nie ma obecnie żadnego, ale to żadnego prawowiernego biskupa katolickiego. Skąd niby miałby się taki zjawić!

 28. NICK said

  Przeczytałem tylko początek. Bez komentarzy(znaczy – nie czytałem)- Sz.Pp., za co przepraszam ale nie czytając, wiedziałem, że… . Coż… .Niedawno była GRA. Z arybiskupem. Właściwie, różne GRY. Czy, ktokolwiek, spodziewał się… .No właśnie – czego? NORMALNOŚCI ?

 29. odmieniec said

  Po przeczytaniu zajawki zapytam arcypasterza: Czy to ten, pełen miłości Bóg zachęca ich do mordowania Chrześcijan? Czy to ten pełen miłości Bóg nakazuje imamom, aby obiecali raj dla tych, którzy wysadzą się w powietrze, pod drzwiami katolickiego kościoła, czy w drzwiach jakiegoś urzędu? W Polsce poprzekrętowej wzrasta liczba samobójstw, wzrasta liczba za zamarznięć. Już sam nie wiem do czego nasi polscy przywódcy – tak państwowi jak i duchowni – doprowadzą? Ich pomysłowość coraz bardziej czarne widoki, przed moje oczy przywodzi.

 30. Katox said

  W Polsce trzeba być bardzo głupim, aby bezkarnie szczekać jak ten gnojek w Niemczech http://www.youtube.com/watch?v=uxEDI85iXWs&list=UU6-riq3zZKiIqTw71MIGYJg&feature=share&index=5
  Nie ma co liczyć na cud, że przestanie sam skakać skoro publicznie grozi śmiercią.
  Dziwne, że Niemcy nie zamknęli go albo nie zastrzelili na miejscu.

 31. NICK said

  Apel do stałych, aż rzadkich bywalców. No … ( chciałem się rozkręcić) – wracajcie.

 32. NICK said

  Ad.31. miało być: acz.

 33. Rysio said

  re 23. To w Watykanie, nie ma na dachach ptasich snajperów?

 34. Marek said

  marost powiedział/a
  2014-01-27 (poniedziałek) @ 16:56:26

  Ale bajer….!!!! (awatar spod #17)
  “przecietny Polak, z wyzszym ekonomicznym wyksztalceniem, znajacy biegle kilka jezykow, zonaty,dwoch synow,uwielbiajacy podroze .Poki co bilans 70 krajow swiata ( Europy,obu Ameryk,Azji i Afryki).”

  Ci Polacy to jednak sa…. ??? jesli przecietny ma wyksztalcenie wyzsze i…?, to ci ponad-przecietni, musi ze w lonie matek sa juz geniuszami….??????
  ====================
  🙂
  Synuś emigrantów ’68?
  Biedaczek, tuła się po świecie?

 35. marta15 said

  nie ma to jak swoj ze swoim.
  „..Matanky GAVE the Pope an Ida Crown Jewish Academy YARMULKE on behalf of the school and its students along with another book, a collection of essays from Rabbi Aaron Lichtenstein dedicated in memory of his son. Wolkin OFFERED the Pope a BLESING .
  “When [the Pope] SAID , ‘Pray for me,’ that was my cue,” Wolkin said. “I said how honored we were to have this time with him, and then I PRAYED FOR HIM and said, “Y’varech’cha HaShem v’yishm’recha” – may God bless you and protect you.”

  czyz nie wzruszajace??? niejden goj sie z tego taaaak cieszy.

  http://www.mostholyfamilymonastery.com/truthreport/chicago-rabbis-meet-francis-vatican-city/

 36. Mordka Rosenzweig said

  Szanowny pan Fran i pani Marta

  Ja pan Mordka nie chce sie wtracac nie do swoja religia, ale musi bo katolickie goje nie maja pojecia do symbolika z niebios ani symbolika z ich religia.

  Ja pan Mordka muwi, sze komentasz z Wolna Polska jest dusza bzdura i oklamanie.

  Golabki zawsze reprezentuja dobro.

  Jak pan Pius X je wypuscil to wrucily i usiadly na nim.

  Te dwa golabki to reprezentuja katolicyzm i szeszenie pokoju, kture sie wyrwaly z Watykan.

  Zanim cokolwiek mogly zrobic to je dopadly zarloczne i agresywne mewy, kture reprezentuja panuw masonuw.

  Nasza wspaniala rasa jest reprezentowana pszez wrony, kture stoja z tylu i kture napuscily mewy na te dwa golabki.

  Jak mewy nie zrobily dobra robota to nasza rasa (madre wrony) musialy wdac sie do akcja i dokonczyc robota tak sze na szczescie nie bedzie szaden pokuj ani na swiecie ani na Ukraina.

  W neo-Watykanie żydomasońskie gołębie przepędzone | Wolna Polska – Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydomasonskie-golebie-przepedzone-2014-01

 37. Mosiek said

  Troche na temat bylych watkow.
  Ktorys z uczstnikow tego forum podal niedawno cytat jakiegos rosyjskiego oficera wywiadu opisujacy w jaki sposob mozna rozlozyc kraj. Czy mozna prosic o link to pelnego tekstu. Pracuje w duzej amerykanskiej korporacji – ten cytat pasuje jak ulal.
  Z gory dziekuje i pozdrawiam.
  Mosiek

 38. NyndrO said

  Ad 37* To wprawdzie nie cytat,tylko cały wykład,ale może właśnie cytat z tego wykładu miał Pan na myśli.

 39. A-a said

  Żeby ten polski „konserwatywny”episkopat chociaż „Trylogię” przeczytał, to wiedziałby coś na temat „religii pokoju”!

 40. Zbigniew said

  @38

  Świetny wykład, genialny.

 41. NyndrO said

  Ad 40.* Zgadzam się.Prosto, zwięźle i na temat.,A do tego człowiek czuje,że nie jest robiony w konia,bo to wszystko po przemyśleniu jest dość jasne.

 42. marost said

  AD40
  Potwierdzam – daje do myslenia…

 43. Fran SA said

  Pewnie dlatego nie lubimy Palestynczykow, bo to muzulmany. Mimo, ze nie wszyscy.

  Ciagle nie rozumiem dlaczego religie miesza sie z polityka i traktuje jako byle pretekst do konfliktow i awantur..
  Dlatego wszyscy Egipcjanie, Syryjczycy, Persowie, Kurdowie, Libijczycy, Kazachy, Afganowie i Uzbeki sa przeciwko nam – tylko i wylacznie dlatego, ze to muzulmany.

 44. Marucha said

  Re 43:
  1, Palestyńczyków ani nie lubimy, ani lubimy – jedynie konsekwentnie ujmujemy się za nimi,
  2. Gdy muzułmanie siedzą u siebie, nikomu nie przeszkadzają, nie ma żadnych konfliktów ani awantur.
  Sytuacja się zmienia, gdy przyjeżdżają do nas, wprowadzają swoje obyczaje, prawa, święta, zaczynają patrolować ulice itd.
  Czy Pan nie widzi różnicy, czy udaje?

 45. Zbigniew said

  @38, 40, 41, 42

  Łatwo oczywiście znaleźć więcej samemu, nie chcę się narzucać wklejając, a internet bardzo źle mi działa. Fascynujące są jego opowieści, życie zupełnie niezwykłe. Słucham z otwartą buzią, bez oddechu. A przy tym talent wielki do wystąpień, rozmawiania. Sam staram się uczulać na to studentów (chyba z pewnym powodzeniem).

 46. oro said

  Niestety te bzdury już do soboromodlitwy wiernych weszły
  Islam i Katolicyzm mają tego samego Boga…

  Tydzień jedności chrześcijan – okrągłe zdanka, nic i nikogo nie urazić. Nie wspominac że to heretycy i to oni mają wrócić do Kościoła Katolickiego i wtedy to będzie jedność.

  I jeszcze pochwała charyzmatyków protestanckich…

  nadzieja w tym że część ludzi nie słucha kazań…;)

 47. marost said

  AD 43
  Fran SA powiedział/a
  Ciagle nie rozumiem dlaczego religie miesza sie z polityka

  Tylko prosze sie nie gniewac – wszyscy mamy jakies braki wiedzy w tej czy w innej dziedzinie – Pan naprawde niewiele wie o islamie. Sadze to chociazby po powyzszym zdaniu. Bowiem islam TO JEST polityka i to w stopniu w jakim w innych religiach nie wystepuje.
  Islam nie uznaje panstwowosci, a to wynika z tego, ze Koran i towarzyszace mu pisma sa dla muzulmanow konstytucja.

  Mysle, ze to czy lubimy czy nie Palestynczykow czy innych Arabow itp jest sprawa drugorzedna. Problemem jest wlasnie islam.

  W tamtych stronach sa przeciez rowniez chrzescijanie i nie slyszalem by pod ich adresem ktokolwiek stawial zarzuty.

  Kazda religia, ktora narzuca rygory „alimentaire” (co doboru zywnosci), „vestimentaire” sposobu ubierania sie, w kulturze, stosunku do zwierzat, uwarunkowania matrymonialne, materialne, obywatelskie – niemozliwosc asymilacji ze spolecznosciami o innych niz islamska cywilizacjach, wymieniajac chocby tylko te, powoduje natychmiast gettyzacje tej grupy wyznaniowej – niejako automatyczne – sytuuje muzulmanow w innym swiecie…. co gorsza – malo dostepnym lub w ogole przez ludzi z zewnatrz getta.

  Jak mowia ludzie uwolnieni z islamu – zycie w islamie to zycie pod nieustajaca presja spoleczna i religijna, z jedyna pocieszajaca rekompensata pojscie po smierci do raju, ale kluczem do niego moze byc tylko smierc w obronie islamu, smierc za allacha.

  Totez, z chyba niewielkim bledem mozna stwierdzic, ze ci ludzie z natury nie sa zli, jednakze zycie w oderwaniu od innych spolecznosci na skutek rygorow, zakazow pod kara smierci – zycie w gettcie powoduje nasycenie sie wrogoscia do kazdego spoza getta. Bliznim w rozumieniu chrzescijan dla muzulmanow jest jedynie inny muzulmanin. Nie maja w zasadzie zadnego wyboru pod presja, jak tylko poddanstwo „soumission à Dieu” to znaczy „islam”.

 48. marost said

  List otwarty do boga islamu

  Amil Imani

  Wszyscy wiemy, że prawdziwy muzułmanin musi wierzyć w Allaha i uznawać go za jedynego boga, akceptować Mahometa jako ukochanego posłańca Allaha oraz uważać Koran za prawdziwe słowo boże będące idealnym przepisem na życie. Chociaż naprawdę bardzo się starałem, od początku miałem z tym wielki problem.

  W związku z tym postanowiłem napisać list otwarty, w nadziei, że uzyskam odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań.
  Przez całe życie, od pierwszego do ostatniego tchnienia, jesteśmy bezustannie bombardowani nakazami: poddaj się całkowicie Allahowi, módl się o jego pomoc, pozwól by podejmował za ciebie wszystkie decyzje i kierował twoim życiem, nigdy nie pozwalaj sobie na wątpliwości. Są one podszeptami szatana, który robi wszystko, by sprowadzić cię na złą drogę.

  Według nauk islamu Allah odpowiada na błagania i modlitwy, i jedynie do niego powinniśmy modlić się o pomoc we wszystkich sprawach. A zatem postępuję zgodnie z instrukcją. Zanoszę prośbę do Allaha w formie tego listu otwartego, żeby uzyskać odpowiedzi choć na niektóre z licznych, nie dających mi spokoju pytań.

  Dziwny ze mnie muzułmanin. Nie mogę jakoś zaprzestać badania rzeczywistości i nie mogę zgodzić się na to, aby myślały za mnie inne, choćby i boskie osoby. Jeśli Allah ma myśleć i decydować za mnie, po co mi własny mózg? No i proszę – oto właśnie nie zdałem egzaminu, ponieważ nie poddałem się w pełni woli Allaha, a wątpienie oznacza, że nie pokładam w nim całkowitego zaufania.

  Sporą część życia spędziłem na próbach odnalezienia zadowalających odpowiedzi na wiele z moich pytań. Poszukiwałem ich w islamskich pismach i u islamskich autorytetów, jednak bez powodzenia. Odpowiedzi są zagmatwane i niejasne, czasem wręcz sprzeczne ze sobą. Tak więc postanowiłem zadać kilka kłopotliwych pytań w tym liście otwartym do boga islamu, Allaha, mając żarliwą nadzieję na wybawienie od udręki zwątpienia.

  Islamscy uczeni twierdzą, że jesteś Panie niestworzonym stworzycielem. Ciężko mi to zaakceptować. Jestem skończoną istotą i mój rozum nie może pojąć, że coś może powstać z niczego. Jest taka stara śpiewka: „Nic nie bierze się z niczego, nie ma w ogóle takiej możliwości” i ludzie przyjmują to za fakt. Natomiast, jak już mówiłem, my ludzie nie pojmujemy rzeczy wykraczających poza granice naszego skończonego, racjonalnego umysłu. Jakieś dodatkowe wyjaśnienie tej kwestii byłoby niezwykle pomocne.

  Jeśli już jesteśmy przy stworzeniu, nauki islamu głoszą, że stworzyłeś świat wydając polecenie: „Stań się!”. Wszechświat pojawił się w jednej chwili, posłuszny twemu rozkazowi.

  Istnieje wiele różnych poglądów na temat powstania świata, którymi nie chcę zawracać ci głowy. Mimo to zapytam o jedno: przy pomocy prostego polecenia stworzyłeś Panie ten wspaniały wszechświat, a około dwudziestu lat zajęło ci napisanie niedużej księgi zwanej Koranem? Dlaczego trwało to tak długo? Za to pytanie mógłbyś mnie zabić uderzeniem pioruna. Mam jednak nadzieję, że powstrzymasz się i pozwolisz mi kontynuować.

  Mógłbym zatem podpowiedzieć pewne usprawiedliwienie, choć trudno je nazwać przekonywującym dowodem. Może trwało to dwadzieścia lat, ponieważ Mahomet był analfabetą i ciężko mu szło przyswajanie twoich nakazów, nie mówiąc już o dyktowaniu ich skrybie, który miał je spisać. A znalezienie kogoś piśmiennego wśród hordy dzikusów z pewnością nie było łatwym zadaniem.

  Pytanie dodatkowe! Dlaczego najdoskonalsza boska istota, dysponująca wszelkimi mocami, wybrała niepiśmiennego Araba, najemnika bogatej wdowy, na swego posłańca? Nie mogłeś wybrać rabina z pobliskiej Medyny, zoroastryjskiego mobada, chrześcijańskiego kapłana z Mekki, hinduskiego mnicha lub buddyjskiego duchownego? Tacy ludzie lepiej znali się na religii niż Arab, który umiał tylko pędzić wielbłądy.

  Islam ma zazwyczaj jedną odpowiedź na wszelkie pytania: nikt nie ma prawa pytać Allaha o to, co robi. On czyni i nakazuje, co mu się podoba. Ale to nie jest tak naprawdę żadna odpowiedź, tylko wymigiwanie się od odpowiedzi.

  Czy jesteś mężczyzną, o Panie? Przepraszam za osobiste pytanie, ale wiem, że masz wiele do zarzucenia kobietom. Ustaliłeś, że kobieta warta jest połowę mężczyzny. Mężczyźni mają panować nad kobietami i tak dalej. Ja widzę to inaczej.

  Moje długoletnie doświadczenie z kobietami przekonało mnie, że kobiety są tak samo wartościowe jak mężczyźni, jeśli nie lepsze pod wieloma względami. To kobiety dają życie i pielęgnują je. Natomiast mężczyźni od niepamiętnych czasów angażują się w odbieranie życia. Nauka dowodzi, że kobiety mają takie same zdolności i możliwości jak mężczyźni niemal w każdej sferze życia z wyjątkiem dziedzin wymagających użycia brutalnej siły.
  Z kolei maszyny znacznie przewyższają siłą fizyczną mężczyzn, a kobiety potrafią obsługiwać je równie dobrze, jak mężczyźni.

  Czy kobiety są z natury istotami gorszymi i nikczemnymi? Jeśli tak, to dlaczego je takimi stworzyłeś? A może to dzicy, szowinistyczni Arabowie z czasów Mahometa wprowadzili despotyczny i niesprawiedliwy układ między kobietami a mężczyznami, a Mahomet przypieczętował to oszustwo w twoim imieniu?

  Następne pytanie dotyczy roli religii. Wedle mojego ograniczonego zrozumienia główną funkcją religii jest zbliżanie do siebie różnych ludzi i narodów oraz doprowadzenie do pojednania i harmonii. Islam wypada pod tym względem bardzo nędznie. Kiedy Mahomet jeszcze żył, podniósł chciwość, grabieże i waśnie międzyludzkie do rangi cnoty. Głosił przesłanie „my przeciwko nim”, „wierni przeciwko niewiernym”. Po śmierci Mahometa jego wyznawcy zawzięcie i bez litości kontynuowali tę morderczą misję. Jak podsycanie ognia konfliktów może służyć pojednaniu i pokojowi?

  Fakt, że kiedy Mahomet leżał na łożu śmierci, a w tym czasie jego główni uczniowie byli już pilnie zajęci zabijaniem się wzajemnie w dążeniu do władzy i zaszczytów, jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Od tamtej pory islam bez przerwy prowadzi swą morderczą misję przeciwko niewiernym.

  Niezależnie od tego, czy otrzymam odpowiedzi na zadane pytania, będę uparcie zadawał kolejne. Kto wie? Choć to mało prawdopodobne, Allah może uznać za stosowne wysłanie innego archanioła z Koranem, w którym znajdą się odpowiedzi na te i inne pytania. Pamiętajcie, że Allah czyni i nakazuje to, co mu się podoba.
  Tłumaczenie: Rol
  Źródło: http://www.familysecuritymatters.org
  ***
  Amil Imani, Amerykanin pochodzenia irańskiego, jest pisarzem, poetą, satyrykiem, tłumaczem i komentatorem politycznym, często wypowiadającym się na tematy związane z radykalnym islamem.

 49. Mosiek said

  Dziekuje, to jest to!

 50. NyndrO said

  Ad 49.*Ni ma za co.Zrobiłem to z największą przyjemnością.Sczególnie,że Pan Zbiniu jest ukontentowany.

 51. NyndrO said

  * na marginesie…pamiętam,jak niegdyś hasłem reklamowym żydowskiej coca-coli było „to jest to”. To było kupę lat temu prawdopodobnie.I kiedyś pojechałem do Czechosłowacji na zimowe ferie.Poszedłem na basen,a tam na całą ścianę baner : „To je Ono!” . Toć mało bym się nie utopił ze śmichu!

 52. Zbigniew said

  Panie N.

  Jeszcze w październiku mieszkałem w akademiku, moją sąsiadką była przesympatyczna studentka z Jasła. Kiedyś wraca późno po kilkudniowej nieobecności. A ja autentycznie stęskniłem się za nią i zacząłem jej to okazywać (ale nic, nie myślcie za wiele złego, absolutnie w nie w moim stylu). Usłyszałem: panie Zbyszku, niech pan idzie spać… Dopiero następnego dnia mogłem trochę porozmawiać…

 53. NyndrO said

  Hahahahaha 🙂 Pozdrawiam serdecznie. * Generalnie,przedobrzył Pan.A studentka poszła dalej zdawać egzaminy.

 54. NyndrO said

  Hahahaha! Pewnie do reszty Pan posiwiał. Zaskoczony.

 55. Zbigniew said

  A jednak, żeby nie zbaczać. Nadal słucham tego:

 56. NyndrO said

  …*Panie Zbyniu,a był Pan w stanie zasnąć? Czy raczy rozkminka pt. „kurwa,to ja już nie istnieję?” ?

 57. Marucha said

  Re 52:
  No i widzi Pan, jakie są skutki niepotrzebnej szczerości… vide 53, 54, 56…

 58. Zbigniew said

  Marucha,

  Może jestem naiwny, ale nie aż tak… 😉

  Nic to. Powiedział Łomnicki do Basi.

 59. Premizlaus said

 60. Jack Ravenno said

  islam to zwykły satanistyczny wytwór chorego umysłu będący namiastką i ledwie cieniem prawdziwej wiary

 61. marost said

  AD59
  Swietna, trafna i pouczajaca wypowiedz. Ostatnie zdanie o stosunku Kosciola w Polsce do islamu to strzal w 10tke!

 62. NyndrO said

  Ad 58.* Ja nie chciałem Pana obrażać.Tylko się wczułem w Pana sytuację.Albo może w sytuację studentki…. jakiś chłop w nocy w akademiku coś jej okazuje…. 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: