Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Po przemyśle pora na Polskę samą w sobie

Posted by Marucha w dniu 2014-01-27 (Poniedziałek)

Wielu z nas przekonanych jest do liberalnego twierdzenia, iż “kapitał nie ma narodowości”. Sam zawsze odnosiłem się do tej teorii z dystansem, a w miarę poznawania procesów transformacji ustrojowej w krajach Europy Wschodniej, jak i w miarę poznawania historii imperiów, nabrałem przekonania, iż brak tej teorii (bądź brak wiary w jej różne wersje) w dalszej przeszłości umożliwił powstawanie największych i najsilniejszych z państw.

Rotschildowie
Zatem więc Ci, którzy tą teorię w praktyce stosowali, byli też tymi, którzy na każdym polu przegrali. Wszystkie kraje, które kiedykolwiek urosły w siłę, dbały w pierwszej kolejności o swój interes, o własną produkcję, o własne produkty i o swoich własnych wytwórców. Ci, którzy z powodu głupoty swych władz, bądź z powodu jej sabotażu nie dbali o to, zostali prędzej czy później wykupieni, skolonizowani i podbici przez tych, dla których kapitał miał jednak narodowość (podobnie jak mieć mógł też religię, czy stać za określonymi ideami). Do smutnego grona państw, które miast kolonizować zostały same skolonizowane, zalicza się też obecna III Rzeczpospolita Polska.

Ludzie o polsko-brzmiących nazwiskach, a w połowie stanowiący synów i wnuków okupantów, którzy przyjechali do nas na czołgach zza wschodniej granicy zaledwie pół wieku wcześniej, sprawiali jedynie wrażenie, iż proces przekształcania naszego kraju leży w ogóle w rękach Polaków i że to my mamy wpływ na naszą przyszłość. Przecież wtedy nikt nie uwierzyłby jeszcze, że obie strony barykady są po prostu obiema stronami tej samej monety. Wystawiono sztukę teatralną w której wystąpili znani nam dobrze aktorzy z konkurujących wcześniej ze sobą grup, jednak to nie oni napisali scenariusz przedstawienia, ani nie oni dbali o jego odpowiednie oświetlenie czy przebieg. Aktorzy odegrali jedynie swe role, a później zeszli powoli ze sceny. Niektórzy z nich wracali w kolejnych częściach sztuki, często ubrani inaczej i grzmiący całkiem nowo brzmiące kwestie. Pozostawali mimo wszystko nadal aktorami, którzy nie mieli wpływu na przebieg swych ról. Reżyser z kolei skryty w cieniu liczył pieniądze, które zarobił na tej sztuce, a kiedy widzowie siedzieli w teatrze, grabił ich domy i majątki.

Sam proces transformacji ustrojowej i późniejszych reform gospodarczych w naszym kraju był po wielokroć krytycznie opisywany i wskazywano na winne temu osoby. Sama wiedza o tym kim są w rzeczywistości panowie Soros i Sachs (autorzy “Planu Balcerowicza”) oraz jakie interesy reprezentują, sprawia też, iż proces tejże transformacji nie jest już dłużej w naszych oczach winą głupoty władz, bądź ich niedokształcenia ekonomicznego. Znając nazwiska i czyny tychże osób również poza granicami naszego kraju, z całą pewnością wiemy już również, że to co spotkało Polskę po 1989 roku było celowym sabotażem i zdradą wymierzoną w nasz Naród. Przysłużyły się temu czynniki obce, lecz nie mniej posłuszni im pachołkowie wyrośli w polskich domach i w polskich szkołach.

Nie jest wszakże tajemnicą fakt, iż zmorą każdego kolonizowanego kraju nie był oficer o innym kolorze skóry, a osoba wybrana spośród całej reszty, awansowana ponad wszystkich, która dostąpiła zaszczytów nieosiągalnych pozostałym. Starożytna taktyka “dziel i rządź” sprawdza się zawsze i wszędzie, nawet wtedy kiedy trzeba podzielić Naród na 90% niewolników i na 10% strażników tego systemu. Fakt, że jedni strażnicy grają dobrych, a inni złych sprawia tylko to, iż niewolnicy swą złość kierują o na jednych, to na drugich w kompletnie błędnym mniemaniu, iż strażnik ma w ogóle cokolwiek realnego do powiedzenia wobec planów swego mocodawcy.

Mając zatem nakreślony jaśniej obraz reżysera całego przedstawienia jak i występujących osób w tej sztuce, pragnąłbym widowni przedstawić efekt pracy tejże grupy nad tym, by najcenniejsze własności naszego Narodu już nigdy nie były w jego rękach. Oczywiście ku uciesze grupy wierzącej naiwnie w to, że przecież “kapitał nie ma narodowości”.

Największy udział przypadł kolonizatorowi zza zachodniej granicy, Niemcom. W dalszej kolejności byli to kolonizatorzy Francuscy, Amerykańscy, Holenderscy i Brytyjscy. Udział innych nie miał w tym procesie już tak ogromnego znaczenia jak tych kolonizatorów wymienionych wyżej, jednak aby pozostać ścisłym chciałbym zaznaczyć, iż kolonizatorzy Szwedzcy, Duńscy, Austriaccy, Włoscy, czy Norwescy dołożyli swoje, by nasz Naród uczynić wobec nich słabym i bezbronnym.

Oczywiście brzmi tak pół-oficjalna wersja. Jaka jest więc wersja całkowicie nieoficjalna? Iż za tymi często nieistniejącymi podmiotami i rzekomymi właścicielami o dziesiątkach paszportów istnieje bardzo konkretna siatka rodzin i “inwestorów”, których pochodzenie co inteligentniejszym czytelnikom powinno wydawać się już jasne. Śledztwo w każdej z tego typu spraw nie prowadzi nas przecież do Londynu ani do Paryża, lecz do ośrodków finansowej władzy ulokowanej na Wall Street, a dalej w pewnym państewku na Bliskim Wschodzie. Jednym ze wspólników nabywcy polskiej stoczni była między innymi spółka Sapiens, której jednym z właścicieli okazał się były szef Mossadu. Większość tego typu “właścicieli” ma więc zatem przeszłość wojskową i wywiadowczą, często są to sztuczne podmioty otrzymujące finansowanie z największych na świecie korporacji.

Co w pierwszej kolejności przyciągnęło zainteresowanie kolonizatorów? Oczywiście atrakcyjne ceny. Nigdzie indziej łże-władze kraju nie wprowadzały antynarodowych dekretów czy uchwał, które niszczyłby przemysł i wszystkie istniejące zakłady pracy. Rzekome bankructwo wielu z nich było wynikiem niczego innego, a celowego do niego doprowadzenia np. przez bezsensowną politykę antyinflacyjną, jak i poprzez umiejętnie prowadzonej polityki kredytowej. Te właśnie branże poszły niemalże już w całości pod młotek licytatora: chemiczna, meblarska, piwowarska, papiernicza, tekstylna, farmaceutyczna, spożywcza, budowlana, elektroniczna, kopalniana, obronna, transportowa, naftowa i gazowa, metalowa, włókiennicza, hutnicza, energetyczna, telekomunikacyjna i stoczniowa.

Była to własność wspólna całego naszego Narodu. Własność pokoleń, które budowały to bogactwo swą pracą i poświęceniem. Nikt nie miał prawa sprzedawać tego wszystkiego za dwa procent wartości, aby te zakłady natychmiast zamykano, a ludzi z nich zwolniono. Nie jest to prywatyzacja, a bezczelna grabież dokonana za naszym milczącym przyzwoleniem.

Interesujące były w szczególności banki. Dziś Polska ma własnych banków od dwóch do czterech procent, jeśli ta liczba nie jest zawyżona. Jakieś dwadzieścia procent mniej niż Chile, Argentyna, czy pewna część krajów Afryki. Bez własnych banków mogliśmy zatem jedynie marzyć o tym, iż utrzymamy w rękach cokolwiek. Traciliśmy zatem wszystko, po kolei. Zakłady odzieżowe, browary, cukrownie, rzeźnie, firmy budowlane, elektrownie, wodociągi, stocznie, kopalnie, huty, plaże, koleje, zakłady produkcji zbrojeniowej i uzdrowiska itd. Cóż obecnie pozostało? Kilka przedsiębiorstw, do których prywatyzacji przymierza się obecnie rząd Donalda Tuska. Ile z tych sprzedanych za grosze zakładów pracy istnieje po dziś dzień? Czy jest to chociaż liczba dwucyfrowa? Chciałbym w to wierzyć…

Obecnie rząd zdecydował o zamachu na polskie lasy. Jest to krok, który zdecydowanie przekroczył już i tak przesuwaną od ponad dwudziestu lat granicę. Krok, który nie przejął w ogóle tego Narodu, a który świadczy o tym, że lasy, nasze wspólne dobro do którego nie ma prawa ani Donald Tusk, ani Jarosław Kaczyński, ani George Soros, niedługo przestanie istnieć. O ile coś się z tych lasów zachowa, możemy mieć pewność, że uzbrojeni po zęby ochroniarze takich ludzi jak nas na ten teren nie wpuszczą. Przedstawicieli skolonizowanego do cna Narodu, który nawet jedzenie kupuje w sieciach hipermarketów nie odprowadzających ani grosza ze swych zysków do Skarbu Państwa.

Oczywiście jednym z głównych wrogów tak polskiego przemysłu, jak rolnictwa, rybołówstwa czy w ogóle czegokolwiek co polskie była i jest Unia Berlińska, dla niepoznaki zwana Unią Europejską, której niechlubną częścią jesteśmy dzięki podpisowi prezydenta Lecha Kaczyńskiego 13 grudnia 2009, a również wszystkich jej zwolenników i agitatorów od Leszka Millera po Jana Pawła II.

Czy zatem mieliśmy lub mamy do czynienia z masowymi protestami przeciwko Unii w naszym kraju? Nie, wszakże dostaliśmy tyleż od niej pieniędzy! Oczywiście, dostaniemy tylko 80% tej sumy, 35% z tych pieniędzy to sam koszt ich redystrybucji, 10% to koszty dofinansowania, składka członkowska wyniesie 1/3 całości… No cóż, wychodzi 40 miliardów, jakiś tysiąc na głowę. Ale, ale! Co z podatkiem za CO2? Co z niszczeniem naszego rynku idiotycznymi przepisami? Co z całą tą drożyzną i podwyżkami cen? “Co to nas obchodzi? Ja jestem górnikiem. Tak, zlikwidowano 70% kopalni… No dobra, zapłacę więcej za prąd… No ale hej, mamy po tysiączku z Berlina!”

Jakże więc w tej sytuacji traktować niedawne protesty Solidarności? Niegdyś masowy ruch zdradzony przez swoje przywództwo, dziś zdaje się również być prowadzonym przez V kolumnę. Nie można dłużej negocjować, ani wysuwać tak żałosnych postulatów, jak robi się to dziś. Nie można wyleczyć nowotworu aspiryną. Czy zatem zadaniem Solidarności i wspierającego ją PiSu nie jest pomoc w doprowadzeniu do stanu, w którym już nie będzie leśników, kolejarzy, ani górników, którzy mogliby protestować? Gdyż do tego właśnie prowadzi polityka gospodarcza przenajświętszej III Rzeczpospolitej Polskiej. Czy związkowcy zdają się to w ogóle zauważać?

Pozostawiam te pytania bez odpowiedzi.

Miejsca pracy, uzdrowiska, elektrownie, banki czy wodociągi były dopiero początkiem. Od paru lat rząd Donalda Tuska likwiduje szkoły, szpitale czy biblioteki. Niedługo nie tylko nie będzie górników, którzy oprotestowaliby kolejną sprzedaż kopalń. Biorąc pod uwagę obecne statystyki polskiej emigracji i inne czynniki decydujące o zapaści tego kraju jak jego biurokracja, podatki, prawo, brak wojska, przyjaznej obywatelom policji, żałosna edukacja i infrastruktura, wiem już na pewno, że ludzie pracy byli dopiero początkiem.

Przyjdzie taki dzień, kiedy nie będzie już nikogo, aby urządzić jakikolwiek protest. Ziemia za którą przelali krew nasi dziadowie i pradziadowie nie tylko zostanie, a już została oddana bez jednego choćby wystrzału i słowa groźby w ręce najgorszych wrogów Polaków i Słowiańszczyzny. Nie istnieje już Polska, a III RP, groteskowa i niesamodzielna część składowa Unii Berlińskiej. Może więc mamy taką Polskę na jaką sami sobie zasłużyliśmy? Może więc w ogóle nie zasłużyliśmy na nic?

“Kapitał nie ma narodowości”? A Adam Michnik jest bez wątpienia Polakiem.

Robert Grunholz
http://rgrunholz.wordpress.com

Komentarze 23 do “Po przemyśle pora na Polskę samą w sobie”

 1. Zbyszko said

  To prawda, Polacy chyba mają to na co zasłużyli… Pycha Solidarności, plucie na Polskę która ponoc była syfem w porównaniu z fajansem Zachodu, powierzchowna Wiara, bezmyślnośc i brak patriotyzmu, itd, itd… Chyba nie było to miłe Panu Bogu, który zwrócił nam po wielu latacch naszą Ojczyznę… Więc jeżeli Polska, Polacy chcą przeżyc, to… NA KOLANA PRZED PANEM BOGIEM…
  NIE MA INNEJ DROGI…

 2. lolep said

  Ad 1
  Być może my Polacy zasłużyliśmy na to co jest ale z drugiej strony dziękuję Panu Bogu, że urodziłem się tu w Polsce. Gdzie na świecie można znaleźć tyle wewnętrznej wolności, która zawsze wydaje owoce gdy dojrzeje? Kiedy czytam taki artykuł jak ten to dziękuję Panu Bogu za ludzi potrafiących nazwać rzeczy po imieniu, za takich, którzy potrafią powiedzieć „nie” jasno i spokojnie, bez wrzasku wiedząc, że za to mogą zapłacić. Za to, że mimo upadków właśnie w tym kraju pojawia się spokojna, przemyślana determinacja bez egzaltacji. Wtedy dopiero można coś zrobić. Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Włoch w 1990(?) – za H.P -powiedział, że „nie dopuścimy do odnowienia wiary dogmatycznej w Polsce”. Dzisiaj mimo władzy masonerii może powiedzieć: „znowu dzisiaj mi nie wyszło”. Oglądam np. programy czy filmy amerykańskie i co tam jest? Pielęgnowanie uczuć. Nie ma większego idiotyzmu dla poznawania prawdy jak „pielęgnowanie uczuć”, bo to są tylko emocje, za którymi może czaić się kłamstwo. Uczucia nie są złe ale gdy zabraknie prawdy… Dlatego dziękuję, za to, że jestem Polakiem urodzonym tu pośród tej ziemi. A trudności? No cóż… lecz jak tu żyć bez „zdobywania szczytów”?

 3. lolep said

  Ps
  „Moc w słabości się doskonali”.

 4. wiesdomar said

  Ad 1
  To co piszesz i radzisz jest za proste żeby mogło dać upragniony skutek. Oni idą w przeciwnym kierunku z lepszym dla nich sukcesem. Posługują się dziś zorganizowaną precyzyjnie metodą niszczenia narodu od jego podstaw. Oczywiście po wstępnym wymordowaniu nam charyzmatycznych przywódców.

 5. Juziek said

  Żadne wybory, które i tak zostaną zawsze sfałszowane, Polacy bez zrywu nie odzyskają już wolności.

 6. Juziek said

  Obecnie kiedy żydo-mafie zachodnie próbują zniewolić Ukrainę nadeszła dobra pora, by Polacy upomnieli się o swoje!

 7. JO said

  ad.6 . Glupis Pan.

 8. „Kapitał nie ma narodowości” – to prawda. Natomiast już właściciel kapitału narodowość jak najbardziej ma.

 9. Luxeuro said

  Ad. 1 – „plucie na Polskę która ponoc była syfem w porównaniu z fajansem Zachodu”
  Panie Zbyszku, przecież wie Pan jak łatwo dziecko oszukać.

  Dziecko przez długie lata nie ma tych pięknych lakierek do komunii co dostają jego koledzy z Niemiec Zachodnich od ich rodzin. Dziecko widzi kolorowe katalogi ze sklepów Niemiec Zachodnich i myśli „Tam jest raj.”. Takie „dziecko” jest łatwo oszukane i je oszukano. Nie tylko w Polsce !!!

 10. dejpanspokój said

  Do wyliczanki w artykule dodałbym jeszcze jeden „niewidzialny” aspekt: Czy ktoś zastanawiał się przez choćby przez sekundę na co wydawane są pieniądze z UE? Wydane być muszą „bo przecież są nam dane”. Otóż te pieniądze są wydawane na zakupy wszelkiego rodzaju sprzęty, które służą we wszystkich firmach, urzędach itp. Pytam się: Kto te sprzęty produkuje? Mam nadzieję, że dla większości jest to pytanie retoryczne. Ale przeciętny teleKowalski nie ma o tym bladego pojęcia (tzn. nie zastanawiał się nad tym bo po co – debil dzisiejszych czasów)

 11. Rysio said

  Czy kupując chińskie badziewie np. podkoszulki, myślicie o tym, że oddajecie polski kapitał w obce ręce?

  🙂

 12. Alma said

  Doskonały artykuł który do polskich kretynów nie trafi. Oni jusz som jewropejczyki i tyla!

 13. richarda said

  JUDE rauss Poland.W POLSCE ludzie sa totalnie uspienii mamona i pseudo dostatkiem.I to w taki sposob ze Polacy jak glupki albo glaby nie widza ze sa do eksterminacji .Oni wciaz szukaja zlotego cielca (pieniedzy).Tu trzeba czyscic rury topory szable i noze.WLADZA TO TWOJ WROG czlowieku.

 14. dejpanspokój said

  Ad 11. A, czym mam wybór by pomyśleć?

 15. Ad.8

  Ładnie napisane, panie Krzysztofie.

 16. bemek said

  6.
  Nie teraz, bo upomnimy się nie dla siebie.

  8.
  Nie ma, bo to żyd.

 17. Juziek said

  Re. 7:
  O swoje tu w Polsce, anie na Ukrainie jak myślałeś idi-oto!

 18. Mordka Rosenzweig said

  Timeline of the Rothschild family

  http://www.iamthewitness.com/DarylBradfordSmith_Rothschild.htm

  The History of the “Money Changers”

  http://www.iamthewitness.com/books/Andrew.Carrington.Hitchcock/The.History.of.the.Money.Changers.htm

 19. Po przemyśle pora na Polskę samą w sobie
  Posted by Marucha w dniu 2014-01-27 (poniedziałek)

  Wielu z nas przekonanych jest do liberalnego twierdzenia, iż “kapitał nie ma narodowości”. Sam zawsze odnosiłem się do tej teorii z dystansem, a w miarę poznawania procesów transformacji ustrojowej w krajach Europy Wschodniej, jak i w miarę poznawania historii imperiów, nabrałem przekonania, iż brak tej teorii (bądź brak wiary w jej różne wersje) w dalszej przeszłości umożliwił powstawanie największych i najsilniejszych z państw.

  (… dalej następuje kopia artykułu zamieszczonego w gajówce – admin)

 20. SZANOWNI RODACY POLACY !

  Jak czytam komentarze na stronach internetowych na temat sytuacji w Polsce ,to zastanawiam się skąd tyle pesymizmu u moich rodaków. Stawianie sprawy w takim aspekcie, że to już koniec, że nic się nie da zrobić, powoduje, że naprawdę ręce opadają i nie chce się nic robić.
  Nie raz i nie dwa przyszła mi do głowy taka myśl, po co się szarpiesz, ty i inni, a takich w Polsce naprawdę jest wielu. Po co np. pan Kazimierz Świtoń mieszkając najpierw w namiocie, a potem w przyczepie kampingowej, przez niemalże rok , bronił krzyża na żwirowisku w Oświęcimiu. Dla kogo tacy ludzie jak ks Jerzy Popiełuszko i Anna Walentynowicz poświecali swoje życie. Jak my się im odpłacamy?
  Ja już nie mam żalu do młodych którzy nie pamietaja tamtych czasów, ale nie potrafię naprawdę zrozumieć tych, którzy brali udział w budowaniu struktur Solidarności. Wiem my Polacy mamy w sobie coś takiego, że nie lubimy jak nam ktoś nasze błędy wytyka, ale mnie nie zależy na popularności! Mnie zależy na wolnej Polsce i pomyslności JEJ Obywateli.
  To się samo nie dzieje, nikt nam nie odbiera naszych praw do wolności, bez naszego w tym udziału. Podczas spotkań z ludźmi słyszę ciągle to samo: co ja mogę, mój głos nic nie znaczy – to odpowiadam, a czy ty w ogóle chcesz móc coś zrobić? To jest podstawowe pytanie.
  Każdy z nas coś może, tylko wielu w siebie nie wierzy. Każdy z nas ma jeden głos podczas wyborów i niech dobrze się zastanowi, czy w sposób własciwy tym głosem rozporządzał. Od tamtego czasu kiedy ogłoszono oficjalnie w TVP, że w Polsce upadł komunizm, minęło 24 lata. To jest wystarczający czas żeby każdy, kto był uprawniony do głosowania zadał sobie jedno podstawowe pytanie, jak ja głosowałem, na kogo ?
  Nie można za wszystkie nasze nieszczęścia obwiniać tylko polityków, media, obce agentury! Oni za nas nie stawiali X przy nazwiskach na listach wyborczych. To my sami za siebie podejmowaliśmy decyzje na kogo zagłosujemy . A może to my ponosimy odpowiedzialność za to, że po raz kolejny zagłosowalismy za tym samym Tuskiem, który zaczynał w KLD , z której minister Lewandowski prywatyzował nasze zakłady pracy. Kiedy się zorientowali że spada ich popularność w sondażach, to przegrupowali sie do UD , z UD przeszli do AWS, a po upadku AWS-u założyli PO.
  Czy w ciągu 24 lat nikt z wyborców, którzy nadal chodzą na wybory nie zauważył, że to są wciąż wybieranymi ci sami ludzie? To jest wprost niewiarygodne, ile razy można dawać się oszukiwać.
  Jak opowiadam o tym w USA profesorom, z którymi się znam, to z niedowierzaniem kiwają głowami Chciałoby się zawołać na cały głos LUDZIE !!! co się z wami porobiło ? Zatraciliście instynkt samozachowawczy? Nieraz sobie pozwalam zażartować z tej sytuacji i mówię do znajomych, wy tutaj narzekacie, biadolicie na trudne warunki życia, a ONI tam w rządzie, sejmie i senacie nawet nie mają o tym pojecia skoro podczas kolejnych wyborów przychodzicie do urn wyborczych i oddajecie swój głos na tych, na których narzekacie od 20 lat, bo tak to trzeba liczyć.
  Ale to już nie jest śmieszne, to jest żałosne a nawet tragiczne. Czym się kierujecie podejmując decyzję o udziale w wyborach? Czy magia telewizora tak na was działa, że pozbawia was logicznego myslenia? Przecież pies, jak by go ktoś raz uderzył czy rzucił w niego kamieniem, omijał by sprawcę z daleka, a Was biją po kieszeni i jeszcze w Was rzucają ustawami, które nie tylko naruszają wasze podstawowe interesy, ale nawet poniżają Waszą godność! Może wy tego nie czujecie, może nie rozumiecie, a może nie widzicie jacy jesteście upośledzeni? Nie zależy mi na splendorze, zależy mi na wolnej Polsce a Wy swoim postępowaniem przykładacie rękę do jej zniewolenia, do kolejnego rozbioru.
  Przestańcie więc biadolić i powtarzać jeden za drugim, że nic się nie da zrobić Od narzekania i biadolenia jeszcze nikomu się nie poprawiło! TO MY NARÓD jesteśmy właścicielami Polski! Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy o tą Polskę walczyli przelewając krew. Jeśli już nie chcecie zrobić tego dla siebie, to zróbcie to dla nich, w imię pamięci pomordowanych, więzionych, torturowanych, wywożonych do obozów pracy, na Syberię!
  MY spadkobiercy ich poświęcenia dla OJCZYZNY mamy wobec NICH moralny obowiązek przekazania spuścizny naszym dzieciom, wnukom i prawnukom. Co im powiecie jak do końca utracimy naszą niepodległość ? Powiecie im że nie mieliście na to wpływu?
  Przeciez to nie prawda, sami dobrze to wiecie. Zastanówcie się proszę zanim kolejnym razem dacie się namówić księdzu proboszczowi , który w dniu wyborów odczyta wam podczas mszy apel Episkopatu Polski o obowiązku udziału katolików w wyborach. Zapytajcie księdza po mszy, a na kogo mamy głosować? Zobaczycie, co wam odpowie. Ja już to w Polsce testowałem.
  Episkopat Polski (czy jeszcze polski) zdradził nasze ideały w Magdalence za spory kawałek tortu z okrągłego stołu! Teraz odpłaca się temu reżimowi, który orientując się, że nie może już liczyć na polskie wojsko i policję, zabezpiecza się na wypadek buntu na większa skalę i wprowadza ustawę umożliwiającą użycie sił porządkowych z poza terytorium Polski.
  Czy zdajecie sobie sprawę, co to w praktyce oznacza? Ta władza nas zdradziła po raz kolejny. To jest akt naruszenia suwerenności Polski! Na co jeszcze czekacie, aż powstanie kolejna partia złożona z tych samych Tusków, Kaczyńskich, Millerów, Kwaśniewskich, Pawlaków, Palikotów i pozostałych …? Wierzycie, że Ziobro czy Gowin zrobią coś, żeby wam się żyło lepiej. Naprawdę jesteście tacy naiwni? Zwracam się do tych wszystkich, którzy przeczytają ten apel, zastanówcie się proszę przed następnymi wyborami do sejmu w 2015 roku jak się zachować.
  Czy po raz kolejny iść i zagłosować na tych OSZUSTÓW, czy upomnieć się o godność, którą wam odbierają i odmówić władzy posłuszeństwa zostając w domu.
  ONI SIĘ SAMI NIE WYBIORĄ. Gdyby mogli się sami wybrać, to nie organizowali by igrzyska wyborczego za wasze pieniądze (setki milonów zł)! Zacznijcie się szanować Wasz głos, on jest naprawdę ważny nawet kiedy nie weźmiecie udziału w wyborach. Niech sobie policzą ilu Polaków z 30 milionów uprawnionych do głosowania ma jeszcze do nich zaufanie.
  Im niższa będzie frekwencja wyborcza, tym lepiej dla Was. Co macie do stracenia? Przez 24 lata chodziliście na wybory i Wasze niezadowolenie wzrasta. Spróbujcie chociaż raz postąpić inaczej niż do tej pory, a ja Wam gwarantuję, że nie pożałujecie!
  Władza tylko wtedy ustępuje społeczeństwu, kiedy widzi, że to społeczeństwo potrafi się zorganizować w buncie przeciwko tej władzy! I niech mi nikt nie mówi, że należy się zorganizować i iść na wybory. Według tej partyjnej ordynacji my społeczeństwo nie jesteśmy w stanie wygrać z tymi politycznymi OSZUSTAMI. Musimy upomnieć się o JOW i prawo do obligatoryjnego referendum ogólnopolskiego.
  Dopóki będziecie chodzili na wybory, dopóty nic się nie zmieni! Dlatego zastanówcie się dobrze i poprzyjcie apel wielkiej patriotki – matki Solidarności śp. pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów!
  Pani Ania napisała ten apel w 2001 roku, ale on nie stracił nic na aktualności. Wręcz przeciwnie, dzisiaj jest jeszcze bardziej na czasie, niż wtedy kiedy go pani Ania pisała. Jeszcze jest czas, ale potem może być już za późno!
  Pozdrawiam wszystkich Stefan Michał Dembowski Nowy York .

  PS
  Apel znajduje się na stronie internetowej http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com/ Zapraszam państwa do dyskusji

 21. grab said

  JO , fantastyczna okazja , nie wykorzystasz ? po co ? możesz się wywyższyć ! ludzie przecież … wiesz trzeba ich sobie urobić ! Tyś nasz pan ! / może się …mylę ? / Wal śmiało , / gramatykę masz opanowaną : perfekt ! ludzie niekoniecznie ?!

 22. grab said

  Ku chwale ojczyzny , czy nie warto ? Więc , nie przepychajmy się przed siebie bo i po co myśmy są i tak najlepsi ku chwale ojczyzny / tej lepszej , tak ! tej lepszej ! Polak to brzmi DUMNIE ! No niestety nie inaczej ! A co jest to każdy wie ? Polak jest …

 23. Marucha said

  Re 21, 22:
  Nie wiem, o co Panu chodzi, co Pan chce powiedzieć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: