Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Coraz bliżej Banderlandu?

Posted by Marucha w dniu 2014-01-30 (Czwartek)

Rak na ciele Ukrainy

Jeśli nic się nie zmieni – to milowymi krokami zbliżamy się do oddzielenia zachodniej Ukrainy od reszty tego państwa. To co zapowiadano już przed laty, na naszych oczach może stać się rzeczywistością. Nie będzie już Wielkiej Ukrainy – będzie strzęp państwa na zachodzie, rządzony niepodzielnie przez posbanderowców różnych odcieni i Ukraina wschodnia, szybko integrująca się z Rosją.

Takie mogą być konsekwencje eskalacji napięcia, z jakim mamy obecnie do czynienia. Nie do końca wiadomo, kto ku temu steruje – czy władze w Kijowie mające dosyć współżycia w jednym państwie z banderowcami realizującymi strategiczne cele Zachodu, czy sami banderowcy, którzy wiedzą, że całej Ukrainy nie połkną, więc lepiej mieć niepodzielną władzę na skrawku jej terytorium.

Taka perspektywa raczej nie niepokoi naszych „elit” i mediów. Bezkrytyczna akceptacja dla banderowców realizujących na Ukrainie wariant siłowy – jest doprawdy czymś zdumiewającym. Z reguły media i politycy w ogóle przemilczają fakt podstawowy – na placu boju w Kijowie pozostali już wyłącznie banderowcy ze „Swobody” i UNA-UNSO, nie ma tam już roześmianych młodych dziewcząt z flagami Unii Europejskiej, nie ma atmosfery pikniku, jest tylko czarno-czerwona bojówka.

A mimo to Adama Michnik, wróg wszystkich nacjonalizmów, razem z Bronisławem Wildsteinem – wykrzykuje „jesteśmy z wami”, a aktywista Związku Ukraińców w Polsce, nawiązującego do tradycji Bandery, Mirosław Czech, zachwyca się Siczą otoczoną przez wrogie armie.

A niegdyś rządowy dziennik „Rzeczpospolita”, piórem Andrzeja Talagi obwieszcza: „Czarno-czerwona flaga oraz dawne OUN-owskie hasła przeszły przewartościowanie. Nie są już symbolem szowinizmu, ale tożsamości oraz dumy ukraińskiej, walki o suwerenność Ukrainy zagrożoną uleganiem przez rząd Janukowycza naciskom rosyjskim”.

Zaiste, granice głupoty politycznej, granice choroby na Moskala, irracjonalnego mesjanizmu politycznego – są u nas nieograniczone. Nie ma to nic wspólnego z polskim interesem narodowym i interesem państwa polskiego, wie o tym coraz więcej Polaków. Tyle tylko, że w wyniku blokady medialnej i szantażu mają zamknięte usta.

Na trasie do Lwowa neobanderowcy zatrzymali polski rejsowy autokar do Lwowa i zmuszali pasażerów do wykrzykiwania „Sława Ukrainie, hierojam sława”.

„Nasi” politycy wykrzykują to niemal codziennie bez przymuszania.

Jan Engelgard
http://kronikanarodowa.pl

Komentarzy 58 do “Coraz bliżej Banderlandu?”

 1. Inkwizytor said

  Przypominam, że banderścierwaki żądaja od Polski 19 południowo-wschodnich powiatów. Znając sprzedajne polskojęzyczne K*RWY ze wszystkich partii w Polsce nie wykluczam iż po oddzieleniu się banderowskiego g*wna od Ukrainy za jakiś czas w tych powiatach zostanie przeprowadzone referendum w którym mieszkańcy opowiedzą się może za banderlandem. W połowie lutego będe we Lwowie, zobaczę jak się tam przedstawia sytuacja

 2. Iceberg said

  Adama Michnik, wróg wszystkich nacjonalizmów, razem z Bronisławem Wildsteinem – wykrzykuje „jesteśmy z wami” … Wszystko się jak najbardziej zgadza …. „Swoboda” i „UNA-UNSO” to tylko przykrywka, a pod nią wiszą euroPEJSKI.

 3. JO said

  Najgorszy wariant z mozliwych

 4. maurycy said

  Poparcie dla bandrowcow czyms zdumiewajacym ? Absurd rzadzace kanale absolutnie zdecydowanie i totalnie nie kieruja sie interesami panstwa polskiego ! Przeciez Polska nie posiada MSZ ! Cale ten MSZ to bandziory z zydokomuny gdzie dobor jest rasistowski icie hitlerowski ,Zyd do roboty, Polak won smieciu ! Gdy parchy z PIS rzadzily ta sytuacja sie nie zmienila ,zreszta do dzis parchy z PIS popieraja goraco bandytow UPA !

 5. błysk said

  Sadzę,że scenariusz podziału Ukrainy na dwa trzy państwa byłby chyba pożądany.Zachodnia Ukraina bez bogactw naturalnych ,rządzona przez banderowców byłaby izolowana przez wszystkich logicznie myślących .Mielibyśmy dostęp do Polaków na Ukrainie i do Lwowa ,oczywiście pod warunkiem przyjęcia tej części Ukrainy do UE. Od żywotności polskiej polityki zależałoby uporanie się z rządami banderowców. Jedyne niebezpieczeństwo widzę w zalewaniu na przez emigracje Ukraińców.

 6. 25godzina said

  @JO Niekoniecznie. Rozczarowanie UE (po chwilowej euforii) przyszłoby na Ukrainie momentalnie, bo oddaliby wszystko a nie dostali nic (może trochę dopłat). Zaczęliby ruszać na Wschód. Rak ukraiński jest zdiagnozowany, jeśli to samo stałby się z rakiem polskim to byłaby szansa pozbyć się tego ścierwa raz na zawsze.

  Mniej dzieci w Polsce rodziło się tylko podczas wojny. Jeśli nie będzie RADYKALNEJ zmiany (w zasadzie budowy zupełnie nowych struktur państwa, przyjęcie nowej konstytucji, wymiana 100% tzw klasy politycznej i urzędniczej itd itp) to Polacy jako naród są w tym momencie historią, a przy okazji pośmiewiskiem i ugorem do zaorania.

 7. Luxeuro said

  Widać jak Niemcy i Żydy przygotowują lonciki do przyszłych „Demokratycznych” Wojen gdy im będzie się palić pod ich dupami w USA lub Francji lub Angolandi itd. Stary stary schemat.
  http://tinyurl.hu/WaRx/

  Ciekawe kiedy oni wyłączą Internet? 🙂

 8. JO said

  ad.6. Banderowskie Panstwo to Panstwo Wojjenne. Naiwnoscia jest sadzic, ze tam Polacy beda miec dostep a Luveralizm Zachodni bedzie Idea. O co to nie, tam zapanuje Neonazizm, tam Ukrainki beda plodzic neonazistow pod wodza zydkow i ich zbroic co roz wysylajac zadania w kierunku polski by ja w Taki sposob Stalmudzic, przejac , zlikwidowac. Od zachodu Prusacy – Zydzi a od Wschody – Zydzi – Ukraincy i tak reka poda reke by zlikwidowac Polske i Polakow.

  Jedyna szansa dla Polski jest przejecie Ukrainy przez Rosje – CALA i przez Rosje likwidacja ZydoDupcow, co jest b proste, ale trzeba to zrobic Sila – pozbywajac sie Zydkow z Koscila Grekokatolickiego a jego samego Likwidujac lub wprowadzajac prawdziwy Grekokatolicyzm – co jest Utopia w dzisiejszych czasach….bo nie ma Katolicyzmu w Watykanie a Bractwo Tego nie przejmie…

 9. Jan said

  Nie wykluczam innego scenariusza. Animatorzy przyszłego rozbioru Polski jak to było przed upadkiem I Rzeczypospolitej muszą mieć wspólników zgodnie ze swą diabelską taktyką. Wtedy Banderland otrzyma południowo-wschodnią część, a, północną – wschodnią
  szczwane Litwiny. Niemcy wtedy dostosują swe granice wschodnie do zapisu swej konstytucji.
  Czytałem gdzieś, jak banderowski pomiot chwalił się porozumieniem z Niemcami o zajęciu południa Polski z Krakowem do granic Śląska.
  A nam zostanie coś jakby Księstwo Warszawskie, praktycznie Judeolandia,
  W obecnej sytuacji ekonomicznej widzę w perspektywie brak szans na dalszą samodzielną egzystencję Polski

 10. Panie Błysku: Pozwolę sobie się z Panem nie zgodzić już to z tego podstawowego powodu, że zbyt blisko mieszkam granice owego potencjalnego „Banderlandu”, i nie chcę zakończyć żywota np. przecięty piłą ręczna na pół. Po drugie, ten „Banderland” wcale nie byłby tak do końca przez wszystkich izolowany. A gdzie największy protektor neobanderowców – USA, a gdzie UE w postaci miejscowej ekspozytury III RP, której zarządcy chcą za wszelką cenę odgrodzić się od Rosji, czym popadnie, choćby rezunami.
  Ja bardzo szanuję red. Engelgarda, i poważam jego opinie, ale ta jest chyba nieco przedwczesna (w każdym bądź razie. oby się nie spełniła). Liczne przesłanki wskazują na to, że Janukowycz ze swoim otoczeniem robi wszystko, aby utrzymać integralność Ukrainy. Choćby dlatego, że linia tego rozłamu może pójść daleko bardziej na Zachód, niż sięga twardy bastion Swobody, a i Rosja może się nie zadowolić w tej sytuacji powolną integracją reszty ukraińskiego terytorium i po prostu bez zbędnej zwłoki anektować najbardziej pożądane kąski, na czele z Krymem i Donbasem, na podstawie zręcznie wyreżyserowanych masowych próśb mieszkańców tych regionów.
  O przyszłości Ukrainy zdecydują, wydaje się, wynik przyszłorocznych (a może przedterminowych)wyborów prezydenckich – który jest trudny do przewidzenia, ale w których akurat Tiahnybok nie ma większych szans niż Janukowycz. Oraz kolejne wybory parlamentarne, za lat, zdaje się, trzy czy trochę ponad dwa. Jeśli Banderland próbowałby się odrywać od reszty państwa na drodze pozakonstytucyjnej, na drodze zwykłej rebelii (czy przeciętni Ukraińcy sami na to pójdą?), to Moskwa tym bardziej będzie miała rozwiązane ręce do opisanych wyżej posunięć. Tak czy inaczej ewentualny rozpad Ukrainy może nastąpić jedynie w konsekwencji tajnych paktów Rosji z UE i USA.
  Michnik z Wildsteinem to oczywiście jedna spółka, mimo że ten drugi próbuje pozować niby na „anty-salonowca”.
  O jego wyczynach na Euromajdanie i jawnym już popieraniu rezunów podstępna metodą próby usypiania czujności polskiej opinii publicznej w tek kwestii m.in. TUTAJ:
  http://piastpolski.pl/readarticle.php?article_id=155

 11. Ad 4: Zyd do roboty, Polak won smieciu !
  ***
  Mój brat ożenił się ze Ślązaczką, Świadczynią Jechnatona czyli Amenhotepa IV. Ciekawiło mnie, SKĄD ONA WIE, że Polacy są ŚMIECIAMI? Jednak Pracować Żydami to jak orać szczurami? czyli że hasło ŻYDY DO ROBOTY pochodzi z antysemickiej jurysdykcji Hitlera, który obciążył Żydów Nakazem Pracy na rzecz Wojennej Gospodarki Rzeszy.
  Nie przeczę, że była to praca niekiedy udana, jak fałszowanie Funtów czy Dolarów, albo praca Żydowskiej Akademii Nauk w Białowieży nad sterowanym radiowo V2, które – gdyby nie znalezienie Próbnej rakiety w Bugu – były w stanie zniszczyć flotę brytyjska i amerykańską.
  Teraz jednak hasło: Żyd, DO ROBOTY; Polak, WON ŚMIECIU zakrawa na przekwalifikowanie Żydogermanii w Pangermanię. Pan był nieślubnym synem Dropi z Wrocławia, który nie spodobał się radzie Starszych, wobec czego ojciec Hermes, co znaczyło Kaszub, zaniósł go na Olimp w Pradze, gdzie się spodobał i został wychowany. Zakochał się jednak w nimfie, która była tak piękna, że Bogowie Olimpijscy zażądali za nią Wybudowania Świątyni, czego Pan dokonał w postaci klasztoru na praskim Brewnowie.
  Świątynia nie spodobała się jednak Bogom, którzy wygnali Pana. Ten udał się do Jeleniowa-Hirsau w Badenii, gdzie – śpiewając o nieszczęśliwej miłości – zbudował kilka kościołów, która zachowały się. Mojry namówiły go jednak, by powrócił do swej matki, gdzie panował Długo i Szczęśliwie. Kazał się pochować w kościele Mariackim I na Wyspie Piaskowej.
  Pan jest też herosem węgierskim i rumuńskim a ja podejrzewam go o budowę zamku I w Budzie.

 12. Marucha said

  Co tam dużo gadać.
  Jakby się nie potoczyły wypadki na Ukrainie, Polska i Polacy jak zwykle dostaną w d@pę.

 13. JO said

  ad.12. Mason Deavis w wychwalanej przez Lemingi Ksiazce „Boze Igrzysko” (jaka cyniczna nazwa – tytul) nazwal Polske Panstwem Przejsciowym. Oczywiscie to byl znak dla Masonerii. Kiedys zadzwonilem do Ministerstwa Edukacji z zapytaniem, czy dalo rekomendacje oficjalna tej ksiazce, ktora widnieje na okladce, ze jest polecana przez Ministerstwo Edukacji Polski – odpowiedz byla NAGATYWNA – ministerstwo nie dalo Rekomendacji a mimo to ta ksiazka podala to – KLAMSTWO

 14. 14. Do Pana Maruchy (kom.12): A to też prawda, niestety, proszę mi wybaczyć to słowo, święta prawda…

 15. JO said

  To co jest niemalze Pewne to to , ze tocza sie „Rozmowy” o Syrie i Ukraine i to widac golym okiem. Czy tak czy sieak bez Zbrojnego Konfliktu NIE obejdzie sie – nie obchodzi sie. Teraz chodzi o jego Skale. Cofac sie juz NIE MA GDZIE. Jezeli Rosja odda choc odrobine Ukrainy czy Syrii, to oznacza, ze Przegrywa, daje sie Nokautowac.

 16. Do JO: Wtedy by się potwierdził ten lansowany przez niektórych publicystów i pisarzy (np. Henryka Pająka) scenariusz, że Putin to jednak najgłębiej zainstalowany agent NWO. Trudno w to uwierzyć, ale wykluczać też przecież całkiem nie można.

 17. Kazik said

  ad. 15 . ma Pan rację , ni szaga nazad , za nami Moskwa . Podskakiwacze mogą się jutro spotkać w jednym worku , bo co za dużo to niezdrowo .

 18. jowram said

  Czy Kaczyński, Kowal, Czarnecki i reszta pajaców, lansująca się na Majdanie, już uzgodniła, czy Kraków zostaje w Polsce, czy też oddajemy go naszym braciom Ukraińcom? Może w ramach ‚odsuwania Moskwy’ w ogóle oddajmy wszystko, co na wschód od Wisły Litwinom, Białorusinom i Ukraińcom? Będzie ‚strefa buforowa’ że hej! Tylko czy nie trzeba będzie zacząć myśleć o buforze między nami, a naszymi nowymi ‚przyjaciółmi’? I co wtedy? Pakujemy się i do Irlandii?

 19. JO said

  ad.16. Nawet najwiekszy Zakonspirowany Agent NOWO Nie moglby pozwolic na przywrocenie PRAWOSLAWIA w Rosji….

 20. Jasiu PUKWATEREK said

  @ W tych okolicznościach przyrody pozostaje nam jedynie wołać nabożnie ,,Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie,, oraz ,,Jarosław Polskie zbaw,,

 21. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/andrij-tarasenko-rzecznik-prawego-sektora-zbrodnia-bandery-na-wolyniu-to-brednia/xjlkx

  no prosze oficjanie juz
  mówia,że Przemyśl powinien wrócic do Ukrainy!!!!!!!!!!!!

 22. Do JO (19): Trochę się nie zrozumieliśmy, albo nie wyraziłem się do końca precyzyjnie. Ja osobiście nie wierzę w tezę stawianą przez H. Pająka, bo brak jej rzeczowych podstaw. Niemniej polityka Putina jest bardzo niejednoznaczna i trudna do rozgryzienia, a w jego otoczeniu nie brak licznych Żydów. Przecież nie jest żadną tajemnicą, że sam Miedwiediew ma matkę Żydówkę. To samo dotyczy licznych obecnych rosyjskich ministrów, a zwłaszcza dziennikarzy, publicystów, ekspertów, i ludzi mediów, a nawet polityka-niby błazna Żyrynowskiego – w pełni tolerowanego przez Kreml itd. A i za samą np. taką Anodinę bym nie ręczył, że nie jest tej samej nacji. W ogólności jest to więc polityka wielkoruska, ale realizowana w dużej mierze rękami żydowskimi. Być może więc W. Putin nie ma pola manewru w tej kwestii, a być może niektórych Żydów pogonił, a z innymi, pokorniejszymi i mądrzejszymi. żyje w swoistej symbiozie. Nie wolno zresztą zapominać, że to oni przecież wynieśli go na tron.

 23. Wosiu said

  Re 21

  Pełen wywiad:

  „Sprawiedliwość nakazywałaby, aby Przemyśl i kilkanaście powiatów wróciły do Ukrainy – mówi Andrij Tarasenko, rzecznik radykalnej organizacji Prawy Sektor, najmocniej zaangażowanej w walki z milicją wokół Majdanu.

  -Dlaczego nad Majdanem łopocą flagi UPA, wiszą portrety Stepana Bandery?

  Andrij Tarasenko: Nasza organizacja, Prawy Sektor, nosi imię Bandery. On jest symbolem rewolucyjnej walki o niepodległość kraju. Gdyby go nie było, nie byłoby Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), a bez OUN nie byłoby dziś niezależnej Ukrainy. Nasz naród przez setki lat żył pod okupacją różnych imperiów i ci, którzy walczyli o wyzwolenie, jednoczyli się wokół wielkich bohaterów: Mazepy, Petlury, Bandery. Tak jest i dziś.

  -Dla mieszkańców wschodniej Ukrainy Bandera to jednak nie bohater, ale zdrajca. Nie lepiej było znaleźć kogoś, kto Ukraińców łączy, a nie dzieli?

  Ukraińców dzieli nie postać Bandery, ale propaganda imperialnej Rosji. Moskwa zawsze działała wedle zasady: dziel i rządź. Dlatego przedstawiała Banderę w negatywnym świetle. Gdyby nie to, Bandera łączyłby dziś wszystkich Ukraińców. Ja sam pochodzę zresztą ze wschodu, a jestem banderowcem.

  -Bandera zainspirował jednak rzeź na Wołyniu, w wyniku której zostało zamordowanych przeszło 100 tys. Polaków. Nie odpowiada więc za ludobójstwo?

  To brednia. Dokładnie śledziłem historię OUN i wiem, że to po prostu nieprawda. Owszem, Bandera zalecał stosowanie radykalnych metod, ale przecież z okupantem należy walczyć wszystkimi metodami. Tym bardziej kiedy ten okupant nie chce opuścić twojej ziemi.

  -Tyle że to były lata wojny, więc Polaków trudno nazwać okupantami.

  Nasz kraj okupowali Niemcy, Polacy, Rumuni, Węgrzy, Rosjanie.

  -Polska jest dziś najważniejszym sojusznikiem Ukrainy w walce o integrację z Europą. Czy z tego punktu widzenia nie jest błędem taktycznym eksponowanie na Majdanie symboli UPA?

  Rozumiem, w czym rzecz, ale my jesteśmy banderowcami i z powodów taktycznych nie możemy się wyrzec naszych przekonań.

  -Obecne granice Ukrainy są sprawiedliwe?

  Nacjonalista to ktoś, kto dąży do zjednoczenia wszystkich ziem etnicznych swojego narodu, tych, gdzie Ukraińcy żyli od tysięcy lat. Inaczej nie można go nazwać nacjonalistą. Po wojnie operacja „Wisła” spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach.

  -Jak chcecie to osiągnąć?

  Metodami dyplomatycznymi. Nie jesteśmy narodem imperialnym, nie sięgamy po cudze ziemie, chcemy jedynie tego, co nasze.

  -Ukraina nie może być jednak w Unii i jednocześnie domagać się zmiany granic.

  Miejsce Ukrainy nie jest w Unii, to byłoby sprzeczne z ideą państwa narodowego. W Polsce też jest zresztą wiele osób niezadowolonych z tego, że struktury ponadnarodowe ograniczają suwerenność państwa.

  -Ukraina nie będzie jednak bezpieczna, balansując między Rosją a zachodnią Europą.

  Dlatego musimy odzyskać broń atomową. Mamy na Ukrainie własnych specjalistów, którzy do tego doprowadzą.

  -Kiedy zakończy się rewolucja 
na Majdanie?

  Wtedy, gdy odejdzie Janukowycz. Aby to osiągnąć, jesteśmy gotowi sięgnąć po wszystkie metody, także te radykalne. Tak jak robił Bandera. Janukowycz rozumie tylko siłę, gdybyśmy już teraz jej nie użyli, nigdy nie podjąłby negocjacji.

  Rzeczpospolita”

 24. Isreal said

  ad22

  dobrze jest przejrzeć na oczy

 25. Filomena said

  @22

  Ten temat byl juz omawiany. Okolicznosci dojscia Putina do wladzy nie sa do konca znane. Jedni uwazaja, ze wstawili go do wladzy zydzi ale sie porzadnie przeliczyli, drudzy uwazaja, ze jeszcze inne czynniki odegraly tu role.

  Oczywiscie, ze w licznych strukturach Rosji siedza jeszcze zydzi. Lata 90 te byl to istny renesans zydostwa w Rosji. Juz w roku 1991 – o ile pamietam -celebrowali Chanuke na Kremlu – co kompletnie rozwscieczylo prawoslawnych. Od agentow Mosadu az sie roilo w Rosji. Po calej Rosji grasowaly rozne sekty.

  Za rzadow Putina wszystko zaczelo sie zmieniac. Zaczela rosnac rola Prawoslawia. Odbudowano i wybudowano 23 tysiace cerkwi. Putin z zydami wojny nie toczyl, bo wiedzial, ze by ja przegral. Putin wzial sie za odbudowe rosyjskiej kultury i cywilizacji, ktorej fundamentem jest chrzescijanska wiara.

  Niczego zydzi sie tak nie boja jak chrzescijanstwa. I tylko chrzecijanstwem mozna ich pokonac. Dlatego przeciw chrzecijanstwu tocza taka walke na calym swiecie

 26. JO said

  Ad.22. Bog I Zla Dzialanie potrafi Uzyc. Badzmy Dobrej mysli, ufajmy Panu Bogu I czlowiekowi Bogobojnemu. A to taki czlowiek, ktory Mowi Bozymi Slowami I czyni jak Suga Bozy.

  Poki co WIELE, Chyba Najwiecej to Putin Pokazal Swiatu Kim Jest Glowa Banstwa Bogobojna. Tyle Ile Cerkwi zostalo odbudowanych I Dusz Przywroconych Bogu Przez dzialania Glowy Panstwa, nie bylo od 100 lat conajmniej.

 27. Kola said

  POLACY do roboty.Zrobmy porzadek nad wisla.JUZ CZAS JUZ CZAS JUZ CZAS.
  BOisz sie? dobrze ale bedziesz gnil w nedzy.?Chcesz tego ?

 28. MatkaPolka said

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html

  UCHALA OUN

   FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990./W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/”Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego – do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza – „Czuprynki” oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, „pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię”. W razie ociągania się stosować nawet „metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz „Wyzwolenia Ukrainy”. Przegranie przez „Ruch” wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.Sprawy polskie:

 29. MatkaPolka said

  http://nie-potepieniuoperacjiwisla.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=123:o-aktualnosci-tzw-uchwaly-krajowego-prowidu-oun-raz-jeszcze&catid=81&Itemid=480

  godne uwagi jak tam żydowski establiszment w polsce spod znaku gazety wyborczej koloru p o pis u sld robisz wszystko aby zlikwidować polska popiera każdego łajdaka zbrodniarza bandytę każdego wroga polski jakie zaślepienie ii ile nienawiści niemcy i ukraińcy mordowali żydów ale to nie ma znaczenia niech nas jeszcze raz zamordują aby tylko polski nie było ileż tym nienawiści michnik uw kaczyńskich komorowskich tusków kwaśniewski tychy resortowych dzieci widać tu chyba najlepiej spadek morderczych instynktów przekazanych na następne pokolenie

 30. Leo said

  Podobno atak na polski autobus to bujda onetu

 31. Jontek said

  Jeszcze nikomu na zdrowie nie wyszło zabieranie się do Polski; kto w to wdepnął drogo za to płacił i tym więcej im dłużej próbował tu zostawać. hycler jeszcze w lutym 1944 roku żałował że nie miał Polaków po swojej stronie. My się mobilizujemy w miarę jak sytuacja staje się trudna 🙂

 32. Griszka said

  @1 No to powodzenia i niech Pan na siebie uważa.

 33. bobola said

  Gdyby Polacy byli rownie aktywni i glosni jak neobanderowcy to Polska inaczej by wygladala. Ukraincy to wilki a porownaniu do polskich pieskow pokojowych (http://bobolowisko.blogspot.com/2014/01/homo-domesticus.html). Ale najprawdopodobniejszy jest taki bieg wydarzen, w ktory wladze Ukrainy oglosza stan wojenny i pojawi sie jakis „mocny czlowiek” – zapewne wojskowy, ktory opanuje sila sytuacje polityczna.

 34. Re: Artykul:
  To oczywiste jest, ze syjonistyczne zydostwo po raz kolejny zamierza utworzyc „burdel-land” wszelkimi sposobami w celu otwarcia (bocznej) bramy do Rosji…
  Ot taka zydowska zemsta..lustrzanie podobna od zemsty na Hiszpanii…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Jack Ravenno said

  W końcu powiem tak… siedzimy, pierdzimy, gadamy i takie tam. Gdy jednak zaczną nas wk…wiać i na nas nastawać – pójdziemy bić i to tak – na śmierć. Niech żyje Polska – śmierć wrogom!

 36. JO said

  ad.33. NeoBanderowcy sa Glosni i Aktywni jak Walesa za Solidsarnosci – i w jednym i w drugim przypadku przyczyna Aktywnosci jest taka sama. Tu njie ma porownania

 37. Gość90 said

  A u mnie na Pomorzu to już od kilkudziesięciu lat Banderland. Człuchów, Bytów itd. to miasta zamieszkane przez plemniki Bohdana Chmielnickiego. A są to ludzie wredni, agresywni i mściwi, którzy bardzo nienawidzą Kościoła.

 38. aa said

  polacy zawsze bredzili o Lwowie wiec obecnie maja okazje zbratac sie z banderowcami w ich kawalku Ukrainy a Polske pozostawic dla tych ktorzy juz beda wiedzieli jak zamienic ja z tego co tzw polacy zrobili po 90 w kraj miodem i mlekiem- jak widac polacy nie potrafia Teraz juz jasno widac-ukraincy nie potrzebuja banderowcow a polacy i owszem wiec prosze bardzo-biezcie i zezryjcie sie jak przed 2 ws

 39. Marucha said

  Re 38:
  Chaos myślowy. Jacy „Polacy” (używamy dużego „P”) chcą się bratać z banderowcami? Może Pan kogoś wymienić?
  I jacy „Polacy” co zrobili z Polską po 1990?

 40. krzysiek kn said

  re :34
  „To oczywiste jest, ze syjonistyczne zydostwo po raz kolejny zamierza utworzyc “burdel-land” wszelkimi sposobami w celu otwarcia (bocznej) bramy do Rosji”

  Kiedyś napisałem tak:
  20.krzysiek kn powiedział/a
  2010-06-18 (piątek) @ 18:32:55
  napieralski,komorowski=rozbiór polski
  kaczyński=wojna z ukrainą =>ME
  Lepper=wojna z ukrainą =<ME lub rozbiór polski

 41. NICK said

  Ad. artykuł.
  Zauważcie Pp. wiele rzeczy.
  Jeden przykład. Podczas zmiany granic administracyjnych Naszego Kraju, wiele lat temu, nie tyle przewidziano co zrealizowano pewne ustalenia. Niemal dokładnie kreśląc „nasze” zachodnie granice – wzdłuż granic (północ, zachód, południe) województw: kujawsko-pomorskiego {pomorze wschodnie i warmia-out}, łódzkiego {wielkopolska-out}, świętokrzyskiego i małopolskiego {górny śląsk-out}.
  Out’y dotyczą naszych ziem przed II W.Światową.
  Nie wymieniam innych granic bo sytuacja jest bardziej dynamiczna.
  A ten podział, zrealizowany przez „polskie rządy”, został ustalony 10 czy 50 lat wcześniej i nie jest to rzecz do dyskusji-kiedy.
  Zatem.
  Skoro ponad nami, od dziesięcioleci, pewne plany są realizowane, to, podobnie, zdajmy sobie sprawę, że dyskusje na temat: jaka część Ukrainy i gdzie się położy it.d., analizy nami rządzących, gender i tysiąca innych. NIE ZMIENIAJĄ odgórnych ZAŁOŻEŃ!
  Oczywiście.
  Mają sens dotychczasowe tematy, dysputy i wnioski. I to też winno być analizowane.
  Lecz.
  Ważniejsze są ANALIZY GLOBALNE.
  A, obecnie NAJWAŻNIEJSZE, NASZE LOKALNE, chyba zwłaszcza z poziomu poniżej powiatu. Dla zwykłego Polaka, który, w znaczącej części klepie biedę, poddaje się, popełnia samobójstwo, zabierają mu dzieci it.d., Wasze dyskusje niewiele wnoszą do tych tematów.
  Na tym poziomie Polska umiera.
  P.S.
  Widzę i wiem. Wielu z Was jest BARDZO inteligentnych, oczytanych, doświadczonych, rozumnych i WIERZĄCYCH.
  Oczekuję Świadectw!
  Mogę aczkolwiek, jak Pp. nie muszę, odezwać sie-dysputować-za dobę.
  To nie wyzwanie, to prośba.

 42. aa said

  polacy rzadzacy tym nieszczesnym krajem po 1990-to oczywiste i ci ktorzy popieraja ich tzn prawdopodobnie wiekszosc gdyz jak to mozliwe aby mimo wszystko-systematyczne niszczenie gospodarki i psychki-ciagle mnieli mandat na to co robia??? pocztaj Marucha oficjalke-i to wlasnie czyta wiekszosc -bedziesz mial odpowiedz. a kto codziennie bredzi o bratach ukraincach-Michnik, Tusk,Pis -otworz oczy. Ja zawsze slyszlem ze Lwow itd itp a Wroclaw, i Zachod-be. Tak w skrocie ale to prawda i nic to nie zmieni-oslepili was nienawiscia do Rosji i rosjan, wbili w durne lby nacjonalizm tak wiec bardzo mozliwe ze taki jest zamysl-zamknac polakow i ukraincow w jeden kociol i niech sie zezra i dadza spokoj reszcie swiata. Zarowno rosjanie jak i niemcy mnieli by z glowy a kraj nadwislanski juz znajdzie gospodarza jak sie nalezy co nie bedzie produkowal zepsutego miesa i innych niejadalnosci i probowal przemycac to do sasiada. Wasz przyszly pisowski rzad juz wyciagnal lapska do banderowcow a co bedzie jak za pare m-cy przejmnie koryto za przyzwolwniem „narodu”??? czyzbys byl slepy Marucha re 39

 43. MatkaPolka said

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=pretensje-terytorialne-banderowcow

  Pretensje terytorialne banderowców

  Nacjonaliści ukraińscy coraz aktywniej występują ze swoimi żądaniami terytorialnymi wobec krajów ościennych. Bohater Ukrainy i syn watażki zbrodniczej UPA Szuchewycza – Jurij oświadczył na mityngu neofaszystów we Lwowie, iż Ukraina ma rozszerzyć własne granice od węgierskiej Tisy i do samego Kaukazu. Dlatego Ukraina ma na wszelkie sposoby zmusić Rosję do oddania etnicznie ukraińskiego regionu Kubań – stwierdził Jurij Szuchewycz. Jego zdaniem kubańscy Kozacy znają swoje pochodzenie i nie utożsamiają się z Rosjanami. Musimy tym Ukraińcom pod rosyjską okupacją pomóc powrócić do Ukrainy razem z żyznymi ziemiami Kubania – zaznaczył Bohater Ukrainy.Wszystkie ziemie etnicznie ukraińskie mają być bezwarunkowo oddane Ukrainie – to dotyczy przede wszystkim Rosji i innych krajów przygranicznych – konkluduje Jurij Szuchewycz.

  Spadkobiercy OUN-UPA na Ukrainie już od dawna żądają przyłączenia do Ukrainy etnicznych (w ich rozumieniu) ziem ukraińskich na terytorium współczesnej Polski – to przede wszystkim przygraniczna Chełmszczyzna, Podlasie, Bieszczady, aż do miasta królewskiego Krakowa.

 44. MatkaPolka said

  Banderowcy tacy silni bo popieraja ich Niemcy

  Szokujace fakty

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=szokujace-fakty

 45. ERROR 404 NSZ said

  Jak was czytam to myślę ,ze albo połowa wąchała klej albo brała jakieś inne gówno….Skrupulatnie rozważacie wątki szlachtowania POLSKI.Kurwa pomijam waszą wyobrażnie, a gdzie PATRIOTYZM,DUMA,HONOR.Czemu nikt z was nie zakłada innego rozwiązania?Zgoda Putina w dybach trzyma Chabad Lubawicz, nie mamy co liczyć na Jankesów ,zgoda, angole się na nas wypną jak zwykle, zgoda…ale czy mamy położyć się pod nóż uprzednio go ostrząc i myjąc dla sprawniejszego patroszenia? NIE i po stokroć NIE.Zawsze w takich chwilach przypomina mi się sekwencja z „Ogniem i Mieczem” gdzie w wojska wychodzące ze Zbaraża uderza nie godzący się na pakta i ugody Bohun. Marzą mi się tacy narwańcy lub inaczej szaleńcy boży którym duma nie pozwala się zeszmacić.Moja szabla jest gotowa a i w potrzebie nie dam się wyprzedzić innym.Głupie i naiwno – spostrzegawcze komentarze do mego wpisu mnie nie ruszają.Za to mogą na mnie liczyć CI dla których POLSKA to nie jest puste słowo…Pozdrawiam Polaków ERROR 404 Białystok.

 46. Marek said

  Panie Error,
  żydzi tylko czekają, aby Polacy i Ukraińcy rzucili się wzajemnie do gardeł. To pewne. Wówczas przyjadą siły unijne pod żydowskim rozkazem i wyłapią wszystkich oszołomów*, osądzą, wrzucą do pierdla na długie lata. Najpierw trzeba odsunąć pasożytów od władzy, przejąć władzę w polskie ręce.

 47. RomanK said

  Bzdury i strachy na Lachy… Podkarpacie polskie nie ma zadnej szansy zeby przejsc do Ukrainy banderowskiej….Dlatego , ze dokonano wymiany ludnosci. To co zostalo to nawet jaby glosowalo nei przekroczy wiecej niz ulamwek procenta. Z tym ze naprawde nawet myslenie o tym to idiortyzm…granica jaka jest zapadla na dlugo…. Wiedza o tym wszyscy dupkowie politykowie , czyli Kurduplacy Siczy Nadwislanskiej:-)))..dlatego znosza sie z Banderowcami marzac o wlaczeniu Wolynia i Galicji do Polski…wtedy rozlezie sie kordon i banderowski pomiot i zaraza,,, TO najgorsza opcja…
  POlska obecna ma najlepsze granice jakie miala kiedykolwiek….
  co z tego..wymiera…w roku 2013 umarlo wiecej ludzi niz urodzilo sie dzieci….
  zycie nie znosi pustek,…

 48. MatkaPolka said

  Polska nie ma szans, aby być pod okupacja niemiecka – przecież wygrała wojnę, była Umowa Poczdamska wg. której żaden Niemiec nie mógł żyć w Polsce.

  UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW – to bzdury
  Majdan to taki wesoły piknik.

  Unia Europejska pod wodza Niemiec i Euro to taki sobie nic nie znaczący wymysł – nawet Irlandczycy, Francuzi i Holendrzy nie dali się na to nabrać.

 49. MatkaPolka said

  Polską rządza patrioci oddani narodowi polskiemu, wybrani uczciwie w wyborach.
  Polska zrobila „skok cywilizacyjny” i Polakom zyje się dostatnio.

 50. Jan Achwile said

  Podzielą się i będą chcieli wschodnich powiatów?
  Hahaha…
  Chcecie być z nami OK chachły? – Lwów wraca.

 51. 25godzina said

 52. NICK said

  Ad. 45.
  Proszę Pana.
  Potrzeba szabelki to już była. Wiele lat temu’
  Teraz szabelką to można pomachać, jak – ogólnie odnosząc – pies ogonem PODKULONYM.
  Praca u podstaw w małych Ojczyznach. Póki jeszcze można… .
  Dlaczego o tym tak mało!?!
  Niedługo: „Bojąc się cienia własnego
  zabiłem kumpla dobrego”

 53. NICK said

  Ad.51. Co ten Piekarczyk p…rzy. Dobrze, że go nie znałem i… nie znam.

 54. ERROR 404 NSZ said

  Ad 52 Od małego byłem uczony w umiejętności fechtunku jak i kaligrafii.Przerzutkę którą Bohun wykazał w rzeczonym wcześniej „Ogniem i mieczem” potrafiłem wykonać bardzo zręcznie w wieku lat 10-u.O Zbarażu nadmieniłem przytomnie gdyż mój ród z owego się wywodzi pieczętujący się Korybutem stąd i genetyczna spuścizna do białej szabelki.Co nie znaczy, że z samopału z dziesięcia kroków w harbuza nie trafię, a jużci.Książka Korbońskiego „Walki uliczne” też mi i mocno w pamięć zapadła, napisałem do społu z przyjacielem dwie pozycje o naturalnym jedzeniu z łąk i lasów, z mokrego drwa na bagniech ogień wskrzeszę.To nie o siebię się zamartwiam, jeno o WAS.Jeżeli zaś chodzi o Małe Ojczyzny to u nas na Podlasiu mamy w tem niemałe sukcesy, które nie chybnie owoc wydadzą.Pozdrawiam ERROR 404 NSZ Białystok.

 55. konfuzjusz said

  W Polsce jak widać znają jedną melodię ukraińską i wszystko co ma zwiazek w Ukrainą śpiewają na jedno kopyto.
  By the way – bardzo polecam na judupie Kubanskij Kazackij Chor.

  Walcz, walcz Ukraino o utworzenie przyczółku Zła na zachodzie.

  Wszystkie klocki w historii świata wskakuja na swoje miejsce. Zło propagowane prze Zło. Nie ma sie czemu dziwic.

  Na tego raka to chyba tylko laserowy skalpel…

 56. NICK said

  Ad. 54.
  Jeżeli tak jak wyżej -chwała!
  Ale – zamartwianie o NAS? Czyli co? MY to nie WY?
  To są pytania.
  Jeżeli mogę zapytać. Jak, praktycznie,wyglądają podlaskie, małe ojczyzny?B. proszę o przykłady. Bo chciałbym – zastosować je u nas. Mam nadzieję.
  A inne, we 52 pytania?
  Uprzejmie proszę.

 57. Do Pana/Pani Matka Polka: (43 i 44) Faktycznie owe publicznie zgłaszane banderowskie roszczenia to objaw jej totalnej głupoty. Ale nie co ironizować – my, Polacy śpimy, i nie i widzę większych nadziei, byśmy się obudzili!

 58. NICK said

  Ad. 57. MatkęPolkę, należy rozumieć i szanować! Zresztą, Pan wie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: