Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  cep o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Maya o Morawiecki: Koronawirus może w…
  Emilian58 o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  JW o Polska wzywa do demilitaryzacj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Tresowanie dla „przełomu”

Posted by Marucha w dniu 2014-01-31 (Piątek)

Orwell_PrawdaNie ma przypadków, są tylko znaki – mawiał nieodżałowanej pamięci ks. Bronisław Bozowski z kościoła Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Skoro tak, to warto zastanowić się, co ma oznaczać, to znaczy – co zapowiada wzmożona aktywność prokuratury i niezawisłych sądów w zwalczaniu tzw. mowy nienawiści?

Na przykład niezawisły sąd w Białymstoku skazał jakiegoś człowieka za wzniesienie okrzyku: „Polska dla Polaków”, a w Lublinie tamtejsza policja utworzyła nawet specjalną grupę do wytropienia osób, które rozwiesiły plakaty uznane za „antysemickie”, zaś tamtejsza prokuratura już wygotowuje surowe akty oskarżenia.

„Wnet się posypią piękne wyroki” – ale co to ma oznaczać? Najwyraźniej w miarę narastania kłopotów finansowych nasi okupanci postanowili nasilić świętą wojnę z „faszyzmem” – zgodnie z naukami wybitnego przywódcy socjalistycznego Józefa Stalina, który w takich sytuacjach zalecał zaostrzenie walki klasowej.

Toteż kiedy przed kilkoma laty pewne środowiska młodzieżowe nabrały wyraźnych cech antysystemowych, nasi okupanci od razu zwietrzyli niebezpieczeństwo, postrzegając z trwogą, że jak tak dalej pójdzie, „to im zdobycze zabrać mogą” – a co to za okupacja bez korzyści? Jak zauważył Janusz Szpotański – „Szmaciak chce władzy nie dla śmiechu, lecz dla bogactwa, dla przepychu; chce mieć tytuły, forsę, włości…”.

A skoro w grę wchodzi stan posiadania, to żarty się kończą i walka klasowa natychmiast nabiera rumieńców. W tej walce zarówno prokuratura, jak i niezawisłe sądy są niezwykle ważnym orężem, ponieważ prześladowaniom politycznym nadają pozory praworządności. Wychodzi to naprzeciw oczekiwaniom władców Europy, którzy jeśli nakazują prześladować, a nawet mordować ludzi, to koniecznie w tzw. majestacie prawa.

Ale wydaje się, że zapobiegliwa troska naszych okupantów o zagwarantowanie sobie korzyści z okupacji kraju nie jest powodem jedynym. Chciałbym przypomnieć, że na początku roku 2011 z inicjatywy Izraela i Agencji Żydowskiej został utworzony projekt HEART, którego celem jest „odzyskiwanie mienia żydowskiego w Europie Środkowej”, również w Polsce. Roszczenia kierowane wobec Polski szacowane są na 60-65 mld dolarów, a nie ulega wątpliwości, że środowisko, które dysponowałoby majątkiem tego rzędu, miałoby nie tylko dominującą pozycję ekonomiczną, ale również – polityczną, ze wszystkimi tego konsekwencjami [Pan Korwin-Mikke wszakże twierdził coś innego – że cała ziemia, powietrze, prasa, wody i przemysł mogą spokojnie być w obcych rękach, byle by władzę sprawował „suweren”. Suweren z gołą dupą. – admin]

W marcu ubiegłego roku delegacja tego zespołu z jego dyrektorem Robertem Brownem bawiła w Polsce, rozmawiając z sześcioma ówczesnymi ministrami rządu premiera Tuska i reprezentantami opozycji parlamentarnej. Próżno było szukać w niezależnych mediach głównego nurtu jakichś informacji na ten temat, więc zaczerpnęliśmy je z wypowiedzi pana Browna dla gazety „The Times of Israel”, gdzie powiedział on również, iż w sprawie wspomnianych roszczeń nastąpił „przełom”. Jaki – tego już nie zdradził, więc nie wiemy nic konkretnego, tym bardziej że minister Sikorski zaprzeczył, by jakikolwiek „przełom” nastąpił.

Nie wypada zatem zaprzeczać, ale niepodobna nie zauważyć, że od tej pory walka z „mową nienawiści” wyraźnie się zaostrzyła, nabierając cech masowej tresury. Nie można zatem wykluczyć, że zaostrzenie walki z „mową nienawiści” ma na celu zastraszenie Polaków, by gdy wspomniana ekonomiczna i polityczna dominacja stanie się faktem, nie odważyli się nawet pisnąć. Warto przypomnieć, że podobną rolę odegrały w swoim czasie „surowe prawa stanu wojennego”, pod których osłoną uwłaszczyła się na państwowym majątku komunistyczna nomenklatura. Ale nie tylko kij jest w robocie, bo uruchomione są również inne instrumenty.

Oto pani dr Alina Cała demaskuje „chrześcijaństwo” jako „źródło antysemityzmu”, a skoro tak, to nie ulega wątpliwości, że trzeba będzie z tym całym chrześcijaństwem zrobić porządek, zaś niezależnie od tego w Muzeum Historii Żydów Polskich projektują wystawienie pomnika ku czci polskich Sprawiedliwych. Pan dr hab. Michał Bilewicz czeka na pomnik z prostym i jasnym napisem: „Tym, którzy pomimo zagrożenia życia oraz bierności i niechęci swoich sąsiadów zdecydowali się na ratowanie polskich Żydów”.

Timeo Danaos et dona ferentes – ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że w ramach aplikowanej naszemu mniej wartościowemu narodowi tubylczemu „pedagogiki wstydu” pan Bilewicz doczeka się nie tylko tego, ale jeszcze wielu innych rzeczy.

Stanisław Michalkiewicz
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 50 do “Tresowanie dla „przełomu””

 1. lopek said

  Czyż nie miał racji St. Michalkiewicz pisząc o chwilowo nieczynnym obozie Auschwitz-Birkenau. Nie dodał tylko, że tym razem obozy będą tylko dla Polaków.

 2. mysterkarnister said

  Nie było tak że ‚prawda’ od zawsze bolała i była niszczona ?..Jakoś nie rozumiem co odkrywczego jest w tym cytacie orwela…mozna by przecież mnożyć w historii polski przypadki kiedy za prawdę ( nawet kropeleczkę ) człowiek był ścinany…
  Poprawił bym orwela i napisał ‚ Prawda to mowa nienawiści w aż tak ateistycznym świecie ‚

  W czasach Orwella to było odkrywcze, przynajmniej sposób sformułowania: krótki, dobitny.
  Admin

 3. EON@O2.PL said

  tO WSZYSTKO JEST WYNIKIEM SZKOLENIA KTÓRE ODBYŁO SIĘ W UB ROKU DLA PROKURATORÓW I SĘDZIÓW. oNI TERAZ JUŻ MUSZĄ-POŻYTECZNI IDIOCI W AKCJI

 4. Dado Grga said

  Ja troche z innej beczki:

  http://www.blogroku.pl/2013/kategorie/blog-zawodowego-antysemity-autora-powiesci-berek-,88x,blog.html

  Zróbmy czerwonym psikusa. To tylko 1,23 zł 😉

 5. DeMolka said

  Niedawno przez ten blog przetoczyła się uczona dyskusja na temat emigracji młodego pokolenia.
  Wśród różnych porad, uwag, tyrad bogoojczyźnianych nie zmieściła się jedna zupełnie podstawowa.
  Otóż młodzi ludzie NIE CHCĄ być obywatelami tego państwa.
  Za kilka lat dostaną (już dostali) inne obywatelstwo i rządząca tu (już w drugim, trzecim pokoleniu) sowiecka soldateska będzie ich mogła cmoknąć w dupę.
  To jest właśnie przyczyną rozdzierania szat zarówno przez tzw. prawicę , a w zasadzie osobników delegowanych do spełniania roli opozycji , jak i przez trzecie, ledwo skryte pokolenie NKWD.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Zaciekawiła mnie ta „sowiecka soldateska” rządząca Polską.
  Kto to zacz? W jaki sposób w Polsce widać wpływy sowieckie?

 7. 25godzina said

  @DeMolka to miała miejsce, ale w przestrzeni pomiędzy twoimi uszami.

 8. DeMolka said

  Panie Marucha, Pan o drogę pyta ?
  To może zerknie pan gdzie pobierała nauki tzw. polska generalicja z panem generałem Dukaczewskim na czele.
  Skąd wywodzi się kadra całego tzw. wojska polskiego.
  Sformułowanie „sowiecka soldateska” jest bardzo łagodne.

  Czy pani wielogodzinna ma coś do powiedzenia ?
  Chyba nie.
  W odróżnieniu od pani mam kontakty z emigracją i to nie tą pracującą „na zmywaku” (na marginesie…ta co „na zmywaku” też pracuje na onym tylko do czasu).
  I wiem doskonale, że wracać nie zamierzają właśnie z tego powodu.
  A to co sobie na ten temat myślą „patrioci” w rodzaju wielogodzinnej jest zupełnie bez znaczenia.

 9. 25godzina said

  @DeMolka – Z jednej strony przekonujesz, że liczy się tylko micha i dlatego ludzie (aktualna emigracja) nie będą wracać, a z drugiej twierdzisz, że za PRL pchali się do żłoba ze względów ideowych (soldateska) – co więcej, że ta ideologia trzyma ich w kupie do dzisiaj. Następnym razem zanim coś nabazgrzesz uzgodnij ze sobą ostateczną wersję.

 10. mysterkarnister said

  Odkrywcze to jest i dziś..dla wielu..co nie świadczy, że ta myśl jest generalnie odkrywcza !
  Ważniejsze po której stronie politycznej jest to ‚wielu’ i czym sie zajmują w swoim kraju, społeczności, mieście, grupie..

 11. 25godzina said

  @Mysterkarnister – Najważniejsza jest wąska elita. Na Ukrainie wojsko właśnie zwróciło się do Janukowycza żeby kończył już te harce i zrobił porządek., a to można rozumieć np jako ultimatum.

  ps
  Np w Polsce było dokładnie odwrotnie – to armia (Wojciech J.) sprzedała naród w niewolę.

 12. DeMolka said

  Właśnie , że NIE liczy się tylko micha.
  Relacje państwo-obywatel dają poza Polską znacznie więcej wolności i klarowności zasad.
  Urzędnicy,sędziowie,”prawo”,prokuratury, wszelkie urzędy itd. nie są poza Polską skażone sowieckością zarówno pod wzgledem tradycji ,ducha jaki personalnie.
  To wszystko ma w Polsce miejsce.
  Oczywiście międzynarodowa komuna ze szkoły Adorno robi co może i gdzie może , ale wciąż daleko jej do niedoścignionego sowieckiego wzorca, z którego wywodzą się „elity” PRLbis.

 13. Marucha said

  Re 8:
  Panie Demolka, Panu się chyba czas gdzieś zatrzymał…

  Obecni wojskowi są wykształceni, owszem, ale zupełnie gdzie indziej, niż w Moskwie.
  Tamta kadra to już przeważnie emeryci. A ci co tuż przed emeryturą, zdążyli się przekwalifikować z soldateski sowieckiej na całkiem inną soldateskę, czego dowodzą np.różne „misje pokojowe” w interesie Izraela i USraela.

  Polska, owszem jest skażona, ale bynajmniej nie jakąś „sowieckością”, ale żyddoeuropejskością.

  Ale cóż, niech Pan „walczy z komuną”. Przy okazji, na Pana miejscu, powalczyłbym także z niewolnictwem w starożytnym Egipcie.

 14. Krzysztof P said

  Ludzie nie są głupcami jeśli chodzi o ICH wlasne dobro ( jakkolwiek postrzegane )?
  Młodzi ktorzy wyjeżdżają g ł o w n i e dla poprawy swojego ( i swojej Rodziny ) BYTU. Państwo urodzenia NIE spełnia kryteriów dla którego mieliby sie poświęcać albowiem to nie ONI, ale państwowość nasza jest CHORA. I jesli się nic nie zmieni – a przecież nawet sie na to nie zanosi, – to mało tych wyjeżdzajacych wogóle p o w r ó c i – bo niby do czego?
  Migracja jest ” wyjściem ” ale takze TRAGEDIĄ osoibistą tych milionów zmuszonych szukać perspektyw rozwoju wśród O B C Y C H.
  Przy największym wysiłku nie mogę dostrzec panoszącej sie komuny pp.Millera, Kwaśniewskiego, Jaruzelskiego.
  Bez trudu dostrzegam arogancję i butę – nowych wlaścicieli – ktorzy Milionową nacją, obsadzili wszystkie kluczowe stanowiska w Polsce.!

 15. MO said

  [Pan Korwin-Mikke wszakże twierdził coś innego – że cała ziemia, powietrze, prasa, wody i przemysł mogą spokojnie być w obcych rękach, byle by władzę sprawował „suweren”. Suweren z gołą dupą. – admin]

  To troche nie tak. Przy obecnej zcentalizowanej, zetatyzowanej gospodarce – faktycznie takibylby efekt, bo taki ustroj pompuje kase od wszystkich do wybranych. Latwiej jest korumpowac, manipulowac garstka urzednikow trzymajacych w swojej garsci taka wladze, niz np 1mln obywateli. Kiedy nie ma takiej pompy, zawsze sie pojawia ludzie wolni z kasa ktorzy beda kontra do takich cwaniakow. Wolni ludzie moga wiecej, a zebracy na panstwowym garnuszku, moga tylko byc zebrakami – z roszczeniami.

  Pan Stanislaw te zdanie kierowal do naszych okupantwo, tlumaczac:
  „Panowie bezpieczniackie watahy, robcie tak dalej to zaraz i was wyslizgaja z posadek tak jak to zrobili na wegrzech”. Przemowil do nich jezykiem jaki oni rozumieja, oni sie tylko boja utraty korzysci majatkowych jakie daje im okupacja.

 16. DeMolka said

  Nie może pan dostrzec ?
  To może ja panu podam np. nazwiska generałów Ludowego Wojska Polskiego , którzy są właścicielami kamienic w centrum Warszawy ?
  Może podam nazwy spółek , w których ich synkowie dzierżą prezesury ?
  A idzie to w dziesiątki, setki obiektów.

 17. 25godzina said

  @DeMolka – W świecie do którego zostaliśmy wciągnięci są metropolie i peryferia. W tym pierwszych żyje się lepiej w tych drugich (do których zalicza się Polska) gorzej. I to wszystko. Peryferia oczywiście rządzących tym światem nie obchodzą, bo niby czemu by miały?

  29 marca na Węgrzech odbędzie się marsz niepodległości i przyjaźni węgiersko-rosyjskiej. Jak myślisz, dlaczego?

 18. Marucha said

  Re 16:
  Jaki wpływ na politykę państwa ma fakt, że emerytowany generał LWP ma na własność kamienicę? Albo działa w jakiejś spółce?
  I co to ma wspólnego z „sowietyzmem”???
  Nic nie ma.
  To jest przecież (prawie) wolnorynkowy kapitalizm, panie Demolka. Gdzie tu komuna?

 19. Marucha said

  Re 15:
  Panie MO,
  W Polsce (i gdzie indziej) jedyni „wolni ludzie z kasą” to na pewno nie Polacy.
  Wykupując polski majątek narodowy – kupują sobie władzę.
  Czego Pan nie rozumie?

 20. MO said

  Re 19:
  A kto im ta kase dal? Wykorzystali to ze ponad 75% wypracowanego dobra idzie do wspolnego worka z ktorego kradnie sie latwo.
  Wykorzystano to ze u nas nawet kurnika juz bez pozwolenia urzednika nie mozna postawic.
  Jesli urzednikowi ktory zarabia 5k PLN da pan wladze nad decyzjami ktore moga komus przyniesc milionowe korzysci, to trudno sie nie spodziewac korupcji.

  Czego Pan nie rozumie? Tego ze ludzie przedewszystkim dbaja o swoje?

 21. DeMolka said

  Panie Marucha,
  Rozumiem, że to jest Pańskie wyznanie wiary.
  No cóż.
  Przynajmniej mamy jasność.

 22. RomanK said

  „Czyż nie miał racji St. Michalkiewicz pisząc” koniec cytaty…..otoz mial, problem z panem Stanislawem jest, ze pomiedzy racja, a jego pisaniem na jej temat -jest co najmniej o 20 lat za pozno,
  Nie zapominajmy, ze pan Stanislaw to zastepca pana Korwina na czele ich ruchu, ktory opowiadal ba przekonal Polakow o tym -ze nie wazne czyje….i przypominanie dzis, ze zimno w gola polska dupe dlatego- ze gola,.bo bez portek…..jest conajmniej moim zdaniem nie na miejscu:-)))
  Emigracja..panie Krzysztofie..(( nazywajac rzeczy po imieniu). ludzi mlodych nasetpuje, bo…to- jak pan pisze- „nasze panstwo”..nie jest wcale nasze i dlatego mlodzi czuja sie lepiej wsrod obcych na ich ziemi- niz bedac traktowani gorzej niz obcy przez wlasnie obcych na ich wlasnej…

 23. Zerohero said

  Demolka to albo

  1) trockista strojący się w antykomunistyczne piórka. Skala z jaką tacy tropią ślady po PRL pozwala odwrócić uwagę od pełzającej globalnej komuny, komisarzy unijnych, zachodniej uczelni na ktrórej kształcił się Pol Pot, otoczenia Obamy, maoizmu Barosso, Wall Street sponsorującej rewolucję bolszewicką…

  albo

  2) człowiek bardzo ograniczony umysłow, ale z ciśnieniem na „misję”.

  Oczywiście zdaję sobie z kompetencji umyłowych trola o nicku Demolka. Odpowiedź proszę traktować jako np. pomoc zainteresowanemu polityką 16 latkowi. Wejdzie taki, poczyta głupoty Demolki i zostanie „antykomunistom”. Gadanie z samym Demolką ma taki sens jak gadanie z polnym kamieniem. Wróć! Kamień przecież nie pie…y takich farmazonów 🙂

  Re 16, Demolka

  Bardzo proszę. Najlepiej jako procent kamienic i PKB ogółem. Blefować każdy potrafi.

  Nikt tu nie neguje skali uwłaszczenia dawnej nomenklatury (w tym tej z LWP), ale zdrowy rozsądek nakazuje zachować umiar w opisywaniu jej roli. Jak co do czego przychodzi, to wielkie firmy wykupuje przecież inwestor z zagranicy. Praktycznie nic nie zostało po starym systemie geopolitycznym i ideologii.

  Polacy uciekają z Polski z przyczyn ekonomicznych, bo Polska jest zachodnią neokolonią, którą wyciska się jak cytrynę. Jedyni więźniowie polityczni III RP to ci oskarżeni o antysemityzm. Syjonizm, antantyzm, UE, NATO, naiwnie pojmowane „otwarcie” – oficjalne doktryny reżimu. Ideologia gejowska, gender, poprawność polityczna – w PRL to tępiono. np. w „seksmisji” padały słowa: „no nie róbicie z nas pederastów”, „cycki sobie cyganie przyprawiasz”? Teraz nie do pomyślenia.

  Dodam przewrotnie…

  Chiny rozwijają się bardzo dynamicznie, a tam stara „soldateska” rządzi niepodzielnie. Białoruś dzięki tej soldatesce błyszczy na tle cywilnej, oligarchicznej Ukrainy. W Rosji soldateskę odepchnęło otoczenie Jelcyna i Rosja o mały włos nie przypłaciła tego rozpadem.

  l najważniejsze na koniec. W każdym kraju panuje pewna oligarchiczna struktura. Czy to Iran, USA, Rosja, Niemcy, Ukraina, Japonia. Tylko człowiek irytująco ogranicozny i naiwny będzie lanswał tezę, że jedynie w III RP (PRL bis czy jak tam zwiecie) i na wschodzie wytworzyły się podobne struktury.

 24. Marucha said

  Re 20:
  Rzeczywiście, zupełnie nie rozumiem, o co Panu chodzi.
  Czy ma Pan na myśli, że wyprzedaż polskiego majątku narodowego w obce ręce jest dobra?
  To Pan chce powiedzieć?
  Więc niech się Pan nie martwi. Prawie wszystko już sprzedano i będzie dobrze.

  A co ma z tym wspólnego stawianie kurnika?

 25. Zerohero said

  PS. za „trockista” rzemawia fakt następujący:

  Pod tekstem lobby żdowskim w Polsce Demolka urządza dyskusję nt. Ludowego Wojska Polskiego. Dużo mamy takich „antykomunistycznych” cwanych gap na prawicy.

 26. Marucha said

  Re 22:
  Panie Romanie, co by nie gadać, liberalizm red. Michalkiewicza nigdy nie wzbijał się na poziom totalnych bzdur, jak w przypadku Janusza Korwina-Mikke. Nigdy np. nie plótł trzy po trzy o jakiejś władzy „suwerena” gołodupca nad miliarderami, będącymi właścicielami Polski.

  Re 23:
  Oczywiście! Skala uwłaszczeń dawnej nomenklatury to małe piffko w porównaniu z zagrabieniem polskiego majątku narodowego przez zagranicznych „inwestorów”, zwłaszcza tych z pewnym niewielkim defektem fizycznym, który im przeszkadza w jedzeniu kotletów wieprzowych.
  Gdzie są banki należące do starej nomenklatury?
  W PRL-u też kradli, ale jakież to były żałosne kradzieże… ktoś sobie willę postawił, samochód kupił…

 27. DeMolka said

  Ad.23.
  Każde państwo ma strukturę.
  Tylko ta struktura powstaje albo +/- w sposób naturalny (lepsi na górze gorsi na dole), a mechanizmy są w sposób naturalny regulowane albo, tak jak w Polsce po 1945 , że na górze, „elitę” stanowią kurwy i złodzieje.
  Z sowieckiego nadania, rekrutowani z najgorszych społecznych dołów, spośród bandytów i marginesu społecznego.
  Wiedząc komu się służy i jakie to ma przełożenie na interes Polski od 1945 roku trzeba było być wyjątkową kanalią aby w tych formacjach upatrywać kariery.
  I tak jest do dziś.
  Nie można być sędzią, prokuratorem, urzędnikiem skarbowym,policjantem etc. nie będąc kurwą.
  Bo nie można zamykać oczu w czasie dokonywania życiowych wyborów komu i czemu będzie się służyć.
  Tak samo jak zapisując się do PZPR opowiadało się po stronie okupanta.
  I tego nie zmieni żadne filozofowanie.

  A młodzi ludzie starym, partyjnym zbukom pokazują wała i wyjeżdżają.
  I dobrze robią.

 28. MO said

  Re 24:
  chcialem powiedziec ze wlasnosc w rekach urzednika to skrajna nieodpowiedzialnosc, powodujaca korupcje, wyprzedaz za grosze, marnotrawstwo. Byl pomysl (podany chyba przez UPR), zeby zamiast sluchac roznych grandziazy finansowych z zachodu (Sachsa np) nawis inflacyjny sciagnac oddajac polakom wlasnosc w zamian. Nie wiem czy to cynizm, lapowki, glupota czy wiara w propagande „dobrego wujaszka z zachodu”, spowodowala ze uwierzono w recepty przywiezione z zachodu.

  Jesli Pan nie rozumie konsekwencji z tego ze nawet na badziewiasty kurnik urzednik musi pozwolic, a co mowic na jakies duze inwestycje majace przelozenie na polepszenie gospodarcze Polakow, to co ja poradze.
  Kluska to przetestowal, jak go pieknie zachod przy pomocy polskich urzednikow wycisna z rynku.

 29. DeMolka said

  Ad. 23.
  Oczywiście marucha.
  Zagraniczni „inwestorzy” to co robili i co robią to w całkowitym oderwaniu od komuny.
  Wcale, ale to wcale nie biorą w tym udziału byli sekretarze, wojsko, ubecja.
  Oni to tylko po willi i BMW (dla syna i córki).
  [itd., itd.]

  Syn generała Dukaczewskiego (n.b. generała po kursach GRU) lat 35, prezes kilku spółek giełdowych (Petrolinvest,Bioton) w miejsce Ryszarda Krauze.
  A Krauze, Solorz,Kulczyk toż to zdolni ludzie co zaczynali od handlu pietruszką …na rogu.
  Ale komuny nie ma.
  Nigdy nie było.
  A jak była to …tak jak Petelicki…chciała robić dobre uczynki.

  itd.

 30. Trzeba zrobić taki happening: W Białymstoku grupa młodych będzie sobie szła np. Rynkiem Kościuszki (to jest spory deptak) i każdy na zmianę będzie wykrzykiwał inne hasło: „Polska dla Polaków!”, „Polska dla Niemców!”, „Polska dla Ukraińców!”, „Polska dla Murzynów!”, „Polska dla Indian!”, „Polska dla Hindusów!”, „Polska dla Rosjan!”, „Polska dla Czechów1”, itd. 🙂

 31. Marucha said

  Re 27:
  Kurwy kurwami, tylko p. Demolka nie zauważył, że od 20 lat to nie są kurwy sowieckie. Ale niektórzy tak mają. „Zwalczają komunizm” i komuchów.

  Re 28:
  Nic nie jest własnością urzędnika. Urzędnik jest tylko zarządcą własności narodu.
  To, że w Polsce tak w praktyce nie jest, nie ma absolutnie nic wspólnego z jakimś „komunizmem”, lecz wprost (wprost?) przeciwnie, z liberalizmem. Sam Pan napisał, że uwierzono w recepty przywiezione z Zachodu – więc jednak nie z Sowietów. Kluskę też nie Sowieci wykończyli.
  Komuniści, co by o nich nie gadać, dużo bardziej szanowali wspólną własność, niż dzisiejsza warstwa rządząca.
  A to, że Pan kurnika nie może postawić, to wynik właśnie podporządkowania się Unii Europejskiej. Nie Rosji.

  Re 29:
  Jasne. „Komuniści” przejęli polski majątek narodowy.
  I co tu dalej gadać.

 32. Zapomniałem dodać – i druga grupa będzie szła za nimi i wykrzykiwała „Do sądu was podamy!”, „Rasiści!” „Nacjonaliści!” itd. 🙂

 33. 25godzina said

  @KrzysztofM(30) – 🙂 Nie wdzieliby za co ich aresztować – za obrazę majestatu czy zdradę tajemnicy narodowej.

 34. 25godzina said

  .c.d. … państwie nie narodowej.

 35. Zerohero said

  Jak już o komunistach mowa…gimnazjalni antykomuniści nie widzą różnicy między Mao a Dengiem, Stalinem a Breżniewem, Chamami a Puławianami.

  Fakt, że w Polsce nie dokonano kolektywizacji wsi świadczy, że do władzy dorwał się nurt bardziej ludzki, przeważnie rdzenny (piję do komunistów „międzynarodowych”). Przyznam, że już rzygam tą antykomunistyczną „niezłomnością”. Bywa tak, że jakieś stalinowskie popłuczyny po żydokomunie robią sobie jazdę po Gomułce – z pozycji…antykomunistycznych! Tak się k..wa teraz namnożyło opzoycji antykomunistycznej.

 36. Zerohero said

  Czym się różni bitwa o handel Hilarego Minca od dzisiejszej dominacji hipermarketów?
  Czym się różni system kołchozów od patentów Monsanto?

  Drugie g jest w ładnym papierku.

 37. RomanK said

  Zerohero..ja tez zastanawialwem sie nad polskim fenomenen rolniczym..tzn brakiem kolektywizacji mimo prob i to bardzo usilnych.
  TO nie zasluga komunistow…ale poslkich chlopow, ktorzy:
  Zatrzymali Komune w 1920 roku….i ogladali tragedie kolektywizacji w Rosji i Na Ukrainie z Hlodomorem…. pan pamieta lata 30 te,…
  Po drugie szybki powrot do wysokiej produkcji rolnictwa Polskiego pomagajacy w odbudowie..i gwaltowny spadek produkcji- gdzie dokonywano kolektywizacji.
  I Gomulka, ktory wykorzystal te informacje przedstawiajac je Hruszczowowi…i wykazujac calkowita indolencje parchatej jaczejki ktora po smeirci Stalina odsunieto od wplywu na reformy. POlska droga mialy byc PGR jako przyklad do przestawienia na tory wielkoobszarowej gospodarki.
  Pozniej poprzez reformy Kolek Rolniczych ewolujacych w Spoldzielnei Kolek Rolniczych wspomagane przez Wojewodzkie Osrodki Postwpu Rolniczego…wyprowadzily polskie rolnictwo na dosc wysoki stopien mechanizacji i….wydajnosci…
  Ta droge przerwano i caly dorobek dwoch pokolen zniszczono..wlacznei z odlogowaniem ziemi…zachwaszczeniem co jest zbrodnia,.,…

 38. Ad. 37

  To, że w Polsce nie było kolektywizacji, chyba zawdzięczamy tym spośród członków PPR (czy jak to się nazywało), którzy pochodzili ze wsi i do tej wsi mieli sentyment. Poza tym już wiedzieli, jak taka kolektywizacja wygląda na przykładzie Sowietów.

 39. NICK said

  Ad. Wszyscy.
  Proszę Pp.!
  Świadectwo.
  Moi rodzice. W dość dużym mieście. Miieli dom jednorodzinny, na działce 600 m2. Hodowali: świninę, kury i inny drób, króliki i nutrie. Przełom lat 80/90. Przepisy nie zakazywały. Sąsiedzi robili to samo więc ewentualny smród im nie przeszkadzał. (dla mnie to zapachy – nie smród). Będąc na studiach, sprzedawałem zdrową żywność, praktycznie – gdzie popadło, nawet w centrum Lublina. Nikt nie brał kasy a i nie przeganiał. Z wielu skórek mieliśmy „chałaty”, czapki i inne. Nie ubierałem się wtedy we włókna sztuczne.(teraz też nie). Lecz dzisiaj? Kupić naturalne, zwłaszcza wierzchnie odzienie… zapomnijcie. Od dwóch lat szukam naturalnej (surowcowo) zimowej kurtki. Bawelna, wełna, pierze i puch, różnego rodzaju, naturalne i użytkowo. NIE MA!

 40. Fascjol said

  Nie wolno wypominać złych zachowań tym którzy sprawują władzę i chcą mieć święty spokój .Należy siedzięć cicho ,pracować od rana do wieczora.i milczeć/jak zalecali nasi zachodni sąsiedzi w latach kiedy to Polacy prześladowali Żydów a ich babki i dziadkowie ratowali tychże przed Armią Krajową/.Tuskowi taka wersja nie przeszkadza bo o reakcji rządu” polskiego” nie słyszałem.

 41. NICK said

  ad. 39. c.d.
  A jak już, taką nie zarejestrowaną, świnię, jebło się w mózgoczaszkę, padła; nacięło się tętnicę szyjną i w michę, zebrało krew a dalej, po lekkim ostudzeniu, rozbierało się tusze, robiło świeżynkę??? Zwłaszcza z łopatki i podgardla. Smalec. Prawdziwe skwarki. i dziesiątki innych wyrobów.
  Teraz – rejestruj świninę, cielaka, jak noworodka. Te same przepisy. I bez powiadomienia, że – ubiłeś – NIC nie wolno ci zrobić. Nawet jak powiadomisz, też masz nakazy. M.in., praktycznie, sąsiadowi, nie sprzedaż(sz?).

 42. TomUSAA+ said

  Nick! Mówi Pan na poważnie, trzeba rejestrować?!

 43. Lily said

  Re 19; Panie Marucha, „wykupuja”?.czy raczej przejmuja… Przeciez wiadomo,kto za tym wszystkim stoi.. Jak lajdacy mawiaja,”po co Polakom majatek”,Polak ma sie utrzymywac,wylacznie z pracy swoich rak,pracujac za glodowe stawki u swojego „puna”. Kto inny to teraz panem i wladca,albo slowa bula”Polacy lubia pracowac u obcych”.Ale sa jeszcze naiwni,ktorzy wierza,ze za pisorow,wszystko sie odmieni … Ja osobiscie na widok.tego milimetra,to mam odruch wymiotny,po prostu,jego falszywa geba i te czorne slepia,mowi wszystko za siebie.

 44. Siorba said

  DeMolka- Tuman zawsze pozostanie tumanem, bo nie chce sie odtumanic.Toz to juz desydent rosyjski p. Bukowski dawno temu,wypowiedzial sie na ten temat: ze stolice komunizmu tj. Moskwe przeniesiono do Brukseli.Przepowiednia Fatimska
  mowi o tym, zeby poswiecic Rosje Niepokpokalanemu Sercu Maryji,bo w przeciwnym razie bledy zostana rozpowszechnione na caly swiat.Rosja odbudowuje koscioly, a na zachodzie sa burzone…. Gdy rozum uspiony harcuja demony.

 45. Marucha said

  Re 43:
  Słuszna uwaga, Pani Lily. Przejmują. Bo trudno nazwać kupnem np. nabycie przedsiębiorstwa za pieniądze… wzięte z kasy tegoż przedsiębiorstwa.

 46. — Czy Pan nie widzi Panie Marucha , ze hasbarowcy i naslani trole , celowo zanizaja dyskusje na blogu , do poziomu tak debilnego , by zniechecic i wystraszyc z Gajowki nie tylko stalych dyskutantow ale i czytajacych

 47. Kreator said

  Reblogged this on Verba docent, exempla trahunt..

 48. adsenior said

  Jakże słusznie napisał Orwell o ocenie PRAWDY, w państwach TOTALITARNYCH. Zastanówmy się, jakiż to stopień został już osiągnięty, w tak pojmowaniu PRAWDY, został osiągnięty w Polsce???

 49. Lily said

  Re 46; To prawda,jest tu kilku „judaszy”,ktorzy meca wode.No coz,Oni maja to w genach. A ja mowie,”psy szczekaja,a karawana jedzie dalej”.

 50. NICK said

  Ad.41. Na końcu – prowokacja – dla P. Rysia!
  Ad.42. TAK!
  Przymus: rejestracji, szczepień; przy tym jest znakowanie i dokumentacja sprzedaży. Z np. peselem kupującego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: