Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  revers o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  Dziadzius o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  revers o Wolne tematy (46 – …
  Jan_S o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  marteczka o Wolne tematy (46 – …
  . o Wolne tematy (46 – …
  waldens o Makaki w awangardzie rewo…
  . o Wolne tematy (46 – …
  . o Zaorywanie lewicy
  Boydar o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  samanta o Wolne tematy (46 – …
  wanderer o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  Boydar o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Diecezja Rouen wyprzedaje zabytkowe ornaty, stuły, kielichy, cyboria, monstrancje, relikwiarze (z zawartością!) itp.

Posted by Marucha w dniu 2014-02-01 (Sobota)

To, co pokolenia wiernych fundowały i darowały przez setki lat, posoborowa barbaria, której komornik wisi nad głową, wynosi z Domu i wyprzedaje, jak jakiś menel na głodzie alkoholowym.

Aukcja odbyła się wczoraj [30.01.2014]. Katalog można ściągnąć w postaci pliku PDF. Sprzedaż w domu aukcyjnym zorganizował sam ordynariusz. Na protesty wiernych odpisał, że zasięgnął opinii rady diecezjalnej, więc wszystko jest OK.

Pozostaje kwestia sprzedaży relikwii (KPK kan. 1190), w katalogu stoi jak byk, że przedmiotem sprzedaży są relikwiarze z zawartością. Pod numerem 16 znaleźć można nawet „Reliquaire de la fin du XVIIIème siècle (…) particules de la Vraie Croix de N.S. J. C. ” (relikwiarz z końca 18 wieku zawierający fragmenty Prawdziwego Krzyża N[aszego] Z[bawiciela] J[ezusa] C[hrystusa])

Kyrie eleison!

Napisał Dextimus dnia 31.1.14
http://breviarium.blogspot.se/

A poza tym Kościół nigdy jeszcze nie był w tak dobrym stanie, jak za czasów pontyfikatu Franciszka.
Oby ci, którzy handlują relikwiami Krzyża Świętego, skonać nie mogli.
Admin

Komentarzy 36 to “Diecezja Rouen wyprzedaje zabytkowe ornaty, stuły, kielichy, cyboria, monstrancje, relikwiarze (z zawartością!) itp.”

 1. bart_w said

  To niemożliwe.

 2. GW said

  Serce peka.

 3. AlexSailor said

  Sorry Winnetou. Business is business.

  A, prawda, katolicy mogą zarabiać na życie tylko ciężką pracą w pocie czoła za niewielkie wynagrodzenie.
  Nieprawdaż????

  Kapitał nie dla nich, odsetki nie dla nich, handel nie dla nich, bogactwa nie dla nich – nieprawdaż??

  Bo gdyby byli bogaci, to kupiliby sobie na licytacji i zostałoby ocalone.
  Ba, byłoby nie do zabrania.

 4. Jan said

  To wymaga ekspiacji, bo jest czynem świętokradczym.

  Takich aukcji będzie więcej. Protestanci rozpoczęli rewoltę od wyrzucania Relikwii . także Krzyża Świętego. Posoborowa wiosna z wyburzaniem ołtarzy i zmianą rytu Mszy świętej niesamowicie wzbogaciła kolekcjonerów .W Polsce z kościołów również wiele usunięto i sprzedano. Widziałem w antykwariacie przed laty na Starówce piękny Mszał z ceną 850 zł. Tak nadal się dzieje wystarczy śledzić aukcje allegro. Niektórzy proboszczowie pozbyli się ” kłopotliwego balastu” oddającstare piękne niezwykłej wartości ornaty i manipularze Kościołowi na wschodzie. Powszechne usuwanie z pozostawionych ołtarzy ”przedsoborowych” Relikwii niczym nie da się wytłumaczyć, jak tylko sączonym satanizmem. Ich miejsce zastępuje krew JP II. Ciekawe co z nimi się stało.
  Barbarzyństwo ma szerszy wymiar, w jednej parafii spalono księgi metrykalne sprzed XIX w.

  Ludy i narody burzące ołtarze, skazane są na zagładę.
  .

 5. Listwa said

  W tym wymiarze zachowują w pełni ciągłość Soboru z Tradycją, przejmują własność i dorobek Kościoła zgromadzoną przed soborem za swoje i oddają go lub sprzedają. Ordynariuszowi soborowemu wystarczy że zasięgnął opinii rady parafialnej.

 6. Anka said

  Gość Niedzielny pisze:

  Jeśli Kościół coś zmienia, to po to, żeby Ewangelia pozostała niezmieniona.

  W szafach na plebaniach zalegają jeszcze czasem manipularze. To bogato zdobione przepaski, zakładane przez kapłana na rękę w ramach rytu trydenckiego. A do czego to służyło? A do niczego. Wisiało i przeszkadzało. Ale nie zawsze – liturgiści sądzą, że pierwotnie była to chusta, którą kapłan wieszał na ręce, żeby ocierać pot z czoła. Z czasem, gdy z manipularza zrobiono element stroju, nie dało się już nim ocierać czoła, boby je sobie ksiądz poharatał perłami i złotymi nićmi.

  http://gosc.pl/doc/1839193.Zmiana-na-rzecz-trwalosci

 7. Tuptusia said

  Panie Administratorze.
  Chętnie kupiłabym relikwię Krzyza Sw. Nie potrafię tym się zająć i pewnie cena idzie w górę jeżeli to aukcja – nie wiem. Wystarczy żeby zebrała się grupa ludzi dobrej woli i wspólnymi siłami i zbiórką kupilibyśmy tę relikwię żeby znalazła się w godnym miejscu tj w kościele – mnie najbliższe jest Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej u oo.Bernardynów.
  Panie Administatorze niech Pan coś poradzi pomoże proszę bardzo gorąco i poważnie, przecież wielu wchodzących na tę stronę jest ludzmi wierzącymi i wrażliwymi na tą xaistniałą sytuację.

 8. RomanK said

  Jak nie mozliwe..panie Bart_w….niech pan przypomni sobie sprawy polskich parafii..NYorku, Chicago, Detroit . Boston etc,.,.,.w tym juz slynna parafie ja St Mary…gdzie usilowano sprzedac dorobek pokolen emigrantow ,zeby pokryc dlugi za pedophili w sutannach…

 9. Tralala said

  ad 6
  Manipularz:

 10. 166 bojkot TVN said

  Dobry sposób na przejecie majątków kościelnych=wiernych: podstawić bogatej parafii zboka (zazwyczaj koszernego) a następnie skazać parafian na płacenie odszkodowania za to, że zboczeniec miał uciechę. jak nie da się podesłać zboka, wystarczy zatrudnić męża diablicy Senyszyn i wrobić i skazać niewinnego księdza. Ten ostatni przypadek omówiony w „Bliżej” Pospieszalskiego.

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/30012014/13605186

 11. EKO-LAS said

  Niejednokrotnie, na sprzedaż wystawiono darowane Panu Bogu zmaterializowane zadość uczynienia, nie są one „własnością” podlegającą pod regulacje handlowe. Stanowią DEPOZYT, powierzony dla chwały Wszechmogącego i stanowią materialne potwierdzenie („dowód w sprawie”) wiary konkretnych, RZECZYWIŚCIE istniejących, niewirtualnych ludzi.

  Odpowiedzialni za przyjęty depozyt, nie zostali przez nikogo upoważnieni do jakiegokolwiek innego rozporządzania tym depozytem.

  Kim są Ci, co sprzedają nie należący do nich – zmaterializowany depozyt wiary – wielowiekowe, materialne, historyczne dowody chrześcijaństwa?

  Kim są Ci, co na to wyrażają zgodę?

  To już nawet nie jest zdrada, to już jest KANIBALIZM.

 12. Orcyk said

  W mojej parafii na Podhalu „nasi” księża już wszystko zabytkowe sprzedali razem z zegarem z wieży kościelnej.

 13. RomanK said

  BO wicie Orcyku…tu by kuniecnie zerwac z Tradycjom..i juzci tego sie kuzden boi…
  Bo wicie zamiast zamiast Jegomoscia w rynke….to jak widac kto on je, powinno sie kopym w rzyc…
  No , ale Tradycja je pirso….nawet przez PanBuckiem….

 14. Maciejasz said

  Aż mi szczena opadła…

 15. STARY ŚWIAT ODCHODZI NA NASZYCH OCZACH.
  Karząca pomsta Archanioła Abaddona nadchodzi na świat judeochrześcijan.

  Prawo karmy działa. To, co kościół zrobił złego przez 1700 lat, teraz jest mu odpłacane z nawiązką w skali globalnej. Komornik nad diecezją z powodu odpływu wiernych i strumienia pieniędzy – to chyba najbardziej upokarzające, co mogło spotkać tę instytucję.
  Znosili przez wieki prześladowania, wojny, a tutaj, w XXI wieku, pokonuje ich nie miecz, ale zwykła ludzka świadomość i chęć życia w normalnym, życzliwym, pozbawionym straszenia diabłami świecie..

  Globalna wspinaczka na Górę Kalwarii trwa. Od Ciebie zależy, czy dasz się ukrzyżować, czy doznasz wniebowstąpienia (pozostając na Ziemi – paradoks). Trzeciej opcji nie będzie.

 16. Griszka said

  No, no. Romeczek, opiekun ksywek banderowskich i obrońca islamu, już zaczął standardowe ujadanie na Tradycję. Najważniejszy filar Kościoła katolickiego obok Ewangelii, w którym zawiera się cała doktryna katolicka.

  Ja rozumiem, że na to bezmyślnie pluje jak każdy głupek, który nie rozumie co to jest Magisterium w Kościele katolickim. Po co jest prymat papieski. Albo o co chodzi w sporze o filioque.

  Mentalny schizmatyk, który nigdy na oczy nie widział żadnego podręcznika do dogmatyki katolickiej.
  Romek modernista sam sobie rozsądził co jest dogmatem a co nie. W końcu w protestantyzmie każdy jest sobie papieżem 🙂 🙂

 17. Zerohero said

  Re 10, 166 bojkot TVN

  Gdyby Watykanem rządzili katolicy, to takich zboków szybko by wyeliminowały służby wewnętrzne. To nie jest praca jednego zboka. Mi to wygląda na ustawkę. Góra udaje niegramotną, pasywną i pozwala tym samym na narastanie problemu. A potem oficjalny zewnętrzny wróg go „obnaża”.

  Analogicznie na przykład doprowadzano w Polsce do bankructwa różnych przedsiębiorstw. (teraz tak robią z PKP). Szefostwo leci w kulki, tworzy spółeczki,a potem gawiedzi się mówi, że „musiało upaść”.

 18. DO WAS, KATOLIKÓW. WASZ CZAS SIĘ KOŃCZY:

  “Trudno jest wyzwolić głupców od łańcuchów, które darzą czcią”

  “Wszyscy z nas żyjemy w bagnie, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy”

  „Wystarczy zmienić punkt widzenia, a perspektywa ulega całkowitemu przewartościowaniu”

  “Społeczeństwo w których obecnie żyjemy jest rezultatem rasy ludzi trzymanych w ograniczeniach wynikających ze strachu, trzymanych w stanie podziałów i uczonej, że nabywanie i posiadanie oznacza sukces… Gdy pozwoli się ludziom odczuwać naturalny dobrobyt i pozwoli się wykorzystywać swoje potencjały Nasze społeczeństwo zmieni swój los o 180 stopni”

  “Aby zaakceptować prawdę, musisz użyć swojej wolnej woli i wolności myślenia. Nie pozwól aby Twój umysł został schwytany w pułapki religijnych i naukowych paradygmatów. Religia i nauka są prostymi formami kontroli, stworzonymi przez elity na długo przed Twoimi narodzinami.
  Poprzez fakt, iż przyszedłeś na świat na tej planecie, twoje wychowanie opierało się o przynajmniej jedną z tych form kontroli. Naturalnie z tego powodu, przez całe Twoje życie okłamywano Cię w sprawie rzeczywistości, w której przyszło Ci żyć”

  „Osoba, która czuje wewnętrzną odrazę do kradzieży, zabójstwa lub napaści, może odkryć, że działania te przychodzą jej z łatwością, gdy wykonuje je na polecenie władzy. Zachowanie, które jest nie do pomyślenia dla osoby działającej samodzielnie, może zostać przez nią podjęte bez wahania, kiedy zostanie nakazane” – Stanley Milgram, Posłuszeństwo wobec autorytetu

 19. A.D. 16 – Griszka – Cytuję: ” Romek modernista sam sobie rozsądził co jest dogmatem a co nie. W końcu w protestantyzmie każdy jest sobie papieżem 🙂 🙂 ”

  -zaś w okultyzmie każdy sobie jest Bogiem, autentycznym, żywym Bogiem.

 20. marta15 said

  czy kefirkowi odbilo czy jest opetany??

 21. Tuptusia said

  Proszę żeby ktoś kto potrafi spojrzał do tego katalogu i napisał tutaj w komentarzu w jaki sposób można kupić relikwie Krzyza Sw. Zdaje mi się że kosztują 450 euro, tyle widzę na tej stronie ,mam słaby tablet i nie ściągnę tego pdf, Może ktoś spróbuje pomóc.

 22. Griszka said

  @20
  Niestety już jest po sprawie. Aukcja odbyła się 3 dni temu. Proponowana była cena 200/250 €.

 23. Małgorzata said

  I don’ t want to live on this planet anymore

 24. Listwa said

  @18 Jarek Kefir
  A twój czas to już się skończył, nie dasz rady przemóc grawitacji własnych wymysłów i mesjanistycznych przeświadczeń.
  Permanentnie abstrahujesz od uzmysłowienia oczywistego stanu rzeczy , że katolicyzm i judeochrześcijanizm to odrębne światy.
  Gdyby zmienił ci się punkt widzenia to dostrzeżesz zaraz trzecią opcję – ucieczkę od błędnej wiary w istnienie jakiekolwiek wartości w ezoterycznym straszeniu siebie.

  Na tym polega pierworodny błąd, że człowiek robiąc sam z siebie boga , sądzi przy tym, że Bogiem jest, gdy jest tylko stworzeniem „na obraz i podobieństwo Boga”.

 25. Griszka said

  @23
  Myli stworzenie z Kreatorem. Dalej wydaje mu się, że może być obiektywnym wzorcem postaw moralnych.
  A na dodatek brzmi to wszystko dokładnie jak zawołanie Crowley’a. Nastąpi Nowa Era, nastanie kres chrześcijaństwa, czyń co chcesz i inne bajki rodem z Thelemy. Taki satanizm w ładnym papierku.

  Sorry Panie Kefir, ale ja nawet nie wykonam małego kroku w kierunku tej studni szaleństwa, do której Pan ludzi próbujesz skierować.

 26. Marucha said

  Re 7:
  Pani Tuptusiu, miałem takie same myśli. Też nie wiem, co możemy zrobić.
  Może nasi francuscy przyjaciele pomogą?

 27. Marucha said

  Pan Jarek Kefir:
  Stanowczo nie życzę sobie tego rodzaju wpisów na tym blogu. Mimo, iż cenię Pana działalność na innych polach, od religii proszę precz!

 28. Marucha said

  Re 8, 13:
  To są właśnie osławione „dobre owoce II Soboru”. Masowa ateizacja Europy i świata, wyludnienie parafii, kościoły i ich skarby – pod młotek. Także z powodu – nieliczny wprawdzie – ale ukrywanych afer pedofilskich.
  A Pan czepia się Tradycji…
  Nie pamiętam czegoś takiego za Piusa XII.

 29. Tuptusia said

  Panie Griszka dziękuję.

  Panie Administratorze.

  Powinniśmy coś zrobić żeby w! przyszłości zapobiec takiemu rozprzedaniu świętości; proponuję aby właściciele największych portali katolickich plus inne osoby gotowe pomóc napisali pisma do episkopatów państw zachodniej europy z grzeczną prośbą aby nam internautom sprzedano święte przedmioty z likwidowanych kościołów, damy radę uzbierać nawet z rent. Relikwie i inne przedmioty można przekazać w ręce takich księży jak ks.Natanek. Powierzmy tę sprawę Matce Najświętszej dziś w Jej Swięto Ofiarowania Pańskiego.

 30. Jan said

  Ad 29

  Ks Natanek od lat ma relikwie Jana Pawła.

 31. JO said

  Wiara Chrysusowa daje mozlimowas poznania Prawdy o Swiecie takim jaki jest, poznanie siwira rzeczywistego.

  Nas, poprzez zabieranie nam Naszej Wiary wklada sie w „Matrix”

  Pan Jarek Kefir promuje nam Matrix. Pan Jarek jest osoba opetana przez Demony

 32. […] Diecezja Rouen wyprzedaje zabytkowe ornaty, stuły, kielichy, cyboria, monstrancje, relikwiarze (z zawartością!) itp. To, co pokolenia wiernych fundowały i darowały przez setki lat, posoborowa barbaria, której komornik wisi nad głową, wynosi z Domu i wyprzedaje, jak jakiś menel na głodzie alkoholowym. Aukcja odbyła się wczoraj [30.01.2014]. Katalog można ściągnąć w postaci pliku PDF. Sprzedaż w domu aukcyjnym zorganizował sam ordynariusz. Na protesty wiernych odpisał, że zasięgnął opinii rady diecezjalnej, więc wszystko jest OK. https://marucha.wordpress.com/2014/02/01/diecezja-rouen-wyprzedaje-zabytkowe-ornaty-stuly-kielichy-cy… […]

 33. Pokręć said

  Jarku, tutaj mogę Ci napisać wprost i mnie nie zabanujesz nawet na tydzień: sam walczysz z NWO z całych sił a jednocześnie wyznajesz religię NWO, czyli New Age. New Age właśnie została wymyślona przez masonerię dla takich, jak Ty, żeby, jesli mają zbyt dużo oleju w głowie, żeby wprost nie iść na pasku NWO – szli na nim duchowo.
  Kościół się nie skończy. Bo Bóg to nam obiecał. Może ludzie od niego gremialnie odejdą – to jest możliwe, ale sam Kościół przetrwa. Kościół jest jak statek – możesz wyskoczyć za burtę, nie ma sprawy, ale przeżyje tylko ten, kto na pokładzie pozostanie. Parafrazując słowa Pana Jezusa – tego statku fale piekielne nie zatopią. Zatopią tych, którzy z tego statku wyskoczą. Pan Jezus zresztą jest specem od radzenia sobie ze sztormem, który próbuje zatopić Jego łódź. Ten statek jest niezatapialny. Tylko niektórym wydaje się, że jak wyskoczą z tego statku a sam statek zniknie za horyzontem, to go już nie będzie…

 34. Tuptusia said

  Uważam że wiele jest dobra w panu Jarku Kefirku, chociażby strona którą prowadzi – bardzo pożyteczna , ktoś go skrzywdził, takich okaleczonych jest wielu i jak Pan Nasz Jezus Chrystus zechce uleczyć jedo ranę to może być z p. Jarka Gigant (w sensie duchowym). Dlatego potrzebna jest tu modlitwa, łajanie nie pomoże.

 35. Premizlaus said

  Tylko nie do ks. Natanka! Ten kapłan jest zarażony wojtylianizmem (niestety) i popiera wizje niesprawdzone przez Kościół. Najlepiej relikwie przekazać do FSSPX.

 36. Krzysztof P said

  at 35
  Możesz wypisywac co chcesz – twoje szkaradne prawo?.
  Ale od Ks. Natanka WON….albowiem tylko ON duchowo RATUJE POLSKĘ !!
  A jakiż to kościół ma określac prawdziwość ” wizji ” ktore są cytowane ( kazania), głoszone i wydawane w seriach Książek jak np.” Ojciec PIO o Mszy Święej”, czy ” 24 godziny Męki Chrystusa „?
  Chcesz, żeby suspendowany przez Masona (” zdziwionego ” ) Ksiądz tłumaczył się ze swoich poczynań które PRZYWRACAJĄ słabym i zagubionym WIARĘ Ojców??? Przecież powiedziane jest – po OWOCACH ich POZNACIE!
  Ten Ksiądz NIE krytykuje n i k o g o poza wrogami Pana Boga i Maryji….ON sie za nich MODLI, tak jak za swojego zagubionego szefa z Krakowa! Tak jak za Franciszka ” dzieńdoberka „…to nie żaden zwykły ” klecha” ale wykształcony teologicznie Doc.Prawa Kanonicznego, nauczyciel wielu seminariów w tym Papieskiego, – w y r z u c o n y z pogwałceniem ICHNEGO prawa, a co do tego naszego cywilnego?

  Ps. On juz takie precjozja wyprzedawane na aukcjach lub wyrzucone na smietniska niejednokrotnie pościągał z zachodu, dzieki hojności Polonii Kanadyjskiej, Austryjackiej i Amerykańskiej!

Sorry, the comment form is closed at this time.