Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Leo o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Detroizacja Polski

Posted by Marucha w dniu 2014-02-03 (Poniedziałek)

Pewne procesy społeczne biorą nazwę od miejsc w których się rozpoczęły. Na przykład pojęcie ‘brazylizacja’ oznacza proces zaniku klasy średniej, który był charakterystyczny dla Brazylii, a dziś dotyka wszystkie kraje zachodnie.

Oto film z 1962 roku, pokazujący Detroit jako ‘miasto przyszłości’:

A to jest film z 2012 jak ta ‘przyszłość’ się zmaterializowała:

.
Dla osób mających za nic prawa autorskie torrent jest tu.

‘Detroizacja’ to proces upadku przemysłu oraz załamanie populacji oraz towarzyszący im krach społeczno-ekonomiczny. Tak wygląda wykres populacji Detroit:

Polska przeżyła już swoje małe Detroit. Po upadku PRL załamaniu uległ przemysł ciężki zlokalizowany na Górnym Śląsku. Miliony ludzi, którzy napłynęli ze wsi, stało się zbędne. Duża część wyjechała z powrotem w rodzinne strony lub wyemigrowała z Polski. Konsekwencje widać do dziś – ceny nieruchomości w Katowicach są najniższe spośród dużych miast Polski.

Wiele wskazuje, że obserwujemy drugą falę tego procesu – detroizację całej Polski. Upadek przemysłu i rozrost nowotworu biurokracji doprowadził do spadku poziomu życia w porównaniu do państw ościennych. W efekcie spadł przyrost naturalny i gwałtownie wzrosła emigracja. Polacy zaczęli masowo bojkotować Polskę, wyjechały miliony.

Warto zapoznać się z odpowiedzią na interpelację poselską dotyczącą sytuacji demograficznej Polski do roku 2020. Tak wygląda wykres osób w wieku produkcyjnym w przyszłości, szacowany przez rząd:

Liczba osob w wieku produkcjnym

Wiemy, że wszystkie szacunki rządowe charakteryzują się tym, że są nadmiernie optymistyczne. Inflacja jest zawsze mniejsza niż wzrost cen w sklepach, a kryzys nigdy nam nie zagraża – chyba że już się zaczął i nie można zaprzeczyć faktom – wtedy rząd mówi, że kryzys skończy się już w następnym kwartale. Podobnie pobłażliwie trzeba traktować powyższy wykres – na pewno będzie gorzej niż pokazują to szacunki.

Co się stanie, gdy ilość osób pracujących spadnie, a ilość chętnych do pobierania emerytur wzrośnie? Rząd zwiększy podatki, oskładkuje ZUSem co tylko można, co zresztą widać już dziś w ramach ‘walki z umowami śmieciowymi’. Jak zareagują na to pracownicy? Zobaczymy kolejne masowe wyjazdy. Co się stanie z resztą? Będzie jeszcze mocniej oskładkowana, aż w końcu cały ten domek z kart się zawali i obsługa długu oraz świadczenia zostaną ‘tymczasowo zawieszone’.

Polska w roku 2030 to kraj, który będzie zamieszkiwało mniej więcej 25 milionów ludzi. Większość populacji będzie emerytami lub będzie bezrobotna. Większość pracodawców zamknie swoje biznesy i albo zakwalifikuje się do którejś z powyższych kategorii, albo wyemigruje, albo będzie siedzieć w więzieniu za unikanie podatków. Jak to może wyglądać widzimy dziś po zdetroizowanej Bułgarii – więcej osób pracuje za granicą niż w kraju.

Proces dotkliwie odczują kamienicznicy. Mieszkania, obecnie kupowanie tak chętnie pod wynajem, jako forma zabezpieczenia emerytalnego, będą stać puste. Już dziś właściciele mieszkań dla studentów mają problem ze znalezieniem chętnych. W 2030 nie będzie chętnych do zamieszkania w lokalach po zmarłych lub tych, którzy wyemigrowali.

Sytuacja właścicieli nieruchomości pogorszą również drakońskie podatki narzucone przez kolejne zdesperowane rządy. Pojawi się podatek katastralny i kolejne ustawy osłonowe, chroniące emerytów przed płaceniem czynszów, z emerytur na wypłatę których nie będzie państwa stać.

Proces detroizacji Polski spowoduje katastrofalne, nieodwracalne skutki społeczne i ekonomiczne. Z każdym kolejnym rokiem będziemy to coraz bardziej odczuwać.

http://slomski.us

Komentarzy 7 do “Detroizacja Polski”

 1. Ciek said

  „Od 1961 roku nieprzerwanie rządzi w Detroit lewica (…)
  https://libertarianizm.net/threads/przyczyny-zapasci-detroit-przestepczosc-socjalizm-murzyni.3370/

 2. 25godzina said

 3. Juziek said

  To wszystko doprowadza ekonomia serwowana przez ludzi z pod gwiazdy Rysia.

 4. Juziek said

  To nie prawda, u nas nigdy do tego nie dojdzie! Wojsko Polskie razem z sojusznikami z NATO nas z tego wszystkiego wybroni, pomimo że Polacy od blisko ćwierćwiecza tego chcą!

 5. Kazik said

  ad 2. Dziękuję za pokazanie tych egzemplarzy . Zaczynają z szafy wylatywać trupy .

 6. grab said

  Ad 2. Za pierwszoplanowe role w tym filmie propagandowym , aktorzy zasłużyli w pełni na swoje nagrody tj. 3 razy lewatywa i 2 razy płukanie żołądka . Wyjdzie to im tylko na zdrowie.

 7. Tekla said

  Ad.2 dzięki ,ale chce sie wymiotowac jak te mendy wychodza ze swoja teoria ,,wolnosci”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: