Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mykola_Mychalkewycz o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Senat przegłosował rozbiór Lasów Państwowych

Posted by Marucha w dniu 2014-02-03 (Poniedziałek)

Niespodzianki nie było. Senatorowie głosami koalicji PO – PSL przyłączyli się do swoich kolegów z Sejmu i wyrazili zgodę na nałożenie na Lasy haraczu. Jeżeli prezydent podpisze ustawę, tym samym rozpocznie się proces degradacji polskich lasów.

Jeszcze przed rozpoczęciem dwudniowego posiedzenia Senatu mimo rekomendacji senackich komisji: Środowiska oraz Budżetu i Finansów Publicznych, o przyjęcie ustawy o lasach bez poprawek; leśnicy należący do NSZZ „Solidarność” liczyli na rozsądek senatorów koalicji.

– Choć arytmetyka wskazywała wyraźnie, że sprawa jest przesądzona, to gdzieś w sercu tliła się nadzieja, że może senatorowie koalicji PO – PSL zreflektują się i postawią tamę nałożeniu na Lasy Państwowe haraczu. Okazuje się jednak, że w przypadku tej ekipy nie można mieć złudzeń – tak wynik dzisiejszego głosowania w Senacie skomentowała dla portalu NaszDziennik.pl Grażyna Zagrobelna, wiceprzewodnicząca Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Ta ustawa to rabunek

Zanim doszło do głosowania, senatorowie PiS jeszcze wczoraj zgłosili wniosek o niewłączanie do porządku obrad punktu dotyczącego nowelizacji ustawy o lasach, został on jednak odrzucony. Argumentowali to m.in. tym, że włączenie pod obrady noweli ustawy o lasach jest niezgodnie z regulaminem Senatu.

W ocenie senatora Bogdana Pęka, senatorowie mieli zbyt mało czasu, żeby rzetelnie przeanalizować projekt, bo zbyt późno, zresztą z naruszeniem terminu ustawowego, otrzymali druk, nad którym mieli debatować. Kolejnym argumentem był brak analizy finansowej skutków wdrożenia ustawy. Tuż przed samym głosowaniem z apelem o odstąpienie od grabieży lasów do senatorów PO – PSL zwrócił się senator Pęk.

– Sorry! Wysoka izbo, ale ta ustawa nosi znamiona rabunku – parafrazując słynną wypowiedź wicepremier Bieńkowskiej, senator Pęk próbował przekonywać zebranych na sali obrad.

– W mojej karierze parlamentarnej nie było jeszcze takiej ustawy, której proces legislacyjny przebiegałby w taki sposób, że do dzisiaj nie jest jasne, kto jest jej autorem. (…) To jest ustawa, w której nie przedstawiono najmniejszego śladu skutków finansowych jej działania – mówił senator PiS.

Przypomniał też, że zarówno przedstawiciele resortu środowiska, jak i Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych nie widzieli takich skutków. Tymczasem jak stwierdził, już pobieżny rachunek wskazuje, że wydrenowanie 1,6 miliarda złotych w ciągu dwóch lat spowoduje potężny kryzys finansowy Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

– Rozumiem, że podległe rządowi Lasy Państwowe bały się zaprotestować, natomiast zdecydowanie protestują tzw. doły, związki zawodowe i przyzwoici ludzie, wystarczy tylko spojrzeć na portale. To jest rabunek w biały dzień. Nie ma takiej potrzeby budżetowej, żeby aż tak głęboko sięgać do kieszeni Lasów Państwowych, których znaczenie wykracza poza ramy zwykłego przedsiębiorstwa państwowego – mówił Pęk.

Wskazywał, że jest to Lasy Państwowe to przedsiębiorstwo o szczególnym znaczeniu gospodarujące na jednej czwartej gruntów Rzeczypospolitej, które zajmuje się szeroko rozumianą ochroną przyrody, edukacją, a próba wyssania z niego pieniędzy w najlepszym wypadku spowoduje poważne ograniczenie możliwości inwestycyjnych. W jego ocenie, ustawa jako celowe działanie rządu doprowadzi do kryzysu finansowego, który może być preludium do prywatyzacji Lasów Państwowych – jednego z niewielu przedsiębiorstw działających w Polsce bez zarzutu, do którego nie trzeba dopłacać.

Niech zdecydują Polacy

Na nic się to jednak zdało, argumentacja opozycji została odrzucona. Tym samym Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustawy o lasach. Leśna „Solidarność” zapowiada protesty. Jednak wcześniej będzie się starać przekonać prezydenta, aby nie podpisywał szkodliwej ustawy.

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy w porozumieniu z Klubem Parlamentarnym PiS zamierza zorganizować ogólnokrajowe referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych. Będzie to możliwe, jeżeli uda się zebrać 500 tysięcy podpisów. Więcej o akcji tutaj.

Mariusz Kamieniecki
http://naszdziennik.pl

A propos las.
– Icek, twoja żona puszcza się w lesie…
– Wielki mi las, trzy drzewka!
Admin

Komentarzy 112 do “Senat przegłosował rozbiór Lasów Państwowych”

 1. Lily said

  Zobaczycie,co sie bedzie dzialo po 1 maja 2016 roku. Po tym dniu zacznie sie wysprzedaz Polskiej Ziemi,obcokrajawcom,za „przyslowiowy pinac”… Kto ma dbac,o Polskie interesy?. Z tymi co by dbali,to juz dawno zrobiono porzadek,zeby nie przeszkadzali w planach…

 2. Aron Blumblembaum said

  „Nie dostali 65mld” to lasy dostaną.

 3. Fran SA said

  A kiedy wszystkie oczeta zwrocone sa na Ukraine- sprzedaje sie polska ziemie obcym spekulantom: Jeszcze tylko trzeba ‚przygotowac’ lasy do sprzedazy.

  WON ZE SPRZEDAWCZYKAMI POLSKIEJ ZIEMI
  Oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI w sprawie protestujących rolników (styczeń 2014)

  Pomimo mrozów i śnieżycy nieustannie trwa protest rolników sprzeciwiających się wyprzedaży polskiej ziemi obcym spekulantom. W Szczecinie, Poznaniu i Inowrocławiu setki zbulwersowanych rolników buntują się przeciwko przetargom, na których za pośrednictwem tzw. „słupów” spółki z Niemiec, Danii, Holandii i innych krajów wykupują tysiące hektarów ziemi postpegeerowskiej, będącej własnością Skarbu Państwa, a więc wszystkich obywateli RP.
  Handel prowadzi kontrolowana przez PSL Agencja Nieruchomości Rolnych. Ten biurokratyczny moloch, zasilający tysiące PSL-owskich „zakładników” w ciepłe i popłatne posadki, organizuje pseudo-licytacje, których jedynym kryterium jest osiągnięcie maksymalnej ceny. Takie ustawienie przetargów faworyzuje zagranicznych inwestorów i eliminuje z gry młodych, ambitnych, polskich rolników nie dysponujących środkami na zakup wielkich połaci ziemi, przekształcanych następnie w monokulturowe, intensywne farmy przemysłowe, produkujące schemizowaną żywność.
  Szalona polityka PSL i PO, przy biernej postawie PiS, prowadzi do masowej wyprzedaży naszej ziemi za „judaszowe srebrniki”. Realizuje się zabójczy program gwałtownej likwidacji rodzinnych gospodarstw rolnych, będących ostoją naszej tożsamości narodowej oraz niewyczerpanym źródłem zdrowej polskiej żywności – energii, niezbędnej Polakom do pracy na rzecz odbudowy kraju zniszczonego postokrągłostołowym układem.
  Proceder wyprzedaży ziemi obcym obszarnikom prowadzony jest z pogwałceniem Konstytucji RP, której art. 24 w brzmieniu: ”Podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne.”, obliguje władze do ochrony interesu polskich rolników, gospodarujących na niewielkich, różnorodnych działkach, zgodnie z wielowiekową praktyką rolną, gwarantującą samowystarczalność żywieniową Polaków. Łamanie tej zasady jest podstawą do oskarżenia przed Trybunałem Stanu.
  Popierając z wdzięcznością oraz w całej rozciągłości postulaty strajkujących rolników oświadczamy, iż po dojściu do władzy wzruszymy wszystkie umowy sprzedaży ziemi zawarte przez ANR w okresie kontrolowanym przez skorumpowany PSL.
  Winnych tego procederu postawimy przed Trybunałem Stanu. Tyle polskości, ile polskiej ziemi !

 4. Marucha said

  Re 3:
  oświadczamy, iż po dojściu do władzy wzruszymy wszystkie umowy sprzedaży ziemi zawarte przez ANR w okresie kontrolowanym przez skorumpowany PSL.

  A gajowy, gdy zostanie prezydentem, przywróci karę śmierci, zlikwiduje pozwolenia na broń oraz wyciagnie Polskę z UE.

 5. Easy_Terran said

  @2
  „“Nie dostali 65mld” to lasy dostaną.”
  65 mld też na pewno JUŻ dostali. Po kryjomu. Oficjalnie dostaną jeszcze raz + lasy jako rekompensata za zwłokę.

  Już nawet płakać nad Polską sił nie ma..

 6. Fran SA said

  Ad. 4
  Marucha
  Niech gajowy nie ma pretensji do ‚messengera’. To jest tekst skopiowany i glownie chodzilo o fakt frymarczenia polska ziemie. Nie mam zielonego pojecia, kto to sa ci ‚oburzeni’ i jakie maja ambicje.
  Ja tez jesten oburzony – i co z tego?

  Mnie sie rozchodzi glownie o to, ze istnieja jakies agencje, ktore zdaje sie nie podlegaja zadnej publicznej kontroli. Bo ze ta publiczna kontrola i tak bylaby pewnie za slaba – to tez podejrzewam, ale przynajmniej byloby wieksze zainteresowanie spoleczne. Bo ja wiem, zreszta..

  A gdy chodzi o stolek prezydencki – to nigdy nic nie wiadomo: taki Klyczko ma obywatelstwo niemieckie i ma ambicje…

 7. AniaK said

  Re4:
  Jak pani AniaK zostanie Marszałkiem Sejmu, to kupi sobie zniszczarkę, i pokaże tym z prawa i lewa co się robi z durnymi ustawami. Na wstępie wprowadzi bezpłatny abonament dla matek samotnie wychowujących dzieci, i zakaz nękania ich przez „struży prawa”.

 8. Griszka said

  Za czasów okupacji niemieckiej można było chociaż ukrywać się w lasach…

 9. Fran SA said

  Ad.8
  Griszka
  A w Wietnamie poniszczyli lasy napalmem. Pewnie jest mniej chetnych do zakupu skazonych terenow.

 10. Griszka said

  @9
  Pożar to nie jest aż taki wielki problem. Flora i tak się odnowi a przed samym nalotem można ukryć się w tunelu (amerykańscy wojskowi sami przyznają, że próby oczyszczania takich tuneli kończyły się raczej z marnym skutkiem).
  Gorzej, gdy pola obrzuci się silnym mutagenem o bardzo długim okresie połowicznego rozpadu. To jest zwykłe ludobójstwo, ale jak widać „szermierz światowego pokoju” może więcej.

 11. Tadeusz said

  Pan Marucha na Prezydenta. Popieram.

 12. Tadeusz said

  Pan JO na ministra do spraw wywiadu Będę głosował.

 13. Premizlaus said

  Re 7:
  Lepiej, żeby kobiety nie mieszały się do polityki.

 14. Guła said

  Parlamentarzyści wybrali mniejsze zło. No, nie chodzi o dobra krajowe ale o bezpieczeństwo własnej du*y. Za przegłosowanie nic im nie grozi a nawet wręcz odwrotnie, jeszcze cóś skapnie. Ale gdyby nie przyjęli ustawy no to „dała by świekra bobu im (CV)”.
  Teraz pracują nad Spółdzielniami Mieszkaniowymi i nad bankowością spółdzielczą. Ziemię zostawią na „deser” w zamian za $ 65 mld.
  Płacą gotówką, wiec jest nie najgorzej.

 15. Carlos said

  no w morde …normalnie zmuszaja mnie -antykomuniste po Ojcu ur.we Lwowie- abym chwalil „komune”. Pamietam w 70 roku bedac licealista zwiedzalismy tzw.szkolki lasowe na ktorych sadzilismy nowe drzewka dla utrzymanie ciaglosci lasow. Komu to k…a przeszkadzalo a nawet te wykopki na ktorych sie popalalo pierwsze papierosy no i oczywiscie – w jakis tam sposob- uczylo szacunku dla pracy .Te k…y juz wstydu kompletnie nie maja a PSL to tragedia -gdzie te chlopy dawne?

 16. Juziek said

  Może tu się Panie na mnie oburzą, ale jest jedna prawda, że kobiety nie powinny mieć prawa do głosowania i tym bardziej do uprawiania polityki!

 17. JO said

  Ad.15. Wszystko Rozmylo sie Przez Agenta Mosadu Wojtyle zwanym JPII.

  Dopoki Zyl Kardynal Wyszyski, mielismy to o czym Pan nipisal. Po tym Jak Glep Zyda Kawal przejal tak zaszczytne Miejsce Po Kardynale za sprawa Wojtyly, Polska sie zaczela staczac, Polskosc, Polakow zaczeto spychac a u wladzy zaczeto Stawiac Szumowiny.

  PZPR mialo tylko moze jeden procent patriotow …a moze jeszcze mniej w nich z Niezachwianym Katolickim Morale.

  Takich jak Sp Poreba, Byla garstka, garsteczka, odrobinka I smiem powiedziec tylko po to, by zatkac Geby Polakom.

  Prawdziwa Wladze w PZPR Zawsze Mila Zydowska , Poststalinowska Agentura.

  Pamietam, w moze 1978 roki maksymalnie, slyszalem Rozmowe w ktorej Moj sasiad Mowil o tym, co bedzie sie dzialo w Przyszlosci , Mowil, ze Polski Jie bedzie, ze Ja Zachod Wykupi….Ja to slyszalem .

  Skoro zwykli ludzie wiedzieli o tym, to oznacza, ze wszystko bylo pod kontrola Zydo-Masonerii, bo mimo takiej wiedzy, takiego zagrozenia, ludzi Zrobili to co Uni chcieli czy nie chcieli….

 18. Fran SA said

  ad.10
  Griszka
  Napalm, czyli inaczej ‚agent orange’ zostal wyprodukowany przez Monsanto jako bardzo silny defoliant. Spryskane drzewa tracily liscie, zeby Amerykanie, ktorzy bombardowali cale tereny mogli wypatrzyc chowajacych sie w dzungli Wietnamczykow.
  40 lat po wojnie wietnamskiej rodza sie dzieci z defektami . Amerykanscy weterani wojenni z Wietnamu maja dzieci, ktore rodza sie defektami . AGent orange – to jedna z najwiekszych trucizn jakie kiedykolwiek zastosowano w warunkach bojowych. Klopot w tym, ze Amerykanie zrzucali bomby napalmowe na cale wioski ukryte w dzungli. Tunelow zadnych nie bylo. Zreszta tak wykonczyli mnostwo ludzi w Kambodzy, na wyspie Guam, na Okinawie. Tereny sa skazone przez te wszystkie lata.

  bbc lekarze w Anglii
  http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-23632245

  veterans birth defects
  http://www.vva.org/veteran/1207/agent_orange_feature.html

  defecty po napalmie

  http://www.tripadvisor.com.au/LocationPhotoDirectLink-g293925-d311103-i22694722-War_Remnants_Museum-Ho_Chi_Minh_City.html

 19. Rysio said

  „……..A gajowy, gdy zostanie prezydentem, przywróci karę śmierci, zlikwiduje pozwolenia na broń oraz wyciagnie Polskę z UE………”

  Gajowy zwariował czy co?

  Przecież jak nie będzie pozwolenia na broń to Rysio i inne Rysio-podobne osobniki nakupią sobie kałachów niż jest kartofli w workach na ziemniaki.

  🙂

 20. Rysio said

  Uff…

  więcej kałachów niż jest kartofli w workach na ziemniaki.

 21. 4.Marucha powiedział/a
  2014-02-03 (poniedziałek) @ 11:18:49
  Re 3:
  oświadczamy, iż po dojściu do władzy wzruszymy wszystkie umowy sprzedaży ziemi zawarte przez ANR w okresie kontrolowanym przez skorumpowany PSL.

  A gajowy, gdy zostanie prezydentem, przywróci karę śmierci, zlikwiduje pozwolenia na broń oraz wyciagnie Polskę z UE.

  Szanowny panie gajowy ,Stowarzyszenie Demokracja USA z siedzibą w Nowym Yorku zwraca się z prosbą do pana o kontakt,celem udzielenia panu poparcia polonii z USA w wyborach prezydenckich.Pozdrawiam Stefan Michal Dembowski za ca prezesa

 22. SZANOWNI RODACY POLACY !

  Jak czytam komentarze na stronach internetowych na temat sytuacji w Polsce ,to zastanawiam się skąd tyle pesymizmu u moich rodaków. Stawianie sprawy w takim aspekcie, że to już koniec, że nic się nie da zrobić, powoduje, że naprawdę ręce opadają i nie chce się nic robić.
  Nie raz i nie dwa przyszła mi do głowy taka myśl, po co się szarpiesz, ty i inni, a takich w Polsce naprawdę jest wielu. Po co np. pan Kazimierz Świtoń mieszkając najpierw w namiocie, a potem w przyczepie kampingowej, przez niemalże rok , bronił krzyża na żwirowisku w Oświęcimiu. Dla kogo tacy ludzie jak ks Jerzy Popiełuszko i Anna Walentynowicz poświecali swoje życie. Jak my się im odpłacamy?
  Ja już nie mam żalu do młodych którzy nie pamietaja tamtych czasów, ale nie potrafię naprawdę zrozumieć tych, którzy brali udział w budowaniu struktur Solidarności. Wiem my Polacy mamy w sobie coś takiego, że nie lubimy jak nam ktoś nasze błędy wytyka, ale mnie nie zależy na popularności! Mnie zależy na wolnej Polsce i pomyslności JEJ Obywateli.
  To się samo nie dzieje, nikt nam nie odbiera naszych praw do wolności, bez naszego w tym udziału. Podczas spotkań z ludźmi słyszę ciągle to samo: co ja mogę, mój głos nic nie znaczy – to odpowiadam, a czy ty w ogóle chcesz móc coś zrobić? To jest podstawowe pytanie.
  Każdy z nas coś może, tylko wielu w siebie nie wierzy. Każdy z nas ma jeden głos podczas wyborów i niech dobrze się zastanowi, czy w sposób własciwy tym głosem rozporządzał. Od tamtego czasu kiedy ogłoszono oficjalnie w TVP, że w Polsce upadł komunizm, minęło 24 lata. To jest wystarczający czas żeby każdy, kto był uprawniony do głosowania zadał sobie jedno podstawowe pytanie, jak ja głosowałem, na kogo ?
  Nie można za wszystkie nasze nieszczęścia obwiniać tylko polityków, media, obce agentury! Oni za nas nie stawiali X przy nazwiskach na listach wyborczych. To my sami za siebie podejmowaliśmy decyzje na kogo zagłosujemy . A może to my ponosimy odpowiedzialność za to, że po raz kolejny zagłosowalismy za tym samym Tuskiem, który zaczynał w KLD , z której minister Lewandowski prywatyzował nasze zakłady pracy. Kiedy się zorientowali że spada ich popularność w sondażach, to przegrupowali sie do UD , z UD przeszli do AWS, a po upadku AWS-u założyli PO.
  Czy w ciągu 24 lat nikt z wyborców, którzy nadal chodzą na wybory nie zauważył, że to są wciąż wybieranymi ci sami ludzie? To jest wprost niewiarygodne, ile razy można dawać się oszukiwać.
  Jak opowiadam o tym w USA profesorom, z którymi się znam, to z niedowierzaniem kiwają głowami Chciałoby się zawołać na cały głos LUDZIE !!! co się z wami porobiło ? Zatraciliście instynkt samozachowawczy? Nieraz sobie pozwalam zażartować z tej sytuacji i mówię do znajomych, wy tutaj narzekacie, biadolicie na trudne warunki życia, a ONI tam w rządzie, sejmie i senacie nawet nie mają o tym pojecia skoro podczas kolejnych wyborów przychodzicie do urn wyborczych i oddajecie swój głos na tych, na których narzekacie od 20 lat, bo tak to trzeba liczyć.
  Ale to już nie jest śmieszne, to jest żałosne a nawet tragiczne. Czym się kierujecie podejmując decyzję o udziale w wyborach? Czy magia telewizora tak na was działa, że pozbawia was logicznego myslenia? Przecież pies, jak by go ktoś raz uderzył czy rzucił w niego kamieniem, omijał by sprawcę z daleka, a Was biją po kieszeni i jeszcze w Was rzucają ustawami, które nie tylko naruszają wasze podstawowe interesy, ale nawet poniżają Waszą godność! Może wy tego nie czujecie, może nie rozumiecie, a może nie widzicie jacy jesteście upośledzeni? Nie zależy mi na splendorze, zależy mi na wolnej Polsce a Wy swoim postępowaniem przykładacie rękę do jej zniewolenia, do kolejnego rozbioru.
  Przestańcie więc biadolić i powtarzać jeden za drugim, że nic się nie da zrobić Od narzekania i biadolenia jeszcze nikomu się nie poprawiło! TO MY NARÓD jesteśmy właścicielami Polski! Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy o tą Polskę walczyli przelewając krew. Jeśli już nie chcecie zrobić tego dla siebie, to zróbcie to dla nich, w imię pamięci pomordowanych, więzionych, torturowanych, wywożonych do obozów pracy, na Syberię!
  MY spadkobiercy ich poświęcenia dla OJCZYZNY mamy wobec NICH moralny obowiązek przekazania spuścizny naszym dzieciom, wnukom i prawnukom. Co im powiecie jak do końca utracimy naszą niepodległość ? Powiecie im że nie mieliście na to wpływu?
  Przeciez to nie prawda, sami dobrze to wiecie. Zastanówcie się proszę zanim kolejnym razem dacie się namówić księdzu proboszczowi , który w dniu wyborów odczyta wam podczas mszy apel Episkopatu Polski o obowiązku udziału katolików w wyborach. Zapytajcie księdza po mszy, a na kogo mamy głosować? Zobaczycie, co wam odpowie. Ja już to w Polsce testowałem.
  Episkopat Polski (czy jeszcze polski) zdradził nasze ideały w Magdalence za spory kawałek tortu z okrągłego stołu! Teraz odpłaca się temu reżimowi, który orientując się, że nie może już liczyć na polskie wojsko i policję, zabezpiecza się na wypadek buntu na większa skalę i wprowadza ustawę umożliwiającą użycie sił porządkowych z poza terytorium Polski.
  Czy zdajecie sobie sprawę, co to w praktyce oznacza? Ta władza nas zdradziła po raz kolejny. To jest akt naruszenia suwerenności Polski! Na co jeszcze czekacie, aż powstanie kolejna partia złożona z tych samych Tusków, Kaczyńskich, Millerów, Kwaśniewskich, Pawlaków, Palikotów i pozostałych …? Wierzycie, że Ziobro czy Gowin zrobią coś, żeby wam się żyło lepiej. Naprawdę jesteście tacy naiwni? Zwracam się do tych wszystkich, którzy przeczytają ten apel, zastanówcie się proszę przed następnymi wyborami do sejmu w 2015 roku jak się zachować.
  Czy po raz kolejny iść i zagłosować na tych OSZUSTÓW, czy upomnieć się o godność, którą wam odbierają i odmówić władzy posłuszeństwa zostając w domu.
  ONI SIĘ SAMI NIE WYBIORĄ. Gdyby mogli się sami wybrać, to nie organizowali by igrzyska wyborczego za wasze pieniądze (setki milonów zł)! Zacznijcie się szanować Wasz głos, on jest naprawdę ważny nawet kiedy nie weźmiecie udziału w wyborach. Niech sobie policzą ilu Polaków z 30 milionów uprawnionych do głosowania ma jeszcze do nich zaufanie.
  Im niższa będzie frekwencja wyborcza, tym lepiej dla Was. Co macie do stracenia? Przez 24 lata chodziliście na wybory i Wasze niezadowolenie wzrasta. Spróbujcie chociaż raz postąpić inaczej niż do tej pory, a ja Wam gwarantuję, że nie pożałujecie!
  Władza tylko wtedy ustępuje społeczeństwu, kiedy widzi, że to społeczeństwo potrafi się zorganizować w buncie przeciwko tej władzy! I niech mi nikt nie mówi, że należy się zorganizować i iść na wybory. Według tej partyjnej ordynacji my społeczeństwo nie jesteśmy w stanie wygrać z tymi politycznymi OSZUSTAMI. Musimy upomnieć się o JOW i prawo do obligatoryjnego referendum ogólnopolskiego.
  Dopóki będziecie chodzili na wybory, dopóty nic się nie zmieni! Dlatego zastanówcie się dobrze i poprzyjcie apel wielkiej patriotki – matki Solidarności śp. pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów!
  Pani Ania napisała ten apel w 2001 roku, ale on nie stracił nic na aktualności. Wręcz przeciwnie, dzisiaj jest jeszcze bardziej na czasie, niż wtedy kiedy go pani Ania pisała. Jeszcze jest czas, ale potem może być już za późno!
  Pozdrawiam wszystkich Stefan Michał Dembowski Nowy York .

  PS
  Apel znajduje się na stronie internetowej http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com/ Zapraszam państwa do dyskusji

 23. JO said

  Ad.19. Dyskusji, a nad czym tu dyskutowac? Czy Ma Pan Tradycyjnych Ksiezy w Pana Organizacji? Czy Ma Pan Blogoslawienstwo ciagle I Nieustajaco od nich? Jezeli nie, to niech tam Pan Kieruje swoje story a nie TU.

 24. JO said

  Bez Blogoslawienstwa I Ciaglej Asyscie Bractwa Pisa X w jakichkolwiek dzialaniach NIE Ma sensu sie Organizowac, gdyz SAM czlowiek tylko jest Narzedziem Demonow.

  TYLKO z Bogiem , Duchem Swietym, Kosciolem Swietym mozna walczyc, Dzialac, robic cokolwiek

 25. JO said

  Kazde dzialanie musi byc poprzedzone Modlitwa, ba, nawet Egzorcyzmem, zaprzysiezeniem, Modlitwa do Marii Krolowej Polski o wstawiennictwo, Oddaniem kazdego CZYNU, SLOWA najpierw Panu Bogu.

  TYLKO TAK SIE DZIALA I WYGRYWA

 26. AlexSailor said

  „„Art. 58a. 1. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych dokonuje wpłaty na
  rachunek ministra właściwego do spraw środowiska w wysokości stanowiącej
  równowartość 2% przychodów uzyskanych przez Lasy Państwowe ze sprzedaży
  drewna, zwanej dalej „wpłatą”.

  „2. Wpłaty dokonuje się za każdy kwartał kalendarzowy w terminie do
  trzydziestego dnia miesiąca następującego po tym kwartale.
  3. Wpłata stanowi dochód budżetu państwa. W sprawach dotyczących wpłaty
  właściwy jest minister właściwy do spraw środowiska.”

  „Art. 2.1. W latach 2014 i 2015 Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,
  zwane dalej „Lasami Państwowymi”, dokonuje wpłaty do budżetu państwa z kapitału
  (funduszu) własnego w wysokości 800 mln złotych rocznie.
  2. Wpłata dokonywana jest przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych w formie
  równych rat kwartalnych, w terminie do ostatniego dnia każdego kwartału.
  3. W odniesieniu do wpłaty za 2015 r., w uzasadnionym przypadku, w szczególności
  wystąpienia szkody lub klęski żywiołowej lub gdy nastąpi zmiana ceny sprzedaży drewna
  oraz popytu mogąca zagrozić realizacji planu gospodarczo-finansowego Lasów
  Państwowych, Rada Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw środowiska, może
  udzielić, w drodze uchwały, zgody na niedokonanie wpłaty przez Lasy Państwowe albo na jej
  zmniejszenie.”

  Zatem w latach 2014-2015 LP mają wypłacić Skarbowi Państwa rocznie 105 zł od hektara posiadanych obszarów leśnych z zysków uzyskanych w ciągu ostatnich bodajże 10 lat.

  Ponadto LP będą zmuszone płacić 2% z ceny sprzedawanego drewna (może ktoś policzy ile to było w roku 2013).
  W roku 2012 LP sprzedały drewna za 6,356 miliarda (z 9 zerami) złotych.
  Oprócz tego sprzedały 75 700 choinek.
  Prócz tego LP prowadziły gospodarkę „łąkowo-rolną” na obszarze ok. 50 ooo ha (dopłaty rolne do tego to ok. 40 milionów złotych) oraz „świadczyły usługi transportowe, warsztatowe, a także prowadziły działalność handlową i warsztatową”.
  Zatem za rok 2012 musiałyby dodatkowo odprowadzić 126 milionów złotych, według uchwalonych przepisów.

  Wartość aktywów LP w roku 2012 wzrosła o 700 milionów złotych.

  Niestety muszę to napisać:
  – średnie wynagrodzenie w 2012r. wynosiło 6987 zł, w tym w Straży Leśnej (polecam książkę „Wielki las” Nienackiego) 7548 zł.
  Dla porównania, średnie wynagrodzenia (z pominięciem małych firm, gdzie płace są niższe) w Polsce wynosiło w 2012r. 3526zł, to jest było dwukrotnie ponad niższe niż w LP.

  W 2012r, koszty w LP wynosiły 7,054 miliarda złotych w tym:
  – KOSZTY ADMINISTRACYJNE: 3.044.ooo.ooo zł (!!!!!!!!).

 27. 25godzina said

  Są dwa rodzaje spraw, które trafiają do tzw Sejmu: te które choćby nie im co i tak zostaną uwalone, i te które choćby nie wiem co zostaną przepchnięte.

 28. AlexSailor said

  @Dembowski

  1. Oni mają w dupie ilu ludzi pójdzie do wyborów – wystarczą oni sami i ich rodziny.
  2. W Polsce nie ma wolnych wyborów, gdyż prócz fałszowania, PKW nie dopuszcza list wyborczych złożonych zgodnie z prawem.
  3. Nie pójście do wyborów spowoduje jeszcze większe szkody niż pójście. Trzeba tylko pamiętać, że nas wynik nie wiąże w niczym.

 29. Zbyszko said

  Tu można pobrac ankietę z sprawie referendum w sprawie polskich Lasów Państwowych
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/rusza-akcja-referendalna-w-sprawie-zmiany-ustawy-o-lasach-panstwowych/
  Myślę, że każdy kto to przeczyta powinien, przynajmniej jedna taką ankietę najpierw wydrukowac a potem obejśc po sąsiadach, znajomych i zapełnioną podpisami przesłac na adres Pana posła Szyszko

 30. 25.AlexSailor powiedział/a
  2014-02-03 (poniedziałek) @ 15:58:46
  @Dembowski

  1. Oni mają w dupie ilu ludzi pójdzie do wyborów – wystarczą oni sami i ich rodziny.
  2. W Polsce nie ma wolnych wyborów, gdyż prócz fałszowania, PKW nie dopuszcza list wyborczych złożonych zgodnie z prawem.
  3. Nie pójście do wyborów spowoduje jeszcze większe szkody niż pójście. Trzeba tylko pamiętać, że nas wynik nie wiąże w niczym.

  TAKICH NIEDORZECZNOŚCI DAWNO NIE CZYTAŁEM GRATULUJE .jak by mieli w dupie ile pojdzie na wybory to by nie organizowali wyborów i nie wydawali z waszych podatków setek milionów złotych.jak sie nie znasz na polityce to lepiej nie zabieraj głosu bo czynisz wiecej szkód niz pożytku.Pozdrawiam Stefan Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa.com stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

 31. 26.Zbyszko powiedział/a
  2014-02-03 (poniedziałek) @ 16:12:28
  Tu można pobrac ankietę z sprawie referendum w sprawie polskich Lasów Państwowych
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/rusza-akcja-referendalna-w-sprawie-zmiany-ustawy-o-lasach-panstwowych/
  Myślę, że każdy kto to przeczyta powinien, przynajmniej jedna taką ankietę najpierw wydrukowac a potem obejśc po sąsiadach, znajomych i zapełnioną podpisami przesłac na adres Pana posła Szyszko

  W sprawie referendum o niepodwyższanie wieku emerytalnego zebrano ponad 2 miliony podpisów i rząd nic sobie z tego faktu nie zrobił.Po co wiec zbierać kolejne podpisy? Niech posel Szyszko w proteście zrezygnuje z posłowania i namawia innych posłów aby postapili podobnie.Posel dobrze wie że akcja zbierania podpisów niczego nie zmieni Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Ps .Radio maryja juz raz zbierało pieniadze na ratowanie stoczni gdańskiej.Stocznia jest w likwidacji a pieniadze gdzieś zniknęły.A ciemny lód i tak pójdzie na wybory.

 32. 20.JO powiedział/a
  2014-02-03 (poniedziałek) @ 15:19:23
  Ad.19. Dyskusji, a nad czym tu dyskutowac? Czy Ma Pan Tradycyjnych Ksiezy w Pana Organizacji? Czy Ma Pan Blogoslawienstwo ciagle I Nieustajaco od nich? Jezeli nie, to niech tam Pan Kieruje swoje story a nie TU.

  Szanowny panie ja panu nie mówię co i gdzie pan ma robić.Proszę sie modlić i odprawiać egzorcyzmy w intencji ciemnego ludu żeby przestał chodzić na wybory i głosować na żydowskie partie w sejmie . a ja jestem od działania.Rozumiemy się? czemu brak ci odwagi napisania do nas na maila? jak jesteś wierzący to nie powinieneś się bać i ukrywać za nikiem Pozdrawiam Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Ps można do nas napisać,nie bójcie sie być Polakami w Polsce

 33. Brat Dioskur said

  Gdyby nie to ,ze Dembowski ciagle zaznacza ,ze pisze ze Stanow to sadzilbym ,ze nadaje do nas z …Ksiezyca!Roztropna i trzezwa ocene sytuacji przedstawiona przez Sailora skwitowal pogardliwym….. „jak sie nie znasz na polityce…” .To byla retoryka Panie Dembowski ,czekamy teraz na argumenty!

 34. NICK said

  Ad. 25, p.3. Chyba zyski, nie szkody. Bo jeżeli nie to p. Stefan (ad.27), trochę błądzi a – „dawno nie czytałem”, to kłamie, bo czytał TUTAJ, CAŁKIEM NIEDAWNO.
  Na koniec trzeba zadać p. Stefanowi PYTANIE ad.19.
  Kolejny raz zamieszcza pan „swój” apel. Nie widzi pan, że Polacy nawet nie chcą komentować? Wie pan dlaczego?

 35. AlexSailor said

  Ad. 27 @Dembowski

  „jak sie nie znasz na polityce to lepiej nie zabieraj głosu bo czynisz wiecej szkód niz pożytku”

  A kto stwierdza o znaniu się na polityce?
  Dembowski?
  A z czyjego nadania?
  Jakiegoś sanchedrynu?

  Te głupawe pouczenia to zachowaj sobie pan dla amerykanów.

  Nie chcesz pan to nie głosuj, najlepiej w stanach, gdzie wybory są zupełna farsą z powodu wybierania prezydenta przez elektorów i innych śmiesznych rzeczy, jak głosowanie pocztą.

  Może zmienisz pan forum i będziesz namawiał do niegłosowania na portalach związanych z SLD, PO, PIS, PSL lub paligłópów?
  Na pewno dostarczysz im pan rozrywki wprowadzając element zabawowy.
  Bo oni pójdą do wyborów.
  Oni, ich rodziny, znajomi królika, no i ogłupieni słuchacze telewizorni.
  Panu zaś chodzi o to, by nie poszli pozostali, to jest ci, którzy chociaż w małym stopniu się orientują o co chodzi.

  Bo pan znasz się na polityce jak świnia na gwiazdach.
  Rządzący mają dokładnie w dupie frekwencję.
  Najwyżej stwierdzą, że „Polacy nie dorośli do demokracji”.
  Jak im frekwencji będzie brakowało, to w następnych wyborach zrobią obowiązek wyborczy pod karą 2000 zł i będą mieli frekwencję 98% jak w części państw UE.

  Do europarlamentu też nie mamy głosować, bo się paligłópiarnia nie dostanie?
  Nieprawdaż?

  Nieźle to sobie cykliści wymyślili.
  No, ale żeby zrealizować, to trzeba pożytecznych idiotów.

 36. AlexSailor said

  @Dembowski

  Zdajesz sobie pan sprawę, że nadajesz tutaj z państwa, które żąda od Polski wypłacenia 65 miliardów dolarów kontrybucji na rzecz swojego sojusznika?
  Wiesz pan, jak w tym kontekście wyglądają pańskie wypowiedzi akurat w kwestii głosowania?
  No, pomyśl pan.

  A gdybyś pan zapomniał, to parlament wasz uchwalił rezolucję wzywająca Polskę do wypłaty haraczu, o którym napisałem, i skierował ją do Polski.
  Na dodatek łamiąc tym umowę z Polską, która wypłaciła amerykanom odszkodowania za znacjonalizowany majątek, z zastrzeżeniem, że wszelkie roszczenia swoich obywateli państwo amerykańskie zobowiązuje się zaspokoić z amerykańskiego majątku, jeśli uzna je za słuszne.
  Może zatem powołacie w stolicy demokracji stowarzyszenie na rzecz dotrzymywania umów przez wasz amerykański rząd.

 37. hulsz said

  ad.1 no niestety ten dzien musi przyjsc albo woz albo przewoz wieloletnie pranie mozgow oglupilo narod sam to doswiadczam na co dzien ludzie sa tak glupi ze czesto sobie sobie mysle kurwa dla nas juz nie ma ratunku

 38. NICK said

  Ad.23. Świadectwo.
  19-latek, po Technikum Leśnym, odbywał staż. W jednym ze zwykłych Nadleśnictw. Zatrudniono go na stanowisku odpowiadającym podleśniczemu ( nie za wysoko?).
  Nie jest z ewent. układu. Dostał ” na rękę” 4200 złotych, pełen socjał ( kawki, posiłki regeneracyjne, mundurówkę, deputat drzewny). Łączne premie i im podobne: 6000 złotych.
  Teraz studiuje kierunek powiązany – za moją namową. Myślał o Policji, ratownictwie medycznym i innych. Mówił: przecież lasy sprywatyzują. No , pewnie tak ale jak będziesz dobry, będzie praca.
  Każdy powinien dobrze zarabiać. Lecz. Argumenty o zarobkach leśników będą zasadnicze. Niestety. A jak ocenią to – biedni i nieświadomi – Polacy.?.

 39. Fran SA said

  Ad.33
  Alexander Sailor
  Stefan Michal Dembowski ma takie samo prawo do wyrazania swojej opinii jak kazdy inny, kto wpadl do gajowki na chwile i jakos nie wyszedl.
  Pan Dembowski ma duzo racji i jeszcze wiecej rozterki- tu sie niczym nie rozni od innych.
  Naturalnie, ze pyskujemy i naturalnie, ze nie proponujemy rozwiazania – bo go nie mamy.
  Naturalnie, ze przynudzamy, bo nie mamy ani armii, pieinedzy ani ambicji rewolucyjnych, zeby czyscic brudna wanne kwasem solnym.
  I nie mamy w planie stosowania metod, ktore stosuja ci, ktorych krytykujemy. Proste.
  Ja nie wiem, kto sie zna na polityce. Czasami mi sie wydaje, ze gajowy. Ale jak ja moge osadzic, skoro sie nie znam na polityce.
  I bardzo chetnie czytam i analizuje tych, co sie tak samo jak ja nie znaja na polityce. To tez nauka.

  Glosowanie jest i dla mnie duzym problemem.
  Dlaczego??
  Bo nie moge pojsc do sasiada i zapytac: Chcesz byc kandydatem. Bedziemy na ciebie glosowac.

  Bo ani ja , ani moj sasiad nie mamy MILIARDOW dolarow na jakiekolwiek powodzenie w najblizszej elekcji.
  We wrzesniu tamtego roku, wybory w Australii wygral pan …Murdoch.
  po jak cholere bylo isc do wyborow , wyglupiac sie ze studiowaniem kandydatow, dyskutowac jakiekolwiek plany ekonomiczne (akurat zadnych nie bylo) zeby patrzec na tych ‚wybrancow wybranych – ale nie przez podatnika.
  Przeciez w 2000 roku Bush nie wygral wyborow!
  Jakie wybory przeszedl pan Komorowski?
  Jak to sie stalo, ze Obama wygral wybory WYLACZNIE za pieniadze Sorosa?
  No to jest dylemat: isc czy nie isc do wyborow??
  Ja nie wiem. A jak ktos wierzy, ze wie – to tez ma prawo.

 40. Krzysztof P said

  P.Stefanie – niedawno dluuugo o tym problemie dyskutowaliśmy i nie wyciągneliśmy ż a d n y c h konstruktywnych wniosków, poniwaz NIE można ich w tym stanie rzeczy sprecyzowac co do WYGRANIA.
  Sa trzy podejścia do zagadnienia;
  1, nieważne kto głosuje – wazne kto LICZY glosy?
  2, Wybory to takie makagigi dla oszukania ” wyborców „, że są wogóle potrzebni (chyba do przyklepania d*** kratycznego – kurestwa)?
  3, niewazna ani frekwencja, ani sam proces, ani komisje ani obserwatorzy itd – niezależnie od WSZYSTKIEGO każdy z kandydatów jest ” nasiech ” ! Aaaaa wybierajcie sobie, do woli, do usranej smierci !!

  LASY Państwowe muszą służyc POLAKOM.! Ziemia w Polsce jest nie na sprzedaż w obce ręce ! ( skoro nie można zatrzymac podietych uchwał, to taki AKT obwarować klauzulą cofnięcia zakupu w przypadku gdy: …..?????? ) !!

  POPIERAM sercem, rozumem i własna nieprzymuszona wolą, kandydature p. Gajowego na PREZYDENTA Najjaśniejszej Rzeczpospolitej !!!

 41. Easy Rider said

  @AlexSailor

  Proponuję nie dyskutować z hydraulikiem, rajfurzącym tutaj „demokrację USA”, gdyż jego wypowiedzi mają cechy trollingu agenturalnego, na co uprzejmie zwracam uwagę Gajowego.

 42. NICK said

  DZIĘKUJĘ GAJÓWKOWICZOM !
  Tylko próbuję – w miarę kulturalnie – zabierać głos. Wy, często z anielską cierpliwością, DEBILOM, kawę na ławę! Krowom na miedzy! ( ale z wiedzą, doświadczeniem i argumentnie) Często się w..rzam. Chciałbym jednym zdaniem a nawet wyrazem ale Wasze działanie jest DUŻOOO lepsze. Piszę to po raz kolejny choć Wam przypominać nie trzeba. No… wyjatkowo.

 43. Re: 28 Stefan Dembowski…
  Pisze Pan w Post Scriptum: „Ps .Radio maryja juz raz zbierało pieniadze na ratowanie stoczni gdańskiej.Stocznia jest w likwidacji a pieniadze gdzieś zniknęły.A ciemny lód i tak pójdzie na wybory…”.

  =============================
  Panie Stefanie, ksiadz T.Rydzyk wyjasnil (zreszta kilka razy na antenie Radia Maryja) kwestie zbiorki pieniedzy na ratowanie Stoczni Gdanskiej, a dotyczylo to tych, ktorzy zlozyli ofiare pieniezna, a nie dotyczylo tych, ktorzy takich ofiar nie zlozyli, a jedynie „domniemuja” I „spekuluja” na taki wlasnie temat.
  Wierze, ze skoro Pan byl rowniez ofiarodawca, to w kazdej chwili moze Pan zarzadac zwrotu kwoty, ktora raczyl Pan zlozyc na ratowanie Stoczni Gdanskiej I nie zgodzil sie na uzycie zlozonych przez Pana pieniedzy na rozwoj Radia Maryja I Telewizji Trwam.

  W przeciwnym wypadku (jestem w stanie to sprawdzic) jesli nie zlozyl (nie byl Pan ofiarodawca) a dopytuje sie Pan w durny sposob o „znikajacych pieniadzach” w rekach o. Tadeusza, to bedzie Pan w bardzo niezrecznej sytuacji I tutaj Czytelnicy beda Panu zadawac….no powiedzmy „ciekawe” (niefortunne) pytania.

  Coz, slowo sie rzeklo- kobylka u plotu…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S.Lud (jako skupisko ludzi) nie powinno byc napisane przez O z kreska – jesli juz…

 44. Re: 36 Krzysztof P

  Panie Gajowy, co Pan na koncepcje p.Krzysztofa???
  Niech Pan Panie Gajowy niezwlocznie przygotuje CV ze zdjeciami, program zaraz ulozymy (choc juz od dawna jest) i Alleluja i do przodu…!!!

  Nie myslec za duzo, tylko dzialac. Bede panskim cieniem…
  ==========================

  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Re: 39 – napisalem slowo: zarzadac, ale chyba popelnilem pomylke, co powinno byc (tak mi sie wydaje) zazadac (przez samo z) –

 45. NICK said

  Panie Gajowy!
  Czy od dawna czuje Pan różne cienie?
  Jeśli tak. Proszę się nie martwić. Nie jest to, bez wątpienia, objaw jakiejkolwiek choroby.

 46. NICK said

  Żeby nie było wątpliwości, że to do P. Jaśka. Chyba nie było pańskiego post’u, z którym się nie zgadzam!!!
  A TUTAJ cienie często ze sobą dyskutują.

 47. Pokręć said

  Związkowcy z Solidarności albo są naiwnymi durniami, albo z tym liczeniem na rozsądek senatorów koalicji to taki zwrot kurtuazyjny.

 48. przemądrzałe bydlę said

  Strach podejść do komputera i odpalić internet. Codziennie można wyrywać włosy z głowy:

  ————-

  Simon Fairlie do Donalda Tuska: Nie rozumiem Pana szkodliwej dla rolników polityki

  Redaktor naczelny brytyjskiego pisma „The Land Magazine” wystosował do premiera Donalda Tuska list, w którym wyraził zdziwienie sytuacją polskich rolników i prowadzoną względem nich przez rząd polityką. Brytyjczykom nie mieści się w głowie, jak można tak niszczyć własne rolnictwo…
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/4892-nie-rozumiem-pana-szkodliwej-dla-rolnikow-polityki

  Radosław Sikorski: Za dużo wydajemy na obronę
  http://www.prawy.pl/z-kraju/4895-radoslaw-sikorski-za-duzo-wydajemy-na-obrone

 49. Lily said

  Wszystko juz przejete,teraz czas na lasy(7 mil ha)wartosc drewna 300mil zl. Nie na darmo skandynawowie,wybudowali w Kwidzyniu najwieksze w Europie zaklady papiernicze. Skandynawia to potega w lasy. Ale u nich jak widac,dba sie o interesy narodowe.Skoncza z lasami,zaczna z ziemia,”Polskosc to nienormalnosc”,”Polska to dziki kraj”. Polacy,to najbardziej uciemierzony narod w U.E.

 50. AlexSailor said

  Ad. 35 @FranSA

  „Stefan Michal Dembowski ma takie samo prawo do wyrazania swojej opinii jak kazdy inny”

  Nie.
  Miał takie prawo dopóki nie próbował zabrać go innym:
  „jak sie nie znasz na polityce to lepiej nie zabieraj głosu”

  I wcale nie twierdzę, że znam się na polityce.
  Jednak pewne argumenty identyfikują mendy je stosujące w sposób precyzyjny.

 51. Re: 35 FranSA
  Czy nie powinien Pan wpierw zapytac p. Dembowskiego co rozumie pod pojeciem „polityka” lub jak to slowo (taka terminologie) w/g swojej wiedzy publicznie by zdefiniowal???.

  Czym jest polityka? A czy przypadkiem kazdy z nas jej nie uprawia nie wiedzac o tym???…

  A czy czlowiek nie znajacy sie na pieniadzach bylby w stanie uprawiac polityke?

  Czy polityk nie majacy zielonego pojecia o cyrkulacji srodkow finasowych bylby w stanie i w jaki sposob reprezentowac interes Narodowy???…

  A moze inaczej: czlowiek, ktory zabiera sie za polityke w sensie publicznym nie majacy pojecia czym ona jest w sensie prywatnym…

  A wiec kim jest polityk, ktory rozsprzedaje publiczny (Narodowy) majatek za 1/10 faktycznej wlasnosci?
  Kim jest taki polityk, ktory bredzi o demokracji, wolnosci i suwerennosci lub niepodleglosci nie wspominajac ani slowem o niezaleznosci i suwerennosci publicznych finansow???. (z grzcznosci pomijam kwestie calkowitej likwidacji lichwiarskiego procederu finansowego, ktory doprowadzil niejeden Narod na skraj przepasci ekonomicznej)…

  Oczywiscie, ze taki „polytyk” to jedynie „gadajace usta” z „przeciagiem w glowie” odbierajacy sute „korytowe” wynagrodzenie…z „bureldzetu” i z „innego” lukratywniejszego zrodla lichwiarskiego…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „Poltytycy” beda o WSZYSTKIM gadali, wszystko beda obiecywali, wszystkim beda wlazili do d…py bez wazeliny, ale ci wszyscy maja jedna wspolna ceche: NIE WOLNO IM NIC MOWIC NA TEMAT FINANSOW PUBLICZNYCH (a bron Boze o likwidacji bankowej lichwy- lichwiarskiego kartelu zlodziejskiego).

 52. Kazik said

  Z Gości Pana Maruchy da się utworzyć Rząd , tylko jakie stanowisko obejmie Pan Ryszard . Jako wybitny znawca ekonomii i wojskowości to może jednak ministerstwo obrony .

 53. przemądrzałe bydlę said

  @45 Lily
  „Nie na darmo skandynawowie,wybudowali w Kwidzyniu najwieksze w Europie zaklady papiernicze.”

  O ile wiem, to jakiś koncern papierniczy z USA przejął nowoczesne państwowe zakłady papiernicze w Kwidzynie (wybudowane pod koniec PRL-u na bazie maszyn kupionych na zachodzie; ponoć były jednymi z najnowocześniejszych w Europie i zostały sprywatyzowane za bezcen).

  „Skandynawia to potega w lasy. Ale u nich jak widac,dba sie o interesy narodowe.”

  No tu Pan/i trochę przesadził/a 🙂 Co najwyżej właściciele koncernów eksploatujących drewno dbają o swoje interesy. To, co się dzieje (pod względem kulturowym i demograficznym) w krajach skandynawskich, daleko pod względem degrengolady wyprzedza Polskę. Dość powiedzieć, że nawet oficjalnie norweski odpowiednik GUS-u przyznał, że za dekadę Norwegowie będą mniejszością we własnym kraju.

 54. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka nie rozumie po co lasy w Polsza.

  Pszeciesz to jest ciemnogrud.

  W Polsza nie ma Robin Hood ktury zyl w lesie, a Czerwony Kapturek i Babcia w lesie to pszeciesz bajka.

  W Polsza tesz jusz nie ma i nie bedzie partyzantuw bo panuje dusza demokracja.

  To po co lasy? Szeby w nich smiecic albo szeby pic wudka?

 55. Miro said

  NALEZALOBY W JAKIS SPOSOB OPUBLIKOWAC APEL DO WSZYSTKICH KORZYSTAJACYCH Z GRABIEZCZEJ WYPRZEDAZY POLSKIEGO MAJATKU , ZE SPRZEDAZ JAK I KUPNO SA NIELEGALNE , I PO DOJSCIU DO WLADZY POLAKOW WSZYSTKO BEDZIE ODBIERANE I NACJONALIZOWEANE .

 56. GW said

  Ad 47

  Drogi Panie jasku z Toronto, z innej beczki ja.
  Juz padlo tu pytanie o dluzszej nieobecnosci w sieci pana Jerzego Ulickiego-Reka.
  Czy Panu cos wiadomo o p. Jerzym?

 57. EKO-LAS said

  Ad.23
  Szanowny Panie @ AlexSailor, z całym szacunkiem, lecz aby wypowiadać się na temat dochodów leśników, to należałoby prześledzić uzyskiwane ich dochody w okresie od początku istnienia Lasów Państwowych do dnia dzisiejszego porównując je w okresach porównawczych ze średnimi krajowymi w porównywanych okresach. Wówczas dozna Pan konsternacji i zapyta samego siebie co tych leśników trzymało w lasach przy tak mizernych niejednokrotnie wynagrodzeniach.

  Mogłoby się wydawać, że obecne wynagrodzenia w Lasach Państwowych są „nazbyt wygórowane”, pytanie należałoby zadać: – w porównaniu do czego wydają się wygórowane?

  Tak właściwie, to nie pensje leśników są „za wysokie”, tylko pozostałe wynagrodzenia nie spełniają oczekiwań.

  Kryterium wysokości dochodów świadczy o umiejętnym lub nieumiejętnym gospodarowaniu i prowadzonej dalekosiężnej polityce gospodarczej.

  To, że w Lasach Państwowych wynagrodzenia stają się powoli dochodami umożliwiającymi pozostanie w Polsce, jest dowodem na to, iż „PAŃSTWOWE” może być „DOBRE” i stanowi podstawę planowania swojego dalszego życia w rodzinnym kraju.

  To właśnie „PAŃSTWOWE może być DOBRE” na przykładzie Lasów Państwowych, burzy opokę podejmowanych do tej pory realizacji wysprzedawania Polski Państwowej.

  Piszący współczesną Historię Polski nie mogą sobie pozwolić na to, aby w ich HISTORII znalazł się choć jeden przykład obalający ich podstawy dotychczasowego działania.

 58. Maciej said

  @ 48

  Pan Rysio bierze tekę ministra finansów – bezapelacyjnie :-). Jak Gajowy zastałby prezydentem to ja aplikuje na jego rzecznika !

  @ 53

  Ma Pan rację, odnośnie zarobków leśników. Tylko, że okupant po przez swoje ośrodki propagandy wciśnie masie przekaz na wzór tego z kopalniami, stoczniami, przemysłem ciężkim czyli:

  Polacy musicie do tego dopłacać z waszych podatków to idzie, więc lepiej … sprzedać.

 59. Krzysztof P said

  at 48
  Nieporozumienie!
  Pan Gajowy oby Jego proroctwo sie wypełniło – ” znosi kare śmierci, pozwalenia na broń prywatną etc”.

  NIECH WIĘC PAN RYSIO uważa, coby zamiast teki Ministra, nie odstrzelono mu Missejowskiej głowizny?!!!!

 60. jowram said

  Rząd Tuska ma dziś na głowie gender i komisję śledczą w sprawie WSI, a nie jakąś tam polską biedę…

  Dramatyczny wręcz raport GUS “Warunki życia rodzin w Polsce” dobitnie potwierdza to o czym od lat mówimy i ostrzegamy, że transformacja ostatnich 20-stu lat, dla wielu już milionów Polaków oznacza biedę, wykluczenie, a nawet głód.
  Ponad pół miliona dzieci w Polsce niedojada, bo rodziców nie stać na zapewnienie im wysokokalorycznych posiłków, a ze wskazań posła PO St.Niesiołowskiego, by jedli szczaw i mirabelki trudno skorzystać w styczniu 2014r. gdy w niektórych powiatach Lubelszczyzny jest problem nawet z chlebem. Blisko 500 tys. dzieci nie ma niezbędnych podręczników, a na blisko 9 mln dzieci i młodzieży w wieku do 24 lat, w niedostatku lub biedzie – w tym również w skrajnym ubóstwie – żyje 1,4 mln młodych Polaków.
  W skrajnej nędzy, poniżej minimum egzystencji (400-500 zł miesięcznie na osobę) żyje ok. 10 proc. rodzin z trójką dzieci i blisko 27 proc. z czwórką i więcej. W Polsce, aż 35 proc. dzieci i młodzieży w wieku do lat 17 korzysta z pomocy socjalnej. Mimo, że na pomoc rodzinom państwo wydaje 30 mld zł, efektów nie widać, a skala biedy i wykluczenia tylko się powiększa.
  Trwa, z coraz większym nasileniem, ekonomiczna i fiskalna wojna z własnym narodem. Przygotowywane zamachy na nasze portfele mogą nas kosztować dodatkowo w 2014 r. 20-24 mld zł do oddania na rzecz fiskusa.
  Nie ma takiej niegodziwości do jakiej by się nie posunął obecny rząd, gdy dalej tak rozpaczliwie będzie mu brakować pieniędzy. To nie tylko podwyższony 23 proc. VAT do 2016 r. (6mld zł więcej do zapłacenia), ale też przygotowywany podatek od luksusu czyli podatek od posiadania garażu, nawet we własnym prywatnym domu, który każdego Polaka, właściciela garażu, może kosztować od 100 do 300 zł.
  Podejmowane są coraz bardziej zbójeckie i wątpliwe od strony prawnej i konstytucyjnej zamachy fiskalne na nasze portfele, po skoku na OFE, częściowej konfiskacie – 1,6 mld zł w najbliższych latach z majątku Lasów Państwowych, tej władzy pozostanie jedynie podatek katastralny, który będzie katastrofą dla właścicieli nieruchomości i wyprzedaż polskiej ziemi od 2016 r. na rzecz zagranicy.
  Władza postępuje więc, gdy idzie o fiskalizm i drenaż naszych portfeli, zgodnie z hasłem – po nas choćby potop. Ale jak się doprowadziło do 1 bln zł długu publicznego, ponad 300 mld dol. długu zagranicznego i 40 mld zł corocznie kosztów obsługi tego długu w budżecie państwa, to nawet 150 proc., a nie 15 proc. podwyżki akcyzy na alkohol sprawy nie załatwi.
  Polski Titanic pruje więc na czołowe zderzenie z lodową górą bankructwa, będąc w międzyczasie ograbiany z ratunkowych szalup i ostatnich kół ratunkowych. Dokręcanie zaś podatkowej śruby powoduje u wielu Polaków i przedsiębiorców już nie pytanie jak żyć, tylko jak przeżyć.
  Nowe pomysły na nowe wpływy podatkowe w ramach podatku od Czynności Cywilno-Prawnych, opodatkowanie światłowodów, internetu, spółek komandytowo-akcyjnych, nowe wyższe podatki lokalne, zamrożone progi podatkowe, zlikwidowane ulgi, czy mandaty dla kierowców po 2 tys. zł mają utrzymać “zieloną wyspę” nad wodą.
  Wszystko to przypomina niestety starą fraszkę Janusza Szpotańskiego “bo trzeba doić, strzyc to bydło, a kiedy padnie, zrobić mydło”.

  Janusz Szewczak
  Główny Ekonomista SKOK

 61. Rysio said

  re 27.

  „……..1. Oni mają w dupie ilu ludzi pójdzie do wyborów – wystarczą oni sami i ich rodziny……..”

  „………..Nie pójście do wyborów spowoduje jeszcze większe szkody niż pójście……….”

  Nielogiczne, SB-ckie głupoty, durniu piszesz.

  Czy słyszałeś kiedykolwiek aby którykolwiek parch, miłościwie nam panujący, zachęcał do niepójścia na wybory?

  Gdyby w wyborach wzięli udział tylko oni i ich rodziny – to frekwencja wyniosła by wtedy ułamek 1%.

  Zobaczylibyśmy wtedy w TV bardzo dużo bladych twarzy z rozbieganymi, przestraszonymi i powiększonymi jak spodki do herbaty oczyma.

  🙂

  PS. Jedyne rozsądne rozwiązanie dla Polaków – to przestać się szmacić i nie brać nawet najmniejszego udziału w tej koszrnej wyborczej farsie.

  Genialnym posunięciem Polaków było by zbiorowe spalenie (jeżeli nie lokali wyborczych to przynajmniej ostentacyjnie* na zewnątrz lokali), kartek do głosowania.

  * Zfilmować to i puścić na YouTube.

 62. Rysio said

  re 56. „………Pan Rysio bierze tekę ministra finansów – bezapelacyjnie :-). Jak Gajowy zastałby prezydentem to ja aplikuje na jego rzecznika !………”

  Nie chcę.

  Ja tam bym wolał aby mnie Prezydent Marucha zrobił Ministrem Obrony Narodowej.

  Pierwsze co bym zrobił to wystąpiłbym w TV i ogłosił całej Polsce , że bandyckie Hitlerowsko-Stalinowskie przepisy zabraniające Polakom posiadania broni militarnej zostają całkowicie anulowane i unieważnione, że są weg i вон!!!

  Oznajmił bym wszem i wobec że, jakakolwiek cywilna próba rejestracji lub oznakowania broni ( np. wybijania na niej numerów seryjnych itp…) była by karana długoletnim ciężkim więzieniem.

  Natomiast jakakolwiek, nawet najmniejsza, urzędowa próba rejestracji broni przez urzędnika państwowego była by karana śmiercią*.

  Skazany urzędnik miałby do wyboru:

  – być zakutym dożywotnio na rynku w dyby.
  – być wbitym na pal
  – dostać staropolską dawkę kijów w dwóch seriach:

  Pierwsza seria kijów trwała by tak dłogo aż skazany urzędnik wyzionął by ducha.

  Druga seria kijów – równa pierwszej – wymierzona by była urzędniczemu truchłu.

  A potem wziąłbym się ostro do roboty i skupił się na jak najszybszym uzbrojeniu Polaków.

  * Tych, którzy się obawiają, że Rysio ma za miękkie serce, pragnę uspokoić tym, że naszego twardego, kochanego kaprala Griszkę** zaraz bym zrobił moim zastępcą tj. wiceministrem z zadaniem odbudowania jak najsilniejszych Zbrojnych Sił Polskich.

  ** kapral Griszka musiał by stawać przedemną na baczność przynajmniej raz w tygodniu i meldować mi, wyprężony jak struna, jak idzie postęp z WP.

  🙂

 63. AlexSailor said

  Ad. 53 @EKO-LAS

  Czy ja napisałem gdzieś, że dochody, to jest płace w LP są za wysokie????
  Niech będą jeszcze 3 a nawet 5x wyższe – nie zazdroszczę i obca jest mi polska zawiść.
  To Pan sam wyciągnął wnioski z podanych przeze mnie danych i nie mnie sądzić, czy błędne.
  Choć muszę przyznać, że te dane są dla mnie szokujące.

  Natomiast w pełni się zgadzam, że to nie pensje w LP są za wysokie, lecz w innych działach gospodarki za niskie.

  Proszę się zastanowić, jak to 24% powierzchni Polski, to jest ćwierć państwa pozostająca na dodatek w całości własnością Skarbu Państwa, nie przynosi żadnego temuż Skarbowi Państwa dochodu z majątku.
  Żadnego i to od lat.
  Natomiast obecne próby uzyskania w sumie niewielkiej dywidendy z tego majątku o niewyobrażalnej wartości, traktowane są ja próba zniszczenia LP.

  Taka sytuacja miała już miejsce w historii naszego kraju i nazywała się „egzekucją dóbr królewskich”.
  A zaistniała na skutek między innymi nie płacenia przez dzierżawców majątku państwowego żadnych lub płacenia wielce zaniżonych czynszów, przez co skarb królewski świecił zawsze pustkami, co powodowało otwarcie Polski na penetracje obcych ośrodków władzy tak, że król jedynie współrządził w Polsce z agentura obcych dworów, szczególnie habsburskiego i pruskiego.

  Przez cały okres PRLu, a i obecnie, wmawia się mi, że lasy są naszym wspólnym dobrem.
  No i majątkiem.
  Wobec czego ja również chcę czerpać pożytki z mojego majątku i to nie wnikając w płace leśników, bo to ich sprawa.
  Niech będą jak najwyższe.
  Nie zgadzam się natomiast na przywłaszczanie przez kogokolwiek pożytków z mojej współwłasności, choćby były w części przeznaczone na płace innych Polaków.

  Bo nie chcę, by rację miał pewien żyd, który powiedział mi w czasach PRLu – w odpowiedzi na twierdzenia, że lasy polskie są moją współwłasnością – „Gówno są a nie twoją własnością. Gówno miałeś, gówno masz i gówno mieć będziesz”.
  Muszę powiedzieć, że ta jego szczerość wywołana irytacją na moją namolność dużo pozwoliła mi zrozumieć.
  Ba chciałbym, żeby jak najwięcej Polaków to zrozumiało.

  Jeżeli nie da się uzyskać pożytków, to chce przypadające na mnie (i każdego Polaka) 2 ha lasu x ilość członków mojej rodziny i też będę płacił od nich podatki, w tym od pozyskanego drewna.
  I nie wytnę tego lasu choćbym chciał, bo prawo tego zabrania, do czasu wieku rębności.
  No i nie będę miał gówna ale ileś tam ha lasu niezgodnie z przewidywaniami owego żyda.

  W przeciwnym wypadku, to jest gdy lasy nie będą przynosić żadnego zysku i nie zostaną rozdzielone Polakom, rząd sprzeda je komuś za bezcen, bo nie miałby i tak z nich żadnego pożytku, jak wódz plemienia sprzedający w niewole największych głąbów łowcom niewolników – bo też nie miałby z nich żadnego pożytku.
  Proszę pamiętać, że firma jest warta tyle ile przynosi zysku, to jest – jej wartość jest wprost proporcjonalna do zysku.
  W wielkim uproszczeniu jest to zdyskontowany zysk z 10 lat.
  A ten dla Skarbu Państwa wynosi ZERO.

  Niestety, rodacy zrozumieć tego nie chcą.

 64. AlexSailor said

  Ad. 56
  Obawiam się, że sytuacja jest jeszcze gorsza, niż nakreślona w artykule.
  Jednak podczas wyborów Polacy nie pytają o podatki, ba nawet pojawia się nowa koncepcja nie chodzenia do wyborów na złość władzy.
  Polacy nie rozumieją podatków – ani jak one działają, ani kto je w rzeczywistości płaci.
  Nie rozumieją wielu innych rzeczy z długami do spłacenia również.

 65. Re: 52 GW.
  Nie wiem co sie dzieje z p. J.Ulickim. Nie posiadam na razie zadnych informacji.
  Byc moze jest gdzies poza miejscem zamieszkania.
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 66. u said

  Lasy to jest powod do masowych wystapien spoleczenstwa, powinnismy wziac przyklad z banderowskich sasiadow i nie pozwolic lajdackim wladzom, na obciazenie rabunkowym haraczem Lasow Panstwowych. Nie wyobrazam sobie zeby widok ukochanych drzew zastapilo wyrebisko. Przeglosowanie tej grabiezy w senacie (chyba wrogow naszego panstwa)to nie tylko zdrada naszych narodowych interesow, to jest dowod na dzialanie sil antynarodowych, antypolskich w kregu najwyzszych wladz panstwowych. Kazdy rodzaj protestu przeciwko takiemu bezwzlednemu, jawnemu lajdactwu, jest usprawiedliwiony i powinien miec miejsce, az do skutku, do pozytywnego finalu w tej sprawie. Diabli z taka wladza, ktora ogolaca Narod z jego najwiekszego Skarbu.

 67. u said

  Q..wy debilne (przepraszam, ale zasluzyli na ten epitet) zapomnialam jeszcze dopisac, ze jak widze sondaze i ciagle tych samych lajdakow na topie, to nie tylko rece ale i glowa opada. Pocieszam sie tylko, ze moze ankieterzy robia je na zamowqienie. Przeciez prawda nie moze byc az taka okrutna. Niech szukaja – pieniedzy, ale na kontach, wlasnych – tam znajda szmal na pokrycie haraczu.

 68. Rysio said

  re 45. „…..Związkowcy z Solidarności albo są naiwnymi durniami,………..”

  Bardzo proszę nie obrażać durni, poprzez przyrównywanie do nich związkowców z Solidarności.

  🙂

 69. Rysio said

  No gdzie ten Gajowy się znowu włóczy?!

  😦

 70. GW said

  Ad 58
  Nieco dlugawo…
  Diekuje za odzew.

  Wiem, wiem Panie Gospodarzu – sa Wolne tematy. To sie wiecej nie powtorzy.

 71. GW said

  PS 61
  Zeby i na temat bylo:
  Moze sie byl p. Jerzy w jeszcze-lesie zgubil?

 72. Kola said

  Czyscic rury .CZYSCIC RURY POLACY.

 73. bart said

  W rządzie pana Gajowego wiele lat temu zgłaszałem swoja kandydature na premiera. Ale po gruntownym przemyśleniu postanawiam się zarekomendować do przyjęcia obowiązków wiceministra rolnictwa, przemysłu spożywczego i skupu, jako, że mam odpowiednie kwalifikacje. Dlaczego nie na ministra, tylko na wice? Ano, minister rządzi, a wiceminister pracuje. CV będzie bez zdjęcia, albowiem aparycja mogłaby sugerowac proweniencję, a przecież nie suknia człowieka zdobi.

  Niech każdy robi to, co umie i będzie dobrze.

  Nie wiem, kto mógłby byc odpowiedzialny za kulture i edukację. Tę osobe czeka wielka odpowiedzialność, bo trzeba Rysia odpowiednio ustawić, skoro miałby sie zająć sprawami broni I obronności. Jak na dzień dzisiejszy, to mu palec nerwowo drga na spuście, gdy zobaczy przez okno wronę, a to nie rokuje dobrze….

 74. Re: 64 Bart.
  Mysle, ze nie bardzo Pan rozumie w czym rzecz i na czym mialoby polegac panskie stanowisko o ktore sie Pan ubiega. Moze troche rozjasnie kwestie Ministra (czy vice-Ministra) Rolnictwa czy Przemyslu Spozywczego.

  Skoro zamierza byc Pan Ministrem (lub vic-e), to sila rzeczy bedzie Pan zobowiazany do: stworzenia planu produkcji, przetworstwa, magazynowania i dystrybucji zywnosci. Czyli to Pan bedzie tworzyl plan przemyslu spozywczego i to nikt inny jak wlasnie Pan bedzie osobiscie odpowiedzialny za jego wdrozenie w infrastrukture spoleczna majac na uwadze ze znajac sie na tym podola Pan takim odcinkiem powierzonego (skonstruowanego) przez samego siebie zadania.

  Najlatwiej jest wykonywac cudze polecenia w terenie i nie byc za nie odpowiedzialny, ale problem polega na tym, zeby cala odpowiedzialnosc spadala wlasnie na Pana i to jest to na co jak widac nie jest Pan przygotowany informujac ze bedzie Pan wykonywal polecenia Ministra chowajac sie za jego plecami odpowiedzialnosci.

  Dam Panu przyklad: na chwile obecna jestem w stanie zaplanowac i zorganizowac np: publiczne przetargi na roboty publiczne dla wszystkich duzych przedsiebiorstw znajdujacych sie na terenie Polski. Zabezpieczyc emisje nowych banknotow prosto z Mennicy, by te nowe pieniadze otrzymywali przedsiebiorcy wykonujacy (w procesie tworzenia) inwestycje na potrzeby publiczne bedac w stanie te przedsiebiorstwa calkowicie kontrolowac przy pomocy m.in., sieci Internetu i wydajac polecenia w sposob elektroniczny (z grzecznosci pomine szczegoly).

  Wlasciwe pytanie do Pana byloby: Jakich narzedzi uzyje Pan do wypelnienia swoich obowiazkow jako vice-Minister???. (przemyslu spozywczego)…

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 75. bart said

  Oczywiscie ze tak. Odpowiedzialnosc. Mowilem, jestem od roboty, a minister niech zajmuje sie politycznymi aspektami dzialalnosci. Robota polega dokladnie na tym, co Pan pisze.
  Jakie narzedzia? Najpierw nalezy ustalic jakie sa zadania. Jakie najwieksze trudnosci. Jaki zasieg rynku, to znaczy ogolu producentow i konsumentow. Zdaje sie, ze mamy do czynienia z budowa rolnictwa niemal od podstaw, organizacji sieci przeplywu surowcow i produktow i rzecz jasna kooperacja z innymi resortami, jak transport, zatrudnienie, finanse, podatki. To jest gigantyczna robota i wymaga udzialu prężnego zespołu specjalistów.

  Ech, dywagacje scietej glowy… takie same szanse na moje stanowisko, jak Gajowego na jego funkcje.

 76. bart said

  Narzędzia: Wszystko się zaczyna od ustawodawstwa i od struktury podatków. Liczyłbym na to, że ministerem prawa u Maruchy zostałby ktoś myślący realnie. Finanse, ubezpieczenia, to na Pańskiej głowie, panie Jaśku z T.

  Ot, pomarzyć.

 77. Fran SA said

  Jasiek
  I Alex

  My na ogol w gajowce probujemy dyskutowac problemy, co nie zawsze nam wychodzi zgodnie z zalozeniami, bo od czasu do czasu – ‚zaiskrzy’ i zaczynaja sie dyskusje personalne; i zamiast problemu atakujemy osobowosc dyskutanta. Tak robia prawnicy w sadzie, ktorzy nie majac zadnych argumentow obrony probuja podwazyc wiarygodnosc swiadka atakujac personalnie np. styl zycia, grzechy mlodosci i awantury rodzinne, a nawet wyglad zewnetrzny..
  Wiadomo, ze kazdy z nas wychodzi czasem ze ‚zloconych ram dobrego wychowania’ (najbardziej zlocone ramy ma oczywiscie gajowy) i pyskuje na dyskutanta, zeby odwrocic uwage od naszych wyczerpanych opinii.
  I ja sie nie zaliczam do wyjatkow, bo tez mnie poniesie wartkosc dyskusji, wiec opowiadam tez i o sobie.
  Na wiele przedstawionych w gajowce problemow nie mamy rozwiazania i to wkurza. Jeszcze jak!
  Osobiscie nie marzy mi sie zmiana profilu gajowki i lepiej ze jest tak jak jest, nawet z osobistymi kaprysami.
  Zapobiega to monotonni. A mnie wzbogaca slownictwo o nowe epitety a przypomina stare. bardzo dbam o zdobyta wiedze.

 78. Marucha said

  Re 63:
  Dlaczego ponownie wciska Pan nam kłamstwo, że lasy nie przynoszą dochodów? Przynoszą około miliarda rocznie – oprócz innych korzyści, które już wymieniałem.
  Was, liberałow, powinno się izolować od społeczeństwa.

 79. Re: 76 Bart.
  Probowalem od Pana wydobyc koncepcje (plan) zorganizowania malego wycinka w spolecznej infrastrukturze bez hamulcowych przepisow, ustaw czy paragrafow (nie angazujac w ten plan posrednikow)…Ot tak poprostu jak na zdrowy chlopski rozum w sposob etyczny I moralny.
  Coz, jakos bedziemy musieli przebrnac ten temat…moze kiedys w sposob personalny – zobaczylby Pan jakie to proste I bez jakichkolwiek tajemnic…

  (tak w ogolnym zarysie:
  Organizacja rolnikow (producentow zywnosci), hurtowni, bazarow, transport, przemyslu przetworczego, ustalanie cen detalicznych I hurtowych itd., itd., itd., a narzedzia, to dobry computer z internetem w samochodzie, telefon, dwoch lub trzech zaufanych wspolpracownikow…no I card blanche…(wolna reka) do natychmiastowego podejmowania decyzji…

  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 80. Fran SA said

  Zdaje sie, ze w chodzi w gre zakres kompetencji. A i same kompetencje.
  Ministrem od lasow powinien byc ktos kto jest z wyksztalcenia i praktyki lesnikiem i zatrudniac kwalifikowanych np. gajowych i wydzial lesnictwa na uczelni. Mogliby byc tez przedstawiciele rolnictwa. Ja nie bardzo wierze w ‚jedynowladztwo’ i prawo piesci.
  Z sama organizacja poradziliby sobe sami bez podpowiadania.
  Karane powinny byc wszelkie oznaki korupcji i nepotyzmu.( i to chyba najtrudnej osiagnac)

 81. Tadeusz said

  Re.21,22 itd. Nowy Jork mówią israel zachodni i wszyscy pracują dla chazara. Opinie pańskie są niewiarygodne i zasługują na, komunikat: http://www.dailymotion.com/video/x1b141d_komunikat_news.

 82. AniaK said

  Im trzeba przygotować ustawę zakazującą powielania dokumentów drogą papierową i informatyczną. Z moich obserwacji wynika, że z chwilą wprowdzenia systemów informatycznych, ilość dokumentów w formie papierowej zamiast zmaleć to wzrosła. Nasze kochane lasy tego nie wytrzymają.

 83. Jan said

  Ad 64
  ”ba nawet pojawia się nowa koncepcja nie chodzenia do wyborów na złość władzy”

  Wbrew Pana przekonaniom to dobra koncepcja, nie należy dalej własnymi rękami pętać siebie i narodu. Historia chyba czegoś powinna nauczyć. Zwycięstwa solidarnościowe w wyborach przynosiły rozczarowanie, szkody a zarazem dawały przyzwolenie na destrukcyjne działania.
  CSP. Przypomnę zwycięstwa w wyborach Wałęsy, Kaczyńskiego, AWS-u czy PIS -u. Jak i czym się zakończyły.
  Agitację wyborczą zostawmy ojcu dyrektorowi Rydzykowi, niech dalej kontynuuje ” ratowanie Polski” jak dotąd z samymi sukcesami, chociażby wymodleniem kanonizacji ”wielkiego rodaka” sprawcy wyzwolenia komuny.

 84. Jan said

  Re 83 Zabrakło ”z” – prawidłowo winno być – z komuny. Przepraszam.

 85. Jack Ravenno said

  bezczelne są te kurwy i zuchwałe

  ot co…

 86. bart said

  Widze, ze mi pani AniaK wypchnela*) moja deklaracje sporzadzenia w zarysie modelu reorganizacji jednego przykladowego resort, mianowicie cukrownictwa. Ale do tego potrzebuje asysty specjalisty od finansow, wiec musze zalozyc, ze pan Jasiek z T. przyjmuje funkcje wiceministra finansow. Trzeba bowiem nabyc materialy siewne I sadzonkowe i srodki produkcji dla rolnika I trzeba odbudowac cukrownie, a takze zajac sie istniejacymi kompaniami, prowadzacymi dzialalnosc w dziedzinie cukrownictwa na terenie Kraju.

  Tyle w skrocie. Czego to sie nie robi w celach akademickich.

  *) wypchnela przez przypadkowe wyslanie swego postu w tem samym momencie, w ktorym poszedl moj.

 87. AniaK said

  Re82: korekta

  Im trzeba przygotować ustawę zakazującą powielania dokumentów drogą papierową i elektroniczną.

 88. AniaK said

  Re86 cd:
  Postraszyć ich zwolnieniami, wpłynąć na abmbicję, policzyć koszty…… to się nauczą korzystać z systemów informatycznych. A nasz kraj się zalesi, zazieleni….

 89. AniaK said

  korekta 🙂
  …ambicję…

 90. jowram said

  Pieniądze z OFE? Jakie pieniądze???

  Larum – ukradli nasze pieniądze! A jak jest naprawdę?

  Wiele ludzi nawet za „komuny” powtarzało: „Tyle lat składałem na swoją emeryturę w ZUS, a teraz dostaję marne grosze!”. Nikt jednak im nie wytłumaczył, że istotą systemu solidarnościowego jest to, że pracujący składają się na bieżące wypłaty emerytur i rent. Taki system nie gromadzi żadnych pieniędzy – powinien wypłacać na bieżąco to, co do niego wpłacono.Ryzyko strat jest więc minimalne.

  To proste i naturalne – dopóki dzieci nie zarabiają utrzymują ich rodzice. Gdy dzieci dorosną, a rodzice się postarzeją to dzieci utrzymują swych rodziców (i swoje własne dzieci również). W czasach rodzin wielopokoleniowych było to naturalne i oczywiste. Taki system jest sprawiedliwy – jeśli dzieciom (lub państwu) wiedzie się dobrze – to i lepiej jest rodzicom (emerytom), jeśli gorzej – wszyscy cienko przędą. Zaletą takiego systemu w skali państwa jest możliwość uśrednienia – dzięki temu emerytura lub renta może być wypłacana także bezdzietnym.

  System kapitałowy polega na tym, że każdy odkłada pieniądze na swą emeryturę. Powinny być one inwestowane. Teoretycznie też powinno być dobrze, ale taki system jest obarczony bardzo dużym ryzykiem i to nie tylko dlatego, że dla wielu młodych emerytura to pojęcie abstrakcyjne (to można jako-tako załatwić przymusem), lecz przede wszystkim dlatego, że te oszczędności mogą bardzo łatwo stracić rzeczywistą wartość z przyczyn niezależnych o oszczędzającego. Wiele ludzi oszczędzało przed tzw. transformacją ustrojową w dolarach – z dnia na dzień ich zasoby błyskawicznie stopniały. Gdyby polegali wyłącznie na nich – nie mieliby co jeść. Znany jest mi przypadek pani, która w „złym momencie” sprzedała dom i niedługo po tym otrzymane pieniądze nie starczyłyby jej na kożuch. Takie „transformacje” (czytaj kryzysy) zdarzają się niestety cyklicznie.

  OFE były potrzebne do czego innego! Środki wpłacane pod przymusem do kapitałowego systemu emerytalnego były niezbędne do uruchomienia kapitalizmu, giełdy itp. Obiecywano „złote góry”, wakacje na Karaibach. Kuszono też „III filarem”, ale naród nie bardzo dał się zrobić w konia. Okazało się jednak, że OFE oprócz rozruszania giełdy najbardziej przydały się do ratowania budżetu Państwa Polskiego – kupowały bowiem „bezpieczne” obligacje emitowane przez kolejne rządy. Zaraz – czy to OFE kupowały te obligacje – nie, to my wszyscy! Pieniądze są w OFE? Jakie pieniądze? Tam są tylko zapisy, kto ile jest OFE winien! I zupa się wylała, jak się okazało, że terminy zapadają i obligacje trzeba wykupić. Rząd musiał się więc ratować – i nakazano „przekazanie środków”. Jeszcze raz pytam – gdzie te środki?Proszę pokazać tą zgromadzoną górę złota – a nie tylko zapisy kreatywnych księgowych i graczy giełdowych. W pokerze trzeba położyć kasę na stół – inaczej można usłyszeć „głos słyszę, ale osoby nie widzę”.

  Kto odniósł korzyść? Przyszli emeryci – ale skąd, oni pozostali z tym samym długiem! Co więcej zapłacili sowicie finansistom, maklerom i innym banksterom za możliwość zarabiania na obracaniu realnymi pieniędzmi. OFE jakoś nie chciały od swych członków przyjmować papierów dłużnych, akcji itp. – żądały żywej KASY. Propaganda zrobiła swoje – i rekiny finansowe ostrzygły nas do gołej skóry. Do dziś już swoje zarobili – no i co im teraz można zrobić? KASA, Misie, KASA!

  http://barbarus.salon24.pl/565503,pieniadze-z-ofe-jakie-pieniadze

 91. Griszka said

  @FranSA
  „Napalm, czyli inaczej ‘agent orange’ ”
  —————

  Napalm i mutagen, który był wykorzystywany przez wojsko amerykańskie do spryskiwania pól uprawnych to dwie różne rzeczy. Sam napalm to tylko mieszanina różnych paliw i odpowiedniego środka zapalającego. Do napalmu nigdy też nie dodawany „pomarańczowego czynnika”, który jest mieszaniną silnie toksycznych herbicydów.

 92. AniaK said

 93. AniaK said

 94. AniaK said

 95. AniaK said

 96. AniaK said

  Muszę Was pożegnać. Pora na spacerek. 🙂

 97. jowram said

  Znalezione w sieci

  Informacje o zbliżeniu Rosji i Izraela ,przemilczane są na stronach ,uprawiających syjonistyczną propagandę.Dalej czytamy tam,że na Ukrainę “zamachnęli się : syjoniści.Ejże czy aby ???

  Jak w świetle „wstępniaka ” ocenić brak reakcji na tą informację.?
  http://www.wnd.com/2013/12/netanyahu-reported-considering-new-partner-for-israel/#lq20hFjG70GIzeRS.99
  Nowina dla wszystkich.
  Minister spraw zagranicznych Izraela, Pan Liebermann nie wyklucza oparcia przyszłości swego kraju o Rosję Pana Putina, jako że USA zawiodły pokładane w nich nadzieję.To nowa koncepcja Premiera Natenyahu,a nie blogowa plotka.A podobno to Pan Putin ,daje odpór syjonistom..Nie jest to dziwne ,nie należało by wielkim gumowym młotkiem …własne czoło..
  Ciekawe co Państwo na tą radosną nowinę,zwłaszcza w kontekście tego co dzieje się obecnie w świecie.

  Izrael jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na olimpiadzie w Soczi
  No proszę ,to już Pan Putin nie ufa swoim służbom ?
  http://beforeitsnews.com/blogging-citizen-journalism/2014/02/busted-israel-is-in-charge-of-security-for-super-bowl-and-sochi-olympics-2450484.html
  Po imprezie Super Bowl do Soczi.
  Nie interesuje to ,Państwa.

  Prosimy o słowo komentarza Pana Jana z Toronto

 98. Splot Literek said

  Ktoś miał watpliwości że tak będzie? Wszystko na sprzedaż. Została jeszcze PKP ale i ja wkrótce dopadna. A gdy sie skonczy ten cyrk zwany prywatyzacja, to wtedy do władzy dopuszcza tych medialnie zgnojonych, czyli Prawo i Sprawiedliwość i na nich spadnie ten rzucony w góre kamień rewolucji. Piękny scenariusz, prawda?
  PS. Do wszystkich internetowych pieniaczy: miarkujcie słowa, bo za każde słowo napisane lekkomyślna reka w Internecie i tak kiedyś odpowiecie z cała moca! Szanujmy się, a nie warczmy na siebie jak psy! Pozdrawiam 🙂

 99. bart said

  Nyndro zapodal, a ja powtarzam:

  http://finanse.wp.pl/kat,1033705,title,Polski-rolnik-nielegalny,wid,16369921,wiadomosc.html

  Ot, taki przyklad, jeden z wielu.

 100. Marucha said

  Gajowy bardzo dziękuję za poparcie jego spontanicznej kandydatury na prezydenta. Zarazem zamierzam kandydować na prymasa i laureata Nobla w dziedzinie… zaraz, zaraz… niech będzie chemia.

 101. Marucha said

  Re 45:
  Jakie „cienie”?

 102. Marucha said

  Zarobki w Polskich Lasach są takie, jakie powinny być w doskonałym przedsiębiorstwie, nie tylko przynoszącym zyski krajowi, ale ponadto spełniającym niezwykle ważne funkcje społeczne.
  Zresztą na tle Europy niczym nie imponują. Tyle „zarabia” tam wielu bezrobotnych.

 103. NICK said

  ad. 101. Cień – słownikowo, wiemy.
  Cienie gajówkowe. Dwa rodzaje. Z grubsza.
  1. Taki, który Gospodarza otacza aureolą, powtarza jego opinie. I nic więcej.
  2. Taki, który korzysta z gościny, będąc śledczym i mąci.
  Obu jest niewielu, oczywiście.
  Czy są? Cz dyskutują? Czy mącą?

 104. Re: 97 Jowram
  Niech sobie zydzi mowia co chca, kiedy chca I do kogo chca, co wcale nie oznacza, ze ich szczekanie zatrzyma Putina polityczna „karawane”..
  Nie przypominam sobie, aby zydzi kiedykolwiek napisali czy powiedzieli cala prawde, wiec zajmowanie sie zydowskimi „mendialymi” rzygowinami jest strata czasu.
  Mysle, ze na razie „igrzyska” nie powinny byc na pierwszym planie naszych Narodowych zainteresowan, bowiem wciaz sa u nas dokuczliwe braki chleba powszedniego, ktorego „autorem” (tychze brakow) jest jewRopejski kolkhoz (syjonistyczna zgraja bandziorow ustalajaca: jak mamy zyc I kiedy umrzec..).

  Wracajac do polityki Putina (Rosji), to jestem calkowicie spokojny o jego rozgrywke z syjonistami, ktorzy na „sile” chcieliby otworzyc wrota do Rosji drzwiami przez Ukraine…

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 105. NICK said

  Ad. 102. Re. 26,34,38. Oczywista oczywistość (tfu, nie chciałem go cytować). Zainteresowanych odsyłam do, prawie wszystkich, moich opini na temat lasów( przynajmniej w tytule) w ostatnim półroczu.

 106. Boydar said

  @ Pan Jowram (90)

  Pański tekst
  „… Wiele ludzi nawet za „komuny” powtarzało: „Tyle lat składałem na swoją emeryturę w ZUS, a teraz dostaję marne grosze!”. Nikt jednak im nie wytłumaczył, że istotą systemu solidarnościowego jest to, że pracujący składają się na bieżące wypłaty emerytur i rent. Taki system nie gromadzi żadnych pieniędzy – powinien wypłacać na bieżąco to, co do niego wpłacono …”
  „nie polega na prawdzie”, jak mawiają bracia policjanci.

  Pragnę nieśmiało zauważyć, że ZUS opier_dolono już dwukrotnie i praktycznie do gołej skóry. Ja pamiętam, że raz zrobił to Rakowski, co do drugiego razu, to pamięć mnie zawodzi ale pewność – nie. ZUS jako system ZUS, nie jest źle zorganizowany ani zarządzany. Jest za to regularnie drenowany. Jeśli jest co drenować znaczy, że to co napisałem „polega na prawdzie”.

 107. Janek said

  Każdy katolik powinien koniecznie przeczytać książkę Maurice Pinay pt;”Spisek przeciwko Kościołowi”dostępna jest w wydawnictwie Antyk.
  Autor ,katolicki ksiądz pokazuje w niej prawdziwe oblicze żydostwa ,śmiertelnego wroga Kościoła i całej ludzkości .Przypomina także, jaka jest prawdziwa nauka Kościoła wobec żydów, oraz jak na przestrzeni wieków walczył on z Synagogą diabła.Rozpracowuje metody działania V Kolumny żydowskiej w Kościele i społeczeństwach katolickich.Każdy zdrowy na umyśle człowiek po przeczytaniu tej książki zrozumie kim są wszyscy soborowi „papieże” i w jaki sposób rozbroili miliard katolików czyniąc z nich owce idące pod żydowski nóż.My Polacy musimy w końcu zrozumieć ,że to nikt inny tylko żydzi niszczą Polskę i Kościół.Tutaj ukrywa się cała tragedia naszego narodu i Kościoła i jeśli dalej będziemy spać to przegramy wszystko !

 108. Rysio said

  re 100. Niech się Gajowy tak nie rozdrabnia – bo ja na poważnie szykuję się do objęcia posady szefa MON.

  😦

 109. Re: 107 Janek
  Od 1962 roku dosc duzo sie w zydowskiej sforze zmienilo. Wtedy jeszcze mieli skrupuly przed opinia publiczna…, ale dzisiaj nie zwracaja nan zadnej uwagi. Ich „wyczyny” przyprawiaja nie tylko bol glowy, ale na wiesc o nich wlosy na glowie staja deba a spodnie same z przerazenia „faluja”…

  Z „nimi” pertraktowac, to tak jakby sobie samemu przylozyc pistolet do skroni i pociagnac za spust.
  Jak slysze o tzw., „dialogu” czy „kompromisie” w niektorych „mendiach gownianego scieku”, to ciarki po plecach zaraz mi przechodza…
  Co pisal w 1818 roku ks. Stanislaw Staszic na temat zydow, to jedynie „delikatnie” ujawnial ich pogardliwe zapatrywania na owczesne dazenie do likwidacji naszego Narodu…gdzie w chwili obecnej moze 5% Polakow moze zdawac sobie z tego zydowskiego zagrozenia sprawe, bowiem reszta najzwyczajniej sobie „bimba” i ma dokladnie wszystko tam „gdzie slonce nie dochodzi’…

  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 110. 43.jasiek z toronto powiedział/a
  2014-02-03 (poniedziałek) @ 17:21:43
  Re: 28 Stefan Dembowski…
  Pisze Pan w Post Scriptum: “Ps .Radio maryja juz raz zbierało pieniadze na ratowanie stoczni gdańskiej.Stocznia jest w likwidacji a pieniadze gdzieś zniknęły.A ciemny lód i tak pójdzie na wybory…”.
  Witaj Jasku ,juz cie zapraszałem wczesniej do korespondencji @ ale nie skozystałeś.Masz cos do ukrycia.jak chciał bys sie czegos dowiedziec na temat zbiórki pieniedzy na ratowanie stoczni przez Rydzyka i Krzaklewskiego to moge cię skontaktowac z zainteresowanym panem Wincentym komanem ,reprezentujacym udzialowców stoczni gdańsk w likwidacji.inaczej nasza dyskusja jest pozbawiona argumentów.pozdrawiam.

 111. DO RYSIA dziekuję za zrozumienie tematu.Pomysł z paleniem kart do glosowania godny uwagi.Jeśli ktoś ma zamiar póść na wybory to powinien tak zrobic.Pozdrawiam Stefan Dembowski

 112. Re: 110 Stefan Dembowski
  To moze inaczej zapytam: „Ile I kiedy wplaciles na ratowanie Stoczni Gdanskiej na konto Radia Maryja???…
  Aby twierdzic, ze zebrine pieniadze gdzies sie „rozplynely”, a o. Tadeusz Rydzyk je sprzeniewierzyl…

  Ja juz wiem I z niecierpliwoscia oczekuje odpowiedzi…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pytanie bylo skierowane TYLKO do ciebie, a nie do kogos innego (zadnego x-inskiego, czy Y-sinskiego…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: