Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Zagadkowa śmierć reżysera

Posted by Marucha w dniu 2014-02-03 (Poniedziałek)

Dalsza część o dziwnej śmierci BOHDANA PORĘBY – znalazłem to na Facebooku.

BOHDAN PORĘBA NIE POCHOWANY

W ubiegłą sobotę w godzinach wieczornych nagle zmarł w swoim warszawskim mieszkaniu znany reżyser Bochdan Poręba podczas wizyty nomen omen zaprzyjaźnionego lekarza. W/g oświadczeń zaprzyjaźnionych osób śmierć ta była bardzo nagła i jeszcze w piątek wieczorem nic nie wskazywało na to, że przerwie tak nagle ostatnie zapowiedziane dzieło życia tego wybitnego reżysera.

Dziełem ukoronowania Jego twórczości i godności całej Polski miał być film pod roboczym tytułem „Obronić Prawdę”, dotyczący odkłamania żydowskiego pomówienia Polaków o dokonanie zbrodniczego spalenia ponad dwustu kilkudziesięciu Żydów w stodole w Jedwabnem.

Fałsz tej zbrodni jak odium zawisło obecnie nad diasporami żydowskimi na całym świecie tym bardziej, że wśród trzech nadzorców tej zbrodni dwaj byli Żydami, a trzeciego pochodzenie jest obecnie sprawdzane. Dlatego też jak przypuszczam szło i idzie nam to jak po grudzie, ponieważ mam w tym swój skromny udział.

Doszło do wielu utrudnień, o których pan Bohdan nie zdążył ze mną porozmawiać, a tylko dla ułatwienia zmienił koncepcję filmu z ukazania zbrodni na rodzaj sagi o słynnej i głęboko patriotycznej rodzinie, państwa Laudańskich pochodzących z Jedwabnego. Tak więc i ta zamiana nie mogła uradować diaspory żydowskiej ponieważ, mimo zmowy milczenia, i to nawet przestępczej, IPN-u, organu do ścigania zbrodni na narodzie polskim – w świetle faktów i dokumentów archiwalnych zbrodniarze znani są imiennie z nazwisk.

Tego fałszu nikt nie jest w stanie dłużej ukryć. Dlatego śmierć tego wybitnego reżysera na pewien czas oddaliła społeczeństwo polskie od poznania tego zdradzieckiego i fałszywego oskarżenia.

Był jednym z najwybitniejszych i jedynym ze znanych reżyserów polskiego pochodzenia i dlatego nazywanym kontrowersyjną postacią w dziedzinie twórczości. Dla mnie jednak był Polakiem, który na taśmę filmową nałożył najwięcej prawdziwych kart naszej historii i chwalebnych czynów. Dlatego też jako producent filmu „Jedwabne – ostatni świadek”, dostępnego za darmo w sieci internetowej na YouTube, ceniłem Jego wyważoną narrację, momentami prawie filosemicką.

Dorobku Jego nie wymieniam celowo, aby zachęcić Państwa jako Czytelników Polskiej Gazety do wyzwolenia głodu naszych chwalebnych czynów odchodzącego już pokolenia i to tak zasłużonego w walce o wolność i wyzwolenie Polski, nie dokończone jeszcze, jak widać, po dzień dzisiejszy przy widocznym pozbawianiu Polaków państwowości.

Zadziwi Państwa zapewne fakt, że żadne media nie opisały tak ważnego wydarzenia jakim jest odejście nagłe tej wybitnej i zasłużonej dla Polaków i Polski osoby oprócz krajowych wzmianek jak i to, że do tej pory nie został pochowany. Film Polski uhonorował Go jedynie zamieszczeniem nekrologu a pan minister Zdrojewski z teką Dziedzictwa Narodowego nawet nie zauważył tak nagłego odejścia, jednego z największym dorobkiem reżyserów.

Mimo śmierci naturalnie wyglądającej ja oczekuję na wynik sekcji zwłok aby mieć pewność, że nie trzeba będzie dokonywać tak modnej obecnie w Polsce tej czynności po pogrzebie. [Wynik sekcji zwłok nic nie wykaże – admin].

Przy milczeniu wszystkich i to dosłownie administratorów III RP nie liczę na pochówek w asyście państwowej, w Alei Zasłużonych na Powązkach, ponieważ z ich strony, oprócz milczenia nie widać żadnej chęci do godnego zachowania – a leżą tam i funkcjonariusze UB utrwalający tzw. „Władzę Ludową”, mający na swoich sumieniach krew najprzedniejszych dzieci naszej Ojczyzny.

Jak widać Powązki z Aleją Zasłużonych nie są już dostępne dla Polaków. Najdziwniejsza jest też negatywna ocena pana B. Poręby wśród licznych organizacji „patriotycznych” pozarządowych, więc warto przyjrzeć się ich kierownictwu. Zaś te rządowe milczą jak zaklęte: wiadomo, zmarł ich nieprzyjaciel, więc czczą Go zmową milczenia.

Walerian Dąbrowski
http://kysyprzemysl.neon24.pl

Komentarze 32 do “Zagadkowa śmierć reżysera”

 1. JO said

  Czytalem I Ja, ale nie znalazlem informacji czy film zostal ukonczony o Jedwabnem?
  Przekonany Jestem osobiscie , ze Szwadron Smierci zabil rezysera.

 2. Tyle tylko mogę dopowiedzieć, że p. Poręba do ostatnich lat był naprawdę czerstwym człowiekiem – tęgiego zdrowia i niespożytej energii, stąd jego odejście do Pana (mimo wieku) było naprawdę przykrym zaskoczeniem.

 3. Zbyszko said

  Jak nic, wychodzi na to że jest to sprawa seryjnego samobójcy

 4. Boydar said

  Pozwoliłem sobie na wypis komentarzy śp. Pana Poręby z dyskusji pod http://zagozda.neon24.pl/post/105138,ukrainski-tygiel-niechaj-wrze
  Nie ze wszystkim się zgadzam, ale większość to „trafiony-zatopiony”. Gdyby napisał to Janek Wiśniewski to pewnie nic by się nie stało, ponieważ jednak autorem był znany reżyser, ponieśli Go, na drzwiach. Podejrzewam, że nawet nie za to, tylko żeby Się nie rozgadał za bardzo.

  Początek cytatów:

  Pamiętajmy, że „Swoboda” czyli OUN UPA czycha na Lublin, Chełm, Przemyśl, Podkarpacie – całe „zacurzonie”. Po to silne lobby ukraińskie w parlamencie przeforsowało haniebne potępienie „Akcji Wisła” dowodzonej przez bohaterskiego generała Mossora, która to akcja przerwała ósmy już rok wojny na polskiej ziemi. Jestem Wilnianinem i działaczem kresowym.
  Ale zdaję sobie sprawę, że nie jest drogą do odzyskania ziem utraconych za zgodą Anglii, Francji i USA to co spadnie nam z banderowskiego stołu. Narazie dla USA( a więc i Izraela jest przejecie Ukrainy pod władzę Banku Światowego i Funduszu Rezerw Rockeffelera. Polski interes: utrzymać za wszelką cenę stan posiadanych granic!
  ==
  Myśmy też mieli polskie „powstanie”. Polskich stoczniowców i górników. Tylko gdzie dziś są polskie stocznie i kopalnie?
  A głodnej 50 miliardowej Ukrainie UE zaproponowała zakup Ukrainy za 1 miliard dolarów! Skoro nie przyjęła jałmużny grozi się wojną domową. ZX ichnim „KOREM ” na czele!
  ===
  akcja wisła to był chyba jedyny pozytywny efekt całej komuny. upa jest hodowana po to, żeby na nas kiedyś uderzyć. dlatego najlepiej by było zrobić z tym porządek przy udziale rosji. jak teraz powstanie upowskie państwo, to póżniej będzie za póżno
  ===
  Niemiecka Europa to i niemiecka interwencja. Jak w Warszawie 11 listopada 2012.
  ===
  Po Teheranie 1943 granice były już tylko konsekwencją podziału świata na 2 strefy wpływów. Gdyby Stalin nie chciał widzieć w Polsce silnego bastionu przed Niemcami, nie byłoby granicy na Odrze i Nysie, bo cała anglo amerykańska polityka dążyła tylko do utrzymania dobrych stosunków z Moskwą. Nasza żydokomuna zaś była przeciwna polskiej armii ( Lampe:”mamy przecież naszą Armię Czerwoną”) i polskiej niepodległości. Marzyła o polskiej siedemnastej republice! A nasi sojusznicy upoważnili w Jałcie NKWD do „siłowych porządków na zapleczu Armii Czerwonej w Polsce” . Kto na tym tle nie widzi położenia Polski aż do śmierci Stalina,Berii i wypuszczenia z więzień AKowców, Kardynała Wyszyńskiego i Gomułki i zrównuje wszystkie
  lata po Jałcie, ten popiera dążenia stalinowców do zamazania ich win oraz oddaje Niemcom Polskę jako saisonstadt-państwo sezonowe.
  ===
  Rozbicie silnego słowiańskiego państwa, niezwykle przyjaznego Polakom państwa to początek anglosasko-germańskiej ofensywy przeciw słowiańszczyźnie. Potyem naswtąpił podział Czechoslowacy ( dziś Czesi mają podobny jak my problem z grożącym im
  odbiorem Sudetów), wygłodzenie i odbanderowywanie Ukrainy i obecna jawna groźba interwencji wobec suwerennego państwa.
  Udział Polski w interwencjach w Jugosławii, Iraku i Afganistanie to nie tylko działania przeciw polskiej racji stanu ale i przeciwko historycznemu etosowi Polaków. Dotąd to my walczyliśmy o wolność innych. Dziś odbieramy ją
  wolnym narodom
  ===
  Proszę zwrócić uwagę, że beneficjenci KOR od początku, jako agentura niegdyś Moskwy, dziś Waszyngtonu i Telavivu świadomie i konsekwentnie szczują na Rosję, podpalając wszystkie możliwe polskie w tym kierunku antagonizmy. Udało sie pozrywac wszystkie, dotychczas głęboko osadzone więzy ekonomiczne. Na naszych ongiś miejscach są dziś Niemcy, Chińczycy, Włosi, Hindusi. To ich działalność wepchnęła Putina w ramiona
  Niemiec ( co zresztą jest starą tendencją w historii Rosji ale rok 1944 i 45 ją przerwał, co powinniśmy podtrzymywać a nie wyrzucać na śmietnik). Moim zdaniem z tamtej strony było sporo gestów pojednawczych, odrzuconych najpierw przez Gieremka, później innych. Rosji powinno zależec na dobrych stosunkach z państwem bliskim kulturowo i będącym tranzytem na zachód. O tyle się zgadzam. Ale żeby widzieć drogę do tego w porozumieniu z syjonizmem i banderyzmem ukrainskim – nie! Dlaczego nie z większością tego narodu?

  Koniec cytatów.
  W razie Niemca, mam zrzuty ekranowe.

 5. Wosiu said

  Czytałem jak jego zona mówiła, że szedł ulicą, upadł na śnieg i już się nie podniósł, więc coś się nie zgadza.

 6. Jan said

  Ad. 5. O nowoczesnej broni falowej Pan słyszał. Mogła być taka zastosowana.
  Jakoś dziwnie szybko umierali – Panowie, Andrzej Krzepkowski, Ratajczak, Larkowski, Lepper a ostatnio śp.B.Poręba

 7. Lily said

  A moze.chodzi o to,zeby prawda o Jedwabnym nie ujrzala swiatla dziennego.Jesli,by doszlo do zrealizowania tego filmu,to nie jednemu bylo by to nie w nos”,mowiac delikatnie. Prawda,o wszelkich przeklamaniach,predzej czy pozniej zwyciezy nad klamstwem. Prawda,ma to do siebie…

 8. Fran SA said

  I znow nie bedzie dochodzenia….

 9. Griszka said

  Pan Poręba zmarł w weekend. U nas jest takie zacofanie, że prosektoria funkcjonują jedynie od poniedziałku do piątku. Wątpię, aby wyłamali się z tej świeckiej tradycji. Wyniki sekcji zwłok z definicji nie będą już wiarygodne.

 10. Griszka said

  @6
  Lepperowi mogli podać środek zwiotczający mięśnie a potem upozorowali samobójstwo przez powieszenie.
  A Ratajczaka po prostu porwano i zabito a później jego samochód podstawiono na parking.

 11. JO said

  akcja wisła to był chyba jedyny pozytywny efekt całej komuny. upa jest hodowana po to, żeby na nas kiedyś uderzyć. dlatego najlepiej by było zrobić z tym porządek przy udziale rosji. jak teraz powstanie upowskie państwo, to póżniej będzie za póżno
  ===

  A Ze Zwiazku Szlachty Polskiej Pan Lucki z Duma oswiadczyl….. ze na Ukrainie Swiadomosc Narodowa Powstala u Ukraincow…

  A ja sie pytam, kto te swiadomosc UPO wska budowal i czy mozna byc z niej dumnym?

 12. Nemo said

  @1, 3

  Osobiście znałem kilka osób, typowych okazów zdrowia, które w sposób nagły i niespodziewany przeniosły się na tamten świat po ataku serca lub wylewie krwi do mózgu. Mam tu na myśli oczywiście zwykłych ludzi a nie osoby publiczne. Nie wyciągałbym pochopnych wniosków.

 13. NICK said

  Tak czy siak. Uchowaj Boże P. Grzegorza Brauna i jemu podobnych… .

 14. JO said

  Ad.12. Przeciwnie, w sytuacji Wojny, taka wlasnie ewentualnosc powinnismy brac na pierwszym miejscu

 15. Brat Dioskur said

  Smierc w sobote ikony opozycji do panujacego rezymu nie moze byc niczym innym, jak politycznym morderstwem…..

 16. Rysio said

  re 12. „……Osobiście znałem kilka osób, typowych okazów zdrowia, które w sposób nagły i niespodziewany przeniosły się na tamten świat po ataku serca lub wylewie krwi do mózgu…”

  Moja sąsiadka z Polski, ma już 80+ lat.

  40 lat temu miała bardzo złe wyniki, tak że namówiła koleżankę (zdrową jak rydz) aby za nią zrobiła wyniki ( mocz, krew itp…).

  Rezultat – ta zdrowa jak rydz koleżanka już od 30 lat leży w zimi.

  A moja zchorowana sąsiadka z paskudnymi wynikami nadal kwęka, stęka ale cały czas turla się po tym padole.

  🙂

 17. Luxeuro said

  Ostanie 4 min jako minimum trzeba posłuchać dla tej sprawy

 18. Ad. 5

  A kto to napisał? Uwierzę tylko, gdy jego żona powie to patrząc mi w oczy.

  Pamiętam, dawno temu, czytałem artykuł o „akcjach specjalnych”. Agenci dostali zlecenie na zabicie jakiegoś murzyńskiego VIP-a w Afryce. Miał paść dokładnie w określonym miejscu. No to rozpracowywali jego styl życia, rozkład zajęć i doszli, że jeździ samochodem, regularnie na tej samej trasie. Obliczyli ile trzeba cyjanku potasu, żeby się wchłonął w określonym czasie, obliczyli ile razy ręce na kierownicy przełoży, sprawdzili u lekarzy, jaką ma skórę, potliwość itp. i wysmarowali mu odpowiednią ilością tego cyjanku kierownicę. I gościu wykitował tam, gdzie wykitować powinien. A to staaaare dzieje! I tu pytanie – co potrafią dzisiaj?

 19. Ciszej jedziesz – dalej będziesz. Poręba tego nie rozumiał. Szkota. Wielka szkoda.

  Nie warto kopać się z koniem.

 20. towarzysz0 said

  Ja uwielbiam teorie spiskowe. Ale tu nie ma zadnych istotnych wskazowek na to, ze ktos chcial go zabic. Watku morderstwa nie wykluczam, ale w tym wieku wiekszosc ludzi moze bardzo szybko umrzec. Przeciez nie nalezal od mlodoge wieku do klubu juwenologow.

  Przeciez jest wiele osob wypowiadajacych sie antysystemowo i rozwniez z pewnymi nazwiskami. A jednak zyja

 21. Luxeuro said

  Ad. 19 – Ma Pan racje. Ale weźmy po uwagę że Jedwabno to jeżeli się nie mylę jest na 2 miejscu po Auschwitz co do miejsc ich wielkiego nieszczęścia z naszej winy jako Polacy.

  A Pan Bochdan Poręba miał się wżąć (czy już to zrobił) za prace filmową by zburzyć Jedwabno z tej pozycji. Możemy tylko spekulować co naród gotowy zmieniać flagę co godzinne jest wstanie zrobić.

 22. odmieniec said

  „Zadziwi Państwa zapewne fakt, że żadne media nie opisały tak ważnego wydarzenia jakim jest odejście nagłe tej wybitnej i zasłużonej dla Polaków i Polski osoby oprócz krajowych wzmianek jak i to, że do tej pory nie został pochowany. Film Polski uhonorował Go jedynie zamieszczeniem nekrologu a pan minister Zdrojewski z teką Dziedzictwa Narodowego nawet nie zauważył tak nagłego odejścia, jednego z największym dorobkiem reżyserów.”
  „Jak widać Powązki z Aleją Zasłużonych nie są już dostępne dla Polaków. Najdziwniejsza jest też negatywna ocena pana B. Poręby wśród licznych organizacji “patriotycznych” pozarządowych, więc warto przyjrzeć się ich kierownictwu. Zaś te rządowe milczą jak zaklęte: wiadomo, zmarł ich nieprzyjaciel, więc czczą Go zmową milczenia.”
  Co znowu z Polską? Czy znowu jesteśmy niewolnikami? A może my nie potrafimy być wolnym ludem? Od wojny do przekrętu okrągłostołowego w 1989r. nie mogliśmy być uczciwymi, prawymi i solidarnymi – przeszkadzali nam ruskie wojska i komuna. Dzisiaj nam przeszkadzają żydzi. A mnie w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku, kto okradł – bezkarnie, stosując upozorowaną upadłość. A kto tworzył prawo pozwalające sprzedać syndykowi upadłą firmę, nie regulując płatności z wykonane roboty – dzisiaj moje wyroby zostały kupione za marny grosz i są eksploatowane przez nabywcę, za co pobiera czynsze, a mnie serce odmówiło pulsowania i gdyby nie przypadek, bym już dawno wąchał kwiatki od spodu. Patrząc na wolną Polską zarządzanie, to rzygać się chce. Tyle firm markowych zostało polikwidowanych – czytaj: wykupionych za grosze, nie po to żeby produkować, tylko po to aby sprzedać i żyć z procentów, bezproblemowo. W 2011 roku miałem wypadek samochodowy, niezawiniony. Sprawa do dzisiaj się ciągnie. Już miał zapaść wyrok, bo Rzeczoznawca Sądowy wydał opinie korzystną dla mnie, ale nie zapadł, sędzia zachorowała. Sprawa została wznowiona od nowa i – podejrzewam – będzie trwała kolejne trzy lata. Kto mi to robi? Też Żydzi, Niemcy, Ruskie, albo Ukraińce? Zamieściłem zapytanie tutaj: http://kodeks.ws/postepowania_cywilnego/art323.htm#comment-1228641776 i nikt, nawet ogonem nie machnął. Nikt mi nie pomógł, nie poradził – tacy my solidarni Polacy. Jedynie co potrafimy to obarczać winą innych, za swoje grzechy. Dziś jedyne co mi się ciśnie na usta, to to, że Polacy są wrednymi niedojdami, co to nawet sami siebie nie szanują, nie mówiąc o dobrym zarządzaniu krajem. Jedyne co teraz należałoby zrobić, to wziąć się za kształtowanie charakterów i postaw polskich obywateli. Tylko kto ma to zrobić? Komu zależy na mądrości i prawości, uczciwości i na godności Polaka? Błędne koło? Nie widzę możliwości naprawy Rzeczpospolitej Polskiej – wybaczcie. Co z nią się stanie? – Nie wiem.

 23. http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=5&postdays=0&postorder=asc&start=2430

  Śmierć Bohdana Poręby jest związana logicznie z filmem o JEDWABNEM, co obciąża pośrednia Cesarza Japonii jako Syna Abrahama. Bohdan Poręba przyjął moją kwalifikację śledztwa Abwehry w Jedwabnem, opartą na 4 dokumentach:
  – Warszawskie akta Hermana Schapera, dowódcy plutony egzekucyjnego Sonderkommando-A, które w Jedwabnem działało jako CIECHANÓW;
  – Opublikowane częściowo przez Leszka Bubla śledztwo Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego, gdzie jest mowa o pogromie przez Hitlerowsko-Stalinowską Konwencję Zwalczania Polskiego Ruchu Niepodległościowego ludności żydowskiej w Jedwabnem;
  – Opublikowana przez GRAWERA mapa do Karty Atlantyckiej, której uwierzytelniony politycznie oryginał znaleziono wówczas w Białymstoku, na podstawie czego Oberkomando der Wehrmacht wydał Der ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL – podstawę prawną Holokaustu; oraz
  – Przyznanie przez Stalina dla Gody Meir nagrody 500 miliardów $ za ZŁAMANIE w Jedwabnem Planu Barbarossa.
  Dokumenty te PRZEKWALIFIKOWUJĄ II wojnę światową, z której to racji Bohdan Poręba MUSIAŁ ZGINĄĆ, jak napisano w nekrologu: https://marucha.wordpress.com/2014/02/03/zagadkowa-smierc-rezysera/. II wojna światowa była bowiem o Wschodnią granicę Niemiec na Missisipi. Japonia zaś grając CHIŃSKĄ bombą atomową, musiała się trzymać od wojny z daleka, bo potrzebowała samolotu dalekiego zasięgu dla operowania strategiczną bomba atomową, ale została ZMUSZONA do zaatakowania USA przez Hitlera właśnie mapą do karty Atlantyckiej z Białegostoku.
  – CZEŚĆ PAMIĘCI BOHDANA PORĘBY.

  Redaktor odpowiedzialny: Juliusz Prawdzic-Tell: http://www.wandaluzja.com

 24. Isreal said

  ad 19
  nie odpuścił do końca…

  KTOŚ kiedyś powiedział coś o wietrzeniu soli…

 25. Luxeuro said

 26. Marucha said

  Oni wszyscy jakoś tak dogodnie umierają w piątki i soboty. Żeby sekcji nie dało się zrobić przed poniedziałkiem.
  Nie wiem, może Bohdan Poręba zmarł naturalną śmiercią.
  Podejrzliwość Polaków świadczy o jednym: nie wierzą władzom, jak psu. Nawet, gdy akurat mówią prawdę.

 27. Luxeuro said

  Ad. 26 – Nie wiem czy Gajowy widział ten filmik w Kom. 25, ale tam usłyszy Pana Bohdana Poręba i co on myśli o nich na temat Ukrainy. Jest to bardzo emocjonalna wypowiedz bo temat JEST emocjonalny i tak bardzo ważny dla Polskiej racji stanu. Racji Stanu której nikt w rządzie nie reprezentuje na arenie międzynarodowej.

 28. towarzysz0 said

  Ad 26. Panie Marucho!
  ROzumiem te podejrzliwosc. Ja ze swojej strony jestem bardzo podejrzliwy do wspolczesnej industrii medycznej.

  Niegdys, gdy jeszcze mieszkalem w ZSRR, nie wierzylismy zapewnieniom propagandy komunistycznej o alkoholizmie Jelcyna. Rowniez o drogich mieszkaniach. Bylismy zachwyceni tanimi autami uzywanymi na Zachodzi. I kredyt nam sie wydawal tak urocza ulga w zyciu siermieznym. I bardzo zazdroscilem mym krewnym z Polski (podczas odwiedzin), gdy oni mogli pic oranzade w woreczkach plastikowych i proszkowa herbate z domieszka zapachu cytrynowego. (Oprocz alkoholu ludzie pili normalna wode, zadnej tam Coli itd.)
  Czyli wszystko wychodzace z ust lektora z TV bylo klamstwem dla nas. Zycie pokazuje jak trudno jest ustalic, gdzie jest prawda.

  Nie chce tu pomniejszyc wagi rezysera, jego niewygodnych opinii i niebezpiecznych zamiarow dla rezimu. Ale ten wiek, w warunkach polskich jest statystycznie biorac wyrokiem.

  Juz z wieloma osobami, juz niezyjacymi z listy samobojcow ostatnich lat jest rzeczywiscie bardzo podejrzanie. A gdy widzi sie elementarne zaniedbania i krycie tego – to pewny jest smrod.

 29. Sunny said

  Mysle, ze zydzi zamordowali Porebe.

 30. Ad. 22:
  Nie jesteśmy wrednym narodem tylko POD ZŁOŚLIWĄ OKUPACJĄ ŻYDOGERMAŃSKĄ, którą nam zafundowano w r. 966. Ta okupacja Promuje elementy Antypolskie i antyspołeczne – również Rozpłodowo, wg talmudycznej maksymy: POPIERAĆ GORSZEGO PRZECIW LEPSZEMU; NAJLEPSZY Z GOJÓW GODZIEN JEST ŚMIERCI. Miałem możność obserwować tą LOGIKĘ, na przykładzie mego braciszka – dobrego mechanika precyzyjnego z Elwro, kierowanego przez Świadków Jehnatona czyli Amenhotepa IV, który PRZYCZYNIŁ SIĘ, Dwukrotnego, do sojuszu Michnika z Jaruzelskim (1980, 1993) w ramach Wzmacniania Lewej Nogij.
  Mój braciszek MUSIAŁ się zajmować polityka, żeby Nie Dopuścić takich Głupoli JAK JA, ale gdy zaczął się reflektować i zdawać sobie sprawę, że dzięki nabytej u Świadków Amenhotepa IV wiedzy stał się GROŹNY, to otruli go jak szczura.
  Oszukiwał mnie, jak się dało, co uważał za MĄDROŚĆ. Ostatnim łgarstwem było powiedzenie mi, że Widział u ojca NOWY paszport amerykański więc jakież więc było moje zdziwienie, gdy dowiedziałem się, że to Świadek Amenhotepa IV załatwiał ojcu nowy paszport amerykański – co było wbiciem klina między mną a ojca i oddaniem olbrzymiego spadku amerykańskiego spermie jerozolimskiej. – Jeśli więc 60% obywateli Polski to STOŁKI to mój braciszek był takim Stołkiem na którym usiadł Rotszyld.
  Ja zostałem deportowany i internowany za Satelitarną Detekcję Złota, która mego braciszka NIE OBCHODZIŁA. Milion ton złota z satelitarnego POSZUKIWANIA amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej zainteresowało jednak polskie prostytutki, które zgodziły się je Przyjąć – nie guziki, ale złoto – płacąc za to TUSKOWANIEM Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, niczym Robotnicy Polscy.
  Jeśli więc Bohdan Poręba został UCZCZONY przez Knessejm Zmową Milczenia to jest to taka sama Zmowa, jak prostytutek o guzikach mundurowych: JAK MILION TON ZŁOTA W KIESZENI TO 100.000 GUZIKÓW W D, choć Rydz-Śmigły krzyczał: NIE DAMY GUZIKA…
  Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi, że Jedwabne jest II PO OŚWIĘCIMIU MARYLOLOGIEM ŻYDOWSKIM – większym od Treblinki, zniszczonej telewizyjnym oświadczeniem Pata Buchanana: WEDŁUG AMERYKAŃSKICH DANYCH WYWIADOWCZYCH I ŚLEDCZYCH TO W TREBLINCE NIE BYŁO KOMÓR GAZOWYCH I KREMATORIÓW A DANE O UŚMIERCANIU ŻYDÓW W SAMOCHODACH SĄ DEZINFORMACJĄ.
  Bierut wysłał mego dziadka do Waszyngtony w/s kapitału amerykańskiego na Górnym Śląsku. Kapitał ten wziął się stąd, że Flick kazał polskim kapitalistom górnośląskim obrzezać się i przyjąć paszporty amerykańskie za przykładem Buschów-Bushów (prezydentów) – więc nie wiem, czy mój braciszek z ojcem też obrzezali się? Instrukcja mówiła, że w „Pracą NIEWOLNICZĄ uśmiercono na Górnym Śląsku 6 milionów ludzi, więc górnośląski kapitał amerykański, jako korzystający z Pracy Niewolniczej, został wywłaszczony”: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej/. Żydzi zaś nie podlegali jurysdykcji Pracy Niewolniczej, Komorom Gazowym i Krematoriom, a jeśli już to na podstawie Des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS, gdyż jurysdykcja ta była dla Słowian i Murzynów a o innych nie słyszałem.

 31. https://www.facebook.com/notes/maria-bejda/bulwersuj%C4%85cy-opis-e-sendeckiego-jego-zaniecha%C5%84-i-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-wok%C3%B3%C5%82-%C5%9Bmierci-re%C5%BCysera-b/585756864832822

 32. Plausi said

  Źródło radości diaspory

  Jak na biblia dowodzi, źródłem radości dla diaspory może być tylko mord i to najlepiej mord masowy.

  Także zjawisko samobójcy wędrownego w Polsce pozwala przyjąć, że organy w rodzaju IPN będą miały niemało do roboty także po zakończeniu obecnej fazy wolności Niezależnej Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: