Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Kierowcy mają dość. „To…
  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

4 lutego skończył się Jerzy Owsiak – proces wygrany i jest wyrok!

Posted by Marucha w dniu 2014-02-04 (Wtorek)

Po pierwszej rozprawie publicznie oświadczyłem, że biorąc udział w procesie z prezesem Owsiakiem mam dwa zadania przed sobą: utrzymać proces w Złotoryi i wymóc na prezesie włączenie do akt sprawy szczegółowych sprawozdań z ksiąg rachunkowych WOŚP i Złotego Melona.

Szanowni Państwo polecę klasyką – „panie prezesie melduję wykonanie zadania”. Meldunek składam na ręce prezesa Owsiaka, dla mnie przygoda sądowa z Owsiakiem w zasadzie się skończyła i jestem pewien, że skończył się prezes jakiego znaliśmy. Zapadł wyrok w sprawie, Złoty Melon i WOŚP ma zaprzestać biegania po stole, ma ściągnąć maskę konia, ma pozostawić poszukiwania pustego słoika i przekazać sądowi księgi rachunkowe.

Sąd Rejonowy w Złotoryi jeśli miał jakiekolwiek złudzenia dotyczące intencji Owsiaka i mecenasa, to po przesłuchaniu świadka Owsiaka wątpliwości prysły. Dziękuję panie mecenasie, dziękuje panie prezesie, to było łatwiejsze niż strzał ze stanika koleżanki z podstawówki. Strzelaliście panowie? Na pewno, wszyscy bywamy łobuzami, nie ma co się wstydzić, cały wstyd dopiero przyjdzie wraz z dokumentacją, która zgodnie z życzeniem bojowego mecenasa będzie jawna.

Włączenie rozliczeń do akt oznacza koniec kłamstw statystycznych płynących ze wszystkich stron: ministerialnych, fundacyjnych, medialnych. Tabelki, duperelki, serduszka, odchodzą do archiwum TVN i GW, na plan pierwszy wkracza „kasa misiu”. Nadchodzi czas twardej księgowości, każda faktura wystawiona WOŚP przez Złotego Melona i Mrówkę Całą stanie się dobrem publicznym, tyle dla ludzkości udało mi się zrobić, reszta mnie kompletnie nie obchodzi.

Po pierwszych zdaniach da się wyciągnąć fałszywy wniosek, że Matka Kurka rżnie bohatera, kroi się na trybuna ludu. Nic podobnego, gwałtownie prostuję te beznadziejne skojarzenia, mój wkład był naprawdę minimalny, pokazałem jedynie fakty i zadałem parę konkretnych pytań, reszta to tylko i wyłącznie zasługa prezesa Owsiaka.

Nie będę szczegółowo komentował poziomu wyjaśnień, jakie zaprezentował prezes Owsiak, proszę mi wierzyć albo i nie, była to po prostu masakra jak w amerykańskich filmach akcji klasy C. Dość powiedzieć, że moje zestawienie dotyczące kosztów ponoszonych przez TVP, oparte na dokumentach i symulacjach finansowych zostało „storpedowane” znajomością z panem Staszkiem. Niech mi pypeć na języku wyrośnie, jeśli skłamałem jedną literą, prezes Owsiak powiedział w sądzie, że patrzył przez ramię koledze Staszkowi, gdy ten czytał dokument, na którym były wszystkie koszty telewizji publicznej związane z finałem WOŚP.

Dalej było tylko gorzej, tak źle, że nawet funkcjonariusz rineo nie był w stanie wyrzeźbić z tej nicości propagandowej papki. Kapral „Pokojowego Patrolu” grzecznie i na żywo relacjonował jak było na sali sądowej i z czystym sumieniem polecam relację http://www.wykop.pl/mikroblog/kanal/wosplive/, naturalnie desperackie komentarze można sobie darować.

Pan mecenas i jego klient powiedzieli NIC, dalej dodali jeszcze trochę ZERA i skończyli PUSTKĄ. Żadnych dokumentów, żadnych dowodów, najmniejszego konkretu, wszystko oparte na chaotycznej mowie prezesa, tak nudnej, że nawet kamerzysta TVN oparł łokcie o kolana i przysnął. I jeśli już jestem przy swojej ulubionej stacji tam też rozpacz, stare zgrane „argumenty”: hejter, on obraża, król żebraków i inne brzydkie wyrazy. Dlaczego tak? Po prostu z Owsiaka nic się dziś nie dało ulepić, wstawili jego wypowiedź z rana, gdy jeszcze mecenas zapewniał prezesa, że wyjdzie z tego cało.

Z całości prezesa została ćwierć, pierwszy objaw znikania Owsiaka miał miejsca zaraz po oświadczeniu, że Matka Kurka to gigant, który sprawił, że zmieniło się postrzeganie WOŚP, a wraz z nim nie udała się tegoroczna zbiórka. Gdy Owsiak usłyszał, że sąd zwróci się o sprawozdania okresowe Złotego Melona i fundacji WOŚP, prezes najpierw zapłonął purpurą, potem zbladł, na końcu ciężko oparł głowę o dłonie i wtedy zrobiło się go ćwierć.

On wie, że 4 lutego świat zmienił się, ale jeszcze nie wie jak bardzo. Pierwotnie miałem zamiar wkleić starym zwyczajem skrypt, który sobie przygotowałem na rozprawę, ale jest tego prawie 10 stron, wprawdzie samych faktów, twardych danych i rzeczowych kalkulacji, ale to wszystko traci znaczenie, bo za chwilę będą dostępne najtwardsze z twardych dowodów.

Ktoś gotów sobie pomyśleć w stylu komentatorów Onetu, że oto wredny typ dostał orgazmu na widok zniszczonego dzieła świątecznej pomocy i obnosi się ze swoimi doznaniami. Nic podobnego mam bardzo dobrą wiadomość dla pana prezesa Owsiaka. Panie prezesie myślę, że nie tylko ja, ale wiele osób chętnie zobaczyłoby jak pan sobie radzi w normalnej grze opartej na sportowych zasadach, czyli na fair play. Bez ironii napiszę, że dużo bym dał za zweryfikowanie pana możliwości i charyzmy po odcięciu środków budżetowych, medialnych, politycznych. Na ile pana stać, gdy jest pan sam ze sobą? Potrafiłby pan osiągnąć tyle, co wieśniak z Biskupina, potrafiłbym pan z tym przetrwać i wygrać z kimś takim, jak pan prezes przed 4 lutego 2014r?

MatkaKurka
http://kontrowersje.net

Jeszcze komentarz samego MatkiKurki pod artykułem:

Panie i Panowie! Kochani! Nie ma wyroku formalnego, nie ma końca procesu. Jest wyrok sądu na prezesa Owsiaka – pokazać kwity i koniec procesu dla mnie. Mnie już nic w tym procesie po prostu nie interesuje, łącznie z wyrokiem formalnym. Wszystko, co mogłem zrobić dla rzeczowego wyjaśnienia przepływów WOŚP, Złotego Melona i Mrówki całej udało się osiągnąć, o ile Owsiak nie wycofa aktu oskarżenia. W tytule jest środek stylistyczny nie stan prawny, w tekście wyjaśniam, co mam na myśli.

Komentarzy 39 do “4 lutego skończył się Jerzy Owsiak – proces wygrany i jest wyrok!”

 1. Marucha said

  Mój komentarz:
  Może jest to początek końca Króla Żebraków… a może i nie. Skłaniam się ku drugiej możliwości.
  Media albo nie doniosą o procesie, albo po prostu nakłamią na jego temat, z MatkiKurki zrobią nienawistnego oszołoma, a z Owsiaka ofiarę.
  Prawda Polaków nie obchodzi. Ważne co pokażą w TV.

 2. Nemo said

  @1

  Niestety jak zwykle ma pan rację. Dlatego trzeba o tym mówić. Trzeba to rozpowszechniać, by jak najwięcej ludzi o tej sprawie usłyszało. W mediach głównego ścieku, póki co, tradycyjna cisza.

 3. maurycy said

  Zupelnie nie wiem skad te upojenie i euforia ? Powoli ,powoli nie takie juz wolty odbywaly sie w sadach ! Pasmatrim, uwidim !

 4. RomanK said

  Panie Matko Kurko!
  Jest pan chlop z jajami! Dal pan lepszy przyklad niz Bonaparte !
  Dal pan przyklad, ze mozna…ze sie da….wystarczy tylko chciec…i to co sie glosi..zrobic….nie srajac w pory.
  Szczesc Boze!

 5. anATOM said

  BRAWO!!! jeszcze tylko trzeba wlasnie to naglasniac ja w swoim waskim gronie swoich przyjaciul od jutra bede informowal i gdzie sie tylko da.

 6. Rysio said

  A co będzie gdy się okaże, że księgi finansowe Owsiaka są w jak najlepszym porządku?

  🙂

  PS. A oskarżony jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy – nieprawdaż?

 7. Rapatui said

  Panie rysiu, z finansowego punktu widzenia księgi są w jak najlepszym porządku. Jestem tego pewien i bardzo się dziwię, że ktoś się nad tym zastanawia. Problemem jest to, czy są w porządku z merytorycznego i moralnego punktu widzenia? Mam nadzieję, że niedługo się o tym przekonamy.

 8. Marucha said

  Re 6, 7:
  Ja również przypuszczam, że księgi Siemaka są w porządku, w końcu stać go jest i na papugi, i na księgowych.
  Ale to zupełnie nie o to chodzi, jak słusznie zauważył Rapatui.
  Naiwni ofiarodawcy będą – być może – mieli okazję się przekonać, na co tak naprawdę idzie ogromna część uzbieranych pieniędzy i skonfrontować to z wizerunkiem „bezinteresownego dobroczyńcy”.

 9. Wszystko, co mogłem zrobić dla rzeczowego wyjaśnienia przepływów WOŚP, Złotego Melona i Mrówki całej udało się osiągnąć, o ile Owsiak nie wycofa aktu oskarżenia.

  Wniosek jest taki, że jeśli Owsiak wycofa akt oskarżenia, to papiery na stół nie trafią. I niczego się nie dowiemy.

 10. Ad. 8

  „Ja również przypuszczam, że księgi Siemaka są w porządku, w końcu stać go jest i na papugi, i na księgowych.”

  – Nie w tym rzecz, czy są w porządku, czy nie są. Rzecz w tym, że gdyby Polacy dowiedzieliby się o tym, na co naprawdę poszła ich kasa, KTO i ILE zarobił, zyskał, toby się zagotowało… A tu wybory się zbliżają, trza siedzieć cicho…

 11. AniaK said

  Orkiestrę Świątecznej Pomocy można by porównać do Wielkiego Wesela. Wszyscy się radują, podskakują, buzie uśmiechnięte….serduszka fruwają. Chociaż wesel nie lubię nie jestem przeciw, a nawet za – pomagać warto – ale prawdzie trzeba spojrzeć w oczy. Gołym okiem widać, że to Wesele Polakom już się znudziło. Trochę fałszu się tam wkradło, trochę ludzi chcących zwrócić na siebie uwagę, za dużo polityki…. Nie ma co się oszukiwać, zainteresowaniem cieszą się głównie koncerty. Nic nie może przecież wiecznie trwać….

 12. Marucha said

  Re 10:
  Właśnie to samo napisałem.

  Re 11:
  Można porównać – ale do Wielkiej Hucpy.
  Nie o to chodzi, czy się Polakom znudziło – ważniejsze jest, że niektórzy zaczynają wreszcie widzieć, na co idą ich pieniądze, a to dzięki dziennikarzom, którzy nie dają się zastraszyć menelowi Siemakowi.
  „Trochę fałszu… za dużo polityki”
  „Trochę”…

 13. Ad. 6

  „A co będzie gdy się okaże, że księgi finansowe Owsiaka są w jak najlepszym porządku?”

  – Wtedy to będzie koniec Owsiaka. Bo dowiemy się, NA CO poszły pieniądze. I ILE ich poszło.

 14. AniaK said

  Re12:
  Mnie w WOŚP głównie drażni ta euforia związana z wysokością zbiórki. Z doświadczenia wiem, że wesele nie zawsze się zwraca, a prezenty bywają nietrafione. Organizatorzy „wesela” mogli by się bezpośrednio skontaktować z kim trzeba, i zapytać czego potrzebują. Kto wie, może kwota okazała by się większa, a prezenty bardziej trafione i tańsze w eksploatacji.

 15. Gwóźdź do trumny said

  Nie zgadzacie się z opinią np: Maxa-Kolonki, który mówi, że cała sytuacja i nagonka ma odwrócić uwagę od ważnych spraw? Druga rzecz, że fundacja to jest po prostu firma, z której część zysków idzie na cele charytatywne. Owsiak też musi z czegoś żyć. Kwestią budzącą wątpliwości jest jedynie to, że nikt nie wie ile on z tego wyciąga, podczas gdy np: prezesi amerykańskich fundacji mają jawne pensje. Wg mnie, to nawet jak Owsiak ma z tego swojego bajzlu 50-100k miesięcznie, to czy to źle? Można go nie lubić za poglądy, za robienie z siebie autorytetu (i za to go własnie nie lubię), ale patrząc z punktu biznesowego, to ta cała jego fundacja jest dosyć efektywna, i z tego punktu widzenia robi on dobrą robotę.

 16. dejpanspokój said

  Po obejrzeniu wczorajszych Faktów TVN byłem zszokowany manipulacją na temat tej sprawy. Brak słów.

 17. AniaK said

  Re15:
  Ja Gwoździa Do Trumny nikomu wbijać nie lubię, ale żyć w iluzji też się nie da. Kto wie, gdyby samorządy miast/gmin zrobiły bilns strat i zysków związanych z organizacją WOŚP na swoim terenie, to może niektórym oko by zbielało. Chylę czoło przed wolontariuszami. To jest sympatyczna impreza, cel szczytny, ale całą resztę poddała bym rozwadze.

 18. Krzysztof P said

  Bardzo jesteście RZECZOWI…bardzo!
  A mnie szlag trafia tylko na sam widok tego OBLEŚIA i nie potrzebuję grzebac w ” papierach „, by stwierdzić, że ” firma zwana WOŚP ” jest rownie rzetelnie prowadzona – jak wszystkie nomenklaturowe biznesy !

 19. Gwóźdź do trumny said

  Ad.17 – oczywiście, ale to by oznaczało, że gminy i miasta się źle gospodarują,.. a nie firma o nazwie WOŚP.

 20. Boydar said

  Jeszcze chwila, a uwierzę w Samotnych Kurzych Blogerów i niezawisłe judeosądy.

  Nowoczesny kahał pożarł się z tym tradycyjnym, bo mają inną wizję rozwoju przyszłych „wypadków”.

  Muszą razem posprzątać ostatnie 30 lat, bo zasób miejsca jest ograniczony a idzie „nowe” i nie ma gdzie go postawić. Nikt się tam u nich nie lituje nad „zasłużonymi”, bo zasługi kwitowane były na bieżąco i każdy ma na co się decydował.
  Jeden Władymir broni uparcie „dobrego imienia” KGB. No ale On musi, inaczej, ‚dała by świekra ruletkę Mu’.

 21. Marucha said

  Re 19:
  Czy Pan nie rozumie, że nie chodzi o to, czy komercyjna firma WOŚP dobrze, czy źle gospodaruje – ale o to, że istnieje cholerny rozdźwięk między jej szczytnymi hasłami, a Złotym Melonem czy Mrówką Całą?
  Że ludzie dają w dobrej woli pieniądze na służbę zdrowia, a nie na jakieś prywatne biznesy Owsiaka, wille i apartamenty?

 22. Okrp said

  #21 – Tacy gwozdzie, jak # 19, niestety nie rozumieja w czym rzecz i chyba nie zrozumieja po wielokrotnych wyjasnieniach. Niestety takich gwozdzi w Polin to 90% ludnosci i dlatego tak maja jak jest, a to Gospodarz dokonale wie.

  M.K. nalezy sie chapeau bas i gratulacje, choc bardzo nie podoba mi sie jego poparcie dla kaczej sekty.
  Motywow nie znam. Moze widzi to jako najlesza z tragicznych alternatyw, bo innych tam nie ma.

  Niestety, caly kraj oblazly takie mendy jak Siemak tylko i wylacznie dzieki glupocie polactfa.

 23. Gwóźdź do trumny said

  Ad.21 Ale fundacja to nie jest taki rodzaj działalności, gdzie nikt nie zarabia, a tylko biedne dzieci korzystają. To jest rodzaj „firmy”, gdzie zyski przedsiębiorstwa idą na cele charytatywne. Przy okazji normalni pracownicy (i prezes) muszą też zarobić.

  To zwykli ludzie mają nabzdykane w głowach, że Owsiak tam nie zarabia, i to z tym jest problem, a nie z tym, że on zarabia.
  Niestety, gdyby większość z nich wiedziała, że on tam sobie fajną pensję wypłaca, to WOŚP nie uzbierałaby nawet połowy danej kwoty co roku. Dlatego on tak ściemnia i gra bezinteresownego zbawiciela świata.

  Ad.22 To mi wytłumacz, a nie sobie generalizujesz..

 24. NIl said

  „Ponieważ sam jestem związany od ponad 30lat z działalnością biznesową prywatną, w takim świecie się poruszam, jeżeli już pracuję dla tego biznesu oddaję cała swoją moc i umiejętność, w dążeniu do sukcesu. Z tego powodu jestem także dyrektorem graficznym firmy ZM, zarabiam 9k złotych na rękę miesięcznie, pobieram wynagrodzenie od niewiele ponad roku angażując się w firmie całkowicie, rezygnując z innych propozycji zwłaszcza telewizyjnych, budując firmę ZM, która od czterech lat (wiec gdy jeszcze w niej nie pracowałem) osiągała bardzo dobre dochody”
  – Jerzy Owsiak
  http://www.krs-online.com.pl/zloty-melon-sp-z-o-o-krs-150643.html – Owsiak Jerzy Zbigniew – Prezes Zarządu
  http://www.zlotymelon.pl/

  „Fundacji poświęcam 14 godzin dziennie. Traktuję to jako wolontariat.” Jerzy Owsiak

  No, ale jak ktoś jeszcze nie widzi to i po tym pewnie też nie zobaczy 😉

 25. RomanK said

  Panie Rysiu: spotyka sie trzech kumpli i rozmawiaja o pieknej kolezance z pracy:
  – Dala ci???
  – Nie! A tobie??
  – Tez nie! A tobie??
  -Mnie tez nie..po chwli wszyscy na raz:
  – No patrzcie prosze …. to ci k…a!
  Widzi pan,,, niby nic sie nie stalo, zadnych zajsc prawnych -rodzacych skutki prawne nie bylo,.,.,.a opinia zaszargana:-)))
  Nikt Owsiakowi nie broni prowadzci akcji harytatywnej…ale pozwaic uprawiac dzialalnosc komercyjana i dochodowa za publiczne pieniadze i oficjalnym panstwowym alibi w celu unikania podatkow….to kryminal.
  I to wlasnie o to chodzilo panu Matce Kurce….i sam to siagnal!
  Sam w samotnej odwanej walce..na oczach kibicujacej gawiedzi popuszczjacej w pory na sama mysl, ze na niego popatrza:-))))

 26. Marucha said

  Dokładnie.
  Odebrać Siemakowi forsę, jaką Państwo ręcamy rzondu pakuje w WOŚP: całodobowe reklamy RTV, obsługa medyczna, porządkowa, benzyna, prąd itp. itd. – to z tej zbiórki zostanie jedno wielkie G. na minusie.

  Taki to z Siemaka „biznesmen”… syn milicjanta, uczepiony u państwowego cycka, z którego to cycka wyssał pieniądze na rozruch swoich firm, m.in (co za bezczelna nazwa!) Złotego Melona.

  Okazało się, kto ma jaja: MatkaKurka.

 27. JO said

  ad.26. Tak robi kazdy „BYZNESMEN dzis w PRL BIS – Uczepiony Panstwowego Cycka…..innych nie ma, zostali „wycieci”

 28. Rysio said

  Osobiście wcale mi nie żal tych naiwnych ofiarodawców.

  Przypomniała mi się historia sprzed paru lat.

  Młoda dziewczyna pojechała do Afryki w ramach pomocy medycznej i humanitarnej.

  No i tam została zgwałcona a potem zamordowana przez lokalny gang murzynów.

  Jakimś tam cudem złapali tych murzynów.

  Na procesie, rodzice tej dziewczyny zeznawali na korzyść tych czaranuchów – twierdzili że winą jest ich bieda i że ich córka gdbyby żyła to na pewno by zrezygnwała z jakiegokolwiek ich oskarżnia.

  PS. Dlatego też każdy naiwny ofiarodawca – czy tego chcemy czy nie – znajdzie i będzie miał swojego Owsiaka.

 29. Rysio said

  Ja mam bardzo prostą zasadę – nigdy, NIGDY nie daję forsy* jakiemukolwiek pośrednikowi niby reprezentujących biednych.

  * jeżeli już daję to tylko biednemu na ulicy.

 30. Fran SA said

  Ad.29
  Rysio
  Bo Rysio jest taki bardziej… zasadowy

 31. Brat Dioskur said

  Tylko spokojnie . W kraju w ktorym sie sadzi faceta odpowiedzialnego za strzelanie z karabinow maszynowych do bezbronnego tlumu z artykulu o ….pobicie ze skutkiem smiertelnym ,wszystko jest mozliwe.Siemak moze sobie spokojnie pojechac na kolejne safari ,w kraju zimno i chlodno.

 32. RomanK said

  Owszem panei Rysiu..to doskonala chrzescijanska zasada i tym roznimy sie od Zydow..oni nie dadza nigdy biednemu czy potrzebujacemu ..zawsze daja czeki na organizacje i od niej dostaja kwit inblanco do ktorego wpisuja stare zgnile majtki w cenie dwoch tuzinow nowych,,,,,..i odpisuja od podatku:-))))
  U nas w Dallas mamy bardzo uczciwych zebrakow i uczciwie pisza na co zbieraja..np…na bilet do Denver, na zepsuty gaznik…na jedzenie….etc .i nigdy nie przejezdzam bez datku- jak pisze… „Chce mi sie pic piwa!”
  Spogladam na termometr i…jakze mozna odmowic czlowiekowi napoju:-))))
  Najwazniejsza dla chrzescijanina jest…charity!

 33. Raynold said

  Owsiak zrobił co mu kazali a teraz niestety dawni koledzy postanowili zrobic z niego kozła ofiarnego. Oczywiście przy okazji zarzynania kozła przez kilka lat bedzie istniał hitowy temat zastępczy.

 34. AniaK said

  Re23:
  „Ale fundacja to nie jest taki rodzaj działalności, gdzie nikt nie zarabia, a tylko biedne dzieci korzystają. To jest rodzaj “firmy”, gdzie zyski przedsiębiorstwa idą na cele charytatywne. Przy okazji normalni pracownicy (i prezes) muszą też zarobić.”

  Pełna zgoda, ale w przypadku „firmy” świadczącej usługi charytatywne, płace, mając odrobinę przyzwoitości, powinny mieścić się w granicach zdrowego rozsądku. Tym bardziej, jeżeli pozostali pracują na zasadzie wolontariatu. Ja nie jestem wrogiem WOŚP. Sam pomysł jest fajny, ale nie oszukujmy się, to jest raczej pewnien rodzaj zabawy a nie jakaś wielka akcja charytatywna. Tu się liczy tylko zyski, więc jakby się nie patrzeć to jest małe oszustwo. Straty pokrywa kto inny. A hasła typu: ile dzieci udało się uratować dzięki WOŚP – moim zdaniem są lekko na wyrost. A jak widzę wśród orkiestrantów lekarzy i polityków, to się tylko z lekka uśmiecham.

 35. mirek said

  Istnieje szansa , że Owsiak jednak sie skończy . Dokumentacja to dokumentacja . Owsiak będący ponad prawem nie miał powodu , żeby starannie ukrywać swoje przekręty . Podam fajny przykład myślenia tego rodzaju ludzi. Księgowy w jednej ze spółdzielni mieszkaniowych , były trep , prawdopodobnie związany z WSI, odpowiedział na uwagę , że tak się nie prowadzi księgowosći . – Proszę pana , to tylko spółdzielnia . 15 lat wcześniej majątek tej spółdzielni był szacowany na ok. 500 milionów dolarów . Trochę niepokojące są ustawki z telewizją Republika . Może rozwalenia Owsiaka ma uwiarygodnić kogoś w naszych oczach.

 36. błysk said

  O tym Owsi/a/ku Matka Kurka /co za nazwa?/ pisze dość niewyraźnie . Ale wychwyciłem,że sad postanowił iż „prezes” czyli chyba Owsi/a/k ma przedłożyć dokumenty sądowe. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 37. Maverick said

  Owsiak krol zebrakow, swietych wywodzacy sie z czekistow, jest dobrym sprzedawca. Powiedzilabym nawet genialnym potrafi sprzedac snieg eskimosom, wiec nie dziwie ze deklaruja taka chec powrotu do Polski, a naiwnych lemingow przybywa.

  Nareszcie ktos mu utarl nosa.

 38. NICK said

  Brawo, Pan Matka Kurka! Brawo, brawo, brawo !!!

 39. stefan said

  wkleiliscie link, ktory do nikad nie prowadzi..tak i cala ta wasza pseudoakcja..owsiak wylał ocean potu , a wy narobiliscie do niego siku i twierdzicie..powodz idzie!!!zenada..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: