Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Uczeni protestują. Chcą im zakazać blogowania.

Posted by Marucha w dniu 2014-02-04 (Wtorek)

Protestują akademicy związani z International Studies Association (ISA) – skupiającym naukowców zajmujących się badaniem stosunków międzynarodowych – protestują. Władze stowarzyszenia chcą zakazać jego członkom blogowania. Uczeni zbyt często prezentują poglądy, które nie pokrywają się z oficjalną linią branżowych czasopism i… władz.

Władze stowarzyszenia skupiającego uczonych z ponad 80 krajów świata uważają, że wskutek prowadzenia blogów przez uczonych „powstaje zamieszanie” i mylone jest oficjalne stanowisko pism naukowych z prywatnymi poglądami badaczy. Propozycja zostanie poddana pod głosowanie już 25 marca.

Zarząd International Studies Association proponuje, by „żaden redaktor branżowego czasopisma ISA ani też żaden członek redakcji pism ISA nie mógł tworzyć i aktywnie zarządzać własnym blogiem, chyba że jest to oficjalny blog redaktora czasopisma lub redakcji tegoż czasopisma”. Ich zdaniem, polityka ta „wymaga, aby wszyscy redaktorzy i członkowie zespołów redakcyjnych stosowali się do tych zaleceń we wszystkich czasopismach” stowarzyszenia.

International Studies Association wydaje pięć periodyków: „International Studies Quarterly”, „International Studies Review”, „International Studies Perspectives”, „Foreign Policy Analysis”, „International Political Sociology” oraz „International Interactions”. Z każdym z nich współpracuje po kilkaset osób. Zakaz blogowania miałby dotyczyć każdego, kto wykonuje jakąkolwiek pracę na rzecz redakcji.

– Myślę, że w 2014 r. to naprawdę dziwna propozycja – stwierdził prof. Stephen M. Saideman z Uniwersytetu Carleton w Kanadzie. – Nie jest możliwe utrzymanie długoterminowo takiej polityki … Jest ona drakońska – a co najgorsze – narusza wolność akademicką – komentuje prof. Daniel Drezner, wykładowca spraw międzynarodowych na Uniwersytecie Tufts w Bostonie. Z powodu blogowania Drezner stracił w 2005 r. posadę na uniwersytecie w Chicago. Znalazł jednak szybko zatrudnienie na innej uczelni. Prof. John Sides z George Washington University mówi, że zakaz prowadzenia blogów w trosce o podniesienie poziomu dyskursu, jest co najmniej problematyczny. – To wylewanie dziecka z kąpielą – kwitował.

Prof. Harvey Starr z uniwersytetu South Carolina, pełniący funkcję prezesa ISA, tłumaczy, że zakaz ma na celu wzmocnić kodeks postępowania stowarzyszonych uczonych. Mówi, że chodzi o to, aby nie wprowadzać „zamieszania”. Redaktorzy pism ISA zobowiązani są do przestrzegania polityki wydawniczej, a nie… prezentowania osobistych poglądów.

Niektórzy uczeni zastanawiają się, czy propozycja jest odpowiedzią na kontrowersje, jakie wybuchły latem ub. roku w związku z wpisem akademika Briana Rathbuna na blogu prof. Daniela Nexona z Georgetwon Univeristy -redaktora naczelnego „International Studies Quartely”. Rathbun porównał pisanie na „oficjalnych” stronach czasopism branżowych do prostytuowania się. Prof. Nexon nie skomentował tego wpisu.

Prof. Starr zaprzeczył, jakoby zakaz był odpowiedzią na konkretny incydent, ale jego zdaniem charakter komentarzy na różnych blogach rzeczywiście budzi zastrzeżenia. Według profesora, uczeni powinni być bardziej odpowiedzialni i dbać o godność oraz prestiż swojej dziedziny naukowej.

Prof. Sides zauważył jednak, że naukowcy powinni móc komunikować się swobodnie ze społeczeństwem. Podkreślił, że jest to szczególnie ważne w kontekście decyzji polityków. Nie tak dawno temu amerykańscy kongresmeni głosowali za zakazem finansowania badań ze środków publicznych. Dotyczyć to miało oczywiście jedynie tych badań, które „nie są po myśli władz”, w szczególności o analizy ekonomiczne i dot. bezpieczeństwa narodowego. Z zakazu ostatecznie się wycofano.

Źródło: theguardian.com, insideheighered.com, AS.
http://www.pch24.pl

Już na samym wstępie do swej prezydentury, urodzony na Hawajach laureat Pokojowej Nagrody Nobla stwierdził, że „blogi są zagrożeniem dla demokracji”.
Admin

Komentarzy 5 do “Uczeni protestują. Chcą im zakazać blogowania.”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Juziek said

  Zgadza się, że blogi internetowe są zagrożeniem, ale dla jego „demokracji” w talmudycznym duchu!

 3. Boydar said

  Raz w życiu prawdę powiedział. Cóż w tym dziwnego, każdemu się może ‚wypsnąć’.

 4. jowram said

  4 lutego skończył się Jerzy Owsiak – proces wygrany i jest wyrok!
  posted by MatkaKurka on wt., 04.02.2014 – 17:59

  Po pierwszej rozprawie publicznie oświadczyłem, że biorąc udział w procesie z prezesem Owsiakiem mam dwa zadania przed sobą: utrzymać proces w Złotoryi i wymóc na prezesie włączenie do akt sprawy szczegółowych sprawozdań z ksiąg rachunkowych WOŚP i Złotego Melona. Szanowni Państwo polecę klasyką – „panie prezesie melduję wykonanie zadania”. Meldunek składam na ręce prezesa Owsiaka, dla mnie przygoda sądowa z Owsiakiem w zasadzie się skończyła i jestem pewien, że skończył się prezes jakiego znaliśmy. Zapadł wyrok w sprawie, Złoty Melon i WOŚP ma zaprzestać biegania po stole, ma ściągnąć maskę konia, ma pozostawić poszukiwania pustego słoika i przekazać sądowi księgi rachunkowe.

  http://www.kontrowersje.net/4_lutego_sko_czy_si_jerzy_owsiak_proces_wygrany_i_jest_wyrok

 5. GW said

  ‚Już na samym wstępie do swej prezydentury, urodzony na Hawajach laureat Pokojowej Nagrody Nobla stwierdził, że “blogi są zagrożeniem dla demokracji”.
  Admin

  Demokracja…, owszem, jak najbardziej, ale przecież ktoś musi tym kierować!

  ,Przed laty spore wrażenie robił na widzach film Krzysztofa Zanussiego pod tytułem „Kontrakt”. Występujący tam partyjny buc grany przez Janusza Gajosa wygłasza w pewnym momencie pełną treści sentencję na temat demokracji. Demokracja — powiada — owszem, jak najbardziej, ale przecież ktoś musi tym kierować!,

  Fragment felietonu Stanislawa Michalkiewicza

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: