Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Majdan Suwerenności na Placu Defilad?

Posted by Marucha w dniu 2014-02-06 (Czwartek)

Cóż za osobliwy zbieg okoliczności! Podczas kiedy na kijowskim Majdanie płomienni obrońcy demokracji i zwolennicy Anschlussu Ukrainy do Unii Europejskiej nie tylko pokojowo demonstrują, ale w dodatku uprzedzają podstępne ataki sił reakcji i wstecznictwa, atakując te złowrogie siły z nieubłaganie postępowych pozycji, pan Sławomir Neumann wiceminister zdrowia poinformował, że gotowa jest już pierwsza „psychuszka” w Gostyninie.

Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Gostyninie Roczny koszt utrzymania takiego ośrodka to 7 milionów złotych. Finansowany będzie przez budżet państwa.

Na razie może przyjąć najwyżej 10 „osób stwarzających zagrożenie”, ale to nie jest ostatnie słowo, bo docelowo będzie mogła przyjąć aż 60 takich niebezpiecznych osób.

Jestem pewien, że ten Gostynin to też nie jest ostatnie słowo i kiedy już synekury w Parlamencie Europejskim zostaną porozdzielane między Umiłowanych Przywódców, którzy w pocie czoła rozpoczną ciułanie pierwszego miliona, który oczywiście można równie dobrze ukraść, ale tylko wtedy, gdy jest się funkcjonariuszem, albo przynajmniej konfidentem którejś razwiedki, jak np. Marcin P. z Amber Goldu, który – jak się okazało – działał zupełnie sam, niczym ten (ma się rozumieć, że nie pokażę który, ale przecież każdy i tak wie) palec – więc kiedy już Umiłowani Przywódcy przystąpią do ciułania pierwszego miliona, to rząd premiera Tuska pootwiera kolejne „psychuszki” – myślę, że co najmniej 48 – żeby w ten sposób wyjść naprzeciw przedwyborczym postulatom Leszka Millera, by utworzyć 49 województw.

A – powiedzmy sobie szczerze – co to za „województwa” bez „psychuszek”, w których wojewoda – ten sam, co to wedle uchwalonej 10 stycznia ustawy, może zwrócić się do państw trzecich o udzielenie mu „bratniej pomocy” – mógłby oddawać pod troskliwą opiekę wraczy „osoby stwarzające zagrożenie” dla establishmentu? Jak takiej jednej z drugą „osobie” wracze zaaplikują elektrowstrząsy połączone z lewatywami i płukaniem żołądka, to niejeden będzie mógł taktownie umrzeć tam jako symulant, a ci, którzy wytrwają choćby i pod młotem, będą przez resztę życia cieszyć się, że żywi-zdrowi – bo wolności już pewnie nie zobaczą.

Ale to jakoś nikogo w naszym nieszczęśliwym kraju ani nie przeraża, ani nawet nie konfunduje. Najwyraźniej wszyscy uważają, że to są tak zwane nieuniknione koszty demokracji, która sama w sobie jest wartością tak wielką, że nie ma niczego, czego nie można byłoby dla niej poświęcić. Jakże inaczej wytłumaczyć brak reakcji na podpisanie 4 października 2012 r. przez prezydenta Komorowskiego uchwalonej zresztą z jego inicjatywy nowelizacji przepisów o zgromadzeniach, zaostrzającej warunki odbywania zgromadzeń publicznych, podobnie jak nikt nie protestował przeciwko podpisanej we wrześniu 2011 roku przez prezydenta Komorowskiego nowelizacji przepisów o stanach nadzwyczajnych, m.in. o stanie wojennym, z której wynika, że władza będzie mogła wszystko, a obywatele – nic.

Tak samo nikt specjalnie nie protestował przeciwko uchwalonej 10 stycznia br. ustawie o bratniej pomocy, przewidującej udział formacji zbrojnych obcych państw w pacyfikowaniu obywateli polskich.

Ciekawe, że ustawa nr 3879 uchwalona przez ukraiński parlament i powszechnie krytykowana zarówno przez płomiennych obrońców demokracji, kibicujących zwolennikom Anschlussu Ukrainy do UE, jak i samych zwolenników Anschlussu, zawiera postanowienia bardzo podobne, np. o zakazie zasłaniania twarzy podczas demonstracji, zakazie budowania namiotowych miasteczek i barykad („małych form architektonicznych”), a także zakazie blokowania urzędów państwowych. Wszystkie te zakazy zostały uznane za skandal i dowód wprowadzenia na Ukrainie dyktatury, toteż nic dziwnego, że przez płomiennych bojowników o demokracje i Anschluss zostały one uznane za siarczysty policzek, wymierzony w twarz całego ukraińskiego narodu.

Co z tego wynika? Ano to, że naród ukraiński najwyraźniej ma wyższe poczucie godności, niż mniej wartościowy tubylczy naród polski, którego okupanci wynajmują się do usług kuplerskich i stania na świecy z 15 milionów dolarów. Ciekawe, co by się stało na Ukrainie, gdyby tak tamtejszy parlament uchwalił ustawę o „bratniej pomocy” – w takim samym brzmieniu, w jakim została przyjęta przez Umiłowanych Przywódców w Sejmie 10 stycznia? Tego łajdactwa nie wybaczyłby prezydentowi Janukowyczowi nawet pan red. Adam Michnik, chociaż serduszko ma z wosku i amikoszoneryzował się nawet z „człowiekami honoru”, którzy się z mniej wartościowym narodem tubylczym bez ceregieli konfrontowali.

Ale skoro naszym Umiłowanym Przywódcom tak zależy na podtrzymaniu „suwerenności narodu” na Ukrainie, że aż w specjalnej sejmowej uchwale zwrócili się do tamtejszych władz o jej „poszanowanie”, to warto się zastanowić, co by było, gdyby tak mniej wartościowy naród tubylczy w Polsce pewnego dnia naprawdę poczuł się suwerenem i zamiast urządzać Marsze Zamiast Niepodległości, założył dajmy na to, na Placu Defilad Majdan Suwerenności, ufortyfikował go, a gwoli uprzedzenia spodziewanego ataku sił wynajętych przez obóz zdrady i zaprzaństwa, znienacka uderzył na nie, wyznaczając linię demarkacyjną między obszarem wyzwolonym, a zniewolonym przy pomocy stosów płonących opon samochodowych, następnie zażądałby natychmiastowej dymisji tych wszystkich prezydentów, premierów i Umiłowanych Przywódców drobniejszego płazu, to nie ulega wątpliwości („nie ulega wątpliwości, jak mawiała stara niania”), że zarówno pan prezydent Komorowski, premier Tusk, a za nimi wszyscy Umiłowani Przywódcy drobniejszego płazu, z wielką konfuzją suwerennemu narodowi by ustąpili, spełniając wszystkie jego żądania, zaś Unia Europejska, z Naszą Złotą Panią z Berlina na czele, otworzyłaby na oścież ramiona, niczym ośmiornica.

Z drugiej jednak strony, czym można być jeszcze bardziej suwerennymi, niż jesteśmy po ratyfikowaniu traktatu lizbońskiego? Bardziej suwerennymi już być nie można. Ukraińcy to co innego; oni traktatu lizbońskiego nie ratyfikowali, w związku z czym wolno im więcej, niż innym, ale gdyby tak Nasza Złota Pani zdecydowała się na Anschluss Ukrainy, to i im skończyłby się okres dobrego fartu.


Pierwsza Polska Psychuszka w Gostyninie (27.01.2014)

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3020

Komentarzy 49 do “Majdan Suwerenności na Placu Defilad?”

 1. Józef Piotr said

  Przeciez wiadomo wszem i wobec , no może nie wszem, że publiczne podcieranie się od dwóch miesięcy nazwiskiem TRYNKIEWICZ to taka prymitywna zmyła dla otumanienia gawiedzi.
  Było wielkie jajo które wysiadywała para kondorów i przyszedł czas wyklucia i ukazał się specszpital w Gostyninie a jeszcze do tego wykluły się ze dwie specustawy.
  Drżyjcie „obrońcy Krzyża”, drżyjcie krytycy pana premieru, drżyjcie krytycy pana Prezydenta , drżyjcie antysemitniki, drżyjcie „Kibole” bo już po Was idziemy.
  Jak za dużo was będzie to przyjdą po was służby z sąsiedztwa.

 2. Lechia znaczy Polska said

 3. Sowa said

  Wk…wia mnie używanie słowa „razwiedka” panie Michalkiewicz. Tym bardziej, że Pan to robi od lat, z rozmysłem, kierując myśli czytających na Rosję. Taka żydowska podpucha, bo to Putin stworzył UE i obsadził swoimi Parlamend Jewrejopejsaty, a CIA i Mosad to nasi przyjaciele, tak?

 4. Fran SA said

  A co to jest ‚psychiatria sadowa’?
  Czy to taka psychiatria, ktora dotyczy tylko czubkow w sadzie, czy moze taka, ktora sie ‚dopasowuje’ do okolicznosci w czasie np. rozprawy?
  Czy adwokaci i sedziowie tez beda sie kwalifikowac?
  I kto bedzie zatrudniony w tej szacownej instytucji? Sadzac po wydatkach – nie byle kto!

  Coraz ladniejszy jest ten polski jezyk. A jaki gietki! Mozna sobie kazdy zwrot tlumaczyc na rozne sposoby. Podobnie jak obecne prawo.

 5. AlexSailor said

  Ad. 3
  Akurat „razwiedka” pasuje wyśmienicie do opisywanego problemu.
  Chłopcy z ferajny, bo przecież nie wywiad czy kontrwywiad, ani służby specjalne.

 6. DeMolka said

  Ad.3
  Wkurza Pana ?
  No tak.
  Nic tak nie gorszy jak prawda (Stefan Kisielewski).

  Mnie gorszy również tępa głupota tych, co to wciąż „walczą z komunizmem”.
  Zupełnie, jak te różne żydowskie organizacje, co „walczą z nazizmem w Polsce”.
  Powiedziałem – idź Pan zwalczać niewolnictwo w Starożytnym Egipcie.
  Admin

  A może boli zauważanie faktu ,że cała „polska” wierchuszka (następne słowo tak samo pasujące jak razwiedka) odebrała stosowne nauki w Moskwie w GRU i KGB (vide gen. Dukaczewski) , jest umoczona w sbecję i komunę w trzecim już pokoleniu (vide Dziadzia z d. Komorowska).
  Tak jak i cała „elita”.Tak jak wszyscy oligarchowie.
  To, że sbecy się teraz wysługują na wszystkie strony nie zmienia faktu , że są to ciągle te same, sowieckie skurwysyny.

  Miłośnikom wschodu rekomenduję obejrzenie wspaniałych świadectw cywilizacyjnych przewag Rosji stworzonych na okoliczność olimpiady.
  Jest tego w internecie aż nadto.
  Wieloosobowe kible (bo nie toalety przecie) to nie jedyna wisienka na torcie.
  A gdyby komu było mało to służę moimi własnymi doświadczeniami śród których kibel wyrąbany w kamiennej podłodze siekiera i łomem wcale nie jest wyjątkowy.

  Jasne. Od Rosji trzeba wymagać perfekcji, doskonałości i bezbłędności w każdym punkcie.
  Bo jak coś gdzieś jest nie tak, to – ma się rozumieć – „komuniści”, KGB itd.
  A Olimpiada się uda – wbrew USRAelowi i wbrew takim, jak Pan, którzy z utęsknieniem czekają na jakieś potknięcie Rosjan.
  Admin

 7. Boydar said

  Razwiedka to razwiedka, wraży śpion, to wraży śpion. Zawsze po innej stronie niż my. I zawsze przeciw nam. Tu zdecydowanie popieram SM.

 8. Joe said

  Pan Michalkiewicz zapozyczyl slowo chyba z rosyjskiego….ktore w polskim nic nie znaczy a wszyscy wiedza o co chodzi…he…he…
  Ciekawy jestem jak pan S.z pod 3-ki reaguje wk…..jaco na zasmiecanie idiotyczne angielsko- podobnymi slowami Naszego Polskiego Jezyka.?

 9. Easy Rider said

  Ad 3 – 7.

  Stosowanie przez Michalkiewicza określenia „razwiedka” może stało się nudne, ale nie jest to przejaw sugerowania rosyjskiej proweniencji „służb”, jak błędnie niektórzy mniemają. To po prostu przejaw powszechnej u nas metody posługiwania się zwrotami obcojęzycznymi dla wzmocnienia ironii, bez względu na stosunek emocjonalny do danego języka. A dlaczego rosyjski? Bo Michalkiewicz jest w tym dobry, przez pewien czas nawet dorabiał jako tłumacz dla rosyjskiej agencji „Nowosti”. Zresztą, dla osób z jego pokolenia i późniejszych, które uczyły się rosyjskiego przez kilka lat w szkołach, tego rodzaju praktyka nie jest czymś nadzwyczajnym, w każdym razie – nie należy przypisywać jej kontekstu politycznego.

 10. Premizlaus said

  Rządzy neostalinizmu w Polsce. Wszyscy tradycyjni katolicy, konserwatyści i tradycjonaliści, potępiający genderyzm, homoseksualizm, liberalizm, kapitalizm, talmudyzm, itd. będą uznani za chorych psychicznie i pozamyka się ich w psychiatrykach. Ich, to znaczy nas.

 11. Boydar said

  Za góra dwa miesiące, przekonamy się, jaki sens miały owe ‚grupowe’ (nieliczne zresztą) kible. Żeby się czasem niektórzy ze zdziwienia nie posrali, grupowo.

 12. RomanK said

  Today at 11:31 AM

  KOMITET ONZ-u ATAKUJE KOŚCIÓŁ KATOLICKI, ŻĄDAJĄC OD NIEGO, ABY ZMIENIŁ SWOJE NAUCZANIE W/S ABORCJI ORAZ ZEZWOLIŁ DZIECIOM NA UPRAWIANIE SEKSU

  5 luty 2014

  Drodzy Przyjaciele,

  Dzisiaj Komitet ONZ-u zażądał od Kościoła Katolickiego, aby pozwolił dzieciom na uprawianie seksu oraz zmienił swoje nauczanie w/s antykoncepcji oraz aborcji. Oskarzył również Kościół o to, że jego negatywny stosunek do homoseksualizmu prowokuje przemoc wobec gejów.

  Dzisiaj niekontrolowany komitet ONZ-u ogłosił alarmujący i budzący niesmak raport, w którym atakuje Kościół Katolicki. Nie jest to pierwszy atak na Kościół na forum ONZ-u. Potworna grupa opowiadająca się za zabijaniem nienarodzonych dzieci, która występuje pod nazwą „Katolicy za swobodą wyboru” rozpoczęła kampanię mająca na celu usunąć Watykan z Walnego Zgromadzenia. Chcieliby sprowadzić Kościół do roli pozarządowej organizacji. Słyszałem również, że delegacja Norwegii regularnie składa skargi przeciwko uczestnictwu przedstawicieli Stolicy Apostolskiej na spotkaniach ONZ-u.

  Musimy przeciwstawić się tym atakom! Często pytacie mnie co możemy zrobić. Proponuję Wam dołączyć do globalnej Kampanii w Obronie Stolicy Apostolskiej w ONZ, którą zainicjowaliśmy. Zachęcam Was do podpisania Deklaracji w Obronie Stolicy Apostolskiej, która znajduje sie pod ponższym linkiem:

  http://defendtheholysee.org/

  Deklarację można podpisać indywidualnie lub w imieniu organizacji. Chcemy zebrać setki tysięcy podpisów i przedłożyć je w ONZ oraz przedstawicielom Stolicy Apostolskiej w Nowym Jorku, Genewie i Rzymie. To olbrzymie zadanie, ale naszym zdaniem niezbędne.

  Jeżeli jesteś katolikiem, podpisz! Jeżeli jesteś ewangelikiem, podpisz! Jeżeli jesteś muzułmaninem, podpisz! Jeżeli jesteś Żydem, podpisz!

  Kościół reprezentuje wszystkich ludzi dobrej woli w ONZ. Jeżeli zabraknie tam Kocioła, aborcja zostanie włączona do praw człowieka w dokumentach ONZ. Zmienią również definicję rodziny. Możemy oczekiwać dalszych ataków na wolność religijną. Czas najwyższy, aby pomóc Kościołowi Katolickiemu.

  Mam gorącą prośbę, abyście rozesłali ten list do wszystkich swoich znajomych i do całej rodziny.

  Musimy zebrać jak najwięcej podpisów. Działajmy wspólnie w tym wielkim dziele.

  Z szacunkiem

  Austin Ruse

  Prezydent Instytutu Katolickiej Rodziny i Praw Czlowieka

  211 E 43rd Street, S-te 1307

  New York, NY 10017

  http://c-fam.org/en/

  W OBRONIE WATYKANU NA FORUM ONZ-u

  Obecnie na wielu międzynarodowych arenach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na podstawowe wartości, na których opierają się największe osiągniecia naszej cywilizacji. Niektóre organizacje, pod fałszywym sztandarem „wolności,” próbują podważyć podstawowe prawdy dotyczące ludzkiej natury oraz rodziny. W imię fałszywie pojmowanej doktryny praw człowieka, w rzeczywistości podważają wszystko co czyni nas ludźmi oraz zagraża rzeczywistym prawom człowieka.

  Grupy te obrały sobie za główny cel Stolicę Apostolską na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. Podważają one wiarygodność Watykanu, ignorując fakt, że Święte Miasto nawiązywało stosunki dyplomatyczne już od IV-ego stulecia. Obecnie Watykan utrzymuje takie stosunki ze 177 państwami. Niewątpliwie głównym powodem tego ataku jest niewzruszone stanowisko Watykanu w obronie świętości ludzkiego życia oraz godności rodziny.

  W pewnym sensie Stolica Apostolska jest rzeczywiście wyjątkowa i to zadecydowało o przyjęciu statusu stałego obserwatora w ONZ. Ten specjalny status Świętego Miasta pozwala mu na zachęcanie do szczerego dialogu, promowanie pokojowego rozwiązywania konfliktów, apelowanie do sumienia światowych przywódców, aby nie kierowali się wyłącznie interesami swoich krajów. Ta bezinteresowna postawa Watykanu zawsze była doceniana przez państwa członków Narodów Zjednoczonych.

  Jeżeli te organizacje, które postrzegają Stolicę Apostolską jako przeszkodę w ich dążeniu do przebudowania ludzkości oraz rewizji jej podstaw moralnych, pozbawią Watykan status stałego obserwatora, uczynią olbrzymią szkodę Narodom Zjednoczonym. Narody Zjednoczone działają bowiem na podstawie konsensusu a te organizacje usiłują obejść ten proces poprzez wyeliminowanie głosu opozycji.

  Ubolewamy nad taką postawą. Jakkolwiek wielu z nas nie popiera lub nie wyznaje tych samych wartości co Kościół Katolicki, to wszyscy opowiadamy się za utrzymaniem statusu stałego obserwatora przez Watykan przy Narodach Zjednoczonych.

  http://c-fam.org/en/

  Catholic Family & Human Rights Institute 211 E 43rd Street Suite 1307 New York, NY 10017

 13. RomanK said

  Review of Operation Shylock: A Confession, by Philip Roth. 1993. Simon & Schuster, New York, London, Toronto

  Reviewer: Mr. Jan Peczkis

  Jews Massively Moving Back to Poland—in the Jewish Imagination

  Many reviews already describe the main features of this book, and my review tackles it from a different angle. By way of introduction, some Poles have been concerned with a potential erosion of Poland’s sovereignty owing to growing Jewish influence over Poland, and some Poles have gone as far as suggesting that Jews could massively come back to live in Poland, and even create a latter-day Judeopolonia.

  The author, Philip Roth, is Jewish. Although this work is fiction, it is interesting to see a convergence of the Jewish imagination and the Polish imagination in terms of Jews returning to Europe in general, and Poland in particular. What’s more, a fictional character comes to Poland to discuss, with then-President Lech Walesa, the impending resettlement of Jews to Poland. (pp. 31-32, 156). [Taken to an extreme, this recounts the accusations, by some Poles, of President Lech Walesa being willing to sell Poland out to foreign influences, and even of Walesa himself being a crypto-Jew.]

  Why would Jews want to effectively turn the clock back and massively return to Europe? To begin with, Ashkenazi Jews retain a European orientation, and this orientation is stronger than affinity of Jews even for the United States. Speaking through a character, Roth comments, „There might even seem to you a much more necessary and profound connection between the Jew and Budapest, the Jew and Prague, than the one between the Jew and Cincinnati and the Jew and Dallas.” (p. 43). He also asks, „Are we to be driven for all time from the continent that nourished the flourishing Jewish worlds of Warsaw, of Vilna, of Riga, of Prague, of Berlin, of Lvov, of Budapest, of Bucharest, of Salonica and Rome because of HIM (Hitler)?” (p. 32).

  In Roth’s imagination, the massive migratory return of Jews to Europe is a form of Diasporism, the opposite of Zionism. Originally, Zionism had developed as a reaction to European anti-Semitism, and now has outlived its usefulness. The threat of exterminatory anti-Semitism now comes from the Islamic, not European, world. (p. 32).

  The removal of Jews from Israel would eliminate the threat of annihilation they now face there, as well as the danger of Jews permanently losing their moral foundations if they were in a position in which they would have to use nuclear weapons to stave off annihilation. (p. 239). In Roth’s imagination, the state of Israel then would shrink to its 1948 borders, and eventually only Jews who had lived in an Islamic cultural matrix would live there. (p. 42). This would create a lasting peace between Arab and Jew.

  In common with many Jewish and non-Jewish authors, Philip Roth, through a character, contends that the promotion of the Holocaust in the USA exists primarily to maintain the notion of Jews as victims, and thus to reinforce American support for Israel. (pp. 132-134). He also focuses on the then-current trial of the Ukrainian John Demjanjuk in Israel, and believes that it was primarily a spectacle intended for the same ends. (p. 134).

 14. 12.RomanK powiedział/a
  2014-02-06 (czwartek) @ 19:33:38
  Today at 11:31 AM

  KOMITET ONZ-u ATAKUJE KOŚCIÓŁ KATOLICKI, ŻĄDAJĄC OD NIEGO, ABY ZMIENIŁ SWOJE NAUCZANIE W/S ABORCJI ORAZ ZEZWOLIŁ DZIECIOM NA UPRAWIANIE SEKSU

  Szanowny panie ,gdyby KK był czysty to nie chciał by mieć nicwspólnego z tą żydowska agendą ONZ Chyba pan sobie nie zdaje sprawy ile szkody dla Polski przyniósł pontyfikat Jana Paweła II, który kumając się z żydami namawiał Polaków do wstąpienia do Jewrouni..Pan naprawdę nie zdaje sobie sprawy z faktu że KK w Polsce zdradził Naród w Magdalence za spory kawałek tortu z okrągłego stołu.Dlatego Episkopat (już nie polski) namawia co cztery lata wiernych KK do póścia na wybory i głosowania na antypolskie partie w sejmie tj PO PiS, PSL,SLD .Ps mieszkam w NY i wiem więcej od pana Pozdrawiam Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 15. 9.Easy Rider powiedział/a
  2014-02-06 (czwartek) @ 12:35:30
  Ad 3 – 7.

  Stosowanie przez Michalkiewicza określenia “razwiedka” może stało się nudne, ale nie jest to przejaw sugerowania rosyjskiej proweniencji “służb”, jak błędnie niektórzy mniemają. To po prostu przejaw powszechnej u nas metody posługiwania się zwrotami obcojęzycznymi dla wzmocnienia ironii, bez względu na stosunek emocjonalny do danego języka. A dlaczego rosyjski? Bo Michalkiewicz jest w tym dobry, przez pewien czas nawet dorabiał jako tłumacz dla rosyjskiej agencji “Nowosti”. Zresztą, dla osób z jego pokolenia i późniejszych, które uczyły się rosyjskiego przez kilka lat w szkołach, tego rodzaju praktyka nie jest czymś nadzwyczajnym, w każdym razie – nie należy przypisywać jej kontekstu politycznego.

  Michalkiewicz jest dobry w utrzymywaniu Polaków w przeświadczeniu o ogromnej sile oddziaływania rozwiedki na sprawy polskie i w zwiazku z tym nic się juz nie da zrobić.Kiedy zadałem mu pytanie na ten temat podczas kongresu USOPAŁ na Teneryfie to udał greka że nie wie o co chodzi.Zastanawiam się skąd ta naiwnośc u moich rodaków w Polsce.Jak ktoś pisze na żydów to odrazu biorą go za przyjaciela i gotowi są nawet wystawić jego kandydature na prezydenta., bez sprawdzania jego pochodzenia i życiorysu. W Polsce jest wiele gazet i ośrodków ,które podsycaja tzw antysemityzm po to tylko aby Polakom robić zamęt w głowach .Kto tego nie rozumie ten łatwo wpada w sidła .Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 16. Marek said

  Czasem bardziej od zamieszczonych tekstów podoba mi sie jak Pan Marucha punktuje chazarską agenturę i pożytecznych idiotów, co to bardziej Rosji nienawidzą, niż kochają Polskę 🙂 Jak ktoś pluje na Rosję dla samego plucia, od razu wiadomo że to jakaś kałmucka gnida 🙂 Oleg i Światosław nacięli ich całe stosy, Włodzimierz nie oszczędzał, a i za caratu nie było im lekko, więc do dzisiaj Rusów nienawidzą. Czytajcie tutaj: https://marucha.wordpress.com/2011/12/13/syjonizm-i-rosja/

 17. Rysio said

  re 15. Te Stefek,

  A czy w twoim progamie wyborczym jest punkt mówiący
  o dopuszczeniu wszystkich bez wyjątku Polaków do prządnego sprzętu komputerowego* ?

  🙂

  * A może tak samo jak red. Michałkiewcz będziesz też rżnął głupa, nadal utrzymywał w mocy Hitlerowsko-Stalinowskie bandyckiego prawo i udawał, że nie wiesz o co chodzi?

 18. Guła said

  Stanisław Michalkiewicz w jednym z ostatnich felietonów publikowanych na swojej internetowej stronie, wyjaśnia, po raz kolejny, kogo ma na myśli pisząc rozwiedka.
  ……………..
  To nazywa się „wylać dziecko z kąpielom”. Czyż nie, panie mecenasie?

 19. revers said

 20. Guła said

  Swoją drogą to „nowe wraca” – to stwierdzenie tyczy się artykułu.

 21. Guła said

  Aha
  Prezydent W. Putin nie byłby prezydentem FR gdyby, nazwijmy to pokojowo, nie monitorował sytuacji w ościennym państwie w którym dzieją się rzeczy dla których brak miejsca pod czerepem nie tylko Guły, ale i każdego normalnego gajowego.
  Czyż nie?

 22. Luxeuro said

  Ad. 18 – Ślady prawdopodobnie szły do Portugalii, Pan Komisarz Barroso. Uciszyli tą sprawę jak tylko mogli. Do dzisiaj , tak myślę, jest ona aktualna po obu stronach Atlantyku 😦

 23. Marucha said

  Re 20:
  Tak, panie Guła.
  Najgorsze, że Rosjanie przejęli ster polityki, Zmieniają nazwiska, wchodzą do parlamentów i rządów.

 24. bart_w said

  Panie Gajowy.

  Tak, trzeba walczyc z komunizmem. Przy czym co to jest wspolczesnie ten komunizm, to chyba nie bedziemy wyjasniac po raz dwiescie osiemdziesiaty czwarty. Nawiasem mowiac, precyzyjniejsza nazwa komunizmu zawiera czteroliterowy przedrostek zaczynajacy sie na ostatnia litere analfabetu z kropka.

  Tak, od Rosji nalezy moze nie tyle wymagac, ile oczekiwac perfekcji, precyzji i bezblednosci.
  Bo jedynie w Rosji jest nadzieja na utrzymanie zgodnosci Czlowieka z Natura w swiecie.

  A Olimpiada sie uda, czego serdecznie zycze Putkowi i narodowi Sasiadow.

 25. Marucha said

  Re 24:
  Trzeba walczyć raczej z talmudyzmem, który przejawia się w wielu formach – najbardziej znane to komunizm i liberalizm.

 26. Rysio said

  Mises był bardzo nie-talmudyczny.

  🙂

 27. Rysio said

  i Carl Menger, i Bohm-Bawerk.

  😉

 28. RomanK said

  Po co gdybac tu ..mona posluchac na zywo.. KTO!!! i jak!!! i za pomoca kogo!!!!
  Dzieli skore na Ukrainskiej krowce….i za co:-))

  http://www.thegatewaypundit.com/2014/02/caught-on-tape-state-dept-official-victoria-nuland-says-fck-the-eu-on-call-video/
  Posluchajcie uwaznei do konca,,,juz zaminia sie w afere w USA….
  zdaje sie ze to koneic pani Nuland…ale nei koniec tej hutzpach..ani hutzprerow.l…przyjda inni…
  wiecej …

  http://themadjewess.com/2014/02/06/victoria-nuland-who-weve-been-covering-says-fk-the-eu-even-though-shes-working-with-the-eu/

 29. DeMolka said

  Ad. 15,,16
  Czy Pan Dembowski (Stefan Michał) mógłby coś więcej napisać o Stowarzyszeniu Demokracja USA ?
  Na linkowanej stronie nie ma ani słowa.
  Czy do owego stowarzyszenia należy ktoś więcej oprócz ,ma się rozumieć, Stefana Michała Dembowskiego, a jeżeli tak to ile tysięcy osób ?

 30. revers said

  ad22
  taki Gostynin to tylko przykrywka dla nieoficjalnych sieci pedofilskich, lgbt – juz teraz
  ONZ atakujac watykan robi wylom, precedens, przewilej dla swieckich siatek pedofilskich z high society, zamykany bedzie tylko nizszy statusowo spolecznie-materialnie sort.

  Pan Boroso i s-ka nie tylko ucisza, ale takze brutalnie rozprawia sie z oponentami, wystarczy ze zginelo 36 swiadkow z tej sprawy, a jeden z europoslow z interpelacja w tej spawie zostal ciezko pobity.

 31. Guła said

  Panie Marucha
  W Kraju nie widzisz pan ni Niemców, ni Rosjan, ale działają wagabundo jak ich nazywał Wilhelm Fryderyk – „którymi można się posługiwać, ale w żadnym wypadku z nimi spoufalać”
  Rozbijają polską jedność i to jest na rękę obu sąsiadom. To oczywiście żadna nowość w historii Kraju …
  Pytanie brzmi: czy sąsiedzi planują powierzyć im administrację na stałe, czy też nie planują.

  Według mnie, śmiałą mogą powracać, w Kraju, do nazwisk swoich ojców, kamuflaż jest zbędny. Już wiadomo kto jest kto.

 32. Marucha said

  Re 31:
  Ależ Panie Guła, widzę Rosjan, widzę!
  Ostatnio widziałem nawet stację benzynową Łukoil, chyba w Radomiu! Zgroza.

  Że już nie wspomnę o tym, jak to Rosjanie:
  – przejęli prasę, zwłaszcza na Ziemiach Zachodnich
  – przejęli banki
  – wkręcili się do rządu i parlamentu pod zmienionymi nazwiskami
  – opanowali telewizję i radio
  – wykupili nasz przemysł i pozamykali fabryki
  – za pomocą łapówek budują w niedozwolonych miejscach
  – wepchnęli nas do Unii
  – narzucają pedalstwo, aborcje, gender, homomałżeństwa itd.

  Widzę też Niemców, ale to przyjazny naród, który nam nic złego nigdy nie zrobił.

 33. Luxeuro said

  Ad. 28 – Ahh, widzę już wcześniej Pan Roman znalazł informacje o Pani Fu*you Nuland 🙂

 34. Luxeuro said

  Ad. 31 – „W Kraju nie widzisz pan ni Niemców,”
  Jak to „nie widzisz” ? Ja widzę Lidel, Rossman, Deutscha Bank, RWE, itd itd. Na razie szwabów mówiących po ulicy to nie widzę. Ale oni wola kasę wydawać w Hiszpanii gdzie jest ciepło. Ale to co nasi u nich zarobili to te biznesy powyżej wymienione z powrotem biorą do domu.

 35. Kar said

  re: 10
  itd. będą uznani za chorych psychicznie i pozamyka się ich w psychiatrykach. Ich, to znaczy nas.
  ———————————-

  wg mnie nie ma powodow do obaw, zeby zaraz panicznie strachac sie przed psychuszka (dla kazdego cos milego..). Tam naprawde nie jest zle (patrz Zlotoryja). Jest bezpieczniej niz na zewnatrz (cicho jak w uchu). Daja regularnie papu, jest czyste lozko, nie leja pala, nie sieja propagandy (jest zwykle tv na korytarzu, ale maja do niego dojscie tylko zwykle swiry..hi..hi).

  W psychuszce jest zwykle duzo mlodych, ktorzy zostali wykopnieci poza nawias spoleczny, ale tam wlasnie znalezli swoj Bozy dach nad glowa..a przede wszystkim wsparcie moralne, ktorego brakowalo im w zdegenerowanym moralnie spoleczenstwie..

  Tak, ze glowa do gory moj Szanowny Panie, swietlana przyszlosc stoi wlasnie przed nami..smile!

 36. Fran SA said

  Ad.6
  DeMolka

  Z cyklu:
  „Kocham beton, kocham atom
  A nad zycie kocham NATO”

  DeMolka
  Zdemolowal wlasny argument tymi kiblami z wisienkami na torcie.
  Pane DMolka
  Mozna Rosji nie lubic. Banderowcy tez nie lubia.
  Ale jak sie pan bierze za krytyke, to tak, zeby kogos przekonac.

  Mierzenie osiagniec jakiegokolwiek narodu metoda kibli postawi Polske na bardzo dalekim miejscu.
  To raz.
  Radze pojechac na wycieczke do Rzymu i sprobowac sie zalatwic w jakimkolwiek publicznym szalecie. Udalo mi sie znalezc jeden ( przy pomocy trzech Rzymian) ale nie dalo sie tam wejsc. Centrum Rzymu!
  Nie bede wysylac do Bulgarii czy Rumunii – ale mozna sprobowac Indie. W koncu trzecia potega ekonomiczna.

  Dla mnie i tak najgrozniejsi sa ci, ktorzy byli szkoleni na Zachodzie: Pol Pot, Hitler, Blair, Bush, czy Clinton. No jeszcze Roosvelt i Holbrook; czy amerykanscy piloci z Hiroszimy i Nagasaki.
  Pan Sikorski byl szkolony w Anglii a polskie wojska wyslal na mordowanie Serbow. Teraz polskie wojsko morduje Tuaregow.
  Przy takim Bushu czy Clintonie – to panski Dukaczewski to jest drobny pryszcz na dupie slonia!!!! (do Afrtki nie zaszedl)
  A jesli DeMolka ma na mysli Tuchaczewskiego – to tego akurat Stalin kazal rozstrzelac. Clintona nie ma kto.

  I naucz sie pan uzywac jezyka polskiego zamiast rozsmarowywac idiomy angielskie po polskich tekstach i wsadzac torty i wisienki w wieloosobowe kible.

  To odwraca uwage od pana palacego problemu poznania historii np. Konferencji Jaltanskiej.

 37. NICK said

  Ad. 35. A gdzie zapisują do tego sanatorium?

 38. Rysio said

  No co się tak czepiacie Niemców jak rzep psiego ogona?

  Przecież byli dobrzy i byli źli Niemcy*

  * Ci dobrzy to mieszkali w NRD a ci źli w RFN.

  🙂

 39. 17.Rysio powiedział/a
  2014-02-06 (czwartek) @ 21:55:41
  re 15. Te Stefek,

  A czy w twoim progamie wyborczym jest punkt mówiący
  o dopuszczeniu wszystkich bez wyjątku Polaków do prządnego sprzętu komputerowego* ?

  * A może tak samo jak red. Michałkiewcz będziesz też rżnął głupa, nadal utrzymywał w mocy Hitlerowsko-Stalinowskie bandyckiego prawo i udawał, że nie wiesz o co chodzi?

  Rysio siema, jak się cieszę że się jesteś.tobie chyba się cos pomyliło ja nie mam programu wyborczego z tego powodu ze nie kandyduję na oszusta .Ps Rysio przeczytaj sobie art 104 Konstytucji to może coś zrozumiesz i nie porównuj mnie z Michalkiewiczem, cenię się trochę wyżej.

 40. 29.DeMolka powiedział/a
  2014-02-07 (piątek) @ 05:02:54
  Ad. 15,,16
  Czy Pan Dembowski (Stefan Michał) mógłby coś więcej napisać o Stowarzyszeniu Demokracja USA ?
  Na linkowanej stronie nie ma ani słowa.
  Czy do owego stowarzyszenia należy ktoś więcej oprócz ,ma się rozumieć, Stefana Michała Dembowskiego, a jeżeli tak to ile tysięcy osób ?

  Czy szanowny pan / pani życzy sobie abym podał dane wszystkich członków stowarzyszenia włącznie z adresami pobytu,nr tel ,pesel i nr paszportów?Ps. a tak poważnie to kto pyta? W jakim celu?

 41. Zerohero said

  Re 36, Fran Sa

  Rzuciłem kiedyś podejrzenie, że Demolka to Zapinio – moderator z forum Michalkiewicza. Bardzo podobny sposób pisania, ten sam chaos myślowy.

  A teraz Demolka wyskoczył z tym kiblami… Interesujące, że pan Zapinio w dyskusjcach nt Rosji również zręcznie przeskuje na temat kibli, kału itp. tzn. chodzi przeważnie o śmierdzących i obesranych zdaniem Zapinia Rosjan.

  Ma się to nijak do meritum sporu, ale w oczach Zapinia kończy dyskusję. No bo jak tu trzymać ze śmierdzącymi i obesranymi? Mi to przypomina sposób dyskutowania szczeniaka z chamskiej, patologicznej rodziny. Dodajmy…Szczeniaka z alkoholowym zespołem płodowym. Wszak nie może mieć równo pod kopułą osobnik, który przelicytowuje temat takimi metodami.

 42. DeMolka said

  Panie Zerohero,
  Pańskie wywody są żałosne.
  Zamiast pieprzyć o jakimś zapiniu powiedz pan po męsku.
  Ja powiem.
  Jesteśmy po różnych stronach barykady.
  Gdy przyjdzie co do czego ja będę strzelał do pana, a pan do mnie.

  Czy to nie uczciwsze postawienie sprawy ?
  Pan jest zwolenikiem cywilizacji bizantyjskiej (sowieckiej-postsowieckiej), a ja łacińskiej.
  I to tyle.

 43. Marucha said

  Re 42:
  Uwaga, panie Zerohero, ja bym na Pana miejscu sprawił sobie kamizelkę kuloodporną. Pan DeMolka będzie strzelał.
  Będzie strzelał w obronie już nigdzie nieistniejącej cywilizacji łacińskiej, zatrutej jadem judaizmu.
  Jemu cywilizacja bizantyjska kojarzy się z Sowietami… Boże, Boże…

 44. DeMolka said

  Panie Marucha,
  A jaka cywilizacja panuje obecnie w Rosji ?
  Bo , że jakaś panuje to się Pan chyba zgodzi.
  Że nie łacińska to pewne (n.b. Rosja NIGDY nie była krajem należącym do cywilizacji łacińskiej).
  Więc jaka ?

  [widać , że prace Konecznego nie są panom znane, a jeśli nawet to, co się rozumie samo przez się, światłe umysły panów są ponad brednie Konecznego]

 45. Marucha said

  Re 44:
  W odróżnieniu od Pana, my czytaliśmy Konecznego ze zrozumieniem.
  I do głowy by nam nie przyszło mylić żydobolszewickie Sowiety z Rosją.

  W tej chwili cywilizacja, jaka panuje w Rosji – jakby jej nie nazwać – jest stokroć bliższa chrześcijańskiej wizji świata, niż „cywilizacja” jewropejska.

 46. Marucha said

  Add 45:
  Proponuję jeszcze, aby Pan doczytał u Konecznego, co to jest stan acywilizacyjny.

 47. DeMolka said

  Chrześcijańskiej wizji świata ?
  To znaczy jakiej wizji?
  Łacińskiej ?
  A skoro Pan tak czytał ze zrozumieniem Konecznego to maleńki z konieczności cytat:


  Najbardziej zacięci nawet nieprzyjaciele bolszewizmu rzadko kiedy posiadają umysłowość z jednego kawalca, wyrobioną na wskroś z jednej tylko cywilizacji, mianowicie zachodnio-europejskiej, chrześcijańsko-klasycznej, mówiąc krótko: łacińskiej.

  Nie można być cywilizowanym równocześnie na dwa sposoby, a cóż dopiero na kilka sposobów! Cywilizacja wymaga pewnej metody w urządzeniach życia zbiorowego, konsekwencji, jednolitości. Nie można bezkarnie niby być zwolennikiem rodzinnego ustroju społecznego, a równocześnie okładać dziedziczenie po rodzicach podatkami nadmiernymi tak dalece, iż coraz więcej jest dziedziców niezdolnych przyjąć spadku inaczej jak… z obchodzeniem ustawy. Jeszcze tylko ten podatek podwyższyć, a będzie się równać zniesieniu dziedziczenia przy majątkach mniejszych. Czy to w duchu naszej cywilizacji?

  Cały marksizm wymierzony jest przeciw cywilizacji łacińskiej. Do jakiejże cywilizacji należy państwo zmierzające do upaństwowienia produkcji, wprowadzające jako „stan pośredni” urządzanie jak największej ilości fabryk państwowych?
  Przelęknie się sam siebie i sam sobie wyda się potworem niejeden, kto działał przeciwko cywilizacji łacińskiej, nie zdając sobie długo sprawy, że działa na rzecz bolszewizmu. Na przykład szerzy się w Polsce teoria, że społeczeństwo winno być opanowane całkowicie przez władze państwowe, bo interes najwyższy społeczeństwa wymaga, ażeby państwo było jak najsilniejsze, a musi być silne przede wszystkim wewnątrz, jeżeli ma być silne na zewnątrz. A zatem droga do stanowiska mocarstwowego Polski wiedzie przez ukrócenie społeczeństwa na rzecz urzędów państwowych! A tymczasem w rzeczywistości siła polityczna nie jest niczym innym, jak tylko emanacją… społecznej. Ale o tym nie mogą wiedzieć nieuki.

  Podobnych przykładów można by spisać cały tom. Ubijanie społeczeństwa właściwe jest cywilizacji bizantyńskiej, w wyższym zaś jeszcze stopniu turańskiej. Co będzie z Polską, jeżeli będzie się ja wtłaczać gwałtem na tory bizantyńskie, a nawet turańskie? Gdzież tam dla nas miejsce?!

  Pokazało doświadczenie, że moskiewszczyzny [jest] w nas znacznie więcej niż „duchowej germanizacji”. Niemieckie wpływy były minimalne, i zrzuciła je Polska z siebie jednym wstrząśnięciem; ale moskiewskie zamiłowania wżarły się jakżeż głęboko! Szerzy się kult „naczalstwa”, któremu wolno wszystko, a państwowość identyfikuje się po moskiewsku z jedną osobą, jakby w mistycznej tęsknocie do jakiegoś mistycznego Mikołaja III! Takimi starzyznami nie zdobędziemy „rządu dusz” w Polsce; przy takich hasłach nie wytworzymy nowych przejawów i wyższego szczebla cywilizacji polskiej, tj. łacińskiej w Polsce. Droga orientalna wiedzie w [swym] dalszym ciągu – wiadomo dokąd.

  Albo [będziemy] nawracać do „łaciństwa”, albo [nastąpi] polska kiereńszczyzna i koniec narodu w pan-bolszewizmie.

  Ogół musi mieć jakieś hasło stanowcze. Minął czas połowiczności, socjalizm kruszy się na korzyść swej nieuchronnej konsekwencji – komunizmu.

 48. Marucha said

  Re 47:
  Przestań Pan pieprzyć o bolszewizmie, marksizmie etc. Nijak to się nie ma do aktualnej rzeczywistości.

 49. Inkwizytor said

  Ty specu od Konecznego, w Rosji byłeś kiedykolwiek ? Znasz Rosjan tylko z TV i sie wymądrzasz a Gajowy czytał Konecznego gdy jeszcze nie był tak modny i teraz możesz z racji tego że czytałeś opracowania o Konecznym zgrywać ćwierćinteligenta 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: