Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
  CBA o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Polska kopie sobie grób

Posted by Marucha w dniu 2014-02-06 (Czwartek)

Wydarzenia na Ukrainie – Jak nas ogłupiają

Odcięcie od pełnej informacji, brak rzetelnych analiz, przekazywanie jednolitej (skrajnie nieobiektywnej) oceny wydarzeń) – oto obraz polskich mediów. Wszystkich – nie tylko tych głównych, rządowych. W sprawie wydarzeń na Ukrainie media pro-rządowe i propisowskie idą ręka w rękę. O czym to świadczy? Jakie będzie miało, dla nas Polaków, skutki? Czy to jest jeszcze demokracja i czy Polska to suwerenny kraj?

Cenzura nie umarła

Oglądam anglojęzyczne stacje telewizyjne – BBC, CNN, RT i nie mogę wyjść ze zdumienia. Obraz świata, jaki pokazują jest całkiem inny od tego czym karmią swoich widzów nie tylko Polsat, TVN, ale i telewizja publiczna.

W środkowej Afryce trwa wojna, w Indiach protesty przeciwko korupcji – podobnie jak w Turcji, w której wybuchł skandal rządowy, w Tajlandii wybory i masowe protesty opozycji. Tymczasem w polskiej telewizji albo wieje wiatr i łamie słupy energetyczne, albo nie pada śnieg (albo pada), albo pokazują chore dzieci. Chore dzieci zawsze wzruszą i zajmą uwagę ślęczącego przed ekranem Polaka skutecznie dowodząc go od myślenia o sprawach publicznych, ogólnych.

Po co Polak ma widzieć jak tureccy ministrowie biorą łapówki: jeszcze pomyśli, że i u nas są ministrowie i może oni nie całkiem tacy różni od tych Turków.

Zachęcam każdego, kto choć w podstawowym stopniu opanował angielski i ma „satelitę” do obejrzenia informacji jakie dostaje widz stacji innych niż polskie. Zrozumiecie wówczas, że jesteśmy poddani cenzurze i praniu mózgu jeszcze skuteczniejszemu niż za komuny. O wiele bardziej skutecznemu.

Bardziej różnorodne i wolne jest radio, do prawdziwych informacji można dogrzebać się w Internecie, ale podstawowym medium kształtującym widzenie świata przez masy jest telewizja i tu mamy ogłupianie jakiego świat nie widział. A wszystko to oczywiście podane w atrakcyjnej formie. Bo np. w sprawach muzyki, rozrywki itd. to mamy światowe życie. Na bieżąco oglądamy wręczanie Oscarów, Grammy, widzimy co robią gwiazdy szoł-biznesu – więc Polak może mieć złudzenie, że i w sprawach publicznych, politycznych informacje, jakie dostarcza mu TV są bieżące, aktualne i rzetelne. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie.

Majdan i okolice czyli kłamstwo do potęgi

Informacje podawane od początku konfliktu na Ukrainie i komentarze polskich „gadających głów” na ten temat są szczególnie nierzetelne i stronnicze.

Oto Polacy dostają ze wszystkich telewizji obraz następujący: zły dyktator Janukowicz, rządzący w imieniu oligarchów prześladuje pokojową, demokratyczną opozycję. Ta „pokojowa opozycja” zmierza do demokratyzacji Ukrainy, cierpi, i my Polacy musimy jej w tym pomagać, popierać, zbierać datki, wspierać politycznie „bo i nam za Solidarności pomagano”.

I co by ten Janukowycz nie zrobił – w komentarzach polskich dziennikarzy jest złe, przewrotne i godne potępienia. Nawet jak wykonuje gesty pokojowe. Jak milicja bije demonstrantów – wiadomo – źle. Ale jak Janukowycz ogłasza amnestię – też okazuje się, że źle robi. Proponuje liderom opozycji objęcie stanowiska premiera, wicepremiera – też niedobrze!

To, że nie podpisał Janukowycz umowy z Unią to bardzo źle. Ale jak podpisał korzystną dla Ukrainy umowę z Rosją, w ramach której Ukraina dostała tani gaz i 15 mld dolarów pożyczki – to już okrutna zbrodnia! No przecież dostawanie 15 mld dolarów to jakaś narodowa zdrada. Wyprzedaż interesów własnego kraju Putinowi i Rosji.

Co innego jak amerykańscy agenci CIA wręczają polskim politykom 15 mln dolarów w kartonowych pudłach za wynajęcie polskiego terytorium do torturowania więźniów – aa, to całkiem co innego! To jest w porządku i cacy. Chwalą to nie tylko ci, za których rządów 15 mln wzięli i podzielili – Kwaśniewski i Miller – ale i obecny premier i lider opozycji Kaczyński. To jest w porządku, tu dziennikarze są bardzo delikatni. Nie stawiają niewygodnych pytań, nie mówią o zdradzie itp. ale Janukowycz za umowę z Rosją to dostaje baty.

Za wszystko zresztą, bo z góry wiadomo, że Janukowycz jest be, a „demokratyczna opozycja” – cacy. Jak „demokratyczna opozycja” tłucze szyby, bije milicjantów, zajmuje siła rządowe gmachy, rzuca „koktajlami Mołotowa” – to jest to „pokojowy protest”.

Ciekaw jestem co by było, gdyby polscy kibice zaczęli palić opony pod kancelarią Komorowskiego, zajmować siedziby urzędów wojewódzkich i żądać ustąpienia „ruskiego agenta”? Czy też byłby to wówczas „pokojowy protest”?

Ale to nie wszystko. W internecie przemyka wiadomość, (ale tak chyłkiem), że oto na Majdanie w Kijowie zaczynają dominować nacjonaliści z organizacji „Prawy Sektor”, nawiązujący wprost do tradycji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Przypomnijmy, że OUN jeszcze przed wojną dokonywała terrorystycznych zamachów na polskich polityków, zabiła m.in. ministra Pierackiego. OUN mordowała także tych polskich polityków, którzy byli zwolennikami ugody z Ukraińcami i stworzenia ze wschodnich województw sfederowanego z Polską ukraińskiego państwa. Takim politykiem był m.in. Tadeusz Hołówko, zamordowany przez OUIN. Z rąk terrorystów OUN ginęli także Ukraińcy, którzy w przedwojennej Polsce byli za współpracą między naszymi narodami.

W czasie II wojny OUN i jej lider Stepan Bandera, stworzyło podziemną armię UPA, która walczyła u boku Niemców z „Moskalami, Lachami i Żydami”. Obok UPA – przy błogosławieństwie OUN powstała także dywizja SS-Galizien” złożona z nacjonalistów. „SS-Hałyczyna”, podobnie jak UPA dokonała szeregu mordów na Polakach zamieszkujących Kresy. Szczególnym okrucieństwem zaznaczyły się rzezie na Wołyniu. Wg różnych ocen z pewnością można udokumentować 130 tys. ofiar polskiej, cywilnej ludności, przy czym są szacunki mówiące o 300 tys. ofiarach. Była to klasyczna „czystka etniczna” dokonana na cywilnej, bezbronnej ludności polskiej.

Teraz liderzy nacjonalistycznej partii „Swoboda”, „Prawego Sektora” protestujący na Majdanie, w Kijowie i zajmujący siedziby władz obwodowych niosą z sobą portrety Bandery i wprost powołują się na tradycje OUN-UPA.

I polscy politycy – wszystkich opcji – jadą na Majdan, stają na tle czerwono-czarnych banderowskich flag wznosząc okrzyk „Sława Ukrainie – sława bohaterom”, który jest okrzykiem bandziorów UPA.

Dlaczego tych obrazów nie ma?

Oglądam anglojęzyczne telewizje i widzę jak na Majdanie stoi ogromny bilbord z Banderą, jak tłum idzie z transparentem z Banderą, pod hasłem „To nasz bohater”. Dlaczego żaden z polskich dziennikarzy obecnych w Kijowie i na Ukrainie – tej sceny nie zauważa? Dlaczego nie komentuje faktu, że protest na Ukrainie dawno już dominowali skrajni nacjonaliści ze „Swobody” i z „prawego Sektora”? To oni, a nie jakiś śmieszny Kliczko czy umiarkowany Jaceniuk są zwycięzcami rewolucji.

Bo to jest rewolucja – w której chodzi o obalenie urzędującego, legalnie wybranego prezydenta i zdominowanie Ukrainy przez elementy nacjonalistyczne, odwołujące się do tradycji nazistowskiej, nienawidzące tak samo Polaków, jak i „Moskali”. Jeśli ta nacjonalistyczna rewolucja na Ukrainie zwycięży, na wschód od naszej granicy powstanie wrogie wobec Polski i Polaków państwo.

Dlaczego dziennikarze w polskich telewizjach nie mówią o tym Polakom?

Z trudem dogrzebuję się w czwartek, na Onecie, do informacji o wydarzeniach z ubiegłego tygodnia, kiedy grupa nacjonalistów zatrzymała przed Lwowem polski rejsowy autokar i sterroryzowała pasażerów. Pijani nacjonaliści kazali Polakom wykrzykiwać upowskie hasło: „Sława Ukrainie, sława bohaterom” grożąc, że ich spalą w palących się wokół drogi oponach.

Dlaczego tej informacji nie zobaczyliśmy w głównych wydaniach wiadomości?

Portal kresy.pl zamieszcza wywiad, jaki dla „Rzeczpospolitej” udzielił Andrij Tarasiuk – jeden z liderów „Prawego Sektora”. Dla niego rzezi na Wołyniu nie było, a Polska powinna oddać Ukrainie Przemyśl i paręnaście powiatów w Bieszczadach. A w ogóle to już nie chodzi o żadną tam Unię Europejską, tylko o stworzenie silnej, jednolitej narodowo Ukrainy.

W tym samym czasie Ośrodek Studiów Wschodnich przysyła mi do redakcji „analizę” sytuacji na Ukrainie, w której słowa nie ma o roli nacjonalistów w wydarzeniach w tym kraju. Za to jest wniosek, który powtarzają wszyscy politycy: „należy popierać protestujących”.

Kopiemy sobie grób

Polska, rękami tzw. „polityków” – wszystkich od Tuska do Kaczyńskiego – kopie sobie grób popierając nacjonalistów ukraińskich i wywołanej przez nich rewolucji. Bo oczywiście o żadnym tam „pokojowym proteście” dawno nie ma już mowy.

Z polskich elit i publicystów nieliczni tylko zachowali rozsądek. O społeczeństwie nie mówię, bo odcięte od informacji, poddane masowej indoktrynacji – nie jest w stanie wytworzyć sobie prawdziwego obrazu sytuacji. Obudzi się – nie daj Boże – z ręką w przysłowiowym nocniku, kiedy będzie już za późno.

Tymczasem rozum polityczny nakazuje bezwzględnie w sprawach ukraińskich –postępować zupełnie odwrotnie niż to robią polscy tzw. „politycy” i media.

Dla Polski bezwzględnie korzystna jest władza Janukowycza. Że reprezentuje oligarchów, że na Ukrainie jest korupcja? Tak – jest. Ale na zachodniej Ukrainie, zdominowanej przez nacjonalistów też są oligarchowie i też jest gigantyczna korupcja. Każdy, kto przejeżdżał granicę jadąc do Lwowa wie, że jak nie da łapówki celnikowi to będzie tkwił na granicy kilka godzin.

Ukraina jest krajem skorumpowanym do szpiku kości, a jej liderzy nacjonalistyczni nie są tu ani o jotę lepsi od prorosyjskich oligarchów ze wschodu. Popierająca neo-banderowców Tymoszenko nie za darmo siedzi w więzieniu i śmieszne są te obłudne łzy naszych „obrońców praw człowieka”, którzy żądają jej uwolnienia.

Jednak Janukowycz nie popiera nacjonalistów i stanowi dla nich przeciwwagę. Podobnie nigdy nie poprze nacjonalistów z SS-Galizien Rosja. Dlatego interes rosyjski i polski w sprawie ukraińskiej się zbiega i dążenie naszych – pożal się Boże – pseudopolityków do osłabiania za wszelką cenę i w każdej sytuacji Rosji to więcej niż błąd. To głupota.

Zresztą uważam, że to nie głupota. To interes amerykański, a ściśle mówiąc, pewnych kręgów amerykańskiej finansjery, którym Putin dał po łapach nie pozwalając rozkradać swojego państwa. Dlatego to amerykańska polityka popiera Majdan i neo-banderowców. A nasze sługusy (którzy bez wyjątku siedzą w amerykańskiej kieszeni) jadą na Ukrainę i też nacjonalistów popierają. Samą głupotą tego wyjaśnić się nie da. Zresztą taki zmasowany front propagandy, jaki obserwujemy w „mediach głównego koryta” nie byłby możliwy bez wsparcia – jak to mówi St. Michalkiewicz – „razwiedki”.

Wiem, że kieruję mój tekst do czytelników, którzy podlegają masowej indoktrynacji i w tej sytuacji moje wnioski będą dla wielu kontrowersyjne. Ale jestem przekonany, że już wkrótce zobaczycie, że to jest właściwy punkt widzenia, oparty na faktach i prawdzie. Pociesza mnie też i to, że nie jestem taki całkiem odosobniony – bo i ks. Zaleski, i Łysiak i wielu niezależnych (choć odciętych od dostępu do TV) publicystów dokładnie tak samo widzi te sprawy.

Podtrzymuje mnie także na duchu reakcja naszych Czytelników na moje poprzednie artykuły na ten temat. Dostałem wiele telefonów od Państwa, którzy popierali mój punkt widzenia. To dla publicysty jest najwyższą nagrodą i serdecznie wszystkim, którzy tak okazali mi swoje poparcie – dziękuję.

Mam wreszcie nadzieję, że ten głos nie pójdzie na marne i polska opinia publiczna wreszcie się obudzi. Można by rzec: „Rodacy nie bójcie się myśleć!”

No i nie dawajcie się tak ordynarnie okłamywać specom, którzy realizują na pewno nie nasze interesy, a których można kupić za parę dolarów, co niedawno widzieliśmy.

Janusz Sanocki
http://prawica.net

Komentarzy 38 do “Polska kopie sobie grób”

 1. Jan said

  Artykuł niestety pomija rolę zachodnich sąsiadów

  Poza tym, nic nowego się nie dzieje..

  To już nasza wielowiekowa tradycja, wykorzystywać każdą okazję do szkodzenia Rosji według poleceń fartuszkowych z czosnkowo–cebulowymi. A po tragediach niekończące się lamenty i pretensje, tylko nie do własnej głupoty. Aby stan podobnej gotowości trwał nadal, wynosi się niemal do świętości beznadziejne szkodliwe i straceńcze powstania. Destrukcyjna z zasady opozycja stała się od czasu naszej ”transformacji ” synonimem aniołów w ludzkich ciałach spragnionych pokoju, wolności i dobrobytu. Bohaterów bez skazy. Tymczasem są to zwerbowane grupy nierobów i cwaniaków za pieniądze obce, z poparciem naiwniaków niewiele pojmujących co się wokół ich dzieje, z gorącymi ale pustymi głowami nieświadomymi celów i konsekwencji burd. Opozycja czyli rewolucyjny taran – motłoch, szkodzący w konsekwencji swemu państwu i sobie, używany jest od dawna i obecnie przez burzycieli tronów i ołtarzy.

 2. Dzonyy said

  Bardzo dobry artykuł. A o roli Berlina pisał ostatnio St. Michalkiewicz

 3. Józef Piotr said

  # Jan’ie
  A czy nie dziwnym jest że powstania narodowo-wyzwoleńcze Polakow były wymierzone w zaborcę Carskiego a nie słyszy się o takich czynach w stosunku do zaborcy pruskiego czy austijackiego ?
  Zaczęło się od Tadzia Kościuszkiego.
  Nie umię sobie jednoznacznie odpowiedzieć.
  A to zmusza do myślenia i sięgania do annałów historii.

 4. hulsz said

  nie wiem czemu BBC CNN w tym wypadku nie klamia ale jesli chodzi o Syrie czy byla Jugoslawie klamali az sie kurzylo

 5. ERROR 404 NSZ said

  W pryzmacie Ukrainy potwierdza się m.in. to , że nie ma w kraju nad Wisłą partii pro polskiej.Dla której interes narodowy byłby nadrzędny, ale o tym już wiemy.Nic nowego nie wniosę mówiąc o mediach głównego ścieku, gdyż w ich interesie jest mieć pełną kasę i to nie ma nic wspólnego z poziomem oglądalności paralela do Gówna Wyborczego jest jak najbardziej na miejscu.Mało kto te czerwone gówno czyta , a oni drukują aż miło.W interesie ich mocodawców (sponsorów) nie jest mieć oświeconych i szukających prawdy.Lepiej widzieć przed sobą naiwne, bezwiedne stado.Wtedy to taki tomcio „fox” oficjalnie , publicznie może mówić o „stadzie baranów” , bo może.Polsce zostało już jedynie odebrać ziemię i lasy ( nie bez kozery na zachodzie europy powstają potężne zakłady energetyczne które mają być zasilane drzewem – zgadnijcie skąd je wezmą?).Tak jak było wspomniane wcześniej telewizja będzie nas zajmowała pierdułami a np. w roku ubiegłym klepnięto ustawę w myśl której cudzoziemiec przyjezdzający do kraju nad Wisłą przywozi swoje prawo i tubylcze ma szeroko w d….Może np. przytaszczyć swego partnera tej samej płci, mogą sobie wziąść dzieciątko – bo mogą itp, , możecie mi nie wierzyć ( 04.02.2014 w DKF-ie w Białymstoku miał swój wykład ks. prof. Paweł Bortkiewicz Tch i o tym nadmienił …,szukajcie a znajdziecie..).kto otym słyszał w telewizji czy TZW. prasie prawicowej, narodowej, kto ?.Na tym portalu zamiast się obrażać i wykazywać wiedzą lepiej się organizujcie!!.W ten sposób pośrednio odpowiadam piszącemu o pseudonimie …NICK… ERROR 404 NSZ Białystok.

 6. dejpanspokój said

  Nic nie dzieje się z przypadku, choć prawdą jest, że okazja czyni złodzieja. Może właśnie taka okazja ma miejsce? Okazja do przejęcia Ukrainy? Tylko skoro „Zachód” chce przejąć Ukrainę to zastanawia mnie czy w pozostałych krajach UE też jest taka medialna cenzura jak w Polsce? Nie oglądam niemieckich, francuskich czy brytyjskich stacji ale może czas zacząć? Ktoś ogląda i może potwierdzić co tam jest pokazywane i co tam jest mówione?
  Zakładając, że medialny kaganiec jest zimną kalkulacją w celu osiągnięcia korzyści polityczno-biznesowych kilku Rekinów Światowych, to ja widzę taki scenariusz: Umyślne wspieranie partii Swoboda by obalić Janukowycza ich rękami i dać przejąć władzę nacjonalistom (na chwilę). Na wskutek tego na Ukrainie zrobi się straszny kocioł „zagrażający demokracji w Europie i na świecie” – bo nagle się okaże, że ci ze Swobody to są nazistowskie odbicia samego Hitlera! I wtedy będzie można „pomóc” Ukraińcom (siłowo) przepędzić bandytów ze Swobody i wyłonić jakiegoś swojego kandydata (agenta) na zasadzie komisarza oraz poprzeć jakąś śmieszną inicjatywę partyjną (inni agenci) i przejąć Ukrainę wzdłuż i wszerz.

 7. Panie Dejpanspokój: Także i Pan chcesz bawić się zapałkami w stogu siana?

 8. Gwóźdź do trumny said

  Ad.6 swojego komisarza będzie można wsadzić bez rozlewu krwi po prostu obiecując limit kredytowy w ECB, i tym podobnych.

 9. nimes1 said

  Czy przypadkiem polskim politykom w tym całym Majdanie nie chodzi o zainstalowanie prozachodniej i antyrosyjskiej władzy na Ukrainie aby przybliżyc rozpoczęcie budowy odcinka ropociągu z Brodów do Płocka/Gdańska? Umowa na ten odcinek była podpisana przez Kaczyńskiego i Juszczenkę ale jej realizacja nie nastąpiła ze względu na przejęcie władzy przez Janukowicza, który najprawdopodobniej nie jest gwarantem niezależności od wpływów Rosji. Zresztą wspieranie Szakaszwilego w Gruzji przez Kaczyńskiego i Juszczenkę miało zapewne to samo podłoże bo ten ropociąg przechodzi również przez terytorium Gruzji.

 10. NICK said

  Tytuł.
  Polacy nie kopią sobie.
  Kopią Nam „obcy”.

 11. Miet said

  Ad.9.
  Myślę jednak, że to nie „obcy” kopią ten grób.
  Ci „obcy” to architekci wszelkich grobów – wykonastwo to już zleca się tubylcom na podstawie tzw. „umowy o dzieło” (tak to się kiedyś w Polsce nazywało).:-)))

 12. maurycy said

  BBC ? Przeciez to plugawa i lajdacka stacja ! Zostal tylko szyld Jest to zydowska bezczelna szczekaczka !

 13. Maciejasz said

  Czytajac ten artykuł jedna piosenka mi się przypomniała:

 14. Marcin said

  Ad 12
  BBC,Sky i Al Jazeera – te same kłamstwa i manipulacje i ten sam „właściciel”. Najbardziej obiektywna o ile obiektywizm może być w mendiach jest RT!

 15. Janusz pozdrawiam cię , mam taka nadzieję że wywalczymy w Polsce JOWy ale nie na takich warunkach jak ostatnio zaprowpnowal ruch na rzecz JOW czyli bez możliwości odwoływania posła w trakcie kadencji Janusz przeczytaj ten tekst ponizej .
  DODAJ DO ULUBIONYCH
  WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
  315 postów

  5118 komentarzy

  174219 odsłon

  Partia50plus
  nikander – Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.
  EKONOMIA I PRAWO 31.01.2014 11:01 41 komentarzy
  Tworzymy KONTRAKT WYBORCZY
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  POLEĆ ZNAJOMYM Zrobimy to chociażby tylko siłami Podkarpacia.

  Możemy dywagować: jaką ordynacją wyborczą (JOW czy coś innego) mamy namaścić kolejnego pustaka do Sejmu, i na czyich serwerach liczyć głosy. Możemy przytaczać argumenty nad wyższością systemu prezydenckiego nad parlamentarno-gabinetowym i odwrotnie. Możemy się zadyskutować do ostatniego Polaka. Ale czy to ma sens?

  My chcemy zrobić inaczej. Chcemy nadać procesowi wyborczemu powagę najważniejszego kontraktu pomiędzy władza a społeczeństwem. Nie może być bowiem tak, że wyborca ma jedynie legitymizować opresyjny, antypolski, koteryjno-wasalny system nadzoru nad społeczeństwem. Nie może dalej być tak, aby urna wyborcza dziękowała wyborcy po oddaniu głosu słowami „a teraz drogi wyborco pocałujcie mnie w żyć”. Tu o powagę Rzeczypospolitej chodzi.

  Taki kontrakt wyborczy musimy opracować, nawet, a może właśnie dlatego, że w świetle obecnego prawa można podważać jego prawną skuteczność. To co, że układ okrągłostołowy zastrzegł sobie w konstytucji w Art. 104 p.1 prawie boską nietykalność1. W tym nie było żadnej ręki opaczności a jedynie ręka posła Ryszarda Kalisza. To można zmienić.

  Chcemy doprowadzić do precedensu. Na przekór prawnym okolicznościom złożymy w Komisji Wyborczej wszystkie nasze postulaty legislacyjne o charakterze fundamentalnym wraz z terminami realizacji z oświadczeniem, że wyborcy w okręgu wyborczym będą mieli prawo, drogą pozwu zbiorowego, odwołać posła, który sprzeniewierzył się realizacji naszych postulatów legislacyjnych. Po wyroku, poseł traci mandat, a na jego miejsce wchodzi następny z największa ilością głosów w okręgu. Proste, wina łatwa do udowodnienia i tanie.

  Nad kontraktem musimy solidnie popracować. To nie może być składanka komunałów a solidna przed legislacyjna robota. W naszej pracy chcemy uruchomić dwa nurty a mianowicie:

  1. Nurt walki ideologicznej o nową doktrynę gospodarczą. Uważamy za stosowne przedstawienie społeczeństwu następujących tematów

  1.Spółka właścicielsko–pracownicza wiekopomne dzieło Mariana Wieleżyńskiego.

  Społeczna gospodarka rynkowa rodziła się w Polsce o czym kompletnie nie wiemy. Chcemy przypomnieć organizację i statut spółki właścicielsko – pracowniczej Gazolina S.A. z 1912 roku. Musimy skontrastować koncepcję spółki właścicielsko-pracowniczej z innymi formami spółek zaliczanych do spółek pracowniczych jak: spółka managersko-pracownicza i spółka pracowniczo-managerska.

  Chcielibyśmy zaprosić do tego tematu znane krajowe autorytety jak chociażby Jana Koziara autora wielu publikacji na ten temat.

  1.Rozwój własności pracowniczej na przykładzie amerykańskiego ESOP

  Chociaż projekt planu pracowniczych własności akcji nie odniósł w USA jakiegoś spektakularnego sukcesu, jednak uważamy, że warto podyskutować na jego mocnymi i słabymi stronami. Będziemy w tym względzie bazować na pracach Luisa Kelso i Krzysztofa Ludwiniaka. Jednak w naszych rozwiązaniach będziemy promowali rozwiązania Mariana Wieleżyńskiego i Władysława Szaynoka (i pobratymca z Czech – Tomasza Baty) tworząc koncepcję pracowniczego majątku produkcyjnego.

  1.Demokracja przemysłowa w modelu nadreńskim i nordyckim

  Uważamy, że w projekcie nowej spółki właścicielsko-pracowniczej możemy wykorzystać doświadczenia niemieckiego modelu Montan-Mitbestimmung. Mile powitalibyśmy w naszym zespole ks. dr Macieja Hułasa z KUL, autora książki „Ujarzmiony kapitał. Praca – kapitał według Oswalda von Nell-Breuninga”

  2. Nurt legislacyjny

  1.Opracowanie założeń legislacyjnych strategi kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym.

  Odzyskanie suwerenności państwa nad NBP w zakresie emisji pieniądza, matematyczne ujecie formuły emisyjnej, wybór optymalnej metody liczenia PKB dla celów emisji pieniądza, opracowanie form rozproszenia emisji, opracowanie reguł operacji dostrajających RPP i aprecjacyjnych NBP, zasady legalizacji emisji dokonanej na poczet długu.

  Cel: przerwanie zorganizowanego transferu z naszej gospodarki i od ludności do międzynarodowego systemu bankowego kwot szacowanych na około 120 mld zł rocznie.

  1.Opracowanie założeń legislacyjnych prawa dla spółek właścicielsko–pracowniczych

  Zinstytucjonalizować funkcjonowanie podwójnego planu własnościowego włączającego kapitał statutowy (właścicielski) i pracowniczy majątek produkcyjny. Zinstytucjonalizować działanie organu zarządzającego tym zdublowanym planem własnościowym. Zinstytucjonalizować przypadki upadłości i układu.

  Cel: nigdy na naszej ziemi, Polak nie może być niewolnikiem ani drugiego Polaka ani ekonomicznego okupanta.

  1.Opracowanie aktów wykonawczych funkcjonowania związków gospodarczych o integracji produktowej na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych (MSSF-11).

  Cel: otwarcie możliwości koncentracji polskiego kapitału wytwórczego w oparciu o wzorce wypracowane w konglomeratach wschodnioazjatyckich.

  Polacy muszą dostać czytelny przekaż, że na budowę lepszej Polski będziemy mieli zarówno kapitał (którego nie damy sobie grabić) jak i będziemy mieli pomysł na przedsiębiorstwa pracujące z pasją w których będziemy pracowali jak na swoim. Fastrygę takiego zorganizowania Polski przedstawiamy w prezentacji „Pieniądz i gospodarka suwerennego państwa” (otwierać programem OpenOffice lub LibreOffice lub PowerPointem)

  W naszym kontrakcie wyborczym podamy terminy złożenia do laski marszałkowskiej poszczególnych aktów legislacyjnych oraz terminy opracowania aktów wykonawczych w przypadku zdobycia władzy. Tym aktem damy Ci prawo wywalenia nas z hukiem z poselskich stolców, gdy sprzeniewierzymy się realizacji postulatów głoszonych w naszej kampanii wyborczej. Po prostu: organizujecie pozew zbiorowy, napiszecie co miało być zrobione i w jakim terminie, a sąd ma zrobić swoje. Uwierz, że tak może być!

  Partie muszą zrozumieć, że kampania wyborcza to nie parada blagierów.

  Dołączcie do nas.

  Kontakt Skype: jkamycki1

  1Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

  ps. wszelkie religie ekonomiczne tworzone przez ekonomicznych okupantów – WWWOOONNN !!!!

 16. RomanK said

  Panie Michale Stefanie Dembowski…. tworzycie kontrakt wyborczy…..
  Kto???? Z kim??? Gdzie??? Po co??? W jakim celu???
  Kto wam kazal???? W oparciu o co????

  Pozwoli pan sobie przypomniec ze Rzeczywistosc to jest to- co jest !
  ..a nie to co pan sobie wyobraza, ze jest, chce-zeby bylo, czy wydaje sie panu- ze bedzie!

  Zanim pan napisze kontrakt z Poslem..musi pan zmienic Ordynacje Wyborcza, na tyle- zeby cos takiego stalo sie mozliwe..i to bez wodzenia sie po sadach nie wiadomo po co( to czysty idiotyzm), poza nabijaniem kasy prawnikom i sedziom na koszt wyborcow…, ale w drodze prostej procedury przewidzianej Ordynacja Wyborcza.
  Proponowane, a raczej sygnalizowane… reformy gospodarcze proponuje przetrenowac na krolikach. I nauczyc sie pojmowania podstawowych pojec takich jak ..wlasnosc…praca najemna…panstwo, rzad, zarzad, pieniadz, emisja, bank, budzet….bez uzywania mokrego recznika na lby….bo ten zabieg pomaga tylko na lupiez i….. na nic wiecej:-))

 17. u said

  To wcale nie jest tak, ze wszyscy w kraju popieraja rewolucje banderowska, bynajmniej te osoby, ktore znam zdaja sobie sprawe z niebezpieczesntwa. Nie chca widziec zgrai buntownikow w bliskim sasiedztwie, szturmu „europejczykow” na nasz kraj. To tylko holota, co nie czytata i pisata i oczywiscie „wybitne pantofle” przy korycie, ci popieraja zarowno zgraje jak i bezprawie w Kijowie.

  Jesli chodzi o CNN to ja z Autorem sie nie zgodze, tam tez mozna sie dowiedziec, duzo o „dupie Marynie.” To samo dotyczy reszty amrykasnkich MSM. Najwiecej prawdy mozna sie doszukac jesli konfontuje sie wiadomosci z kilku zrodel prasowych, takich jak: chinskie, iranskie, izraelskie, rosyjskie proputinowskie, plus wizyta na website znanych niezaleznych analitykow amerykanskich, oraz wizyta na naszych polskich niezaleznych portalach.

 18. Cham Wiejski said

  @16 RomanK
  Postawił Pan konkretne pytania, na które p. Dembowski niewątpliwie udzieli odpowiedzi.
  Dotychczasowe występy p. Dembowskiego sprawiają wrażenie, że wykorzystuje forum Gajówki do promowania własnej witryny i własnych pomysłów na zbawienie Polski i świata.
  Jestem też ciekawy, co p. Dembowski sądzi o wpisie nr 36 na jego temat pod artykułem:
  https://marucha.wordpress.com/2014/01/28/ksiadz-isakowicz-zaleski-co-z-nim-zrobi-gazeta-polska/

 19. Zuza~~~ said

  Rozśmieszył mnie pierwszy akapit BBC i CNN największe scierwomedia żydowskie,mistrzowie manipulacji i przemilczeń(tez manipulacja)będę miała chwilkę to przytoczę jakiś przykład z radia BBC – radio dla bezmyślnych bo jeszcze oprócz słuchania trzeba analizować każdą informacje i wtedy wychodzi ich parchata rzetelność! .trzeba znać również trochę realia danego kraju .A co na ten przykład BBC mówi o Syrii???????????

 20. Rysio said

  „………..Postawił Pan konkretne pytania, na które p. Dembowski niewątpliwie udzieli odpowiedzi…….”.

  🙂

 21. Krzysztof P said

  No to mam obiecanme dostac w mordę od p. Dembowskiego (chli, chlip )
  Na moje szczęście p. Gajowy nie wyjmując flinty w porę d o s t r z e g ł iż byłato tylko IRONIA, – a nie zaraz OBRAZA sp.Pani Anny czy Wielce Szanownego Pana Stefana ?!! Ale p. Stefan ma zszargane nerwy,,, współczuję !
  Widzi pan, że nie tylko ja dostrzegam ” dziwność agitacji ” za bojkotem w zaciszu domowym tzw. wyborów? Odnosząc sie do meritum sprawy uprzejmie wskazałerm tylko,że nie wzbudził pan entuzjazmu ( to dostałem ostrzał, tak jakby w Gajówce był zakaz myślenia wyłącznie o pańskich przemyśleniach )?
  TEMAT chociaż jeszcze odległy w czasie jest nośny, – wzbudza żywa reakcję, stad az TYLE wpisów siadło jednego wieczoru.
  I mimo nie dostrzegłem ( jak inni ) w pańskiej fizjonomi znamion semickich, uważam tak jak Kol Cham Wiejski / /ja jestem ham przez samo H !/, że pan nie d y s k u t u j e tylko narzuca swój punkt widzenia i k o m e n t u j e każde słowo – z zacieciem obrażonego chłopczyka ?

 22. RomanK said

  Uwaga…banderowcy robia to co umieja najlepiej,,,,morduja!

  http://www.zapalowski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2242%3Aci-dziaacze-chc-przyczy-przemyl-do-ukrainy&catid=25%3Aaktualnoci&Itemid=127

 23. Re: 16 RomanK
  Och, Panie Romku, Pan to zaraz kubel zimnej wody na glowe czlowiekowi, ktory bardzo chce…
  Po co tak od razu. Daj Pan nam popracowac troche nad „wrazliwoscia” pana Dembowskiego, ktory rzuca na „lewo” I „prawo”…no powiedzym „zaslyszane” wiadomosci od nieznajomych, ktorzy zostali oszukani przez o.Tadeusza Rydzyka, a ten nie zwrocil im pieniedzy, ktore zostaly przekazane na ratowanie Stoczni Gdanskiej.
  Probuje sie cos o tych „kolegach” dowiedziec konkretnego na ile zostali „poszkodowani”…
  Chodzilo mi glownie o elementarne fakty…Nic wiecej…

  Niech Pan zajrzy na ta strone p.Dembowskiego I zobaczy to, co ja zobaczylem I wyciagnie wnioski (ale po cichu)…

  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. Rysio said

  re 14. „…….. BBC,Sky i Al Jazeera – te same kłamstwa i manipulacje i ten sam “właściciel”. Najbardziej obiektywna o ile obiektywizm może być w mendiach jest RT!………..”

  RT ?!
  Toż tam pełno reporterskich komuchów!

  RT jest wściekle anty-gun i całkowicie popiera parchate CNN i MSNBC w nawoływaniu do rozbrojenia amerykanów.
  RT to to samo parchactwo.

  Dla picu – udają tylko, że są przeciw, ale w 99% wyłazi, że są za.

  🙂

 25. Dzonyy said

  tekst z 2006 roku. Niby trochę o czym innym , ale poczytajcie do końca. Coś się zmieniło?
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1497

 26. 21.Krzysztof P powiedział/a
  2014-02-06 (czwartek) @ 22:32:03
  No to mam obiecanme dostac w mordę od p. Dembowskiego (chli, chlip )
  Na moje szczęście p. Gajowy nie wyjmując flinty w porę d o s t r z e g ł iż byłato tylko IRONIA, – a nie zaraz OBRAZA sp.Pani Anny czy Wielce Szanownego Pana Stefana ?!! Ale p. Stefan ma zszargane nerwy,,, współczuję !
  Widzi pan, że nie tylko ja dostrzegam ” dziwność agitacji ” za bojkotem w zaciszu domowym tzw. wyborów? Odnosząc sie do meritum sprawy uprzejmie wskazałerm tylko,że nie wzbudził pan entuzjazmu ( to dostałem ostrzał, tak jakby w Gajówce był zakaz myślenia wyłącznie o pańskich przemyśleniach )?
  TEMAT chociaż jeszcze odległy w czasie jest nośny, – wzbudza żywa reakcję, stad az TYLE wpisów siadło jednego wieczoru.
  I mimo nie dostrzegłem ( jak inni ) w pańskiej fizjonomi znamion semickich, uważam tak jak Kol Cham Wiejski / /ja jestem ham przez samo H !/, że pan nie d y s k u t u j e tylko narzuca swój punkt widzenia i k o m e n t u j e każde słowo – z zacieciem obrażonego chłopczyka ?

  Szanowny panie Krzysztofie przywykłem już do tego typu komantarzy aczkolwiek nie myśle juz czystopo polsku.Wystarczy że po polsku czuje.Nadal uważam pana wpis za hamski z racji osoby śp pani Anny walentynowicz dlatego napisałemze mnie można ubliżac a nawet opluwac zadkim gównem myli się pan co do promowania witryny stowarzyszenia na blogu gajowego A tak apropo skoro jak narazie pan gajowy mnie znosi to co panu do tego? Sory ale taki już jestem ze mam ciętą ripostę i niewyparzony język Pan dokonuje manipulacji i przeklamania wszak ja nagłasniam apel o bojkot wyborów autorstwa pani Walentynowicz udowadniając przy okazji sposób myslenia rodaków.przecież jeśli ktos przeczyta art 104 konstytucji i jeszcze zrozumie jego treść to już nigdy nie wezmie udziału w tych wyborczych igrzyskach do czasu uzyskania gwarancji na towar który kupuje.czy to tak trudno panu zrozumieć.mam tego swiadomośc jakie przywiązanie żywią Polacy do partii mafii ale to nie znaczy że ja mam to akceptować.ja mam wizję Polski z XVwieku.Prosze zadac sobie troche trudu i zapoznać się z tematem Cywilizacji polskiej autorstwa pana Krzysztofa Wojtasa na neonie 24.pl a najlepiej to prosze kupić jego książkę pod tym samym tytułem jestem w stałym kontakcie z autorem w w razie potrzeby skontaktuje panów.pan naprawdę nie rozumie że biorąc udział w tej maskaradzie wyborczej kolaboruje pan z tym reżimem.Bo jak inaczej można nazaac ustrój w którym 3600 polaków popełnia kazdego roku samobójstwo z powodów ekonomicznych.kilejne 4500 jest kierowanych przezsady( bez uzasadnienia) na badania psychiatryczne.mam kontakt z dr Zbigniewem Kękusiem, nasze stowarzyszenie wspiera go w walce z tym reżimem.prosze zapoznać sie z jego sprawą iwtedy porozmawiamy.Nie zauważył pan ze chowacie się jak szczury w norach za nikami? Boicie się wystepowac pod własnym imieniem i nazwiskiem Dopóki to się nie zmieni dopóty nie poczujecie się wolnymi ludźmi ale nie ma takiego obowiązku i mozeci siedziec w tych norach i z nich popiskiwać.jestem poetą, mam prawo prowokować naród celem obudzenia jego świadomości.Pan moze chodzic i kolaborowac z tym rezimem ale i tak dojdzie do bojkotu wyborów zeby zapobiec rozlewowi krwi. Pan widze tego nie rozumie.prosze zapoznac się z raportami na temat stanu Polski i sposobu na wyjscie z tej sytuacji autorstwa Polskiego Lobby Przemysłowego im Eugeniusza kwiatkowskiego http://www.plp.info.pl Jestem w stałym kontakcie z prof pawłem Soroką. Podejrzewam ze zarówno pan jak i większośc tutaj piszących nigdy o PLP nie słyszałoProsze pana może pan uwierzyc albo nie ale z daleka więcej mozna dostrzec niz z bliska. Może pan nadal mi przysrywac i cieszyc sie z tego jak małe dziecko w piaskownicy sypiąc innemu dziecku piasek w oczya moze pan się zastanowic że może ten dembowski wie więcej,czuje Polske bardziej.Zauważył pan ze pisze z błedami ale ja naprawdę nie przywiązuje do tego wagi,nie mam zamiaru byc kolejnym prezydentem Polski.mam inne plany , mam zamiar doprowadzic do stworzenia systemu kontroli władzy takiego jakiego nie ma nawet w szwajcarii gdzie jest DB.Czy pan moze mi w tym przeszkadzać, oczywiścieze takale powinien pan miec tego świadomośc że pan szkodzi samemu sobie i najbliższej rodzinie.ma pan do tego prawo,to jest pana zycie i pana wybór.Może pan iśc za głosem telewizora i popierac jedną z partii mafii ,która okrada polskę,pana i pana rodzinę.pozdrawiam Stefan Dembowski

 27. 23.jasiek z toronto powiedział/a
  2014-02-07 (piątek) @ 00:59:31
  Re: 16 RomanK
  Och, Panie Romku, Pan to zaraz kubel zimnej wody na glowe czlowiekowi, ktory bardzo chce…
  Po co tak od razu. Daj Pan nam popracowac troche nad “wrazliwoscia” pana Dembowskiego, ktory rzuca na “lewo” I “prawo”…no powiedzym “zaslyszane” wiadomosci od nieznajomych, ktorzy zostali oszukani przez o.Tadeusza Rydzyka, a ten nie zwrocil im pieniedzy, ktore zostaly przekazane na ratowanie Stoczni Gdanskiej.
  Probuje sie cos o tych “kolegach” dowiedziec konkretnego na ile zostali “poszkodowani”…
  Chodzilo mi glownie o elementarne fakty…Nic wiecej…

  Niech Pan zajrzy na ta strone p.Dembowskiego I zobaczy to, co ja zobaczylem I wyciagnie wnioski (ale po cichu)…

  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Witaj Jaśku z Toronto, rozumiem twoje zaangażowanie dla ojca biznesmena Rydzyka ale proponuję ci kontakt z panem Wincentym Komanem ze stowarzyszenia udziałowców stoczni gdańskiej.On zna dobrze kulisy zbiorki pieniedzy na ratowanie stoczni.Nie powiesz mi chyba ze Manius Krzaklewski to Polak,patriota.To Krzaklewski z Rydzykiem firmowali zbiórke na ratowanie stoczni i są w posiadaniu tych pieniedzy Jasiek jaki ty masz problem napisac do mnie maila? wolisz tak jak inni ukrywać się pod nikiem.pamiętasz książkę zyda kosinskiego który pierwszy użył zwrotu szczuropolacy? Cos w tym Jasku jest.dziekuje ci za zainteresowaniesie nasza strona internetową i mam nadzieję że na stronie stowarzyszenia dostrzegłes mój akt chrztu oraz świadectwo urodzenia. To nie otochodzi ze ja się chwalę swoim polskim pochodzeniem .zamieściłem oba dokumenty po atakach jakie na mnie przeprowadził nijaki walerian Dąbrowski z Nowego yorku. Juz podczas kampani wyborczej w tarnowie kiedy rozdawałem film pt partie to mafie, zaatakowano mnie na lewicowym portalu że jestem żydem z Dąbrowy tarnowskiej.Kiedy poprosiłem o kontakt z moimi przodkami bo może należy mi sie pare dolców z przedsiębiorstwa holokaust, ataki sie skończyły.na wszelki wypadek więc postanowiłem się odkryc i pokazać ze mimo wszystko jestem polakiem z dziada pradziada.Nie boję sie głosic własnych pogladów i podpisywac z imienia i nazwiska.To powoduje ze czuję się wolnym czlowiekiem i namawiam innych aby od tego zaczęli a przekonasz sie co się stanie.pozdrawiam cie Stefan dembowski z Nowego Yorku,obecnie jestem w warszawie, przyleciałem na pogrzeb Bogdana Poręby rezysera Hubala.O śmierci Bogdana nie napisała żadna reżimowa gazeta ani nie wspomniały rezimowe media. Jasiek zacznij myslec prosze cię,zycie jest jedno i krutkie.Podpisz sie z nazwiska przecież kowalskich jest w polsce tysiące,nie znajdą cie po nazwisku.

 28. Marucha said

  Re 27:
  Panie Stefanie, od razu zaznaczę, że nie jest mi po drodze z o. Rydzykiem.
  Ale jeśli chodzi o zbiórkę na ratowanie Stoczni, to kto wpłacił, a zażądał zwrotu, ten otrzymał pieniądze z powrotem. A kto nic nie dał, to nie jego sprawa.
  Nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek wytoczył o. Rydzykowi proces o te pieniądze, a jestem więcej, niż pewny, że byłby on bardzo nagłośniony.
  Może przypomni nam Pan jeszcze legendarnego maybacha?

 29. 36.Easy Rider powiedział/a
  2014-01-30 (czwartek) @ 01:51:51
  Jeszcze w temacie p. Dembowskiego (okazuje się, kolegi K. Morawieckiego – proszę zwrócić uwagę na tę cokolwiek niesłowiańską fizjonomię) – zamiast komentarza własnego, film i cytaty ze strony

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/05/09/11-minut-9-maja-2010-kornel-morawiecki-michal-dembowski/

  Ahesver Says:
  17 Maj 2010 o 08:06

  Panowie Morawiecki i Dembowski to też górale z góry Syjon,jak zawsze w pierwszym szeregu by aby,owce nie wybrały kogoś niesłusznego.

  WM%@ Says:
  17 Maj 2010 o 10:48

  Wszędzie w naszym kraju, gdzie dwóch Polaków zaczyna rozmawiać o patriotyzmie i wolności zawsze po chwili pojawia się ktoś trzeci. Potrafi pięknie mówić powołuje się na wszelkie możliwe wartości katolickie, bardzo źle wyraża się o Żydach w widocznym miejscu eksponuje jakiś symbol związany z wiarą chrześcijańską … i … za wszelką cenę chce rządzić. To na pewno jest Żyd.

  Ahesver Says:
  17 Maj 2010 o 12:56

  Pan Dembowski, taki podobny do Pana Bierirzowskiego, jak młodszy brat,a takie piękne polskie nazwiska,oj mają ciągle ten kompleks polskiej szlachty.Gdy do niejakiego Franka do Frankfurtu przyjeżdzali jego ludzie z Polski, już z daleka wznoszono okrzyki :Wiwat,polski szlachcicew jedzie”.

  W odpowiedzi na post Hama Wiejskiego.Panowie widzę ze nie macie pojęcia na czym polega polityka.Stowarzyszenie Demokracja USA udzieliło wsparcia w kampani prezydenckiej Kornelowi Morawieckiemu ponieważ jako jedyny obiecał mówić w swojej kampani o potrzebie zmiany ordynacji wyborczej na JOw i dotrzymał słowa.To Kornel mieszkając u mnie przez tydzień prosił abym mu mówił na ty.Na dzien dzisiejszy Kornel ma własny projekt ordynacji ,który odbiega od ideii JOW.gdyby były jeszcze jakies pytania to proszę ubiegne tych co zarzócą mi przyjażń z dr Markiem Ciesielczykiem z Tarnowa, twórcą Obórzonych.Znam Marka, gościłem go w USA i organizowałem spotkaniaw trzech stanach w sprawie ubeków ,którzy rozbijają jedność Poloni. to ze ktos sie w jakimś czasie pokaże np z cyganem nie oznacza odrazu ze sam jest cygan.Pozdrawiam Stefan Dembowski Ps zachęcam do podpisywania się z imienia i nazwiska aMURY RUNA RUNA.

 30. Griszka said

  RT jest finansowane przez Moskwę. Rysiek jak zwykle p…doli jak potłuczony. Nie ma tam „całkowitego popierania rozbrojenia Amerykanów”.

 31. Marucha said

  Re 30:
  Czego oczekiwać od trolla, który chyba przez niedopatrzenie napisze coś, co się zgadza z rzeczywistością.

 32. NICK said

  Panie Stefanie!
  Akt Chrztu (i urodzenia) to ma 99% ludzi w Polsce.
  Także generał, co zostanie pośmiertnie marszałkiem. W Kurowie, powiat Puławy.

 33. 16.RomanK powiedział/a
  2014-02-06 (czwartek) @ 20:53:39
  Panie Michale Stefanie Dembowski…. tworzycie kontrakt wyborczy…..
  Kto???? Z kim??? Gdzie??? Po co??? W jakim celu???
  Kto wam kazal???? W oparciu o co????

  Pozwoli pan sobie przypomniec ze Rzeczywistosc to jest to- co jest !
  ..a nie to co pan sobie wyobraza, ze jest, chce-zeby bylo, czy wydaje sie panu- ze bedzie!

  Zanim pan napisze kontrakt z Poslem..musi pan zmienic Ordynacje Wyborcza, na tyle- zeby cos takiego stalo sie mozliwe..i to bez wodzenia sie po sadach nie wiadomo po co( to czysty idiotyzm), poza nabijaniem kasy prawnikom i sedziom na koszt wyborcow…, ale w drodze prostej procedury przewidzianej Ordynacja Wyborcza.
  Proponowane, a raczej sygnalizowane… reformy gospodarcze proponuje przetrenowac na krolikach. I nauczyc sie pojmowania podstawowych pojec takich jak ..wlasnosc…praca najemna…panstwo, rzad, zarzad, pieniadz, emisja, bank, budzet….bez uzywania mokrego recznika na lby….bo ten zabieg pomaga tylko na lupiez i….. na nic wiecej:-))
  ——————– warto oddzielić cytat od własnej wypowiedzi – admin ——————-
  Panie Romanie,to nie jest mój pomysł tylko Nikandera z Neonu 24.pl Ja twierdzę że bez bojkotu wyborów nie dostaniemy JOW a jeśli juz dostaniemy to bez możliwości odwoływania posła czyli będzie jak jest.Pozdrawiam

 34. 32.NICK powiedział/a
  2014-02-07 (piątek) @ 15:18:47
  Panie Stefanie!
  Akt Chrztu (i urodzenia) to ma 99% ludzi w Polsce.
  Także generał, co zostanie pośmiertnie marszałkiem. W Kurowie, powiat Puławy.

  szanowny a no własnie z kim mam przyjemność? Nie wiem skad te dane na temat 99% ochrzczonych w polsce i nie będe sprawdzał ale nie sądzę zeby to było prawdą To świadczy o tym że znowu ktoś mi chce przyłożyć.poprosze o pana pani akt chrztu to porozmawiamy Mam taką nadzieję że kolejnym razem nie zarzuci mi ktoś że w Polsce 99% nazywa sie Stefan Dembowski.Pozdrawiam.

 35. 28.Marucha powiedział/a
  2014-02-07 (piątek) @ 08:41:17
  Re 27:
  Panie Stefanie, od razu zaznaczę, że nie jest mi po drodze z o. Rydzykiem.
  Ale jeśli chodzi o zbiórkę na ratowanie Stoczni, to kto wpłacił, a zażądał zwrotu, ten otrzymał pieniądze z powrotem. A kto nic nie dał, to nie jego sprawa.
  Nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek wytoczył o. Rydzykowi proces o te pieniądze, a jestem więcej, niż pewny, że byłby on bardzo nagłośniony.
  Może przypomni nam Pan jeszcze legendarnego maybacha?

  Panie gajowy mogę pana skontaktowac z panem Wincentym komanem zestowarzyszenia udziałowców stoczni gdańskiej.Sprawa była w sadzie ale wbrew temu co pan twierdzi nie była nagłaśniana.Co pan na to?Pozdrawiam

 36. Marucha said

  Re 35:
  To ciekawe, że nie nagłośniono tej sprawy, skoro nagłaśniano inne, dużo mniejszej wagi – albo wręcz sprawy wyimaginowane, jak maybacha…
  O co procesował się p. Koman z o. Rydzykiem? O pieniądze?
  Gdzie mogę coś znaleźć na ten temat?

 37. Kazik said

  ad 25 , A z jakim wynikiem była ta sprawa w sądzie . Była i co ? .

 38. NICK said

  Ad. 36. Pan to ma cierpliwość… .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: