Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Tabliczka Dispilio, najstarsze znane pismo?

Posted by Marucha w dniu 2014-02-06 (Czwartek)

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem nauki, pismo po raz pierwszy pojawia się w Sumerze około 3000 do 4000 lat p.n.e . Jednak pewien artefakt odnaleziony ponad dekadę temu zaprzecza oficjalnej wersji historii nauczanej w szkołach. I to jest zapewne powód dlaczego niewiele osób o nim słyszało.

Tabliczka Dispilio, bo o niej mowa, została odkryta w 1993r przez profesora George Xourmouziadisa. W czasie prac archeologicznych w neolitycznej osadzie położonej nad brzegiem jeziora, w pobliżu miasta Kastoria w północnej Grecji. Osada zamieszkiwana była około 7000 do 8000 lat temu. Wiek drewnianej tabliczki zapisanej w nieznanym dotąd pismie oszacowano na 5260 lat p.n.e. Co czyni ją o wiele starszą niż pismo sumeryjskie. Do określenia wieku artefaktu użyto metody C-14.

Obok drewnianej tabliczki znaleziono także fragmenty ceramiki pokrytej tym samym typem pisma, które jest starsze także od znanych pism typu linearnego A i B używanego w starożytnej Grecji. Odczytanie pisma będzie bardzo trudne lub niemożliwe twierdzą naukowcy. Chyba, że zostanie odnalezione cos na podobieństwo kamienia Rossety. Jeśli datowanie jest poprawne a wszystko na to wskazuje, mamy tu doczynienia z prawdziwą sensacją. Która zmusi nas do zrewidowania dotychczasowych poglądów na rozwój pisma.

W przeciwieństwie do pism blisko wschodnich, używających ideogramów do wyrażenia mysli. Pismo na tabliczce Dispilio wskazuje raczej na to, że starożytni Grecy używali sylab w podobny sposób jak robimy to dzisiaj. Jak stwierdził prof Xourmouziadis „pismo to wykazuje cechy zaawansowanej aferezy co wskazuje na to, że jest wynikiem długiego procesu poznawczego”.

W czasie wykopalisk odnaleziono szereg innych obiektów, takich jak narzędzia, ceramika, figurki oraz inne osobiste ozdoby. Odnotowano także slady aktywności ekonomicznej i rolniczej a także hodowli zwierząt. Tabliczka została częściowo uszkodzona, kiedy wyjęto ja z ubogiego w tlen mułu w którym ocalała zakonserwowana przez 7500 lat. Obecnie prowadzone są prace konserwacyjne, po których zakończeniu zespół naukowy w tym językoznawcy przystąpi do szczegółowych badań.

http://tojuzbylo.pl/

Komentarzy 51 do “Tabliczka Dispilio, najstarsze znane pismo?”

 1. Przecław said

  Oczywiście to nie głagolica i te dwa pisma dzieli tysiące lat, wygląda jednak na to, że pewne elementy są wspólne.

  Jakoś dziwnie ta notatka nie wspomina lokalizacji Dispilio, które jest położone w obecnej północnej Grecji-Macedonii, przypuszczam że na słowiańskim obszarze językowym. Genealogia genetyczna udowodniła, że te obszary są zamieszkałe w sposób nieprzerwany przez haplogrupę R1a1 od conajmniej 12 tysięcy lat, a prawdopodobie dłużej, Haplogrupa R1a1 w najwyższym zagęszczeniu występuje wśród Słowian, w tym na terenie Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Łużyc obejmuje 56-73% ludności..
  To właśnie z tego rejonu wywodzą się apostołowie Cyryl i Metody, którzy POSŁUGIWALI SIĘ GŁAGOLICĄ.
  Natomiast jest WIERUTNYM KŁAMSTWEM zakorzeniona mantra że to Cyryl wymyślił głagolicę,.

 2. JO said

  ad.1. Kazdy dokument Ujawniajacy Starozytnosc Slowian – Bialego czlowieka w Europie, jest Wrogiem dla Zydo-Masonerii

 3. Brawo Przecław!

 4. Wosiu said

  To runy słowiańskie, znane dotąd z nielicznych zabytków jak Idole z Prilwitz.

 5. Amadeus said

  Tylko jest jedno wielkie ale.
  Te liczby lat, które naukofcy podają z orgazmem na ich twarzach to jedna wielka ściema.
  Te liczby to tylko i wyłącznie ich wymysł, aby tylko wszystko niby miało pasować do ewolucjonizmu.
  Za dużo czynników działa na przedmiot z otoczenia i taki przedmiot który niby ma ponoć 12 tys. lat według naukofców może mieć w rzeczywistości paręset lat.

 6. Nemo said

  @5

  Szacowany wiek Całunu Turyńskiego jednak się zgadza.

 7. Rysio said

  JAK TO BYŁO Z TYM CZYTANIEM…

  Jak wszystkim powszechnie wiadomo, do przyjęcia chrześcijaństwa ludy słowiańskie pisma nie znały i dopiero wraz ze światłem nowej wiary otrzymały one zdolność utrwalania swych myśli i słów w tej postaci. Z drugiej strony od czasu do czasu pojawiają się głosy, że ten i ów odkrył „runy słowiańskie”. Oczywiście, każdy poważny historyk wyśmiewa podobne hipotezy i całkowicie owe odrzuca z braku dowodów istnienia czegoś takiego. Nawiasem mówiąc istotnie, byłoby nieco dziwne, gdyby takie pismo istniało i nie dotrwało do naszych czasów.

  Ja jednak, ponieważ poważnym historykiem jeszcze nie jestem, odkąd przeczytałem tę teorię u Białczyńskiego1, nie daje mi ona spokoju i powraca od czasu do czasu. Natychmiast dodać trzeba, że powołana praca nie jest dziełem ściśle naukowym, co sam autor przyznaje. Tym niemniej opiera się na solidnych naukowych podstawach, nawet jeśli pozostawione przez niedostatek źródeł luki są uzupełniane fantazją autora.

  W pracy tej Białczyński podejrzewa, jakoby istniało tajemne pismo runiczne, znane tylko pogańskim kapłanom, niedostępne natomiast ludowi. Jeżeli tak istotnie było, to jego zaginięcie łatwo da się wytłumaczyć wrogością kapłanów starej wiary względem głosicieli Chrystusa i tępieniem tych pierwszych przez tych ostatnich. Wszystko to jednak tylko mgliste przypuszczenia.

  Dziś natomiast zastanowiło mnie coś innego. Otóż, obserwując widniejący na czapeczce współpasażera w autobusie napis „LEGO”, wspomniałem na znaczenie tego łacińskiego słowa, a wykłada się ono: „czytać”, ale także „układać”. Etymologia jest więc oczywista. A jak to jest z polskim słowem „czytać”? – zadumałem się. I doszedłem do wniosku, że nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.

  Słowo to nie wygląda na zapożyczenie z jakiegokolwiek znanego mi jeżyka zachodniego. Nie wydaje się pochodzić ani od łac. legere, ani od niem. lesen, a już na pewno pochodzić nie może od ang. read. A zatem skąd? Jeżeli Słowianie przed przybyciem misjonarzy chrześcijańskich nie znali pisma, to na cóż byłoby im podobne słowo? Podobnie rzecz ma się z innymi kluczowymi dla tej dziedziny wyrazami, jak „pisać”2 i „pismo”3.

  Zastanawiające jest ponadto, że, jak podaje słownik internetowy Logos Dictionary, we wszystkich bodaj jezykach słowiańskich wyrazy te brzmią niemal identycznie:

  polski czytać pisać pismo
  bośniacki čitati -4 –
  bułgarski5 чета пиша писане
  chorwacki čitati – pisanje
  czeski čitat psát písmo
  rosyjski читать писать письмо
  serbski читати писати писање
  słowacki čítať písať –
  słoweński – pisati –
  ukraiński читати – –
  Z góry przepraszam nieobeznanych z cyrylicą za brak transkrypcji, ale po peirwsze jestem ich zagorzałym wrogiem (alfabet łaciński nie dysponuje odpowiednikami co najmniej połowy znaków cyrylicy), a po drugie to co jest zapisane alfabetem łacińskim wystarcza chyba w zupełności by unaocznić to, co unaocznić miałem zamiar.

  A mianowicie języki ze wszystkich zakądków Słowiańszczyzny – od Bułgarii na południu po Polskę i Ruś na północy wykazują daleko idące podobieństwo, jeśli idzie o słowa, które w języku nie znającym formy pisemnej nie mają w moim przekonaniu racji bytu. Może to świadczyć o tym, że słowa te powstały jeszcze zanim doszło podziału Słowian na trzy zasadnicze grupy : zachodnią (Polska, Czechy, Słowacja, Połabie), wschodnią (Ruś) i południową (Bałkany z wyjątkiem Peloponezu). O ile mi wiadomo, ale przyznaje, że nie spradziłem tego jeszcze, podział ten nastąpił jeszcze przed początkiem chrystianizacji Słowańszczyzny wschodniej i zachodniej, a może także i południowej.

  Jeżeli to prawda, to wydaje się to świadczyć o tym, że słowa związane z pismem istniały w języku Słowian jeszcze zanim ludy Słowiańskie zapoznały się z pismem łacińskim, tudzież cyrylicą. Jedynym wytłumaczeniem tego stanu rzeczy byłoby twierdzenie, że Słowianie i owszem, mieli jakieś pismo, którego zabytki jednakowoż nie dotrwały do naszych czasów, co zresztą nietrudno byłoby wytłumaczyć wrogością misjonarzy do wszystkiego, co pogańskie z pismem włącznie.

  Jako jednak trzeźwo myślący historyk, daleki jestem od jednoznacznego twierdzenia o istnieniu takiego pisma na tak niejsnych i niepewnych zupełnie podstawach, tym niemniej powołany powyżej argument, o ile ktoś go nie obali, wykazując mi jakies przeoczenie w wywodzie, zachęci być może kogoś (w tym mnie) do podjęcia dalszych badań nad zagadnieniem pisma słowiańskiego.

 8. Boydar said

  Panie Rysiu
  Wszystko pięknie, tylko gdzie Pańska legendarna już rzetelność i staranność. Trzeba podać źródło, co cytatem, wziąć w cudzysłów, własny komentarz oddzielić, ech Wy, Amerykanie …

 9. Marucha said

  Re 7:
  Bardzo ciekawe… jakaż ulga po spamowaniu Misesem
  Żródło chyba http://drax.jogger.pl/id/455229/

 10. Boydar said

  Może Pan Rysio po paru latach zrobił wreszcie upgrade RYSIOBIOSU 🙂

  Nie wierzę, to wirus, za chwilę wszystko wróci do normy …

 11. Joe said

  Hurra Rysio wraca…jak marnotrawny syn.A skoro tak to powiedz nam Rysiu jak to jest z tym czytaniem dalej.Bo ja rozmawiajac z Chorwatem czy Slowencem,doszlismy do wniosku ze u nich jak i u nas mozna czytac ludzkie mysli,pogode z chmur,cudzy lek na twarzy…a nawet nawigacje z gwiazd.A prawoslawny Rosjanin powiedzial ze u nich napisac mozna nawet obrazek…ikony.

 12. xoen said

  Dziękuję za ten wpis, pozdrawiam.

 13. „Obecnie prowadzone są prace konserwacyjne, po których zakończeniu zespół naukowy w tym językoznawcy przystąpi do szczegółowych badań.”

  – Będą debatowali, cmokali, naradzali, stękali, a pan Winicjusz Kossakowski przeczyta to w trzy dni. 🙂

 14. atryda said

  ad7
  Cały ten misterny i „logiczny” wykład rozwala jedno słowo cytat, które w łac. citatio, a w niem. Zitat i jakże jest ono bliskie naszemu czytaniu?
  Chyba, że to rzymscy naukowcy pobierali lekcje u słowian.

 15. Boydar said

  @ Atryda (14)

  Z tymi rzymskimi naukowcami to raczej na pewno, zaś co do citatio to łacinę dawno miałem, ale znaczenie było wówczas zupełnie inne. Fakt, ’40 lat minęło’, nawet łacina ewoluuje, jak każdy żywy język.

 16. Rysio said

  Gupie barany* jesteście.

  🙂

  * a do zrozumienia dzieł Misesa po prostu brakuje wam intelektu.

  I chwalić Boga, że nas przed żydowskimi naukowcami chroni – admin

 17. Rysio said

  re 8. Tak się zagapiłem z regułu zawsze podaję link*.

  😉

  * No chyba, że od czasu do czasu napiszę „własny” wiersz.

  😉

 18. Anna said

  Przecław: stąd to wściekłe niszczenie Słowian, wychodzi na to, że najinteligentniejsza cywilizacja

 19. TomUSAA+ said

  Panie Boydar, przeciez Atryda ma racje! Poza tym, przygadywal kociol garnkowi: od Rysia Pan wymaga cytatow, a sam……

 20. Przecław said

  Anna.: W każdym razie wygląda, że alfabet grecki był poprzedzony głagolicą, z której zaczerpnął wzory.
  Runy Etruskie odczytał Winicjusz Kossakowski na podstawie słowiańskich słów.
  Alfabet łaciński także nie jest wynalazkiem łacinników ale pochodzi od słowiańskich Etrusków, którzy zbudowali Rzym starożytny. To wszystko jest ukrywane przed opinią publiczną, a gdy się ujawni jakiś strzęp informacji, natychmiast wyśmiewane lub ignorowane, nigdy jednak nie staje się przedmiotem oficjalnych badań.

 21. RomanK said

 22. RomanK said

 23. mirek said

  @Rysio
  Podobna sytuacja jest ze słowem Niemiec . We wszystkich słowiańskich językach istnieją podobne formy . Pierwotnie oznaczało ono osobę mówiącą niezrozumiale . Ciekawe jest wyjaśnienie słowa Słowianin . Nie od łacińskiego słowa niewolnik , ale od słowa słowo . Słowianin miał oznaczać człowieka mówiącego z kolei zrozumiałym językiem. Wiadomości znajduja się na angielskiej wikipedii pod hasłem Slavs . To trochę burzy pomysł , przynajmniej dla mnie na ten moment
  @Joe .
  Z tym pisaniem ikon to jest kompletna bzdura . Wart uczyć się języków . W rosyjskim pisać znaczy pisać , ale również malować . Do tego wystarczy chyba nawet słownik kieszonkowy. Nie wiem jakim cudem w kraju , w którym pół wieku był przymus nauki rosyjskiego może funkcjonować taki nonsens .
  Co do słowiańskich „runów ” to warto zapoznać się z poglądem Stanisława Lema na temat obecności obcych na Ziemi . Stanisław Lem uważał , że UFO nie istnieje . Gdyby ufoludki nas odwiedzały musiałyby pozostać jakieś ślady materialne . Przy takiej mnogości spotakań III stopnia gdzies tam musiałoby się urwać „koło” itp.

 24. Raynold said

  Re: 20 Oczywiście że prawdziwa głagolica była starsza od greki. Co więcej, z niej wg. znawców słowiańszczyzny wywodzi się np. sanskryt i język chiński.
  A Słowianie sa tępieni, bo to ród pokojowy i etyczny, niektórzy znawcy twierdza, że są kolebką ludzkości i posiadają najwięcej boskiego pierwiastka. I to właśnie dlatego, w dobie rządów szatana na ziemi są tak bardzo różnieni miedzy sobą i tepieni.

 25. Amadeus said

  Ad 6 Nemo

  No tak, tylko całun Turyński różni się tym, iż nie był przechowywany w bagnie, wilgotnym miejscu lub bardzo gorącym. O rożnym ciśnieniu i otoczony przeróżnymi bakteriami czy mikrobami.
  Kiedy naukowce próbują te czynniki uwzględnić niejednokrotnie okazuje się że dinozaur nie żył parę milionów lat temu tylko może 4-5 tysięcy lat temu.
  Tylko to naukowcy odrzucają, bo nie pasuje do paradygmatu dzisiejszej nauki, czyli wszędzie jak to możliwe odrzucać istnienie Boga. Na milion próbek, jeżeli 999999 potwierdza istnienie Boga mają je naukowcy odrzucić, a jedną która daje tylko w wątpliwość istnienie Boga mają podnieść do tangi tych 999999 próbek. A dlaczego tak robią? Bo im za to płacą, bo nie dostana grantów, bo zostaną zwolnieni z wilczym biletem ostracyzmu i nie będą mogli wyżywić swojej rodziny. Tak ludzi się łamie.

  I nie chce mi się babrać w tych kłamliwych teoriach naukowcóf i ich gównie mentalnym i naukowym.

 26. Przecław said

  Tu warto wspomnieć o Semirze Osmanagiciu, który odkrył w obok miejscowości Visoko w Bośni piramidę porównywalną z egipskimi i meksykańskimi. Piramida ta ma w środku system rozbudowanych i dobrze wentylowanych tuneli/korytarzy, w których znajdują się pisma runiczne. Również na zewnątrz odkryto olbrzymiej wielkości napisy runiczne.
  Wiek piramidy określano na 12 tysiąclecie p.Ch., ale niektórzy przesuwają go nawet na 32 tysiąclecie.

  Odkrycie tej piramidy, co ciekawe pokrytej powłoką przypominającą beton, burzy dotychczasowe pojęcia prehistorii dlatego jest zawzięcie zwalczane i przemilczane przez „naukowe autoryteta”.

 27. Przecław said

  Niektórzy twierdzą, że jak by tak pokopać na górze Ślęży, to nie jedno by jeszcze wylazło. Ale po co, RAŚ-owcy stracili by wtedy swoje wypłaty za trąbienie na YouTubie o „Silingach”…

 28. RomanK said

  Nie tylko na Slezy…koniecznie powinno sie kopac na Sw, Krzyzu…i stanowczo zarzadac od Szwecji zwrotu Wielkiej Kroniki Polskiej zrabowanej podczas Potopu z Plocka.

  W Polsce jest ciekawa ksiazka po polsku…Historia Ukrainy- Natalii Jakowenko

 29. mirek said

  Ja nie połapałem się , że tutaj tak wszystko na wesoło i , co ze mnie za głąb, zacząłem coś objaśniać na poważnie . Nikt jeszcze nie wspomniał o słynnym Pietii Gorasie , który wymyślił słynne twierdzenie o trójkątach . To twierdzenie jest podtsawą całej geometrii euklidesowej . Z brzmienia nazwiska , łatwo domyślimy się , że Pietia Goras Był nie tylko Słowianinem , ale na dodatek Rosjaninem . Ponieważ jestem tu nowy , jeszcze nie wiem , czy to dobrze . Z tym Rosjaninem .

 30. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Do Joego :
  Dla prawosławnych ikony są przedłużeniem Pisma Swiętego .

 31. Ad. 28:
  Czytałem, że Wielka Kronika Polski była w archiwum Koronnym na Wawelu a dostęp do niej mieli tylko senatorowie i profesorowi Akademii Krakowskiej. Najobszerniejsze choć wyrywkowe wypisy z niej są w Kronice Kadłubka.
  Jest to ważne ze względu na sprawę publikacji we Franfurcie nad Menem w 2000 r. mapy Polski a ROKIEM 565 i stolicą w KALISZU: http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada/; http://www.wandaluzja.com/?p=p_117&sName=kalisz-jako-stolica

 32. Taki said

  Najlepsze komenty są u opolczykapl.

 33. Joe said

  Re 30….I skoro jestesmy przy temacie….czy prawda jest ze pisac je (malowac)…moga tylko mezczyzni po ukonczeniu seminarium?

 34. Rysio said

  re 29. „……..Ja nie połapałem się , że tutaj tak wszystko na wesoło i , co ze mnie za głąb, zacząłem coś objaśniać na poważnie . Nikt jeszcze nie wspomniał o słynnym Pietii Gorasie……..”

  Mirek, a czy nie mógłbyś – tak na wesoło – napisać coś o Misesie?

  🙂

 35. Rysio said

  Mirek – napisz też jeżeli możesz coś pozytywnego o liberaliźmie – zaraz zobaczysz jak się Gajowy Marucha rozczuli.

  🙂 🙂 🙂

 36. ad 7.

  No muszę się wtrącić jak chodzi o słowo ‘czytać’.
  Owszem, jest taki łącznik z tzw. językami “zachodnimi”, łacińskie ‘citatio’, poprzez polski ‘cytat’.
  Wystarczająco wyrazisty I bezdyskusyjny, ale nie chodzi mi tu w tej chwili o śledzenie całej etymologii, tylko o fakt, że wszystkie języki świata pochodzą z jednego źródła, a tym źródłem jest język-matka, najstarszy na naszej planecie zwany Poli, dosłownie Niebiański.
  Całą tę teorię podam już niedługo w mojej książce “P Jak Niebo” (http://poloneum.com/libraryp.html#PH), i nie jest to moja fantazja, ale same fakty i czysta logika.
  Mój instytut przestrzega ściśle Normy Mertona, jest prawdziwie naukową placówką, która nie pracuje dla zysku, ale dla poznania Prawdy.

  A już na prawdę rozczulają mnie wszyscy, którzy tak bardzo chcą, żeby narody Europy miały zupełnie obce sobie korzenie 🙂
  Wystarczy, że część jakiejś rodziny po kłótni osiedliła się po drugiej stronie rzeki, a już nasi historycy rozróżniają “germanie”, “słowianie” itp ABSURDY.
  Wiem, że to tylko kwestia czasu i naszych migrantów w Anglii sklasyfikują oni jako “rdzennych Brytów”.

  A teraz taka ciekawostka – co powiedzą oni o tak oczywistym powinowactwie etymologicznym jak SŁAWI I SZWABI? A jest takich przykładów multum we wszystkich kulturach I językach świata.
  Zawodowy lingwista wie ponadto, że SŁAWI I SZWABI, oraz bardzo starożytna, dziś pakistańska, dzielnica SWABI to jest jedno słowo. SWABI w języku Poli, i pochodzącym od niego o wiele późniejszym Sanskrycie, oznacza ‘Nasza Ziemia’;
  Tymczasem poza wybitnymi lingwistami, cała reszta świata, nie chce o takich zjawiskach wiedzieć, bo im to wszystko nie pasuje do garniturów w szafie. Tymczasem, by wiedzieć takie rzeczy nie trzeba żadnej “poważnej” nauki, ale normalne uszy, które słyszą, tudzież głowy nie od parady, za to operujące logiką.

  Nasi historycy generalnie na uszach zdają się siedzieć, a już głowa w tej populacji to z przykrością, bo nie lubię inwektyw, ale należy stwierdzić, że praktycznie jest w zaniku… kasa, kasa i jeszcze raz kasa, to jest to co jest dla nich istotne. Wiadomo, niepopularne teorie nie są kupowane, i nie ma żadnego znaczenia, że są bliższe Prawdy.

  Smutne, ale taka jest Prawda, że cała historia świata, jaką znamy jest do wymiany.

 37. Ad. 23 i następne

  Książka „3000 lat Państwa Polskiego” dostępna tu:

  http://chomikuj.pl/km_dante

 38. do wszystkich wpisow powyzej said

  W Polsce dwoch najslawniejszych jezykoznawcow sa z pochodzenia wybrancami. Chodzi o B I M. Ciekaw jestem jak wyglada sytuacja w innych slowianskich krajach. Czy jest podobnie. Jezeli tam tez jezykoznawcami sa wybrancy to jaki jest ich cel bo w przypadek nie wierze

 39. Marucha said

  Re 37:
  Książka „3000 lat Państwa Polskiego” jest też w gajówce, na stronie „Do pobrania”. Po ściągnięciu trzeba usunąć poszerzenie JPG i zostawić tylko ZIP (to taki trick, żeby oszukać WordPress). A potem rozpakować.

 40. Boydar said

  @ Pan TomUSAA+ (19)

  Nie pierdzi, Wania.

  ‚citatio’ znaczyło ‚przywoływać’ na szybko, podręcznie (vide cito), do tego stopnia nie było związane z czytaniem, że odnosiło się nawet do wezwania (przyprowadzenia pod przymusem) na rozprawę sądową.

  A ’40 lat minęło’ zostało „przywołane” w moim tekście jako odniesienie do …, ku_rwa mać, dobry człowieku, ja Ci nie wyłożę w jednym zdaniu komentarza jak czytać i rozumieć teksty pisane w języku polskim !!!!!!!!!!! „Do you understand me?”

 41. do Sz. P. Gajowego Maruchy said

  Panie Gajowy. A po coz pobierac z gajowki jak sobie mozna klikac w linki z komentarzy. Do plikow do jpegow gifow etc. Czy zauwaz Pan ze pewne persony zawodowo komentujace w gajowce prowokuja dyskusje ,powstaje wiele wpisow . Jest generalnie wrzawa I w pewnym momencie sypia sie wyzej wspomniane linki. Nie trzeba wcale pytac administracji wordpressu o adresy ip z pod ktorych padaja komentarze. Wystarczy wklejac linki do jakichs fotek itp.aby odpowiednie sluzby mialy latwo.

 42. Boydar said

  Dlatego nie należy ‚od razu’ klikać w podawane linki. Nigdy. Spokojnie odczekać. No i nie bezpośrednio z Gajówki. Skopiować. Wprowadzić „czysty”, już bez „referred page”.

 43. Wosiu said

  Pisałem już tutaj o podobieństwie języków słowiańskich do sanskrytu i haplogrupie genetycznej R1A1, której oprócz Polaków i innych słowian najwięcej mają członkowie kasty braminów w północnych Indiach. Stąd wniosek, że Ariowie którzy stworzyli starożytne cywilizacje Indii i Persji to Prasłowianie.

 44. Marucha said

  Re 41, 42:
  Polecam Tor Browser, działający we własnej „podsieci”:
  https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en
  Nie trzeba nic instalować, wystarczy rozpakować i skopiować do dowolnego katalogu, a nawet na pendrive USB.

 45. Boydar said

  Niech Pan Gajowy „oświeci” co niektórych, że owszem, zlinkowany materiał wygląda ładnie gdy adresu nie „widać”, ale …
  Nie będę nicków wymieniał, ale przoduje Pan Rysio i niestety jeszcze kilka „topowych”.

  Gdy najedzie się na taki link, adres powinien się wyświetlić gdzieś na dole okienka – admin

 46. Przecław said

  ad.43 Wosiu

  Warto by też zbadać pokrewieństwo Słowian z perskimi Zoroastrianami. Ignacy Pietraszewski uważał, że awestyjski to dawny język polski.

 47. Boydar said

  Ale wtedy nie da się go skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki. Można tylko kliknąć. Administrator takiej strony z logów (i nie tylko, Google) bez problemu widzi skąd do niego przyszedł oglądający. Nieco dłuższy czas poświęcony na analizę „zjawisk towarzyszących” pozwala na ustalenie z dużym prawdopodobieństwem adresów IP naszych, gajówkowych nicków. Tak mi się wydaje 🙂

 48. ad 43.
  Przecławie, znowu brawa!
  A Persję założył ród Pahlawich, który jako Pallani założył również Indie, poczynając od Cesarstwa Pala. A przy okazji, jakieś wątpliwości, skąd nazwa Polanie?:). Ponadto, jako Juczi również założyśmy Chiny!
  Międzynarodowa transkrypcja podaje pisownię yue-chi, ale oni nie mają pojęcia, że to oczywiście jest nasze zniekształcone ‚ljudzi’, ‚ludzie’, no bo skąd? 🙂 zachodnie osły nie znają przecież naszej mowy i nie wiedzą, że jest to najważniejszy język na tej planecie. Polski, znaczy dosłownie Niebiański. Największy wstyd i zgroza, że Polacy też tego nie wiedzą. Żenada. a to dzięki naszym „poważnym” hihihistorykom.
  Bo wszystko od samego początku to byli Polacy i cała Azja nazywała nas Paljaka, co znaczy w Poli i Sanskrycie ‚Archanioly’,’Niebianie’, ‚Zbawiciele’, ‚Przyjaciele’.
  Słowianie, to tylko późniejsza nazwa odłamu tego rodu, tego który wyszedł ze Swabi, dziś północny Pakistan. Zresztą, państw nie było,ani pod tą nazwą, ani w ogóle. To było ze wszystkim zupełnie inaczej niż nam tłumaczy oficjalna tzw. „poważna” historia, i ludzie wychowani na jej podręcznikach, a jak, przedstawiam tutaj, http://poloneum.com/libraryp.html#PH, już wkrótce.
  Pozdrawiam Serdecznie

 49. NICK said

  Ad.46. Gratuluję!

 50. ohmar said

  Do Polak Stanisław
  Przeczytałem treści zawarte na stronie do której linka podajesz i sądzę że ciekawym i godnym wzbogaceniem tej wiedzy jest seria książek „Dzwoniące Cedry Rosji” tj „Anastazja” Władimira Megre
  Są tam informacje o katastrofach w pradawnych czasach i przyczynach ich zaistnienia, jak i o kapłanach pieniądzu i demokracji.
  Przyczyną GEE są działania cywilizacji technologicznych, tzn siła i częstotliwość katastrofy zależy od poziomu oddalenia od natury, niezachowania równowagi. GEE jest resetem przywracającym planetę do stanu z którego ludzkość może opamiętać się, zrozumieć błędy i zacząć tworzyć nową kulturę.
  Teraz nastąpiły właśnie takie czasy gdzie poziom technologizacji jak i rozwoju duchowego zakorzeniającego się w naturę może zapewnić równowagę i zagwarantować nową przyszłość o której się nawet Pol Leluim nie śniło
  Gorąco polecam lekturę.

 51. Przecław said

  ad 48. Polak Stanisław
  Każdy poważny badacz Indii wie, że Zoroastrianie są uważani za ojców duchowych współczesnych Indii, ich idee przyczyniły się decydująco do kształtu indyjskiej konstytucji. Zoroastrianie są pod specjalną ochroną państwa indyjskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: