Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Zbyszek, człowiek czynu do końca wierny swoim ideałom

Posted by Marucha w dniu 2014-02-06 (Czwartek)

Manifestacja 3 maja 1987 r. w katedrze na Wawelu jest jedną z jego kolejnych. Nie wie, że bezpieka chce zrobić z tego pokazówkę na całą Polskę…

Jest Msza św., potem on, współzałożyciel Niepodległego Ruchu Robotniczego, przemawia i na czele manifestacji schodzi ze Wzgórza Wawelskiego.

– Widzę nagle, jak znany mi już z wcześniejszego tłumienia zamieszek milicjant Kazimierz L. przejmuje nasz transparent, potem już nic nie pamiętam… – milknie na wspomnienie tamtych chwil.

Nie wie, że to on jest celem ataku. Tomasz W. z krakowskiej komendy milicji, miłośnik wschodnich sztuk walki, i jego kompan bokser z milicji – Kazimierz L., rzucają się na niego jak sępy. Tłuką, kopią. Łamią nos, żuchwę, żebro, kostkę stopy… Nieprzytomnego zabierają na komendę.

To była próba zabójstwa

– Myślałam, że nie żyje – tego widoku nigdy nie zapomni Agata Michałek-Budzicz , była działaczka KPN, którą esbecy chcieli uprowadzić przed manifestacją.

Razem z innymi złapanymi uczestnikami nielegalnej demonstracji stała pod ścianą w komendzie z podniesionymi rękami, gdy zobaczyła, jak wlekli Romanowskiego.

– Zbyszek był cały we krwi, bez życia, stopa wyglądała jak oderwana – opisuje makabryczny obraz. – K… zrobimy z wami tak samo – wrzasnął do nas któryś z milicjantów.

– To była próba zabójstwa – nie ma wątpliwości Ryszard Majdzik , działacz Solidarności. – Obok morderstw Bogdana Włosika i Ryszarda Smagury, Zbyszek jest człowiekiem najbardziej skatowanym ze wszystkich krakowskich opozycjonistów.*

Zbyszek człowiek czynu, do końca wierny swoim ideałom . Wraz z przyjaciółmi walczył z systemem o swoje lepsze życie zniszczone przez sb-eckich katów. Z 522 zł rentą nigdy nie doczekał się zadość uczynienia od państwa polskiego. W ostatnich tygodniach życia związał się z Obozem Wielkiej Polski. Razem z Kaziem Juszczykiem snuli plany uruchomienia wielkiego frontu niepodległościowego w strukturach Obozu Wielkiej Polski. Mieli szerokie wsparcie od Zarządu OWP, kilka wspólnych akcji, plany na przyszłość.

Opr. Janusz Mucha

Źródła :

 • „Super Express” z 15 czerwca 2007 r., nr 138 (4899), w artykule Mirosława Kuźmina pod tytułem „Milicjanci chcieli mnie zabić”
 • http://www.owp.org.pl

http://kronikanarodowa.pl

Zbyszek, o którym mowa w artykule, to Zbigniew Romanowski. 
Admin

Komentarzy 7 do “Zbyszek, człowiek czynu do końca wierny swoim ideałom”

 1. Boydar said

  Obyśmy nie zapomnieli. Cześć Twojej Pamięci. Wspieraj nas w rozumie, stamtąd gdzie Jesteś.

 2. kresowiak said

  teraz widać kto cierpiał za ideały solidarności zwykli ludzie a czy tak sb postępowało z michnikiem kuroniem mazowieckim lityńskim modzelewskim geremkiem kaczyńskimi nie bo byli z układu żydokomuny

 3. Tym wszystkim którzy poświęcali się dla Polski dedykuje poniższy wpis.Prosze o nie atakowanie mnie za to tylko ze zostałem zmuszony do wyjazdu z Polski i swoja edukacje polityczną kontynułowałem w USA .Moją Ojczyzna jest ,była i bedzie Polska Tworzymy KONTRAKT WYBORCZY
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  POLEĆ ZNAJOMYM Zrobimy to chociażby tylko siłami Podkarpacia.

  Możemy dywagować: jaką ordynacją wyborczą (JOW czy coś innego) mamy namaścić kolejnego pustaka do Sejmu, i na czyich serwerach liczyć głosy. Możemy przytaczać argumenty nad wyższością systemu prezydenckiego nad parlamentarno-gabinetowym i odwrotnie. Możemy się zadyskutować do ostatniego Polaka. Ale czy to ma sens?

  My chcemy zrobić inaczej. Chcemy nadać procesowi wyborczemu powagę najważniejszego kontraktu pomiędzy władza a społeczeństwem. Nie może być bowiem tak, że wyborca ma jedynie legitymizować opresyjny, antypolski, koteryjno-wasalny system nadzoru nad społeczeństwem. Nie może dalej być tak, aby urna wyborcza dziękowała wyborcy po oddaniu głosu słowami „a teraz drogi wyborco pocałujcie mnie w żyć”. Tu o powagę Rzeczypospolitej chodzi.

  Taki kontrakt wyborczy musimy opracować, nawet, a może właśnie dlatego, że w świetle obecnego prawa można podważać jego prawną skuteczność. To co, że układ okrągłostołowy zastrzegł sobie w konstytucji w Art. 104 p.1 prawie boską nietykalność1. W tym nie było żadnej ręki opaczności a jedynie ręka posła Ryszarda Kalisza. To można zmienić.

  Chcemy doprowadzić do precedensu. Na przekór prawnym okolicznościom złożymy w Komisji Wyborczej wszystkie nasze postulaty legislacyjne o charakterze fundamentalnym wraz z terminami realizacji z oświadczeniem, że wyborcy w okręgu wyborczym będą mieli prawo, drogą pozwu zbiorowego, odwołać posła, który sprzeniewierzył się realizacji naszych postulatów legislacyjnych. Po wyroku, poseł traci mandat, a na jego miejsce wchodzi następny z największa ilością głosów w okręgu. Proste, wina łatwa do udowodnienia i tanie.

  Nad kontraktem musimy solidnie popracować. To nie może być składanka komunałów a solidna przed legislacyjna robota. W naszej pracy chcemy uruchomić dwa nurty a mianowicie:

  1. Nurt walki ideologicznej o nową doktrynę gospodarczą. Uważamy za stosowne przedstawienie społeczeństwu następujących tematów

  1.Spółka właścicielsko–pracownicza wiekopomne dzieło Mariana Wieleżyńskiego.

  Społeczna gospodarka rynkowa rodziła się w Polsce o czym kompletnie nie wiemy. Chcemy przypomnieć organizację i statut spółki właścicielsko – pracowniczej Gazolina S.A. z 1912 roku. Musimy skontrastować koncepcję spółki właścicielsko-pracowniczej z innymi formami spółek zaliczanych do spółek pracowniczych jak: spółka managersko-pracownicza i spółka pracowniczo-managerska.

  Chcielibyśmy zaprosić do tego tematu znane krajowe autorytety jak chociażby Jana Koziara autora wielu publikacji na ten temat.

  1.Rozwój własności pracowniczej na przykładzie amerykańskiego ESOP

  Chociaż projekt planu pracowniczych własności akcji nie odniósł w USA jakiegoś spektakularnego sukcesu, jednak uważamy, że warto podyskutować na jego mocnymi i słabymi stronami. Będziemy w tym względzie bazować na pracach Luisa Kelso i Krzysztofa Ludwiniaka. Jednak w naszych rozwiązaniach będziemy promowali rozwiązania Mariana Wieleżyńskiego i Władysława Szaynoka (i pobratymca z Czech – Tomasza Baty) tworząc koncepcję pracowniczego majątku produkcyjnego.

  1.Demokracja przemysłowa w modelu nadreńskim i nordyckim

  Uważamy, że w projekcie nowej spółki właścicielsko-pracowniczej możemy wykorzystać doświadczenia niemieckiego modelu Montan-Mitbestimmung. Mile powitalibyśmy w naszym zespole ks. dr Macieja Hułasa z KUL, autora książki „Ujarzmiony kapitał. Praca – kapitał według Oswalda von Nell-Breuninga”

  2. Nurt legislacyjny

  1.Opracowanie założeń legislacyjnych strategi kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym.

  Odzyskanie suwerenności państwa nad NBP w zakresie emisji pieniądza, matematyczne ujecie formuły emisyjnej, wybór optymalnej metody liczenia PKB dla celów emisji pieniądza, opracowanie form rozproszenia emisji, opracowanie reguł operacji dostrajających RPP i aprecjacyjnych NBP, zasady legalizacji emisji dokonanej na poczet długu.

  Cel: przerwanie zorganizowanego transferu z naszej gospodarki i od ludności do międzynarodowego systemu bankowego kwot szacowanych na około 120 mld zł rocznie.

  1.Opracowanie założeń legislacyjnych prawa dla spółek właścicielsko–pracowniczych

  Zinstytucjonalizować funkcjonowanie podwójnego planu własnościowego włączającego kapitał statutowy (właścicielski) i pracowniczy majątek produkcyjny. Zinstytucjonalizować działanie organu zarządzającego tym zdublowanym planem własnościowym. Zinstytucjonalizować przypadki upadłości i układu.

  Cel: nigdy na naszej ziemi, Polak nie może być niewolnikiem ani drugiego Polaka ani ekonomicznego okupanta.

  1.Opracowanie aktów wykonawczych funkcjonowania związków gospodarczych o integracji produktowej na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych (MSSF-11).

  Cel: otwarcie możliwości koncentracji polskiego kapitału wytwórczego w oparciu o wzorce wypracowane w konglomeratach wschodnioazjatyckich.

  Polacy muszą dostać czytelny przekaż, że na budowę lepszej Polski będziemy mieli zarówno kapitał (którego nie damy sobie grabić) jak i będziemy mieli pomysł na przedsiębiorstwa pracujące z pasją w których będziemy pracowali jak na swoim. Fastrygę takiego zorganizowania Polski przedstawiamy w prezentacji „Pieniądz i gospodarka suwerennego państwa” (otwierać programem OpenOffice lub LibreOffice lub PowerPointem)

  W naszym kontrakcie wyborczym podamy terminy złożenia do laski marszałkowskiej poszczególnych aktów legislacyjnych oraz terminy opracowania aktów wykonawczych w przypadku zdobycia władzy. Tym aktem damy Ci prawo wywalenia nas z hukiem z poselskich stolców, gdy sprzeniewierzymy się realizacji postulatów głoszonych w naszej kampanii wyborczej. Po prostu: organizujecie pozew zbiorowy, napiszecie co miało być zrobione i w jakim terminie, a sąd ma zrobić swoje. Uwierz, że tak może być!

  Partie muszą zrozumieć, że kampania wyborcza to nie parada blagierów.

  Dołączcie do nas.

  Kontakt Skype: jkamycki1

  1Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

  ps. wszelkie religie ekonomiczne tworzone przez ekonomicznych okupantów – WWWOOONNN !!!!

 4. Powyższy tekst jest przedrukiem z Neon 24.pl Jego autorem jest pan Józ Kamycki Nikander.Polecam równiez jego artykuły na temat jak nas banksterzy robia w konia.Życzę przyjemnej lektury.Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 5. Trzeba odszukać tych milicjantów i poinformować ich sąsiadów kim są .Dopóki będziemy się bali aby pomścić naszych bohaterów,dopóty ten system zniewolenia narodu będzi triumfował.Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 6. jowram said

  Pierwszy piątek lutego

  W najbliższy piątek (pierwszy piątek lutego) tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. do kościoła OO. Cystersów w Oliwie o godzinie 19.30. Na organach zagra Pan Jacek Bratke, który poza pieśniami tradycyjnymi, wykona utwory Hermanna Schroedera, niemieckiego, katolickiego kompozytora, który tworzył muzykę opartą na chorale gregoriańskim i XX wiecznej polifonii (1904 –1984). Spowiedź od godziny 19.00.

  http://versusdeum.pl/

 7. NICK said

  Ad. 1,2,6. Tego nie znałem. R.I.P.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: