Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Emocjonalne wystąpienie Owsiaka: rezygnuję ze wszystkiego

Posted by Marucha w dniu 2014-02-07 (Piątek)

Kilkanaście lat i kilkadziesiąt „złotych melonów” za późno. – admin

Jerzy Owsiak w emo­cjo­nal­nym wy­stą­pie­niu na swoim wi­de­oblo­gu za­de­kla­ro­wał, że „skła­da re­zy­gna­cję ze wszyst­kie­go”, za­wie­sza wszyst­kie funk­cje w Wiel­kiej Or­kie­strze Świą­tecz­nej Po­mo­cy oraz re­zy­gnu­je z człon­ko­stwa w Ra­dzie Spo­łecz­nej Rzecz­ni­ka Praw Oby­wa­tel­skich. [G. prawda, z niczego nie zrezygnuje, a na pewno z pieniędzy, jakie pod pozorem „pomocy chorym dzieciom” przetransferował w nieruchomości, firmy itd – admin]

Wy­po­wiedź Owsia­ka była re­ak­cją na szka­lu­ją­ce WOŚP in­ter­ne­to­we wpisy, któ­rych blo­ger Piotr W. do­ko­nał w stycz­niu 2013 r. Owsiak po­zwał blo­ge­ra, pi­szą­ce­go pod pseu­do­ni­mem Mat­ka­Kur­ka, za trzy za­miesz­czo­ne w in­ter­ne­cie tek­sty: „Jerzy Owsiak – król że­bra­ków i łga­rzy, złoty melon sekty WOŚP”, „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Zło­tych Me­lo­nów” oraz „Jerzy Owsiak, król że­bra­ków i łga­rzy pra­cu­je na nowy tytuł – hiena cmen­tar­na”.

Jak wy­ni­ka z pra­wie 40-mi­nu­to­we­go na­gra­nia, Owsiak udaje się na urlop. Nie jest jasne, czy prze­sta­je sze­fo­wać WOŚP. Rzecz­nik Pra­so­wy Wiel­kiej Or­kie­stry Krzysz­tof Do­bies od­mó­wił ko­men­ta­rza w spra­wie i po­twier­dził je­dy­nie, że Jerzy Owsiak w naj­bliż­szych dniach bę­dzie nie­do­stęp­ny.

– Zło­ży­łem całą re­zy­gna­cję, ze wszyst­kie­go. Ze wszyst­kie­go! To samo zro­bi­ła moja żona. Cała nasza za­ło­ga po­wie­dzia­ła: „Jurek, Dzi­dzia, dalej bę­dzie­my pra­co­wa­li, cho­ciaż bę­dzie pie­kiel­nie trud­no, że nie je­ste­śmy razem” – stwier­dził Owsiak.

(…)

[I teraz podsumowanie Owsiaka. Zero argumentów, sto procent rzygliwej demagogii, która nie waha się przed przywoływaniem komór gazowych, Katynia itd. Nic, tylko rozdeptać tego karakona. – admin]

– Chciałem coś podsumować. To, co się zakręciło wokół nas w ostatnim czasie, jest czymś nieprawdopodobnym. Czymś, co się w ogóle nie mierzy w mojej głowie z niczym realnym, bo nie wiem do czego to porównać – mówił Owsiak. – Może do zapachu komór gazowych, do języka nazistowskiego, komunistycznego, do słów, które mogły padać w Katyniu, w Auschwitz. Coś niebywałego – dodał. Według niego mamy XXI wieku, a w Polsce są ludzie, którzy „chcą sobie do gardła skakać”.

Więcej owsiakowego bełkotu, popieranego przez Onet:
http://wiadomosci.onet.pl

Komentarzy 50 do “Emocjonalne wystąpienie Owsiaka: rezygnuję ze wszystkiego”

 1. 25godzina said

  Po prostu dziki kraj.

 2. Marek said

  Czy ta menda przypadkiem czegoś nie kombinuje w związku z procesem?
  Nie będąc prezesem melonów, mrówek – nie będzie tłumaczyć się w sądzie z działalności fundacji, zamiast niego jakiś figurant będzie dukał…

 3. REZYGNUJE? – Koń by się uśmiał… 🙂

  URLOP? – Już wielu, co się nakradło, udało się na taki „urlop”. Cyli kasa do walizki i hajda w świat!

  Siemak zrobił tanie przedstawienie, a po przedstawieniu powiedział do Dzidzi „Kończymy występy, czas na konsumpcję.”

 4. „ROZLICZYĆ KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ!” – WSZYSTKO!

 5. AniaK said

  Ale to się chyba nie da tak zrezygnować. Każde stanowisko jak się zdaje to się trzeba rozliczyć.

 6. NICK said

  Za ciosem!!!

 7. 25godzina said

  Obstawiam, że jest dogadany na start do PE.

 8. adsenior said

  Tego procesu z „Matką Kurka” i przedstawienia ksiąg rachunkowych, może uniknąć. Gdyż to on jest powodem i może pozew wycofać. To ten nakaz przedstawienia ksiąg rachunkowych, jaki nakazał sędzia na tym procesie, tak wypłoszył „chłoptasia! Ale niech ta kanalia nie myśli, że uniknie drobiazgowej kontroli. Mam nadzieję, że w jej wyniku, chłoptaś trafi do pierdla!

 9. Marucha said

  Re 8:
  Moim zdaniem Owsiak nie poniesie żadnej odpowiedzialności, lecz zostanie stopniowo uciszony i będzie do końca życia korzystał z dorobku swej ciężkiej pracy.
  Ponieważ jego fundacja jest prywatna, nie wiem na pewno, ale przypuszczam, że nikt nie może jej skontrolować – jeśli Owsiak wycofa pozew, na co się zanosi. Być może fakt niezwykłego subwencjonowania Owsiaka przez rządy III RP mógłby być jakimś punktem zaczepienia…
  Ale myślę, że prawnie to pewnie nie można się do niego przyczepić, nie po to zatrudnia jakieś najmimordy. Ocena jego działalności nie polega na sprawdzeniu czy dokonywał zwykłych oszustw, czy nie, lecz leży na płaszczyźnie moralności i etyki.

 10. adsenior said

  ad 9. Panie Marucha, ja przypuszczam, że się Pan myli. Wszak fakt, zbiórki publicznej, która musiała uzyskać zgodę władz, miała określony cel zbieranych funduszy. Jeżeli zostały wydatkowane, niezgodnie z celem zawartym w zgodzie na tą działalność, to jest podstawa, do odpowiedzialności karnej. Proszę przypomnieć sobie, o toczącej się sprawie fundacji Śpiewaka.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Nie upieram się przy swoim. Ale sęk w tym, że fundacja Siemaka ma w statucie zastrzeżone wydawanie pieniędzy na inne cele, oprócz „pomocy” chorym dzieciom.

 12. matirani said

  A moze Bagsik mu pomoze na nowej drodze w Palestynie?

 13. Pokręć said

  Tak to jest, jak ktoś się przyzwyczai do tego, że jest święty. Jerzy Owsiak najwyraźniej był przekonany święcie o tym, że robi coś wielkiego, wspaniałego, coś, co każdy normalny człowiek uzna za super-mega-pozytywną sprawę. No, nie ma się do czego przyczepić. A tu nagle…
  Właściwie, to załóżmy, że Jerzy Owsiak faktycznie robił coś wspaniałego. I że spotkało go za to prześladowanie od „świata”. I teraz chłop tego nie rozumie. W jego pojęciu to się nie mieści. Totalny dysonans poznawczy.
  Gdyby był osoba wierzącą, to wiedziałby, że za dobro świat odpłaca prześladowaniem i czarną niewdzięcznością.
  Tylko, że tu sąd jedyne, co zrobił, to nakazał ujawnienie ksiąg fundacji. To wszystko.
  Czyżby Jerzy Owsiak uważał, że działalność charytatywna prowadzona z takim rozmachem medialnym będzie wystarczającym „parawanem”? Że będzie mógł się święcie oburzyć na cały świat z powodu tego, że ktoś będzie chciał formalnie skontrolować taki chodzący ideał, ucieleśnienie wspaniałości, tytana, który własna krwawicą leczy biedne, chore dzieci?

  Swoją drogą, to mnie dziwi, dlaczego na p. Owsiakowi i jego fundacji świat daje wycisk. Czyżby jednak ta cała WOŚP była czymś z gruntu dobrym?

 14. Rysio said

  „..Emocjonalne wystąpienie Owsiaka: rezygnuję ze wszystkiego……”

  Ja też chciałem coś podsumować.

  To, co się zakręciło wokół mnie – tj. Rysia – w ostatnim czasie, jest czymś nieprawdopodobnym.

  Czymś, co się w ogóle nie mierzy w mojej głowie z niczym realnym, bo nie wiem do czego to porównać – może do zapachu komór gazowych, do języka nazistowskiego, komunistycznego, do słów, które mogły padać w Katyniu, w Auschwitz*.

  Coś niebywałego!!!

  No jak można kwestionować i nie lubić Rysia i Misesa?!!

  Według mnie mamy XXI wieku, a w gajówce Gajowego Maruchy są ludzie, którzy chcą nie dość, że chcą Rysiowi do gardła skoczyć to jeszcze dodatkowo nakładają na Rysia szlaban.

  😦

  * Cholera dobre, bardzo dobre – najlepszą obroną jest atak.

  Jak się Gajowemu Rysio-Owsiakowa wypowiedź podoba?

  🙂 🙂 🙂

 15. jowram said

  http://gazetawarszawska.com/2014/02/07/pogrzeb-bohdana-poreby/

 16. Griszka said

  Czyli szczury zaczęły się jako pierwsze ewakuować z tonącego okrętu ? Jeszcze długo będzie po nich tam śmierdzieć.

 17. niereligijna said

  Pokrec szukaj idealow dalej , ale w fundacjach charytatywnych ich nie znajdziesz.
  owsik pewnie teraz zwinie zagle i ewakuluje sie by ze swoimi okupowac Palestyne.

 18. Zbyszko said

  Przypuszczam że to Łódstok był głównym celem działalności pana w kolorowych okularach. Zaś WOŚP miała to wszystko finansowac. Czyli za deprawowanie polskiej młodzieży, mieli zapłacic polscy frajerzy. Nie ulega jednak wątpliwości że trochę sprzętu pan O. kupił dla szpitali i byc może w ten sposób uratował jakies dzieci, za co mu chwała, bo na rząd to te dzieci -jak widac- nie miały co liczyc. Nie nam go oceniac zrobią to Specjaliści na Sądzie Ostatecznym. Myślę, więc że Juruś ma jeszcze szansę na nawrócenie. Tylko jak on naprawi ten grzech deprawacji tych tysięcy młodych ludzi?

 19. Dado Grga said

  Już zrezygnował z rezygnowania. Napisał do niego maila jego wielbiciel i…Owsiak został 😉

  Sory za to źródło ale akurat takie miałem pod ręka na faceboku

  http://www.tvn24.pl/owsiak-zrezygnowal-z-kierowania-wosp-zaraz-potem-z-decyzji-sie-wycofal,395996,s.html

 20. Griszka said

  Przed chwilą w TVN24 było, że jednak Święty Jurek się rozmyślił i dalej będzie strzygł frajerów przez WOŚP.
  Po prostu chce zniszczyć opinię Wielguckiemu, nawet nazwał go „wariatem ze Złotoryi”. To był tani chwyt, aby zaaktywizować lemingi do walki przeciwko blogerowi.

  Kwitów na stół nikt nie wyłoży w ramach szeroko pojętej transparentności. Złote melony będą przewalane w skrytości. Za to mamy tandetny spektakl da niesprawnych umysłowo w wykonaniu prezesa Słoika.

 21. Marucha said

  Re 18:
  Owsiak właściwie to nic nie kupił.
  Jeśli ja od Pana wyłudzę 100 złotych i kupię Panu (niekoniecznie potrzebną) książkę za 50 złotych, to czy ja ją Panu naprawdę kupiłem? Czy to jest dobroczynność?
  Koszty organizacji tej hucpy przewyższają to, co naiwne dzieciaki i inni ochotnicy uzbierają na ulicy. A sprzęt Owsiaka to, excuzes le mot, kozie pierdnięcie w porównaniu z tym, co kupuje ZUS i FOZ. Gdy Owsiaka, co daj Boże, zabraknie, NIKT straty nie odczuje.

  Owsiak powinien wyjechać, gdzie jego korzenie. Tam by mu dali popalić, bo umieją liczyć.

 22. MonSanto said

  Odwalcie się od słoika. Słoik santo subito!
  Niebawem zakaży sąd w Złotoryji o antycośtam i najmie do pomocy Dlugiego Romka.

 23. Marucha said

  Re 19:
  Fragment wiadomości z TVN24:

  Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP. Zaraz potem z decyzji się wycofał

  Jurek Owsiak będzie walczył w sądzie o dobre imię Fundacji
  – Złożyłem całą rezygnację, ze wszystkiego – mówi na swoim blogu Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy emocjonalne oświadczenie zamieścił na swojej stronie. Przyznał w nim, że po ponawiających się zarzutach niszczących reputację Fundacji i jego życie prywatne, wycofał się z jej prowadzenia. Zmienił jednak zdanie po jednym z e-maili, przysłanych przez 18-letniego Wojtka.
  (…)
  Wiadomość, jaką przeczytał Owsiak napisał 18-letni „Wojtek”. Wyjaśniał, że w jego mieście nikt nie organizował w tym roku finału WOŚP, dlatego on wraz z kilkoma znajomymi ze szkoły zrobili to w niecały miesiąc i zebrali „18 tysięcy złotych”. – Wojtas – postawiłeś mnie na nogi – powiedział w nagraniu, dziękując nastolatkowi za nową energię, jaką dał mu do walki.

  Brawo, 18-letni Wojtku.
  Uratowałeś polską służbę zdrowia przed zapaścią.
  Fundusze ZUS są rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych. WOŚP – parudziestu milionów.
  Te 0.5 promille na pewno dużo znaczą.

 24. cyferblat said

  ……….Czymś, co się w ogóle nie mierzy w mojej głowie z niczym realnym, bo nie wiem do czego to porównać – mówił Owsiak. – Może do zapachu komór gazowych, do języka nazistowskiego, komunistycznego, do słów, które mogły padać w Katyniu, w Auschwitz. Coś niebywałego – dodał. …………..

  Doskonała wypowiedź. Bardzo typowa i czystej wody mieszcząca się w kategorii do oceny w skali Winnickiego. Otóż ja daję mu za tę sentencję osiem adolfów na dziesięć możliwych. Pogratulować laureatowi.

 25. u said

  To, ze zrezygnowal swiadczy, ze doszedl do wniosku, ze ludzie zmadrzeli i nie beda go dalej dorabiac. Poza tym, dzieki tej rezygnacji, uniknie wscibstwa roznych bieglych ksiegowych i to co chapal – zatrzyma.

 26. NC said

  26. Chciałbym mieć nadzieję, że Urząd Skarbowy i prokuratura zbadają zgodność wydawania pieniędzy z zadeklarowanymi celami zbiórki.
  Ale takiej nadzieji nie mam…

 27. Maciejasz said

  Ad.23 Chciał tylko sprawdzić jak Polacy (polactfo?) zareagują. Skoro nadal ma tak duże poparcie, tzn, że mendia wystarczająco ogłupiły lemingów w tej sprawie. Nota bene zbytnio nie nagłośnionej sprawie… No i może jeszcze przez kilka finałów będzie trzeba go znosić.
  Wojtas, biedaku… Jaki ty jesteś głupi…

 28. Zrezygnował, bo mu MatkaKurka doopę nakopał w sądzie. A potem pewnie odebrał telefon od głównego beneficjenta zawartości słoika. I zrezygnował z rezygnowania.

  A z sądem pewnie też już załatwione. A wiedzieć należy, że tzw. niezależni sędziowie, to tylko na papierze. Zobaczymy, jak ten spektakl się dalej rozwinie.

 29. Wszelkie zbiórki na cele dobroczynne powinny być celowe. Czyli zbieramy kasę na zeszyty dla Michałka, koszt 23zł i tyle mamy prawo zebrać. A potem skarbówka sprawdza, czy Michałek te zeszyty dostał. I nie „dostał kasę”, ale „dostał zeszyty”.

 30. assasello said

  http://www.pch24.pl/ile-owsiak-kosztuje-budzet-panstwa–po-co-byla-mu-asysta-samolotow-f16-,20989,i.html#ixzz2schCVmoz

 31. assasello said

  Wkleiłem link który już wcześniej podał Gajowy. Przepraszam, czytam od góry

 32. Nemo said

  WOŚP ma w statucie zapisane 10 % na własne cele. Nawet tyle by mu wystarczyło by się nachapać. Ale zdaje się, że wyciągnął znacznie więcej przez te wszystkie lata.

 33. Zbyszko said

  Marucha @23 Ten Wojtuś, to z całą pewnością jakis stary wyświchtany knif, sporządzony specjalnie, by Juruś z „godnością” mógł wycofac to swoje oświadczenie o „wycofaniu sie ze wszystkigo”. To coś takiego jak przypadek Kilera, który całe „zarobione” pieniądze oddał na kinematografię „polską” a potem żałował:-).
  Kto z takich, tego typu ludzi puści TAAAAAKĄ kasę? Ten medialny public relation był przygotowywany już dawno na tzw „wszelki wypadek” który niestety (dla Jurusia) zdarzył się. A oglądcze telewizora pewnie już ronią łzy, jaki to ten Juruś biedny.

 34. Marucha said

  Re 33:
  Nie mam żadnych wątpliwości, iż „Wojtuś” mógł siedzieć przy komputerze dwa metry od Siemaka i mieć lat 58.

 35. Siewca said

  Dlaczego nikt nie uczy się od Siemaka? Może warto użyć, broni którą sami stworzyli? A może warto w kontrataku używać słów:
  faszysta, siewca mowy nienawiści, porównać do kata i oprawcy z Oświęcimia,

 36. galaszek said

  Aaaaaajjjjj!!!! Waaaaaaaaajjjjj!!!!!! Gieeeeeeewwaaaaaałłłłttt!!!!!!!! Juryk Owsik resygnujii z Wielkiego Orkiestra Swiątecznego Pomoca???!!! Tasz co un sobie tera mysli … grać solo ?… jako „Skrzypik na dachu”?…straszny rzeczy….

 37. lolep said

  Ad 34
  To było śliczne… Widzę, że P. Marucha ogląda reklamy…

  Ad 28 @ Krzysztof M
  Mam to samo, ale chciałem użyć słowa razwiedka, które jest wymienne z określeniem „starsi i mądrzejsi”. Sformułowanie „główny beneficjent zawartości słoika” może być nie dość precyzyjne choć jest znakomite. Zbyt dużo „gości” było/jest zaangażowanych w ową „działalność dobroczynną”. P. George Soros też jest „dobroczyńcą” ludzkości. Postawiłby jednak tezę, że mogło nie tyle chodzić o zawartość owego słoika ile o „niuanse” „zlotu młodzieży”. Choć jedno nie wyklucza drugiego…

 38. marrkerr said

  Owsiak przestraszył się wyroku: obawiał się kontroli ksiąg.
  Stąd ta desperacja.
  Później ktos mu objąsnił, że kontrola mu może naskoczyć:
  urząd skarbowy bada wyłącznie poprawnosć rozliczeń z budżetem w zakresie podatków (ew. ZUS – w zakresie składek), a minister jako organ nadzorujący bada czy wydatki były zgodne z celami statutowymi.
  A co jeżeli nie wszystko było jak trzeba? Gilotyna?

  Od kwot wydatkowanych na cele niezgodne ze statutem trzeba odprowadzić 19% podatku dochodowego. To wszystko. Ewentualnie mandat , może 1 tysiąc zł dla osoby odpowiedzialnej za rozliczenia, bądź decyzje.

  Jeżeli nie było fałszywych faktur, pozornych umów itp. to absolutnie nic mu nie grozi ze strony urzędowej.

  Stąd zmiana decyzji. Jeżeli cokolwiek mu grozi to przeciek w postaci kopii umów czy faktur, które dokumentowałyby podejrzane (bo nie wiadomo za co) dla postronnych transakcje. Ale to grozi mu i bez kontroli dokumentacji.

  Choć mnie wydaje się, że fundacja mu ciąży, bo nie ma swobody. Ale z drugiej strony jest przecież olbrzymia darmowa promocja innych działań.

 39. Romek said

  Mnie tylko interesuje jedno, jeśli już mówimy o WOŚP. Ludzie pracujący w Polsce płacą podatki i z tych podatków pieniądze idą między innymi na służbę zdrowia. Więc po co WOŚP? Co nie wystarcza z podatków? Czy w Niemczech, Francji, innych krajach UE również działają takie organizacje jak WOŚP?

  Problemem są politycy, którzy nie są po to, by służyć narodowi, tylko bankierom i korporacjom.. Gdyby poukładać ten świat tak, jak powinien być poukładany, to żadna WOŚP nie byłaby potrzebna.

 40. mironik said

  Bo u nas w Złotoryii „są nieprzekupne sądy i policja” a z sądem w sąsiaduje ‚sala królestwa swiadków jehowy” tak przypadkowo sie złozyło (budowali gdzie indziej ale groziło zawaleniem, aż dostali taką lokalizacje po starych magazynach urzedu miasta) może ktoś dojezdny nie zauważył bo policji było pełno.

 41. Anna said

  nie spada ta męda , gnida !1

 42. Ad. 37

  „chciałem użyć słowa razwiedka, ”

  – Albin Siwak wyjaśnia znaczenie słowa „razwiedka”. Oznacza ono wywiad w wywiadzie. Chodziło o wywiad Rosji Sowieckiej. Samo tylko zainteresowanie kończyło się zazwyczaj śmiercią zainteresowanego. Razwiedka, moim zdaniem, wyniosła do władzy Putina.

  Dobrze byłoby nie nadużywać tego słowa. I wcale nie ze strachu. Należy dawać właściwe rzeczom słowo.

 43. Wosiu said

  Czy „przypadkiem” wyraz melon w nazwie „Złoty Melon” nie oznacza wcale owocu tylko milion (pamiętam, że kiedyś w slangu młodzieżowym nazywało się miliony – w odniesieniu do pieniędzy – melonami)?

  A cała nazwa „Złoty Melon” nie jest zakamuflowanym zwrotem „milion złotych”? 🙂

  Bezczelne są te kurwy!

 44. Marucha said

  Re 43:
  Moim zdaniem nazwa „Złoty Melon” jest oczywiście prowokacyjna.
  A co? Jeszcze sobie założy firmę „J…ać Gojów” – i co mu zrobią?

 45. lolo said

  #9
  Nie ma znaczenia ze jest prywatna, WOSP ma status organizacji pożytku publicznego co nakłada na nią obowiązek sprawozdawczości, zeby zainteresowani mogli uzyskać informacje na co wydane zostały pieniądze przekazywane przez darczyńców. Wczesniej audyt sprawozdań finansowych byl dokonany przez firme Audit C-Land sp. z o.o ktorej wlascicielem jest pan Mroczkowski i ktory jednoczenie jest czlonkiem rady radzorczej Złotego Melona firmy która należy do Fundacji WOŚP i w jej ramach prowadzi działalność komercyjna.

 46. 25godzina said

  @39 Więc po co WOŚP?

 47. veely said

  Ale od dzisiaj jest z powrotem i bedzie „jeszcze silniej pracowal dla sprawy”. Taka podjal decyzje po otrzymaniu „olbrzymiej ilosci” poczty elektronicznej od „wdziecznych ludzi”. Tak tez podala ten fakt polska telewizja w dzienniku w sobote o 5 po poludniu, wedlug Pacific Standard Time.

 48. dejpanspokój said

  Ad. 43 Świetna interpretacja!!! Wilk syty i Mrówka Cała 😉

  Owsiakowi puszczają nerwy. Jezu jaką żenadę znowu odstawił nad Wisłą – lump jakich mało.

 49. Raynold said

  ~znalezione w sieci : Do końca maja 2013 roku wierzyłem w WOŚP.
  Wrzucałem corocznie zimową porą monety do puszek z czerwonym sercem, byłem wdzięczny za sprzęt medyczny darowany przez WOŚP, sprzęt który pomaga ale…
  Co się stało w końcu maja 2013 r.?
  Przez przypadek byłem jednym z uczestników pierwszego w historii WOŚP konkursu ofert na zakup sprzętu medycznego dla seniorów – występowałem tam w charakterze oferenta pragnąc sprzedać WOŚP dobrej marki wózki inwalidzkie.
  Na wstępie nastąpił niesmak spowodowany wyłudzaniem przez WOŚP od wszystkich oferentów kwoty 2000 zł tytułem „darowizny”; w rzeczywistości nie byłoby niesmaku jeżeli zamiast zmuszać do darowizny WOŚP poprosiłaby o wpisowe lub o uiszczenie opłaty za dokumentację przetargową.
  Darowizna z natury swojej jest dobrowolna i nieprzymuszona a tu „dawaj 2000 jako darowiznę to damy ci możliwość odbioru dokumentów konkursowych i udziału w konkursie ofert”. Co to ma wspólnego z darowizną???
  Drugi niesmak nastąpił po lekturze Regulaminu Konkursu Ofert WOŚP – w każdym nawet najbardziej nieuczciwym (tzw. ustawionym) przetargu publicznym KAŻDY oferent a nawet KAŻDY obywatel ma możliwość wglądu do dokumentacji przetargowej po ogłoszeniu wyników przetargu; wg wspomnianego Regulaminu NIKT z oferentów a tym bardziej przeciętny Kowalski „nabijany co roku w puszkę” nie może ŻADNYCH dokumentów przetargowych obejrzeć…
  Ogólnie jak na ponad dwudziestoletnie doświadczenie w organizacji konkursów ofert to przyznam, że królował tamże wszechobecny chaos – być może w WOŚP następuje co roku rotacja ekipy odpowiedzialnej za organizację konkursów ofert i co roku jakby zaczynali od nowa i uczyli się robić przetargi?? Ogólnie brak profesjonalizmu.
  Chaos chaosem ale dla rozweselenia oferentów, w obsadzie komisji konkursowej (przypomnę, że chodziło o zakup sprzętu dla geriatrii) WOŚP zapodała np. neonatologa.
  Zasadniczo chodzi jednak o zrobienie w konia czy tez „nabicie w puszkę” wszystkich sztabów WOŚP które w 2013 r. zebrały po około 20 tys. zł bowiem taką kwotę więcej wydała WOŚP lekką ręką kupując IDENTYCZNEJ JAKOŚCI wózki inwalidzkie produkcji Invacare zamiast produkcji SunriseMedical.
  Firma „Akson” z Katowic zaoferowała bardzo przyzwoity wózek inwalidzki model Action4 produkcji Invacare – ja zaproponowałem tak samo przyzwoity wózek inwalidzki model Breezy Rubix produkcji SunriseMedical, problem w tym że WOŚP wybierając z niewiadomych powodów ofertę „Akson” przepłaciła około 20 tys. zł czyli tacy mieszczanie z Nowej Dęby, Jedlicz czy innych małych miejscowości dosłownie zostali „nabici w puszkę”.
  Na nieszczęście dla WOŚP wózek inwalidzki nie jest urządzeniem skomplikowanym do którego można by dorobić sztuczną argumentację o wyższości jednego modelu nad drugim – oba modele były równoważne i jest to do sprawdzenia przy użyciu potocznej wiedzy technicznej przeciętnego gimnazjalisty.
  Oczywiście złożyłem odwołanie – czyli nieprawdą jest że nikt nie protestuje przetargów WOŚP.
  W odpowiedzi na odwołanie oczywiście odmówiono mi wglądu w dokumentację wyboru ofert wózków inwalidzkich – czyli nieprawdą jest, że m. in. dokumentacja filmowa z konkursu ofert służy później udowodnieniu przejrzystości dokonywanych wyborów.
  Ogólnie już nie wrzucam do puszki WOŚP a nieprzyjemny zapach z rzeczonego Konkursu Ofert rozszedł się jak dla mnie po całej aktywności WOŚP.
  Niestety łyżka dziegciu psuje beczkę miodu – pytanie tylko ile tych łyżek dziegciu jest już w tej beczce i czy to nie jest już beczka z samym dziegciem…???

 50. GW said

  http://www.pch24.pl/wygrali-aukcje-na-wosp—promuja-sataniste,21025,i.html

  Wygrali aukcję na WOŚP – promują satanistę
  Firma ART-COM sp. z.o.o. wygrała aukcję organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i mogła dzięki temu nadać nazwę rondu w Jaworznie. Nazwała go imieniem satanisty i entuzjasty nazizmu z zespołu Slayer.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: