Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kto i ile otrzymuje pieniędzy na wojnę domową na Ukrainie?

Posted by Marucha w dniu 2014-02-07 (Piątek)

http://www.ruska-pravda.com/novosti/34-nv-politika/23925-predately.html

Ci działacze chcą przyłączyć Przemyśl do Ukrainy
Działacze Prawego Sektora nie powinni mięć wjazdu do Polski, za podważanie integralności granic.

Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą.

O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy .

Według tego źródła, od pierwszych dni konfrontacji siłowej organy ścigania rozpoczęły rozpracowywanie organizacji „Prawy Sektor”. Organizacja ta powstała w wyniku konfliktu wewnętrznego pomiędzy Socjal-Narodowym Zgromadzeniem i radykalnie zorientowanym Wszechukraińskim Zjednoczeniem „Trójząb” im. S. Bandery. W trakcie dochodzenia ustalono, że przedmiotowe organizacje są finansowane przez szereg różnorodnych zachodnich „pro-ukraińskich organizacji”, utworzonych przez służby specjalne państw NATO jeszcze w czasach ZSRS.

Źródło informuje, że te organizacje „charytatywne” od samego początku „Euromajdanu” zaczęły tworzyć tajne centrum koordynacyjne, zapraszając doświadczonych zachodnich analityków, specjalizujących się w opracowywaniu strategii rozwoju „kolorowych rewolucji”. Przed nimi postawiono zadanie opracowanie strategii działania grup bojowych. W trakcie czynności śledczych stwierdzono, że właśnie to centrum wydało rozkaz zabicia aktywistów podczas konfrontacji siłowej na ulicy Gruszewskiego. Śmierć ludzi miała sprowokować eskalację konfliktu i podburzyć rozgorączkowany tłum przeciwko milicjantom.

Od pierwszego dnia „Euromajdanu” każdy lider grupy aktywnego oporu otrzymywał wynagrodzenie pieniężne. Za każdego aktywnego bojownika – po 200 dolarów za dzień, a dodatkowo – 500 dolarów, jeśli grupa liczyła ponad 10 osób. Koordynatorzy otrzymywali od 2000 dolarów za każdy dzień masowych zamieszek, pod warunkiem, że kontrolowana przez niego grupa bojowników realizuje bezpośrednie działania agresywne skierowane przeciwko stróżom prawa.

Dochodzenie ujawniło również, że fundusze wpływały do ambasady USA w Kijowie drogą dyplomatyczną. Z kolei Ambasada USA przekazywała pieniądze do biur centralnych WO „Swobody” i WO „Batkiwszczyny”. Kwota wynosiła około 20 milionów dolarów tygodniowo. Następnie środki te były rozdzielane na wspierania „Euromajdanu” (funkcjonowanie systemu wyżywienia, na łapówki i przekupowanie poszczególnych urzędników, funkcjonariuszy organów ścigania, opłacanie mediów, koszty kampanii propagandowej itp.), jak również codzienne wypłaty dla aktywnych bojowników. Z kolei przywódcy sił opozycyjnych i ugrupowań radykalnych otrzymywali bezgotówkowe przelewy na ich osobiste konta bankowe.

Dowodem na to są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego „Batkiwszczyny”. Jak wiadomi, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce. Ponadto na zabezpieczonych przez SBU serwerach partii znajdowały się informacje dotyczące kwestii podziału środków na opłacenie wyżywienia Majdanu i dokonywania rozliczeń z bojownikami „Prawego sektora” i innych ugrupowań radykalnych.

Ustalono również ten fakt, że liderzy radykalnych struktur prawicowych otrzymali gwarancję pomocy USA w ewakuacji z terytorium Ukrainy w przypadku niepowodzenia rewolucji, zabezpieczenie mieszkań i środków do życia w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z ich wyborem. I z gwarancji takiej już skorzystał lider politycznej grupy prowokatorów tak zwanego „Automajdanu” Siergiej Koba. Obecnie ukraińscy stróże prawa ustalają dokładne miejsce jego pobytu, powiedział informator SBU.

Według informacji ogólnie dostępnych w źródłach publicznych, mobilizacja radykalnie zorientowanych osób do udziału w masowych zamieszkach 19 stycznia 2014 r. odbywało się poprzez sieci społeczną „VKontakte”, na stronie internetowej „Prawego sektora”.

Dla uwiarygodnienia i kreowania wizerunku „ideologicznego protestu ludowego” radykałowie zwrócili się do ludności z prośbą o przekazywanie im pomocy finansowej.

W przypadku przekazów pieniężnych podawano numer karty „Priwatbanku” 5168 7553 1093 5578, zarejestrowanej na nazwisko Okuniew Igorewicz Sergiej (ur. 19.06.1973, pochodzący z Federacji Rosyjskiej, zameldowany pod adresem: Dniepropietrowski Obwód, miasto Dnieprodzierżinsk, ul. Szczerbickiego 65, m . 6).

Wykorzystywano również system „Western Union” lub Moneygram na okaziciela Tarasenko Andriej Iwanowicz (urodzonego w Kijowie 17.11.1982).

W ciągu ostatnich 10 dni na wskazane konto wpłynęły przelewy bankowe z pomocą systemu „Priwat24” głównie z miast Kijowa i Tarnopola wynoszące po 50, 100, 500 hrywien. Pieniądze wpływały również od zwolenników „Prawego sektora” nie tylko z Ukrainy, ale także z zagranicy (Francja, Czechy i inne kraje).

Ponadto na stronie internetowej „Prawego Sektora” społecznościowej sieci „Vkontakcie” w celu transferu funduszy podano numery kont w „Raiffeisen Bank Aval” z wskazaniem nazwiska właściciela Surowiecki Jurij Igorewicz (i. k. 3166505873): w UAH – 262 095 533 782, w dolarach amerykańskich – 262072533786 w Euro – 262 082 533 789.

W źródłach publicznych opublikowano również dane osobowe wszystkich przywódców i działaczy radykalnych ugrupowań, które uczestniczą w zamieszkach ulicznych w Kijowie i innych miastach.

Wymienimy niektórych z nich:

Stempickyj Andriej Liubomirowicz: pseudonim – „Letun”, przewodniczący centralnego prowidu WO „Trójząb” im. s. Bandery, urodzony 04.12.1974, Ukrainiec, pochodzacy z miasta Borysław w Obwodzie Lwowskim, zamieszkały we wsi Zadniestrjansk, powiat halicki, ul. Lwowska 20, karany, ideolog i koordynator obwodowej organizacji „Trójząb”, numer paszportu SE 06911 , m. t. 0971135855 posiada własny transport autem.

Jarosz Dmitrij Anatoljewicz: pseudonim „Jastrząb”, przewodniczący ukraińskiej organizacji politycznej „Trójząb” , urodzony 30.09.1971 , zameldowany i zamieszkały w mieście Dneprodzierżyńsk, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Medycyńskiej 47, m. 6. Utrzymuje kontakty osobiste: Naliwajczenko (UDAR), Turczynow, Parubij („Batkiwszczyna”), Mochnik, Sirotjuk („Swoboda”), Czubarow (Miedżlis KTN), Karpjuk (UNA – UNSO).

Abramow Wasilij Zinowjewicz, pseudonim „El”, dwukrotnie karany, przewodniczący halickiej powiatowej organizacji WO „Trójzab”, urodzony 13.01.1985, mieszkaniec wsi Zadniestrjańsk, powiat halicki, obwód Iwano-Frankowsk, jeden z koordynatorów „Prawego Sektora”.

Kozjubczyk Andrij Michajłowicz: pseudonim „Orest”, działacz organizacji WO „Trójząb” w Iwano-Frankowsku, urodzony 03.8.1981, zameldowany w mieście Krzywy Róg, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Woskriesnoj 45/15, faktycznie zamieszkały w Iwano-Frankowsku, bezrobotny, wykształcenie wyższe, kawaler, zaufana osoba WO „Trójząb”, wyznaje ideę neonazizmu, 17.08.2012 zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.

Źródło: „DZIEŃ Zaporoża”
http://www.zapalowski.eu/

Komentarze 33 do “Kto i ile otrzymuje pieniędzy na wojnę domową na Ukrainie?”

 1. Luxeuro said

  Rozmowę, zamieszczoną anonimowo na portalu we wtorek, Reuters omawia w czwartek. Nie wiadomo, kiedy dokładnie się odbyła. Asystent sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Victoria Nuland mówi ambasadorowi Geoffrey’owi Pyattowi, że nie sądzi, by Witalij Kliczko – były bokser, jeden z przywódców ukraińskiej opozycji – powinien wejść do nowego rządu Ukrainy. „Nie sądzę, żeby to było potrzebne. Nie sądzę, że to dobry pomysł” – dodaje.
  Nuland: Fuck the EU. Pyatt: Dokładnie
  Nuland rozmawiała w czwartek z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem m.in. na temat reform politycznych na Ukrainie i ewentualnych dalszych negocjacji między władzami a przywódcami opozycji.
  Reuters napisał, że przeciek rozmowy Nuland z ambasadorem najprawdopodobniej wprawi w zakłopotanie Stany Zjednoczone i podsyci oskarżenia, że ukraińska opozycja jest manipulowana przez Waszyngton.
  W nagraniu na YouTube słychać Nuland i Pyatta, omawiających strategię współpracy z trzema głównymi postaciami ukraińskiej opozycji – Kliczką, Arsenijem Jaceniukiem i Ołehem Tiachnybokiem, skrajnie prawicowym nacjonalistą.
  W kontekście nakłonienia Organizacji Narodów Zjednoczonych do zaangażowania się w poszukiwanie politycznego rozwiązania w Kijowie, czego Nuland jest gorącą zwolenniczką, z jej ust padają też słowa: „Fuck the EU”. Pyatt podziela tę opinię. „Dokładnie” – mówi.
  Reuters odnotowuje wypowiedź rzeczniczki Departamentu Stanu Jen Psaki na temat nagrania na portalu YouTube: „Nie powiedziałam, że nie jest ono autentyczne”. Psaki dodała, że Nuland przeprosiła „swych odpowiedników w UE”.

  Nie ma na razie reakcji Moskwy
  Rzecznik Białego Domu Jay Carney odmówił komentowania „treści prywatnych rozmów dyplomatycznych”. – Ponieważ to rząd rosyjski jako pierwszy zauważył to nagranie i powiadomił o nim na Twitterze, myślę, że mówi to coś o roli Rosji – dodał.

  Reuters zwraca uwagę, że zamieszczone anonimowo nagranie jest zatytułowane „Marionetki z Majdanu”, co wyraźnie ma na celu przedstawienie przywódców opozycji ukraińskiej jako pachołków amerykańskich dyplomatów.
  Agencja odnotowuje też, że nie ma na razie reakcji Moskwy, ale że nagranie na YouTube wyraźnie współbrzmi z rosyjskimi oskarżeniami, że Zachód ingeruje w sprawy Ukrainy.
  „Myślę, że (Jaceniuk, b. ukraiński minister gospodarki) jest facetem z doświadczeniem ekonomicznym, z doświadczeniem w rządzeniu” – mówi Nuland w rozmowie z ambasadorem i wyraża opinię, iż Kliczko i Tiachnybok powinni pozostać „na zewnątrz”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-rozmowa-dyplomatow-usa-o-ukrainie-przeciekla-na-youtube,nId,1101894?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Марионетки Майдана

 2. dejpanspokój said

  Ależ wyrafinowane te przelewy… Za Solidarności w PRL nikt się z agenturą nie krył – bańka od Nobla poszła oficjalnie do Gdańska.

 3. Easy Rider said

  Po co tłumaczą nazwę „Tryzub”, skoro nie tłumaczą „Batkiwszczyny” – w oryginale brzmiałoby lepiej i nawiązywałoby wprost do banderowskiej przeszłości.

 4. Boydar said

  „Największym wrogiem żyda, jest drugi żyd” z mądrości Talmudu

  „Wszystko bowiem, co jest zakryte, będzie ujawnione, a to, co jest tajemne, stanie się wiadome. Dlatego to, co mówiliście w ciemności, będzie słyszane w świetle, a to, co w pokoju szeptaliście na ucho, będzie rozgłaszane na dachach.”

  BIBLIA KŁAMIE ! Na dachach to siedzą snajperzy, a rozgłaszanie odbywa się przez internet.

 5. Piękna mi „ukraińska” rewolucja! Żeby było jeszcze ciekawiej i bardziej kuriozalnie, na portalu Nacjonalista.pl, będącej organem tzw. Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) i zaliczonej do listy stron patriotycznych, zamieszczono bulwersujący w treści autorski wywiad z przywódcą tegoż „Prawego Sektora” niejakim Dmytro Jaroszem pt. „Polacy nie powinni się bać ukraińskiej rewolucji:
  http://nacjonalista.pl/2014/01/31/polacy-nie powinni-sie-bac-ukrainskiej-rewolucji
  Komu zatem tak naprawdę służy tenże NOP i ów portal? Oto pytanie dla dociekliwych!

 6. wi42 said

  @1 Ponizej rozmowa jak w komentarzu L. (4 min) plus 2 min rozmowy euroministrow:

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=42780
  (Rozmowy Nuland ….. 6 min)

 7. wi42 said

  @1,6 A oto jak maskuje wpadkę propaganda NBC:
  http://news.yahoo.com/video/speaker-house-casts-doubt-immigration-225626038.html
  O treści rozmowy nie mówi sie – największy grzech, ze klęła (f..k)

 8. Griszka said

  @5
  Czyli w końcu g..no wypłynęło na wierzch. Czyli portal NOPu jest tubą banderowską.

 9. Luxeuro said

  Ad. 6 – Ciekawa sprawa. Niespodzianka i tak jak by nie oczekiwany/zrozumiany ruch szachisty.

  Wszystko czarne na białe bo tu nie ma tonu głosu że komuś się radzi. Ton rozmowy jest „co” dane (Ukr) osoby mają robić.

 10. Marucha said

  Re 8:
  Co prawda gajowy też zamieszcza czasem (celowo) artykuły o treściach wołających o pomstę do Nieba…

 11. Griszka said

  @10 Tylko, że oni mają tam całą serię wpisów wspierających propagandowo motłoch banderowski:

  Komentarz redakcji do tego artykułu poniżej:
  ________________
  „W związku z najnowszymi doniesieniami prasowymi dotyczącymi rzekomo „antypolskiego” charakteru „Prawego Sektora”, ukraińscy narodowi rewolucjoniści postanowili zabrać głos w tej sprawie i rozwiać narosłe wątpliwości. Polecamy zapoznać się z poniższym oficjalnym oświadczeniem biura prasowego ukraińskiego ruchu, które przesłane zostało naszej Redakcji.”
  _______________

  http://www.nacjonalista.pl/2014/01/30/oswiadczenie-prawego-sektora-w-sprawie-tragedii-wolynskiej-i-rewizji-granic/

  Nagle prawie cała polska prawica wpadła w jakiś szatański amok, parafrazując słowa siostry Łucji. Jak można w ogóle uwiarygadniać tych ludzi, udostępniać im platformę do szerzeniach ich obłąkańczej ideologii ?

 12. Griszka said

  Za tym artykułem. Przykładowe kłamstwa rozsiewane przez „Prawy Sektor”:
  „2. Jeśli chodzi o wydarzenia na Wołyniu – uważamy, że powinny one być rozpatrywane w szerszym kontekście historycznym (szczególnie w kontekście polskiej okupacji i kolonizacji ukraińskich ziem w okresie międzywojennym). Ukraińcy zabijali Polaków, Polacy zabijali Ukraińców. To wspólna tragedia obu narodów. Teraz nie czas, by robić z tej tragedii mur, jaki nie pozwoli porozumieć się dwóm sąsiedzkim narodom.”

 13. Marucha said

  Re 11:
  O żesz k…

 14. Niestety, ale p. Griszka ma zupełną rację – nie wolno, byłoby wielkim błędem bagatelizowanie tego wielkiego problemu, jakim są już widoczne czarno na białym otwarte probanderowskie ciągoty przywódców NOP i moderatorów portalu nacjonalista.pl. Najwyraźniej chodzi o to, by jeszcze bardziej namieszać w głowach polskiej młodzieży.
  W świetle powyższego, warto by zastanowić się nad wnioskiem o zaliczenie wymienionych do kategorii ” jawnych, zagranicznych agentów”.

 15. wi42 said

  @14 Wszystkimi (prawie) dyrygują właściwi ambasadorowie jak w #1, 6. Nie ma przypadków.

 16. RomanK said

  Oj to to to pani Wi42:-))))

 17. Dziad Wernyhora said

  Lenin też płacił „chłopakom” po 3 ruble w złocie za każdy dzień „rewolucjonizowania”.

 18. wi42 said

  #17 W
  Możliwe, chociaż bardziej prawdopodobne, że forsę zapewniał Trocki

 19. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka jest bardzo zdenerwowany o ta cala sytuacja na Ukrainie.

  Pszedstawiciel Departamentu Stanu w US powiedzial szeby pierd..lic EU.

  Pszeciesz nasza rasa nie mosze sie klucic o takie g.wno jak Ukraina.

  F**k the EU’: US State Dept official in phone chat on Ukraine posted online

 20. Luxeuro said

  Padają słowa
  „…. international personality to come out here and midwife this thing”

  international personality – znane osoby na świecie
  midwife – to ktoś kto opiekuje się pacjentem (w czasie rodzenia dziecka)

  Nic tu dziwnego po za faktem że możemy słyszeć ich strategie używania znanych ludzi do polityk i sterowaniem Rewolucji Banderowskiej. Na pewno takie dzwonki dostawali „nasi” politycy by się pojawić na Ukrainie.

  Racja Stanu kogo? Nie Ukrainy.

 21. marta15 said

  sytuacja na swiecie jest rozstrzygana prez paru czolowych graczy. reszta to tylko pionki.

 22. Luxeuro said

  Klęskę Jaceniuka – młodego, rzeczowego, niewdającego się w polityczne awantury polityka, któremu wiosną sondaże dawały kilkanaście procent – niektórzy uznają za dowód, że antysemityzm i teorie spiskowe są na Ukrainie nadal żywe. Plotki o żydowskim pochodzeniu już od kilku lat są przekleństwem Jaceniuka. Kiedy miał zostać przewodniczącym parlamentu, jeden z posłów na mównicy zastanawiał się, czy Żyd może pełnić takie odpowiedzialne stanowisko. Zirytowany Jaceniuk dowodził wtedy swej ukraińskości, pokazując świadectwo urodzenia swoje i matki.

  Od jesieni w internecie krąży lista 50 najbardziej wpływowych ukraińskich Żydów, na której nieszczęsny Jaceniuk się znalazł. Pod koniec października w telewizji wystąpił niejaki Jurij Dubiński, który przedstawił się jako lider mniejszości żydowskiej w Charkowie, i ogłosił, że w imieniu wszystkich Żydów na świecie popiera kandydaturę Jaceniuka, ponieważ jeden z przodków jego matki był współautorem Talmudu.

  W listopadzie Jaceniuk uczestniczył w debacie telewizyjnej z Nestorem Szufriczem, byłym ministrem w rządzie Janukowycza, który na wizji wyciągnął list, rzekomo napisany przez ukraińskich chasydów. Ortodoksyjni Żydzi ubolewają w nim, że Jaceniuk wstydzi się swoich korzeni.

  Stowarzyszenia ukraińskich Żydów zaprzeczały, jakoby taki list w ogóle istniał, a naczelny rabin Ukrainy Jakow Bleich oświadczył, że Jaceniuk nie jest Żydem. Jednak wszystkowiedzący internauci wyjaśnili, że dementi jest elementem spisku, którego celem jest posadzenie Żyda w fotelu prezydenta Ukrainy.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,7414725,Oby_tylko_prezydentem_Ukrainy_nie_zostal_Zyd.html#ixzz2scvAa4CX

 23. MatkaPolka said

  ZAANGAŻOWANIE NIEMIEC NA UKRAINIE – kilka wydarzeń I wypowiedzi

  Merkel tells Ukraine to repeal protest laws
  http://wakeupfromyourslumber.com/news/merkel-tells-ukraine-repeal-protest-laws
  published by Tom Sullivan on Fri, 2014-01-24 09:49

  MERKEL MÓWI UKRAINIE, ABY ODWOŁAŁA PRAWO ANTY- PROTESTACYJNE

  Kanclerz Angela Merkel zadzwoniła ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza, aby poprosić go o uchylenie drakońskie prawa anty-protestacyjne, które podsyca starcia między protestującymi a policją w Kijowie, powiedział jej rzecznik w czwartek.

  W rozmowie telefonicznej, „kanclerz stanowczo apelowała do prezydenta, aby rozpocząć poważny dialog z opozycją i do osiągnięcia konkretnych rezultatów, w tym … uchylenie prawa …, które ograniczają prawa obywatelskie,” oświadczenie powiedział .

  Merkel powiedziała wcześniej w czwartek, że Ukraina musi chronić życie demonstrantów pro-UE w ramach śmiertelnych starć z siłami bezpieczeństwa, ale ona odrzuciła wezwania do świeżych sankcji wobec Kijowa.
  Kanclerz ostro potępiła przemoc, która jak twierdza działacze działacze pozostawila pięć martwych, a także nowego ukraińskiego ustawodawstwa zakazu protestów, jako , ze UE debatuje nad ewentualnych sankcjami wobec Ukrainy.

  German president meets Ukraine opposition
  http://www.thelocal.de/20140201/german-president-meets-ukraine-opposition

  NIEMIECKI PREZYDENT SPOTYKA UKRAIŃSKĄ OPOZYCJE

  Niemiecki prezydent i minister spraw zagranicznych Niemiec spotkali się w piątek z ukraiński przywódcą opozycji Arsenij Jaceniukiem , który powiedział, że wyrazili poparcie dla jego ludzi ” w walce walki o wolności i swobody.
  . ”
  Jaceniuk z partii Ukrainy Batkiwszczyna spotkali niemieckiego prezydenta Joachim Gaucka i Ministera Spraw Zagranicznych Niemiec Frank -Walter Steinmeiera w kuluarach Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium .

  Wychodząc z posiedzenia za zamkniętymi drzwiami , Jaceniuk powiedział AFP : ” Nasi niemieccy partnerzy wyrazili słowa wsparcia dla narodu ukraińskiego w walce o wolności i swobody . ”

  On odmówił podania szczegółów rozmowy, ale powiedział, że prosił o szerokie wsparcia gospodarczego dla jego kraju , porównując pomoc potrzebną dla Ukrainy do amerykańskiej pomocy do odbudowy Europy Zachodnia po II wojnie światowej.

  ” Poprosiłem o Plan Marshalla dla Ukrainy zamiast Stanu Wojennego ( ang. Marshall Law) dla Ukrainy „,
  .
  Zapytany o komentarze ukraińskich wojskowych , że prezydent Wiktor Janukowycz powinien podjęcia „pilnych kroki ” w celu złagodzenia najgorszy kryzys od czasu ex – sowieckiego narodu od uzyskania niepodległości , powiedział :

  „Oni próbują nas zastraszyć , na próżno . ”

  Jaceniuk , prawnik z wykształcenia , były minister spraw zagranicznych, pro -UE , która podjęła praktyczne rolę w ruchu protestu , razem z byłym mistrzem świata w boksie Vitali Klitschko , który również spodziewanego na konferencji w Monachium.

  Osobno , Jaceniuk spotkał się również głowa ministra spraw zagranicznych Unia Europejska Catherine Ashton , która kilka razy przebywał w Kijowie , ponieważ masowe antyrządowe protesty wybuchły w listopadzie, kiedy Janukowycz porzuciła to porozumienie o stowarzyszeniu UE pod presją Rosji .

  Niepokoje na Ukrainie jest jeden z głównych tematów rozmów podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium , corocznej spotkania , która odbyła się w celu omówienia spraw wojskowych i politycznych

 24. MatkaPolka said

  UKRAINE CALLS IN GERMAN AMBASSADOR
  http://www.thelocal.de/20140204/germany-threatens-ukraine-with-sanctions

  NIEMCY ZAGRAŻAJĄ UKRAINIE SANKCJAMI

  MSZ Ukrainy wezwał także niemieckiego minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier, aby wycofać swoje uwagi na temat ewentualnych sankcji.

  Steinmeier powiedział ARD Tagesthemen pokaz w poniedziałek wieczorem, że sankcje wobec ukraińskiego rządu nie będą wykluczone, jeśli ministrowie nie uda się osiągnąć postępu w rozmowach z opozycją.

  Ale Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy oświadczył we wtorek, że miał nadzieję, niemiecki rząd podejmie „konstruktywne, obiektywne, bez uprzedzeń stanowisko”.

  Ukraina pogrążyła się w kryzysie w grudniu, kiedy prezydent Wiktor Janukowycz odwrócił się od traktatu z Unią Europejską na rzecz porozumienia z Rosją.

  „Uważam, że powinniśmy zagrozićą sankcjami ,” Steinmeier powiedział.

  Merkel powiedziała w piątek, że sankcje nie były na porządku dziennym

  W ubiegłą środę doniesiono, że rząd USA przygotowuje sankcje finansowe wobec ukraińskich urzędników i przywódców opozycji, które zostaną nałożone, jeżeli przemoc będzie się rozprzestrzeniać.

  Steinmeier ostrzegał również w poniedziałek przeciwko „konkurencji przetargowej” z Rosją, która powinna doprowadzić do kraju, w którym „kto płaci najbardziej wchodzi”.

  „To [sytuacja na Ukrainie] pozostaje beczka prochu i mam nadzieję, że żadna ze stron nie będzie się chciała jej podpalić ,” Steinmeier dodał.

 25. MatkaPolka said

  FRANCJA WZYWA UKRAIŃSKIEGO AMBASADORA W PARYŻU
  http://www.thelocal.fr/20140124/france-condemns-ukraine-against-ukraine-protesters

  Wyrazy potępienia ze strony Francji dla władz Ukrainy – czytaj więcej po angielsku

  POPARCIE FRANCJI DLA „DEMOKRATYCZNYCH BANDEROWCÓW

 26. MatkaPolka said

  Germany summons Ukrainian ambassador
  NIEMCY WŻYWAJĄ UKRAIŃSKIEGO AMBASADORA – 24 styczeń 2014
  http://www.thelocal.de/20140124/angela-merkel-no-sanctions-for-ukraine-but-protect-lives-protesters

  Festiwal tupetu i bezczelności

  – Następny przykład hipokryzji – Brutalne naciski dyplomatyczne.
  Pierw przysyłają i finansują bojówki, bandytów, terrorystów, broń i pieniądze – dla „pokojowych protestów”
  A potem potępiają na drodze dyplomatycznej

  Nie chcesz przystąpić do Unii Europejskiej? No to już my cie załatwimy !!!

  To nic innego jak fizyczny przymus z pistoletem przy skroni – „podpisz albo ci łeb rozwalę”
  To działanie kryminalne

 27. MatkaPolka said

  Metody UPA do zmęczenia Polaków oraz ludobójstwo Polaków – inne na bocznym menu

 28. MatkaPolka said

  Zbrodniarze bandery, banderowcy nie zasługują na nazwę człowiek i Ludzie. To co robili nie mieści się w żadnych kategoriach

  Ale to się w Unii Europejskiej podoba !?

  Wirtuozeria zbrodni
  – co najmniej 136 metod tortur –

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/wirtuoz/wirtuoz.html

  O swoistej „wirtuozerii zbrodni” pisze dr Aleksander Korman w swoim referacie „Ukraińska Powstańcza Armia na terenach II Rzeczypospolitej Polskiej i jej stosunek do ludności polskiej” , opublikowanym w czasopiśmie „Na Rubieży” Nr 35/1999.

  „Depolonizacja ziem wschodnich, rozpoczęta jeszcze za czasów I Rzeczypospolitej Polskiej, od pierwszego rozbioru Polski -1772 roku przez zaborców: rosyjskiego i austriackiego, była później konsekwentnie stosowana i zakończona już na terytorium II Rzeczypospolitej Polskiej przez terrorystów OUN-UPA, w zasadzie w roku 1945.

  W rezultacie zabójstw indywidualnych, a potem mordów zbiorowych i rzezi kresowej ludności polskiej, terroryści OUN, a później OUN-UPA w okresie II wojny światowej – w latach 1939-1945 i jeszcze kilka lat po jej zakończeniu, zabili – przyjmując szacunkowo – około 500.000 Polaków, przy czym większość zginęła w tak straszliwych okolicznościach i z zastosowaniem tak wymyślnych tortur, przede wszystkim fizycznych, a niekiedy i psychicznych, że cywilizowany człowiek XX w. nie może tego pojąć i w to uwierzyć. Oprawcy OUN-UPA zabijali z chęci i potrzeby zabijania, aby drwić i rozkoszować się bestialskim okrucieństwem swoim, aby upajać się widokiem tortur, męczarnią zarówno dorosłych jak i dzieci oraz rozpaczą bezbronnych ofiar.

  Znany rosyjski literat Aleksander Sołżenicyn wymienił ponad 50 metod tortur stosowanych w śledztwie przez NKWD np. zdejmowanie paznokci czy przypalanie ciała rozpalonym papierosem. Członkowie OUN-UPA – banderowcy prześcignęli znacznie NKWD stosując o wiele liczebniejsze i okrutniejsze rodzaje tortur wobec Polaków a niekiedy i wobec swoich rodaków nie akceptujących ich zbrodnicze praktyki. W UPA występowała w zasadzie solidarność zbrodnicza wśród jej członków. Każdy kandydat na członka UPA musiał najpierw dokonać zbrodni zabójstwa „Lacha” np. w mieszanym małżeństwie polsko-ukraińskim zabić matkę Polkę lub ojca Polaka, względnie kogoś wskazanego np. dziecko, aby móc być dopuszczonym do złożenia przysięgi i zostać członkiem UPA. Różnorodność stosowanych wobec Polaków tortur i okrucieństw, a także pozbawienie życia przez zastrzelenie, nie było dowolne według uznania sprawcy. Z reguły rodzaj tortur czy okrucieństwa był ustalany przez banderowski tzw. komitet rewolucyjny.

  Dla przykładu, wymienię – na życzenie – niektóre przypadki stosowanych – przez terrorystów OUN-UPA -w praktyce tortur fizycznych i okrucieństw, wobec mężczyzn, kobiet i dzieci narodowości polskiej, jakie stwierdziłem w wyniku wieloletnich niezależnych prac badawczych:

  1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki gtowy.
  2. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
  3. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.
  4. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
  5. Wyrzynanie na czole „orła”.
  6. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.
  7. Wyłupywanie jednego oka.
  8. Wybieranie dwoje oczu.
  9. Obcinanie nosa.
  10. Obcinanie jednego ucha.
  12.Obrzynanie obydwu uszu.
  13. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
  14. Obrzynanie warg.
  15. Obcinanie języka.
  16. Podrzynanie gardła.
  17. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
  18. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
  19. Wybijanie zębów.
  20. Łamanie szczęki.
  21. Rozrywanie ust od ucha do ucha.
  22. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
  23. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
  24. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  25. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
  26. Skręcanie głowy do tyłu.
  27. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
  28. Obcinanie głowy sierpem.
  29. Obcinanie głowy kosą.
  30. Odrąbywanie głowy siekierą.
  31. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  32. Zadawanie ran kłutych w głowie.
  33. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
  34. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
  35. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
  36. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
  37. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
  38. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
  39. Obcinanie kobietom piersi sierpem.
  40. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
  41. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.
  42. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
  43. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
  44. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
  45. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
  46. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
  47. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrząteku-kipiącej wody.
  48. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.
  49. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.
  50. Wyrywanie żył od pachwy, aż do stóp.
  51. Wkładanie do pochwy – vagina rozżarzonego żelaza.
  52. Wkładanie do vaginy szyszek sosny od strony wierzchołka.
  53. Wkładanie do vaginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.
  54. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od vaginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.
  55. Wieszanie ofiar za wnętrzności.
  56. Wkładanie do vaginy szklanej butelki i jej rozbicie.
  57. Wkładanie do analu szklanej butelki i jej stłuczenie.
  58. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.
  59. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.
  60. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.
  61. Przebijanie dłoni nożem.
  62. Obcinanie palców u ręki nożem.
  63. Obcinanie dłoni.
  64. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.
  65. Odrąbywanie pięty.
  66. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.
  67. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
  68. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
  69. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.
  70. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.
  71. Obcinanie piłą obie nogi.
  72. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.
  73. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.
  74. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.
  75. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.
  76. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
  77. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.
  78. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.
  79. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.
  80. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.
  81. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
  82. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.
  83. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.
  84. Łamanie stawów nóg dziecka.
  85. Łamanie stawów rąk dziecka.
  86. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.
  87. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.
  88. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.
  89. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.
  90. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.
  91. Wbijanie dziecka na pal.
  92. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.
  93. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.
  94. Wieszanie na drzewie głową do góry.
  95. Wieszanie na drzewie nogami do góry.
  96. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.
  97. Zrzucanie w dół ze skały.
  98. Topienie w rzece.
  99. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.
  100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.
  101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.
  102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.
  103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.
  104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.
  105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.
  106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.
  107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.
  108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.
  109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.
  110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.
  111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.
  112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.
  113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.
  114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.
  115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.
  116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.
  117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.
  118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.
  119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.
  120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.
  121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.
  122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.
  123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.
  124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.
  125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.
  126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.
  127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.
  128. Wieszanie na kolczastym drucie.
  129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.
  130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w me nożami.
  131. Wiązanie – skuwanie rąk drutem kolczastym.
  132. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.
  133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.
  134. Przebijanie kołami dzieci na wylot.
  135. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.
  136. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”.
  Wymienione wyżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia – polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana. Sprawcy tortur i okrucieństw – tj. terroryści OUN-UPA – urządzali niekiedy makabryczne sceny, aby drwić i szydzić z ofiar. Na przykład: tułów z obciętymi rękami i nogami oraz obciętą głową ofiary, układali na „siedząco” pod ścianą zewnętrzną domu mieszkalnego, wystawiając je na publiczne „pośmiewisko”. Czasami, rozwieszali jelita ofiary na ścianie wewnątrz izby z ukraińskim napisem – „Polska od morza do morza”. Częstokroć, po dokonanej rzezi Polaków jeździli banderowcy powozem po wsi śpiewając i wiwatując przy akompaniamencie harmonii. Znany jest również przypadek zamordowania furtiana w kościele i obcięcia mu głowy oraz naigrywania się w ten sposób, że tułów banderowcy podparli z przodu i z tyłu ławką, a do rąk złożonych jak do modlitwy włożyli jego własną głowę. W innym przypadku, odrąbaną głowę ofiary dawali ukraińscy terroryści dzieciom do zabawy – kopania jej jak piłkę. Tortury psychiczne zadawane były na przykład rodzicom zmuszonym do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom lub dziecku…”

 29. Ano said

  Europa kocha Ukrainę -Ukraina kocha Europę

  Dlaczego Ruslana wygrała Eurowizję 2004???!!!
  ________________________________________
  Jeśli nie wiecie, dlaczego Ukrainka wygrała Eurowizję to może odpowiedź jest na tym zdjęciu.
  podobno to nie jest fotomontaż

  daje link żeby nie było, że jakieś zboczone obrazki wstawiam

 30. Marucha said

  Unijne kurwy z arcykurwą Merkelową nawołują do zniesienia praw antydemonstracyjnych na Ukrainie?

  To dlaczego w Traktacie Lizbońskim istnieje klauzula przywracająca karę śmierci – za udział w zamieszkach, powstaniach i nielegalnych strajkach – a więc wtedy, kiedy będą zagrożone interesy klas rządzących.
  Zob. https://marucha.wordpress.com/2009/03/16/kara-smierci-w-traktacie-lizbonskim/

  Zresztą, którego leminga to obchodzi.

 31. Ad. 23 i 24: Przesłać to niezwłocznie p. red. Stanisławowi Michalkiewiczowi i innym w ramach dokształcania, aby nie wypisywali dalej głupot, iż Niemcy nie chcą rzekomo zbliżenia Ukrainy z UE!

 32. NICK said

  Ad.30. No,widzi Pan. Kogo to obchodzi… .

 33. Stan said

  Cała sytuacja jak żywo przypomina lata 80-te. Kto wtedy wierzył doniesieniom sb ? A tu bez problemu przyjmowane doniesienia agentury rozpracowującej opozycję.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: