Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  prostopopolsku o Schiller na liście Ukraiń…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

M. Introvigne: „pałkarski atak na Kościół”

Posted by Marucha w dniu 2014-02-07 (Piątek)

Gromy, jakie rzucił 5 lutego Komitet ONZ ds. Praw Dziecka na Stolicę Apostolską i Kościół katolicki w związku ze sprawą ochrony nieletnich przed nadużyciami seksualnymi oraz odpowiedź na to Watykanu wzbudziły szerokie echa.

Jak się należało spodziewać, środowiska homoseksualne i genderowe wsparły tezy Komitetu, dodając od siebie uwagi o „całkowitym upadku moralnym” Stolicy Apostolskiej. Natomiast znany włoski socjolog religii Massimo Introvigne nazwał ten dokument „atakiem na wolność religijną”.

Zdaniem stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej przy Biurze NZ i Instytucji Wyspecjalizowanych w Genewie abp. Silvano Tomasiego to właśnie te organizacje pozarządowe – homoseksualne i genderowe – stoją za ideologicznym wydźwiękiem uwag wspomnianego Komitetu.

Tymczasem znany włoski socjolog religii i koordynator związanego z Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Obserwatorium Wolności Religijnej Massimo Introvigne nazwał omawiany raport „atakiem na wolność religijną”. Zwrócił uwagę, że do Konwencji Praw Dziecka, o której dyskutowano w Genewie, nigdy nie przystąpiły Stany Zjednoczone. Stało się tak właśnie z obawy o zbytnią ingerencję ONZ-wskich instytucji w wewnętrzne sprawy sygnatariuszy. Znamienny jest też skład Komitetu, gdzie zasiadają przedstawiciele takich „specjalistów” od praw człowieka, jak rządy Arabii Saudyjskiej czy Syrii, a także znana ze swych prohomoseksualnych sympatii i wojen z peruwiańskim episkopatem burmistrz Limy Susana Villarán.

Włoski obrońca wolności religijnej zaznaczył, że nie można lekceważyć prawdziwego dramatu, jakim były przestępstwa pedofilskie duchownych.

„Niemniej raport przytacza przesadzone statystyki i nierozsądne zarzuty – uważa Introvigne. – Chwali kroki podjęte przez Stolicę Apostolską w 2013 r., a pomija wcześniejsze. Przede wszystkim zaś zapomina się o tym, że te środki naprawdę zadziałały i co więcej, mogą być one wzorem dla innych instytucji borykających się z tymi samymi problemami”.

Zdaniem koordynatora Obserwatorium sprawa pedofilii została użyta jako punkt wyjścia do „absurdalnego wejścia z butami” na obszar nauki katolickiej, z roszczeniem wobec Kościoła, jak należy interpretować Pismo Święte. „I tak sprawa pedofilii została wykorzystana jako pretekst i pałka do zaatakowania Kościoła katolickiego i nakazania mu pilnej zmiany nauczania w sprawie homoseksualizmu, aborcji i antykoncepcji. A to jest naruszenie wolności religijnej nie do przyjęcia” – zaznaczył Massimo Introvigne.

Źródło: KAI
pam
http://www.pch24.pl

Jedna odpowiedź do “M. Introvigne: „pałkarski atak na Kościół””

 1. Griszka said

  Nie wiem co nagle Massimo Introvigne rzucił się na Syrię… Assad nigdy nie urządzał nagonki na Krk. Był nawet chwalony przez Benedykta XVI za to, że dba o to, aby nie było waśni na tle religijnym w jego kraju. Na pewno jest też wdzięczny Watykanowi za to, że ten jako pierwszy ukazywał prawdę o ingerencji wrogów Syrii.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: