Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Złotoryja Złotoustego

Posted by Marucha w dniu 2014-02-07 (Piątek)

OwsikDo sądu w Złotoryi zjechał Złotousty od Złotego Melona, ubrany jak tęczowa choinka. Złotousty pozwał blogera o zniesławienie i chyba się zagalopował, ponieważ podatnicy chętnie poznają księgowość WOŚP działającej przy wsparciu publicznych instytucji.

Jak to jest możliwe, że w czasach „całej prawdy, całą dobę”, księgowość WOŚP pozostawała do tej pory tajemnicą wojskową? Przecież Owsiak zbiera publicznie pieniądze przy wsparciu logistycznym instytucji i administracji państwowych (wojsko, policja, oświata, telewizja publiczna, rząd). Sprawozdania finansowe powinny wisieć w internecie już od dawna. Nawet Balcerowicz to robi dla swojej nomenklaturowej fundacji Fundacja Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Dlaczego Owsiak był do tej pory świętą krową?

Jak wiemy emocje są złym doradcą. Owsiak zagalopował się emocjonalnie w wytoczenie procesu blogerowi Piotrowi Wielguckiemu (MatkaKurka), który od pewnego czasu obmacuje tego Złotego Melona jak sakiewkę pieniędzy.

Siemak każe nam szukać pieniędzy w słoiku…

MatkaKurka ma rację, to obywatelskie prawo wiedzieć gdzie znika kasa po publicznej zbiórce, do tego prowadzonej przy pomocy wojska, policji i administracji państwowej. Warto też sprawdzić, czy WOŚP nie wygryza Caritasu poprzez wspieranie się pomocą logistyczną państwowych instytucji. I czy przy zakupie sprzętu medycznego nie dochodzi do pobierania prowizji od sprzedawców.

Wczoraj sąd w Złotoryi zażądał sprawozdań finansowych WOŚP, co może otworzyć nowy ciekawy rozdział w dziejach demokracji ludowej III RP.

Inne kraje już to przerabiały. W latach 80-tych we Francji wszyscy zachwycali się fundacją zbierającą kasę na badania raka (Fundacja ARC), dopóki nie okazało się, że fundacja zaczęła przejadać 72% zebranych sum na własne cele, w tym na luksusowe wille dla szefa fundacji na Lazurowym Wybrzeżu i na transfery bankowe do Szwajcarii. Wybuchł skandal, szef fundacji (na zdjęciu poniżej, w środku) wylądował w więzieniu i fundacja została rozwiązana:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/352075.stm

Szef fundacji, Jacques Crozemarie, członek znanej loży masońskiej, zaczynał skromnie w latach 60-tych ale z czasem na fali sukcesu zrobił się pazerny. Brak krytycznego spojrzenia na fundację ARC, ukryta księgowość i poczucie bezkarności skończyło się skandalem finansowym, zamknięciem ARC i wyrokiem więzienia oraz grzywną dla jej szefa.

Czy stać nas na bezkrytyczność wobec Owsiaka i jego kompanów?

http://monsieurb.neon24.pl

Gajowego ciekawią bardzo korzenie (nieżyjącego od 2006 roku) p. Crozemarie. Korzenie Siemaka znamy.
A w ogóle to nawet gdyby Siemakowi udowodniono, że pieniądze Fundacji wydaje w ekskluzywnych burdelach Tajlandii i w kasynach Las Vegas – to i tak znajdą się lemingi powtarzające, jak zdarta płyta: „Ale on tyle robi dla chorych dzieci…”. 

Admin

Komentarzy 6 do “Złotoryja Złotoustego”

 1. Griszka said

  Cała relacja z procesu na stronie SuperTV24.

 2. Guła said

  Te księgowe rozliczenia będą utajnione z uwagi na coś tam, coś tam – ponieważ i ta działalność wchodzi w skład żerowisk zdolnych ekonomicznie na terenie III Rp.

 3. Griszka said

  Niestety czwarta część, ta najbardziej interesująca, w której Kurka nokautuje Owsiaka zadawanymi pytaniami, została usunięta. Tutaj jest wyjaśnienie czemu tak się stało:
  http://kontrowersje.net/comment/151615#comment-151615

 4. Brat Dioskur said

  „Jak to jest możliwe, że w czasach “całej prawdy, całą dobę”, księgowość WOŚP pozostawała do tej pory tajemnicą wojskową”

  Wytlumaczenie jest b. proste …Siemak tylko naganial gotowke a chlopysie zza kulis ladowali ja w kieszen….pewnie juz jest zdeponowana na jakichs Kajmanach czy Jersey.

 5. marrkerr said

  Faktem jest, że Matka Kurka nie zna się na sprawozdaniach finansowych. Tym niemniej Owsiak opowiada tu banialuki i sianem (Sie ma) próbuje się wykręcić. Niestety nagranie się kończy w ciekawym momencie.

 6. Marucha said

  Re 5;
  Może się i nie zna, ale nareszcie upublicznił pewne fakty, sprowadzające się do pytania: gdzie się podziewa tyle pieniędzy i skąd się wzięły nieruchomości Owsiaka.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: