Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pokłosie okrągłego stołu – władza psychopatów

Posted by Marucha w dniu 2014-02-08 (Sobota)

W dyskusjach na temat negatywnej spuścizny Okrągłego Stołu, jest dużo ogólników. Propagandziści mainstreamu, czy też głównego ścieku jak kto woli, kontrargumentują, że przecież w zapisach ówczesnych ustaleń nie było nic na temat dzikiej prywatyzacji, wysokiego bezrobocia i korupcji. Trudno żeby takie zapisy były.

Przyjrzyjmy się jednak szczegółom, a w szczególności kształtowi obecnego sądownictwa, który został ustalony właśnie przy Okrągłym Stole.

Otóż uzgodnina wówczas struktura sądownictwa przewidywała monopol władzy dla środowisk prawniczych. Nie było mowy o reformie w kierunku społecznej kontroli wymiaru sprawiedliwości w rodzaju ławy przysięgłych, czy autentycznego udziału ławników.

Patrząc wstecz, można przypuszczać, że część uczestników obrad była manipulatorami, którzy ubierali w ładne słowa zamierzenia mające utrwalić ich władzę i status materialny, a pozostali byli pożytecznymi idiotami, nie posiadając ani wiedzy, ani zdolności, aby przeniknąć zamiary psychopatycznych manipulatorów. Efekt jest taki, że praktycznie niekontrolowaną władzę przejęła powiązana rodzinnie grupa wywodząca się wprost z komunistycznego aparatu terroru, oszustw i serwilizmu.

Osobowości tych ludzi podsumował Andrzej Łobaczewski w „Ponerologii politycznej”, gdzie zdiagnozował ich jako psychopatów, dbających jedynie o własny interes, pozbawionych emocji, kalkulujących i manipulujących z zimną krwią. Ideologia zaś miała służyć jedynie podporządkowaniu sobie reszty społeczeństwa, bo przecież ktoś musiał na nich pracować. Co więcej, stwierdził, że tego typu zaburzenia osobowości mają podstawy biologiczne i że są w dużym stopniu dziedziczne. Skutki Okrągłego Stołu i spuścizny komunizmu odczuwamy do dziś w postaci korupcji, arbitralnych wyroków, rozbijania rodzin czy przejmowania majątków wskutek kreatywnych manipulacji prawem. Niszczona jest niezależna przedsiębiorczość. Władza i majątek mają być jedynie dla swoich.

Efektów działania psychopatów doświadczam na własnej skórze. Przed dziewięciu laty zostałem oskarżony o znęcanie się nad rodziną. Rozpoczęło się piekło. Odizolowano mnie od dzieci, rozpoczęły niekończące się do dzisiaj procesy i egzekucje z majątku stanowiącego dorobek życia. Próba zmiany prawa i wprowadzenia do sądów normalności ludzi, skończyła się dla mnie kilkumiesięcznym pobytem za kratami. Później doszły dodatkowe areszty. Jeden z nich był ewidentną prowokacją w odpowiedzi na próbę powołania sądu obywatelskiego. Wyroki zapadały wbrew dowodom, w tym wbrew badaniu wariografem, które wypadło na moją korzyść. Wskazywałem na poszlaki wskazujące na zaburzenia psychiczne oskarżycielki. Dowody mojej niewinności sądy odrzucały sądy odrzucały jako „niedopuszczalne”. Po ośmiu latach w jednej z wielu wytaczanych mi spraw, wyznaczona przez sąd biegła psycholog zdiagnozowała moją oskarżycielkę jako osobowość psychopatyczną ze skłonnością do kłamstw i manipulacji. Opinia ta nie została podważona ani przez prokuraturę ani przez samą zainteresowaną. Charakterystyczne jednak, że nie wystarczyło to dla zakończenia żadnego z czterech obecnych procesów przeciwko mnie, które mają miejsce z inicjatywy tej samej pani. Przykłady takiego sprzecznego ze zdrowym rozsądkiem zachowana się braci urzędniczej można by mnożyć. Pokazują je nawet media mainstreamu, oczywiście bez uogólnień, takich jakie tutaj przedstawiam. Za tego typu stwierdzenia dziennikarze mogliby pożegnać się z pracą.

Sześć lat temu opublikowałem w Internecie tekst „Polski wymiar sprawiedliwości – przestępcza organizacja psychopatów”. Jest on w pełni aktualny i opisuje on ze szczegółami rzeczy, o których tutaj jedynie wspomniałem. Wówczas tytuł mógł wydawać się na wyrost, z perspektywy czasu widzę jednak, że był on jak najbardziej trafny. Co więcej, przez te lata przybyło mi przykładów ilustrujących psychopatię wśród urzędników wymiaru „sprawiedliwości”, jak chociażby przypadek sędziego Adama Skowrona z Tarnowskich Gór. Widzę wyraźnie, że tego typu zachowania są normą w polskim sądownictwie, a normalność w ludzkim tego słowa znaczeniu, jest rzadkością. O moich spostrzeżeniach wspomniałem kilku psychiatrom sądowym. Okazało się, że dobrze znali sprawę, publicznie jednak na ten temat się nie wypowiedzą.

W dyskusjach stowarzyszeń opozycyjnych w stosunku do obecnego systemu, jest praktycznie czysta polityka z kluczową kwestią jednomandatowych okręgów wyborczych. Nie ma tam natomiast praktycznego zrozumienia zasad sprawnego i harmonijnego funkcjonowania społeczeństwa, jak chociażby kwestii prawa własności, nie mówiąc już o sądownictwie czy finansach. Brak zaś instytucjonalnych gwarancji uczciwego i harmonijnego funkcjonowania społeczeństwa sprawi, że psychopaci będą dalej u władzy, co najwyżej zmienią kolory partyjne i retorykę. Będą jednak nadal manipulować, oszukiwać i pasożytować na społeczeństwie. A jest ich naprawdę bardzo wielu. Wszędzie tam gdzie jest władza, pojawiają się czarodzieje, mówiący o interesie społecznym, a tak naprawdę zawsze myślący o sobie. Trzeba zdać sobie sprawę, że nie wystarczy nawet wygrać wybory. Trzeba mieć jeszcze potężne zaplecze uczciwych i mądrych ludzi żeby reformować ten kraj na lepsze. Poza tym, pranie mózgów jakiemu zostało poddane społeczeństwo sprawia, że brak jest kadr myślących i zachowujących się zgodnie ze zdrowym rozsądkiem a nazywanie rzeczy po imieniu, jak w tym artykule, spotyka się z niedowierzaniem lub obojętnością. Typowy urzędnik całe swoje doświadczenie życiowe wyniósł z Polski, nigdy nie żyjąc w normalnym kraju. Dlatego być może łatwiej było tworzyć niepodległą Polskę po 1918 r. korzystając z aparatu administracyjnego państw zaborczych niż po upadku komunizmu.

Mój sposób widzenia polskiej rzeczywistości jest być może inny ze względu na długi czas życia w Australii, gdzie de facto nauczyłem się pracy i etyki życia. Oczy otworzyła mi też lektura literatury specjalistycznej „Ponerologii politycznej” – Andrzeja Łobaczewskiego, czy klasyki z tej dziedziny „Psychopaci są wśród nas” – Roberta Hare.

Bogdan Goczyński
http://bgoczynski.wordpress.com

Komentarzy 65 do “Pokłosie okrągłego stołu – władza psychopatów”

 1. AniaK said

  Bez doprowadzenia do końca sprawy pułkownika Kuklińskiego nie da się wyjasnić „Okrągłego stołu”.

 2. Bez bojkotu tego reżimu nieda sie wyjasnic nie tylko sprawy Kuklińskiego ale i sprawy śmierci ks.Popiełuszki oraz utajnionego raportu z komisji Rokity o ponad 100 zamordowanych w tamtym czasie Chodźcie więc na wybory i wspierajcie swoimi głosami ten reżim.I żeby nie było na Dembowskiego to zobaczcie co do nas piszą z Polski Mieczysław Dębski Today at 8:22 AMTokontakt, stowarzyszeniedemokracjausa,

  – Udany bojkot majowych Wyborów do Parlamentu Unijnego to Polaków wielka Wygrana !!! –

  Udany bojkot majowych Wyborów do Parlamentu Unijnego to jedyne dobre wyjście w obecnej sytuacji politycznej jaka panuje w Polsce.
  Reformę chorego państwa polskiego należy rozpocząć od wygrania Wyborów w Parlamencie.
  Aby wygrać Wybory w Parlamencie to należy wprowadzić nową Ordynację Wyborczą, w której to Ordynacji Wyborczej równe szanse będą mieli wszyscy Obywatele RP, a nie tylko członkowie partii politycznych, jak to jest obecnie.
  Nie pójście na majowe Wybory do Parlamentu Unijnego zmusi partie polityczne do wprowadzenia Nowej Ordynacji Wyborczej do Sejmu i do Senatu, aby uniknąć kolejnej kompromitacji.
  Dlaczego taka postawa Obywateli zmusi partie polityczne do wprowadzenia Nowej Ordynacji Wyborczej do Sejmu i do Senatu?
  Otóż dlatego, że cała Europa podda krytyce obecny skorumpowany, miejscami mafijny system władzy panujący w Polsce.
  ————————————————————————————————-
  – Obecnie w Polsce jak się rodzi dziecko, to na „Dzień dobry” dostaje:
  27 tysiące złotych, ha, ha, ha……………………………….. ale długu do spłacenia. –

  – Pamiętaj, idź na jesienne Wybory Samorządowe- pilnuj swoich podatków. –

  Nie będzie problemów z równym startem w wyborach do Sejmu, gdy kandydatem na Posła będzie mógł zostać każdy kto:
  Wpłaci do kasy Państwowej Komisji Wyborczej średnią miesięczną kwotę swoich zarobków brutto z ubiegłego roku.
  Kwota ta jednak nie może być mniejsza niż 1.000 złotych – chodzi tu o bezrobotnych.
  Odejście zaś od zbierania podpisów spowoduje, że uratujemy wiele, wiele drzew przed wycięciem na nikomu niepotrzebną makulaturę.
  Zaoszczędzimy też drogocenny czas ludzi zatrudnionych przy zbieraniu podpisów dla kandydatów na Posłów – ponad 100.000 podpisów.
  Po wyborach wszystkie pieniądze kandydatów na Posłów powinny trafić do budżetu państwa.
  Popierający JOW (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze – 460 Okręgów) powinni już teraz poznać reguły gry.
  Gry, którą to grę popierają.
  Zagrajmy w otwarte karty, przecież Polacy to nie są koziołki matołki.
  Mieczysław Dębski prześlij dalej !!!
  ciąg dalszy poniżej !!!
  Mieczysław Dębski Piastów 23.09.2013r.
  05-820 Piastów
  ul. Żółkiewskiego 7 m.10
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
  Pan Bronisław Komorowski

  C i ą g d a l s z y O r d y n a c j i W y b o r c z e j

  Na odwrotnej stronie tego pisma znajduje się moje pismo z dnia 08 listopada 2012roku w tej samej sprawie:

  Apeluję do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aby coś dobrego zrobił dla Polski.
  Bardzo dobrym czynem będzie wprowadzenie nowej Ordynacji Wyborczej.
  A oto dalszy ciąg mojej zaproponowanej Ordynacji Wyborczej:

  Aby Polska była państwem w miarę demokratycznym to należy w Ordynacji Wyborczej zapisać:

  1) Równy dla wszystkich kandydatów na Posłów dostęp do Telewizji Publicznej – dwugodzinny i darmowy.

  2) Równy dla wszystkich kandydatów na Posłów dostęp do Radia Publicznego – dwugodzinny i darmowy.

  3) Zakaz dla wszystkich kandydatów na Posłów prowadzenia kampanii wyborczej w Telewizjach i Radiach Prywatnych oraz zakaz prowadzenia kampanii wyborczej płatnej w Telewizji publicznej.

  4) Kampanię wyborczą kandydat opłaca z wpłat własnych oraz z wpłat wyborców. (Suma do uzgodnienia.) Partie polityczne nie mogą finansować kampanii wyborczej jakimkolwiek kandydatom.

  5) W czasie kampanii wyborczej państwo polskie wspiera finansowo TVP i Polskie Radio. prześlij dalej !!!!!!!!!!!!!!!! Mieczysław Dębski

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 4. Marucha said

  Re 2:
  Akurat bojkot wyborów do Parlamentu Europejskiego – gdzie Polacy mają realne szanse ulokowania przyzwoitych ludzi – jest kompletnym idiotyzmem.

 5. AniaK said

  Re4:
  W takim razie proszę o nazwiska. Na kogo głosować.

 6. Panie gajowy to których ludzi pan ma na myśli?prosze o kakrety,nazwiska.jak można brac udział w wyborach do UNI jak ma sie tego świadomość ze z naszym stanowiskiem w UNI nikt się nie liczy.Chyba że chodzi np o zapewnienie kasy na działalnośc chociazby RN,to jest jedyne logiczne wytłumaczenie Panu gajowemu polecam raporty PLP na stronie http://www.plp.info.pl Panie gajowy przeciez nie musimy sie we wszystkim zgadzać.Pan ma swoje poglady i ja to szanuje.

 7. Jan said

  Ad 1 Na samo nazwisko zdrajcy pojawia się odruch wymiotny. Kolejna karta zdrady zostanie niedługo otwarta, na co wskazuje ostatnie zmasowane popularyzowanie agenta Kuklinowskiego vel Kuklinskiego syna miłośnika starszych we wierze. Powtarzane chały propagandowe w TV, film fabularny w kinach a ostatnio książeczka z facjatką na wystawach w kioskach ruchu czy czegoś tam podobnego.

 8. Pokręć said

  @2: „…Wpłaci do kasy Państwowej Komisji Wyborczej średnią miesięczną kwotę swoich zarobków brutto z ubiegłego roku…” – no to każdy będzie płacił 1000 zł. Dlaczego? Proste, rok przed wyborami w porozumieniu z pracodawcą zmniejszy sobie pensję do najniższej krajowej (odbiją sobie to za rok a pracodawca tylko się będzie cieszył, że pracownik go zakredytuje).

  Tego typu rozwiązania, niestety, mają podstawową wadę: jak w fizyce, akcja = reakcja. jeden wymyśla podatek, inny – jak go uniknąć. Jeden wprowadza przepis – drugi – jak go obejść. Taki świat.

  Lepiej powiedzieć wprost: poseł, radny, minister, prezydent, urzędnik, premier, pracownik budżetówki – zarabiają zawsze ustalona krotność (zależną od stanowiska, ale nie większą niż 3) średniego wynagrodzenia w gospodarce POZABUDŻETOWEJ – w tym bezrobotnych wliczamy z kwotą zasiłku, tylko ujemną, jeśli są na zasiłku, tych, co nie pracują (praca na czarno ani prostytucja się nie liczą!) po ukończeniu edukacji (ale nie starszych niż 24 lata) a przed emeryturą i nie są na zasiłku – z kwotą zero. Podobnie tych, którzy wyemigrowali i nie pracują w Polsce a mają polskie paszporty. Jak chcą lepiej zarabiać – niech dadzą zarobić innym. Pracowników budżetówki nie wliczamy do średniej. I po zakończeniu kadencji nie wolno im mieć majątku większego niż to, co mieli na starcie + ich dochody oficjalne.
  Wiem, wiem, mam defekt, że zawsze zauważę możliwość obejścia – umówią się z przestępcami na regulowanie łapówek na po kadencji a lewe koncesje i zezwolenia będą dawać „na zeszyt”…

  Poza tym wiem, jak zwiększyć dochody podatkowe. Jak ludzie będą więcej zarabiać, to więcej wpadnie do kasy państwa. Dlaczego te tuzy od księgowości kreatywnej tego jeszcze nie wymyśliły?

 9. Proszę państwa tu nie chodzi nawet o nazwiska,chodzi o brak systemu kontroli nad naszymi reprezentantami po wyborach.Przed chwilą rozmawiałem na ten temat z posłem LPR Zygmuntem Wrzodakiem i on się ze mną co do tego zgadza.Nic się nie zmieni bez wypracowania skutecznego systemu kontroli władzy.Kto z państwa wie że to rządy w Polsce od 89 roku kontrolują sejm a powinno być odwrotnie.Dlatego npKwasniewski jako prezydent bez zgody sejmu podjął decyzje o wysłaniu polskich rzołnierzy do Iraku.Nawet za to nie znieśli nam wiz do USA.Kiedy jakikolaiek rząd za błędne decyzje poniósł odpowiedzialnośc?.Jeśli tego nie zrozumiecie to nic się nie zmieni.Karzą nam płacic abonament ale nie dopuszczają nas do publicznej TV .Widze że ci co mnie atakuja za nagłaśnianie apelu Anny Walentynowicz o bojkot wyborów to albo zwolennicy partii mafii albo niedouczeni kretyni.Inaczej sobie tego nie potrafię wytłumaczyć.Ps zakochanym w PiSie nawet udział kaczora w podjudzaniu na Ukrainie przeciwko legalnemu rządowi,nie daje nic do zrozumienia że Kaczyńscy przy okrągłym stole nie reprezentowali opcji i interesów Polski tylko Izraela.Jak tym ciemniakom to wytłumaczyć.Zna ktos sposób?

 10. AniaK said

  Re7:
  „Na samo nazwisko zdrajcy pojawia się odruch wymiotny.”
  Dla jednych zdrajca, dla innych bohater. Tak być nie może. Tłumaczę że to trzeba wyjaśnić do końca. Osobiście porucznika Kuklińskiego nie znałam, więc nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdaniia. Póki żyją świadkowe trzeba sprawę wyjaśnić.

 11. AniaK said

  korekta
  ..pułkownika..

 12. Ad 7 Panie Janie ma pan jakies dowody na to co pan pisze czy tez jest pan byłym oficerem wojska PL składającego przysięge na wierność Zwiazku republik radzieckich?Ps chetnie zapoznal bym sie z pana argumentami bo opluz żadkim gównem to nie sztuka.Ps podaje adres do korespondencji,odwazy sie pan napisac czy tylko ma pan odwage opluwać? stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com zaznaczam ze nie bronię Kuklińskiego z powodu zbyt małej wiedzy na ten temat.

 13. Jan said

  Ad 10
  Niestety musimy się pogodzić z prostym faktem, iż wielu spraw nie da się jednoznacznie wyjaśnić, może po latach. A cóż kiedy dotyczy służb wywiadowczych największego mocarstwa.
  Bez pouczania Pani. Tak sobie myślę tylko. Gdyby bliższa znajomość z konkretną osobą dawała możliwość dogłębnego poznania osobowości i najbardziej skrytych jej zamiarów i działań, wokół nas i na świecie nie byłoby tylu rozczarowań, zawodów i nieszczęść.

 14. marcusex said

  Re. Ania K.

  Pani Aniu ma Pani całkowitą rację.
  Ja z kolei znałem pułkownika Kuklińskiego osobiście.
  Odsyłam do linku

  http://prawica.net/37187

  Z niego dowie się Pani nieco więcej.
  A Jan? No cóż, widocznie dla niego polskim patriota był i pozostał Jaruzelski.
  Szczęść mu Boże i życz zdrowia bo na rozum za późno.

 15. Jan said

  Ad 14
  Jaka prawica taki link.
  Niestety zmartwię Pana, mimo braku rozumu w moim panteonie patriotów ostatnich dekad nie mieści się generał Jaruzelski, ani też żaden płatny agent obojętnie od pobudek podjęcia współpracy

 16. Marucha said

  Re 6:
  Widzę, że Pan nie ma większego pojęcia o tym, o czym Pan mówi.
  Swego czasu do Parlamentu Europejskiego wybrano np. prof. Macieja Giertycha, narodowca, który sporo krwi napsuł eurofaszystom.
  Obecnie w PE jest np. prof. Legutko i Janusz Wojciechowski.
  A na kogo teraz głosować?
  Gdy będę znał listę kandydatów – to chętnie wskażę nazwiska.

  Powtarzam z całym naciskiem: bojkotowanie wyborów, w których mamy realne szanse na umieszczenie chociaż jednej przyzwoitej osoby, jest IDIOTYZMEM.

  A Pan to by chciał bojkotować wszystko, hurtem, bez głębszego namysłu.

 17. AniaK said

  Re14:
  Autorytety ma się różne, ale w przypadku generała Jaruzelskiego, póki co, też nie szastała bym słowem zdrajca. On znalazł się w dość trudnej sytuacji. Myślę, że jeszcze trudniejszej od pułkownika Kuklińskiego. Jego odpowiedzialność była większa. Podjęcie pewnych kroków było na pewno zależne od rozkładu sił.

 18. Stan said

  Tragedią jest to, ze prawie 40 milionowy Naród został „zrobiony na okrągło „przez bandę oszustów , alkoholików , psychopatów i intelektualnych prostytutek . Jeszcze większą tragedią i zarazem pokłosiem stolcowania w 89 roku jest to że ten sam Naród z wyrosłymi w międzyczasie nowymi pokoleniami , dalej robiony jest na okrągło do kwadratu przez tych samych osobników i ich nowo wyrosłych następców. Brak umiejętności uczenia się na błędach i ogólnonarodowa amnezja to prosta droga do przepaści , tragedii od ktorej moze nie byc odwrotu . Na koniec pozwolę sobie zacytować fragment wiersza J. Kaczmarskiego ‚WRÓZBA”
  Kary nie będzie dla przeciętnych drani,
  A lud ofiary złoży nadaremnie.
  Morderców będą grzebać z honorami
  Na bruku ulic nędza się wylęgnie.
  Pomimo wszystko świat trwać będzie nadal –
  W Słońce i Kłamstwo wierzą ludzie prości.
  Niedostrzegalna szerzy się zagłada,
  A wszystkie ręce lśnią aż od czystości.

 19. marcusex said

  Pani AniuK, widać, że się pospieszyłem przyznając Pani rację, skoro jeszcze do dzisiaj nie znalazła Pani odpowiedzi kim był Jaruzelski.
  O jakiej odpowiedzialności Pani mówi! Jak się czegoś nie potrafi robić to się za to nie bierze. Albo rezygnuje z pełnienia stanowisk i płynących z tego korzyści.
  Szkoda gadać.
  Marek L

 20. lolep said

  Ad 17
  Gen. Wojciech Jaruzelski był piastującym najwyższe stanowiska w Polsce. Wiedział doskonale, iż w planach wojennych Układu Warszawskiego Polska była przeznaczona kasacji jako pas obronny na uderzenie jądrowe. Czy Pani nie uważa, że samo to już dyskredytuje p. Jaruzelskiego? M.in te właśnie plany były przekazywane na Zachód przez pułkownika Kuklińskiego.

 21. revers said

  superekspressowe stawki i prawka/24h w

 22. matirani said

  Panie Bogdanie, jak to dobrze, ze przypomina Pan Lobaczewskiego i Ponerologie. Jakis czas temu propagowalem go na paru forach. Charakterystyczna jest reakcja troli na wzmianke o tym dziele – systematycznie podwazaja znaczenie ponerologii, osmieszaja, zniechecaja innych do zajecia sie ta tematyka.
  uklony
  Macko
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rzadza-psychopaci-andrzej-m-lobaczewski-ponerologia-nauka-o-naturze-zla-w-adaptacji-do-celow-politycznych-2013-05
  Pani Zosia, w komentarzu do :

  http://polskawalczacastopsyjonizmowi.com/2013/05/16/walka-o-wolnosc-struktury-oporu/ podala link do stron, na których przezentuje sie fundamentalne poglady na temat zródel zla w naszym zyciu.

  http://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/ponerologia-polityczna/o-ponerologii-politycznej-cz-1/

  Co prawda, wyglada ze pomijaja autorzy wplywy banksterskich przestepczych rodów, odpowiedzialnych za wojny i rzezie od wielu wieków az do dzisiaj. Mam na mysli Rothschildów, Rockefellerów, Warburgów, Schiffów, Morganów, Sachsów, Oppenheimów czy Goldmanów. Tymniemniej, ci nazwani po imieniu manipulatorzy narodów, sa, bez dwóch zdan, PSYCHOPATAMI. Wiec studium ma swoja ogromna wartosc podstawowa, tak jak fizyka jest konieczna dla zrozumienia dzialania broni jadrowej a biochemia dla zrozumienia toksycznosc szczepionek. Mozna zauwazyc, ze, swiadomi swej anormalnosci, czlonkowie tych zwróconych przeciwko ludzkosci klanów, ograniczali wplywy innych genów zeniac sie miedzy kuzynami czy miedzy klanami podobnych psychopatów. Skutki , oczywiscie, okazaly sie oplakane dla czesci potomków – degeneraci sa wsród tych rodzin bardzo czesci, do tego stopnia, ze musieli ich izolowac w specjalnych, zamknietych zakladach – np. DuPont ( ci od trujacego po przegrzaniu teflonu ) maja zameczek w lasach Wirginii, w którym utrzymaja pod opieka i w zamknieciu, co niebezpieczniejszych czlonków wlasnej rodziny.

 23. Tychto said

  # 10 Pani Aniu,
  „Osobiście porucznika Kuklińskiego nie znałam, więc nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdaniia.”

  Gdyby Pani nawet z nim spala, to tez watpie by dzielil sie z Pania tajemnicami. O Sikorskiem po chyba ponad 60 latach prawdy nie znamy i chyba nie poznamy nigdy.

  #12 „bo opluz żadkim gównem to nie sztuka.”
  To prawie tak dobra ortografia jak u prezia Bula, ale przynajmniej „g …” napisano poprawnie i to jest najwazniejsze.

  #19 „kim był Jaruzelski. O jakiej odpowiedzialności Pani mówi!”

  Pani Ania jest pod wrazeniem ostatnich wiesci brukowcow jak to 91-letni general romasowal i ponoc zgwalcil swoja basenowa : -) nad czym ubolewa w Telavizji zona i rozwaza rozwod.

 24. RomanK said

  Drogi Marcusexie….lata leca i jak sie okazuje oprocz lat nie zmienia sie nic:-)))

  Panu Markowi Ludwikiewiczowi….do sztambucha, znaczy sie ku pamieci!

  Ta jojjj! Ta Paniie!!!! Ta jak’es Pan, Panie Marku przylozyl w tym zapytaniu do Pulkownika w „Tygudniku NY”. Ta i nawet nie musiem czytac Potopu, jak’es to Pan tak bestyjnie poukladal i wylozyl niczym rabin z Przemysla, ta joj, ta co ja tam plote z Przemysla, ta jak sam Glowny Rabin Cadykim z samego Belzca.
  Ino ja sie pytam po co – Panie Marku??? – po jakum chulere!!!!. Ta psu na bude, niech mnie kule bija, ze mam racje ( jak zwykle z reszta)……
  No a co sie tyczy odpowiedzi, to zanim Panu -Pulkownik odpowie- to moze, aby umilic czekanie sprobuje odpowiedziec -nie bron Boze za nikogo – to znaczy sie za Pulkownika, ale ot na zadane przez Pana, Panie Marku pytanie. Otoz po mojemu:
  Jezeli ktos, komus oskarzonemu o cos, proponuje umorzenie sprawy. A ten ktos, tego kogos propozycje skwapliwie i bezwarunkowo przyjmuje i temu komus skwapliwie i bezwarunkowo swoja zgode, na to swoje umorzenie podpisuje. To i mnie i wszystkim wokol, a przedewszystkim tej calej reszcie, ktora stanela w jego obronie- ten ktos udawadnia, ze czuje sie winnym, uznajac za zasadne czynione mu zarzuty. Czyli, ze sie przyznaje.
  Co do mnie nie mam ani teraz, jak i nie mialem nigdy wczesniej, zadnych zludzen. Nigdy nie zabieralem na ten temat glosu wczesniej i nie wyglaszalem swych opinii. Robie to tu i teraz – tylko na zasadzie absolutnego wyjatku – poniewaz incydent ten wyrosl, jak rak na polskiej narodowej jazni, przybiera formy zbiorowej narodowej paranoji – i juz widac- ze zostanie na niej, jak skaza i trwaly slad.
  I przysiegam, ze nie odezwe sie w tej sprawie, zeby nie wiem kto i co i jak, czy to paciorki do Pulkownika, czy co innego na ten temat pisal, gdyz nadal uwazam, ze w sprawach ludzi z tzw. sluzb specjalnych, ludzie normalni wypowiadac sie nie moga i nie powinni. Ocen etycznych i moralnych do ludzi owych sluzb sie nie stosuje, albowiem takowe w owych sluzbach zastosowania nie maja.
  A juz mowienie o honorze(!) w sluzbach, ktorych podstawowym narzedziem jest zdrada, oszustwo, szantaz, przekupstwo, wymuszenie, wyprowadzenie w pole, intryga i skrytobojstwo, innego szelmostwa nawet nie wspminajac- zakrawa po prostu na czysta kpine. Stad ludzie tych sluzb, jako rekompensate za pewne utracone dozywotnio uniwersalne wartosci wyzszego rzedu, oplacani sa sowicie w ciezkiej walucie przez zleceniodawcow i taka – i tylko taka – zaplata powinna i musi im wystarczyc. I jak do tego czasu wystarczala.
  Dodawac nie musze, ze zaden wywiad na swiecie nie prowadzi naboru w drodze ulicznych lapanek, zatem jest to raczej wybor wiecej niz swiadomy…..
  Co do tej broniacej reszty… to tak, jak w przyrodzie. Jest ci taki piekny kwiat, z poczatku zielony, potem zolknie w koncu nadyma sie… bieleje. I powiewa wiatr, czy to halny, czy to polny, czy czasami historii, czasami ot poprostu byle jaki i wydmuchuje biale….i pozostaja tylko samotne lodyzki…, a ze czasami co poniektora czuje sie …..wydmuchana???….
  La Vida Senor Marco !!!!! La Vida…….jak mawiano w Katalonii, a co na nasze lwowskie tlumaczy sie – Wi kot czyju slunine zezarl!.
  Roman Kafel dn. 27. April ’98 Dallas Texas

 25. AniaK said

  Re19:
  „O jakiej odpowiedzialności Pani mówi!”
  Miałam na myśli odpowiedzialność za kraj i ludzi go zamieszkujących.

  „Jak się czegoś nie potrafi robić to się za to nie bierze. Albo rezygnuje z pełnienia stanowisk i płynących z tego korzyści.”
  Wojskowy jak się podejmuje jakiegoś zadania, to trwa na posterunku do końca.

  Znam się trochę na tych sprawach, bo wojsko zawsze mnie interesowało, ale trója z PO pokrzyżowała mi plany. 🙂 Pierwszy nauczyciel z PO od razu się zorientował, że ma do czynienia z jednostką szczególną, która świetnie sobie radzi zarówno prakycznie jak i teoretycznie. Ale drugi już nie był taki bysty, i moje plany diabli wzięli. Myślałam, że ta trója to przez strzelanie, ale piernik wie czy to nie przez mylenie stopni wojskowych. Trochę mi się mieszały poruczniki z generałami, z pułkownikami, z majorami….:)

 26. AniaK said

  Re23:
  „Pani Ania jest pod wrazeniem ostatnich wiesci brukowcow jak to 91-letni general romasowal i ponoc zgwalcil swoja basenowa : -) nad czym ubolewa w Telavizji zona i rozwaza rozwod.”

  Panią Anię ta informacja raczej zbulwersowała. Przeczytała z ciekawości, ale może ją rozpatrywać tylko w kategorii czarnego pijaru. Myślę że ktoś posunął się za daleko.

 27. Jan said

  Ad 20
  ”Gen. Wojciech Jaruzelski był piastującym najwyższe stanowiska w Polsce. Wiedział doskonale, iż w planach wojennych Układu Warszawskiego Polska była przeznaczona kasacji jako pas obronny na uderzenie jądrowe”

  Czy aby się Panu coś się nie pomyliło. Z tego co wiem było to faktycznie ale w planach wojennych NATO. Dokładnie, atomowe zniszczenie Polski z bazami radzieckimi aby chronić Niemcy i cały Zachód. w razie ofensywy ze wschodu. Układ Warszawski zakładał taki wariant tylko nie w Polsce a dalej w Niemczech zachodnich.

 28. Infonurt2 ( na domenie http://www.infonurt3.com):Pamiętajmy że przy tym korycie świń zasiadło 47 żydów na 54 obecnych.Stan wojenny był kryminalnym przestepstwem- a więc mamy układ mafijny który jako taki nie obowiązuje Polskiej ludności.Ci „ludzie honoru” są pospolitymi bandytami którzy zrabowali cały kraj. Tym samym umowy kupna- sprzedaży są nieważne! Nowi właciciele sa posiadaczami dóbr skradzionych i sprzedawanych przez paserów. Tak samo wszystkie rządy, parlamenty, prezydenci – są fikcyjnymi atrapami.Komuniści zamienili się w czerwona burżuazję.Dla tych biesiadniów warto przypomnieć rozkazy Lenina który taką klasę społeczną w Rosji po prostu wyciął brutalnie w pień!

 29. ciulzpo said

  dlaczego oszust podatkowy kandydatem na europosła jest patrz Sld Jelenia G

 30. Ano said

  ŻYJEMY W BARDZO DZIWNYCH CZASACH

  Do władzy doszli tyrani, despoci, awanturnicy, brutale, zbiry, okrutnicy, zabijaki, którzy tyranizują, zastraszają, znęcają się, maltretują, zahukują.

  Jest wiele cech wspólnych miedzy Żydami, zboczeńcami (homoseksualistami), politykami

  Mają wiele cech wspólnych – wszyscy maja zaburzenia osobowości.

  Psychiatria definiuje dość dobrze te zaburzenia osobowości.
  Rzadziej zajmujemy się OFIARAMI tych przestępców.

  Z reguły psychiatria zajmuje się przypadkami indywidualnymi – osoby dotkniętej zaburzeniem osobowości , jak i konkretnej jego ofiary.

  Tych ludzi jest bardzo dużo i żyją wśród nas. O ile na poziomie jednostki jest zjawiskiem chorobowym, o tyle na poziomie życia społecznego i politycznego nie dostrzegamy tych zjawisk i nie kojarzymy, że osoba u szczytu władzy ma zaburzenia osobowości.!!

  Jednym z powszechnych zaburzeń jest
  NZO- Narcystyczne Zaburzenie Osobowości – kiedyś nazwani Psychopatami !!
  (NPD_ Narcissistic Personality Disorder),

  Proszę sobie wy-googl-ować. Chociażby z wikipedii – ale są znacznie lepsze źródła

  Przyłóżmy definicje psychiatryczne do zjawisk społecznych i politycznych

  Pasuje jak ulał. Pasuje jak pięść do nosa.

  Proszę państwa rządzą nami PSYCHOLE !!!

  Wymieńmy kilka takich zaburzeń

  (Inne Zaburzenia osobowości

  anankastyczne • chwiejne emocjonalnie (borderline, typ impulsywny) • dyssocjalne • histrioniczne • narcystyczne • negatywistyczne • paranoiczne • schizoidalne • schizotypowe • unikające • zależne)

  Amerykański system klasyfikacji psychiatrycznej (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders – DSM-IV) definiuje osobowość narcystyczną, jako utrwalony wzorzec poczucia własnej wielkości (widoczny w fantazjach bądź w zachowaniu), potrzeby podziwu ze strony innych i braku empatii, który pojawia się we wczesnej dorosłości i ujawnia się w różnych kontekstach, na co wskazuje co najmniej pięć z poniższych kryteriów:
  • Jednostka ma wyolbrzymione poczucie własnej wartości (wyolbrzymia swoje osiągnięcia i talenty, oczekuje uznania własnej wyższości, niewspółmiernie do rzeczywistych dokonań).
  • Pochłaniają ją fantazje o nieograniczonym własnym powodzeniu, mocy, wybitnych zdolnościach, urodzie czy miłości idealnej.
  • Przekonana jest o własnej wyjątkowości i unikatowości, którą mogą zrozumieć lub z którą mogą obcować tylko inni wyjątkowi bądź zajmujący wysoką pozycję ludzie lub instytucje.
  • Wymaga przesadnego podziwu.
  • Ma poczucie posiadania specjalnych uprawnień, tzn. bezpodstawnie oczekuje szczególnie przychylnego traktowania lub automatycznego podporządkowania się innych jej oczekiwaniom.
  • Nastawiona jest eksploratorsko wobec innych ludzi, tzn. wykorzystuje ich do osiągnięcia własnych celów.
  • Brak jej empatii, niechętnie rozpoznanie cudzie uczucia i potrzeby oraz nie jest skłonna z nimi się identyfikować.
  • Często zazdrości innym lub uważa, że inni jej zazdroszczą.
  • Swą postawą i zachowaniem okazuje arogancję i wyniosłość.

  NZO -Narcystyczne Zaburzenie Osobowości – NPD- Narcissistic Personality Disorder
  http://quantumfuture.net/pl/psychopatologia.html

  Fragment książki „Psychopatologia – wydanie czwarte” traktujący o antyspołecznym, histrionicznym i narcystycznym zaburzeniu osobowości.

  Antyspołeczne zaburzenie osobowości

  Jednym z najbardziej fascynujących zaburzeń osi II jest prawdopodobnie antyspołeczne zaburzenie osobowości

  CHARAKTERYSTYKA ANTYSPOŁECZNEGO ZABURZENIA OSOBOWOŚCI

  Przez dłuższy okres dziejów ludzkości zachowań antyspołecznych nie postrzegano w kategoriach psychologicznych. Jednak w XIX wieku pojawiła się myśl, że niektóre typy czynów kryminalnych mogą wynikać z warunków, nad którymi jednostka nie ma żadnej władzy, tzn. ze źródeł społecznych, psychicznych i biologicznych. Przestępstwa przestały być zatem aktami woli, a zaczęły być raczej skutkiem okoliczności niemożliwych do opanowania.
  (..)
  OSOBOWOŚĆ ANTYSPOŁECZNA

  A. Utrzymujący się wzorzec braku poszanowania i pogwałcenia praw innych ludzi, pojawiający się po 15 roku życia, przejawiający się przynajmniej trzema z następujących kryteriów: (1) niezdolność do podporządkowania się normom społecznym opisującym zachowania zgodne z prawem, objawiająca się wielokrotnie dokonywanymi czynami stanowiącymi podstawę aresztowania; (2) zakłamanie objawiające się wielokrotnym dopuszczeniem się kłamstwa, uzywaniem pseudonimów przestępczych lub oszukiwaniem innych dla zysku albo przyjemności; (3) impulsywność, niezdolność planowania; (4) skłonności do rozdrażnienia i agresja wyrażająca się w notorycznych bójkach i napaściach; (5) brak troski o bezpieczeństwo własne i innych; (6) brak odpowiedzialności wyrażający się niezdolnością spełnienia wymogów zachowania w pracy zawodowej lub w dotrzymywaniu zobowiązań finansowych; (7) brak poczucia winy wyrażający się obojętnością lub racjonalizacją wyrządzania krzywdy, szkodzenia i okradania innych.

  B. Osoba musi mieć przynajmniej 18 lat.

  C. Udokumentowane zaburzenia zachowania, które pojawiły się przed 15 rokiem życia.

  D. Zachowanie antyspołeczne nie pojawia się wyłącznie w trakcie schizofrenii lub epizodu manii.

  PRZESTĘPCA CZY CHORY UMYSŁOWO?

  Psychologów nierzadko powołuje się w charakterze biegłych, w celu dokonania oceny stanu psychicznego osób, które dopuściły się poważnych przestępstw. Często spełniają one kryteria diagnostyczne zaburzenia osobowości antyspołecznej. Jednak rozpoznanie zaburzenia, m.in. osobowości antyspołecznej, nie jest traktowane jako ułomność pozwalająca na przyjęcie linii obrony przestępcy opartej na jego niepoczytalności. Dzieje się tak dlatego, że zaburzenia osobowości nie są uważane za choroby upośledzające zdolność jednostki do panowania nad własnymi emocjami lub odróżniania dobra od zła. Natomiast sąd uznaje, że na emocje jednostki i zdolność dokonywania osądu moralnego mogą wpływać epizody poważnych zaburzeń nastroju.

  Brak sumienia i poczucia odpowiedzialności wobec innych. Brak żalu i wyrzutów sumienia oraz jakiegokolwiek poczucia upokorzenia stanowi jedną z cech antyspołecznego zaburzenia osobowości.

  PRZYCZYNY ANTYSPOŁECZNEGO ZABURZENIA OSOBOWOŚCI

  W ten sposób dotarliśmy do korzeni osobowości antyspołecznej. Jakie są jej przyczyny? Nie jestesmy jeszcze pewni, ale wyniki badań wskazują na kilka czynników, m.in.: (1) dziedziczoną podatność, (2) wczesne uszkodzenia rozwijającego się układu nerwowego, (3) nieprawidłowości reakcji fizjologicznych i czynności mózgu, (4) kontekst rodzinny i społeczny oraz (5) nieprawidłowości w uczeniu się.
  (…)

  ŹRÓDŁA ANTYSPOŁECZNEGO ZABURZENIA OSOBOWOŚCI

  Za to, czy u konkretnej osoby rozwinie się antyspołeczne zaburzenie osobowości, odpowiadają zarówno geny, jak i środowisko. Kontekst rodzinny i społeczny może prowadzić do wystąpienia deficytu zdolności kontrolowania impulsów. A to, wraz z predyspozycjami genetycznymi do chronicznego niedostatecznego pobudzenia, które może być spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem płatów czołowych i układu limbicznego mózgu, może doprowadzić do wystąpienia trudności w uczeniu się, jak również problemów w panowaniu nad impulsami przyczyniających się do powstania dziecięcego zaburzenia zachowania, a w końcu do antyspołecznego zaburzenia osobowości.

  Narcystyczne zaburzenie osobowości

  Narcystyczne zaburzenie osobowości charakteryzuje się wygórowanym poczuciem doniosłości własnego „ja” i brakiem odczuć empatycznych. Towarzyszy temu „pretensjonalność” i zaabsorbowanie własną osobą w fantazjach na temat nieograniczonego sukcesu, siły i/lub urody oraz potrzeba bycia podziwianym

  OSOBOWOŚĆ NARCYSTYCZNA

  Utrzymujący się wzorzec pretensjonalności (w świecie fantazji i w zachowaniu), potrzeby bycia podziwianym i braku empatii, pojawiający się po raz pierwszy we wczesnym okresie dorosłości i widoczny w wielu sytuacjach, spełniający przynajmniej pięć z następujących kryteriów: (1) przesadne poczucie doniosłości własnej osoby (np. wyolbrzymianie osiągnięć, talentów, oczekiwanie uznania za kogoś ważniejszego bez odwoływania się do współmiernych dokonań); (2) oddawanie się fantazjom na temat nieograniczonego powodzenia, potencjału, doskonałości, urody i miłości idealnej; (3) przekonanie o własnej „nietuzinkowości” i niepowtarzalności, która może być zrozumiana jedynie w odniesieniu do innych niepospolitych ludzi (lub instytucji) wyższego stanu; (4) wymaganie skrajnego podziwu dla własnej osoby; (5) poczucie posiadania specjalnych praw, tj. bezpodstawne oczekiwania przychylnego traktowania lub automatycznego podporządkowania oczekiwaniom tej osoby; (6) w kontaktach międzyludzkich podejście eksploatacyjne, tj. wykorzystywanie innych w celu osiągnięcia własnych celów; (7) brak empatii: niechętnie rozpoznaje i identyfikuje się z uczuciami i potrzebami innych; (8) często zazdrości innym lub uważa, że inni mu zazdroszczą; (9) zachowuje się arogancko i wyniośle i prezentuje takie poglądy.

 31. matirani said

  Ano… prawda! Psychopatów, wsród pracujacych na gieldach, jest 95%. Ogólnie w finansach 80%. A wsród polityków… 99%?

 32. Re: Artykul…
  Mysle, ze dobre I zarazem skuteczne byloby to „lekarstwo” na ta kneSejmowa mafie…

  A bardziej skutecznym lekarstwem na lichwiarskiego raka finansowego jest Program Kredytu Spolecznego (Narodowego).
  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. revers said

  Wg. PM Tuska Judeopolonia jest 5 potęgą gospodarczą Europy i 20 potęgą świata lub będzie – przebił Gierka w propagandzie sukcesów lodowych i postokrągłostołowych?

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tusk-Polska-w-2022-roku-bedzie-wsrod-20-najbogatszych-krajow-swiata-3031520.html

 34. Premizlaus said

  Re 25:
  Może i dobrze się stało. Kobietki w wojsku to powinny się lepiej papierkami zajmować.

 35. AniaK said

  Re34:
  Ja się do pracy biurowej nie nadaję. Ponoć jestem za dokładna, i za wolno piszę na maszynie. Wizerunek czasami bywa mylny. 🙂

 36. Marucha said

  Re 35:
  A gdzie jeszcze pisze się na maszynie???

 37. AniaK said

  Re36:
  Nie wiem, bo jeden facet mnie kiedyś zniechęcił, i więcej taką pracą się nie interesowałam. Powiedział, że za wolno przebieram paluszkami. A ja byłam maszynistką, i owszem, ale nie od pisania na maszynie.

 38. Ad. 37

  Gwarantuję, że po tygodniu, dwóch, nauki pisania bezwzrokowego pisałaby pani tak dobrze, jak ja.

 39. Marucha said

  Re 37:
  Słowo „maszynistka” ma dwa znaczenia:
  1. Osoba zawodowo wpisująca teksty za pomocą maszyny do pisania
  2. Kobieta, która prowadzi pociąg.

  Czy prowadziła Pani pociągi, Pani Aniu?

 40. Gość said

  U polskich sędziów uderza jeszcze jedno – niesamowita tępota i niezdolność do zrozumienia najbardziej racjonalnych argumentów. Traktowanie serio ewidentnie fałszywych, niedorzecznych i wewnętrzne sprzecznych zeznań to norma w polskich sądach. Dochodzi do tego, że aby ocenić wiarygodność świadka zatrudnia się specjalistów – psychologów. To też potwierdza tezę, że nietypowe zachowania sędziów mają podłoże biologiczne. Inteligencja jest dziedziczna. Może to być też efektem genetycznym opanowania sądownictwa po wojnie przez żydów z ich specyficzną, talmudyczną logiką. Badania, w tym żydowskie, potwierdzają kilkakrotnie większą częstość zaburzeń osobowości, np schizoidii, wśród żydów. Tak więc charakterystyczna przewrotność żydowska i prawników może mieć właśnie podłoże genetyczne, spotęgowane przez wychowanie.

 41. Zuza~~~ said

  Syjoopozycja utworzona w Polsce w latach 60-tych i światowy syjoestablishment ,podstępnie i perfidnie użyli Polaków do wielkiego spisku jakim była solidarność czyli zamach stanu na Nasza wolność , niepodległość i niestety Nasz Kraj przeszedł w żydo-usraelskie szpony! tylko po to im była potrzebna solidarność,zaraz potem ją zniszczyli,teraz to widać gołym okiem-żydowscy kolaboranci planowali to od wielu,wielu lat, Kuroń /Icek Kordblum – został niekwestionowanym bohaterem,niedobrze mi się robi na samo wspomnienie tego koszernego dzieła którym ogłupili cale Społeczeństwo Polskie!!!.
  „żyd żyje z kłamstwa, podstępu ludzkiego cierpienia i krzywdy.Niezwykła precyzja oraz perfidia ich szatańskiego dzieła przekracza wszelkie znane nam granice moralne i etyczne”
  http://www.zbawienie.com/pms.htm
  Dywagacje ,rozdrabnianie się ,niekończące się dyskusje na temat tego co było,roztrząsanie historii – mam wrażenie że jesteśmy znowu wpuszczani w maliny,mówić ale nie powiedzieć!!!!Jesteśmy wciągani w bezsensowne nic nie wnoszące dyskusje,historie trzeba znać, pamiętać i wyciągać wnioski ale żyć należy teraźniejszością i przyszłością,Nasze zniewolone dzieci będą pytać dlaczego żyją w niewoli i co robiliśmy aby temu przeciwdziałać? .Niemal wszyscy wiemy że żyjemy pod okupacją,ze rząd w Polsce jest wrogiem Polaków ,ale może jeszcze nie wszystko stracone.Pracujmy nad zjednoczeniem się brońmy i uświadamiajmy ludzi którzy są totalnie odmóżdżeni przez telavizje! Ja niestety już na scierwomedialnych portalach jestem totalnie blokowana przez cenzure!
  Dzialaj tak, jak Ty chcesz a nie inni. To Twoje zycie, i to Ty za nie odpowiesz, a nie rodzice, dziadkowie czy inni, srodzy sedziowie i krytykanci Twojego stylu życia.To naturalny przejaw wspólczesnej polityki, która dąży do pozbawiania ludzi rozumnej samosterownosci. Mówiac prosciej: kultury, która narzuca nam glupote, by nas zniewolić. Nie tylko zacheca nas do niej i reklamuje ją, ale wlasnie – narzuca,manipuluje. Z jednej strony jestesmy wpychani coraz glebiej w medialne szambo,z drugiej – coraz mocniej przykreca nam śrubę system oligarchiczno- nakazowo-rozdzielczy
  http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Globalny-spisek.htm

 42. AniaK said

  Re39:
  Panie Gajowy, maszynistek jest od groma i trochę. Wstyd żeby takich rzeczy nie wiedzieć. O maszynistkach przesiewaczy głównych nie słyszał Pan?

 43. Marucha said

  Re 42:
  Wie Pani, zupełnie się nie wstydzę, iż nie słyszałem o maszynistkach przesiewaczy głównych. A Pani słyszała? Bo na Internecie „wszystko jest”, ale spotkać w rzeczywistej kopalni „maszynistkę przesiewaczy głównych” to insza inszość.

 44. revers said

  psychopaci sa wszedzie okazuje sie ze sam
  prezdent ue Herman Van Rompuy, uni lgbt i pedofilow byl jako minister sprawiedliwosci w Belgii w 2007 roku zamieszany w krycie ( latwa ucieczka Dutrouxa z wiezienia ) ekskluzywnej sieci belgijskich, europejskich pedofilow i siatki, lacznie z porywaczami dzieci

  http://aangirfan.blogspot.de/2014/01/dutroux-savile-cheney-madeleine-mccann.html

  siedziba biznesu i relaksu porno dzieciecego

  http://www.cercledelorraine.be/

  glowny europejski sponsor pedofili

  http://www.whale.to/c/jeanmichel_nihoul.html

  oraz siatka porywaczy, jeden z nich

  http://www.nbcnews.com/news/world/police-extremely-pleased-new-tips-after-madeleine-mccann-appeal-v20947455

 45. AniaK said

  Re43:
  Niektórzy mieli to szczęście. 🙂

 46. AniaK said

  Kanałami się nie przemieszczałam 🙂

 47. Marucha said

  Re 45:
  Czy Pani jest/była właśnie maszynistką przesiewaczy głównych? Pytam z niepohamowanej ciekawości i bez podtekstów.

 48. AniaK said

  Re47:
  Była.

 49. Kazik said

  ad 47 . To pewnie sortowaczka na kopalni węgla kamiennego .

 50. revers said

  zawsze cos mozna zorganizowac jak nie stol to orgie pedofilskie dla wybranych

  In custody Nihoul confessed to “organising an orgy at a Belgium chateau, which several government officials, police officers and a former European commissioner attended”

  a pozniej szezyc prawka dla lgbt i tolerancje dla rytualnych mordow.

 51. matirani said

  Re 40: Gość commented on Pokłosie okrągłego stołu – władza psychopatów.

  Gosciu, to nie jest tak, ze sedzieowie rozumieja argumentów logicznych czy rzeczowych. Oni stosuja prawo talmudyczne, wedlug którego nasze argumenty nie maja zadnej wagi! Wazne jest dobro plemienne koczowników.

 52. Marek:-) said

  Okrągły stół – wystrugany „w służbie świata pracy” Jak śpiewano dawniej
  „Dziś bardzo się zmienił świat, bo mamy już system rat”

 53. Marek:-) said

 54. marcusex said

  Panu Romanowi Kaflowi do sztambucha….. czyli ku pamięci, to jest jak zarzekała się żaba błota.

  W roku 1997 napisał Pan:
  „Nigdy nie zabieralem na ten temat glosu wczesniej……I przysiegam, ze nie odezwe sie w tej sprawie, zeby nie wiem kto i co i jak, czy to paciorki do Pulkownika, czy co innego na ten temat pisal”

  No to jak? Napisałem a Pan się odezwał.

  Z olbrzymim szacunkiem dla wszystkich Pańskich tekstów, za wyjątkiem tego jednego i dla Pańskiej działalności na rzecz Polski, „Kapelusze z głów”.

  Ale w sprawie pułkownika Kuklińskiego, ja przynajmniej nigdy się nie zarzekałem, że nic na Jego temat nie napiszę.
  Jutro 10 rocznica Jego śmierci. Świeć Panie nad Jego duszą.

  A wydymani jak dmuchawce, to zostało ponad trzydzieści milionów Polaków. I to nie przez pułkownika Kuklińskiego. Ku pmięci.

  Marek L

 55. Carlos said

  ja pracowalem kiedys ( 1971) w Operze Slaskiej.Tam facet ktory ustawial dekoracje nazywal sie : maszynista sceny. No i co P. Marucha? ha

 56. Marucha said

  Re 55:
  Co ja na to? Nic. Też słyszałem. Natomiast nie słyszałem o „maszynistce sceny”, ale to mnie istotne..
  Mnie chodziło to, jaką maszynistką była Pani AniaK.
  Ale Pani Ania znów się chyba wykręciła od odpowiedzi.
  W sumie – nieważna sprawa.

 57. Carlos said

  Ja zartowalem…

 58. AniaK said

  Re56:
  Trudny z Pana Gajowego interlokutor. Przecież napisałam wyraźnie, że byłam maszynistką przesiewaczy głównych. Może być maszynistą jak Pan woli.

 59. Marucha said

  Re 58:
  Nie taki trudny. Gdy dostanie odpowiedź na swe pytania, to do rany go przyłóż (wziąwszy uprzednio zastrzyk na znieczulenie).

 60. AniaK said

  Wrócę może jeszcze do pułkownika Kuklińskiego.

  http://polska.newsweek.pl/leszek-miller-o-plk-ryszardzie-kuklinskim-wywiad-na-newsweek-pl,artykuly,280288,1.html

  Zagadki, czy był zdrajcą czy nie, jeszcze nie udało mi się rozwiązać, ale to zdanie przykuło moją szczególną uwagę.

  „Miał tylko jedną prośbę. Aby prokuratorzy zwracali się do niego „panie pułkowniku”.”

  Trudno mi ocenić skutki decyzji pułkownika Kuklińskiego, ale decydując się na taki wybor drogi, ta prośba moim zdaniem była co najmniej nie na miejscu. Żołnierz powinien wiedzieć, że nawet kierując się najlepszymi intencjami, dokonując takiego wyboru, automatycznie traci pagony. Można być bohaterem, ale już nie w stopniu pułkownika. Panu Kuklińskiemu chyba też się trochę myliły stopnie wojskowe. 🙂

  Coś jest na rzeczy z tymi pagonami, pani Aniu…
  Admin

 61. AniaK said

  Ja, nie wykonując rozkazu wstawienia się na strzelnicę, zostałam ukarana trzema pałami – co zaskutkowało oceną końcową 3 – ale nie miałam do nikogo pretensji, bo byłam świadoma swoich czynów. Chciałam się zabawić w generała. 🙂

 62. Marucha said

  Ad 60:
  Właściwie chyba wiemy wszystko, co warto wiedzieć, o płk. Kuklińskim.
  Nie sądzę, aby Polacy kiedykolwiek osiągnęli consensus w jego sprawie. Zawsze dla jednych będzie bohaterem, a dla innych zdrajcą.
  Kim był naprawdę, wiedział tylko on sam i Bóg.

 63. Boydar said

  @ Pan Gajowy (60)

  Ja sugerowałem to już kilkakrotnie. Nawet w obuwiu.

 64. AniaK said

  61 cd.
  Dostałam trzy pały ze strzelania, a w ogóle broni nie miałam w ręku. Zaległości oczywiście nadrobiłam, strzelnicę pokochałam….tak się zawzięłam, że z zamkniętym okiem strzelam do celu. 🙂

 65. Kazik said

  Jeśli już , to do pułkownika Kuklińskiego zwracało się : obywatelu pułkowniku .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: