Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Siekiera_Motyka o Polskość czarnych Polaków na…
  corintians o Izolacja Zełenskiego
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Haj żywe Ukraina!”

Posted by Marucha w dniu 2014-02-09 (Niedziela)

A niech się dzieje, co chce… Oto artykuł opublikowany na prawicowym portalu Prawica.net.
Proszę nie ciskać ciężkimi przedmiotami w ekran ani strzelać do gajowego. Jego też szlag trafił.
Admin

Pierwsze oznaki życia Ukrainy jako samodzielnego bytu zaistniały podczas buntu Chmielnickiego przeciw Rzeczypospolitej w 1648 roku, aby poddać ją władaniu Moskwy już w 1654 roku. W 1920 roku Petlura, popierany przez Piłsudskiego, nie był w stanie wybić się na niepodległość i w 1922 roku wschodnia Ukraina została włączona do Związku Sowieckiego, a w 1939 zachodnia [Co to była ta „zachodnia” Ukraina? Obejmowała Lublin, czy sięgała tylko po Przemyśl? – admin].

Następną spektakularną próbą uzyskania niepodległości podjęto po wejściu w 1941 Niemców na tereny Ukrainy. Formacje ukraińskie SS Galizien oraz ukraińscy nacjonaliści z OUN, mimo zaprzedania się Niemcom i dokonania na Polakach wielu zbrodni, nie mieli szans na uzyskanie niepodległości.

Wszystkie te próby obarczone były jedną cechą – odreagowanie niemożności wybicia się na niepodległość. Zamiast skupienia sił na walce z głównym zagrożeniem, którym była Rosja, podejmowano walkę z domniemanymi wrogami, w naszym przypadku byli to Polacy i Żydzi i inni, których mordowano w bestialski sposób.

Jak obserwowaliśmy, nawet współcześnie odradzały się nacjonalistyczne ukraińskie organizacje, które za cel obrały sobie rewizję granicy z Polską i ograniczenie działalności mniejszości polskiej na Ukrainie.

Nie wnikam w przyczyny takich zachowań, stwierdzam stan i jego zagrożenie dla Polski i Polaków.

Państwo ukraińskie obejmuje obszar określony przez twórców republik sowieckich. Poszczególne obszary tego państwa posiadają odmienną historię i brak im poczucia wspólnoty narodowej. Teraz jest kolejna szansa na jej uformowanie. Szansa. Obserwujemy Majdan i podczas jego trwania widać wyraźną zmianę celów i haseł. Nawet ugrupowania banderowskie zweryfikowały swój stosunek do Polski. Wielce do tego przyczynił się nasz udział w rewolucji ukraińskiej. [Czy autor to agent-prowokator, czy imbecyl, czy  kawał ch…?- admin]

Trzeba zauważyć, że początek buntu rozpoczął się i jego główne ogniska są rozmieszczone na ziemiach niegdyś Wielkiej Rzeczypospolitej. Może to jakiś nieuświadomiony wpływ historii, może właśnie nasza postawa wspierania ruchów wolnościowych przyczynia się wreszcie do uświadomienia im roli Polski w ich historii i w obecnych nadziejach na pierwsze samostanowienie Ukrainy.

Poza tym nasza aktywność wynika też z sentymentu, pewnie sienkiewiczowskiego do Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. Jednak efektem tej aktywności nie może być tylko doraźne wsparcie ukraińskich dążeń i zaspokojenie swych emocji. Emocji wynikających z odniesienia do naszych walk powstańczych, a szczególnie pamiętanego zrywu „Solidarności”.

Nasza tam aktywność powinna procentować wyniesionymi kontaktami, a może i zażyłościami [Idź Pan i fraternizuj się zażyle z Tiahnybokiem! – admin]To w stosunkach politycznych zawsze się przydaje i tego nie powinniśmy zmarnować. Nie wiadomo czym skończy się Ukraińska rewolucja. Jak widać wśród demonstrantów następuje przesunięcie akcentów ich wystąpień. Zweryfikowali swe proeuropejskie płonne nadzieje. Otrzeźwiła ich sama Europa, a może i my uświadomiliśmy walczących czym ona teraz jest.

Jednak dla nas lepsza jest Ukraina w Unii niż w Rosji i w tych dążeniach powinniśmy ją wspierać [O, i tu wyłazi szydło z worka – admin]. Stopniowo weryfikowane też są hasła odwetowe w stosunku do Polski i dążenia do budowania państwa na nacjonalizmie banderowskim. Taką korektę deklarują publicznie sami przywódcy takich ugrupowań. Na plan pierwszy, coraz wyraźniej wybija się potrzeba uniezależnienia od Rosji. Ukraińcy, nawet ci ze wschodniej jej części, zaczynają dostrzegać, że Ukraina poddana wpływom Rosji nie będzie wolna i nie będzie mogła suwerennie realizować swych narodowych i gospodarczych interesów. [Za to w Unii będzie mogła  – admin]

I ten ich cel dla Polski jest najbardziej korzystny i jego naszą obecnością na Majdanie powinniśmy wspierać. Podziwiam Ukraińców za ich wytrwałą walkę, za wytrzymałość, samozaparcie, ale to jeszcze może nie przesądzić zwycięstwa. Jednak, gdyby zryw ich został brutalnie stłumiony lub był zmanipulowany, ludzie ci walki swej nie zapomną. Ich doświadczenia, jak i nasze będą w historii narodu odkładać się słojami pamięci, do których w potrzebie będą wracać.

W naszym interesie jest teraz wspieranie dążeń rewolucji ukraińskiej. Wspieranie mimo istniejących też tam tendencji, których nie akceptujemy. Wspieranie, bo tylko z wolną i demokratyczną Ukrainą możemy porządkować naszą historię i tworzyć polityczną wspólnotę znaczącą we współczesnej Europie.

Autor: Waldemar Pernach
Ekonomista, polityk, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL – Kluby Myśli Robotniczej, Grupa Polityczna Baza i Unia Demokratów Baza.
http://prawica.net

Komentarzy 38 do “„Haj żywe Ukraina!””

 1. Jan said

  Koncesjonowana i konfekcjonowana prawica w III RP to duży problem. Kolejna sztuczka iluzjonisty z kapelusza z paskami biało czerownymi i gwiazdkami pięcioramiennymi

 2. Inkwizytor said

  [Czy autor to agent-prowokator, czy imbecyl, czy kawał ch…?- admin]

  Kawał ch… to oczywiste ale pozostałe określenia też sa trafne. w jednym szeregu postawiłbym z nim Sakiewicza i Kwiecińskiego, takie same mendy 😉

 3. Inkwizytor said

  P.S ten przygłup to Skwieciński

 4. Marek Drugi said

  Wydaje się, że obecnie największym dla Polski i Polaków zagrożeniem jest właśnie taka „lewa” koczownicza pseudo-prawica, która starym chazarskim zwyczajem próbuje doprowadzić do zderzenia i wykrwawienia się narodów słowiańskich, celem oczyszczenia i ponownego zasiedlenia ich terenów przez elementy aszkenazyjskie i chazarskie.

 5. 25godzina said

  Banderowcy to ok. 10% tamtejszego społeczeństwa, wiec mówienie w tym kontekście o Ukrainie (w domyśle całej) jest manipulacją.

 6. Boydar said

  Czego się Pan Gajowy czepia, przecież Pan Parch napisał wyraźnie :

  „… W naszym interesie jest teraz wspieranie dążeń rewolucji ukraińskiej. Wspieranie mimo istniejących też tam tendencji, których nie akceptujemy …”

 7. JO said

  Przeczytalem tylko pierwsze Klamliwe zdanie artykulu I to wystarczy by nie czytac dalej…
  Taka wraza „Prawice” piejsata..

 8. Griszka said

  @2
  Nie wiem czy Pan to widział, Panie Inkwizytorze: http://www.nacjonalista.pl/2014/01/30/oswiadczenie-prawego-sektora-w-sprawie-tragedii-wolynskiej-i-rewizji-granic/
  W temacie agentury.

  @4 Najgorsze, że praktycznie większość ugrupowań prawicowych okazało się agenturalnymi przybudówkami, eurocwelami, które teraz stręczą pojednanie polsko-banderowskie.
  Nawołują, żeby puścić bestialskie mordy w niepamięć (co do Katynia, za który odpowiada Stalin i kilku siepaczy z NKWD – to mamy wypominać wszystkim Rosjanom do końca świata i jeden dzień dłużej), bo Ruscy część swojej floty wojennej trzymają na ukraińskim wybrzeżu.
  Paranoja.

 9. Tekla said

  Ad.@stąd te 10% ? Radze się douczyć w temacie,..

 10. Isreal said

  …możemy tylko bawić się w obserwatorów i ewentualnie komentować…

  ad3 „ten przygłup to Skwieciński” – no niestety, taka „elyta” dyktuje tempo, wysługując się obcym

  „[Czy autor to agent-prowokator, czy imbecyl, czy kawał ch…?- admin]” – choć pytanie, to pełnym komentarzem jest

 11. 25godzina said

  @Tekla(9) Np stad: Z 2013 roku: „(…)Rozkład głosów wśród pozostałych partii (obecnie zasiadających w parlamencie) wyglądałby następująco: Batkiwszczyna – 19,3%, UDAR – 18,1%, Svoboda – 11,9%, Komuniści – 8,7%.” http://www.psz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=43525

  Mniejsza o dokładne liczby, chodzi o proporcje. „Majdan” to z pewnością mniejszość.

 12. Kazek said

  Taki Skwieciński to nasza „prawica” , zlepek idiotów ale bardzo niebezpiecznych bo mogą dojść do władzy.
  Wyhodowanie banderowskiego państwa to byłaby katastrofa.

 13. Halszka said

  http://www.ngopole.pl/2014/02/05/wydarzenia-na-ukrainie-jak-nas-oglupiaja/

  Na portalu prawy.pl był i taki, bardzo sensowny komentarz p. Sanockiego do Majdanu. Już go tam nie znajduję, został natomiast na kresy.pl

 14. NICK said

  Ad. artykuł; prawica? Nihil novi.
  Lecz.
  Ilu porządnym ludziom namieszali. sk..wysyny.
  Ad.11.
  Proszę Pana!
  Cytować takie rzeczy? Proszę Pana – galopada.
  Moja opinia? 11 promili… .

 15. bart said

  Panie Kazek. Z obserwacji wynika, ze jednak na sile wyhodowuje sie ten tworek. Kazda metoda dobra, ktora prowadzi do odpolaczania cywilizacji swiata. Polska bedzie w kleszczach. Od zachodu ustawodawstwo, od wschodu siekiery i pily. Ale spoko. Wlasciciele Polinu wszystko naprawia i znormalizuja i szara masa bedzie im niewypowiedzianie wdzieczna i zobowiazana.

 16. Marucha said

  Re 6:
  Tak, popierajmy „opozycję” na Ukrainie, choć już ostrzą tryzuby, siekiery i piły.

 17. Kola said

  To jest polak zaciaga troche .Agent syjonizmu PRECZ z takimi egzemplarzami

 18. błysk said

  Autor artykułu jest co najmniej mało rozgarnięty politycznie. Nie chcemy państwa rządzonego przez banderowców. I wcale nie jest prawdą,ze są oni obecnie inni niż rezuny. Ich prosta zagrywka wygląda następująco : nie mówmy o trudnych dziejach polsko-ukraińskich ,mówmy o przyszłości ,a ta ma polegać na budowaniu wspólnego frontu antyrosyjkiego. To jest dla na s nie do przyjęcia, bo po pierwsze tkwi w nich nadal wrogość do Polaków i pretensje terytorialne do Polski , po wtóre mogą się za nimi kryć Niemcy i oczywiście żydzi ,którzy chcą wykorzystać do ataku na Rosję kogo się da. Nasza przyszłość leży we współpracy polsko-rosyjskiej ,oczywiście mądrej, bo tak prowadzonej by uchronić nasze interesy narodowe. Romana Dmowski był za podziałem Ukrainy na cześć polską i rosyjską. Sądzę,ze myśl tę należy podjąć .

 19. Inkwizytor said

  Re: 8

  Panie Griszka, oczywiście, że znam. Przeglądam banderowskie fora

 20. Jeśli dany portal, partia itp. deklaruję się tak ostentacyjnie jako „prawicowy”, to jest prawie pewnym, że z prawdziwą polskością nic do czynienia nie ma. Myślę, że jest to refleksja nie oderwana od rzeczywistości. A swoją drogą, jeszcze niemilej zaskoczył nas, jak to celnie wypunktowuje p. Griszka, nacjonalista.pl. Wiadomo było, co prawda, już wcześniej o konszachtach przywództwa NOP ze „Swobodą”, ale można było to potraktować w kategoriach jakiegoś zapomnienia i liczyć na to, że się opamiętają, Dziś nasuwa się wniosek, że to kolejna antypolska agentura.

 21. przemądrzałe bydlę said

  @Krytyczny Komentator
  NOP to nie agentura. Po prostu reprezentowany przez NOP program trzeciopozycyjny ma wadę, jeśli chodzi o politykę zagraniczną. Program ów zawiera element mówiący o konieczności wspierania ruchów trzeciopozycyjnych w innych krajach i że zwycięstwo takiego ruchu w jednym kraju, jest wspólnym zwycięstwem wszystkich jego odpowiedników we wszystkich krajach. Jest to założenie wadliwe, bo przedkłada solidarność ideologiczną nad własne narodowe interesy. O ile zwycięstwo ruchu trzeciopozycyjnego w innym kraju może być korzystne dla narodu ten kraj zamieszkującego i siły tamtejszego państwa, to już nie musi być korzystne dla Polski (i w przypadku zwycięstwa neobanderowców na Ukrainie, korzystne dla Polski nie będzie). Program trzeciopozycyjny, na płaszczyźnie polityki zagranicznej, eliminuje egoizm narodowy na rzecz nowej wersji dziewiętnastowiecznego masońskiego hasła rewolucyjnego „za wolność waszą i naszą”. Tymczasem silna, nacjonalistyczna Ukraina nie będzie dobra dla Polski, podobnie jak silne, nacjonalistyczne Niemcy nie byłyby.
  Piszę to jako sympatyk NOP-u. Niech Pan nie podejrzewa NOP-u o agenturalność, bo to absurd. Po prostu trzeba dać impuls liderom tej organizacji, żeby jeszcze raz przemyśleli swój program na płaszczyźnie polityki zagranicznej

 22. Ariusz said

  [Czy autor to agent-prowokator, czy imbecyl, czy kawał ch…?- admin]

  Z tekstu wynika za admin. trafil w 10-tkę z każdą alternatywą.

 23. Ariusz said

  # 8
  Poziom glupoty narodu i paranoi opisal nieznany autor pod nickiem Olej i chyba lepiej nie mozna tego zrobic. Mozna sie posmiec przez lzy:

  Olej (gość) (89.229.108.***) wczoraj, 20:06

  MY NAIWNIAKI – DZIECI KAPITANA ŻBIKA OTWIERAMY OCZY I WIDZIMY ………………………..

  ‘’KRAJ-RAJ-KRADŁ-RAD’’
  Kraj idiociejących na stare lata szpiegów, poczwórnych agentów z podwójnym widzeniem, soft patridiotów,
  PATRYDIOTÓW OD SIERPA Z MŁOTEM W DŁONI PRZY WRAKU!
  Samo zdarzających się katastrof bez przyczyny i bez wyjaśnienia, śledztw samo umarzających się w czasie.
  Postrzelonych z prawej dłoni w lewe ucho pułkowników. Zabijających się tak żeby nikt nie widział i nie słyszał.
  Litościwych sędziów, ułaskawiających w świetle jupiterów, płaczące posłanki z pięćdziesięcioma tysiącami łapówy w łapie.
  Autostrad przyjaźni w głowie głowy.
  Obwodnic donikąd.
  Autostrad w odcinkach.
  Prezydenta ‘’Jasia’’ robiącego byki przedszkolaka.
  Prokuratorów trzymających drzwi do szaf z wypadającymi trupami, szaf pełnych spec komisji – komiksmisji do wszystkiego:
  co i ile zdołano podpieprzyć, oprychów w parlamencie, parlamentu do diet za siedzenie na dupie i gadanie głupie.
  Społeczności durnej jak but premiera i premiera w cudzych butach.
  Kraj Raj Rad albo Kraj Rad Kradł Rad – kombinacja słowna pasująca jak ulał do wszystkiego co kraj ulał, a ulewa co się doń i na co wpłaci.
  Ulewa z funduszy, ulewa się z wojska, ulewa z ochrony zdrowia, ulewają prezydenci, burmistrzowie i radni.
  Ulewają co by nigdy nie sądzić, że kradli.
  Ulał się przelew z emerytów na 19 miliardów, rzecznik ulała i ulała druga strona, ulewają z radia i Tivi, leją i tłoczą bzditivi.
  Razem w całości wszyscy ulewają od zidiocenia, przelewają z ręki do ręki – i raz i dwa.
  Tutaj się wytnie, a tam doda, pomieszała się breja i czysta woda.
  Ulewa wrona, generał ulały, 10 lat konał, a ciągle jest cały, ulewa metressa dająca łona, ulewa tracąca swój wygląd żona.
  Na samiuchnym końcu i wierzchu kraju, drugi generał z „Intelidżens Potylica Serwiss Oddziału” super ulewa, dyspozytor myśli, ulewa skrytych, ulewa niejawnych, ujawnia wszystko co mu się przyśni.
  ORKIESTRA GRA, FORSA PŁYNIE MOBILIZUJTA SIĘ LUDZIE KRAJ-RAJ-KRADŁ-RAD NIGDY NIE ZGINIE !!!

 24. NICK said

  „ukrainiec”? żydogerman!
  chazar, kalkstein, inny -„berman”.
  Lewa-prawa, prawa-lewa… .
  A zakonny? Się WYŚMIEWA!

  Czy sakiewicz-prowokator;
  czy też ch.j! A wprost: lewiator?
  Co to zmienia? Co to wnosi?
  Chyba, że się pokokosić…?

  Drodzy Państwo! Czy Wy wiecie?
  Że w Krośniejskim-dziś-powiecie,
  tak się boją, tak się TRUŻĄ,
  że, do jutra żyć-za DUŻO???

  Te trizuby-tak jest właśnie.
  Załagodzą NASZE waśnie?

  Ad personam. Tak już muszę.
  Pan, to, koi nasze DUSZE.
  Dzięki Panu, Panie JO,
  jest mi lepiej… .

  P.S. Jakikolwiek, gówniany, rymsztyk… .

 25. Ad.21, czyli do P. Przemądrzałe Bydlę (nie wiem, czy się dobrze wyraziłem): Przyjmuję w całości Pańskie wyjaśnienia jako nadzwyczaj trafne i konkretne, tylko niech Pan faktycznie przekona jeszcze skutecznie do swoich racji leaderów NOP, bo dalsze trzymanie się przez nich tychże sztywnych, doktrynerskich koncepcji siłą rzeczy będzie prowokować do takich wniosków i podejrzeń jak moje, choćby ta organizacja rzeczywistą agenturą nawet i nie była!

 26. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 27. wow said

  @24
  NOP utrzymuje kontakty z niektórymi członkami „Prawego sektoru” i w sumie nie widzę w tym nic dziwnego. Natomiast ani ta partia jako całość, ani większość jej członków nie popierają „Prawego sektoru” co można prześledzić czytając artykuły na „nacjonaliście” ideowo zbliżonym do tej organizacji. Ze Swobodą NOP nie współpracuje.

 28. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal u pan autor:

  „Pierwsze oznaki życia Ukrainy jako samodzielnego bytu zaistniały podczas buntu Chmielnickiego przeciw Rzeczypospolitej w 1648 roku”.

  Nagle pan Mordka pszypomnial sobie takie powiedzenie o samodzielne bycie:

  „Życie w odbycie,
  czyli pamiętnik gówna”.

 29. NICK said

  Ad.24. Gwoli wyjaśnienia i ze zrozumieniem. Słowo: trużyć. Kto chce, to znajdzie. Pisząc: „trużą”, miałem na myśli P. Józefa Bartłomieja Zimorowica, zwł. „Sielanki Nowe Ruskie”. OBMOWA.
  W tym kontescie – rozumiem zwłokę, w moderacji. Chciałem powiedzieć… AHOJ; LECZ panamerykany WYBIŁY.

 30. Marek said

  Marek Drugi powiedział/a
  2014-02-09 (niedziela) @ 10:27:55

  Wydaje się, że obecnie największym dla Polski i Polaków zagrożeniem jest właśnie taka “lewa” koczownicza pseudo-prawica, która starym chazarskim zwyczajem próbuje doprowadzić do zderzenia i wykrwawienia się narodów słowiańskich, celem oczyszczenia i ponownego zasiedlenia ich terenów przez elementy aszkenazyjskie i chazarskie.

  =======================

  Zgoda z powyższym.
  Dobry nick 🙂

 31. NICK said

  Ad.24.
  Ale-żeby nie bylo. To misię-wprost-zdarzyło.
  Miejmy, NADZIEJĘ. Teraz, poważnie. Przypominam. Od postaw! Małe Ojczyzny!

 32. Głupka należy wyśmiać. A nie komentować.

 33. RomanK said

  [Czy autor to agent-prowokator, czy imbecyl, czy kawał ch…?- admin].

  Ja mysle panie Gajowy, ze to racja- ale troche odwrotnie- ze to popierwsze kawal ch,,, autora idioty, ktorego uznano i uzywa sie jako agenta prowokatora…:-_)_)
  Wielu takich wyplynelo na fali…..popatrzcie sobie

 34. Krzysztof P said

  Pan Roman Dmowski pisał o Ukrainie 80 czy 90 lat temu.
  Obecna sytuacja geo-polityczna jest diametrialnie INNA, a wiec wymaga innego myślenia. Teraz bandycka Uhraina, sponsorowana w jej najciemniejszym jądrze przez ONYCH byłaby decyzją brzemienną w straszne skutki dla naszej Polskości.

 35. Boydar said

  Panie Mordka, szkoda że jest Pan menszczyzna, zakochał bym się w Panu, platonicznie. To tak a’propos (28).

 36. RomanK said

  Oto trynd,,,wychowanych na polskim chlebie, mowiacych po polsku parchatych sarmatych…ktorzy jednak wiedza, ze POlakami nigdy nie beda i dlatego swoje frustracje wyopluwaja z jadem:-)))
  Sami ocencie dzialalnosc tych anonimowych dupkow.

 37. NICK said

  Ad. NICK.
  Zamotałem. Sorry!

 38. revers said

  http://jhaines6.wordpress.com/2014/02/10/congress-set-to-vote-war-starting-resolution-must-read-make-it-viral-j/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: