Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Wolne tematy (08 – …
  Wywrotowiec o Wolne tematy (08 – …
  UZA o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pokojowy Nobel za legalizację marihuany?

Posted by Marucha w dniu 2014-02-09 (Niedziela)

Kolejne kandydatury do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla nie pozostawiają żadnych złudzeń co do jej „prestiżu” i powagi. Biorąc jednak pod uwagę wiele osób już nią odznaczonych, nie ma się czemu dziwić. Kolejnym kandydatem do niej został prezydent Urugwaju Jose Mujica a jego zasługą na rzecz pokoju jest… legalizacja marihuany. W uzasadnieniu kandydatury czytamy, że marihuana jest „narzędziem pokoju i zrozumienia”.

Kandydaturę prezydenta popiera organizacja zwana Drugs Peace Institute, która lobbowała za legalizacją marihuany oraz członkowie lewicowej partii Frente Amplio, z której wywodzi się Mujica. Twierdzą oni, że palenie marihuany powinno być chronione jako „prawo człowieka”. Drugs Peace Institut mówi, że legalizacja marihuany jest „symbolem wyciągniętej ręki w podzielonym świecie”, które daje także „duchowe wyzwolenie”.

Organizacja przytacza także wyznanie prezydenta, który stwierdził, że długi czas poszukiwał Boga, ale nie znalazł go. Za to legalizując marihuanę otworzył drzwi do duchowego szczęścia młodych ludzi i tym samym podążył śladami Jezusa, który powiedział „Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”.

Prezydent Urugwaju dodatkowo twierdzi, że legalizacja marihuany ma być sposobem na walkę z gangami narkotykowymi. Ustawa podpisana w grudniu ma zacząć obowiązywać w kwietniu tego roku. Mujica znalazł się w pierwszej dziesiątce kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla w zeszłym roku, lecz powędrowała ona do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej.

Mujica jest prezydentem Urugwaju od 2010 roku. W latach 60-tych i 70-tych był członkiem zbrojnej grupy politycznej Tupamaros wzorowanej na kubańskiej rewolucji. Po wojskowym zamachu stanu w 1973 roku został aresztowany i spędził w więzieniu 14 lat.

Na podstawie: RT
http://autonom.pl

Komentarze 23 do “Pokojowy Nobel za legalizację marihuany?”

 1. No i dopiero ludziom zniszcza doszczetnie tak juz deficytowe szare komorki….Licho dalej nie spi. No i kto nas uratuje? Jak dlugo mamy czekac?

 2. AniaK said

  @Gajowy
  Nie zuważyłam. Widzę że artykuł o Panu Jose jest, ale w nieco innej formie. 🙂

  Tam się pali marihuanę legalnie, pieniądze idą do wspólnej kasy, a u nas się pali nielegalnie, i pieniądze trafiają do wybranej kieszeni. Myślę że jest to podobna hipokryzja jak z WOŚP. Jestem przeciwniczką marihuany, podobnie jak nikotyny, alkoholu……ale nie lubię kiedy się robi ze mnie idiotkę.

 3. AniaK said

  Ode mnie Pan Jose Mujica na Nobla i to nie za marihuanę.

 4. Marucha said

  Re 3:
  A za co?
  Za bycie prominentnym członkiem Tupamaros?

 5. Boydar said

  „… ale nie lubię kiedy się robi ze mnie idiotkę …”

  Ależ Pani Aniu, naprawdę, nie ma takiej potrzeby.

 6. Bolek Banan said

  „długi czas poszukiwał Boga, ale nie znalazł go. Za to legalizując marihuanę otworzył drzwi do duchowego szczęścia młodych ludzi i tym samym podążył śladami Jezusa, który powiedział „Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”.

  Czy ktoś mógłby przetłumaczyć te kilka zdań na język polski?
  W jakim to jest narzeczu? Marihuanero?

 7. Błąd! To ayahuasca znacząco poszerza świadomość (i to pod okiem kompetentnego szamana, gdyż na własną rękę można się zawiesić między światami) a nie trawa – ta co najwyżej dostraja na wibracje z niższego astralu (głosy, skrzeki wiedźm).

 8. Boydar said

  Panie Ostbaltisch, dopiero jedenasta …

 9. Pokręć said

  Panie Ostbaltisch, Pan chyba musiał tą ayahuascę na własną rękę ćpać… Albo po prostu obalił Pan z samego rana połówkę „ojczystej” i Pana na jakiś czas zawiesiło między światami.
  Narkotyki ani substancje psychoaktywne nie działają w sferze duchowej! One działają w sferze cielesnej, zmieniając metabolizm naszych mózgów i to wszystko. Czasem zmieniają na stałe i jest się między światami zawieszonym leżąc w kaftaniku na szpitalnym łóźku.

 10. Panie Pokręć, byłem kiedyś małolat to i doraźnie marychy próbowałem. Impresje dosyć negatywne, słyszałem właśnie to o czym tu piszę. Używki niekiedy rozhermetyzowują percepcję międzywymiarową bez kontroli nad tym, stąd ćpun słyszy głosy pozornie bez ładu i składu, podobnie jak pijak z dużym przebiegiem widzi astralne białe myszki, natomiast takie specyfiki jak metkatynon, wspomniana ayahuasca czy acodin w dużej ilości działają CZYSTO DUCHOWO – tyle że wspieranie się nimi jako warunek sine qua non rozwoju duchowego to duży błąd. Zgadzam się, że narkotyki zmieniają biochemię mózgu – ale czymże on jest, jeśli nie „radiostacją” dostrojoną do określonej częstotliwości wibracyjnej energii i percepcji z naszego wymiaru fizycznego (u człowieka zdrowego)? Kiedy wiązany w pasy pijak na delirce krzyczy, że mu mordują rodzinę, to ręczę że TAM, gdzie aktualnie jest zaczepiony, jest to PRAWDĄ – tyle że fizyczne otoczenie nie jest w stanie tego zrozumieć ani mu pomóc, traktując jako dziwaka który ma „omamy”. W astralu nie wszystko musi mieć ziemski sens; ba – jest to często wymiar kuriozalny, czego dowodem chociażby sny o niezwykłej tematyce, patrząc przez nasz pryzmat. 💡

 11. Griszka said

  @9
  Działają w sferze duchowej. Szamani je wykorzystują, żeby łatwiej wejść w trans i kanalizować różne byty, których katolik powinien się wystrzegać.

 12. Zuza~~~ said

  odp. AniaK nie masz bladego pojęcia o dzisiejszej rzeczywistości ,internet służy ludziom do czerpania wiedzy i informacji ,nie tylko wygłaszania nieodpowiedzialnych i szkodliwych opinii!

  Chazarscy zbrodniarze w białych kołnierzykach przeprowadzają sondaże eksperymentalne w krajach na całym świecie!
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/oct/04/uruguay-legalize-marijuana-george-soros
  Uruguay, with a population of 3.4 million, seems to be the best world laboratory rat for this experiment.
  „Sometimes small countries do great things,” said Ethan Nadelmann, executive director of the US Drug Policy Alliance, on Fox News.
  Prezydent Jose Mujica wielki przyjaciel Izraela w 2010 roku został nagrodzony przez syjonistów za owocną współpracę!
  78 letniego (staruszka)prezydenta w zeszłym roku odwiedził zbrodniarz,wysłannik szatana – Soros!?
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/oct/04/uruguay-legalize-marijuana-george-soros
  Tylko 23% obywateli Urugwaju opowiedziało się za a 63% było przeciwko legalizacji marihuany!!??,

  – John Coleman, byly agent brytyjskiego wywiadu MI6, „Drug war against America”.
  „Proszę nie myśleć, ze handel narkotykami jest prowadzony na rogu ulicy, gdzie handlarze sa kontrolowani przez mafie. Prawdziwi promotorzy tego przeklętego biznesu znajdują sie w salach „elity” tego świata, „królewskich”, „szlacheckich” rodzin Europy i „najlepszych” rodzin Ameryki, Wielkiej Brytanii i Kanady. Transakcje sięgają do najwyższych szczebli władzy i nie zostały wyeliminowane (…) Ta transakcja miała swój początek w 1652 roku i obejmowała kilka innych krajów. Brytyjska arystokracja faktycznie prowadziła lukratywny interes zaś Lord Palmerston wdrożył go w Parlamencie (…) Ogrom bogactwa i władzy zadowalający brytyjska arystokracje – klasę rządzącą – sięga bezpośrednio do tego wstrętnego i brudnego biznesu (…) Walka o kontrole Hongkongu mająca miejsce pomiędzy rządem Brytanii i Chin nie toczyła się o ziemie, ale o to, kto otrzyma więcej miliardów generowanych przez transakcje opium w Chinach, co stanowiło 64% ich obrotów dewizowych. Szlacheckie rodziny Brytanii zawsze posiadały największy udział (…) Kontrola handlu światowego pozostała w rekach brytyjskich, „szlacheckich” i wysoko cenionych starych rodzin, oligarchii, która zajmuje wysokie stanowiska.”
  Któż to jest :
  Alfred Nobel-żyd szwedzki chemik, wynalazca dynamitu, bawełny strzelniczej i bezdymnego prochu, dorobił sie olbrzymiej fortuny na tych wynalazkach, zwłaszcza na inwestycjach przemysłowych na Kaukazie. Byl właścicielem szwedzkiej fabryki armat Boforsa, gdy niemiecki Krupp był jeszcze w powijakach. Nobel jako Żyd nie cierpiał kraju swojego urodzenia – Szwecji, najczęściej przebywał w Paryżu i czul się bezpaństwowcem, zresztą jak ogromna większość wędrowców z tej nacji. Wynalazca narzędzi do zabijania na wielka skale.”
  I BARDZO SMUTNE WNIOSKI
  -teraz staje sie zrozumiała agresywna nagonka na palaczy papierosów- najpierw trzeba było masom wmówić i zmanipulować na temat szkodliwości palenia! (udowodniono ze nie powoduje raka płuc). Zakazy w tej kwestii od dawna budziły moje podejrzenia!Mimo globalnych zakazów i mody na niepalenie drastycznie wzrosła zachorowalność na raka??!!
  Ludobójstwo za pomocą GMO,smug chemicznych,szczepionek,systemu HAARP…………………………….
  – Jakie ogromne korzyści dla zbrodniarzy globalistów daje palenie marihuany???
  – Pomijając zalegalizowanie światowego kartelu narkotykowego którym rządzą bestie j/w
  – Ogromne dochody
  – I NAJWAŻNIEJSZE!!!! Iluminatom nie wystarcza już MASOWA MANIPULACJA ,chcą zniszczyć CZŁOWIEKA jako jednostkę myślącą!! TO BĘDZIE NAJWIĘKSZA TRAGEDIA W DZIEJACH LUDZKOŚCI!!! LUDZKIE MOZGI NIE SKAŻONE MYŚLENIEM
  W Kolorado od wczoraj ogromne kolejki chętnych do płacenia za samounicestwienie!
  http://www.voanews.com/content/reu-world-first-state-licensed-marijuana-shops-open-in-colorado/1821616.html
  „UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ZE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM
  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, ze to “cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym”.
  http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/
  Jeden z sukcesów propagandy- niektórzy do samego końca nie dostrzegają tego, co jest pod ich własnym nosem.
  http://www.teenzone.pl/marihuana-czy-jest-szkodliwa-110.html

 13. Zuza~~~ said

  Drobne sprostowanie zamiast tego tfu… linka
  http://www.jta.org/2010/09/05/news-opinion/world/uruguayan-president-awarded-jerusalem-prize
  zdublowałam the.Guardian

  Odp 5 Boydar – w pełni popieram!!

  Lubie stawiać sobie pytania DLACZEGO??? Senator (Polak) Bogdan Pęk i jego ciekawe wystąpienia są przemilczane(jedna z metod manipulacji), na youtube wyłączyli możliwość komentowania – mogło by być niebezpieczne dla chazarskiej dziczy!Na chwile obecną w Polsce rządzą okupanci,zdrajcy i żydowskie szumowiny .
  Jesli nie zrobimy czegoś mądrego to za rok Polska zniknie z mapy Świata (patrz Palestyna)

  Pamiętajmy ze zagnieżdżone w Polsce robactwo knuje i planuje na lata do przodu!!! Lista wymaga aktualizacji ale może być tylko gorzej na chwile obecna!
  http://www.aferyprawa.eu/Platne/LISTA-OSOB-POCHODZENIA-ZYDOWSKIEGO-SPRAWUJACE-INTRATNE-FUNKCJE-WE-WLADZACH-RP-330
  http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Technologia-RFID.htm

 14. Marek Drugi said

  Trudno jest chazarskiej mafii rozmontować chrześcijańską Amerykę Łacińską za pomocą islamu czy homoterroryzmu, a znacznie łatwiej ich szare komórki przy użyciu narkotyków. Marihuana jest przyjemna w działaniu ale przy tym silnie demotywuje do życia, codziennych obowiązków i wyzwań. I o to właśnie Chazarom i ich poplecznikom chodzi.

 15. AlexSailor said

  Ad. 12

  1. Alfred Nobel nie był żydem ani zbrodniarzem.
  Był inżynierem pochodzącym z inżynierskiej i lekarskiej – inteligenckiej – rodziny.
  Jego wynalazek zablokował między innymi bombardowanie rosyjskich miast przez anglików w czasie wojny krymskiej.
  Poza tym, jego inny wynalazek, stał się motorem rozwoju krajów skandynawskich dzięki możliwości rozwalania skał i budowy portów, przystani, tuneli i mostów (w litej skale).

  2. Palenie papierosów jest najważniejszym powodem raka płuc, i bardzo ważnym żołądka, krtani, a także wydatnie zwiększa ryzyko innych tego typu chorób.
  Poza tym zwiększa radykalnie wystąpienie cukrzycy, miażdżycy, zawału, niewydolności oddechowo-krążeniowej.
  Nie wiem jak bezczelnym trzeba być, by twierdzić, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe.
  Chamstwo i łajdactwo po prostu.

  3. Zakazy palenia mają przede wszystkim chronić niepalących, którzy zmuszeni są przez ludzi bez kultury lub tak spętanych nałogiem, że się nie kontrolują, do wdychania śmierdzących i duszących, a ponadto wysoce szkodliwych, wyziewów dymu tytoniowego.
  Nawet palenie na świeżym powietrzu nie eliminuje tego typu uciążliwości, co do palaczy nie dociera.

  4. Zniesienie kar wieloletniego więzienia za palenie marihuany i jej posiadanie, to nie jest prosta sprawa.
  Ci ludzie, którzy będą kupować bez obawy zmiażdżenia ich życia przez organy ścigania, w dużej części też by kupili, tyle, że od sprzedawców mafii stając cię przy tym przestępcami.
  Soros chce legalizacji prawdopodobnie dlatego, żeby uderzyć w konkurencję robiącą na narkotykach krociowe zyski.
  Z narkotykami trzeba walczyć kampanią uświadamiającą, wzmocnieniem władzy rodzicielskiej, redukcją pomocy dla bezrobotnych uzależnionych z wyjątkiem leczenia.
  To da się zrobić i będzie znacznie skuteczniejsze od nadawania uprawnień organom państwa, w tym ścigania, by zapełnić prywatne więzienia w usa.
  Kiedyś ludzie uprawiali na wsiach mak, którego właściwości znane są od tysiącleci i jakoś nie było większego problemu z narkomanią, choć zjawisko zawsze istniało.
  Poza tym, jeśli ktoś chce się buzować, to ma taki wachlarz roślin i innych substancji, że zawsze znajdzie coś dla siebie, a nielegalność przyciąga młodych i zbuntowanych gieroi od szpanowania w środowisku.
  Może się okazać, że wielu z nich będzie teraz szpanować niepaleniem zielska.

 16. Rysio said

  „……..Nie wiem jak bezczelnym trzeba być, by twierdzić, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe.
  Chamstwo i łajdactwo po prostu………..”

  Jak się tak dobrze zastanowić to wszystko jest szkodliwe, nawet oddychanie.

  🙂

  PS. A świat stanął na głowie – np. Rysio nie może se zerwać trawki i napchać nią fajkę bo jakiś tam szczyl polityk ( 2x albo i 3x odemnie młodszy) mówi mi, że to szkodliwe.

 17. Zuza~~~ said

  Komentarz nie przechodzi wiec ponawiam próby

  odp :15 AlexSailor – ostro powiedziane ,czyżbym trafiła w czuły punkt???
  „Nie wiem jak bezczelnym trzeba być, by twierdzić, że palenie tytoniu jest nieszkodliwe.
  Chamstwo i łajdactwo po prostu”.

  A co w temacie ?Ludobójstwa za pomocą GMO,smug chemicznych,szczepionek,systemu HAARP….jak to nazwać??
  A jak tam globalne ocieplenie ????? i mnóstwo innych bzdur którymi ludzie karmieni są każdego dnia??
  http://web.archive.org/web/20081205180833/http://www.polonica.net/dr_Day_o_zydostwie.htm
  No cóż, te bajeczki i bujdy obecnie ludziom ciężko wcisnąć i w ciemnocie trudno trzymać !
  Cale pokolenia były okłamywane,oszukiwane,manipulowane i skazywane na informacje scierwomedialne które w 95% należą do żydów! Teraz ich boli ze prawda dociera do ludzi, oni nienawidzą prawdy ich życie to podstęp,knowania ,przemoc………….
  w skrócie :bliżej im do szatana niż do człowieka! Dlatego doszli tak daleko ze holokaustem(kłamstwo)zamknęli ludziom usta a ich barbarzyństwo jest niewyobrażalne dla normalnego człowieka!! Jak obecnie marihuana
  Ta nacja z całą pewnością nie zasługuje nawet na odrobinę zaufania i współczucia sami sobie są winni za piekło które stworzyli na ziemi!
  TO URODZENI WROGOWIE LUDZKOŚCI, KTÓRZY ODPOWIADAJĄ ZA ŚMIERĆ SETEK TYSIĘCY DO MILIONÓW PRAWIE CODZIENNIE NA CAŁYM ŚWIECIE, PONIEWAŻ CHCĄ MIEĆ RZAD ŚWIATOWY! TEN LUDOBÓJCZY TOTALITARYZM, O KTÓRYM POD WZGLĘDEM ILOŚCI OFIAR W TAKIM CZASIE HITLER I STALIN NAWET NIE MARZYLI, JEST TYSIĄCE RAZY GORSZY OD WIZJI ORWELL’OWSKIEJ Z POWIEŚCI „1984”!

  Palenie nie powoduje bezpośrednio żadnego raka, jest tylko czynnikiem zwiększającym szansę zachorowania.
  http://davidicke.pl/forum/palenie-chroni-przed-nowotworem-pluc-t6810.html
  http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1664838,1,na-raka-pluca-coraz-czesciej-umieraja-osoby-ktore-nigdy-nie-palily,index.html
  I jeszcze strona po angielsku a mniemam ze AlexSailor zna angielski!
  http://www.sott.net/article/226999-Smoking
  Zwiększa się liczba zgonów z powodu raka płuc u osób, które nigdy nie paliły papierosów. W USA jest to już szósta przyczyna zgonów wśród nowotworów, a na świecie – siódma – alarmuje „New Scientist”.
  W USA ten typ nowotworu stanowi już 17,5 proc. wszystkich przypadków raka płuca. Jeszcze więcej jest ich w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie ponad 50 proc. kobiet chorych na nowotwór płuca nigdy nie paliła papierosów.

 18. maurycy said

  Widac jak wazna sprawa we wszelkich dzialanich jest trzymanie Zydow na dystans ! Oni wpuszczeni do kazdej organizacji potrafia rozsadzic ja i wysadzic w powietrze dla swych bandyckich celow ! Trzeba trzymac ich na stalowej smyczy absolutnie przed wstepem do jakiejkowiej organizacji ! Z chwila ich wstepu jest oni splugawiona, zlajdaczona,skompromitowana i zniszczona przez zydowstwo dla wlasnch celow ! Chca dzialac ? Prosze bardzo niech zakladaja wlasne ! Z polskiej ;won ! Precz !

 19. Jack Ravenno said

  „Organizacja przytacza także wyznanie prezydenta, który stwierdził, że długi czas poszukiwał Boga, ale nie znalazł go. Za to legalizując marihuanę otworzył drzwi do duchowego szczęścia młodych ludzi i tym samym podążył śladami Jezusa, który powiedział „Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”.”

  TYPOWY satanistyczny bełkot. To „szczęście” pan preżydent może sobie w d….psko wsadzić i dobrze wstrząsnąć.

  Amen!

 20. Jan said

  Ad.19 Trafne określenie.

 21. AniaK said

  Re4:
  Za całokształt.
  http://facet.wp.pl/kat,1034183,title,Od-partyzanta-do-prezydenta-historia-najbiedniejszego-prezydenta-swiata,wid,16390317,wiadomosc.html?ticaid=1122a0&_ticrsn=5

 22. Re:21
  Pani Aniu jak mozna brac powaznie taki portal jak WP?

 23. Leśniczy Andrzej K. said

  Coraz bliżej do „wspaniałego świata” przewidzianego przez S. Lema w „Kongresie futurologicznym”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: