Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (83 – …
  UZA o Powstanie nowa formacja, po to…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  plausi o Niemcy staczają się na dn…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  trzyzdwoma o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Emilian58 o Niemcy staczają się na dn…
  niepostepowyoszolom o Powstanie nowa formacja, po to…
  Peryskop o Wizja wielobiegunowego świata…
  Szczepan Zbigniewski o Niemcy staczają się na dn…
  Roman.B o Powstanie nowa formacja, po to…
  revers o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Oświadczenie lekarza o śmierci Bohdana Poręby

Posted by Marucha w dniu 2014-02-10 (Poniedziałek)

Poniższe słowa napiszę, ponieważ mam pisemną zgodę Synów Bohdana Poręby na upublicznienie ważnych informacji. Jestem lekarzem i kolegą Bohdana Poręby, byłem obecny przy jego śmierci i sporządzałem kartę zgonu. Jako przyczynę podałem niewydolność krążenia, prawdopodobny zawał serca, krwotok brzuszny i zatrzymanie krążenia w wyniku nagłej śmierci sercowej.

Później (po około tygodniu) zwrócił mi uwagę Generał Grudniewski, że to mogła być śmierć na wskutek specjalnego specyfiku, który powoduje nagłe wykrzepianie krwi w wielu punktach ciała. Zadał mi pytanie – czy tak mogło być? Przeanalizowałem jeszcze raz objawy, które Poręba miał jak umierał i stwierdziłem, że to jest bardzo prawdopodobne. Wrogowie, przeciwnicy prawdy o Jedwabnem mogli byli go otruć, podając mu specyfik, który zadziałał po skumulowaniu się w wątrobie i zainicjowaniu nagłego wykrzepiania.

Oto jak umierał nasz przyjaciel Bohdan Poręba;

Prawdopodobnie proces umierania (otrucia specyfikiem opisanym przez Generała Grudniewskiego) zaczął się 24-go stycznia 2014 – to jest w piątek wieczorem (na stypie rozmawiałem z przyjacielem Poręby, który go gościł wtedy, w przeddzień śmierci i mi to powiedział, wcześniej powiedziała mi też o tym Wdowa – Pani Lucyna Jakubiak-Poręba). W ciągu nocy z piątku na sobotę proces chorobowy narastał, Bohdan zadzwonił do mnie z prośbą o przyjazd ok. godziny 10:30, ale ja właśnie jechałem na spotkanie z Kazimierzem Świtoniem do NOT-u i powiedziałem, że przyjadę później. To było spotkanie na temat Jedwabnego i obrony Krzyża w Oświęcimiu i na te spotkanie Poręba też się wybierał. Spotkanie trwało do godziny 14-tej i ja potem pojechałem do Jana Strzeżka, gdzie się zdrzemnąłem i coś zjedliśmy.

Bohdan zadzwonił do mnie ponownie około 17:15, gdy przebywałem w mieszkaniu Jana Strzeżka na Mokotowie i stamtąd udałem się do niego na ulicę Targową właśnie w towarzystwie tego kolegi. Gdy Bohdan zadzwonił do mnie po raz pierwszy, zbagatelizowałem jego wołanie o pomoc. Natomiast gdy dzwonił po raz drugi – zdjęło mnie złe przeczucie. „Ty słuchaj, Poręba może umierać, mam złe przeczucie, pojedź ze mną” – tak powiedziałem do Jasia Strzeżka.

Pojechaliśmy zatem moim autem na Pragę, zaparkowałem około 17:40, wjechaliśmy najpierw windą, potem weszliśmy po schodach, Bohdan leżał na wersalce, cierpiał. W mieszkaniu była Żona – Pani Lucyna. Poręba mówił, że nie może sobie miejsca znaleźć, że czy leży, czy siedzi, czy stoi – chce mu się wymiotować, ale nie wymiotuje. Zgłaszał ból brzucha i wskazywał na prawą stronę jamy brzusznej, na wysokości wątroby. Ciśnienie tętnicze miał 100/80. Nie miał obrzęków na kończynach. W pewnym momencie powiedział: „wiesz czuję tak jakby mi ktoś wyłączył włącznik w przedłużaczu”. Pomyślałem, że to są objawy niedokrwienia mózgu, przejawiające się jako zaburzenia mowy, czyli afazja.

Stwierdziłem niepokojący stan, wezwałem pogotowie ratunkowe – około godziny 17:55. Wzywając podałem, że podejrzewam udar mózgu, krwotok do brzucha, być może zawał serca(?). O godzinie 18:00 Poręba poszedł o własnych siłach do łazienki, odczuwając nasilenie nudności. W łazience stracił przytomność. Usłyszeliśmy uderzenie głową (chyba) w drzwi do łazienki. Na potylicy rzeczywiście było otarcie naskórka i krwawienie (małe). Wyciągnęliśmy ciało z łazienki, ułożyliśmy w przedpokoju. Zainicjowałem reanimację, po kilkunastu uciśnięciach klatki piersiowej Bohdan wykonał parę wdechów samodzielnie, były to głębokie wdechy – ostatnie tchnienie. Więcej samodzielne oddechy już nie zdarzyly się.

Przyjechał około 18:05 pierwszy zespół ratownictwa medycznego – ratownicy (dwóch mężczyzn i kobieta), potem kolejny (trzech mężczyzn, w tym jeden lekarz). Zmierzyli poziom glukozy – był około 160 miligramoprocent, czyli nieco powyżej normy, ale nie był to poziom niebezpieczny dla życia. Saturacja krwi tlenem nie była oznaczalna. W monitorze EKG gdy zaprzestawano masowania klatki piersiowej – linia izoelektryczna była. Bohdan Poręba pomimo reanimacji trwającej do godziny 18:45 nie odzyskał przytomności, umarł.

Potem, po tygodniu, gdy zaalarmował mnie Generał Grudniewski – kilka razy z Wdową i Synami omawialiśmy to, że mogła to być śmierć spowodowana przez osoby trzecie, czyli otrucie. Jednak nie zdecydowaliśmy się na sekcję zwłok, ani badania toksykologicznie gdyż specyfik opisywany przez Generała Grudniewskiego rozkłada się szybko i nie jest możliwy do wykrycia.

Taka jest sprawa śmierci Bohdana Poręby, reżysera polskiego, człowieka prawdopodobnie otrutego za to, że skutecznie działał na rzecz powiedzenia prawdy o Jedwabnem. Jego działania stawiały tamę niesłychanemu barbarzyńskiemu atakowi na naród polski – czyli wymuszeniu na niewinnym polskim podatniku haraczu za Holokaust w wysokości 65 miliardów dolarów przez perfidnych hochsztaplerów. To jest bardzo prawdopodobny motyw działania na rzecz tej zaskakującej śmierci.

Eugeniusz Sendecki
http://eugeniuszsendecki.neon24.pl

*                                 *                                 *

Grób reżysera Bohdana Poręby dzisiaj tonie w błocie

Odwiedziłam dzisiaj grób Pana Bohdana Poręby. Gdyby chowano go dzisiaj, to nie wiem czy byłoby to możliwe, bo okolica grobu, to jedno ogromne trzęsawisko. Gdy umieszczałam lampkę, o mało nie upadłam, buty utknęły mi w błocie i z trudem je wyciągnęłam. Widać to pod koniec filmiku. Gdyby ktoś chciał odwiedzić grób, to po wejściu na Cmentarz Komunalny na Wólce Węglowej Bramą Północną, należy skręcić na prawo i z budynkiem na górce znajduje się grób.


.
http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl [tamże więcej zdjęć]

Komentarzy 49 do “Oświadczenie lekarza o śmierci Bohdana Poręby”

 1. odmieniec said

  Ja nie mogę się nadziwować, jak i całkowicie zrozumieć, swoich Rodaków. 69 lat po wojnie i nie wszystko zostało ujawnione, nie wszystkie tajemice odkryte. Kim my Polacy jesteśmy – kabotynami, durniami, matołami, a może zbrodniarzami, czy jeszcze czymś innym? Za co uczeni w mowie i piśmie (Wyuczenie za darmo, czyli z naszych podatków) biorą pieniądze? I jak tu się dziwić temu, ze Polska co i rusz popada w niewole? Należałoby się dziwić temu, że staliśmy się wolni? – Czy aby?

 2. Jak Eugeniusz Sendecki zadzwonil do mnie tego samego dnia to pierwsze co sobie pomyślałem to Jedwabne.Bohdan Poręba mówił o tym że przygotowuje film mający odklamac historię Jedwabnego.Wcześniej rozmawiałem z nim na temat polki mieszkającej w New Britan w stanie CT w USA ,która jest jednym z ostatnich świadków tamtych wydarzeń i Bohdan był zainteresowany kontaktem i rozmową z tą panią. Jest duże prawdopodobienstwo że to mogło być przyczyną jego smierci.Wiadomo jaką żydzi przywiązuja wagę do oskarżania nas polaków o odpowiedzialność za mordowanie ich w tamtych czasach.Jest to jedna z form nacisku jakiej uzywaja w celu uzyskania odszkodowania za rzekome mienie pozydowskie w Polsce.Przy okazji zachęcem do sprawdzania jak się zachowały partie podczas głosowania w sejmie tematu zwrotu 65 miliardów dolarów społeczności żydowskiej .To jest dobry przyklad na sprawdzenie na kogo nie należało by glosować w przyszłych wyborach .

 3. maurycy said

  Kolejny raz sie potwierdza ze Polska rzadZa zorganizowae grupy kryminalne majace na swych uslugach mordercow zorganizowanych w szwadronach smierci ! Mordercy wywodza sie ze sluzb specjanych ! Za duzo bylo dziwnych zgonow zeby mowic ze ludzie umarli w sposob przypadkowy ! Chocby A Lepper zostal zamordowany przez bandziorow !

 4. 1.odmieniec powiedział/a
  2014-02-10 (poniedziałek) @ 08:01:20
  Ja nie mogę się nadziwować, jak i całkowicie zrozumieć, swoich Rodaków. 69 lat po wojnie i nie wszystko zostało ujawnione, nie wszystkie tajemice odkryte. Kim my Polacy jesteśmy – kabotynami, durniami, matołami, a może zbrodniarzami, czy jeszcze czymś innym? Za co uczeni w mowie i piśmie (Wyuczenie za darmo, czyli z naszych podatków) biorą pieniądze? I jak tu się dziwić temu, ze Polska co i rusz popada w niewole? Należałoby się dziwić temu, że staliśmy się wolni? – Czy aby?

  Ja też nie mogę się nadziwić że po przegłosowaniu w sejmie ustawy o użyciu obcych sił porządkowych na terytorium Polski, te wszystkie partyjki,ruchy narodowe,konwenty polskie i inne Ruchy Narodowe nie zorganizowały się we wspólnym proteście pod sejmem.To jest naprawdę niewytłumaczalne jak zachowują się Polacy w momencie pozbawiania ich wolności.www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 5. Boydar said

  Dziękuję, Panie Gajowy.

  Kiedy się patrzy na to zdjęcie, to człowiekowi łzy do oczu napływają. Ale za chwilę otwiera się w kieszeni NÓŻ.

 6. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 7. Adam..0 said

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HPiLPfPDyoI lista nie jest zamknięta musimy pogonić nację rządzącą do ich kraju ?

 8. W takim państwie zyjecie moi kochani rodacy.Zbigniew Siemiątkowski, wcześniej były szef UOP

  Stał się znany z dwu notatek sporządzonych przez wywiad o tajnym spotkaniu (jeszcze?) najbogatszego Polaka Jana Kulczyka z agentem dawnego KGB Władimirem AŁGANOWEM.

  Pełny tekst obu odtajnionych notatek wywiadu:

  NOTATKA PIERWSZA – sporządzona przez szefa AW Zbigniewa Siemiątkowskiego po spotkaniu z Janem Kulczykiem 31 lipca 2003

  Szef
  Agencji Wywiadu
  Zbigniew Siemiątkowski
  Warszawa, dnia 1 sierpnia 2003

  Ściśle tajne
  Egz. nr 5
  Notatka z rozmowy z Janem Kulczykiem (patrz odsyłacz 1)
  Rozmówca poinformował mnie, iż poprzez kontrolowaną przez niego firmę „POLENERGIA” czyni starania w celu podpisania umowy na zakup (reeksport) rosyjskiej energii elektrycznej za pośrednictwem Polskich Sieci Energetycznych (PSE). Partnerem „POLENERGII” mają być rosyjskie sieci energetyczne „RAO” reprezentowane przez Anatolija CZUBAJSA i RAPPAPORTA (b.d.b.).

  Szybkiemu zawarciu umowy przeszkodziły dokonane ostatnio zmiany w strukturze własnościowej „RAO”. W ich efekcie powstała na bazie rosyjskich elektrowni atomowych i sieci energetycznych nowa spółka – „INTER RAO”, kompetentna decyzyjnie odnośnie kooperacji z „POLENERGIĄ”. Nowopowstała spółka jest kierowana przez Władimira AŁGANOWA (odsyłacz 2), szefa zespołu doradców w Ministerstwie Energetyki FR. W celu przedstawienia i przedyskutowania oferty „POLENERGII” – za namową Czubajsa – J. Kulczyk przystał na spotkanie z Ałganowem, które odbyło się w Wiedniu, w dniu 18 lipca br. (spotkanie zostało zorganizowane przez Czubajsa za pośrednictwem Rappaporta). Wg J. K. spotkanie z Ałganowem odbyło się w dwóch turach (odsyłacz 3):
  – w porze lunchu – dotyczyło głównie tematu sieci energetycznych, w tym PSE, oraz rosyjskich elektrowni atomowych;
  – w porze wieczorowej, połączone z konsumpcją alkoholu. W jego trakcie Ałganow nawiązał do prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej (RG). Wyraził pretensje, iż „mieli dostać RG, co było uzgodnione”, oraz „robili wszystko, jak było ustalone”. Wg Ałganowa wejście Rosjan do RG miało odbyć się poprzez ROTCH ENERGY i ŁUKOILA, co zostało wcześniej uzgodnione z min. W. Kaczmarkiem, który otrzymał za to korzyść finansową.
  W następstwie uzgodnień z min. Kaczmarkiem, do Moskwy przybył szef Nafty Polskiej – M. Gierej, który załatwiał formalności potwierdzające wcześniejsze ustalenia Rosjan z ministrem skarbu RP. Gierej przyjął za to korzyść w wysokości 5 mln USD.
  W odpowiedzi na zarzuty Ałganowa odnośnie decyzji o prywatyzacji RG. niezgodnych z wcześniejszymi ustaleniami ze stroną rosyjską, J.K. miał stwierdzić, iż „postawili na złego konia”, oraz że „należy dokonać nowych uzgodnień”.
  J. Kulczyk uważa, iż wstrzymanie prywatyzacji RG odbiło się negatywnie na wartości jego akcji PKN Orlen, które kosztowały go 300 mln USD.
  J. Kulczyk twierdzi, iż osobą, która pośredniczyła w kontaktach z przedstawicielami Rotch Energy, był Gromosław Czempiński, koordynujący ponadto kontakty pomiędzy tą firmą i Łukoilem, za co był przez nie wynagradzany. Nie najlepsze obecnie relacje J.K. z G. Czempińskim wynikają z roszczeń tego ostatniego do kwoty 1 mln USD za pomoc przy prywatyzacji TP SA.

  SZEF AGENCJI WYWIADU
  Zbigniew Siemiątkowski

  Odsyłacze:
  1. Rozmowę odbyłem na prośbę J. Kulczyka w dniu 31 lipca 2003. w siedzibie AW.
  2. Wg J. Kulczyka, W. Ałganow jest bliskim znajomym prezydenta Putina, z którym zaprzyjaźnił się w trakcie wspólnego szkolenia w szkole wywiadu FR.
  3 J. Kulczyk otrzymał telefon od Andrzeja KUNY, który w imieniu swoim oraz Aleksandra ŻAGLA zaproponował wspólne spotkanie z Ałganowem. Spotkanie ww. z Ałganowem odbyło się po zakończeniu rozmów J.K. z W.A., ale bez udziału J. Kulczyka.

  NOTATKA DRUGA – sporządzona 1 sierpnia 2003 r. na podstawie informacji od oficera polskiego wywiadu co Ałganow opowiadał swoim współpracownikom o spotkaniu z Janem Kulczykiem w Wiedniu

  Agencja Wywiadu
  Warszawa, dnia 2003.08.01
  Ściśle tajne
  Egz. nr 5

  Notatka informacyjna

  Wg uzyskanej w dniu 2003.07.31 jednoźródłowej informacji, w dniach 2003.07.18-19 w Wiedniu, odbyło się spotkanie JANA KULCZYKA z WŁADIMIREM AŁGANOWEM. Spotkanie zorganizowali, licząc na profity finansowe, OLEG ŻAGIEL i ANDRZEJ KUNA, obywatele RP i Austrii, znajomi W. AŁGANOWA z okresu współpracy w imporcie do Polski rosyjskiego zboża.

  Wg posiadanych informacji, w trakcie spotkania J. KULCZYK, pomimo podjętej ostatnio przez Ministerstwo Skarbu RP decyzji w sprawie Rafinerii Gdańskiej, przekonywał W. AŁGANOWA, iż ma wszelkie pełnomocnictwa na dalsze prowadzenie z Rosjanami negocjacji w sprawie sprzedaży tego zakładu. Miał przy tym, nie wprost, powoływać się na poparcie Prezydenta RP, używając w rozmowie sformułowania „pierwszy”. Wg uzyskanych informacji, W. AŁGANOW nie wierzy w zapewnienia J. KULCZYKA w to, iż posiada on pełnomocnictwa do prowadzenia rozmów. Uważa, iż skompromitowało go forsowanie prywatyzacji przy współudziale ROTCH ENERGY. Nie wierzył również, by Prezydent RP miał realne możliwości wpłynięcia na decyzje w sprawie prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej.

  Z uzyskanych informacji wynika, iż W. AŁGANOW nie posiadał pełnomocnictw „ŁUKOIL” na prowadzenie rozmów w w/wym. sprawie. Wziął w niej udział z uwagi na przyszłe możliwe zyski za pośrednictwo. Wg uzyskanej informacji, polski przedsiębiorca MAREK DOCHNAL, prowadzący interesy m.in. w Rosji. negocjuje z J. KULCZYKIEM nt. możliwości odkupienia posiadanych przez niego akcji PKN ORLEN. Początkowo J. KULCZYK miał żądać 100 mln USD, lecz po rozmowach stanęło na 30 mln USD, przy zastrzeżeniu by kwota ta została przelana w całości na wskazane przez J. KULCZYKA konto.

  Podpis nieczytelny Zastępcy Szefa AW potwierdzający zapoznanie się z notatką
  Obie notatki wykonano 1 sierpnia w 5 egzemplarzach i rozesłano do następujących osób:
  Egz. nr 1 – Prezydent RP
  Egz. nr 2 – Prezes Rady Ministrów RP
  Egz. nr 3 – Prokurator Generalny RP
  Egz. nr 4 – Szef ABW RP
  Egz. nr 5 – ad acta

  Kalendarium Kulczyk – Ałganow:

  • Wiosna 2003 – Anatolij Czubajs, b. premier Rosji i prezes rosyjskiego monopolu energetycznego RAO-JES informuje polskiego biznesmena Jana Kulczyka, że nie podpisze z nim kontraktu na pośrednictwo w „moście energetycznym Rosja – Niemcy” bez zgody Władimira Ałganowa, nowego „komisarza Kremla” w RAO-JES. Ałganow to postać znana w Polsce. Pułkownik KGB był w latach 80. dyplomatą-rezydentem wywiadu w Polsce. W latach 90. oskarżono go, że pełnił misję szpiegowską. Pomówiony o związki z Ałganowem Józef Oleksy musiał w 1995 r. zrezygnować z funkcji premiera. W 1997 r. kontakty z Ałganowem zarzucano prezydentowi Kwaśniewskiemu.

  • 18 lipca 2003 – Kulczyk spotyka się z Ałganowem w Wiedniu.

  • Koniec lipca – Kulczyk opowiada o spotkaniu premierowi Millerowi, ten odsyła go do szefa ABW Andrzeja Barcikowskiego. Barcikowski kieruje Kulczyka do Agencji Wywiadu.

  • 31 lipca – Kulczyk relacjonuje spotkanie z Ałganowem szefowi AW Zbigniewowi Siemiątkowskiemu: Ałganow miał Kulczykowi przekazać pretensje koncernu Łukoil, że nie kupił Rafinerii Gdańskiej, mimo że dał łapówkę dla ministra skarbu Wiesława Kaczmarka i prezesa Nafty Polskiej Macieja Giereja.

  Siemiątkowski traktuje tę relację jako doniesienie o przestępstwie. Robi notatkę i przekazuje ją premierowi, prezydentowi, ABW i prokuraturze.

  • Sierpień – w Prokuraturze Krajowej zapada decyzja, by śledztwo prowadziły ABW i AW. ABW bada doniesienie o korupcji, sprawdza też intencje Kulczyka. Zapada decyzja o inwigilacji m.in. Wiesława Kaczmarka i Macieja Giereja. Wywiad bada za granicą rolę Ałganowa w rosyjskim koncernie i zamiary Rosjan wobec polskiego sektora paliwowo-energetycznego.

  • Lipiec-wrzesień – notatka polskiego wywiadu, co Ałganow mówił współpracownikom o spotkaniu z Kulczykiem: Kulczyk chwalił się wpływami u „pierwszego”, czyli prezydenta Kwaśniewskiego. Służby sprawdzają, czy to prawda, czy też Ałganow celowo rozpowszechnia takie informacje, bo chce skompromitować prezydenta.

  • Styczeń 2004 – Marek Ungier, minister w Kancelarii Prezydenta, pyta Kaczmarka, czy wziął łapówkę od Łukoilu. Kaczmarek zaprzecza.

  • Marzec – marszałek Sejmu Marek Borowski mówi Kaczmarkowi, że Kulczyk powołując się na Ałganowa, opowiada, że Kaczmarek wziął łapówkę.

  • 2 kwietnia – Kaczmarek udziela „Gazecie” wywiadu, który rozpoczyna aferę Orlenu.

  • 9 kwietnia – Kaczmarek pyta Kulczyka, czy rozpowszechnia plotki o nim i czy rozmawiał z Ałganowem. Kulczyk zaprzecza.

  • Październik 2004 – notatki o spotkaniu Kulczyk – Ałganow trafiają do komisji śledczej. Informację o nich podaje Radio ZET.

  • 14 października – prezydent Kwaśniewski oświadcza, że spotkanie Kulczyka z Ałganowem było „moralnie naganne”, ale składając doniesienie, Kulczyk zachował się „po obywatelsku”. Mówi też, że Kaczmarek i Gierej zostali oczyszczeni z podejrzeń.

  • 15 października – Sejm zobowiązuje premiera do podania informacji na temat kontaktów Kulczyk – Ałganow. LPR oskarża prezydenta, że „udzielił Kulczykowi pełnomocnictw na rozmowy z rosyjskimi firmami”. Prezydent zaprzecza. Kulczyk w Polskim Radiu przekonuje, że spotykając się z Ałganowem, nie wiedział, że spotyka się ze szpiegiem.

  Szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski podtrzymuje, że premier Leszek Miller nie zlecił zatrzymania byłego prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego przez Urząd Ochrony Państwa opisane przez „Gazetę „.

 9. towarzysz0 said

  Teraz jako lekarz.
  Oczywiscie, nie moge wykluczyc zatrucia. Czyli dzialan osob trzecich. I biorac pod uwage dzialalnosc S.p. Pana Poreby nalezy takie wersje zbadac.

  Ale rowniez tak mogl przebiegac zawal miesnia sercowego. Czesc zawalocow poczatkowo jest leczona na gastroenterologii z powodu podejrzenia infekcji zoladkowo-jelitowej badz nawet kolki watrobowej. Nie zawsze sa bole zamostkowe. Czasem TYLKO dolegliwosci brzuszne, nadbrzusza i wymioty/nudnosci. Do tego zupelnie pasuje obnizone cisnienie tetnicze 100/80. Brak obrzekow obwodowych mowi tylko o braku ostrej niewydolnosci prawokomorowej. Przy zawale serca moze wystepowac ostro niewydolnosc serca lewokomorowa, czyli dusznosc i slabosc. Jego stwierdzenie, “wiesz czuję tak jakby mi ktoś wyłączył włącznik w przedłużaczu” pasuje doskonale do objawow zawalu serca. W przebiegu zawalu serca bardzo czesto dochodzi do powiklan – albo do kompletnej niewydolnosci sercowej (jesli zawal serca rozlegly), badz np do groznych zaburzen rytmu serca, co prowadzi do bardzo szybkich zgonow. Np w toalecie w wyniku np komorowych zaburzen serca do kompletnej asystolii.

  To tylko takie rozwazanie. Czemu ten wariant jest ignorowany.

  Ale, wracajac do ww slow – wersje osob trzecich tez nalezy rozwazyc ze wzgledu na sile jego i naszych wrogow

 10. Luxeuro said

  Ad. 8 – „ROTCH ENERGY i ŁUKOILA, co zostało wcześniej uzgodnione z min. W. Kaczmarkiem, który otrzymał za to korzyść finansową.”
  🙂

  ROTCH ENERGY
  „The British-Russian consortium Rotch Energy – LUKoil is ready to invest USD 500-700 million towards the development of a petroleum refinery at the Polish port of Gdansk. This was announced yesterday in the Zhechpospolita newspaper.”
  Tu nic nie trzeba tłumaczyć. Widnieje „British-Russian”. Ale co to za firma Rotch Energy ? GOOGLE pokazuje ją tylko w związku z Rafinerią Gdańską. Podobno inwestorzy są Arabami ale to jest mało prawdopodobne bo ich kapitalizacja była tak mała ze oferta była odrzucona przez Polskę. Inni piszą że to Rosjanie pod przykrywką. Jeżeli tak to czemu nie mają kapitału by móc objąć kontrole nad RG?
  Ale Rotch dalej chciał zarobić i ciekawe czy im się to udało.
  http://tinyurl.hu/Lw6r/
  Ta sprawa przypomina stocznie i nieznani Arabowie.

 11. Joe said

  Smierc Bohdana Poreby i pochowek…obrazuja Polakom ich sytuacje.Lepszego filmu rezyser nie mogl zrobic.Czy Polacy to zrozumia?

 12. revers said

  Panie dr. towarzyszu0 wlasnie dowiedzialem sie ze ktos z mojej rodzinki zostal odlaczony od dializy nerek, szybko zmarl na drugi dzien mimo terminu na pozyskana nerke do transplatacji.

  Wczesniej bral udzial w komorce SKW konwywiadu jako ekspert lacznosci, operator sieci i namierzyl paru towarzyszy. Zmarl po tym jak jego nazwisko padlo w jednej z audycji tvp o naszych towarzyszach pracujacego dla obcego wywiadu.

  Mowie to panu jako kontr kontrwywiadu, jak nie lepszego szlema bez atu i asow.

 13. Marucha said

  Pamiętajmy, że tak być mogło, ale nie musiało.
  Intuicja i doświadczenie (np. tu: https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/) skłaniają mnie ku pierwszej możliwości, ale to wyłącznie moja osobista opinia.

 14. Griszka said

  Czemu nie podał nazwy substancji, która według wersji generała została wykorzystana do eliminacji Pana Poręby.
  Za dużo spekulacji, za mało konkretów.

 15. błysk said

  Pan Grudniewski nie jest generałem , tylko podpułkownikiem z wojska. Natomiast tytuł generała wziął z drużyn strzeleckich ,wg statutu tej organizacji .która może nadawać stopnie .

 16. Joe said

  Ad7 z wykazu Pana Maruchy…Panie Fran,wydaje mi sie ze chodzi Panu o Jerzego Olszewskiego.Bylego dyrektora zjed. przem. Azotowego.Potem ministra p.chemicznego.min.handlu zagr.i gosp.morskiej a na koncu premiera,
  Ktory”popelnil samobojstwo”na ogrodkach dzialkowych.Panie Fran…tam byly niesamowite przewalki przemytu narkotykow do Szwecji i „rozsadzanie kapitalistow od srodka”…Gomolka o tym wiedzial ale mial juz wtedy wiekszy bol glowy.Znam to od „podszewki”..
  Pozdrawiam Joe.

 17. Kulomiot said

  Ludzie my POLACY jestesmy oswojeni z tym zlem w Polsce.Ludzie ktorzy rzadza polska poprostu musza byc odsunienici od wladzy.Tu niema co sie zastanawiac.
  Ale co jest najgorsze ta etyka chrzescijanska Zlo dobrem zwycierzaj.Mnie to poprostu wk…a.Taki debilek mam byc .I wiecznie przebaczac………………NIE NAP…………………..alac.

 18. STx said

  # 1 i 2
  polecam przeczytac polska historie – szczegolnie Szczesniaka, oba tomy „Hostoria Narodu Polskiego”, wtedy przestania sie panowie „dziwowac” wielu rzeczom.

 19. Carlos said

  P.Sendecki -mimo ze nie mam na to zadnych dowodow-jest dla mnie niewiarygodny. Intuicyjnie czuje ze to matacz .Zbyt ostentacyjnie udaje patriote a jego kolega w mudurze ze Stronnictwa Narodowego Ludwig Wasiak -mimo ze mowi prawdziwe fakty- kompletnie osmiesza narodowcow . Pan Kobylanski ktorego szanuje niepotrzebnie otacza sie takimi ludzmi jak: Korwin-mikke, Sendecki, Wasiak bo to dyskredytuje jego osobe badz co badz zasluzona dla Polski.

 20. Czlonek Klubu Patriotycznego NY/NJ said

  Polacy
  to bloto i ten pochowek to profanacja ciala , jak mogliscie dopuscic do takiego pochowku w tym utytlanym blocie .
  Gdzie jest rodzina zmarlego aby na taki stan rzeczy sie zgodzila , jeszcze jedno , musimy te miejsce zabezpieczyc bo sp.
  Panu Porebie symbolu naszej Walki o Polske nalezy sie Pomnik i jak tu wzniesc Pomnik w tym miejscu gdzie beda przychodzic pielgrzymki oddajace hold zmarlemu ,apeluje do Rodziny , natychmiast zmienic miejsce spoczynku bo to zakrawa na skandal .

 21. towarzysz0 said

  Panie Marucho!
  To nie jest zart, ze interesuja mnie spiskowe teorie. Wrecz brakuje mi wiedzy i zdolnosci, aby im sie skutecznie opierac i nie przesadzac.
  Swiat spiskuje, intryguje i oklamuje. Na szczescie nie zawsze skutecznia, i prawie zawsze krotkotrwale (ta krotkosc jest pojeciem np kilkusetletnia).

  Ta poprawka o wielce mozliwym naturalnej smierci w przebiegu np zawalu serca – tylko gwoli dokladnosci,; aby nie ucierpiala powaga naszych rozwazan, naszych uprawnionych podejrzen. Widzac tak dluga liste niewytlumaczalnych mocno podejrzanych zgonow, liste, ktore wladze nie probuje powaznie wyjasniac, – musimy takie pytania stawiac.

  towarzysz-imie nawiazuje do mojej radzieckiej, ale nie agenturalnej przeszlosci

 22. NICK said

  Pospekulować można a i na nich zakończyć trzeba.
  Kolega anestezjolog powiedział:
  „Zawał RZADKO ‚narasta’ przez 24 godziny.
  Postać ‚brzuszna’ zawału lokalizuje się, przeważnie, w rzucie żołądka (najkrócej – bo takie jest unerwienie).
  WYJĄTKOWO rzadko w rzucie wątroby.
  Mógł to być ‚DIC’ – zespół wykrzepiania śródnaczyniowego. Zdarza się po niektórych lekach a więc i innych subst. chemicznych ( z tego powodu niektóre leki zostały wycofane) ale, też bez nich, jako „autoagresja’. Jednak wtedy MUSI poprzedzać go ciężka, chocby kilka godzin trwająca choroba, Której symptomy wszyscy by widzieli.”
  Czyli substancja z zewnątrz. Leki, „posypka”.

 23. towarzysz0 said

  W praktyce nigdy nie leczylem pacjenta z DIC ( o tym tylko posrednio). Na poczatku stawiamy raczej najprawdopodobniejsze diagnozy (zawal m sercowego diagnozuja kardiolodzy znacznie czesciej. ( a bolach w prawym podbrzuszu to bylo tylko potwierdzenie bardzo zadkich przebiegow).

  “Zawał RZADKO ‘narasta’ przez 24 godziny”, ale w ciagu najblizszych godzin i dni po zawale wysokie ryzyko nie wystepujacych dotychczas groznych dla zycia zaburzen rytmu serca.
  Czyli, dlaczego nie mialby to byc zawal serca?

  Wracajac do DIC ( jako reakcji polekowej badz po zatruciu), oczywiscie moglbyc tez. Przebiegi moga byc bardzo niespecyficzne. Ale wymienione objawy nie przekonuja do pewnej diagnozy DIC. Zadnej wzmianki o skazach krwotocznych, poza tym do tego powiklania zazwyczaj dochodzi u ciezkich pacjentow. I moze byc nawet w przebiegu wstrzasu, do ktorego dochodzi w wyniku zdekompensowania sercowego.

  ALE NIE WYKLUCZAM DZIALAN OSOB TRZECICH; NIE PROBUJE POMNIEJSZAC ZNACZENIA PANA POREBY.

 24. Boydar said

  @ Pan Członek (19)

  Wie Pan, jakeśmy śp. Pana Porębę chowali, to tego błota nie było, a i sam grób był na górce. Proboszcz chciał jak najlepiej. A z pomnikiem, odczekajmy chwilę, spokojnie, pośpiech wskazany jest przy łapaniu pchłów. Co do pielgrzymek, trza się wstrzymać póki co, woda po kolana, nie idzie dojść. A to błoto, to może i dobrze, palec Boży. Zakonserwuje co trzeba, będzie łatwiej zbadać, to jak z mamutem – dzisiaj wiadomo co jadł na śniadanie 1000 lat temu.

 25. RomanK said

  Ja panow bardzo przepraszam..ale z tej dyskusji to mam prosbe, zeby sie wylaczyli lekarze.
  Zostawcie sprawe autorytetom:-))) zamachowcom, trucicielom, rzezimieszkom i osobom jasnowidzacym w grobowych ciemnosciaciach. Panowie wiecie co to jest i jak sie nazywa kazda kiszka w czlowieku, jak pracuje,,.i nie zostawiacie miejsca na dywagacje osobom siatlym, ktorzy co prawa nic nie wiedza, ale za to o wiele lepiej od was:-)
  Panie Boydar,,pan- jak doktory,,,mowi co widzi..az sie z tego realizmu niedobrze robi powodujac objawy. Daj pan Czlonkowi rozwinac skrzydla -tej no ….wyobrazni,..,..niech nad tego wzleci swiatem ,,,no do tego…. co uluda czyni cuda…. i z pogrzebu jaja. Z piesniom na ustach milonowych:
  Gdy idziemy na pielgrzymke-
  to pogoda musi byc! ( raz ,dwa , rrzy)

 26. jowram said

  „W szczerym polu Biały Krzyż nie wiadomo kto pod nim śpi”, a ten obok to chyba jakiś świadek Jehowy ?

 27. ERROR 404 NSZ said

  Ad. 4 W Naszej Umiłowanej nie ma , powtarzam NIE MA żadnych partii,stronnictw i ruchów (tych oficjalnych vel medialnych) które miałyby na celu WOLNĄ i NIEPODLEGŁĄ RP i które nie byłyby sterowane …kto myśli inaczej przespał co najmniej 2,5 dekady po „kanciastym stole” jak i nie więcej… Pozostawiam w zdrowiu…ERROR 404 Białystok

 28. TO NASZE CHORE ZNIEWOLONE UMYSŁY
  To nasze zniewolone umysły są przyczyną obecnego stanu państwa polskiego i nie tylko ale mnie najbardziej interesuje moja Ojczyzna Polska.To my wyborcy chodząc na wybory bez żadnych gwarancji powierzamy własny los oraz los naszych najbliższych i przyszłych pokoleń.Art 104 konstytucji jest niezgodny z podstawową zasadą odpowiedzialności każdego za jego czyny Nie ma systemu kontroli władzy i dopóki tego nie zrozumiemy dopóty kombinatorzy będa nas traktowali jak bezwolną masę matołów potrzebnych raz na cztery lata do legalizacji tego zbrodniczego systemu władzy.Nie stać nas na zastanowienie się po co tak naprawdę bierzemy udział w wyborach skoro z naszym głosem,naszym zdaniem nikt się nie liczy.Ustawa o referendum jest tak skonstruowana że nawet zebranie 2milionów podpisów w sprawie referendum o nie podnoszenie wieku emerytalnego ,na sejmie nie zrobiło wielkiego wrażenia.Naprawdę chcecie tak dalej żyć ? Chcecie,żeby to inni podejmowali za was decyzję kiedy i na co macie zaszczepić swoje dziecko?Chcecie aby to za was ktos podejmował decyzję kiedy wasze dziecko jest przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole, w wieku siedmiu czy sześciu lat?.Jak się teraz zgodzicie to za dwa lata obniżą ten wiek do lat pięciu.Naprawdę godzicie się na to czego będą uczyć wasze dzieci w szkole za którą to wy płacicie poprzez zciągane z was podatki.Naprawdę chcecie patrzeć dalej na degenerację systemu opieki zdrowotnej i ZUS.Naprawdę wierzycie w to że od was nic nie zależy.O ile nic nie zależy od jednego Kowalskiego o tyle od miliona Kowalskich,Nowaków, Kwiatkowskich ,którzy odmówią udziału w farsie wyborczej zależy naprawde dużo Trzeba tylko w to uwierzyć .Naprawdę chcecie spokojnie czekać aż jakaś duża grupa młodych,bez szans na pracę , zademonstruje swoje niezadowolenie na ulicy a rząd wezwie z innego państwa siły porządkowe do spacyfikowania słusznych protestów .Naprawdę nie rozumiecie że wprowadzenie ustawy o użyciu służb porządkowych z poza Polski to jest godzenie w suwerenność państwa Polskiego oraz wasze prawa obywatelskie To rozpaczliwa próba tego systemu władzy w utrzymaniu się przy korycie?ONI już nie mogą liczyć na polskie służby mundurowe. Naprawdę,naprawdę naprawde? Co by musiało się stać żebyście poczuli się wolnymi ludźmi.Co by musiało się wydarzyć żebyście poczuli się współwłaścicielami Polski,odpowiedzialnymi za własny los i losy przyszłych pokoleń?.Pytam was Rodacy w Polsce ilu Polaków i Polek ma jeszcze popełnić samobójstwa z powodów ekonomicznych aby wasze SERCA DRGNĘŁY?Ile jeszcze zdesperowanych ciężkimi warunkami życia ludzi winno podpalić się w akcie rozpaczy pod kancelarią premiera abyście zrozumieli żeto wy jesteście współwinni za trwanie tego nieludzkiego systemu.Ile matek ma jeszcze w akcie desperacji zabić własne dzieci i odebrać sobie życie abyście poczuli się LUDZMI?Pytam was ja Polak ,któremu się w życiu powiodło ale zza Oceanu nie może spokojnie przyglądać się na krzywdę innych.Nie może patrzeć jak niewinnych ludzi niszczy ten niepolski system niesprawiedliwości.Co się z wami porobiło?Gdzie wasze sumienia?PRZEBUDŹCIE SIĘ PÓKI JESZCZE NIE JEST ZA PÓZNO.Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA New York http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 29. NICK said

  Ad.23.
  Nie podejmę dyskusji. Kolegi nie ma a i nie chce dywagować – boi się.
  Ad.26.
  Przepraszam za nierozumienie. Mogę prosić „kawa na ławę”?

 30. NICK said

  Ad. 27.
  Obawiam się, że się zgadzam.
  Trudno mi zadzierać z Gospodarzem.
  Lecz te, „nasze”, pojedyńcze kandydatury do, tfu, parlamentu jewropejskiego (czekam na listy kandydatów) już same w sobie, że do „eskimoskiej” władzy? kandydują? Maciej Giertych wychował syna. Wojciechowski, generalnie, jest politycznie poprawny a to o czym mówi NIC nie zmienia. I t.d.

 31. human said

  ad28. Witam. Panie Stefanie, czy w związku z zawartymi w poście bardzo trafnymi spostrzeżeniami – które wszyscy widzą, lecz nie zawsze są w stanie w tak trafny sposób ująć – miałby Pan jakieś sugestie co do kierunków działań? Mnie też dziwi ogólna apatia. Może to dzięki zimie?

 32. NICK said

  Ad.31. „poklaski” są ‚mile” widziane.

 33. towarzysz0 said

  Ad 29.
  Panie Nick! Prosze troche jasniej. O kim Pan mowi? Kto boi sie dywagowac? Doktor Pana Poreby?

 34. Krzysztof said

  Żadna wzmianka nie ukazała sie również w jedynej słusznej telewizji dla polskich katolików Tv Trwam oraz Radio Maryja. Przypadek?

 35. NICK said

  Ad. 33.
  Nie. Mój kolega – lekarz anestezjolog.

 36. Przecław said

 37. Przecław said

 38. JO said

  Ad.37. Ja Te Kobiety Kiedys pieknie sie nosily! Tylko powrot do Dawnych obyczajow moze dac nam Szanse na trwanie…


  Dodał admin.

 39. JO said

  Ad.37. Mezczyzni w jednych lakach, Kobiety w innych…a Oltarz ! Przedsoborowy, przedsoborowy Duch!

  Jaka zgnilizna dzis jest PRL Bis…Wojtylanska Zgnilizna

 40. revers said

  Słuchajcie dzieje się coś niedobrego informuje was od tygodnia, giną ludzie w całej Polsce! Trwają aresztowania ludzi ,pisarzy, teoretyków historii alternatywnej i inteligencja. Loże masońskie szaleją z zachodu przyjeżdżają doradcy B’n’B i Wielkiego Wschodu. Zapytajcie o to Sikorskiego i Kaczyńskiego, którzy skarżą Polaków o anty Semityzm i Ksenofobię – tworząc podstawy anty Polskości. Dzisiaj zaczął się chaos maile i telefony na temat ataków bombowych (fałszywej flagi – komu je przypiszą? !!!) w ministerstwach i szkołach. Jadąc dziś o 17.30 ze spotkania wjechał w nas i staranował granatowy Jeep Cherokee. Mój znajomy wracając na Ukrainę ledwo uszedł z życiem po zderzeniu autokaru z vectrą… Uprzedzałem was …Ukraina… a teraz czas na Białoruś i Polskę. To jest wojna syjonizmu z człowieczeństwem ! Wierzycie jeszcze radiu, telewizji, prasie, debilom i skrytobójcom w garniturach? Kogo oni reprezentują napewno nie Polskę! Wierzycie w wykreowaną rzeczywistość wiadomości i nauki ?! https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/s350x350/1898191_455903284510559_1173579811_n.jpg

 41. revers said

  http://wyborcza.pl/1,75248,15428581,Ewakuacje_rzadowych_budynkow__Bomby_i_zatrute_jedzenie_.html

 42. NC said

  Moim skromnym zdaniem, przyjaciel Ś.P. Bogdana Poręby, który gościł Go w piątek, powinien sporządzić listę osób, które były tego dnia w jego mieszkaniu, choćby przez chwilę.

 43. To ja wyznaczyłem Cesarza Japonii na ANTYTRUCICIELSKIEGO asekuranta Bohdana Poręby, gdyż zobowiązałem BP do uwaględniena w filmie znalezionej w Białymstoku w trakcie śledztwa Abwehry w Jedwabnej Karty Atlantyckiej, KTÓRĄ Hitler zmusil Japończyków do zaataklowania USA. BP to zaakceptował TELEFONICZNIE więc ja – żeby nie został Otruty – powołałem Cesarza Japonii.
  Jak czytałem to Urzędu ANTYTRUCIELSKIEGO protektora Bohdana Poręby podjął się Rydzyk z Radia Maryja – prawdopodbnie z Pełnomocnictwa Cesarza Japonii – ale pieniędzy na film o Jedwabnem nie dał, wobec czego BP musiał jechac po pieniądze do USA, w trakcie czego został OTRUTY.
  Przypominam, że odpowiedziałem BP, że zostałem OKRADZONY przez policję polityczną więc mój udział w realizacji filmu o Jedwabnem uzależniam od otrzymania scenariusza, który, jak mnie zapewniał BP pół roku temu BYŁ. Scenariusza jednak nie otrzymałem. Wczoraj w Skype generał Grudniewski powtórzył, że SCENERIUSZ JEST oraz wyznaczony przez BP Realizator.
  Pan Generał WNIOSKUJE Spółdzielczą realizację tego filmu, na co przystałem, zgłaszając dla asekuracji mój kapitał technologiczny. Gdy zapytał, czy nie jestem Nawiedzony to odesłałem go do: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza/ http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=5415#5415/ i dziennika: http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=5415#5415/ z uwagą, że Niemcy i Amerykanie SIĘ BEZ TEGO NIE OBEJDĄ.

 44. Bulwersujący opis E. Sendeckiego jego zaniechań i błędów wokół śmierci reżysera Bogdana Poręby,wielkiego patrioty Polaka.
  11 lutego 2014 o 22:37

  Eugeniusz Mieczysław Michał Sendecki
  SPRAWOZDANIE LEKARZA O ŚMIERCI REŻYSERA POLSKIEGO BOHDANA PORĘBY

  Eugeniusz Mieczysław Michał Sendecki
  +Poniższe słowa napiszę, ponieważ mam pisemną zgodę Synów Bohdana Poręby na upublicznienie ważnych informacji. Jestem lekarzem i kolegą Bohdana Poręby, byłem obecny przy jego śmierci i sporządzałem kartę zgonu. Jako przyczynę podałem niewydolność krążenia, prawdopodobny zawał serca, krwotok brzuszny i zatrzymanie krążenia w wyniku nagłej śmierci sercowej. Później (po około tygodniu) zwrócił mi uwagę Generał Grudniewski, że to mogła być śmierć na wskutek specjalnego specyfiku, który powoduje nagłe wykrzepianie krwi w wielu punktach ciała. Zadał mi pytanie – czy tak mogło być? Przeanalizowałem jeszcze raz objawy, które Poręba miał jak umierał i stwierdziłem, że to jest bardzo prawdopodobne. Wrogowie, przeciwnicy prawdy o Jedwabnem mogli byli go otruć, podając mu specyfik, który zadziałał po skumulowaniu się w wątrobie i zainicjowaniu nagłego wykrzepiania.Oto jak umierał nasz przyjaciel Bohdan Poręba;Prawdopodobnie proces umierania (otrucia specyfikiem opisanym przez Generała Grudniewskiego) zaczął się 24-go stycznia 2014 – to jest w piątek wieczorem (na stypie rozmawiałem z przyjacielem Poręby, który go gościł wtedy, w przeddzień śmierci i mi to powiedział, wcześniej powiedziała mi też o tym Wdowa – Pani Lucyna Jakubiak-Poręba). W ciągu nocy z piątku na sobotę proces chorobowy narastał, Bohdan zadzwonił do mnie z prośbą o przyjazd ok. godziny 10:30, ale ja właśnie jechałem na spotkanie z Kazimierzem Świtoniem do NOT-u i powiedziałem, że przyjadę później. To było spotkanie na temat Jedwabnego i obrony Krzyża w Oświęcimiu i na te spotkanie Poręba też się wybierał. Spotkanie trwało do godziny 14-tej i ja potem pojechałem do Jana Strzeżka, gdzie się zdrzemnąłem i coś zjedliśmy. Bohdan zadzwonił do mnie ponownie około 17:15, gdy przebywałem w mieszkaniu Jana Strzeżka na Mokotowie i stamtąd udałem się do niego na ulicę Targową właśnie w towarzystwie tego kolegi. Gdy Bohdan zadzwonił do mnie po raz pierwszy, zbagatelizowałem jego wołanie o pomoc. Natomiast gdy dzwonił po raz drugi – zdjęło mnie złe przeczucie. „Ty słuchaj, Poręba może umierać, mam złe przeczucie, pojedź ze mną” – tak powiedziałem do Jasia Strzeżka. Pojechaliśmy zatem moim autem na Pragę, zaparkowałem około 17:40, wjechaliśmy najpierw windą, potem weszliśmy po schodach, Bohdan leżał na wersalce, cierpiał. W mieszkaniu była Żona – Pani Lucyna. Poręba mówił, że nie może sobie miejsca znaleźć, że czy leży, czy siedzi, czy stoi – chce mu się wymiotować, ale nie wymiotuje. Zgłaszał ból brzucha i wskazywał na prawą stronę jamy brzusznej, na wysokości wątroby. Ciśnienie tętnicze miał 100/80. Nie miał obrzęków na kończynach. W pewnym momencie powiedział: „wiesz czuję tak jakby mi ktoś wyłączył włącznik w przedłużaczu”. Pomyślałem, że to są objawy niedokrwienia mózgu, przejawiające się jako zaburzenia mowy, czyli afazja. Stwierdziłem niepokojący stan, wezwałem pogotowie ratunkowe – około godziny 17:55. Wzywając podałem, że podejrzewam udar mózgu, krwotok do brzucha, być może zawał serca(?). O godzinie 18:00 Poręba poszedł o własnych siłach do łazienki, odczuwając nasilenie nudności. W łazience stracił przytomność. Usłyszeliśmy uderzenie głową (chyba) w drzwi do łazienki. Na potylicy rzeczywiście było otarcie naskórka i krwawienie (małe). Wyciągnęliśmy ciało z łazienki, ułożyliśmy w przedpokoju. Zainicjowałem reanimację, po kilkunastu uciśnięciach klatki piersiowej Bohdan wykonał parę wdechów samodzielnie, były to głębokie wdechy – ostatnie tchnienie. Więcej samodzielne oddechy już nie zdarzyly się. Przyjechał około 18:05 pierwszy zespół ratownictwa medycznego – ratownicy (dwóch mężczyzn i kobieta), potem kolejny (trzech mężczyzn, w tym jeden lekarz). Zmierzyli poziom glukozy – był około 160 miligramoprocent, czyli nieco powyżej normy, ale nie był to poziom niebezpieczny dla życia. Saturacja krwi tlenem nie była oznaczalna. W monitorze EKG gdy zaprzestawano masowania klatki piersiowej – linia izoelektryczna była. Bohdan Poręba pomimo reanimacji trwającej do godziny 18:45 nie odzyskał przytomności, umarł. Potem, po tygodniu, gdy zaalarmował mnie Generał Grudniewski – kilka razy z Wdową i Synami omawialiśmy to, że mogła to być śmierć spowodowana przez osoby trzecie, czyli otrucie. Jednak nie zdecydowaliśmy się na sekcję zwłok, ani badania toksykologicznie gdyż specyfik opisywany przez Generała Grudniewskiego rozkłada się szybko i nie jest możliwy do wykrycia.Taka jest sprawa śmierci Bohdana Poręby, reżysera polskiego, człowieka prawdopodobnie otrutego za to, że skutecznie działał na rzecz powiedzenia prawdy o Jedwabnem. Jego działania stawiały tamę niesłychanemu barbarzyńskiemu atakowi na naród polski – czyli wymuszeniu na niewinnym polskim podatniku haraczu za Holokaust w wysokości 65 miliardów dolarów przez perfidnych hochsztaplerów. To jest bardzo prawdopodobny motyw działania na rzecz tej zaskakującej śmierci.
  Lubię to! · · Udostępnij · Wczoraj o 00:04 ·

  6 osób lubi to.

  Thomas Polaczek Czyli po raz kolejny sieje pan insynuacje. Masażysta Grudniewski pobrał próbki do analiz ? Między wierszami wynurzenia o spisku żydowskim ?? Zamach był na Janowskiego, Leppera. Romaszewski też w szpitalu…
  Wczoraj o 04:56 · Edytowany · Lubię to!

  Thomas Polaczek Lekarz, który bagatelizuje wezwanie chorego, nie potrafi postawić diagnozy, wypuszcza umierającego do łazienki – w karcie zgonu napisze zapewne „spisek żydowski”……
  Wczoraj o 04:54 · Lubię to!

  Maria Kondratowicz A BYŁO INACZEJ ?
  Wczoraj o 09:56 · Lubię to!

  Katarzyna Str @Thomas Polaczek przybrał pan sobie antypolski pseudonim „Polaczek”. Obracam się trochę w towarzystwie żydowskim i wiem, że pogardliwie tak się mówi o Polakach – polaczek. Ma pan bardzo dużo jadu w sobie…..
  Wczoraj o 12:14 · Lubię to! · 1

  Eugeniusz Mieczysław Michał Sendecki Oj, to prawda. On jest zjadliwy sromotnie.
  Wczoraj o 13:16 · Lubię to! · 2

  Piotr Tomasz Dziurkowski Jednak zbagatelizowanie pierwszego telefonu od umierającego p. Poręby woła o pomstę do Nieba. Sprawa nadaje się by zgłosić ją do Komisji Etyki Lekarskiej, bo najpewniej gdyby wtedy udzielono mu pomocy p. Poręba żyłby do dziś. Panie Eugeniuszu, pan ma krew na rękach…
  Wczoraj o 13:27 · Nie lubię · 3

  Eugeniusz Mieczysław Michał Sendecki Przyznam, że jestem w duchowej rozterce. Sprawę zbagatelizował przede wszystkim sam Pacjent. Ale owszem, nie mogę sobie darować, że nie porzuciłem spotkania ze Świtoniem i nie pojechałem na Targową. Źle się z tym czuję.
  Wczoraj o 13:44 · Lubię to!

  Thomas Polaczek Pacjent nie studiowal medycyny.
  Wczoraj o 17:50 · Lubię to!

  Maria Bejda Tak nie postepuję po pierwsze przyjaciel a po drugie lekarz medycyny! Skroro nie mógł Pan przyjechac to powinien naychmiast zadzwonić po pogotowie ratunkowe ! Skoro lekarz tego nie wie to tym bardziej większy skandal. Każdy Polak wiedziałby co w takiej sytuacji zrobić a tym bardziej lekarz. Pan nie ma prawa nazywac sie przyjacielem Pana Poręby!
  Wczoraj o 21:53 · Lubię to! · 1

  Maria Bejda To lekarz Sendecki nie studiował toksykologii ? Nie wie że sa rozmaite trucizny do skracania ludziom zycia ? Musiał go uświadomiać w tym zakresie generał Grudniewski, współpracownik okupanta?
  Wczoraj o 21:58 · Lubię to! · 1

  Maria Bejda Jakiej narodowości jest żona Poreby, że nie umiała zadzwonic natychmiast po pogotowie tylko czekała na Sendeckiego, który celowo zwlekał z przyjazdem ?
  Wczoraj o 22:07 · Lubię to!

  Maria Bejda KIM JEST PAN SENDECKI?/1/Niedawno, w końcu maja, poznałem Pana Sendeckiego. To znaczy mówiąc ściślej spotkałem go ponownie. Poznałem go w listopadzie zeszłego roku. Już mi wtedy ten „narodowiec” nie leżał. Wychwalał ks. Dyrektora Rydzyka, który lansuj…Zobacz więcej
  Wczoraj o 22:18 · Lubię to!

  Maria Bejda KIM JEST PAN SENDECKI?Pan redaktor Robert Fuss, postawił takie właśnie pytanie w tygodniku narodowym. Jednocześnie zastanawia się, a raczej bulwersuje go zachowanie pana Sendeckiego. Tak się złożyło, że znam mamę pana Sendeckiego, która przez długie l…Zobacz więcej
  Wczoraj o 22:21 · Lubię to!

  Maria Bejda Panie Sendecki niech Pan zaprzestanie wrogiej szkodliwej Narodowi Polskiemu działalności i odda sie w ręce Prokuratora za niedopełnienie obowiązków lekarza i spowodowanie śmierci Bogdana Poręby.
  Wczoraj o 22:25 · Lubię to! · 1

  Maria Bejda Pora skonczyć z naśmiewaniem sie TV Narodowej oraz Sendeckiego i jego grupy z wartości narodowych polskich i chrześcijańskich ! Pan Sendecki i jego grupa została zdemaskowana. Pana kontakty z naszym przesladowcą, który groził
  23 godz. temu · Lubię to! · 1

  Agnes Ramone Proszę się „odczepić” od Pana Sendeckiego. To POLSKI patriota. Zrobił TO CO MÓGŁ. Nie mógł przewidzieć, że Pan Reżyser jest w takim kiepskim stanie! Nie ma sobie nic do zarzucenia jako Lekarz i jako Polak. Pozdrawiam Pana Sendeckiego!
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda nam pozbawieniem życia, Stefan Dembowskim ze Stowarzyszenia Demokracja USA. Przy tym stawanie Pana Sendeckiego w jego obronie po jego haniebnych komentarzach w artykułach Sendeckiego na Neon 24 niezbicie potwierdza kim jest naprawde Sendecki. Panowie załóżcie mycki i zaprzestańcie udawania obrońców krzyza i obrońców Polaków! Wtedy nie będzie konieczne rytualne kiwanie kamerą jak nad talmudem !
  23 godz. temu · Lubię to! · 1

  Agnes Ramone Panie Sendecki niech Pan blokuję tą osobę. Pisze ona potworne bzdury.
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda prawda nie jest bzdurą ! Pan sendecki pisze o sobie bzdury?
  23 godz. temu · Lubię to!

  Eugeniusz Mieczysław Michał Sendecki :Pani Agnes Ramone – niech się Pani nie przejmuje. Należy tym osobom okazać anielską cierpliwość. Kiedyś się zdradzą kto i co nimi kieruje. Wtedy odkryjemy istotne informacje o antypolonizmie. Bardzo Pani dziękuję za dobre słowo. To tak jakbym znalazł kwiat na bagnie.
  23 godz. temu · Lubię to! · 1

  Maria Bejda Panie Sendecki pan sie ośmiesza takim komentarzem ! Juz wszyscy Polacy przejrzęli na oczy a Pan nadal udaje,że nie wie kim sam naprawde jest ! Tu w tym przypadku sam Pna przyznaje sie do winy : cyt; „Przyznam, że jestem w duchowej rozterce. Sprawę zba…Zobacz więcej
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda PANA SENDECKIEGO DZIAŁALNOŚĆ ASEKURACYJNA DLA OKUPANTA ŻYDOWSKIEGO, JEST WŁAŚNIE ANTYPOLONIZMEM ! To PAN TYM OPISEM UCZESTNICZENIA W OSTATNICH CHWILACH ZYCIA BOGDANA PORĘBY DAJE NAM POLAKOM DOWÓD NA SPRAWSTWO JEGO ŚMIERCI, DO CZEGO SAM SIE PRZYZNAJE.
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Opis Sendeckiego jest bulwarsujacy i porażajacy ! TO zuchwałe , talmudyczne pastwienie sie na uczuciach narodowych rodowitych Polaków. Ten opis to może być tylko fikcją literacką a prawda może być jeszcze gdzie indziej !
  23 godz. temu · Lubię to!

  Agnes Ramone Ja myślę, że ta osoba Maria Bejda jest niezrównoważona psychicznie, niestety.
  23 godz. temu · Lubię to!

  Eugeniusz Mieczysław Michał Sendecki Niekoniecznie. Może być naiwną kobietą z prowincji inspirowaną przez kogoś, komu zależy na uprzykrzaniu narodowcom życia. Ciekawe, że cytuje paszkwile na mnie i moją Matkę – z wiadomego źródła.
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Tylko uczciwy prokurator tylko jurysdykcja rzymska może ten przypadek rozwikłać !
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Panie Sendecki, niech Pan nie udaje że nie wie kim jest Maria Bejda ! Jakiej narodowości jest Pan narodowcem? Unika Pan słowa polski. Dlaczego mnie pan atakuje a nie innych, którzy tak samo myślą jak ja ? Piotr Tomasz Dziurkowski Jednak zbagatelizowani…Zobacz więcej
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Powinien Pan nie tyko żle się czuc ale i całkowicie zrezygnowac z mieszania w ruchu narodowym Polaków ! Załóżcie sobie swój ruch narodowy w Izraelu !
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Cytat Sendeckiego: ” Przyznam, że jestem w duchowej rozterce. Sprawę zbagatelizował przede wszystkim sam Pacjent. Ale owszem, nie mogę sobie darować, że nie porzuciłem spotkania ze Świtoniem i nie pojechałem na Targową. Źle się z tym czuję.” koniec cyt…Zobacz więcej
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Stary, niemodny wręcz żałosny wpis Agnes Ramone w talmudycznym stylu cyt.:” Ja myślę, że ta osoba Maria Bejda jest niezrównoważona psychicznie, niestety.” koniec cytatu. zamiast merytorycznej dyskusji. Sami sie obnazyliście a teraz mnie atakujecie ? To nie ja nakazałam pisac Sendeckiemu ten opis , który wcale nie musi odzwierciedlać faków!
  23 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Dlaczego w opisie Sendecki pominął fakt zrobienia zastrzyku B.Porebie? Jaka była to trucizna?
  22 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Ostracyzm mimo woli jest już od pewnego czasu faktem!Do powszechnego ostracyzmu przyłącza się coraz więcej okradanych i zniewalanych przez okupanta obywateli Polski, coraz więcej jedno/osobowych, rodzinnych organizacji, m.in. poprzez poszerzanie wiedz…Zobacz więcej
  22 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda Cytat :” 80-letni Bohdan Poręba – szczupły, wysportowany, w znakomitej formie pływak pokonujący co tydzień parokrotnie basen – zmarł nagle 25 stycznia b.r. po zastrzyku od znajomego lekarza przybyłego do domu z wizytą.”
  22 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejda http://naszeblogi.pl/44093-sp-bohdan-poreba-zyciorys

  Śp. Bohdan Poręba – życiorys dający do myślenia
  naszeblogi.pl
  Otrzymałem mejlowo od anonimowego nadawcy 1./ dość kompleksowy opis działalności…Zobacz więcej
  22 godz. temu · Lubię to! · Usuń podgląd

  Teresa Sztafrowska Może to była adrenalina?
  22 godz. temu · Lubię to!

  Maria Bejdahttp://kysyprzemysl.neon24.pl/…/105547,zagadkowa-smierc…

  ZAGADKOWA ŚMIERĆ REŻYSERA – kysyprzemysl – neon24.pl
  kysyprzemysl.neon24.pl
  Dalsza część o dziwnej śmierci BOHDANA PORĘBY znalazłem to na Facobooku
  22 godz. temu · Lubię to! · Usuń podgląd

  Maria Bejda http://www.youtube.com/watch?v=uUnT29NDDsQ#t=0

  Jedwabne – ostatni świadek 23187
  22 godz. temu · Lubię to! · 1 · Usuń podgląd

  Andreas Edward Piekarskihttp://www.dailymotion.com/…/x1boxw0_pogrzeb-bohdana…

  Pogrzeb Bohdana Poręby – wzruszająca mowa młodego człowieka.
  A to co możemy sie dowiedzieć z internetowej encyklopedii: – „W 1969 wstąpił do …Zobacz więcej
  22 godz. temu · Lubię to! · 1

  Thomas Polaczek To chyba kara boska za zabawy z krzyżem ze Świtoniem…
  18 godz. temu · Lubię to!

  Thomas Polaczek „Jako specjalista w swojej dziedzinie miała nawet pewne osiągnięcia zawodowe, gdyby nie jedno małe ale, jej zamiłowanie do przyjmowania… , to tak na marginesie.”
  16 godz. temu · Edytowany · Lubię to!

  Maria Bejda Każdy lekarz a tym bardziej zaprzyjaźniony powinien namówic rodzinę na wyrażenie zgody na sekcję zwłok i badania tosykologiczne, ze względu na wiele niejasności wokół niespodziewannej śmierci B.Poręby, tym bardziej,że planował nakręcić film o fałszerstwach żydowskich związanych z Jedwabnem i w najbliższym czasie miał spotkać się z ostatnim, żyjącym w USA, świadkiem pogromu Żydów w Jedwabnem o czym doskonale wiedział Sendecki i jego koledzy.Zaniechanie tego pod pretekstem informacji uzyskanych od Grudniewskiego na temat trucizny trudnej do wykrycia we krwi denata a stosowanej przez okupanta żydowskiego do likwidacji niewygodnych Polaków jest nie tylko karygodne a podawanie takich informacji ma na celu wywołanie strachu w ruchu narodowym Polaków.Mamy bezwzględne prawo żadać podania do publicznej wiadomości nazwy tego specyfiku o którym pisze Sendecki powołując się na wiadomość od Grudniewskiego !Zaniechanie nie tylko pomocy ale i sekcji zwłok oraz badań toksykologicznych B.Poręby pomimo wiedzy o możliwości jego otrucia stawia Sendeckiego jak też jego kolegów po stronie sprawców.Z tego nasuwa sie oczywisty wniosek, że lekarze nie będa ratować narodowców, nie-zydów, nie-wyznawców talmudu, niewygodnych dla okupacyjnych władz w Polsce, bo z góry bedą zakładać, że zostali otruci substancją trudną do wykrycia.Istnieje realna groźba masowej likwidacji tym sposobem rodowitych Polaków działających w obronie Narodu Polskiego przed okupantem zydowskim.

  „Wyciągnęliśmy ciało z łazienki, ułożyliśmy w przedpokoju.” tak pisze lekarz Sendecki . Jesli tak naprawde było to bląd w sztuce lekarskiej widac jak na dłoni. Nie potrzeba studiowac medycyny a jedynie po kursie pierwszej pomocy można juz wiedzieć, że osobę ranną, nieprzytomną nie należy szarpać i wyciągać ale natychmiast zastosować reanimację na miejscu tam gdzie się przewrócił ! To określenie ” wyciągnęlismy ciało” jest skandaliczne!

  Przecież w tym momencie B.Poręba jeszcze żył a więc był to człowiek, w którym jeszcze nie ustały wszystkie czynności życiowe, jeszcze jego dusza nie odeszła a mózg napewno jeszcze funkcjonował, tym bardziej że reanimację kontynowały dwa zespołu pogotowia ratunkowego. Dlaczego dwa ?

 45. Stop antypolonizmowi! Stop żydowskim fałszerstwom!

  “Obronić prawdę, obronić Polskość “ – testament wybitnego reżysera, Polaka Patrioty, Bogdana Poręby.

  Łowicz, 13.02.2014r.

  Szanowni Państwo,

  W związku z :

  1) nagłą chorobą i śmiercią 25.01.2014r. , Bogdana Poręby, wybitnego reżysera, Polaka Patrioty, demaskującego prawdę o żydowskich fałszerstwach pogromu Żydów w Jedwabnem, w dniu 10.07.1941r.
  linki na youtube:
  “Jedwabne, świadek historii ”

  “Jedwabne, ostatni świadek 23187″

  2) zaawansowanym przygotowaniem do realizacji filmu o Jedwabnem oraz zaplanowanym wyjazdem B.Poręby do USA na spotkanie z ostatnim świadkiem pogromu w Jedwabnem
  link: “ Kto zamordował Żydów w Jedwabnem” http://zygmuntbialas.salon24.pl/537699,kto-zamordowal-zydow-w-jedwabnem
  link: “OBRONIĆ PRAWDĘ – REŻYSERIA BOHDAN PORĘBA, SCENARIUSZ JAN MARSZAŁEK, FILM FUNDACJI POLSKIE GNIAZDO”

  3) odkrywaniem się agentów w komentarzach na portalu marucha https://marucha.wordpress.com/2014/02/10/oswiadczenie-lekarza-o-smierci-bohdana-poreby/

  4) “talmudycznym tańcem nad grobem” , wybitnego reżysera Bogdana Poręby, łącznie z oklaskami , co jest niebywałe w tradycji polskiej ale obecne w masońskich sektach jak.np.Neokatehumenat a zapoczątkowane podczas pielgrzymek Jana Pawła II

  5) bulwersującym opisem lekarza i pseudonarodowca E. Sendeckiego, okoliczności śmierci B.Poręby z wyszczególnieniem jego zaniechań i błędów jako “zaprzyjaźnionego lekarza”

  6) zastanawiającym zachowaniem się żony i synów B.Poręby

  7) niejasności wokół finansowania pogrzebu B.Poręby

  powinnością Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej jest zgłoszenie do prokuratury o wszczęcie śledztwa z urzędu aby wyjaśnić wszystkie okoliczności związane ze śmiercią B.Poręby, wiceprezesa i współzałożyciela WPS oraz domaganie się konferencji prasowej przedstawicieli prokuratury.

  Tu chodzi o bezpieczeństwo Pana Pawła Ziemińskiego oraz innych Polaków z WPS jak też członków Narodu Polskiego będących w strukturach ruchu narodowego Polaków, kontrolowanych przez agentów okupanta żydowskiego.

  Na pogrzebie B.Poręby decydowała i dominowała, niestety, niepolska tradycja !
  Czy nie jest przesadą klaskanie nad grobem zmarłego ?
  To nowy rytuał wprowadzony przez pseudonarodowców pochodzenia żydowskiego, którzy zdradzają się nawet tym, że niektórzy (J.Grudniewski) nie zdejmują nakryć głowy w kościele.

  Jako córki syna Ziemi Łowickiej, który jako 17 letni żołnierz AK, pseudonim “ Słoneczny” odbierał wraz z czterema braćmi “zrzuty” Cichociemnych na okupowanych przez Niemców terenach Polski, w okolicy Łowicza, w czasie II Wojny Światowej dla walczącej Warszawy, ( brak na ten temat jakiejkolwiek wzmianki w Muzeum Powstania Warszawskiego!) a przy tym jeden z braci został uwięziony i rostrzelany na cmentarzu żydowskim w Łowiczu (Kirchol) przez żydowskiego Volksdeutscha, naszym obowiązkiem jest domaganie się rozposzechnienia prawdy nie tylko o Jedwabnem ale także prawdy o sprawcach śmierci B.Poręby wybitnego reżysera, wielkiego Polaka Patrioty.

  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  OBYWATELSKI RUCH OPORU
  Petycja Parlamentu Europejskiego, 0578/2012, jest nią List Otwarty do Prezydenta RP:
  http://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf
  http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze
  Obywatelskie przesłuchania protestujących:
  http://www.youtube.com/watch?v=pDOmwSrbQY0

 46. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/02/10/oswiadczenie-lekarza-o-smierci-bohdana-poreby/ […]

 47. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/02/10/oswiadczenie-lekarza-o-smierci-bohdana-poreby/ […]

 48. Roch said

  ■■ Na komentarz z tej strony z Nr. >20 z poruszona nastepujaca kwestia: „Gdzie jest rodzina zmarlego aby na taki stan rzeczy sie zgodzila?”, pragne jako mlodszy syn mojego sw. Pamieci Ojca: Roch, przedstawic moje wlasne zdanie i refleksje na ten smutny temat!

  _____Tu kopia mojego wpisu dla Panstwa z youtube-kanalu Pana: Sendeckiego, ktory nagral ceremonie pochowku/pogrzebu z moja wypowiedzia._____
  |
  „Dobry wieczor Panstwu, pragne wyjasnic tutaj, jako mlodszy syn mojego zmarlego Ojca, pewne kwestie dotyczace tego wydarzenia, jak i napietego czasu po inauguracji pogrzebowej.

  (Brainstorming ktorym sie posluze w tych skromnych, moich linijkach, bedzie sie skladal i wyjasni Panstwu, nastepujace zagadnienia z mojej strony: „finansowanie pogrzebu” (czas niedokonany) „wycofanie sie rodziny”- „powodz + nieludzki pochowek na dwoch i pol metrach glebokosci rowu”, „uczuciowa manipulacja”, „utrudniona moja sytuacja spadkowa”, „dlugi” i „wlasne odczucia“.

  Na wstepie, informuje, ze nie bede w mojej adnotacji tutaj, uzywal jakichkolwiek nazwisk ludzi, gdyz pragne zachowac w moim toku myslenia i tego tekstu na ten „brudny” temat,- pewna wlasna neutralnosc.

  Po pierwsze, chcial bym zlozyc wyrazy podziekowania w kierunku tego nagrania wizualnego, ktore sobie zachowam, na wlasna pamiatke po moim sw. Pamieci Tacie. Dziekuje

  Drugie podziekowania, kieruje do pana w szarych wlosach i z wasikiem, ktory po moim przemowieniu, podszedl do mnie i rozmawial o uczcuciach i cenie jaka ponioslem za dzialalnosc mojego Ojca. Jego wypowiedz przy mikrofonie, tuz po moim skromnym przemowieniu, umiejetnie zostala wpleciona w kierunku wlasnie tego tematu, w kierunku mojego wlasnego losu i pokuty za aktywnosc B.P. To wlasnie ta wypowiedz Pana z ladnym wasikiem, ktorego dzialalnosc jest mi nie znana, zakleila u mnie pewna „rane“ z ktora sie zmagalem latami. Dlatego za to Panu, Dziekuje!.

  Krytyka wobec pochowanego mojego Ojca, nie mam zamiaru sie posluzyc, ale zyczyl bym sobie, jak mialem wtedy bodajze 7 latek, lub powiedzmy dziesiec, aby odbyl ze mna meska rozmowe z mniejwiecej taka trescia.: Rochu moj synu, sluchaj uwaznie. Tatus zajmuje sie „A + B² + C³”, nie jest to latwy temat, dlatego mozesz miec przeze mnie w pozniejszym rozwoju Twojego zycia, pewne problemy. Pragnol bym a bys to wiedzial.”

  Niestety ale takich zdan nigdy od +Ojca nie uslyszalem..

  Dlatego teraz niech spoczywa w spokoju!

  Oto wyjasnienia z mojej strony, w skromnej postaci, gdyz moj pobyt w kraju byl bardzo ograniczony!..

  •finansowanie pogrzebu• (czas niedokonany): Gdy przyjechalem do kraju, na calkowite pozegnanie sie z moim zmarlym ojcem, wyczulem pewien niedosyt „sprawy“. Nikt ze strony „wdowy” nie poinformowal mnie w jakim zakladzie pogrzebowym sw. Pamieci Tata, spoczywa. W sumie, chcialem go po raz ostatni, po ostatnich glebokich rozmowach z nim, jak dorosly syn z ojcem, w czolo pocalowac, ale do tego nie doszlo. Mijaly tak 3-7dni, ktore w sumie co do sprawy tracilem bez sensu. Z informacji ktora uzyskalem, ten o to pochowek mial kosztowac 11.000 pln. Po pogrzebie, kosztowal niby 17.000 pln. Ja z finansowaniem nie mialem nic do czynienia, gdyz musialem wziasc nawet kredyt i zorganizowac blyskawicznie moj przyjazd do Polski. Takze, zarzucenie, nie udzielenia mi jakichkolwiek informacji na ten temat, nie jest dla mnie bardzo mocnym ciosem, gdyz umiem takie sprawy zrozumiec,- pozostaje jednak faktem! Ta suma pieniazkow i caly pochowek na dwoch metrach glebokosci, dala mi jednak,- do myslenia. Dlatego gdy uslyszalem, ze +Tata po pogrzebie „plywa”, spowodowalo to, iz postanowilem zatelefonowac do Pani: „macoszki”. W tej rozmowie, ktorej fakty spisalem sobie live na kartce, wyniknely nastepne fakty: fakt1: „Mam jechac na W.W i razem ze starszym bratem wyjasnic sytuacje,- „powodzi” i zapalic dodatkowa swieczke, oporcz mojego czerwonego duzego serca ze swieca, ktora nawet przy powodzi, jakos to „bloto“, jeszcze, dekorowala. Na pytanie ktore skierowalem do Pani: „macoszki” z nastepujaca moja trescia: „Na ile metrow zostal wykopany dol dla +Ojca”,- padla tylko jedna odpowiedz: „, „rutynowa glebokosc”. Przepraszam bardzo, ale ja w zyciu nie widzialem glebokosci dolu na trumne, tak na oko na 2,5 metra glebokosci.. To juz rybki w akwarium maja lepiej!

  •”wycofanie sie rodziny”/”uczuciowa manipulacja”,- „powodz i plywajacy sw. Pamieci: Tata w trakcie naswietlenia sprawy spadkowej.: Drodzy Panstwo, pragne chociaz tymi literami, wypelnic ten pozostawiony i zabrudzony dla mnie, „znak zapytania”.

  Moj czas w kraju, byl bardzo ograniczony. W zwiazku z cala „debata pozegnania Ojca” jak i rowniez z perfidna dla mnie sprawa spadkowa, po mimo mojego przyjacielskiego nastawienia i uczciwosci w calej tej trudnej dla mnie sprawie, bylem zmuszony moj pobyt w Polsce, przedluzyc maksymalnie, co tez uczynilem. W tym roku, nie posiadam juz zadnego dnia urlopu!, ale o tym na koncu.

  „Wycofanie sie rodziny”, oczywiscie, ze ludzie maja prawo do uzywania swoich refleksji w slowie. Jednak dla mnie pojecie „rodzina”, od dawna juz nie istnieje!, poniewaz bylem juz przekreslony, gdy opuscilem w mlodych i niepelnoletnich latach mojego zycia,- Polske, zawsze jednak walczylem moimi silami i zaangazowaniem, aby polaczyc „rzeke rodzinna”, ze soba, i aby po mimo wielu przeszkod, nie wymazywac osob, ktore mnie stworzyly,- z wlasnego zycia. Wychowywalem sie w sumie sam, moja Mama pragnela mnie dobrze wychowac i uczynila to jak najlepiej potrafila. Wiecej nie bede na ten temat pisac, gdyz jest to tylko moja prywatnoscia, do ktorej mam prawo.

  Rodzinne-Polaczenie z Pania: „macoszka”: Tak bylo!, byla niestety bardzo perfidna uczuciowa manipulacja, ale nie z mojej strony. Ja te kobiete znam od jakichs 27 lat z widzenia, potem 2-4 lata mialem okazje, poznania jej na wakacjach letnich w Augustowie. W tym czasie zostalem bardzo uczuciowo przez „dusze artystyczna“, tej osoby objety w dniu moich imienin, w garazu ojca. Przez piec minut, nie wiedzialem co sie stalo. Ten moment i powiedzenia mi czule „Kochany Roszku ty masz dzisiaj imieniny”. Te niesamowita sytuacje pamietam do dzis, rowniez paczuszke z delikatesow, ktora od tej „milej i kochanej“ osoby, otrzymalem. Od +Taty nagrana CD..

  I to w sumie wszystko, poza moja pomoca w przeprowadzce Pani: „macoszki” do drugiego ich mieszkania w Augustowie. I to cale moje powiazanie z ta „wspaniala uczuciowo“ Pania. Znajomosc ta zakonczona zostala bardzo perfidnie, gra spadkowa ze strony Pani „macoszki“, w stosunku do mojej osoby, wykorzystujac przy tym moja zyciowa tragedie- utraty mojego wlasnego Ojca (RIP).

  Drodzy Panstwo, ja pragnelem tylko, pozegnac sie z moim zmarlym Ojcem,- emocjonalnie i czysto uczuciowo. Moja wypowiedz, ktora tutaj zostala zaprezentowana, byla powiazana z moimi emocjami przy inauguracji calego pochowku, jak i ceremonii koscielnej, ktora byla emocjonalnie, bardzo trudna do strawienia,- dla mnie. Ja nie jestem wielkim mowca i nie bede. Rowniez tematy polityczne z jakimi moj Tato, byl silnie zespawany, nie sa moja domena! Gdyz uwazam, ze kazdy czlowiek ma prawo, do wlasnej filozofii i stylu zycia i wogole prawo do wolnosci wlasnego wyboru, szczegolnie po narzuconemu mu „pokancerowaniu wlasnego przeznaczenia”. Co do moich pierwszych uzytych slow, ktorymi otworzylem sie na moja wypowiedz i emocjonalna chec wyslowienia sie przy mikrofonie, gdyz w glebii mojega serca, tak a nie inaczej to poczulem, moge wyjasnic rzetelnie i uczciwie, o co mi w tym chodzilo. Wiem ze sa pewne dodatkowe „atrakcje” z tym zwiazane, takze:

  Tak!, faktem jest ze bedadz malym „szczeniakiem”, ktory byl wtedy bardzo ambitny i mlody, chcialem sie we wlasnym kraju pozytywnie rozwijac i marzyc, jak
  cos takiego moglo sie wogole mi wydarzyc? – We wlasnym kraju?, ktorego
  kochalem?, i nadal kocham.., ponosilem wine za mojego Ojca i bylem opluty,
  Czasem sobie myslalem, cholera chcial bym miec kiedys 7-milowe buty, ktore
  by mnie w dobry swiat zaniosly, pokazaly mi zyciowe szczescie, milosc, radosc i
  zyciowe spelnienie.. To bylo przeciez zawsze,- moje glebokie marzenie. Mysle, ze dyplomatycznie, moglem tutaj na ta kwestie,- odpowiedziec. Nikt mi juz tych lat i zatracenia wtedy mojej sciezki zawodowej, i zycia bez grosza w dlugach, nie zwroci! Ale trzeba dlaej zyc! Wtedy bylo wtedy, a teraz jest teraz. Moje drozki zyciowe, to moja prywatna tajemnica, zycie jest rzecza piekna, ale powiem krotko,- czasami mnie nie zachwyca..

  »Kwestia Grozb / Wyjasnienie rowniez skierowane do Panstwa Polskiego!:

  Oczywiscie ze, wzielem na siebie duze ryzyko w kwestii przyjazdu do kraju i brania udzialu w calej inauguracjii pogrzebowej mojego sw. Pamieci Ojca. Wiedzialem doskonale, jakie mogly by byc dla mnie zyciowe skutki, gdy zdecyduje sie wziasc udzial w tych wszystkich ceremoniach. Jednakze, podjelem ta decyzje, i tylko w taki a nie inny sposob, moglem przerobic emocjonalnie, te trudne wydarzenie w moim zyciu. W kazdym momencie wiedzialem na czym opiera sie zycie: „actio et reactio“.

  Jednak i tu kieruje moja wypowiedz rowniez do »Panstwa Polskiego« : Nikt mi niczym werbalnie nie grozil, w kwestii dotyczacej calej sprawy pogrzebu i pochowku!

  Moja wypowiedz, ktora sie posluzylem tutaj za mikrofonem, byla oczywiscie oparta na faktach autentycznych, na ktorych wyrastalem np.: „Nie pojawiaj sie tu, bo Cie z nim sfotografuja, i potem bedziesz mial nieprzyjemnosci z tego powodu.” itp. Czlowiek jak ja, ktory przez wiele lat swojego wlasnego zycia, mial z takimi a nie innymi sprawami stycznosc, ma prawo wplesc to, w swoja emocjonalna wypowiedz, szczegolnie w tak trudnym polozeniu i sytuacji zyciowej, w ktorej sie przez wiele lat znalazlem. //Dziekuje za uwage w tej waznej do wyjasnienia kwestii//

  • utrudniona moja sytuacja spadkowa” / „dlugi” •
  To juz ostatnia sprawa, ktora chce na zakoncze postawic jasno jako,- Fakt.

  W zwiazku, ze mieszkam po za granicami kraju, w zwiazku z tym, ze poruszalem sie w tej sprawie prawie sam, w zwiazku z tym ze o faktach jak „darowizna”, ktora zostala bez sprawy sadowej wycofana, nic nie wiedzialem i przez lata nikt mnie w ta posuniecia nie wtajemniczyl, sprawy przybraly pewnego „ostrego” i przeze mnie konkretnego obrotu, dzien przezd moim wyjazdem z kraju, gdyz wyczulem w tym perfidny falsz i uczuciowa manipulacje.

  Sprawa spadkowa, byla perfidnie ukartowana przez Pania „macoszke”. Jej syn jest notariuszem! Dlatego powstal pewien perfidny plan, wydziedziczenia mnie z dorobku +ojca, pozostawiajac mnie w „niepewnych sytuacjach”, jak np.: uniemozliwienie mi wgladu w jego zadluzenia. Jako ze ostatniej woli Ojca czyli Testamentu, „podobno” nie bylo, sprawa miala pojsc gladko i przyjemnie..tylko dla kogo? Nie bede podejmowal tu pisma w detalach, ale po podjetej przeze mnie konkretnej decyzji na plaszczyznie prawnej w „nieznanym mi swiecie-spadku” odbyla sie rozmowa z pewna osoba, ktora sam zmonitorowalem, wlasnym sposobem ze wzgledu na „perfidnosc i brud” tej sytuacji, w ktorej sie perfidnie znalazlem.

  Okay tu fragment slow tej rozmowy: „Gdy on (ja), wyjedzie z kraju, to wynajmiemy prawnikow, bedzie trzeba ich cholera zaplacic, aby podwazyli Roszka decyzje przyjecia spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a wszelkie sprawy z komornikami i rachunki, pokryje on!!”

  Przepraszam bardzo i ja mam w mojej odpowiedzi uzywac czule slowka jak „rodzina”??
  Powrocilem spowrotem po przekroczeniu mojego limitu na urlop w tym roku z malutkim Netbookiem po Ojcu, jego uzywanymi czteroma spodniami, jak i z wreczona mi pusta portmonetka z bilecikiem autobusowym.Te „podarunki“ otrzymalem od osoby Pani: „macoszki” i dolaczone zostaly mi nawet kabelki, jak Hub-USB, bo tak, bo „Groszek“ lubi technike i obsluzyl rowniez fajna komorke +Taty i naprawil komputerek.. Oprocz tego, za wszelkie telefony przy zgonie Ojca, ktore musialem przeprowadzac bezposrednio, kilkakrotnie na numer komorki Pani: „macoszki”, otrzymalem fajny rachunek na 100 Eur,- czyli 400 pln. Tak, to wszystko co po Ojcu ujrzalem, to wlasnie sie nazywa „wycofanie rodzinne” i wspaniale poetyckie uczucia!

  Ja pomimo moich trudnych i porywistych „fal zycia” i mojej wieloletniej „pokuty“, staram sie byc nadal dobrym czlowiekiem. Lubie ciekawe tematy o zyciu, kreatywnosci ludzkie, kocham przyrode, dobra niezalezna muzyke, lubie prawdziwych przyjaciol, kierujac sie przy tym wlasna uczciwoscia, checia ich poznania i prowadzenia wspolnych, fajnych konwersacjii. Jezeli jednak mam z takimi a nie innymi toksycznymi i perfidnymi „osobkami” do czynienia, to potrafie byc inny. Dlatego powstala u mnie chec napisania tego tekstu i wyjasnienia pewnych „brudnych zakamarkow”, do ktorych moja osobowosc, zostala uzyta.

  Gdy bym mial stabilna sytuacje finansowa, to bym przynajmniej przekazal jakies pieniazki, na skorygowanie pogrzebowej sprawy. Mi chodzi tu tylko o ludzki pochowek, z umocnieniami dolu, do ktorej ladna trumna mojego Ojca, by zostala wlozona. Jesli to nie bylo mozliwe na „podwiazkach”, to przynajmniej neutralnie np.: przy jakims lasku brzozowym w ladnej przyrodzie i trawce, a nie jak pies!

  Jest mi nawet wstyd o tym tu pisac, czasami brakuje mi po prostu juz slow. Ja jestem czlowiekiem bardzo tolerancyjnym, a pewien artysta zagraniczny powiedzial w swojej niesamowitej piosence „Czlowiek, jest czlowiekiem!”. Ja rozumiem naprawde wiele spraw zyciowych i wiem co to jest „actio et reactio”.. Jednakze prosil bym, aby ta korekcja jego grobu zostala przeprowadzona i wykonana, a nie rzeka slow, brudu i nieczystosci za drzwi,- wylana. Pragnol bym przy nastepnym pobycie w kraju, odwiedzic grob ojca, pieszo a nie kajakiem.

  Dziekuje za uwage i poswiecony Panstwa czas.
  Gro szek

  PS: Prosze mi wybaczyc, bledy stylistyczne i ortograficzne. Ja nie mam na codzien stycznosci z jezykiem polskim. Tak jak nadmienilem w wypowiedzi, zarowno jez. polskiego jak i obcego, zmuszony bylem na „falach zycia“ uczyc sie podwojnie. Dziekuje z gory za wyrozumialosc w tej kwestii. Uzyte slowo „Podwiazki”, jest tylko figura ironiczna w moim tekscie, i nie ma na celu obrazanie statusu tego cmentarza dla zasluzonych ludzi, na terenie kraju.

  ##################
  *Disclaimer: Niniejszym oswiadczam, ze wzgledu na powiklana sytuacje zwiazana z tym trudnym dla mnie wydarzeniem, iz przy sformulowaniu mojego tekstu, kierowalem sie moja pelna uczciwoscia, rozsadkiem i rzetelnoscia. Wszelkie opisane przeze mnie tutaj fakty, nie sa fikcja, tylko zlozonym faktem dokonanym. Moja ulokowana tutaj tresc, zostala przeze mnie starannie, ze wzgledu na podjete i aktywne sprawy internetowe przez osoby trzecie i mi nie znane, sformulowana. Przytoczone fakty opierajace sie o inne osoby, zostaly umiejetnie z calym spokojem i rzetelnoscia tak dobrane, ze autor, czyli ja, tego zamieszczonego tekstu, nie uzyl w nim zadnych imion lub nazwisk. Dlatego w tej tresci, calosci tego tekstu, nie ma zadnych podstaw o wytoczenie mi, sprawy sadowej lub postepowania karnego, gdyz dzialam w obronie wlasnej! Wypowiedz ktora zostala wyzej, nad Disclaimerem, rzetelnie i z pelna swiadomoscia, umieszczona, czyli moje calkowite ustosunkowanie sie, do zainstanialej, rowniez i dla mojej osoby sytuacji, oparta zostala na: Art. 26. Stan wyższej konieczności – kontratyp o paragraf § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli sprawca poświęca dobro, które ma szczególny obowiązek chronić nawet z narażeniem się na niebezpieczeństwo osobiste. /uzyte zrodlo: http://www.arslege.pl/
  ###########################################################”
  (zrodlo kopii: youtube.com/eugeniuszsendecki71)

 49. Roch said

  Update/20-03-2014: korekcja kwestii „zalatwienia mnie!”- przez artystyczna „macoche!
  Tu dokladne i poprawione rzetelnie slowa: „Gdy Roszek wyjedzie z kraju, to my go wspolnie zalatwimy! Trzeba bedzie wynajac dodatkowych prawnikow, bedzie trzeba ich cholera oplacic, aby podwazyli Roszka decyzje przyjecia spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a wszelkie sprawy z komornikami i rachunki, pokryje on!!” *done!* i to sie nazywa wlasnie potocznie „rodzinka”!?
  Buzka! /Gro szek

  ##################
  *Disclaimer: Niniejszym oswiadczam, ze wzgledu na powiklana sytuacje zwiazana z tym trudnym dla mnie wydarzeniem, iz przy sformulowaniu mojego tekstu, kierowalem sie moja pelna uczciwoscia, rozsadkiem i rzetelnoscia. Wszelkie opisane przeze mnie tutaj fakty, nie sa zadna fikcja!, tylko zlozonym faktem dokonanym. Moja ulokowana tutaj tresc, zostala przeze mnie starannie, ze wzgledu na podjete i aktywne sprawy internetowe przez osoby fizyczne/trzecie i mi nie znane, sformulowania. Przytoczone fakty opierajace sie o inne osoby, zostaly umiejetnie z calym spokojem i rzetelnoscia tak przeze mnie dobrane, ze autor, czyli ja, tego zamieszczonego tutaj tekstu, nie uzyl w nim zadnych imion lub nazwisk. Dlatego w tej tresci tego tekstu, nie ma zadnych podstaw o wytoczenie mi, sprawy sadowej lub postepowania karnego, gdyz dzialam w obronie wlasnej! Wypowiedz ktora zostala wyzej, nad Disclaimerem, rzetelnie i z pelna swiadomoscia, umieszczona, czyli moje calkowite ustosunkowanie sie, do zainstanialej, rowniez i dla mojej osoby sytuacji, oparta zostala na: Art. 26. Stan wyższej konieczności – kontratyp o paragraf § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli sprawca poświęca dobro, które ma szczególny obowiązek chronić nawet z narażeniem się na niebezpieczeństwo osobiste. /uzyte zrodlo: http://www.arslege.pl/
  ###########################################################”Dziekuje za uwage!#################

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: