Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Gdyby to nie Kamil Stoch namalował sobie szachownicę na kasku, chwalił polskich lotników i deklarował głęboką wiarę, zostałby przez postępowców zrównany z glebą

Posted by Marucha w dniu 2014-02-11 (Wtorek)

Jeśliby do Kamila Stocha i polskich skoczków narciarskich przykładać kategorie dominujących obecnie w mainstreamowych mediach mód i ideologii, wyszłoby, że to straszne ciemniaki. Postępowe na co dzień media, z „Gazetą Wyborczą” i TVN 24 na czele, nie mogą jednak niczego takiego polskim skoczkom wytknąć, bo popełniłyby rynkowe samobójstwo. Ale przecież na co dzień takie demonstrowane przez Stocha i jego kolegów wartości jak wiara w Boga, uczestnictwo we mszy czy ostentacyjny patriotyzm są wyłącznie powodem do ataków, kpin, szyderstwa i poniżania.

Gdyby postępowe media i jeszcze bardziej postępowi politycy oraz ludzie kultury i nauki chcieli być wierni swoim poglądom i wyznawanym wartościom, powinni się na takich ludzi jak Kamil Stoch wyłącznie wybrzydzać. Robią to przecież ochoczo i często wobec ludzi, którzy nie są mistrzami olimpijskimi. Ci ludzie może nie odnoszą takich spektakularnych sukcesów jak Kamil Stoch, ale przecież bywają wybitnymi naukowcami, odnoszą sukcesy w dziedzinie kultury czy dobrze sobie radzą w biznesie albo są po prostu przyzwoitymi ludźmi. Tyle że wyznają takie wartości jak Kamil Stoch i jego koledzy, więc się ich bezwzględnie atakuje i nimi pogardza.

Jeśliby ktoś inny niż Kamil Stoch namalował w jakimś bardzo widocznym miejscu szachownicę – symbol polskich Sił Powietrznych i stwierdził, że „w końcu ma się tych dobrych lotników, co nie, Polsko?” – zostałby zrównany z glebą i oskarżony o jak najgorsze intencje: zawłaszczanie, insynuowanie, skłócanie, intryganctwo, manipulowanie, granie na najniższych instynktach i nie wiadomo co jeszcze. Kamil Stoch jest wielkim mistrzem i bohaterem masowej wyobraźni (11,4 mln widzów oglądało jego skok po złoty medal), więc nie można mu postawić zarzutów i obrzucić obelgami bez narażania się na ośmieszenie i kompletne odrzucenie – ze wszystkimi tego konsekwencjami, także finansowymi, a może przede wszystkim finansowymi.

W dniu triumfu Kamila Stocha w Internecie ukazało się zdjęcie z soboty poprzedzającej konkurs skoków, na którym polscy skoczkowie uczestniczą we mszy, czytają Pismo Święte, demonstrują swoją głęboką wiarę. Gdyby chodziło o jakieś inne osoby publiczne, a nie noszonych teraz na rękach polskich gwiazdorów sportu, postępowcy zrobiliby wielką aferę, że prywatne kwestie wiary są wykorzystywane do jakiejś „krucjaty”, jeśli nie „inkwizycji” i że narusza to prawa Palikota, Nowickiej, Środy, Szczuki i części redaktorów „Gazety Wyborczej” do wolności od symboli religijnych, bo one w przestrzeni publicznej stawiają ich w straszliwie opresyjnej sytuacji.

Różne nastawienie postępowców do tych, w których można walić jak w bęben i wobec tych, w których walenie miałoby jednak bardzo negatywne skutki, także biznesowe, dowodzi, że postępowcy to banda hipokrytów, koniunkturalistów i cyników. Atakują tylko tych, którzy słabo się mogą bronić, szczególnie wtedy, gdy postępowcy mają do dyspozycji wiele mediów, przede wszystkim stacji telewizyjnych. Wobec silnych kulą oni uszy i swoje obelgi co najwyżej mamroczą pod nosem.

Postępowcy spod wielu sztandarów w istocie mają mentalność damskiego boksera. Jeśli są tacy odważni i postępowi, niech stosują te same kryteria wobec wszystkich: słabych i silnych, znanych i anonimowych. Na to jednak nie ma co liczyć. Bo jedyne, co trafia do tych hipokrytów to kasa. Tylko lęk przed odsunięciem od kranika z kasą, gdyby zaatakowali kogoś takiego jak Kamil Stoch, czyni z nich potulne baranki. Gdy nie grozi im utrata kasy, są zwykłymi chamami i prostakami.

Stanisław Janecki
http://wpolityce.pl

Komentarze 32 do “Gdyby to nie Kamil Stoch namalował sobie szachownicę na kasku, chwalił polskich lotników i deklarował głęboką wiarę, zostałby przez postępowców zrównany z glebą”

 1. lopek said

  Kamil Stoch to świat rzeczywisty. Kamil swoim zachowaniem redukuje świat wirtualny z takim mozołem budowany przez wrogów Polski do kupy zrobionej przez muchę na ekranie telewizora.

 2. Maciej said

  Kamil Stoch pokazał, że można bezpiecznie wylądować w FR.

 3. Juziek said

  Żyd nie wychyli się zanadto gdy jego interes obarczony jest dużym ryzykiem jego utraty.
  Stąd ci „postępowcy” od palenia i darcia kotów, wicki, czwartki, szczaki i część redaktorzyn z gówna wybiórczego siedzą cicho!

 4. Brat Dioskur said

  Czy Stoch wzorem Radwanskiej ignoruje TVN?

 5. Sowa said

  „Atakują tylko tych, którzy słabo się mogą bronić”

  Raczej tych, którzy nie chcą się bronić. Przykładem ewidentnym jest Kościół, który umie tylko skulić uszy i czekać, ewentualnie wydawać bełkotliwe komunikaty.

 6. dejpanspokój said

  Dziś rano znowu pokatowałem się TVN-em24… Ten tępy łeb Kuźniar przeczytał wynik sondażu o patriotyzmie Polaków: „Co byłbyś skłonny zrobić dla Kraju?”. Wygrała grupa 41% – że nic by nie zrobiła. Ten tępy łeb odczytał to tak bezrefleksyjnie, że aż mnie zatkało. Można było nawet doszukać się głupiego uśmieszku na jego niewyparzonej mordzie. Zero komentarza, zero jakiejś polemiki, nic nic nic. Przeczytał i zadowolony przeszedł do czytania pogody. W tym ścieku robi się tylko wrzutki, żeby polaryzować społeczeństwo. Osłabiać. Co za świetny wynik – 41% nic nie zrobi dla swojej Ojczyzny. Cudowna nowina dla tych zdrajców, bo oznacza, że nie ma komu się bronić, społeczeństwo sygnalizuje swoją obojętność.

 7. Zerohero said

  Kupa słusznie brzmiących komunałów w wykonaniu jakiegoś ziemkiewiczowo-wildsteinowego „niezłomnego”. Jestem wzruszony.

 8. maurycy said

  POSTEPOWCY ? TE BANDZIORY TO SIEJA ZGNILIZNE ! TA ZGNILIZNA W WYKONANIU TYCH BANDZIOROW JEST NA EKSPORT ! oNI SAMI JEJ NIE STOSUJA ! zYDOWSTWO NIE ZENI SIE Z KOLOROWYMI ZACHECA GOJOW ! TO JEST WYJATKO BANDYCKO -KRYMINALNY POSTEP ! TEN POSTEP MA NISZCZYC GOJOW I ICH DEMORALIZOWAC ! BANDZIORY TRZYMAJA SIE OD SWOJEGO POSTEPU NA ODLEGLOSC ! BUDZI TO WYJATKOWA ODRAZE I OBRZYDZENIE DO ZWYRODNIALCOW !

 9. Marek said

  Duże literki, wykrzykniki…
  Brakuje pogrubienia czcionki.
  Niemniej spostrzeżenia słuszne.
  Ale ciężko się czyta, bolą oczy.

 10. Marek said

  Kupa słusznie brzmiących komunałów w wykonaniu jakiegoś ziemkiewiczowo-wildsteinowego “niezłomnego”. Jestem wzruszony.

  ===============

  Jakoś trza się uwiarygodnić…
  I pięknie różnić.
  Banda syjo-obłudników.

 11. USA said

  Kamilu Jestes Wielki !! juz sobie wyobrazam Putina patrzacego na kask Stocha „smolensk” i Polski Hymn grajacy na zgnilej i niszczycielskiej ziemi zbrodniczego narodu . Dospalo po moedzie Putinowaty Brawo , Brawo .

  Sami widzicie Państwo, jaki poziom reprezentują – na szczęście nieliczni – goście gajówki.
  I co, nie trzeba przypominać oczywistości?
  Admin

 12. Marucha said

  Re 10:
  Może i komunały dla nas, ale trzeba przypomnieć.

 13. Ano said

  Ano…Tylko p.Marucha może powstrzymać ” Maurycy z postu # 8 ” – przez zbanowanie uparciucha!!
  Są widocznie takie TYPY co piszą i nie reagują na prośby, nie czytają opinii innych, sa CHAMSCY w obejściu ?

 14. Marucha said

  Re 8, 13:
  Panie Maurycy,
  To już nie pierwsza osoba, która Panu zwraca uwagę, aby nie pisał wszystkiego DUŻYMI LITERAMI.
  Tego się nie da czytać, a w sieci uchodzi za niegrzeczne.
  Naprawdę nie chcę Pana banować…

 15. Kar said

  re:14

  trzeba Go tez troche rozumiec. On jak pisze to m a c a te duze litery..ON musi C Z U C

 16. Mamk2 said

  „Gdy nie grozi im utrata kasy, są zwykłymi chamami i prostakami.”

  Oni zawsze nimi sa tylko jak idzie o kase i zyski to sie zawsze kamufluja, albo udajac grzecznych albo zmieniajac nazwiska.

 17. Mamk2 said

  „On jak pisze to m a c a te duze litery..ON musi C Z U C”

  Czy jak żyd co maca, bo musi ją czuć, a ona śmierdzi?

 18. Tekla said

  Ad.^ Czy ten Jarosław Kuzniar to syn Romana Kuzniara? Romek jest doradca Komorowskiego,może Roman K. sie wypowie ,bo pamiętam jak bronił R.Kużniara ,ze to swój człowiek a moze swij ?Jezeli to jest synek Kuzniara Romana to jest V kolumna..!!!

 19. Tekla said

  to odpowiedz do Ad .6 Dajpanspokoj

 20. Rysio said

  JA OD DZISIAJ TEZ BEDE PISAL PISAŁ DUZYMI LITERAMI. I ZAPRZESTAJE UZYWANIA: Ą Ę Ć Ł Ń Ó Ś Ź Ż.

  BO TU ABY BYC USLYSZANYM TRZEBA DRZEC MORDE JAK NAJGLOSNIEJ.

  NO I MISES NAPISANY DUZYMI LITERAMI WYGLADA ZNACZNIE LEPJEJ NIZ Mises NAPISANY MALYMI LITERAMI.

  🙂

  RE 14. A GAJOWY ZLE NAPISAL POWINNO BYC: „……PANIE MAURYCY
  TO JUZ NIE PIERWSZA OSOBA, KTORA PANU ZWRACA UWAGE, ABY NIE PISAL WSZYSTKIEGO dużymi literami. TEGO SIE NIE DA CZYTAC, A W SIECI UCHODZI ZA NIEGRZECZNE.. NAPRAWDE NIE CHCE PANA BANANOWAC…….”

  PANIE MAURYCY, GAJOWY NIE UMIE CZYTAC DUZYCH LITER BO UCZYLI GO CZYTAC TYLKO MALE. 🙂

  CO SIE CZEPIACIE MAURYCEGO, CHLOP PEWNIE PIERWSZY RAZ W ZYCIU DORWAL SIE DO KLAWIATURY (MOZE JEGO WNUKI GDZIES WYBYLY Z DOMU NA WYCIECZKE I MOGL SIE DORWAC DO KOMPA) TO SE Z RADOSCI TROCHE POSZALAL I POSZEDL JAK TEN BUREK ZERWANY Z LANCUCHA HEN NA WIES. 🙂

 21. Marek said

  Drogi panie Maurycy, proszę się nie gniewać, paru z nas poniosło 🙂
  Trochę mi żal, że ja zacząłem…

 22. GW said

  Ad 15
  Czy moze p. Maurycy jest niewidomy?

 23. Odnośnie tego sondażu (wątek w kom. p. Dejpanspokój”: to, moim zdaniem, nie wypada on aż tak tragicznie na poziomie czysto teoretycznym. Jeśli dobrze pamiętam od rana, to co najmniej kilkanaście procent respondentów deklarowało w nim gotowość poświęcenia dla Ojczyzny zdrowia, a nawet życia. Żeby tylko tak było naprawdę…

 24. Rysio said

  re 15. Kar – co cię tak na macanie wzięło?

  🙂

 25. Nemo said

  Oglądam skoki narciarskie, bo lubię tę dyscyplinę(chyba tak mam po tacie) i wiecie co? Zauważyłem, że przed skokiem to się teraz już tylko polscy skoczkowie żegnają. A jeszcze, tak ze 20 lat temu, to zagraniczni wiedzieli jak się przeżegnać.

 26. Rysio said

  re 25. Nemo – jak lubisz tę dyscyplinę to se popatrz na koszernych, oni to dopiero potrafią skakać.

  Nie jakieś tam głupie 100 czy 200 metrów, tylk z kontynentu na kontynent.

  🙂

 27. Rysio said

  re 21. Marek – mie wiem jak Maurycy ale ja Ci nigdy nie wybaczę.

 28. Rysio said

  A Gajowy co się tak rozpędził z tym otwieraniem szlabanu?

  Naprawdę nie ma nic innego do roboty?

  🙂

 29. RomanK said

  Nie przypominam sobie bym z toba figlowal Teklo..ale moze masz lepsza pamiec ode mnie:-)))
  Prof Roman Kuzniar to moj kolega z dziecinstwa mlodszy zdziebelko, chodzilismy tez do jednej szkoly ja wczesniej on pozniej…
  Tak swij..z Podkarpacia, czyli Rusi Czerwonej tam wszyscy swiji. Nawet ma tam chalupe na Wislokiem k, Rymanowa.
  Zawsze byl porzadnym i madrym chlopakiem, mowiacym co mysli i czuje, za co go zawsze cenilem choc rzadko z nim zgadzalem:-))) Ostatni raz widzialem go..byl kawalerem..35 lat temu.
  Cos jeszcze chcesz wiedziec????
  A teraz …to ty masz taka czerwona brodawke …no wiesz gdzie??? ta Tekla?????

 30. Artur Pieprzyk said

  re 20
  głupi jesteś baranie to zwykła Dysleksja. ja po 20 minutach czytanie już nic nie widzę

 31. Rysio said

  re 30. To, że po 20 minutach czytania nic nie widzisz to jeszcze mała bieda – problem w tym, że nic z tego co przez te 20 minut czytasz, nie rozumiesz.

  🙂

 32. Artur Pieprzyk said

  re31
  wystarczy że oglądam obrazki .nic więcej mi nie potrzeba – dlatego rzadko czytam , strata 20 minut na czytanie twojej biegunki werbalnej – byłaby naprawdę wielką stratą czasu….20 minut obrazków w tym samym czasie -BEZCENNE .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: