Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Co powiedział Prezydent Federa…
  JanuszT o W obronie Sikorskiego
  semperparatus o Dugin: nowa epoka
  Carlos o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  prostopopolsku o Dugin: nowa epoka
  Krzysztof M o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Włodek o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  prostopopolsku o Dugin: nowa epoka
  Ale dlaczego? o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  prostopopolsku o Anglosaski „mordplan” gospodar…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Greg o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  corintians o Tak kot przekazuje ważną wiado…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wyprowadzić sztandar ?!

Posted by Marucha w dniu 2014-02-11 (Wtorek)

Pojawiły się już wyniki zbiorcze ankiet przedsynodalnych, jakich przeprowadzenie zlecił Papież Franciszek. Rezultaty te można nazwać śmiercią lub bankructwem posoborowia. Portal „Wirtualna Polska” ma rację: katolicy popierają Franciszka, ale nie doktrynę Kościoła.

Zacytujmy, z niewielkimi skrótami i zmianami, dane źródłowe:

Do najbardziej liberalnych na świecie zaliczają się według wyników sondażu katolicy hiszpańscy i francuscy, a najbardziej konserwatywne postawy reprezentują katolicy afrykańscy i na Filipinach.

78 procent wszystkich katolików opowiada się za stosowaniem środków antykoncepcyjnych niezgodnych z nauczaniem Kościoła. Stosowanie środków antykoncepcyjnych popiera ponad 90 proc. katolików w Argentynie, Kolumbii, Brazylii, Hiszpanii i Francji. Mniejsze poparcie dla tych środków wykazują na Filipinach (68 proc.), w Kongo (44 proc.) i Ugandzie (43 proc.). W USA stosuje je 79 proc. katolików. Za stosowaniem środków antykoncepcyjnych opowiada się 75 proc. polskich katolików.

Stanowisko Kościoła w kwestii wyświęcania kobiet na księży popiera 80 proc. katolików w Afryce i 76 proc. na Filipinach, 36 proc. w USA i 30 proc. w Europie, przy czym w Polsce – 53 proc., podczas gdy w Hiszpanii 17 proc.

Najbardziej kontrowersyjną kwestią pozostają małżeństwa homoseksualne: przeciwnych im jest 99 proc. katolików afrykańskich i 40 proc. w USA. Przeciwnych małżeństwom homoseksualnym jest 78 proc. katolików polskich, a 27 proc. hiszpańskich i 51 proc. francuskich.

19 proc. katolików w Europie i 30 proc. w Ameryce Łacińskiej zgadza się z nauką Kościoła w kwestii małżeństwa i z wykluczeniem komunii świętej katolików rozwiedzionych i żyjących w świeckim związku. Stosowanie VI i IX przykazania Bożego akceptuje 75 proc. katolików w krajach afrykańskich, podczas gdy np. we Francji 17 proc., w Hiszpanii – 12 proc., a w Polsce – 31 proc.

Za małżeństwem księży opowiada się 61 proc. polskich katolików, 73 proc. hiszpańskich, a francuskich – 86 proc. Odpowiednio za wyświęcaniem kobiet – 38 proc. w Polsce, 78 proc. w Hiszpanii i 83 proc. we Francji.

87 procent badanych uważa, że papież Franciszek świetnie sprawdza się jako zwierzchnik Kościoła. W marcu upłynie rok od czasu wybrania go w konklawe na następcę św. Piotra.

Badaniem objęto 12 036 katolików w Ameryce Łacińskiej (Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Meksyku), Afryce (Republice Demokratycznej Konga, Ugandzie), Europie (Francji, Hiszpanii, we Włoszech i w Polsce), na Filipinach i w USA. W krajach tych mieszka 61 proc. wszystkich katolików, czyli 1,2 mld osób. Margines błędu badania przeprowadzonego przez ośrodek Bendixen & Amandi International wynosi 0,9 proc.

Interesująca wizualizacja tych danych znajduje się tutaj, względnie w pliku pdf.

Dane te pokazują, że jedynymi państwami, z których nadesłano większość prawowiernych ankiet, są Kongo i Uganda. W pozostałych objętych analizą krajach (USA, Meksyk, Kolumbia, Brazylia, Argentyna, Polska, Francja, Hiszpania, Włochy, Filipiny) znaleźć można przynajmniej jeden czynnik, w którym zdanie większości jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Przeprowadziłem to wnioskowanie pomijając kwestię celibatu, ustanowionego dyscypliną obrządku łacińskiego, i analizując pozostałe zagadnienia, tj. zgody na dopuszczanie do Komunii Św. osób rozwiedzionych, wyświęcanie kobiet, aborcję, antykoncepcję, cywilne związki partnerskie osób jednej płci oraz błogosławienie przez Kościół związków o „dezorientacji” seksualnej.

Pada też, po raz kolejny, mit polskiego katolicyzmu, któremu jeszcze dziesięć lat temu wmawiano misję nawracania pozostałych krajów Unii Europejskiej. Dane zwrotne z Polski są zaledwie nieznacznie bardziej prawowierne niż te z pozostałych krajów Zachodu. Jak to się mogło stać, że w narodzie, w którym lewicą katolicką, „kościołem otwartym” były zawsze środkowiska Tygodnika Powszechnego z biskupami Wojtyłą czy Życińskim na czele, znajduje się nagle 38 % aktywistów deklarujących zgodę na udzielanie święceń kapłańskich kobietom ?! Kto i kiedy wykonał krecią robotę, jaką w Europie odwalał ks. Jan Küng czy grupy w stylu „Wir sind Kirche” ?!

A może do wypełniania ankiet rzucili się postępowi katolicy, by zaburzyć dane i być może wpłynąć na ewentualną zmianę elementów doktryny Kościoła ? Hipoteza ta nie wydaje się słuszna, gdyż odpowiedzi zwrotne na tematy aborcji oraz homozwiązków mniej więcej pokrywają się z tym, co znamy z rozmaitych rodzimych sondażowni.

W każdej organizacji z ludzkiego ustanowienia tak niski poziom akceptacji doktryny i dogmatów powinien doprowadzić do wniosku, jaki znamy z zakończenia działalności PZPR: Sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej – wyprowadzić. Kościół, jaki znamy współcześnie, jest hybrydą: z jednej strony twierdzi, że jest Kościołem ustanowionym przez Jezusa Chrystusa, z drugiej zaś strony dla wielu jego początkiem, bluźnierczym nowym Zesłaniem Ducha Świętego jest Sobór Watykański II. Ot, taka hermeneutyka ciągłości, czy może raczej rana wymagająca oczyszczenia.

Posoborowie zorganizowano pod hasłem antropocentryzmu i walki o godność człowieka. Pięćdziesiąt lat starań w tym zakresie oraz konsekwentnego pomijania, rugowania Boga z życia Kościoła doprowadziło do jedynej logicznej konsekwencji: oto człowiek jako podmiot i cel istnienia tej wspólnoty religijnej uzurpuje sobie prawo do definiowania zasad moralnych zgodnych ze swoimi zachciankami. Nie powinno nas to dziwić, choć może szokować, że w tej dziedzinie posoborowie osiągnęło aż tak widoczne sukcesy.

Z punktu widzenia tradycyjnej doktryny Kościoła mamy do czynienia z przesunięciem celu, dla którego istnieje Kościół: od oddawania Bogu należnej Mu chwały do kultu człowieka i jego grzechów. Być może dla niektórych wnioski z ankiety będą dzwonem na trwogę, dzięki któremu odrzucą oni błędnowierstwo. Ale czy uczynią tak liczni hierarchowie ? Czy nie zwycięży – jak zwykle w ostatnich pięćdziesięciu latach – błogie lenistwo i polityka „ciepłej wody” ?

A może paradoksalnie, w obliczu fiaska na odcinku nauczania o rodzinie ktoś mądry wpadnie na pomysł, by rozpocząć od przywrócenia katechezy ogólnej, traktującej o Bogu i Ewangelii? To chyba jedyna szansa duszpasterska dla Kościoła, by katolicy najpierw poznali i pokochali swojego Boga, a dopiero potem uznawali, że powinni przestrzegać Jego praw ? Tak wyglądały objawienia przedstawione w Piśmie Świętym: Bóg najpierw dawał się poznać Adamowi i Ewie, Abrahamowi czy uczniom Nowego Przymierza a dopiero potem ich nauczał.

Kościół katolicki przetrwa na Ziemi, to gwarantuje nam dogmat wiary. Równocześnie schizma (oraz herezja) wielu Kościołów partykularnych, biskupów i kardynałów jest faktem. Oddzielenie od Kościoła może również objąć osobę papieża. Bądźmy na to przygotowani, choć nie wdawajmy się w jałowe dyskusje na takie tematy. Są one znacznie mniej ważne niż modlitwa oraz dawanie przykładu i świadectwa swoim życiem.

Aby w nikim nie pozostały wątpliwości, co jest priorytetem na dziś: Sztandar Kościoła posoborowego – wyprowadzić. Takiej deklaracji i zgodnych z nią działań oczekuję w świetle ujawnionego kryzysu od Papieża Franciszka.

Autor: Krusejder
http://przedsoborowy.blogspot.se

Komentarzy 12 do “Wyprowadzić sztandar ?!”

 1. Sowa said

  ” katolicy popierają Franciszka, ale nie doktrynę Kościoła.”
  I o to chodziło. Właśnie o to. Teraz, jeśli po Franku przyjdzie antychryst, to mu oddadzą pokłon. Zgodnie z założeniami soborowej „reformy”.

 2. błysk said

  Nie wiem skąd te dane odnośnie katolików polskich. Ja w moim środowisku takich poglądów nie znajduję. Może ,ta chyba sfałszowana ankieta ma służyć dalszemu rozwalaniu Kościoła?Jak można na podstawie jakichś tam „opinii” 12.000 katolików wnioskować o poglądach milionów.

 3. Kiściół w Polsce sam sie rozwala poprzez trzymanie sztamy z ludobóczą władzą.Czy Biskupi nie wiedzą ile osób popełnia samobójstwa z powodów ekonomicznych? Czy biskupi nie wiedzą ile osób jest kierowanych każdego roku na badania psychiatryczne.A co z odbieraniem dzieci prawowitym rodzinom.Pytań jest wiele ale brak odpowiedzi ze strony Episkopatu(czy jeszcze polskiego)Ale na wybory Episkopat namawia,wiedząc że w sejmie nie ma propolskiej partii.To powoduje że ludzie odwracają się od koscioła i mam nadzieję że tylko od kościoła a nie od wiary.

 4. Toni said

  Przy końcu czasów, a w nich włażnie żyjemy, ma nadejść (albo już nadeszła) wielka apostazja. Na ile będą w niej uczestniczyć sami hierarchowie (od kardynałów, przez biskupów po prezbiterów włącznie) – zobaczymy. Jak zachowa się papież i kim będzie Fałszywy Prorok, który poprze Bestię (Antychrysta) – też zobaczymy… Oby nie był nim obecny papa…

 5. Kornik said

  A oto przykład, polecam tekst wyłowiony w sieci: http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/6230_awantura_o_jezusa_czy_jest_ich_dwoch.html

 6. 25godzina said

  Pan Bóg stworzył ludzi takimi jacy są, niezalezienie od długości i szerokości geograficznej na jakiej żyją. Zawsze większość to barany (owce/lemingi – jak kto chce) i tak ma być, tak jest dobrze. Brakuje pasterzy/ojców/polityków… mężczyzn generalnie.

 7. Marek said

  Ilustracja do: kim jestem, by sądzić?

  http://www.gloria.tv/?media=564854

 8. jowram said

  Bergoglio wynajmuje pro-sodomickich doradców

  ANTYPAPIEŻ Bergoglio wynajmuje czołowe, światowe korporacje pro-sodomickie na swoich doradców. Nic dziwnego bo przecież Bergoglio publicznie oświadczył, że „nie może sądzić” jednego z najstraszniejszych grzechów biblijnych.

  Bergoglio na tle teczowej flagi, znaku radykalnego ruchu sodomitów

  Bergoglio na tle teczowej flagi, znaku radykalnego ruchu sodomitów

  Teraz wyszło na jaw, że Bergoglio aktywnie współpracował w realizacji programu „gejowskiego” wyznaczając na swoich doradców czołowe, „sodomofilskie” organizacje międzynarodowe z zadaniem nowego „ustawienia” jego neo-”kościoła” Novus Ordo. Ani jeden raz nie poruszył on kwestii moralnej zgnilizny swoich doradców.

  http://forumdlazycia.wordpress.com/2014/01/06/bergoglio-wynajmuje-pro-sodomickich-doradcow/#more-20736

 9. marta15 said

  Obecni niby „katolicy”, -czyli czlonkowie sekty watykanskiej -zachowuja sie TAK SAMO jak Zydzi ,ktorzy nie przyjeli/uznali Mesjasa czyli Jezusa Chrystusa . Wiekszosc Zydow NIE uznala Jezusa jako Mesjasza mimo ze Jego przyscie bylo DOKLADNYM wypelnienem proroctw, jakie istnialy w Starym Testamencie od setek lat przed przyjsciem Chrystusa.
  Zydzi tez nie uznali ZNAKOW ,jakie Chrystus im przekazywal ,czyli cudow ,ktore byly potwierdzeniem Jego boskiej, super-naturalnej mocy.
  Katulicy z sekty watykanskiej -2 NIE widza z kolei ZNAKOW ( czyli aktow apostazji i herezji ) jakimi ich codziennie racza
  Anty-Chrysci z Watykanu , oficjalnie uchodzacy za papiezy.
  Te znaki sa widoczne dla kazdego kto mysli i widzi i zadna osoba rozumna i dojrzala NIE powinna ich ignorowac czy lekcewazyc . Nie mowiac juz o ignorowaniu przepowiedni /proroctw z Nowego Testamentu o anty-Chryscie ,ktory zasiadzie w „swiatyni Boga”/temple of God . Szereg objawien Maryjnych czy innych tez o tym mowi.
  Ci , co mysla widza co sie dzieje.
  Tym , ktorzy nie nie chca myslec i widziec, pan Bog zaslonil serce i rozum.

 10. RomanK said

  Wyniki sondazy wskazuja wyraznie , ze Koscioly Europy potrzebuja na gwalt…Misji!!!!!
  Jedno mnie dziwi w sondazach ,ze nei ma w rozbiciu kobiety mezczyzni….np za srdkami antykoncepcyjnymi..wazne jest takie rozroznienie..jak napryklad podziel wiekowy ksiezy , ktorzy sa za celibatem:-))))

 11. andy said

  Dzień Dobry, czy dane do Ankiety były zbierane tylko poprzez stronę w internecie? Albo jaka część odpowiedzi została zebrana z miejsc ogólnodostepnych? Cała strefa dyskusji w internecie obserwowana jest przez „oficerów” dyżurnych, więc nie możemy mieć pewności ile procent Katolików było wśród wszystkich zebranych głosów..

 12. 25godzina said

  @RomanK Raczej pasterzy zamiast poganiaczy rzeźnego bydła. Misje są po to, żeby budować pastwiska (instytucje).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: