Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

PO-PSL zmieniło prawo o zamówieniach publicznych. Dane wykonawcy i koszt zamówienia z wolnej ręki będą mogły być utajnione!

Posted by Marucha w dniu 2014-02-13 (Czwartek)

W cieniu sprawy Trynkiewicza koalicja PO-PSL przepycha przez Sejm coraz bardziej podejrzane projekty ustaw. Tym razem zmienili prawo o zamówieniach publicznych. Po pierwsze – kwota wolna od przetargu wzrośnie do 30 tys. euro (obecnie tryb przetargu musi być zastosowany jeśli koszt zamówienia publicznego wynosi min. 14 tys. euro). Po drugie – dane wykonawcy zlecenia za publiczne pieniądze oraz koszty zamówień będą mogły być utajnione.

Czy ten zapis otwiera pole do wałków w majestacie prawa?

Zgodnie z poprawką wniesioną tuż przed głosowaniem przez posła PO Marcina Święcickiego – nie będzie można ujawnić danych osobowych wykonawcy zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamawiane za publiczne pieniądze dostawy, usługi lub roboty budowlane „mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów”.

Ponadto, zgodnie z poprawką posła Święcickiego – nie będzie można ujawnić wysokości wynagrodzenia wykonawcy zamówienia z wolnej ręki, jeśli jeżeli zamawiane za publiczne pieniądze dostawy, usługi lub roboty budowlane „mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę w przypadku udzielania zamówienia w zakresie działalności twórczej lub artystycznej”.

O ile jeszcze od biedy można poszukać uzasadnienia dla zapisu o prawach wyłącznych (prawa wyłączne to ogólna nazwa różnych typów monopolu uprawniającego do produkowania, dystrybucji bądź korzystania z określonych produktów, nazw lub pomysłów), o tyle zapis, który wprowadza rygor utajnienia informacji o wysokości wynagrodzenia za realizację zamówienia publicznego z wolnej ręki musi budzić uzasadnione wątpliwości. Łatwo bowiem można sobie wyobrazić sytuację, że jakaś jednostka administracji publicznej w trybie zamówienia z wolnej ręki wynajmie do np. „konsultacji marketingowych” albo „doradztwa personalnego” dobrego znajomego dyrektora tej jednostki za 100 tys. zł, ale o kwocie wynagrodzenia nie będzie musiała gdziekolwiek informować.

Czyli: hulaj dusza piekła nie ma!

Źródło informacji: 
Będą rozdawać pieniądze bez kontroli. Sensacyjna zmiana ustawy o przetargach (Niezalezna.pl)
http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 25 do “PO-PSL zmieniło prawo o zamówieniach publicznych. Dane wykonawcy i koszt zamówienia z wolnej ręki będą mogły być utajnione!”

 1. adsenior said

  POLACY, JAK DŁUGO JESZCZE ZNIESIEMY TAKIE NIERZĄDY, JAK DŁUGO ZNOSIĆ BĘDZIEMY TAKI REŻYM??? PORA NA „POLSKI MAJDAN”!

 2. maurycy said

  To juz dziala jak zorganizowana grupa kryminalna ! W normalnym kraju powinni byc aresztowani i wtraceni do wiezienia z wieloletnimi wyrokami !I tak kierdys trzeba zrobic wtracic zwyrodnialcow do wiezienia !Przeviez te Po utworzyli bandyci z SB powiedzioalo tym gen Czempinski stry esbek ze to on wymyslil i pogonil do roboty Tuska i kolegow zeby to zrealizowac ! Te PSL to jawni zlodzieje ktorzy zrobia wszystko aby bandycko sobie napchac kieszenie !

 3. AlexSailor said

  ” Łatwo bowiem można sobie wyobrazić sytuację, że jakaś jednostka administracji publicznej w trybie zamówienia z wolnej ręki wynajmie do np. “konsultacji marketingowych” albo “doradztwa personalnego” dobrego znajomego dyrektora tej jednostki za 100 tys. zł, ale o kwocie wynagrodzenia nie będzie musiała gdziekolwiek informować.”

  W końcu jasno i wyraźnie.
  Będzie można wypłacić każdemu dowolną kwotę i utajnić o tym wszelkie informacje.
  I będzie się wypłacało, a co.

  Dlatego zawsze podkreślam.
  NIE DA SIĘ UPILNOWAĆ SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY (też państwowych) inaczej jak przez ograniczenie ich ilości do dyspozycji Państwa Rządzących.
  Inaczej.
  Pieniądze zostają z dużą pewnością roztrwonione czy wręcz zdefraudowane w momencie wpłaty ich na konta SP lub innych jednostek organizacji społecznej.
  ZATEM JEDYNYM SPOSOBEM uratowania środków przed roztrwonieniem jest radykalne (w Polsce co najmniej 10X) obniżenie budżetu państwa i jednostek samorządu oraz innych organizacji.
  A to możliwe jest jedynie przez radykalne, chronione okrutnymi karami, obniżenie podatków i redukcja ich liczby przy maksymalnym uproszczeniu.
  Aż do zniesienia opodatkowania powszechnego całkowicie, z pozostawieniem jedynie służby wojskowej (także SS) i ewentualnie publicznej dla mężczyzn obowiązkowo i niektórych kobiet nieobowiązkowo.

  No i oczywiście podatki celowe uchwalane jednorazowo, tak jak to było w przeszłości, powinny mieć rację bytu.
  Ale to już inna historia.

 4. Cracovia Pany! said

  Ad. 3. – Racja!. Biurwy, nawet te spod sztandaru prawdziwych patryjotów, rozkradną każdą ilość pieniędzy. Oczywiście, te prawdziwe patryjoty, w dobrej wierze i dla dobra ojczyzny 😉

 5. Rafal Z said

  AlexSailor powiedział/a
  2014-02-13 (czwartek) @ 08:40:32

  „NIE DA SIĘ UPILNOWAĆ SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY”

  Otóż wszystko można zrobić… gdy jest się gospodarzem. Czy p. nie zauważył, że od czasu zamachu majowego Polacy nic nie mają do powiedzenia w swoim rzekomo kraju.

  Państwo to forma… organizacji, której kształt może przybrać najróżniejsze postaci. Ba, taka sama ludność przy różnych formach zorganizowania może czerpać podobne korzyści dla samej siebie. O obecnych strukturach państwowych NIE MOŻNA kategorycznie powiedzieć, że są NIESPRAWNE. Otóż sprawność Państwa została UKIERUNKOWANA aby przynosić korzyści REALNEMU właścicielowi. Tylko tyle i aż tyle.

 6. anATOM said

  Ludzie oni kradli i kradna bez tej ustawy a ta ustawe uchwalili po to by mogli doic juz w swietle prawa ;-))))

 7. dejpanspokój said

  Dobitnie widać, że Polska bez przeszkód dochodzi do korony Himalajów na swoich obywatelach: 1. Niebotyczne zadłużenie 2. Niebotyczna armia urzędnicza 3. Podatki na granicy ściągalności 4. Zagrabienie majątku publicznego 5. Nielegalne finansowanie prywatnych firm z publicznych pieniędzy. Co jeszcze bezczelnego wymyślą?
  Mam wrażenie, że Polska to 3 nurty ludzi: 1. Beneficjenci systemu (10%) 2. Tępa gawiedź, która nic nie kuma – lemingi (85%) 3. Świadomi kurewstwa ale nie mający wpływu na bieg spraw (5%). proporcje można zmieniać. W każdym razie widzę tu olbrzymie pole do zagospodarowania wśród tych 85%. Trzeba mówić dookoła jak jest, rozsyłać wszelkie możliwe publikacje wśród znajomych.
  Panie Marucha załóż Pan jaką partię!

 8. Marucha said

  Re 3:
  Biorąc za przykład zdegenerowane pseudopaństwo, jakim jest Polska, w którym tubylcy nie mają nic do powiedzenia – uogólnia Pan swe wnioski na wszystkie inne państwa.
  Otóż istnieją kraje, gdzie pieniędzmi państwowymi nadal obraca się w sposób rozsądny, mimo wiadomych zakusów i nacisków. Nie jest tych krajów wiele, a wynika to z ogólnego upadku cywilizacji spowodowanego judaistyczną trucizną.

 9. AlexSailor said

  @Rafał Z
  „Polacy nic nie mają do powiedzenia w swoim rzekomo kraju. ”
  Jak nie chcą, to nie mają.

  Podam przykłady z II RP, żeby było czytelniej.

  Polacy robili ściepę na Fundusz Obrony Narodowej przed II WŚ.
  Co to dało?
  Ano krążą plotki, że co lepsze precjoza były widziane w łapkach elitki, a klęska wrześniowa była 150 procentowa.
  Zresztą złoto do dziś nie wróciło z zachodu, a rząd londyński zapłacił nim za sprzęt wojenny, którym nasza armia na zachodzie broniła brytyjczyków.

  Dlaczego kraj nie był przygotowany do wojny?
  Dlaczego władze odrzuciły w 1938r. sojusz z Czechosłowacją?
  Dlaczego odmówiły przyjęcia 1500 bojowych samolotów w Czech w czasie likwidacji tego państwa w 1938r.?
  Dlaczego władze odmówiły zgody na przeniesienie koncernu Skody do Polski po I WŚ???
  Jak to się stało, że Polska stanęła w obliczu wojny bez alternatywy w 1939r. i co robiła do tej pory polska dyplomacja?

  Proste myślenie.
  Trzeba było się wypiąć, bo było za późno, a nie oddawać cwaniakom swoich dóbr.

  Dalej.
  Wojna z Niemcami w 1939r. została definitywnie przegrana, Polska została zdradzona przez Brytanię i Francję, a od tyłu napadnięta przez ZSRR i Słowację.

  Po co było zatem wstępować do wojsk wszelkich na zachodzie.
  Tworzyć konspirację i armię podziemną w kraju pracującą dla brytyjczyków i pośrednio zsrr, której numerem popisowym było zniszczenie Warszawy i wytracenie Warszawiaków w przeddzień końca okupacji.
  Czy Polacy nie mieli nic do powiedzenia. Czy nie mogli się wypiąć jak Czesi, złagodzić tym samym okupację, przetrwać???
  O wschodzie już nic nie piszę, bo aż żal.

  W 1980r. też nic od nas nie zależało?
  Wystarczyło pracować, uczyć się i słuchać własnych władz.
  NIC WIĘCEJ.
  Dziś Niemcy i Francuzi przyjeżdżaliby do nas do nielegalnej pracy, a Wilno, Pińsk, Tarnopol i Stanisławów byłyby w granicach Polski.
  I co?
  Nic od nas nie zależało????

 10. AlexSailor said

  Ad. 7 @Marucha

  Natura ludzka jest jednakowa. Ręce grabią do siebie.
  W których to państwach nie znikają państwowe, uspołecznione zasoby???

  Chiny – nie,
  Rosja – nie,
  usa – nie,
  rfn – nie,
  Włochy – nie,
  Indie – nie,
  Brazylia – nie,
  Szwecja – nie,
  Islandia – nie,
  Izrael – ha, ha,
  Palestyna – ha, ha, ha,
  Irak – nie,
  Mongolia – nie,
  Japonia – nie,
  Korea Północna – też nie,
  Kuba – nie.

  No to gdzie są te państwa???
  Iran, Andora, Monako??
  Wątpię.

  Państwo musi mieć środki by funkcjonować.
  Ale to ludzie powinni je mieć o wiele bardziej by żyć i nie dać sobą pomiatać przez niezależne państwo.

  Gdyby Polacy byli bogaci, nie płacili podatków, to w razie potrzeby, np. sytuacja na Ukrainie, można zawsze uchwalić podatek jednorazowy np. w kwocie 10 tys. złotych od rodziny, na działania w celu zapewnienia naszego bezpieczeństwa – he he.
  To jest przywrócenia granicy południowo wschodniej sprzed 1939r.

  Ot. 10 000 000 x 10 000 = 100 miliardów.
  No i władza by wiedziała, że jak się nie zmieści, to nie dość, że nie dostanie nic więcej, to jeszcze znajdzie się w więzieniu jak się nie uda.
  I udałoby się.

  A każdy ha ziemi jest w stanie w Polsce przynieść dziesiątki tysięcy rocznie złotych zamiast setek.
  Podobnie jak nieszczęsne lasy, które najprawdopodobniej ukradną nam obcy.

  Czy Pan sobie zdaje sprawę, że Polska będąca przez KGHM jednym z głównych producentów srebra i producentem złota (1,5 tony), nie bije żadnej srebrnej monety ani złotej, a Polacy kupują takowe z mennic zagranicznych (przebicie 30%)?
  Tak wygląda państwowa gospodarka, gdy władza może nakładać nie ograniczone, nawet zdrowym rozsądkiem, podatki.

 11. Jan said

  W moim przekonaniu od lat trwające modyfikacje Prawa zamówień publicznych, mają na celu także docelowe wyeliminowanie średnich i drobnych firm i w konsekwencji zrujnowania ich właścicieli . W ramach dążenia do podziału na my bogacze ”wybrany naród” z niezbędnymi slugusami i reszta biedota .

 12. JO said

  ad.9.Panie Alex. To pytanie jest wciaz Aktualne i dzis. Czy od nas nic nie zalezy? Czemu Wyjezdzamy? Pan wie? Czemu wykezdzamy? Czemu Wyjezdzamy?

  To co Pan przytoczyl, to sa takie realia jak dzis – dzisiejsze wyjazdy z Polski.

  Odpowiedz jest b prosta. Nami Manipulowano i nami sie manipuluje wciaz. Co do Czech, to zly przyklad. Czechy sa Zazydzone od dawna a Polska wciaz sie bronila i skala nie ta sama. To na Polske jedt Glowny impakt z wlasnie tej przyczyny.

  Gajowek kiedys nie bylo.

  A i dzis, mimo Gajowki Polacy Wyjezdzaja….

  Nawoluje Bractwo z Gajowki do organoizowania Polakow bardziej niz to robi do tej pory. Pan Gajowt powiedzial, ze Bractwo nie chce sie byc Exmitowanym…

  Kazdy wiec pojedynczy Polak z powodu Braku Przywodstwa – ratuje si esam. Kiedys bylo przywodstwo ale Zdradliwe, lub oblakane….dzis, procz Gajowego i jak Gajowych, my nie mamy NIKOGO i NIC…

 13. JO said

  ad.10. Panie Janie, dziekuje Ze Pan jest. Powiem Panu , ze wielu nam jest czasem ciezko byc w Gajowce a juz najciezej chyba Gajowemu w niektorych momentach. My jednak musimy byc w Gajowce, wspomagac Gajowego …dla Bozej Chwaly Gajowka jest i Chwaly Ojczyzny – Narodu Polskiego, ku jego przyszlosci.

  Zaciskajmy wiec Zeby i Trwajmy, prosze.

 14. Jan said

  Ad 12
  Dziękuję. Trochę się uniosłem nie dla urażonej dumy lecz dla zasady, którą od lat podtrzymuję. Jeżeli z kimś nie po drodze lub mamy sobie dokuczać, wolę wtedy z nim nie mieć do czynienia, czyli unikać towarzystwa. Ale nie gniewać się lub utrzymywać w sercu i duszy uraz, bo tak nie wolno nam wiernym Tradycji czynić.

 15. Brat Dioskur said

  ad1@Adsenior

  A po jaka cholere jest nam potrzebny jakis drugi madjan?…..wystarczy ,ze zbojkotujemy najblizsze wybory….Szczegolow chetnie udzieli Dembowski z filii USA.

 16. Marucha said

  Re 10:
  Panie AlexSailor, wszędzie tam, gdzie są pieniądze, znajdą się tacy, którzy będą starać się coś dla siebie ukraść.
  Zarówno w instytucjach państwowych, jak i prywatnych. Mam przypomnieć grabieże dokonywane w firmach prywatnych? Choćby Enron?

  Tu nie chodzi o znalezienie kraju, gdzie złodziejstwo jest na zerowym poziomie – ale o takie, które ze złodziejstwem walczą i redukują je do marginesu, a nie legalizują.

  Nie wiem, jak Pan stworzył swoją listę, ale moim zdaniem do krajów, o których wspomniałem powyżej na pewno należy np. Islandia, należała również Wenezuela Chaveza, niewątpliwie w dobrym kierunku zmierza Rosja i Białoruś.

 17. AlexSailor said

  Ad. 16
  „do krajów, o których wspomniałem powyżej na pewno należy np. Islandia, należała również Wenezuela Chaveza, niewątpliwie w dobrym kierunku zmierza Rosja i Białoruś”

  Pan chyba żartuje.

  „ze złodziejstwem walczą i redukują je do marginesu”
  A jak zwalczą, to pójdą na bezrobotne???
  Z czymkolwiek państwo walczy, to się rozrasta.
  Bo ludzie, którzy walczą, chcą żyć.
  Mają rodziny, dzieci, które gdzieś też pracować muszą.

  Niestety.
  Korwinowski pomysł osuszenia koryta jest najlepszy.
  Gdybyż rząd chociaż nie mógł podnieść tych drakońskich podatków ani się zadłużać.
  Nie da się.
  Oni nie spoczną, aż zniszczą, roztrwonią, sprzedadzą wszystko, łącznie ze wszystkim co nam odbiorą, a nas sprzedadzą w niewolę lichwy.
  I to nie są źli ludzie.
  Po prostu tak wychodzi.

  W kraju, w którym dzieci nie mają co jeść, a podatek dochodowy w całości idzie na spłacenie odsetek od długów, buduje się Orliki, świetlice, fontanny, wydaje się pieniądze na „pontony”, dopłaca się do przedsiębiorstw prywatnych rabując jednocześnie np. KGHM podatkiem.
  W kraju, gdzie w kamienicach w centrum są kible na półpiętrze robi się programy „rewitalizacji” i „termomodernizacji” za pożyczone pieniądze, byle tylko dobrze wyglądało z zewnątrz.

  W kraju, w którym ZUS zbankrutował 30 lat temu, wysyła się ludzi na emeryturę w wieku 34 lat, a innym podnosi się wiek emerytalny do lat 67.

  I jak Pan to upilnujesz???

 18. Marucha said

  Re 17:
  Nie sposób dyskutować z kimś, kto przypadek chorego państwa polskiego uogólnia na cały świat.

 19. Ad 18:
  Pan Sailor ma zupełną rację, a z jego spostrzeżeń należy wyciągnąć oczywiste wnioski.
  Ludzie kradną w sklepach, a i personel czasami też. – Zlikwidować sklepy.
  Nieustannie są podpalane, bezczeszczone i rabowane kościoły. – Pozamykać kościoły, albo jeszcze lepiej, dać le liberałom na zakładanie Instytutów Misesa.
  W wojsku pełno jest kiepskich oficerów i tchórzliwych żołnierzy. – Zlikwidować wojsko.

  W ogóle wszystko zlikwidować. Żeby niczego nie było.

 20. AlexSailor said

  Ad. 18
  TAK JEST WSZĘDZIE.
  Tylko do nas nie docierają informacje.
  Rewitalizacja, to program ogólnoeuropejski, podobnie termomodernizacja, walka z wiatrakami – to jest z klimatem, dopłaty do przedsiębiorstw i banków (EBC i FED za oceanem), dopłaty do rolnictwa, itd.
  A fundusze emerytalne lecą również wszędzie, stąd między innymi „eutanazja”.

  W Rosji, na Ukrainie i Białorusi, ichni milicjanci wymuszają myto na drogach i jest to powszechne, a Pan pisze, że tam się walczy.
  No walczy się i JE Putin osiwieje i wyłysieje w tej walce i nie za dużo zrobi.
  Chyba, że osuszy koryto.
  Ale jak osuszy koryto, to za długo nie pociągnie – i on o tym wie.
  Dlatego robi co może, a nie może za wiele.
  W Chinach traci się chyba setki ludzi rocznie z powodu malwersacji i dalej kradną.

  Napisano bowiem, „nie zawiążesz pyska wołu młócącemu”.

 21. Marucha said

  Re 20:
  W Rosji, na Ukrainie i Białorusi, ichni milicjanci wymuszają myto na drogach i jest to powszechne, a Pan pisze, że tam się walczy.
  Świetne!
  Porównać to do rozgrabienia Państwa Polskiego…
  Tam parę rubli dla skorumpowanego policjanta – tu setki miliardów dolarów.
  Jak tu Panu racji nie przyznać?

 22. NICK said

  Ad. Tytuł – to ja jestem niewierzący.
  Czy tak się stało? Naprawdę?
  Przecież to wszystko przyśpiesza. Postęp niewolniczenia Polaków jest zatrważający.
  Niech wejdzie jeszcze parę „ustaw” ( od: ustawki) i niech padnie rozkaz: od dzisiaj, WSZYSTKIE EGZEKWUJEMY Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ.
  To posprzątane i pozabijane.
  Teraz to tylko zabijanie wrogów, odpowiednio – wybranych.
  Żyję ze swiadomością, że, powyższe, w każdej godzinie może mieć miejsce. Także, iż Ruś jest hamulcowym powyższego. Jakby nie patrzeć.

 23. Re: 16 Marucha.
  Czy wobec tego, nie powinnismy zmierzac ku Rosji, Bialorusi, Islandii???
  Czy przypadkiem nie my sami stoimi na tej wlasnie drodze zezwalajac wlasnym milczeniem na dokonywanie na naszej Ziemi kradziezy i wszelakich oszustw?

  I bardzo ciekawe pytanie: Czy jest mozliwe upilnowac publicznie (spoleczne) pieniadze? Alez oczywiscie ze tak!!! Majac na uwadze ere komputerow i Internetu, ale powstaje najwazniejsza kwestia: Kto bedzie naciskal klawisze tego komputera i dotykal tych spolecznych pieniedzy…
  Jak na razie wszyscy, ktorzy dotykali i dotykaja nasze narodowe srodki (jak rowniez i narodowe bogactwa) mieli maja wciaz „lepkie lapy” i „rozwiazle” charaktery z przeciagami w glowach…

  (z grzecznosci pominalem usankcjonowanie wysokosc kar za defraudacje, oszustwa i manipulacje finansowa czy polityczne)…

  Coz…Poki co nasze narodowe cierpienie (materialne i polityczne) musi stac sie (zreszta i jest) nieodzownym nauczycielem…Na jak dlugo? Az dojrzejemy sami do samostanowienia, a tym samym do podejmowania decyzji na roznych szczeblach: od rodziny do najwyzszych struktur wladzy – bez zadnych tzw., „kompromisow” mniejszego zla…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. Marucha said

  Re 23:
  Nie ma co idealizować Islandii, Rosji, Białorusi, czy Iranu. Ale definitywnie Polska powinna podążać tą samą drogą, modyfikując ją zgodnie z naszymi obyczajami i charakterem narodowym.
  Pieniądze społeczne oczywiście można upilnować. Nie dokona się tego łagodzeniem kar albo w ogóle rezygnowaniem z ukarania.
  Polskojęzyczne władze po 1989 roku zrobiły wszystko, aby zalegalizować okradanie państwa. Nawet zlikwidowano obowiązującą w PRL karę przepadku mienia zdobytego drogą kradzieży i oszustw. Pan przecież wie, dlaczego…

  Liberałowie, zamiast naprawiać to, co źle działa na skutek opanowania władzy przez złodziei i psychopatów (wojsko, służba zdrowia, edukacja, sądownictwo, administracja etc. etc.) postulują likwidację tych instytucji oraz zerowe podatki – a więc, w konsekwencji, likwidację państwa. Bo jak może skutecznie działać państwo, pozbawione jakiejkolwiek władzy wykonawczej i pieniędzy? Jak może „suweren” gołodupiec rządzić miliarderami, posiadającymi ziemię, wody, powietrze, lasy oraz przemysł? Czyste kpiny!

 25. Re: 24 Marucha.
  Moim zamierzeniem nie bylo idealizowanie rosyjskiej, bialoruskiej czy islandzkiej koncepcji progresywnego pozbywania sie „uczonych w pismie” z kregow admnistracji panstwowej, ale skierowanie uwagi na ich przyklad, ktory kierowany na polityke narodowa na poziomie ich realnych mozliwosci (intelektualnych, narodowych, kulturowych i etnicznych).
  Oczywiscie, ze celowo nie wspomnialem nic na temat Wegrow, ktorzy wrecz powinni byc nasza „iskra zapalna” do oswietlenia naszej narodowej swiadomosci…

  Tak wiec w dalszym ciagu podtrzymuje teze, ze glownym „hamulcowym” w naszej narodowej sprawie jestesmy MY Sami, a im dluzej bedziemy sie „zastanawiac” nad naszym losem, tym cierpienie bedzie (stanie sie) bardziej bolesniejsze…

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: