Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Między prawdą, mitem, ideologi…
  prostopopolsku o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Struktura muzyki
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Wojtek. o Policja twierdzi, że „wracają…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Hasbara w polskim Sejmie

Posted by Marucha w dniu 2014-02-19 (Środa)

Która agentura rządzi Polską, ta z Wschodu, czy ta z Zachodu???

Polska jest krajem rządzonym przez zachodnią agenturę. Nawet wielu b. agentów komunistycznej SB i sami oficerowie SB, służący wcześniej KGB i interesom ZSRR przewerbowali się na służbę CIA i Mosadowi (za Jelcyna na masową skalę handlowano teczkami agentów KGB z bloku wschodniego, najwięcej przejęli teczek Mossad i CIA).

Przecież wielu agentów SB, WSI, kontrwywiadu nie zostało ujawnionych, ponieważ przeszli ,,pozytywną” weryfikację i oni nadal są agentami służb. Pełną lustrację wraz z otwarciem teczek agentów bezpieki komunistycznej zablokował PIS i ich Prezydent. Najzdolniejsi z nich – byłych sowieckich agentów, którzy się przewerbowali, jeżdżą na zloty Grupy Bilderberga i na Komisję Trójstronną (Olechowski, Belka), albo jak Czempiński (oficer wywiadu SB) otrzymują najwyższe odznaczenia USA za zasługi dla CIA. Inni agenci SB zostają szefami jewro-parlamentu.

A hasbara wciąż udaje, że w Polsce “ściga” ruską razwiedkę. To zwłaszcza PiS i Kaczyńscy wciąż głośno krzyczeli i krzyczą, że Polską rządzi ruska agentura nie ,,widząc” rzeczywistych agentów z Mossadu i CIA, BND czy MI5 nie widząc, kto rozgrabił majątek narodowy, kto zadłużył Polskę, kto przejął banki, rozbroił armię, czyje wojska okupują Polskie terytorium.

Oczywiście, że Rosja ma w Polsce wywiad, ale jest on tępiony jak CIA w czasach PRL. A ci, co jeszcze nie zostali namierzeni, muszą się ukrywać i nie mają praktycznie żadnych wpływów na politykę.

Były szef rządu Oleksy musiał podać się do dymisji po tym, jak oskarżono go o to, że spotykał się z rosyjskim szpiegiem. Choć tego faktu nawet mu nie udowodniono. A gdy Kaczyński jako prezydent w Tel avive spotkał się na rozmowie w cztery oczy z szefem Mossadu, to nikt go nie oskarżał o szpiegostwo na rzecz Izraela.

Macierewicz, prowokator, “ściga” ruskich agentów, a nie zauważa, że CIA miała tajne więzienia w Polsce, a prokurator prowadzący śledztwo smoleńskie w tajemnicy spotykał się z agentami CIA i FBI, którzy instruowali go jak wykorzystywać ,,śledztwo smoleńskie” w ataku na Rosję, a BBN po zbadaniu tej sprawy, oświadcza, że nikt nie steruje ,,śledztwem smoleńskim” z zewnątrz! Na tym właśnie polega oszukiwanie Polaków – straszy się ich ruskimi szpiegami, a agenci Mossadu towarzyszący wycieczkom młodzieży z Izraela do Auschwitz chodzą po polskich ulicach z bronią na wierzchu. A “polska” policja nie ma prawa ich zatrzymać.

Olechowski (Bilderberg) założył PO i wypromował na premiera Tuska. Belka (Komisja Trójstronna) był szefem europejskiej sekcji MFW, lobbystą przy prywatyzacji PZU (wyceniał i sprzedawał akcje PZU) a obecnie jest szefem NBP. A rząd z Tuskiem na czele w lutym ubiegłego roku był na wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela w Jerozolimie. Lech Kaczyński i jego przyjaciel od biznesu Tusk zgodzili się na powrót do Polski wielu żydów oraz obiecali pomoc Izraelowi w razie ataku na Iran.

A mimo to hasbara wmawia Polakom, że PO, Komorowski i Tusk to ruscy agenci (tzn. gorsi agenci w ich rozumowaniu), ale nie zarzucają im, że są ulegli CIA, Mossadowi – to im wybaczają, według nich można być agentem swoich prześladowców.

I niestety miliony w te brednie wierzą.

Katastrofa smoleńska od prawie trzech lat wykorzystywana jest przez hasbarę do kilku celów:

– Przez propagandę PiS, niedobitków (wciąż ślepo antykomunistycznej) Solidarności i rydzykopodobnych pseudo-patriotów, łże-katolików, łże-antykomunistów eksploatuje się i wzmacnia nastroje antyrosyjskie, zwalając winę za katastrofę na Rosję. Najbardziej radykalni “patrioci-antykomuniści” oskarżają Rosję i Putina wręcz o zamach na elitę polskiego baraku Unii. Nie widząc po swojej stronie kardynalnych błędów i zwykłej głupoty w samej organizacji wylotu oraz lądowania.

– Utrzymuje się kult “męczennika” za sprawę – Kaczyńskiego, który był beznadziejnym i wyjątkowo szkodliwym prezydentem Polski. Lech Kaczyński w III RP ciągle pełnił wysokiej rangi stanowiska w Polsce, począwszy od szefa BBN przy Lechu Wałęsie. Odszedł w wielkim skandalu, gdy jego podwładny M. Zaleski uprzedził Bagsika i Gąsiorowskiego o ich aresztowaniu a ci uciekli do Izraela z walizkami $. Następnie H. Suchocka powołała go na szefa NIK, żadnej afery nie rozliczył, NIK fatalnie zarządzany, ostry konflikt z Solidarnością w NIK, przykryta afera z spółką Laktopol, rozbudowanie potężnej administracji NIK.

Minister Sprawiedliwości, katastrofa, wstrzymał ekshumację pomordowanych żydów przez Niemców w Jedwabnem, co ma nieobliczalne skutki dla nas, nic nie zrobił w sprawie zablokowania haniebnej prywatyzacji PZU, blokowanie ekstradycji do Polski Mei Bara architekta Art B. Prezydent W-wy – chaos w administracji, setki lewych umów zleceń, blokowanie budowy pomnika KL Warschau,

Prezydent Polski – pasmo nieszczęść i sprzedajność na rzecz Niemieckiej UE (TL) i NY (popieranie wojny w Iraku i Afganistanie), Tel Avivu (patrz teksty Ewy Ziomeckiej).

Macierenko i Kaczyński wraz z swoimi ślepo wierzącymi zausznikami z Pis, strasząc Ruskimi i zimnym czekistą jeszcze mocniej wpychają Polskę w łapska Unii i NATO oraz w łapska światowej żydowskiej finansjery, mających nas przed Rosją niby obronić. Środowisko pisowskie, jeżeli już mówi dobrze o Rosji, to w obronie tzw. „więźniów politycznych” jak komunista, żyd Chodorkowski i jemu podobni. Wielu takich złodziei z KGB trafiło do więzienia za gigantyczne rozkradanie majątku rosyjskiego za czasów alkoholika Jelcyna. Takich jak Chodorkowski środowisko Kaczyńskiego broni, czyli są też „dobrzy” z KGB, bo nasi.

Takim działaniem odwraca się uwagę od wielu istotnych i realnych zagrożeń wiszących nad Polską i światem w tym przede wszystkim zezwala się na dalsze rozbiory Polski przez tzw. ,,zachód”.

Źródło:
Komentarze onet.pl

http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/
http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/12/09/polsko-zydowskie-braterstwo-broni/
http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/12/18/katoliccy-budowniczy-judeopolonii-czyli-antypolska-dzialalnosc-agenturalna-oraz-zdemaskowanie-operacji-planowego-zatruwania-studni/

http://raportnowaka.pl

Komentarze 43 do “Hasbara w polskim Sejmie”

 1. ERROR 404 NSZ said

  I dlatego z uporem maniaka będę powtarzał dla ćwierć inteligentnych bałwochwalców, że po „kanciastym stole” to są ciągle pozorowane i reżyserowane ruchy przefarbowujących się pod koniunkturę lisów, harpii które żerują nad agonalną tkanką przez nielicznych nazywaną już Rzeczypospolitą Polską

 2. Raynold said

  Hasbara jest jedna a to czy uderza z zachodu czy wschodu, to tylko dla zmylenia ostatnich myślących jeszcze ludzi.

 3. alex said

  Chłopie odpowiedz kto ma rządzić Polską? I RP upadła bo nie było godnych Polaków aby nią rządzić i wybierano obcych, w ogóle nie egzystujących w Kraju – pierwszy nawiał/H.Walezy/

 4. Juziek said

  Re. 1:
  Te przefarbowujące się w zależności od „teatrzyku” lisy muszą dobrze żyć, przecież nie zatrudnią się na budowie!
  Niewielu z nich jest naiwniakami, którzy prędzej czy później kończą z kulką w głowie!

 5. Anna said

  Ze służb nie ma ucieczki, kto raz umoczył, ten ma przerąbane do końca życia. Polecam Suworowa „Akwarium”.

 6. Stan said

  Póki na prawicy będziemy mieli takich patriotów-aktorów jak żyd Macierenko czy żyd Kalkstein, nie dziwmy się że jesteśmy w łapach Mosadu i CIA, a Polacy nie mają nic do powiedzenia, a jeśli tylko próbują, to kończą jak Andrzej Lepper, Dariusz Ratajczak, czy odstatnio Bohdan Poręba.

 7. Raynold said

  Re: Stan
  Jeśli każdy tak powie i nic nie zrobi, to oczywiście hasbara będzie wykańczać po kolei jednostki. Ale gdyby obudzonych było tysiące albo miliony, to wszystkich zgładzić nie dadzą rady. No ale czy Wy naprawdę chcecie się obudzić i zrobić coś niezależnego, czy tylko poprawiać istniejący zbrodniczy system światowy ?

 8. Sunny said

  Agentura Mossadu byla instalowana w Polsce przez papieza Jana Pawla II. W czasach Solidarnosci dolary wielkim strumieniem plynely przez Watykan do Polski oczywiscie nie dla Polakow.

 9. ERROR 404 NSZ said

  Re : Juziek , mięso armatnie było jest i będzie, obojętnie czy w tradycyjnym teatrze walk (pole bitwy), czy za kulisami kotary politycznej.Zawsze będą jednostki do poświęcenia.I zawsze nie będzie to dotyczyło głównych animatorów.

  Re : Stan , Hmm.. odnośnie Bohdana Poręby ,proszę zauważyć, że likwidują już za każdy przejaw prawdy lub perspektywy jej najbliższego obnażenia..

  Re : Sunny , należy upublicznić personalia tych którzy byli zaangażowani w przewał zwany tzw. Solidarnością ( nie dotyczy to oczywiście zaangażowanych w ten ruch i zarazem nieświadomych ideowców, oczywiście niższego szczebla)….

 10. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/02/19/hasbara-w-polskim-sejmie/ […]

 11. Zerohero said

  Trudno oczekiwać od Rosji by zachowała dawne wpływy w Polsce skoro w latach 90 sama przeżywała zapaść porównywalną do czasów tzw. wielkiej smuty. Oni za Jelcyna nie potrafili upilnować włąsnego majątku (polskie „prywatyzacje” to pikuś przy tym), stracili ziemie zdobyte wieki wcześniej (Kazachstan, Krym..), mieli bezprecedensowe powstanie w Czeczenii.

  Druga rzecz to absolutny brak Rosjan jako poważnych inwestorów w Polsce. Mając agenturę uszczkneliby sobie tortu.

  To jest oczywiste dla przytomnego obserwatora.

 12. NICK said

  Ad. 9.
  Istotna uwaga.
  Obecna wojna to, NA KOŃCU, te same ofiary co w wojnie orężnej a z liczbą większą.
  Wielu sądzi, że jak „będą siedzieć cicho”, to ocaleją.
  A przecież tylko przedłużą KONANIE!
  P.S. Przepraszam za niegdysiejszą – złą – Pana ocenę a zwłaszcza słowo „szabelka”.

 13. Rysio said

  re 3. „…………Chłopie odpowiedz kto ma rządzić Polską?………..”

  Rysio, Marucha, Inkwizytor, JO, Zbigniew, Boydar, Brat Dioskur, Jasiek z Toronto, Mordka, itd …*

  🙂

  * po prostu lud.

 14. Plausi said

  Od III Rzeszy… do Rzeczy

  „Oczywiście, że Rosja ma w Polsce wywiad, ale jest on tępiony jak CIA w czasach PRL.”

  Nie podzielamy tego zdania, Polska jest krajem buforowym i musimy przyznać rację Michalkiewiczowi, że obecny stan żywo przypomina sytuację przedrozbiorową.

  „A ci, co jeszcze nie zostali namierzeni, muszą się ukrywać i nie mają praktycznie żadnych wpływów na politykę.”

  O pracy służb dopier co pisaliśmy, dodajmy, że z reguły „wrogie” służby współpracują ce sobą mniej lub bardziej ściśle, i to z wielu względu, tu nie miejsce na ich omawianie. Z uwagi na te kontakty, tak łatwo „wielu b. agentów komunistycznej SB i sami oficerowie SB, służący wcześniej KGB i interesom ZSRR przewerbowali się na służbę CIA i Mosadowi”.

  Jedynie Hollywood opowiada baśnie o uporczywym zwalczaniu się tych wrofich- służb, ale to jest tylko licentia poetica.

  Jeśli chodzi o Rosję, to ona zna dobrze swe miejsce i funkcję w imperium, zresztą poprawiła swą pozycję wyraźnie, porównajmy choćby Libię z Syrią, także Chiny poprawiły swą pozycję, z kolei USA są nadal w procesie rozpadu i takie ich satelity jak Polska muszą inteligentnie szukać nowych rozwiązań.

  Wywiad rosyjski wiedział od początku, że „parasol” rakietowy nigdy nie zostanie zbudowany, bo USA nie ma na to środków, to była tylko propagandowa zagrywka dla pospólstwa w krajach satelitarnych w Europie Wschodniej. USA musi się wycofywać „na z góry upatrzone pozycje” aż do rozpadu, prawdopodobnie tak ja Rosja zostaną filetowane na mniejsze jednostki.

  „A gdy (ś.p.) Kaczyński jako prezydent w Tel avive spotkał się na rozmowie w cztery oczy z szefem Mossadu, to nikt go nie oskarżał o szpiegostwo na rzecz Izraela.”, a może to było po prostu spotkanie ś.p. z jego przełożonym (od sek. 38), jeśli się uważniej przysłuchać.

  Balcerowicz (G30), „Belka (Komisja Trójstronna) ” w NBP, czyli kozioł w ogródku.

  „Kaczyński wraz z swoimi ślepo wierzącymi zausznikami z Pis”

  Zausznicy zarówno Kaczyńskiego nie różnią się niczym od innych zauszników tego POPiSu demokracji SLD PSL SP … a cóż dopier ostatniego „członka” tej partii jedności Palikotków, nie mogących się zdecydować pomiędzy homoseksualizme a genderyzmem, nie wierzą w nic, poza własnym tyłkiem, skoro wywalczyło się taki fotel albo taki. Pierwszy na liście sejmowej jest Abramowicz (PiS), to samo nazwisko nosi jeden z największych rabusi w Rosji, też Izraelita.

  „Takim działaniem odwraca się uwagę od wielu istotnych i realnych zagrożeń wiszących nad Polską i światem ” choćby

  Traktat Lizboński likwidujący państwo polskie, nie ma już prawnie III Rzeczy… i III Rzeszy nie ma. te dwa wydarzenia stanową kamienie milowe procesu historycznego. Polsk jest jedynie prowincyjką UE.

 15. ERROR 404 NSZ said

  Ad 12 Oczywiście , obecna wojna to etykieta , wcześniejsze to barbarzyństwo. Wraz z postępem są dobierane bardziej inteligentne narzędzia rażenia.Średniowieczny stomatolog miał na podorędziu obcęgi pięcio funtowej wagi, teraz NASA ma opracowany robot do odbudowy struktury kostnej wraz ze szkliwem ( projekt był zatwierdzony na potrzeby lotów kosmicznych, a tak na prawdę jedna z broni przyszłości – w 2006 skończyła etap prób ,powoduje rozpad struktury kostnej … niuans ) aparat wjeżdża do jamy ustnej skanuje żuchwy i bezkrwawo robi ząbki a’la Holywood….Inne czasy inne metody….

  Urazy w sercu nie noszę gdyż dobro przez Pana przemawia. Pozdrawiam spauperyzowany Xs. lub ERROR 404 NSZ Białystok.

 16. NICK said

  Re. 12. Istotna Pańska uwaga.

 17. compu said

  W kontekście tego co jest w artykule ( nie czepiając się autora) można bezapelacyjnie stwierdzić, że Kukliński był zdrającą.
  Widać to jak na dłoni skoro ” kto wykupił polskie banki, przemysł…” itd. Imć Kuklinowski więc, skoro jego „zasługi” są „tak wielkie”…doprowadził w konsekwencji do rozwalenia państwa polskiego.

 18. Stan powiedział/a
  2014-02-19 (środa) @ 10:45:43

  Póki na prawicy będziemy mieli takich patriotów-aktorów jak żyd Macierenko czy żyd Kalkstein, nie dziwmy się że jesteśmy w łapach Mosadu i CIA, a Polacy nie mają nic do powiedzenia, a jeśli tylko próbują, to kończą jak Andrzej Lepper, Dariusz Ratajczak, czy odstatnio Bohdan Poręba.

  Panie Stanie czy pan ma za zadanie zastraszanie Polaków ?Jeśli pan się boi to pana sprawa.Pan podał trzech co do których mamy podejrzenia że ich zamordowano za działalność na rzecz Polski a miliony pragną lepszego życia.To tylko kwestia czasu kiedy będziemy zmuszeni do odwetu.Proszę więc nie robić wrogiej propagandy i nie odbierać Polakom nadzieji.

 19. Raynold powiedział/a
  2014-02-19 (środa) @ 11:33:25

  Re: Stan
  Jeśli każdy tak powie i nic nie zrobi, to oczywiście hasbara będzie wykańczać po kolei jednostki. Ale gdyby obudzonych było tysiące albo miliony, to wszystkich zgładzić nie dadzą rady. No ale czy Wy naprawdę chcecie się obudzić i zrobić coś niezależnego, czy tylko poprawiać istniejący zbrodniczy system światowy ?

  Stan powiedział/a
  2014-02-19 (środa) @ 10:45:43

  Póki na prawicy będziemy mieli takich patriotów-aktorów jak żyd Macierenko czy żyd Kalkstein, nie dziwmy się że jesteśmy w łapach Mosadu i CIA, a Polacy nie mają nic do powiedzenia, a jeśli tylko próbują, to kończą jak Andrzej Lepper, Dariusz Ratajczak, czy ostatnio Bohdan Poręba.

  Jak długo można być niewolnikiem we własnym państwie.Jak długo można się bać?Nie sądzę aby ci co się boją pisali o tym wprost.Odnoszę wrażenie że to ŻYDZI ,KTÓRZY OKUPUJĄ POLSKĘ oraz ci którzy są zainteresowani utrzymywaniem tego systemu władzy , dokonują na wszystkich portalach internetowych wpisów wzmagających strach.To celowa robota aby Polacy bali się działać. Chcą w ten sposób przestraszyć społeczeństwo w Polsce.Musimy się zorganizować w wielki,wielomilionowy ruch społeczny jak w roku 80 i zbojkotować ten system władzy NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY JAK O SOBIE MÓWI.Stefan Dembowski

 20. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z poniższym tekstem i o nie atakowanie mnie gdyż to nie ja napisałem apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów.Ja tylko dotrzymuję danego pani Walentynowicz słowa i realizuję polityczny testament pani Ani.Wielu z państwa naprawdę nie jest zorientowanych politycznie i powtarza za TELEWIZOREM I KSIĘDZEM ŻE TRZEBA IŚĆ NA WYBORY.Może teraz niektórzy zastanowią się zanim napiszą komentarz.Pozdrawiam Stefan Dembowski Ps. DZISIAJ ROZESŁALIŚMY PONIŻSZY TEKST ORAZ APEL O BOJKOT WYBORÓW DO WSZYSTKICH DIECEZJI W POLSCE.HIERARCHOWIE KK MUSZĄ ZROZUMIEĆ ŻE ZDRADZILI NAS W MAGDALENCE ALE MY IM PRZEBACZAMY ,NIECH PRZEJDĄ NA NASZĄ STRONĘ TO MY NARÓD WINNIŚMY SPRAWOWAĆ WŁADZĘ W POLSCE

  Informacja „Ruchu 17 sierpnia’80”, po 33 latach i 6 miesiącach w Sali BHP, 16.02.2014 r.
  *Dlaczego utworzyliśmy Ruch 17 sierpnia ’80?
  „Stocznia Gdańska musi być własnością Polaków” – oto testament Patronki Ruchu
  17 sierpnia ’80, Katarzyny Gardyjas, ogłoszony w dniu Jej pogrzebu, w Kościele św. Brygidy
  w Gdańsku, 3 stycznia 2014 roku.
  *Dlaczego utworzyliśmy Ruch 17 sierpnia ’80?
  Uważamy, że bez realizacji idei sierpnia ’80 nie można myśleć o wolnej i niepodległej Ojczyźnie, w której, powołując się na „kamień węgielny”, jakim rzekomo mają być podpisane 31 sierpnia 1980 tzw. Porozumienia Gdańskie, w Polsce przestrzeń społeczną naszego państwa zawłaszczyli oszuści, złodzieje i mordercy! i nie ma szansy, w tej sytuacji, na realizację testamentu Katarzyny Gardyjas.
  *Dlaczego utworzyliśmy Ruch 17 sierpnia ’80?
  16 sierpnia 1980 rozpoczęła się druga faza strajku na Stoczni Gdańskiej. Rozpoczął się strajk solidarnościowy z innymi zakładami pracy na Wybrzeżu, a w następstwie tego, z zakładami
  z całej Polski. Strajk przerodził się w powszechny zryw narodowy o wolność Polski.
  W dniu 17 sierpnia 1980 na terenie Stoczni Gdańskiej im. Lenina została odprawiona Msza św. i został poświęcony Krzyż, który następnie stoczniowcy, wynieśli z terenu Stoczni i postawili przed bramą nr 2, w ten sposób sakralizując ten teren, jako miejsce upamiętnienia zamordowanych stoczniowców w grudniu 1970 i zapowiedź postawienia w tym miejscu przyszłego pomnika dla Pomordowanych – o czym mówił Tadeusz Szczudłowski już 3 maja 1980, przed Pomnikiem Króla Jana III Sobieskiego: „Pamiętajmy, że pomnik dla nich musi stanąć w tym roku.”
  Odprawienie Eucharystii i postawienie Krzyża zatrzymało na Stoczni, rozchodzących się już stoczniowców i kontynuowano strajk, teraz już solidarnościowy. Komitet Strajkowy Stoczni Gdańskiej w konsekwencji przekształcił się w Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, do którego dołączały błyskawicznie coraz to nowe zakłady pracy z Wybrzeża, a następnie z całej Polski, co spowodowało eksplozję ruchu wolnościowego w całym kraju.
  *Dlaczego utworzyliśmy Ruch 17 sierpnia ’80?
  Cele ruchu wolnościowego, który bierze swój początek 17 sierpnia 1980, nie zostały osiągnięte. Polacy zostali oszukani. Ci, którzy podstępnie przejęli Polskę
  i uwłaszczają się do dzisiaj na jej majątku, działają pod fałszywą flagą. W Polsce, zorganizowanej w III Rzeczypospolitą Polską, niewiele się zmieniło dla narodu, w porównaniu do Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
  Naród nadal jest okupowany i wyzyskiwany i to często bardziej okrutnie i bezwzględnie. Dzisiaj już nie kierownicza rola PZPR w państwie, ale dominująca rola uwłaszczonej nomenklatury PZPR oraz „Dzieci Resortowych”, niszczy naród polski.
  Przyjęte ustalenia przy „Okrągłym Stole”, wynikające z podporządkowania Państwa „kierowniczej roli partii PZPR”, są przestępczą zmową, pod maskującą przykrywką koniecznego kompromisu, w wyniku której Polacy zostali pozbawieni swojej podmiotowości suwerena i zostali odsunięci od możliwości podejmowania decyzji o ustroju w państwie polskim. Oto niektóre z elementów i tragiczne konsekwencje tej przestępczej zmowy:
  − nie ma całkowicie wolnych wyborów,
  − hasło „nasz Prezydent wasz Premier” – dzielenie się władzą z komunistami i zgoda na uwłaszczanie się nomenklatury komunistycznej na majątku Polaków, podział łupów,
  − „gruba kreska” – niemożność rozliczenia przez Polaków okresu komunistycznego i ich zbrodni na narodzie polskim,
  − oszustwa każdej władzy w III RP i okradanie społeczeństwa polskiego na niebywałą skalę.
  *Dlaczego utworzyliśmy Ruch 17 sierpnia ’80?
  Celem naszym jest powrót do korzeni, do idei, które przyświecały strajkującym, kiedy rozpoczynali drugą fazę strajku, tę wolnościową.
  Przede wszystkim trzeba walczyć o wolne wybory, bez progów partyjnych, jako o podstawę wolności i niepodległości w Polsce.

  Nie mniej ważnym celem jest cofnięcie złodziejskiej prywatyzacji w Polsce i zwrot narodowi jego własności, między innymi – przywrócenie Polakom Stoczni Gdańskiej.

  Nie wystarczy powstrzymać grabieży, należy wywalczyć naprawienie krzywd i rekompensatę strat Polakom. W wypadku Stoczni Gdańskiej będziemy walczyć o odszkodowania dla akcjonariuszy Stoczni Gdańskiej, za zrabowane akcje.
  *Dlaczego utworzyliśmy Ruch 17 sierpnia ’80?
  Chcemy też ujawnić mechanizmy zdrady, które ostatecznie doprowadziły do klęski zrywu narodowego z sierpnia 1980. Data 17 sierpnia 1980 była dniem chwały i nadziei a data 31 sierpnia 1980 jest dniem zdrady i klęski i nie ma czego w tym dniu świętować.
  Celu spontanicznego, społecznego ruchu, który swój początek ma w wydarzeniach 17 sierpnia 1980 r., nie udało się osiągnąć m.in. przez Bogdana Borusewicza, który, jest tą osobą, która spowodowała, że Lecha Wałęsę, współpracownika SB, o czym już wtedy wiedziano, nie wyrzucono z Wolnych Związków Zawodowych w lipcu 1980 r., gdyż zażądał od kierownictwa WZZ aby dano mu jeszcze jedną szansę.
  Bogdan Borusewicz wykonał też rozkaz KOR odnośnie wyznaczenia szybkiej daty strajku, po spotkaniu u Dyków 10 sierpnia 1980 r., kiedy to zobaczył, jak zostali przywitani Tadeusz Szczudłowski i Dariusz Kobzdej (nie z KOR), przywitani entuzjastycznie przez środowisko opozycyjne Wybrzeża, po wyjściu ich na wolność, po trzy miesięcznym areszcie, za przemówienia z 3 maja 1980, wspomniane już wyżej. KOR nie mógł sobie pozwolić na to, aby tak jak w Lublinie, strajk na Stoczni Gdańskiej nie był pod ich kontrolą.
  Jak później się okazało, ta współpraca SB i KOR była realizowana na strajku Stoczni Gdańskiej m.in. przy ustalaniu listy żądań. Strajkujący Komitet przyjął żądanie, punkt 22, przeprowadzenia wolnych wyborów do Sejmu i Rad Narodowych, zaś Borusewicz nie słuchał, nie dopuszczał do głosu Komitetu Strajkowego i Tadeusza Szczudłowskiego, a dając do druku listę postulatów, samowolnie wkreślił ten punkt w całości.

  To służby specjalne PRL i KOR dogadali się odnośnie przejęcia władzy w Polsce, wyznaczając termin strajku na 14 sierpnia 1980 r. Według relacji Lecha Zborowskiego SB musiała zagwarantować Lechowi Wałęsie, że go nie zdekonspiruje podczas strajku, że wcześniej z nimi współpracował. Wówczas Lech Wałęsa musiał być dla nich wiarygodnym i wygodnym człowiekiem, jeśli go nie zdekonspirowano.

  Trzeba pokreślić, że rola Bogdana Borusewicza, jako rezydenta KOR w strajku była wielce znacząca, że to on pilnował Wałęsę, co jest zgodne z wypowiedzią Lecha Wałęsy w filmie „Robotnicy’80”. Wałęsa w tej wypowiedzi dodaje, że dalej nie będzie polegał na sobie, chociaż dosłownie na samym początku wypowiedzi stwierdził: „[…], że mieli” czyli nie działał samodzielnie, lecz wykonywał polecenia cytuję: „Muszą się z tym liczyć, że ja jestem tylko robotnikiem i w związku z tym oparłem się w tej drugiej fazie na ekspertach i na całym plenum nawet na wszystkich delegatach i tu nie możemy, ja nie mogę wyprzedzać niektórych rzeczy, które w sumie mogą się okazać, że ja się mogę mylić. Do tej pory rzeczywiście przygotowałem, byłem przygotowany dobrze a już teraz muszę liczyć na pomoc taka jest kolej rzeczy.” Tutaj Wałęsa ewidentnie kłamie, gdyż ograniczył krąg osób decyzyjnych do paru osób.

  30 sierpnia 1980, Komisja Rządowa wspólnie z Zespołem Doradców i przedstawicielem Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego Andrzejem Gwiazdą obradowała nad ostateczną wersją tzw. Porozumienia. Obrady, zgodnie z postanowieniem MKS, miały być w całości nagłośnione przez głośniki na terenie całej Stoczni.

  Tymczasem w pewnym momencie nagłośnienie obrad na jakiś czas wyciszono. W związku
  z tym Tadeusz Szczudłowski zwrócił się do obsługi radiowęzła, jaka jest tego przyczyna? Uzyskał odpowiedź, że takie było polecenie! My tylko wyciszyliśmy obrady w głośnikach. Natomiast rozmowy, w tym czasie wyciszenia, są nagrane na taśmie. Tadeusz Szczudłowski poprosił o udostępnienie taśmy z nagraniem rozmów z tego okresu wyciszenia. Usłyszał, co ustalono: odnośnie pkt. 1., podpunkt 2. „Tworząc nowe, niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS stwierdza, że będą one przestrzegać zasad określonych
  w Konstytucji PRL. Nowe związki zawodowe będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego. Uznając, że PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych”. Treść tych zobowiązań przekazał delegatom na Sali BHP, co wywołało wielki sprzeciw delegatów i zarządzono rozmowę z Lechem Wałęsą.
  Rozmowę tę przeprowadził Tadeusz Szczudłowski, protestując przeciwko przyjęciu tych zobowiązań, gdyż m.in. PZPR, nie była w tym Porozumieniu „przewodnią siłą narodu, na czas budowy socjalizmu” tak, jak zapisano to w ułomnej Konstytucji PRL, lecz napisano w tym Porozumieniu, że sprawuje kierowniczą rolę w państwie, pod każdym względem, bez żadnych ograniczeń. To był groźny precedens dla suwerenności Polski.
  Lech Wałęsa: Odpowiedział, że nie jest to sprawa ważna, bo to co dzisiaj podpiszę, jutro nie wykonam!
  Szczudłowski na to: „Panie Lechu po pierwsze zobowiązania, które Polacy podejmują, zawsze starają się je wykonać. A gdyby Pan usiłował ich nie wykonać, to władza jest jeszcze na tyle silna, że jest w stanie wymusić ich wykonanie. Zaś jeżeli chodzi o zobowiązanie władzy względem nas, na spełnienie obietnic wobec Nowych Samorządnych Związków Zawodowych, nie można liczyć absolutnie.
  Wałęsa: W Konstytucji tak jest!
  Szczudłowski: W Konstytucji jest przewodnia rola, na czas budowy socjalizmu a nie kierownicza. Pan powinien zdać sobie sprawę, Panie Wałęsa, że przewodnia musi służyć. Kierownicza PZPR wydaje polecenia, a przewodnia słucha. Ten zapis nie jest potrzebny społeczeństwu! Panie Wałęsa niech Pan przemyśli tą sprawę i nie zgodzi się na przyjęcie tych zobowiązań, bo inaczej musi się Pan z tym liczyć, że wcześniej, czy później, powiedzą Panu: Miałeś chamie złoty róg, …”.
  Ten głośny spór Tadeusza Szczudłowskiego z Lechem Wałęsą wywołał powszechny sprzeciw
  i bunt delegatów, pokazany m.in. w filmie, który powstał w 1980/81 „Strajk. Narodziny Solidarności” w reżyserii Leslie Woodheada i przy współpracy Anny Walentynowicz, który pokazuje jak opozycjonistka z Wrocławia, Halina Spasowska zarzuca zdradę Wałęsie i MKS
  i protestuje, wraz z innymi osobami, przeciwko takim zapisom w Porozumieniu.
  W związku z tym Komisja Rządowa, wspólnie z Zespołem Doradców, postanowiła przełożyć planowane podpisanie porozumień z wieczora tego dnia, na dzień następny tj. 31 sierpnia 1980, w niedzielę. Tak też się stało, z tym, że przeciwnych podpisaniu porozumienia m.in. Tadeuszowi Szczudłowskiemu, jego synowi Piotrowi, Panu Złotkowskimu, nie przystawiono wymaganych na przepustkach pieczątek, po to, żeby uniemożliwić im wejście na salę BHP, gdzie podpisano Porozumienia.
  Dlatego też 31 sierpnia 1980 partia PZPR osiągnęła to, czego nie była w stanie osiągnąć
  w 1976 roku. Oficjalnie to zwycięstwo PZPR uroczyście podpisano 31 sierpnia 1980 r.
  i jeszcze wsparto kierowniczą rolę PZPR – sojuszami międzynarodowymi.
  Niestety, rzeczywiście niebawem okazało, że przyjęcie tych zobowiązań stało się brzemienne
  w skutkach, trwających do dziś. Kierownicza rola PZPR i sojuszy międzynarodowych ustanowiła sobie prawo, dzięki któremu nie można wzruszyć bezprawnych działań Ministrów przeciwko polskiej racji stanu.
  Kolejne rządy zaś, od 1980 prowadziły działania polityczne i likwidacyjne w stosunku do Stoczni Gdańskiej, czego domagała się partia PZPR, jako kierownica w państwie, wsparta sojuszami międzynarodowymi. O tym, że tak jest, zaświadczają dokonania działaczy Stowarzyszenia „ARKA”, przez lata wytężonej pracy na rzecz ratowania Stoczni Gdańskiej, począwszy od 1997 roku. Dokumenty, do których udało się dotrzeć, ujawniają taką oto prawdę, że ludzie rzekomo zlikwidowanej partii PZPR, obecni w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym III RP, w sejmie, w senacie, na urzędzie prezydenckim,
  w zmowie przestępczej i we współdziałaniu z osobami i organami zarządzającymi państwem polskim, tak uchwalili sobie prawo, żeby nie odpowiadać za swoje czyny, wbrew polskiej racji stanu. Dowodem na to jest, że w Polsce nie ma ustanowionego prawa, by można było całkowicie konfiskować majątek, pochodzący z przestępstwa, osobie sprawującej władzę, za uzyskane nielegalne dochody i udowodnione przed Sądem przestępstwa gospodarcze.
  O działaniach politycznych, które nie liczą się z niczym, mówią następujące fakty:
  Polacy skutecznie sprzeciwili się w 1976 roku, wpisaniu do Konstytucji PRL kierowniczej roli partii PZPR. Od rozpoczęcia protestu przeciwko wpisaniu do Konstytucji PRL kierowniczej roli PZPR w państwie, rozpoczął się ruch niepodległościowy w Polsce w II połowie lat 70. XX wieku.

  Wówczas, w 1976 roku, PZPR wpisano do Konstytucji jedynie następująco: „przewodnią siłą społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza”. Od października 1976 r., Polacy nie godzili się z tym zapisem, wskazując na kolizyjność takiego uregulowania prawnego z dwoma podstawowymi prawami: zasadą suwerenności ludu pracującego miast i wsi oraz zasadą równości obywateli wobec prawa.

  Na podstawach tego protestu powstał Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Temu ruchowi w Gdańsku przewodniczył Tadeusz Szczudłowski, udostępniając swoje mieszkanie na punkt konsultacyjny tego Ruchu i Komitetu Helsińskiego. W jego przemówieniach pod Pomnikiem Króla Jana III Sobieskiego w Gdańsku, 11 listopada 1979 i 3 maja 1980, za które został osadzony w więzieniu na wiele miesięcy, zostały wyartykułowane dążenia wolnościowe i niepodległościowe społeczeństwa Wybrzeża.

  Służby specjalne PRL, w porozumieniu z kierownictwem KOR, chcąc obalić Edwarda Gierka, w obawie przed rozruchami w Warszawie, postanowiły wywołać strajk w Gdańsku i faktu tego użyć, jako pretekstu do zmian w polityce, szczególnie w gospodarce.

  Stało się to możliwe, ponieważ wmówiono stoczniowcom i społeczeństwu, że KOR walczy
  o wolność i niepodległość Polski, o niezależność od wpływu Moskwy.
  Rzekomo rozwiązana, totalitarna partia PZPR, zapewniła sobie dzisiaj również brak rzetelnych informacji w mediach publicznych. Zwalnia się dowolnie ludzi, którzy chcą rzetelnie informować społeczeństwo. Dzięki czemu media publiczne robią to co za czasów PRL-u, manipulują i ściemniają.
  Sytuacja Stoczni Gdańskiej i jej pracowników świadczy najlepiej o kierowniczej roli PZPR, rzekomo rozwiązanej, w polskim państwie i o wpływie sojuszy międzynarodowych, i o tym, że te ustalenia obowiązują do dzisiaj: „Nastąpiła zemsta na Stoczni Gdańskiej SA i jej pracownikach, za to że pracownicy mieli odwagę otwarcie wystąpić przeciwko żydo-komunie. Zemsty dokonano poprzez kradzież (Lewandowski, Balcerowicz, Olechowski), pracownikom należnych im akcji w wysokości 55% i dokonano podziału firmy, po przejęciu Stoczni za 0 zł, w następujący sposób: obcokrajowcy przechwycili część produkcyjną Stoczni i do końca 2013 zlikwidowali produkcję statków na K-3; Amerykanie uzyskali tereny Stoczni Gdańskiej,
  a Miasto Gdańsk za pieniądze podatników buduje im drogi.”
  Ludzi, którzy sprzeciwiali się temu stanowi rzeczy zabito.
  Podajemy też uzupełniające informacje o kontynuacji działań kierowniczej roli, rzekomo rozwiązanej PZPR i działaniu „sojuszy międzynarodowych”, poprzez swoje struktury
  w państwie, które władza nazywa wolnym i demokratycznym:
  1. Kwestia budowy Autostrady A-1, już w 1976 Moskwa nie wyraziła zgody na jej budowę
  w Polsce, od Portu Gdańskiego do Granicy Państwa, dzisiaj w dalszym ciągu nie mamy autostrady od Portu Gdańskiego do Granicy Państwa. Autostrada rozpoczyna się od wsi Rusocin i kończy przed Łodzią.
  2. Stocznie niemieckie byłego NRD rozwijają się i budują statki a nasze są zwijane (należeliśmy do tego samego bloku wschodniego).
  3. Uwłaszczenie Polaków na ziemiach odzyskanych w ramach ustaleń międzynarodowych po II wojnie światowej, do dzisiaj Polacy nie są uwłaszczeni na przejętym majątku.
  4. Bezkarność ludzi, którzy wprowadzili stan wojenny.
  5. Delegalizacja „Solidarności”.
  6. Danie 10-ciu lat nomenklaturze na uwłaszczenie się na majątku narodowym.
  7. Kontraktowe wybory w wyniku, których gen. Jaruzelski został Prezydentem Polski.
  8. „Gruba kreska” – wykluczenie lustracji.
  9. Bezkarność zleceniodawców, zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  10. Dzisiaj Unia Europejska stanowi 43% w produkcji okrętowej świata. Polska wygasiła produkcję statków w Stoczni Gdańskiej. Przemysł okrętowy światowy daje produkcję na 125 bn €.
  *Oto dlaczego powołaliśmy Ruch 17 sierpnia ’80!
  Dalsze informacje i dokumenty, pokazujące w jakiej sytuacji znajduje się społeczeństwo polskie, są zgromadzone w dwóch pisemnych pracach naukowych Wincentego Komana, prezentowanych na stronie:
  http://www.stoczniagdanska.info
  Linki: „Stocznia Gdańska. Obraz zmian własnościowych w świetle dokumentów. Jak fikcja medialna sprzedaży z dnia 08.09.1998 r. stała się rzeczywistością.”
  Prawda, wolność i niepodległość „Postać Anny Walentynowicz w filmach dokumentalnych.”
  oraz w filmach dokumentalnych, będących integralną częścią powyżej przywołanych prac pisemnych:

  „Kapitanowie nie umierają”.

  „Matka Solidarności”

  „Zmowa Milczenia”
  a także w reportażu emitowanym w TVP 3 Gdańsk „42 Miliony w Kasie”.
  *Oto dlaczego powołaliśmy Ruch 17 sierpnia ’80!
  I rocznica powstania NSZZ „Solidarność” była obchodzona 14.08.1981 r., następne rocznice są obchodzone 31 sierpnia, jako świętowanie zdrady i klęski. Żydo-komuna, czyli kierownictwo KOR-u wraz z „Kierowniczą partią PZPR”, społeczeństwu narzuciło termin obchodów kolejnych rocznic powstania „Solidarności”, na datę 31 sierpnia. Kierownictwo Komitetu Obrony Robotników, które zajęło się robotnikami po Radomiu i Ursusie, taki system wartości, narzuciło społeczeństwu.

  Koordynator Ruchu

  Wincenty Koman

 21. Krzysztof P said

  Wieksze NADZIEJE pokładam p Stefanie w odrodzenie chociaż jednej porzadnej Parii czy ugrupowania / LPRodzin przefiltrowana na obecnośc chazarow / niz na Wielki Ruch Masowy Polaków.!!!? Dlaczego?
  Otóż dlatego, że zawsze na czele PRZEWROTU masowego stają ” chłystki niePOLSKIE ” i bez K A D R, niestety zaplatujemy się w jeszcze większy marazm albo niewolę ( co jedno drugiego nie wyklucza). A znaleźc Polaków swiatłych i madrych nie jest trudno w epoce masowej Komunikacj. SZTUKĄ graniczaca z KLĘSKĄ jest ruszyć m a s y !!!
  Pozdrawiam

 22. ERROR 404 NSZ said

  Ad. 18,19 Tak słucham Pana i słucham i słucham…

  Ad. 20 Trochę niespójność semantyczna ,ale zrzucam to na emocje których przy takim temacie pozbyć się nie da…serducho jest ważne, tylko uczulam na podpuszczaczy…Piórami czuby butów zbijając, pozdrawiam z kresów…

 23. Krzysztof P powiedział/a
  2014-02-19 (środa) @ 17:33:08

  Wieksze NADZIEJE pokładam p Stefanie w odrodzenie chociaż jednej porzadnej Parii czy ugrupowania / LPRodzin przefiltrowana na obecnośc chazarow / niz na Wielki Ruch Masowy Polaków.!!!? Dlaczego?
  Otóż dlatego, że zawsze na czele PRZEWROTU masowego stają ” chłystki niePOLSKIE ” i bez K A D R, niestety zaplatujemy się w jeszcze większy marazm albo niewolę ( co jedno drugiego nie wyklucza). A znaleźc Polaków swiatłych i madrych nie jest trudno w epoce masowej Komunikacj. SZTUKĄ graniczaca z KLĘSKĄ jest ruszyć m a s y !!!
  Pozdrawiam

  Panie Krzysztofie Polacy nie mają żadnych szans na wygranie wyborów.Gra wyborcza jest zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach przez naszych wrogów.Nie ma w sejmie propolskiej partii i nie będzie.Trzeba zawalczyć o obligatoryjne referendum oraz JOW Poza tym wybory Polaków dzielą,dlatego politycy różnej maści,mendia oraz Episkopat , namawiają nas do udziału w wyborach i politycznej nawalanki.Ale każdy ma prawo myśleć że to on a rację Pozdrawiam pana

  RomanK powiedział/a
  2014-02-18 (wtorek) @ 03:08:38
  ad 40…
  Wielki masowy Ruch Polakow moze sie tylko i wylacznie skupic wokol wielkiej masowej akcji!
  TYLKO i wylacznie -Odmowa Posluszenstwa, podporzadkowywania sie wladzy sprawia , ze TA WLADZA od tej chwili nie ma= ani JAK….ani KIM rzadzic. Oprawcom i Uzurpatorom Narod musi powiedzic Nie..a to objawi sie tylko i wylacznie pod postacia Wielkiego Bojkotu Farsy- jakimi sa od 1990 roku kazde jedne tzw, dla kpiny “wybory”!
  Prosze zauwazyc, ze tzw Sierpniowe Strajki, nie byly niczym innym tylko masowym Bojotem ,ktory przeorganizowano w to co bylo pod reka..mniejsza -czy to bylo spreparowane celowo przez sluzby – czy nie.
  Nauczeni doswiadczeniem wiemy- ze takie cos jest mozliwe!
  Wiemy tez ,ze Uklad Trzymajacy Wladze zgral ostatnie garnitury swoich pacynek!
  Nawolywanie do organizacji wokol wyborow jest aktem nie tyle infantylizu politycznego- czy idiotyzmem, ile daleko idacej wspolpracy z obecna wladza, gdyz opierajac sie na istniejacym Systemie i Ordynacji, kazda jedna akcja zakonczy sie tak -jak zaprojektowal ja system.
  Bojkot Powszechny..prowadzony na roznych plaszczyznach i formach..czy to dewocyjnych- czy laickich jest pewnego rodzaju plaszczyzna- na ktorej moze dojsc do zorganizowania sie narodu w masowy Ruch, laczacy wiele roznorodnych ugrupowan i formacji politycznych i spolecznych.O roznych orientacjach i denominacjach.
  Prosze pamietac ,ze Bojkot to Organizacja…!!!!! Ize Bojkot sam wyloni swoje elity i przywodcow!
  To Zorganizowana Swiadoma i Obywatelska Akcja Protestu przeciwko samowoli wladzy i uzurpatorskim antynarodowym Rzadom Xenokratow Jewropejskich!
  BOjkot ma doprowadzic do:
  Przywrocenia podmiotowosci suwerena Narodowi Polskiemu i przywrocenia mu zdolnosci decydowania o Wlasnym Losie!!!!!.
  Dokona sie tego poprzez:
  1Zadania Nowej Ordynacji wyborczej i wolnych ROWNYCH i bezposrednich wyborow!
  2. Wylonienia w takich wyborach wladz reprezentacyjnych i wiarygodnych a przedewszystkim ….Polskich!
  To wszystko!
  Dwa punkty to caly Program Bojkotu obecnego Bandycko Zlodziejskiego Ukladu Frymaczacego Polska i przyszloscia Polakow!
  Dwa postulaty..i nic wiecej! TO glowny cel Bojkotu! i jego organizacji Narodu Polskiego w struktury terytorialne i ogolnokrajowe! Ktore pozwola na wylonienie nowych kandydatow do wladz przedstawicielskich!
  Nowo wylonione Wladze same z delegacja Narodu Polskiego dokonaja korekty obowiazujacego Ustroju Politycznego Polski…poprawek Konstytucyjnych przywracajacych suwerennosc Polsce, i radykalna reforme Sadownictwa i Prokuratury! w pierwszej kolejnosci, Sady i sedziowie , palestra i prokuratury!
  W Polsce musza zostac te instytucje poddane radykalnej i ostrej lustracji w drodze wybieralnosci Sedziow i Prokuratorow..tak- jak jest w krajach demokratycznych i obywatelskich!
  Przywrocic nalezy w sadownictwie instytucje Wybieralnych Zaufanych Law Przysieglych Obywatelskich.
  Oraz innych postulatow, jakie wyloni nowy zorganizowany wg wlasnej woli Narod Polski.
  Z ktorych sam zglaszam powolanie instytucji Narodowego BVanku Polsiego z pelnym i wylacznym prawem emisji pieniadza ! Prokuratorii Generalnej i Instytucji Skarbu Narodowego,,jako organu dbajacego o majatek narodowy Polski i jako instytucji kasacyjnej praw i obowiazkow dot wlasnosci, przejmowania wlasnosci i kasacji ksiag wieczystych i wprowadzenia z powrotem do obrotu przez zakladanie nowych ksiag dot nieruchomosci w tym najwazniejszego obrotu ziemia oraz osobno prawami gorniczymi.
  Prosta i jasna jak slonce sprawa. Bojkot!

 24. assasello said

  @14
  W pełni podzielam pańskie zdanie. Cieszę się że nie jestem sam.

 25. ERROR 404 NSZ said

  Ad 23 Napisał Pan „Panie Krzysztofie Polacy nie mają żadnych szans na wygranie wyborów.” Może jakieś czyste, klarowne panaceum na obecną sytuację w RP. Proszę rzucić np. 10 przykazań na wyjście z obecnego impasu dla naszych rodaków.Żeby była jasność nie podpuszczam Pana .

 26. Krzysztof P said

  Kolego, sąsiedzie – Mazur się kłania – to do ERROR NSZ,

  Panaceum stara się jak może podac SZP. Stefan D . Kazdemu wolno uważac,że ma rację / to Jego cytat / ale ja w bajki iż samo NIE branie udziału w farsie wyborczej, jest w y g r a n ą , po prostu NIE WIERZE? Nie dlatego, że sp. Pani Anna nie miała racji,(?) tylko dlatego iż po 30 latach zwiekszono o 200 albo i 300 % elektorat spolegliwy / urzednicy + rodziny, sluzby + zaplecze, aparat partyjny, OBCY, qu**wy tajne jawne i bezpłciowe / – czyli nawet jak NIKT z nas nie pójdzie – to sie WYBIORĄ !!!! Jest to jasne jak słońce na bezchmurnym niebie.

  Mój ostatni wpis (23) to koncepcja odwrócenia ” kota ogonem „.
  Powstaje np. ” kadrowa organizacja „/ ja podawałem; Lige Polskich Rodzin tylko z tego względu, że nie trzeba jej ponownie jej REJESTROWAĆ / – która w swoim Kierowniczym trzonie sprawdza i pilnuje żeby zaden z UNYCH, nie wdarł się do SZTABU? Dobrze przedstawiony PROGRAM / he he he nikt na moje wczorajsze wołanie nie odpowiedział, za to 180 komentowało program PiS-du !/ plus zaplecze terenowe / koła LPR w Gminach, siołach, miasteczkach etc/ …to jest ZAISTNIENIE w świadomości POLAKOW i w konsekwencji W Y G R A N A dla Polski.
  Dochodzi kwestia ” strachu” – no a jak mnie namierzą i…zabiją?
  Odpowiedzieć tak jak odpowiedziałem UBekowi gdy w 1980 roku przyłozywszy mi pistolet do głowy wycedził ” przecież mogę ci łeb s.synu odstrzelić „? A ja na spokojnie; strzelaj, mnie TAM wcale gorzej NIE BĘDZIE jak tutaj !
  Ponad wszystko myśmy ponoć przed anty cośtam ” wyssali z mlekiem Matki zasady konspiracji”? No, chyba że sie mylę i z TYM pokoleniem, to umiemy tylko psioczyc na forach publicznych, licząc na to, że mityczny ” KTOŚ ” coś za nas zrobi, zorganizuje, poprowadzi ????

  Pozdrawiam

 27. JO said

  Ad.26. Z koncowka sie zgadzam..

 28. Krzysztof P said

  To Kol JO tylko w swerze czysto l u d z k i e j a nie Nadprzyrodzonej, bo to osobne zagadnienie!!!
  Ukłony

 29. jowram said

  To co proponuje w nowym programie PIS Jarosław Kaczyński to praktycznie ostatni gwóżdz do trumny Polski. Otóż proponuje on zapożyczyć Polaków na dalszy billion złotych aby sfinansować swoją listę życzeń.

  Od 25 lat śledzę działalność Jarosława Kaczyńskiego na scenie politycznej w Polsce ponieważ już w czasie wyborów prezydenckich w 1990 roku zauważyłem, że jest on w stylu chazarskim grożnym, doświadczonym manipulantem. Haniebny udział braci Kaczyńskich z ramienia „Solidarności-BIS w obradach „Okrągłego Stołu” oceniam jako jaskrawy przykład zdrady naszej Racji Stanu. Co więcej podpisanie Traktatu Lizbońskiego przez Kaczyńskich pozbawiło Polskę możliwości emisji własnego pieniądza.

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/02/18/nowy-program-pis-populismus-uber-alles/

  Stan Tymiński

 30. Gutek said

  A dlaczego to tylko partyjniakow wybierac ?
  Co to bez partii nie da się zyc i rzadzic ?
  A kogo jest więcej w Polsce partyjnych czy bezpartyjnych ?

  TYLKO BEZPARTYJNI MOGA POLSKE URATOWAC !

  Tylko cholera jak ich przekonać do WSPOLNEGO DZIALANIA W JEDNYM OGOLNOPOLSKIM RUCHU NARODOWYM ?????????

  Ma ktoś na to sposób ?

  A moze by tak po niedzielnej mszy sw. w salkach parafialnych ,które przecież sobie wybudowaliście ,zebrac się BEZPARTYJNIE i wybrać swych KANDYDATOW POLAKOW i sporzadzic pierwsze listy „wsiowe/miejskie”,z nich wybrać do powiatowych a z tych do wojewódzkich i „WIO !,NA BELWEDER i FOTELE SEJMOWE,
  PRZEJAC od ZLOBOW PARTYJNYCH WSZELKA WLADZE ? !”

  Co nie wyjdzie ?
  Wyjdzie,tylko jeszcze do tego trzeba przekonać proboszczow w parafiach KATOLICKA POLSKO (ponoc w 90%) i już mamy POLSKI RZAD,POLSKI SEJM i POLSKIEGO PREZYDENTA !!!

  Partie i partyjniakow wyslac do Afryki,opornych proboszczow tez ,tam niech się wzajemnie nawracają na wlasciwa droge zyvcia,Murzyni im w tym pomoga !

  LUDZIE !
  Nie ma na co czekac,ROBIC WLASNE POLSKIE WYBORY a nie narzucone nam przez WROGOW POLSKI i POLAKOW .

  Wszystko można dokonać trzeba tylko ABY NAM SIE CHCIALO CHCIEC.
  Nam POLAKOM.

 31. Krzysztof P said

  Panie Jawram/ Stan

  Niepotrzebnie chyba tyle czasu poświęca się temu PiS-dowi i samemu JaroKaczowi?

  Co prawda jak slyszałem na Gajówkę zaglądają tysiace internautów ale czy to się jakoś przeklada na ” poprawę LOSU Narodu „? NIE
  A więc gdzies po drodze popelniamy BŁĄD w założeniach?

  Zakladam na podstawie kilkudziesięcioleci obserwacji, że banksterzy i Kierownicy Soc-Techniczni, rozgrywaja nas dlatego, że NIE MA widocznego niedostatku ( biedy), a każde indywidualne niepowodzenie przerzucaja na OFIRĘ, ktorej jakoby nie chciała / uczyc się, pracować, rozwijać wlasny biznes etc./ Albo nie umiała się dostosować do kapitalizmu albo wręcz – nie w y j e c h a ł a – jeszcze ???

  Jakikolwiek POLSKI Rząd powinien pokazać fucka kredytodawcom !!! Przycisną NAS embargiem?
  Zastraszą nalotami dywanowymi ( gdy ” wszystko jest ichne „) – to byłby czysty NONSENS !!!!???? Będa się musieli u k ł a d a ć z Polakami….ale o swoich miliardach niech zapomna? D O B R Z E wiedzieli, że TAK sie może skończyć dojenie, strzyżenie i na huki branie (?!) ale do swoich głów nie dopuszczali myśli, że taki dzień może się ziścić?
  NIE PRZEJMUJMY SIE ROSNACYM DŁUGIEM. MILIARDY SĄ WYPŁUKIWANE Z POWIETRZA i…tylez są one.. WARTE !!!

  PS. A o kredycie Społecznym to Panowie coś wiedzą?

 32. ERROR 404 NSZ said

  Ad. 26 Myślę, że się rozumiemy ponad progowo, pozdrawiam drogą powrotną nie mniej serdecznie.

  Banalna konkluzja , żeby mieć pozycję wyjściową do rozważania nad alternatywą dla Polski trzeba określić Jej aktualną w miarę możliwości precyzyjną sytuację ( stan posiadania, zobowiązania międzynarodowe, możliwość stworzenia alternatywnego, stabilnego vs dla brukseli. etc.)

  1. Ekonomicznie jesteśmy w stanie wyjść na prostą w ciągu 1-ej dekady ( rozwinięcie punktu dla zainteresowanych…)
  2. Należy zrewidować nasze umowy międzynarodowe ( np. „podziękować” jednemu z „Sami swoi” za jego wydatny wkład w gaz,zdegradować do stopnia
  sikawkowego … etc.)
  3.Odwołać z ambasad wszystkich „śpiochów” i osadzić w miejscach odosobnienia na ich koszt np. hiszpana za wkład za „potrójnego Nelsona”
  smoleńskiego 2010, nowojorczyka bo …..
  4.Za przykładem a. hitlera by wyciągnąć Polskę z zapaści gospodarczej wejść w korzystny barter np. my „x” a w zamian ropa lub deficytowe dobra
  wakujące nad Wisłą ( hitlerowskie prusy robiły na tym „kokosy”, wiem porażający przykład ale autentyczny…)
  5.Jest wiele metod na zapewnienie sobie spokoju na arenie międzynarodowej, jest co najmniej 10 bdb. pozycji opisujących świetne strategie które
  można zastosować „od ręki” dla Polski ( jednym z plusów byłoby odwrócenie uwagi głównego wroga Polski odeń…)
  6.Ponieważ nie mamy własnej poważnej armii, czyli co za tym idzie siły obronnej można tę sytuację szybko zmienić ( anachronizmem który się wciska dla
  odmużdżonych nadwiślaków jest budowanie silnej pozycji w NATO na szrotach pruskich – leopardy, jankeskich – nieloty F- 15, czy łupinie którą
  przemalowano w jednym z portów nad wybrzeżem …. – rozwiązanie tego stanu jest banalnie proste zapewniam.. i nie tak ogromnie nakładowe..)
  7,8,9 itd. mógłbym wpisać, ale ktoś by mógł mi zarzucić , że się wymądrzam co jest wierutną bzdurą.

  Punkty powyższe są tak a nie inaczej „spisane” celowo , ale jak mam nadzieję wpisałem to w nagłówku Ad.26 Myślę, ….

  Wystarczą trzy wyrazy z powyższego wpisu by zgrywały się w potężnych zasobach pewnego systemu , niestety enklawy wyjętej spod polskiej jurysdykcji
  w Pana województwie (warmińsko-mazurskie) Panie Krzysztofie…. co wcale nie oznacza, że mamy przed NIMI się szmacić i upadlać.

  Mówię teraz do wszystkich „gajówkowiczów” , to wszystko da się jeszcze odkręcić !!!

 33. Krzysztof P said

  Do jutra !

 34. Gutek said

  No nie wszystko da się odkrecic ,bo kto zachorowal na mozg zazwyczaj konczy w wariatkowie lub pozostaje we wiecznej spiaczce.
  Po drugie nie można wszystkiego odzyskac od złodzieja ,który dobra nasze okradl/wywiozl/ roztrwonil !

  Dzisiejsza sytuacja Polski jest gorsza od zniszczen wojennych a to dlatego,ze Polacy nie tylko zostali odmozdzeni i podzieleni ale zostali zainfekowani „wirusemcancerogennym” podobnie jak wmawiają wszystkim łapiduchy ze specjalizacja onkologia i daja pacjentowi WYROK SMIERCI NIEUNIKNIONEJ ,co jest bzdura/KLAMSTEM (sa na to dowody).
  Wystarczy tylko takiemu/takim onkologom powiedzieć : „to ja już panie p..sorze dziekuje za pomoc !” i udac się do tych co raka wylecza przy pomocy „BOZEJ APTEKI” a nie szmulo-szwabskiej chemii I.G.Farben.

  Ta analogia z rakiem do ratunku nas Polakow i Polski jest na wielu stronach internetu omawiana przez MADRYCH POLAKOW ale czy glupi madrego posłucha ?
  Przeciez „glupi wie lepiej !” ,mało tego przecież o tym nawet „ksiądz na kazaniu/rekolekcjach mowil” lub w Radio Maryja/tv Trwam dyskutowali i pokazali”.
  „Nasz Dziennik pisal,regionalna gazeta pisala – mamy wiec od Rydzyka do Michnika” – mamy to czym dzisiaj glupi zyje i to nie tylko Polak stary w berecie lub z lysina ,w moherze czy „”chustcynie wiejskiej babiny ,ale także młody modnie ubrany i odpowiednio wyposazony ,wychowany na filmach,serialach,postepowiec z pelnia elktroniki,który oglada dajmy na to show Wojewódzkiego Jacoba lub inny diabelski „grill” na ekranie lezac na kanapie lub innym wyru z piwskiem/beltem w reku i zaciągiem marychy.

  Wiec co ?
  Wczesniej wziasc się za hasbare w „kne-sejmie” czy za swoich zadżumionych ???
  Ja proponuje wszystkim POLKOM i POLAKOM najpierw podyskutować z własnymi zrodzonymi (dzieci/wnuki) i sprawdzić czy chcoby oni usiada z WAMI do kanciastego stolu DYSKUSJI (przecież jesteście rodzicielsko/dziadko-babcie autorytetami ),zechca was posluchac/dopuscic do glosu,zapytaja was o rade ?

  Wiec nie przerastajmy siebie w dyskusjach i tematach takich jak ten na forach ,bo MY z bagażem doswiadczen NIE MAMY JUZ WSPOLNEGO JEZYKA z WLASNYMI DZIECMI i WNUKAMI (doswiadczylem tego na własnej skorze) a chcemy się brac za hasbare.

  Dzis wychuchany synus /córunia nawet przystawia piesc do swych najbliższych starszych a ty podwijasz ogon i im służysz !

  TAK NAM WYEDUKOWANO MLODE POKOLENIA W „polskich” szkołach,MYSMY na to pozwolili hasbarze !
  CZY STAWIAMY WARUNKI EDUKACYJNE
  POLSKIEJ SZKOLE,BIERZEMY UDZIAL W UKLADANIU PROGRAMOW SZKOLNYCH ???

  A jakie wychowanie daliśmy we własnych domach,ze dzisiaj GOWNIARZ (twój syn/corka/wnuk) straszy cie policja – komu ulegles pierw im a potem hasbarze ?

  LPR i Giertych chciał nam zle gdy był ministerem edukacji,pomoglismy mu czy zaszkodzili ?

  Można by dalej ciagnac o winach Zydow ,Polakow,Niemcow ,Ruskich ale potrafimy się tez uderzyć we własne piersi i wymienić własne winy ?

  Dzisiaj wszystkich jesteśmy w stanie winic ale nie siebie
  ,NASZYCH ZANIEDBAN,NASZEGO TCHORZOSTWA,NASZEGO LENISTWA i swego słynnego powiedzenia : „przeciez mnie jest dobrze a inni niech sobie o to zadbają !
  Mowia : „Przeciez moja corka/syn,jest na uniwersytecie i to zagranicznym o swiatowej renomie,ma wszystko lacznie z BMW i swym chłopakiem Davidem z którym zamiast w akademiku wynajmujemy apartament i w nim mieszkają i „ucza się „.

  Tak,tak sa tacy POLACY, a po latach jakie wesela im rychtuja pokazal nawet sam
  P-rezydent Kwasniewski lub z ludu roboczego Walesa, także inni po „prostaczkow” .

  Drodzy Rodacy Polacy wezmy i winy na siebie i faktycznie zacznijmy odwracac kolo własnej historii, POPRAWMY NASZE BLEDY WYCHOWAWCZE.
  Na początek zrobmy porządek we własnych rodzinach, a w kolejności STWORZMY POLSKA WLADZE poprzez POLSKIE WYBORY POLAKOW a nie tych na podstawionych nam partyjnych listach wyborczych naszych wrogow ,którzy nam los funduja.

  Czy da się tego dokonać ?
  DA,ale WSPOLNIE RAZEM.
  Pierwszym krokiem niech będzie BOJKOT WYBOROW ,które będą nam organizwane na dotychczasowej ordynacji,to nie może przejść tym razem.
  Zrobmy wszystko aby już więcej takich wyborow nie było,jak to zrobić informujmy się i dzialajmy po za internetem,ktory nie nam sluzy lecz im.
  Jak to robic ustalajmy w srodowisku gdzie zyjemy,przy okazji zobaczycie ilu nas jest Polakow obudzonych a ile jeszcze spiacych i leniwych.
  Uwazajcie na tych,ktorzy WAM POWIEDZA :

  „JA SIE POLITYKA NIE INTERESUJE .”
  To już nie sa Polacy ,to STATYSCI !

  PRZEPRASZAM za dlugi post,DZIEKUJE za uwagę !

 35. Maryśka said

  Wiem dlaczego mamy takie niepolskie rządy: Polacy maja skrupuły i nie pchaja sie na szczyty. Obca nacja wręcz przeciwnie. Wystarczy popatrzeć na pyski.

 36. błysk said

  Zawsze twierdziłem,że służby tajne są na żołdzie żydowskim. Pan Stefan Dembowski zasypuje nas długimi elaboratami,ale widać u niego wyraźny brak wyszkolenia politycznego.

 37. syoTroll said

  Bardzo ciekawy artykuł oraz komentarze tylko … wkradło się niestety kilka drugorzędnych błędów formalnych: sprzedajność w stosunku do Tel Awiwu jest równie niebezpieczna jak sprzedajność w stosunku do Bonn, New Yorku czy Sankt Petersburga; to nie agenci Mosadu chronią izraelskie wycieczki w Polsce tylko funkcjonariusze Szabaku i innych takich (w Izraelu też się tym zajmują m. in.); znam pewną jednostkę wojskową w której do ’91 były dwie kompanie „ruskich” pułkowników, które jeszcze przed wstąpieniem do aktualnego sojuszu wojskowego zostały zastąpione przez jedną kompanię „amerykańskich”, głownie o niezbyt jasnej karnacji skóry, i nie mam tu na myśli Chazarów choć i tacy byli. I na koniec to nie „rządy” rządzą one jedynie odgrywają taką rolę, no ale to jest truizm.

  Ale oczywiście to nie zmienia faktu, że polska demokracja skończyła się 88 lat temu a wolność 75 lat temu zaś później byliśmy jedynie wyzwalani od kolejnych okupacji, z których niektóre się uważa za dobre, inne za złe.

  ad 30 Jeden Ogólnopolski Ruch Narodowy ?!! To chyba żart. Jedyne co łączy trzydzieścipare milionów „polskich ruchów narodowych” (no może trochę mniej) to przekonanie że „władza” jest zła. Trochę mało … Wniosek. Potrzebujemy jakiegoś „Króla” czy kogoś żeby nas, za nas, wyzwolił spod aktualnej okupacji. Wtedy będziemy „wolni”; dopóki nie utrwali swojej władzy.

 38. Gutek said

  NIEMOZLIWE STAJE SIE MOZLIWE JEZELI TEGO WSZYSCY CHCA !

  Gdy ktoś już na wstępie zaczyna watpic w sukces niech od razu od zamiaru sukcesu odstapi.

  Ludzie powiadają : „wiara czyni cuda ” ,ja dopowiem
  WPIERW TE WIARE TRZEBA MIEC W SIEBIE (w sobie również),
  ZE TEGO DOKONAM,
  TAKZE PROSIC SWEGO STWORCE O POMOC !

  Pozniej będziesz miał cuda i cudeńka.

  SyoTroll – zarty z Polakow się skonczyly,takze w USA.

 39. Krzysztof P said

  Padło pytanie: ” skoro nas NIE zrzeszonych jest WIĘCEJ, to dlaczego mają zarzadzać jakieś Partie?
  D L A T E G O, że na etapie tworzenia czegokolwiek musi najpierw powstać MYŚL czego się chce, później JAK to ZREALIZOWAĆ w sytuacji jaka JEST, a na koniec z KIM? Powstanie kociokwiku myślowego( u wielu ) NIE przeklada się na ŻADNE DZIAŁANIE, tylko doprowadza do pyskówki, tak dobrze znanej nam współczesnym !! Innymi słowy; Gajówka byłaby jeszcze jednym ONet-em gdyby nie wlaściwy Administrator nas korygujący. ON za nas nie myśli…ale chwasty onet-owe w y c i n a !!

  Po wtóre jakaś GRUPA czy grono ” więcej kapujących ” powinno u z m y s ł o w i ć RESZCIE wspólnotę celów, zagrożeń, możliwości, rozpisac działanie na partytury ( jak w orkiestrze symfonicznej ), bo samotnie to doslownie NIC się nie dokona?! Nie wyobrażam sobie na ten przykład, że w mojej wiosce pójde ze swoimi pomysłami do Kazka, Stacha i Macieja ( z ” załącznikami „) – bo po prostu nie wiem, czy mnie w y s ł u c h a j ą – a gdzie droga do AKCEPTACJI mojej koncepcji ?? Co innego jak będzie szalał TERROR…ooooo wówczas wszyscy we wiosce NAGLE sobie przypomną KTO jest z nas najwaleczniejszy, najmądrzejszy, najbystrzejszy ?????
  A skoro terror jest u p ł y n n i o n y w czasie dziesięcioleci, to prawie NIKT tego nie widzi. Proste?

  Nigdy tak nie jest,że MASOWY RUCH nagle wybucha ( w czasach pokojowych oczywiscie ).
  Rewolucje „S” przygotowywano z 10 lat wcześniej, zmiany I sekretarzy TEZ omawiano w grupach spiskowych? Nawet jak się okazuje ” pogrom Kielecki ” był w drobiazgach wyreżyserowany !!
  Masowo to MY możemy faktycznie NIE pójść na „wybory ” jak postuluje Kol.Stefan D….ale czy to coś zmieni? Nasz młodzież lat PRL-owska beszczelnie goniono przymusem do farsy wyborczej…chociaż tylko NIELICZNI wiedzieli,ze na końcu całą urnę ( a jakże pilnowana przez MO) się spali w lesie ) a podstawi WŁAŚCIWA !! jak mus to MUS – poinformowalem więc Kolegow, żeby kazdy z nas rysował za kotarka szczytne haselka typu; – Ruskie do domu, gdzie mięsko bo nie w Polsce, dlaczego mamy Swinoujście a nie ma świnoprzyjścia etc? czy to robil, nie wim – ja dawalem popisy swoim LITERACKIM talentom, hi hi hi

  Wracając jednak do tematu – osobiscie uważam, że tylko w sposób zorganizowany możemy ruszyć zgnuśnienie Rodaków. GDZIE, w oparciu o jakie siły i zasoby to osobny TEMAT.!? Trzeba jednak mieć jakiś PLAN, wizję, program – do którego zarazisz poczatkowo małą grupkę, a pozniej na zasadzie lawiny zacznie się toczyc kula zmian?

  TRADYCJA, RODZINA, WŁASNOŚĆ tego należy sie trzymać !!!

 40. Brat Dioskur said

  ad13.

  Protestuje ! Rysio nie wymienil kol.Guly ,ktory jest weteranem bardzo zasluzonym dla tego forum!I w tym nie ma zadnej ironii!!!!O kol. Griszce juz taktycznie przemilcze….

 41. ERROR404 NSZ said

  Ad 39 Ostatnio w DKF-e (Kino TON) robiliśmy spotkanie gdzie był Grzegorz Braun i ks. Grzegorz Śniadoch .Za księdzem była fraza : TRADYCJA,RODZINA,WŁASNOŚĆ , czy może był Pan na tym spotkaniu ?

 42. Plausi said

  Sieroty bez partii ?

  @39. Krzysztof P: „dlaczego mają zarzadzać jakieś Partie?”

  No, bez partii, to jesteśmy sieroty, patrz uwagi do „Wodzu, prowadź nas!”.

  Doświadczenie uczy, że tworzenie partii oznacza rozkład tzw. demokracji.

  Zarządzanie przez społeczność ma tradycję wielu tysięcy lat, ale sięgnijmy do średniowiecza, n.p. Hanza, niektóre formy zarządzania ziemią w gminach szwajcarskich, istniejące do dziś, mają swój początek w średniowieczu, takiego wieku nie osiągnęła żadna mi znana partia.

  Tylko ciemnocie tzw. renesansu i późniejszych faz zawdzięczamy, że zapomniano nie tylko wiedzę o pieniądzu Arystotelesa, ale nawet średniowieczne brakteaty, tego pieniądza wyzwolonego ze szpon lichwiarzy. Znowu Szwajcarzy potrafili odrodzić pieniądz bez lichwy, tzw. „WIR BANK”, znaczy tyle co „MY BANK”. Już sama nazwa wyraża sens pieniądza, MY decydujemy o tym, czy „pieniądz” staje się pieniądzem, nabierze wartości. Pieniądz nabiera wartości jedynie w obiegu. Tylko zdolność obiegu w społeczeństwie nadaje wartość „pieniądzu” i jedynie społeczeństwo nadaje mu wartość.

  Zainteresowanych odsyłamy do S. Zarlenga – „The Lost Science Of Money”, po polsku trafiliśmy niedawno na tłumaczenie książki Karla Walkera. Chcącym poszerzyć swą wiedzę o pieniądzu odsyłamy do „brakteatu” i prac Silvio Gesella.

 43. Krzysztof P said

  At 42
  1). Nie mam nic przeciwko rozwaleniu demokracji
  2). To był ” zarys” organizowania się /poczatki/ a później prosze bardzooooo – Masowy Ruch niech wszystko niesie !
  3) Nie byłem, – ale uważam, że TE trzy słowa maja głeboki SENS i są (powinny) byc BUSOLA dla wszystkich błądzacych jak dzieci we mgle !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: